K-report
 

Archiv do 18. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 18. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 13:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak sorry, to to fakt můžou dělat Ukrajinci nebo Pákistánci.
Však to také už dělají.

Káeme, a co podle tebe obnáší dispečerská práce. Na co vlastně dispečeři jsou?
Řidič odněkud přijede, má spoustu starostí s nastalou situací a nemá přehled o širších souvislostech. Jako laikovi se mi to zdálo jednoduché a jednoznačné, ale ubezpečuji tě, že tak to jen vypadá. Na kolejích vždy existovala souhra, bez té to nemůže fungovat. Ta se dnes vytrácí. Ze strany nadřízených se alibisticky, z lenosti a povýšenosti nechává vše na řidičích, ale to, jak sám vidíš, nefunguje, a ani nemůže.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7211
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 13:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

milky, já zaplaťpánbu zaměstnancem žádnýho dp nejsem. a to, že jsem se na k-r registroval roku 2002 neznamená, že mám projetý všechny zdejší diskuze za 8 let

takže bych byl rád, kdybys mě na ty tvý poznámky o tom, co tě na tvojí práci tak stresuje, nasměroval. vidím tady archiv od 03. ledna 2009. jestližes to psal dřív, nemám šanci si to přečíst.

děkuju.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 13:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Máš tam celý uplynulý rok, to bohatě stačí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 13:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky ma predstavu, ze prace v kanclu neni stresujici. Treba takovy planovac smen. To musi byt ucinena pohodicka. Nohy na stole, cigarkov puse, obcas klikne mysi ...
Presne takhle vidi praci moje matka, tedy krom toho, ze nekourim. Tezko ji vysvetlit, ze existuji nejake terminy, nejaci zakaznici, nejake problemy.
Stejne jako sefci. Stoji-li auto z nejakeho duvodu na kolejich, existuji ridici, kteri v klidu v odstupu pockaji. Pak existuji borci, kteri prijedou az k narazniku aby se IGK spatne manevrovalo a daj na zvonek zavazi. K tomu vyjmenovavaji v kabine jmena vsech organu a zvirat. Presne tyto typy bych chtel videt, jak by naplanoval bez chyb a problemu smeny pro vsechny ridice ED. Nebo jak by resil veci na dispecinku.
Akribius patri k tem prvnim.
A protoze kvuli tem druhym musi existovat kontrola a buzerace (jinak by hrali na konecne karty), radeji odesel.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 14:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko, souhlas, ale dispečeři jsou v kanclech většinou na nic, mají být v terénu.
Presne tyto typy bych chtel videt, jak by naplanoval bez chyb a problemu smeny pro vsechny ridice ED.
A co teprve ty litanie přepsat z nástěnek do nafasovaných notýsečků. Spousta řidičů si kvůli tomu již spletla směny. Psal jsem, ať jsou řidičům předávány směny pro každého zvlášť na 4 dny již napsamé na papírcích. Asi moc práce, aby to někdo natiskl a rozdal. Tak holt jsou kiksy.

Je úsměvné, že mne tady stále přesvědčujete, že řidiči dělají špatně svoji práci, ale já vím, že špatně svoji práci dělá v DPP sposta lidí, ba co hůř, dokonce systémově.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 10-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 14:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem v Oslu videl (nejen tam), tak na dost strojvedoucích v metru bylo vidět že nejsou místní. A na těch to ostatních to spíš není vidět že nejsou místní. Možná proto tam není fluktuace, protože na lepší práci nedosáhnou.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7214
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 15:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

milky:
ty jsi ochota sama, to se musí nechat. podle tebe se asi celej den rejpu prstem v nose, tak můžu obětovat několik dní na pročtení archivu roku 2009. tak ti teda pěkně děkuju
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7135
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 15:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My Milky nevidíme ty lidi uvnitř DP, my vidíme ty řidiče. To jsou reprezentanti podniku. Souhlas že hodně lidí nedělá na 100%, ale o to víc mě , řekněme, no, sere když 1) neúměrně vynášíš práci řidičů a přitom to taky není supr výkon a 2) neúměrně snižuješ práci úředníků.
Jakkoliv často viním z leccčehos nadřízené/střední složky, tak v případě těch 54 jsem přesvědčen, že stačilo aby se řidič zajímal o svou práci.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispecer sedi v kanclu, protoze tam ma PC s Dorisem, kde vidi vsechny linky na trase, PC s jizdnimi rady, aby videl jak je na tom zrovna ten, se kterym mluvi a neco vysilacek a telefonu, aby se domluvil se slozkama. To jsem myslel Milky, ze Ti je znamo. To by v terenu, pri vsi ucte neslo. Z toho co se ozyvalo ridicum z tehdy jeste otevrene kabiny si ppamatuji jak dispeceri jednaji. Vestinou se na konci ozvalo "Dekuji za spolupraci". Ze stran ridicu moc ne. Cim to je? Zas tim "kanclem"?
Ohledne smer, nemate intranet a tiskarnu?
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, že řidič je koncový pracovník, který reprezentuje. Proto veškerý servis musí směřovat k němu. To ale neznamená, že v terénu zvládne bezchybně všechno sám. A musí k tomu mít samozřejmě vytvořené i podmínky. To v Norsku již pochopili.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak se můžete pánové zasadit o to, aby tady jezdili samí cizinci (když víte, že v Norsku to tak je), a nejsou tam s řidiči prakticky žádné problémy, a budete určitě spokojení. Akribius ostatně psal, že kabina řidiče je nepřetržitě monitorována kamerou pro případy nedorozumění. Já, pro váš i svůj klid, se za to také stavím.

