K-report
 

Archiv do 20. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 20. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 03:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak. Japonská auta mají naopak ovládání stěračů. Taky ploché póly a baterce a otočenou polarizaci této. A jinak???
Jasně, v Anglii se jezdí vlevo, jako u nás na Ferdinandce.
Ale když vlezu do jakéhokoli evropskéhpo modelu auta, tak intuitivně vše najdu.
Jak si teda vedou Aušusy versus Taurusy? Nebo versus stařičké 451?
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 03:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že se sám v tom topíš. Napřed tu něco píšeš o tom, že že nějaký konkrétní výrobek musí být neustále stejný... apak najednou porovnáváš mezi sebou dva různé výrobky. Proto znova opakuji - jsou všechny octavie nachlup stejné? (Byť třeba provozované u jediné firmy...)
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 03:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch dveří, tak proč mají každé svůj CAN, prodražující celou jednotku? Že by si to nerozumělo se zbytkem?
Octavie nemůžou být stejné. Je to Škoda, především ale peněz. Pro mě to není auto. Jak to může být lidovější a levnější, než VolksWagen, lidový to vůz.

Jinak je zvykem, že kolejové vozidlo stojí podvozkem (nebo jeho ekvivalentem) na koleji a v případě elektrického vozu vyrábí adhezi přítlakem sběrače...
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 03:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu se tu míjíme, píšu pomaleji.
Škodovky nikdy nebudou stejné, ještě v případě Favorita se VŽDY jednalo o čtyřstopé vozidlo...

No a Škoda se významně podepsala i na Aušusu.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 07:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy byste byl ideální Polák železničář:-)
A radostně plesal nad EU07 a podobnými stroji, vyráběnými od padesátých do poloviny devadesátých let v téměř nezměněné verzi.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 07:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem na topírně téměř nic jiného nedělal
Názory na novou techniku či nové postupy při práci mají snad všichni na topírně stejné.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 07:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Poblémy v létě - jééé, ono je teplo."
Pravdu díte, je to hrůza
na tisíc dalších bylo kvůli přehřátým vagónům nuceno neplánovaně přestupovat, uvedly dráhy Deutsche Bahn. Problémy se opakovaly i v pondělí, informovala agentura AP, podle níž potřebovalo ošetřit nejméně pět desítek dalších lidí.
Německá vláda zřídila vyšetřovací komisi, která se soustředí na technický stav nejméně 44 vlaků.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 08:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to Škoda, především ale peněz. Pro mě to není auto. Jak to může být lidovější a levnější, než VolksWagen, lidový to vůz.

Takže je bezpředmětné se bavit dál - vidím že další zakomplexovaný blbeček, který nejen že není schopný rozlišit mezi Škodou Plzeň a Škoda auto, ale jeho komplex mu není schopen ani odpovědět na stejnou otázku s jinou značkou vozidel (viz ta Toyota u Kofoly.) Btw i dveře u Toyoty mají každé svoji ŘJ jedoucí po vlastním CANu, nebo LINu...

Takže jsme se nedozvěděli vůbec nic, jen bezduché výkřiky do tmy.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 08:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škodovky nikdy nebudou stejné, ještě v případě Favorita se VŽDY jednalo o čtyřstopé vozidlo...

Něčím podloženo, nebo sis havaroval angličák?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: ... a budeš se divit, i to autom.spřáhlo je dvou typů(od dvou různých výrobců), naštěstí jdou spojovat

