K-report
 

Archiv do 26. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 26. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17083
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Bělohradskému. Namátkou jsem otevřel tohle:

Viktor Kravčenko byl po druhé světové válce nejslavnějším sovětským přeběhlíkem. Jeho kniha Zvolil jsem svobodu byla nejen manifestem antikomunistů, ale také prvním pravdivým svědectvím o hrůzách gulagu i třeba hladomoru na Ukrajině. Když ho komunistický týdeník Les Lettres Françaises hanebně pomluvil, Kravčenko se obrátil na francouzský soud. „Proces století“ – jak se tehdy říkalo – při němž ho bývalá žena ve službách KGB popsala jako impotenta a sexuálního devianta, nakonec vyhrál. Jeho pozdější život byl ale tragický, jak nedávno připomenul Slavoj Žižek. Znechucen mccarthismem a americkým kapitalismem napsal v roce 1950 knihu s názvem Zvolil jsem spravedlnost.

Sice jsem jméno Viktor Kravčenko nikdy neslyšel, ale dost by mě zajímalo, proč se tento hrdina po "znechucení mccarthismem a kapitalismem" nevrátil zpět do SSSR?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:23:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tam můžete dočíst, zvolil třetí cestu -- aneb, když se vám nelíbí ani v kriminále, ani v bordelu. Zkuste pochopit, že i plocha má aspoň dva rozměry
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3649
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 16:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak jste se mohli dočíst včera, tak si pochvaluje, že je tím pádem daleko méně unaven a má mnohem více času na rodinu.

To je zajímavý, že já pracuju kolikrát 50 hodin tejdně* a na tu rodinu si čas najdu, vč. toho že po práci s klukem dělám úkoly, vyzvedávám ho z kroužků, dávám děti spát, atp.

Jak se ovšem dá věnovat rodině na vzdálenost tisíce kilometrů, to mi rozum nebere.


*Kdyby si mi to nelíbilo, tak si najdu něco jinýho.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17085
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag - Jak se tam můžete dočíst, zvolil třetí cestu

V Bolívii (kde ho asi oddělala CIA ). Hned po Haiti a Guatemale nejchudší zemi Ameriky. Doporučuji navštívit.

Člověka, který mezi Stalinem a McCarthym zvolil tuhle zemi, fakt nemohu brát příliš vážně (i když jsem o něm až do dneška nikdy neslyšel).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 19:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB:

Možná nakonec nemusel "Na věčné časy... a nikdy jinak", "... záruka prosperity" atp. nahradit jedno druhým, ale ponechat si svůj zápal a budovatelské nadšení a pak podle nálady měnit jedno a druhé, jak se to podařilo nemalé části obyvatelů Kotlinky. Nemusí to být prostě jen ode zdi ke zdi:

Stalinismus hrůza, píši knihu a utíkám do Států kde už vše bude dobré. Mccarthismus hrůza, píši knihu a utíkám ke stalinismu, kde teď určitě vše bude dobré. Stalinismus hrůza... To by byl blb a ještě k tomu labilní. I když chápu, že člověk, který prožije deziluzi v zemi svobody "trhu" a tím dané "svobody" občana (byť deziluze sovětská byla plus v kádrovém posudku), je Vám z podstaty podezřelý a určitě dost pozadu. A navíc ani nezvolí jinou baštu prosperujícího liberalismu... kde to mělo v 50. letech (přece jenom ten kontinent, dnes vypadá trochu jinak - dnešní návštěva Vám tak nemusí říci o relativní pozici v dané době).

Jinak v 50. letech, kdybych přeběhl z kterékoliv na kteroukoliv stranu a pak si prošel zklamáním, tak bych se opravdu, ale opravdu raději nevracel do té původní země. Leda by to zklamání bylo takové, že bych chtěl páchat sebevraždu.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejčastější směna v Praze:
6:10-8:50+ 13:10-20:20
To se věnovalo blbě,ale což už.A taky jste zajisté lepší otec.
No a zítra tady:
5:50-11:45+ náhrada cesty 11:45-12:20,tam je toho času víc-a pá,so,ne volno.V po nástup na večer.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 22:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co říkáte této pasáži:
Michael Moore v rozhovoru o svém filmu O kapitalismu s láskou říká: Demokracie musí být každý den součástí tvého života… Ale trávíme osm, deset, dvanáct hodin našeho dne v práci, kde nemáme právo říci svůj názor. Až antropologové za čtyři sta let… nás budou studovat, řeknou si: …Mysleli si, že jsou svobodní, že žijí v demokracii, ale trávili deset hodin denně v totalitní situaci, v níž tolerovali, aby 5 procent nejbohatších lidí ekonomicky ovládalo zbylých 95 procent. Budou se nám smát…

