K-report
 

Archiv do 23. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 23. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6694
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak má být udělána tak aby stíhala.

Kurva to by němej neřek, kdyby mu hubu rozbil! Ale když není, tak se snad musí trochu přemýšlet a improvizovat, ne? Když mi mašina práská při více jak 50% tahu, taky pojedu tak, aby nepráskala. Tohle je ale pohled, který je vám četám zřejmě cizí, že?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4316
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 20:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tohle je ale pohled, který je vám četám zřejmě cizí, že?

Ano a začínám být na to, v souvislosti s tvými argumety, hrdý.
Mě je fakt u , že ešus lehne na klimu, jen kvůli tomu, že při maxvolume vlevo je tam jen tak tak přijatelně (mluvím jen o některých vozech). Nebo to mám mít přesně v půlce a opékat lidi hned od začátku. Tak to pardon, v tom případě požaduji navrácení stahovacích oken.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 20:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:

No tak se na to všichni vyserte a jezděte do důchodu v žabácích a klasikách, mně je to fuk. Ale na faktu, že prostě v těchto vedrech ta klima je na max volume vlevo prostě přetěžována, to nic nezmění. Docela by mne zajímala skutečná teplota v oddíle. Jistě víš, o kolik je rozumné mít v klimatizovaném prostoru nižší teplotu, než je venku.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4318
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 20:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Na faktu, že by to ta klima měla vydržet, se ovšem také nic nemění.

Docela by mne zajímala skutečná teplota v oddíle. Jistě víš, o kolik je rozumné mít v klimatizovaném prostoru nižší teplotu, než je venku.

Tuším, že rozdíl by měl být něco kolem 5-7 stupňů. Teplota tě zajímat sice může, ale už sem to tu psal včera a nejen včera (jenže tys to vůbec nečetl), že v jednom jediném voze je v různých částech a oddílech mnohdy velký teplotní rozdíl, takže pak si vyber. To je přesně to, že ty tu mašinu znáš pořádně jen ze stanoviště a ještě tak ze strojovny, což je sice dobře, ale kdybys tam chodil během jízdy, tak sám poznáš, že to mnohdy optimální skutečně není. A nevozíme uhlí, ale lidi. A jen tak na okraj, pokud je správný ten údaj, který se traduje, že knoflíkem ukroutím teplotu jen v rozmezí nějakých 4 stupňů a ostatní si dělá automatika, tak pak bude asi chyba i tam.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat jaká firma ty klimatizační jednotky dodává? Liebherr to zřejmě nebude, to by chladilo jinak, že by made by Škoda?

I když já sám za sebe musím říct, že s klimatizací jsem problémy skoro nikdy až na výjimky nezaznamenal, a to jezdím docela často.
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 22:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. klima: Hagenuk, nyní součást Faiveley...
F_jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 23:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn

Já vím, že Vám jde o práci a že musíte jezdit na tom, co je. Ale jsem přesvědčen, že fíra by se měl řídít heslem našich předchůdců - Nespouštěj oči s trati. Ono to mělo něco do sebe, ne doslova, ale bylo to o tom soustředění na výkon služby.A ne šmejdit po všem možném, co mu kde vypadlo, píše se na obrazovce a k tomu to houká, proč to nejede atd. A chtít po uživateli, aby špekuloval o tom, zdali může přetížit klimatizaci . Představte si, že si koupíte auto a po každé jízdě musíte do servisu, pokaždé s jinou závadou. Jak dlouho si takové auto necháte?

Penik

Hliníková idilka:
Tak sito frčím téměř novou 471 059.Ejhle zlobí K35/stykač rozepne-pom.kontakty nikoliv/no budu to hlídat.Ejhle zlobí kompresor/maže netlačí-že by klapka nebo přetlakáč má 39A/no budu to hlídat.Ehle prásk kukačky v horizontálu /ztráta komunikace/no budu to hlídat.Ejhle začalo krápat 30% víc netahá,no budu to hlídat.No nic jem neposral,akorát toho mám plný kecky.no musím se hlídat.


Přesně takto probíhá téměř každá směna, že se někde něco vyse.e - a pak platí předchozí pro Drna
V_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 10-2005
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 23:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Docela by mne zajímala skutečná teplota v oddíle.
Tak minulý pátek naměřeno 33°C.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 00:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn
Prakticky to klima dlouhodobě nestíhá
Myslím, že na přetěžování vliv to, zda je nastaveno na 18 nebo 26°, v těchto pařácích není. Stejně klima pojede v kuse, jen s malými odmlkami.