Já si ale na rozdíl od vás myslím, ba co víc, jsem o tom přesvědčen, že ryba nesmrdí od "řidičů", ale od hlavy. Prvoplánovitost vašeho myšlení mne dojímá.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Když tě něco skutečně zajímá, tak si ten čas udělej.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: my už ti jinak nedovedeme říct že máš na víc než řídit tramvaj a užírat se tím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7146
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Určitě ryba smrdí od hlavy, o tom není pochybnost. Ale reprezentanty podniku pro každodenní veřejnost jsou řidiči. To se prostě nedá nic dělat.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 12:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Na druhou stranu na návaznosti je Praha zakletá. Nejsou ani tam kde to konstrukce grafikonů umožňuje. A to se vrchní exot z Ropidu nechal slyšet že lidi naučí přestupovat. Takhle je akorát nasere.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7149
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 13:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Při názkých intervalech nejsou návaznosti potřeba a lidi se přestupovat naučej. Ergo metrolinky. Ale když mi sice po evropský jede tramvaj co deset minut a na každou by měla navazovat tramvaj do toho druhého směru (26-18, 20-1) a pak v praxi stačí aby jeden z těch řidičů byl mamert a jel o fous pomaleji a návaznost je v pytli, tak...
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 14:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pěkný návaznosti z linky která má interval 15 min na linku s 30 min. Ta s 30 min má odjezd o 2 min dřív, v noci mají obě 30 min a odjezd mají v tu samou minutu, takže je to na koncový světla. A nikde ani zmínka že by třeba jedna na druhou chvíli počkala. A nebo ještě lépe kdyby se využili všechny ty Dorisy, Audisy nebo jiný isy a řidiči to řeklo, aby počkal minutu na přípoj.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17049
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 17:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo ještě lépe kdyby se využili všechny ty Dorisy, Audisy nebo jiný isy a řidiči to řeklo, aby počkal minutu na přípoj.

To by mě taky zajímalo, proč není možno toto využít. V čem je "problém"?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 17:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V řidičích.
Když byly čekačky na Hradčanské, tak jak padl čas odjezdu tak půlka z nich zavřela a odjela a na to že zrovna vedle zastavil přípoj vrhli agresivní nezájem "přeci nebudu mít na Petřinách pauzu jen 34 místo 35 minut". Tím neskutečně narostl počet stížností a tak se to zrušilo.
Jak psal Milky, měli v hlavách takových starostí, že toto jednoduše nestačili sledovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Brejšín.)
Asi jsem z jiného světa.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Isy nelze vyuzit, protoze palubni system Apex neni koncipovan na takoveto veci. Ten tramvajovy dokonce neumi ani ukazovat cas odjezdu v kazde zastavce. Zase umi hazet vyhybkami.
Je to jen a jen o lidech.
Bohuzel nas tady Milky presvedcuje, ze spatne je system.
Takze kdyz system nerika, ze kdyz za Tebou zastavi tramvaj a z ni jak sileni vybihaji kastani, ze na ne mas pockat a ne popojet metr s cockam na stuj, tak neni nejmensiho duvodu to delat.
Dnes jsem videl jak na se IPP strida a jak si musej sefci popovidat. Provozu se to netykalo (bylo to nahlas, takze bylo slyset) vsechny dvere krom prvnich zavrene a uprostred tech prvnich stal stridac. To je ukzazka toho stresu. Akorat netusim, zda se ridici takhle chovaji i v Oslu.
Ono vubec okolo stridani lze pozorovat stres, jak si sfec dokaze za jizdy sbalit veci a obleknout se. Nektere damy i namalovat.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 21:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslim že to je dost chyba systému, protože to že za sebou zastaví dvě vozidla ještě, neznamená že je to přípoj. Že řidič počká a třeba znova otevře dveře je jako když počká na dobíhajícího cestujícího, a že poslední dobou většinou řidiči čekají. Navíc si nemusí přijíždějícího vozidla za sebou všimnout. Jsou úseky kdy většinou něco ze zadu přijede a to by se asi těžko zvládalo furt čekat. Já měl na mysli třeba to co popisoval Káem, příjezd NAD a odjezd základní linky, nebo linky s delšími intervaly. Řidiči musí vědět že na něco mají čekat a jak dlouho, aby nezdržovali sebe a ty za sebou.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Nebyl důvod rušit čekačky. Zas si to JPT alibisticky zjednodušila a vymlouvá se na řidiče. Sám velmi dobře znám čekačku na Synkáči, kde l.11 čekala na l.18. Čekačka byla vyznačena v grafikonu a řidič musel na zastávce vyčkat příjezdu partnera a nechat lidi přestoupit. Čas v tomto případě nebyl směrodatný. A pokud byla nějaká mimořádka, co bránilo dispečinku řidiče informovat, že čekat tentokrát nemusí? Já jsem přesvědčen, že výmluv je daleko víc ze strany JPT a dispečinku než ze strany řidičů. Oni by totiž pánové v těch křeslech u počítačů museli taky něco pro souhru dělat. A na to jsou oni moc nóbl.