Jinak ke Kravčenkovi bych řekl, že skutečně citlivý a přemýšlející člověk nemůže být úplně šťastný ani za komunismu, ani za kapitalismu dneška. Je ilustrativní, že i dnes jsou největšími kritiky poměrů bývalí disidenti, viz. např. Jiřina Šiklová. Ano, intelektuálové, což je dnes skoro nadávka. Václav Klaus vzývá přizpůsobivé pragmatiky, kteří se sžijou s každým režimem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS: On podobně skončil i Che Guevara. Také se nikam nehodil, tak se raději nechal v Bolívii zabít.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: Karel Čapek popisuje velmi barvitě v knize Cesta na sever Skandinávii. To už dnes asi není pravda. Přibývá tam přistěhovalců...; jaké budou tyto země za 20, 50 let? A jak se na to dívají starousedlíci? (Ne že by to v Praze vypadalo jinak, ale máš nějaké zajímavé postřehy z Norska?)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Naprostý souhlas, začít musí, jak píšeš, každý u sebe. Už na sobě pracuji.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 07:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stalinismus hrůza, píši knihu a utíkám do Států kde už vše bude dobré. Mccarthismus hrůza, píši knihu a utíkám ke stalinismu, kde teď určitě vše bude dobré. Stalinismus hrůza... To by byl blb a ještě k tomu labilní

Po revoluci sem přijel příbuzný z Ameriky a ptal jsme se ho jak to bylo s tím McCarthismem. On se zasmál a pronesl něco v tom smyslu, že to bylo štěstí pro ty postižený lidi, protože byli odejiti ze státního do byznysu a vydělali spoustu peněz.

Nejčastější směna v Praze:
6:10-8:50+ 13:10-20:20
To se věnovalo blbě


Víte, on je problém v tom, že podnik, kde by by všechno vyhovovalo všem neexistuje a proto taky lidi přichází a odchází. A někdo má potřebu po odchodu všechno pomluvit. Což je taky úplně normální.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17091
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 08:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich - I když chápu, že člověk, který prožije deziluzi v zemi svobody "trhu" a tím dané "svobody" občana (byť deziluze sovětská byla plus v kádrovém posudku), je Vám z podstaty podezřelý

Podezřelý je mi člověk, který mezi Generalissima Stalina a senátora McCarthyho a hlavně jejich "životní dílo" klade rovnítko.

Milky - Ale trávíme osm, deset, dvanáct hodin našeho dne v práci, kde nemáme právo říci svůj názor.

Já tedy ve své práci rozhodně právo říct svůj názor mám. Řekl bych dokonce, že hlavně za to jsem placen .

Jinak ke Kravčenkovi bych řekl, že skutečně citlivý a přemýšlející člověk nemůže být úplně šťastný ani za komunismu, ani za kapitalismu dneška. Je ilustrativní, že i dnes jsou největšími kritiky poměrů bývalí disidenti, viz. např. Jiřina Šiklová.

Já právě myslím, že skutečně přemýšlivý člověk může být šťastný docela snadno. Protože je například schopen rozlišit, čím má smysl si lámat hlavu a čím ne.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 10:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: To je řečeno docela srozumitelně:

Výrok Tomáše Bati z roku 1932: Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.
Máte pravdu,je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze,důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Možná je to tím, že Akribius má jako jeden z mála možnost srovnávat.

Pro zájemce je tu zajímavý článek http://svobodnyprostor.wordpress.com/2010/01/08/krize-jaka-krize- tomas-franke/
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 12:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Já právě myslím, že skutečně přemýšlivý člověk může být šťastný docela snadno. Protože je například schopen rozlišit, čím má smysl si lámat hlavu a čím ne.

A kde je ta hranice?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 12:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Víte, on je problém v tom, že podnik, kde by by všechno vyhovovalo všem neexistuje a proto taky lidi přichází a odchází. A někdo má potřebu po odchodu všechno pomluvit. Což je taky úplně normální.