Zapa
Tak má být udělána tak aby stíhala
Když jsem byl v zemi, kde je klima v létě nutností, taky nestíhala. Tak jsem zkusil vyčistit to, co se vyčistit dalo a čistit má a ejhle- bylo v bytě o poznání chladněji.
Samozřejmě tím nemyslím, že to má dělat průvodčí:-)
Samozřejmě, technické závady jsou jiná věc a přišli na to i v akurátním Německu. Holt extrémní podmínky nemusí každé zařízení vydržet.
O dálnicích se taky nemyslelo, že se tak prodlouží
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 01:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: A budou od tebe i nějaké foto ohledně 471.061? Docela by mě to vše zajímalo..
České dráhy - váš osobní dopravce
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 01:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karell-471 008 nejela do Prahy ale byla na zkušební jízdě.Pěkné video.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tuším, že rozdíl by měl být něco kolem 5-7 stupňů.
Kdysi jsme dostali takové pravítko ještě od ADtranzu (dnes Bombardier), kde byla tabulička z tehdy připravované EN 13 129.
Dolní mez teploty v oddíle je pro vnější teploty do +20°C požadována +19°C a při vyšších teplotách leze po 1/3 °C na každý °C vnější teploty (až do +40°C, kde tabulka končí).
Horní mez teploty je pro teploty od +36°C požadována +30°C a při nižších teplotách klesá o 0,4°C na každý °C vnější teploty (až do +17°C, kde tabulka končí).
Co se má dít při teplotách mimo tabulku pravítko neřeší.

Čili při vnější teplotě +38°C (naměřeno v pátek v Čelákovicích ve stínu nejen u nás, ale i u dvou sousedů) by mělo být v oddíle +25 až +30°C.
Otázkou je, jestli kroutík udává žádanou teplotu nebo polohu ve výše popsaném tolerančním pásmu.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Norma resi i co je pres tech 40°C - rika, ze zarizeni musi byt funkcni az do +45°C (pro nasi klimatickou zonu) a pripousti odchylky od toho co jste psal, resp. co je na obrazku dole.

image/jpgGraf teploty ve vozidle dle EN13129-1
Teplota.jpg (43.1 k)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471.061 včera na 2316 v Kralupech, kde jí musel fíra cca 25 minut křísit a dlouho nebylo jasné, zda se vůbec pojede.

Stránky o mém modelovém kolejišti
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6697
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A chtít po uživateli, aby špekuloval o tom, zdali může přetížit klimatizaci

Milej zlatej (jestli boubelatej netuším). Nevím, jak jiní kolegové (tedy u některých vím velmi dobře, ale to není moje věc), ale já když měl elefanta, vždy jsem se zajímal nejen o to, jestli to dobře všude klimatizuje (topí), ale i v jakém stavu jsou třeba hajzlíky. Když už tedy naši vlakvůdci tak rádi kvrdlají těmi kroutíky od klimy, bylo by fajnové, kdyby se taky měli vůli naučit řešit třeba zablokovaný WC, kde mnohdy stačí jen málo a může zase sloužit. Ale to néé. Na to nemají čas, oni dokonce ani někteří nemají čas třeba na to, aby na prosbu fíry prošli z Hněvic do Děčína celou soupravu a spočítali, kolik odpadkáčů nelze uzavírat a toto zapsali do knihy X. Osobní zkušenost s ústeckým výkvětem RCVD (bohužel zrovna dámy). Tak co pak fírovi, když má jen trochu snahu mít soupravu v lati, asi zbývá? Pro cestující v lati myšleno, protože mně klima na stanovišti vesměs jde a jde i celkem dobře nastavit, a WC mi jeden na soupravě stačí.