Drak: Díky za kompliment.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Isy nelze vyuzit, protoze palubni system Apex neni koncipovan na takoveto veci.
Tak tady máte hned jeden krásný příklad systémové chyby, nebo chcete-li hlouposti. Přehazovat si výhybky tlačítkem řidiči léta zvládali bez problémů. I tak totiž musí při přehození rádiem řidič situaci monitorovat. Řidiči, ale hlavně provozu a tím i spokojenosti cestujících, by daleko víc pomohly včasné a komplexní informace k nastalým anomáliím v provozu. Jenže by je ale musel někdo chtít podávat. A na to jsou pánové v JPT a dispečinku moc..., ale to už bych se opakoval.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Obávám se že Drak nazval věc pravým jménem.
Jinak on k čekačkám. On ten řidič hold by musel trochu myslet. Viz KM případ s NAD. Tak když jedu odklonem a vím, že tam ta NAD jede tak z ní, resp. na ní bude někdo přestupovat. Ale to by jsme po chudáčkovi řidiči asi chtěli moc, když se z bídou naučil mačkat dva pedály a nebo hýbat pákou.

Ukázkový případ přestupu 19/22 Nádraží Strašnice. 22 vidí na Průběžné 19, tak by řidiči mohlo dojít, že by na něj bude chtít někdo přestupit když pokračuje dál. To samé 22/24 Kubánské náměstí 19,3/ 12 Palmovka a takhle by se dalo docela dost pokračovat.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Opět použiji slovo hloupost, ale příznačnější neznám. Ve špičkách, jak psal Káem i Drak, jsou nějaké přeběhy z tramvají sem a tam nesmyslný stres pro všechny strany. A při dlouhých intervalech mimo špičku nic nebrání tomu, čekačku do grafikonu vyznačit. Počítali by s ní řidiči, počítali by s ní cestující. Vše by mělo svůj řád, proběhlo by to důstojně a v klidu a pohodě. Přebíhání křižovatek na červenou, sprintování (nebo "belhání") ze zadních vozů neakceptuji. Již Komenský říká, že "veškeré kvaltování...
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Jenže pak spadáš do komunity "Tupá ševcovská hmota", jejíž člen není schopen samostatně myslet, protože co nemá na papíře neudělá. Tady se už opravdu nedá mluvit o Panu řidiči. Gratuluji.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17052
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 23:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve špičkách, jak psal Káem i Drak, jsou nějaké přeběhy z tramvají sem a tam nesmyslný stres pro všechny strany. A při dlouhých intervalech mimo špičku nic nebrání tomu, čekačku do grafikonu vyznačit. Počítali by s ní řidiči, počítali by s ní cestující.

Tady musím dát Milkymu plně zapravdu .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17053
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 23:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001 - jejíž člen není schopen samostatně myslet, protože co nemá na papíře neudělá.

Což je naprosto v pořádku.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 10:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Jenomže jsi si nevšiml, že řízení tramvají v Praze již dávno o "Panu řidiči není". To, co tady dnes existuje, je jen permanentní nejistota, protože každý si situaci vyloží jinak. Jinak si ji vyloží řidič, a má pro to své důvody, a jinak si ji vyloží cestující, který chce stíhat každou tramvaj, kterou v okruhu 100 metrů vidí. Proto to, co ty doporučuješ, vede jen k nekonečnému kolotoči stížností, ve kterém se každá strana cítí poškozená. To není ale civilizované řešení. Civilizované řešení jsem ti popsal. (Ono totiž dost dobře není možné dávat na jednu stranu alibisticky řidičům jakousi volnost, a když to náhodou nevyjde, tak je za jejich rozhodnutí stíhat , a na druhou stranu je za každou prkotinu šikanovat.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 10:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjádřím se v souvislosti shora diskutovaného k vedení DPP, tedy i k pozici GŘ Dvořáka.

Je zřejmé, že podnik vůbec neřídí, že je to jen figura pro média. On vůbec neví, co se na metru, autobusech nebo tramvajích děje. Ono ho to ani nezajímá, protože není schopen do toho zasahovat. Vše je ve výlučné režii vedoucích jednotek, které si hrají jen na svém písečku.

Ředitelství DPP společně s generálním ředitelem, při existenci ROPIDu, je naprosto zbytný útvar na výplatní pásce města. Koordinovat samostatné jednotky, které takové dnes jsou, a v minulosti i vždy samostatné ve skutečnosti byly, dokáže daleko efektivněji a účelněji ROPID a jiné stávající rozvětvené útvary města, které na to mají navíc i kvalifikované a kompetentní lidi. Tady se přímo nabízí ten nejjednodušší způsob šetření rozpočtu města, který by vlastnímu provozu MHD v Praze vůbec neublížil, ba naopak by mu velice prospěl.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 10-2002
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 11:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/189382-praha-je-plna-rychlokvasenych -tramvajaku-mohou-byt-nebezpecni.html
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 11:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Draku, píši sem o tom již 7 let. A marně, mafie je silnější.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17061
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 11:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, co staří mazáci museli vstřebávat dva roky, si dnešní řidiči tramvají mají nahustit do hlav za dva a půl měsíce a pak mohou řídit jakoukoli soupravu.