To je přístup, který tě charakterizuje. Bohužel takto v Čechách uvažuje mnoho lidí, tedy tak, že se skupiny lidí v podnicích udělají jen sami pro sebe, jen aby to vyhovovalo jim, a druzí ve firmě je nezajímají - ať si jdou jinam, když se jim nelíbí, jak jsme jim to nalinkovali (a to je ta "jemná nuance", kterou nemůže pochopit Mcbain).

Takže nikoli jak říkaš, že spokojení mohou být jen někteří, a ti další zákonitě musí být nespokojení, ale rozumní lidé se dokáží dohodnout tak, aby byli přijatelně spokojení všichni (k čemuž jak jste si mohli z diskusí všimnout, chybí v DPP dneška dobrá vůle). V konkrétním případě DPP tedy zopakuji, že snížením pracovní zátěže řidičů MHD.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 12:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: jak pravila jedna moje známá, když nejde o život, jde o ***.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3652
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je přístup, který tě charakterizuje. Bohužel takto v Čechách uvažuje mnoho lidí, tedy tak, že se skupiny lidí v podnicích udělají jen sami pro sebe, jen aby to vyhovovalo jim, a druzí ve firmě je nezajímají -

Kdyby to tak bylo, tak bych asi kolegyni po mateřské nezařizoval 40 % práce doma (jinak by se vrátit nemohla a musela by dát výpověď), jinému kolegovi zase teď místo jinde (protože mu opravdu nejde dávat dovolenou v červenci...)i za cenu, že si za něj budu muset sehnat náhradu, což i pro mě má a bude mít nějaké náklady. Asi mi ti lidé za to stojí, ne ?...

Sorry, ale Vy prostě nedovedete pochopit, že fluktuace větší než u řidičů v DP je i na celkem fajnově placených místech s výborný zacházením. Prostě proto, že lidi chtí dělat třeba něco jinýho, že třeba mají potřebu po 5-6 letech změnit prostředí, atp...to je stejný jak s tím Norskem, který se tady popisuje očima jednoho řidiče v jednom dopravním podniku -jako kdyby zbytek země neexistoval.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17094
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - A kde je ta hranice?

Tu si každý přemýšlivý člověk musí stanovit sám .

a to je ta "jemná nuance", kterou nemůže pochopit Mcbain

Ano, nedokážu pochopit, proč někdo marní 11 let svého života v zaměstnání, kde ho (údajně) tak ničej a kde on sám dokonce pohrdá vlastními nadřízenými. Aneb jak řekl Tomáš Baťa starší - žádná změna k lepšímu nepřijde sama od sebe odkudsi shora.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 15:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: A opět to vztahuješ osobně, ale nejde jen o mne, i když je situace řidičů v DPP velice ilustrativní. Ono nejde ani o tebe, jenž pracuje v Praze a vyrábí nějakou důležitou komponentu pro naši existenci (což schválně říkám nadsazeně, protože nevím, co ve skutečnosti děláš a nemyslím to ani osobně). Já mám na mysli něco docela jiného. Proč mají např. ve Škodovce stát lidi osm a více hodin u pásu, aby se jinde spousta lidí kopala do zadku a nevěděla co roupama dělat a za co momentálně utratit peníze. Mně jde o ty lidi, kteří si s velkou námahou postavili domek, teď jim zrušili jedinou fabriku v širokém okolí a ty bys je hnal někam do horoucích pekel, nebo ty, kteří mají dům po svém pradědečkovi a v okolí spoustu sociálních vazeb.

Mcbain: Asi máš pravdu, každý si hranici stanovuje sám. To, že ale "nelezeme po stromech" je zásluho těch, kteří se snaží věci posouvat k lepšímu tam, kde pracují a žijí. Už píši poněkolikáté, že útěk není řešením. I v přírodě řeší nezvyklou situaci útěkem živočichové.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 15:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: Podle kalendáře by teď měla být v Norsku polární noc. Jak to tam snášejí lidé a jak se s tím vypořádáváš ty? Četl jsem, že např. Švédové se v té době vzájemně hojně navštěvují a tak lépe překonávají absenci slunečního světla. Jak je tomu v Norsku.