P.S. Problémy s klimou neřešíme za jízdy, nýbrž ve vhodném čase při pobytu. Za jízdy max. vypnu centrálně a po chvíli zapnu. Víc se s tím nedá dělat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6698
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl od tunelu:

Hele, to o tom přetěžování klimy v těchto vedrech není z mé hlavy. její provoz ne na 100% do mrazu mi byl doporučen z ONJ. Možná ale máte na to v Bi jiný názor.
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.115.64
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:21:34    Odkaz na tento příspěvek  

pro Penika
18.7. vlaky např.2306,2307 a K35 již opakovaně ladil servis.Vše v K.O.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 15:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
jestli kroutík udává žádanou teplotu
Podle toho, jak píše při noutbučení klimy, tak ano.:-) Řekl bych, že ta žádaná dokonce i sedí s reálnou teplotou uvnitř, pokud je vše v pořádku a je uzavřeno.
Jinak je jasné, že nestálým otvíráním prostorou při výstupu a nástupu je teplota jinde.
+ kecání venkovního čidla do reálné teploty vnitřku.
---

Drn
Tak v tom případě posunout kroutíkm jinam. Problém bude ale podobný, jako když se odpojí poslední vagón. I po jeho odpojení tam furt je

Co jsme si všiml, tak v těchto dnech byly všechny kroutíky nadoraz na 18°C požadovaných.
Klimy klímaly:-) Případné poruchy nesouvisely s přetížením.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6707
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 16:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.U.:

Těbůh, Miloši! A není to rukama?
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 16:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím někoho, kdo si vede statistiku, zda-li by mohl vypsat, kdy byly které jednotky na EVy? Nejlépe i termín přistavení a předaní. Děkuji
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 17:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

061 nezklamala ani dnes a i dnes , tentokrát na 2318 mezi Roztoky a Libčicemi a o 80 minut tak zpozdila za ní jedoucí R 976.
To už celkem přestává být legrace, omlátil bych to výrobci o hlavu Takový šunty svět neviděl. Prodávat to soukromníkům, tak už musel 10x zkrachovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Stránky o mém modelovém kolejišti
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 18:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

061 zkolabovala tentokrát v Úholičkách,udajně se přehřála,je pravda,že na motoráku bylo vedro jak v .... takže klima celou cestu nejelo
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 19:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je zajímavé že ostatní vlaky se nepřehřejou :-) asi nejsou ak moderní
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 19:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď už je jen otázka, kde zdechne zítra :-) Nebo vzhledem k tomu, že se nakonec vzpamatovala, to možná stihne ještě dnes
Stránky o mém modelovém kolejišti
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 19:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak dneska už si zapendluje Roudnice-Ústí a pujde spinkat v roudnici
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že Livingproof si zasedl na 061 a jde jí po krku...

Jinak ty odpadní koše přemístěné z pod stolku na bok sedačky to je teda dílo. Zatímco ke koši pod stolkem se šlo dostat za každého ze čtyř sedadel prakticky bez problémů, ke koši umístěném jim dole pod zadnicí se dostává blbě odkudkoliv .. obzvášť ze sedadel u okna...

Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jakým vlakem zítra začíná 061? Dík
Banááni - nejlepší mašiny
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2330 / 2303 / 9634 / 9637 / 2314 / 2317 / 9646 / 9647 / 9652 / 9649 / 9654
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 06:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 061 vezla 9603, dále točí 9628 ...
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 06:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

potom v tom případě jí strojmistr otočil tak,aby se mu dneska dostala do depa po 9631
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 08:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ty odpadní koše přemístěné z pod stolku na bok sedačky to je teda dílo. Zatímco ke koši pod stolkem se šlo dostat za každého ze čtyř sedadel prakticky bez problémů, ke koši umístěném jim dole pod zadnicí se dostává blbě odkudkoliv .. obzvášť ze sedadel u okna...



Tohlencto přesně nesnáším...

Napřed si všichni stěžují, že koše pod okny jsou debilní kšunty, které nejdou věčně zavřít.Teď se umístí na bok sedadel, s jiným zavíracím mechanismem, aby se neotvíraly, a ono to zase nevoní...

Nevím proč bych měl mít koš pod nosem, umístění do uličky je nejlepším řešením.
Stereo 2
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 08:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: A dále bych ji otočil tak, aby se urychleně dostala do Vagonky k reklamaci!
Stránky o mém modelovém kolejišti
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 08:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč bych měl mít koš pod nosem, umístění do uličky je nejlepším řešením.

No já zas nesnáším tohle. Je to daleko nepraktičtější než pod tím stolkem. Takže teď koš nemáš pod nosem, ale máš ho pod .. K těm starým košům - když byly vyštelovaný, tak se neotvíraly. To že je ČD provozovaly občas bezúdržbově, tak se hold otvíraly, no.. Tento nový systém otvírání bude třeba opravdu bezúdržbový, ale nic to nemění na tom že dostupnust košů je dost horší..