A to bylo kdy, ty dva roky??
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 10-2002
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 12:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Psát to sem je jako jít si stěžovat na lampárnu. Max se ti uleví, ale to je tak všechno.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 12:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Já už to taky nepamatuji, ale já nejsem žádný pamětník. Dřív ale prý jezdili budoucí adepti na řidiče tramvaje dost dlouho jako průvodčí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 12:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je celkem logické, že v polovině 80. let jezdily tramvajáci půl roku na jednom typu vozu, protože nic jiného tu tehdy nebylo...

Ale pamatuju si i dobu, před 8 - 9 lety, kdy jsem na k-report přišel poprvé a tehdy se tu živě debatovalo, jak tramvajáci, kteří znají jen zrychlovače, jezdí špatně s tyristorkami a opačně. Tramvajáci si tu stěžovali, jak se jim mění vozy nedostávají žádné školení
Takže doba se mění, vozy se mění, ale všechno zůstává při starém - jen pamět tolik neslouží...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17062
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 13:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už to taky nepamatuji, ale já nejsem žádný pamětník.

V roce 1994 trval kurs taky dva měsíce. A myslím, že většina dnešních řidičů tak dlouho ani nejezdí.

„Stále častěji se stává, že řidič není schopen říct, co se děje, protože neovládá ani základy češtiny,“ uvedl Pulec. DP stále více nabírá lidi z Ukrajiny, kteří při nehodě volají na dispečink a zmůžou se jen na sdělení „tramvaj kaput“.

Fakt jezdí v Praze negramotní Ukrajinci?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 15:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jezdí.
Rozšiřovací kurzy se dělali až po 1,5 roce mlaskání na T3.
Je logické že ve špičce se nečeká.
No i samotní instruktoři v rámci povinných školení nabádají řidiče aby přestup mezi vlaky neumožňovali protože by si lidi na to mohli zvyknout a potom si stěžovat zrovna na ty co si „nevšimli“.
1) byly to naprosto regulérně vyznačené přestupy v JŘ po 21:30
2) bylo naprosto jednoznačně dáno které linky na sebe mají čekat.
3) řidiči na to kašlali a jak padl čas - jeli.
4) zrovna na té Hradčanské bylo vidět hódně daleko jestli už se neřítí.
A Milky použiji tvoji vlastní argumentaci v logice. Dispečer žádný nenavazující přestup dopředu nevyhlašuje, prostě to není jeho povinnost, tu povinnost má řidič vlaku na přestupním bodě!!!!, to je dáno předpisem naprosto jasně a nekompromisně, ale kdo by tu asi ty předpisy znal, že. Asi jako s tou rekuperací.
Asi jsem z jiného světa.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 16:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: jeste mohli pripsat
"a v pripade nehody volaj Tramvaj bum"
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 21:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Protože dispečer jasně a s předstihem ví, zda a kdy tramvaj na přestupu bude. Koordinovat provoz v tramvajové síti je povinností dispečerů. Jestli to je v předpisu psáno, jak píšeš, tak je to nesmysl. Nejasnosti, nedorozumění a chyby vznikají právě proto, protože tyto činnosti dispečink alibisticky nechce koordinovat. Raději tedy s výmluvou na řidiče (kteří jsou podle něj údajně nesvéprávní nedoukové) vzájemné přestupy zruší. Co je ale potom v tomto případě tak "inteligentní" dispečink, to by mne zajímalo?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 21:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Rozšiřovací kurzy se dělali až po 1,5 roce mlaskání na T3.
Když už nedokážeš být objektivní, tak se alespoň neuchyluj k čirým lžím.

Dnes čerstvý absolvent školy ED odchází s papíry na všechny typy tramvají v pražské kolejové síti (vyjma historických). Ten galimatyáš v hlavě jim vůbec nezávidím. Každá má odlišné jízdní vlastnosti, každá má odlišné ovládání, každá má i odlišné odstraňování závad. A do toho se chce, aby nový řidič jezdil bezpečně a zvládal komunikaci s cestujícími. Já těm lidem, co přicházejí, vůbec nezávidím.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 21:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, kde lžu? Dřív se rozšiřovací kurzy opravdu dělaly až po zajetí (do 2000), stačí se zaptat Motoláků či Hloubětíňáků kdy je připustili na KT8 a T6.
A to že dnešní kurzisti maj v hlavě absolutní guláš nepopírám, to vím a "strašně" jim to závidím. (ale zase je pravda, že díky střídaným přestávkám se doba neřízení na určitých typech už nepočítá v řádu let).
A jen tak pro srandu, že by jsi nejradši aby před každou tramvají jezdilo dispečerské auto pod majákem?
Asi jsem z jiného světa.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 22:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to ne. Kursoval jsem v r. 1999 a řidiči si rozšiřovali papíry na vozovnách okamžitě po absolvování T3 na Pankráci.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Lukáš U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.89.216.49
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 23:57:24    Odkaz na tento příspěvek  