PS: Já znám dost lidí, kteří tam jezdí o dovolené chytat ryby. Asi se tam s nimi také setkáváš. To je ale asi jen v létě?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17096
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 15:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už píši poněkolikáté, že útěk není řešením.

1. myslím, že mnohdy je
2. útěk tady předvedl někdo jiný

Podle kalendáře by teď měla být v Norsku polární noc.

Za polárním kruhem...

Četl jsem, že např. Švédové se v té době vzájemně hojně navštěvují a tak lépe překonávají absenci slunečního světla. Jak je tomu v Norsku.

Já jsem zas četl, že to "řeší" zvýšeným počtem sebevražd.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 15:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem zas četl, že to "řeší" zvýšeným počtem sebevražd.

Češi na tom nejsou se sebevraždami v evropském srovnání nijak dobře. A vůbec nejhůř jsou na tom Maďaři, kam třeba i my jezdíme za sluncem a za teplem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 19:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za sluncem do Maďarska?! ..-?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 19:46:26    Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji opatřit si dnes vydané letošní 3. číslo novin "Sedmička": http://www.sedmicka.cz/praha/clanek?id=112695 (více v těch novinách).
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počítam, že to nebude nic aktuálního...
Cegelec měl zájem pouze v konsorciu se ŠT a ta momentálně nemá finance.
Navíc ty rituální tanečky (nerad bych použil přímo trefnější výraz) vzniklé po převzetí A+B tomu prodeji nedávají příliš šancí.
Jak se nedávno vyjádřil sám nejvyšší, přešlo se z fáze vyjednávání s potencionálním kupcem k fázi přemlouvání potencionálních kupců, což nedává příliš šancí na odhadované uspory v řádech desítek milionů...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Někomu se to střelí pod cenou. Pak se vyhlásí úspora. Pak ten podnik bude mít málo zakázek a začne se hojit na DP. Ceny za opravy porostou, začne se propouštět. Znovu se zvednou ceny, neb DP bude závislý na tomto dodavateli. Pak to bude neúnosné. DP začne posílat opravy do jiných měst a podniků. Opravny krachnou. Město je přebere zpět a zaplatí dluhy. Začne shánět lidi, kteří by měli nějaké zkušenosti. Vozový park bude v katastrofálním stavu. Do dílen se nasype víc peněz, seženou se a přeplatí lidi. A dostaneme se do dnešního stavu :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 23:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A víš že popisuješ realitu ? Už po měsíci ?
Ceny za opravy už rostou, DP začíná posílat opravy jinam...
Po měsíci od převzetí !
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 23:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Po revoluci sem přijel příbuzný z Ameriky a ptal jsme se ho jak to bylo s tím McCarthismem. On se zasmál a pronesl něco v tom smyslu, že to bylo štěstí pro ty postižený lidi, protože byli odejiti ze státního do byznysu a vydělali spoustu peněz.

Jistě. Podobně politicky nepohodlní v ČSSR na svých postojích vydělali. Místo nezdravého sezení v "kanclu" a pěkně cvičení v dole. A tech pár štastnějších se dočkalo toho, že už se na to, co jim vadilo, nemuseli dívat... Můj ty Tondo, čemu lidi věří a co jsou ochotní říci, to mi fakt hlava nepobírá.

McB: Podezřelý je mi člověk, který mezi Generalissima Stalina a senátora McCarthyho a hlavně jejich "životní dílo" klade rovnítko.

A to rovnítko bylo prosím pěkně kde? To je skoro jako některými oblíbená písnička: "Co Vám vadí korupce, copak myslíte, že jinde není." Ostatně třeba proti čínským soudruhům byli ti naši v 80. letech celkem neškodní břídilové... Tak jsme si je měli tedy nechat?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 23:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: To jsem asi zaspal dobu. Myslel, jsem že ŠT převzala pouze dílny metra. Co se může z metra posílat jinam? Resp jaké opravy?

Opravy tram: Pokud se ŠT popř. jiný zájemce poučí, tak si určitě do smlouvy o převzetí dá i klausuli o počtu a rozsahu oprav prováděných v dílnách.

Která jiná firma by byla schopna pro DP dělat opravy v takovém rozsahu? Jediné co mě napadá je Pars a Martinov, ale oboje na běžné opravy hodně z ruky.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3654
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 07:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je skoro jako některými oblíbená písnička: "Co Vám vadí korupce, copak myslíte, že jinde není."