A s tím otvíráním původních košíků to při občasné pěči tak špatné zase nebylo.
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:09:14    Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle nechat ty koše pod stolkem, ovšem s novým mechanismem:-o)
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já teda radši na sedadle, než pod nosem, ale asi věc názoru...
Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6719
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ty odpadní koše přemístěné z pod stolku na bok sedačky to je teda dílo. Zatímco ke koši pod stolkem se šlo dostat za každého ze čtyř sedadel prakticky bez problémů, ke koši umístěném jim dole pod zadnicí se dostává blbě odkudkoliv .. obzvášť ze sedadel u okna...

A proto si je Slováci nechali dát i do Jánošíka.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4320
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: a spočítali, kolik odpadkáčů nelze uzavírat a toto zapsali do knihy X.

A ono se to nějak řeší? Když jsem měl včera 20, tak jsem nabyl dojmu, že nejspíš ne, nebo asi jen chvilkově, než se zase ohne plíšek do původní polohy. Tyhle koše chtějí totiž kompletně předělat.
A jen tak mimochodem, kromě zapsání do Knihy X, to musím nahlásit tobě, zapsat do POPu a ještě to telefonicky oznámit příslušnému depu, čímž nenaznačuji, že je to moc práce, ale jen konstatuji co všechno, se kvůli blbým košům s kterými stejně nikdo nic neudělá, musí vykonat.

Hele, to o tom přetěžování klimy v těchto
vedrech není z mé hlavy. její provoz ne na 100% do mrazu mi byl doporučen z ONJ.


Tak hlavně, že se podělili s tebou. K nám to už bohužel nedošlo.


Ohl: Tak jsem zkusil vyčistit to, co se vyčistit dalo a čistit má a ejhle- bylo v bytě o poznání chladněji.

Nevím jak to chlapci na ONJ teď stíhají, ale když si vzpomenu na čištění filtrů třeba v přední strojovně strojovně, tak mě jěště teď jímá hrůza. To, že to dost často nešlo ani vytáhnout, popř. to tam zpět pořádně strčit (mluvím o filtrech) a že jsme tam mnohdy neměli ani co dát, tak se to jen profukovalo a pralo, se mi nechce ani mluvit.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: čímž nenaznačuji, že je to moc práce, ale jen konstatuji co všechno, se kvůli blbým košům s kterými stejně nikdo nic neudělá, musí vykonat
Přičemž je dobré dodat, že se s tím nedělá nic mj. proto, že se to málo píše jako závada a tudíž to nemůže dostat náležitou prioritu (bez které nejsou peníze).
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4321
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 10:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Že by se o těch koších v depu nevědělo?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 10:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To že je ČD provozovaly občas bezúdržbově, tak se hold otvíraly, no
Tyhle koše chtějí totiž kompletně předělat.

že se s tím nedělá nic mj. proto, že se to málo píše jako závada a tudíž to nemůže dostat náležitou prioritu




Tyhlety "podělané"koše již montuje Vagonka nejméně 15 let(již na 843 mě sraly) a nikdo s tím nic neudělá.Ten,kdo tyto vlaky objednává,se na nějaké odpadkové koše může .

Je to stejné jako pseudoklimatizace "Janoza",které se v současné době montuje do lokomotiv 163,363,protože je schválená a asi o něco levnější,než jiný typ skutečné klimatizace.Kdyby někdo takový kšunt namontoval do os.auta,každý majitel by s ním vyběh.Ovšem na ČD se to "píše" a servis přijede koncem září..Pak bude zase třičtvrtě roku pokoj a "psát" se to bude až od příštího května.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 10:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhlety "podělané"koše již montuje Vagonka nejméně 15 let(již na 843

Už na sériových 842 byly - tj. od roku 1993 - takže krásných 17 let vydržely ve výrobě...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6723
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 10:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem na ČD se to "píše" a servis přijede koncem září.