Hoooodně dlouho jsem tu nebyl,ale jeden kamarád mě upozornil,že se o mě stále živě diskutuje-ovšem po pročtení si příspěvků koukám,že jste dost vedle jak ta jedla-hlavně Radek Š. 
No ale což-hezky od začátku: V Oslu žije 30% obyvatel,kteří nepochází z Norska,ale již mají norské občanství a naprostá většina umí naprosto perfektně norsky a jejich potomci i anglicky.Nejsou to tedy lidé,kteří řídí metro jen kvůli tomu,že jinde nemohou pracovat kvůli své neschopnosti.V Česku není mnoho přistěhovalců a tak při návštěvě Osla,ale i Švédska,to tu působí velmi zajímavě.Tito přistěhovalci naštěstí dostali zhruba jednoroční jazykový kurz,kdy jim norský sociální úřad (NAV) platil jak ubytování,tak jídlo a ještě poměrně tučné kapesné,takže se takzvaně usadili.Navíc nemají své čtvrti,ale byty dostávali v různých částech města a tak tu nejsou takové problémy jako občas třeba ve Francii nebo Německu.Ti lidé jsou tu zdomácnělí a při mých debatách o smyslu počínání Usámy (značná část vyznává Islám) nebo o zákazu kreslit Proroka Mohammeda jen kroutí hlavou,že ten první není Islamista,když ubližuje druhým a v druhém případě je to umění a to se smí.Gró je v tom,že tito lidé si mohou najít i jinou práci-znají prostředí a jazyk,na vzdělání se tu až tak nehraje.
Pozastavení Radka Š o tom proč asi hledají řidiče jinde je nasnadě a nevím proč si to neumí zdůvodnit sám-vzdělání na to má.Nezaměstnanost činí momentálně 3,2 % a je jedna z nejvyšších od 2.sv.v.A jako jinde ve světě je v hlavním městě nejnižší.Tudíž je tu dostatek práce.A lidi za stejné peníze raději pracují tam,kde nemají směny a takovou odpovědnost.Mají třeba o tisícovku,dvě méně,ale při ekonomické síle zdejších příjmů je to o ničem.Proto se hledají řidiči všude,kde to jen jde.Právě se začalo kolektivně vyjednávat a místní odboráři už upozornili na nutnost radikálního zvýšení platů,pokud trvale nejsou lidi.Uvidíme,třeba něco kápne.Navíc platit přesčasy je pro zaměstnavatele extrémně drahé: +50-150%
Co se týče národnostního složení v garáži-70% Skandinávců (Norové+Švédi) i „černých“ s norským pasem (občanství po 7-10 letech,podmínkou je bezúhonnost jak morální,tak daňová a plynulá norština).Zbytek tvoří hlavně Slováci a Němci,je tu pár Čechů.Poměr „černých“ a „bílých“ Norů se zjišťovat nesmí-dle mě 60 na 40 ve prospěch „bílých“.
Lukáš U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.89.216.49
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 23:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

Makat musíme,nejsme tolik vázáni předpisy jako v Praze,ale zároveň jsme tu pro lidi.Je běžné,že pokud vidím bus za sebou,tak čekáme na lidi (mimo špiček na exponovaných zastávkách).Často na sebe blikáme,když máme pro kolegu cestujícího na přestup.Kvůli umožnění přestupu si předáváme cestující i třebas na kruháku,kde tak zastavíme zbytek dopravy.
Rovněž jak my,tak tramvajáci mají pokladny a prodáváme jízdenky,včetně toho,že na městské lince můžeme prodávat i „PID“ jízdenky.
Kravata a sako je povinná výbava řidiče.Na druhou stranu nesmíme lézt do motoru něco tam kutit či dolívat provozní kapaliny (běžný jev v Řepích),máme reprezentovat v bílé košili a kravatě.
Přístup vedení je naprosto super-jsme rozdělení do jakýchsi čet (asi 30 lidí) a ta má svého šéfa.Takže ten Tě zná a zná i Tvoje problémy a občas,když jeho četa má ranní,nebo zase odpolední je v garáži a připraví palačinky,nebo onehdá nakoupil bonboniery a rozdal „svým řidičům“,samozřejmostí je gratulace k narozeninám,na Vánoce jsme od něj dostali přáníčko-blbosti? Pro Radka Š jistě (máš být přece rád,že dostaneš výplatu a máš v době krize práci),ale ono to prostě psychicky pomůže,můžu říct,že se těším do práce-ne,že něco dostanu,ale jen tak.Třeba zrovna ta bonboniéra nemá nijakou finanční hodnotu,ale je to prostě docela dobrý.
Řešení stížností=kamera nad hlavou řidiče.Ale Norové si moc nestěžují.
Lukáš U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.89.216.49
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 00:00:03    Odkaz na tento příspěvek  