Jistě, až na to, že po Stalinovi zůstalo pouze několik desítek milionů mrtvých, zatímco po McCatrhym hromada vypitých lahví whisky.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17100
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 14:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich - A to rovnítko bylo prosím pěkně kde?

Hned třeba tady (s mírnou obměnou McCarthy = Husák):

Podobně politicky nepohodlní v ČSSR na svých postojích vydělali. Místo nezdravého sezení v "kanclu" a pěkně cvičení v dole
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 14:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrtvých určitě nespočetně méně.* Zničených životů taky dost. Osobně se mi příčí jet na povolené ztráty v rámci záchrany tržně kapitalistického zřízení před revolučním živly, abych řekl, nejsou jich milióny a stejně byli blbí, měli držet hubu a krok a nic by se jim nestalo. Ale asi to bude tím, že nejsem správně ideově vyhraněn.

Tyhle šplechty, jak byl McCarthismus (ale ono dodnes, být třeba protiválečný aktivista nemusí být žádná švanda) vlastně v pohodě mi připomíná jednu TV debatu z Ransdorfem, u které jsem se málem zblil, když vysvětloval (presidentovi konfederace politických vězňů), že: počty obětí komunistického režimu jsou nadnesené, že k několika ojedinělým politováníhodným justičním omylům dojít mohlo, ale celkově bylo vše v pořádku (prostě selanka); vždyť on jako historik tomu přeci musí rozumět.

-----

* Zejména na vlastních obyvatelích (kde je Stalin opravdu těžko překonatelný... už jen proto, že jiný diktátor se asi ani nedostane k dostatečnému počtu obyvatel na vyvražďování). S rozvinutým konceptem lidí a podlití (občan a neobčan), kde první má alespoň jakous hodnotu a ústavní ochranu to celé musí dopadnout jinak. Obětí režimu a jeho experimentů na životech není úplně málo, ale vesměs budou na území jiných států.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 15:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Hned třeba tady (s mírnou obměnou McCarthy = Husák)

a) To řekl (vědma?) V. Kravčenko, že tam položil to rovnítko a ztratil Vaši důvěru?

b) Kde je to pokračování rovnice s definicí: Husák = Stalin (resp. Stalin -> mírná obměna -> Husák)

Chápu Váše ideově-politické zapálení, ale nechápu, jak to přeskupuje písmenka a co z toho přesně leze na druhé straně.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 16:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Taky že jo, ale jelikož jsme byli jeden podnik, tak jsme byli společně dost provázáni, tj. my děláme spoustu věcí pro metro a metro zase pro nás. Tohle se teď nějak oboustraně roztrhlo, protože Škodovka o tom zjevně netušila...

Nemůžu bejt moc konkrétní, ale obecně pro nás dělá některé práce tak desítka dodavatelů a teď se vypisují další výběrová řízení na práce, který dřív vykonávalo metro. A jelikož už nejsme jeden podnik, zvednou/zvedly se oboustranně platby o přiměřený zisk.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17101
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 17:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu Váše ideově-politické zapálení

To chce klid, Hnidopichu. Stejně je to jedno, Stalin, McCarthy, Husák, teď ještě Ransdorf. Tak proč to hrotit?


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Když to vezmu do důsledků, tak bílý muž ze Západu doslova a do písmene ukradl v celkem nedávné době celé kontinenty. S místními obyvateli neměl moc litování.
A ve jménu čeho to vlastně dělal? A měl na to právo, kromě "práva" silnějšího? A může se něco takového zas opakovat?

Myslím, že Hnidopichův pohled je vyváženější.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: A teď zbývá už jen dodat, že dnes se Evropa pomal, ale jistě, mění ze staletí utvářených, rasově homogenních národních států v rasově a kulturně pestrou konzumní společnost. Karta se tedy obrací, co Evropa v minulosti zasela jinde, to dnes sklízí doma.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: On ani ten Stalin nebyl z historického pohledu žádnou výjimkou. Chování celé řady císařů starého Říma mělo obdobně patologické rysy. Jednomu se dokonce skoro pdařilo vyvraždit Řím.