Když už tady porovnáváte auta, kterých se vždy vyrobí tisíce jednoho typu a Hliníky, nešlo by prostě jen psát, že jsem viděl,jel nebo potkal 471.099 Model roku "2015".(trefnější by asi bylo Model červen 2015 )
Vždyť ani Škodovka se ve své prezentaci nechlubí od kdy 471 vyrábí, ale jen píše, že jich do někdy vyrobila tolik. U starších jednotek s tím nemá problém.
http://www.vlaky.net/upload/images/reports/003208/Prezentace.pdf
Prostě to nesekaj jak Baťa cvičky.
Při těchto diskusích si vždy vzpomenu na jednu památnou větu (vytesat do kamene) jednoho zde taky přispívajívšího, když se předával hliník okolo č.021. "A co z toho pro nás plyne nového?" ... chvilka ticha okolo... "že je opět jiný, než ty předchozí"
Gatto nero
www.pendolino.cz
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík - tak ony njsou stejné ani ty tisíce aut jednoho typu - liší se jak výbavou, tak jsou změny nejen k novém modelovým rokům, ale i v průběhu jednoho MR. A to platí pro jakoukoliv automobilku...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedovedu si dost dobře představit, kdyby se vyráběly všechny stejně z roku někde kolem 1998. A co technologický postup ve světě (ale i postupná vyzrálost výrobce), který výrazně pomohl zlepšit vozidlo? To by bylo žrádlo používat stále staré procesorové karty ve VP s pomalým monochromatickým dispejem, staré karty v pohonech atd. A když už bych měl být důsledný v těch změnách, tak i starý sw a tím pádem žádné vypínání skluzů, žádné překlenutí ZB neboť v roce 1998 nebyla potřeba.

Jinak chytrý strojvedoucí nemusí přemýšlet nad tím, jaký má zrovna sběrač před každou stahovačkou. Ten si s tím poradí i bez přemýšlení.

A co se týče MSIBů, tak také nejsou stejné (jsou téměř plně záměnné). Mají minimálně jiný kabátek, ale na funkci to nemá vliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Penik: zase toho výrobce nepřechvalte...
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: já taky netvrdím že těch tisíc aut je stejných. Já jen říkám, že je to těžké něco porovnávat, když jednoho typu se vyrobí 1000 a druhého 60. (A v těch 1000 bych těch 60 stejných stejně našel)
Taky bych nechtěl, aby přijel Hliník 060 na chlup stejný s 001.
Roztahanost výroby je přímo úměrná rozlišnosti jednotlivých jednotek.
Gatto nero
www.pendolino.cz
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 09:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: to v žádném případě. I já mám samozřejmě připomínky k některým věcem, ale chtěl jsem poukázat na to, co by bylo kdyby nic nebylo. To bychom se z toho teprve opupínkovali.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 10:05:20    Odkaz na tento příspěvek  

"Poblémy v létě - jééé, ono je teplo."
No problém to je, protože vozidlo s rozšířenou tepelnou odolností o dvacet stupňů nahoru a deset dolu se jistěže postavit dá, akorát bude nejmíň o polovinu dražší než provedení do obvyklých podmínek. A to i provozně, viz různý military verze a polární či dakarský speciály, a ani ty neposloužej na 101%.

Takže se holt počítá s tim, že v 95% podmínek to pojede a zbejvajících pět je kalamita, jako u německých ice a souprav pro lamanšskej tunel ..
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 10:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MedvědCZ: K Vaší cti snad snímače MIB zůstaly stejné.
Nejsou, protože dvoucívková relé došla, tak se to muselo pořešit jinak.

Jinak po zapínání VZ na pultě bych netesknil - dva displeje jsou rozhodně větším přínosem (ba dokonce považuji umístění přepínače, na kterej sáhnu dvakrát za půlkolo, na drahocenný prostor na pultu za bohapusté plýtvání).
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 10:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak byste to přečetli? Já vím, každý si zde řekne, že to je způsobeno čárkou nad Ú, ale mohla by být o jeden bod kratší, nebo by mohl být dolní nápis trochu posunutý. Přeci jen by to mohl někdo zaměnit s Loyosicemi.


ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 11:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v těch 1000 bych těch 60 stejných stejně našel

To ani omylem, vím o čem mluvím. Já ale spíš narážel na to, že ani osobní auta ve fleetu různých firem s objednanou stejnou výbavou nemusí být stejná, pokud se objednávají v jinou dobu - a o to mi šlo...
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 11:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G_c: ...ale Mlho, vždy o tom celou dobu mluvíme!
Gatto nero
www.pendolino.cz
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4102
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 13:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Neřeš to (takovou kravinu). S novým sw se to stejně přesune na horní řádek a bude po problému. Ú s čárkou o jeden dot kratší je jako U s tečkou. Nevím co je lepší.