Fluktuace je nejvyšší na autobusech,pak na metru a nejméně na tramvajích.Na kolejové trakci jsou však vyšší mzdy,ale i vyšší nároky zejména na jazyk.
Co se týče dispečerského řízení,tak tady de facto není.První řidič,když přijede k překážce,nahlásí událost a buď on (většinou) nebo dispečer zvolí odklony.Ostatní pak sledují situaci,když projíždí a pokud důvod odklonů pomine,tak nahlásí a jede se normálně.Nějaké hlášení,že na zastávce je výkop a tak je o 30 metrů vzadu neexistuje.To je jasný,že nezastavíš nad tím výkopem a ani sloupek se nepřemísťuje-pokud to není dlouhodobé.
Chodí tu na nás taky technici jízdy-pokud máš závadu napíše a jdeš na kobereček (závadou není puštěné rádio,bavení se za jízdy,ale technika jízdy plyn-brzda,teď tu bábu vyučim apod.).Je-li to OK dostaneš pochvalný dopis od Tvého „četaře“.
Největší výhody pro mě:
pracovní doba 6,8 hod./den a za to 18.500 a více NOK netto (výdaje za jídlo a bydlení 9.000,přičemž bydlím v bytě a ne na ubytovně,takže bych to mohl ještě snížit).To znamená,že mě polovina výplaty zbude-to v ČR ani náhodou.A jelikož spotřební zboží ale i cestování je tu stejně drahé jako u nás (ano,Radku Š),tak se mám líp.Jo a příspěvek na dovolenou (cca 15.000) a na Vánoce (cca 3500) jsem v DPP taky neviděl.
Rozhodně mě tu zlí kapitalisté nezadírají 15 hodinovými směnami a nechovají se ke mně jak ke kusu-takový kapitalismus je právě v Česku-žádný respekt k podřízeném jen makej a drž hubu.Vedení JPT by tady skončilo velmi rychle,ale rychle by tu skončil i primátor Bém a celá jeho suita.
Tak se mějte fajn v roce 2010!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 08:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak pardón. Měl jsem napsat do 1999, prostě si to pamatuji na den. Jinak vás v Hrůzostrašidelnicích okamžitě hnali do rozšiřováku na T6 a KT8?
Asi jsem z jiného světa.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7153
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 09:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejdůležitější slova z Akribiových dopisů, aby nezapadla v nánosu alibismu a výmluv. Vtloukejte si je do hlavy zejména vy, aktivní řidiči:
Makat musíme,nejsme tolik vázáni předpisy jako v Praze,ale zároveň jsme tu pro lidi.Je běžné,že pokud vidím bus za sebou,tak čekáme na lidi (mimo špiček na exponovaných zastávkách).Často na sebe blikáme,když máme pro kolegu cestujícího na přestup.Kvůli umožnění přestupu si předáváme cestující i třebas na kruháku,kde tak zastavíme zbytek dopravy. Rovněž jak my,tak tramvajáci mají pokladny a prodáváme jízdenky,včetně toho,že na městské lince můžeme prodávat i „PID“ jízdenky.Co se týče dispečerského řízení,tak tady de facto není.První řidič,když přijede k překážce,nahlásí událost a buď on (většinou) nebo dispečer zvolí odklony.Ostatní pak sledují situaci,když projíždí a pokud důvod odklonů pomine,tak nahlásí a jede se normálně.Nějaké hlášení,že na zastávce je výkop a tak je o 30 metrů vzadu neexistuje.To je jasný,že nezastavíš nad tím výkopem a ani sloupek se nepřemísťuje-pokud to není dlouhodobé.
Řešení stížností=kamera nad hlavou řidiče.Ale Norové si moc nestěžují.(Proč
asi, ptám se já. taxi to přečtěte znova.)
(a já jen dodávám: To by bylo v Česku hned důvodem ke stávkové pohotovosti, šmírovat řidiče jak za jízdy jí nebo telefonuje)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2837
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 10:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv milý Káeme, tohle by v Čechách neprošlo, protože tady není žádný prostor pro samostatné myšlení řidičů (a nejen jich) a každý, byť stokrát logický a pochopitelný dobrý skutek je po zásluze potrestán, protože je v příkrém rozporu s našimi pravidly a řády !
Kdyby se dnes Akri v Praze choval stejně jako v Norsku, je neustále bez prémií a bez stávajícího obdivuhodného nadšení pro věc.
Předpokládam, že to chápeš i ty a jen se snažíš svým svérázným způsobem upozornin na problém média a podnikové špiony, kteří to tu dozajista monitorují... :-)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 14:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi takhle-ta kamera tam,nám řidičům,má pomoci.
Nefunguje tak,že zatahuju do garáže,kde stojí šéf s nažhaveným výrazem ve tváři a notebookem a s myšlenkou :" tak a teď jestli si kecal mobilem nebo žral,ti to spočítám !!!" Ta kamera se stahuje jen,když se něco stane-nelustruje se pomocí ní,zda sis na konečný s kolegou povídal kriticky o vedení firmy,to fakt ne.
Demon+Káem-Praha asi 2002 ještě za vozovnu Žižkov-bába Blatiny dc.Belhá se asi 30 metrů od sloupku.Zavřu,dojedu k ní,pomůžu jí nastoupit,zavřu a jedu.Technik nepozorovaně nastupivší na konečný.Klamovka,odhalil se,průser,výtka.Zastali se mě lidi,což ho nasralo ještě víc,pak jsem mu řekl,že s takovýma ouřadama to podnik vyhrál-papíry,přezkoušení,psycholog-naštěstí jen zahrozil,ale nevzal mi je.Klika byla,že ve voze byl jako kaštan právník a přímo před ním mě dal vizitku,že mě když tak v rámci možností pomůže.Takže se ten blbeček zalekl a byl klid.Jen jsem dostal pojeb u šéfa.
Rádio,kecání a otevřenou kabinu jsem v DPP platil mnohokrát.
Prostě mám tu stejný styl práce jako v DPP a tady jim vyhovuje-jinak bych nebyl povýšen (jsem občasný instruktor,takže žádný generál),v Praze jsem byl trestán-takže chyba asi není ve mě-při vší skromnosti.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 10-2002
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 15:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Luki za příspěvky. Já jsem nemyslel že by byli přistěhovalci něco méněcenného a neměli na jinou práci nebo že by byla práce řidičů podřadná, ale že přistěhovalecká politika je právě orientovaná na obsazování míst které "domácí" z nějakých důvodů nechtějí dělat.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 15:11:27    Odkaz na tento příspěvek  