Co tedy dělat? Jaké poučení si vzít? Když se lidstvo řídí citem, tak se dopouští excesů, když se řídí rozumem, začne vymírat. A teď "babo raď".
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 15:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky-přistěhovalců je tu dost,ale poslední desetiletí přibývají jenom Ti vzdělanější,protože je stop stav.Tedy země si vybírá koho přijme.A přijímá ze třetích zemí jen ty,co chce,nebo po humanitárních katastrofách-v 90.letech přišlo hodně lidí z bývalé Jugoslávie a pak také ze Srí Lanky.
Tito lidé ale nejdou do práce,ale na minimálně roční kurz jazyka a "užití demokracie",během čehož nepracují.Byt mají od státu,na jídlo poukázky a kapesné mají v hotovosti.
Teprve když mají dobré výsledky-a dodržují zdejší zákony-mohou dostat povolení k pobytu a práci.
Ty byty navíc nemají v jedné čtvrti,ale různě po měste,takže tu nejsou vysloveně přistěhovalecké čtvrtě.I když pochopitelně tu jsou oblasti,kde přistěhovalců více.No a základní a střední školství nesmí být soukromé,takže potomci mají kontakt od mala s většinovou společností.Já bych řekl,že díky tomu tu nemají takové ty občasné demoliční pochody jako jinde.Ale problémy s některými přistěhovalci tu jsou (krádeže)také.
Obyvatelé EU mohou přicházet do země bez jakýchkoliv povolení.
Polární noc je jen za polárním kruhem.V Oslu bylo v nejkratších dnech světlo mezi 9:50-14:20-měřeno 17.12.Pokud navíc slunce nevyšlo a bylo zataženo,tak bylo jen šero po celý den.No je to divný,ale že by se Norové kvůli tomu věšeli,to ne.Přece jen to mají od nepaměti.Ale sebevražd je k zimě více,ale to i u nás.Hodně tradiční je zapalovat v bytech spoustu svíček-Norové mají největší spotřebu svíček na světě.
Rybaření je velmi populární jak mezi Nory,tak sem jezdí hodně turistů kvůli tomu.Čechů jsem tu ale moc nepotkal-je to pro ně drahá země,navíc pokud jedou s CK na nejpopulárnější místa,tak se ta drahota ještě násobí.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: Díky. Já jsem někde četl, že právě v Norsku je jedna z nejnižších sebevražedností v Evropě, protože krédem Norů je být prospěšný a pomáhat druhým (to jen na okraj obecně rozšířené mylné představě, že Skandinávie je oblastí sebevrahů).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 20:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče rybaření v Norsku, tak známý tvrdí, že je to tam organizováno tak, že nachytané ryby si tam hned zpracovávají a zmražují k odeslání do ČR, takže se mu prý náklady bohatě zaplatí. Je pravda ale, že se sportovním rybařením to moc společného nemá a je to spíš "řezničina".
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 01:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Norsko..no milý Milky,klidně ti na tohle téma povím někdy víc..Oni jsou také úžasně skromní,ne jako většina Čechů..Pomůžou,ale nesmíš té pomoci zneužívat..to české "brečení" nechápou.Dost podobní třeba Amgličanům.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17115
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 10:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - On ani ten Stalin nebyl z historického pohledu žádnou výjimkou. Chování celé řady císařů starého Říma mělo obdobně patologické rysy. Jednomu se dokonce skoro pdařilo vyvraždit Řím.

Však taky ruský carský systém a na něj navazující stalinismus lze brál jako přímého pokračovatele Byzance. Takže politické metody jsou zde opravdu velmi podobné.

to jen na okraj obecně rozšířené mylné představě, že Skandinávie je oblastí sebevrahů

ČSÚ žije v omylu?

http://www2.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/1_3_2007_svet_ohrozuji_sebe vrazdy
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17116
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 10:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov - to české "brečení" nechápou

Já to český brečení taky nechápu.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:26:28    Odkaz na tento příspěvek  

stalinismus lze brál jako přímého pokračovatele Byzance a fašismus konsekventně jako přímého pokračovatele Svaté říše římské národa německého?
Jinak nevim co má čsú společnýho se sebevraždama v Norsku, ale podle who odkaz vede světovou ligu Lotyšsko, Maďarsko a Japonsko, a to násobkem.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:29:20    Odkaz na tento příspěvek  

A i novější data dávaj jen drobný změny v žebříčku. Konec OT
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Já to český brečení taky nechápu.