A zkoušels volat na to číslo na letáčku s návodem? Já jo. Ten pán vůbec netušil, že by měl nějaké klimy spravovat.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Po zavolání na číslo servisu(na letáků na stanovišti) se dotyční zajímali jen o to,jak fíra zjistil jejich číslo.
O nějakém opravování si nedělám iluze,protože po zkušenostech na několika strojích,kde byl tento zázrak namontován si myslím,že není porouchaná,ale silně poddimenzovaná,takže určený prostor není schopná vychladit,navíc se sama přehřívá a po několika minutách potřebuje vychladit(zhasne a nejde nahodit).
Ovšem má plus v tom,že je schválená a neruší žádné další zařízení na lokomotivě.Určitě by bylo levnější vyrábět dřevěné atrapy této "klimatizace".
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17: yhlety "podělané"koše již montuje Vagonka nejméně 15 let(již na 843 mě sraly) a nikdo s tím nic neudělá.Ten,kdo tyto vlaky objednává,se na nějaké odpadkové koše může .

Myslím, že od určitého čísla se ty koše zlepšily (takže se něco asi udělalo), rozhodně to už není co to bývalo, nicméně jsou jednotky, kde by to chtělo kompletní předělání.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6725
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rčitě by bylo levnější vyrábět dřevěné atrapy této "klimatizace"

Kožené už se instalují.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.U.: reakce na příspěvek

Tak jsem si to vyjel od 2010-07-17 06:00:48 do 2010-07-18 15:54:48 a K35 tam byla 1x. To je tak neskutečná závada?

A když jsem pro jistotu zadal cílové datum až do dneška, tak tam straší pouze a stále 1x.
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono-mono: Člověče, tak ty tu pořád meleš nějaký kraviny, ale když se tě člověk na něco zeptá, tak neodpovídáš. No tak je totok možné?!
České dráhy - váš osobní dopravce
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 16:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nemám fotky!
Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 20:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak problémy s klimou se objevily i na .007, se kterým jsem před chvílí jel z Masny ( v 19:54) domů. Ve vložáku 071.007 nahoře (tam jsem nakonec seděl) byl krásný chládek a klima fungovala bez problémů. Ale ve 471.007 bylo vedro a dusno a průvodčí říkal, že klima nefunguje, resp. že funguje slabě. V 971.007 klima údajně fungovale bez problémů také ( nezkoušel jsem). Suma sumárum - 971.007 a 071.007 klima bez problémů, ale 471.007 klima (téměř) nefunkční.
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.13.187
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 22:07:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jenom na okraj: 471 061 nakonec dojela soupravově do Roudnice a tam jsem pro ni rg.dojel na vlaky 2340/2343.Regionální disp.mne přemluvil ať to zkusím.Tak jsem to zkusil.Problém byl v tom,že nemakal střídač vlastní spotřeby a střídač kompresoru.Musel jsem střídavě zálohovat stř.vent.EDB.A prože nemakala klima a mozol to pral přímo do ona,byla to jízda jedna báseň.Ale za blbost se platí.Příště už nezměknu.
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.13.187
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 22:13:48    Odkaz na tento příspěvek  

Peniku:
Mrkni se taky zpět kolikrát ta K35 nemakala.A hlídat se musela tím,že před stažením si musel držet I-vyp. minimálně 5-7sec.
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 23:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No neříkejte mi, že ještě nikdo nenafotil interiér 471.061 ??
České dráhy - váš osobní dopravce
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4112
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 06:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.U.: za 061 pochvala
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 07:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera a nejspíš i dnes všechny 3 najbrt 471 (28,29,61) na 090/1.
Stránky o mém modelovém kolejišti
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 09:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno na 471 006 v Berouně nějak nefachčily dveře, tak vlak 8805 vynechán. Bohužel už je to za poslední týden asi třetí vlak o kterém vím, v podání 471, co musel být z nějakého důvodu na 171 zrušen.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 09:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl byste mi někdo napsat dnešní oběhy 061?? Byl bych hodně vděčný. Na ten interiér se totiž chci podívat . Předem díky.
Banááni - nejlepší mašiny
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 09:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno jsem jí viděl na 2302, co má dál nevím.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, kolik ešusů je zapotřebí na linku U4 o pracovní dny?
Banááni - nejlepší mašiny
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6736
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esli to dobře počítám, tak 4 ks plus jeden dopolední zájezd ešusu do Ústí z Nymburského oběhu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 13:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ráno na 471 006 v Berouně nějak nefachčily dveře, tak vlak 8805 vynechán"

Já si říkal že to co tam ráno stálo asi není záloha.

Mch až skončí prázdniny tak bude průser v podobě dobytčáků vyplývajících z prakticky náhodného nasazování sól a dvojic.