Norsko je vůbec zvláštní svět, tam třeba většina obcí nemá na silnici ani cedule, kde začíná a kde končí, a přesto se v nich jezdí padesát .. a to doopravdy ;-)
Takže pojetí dopravy jako služby cestujícim obyvatelům sem bohužel asi taky nepude přenášet. Jsme prostě jen věci.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7158
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akri: Jo v Praze na to zatím podmínky nejsou. Ono by to asi dopadlo zle, když se najdou tací, kteří říkají, že počkání na NAD má mít řidič napsáno v notách nebo nařízeno zezhora. Čili zatím by stačilo dodržovat předpisy. U nás.
No a teď z jiného soudku: Prac.den, 20,30, Stross od Letný. Přijíždí 1, zatahující do Kobylis (přes Trojskou) a hned za ní 25, zatahující na Žižkov. Tak mi řekněte, koho byste za todle potrestali???
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Bohužel nejsi schopen postřehnout rozdíly mezi chováním nadřízených k řidičům v Oslu, a v Praze, o kterých píše Akribius. Tak ti je zvýrazním (jestli jsem nevystihl podstatu, tak mne Lukáš určitě opraví :-)): U nás si udělali dispečeři ze zbytečné buzerace řidičů živnost. Tu opírají o svou neomylnost kdykoliv dokazovanou nabiflovanými předpisy. Ty vytáhnou, když se jim to hodí, zejména když mají pocit, že by mohli být zbyteční. Z toho důvodu netolerují ani osobní iniciativu řidičů. Vše musí být podle nich. Iniciativu řidičů žádají jen tehdy, když něco sami nezvládají nebo nestíhají. Např. při kalamitě minulý týden se jim žádný řidič prakticky celý den nedovolal. Nefungovalo střídání, nefungovalo ukončení směn. Najednou byla iniciativa lidí dobrá. Když ale se dispečink celoročně chová k řidičům povýšeně, arogantně a krajně nevstřícně, a řidiče nechá volně používat svůj rozum a cit jen když se jim situace vymkne z rukou, tak takové chování vnímají řidiči jako alibismus a pokrytectví. S takovými lidmi by nejspíš nikdo z vás nechtěl přijít do kontaktu, natož s nimi pracovat. Jsem přesvědčen, že takoví nadřízení jsou lidmi negativně vnímáni všude na světě. Takové chování vyvolává nepřátelství.

PS: A už tě slyším, že to je proto tak, že tramvajáci v Praze jsou špatní, proto se tak vedení k nim chová, a že když budou dobří, tak že i vedení se změní a bude slušné a vstřícní jako v Oslu, a že v Oslu jsou slušní dispečeři a vedení, protože jsou tam dobří řidiči, ale že kdyby byli řidiči v Oslu taky tak špatní jako v Praze, tak že by se k nim také vedení v Oslu chovalo povýšeně, nevstřícně a arogantně jako to pražské atd.

Ne, ne, když někdo takhle "pindá", tak mu vždy řeknu, že dobrý učitel má vždy dobré žáky, to jen ti špatní učitelé mají vždy "smůlu" na žáky špatné. A když se snad někdo snaží mudrovat, že to platí i obráceně, tak mu zdůrazním, že i velice dobří žáci pod vedením špatného učitele se brzo změní ve špatné žáky. A aby snad nebylo pochyb, kdo má vést, tak tato role přísluší učiteli (vedení podniku). U nás ale skutečné vedení podniku hodné toho slova neexistuje.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7165
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Inu i o toto by se měly starat odbory a ne o vysokou politiku miliard. Ale jinak souhlas, tyhle teze ti vyvracet nebudu, protože to taky trochu tuším, ale někde se ten kruh musí dát rozpojit, ne? Já mám buď štěstí na šéfy, nebo s nima umím vycházet, ale nakonec jsem dycky našel kompromis, když jsem je přesvědčil, že moje iniciativa jim ubírá práci, ale ne pozici :-)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, zajímavé. Jenom dodám že vedení i řidiči jsou naprosto věrný a rovnocenný odraz společnosti v kotlině České. Měl jsem tu čest dlouhodobě pobývat mimo a musel jsem se stydět za své krajany, kteří okolo projížděli. Často se mě lidé okolo ptali jestli se takhle tady chováme a já musel říct, že jo. Víš můžeš měnit vedení miliónkrát za rok, ale furt to bude to samý dokud se v českých lidech samotných nenarovná morálka, pokora a úcta, a to potrvá hodně a hodně dlouho (jestli vůbec). Můžeš se tady modlit k Norským vzorům, ale jsi tady a musíš se s tím smířit. Dokud se s tím nesmíříš budeš tady jenom plevelit nenávistné příspěvky vůči komukoli kdo umí něco jiného než ty. Většina dispečerů jsou velice rozumní lidé, ale jestli na ně rovnou začneš tím pohrdavým tónem, ani se nedivým že máš takové trauma z jakékoli komunikace s tobě nadřízenými.
A brát si do huby den kdy dojde k totálnímu kolapsu je dost sprosté. Nakonec viděl jsem řidiče který měl střídat v Kobylisých 10/16 a když po dvou hodinách přijelo 11 pořadí nasedl ke mně, že jede do Motola. Když jsme tam přijeli řval na celou střídací místnost že se na to může v**rat že má střídat 16, pořadí a to je zrovna v Kobylisých. Smutné je ža za celé ty 4 hodiny nikam ani nezavolal, že to není jeho povinnost a kde si cosi.
Asi jsem z jiného světa.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Ale ano, tak to funguje obecně v DPP. Tdy jsou lidé vedeni tak, nejen řidiči, ale výpravčí, dispečeři, že když vše běží normálně, nikdo se o nic nestará, protože na všechno jsou předpisy, takže řidič nemá potřebu se na nic ptát; má přeci všechno v předpisech, na nástěnce nebo v notách a výpravčí si jen odškrtne jméno atd. Normální lidská komunikace není žádána. A když potom nastanou potíže, hází to jeden na druhého. Docela si dovedu představit, že minulý týden, když řidič ("číslo") zavolal výpravčímu, protože dispečeři nereagovali, tak mu nakvašeně řekl, co já s tím mám dělat, starej se ty.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První slova mého šéfa,když jsem udělal zkoušku jazyka a prošel jsem řízením s cestujícími na lince:

Husk at vi har det samme mål.Jeg skal gjøre servis for deg,du skal gjøre tjeneste for oss.

Nezapomeň,že náš cíl je stejný-já pro Tebe zařídím,co bude potřeba,ty budeš pracovat pro firmu (doslova sloužit).

Ano,chování to mezilidské je v Česku strašné.Já tam už ani nejezdím.Jen samá závist,zloba,podrazy,ne to fakt ne.Loni jsem tam pobyl 4 dny a vrchovatě mě to na několik let zase stačilo.
Ale měli by začít u DPP nadřízení.Vytvořit pro dobré řidiče podmínky,dát jim trochu volnou ruku,vyvázat je z přehršle nařízení a předpisů.A ty lidi,co tam nemají co dělat vyházet-jde to i přes zákoník práce.Ale ty,co dělají blbé jméno,né ty co poslouchají rádio nebo mají sem tam něco proti šéfovi.
Když bude lepší atmosféra,nebude brát většina zaměstnanců tuhle práci jen jako dočasnou a taky udělají víc,když bude potřeba.
Další věc je třeba jen tak občas pochválit,já nevím,nic to nestojí a člověka to potěší.Ale hergot tohle se dá vymyslet hlavou,všichni mají vejšky,kurzy na řízení lidí,ale sorry jsou naprosto blbí.
Kariéra-pokud někdo je dobrý,zajímá se,umí jednat s lidma,proč by nešel tvořit JŘ,dělat dispečera,pak postupně vedoucího a výš.Páč nemá školy?Je tam lepší nasadit někoho se školama,ale s tím,že neví vo co gou?
atd atd,je to na dloho,ale začít se musí.Je 20 let po plyšáku a upřímně co bylo za komoušů-tedy kdo nekrade okrádá vlastně sebe platí i dneska-a to je ostuda.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď k odborům: Tyto věci odbory neřeší, skoro se mi zdá, že je podporují, protože pak lidé hledají (naivně) oporu v odborech. Odbory k problémům vztahů zaměstnaneci - vedení jsou imunní, protože jsou na straně vedení. Vedení je platí. Zabloudil si jednou (předloni) "dovolil" nesouhlasit s vedením, a rázem mu Dvořák zatrhl peníze ze svého fondu. Vícekrát to už určitě neudělá.
V dobře fungujících společnostech mají odbory málo prostoru pro své "manévry".

Všem doporučuji shlédnout Felliniho Zkoušku orchestru ve Vinohradském divadle. Stojí to za to. Napsal to před 31 lety, ale odbory vystihl, jako by to psal dnes.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 01:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Pokud máš problém, třeba nepřijede tramvaj na střídání, tak jaký je oficiální postup v takovém případě?

V uvedeném případě od Břejšína. Kolik je dispečerů na sále? Kolik vlaků mělo při kalamitě zpoždění? Kolik vlaků má střídané pauzy s oddělením od vozu? On je dost velký rozdíl, když máš spadlou trolej v Hostivaři a řešíš dvě linky, než když se ti se... celá sít.

Jenom dotaz. Nechápu co by si chtěl řešit s dispečerem/výpravčím pokud je normální pracovní den a chováš se podle předpisů.

Akribius: Jasně narazil si na blba technika jízdy. Jak to napsat. Hold jsi v jiné zemi a jsou tam jiné návyky, se kterými si více rozumíš.

Můžu se jenom zeptat. Máš už zkušenost se stížností, i když si norové moc nestěžují? Popř. řeknemě, že budeš mluvit za jízdy a budeš mít nehodu i třeba nezaviněnou. Jaký bude postup ze strany nadřízeného?

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)