Kolik těch vlaků s touto variantou je? Zjistil jsi si to? Jeden (2351) a kvůli jednomu vlaku to měnit na U s tečkou si nejsem jist, zda je to vhodné s tím, že platí předchozí odstavec.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6680
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 16:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá potom v praxi, se raději moc nemluví. Problémy v zimě - jééé, on padá sníh. Problémy v létě - jééé, ono je teplo. Vždy se to nějak zaflikuje, okecá, počasí se změní a hurá - zase jezdíme a slibujeme.

Ale no tak. Tak hrozné to zase s těmi aušusy není, pane Přeháňka. Bývalo mnohem, mnohem hůř.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6681
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 16:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak po zapínání VZ na pultě bych netesknil - dva displeje jsou rozhodně větším přínosem (ba dokonce považuji umístění přepínače, na kterej sáhnu dvakrát za půlkolo, na drahocenný prostor na pultu za bohapusté plýtvání).

Tesat!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4308
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 16:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak hrozné to zase s těmi aušusy není, pane Přeháňka.

Také doufám, že těch 27 chcíplotin byl jen výpadek, který se stává jednou za deset let, během nichž ovšem nesmí sněžit a být víc jak 30.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 17:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem tuhle fotku v počítači a nějak si nemohu vybavit, co se to s tou 471.005 v minulosti stalo. Neví nebo nepamatuje si to náhodou někdo???

"Esko - spojení pro město"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6682
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 17:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a být víc jak 30

Se nedivím, když řada tvých kolegů i přes upozornění znají jen jedinou polohu klimy. Úplně vlevo. Většina těch chcíplotin byla na klimu. Zajímavý je, že v těch vedrech zkolabovala na severu na U1 zatím jen jediná souprava předminulou neděli těsně před Děčínem, a to na přehřátí chladícího systému, nikoliv klima.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 18:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jai - to vypadá na vyvazovačku v Přerově
prag - vozidlo z rozšířenou tepelnou odolností...problém je v tom,že za tuhle vlastnost se už dávno platí
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 19:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Nevím, úplnou náhodou jsme vedle něj včera zastavili, (EN 457 Phoenix), a koukám na tu tabuli, že to vypadá spíše jak Loyosice, a vyfotil jsem ji.Tam v tom kraji se až tak nezdržuji, abych to sledoval.A upřímně, je mi to úplně jedno, dal jsem to sem jako zajímavost.
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 19:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Se nedivím, když řada tvých kolegů i přes upozornění znají jen jedinou polohu klimy. Úplně vlevo. Většina těch chcíplotin byla na klimu.

Tak ono je něco jiného "šmrdlat" si s klimoškou sám pro sebe na stanovišti a něco jiného pro těch 300 ks (nedej bože aby jich tam opravdu tolik bylo) co máš za hlavou. Nepopírám, že mnozí kolegové znají jen tu levou polohu, jenže při plné obsazenosti to u mnoha jednotek zkrátka ani jinak nejde a stejně to nestačí. Zrovna včera jsem si na světle prohlížel košili co jsem na ešusu propotil v pátek během cca 1 hodiny (ne že bych jí do včerejška nosil ). Mít na límečku žluté mapy po potu i zvenčí se mi už dlouho nepodařilo. A to jsem se jen vezl a když jsem viděl ostatní kolem, tak byli promočení úplně stejně. Klima prostě nestíhala.
Jen dotaz, kolikrát jsi jel ešusem jinak než na stanovišti, tedy v oddíle, mezi lidmi?
Štelování knoflíkem klimatizace, je jedním z mých nejčastejších "technických" úkonů, protože se snažím aby tam bylo všude tak nějak přijatelně a stejně je to dost často k ničemu. Stačí když uděláš jedno kolečko po ešusu, přistoupí pár lidí a můžeš štelovat znova a nebo se na to ...

Jinak pokud se nesmí s ovládáním klimatizace kroutit až úplně vlevo, tak by bylo dobré, aby to Schade napsala do návodu.... Možná by bylo úplně nejlepší, kdyby ten knoflík zrušili, když čety svojí touhou po ochlazení (že je to hlavně o jejich zdarví, při neustálém střídání teplot, je asi jedno) jsou schopny vyřadit tolik jednotek z provozu.
Obávám se, že se dostáváme do stádia debaty o hajzlech, míněno WC, kdy se tu po nás požadovalo restartování "v zemi za zrcadlem".