Já zas nechápu ten český nezájem o lidi. Vysoká nehodovost a úmrtnost v dopravě, pokládání nehod v pražské MHD za půvabný místní kolorit a folklór. To moc o ubrečenosti, ohleduplnosti a opatrnosti v ČR nevypovídá. Mnohem spíš o lhostejnosti, frajerství a pohrdání lidským životem.

PS: Přitom Čechy prý nemají žádného skutečného světového dramatika (drama se u nás nenosí, to spíš okopávání kotníků :-)). Kam se v tomto směru hrabeme na Nory, Angličany či Iry. Tak si to vynahrazujeme jinak.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Souhlas. Ono je pohodlnější ideologicky pořád "čumět" do minulosti a veledůležitě zvedat prst, místo věcného a spravedlivého řešení problémů dneška. A i souzení minulosti dnešníma očima nám mnoho autentického neřekne. Možná bychom zde dnes spolu nediskutovali, kdyby Češi před staletími nepřijali "dobrovolně" křesťanství, tak jako třeba přestal existovat národ pobaltských Prusů. Možná by tu nebyli ani Sasové, které ohněm a mečem "kultivovali" Frankové, aj. Takto bychom mohli pokračovat celými známými dějinami. Nejsem proti neideologickému poučení z dějin na základě obecné lidskosti, které by nám pomáhalo v řešení problémů dneška. Tak tomu ale bohužel, jak diskuse ukazuje, není, a místo toho se planě šermuje ideologiemi, abychom zakryli své vlastní nedostatky.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17118
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag - a fašismus konsekventně jako přímého pokračovatele Svaté říše římské národa německého?

Fašismus byl v Itálii...
To, že ruští carové pokládali sebe a svou říši za přímého nástupce Východořímské neboli byzantské říše je fakt, s tím se dá těžko něco udělat. A že určité metody vládnutí se na Rusi nezměnily ani po roce 1917 je fakt taky.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 19:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas. Ono je pohodlnější ideologicky pořád "čumět" do minulosti a veledůležitě zvedat prst, místo věcného a spravedlivého řešení problémů dneška.

Také jsem zvědavý, k čemu dojde, až vyčpí historky o frontách na banány a toaletní papír, o televizích pod pultem a o devizovém příslibu. Kdy už nepůjde lidi jen tak "mobilizovat" na základě strašení minulostí (jestli se navrch (ale pochybuji o tom) dožiji toho, že se konečně smíříme s Němci, tak budu opravdu šťastný), ale možná bude potřeba nabídnout nějaký vlastní pozitivní program a myšlenku. To by mohlo být tříbení.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 22:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem zvědavý, k čemu dojde, až vyčpí historky
Tak si ty historky prožijeme znovu.

dožiji toho, že se konečně smíříme s Němci
My jsme se s nimi ještě nesmířili?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 23:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si ty historky prožijeme znovu.

Jo, toho se taky bojím. Proto bych rád viděl něco nosnějšího, než jen negaci minulosti. Byla by šance, že nám to vydrží trochu déle.

My jsme se s nimi ještě nesmířili?

Nemám ten pocit. I podle toho, jak protiněmecký sentiment získává přízeň voličstva. A "tvrdá" linie v otázce vlastník selhání vůči německému etniku ze strany našeho lidu je stále zdá se velmi v kurzu. Obávám se, že je tam pořád komplex malého "ublihovaného" národa.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 10:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si ty historky prožijeme znovu.
Nemám obavu. Teď si zas vyrábíme jiné budoucí historky. Otázka je, zda to jsme schopni řídit nebo budeme zpětně "hrózitánsky chytří".

PS: V jiné diskusi, která se spíš ale hodí sem, mne MŠ a Rudolf 33 přesvědčují, že neexistuje způsob, jak zamezit, ba ani jak zjistit, nezákonné obohacování na úkor veřejných zakázek (opencard, metro, dálnice, tunely, apod.). Majetková přiznání tedy podle nich nejspíš nejsou účinná, hospodářská policie je podle nich "banda neschopných blbů". Jsme zkrátka podle nich jako společnost neschopní cokoli hmatatelného udělat kromě moralizování, a dotyční se budou zpovídat tak leda před Bohem, pokud ale nějaký existuje.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 10:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Začínám pozorovat, že s přibývajícím množstvím Rusky mluvících lidí v ČR začíná vznikat, médii a některými politickými kruhy hojně přiživovaný, sentiment číslo xn. Nebudeme tu tak mít jen jeden resentiment - protiněmecký, ale i protiruský, a bude je doplňovat stále přítomný resentiment protižidovský, ale i protivětnamský ...
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 11:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Horší jsou menší projekty, studie, audity apod. Tam bývá hodnota odvedené práce 10% zaplacení ceny.
Tak teď už mi je jasné, proč auditorské firmy a outsourcingové společnosti rostou jako houby po dešti.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 11:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: To, že ruští carové pokládali sebe a svou říši za přímého nástupce Východořímské neboli byzantské říše je fakt, s tím se dá těžko něco udělat. A že určité metody vládnutí se na Rusi nezměnily ani po roce 1917 je fakt taky.