Nechápej to špatně, já tu nechci prosazovat jen naší profesi, fýry uznávám, ale pokud se dozvím, že to leželo hlavně kvůli nám, tak to se musím ozvat.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 20:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tak to seš jeden z mála, kterej se snaží v tom vlaku trochu udržet klima.Většinou se tvý kolegové na všechno radši vyserou, někdy i na jejich hlavní pracovní náplň.

Jezdí ta 471 061? Popř.kde bych jí mohl zítra spatřit?
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 20:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jezdí na Kralupech
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 20:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono: Já věřím, že je nás víc, jenže to je přesně co říkám, že dost často tam ty vlezeš a máš pocit, že jsme se zbláznili. Buď je tam na padnutí, nebo je tam zima. A ještě co člověk to názor, takže není nouze o protichůdné požadavky na teplotu. No aby ne, když nad podvozky je většinou mrazivo, zatímco v patře už celkem teplo, zatímco v přízemí na sklápěčky táhne ze stropu nechutný severák, ale dále v oddíle je příjemně.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4103
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: poupravím tvé výpočty. 310 lidí je kapacita celé jednotky, takže vždy reguluješ teplotu pro +/- 100 lidí :-)
Korny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:19:34    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se v tom někdo z fírů poznává, tak zdravím "vrchního osvětlovače" Čerčany, NE 4.7.2010, vlak 2552
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.115.64
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:24:09    Odkaz na tento příspěvek  

Hliníková idilka:
Tak sito frčím téměř novou 471 059.Ejhle zlobí K35/stykač rozepne-pom.kontakty nikoliv/no budu to hlídat.Ejhle zlobí kompresor/maže netlačí-že by klapka nebo přetlakáč má 39A/no budu to hlídat.Ehle prásk kukačky v horizontálu /ztráta komunikace/no budu to hlídat.Ejhle začalo krápat 30% víc netahá,no budu to hlídat.No nic jem neposral,akorát toho mám plný kecky.no musím se hlídat.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4312
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Ale fuj, nemusíš mě hned opravovat. Vím kolik tam mám sedaček. Ale pozor, ne všude je 310 míst, to abysme se nedostali daleko od tématu "co kus, to originál".
Počtem míst argumentuji v případě, když se mi lidi cpou do jedničky a tvrdí, že dole není místo. Ano dole sice ne, ale proti šestivozový tlamě má dvojitej ešus o nějakých 90 míst ve dvojce víc, takže pokud nestáli tenkrát, tak nemusejí stát ani teď. Blbý je, když jede sólo ešus.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.U.: prosím o datum kdy se tak dělo a alespoň přibližný čas.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem si vzpoměl, že jsem předminulý pátek blejsknul devítivozový ešus v Karlštejně. Foceno mobilem s blbou čočkou. První obrázek silně nedojetý, druhý darmo mluvit .
Ještě mám video z pátku před tím, ale to jsem tam stihnul jen tak tak dojet, takže je to hooodně tmavý, protože jsem to bral z boku proti světlu. Až se mi bude chtít, tak to hodím na Youtube, ale ani není o co stát.


Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 22:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by Sv 8890 ???
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 22:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aha tak to byl pátek,tak Sv 8893
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 23:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn
přes upozornění znají jen jedinou polohu klimy. Úplně vlevo
Co je na tom špatně? Kromě toho, že někomu může být zima. Což v těch hicech asi nebyla.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 23:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Ale pozor, ne všude je 310 míst
Ono se kromě 042 liší ještě něco jiného...?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 00:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Jena: Já náhradu chytl přibližně před deseti dny, tuším že na půlgarantovi.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

Haj> no jestli třeba jisté zařízení na 017 taky nezabírá dvousedačku .
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4105
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 13:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je myšleno OJ(EJŘ), tak nezabírá. Dokonce vyjma displejů to nezabírá nic.
Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 13:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471 008 se vrací do Prahy....
http://www.youtube.com/watch?v=fv0GGWrXpNw
http://www.youtube.com/user/Karellcz
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 14:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karell: Hezké video!
České dráhy - váš osobní dopravce
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Na Kralupech 061 sice jezdí, ale počítám, že už dlouho nebude. Na 2316 v Kralupech se jí půl hodiny nedařilo přesvědčit, aby se rozjela a nyní na trase do Ústí nabírá další zpoždění, takže o tom, že brzy opět nadobro zdechne nemám pochybnosti :-)
Stránky o mém modelovém kolejišti
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 17:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:Ale přeci jen sem jí stihl ve 14:41 z Masny.

A zjistil jsem, že:
1,Ve 471 chybí plošina pro vozíčkáře, v 971 je.
2,V 971 je rozšířen prostor pro kola, rozšířen byl cca. o jednu čtyřku.Myslím, že teď se tam docela dost kol naskládá.
3, Jiná sedadla, po vzoru Jánošíka, koše na sedadlech, to mi udělalo největší radost, když se věčně nedali zavřít.Škoda, že ty zásuvky nejsou, ale myslím, že to až tak nevadí...
4, Vráceny vyklápěcí okna, což je skvělé.

(Příspěvek byl editován uživatelem mono mono.)
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:10:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tabulka na konci článku:
odkaz

Nevíte jak to tedy v současné době vypadá s výrobními kapacitami Vagonky? Mluvilo se o 18 soupravách ročně a když vidím že další dva roky by mělo jít po 9 soupravách pro ZSSK, tak pro ČD zbývá jen 9 ks. Což je po letošních plánovaných 11 a loňských 13 kusech pěkná sestupná tendence. Nehledě na to, že zbývá vyrobit ještě 14x471 a Vagonka bude určitě dodávat i těch dalších 8 souprav a bude mít zájem i o ty jednopodlažní soupravy, které mají být objednány letos v počtu 23 ks...?
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13278
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde se píše o objednání 23 jednopodlažních souprav? To mi asi nějak ušlo.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepakkk: Ale pokud vím, tak se v Ostravě stavěla nějaká nová výrobní hala, a výrobní kapcita měla být navýšena.
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví tu někdo,kdypak vyjede 471030 ?
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:48:48    Odkaz na tento příspěvek  

Stereo: No já právě chci vědět, jak se to v současnosti má. Ono totiž pokud vím nemělo jít o čistě montážní halu...takže budu rád za info od lidí, co o tom opravdu něco ví, než od "čtenářů tiskových zpráv"...

Poborskiii: odkaz
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13279
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tyhle v součtu pro regiony. Jsem pesimista, takže myslím, že všechny letos objednány nebudou. Maximálně možná nějaké z těch pro Ústecko, jestli stihnou vyhlásit a dokončit VŘ.

(Příspěvek byl editován uživatelem poborskiii.)
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:18:43    Odkaz na tento příspěvek  

Proč by němely být objednány letos, když to je v investičním plánu ČD pro letošní rok? Nezapomeň, že to vše musí mít do roku 2015...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6690
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na tom špatně?

Teoreticky nic. Prakticky to klima dlouhodobě nestíhá.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13280
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepakkk: jak jsem doplnil výše, jsem v tomhle pesimista, nemyslím si, že to půjde tak hladce, aby to dráhy ještě letos všechno stihly uzavřít.
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:33:38    Odkaz na tento příspěvek  

Proč ne? Plány oznámily na konci března a teď po 4 měsících už je víc než polovina VŘ vyhlášena a některé již i uzavřeny...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4314
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Prakticky to klima dlouhodobě nestíhá.
Tak má být udělána tak aby stíhala.

Hajnej: Ono se kromě 042 liší ještě něco jiného...?
Asi ne, ale já měl na mysli právě to.
I když je fakt, že už jsem viděl i jednu utrženou sedačku na 971 za stanovištěm (vůbec tam nebyla), na nádrži s hov...a.
To je také vynález to přichycení. Nedávno jsem tam zrovna jednu sedačku zaklapával, ale moc se jí nechtělo.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.