Že se tedy němečtí císaři a ruští carové často silou obraceli proti okolním národům i proti sobě navzájem, je také fakt. A že Anglie, onehdá to největší námořní velmoc, své agresivní choutky uspokojovala proti ostatním národům po celém světě, je také fakt. A že USA dnes válčí prakticky po celé zeměkouli, to je také fakt.

Mě by ale spíš Mcbaine zajímalo, zo z těch faktů vyvozuješ nebo jaké poučení pro lidstvo v nich vidíš? Prosté konstatování faktů je k ničemu.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 11:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:
Já bych z toho hlavně vyvozoval, že takové věci dělal úplně každý stát... v rámci svých možností. Hlavní poučení z toho asi zní, že lidé jsou prostě zlí a teprve hrozba totálního vzájemného zničení z nich udělala jakžtakž "mírumilovné" bytosti.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:

Nebudeme tu tak mít jen jeden resentiment - protiněmecký, ale i protiruský, a bude je doplňovat stále přítomný resentiment protižidovský, ale i protivětnamský

Protiruský sentiment bych řekl není úplně nic nového, alespoň od roku '68. Akorát prvních dvacet let si nikdo netroufl říct to veřejně nahlas... "hrdinové" se objevili až později, když to bylo bezpečné. Myslím, že oboje spadá do komplexu malého národa (který občas vyrazí do neuvěřitelné pýchy kolikrát na strašné ptákoviny; a taky potřebě vymyslet vlastní (lepší než ta cizí) kolo). Tam bych pak hledal zdroje xenofobie a nenávisti k menšinám... prostě si na nich vybíjíme vztek, protože máme pocit utlačování od velkých, ale netroufneme si se ozvat, tak si najdeme někoho, kdo nám to taky nemůže vrátit.

Cítil jsem se velmi trapně, když jsme nebyli schopni ani dávat Američanům letáčky, co musí český občan absolvovat při cestě do státu, po té, co našemu ministru zahraničí jejich velvyslanec vysvětlil, že to opravdu není dobrý nápad. Ale na druhou stranu se ti samí celníci vyřádili na letadle, co přiletělo odněkud z východu.

218: Já bych z toho hlavně vyvozoval, že takové věci dělal úplně každý stát... v rámci svých možností.

Jojo, Češi s tím definitivně přestali po roce 1620 (a že byly časy, kdy se Bavor klepal před nájezdem husitů :P). Od té doby jsme přijali novou (a pro přežití velmi vhodnou) doktrínu: Osvoboditele i okupanta, ozbrojené složky cizího státu vítáme špalírem a máváním.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich Osvoboditele i okupanta, ozbrojené složky cizího státu vítáme špalírem a máváním.

Já bych to nevztahoval jen k r. 1620. To rozpolcení se dá vysledovat daleko, daleko hlouběji: Velká Morava a východní či západní liturgie, spor sv. Václava a Boleslava. Prakticky celé 15 st. občanská válka. Ten spor je uvnitř nás samých. Vymezujeme se buď na jednu stranu nebo na druhou, a na vlastním formulování a trvání nezávislých postojů nemáme sílu. Nejspíš to ani neumíme. Víc než na sebe tak spoléháme střídavě zvnějšku na jednu nebo druhou stranu. Necháváme si tak prostor pro "zasvěcené" kritizování, odsuzování a hořekování "neposkvrněných". (Srovnejme své chování např. s obdobným malým státem - Maďarskem, i když to, na rozdíl od nás, imperiální ambice a jednoznačně vyhraněnou zahraniční politiku vždy mělo.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.