K-report
 

Archiv do 26. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 26. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 16:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: z technického hlediska IS nemohou pražské jednotky jezdit plně funkční do Těšína. Kdyby to bylo hodně krátké vozební rameno, tak by to asi šlo (teď jsem na to koukal a muselo by to být do cca 8 stanic/zastávek standardní délky).
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 16:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:takže už dokonce existuje i oběh na víkedovou pouť ešusů na severu???
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 16:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: něco již existuje a naštěstí z toho vypadla trať 072
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik : a máš nějaké bližší informace k nasazení 471 do Mostu???
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám, ale jak už jsem tu v minulosti několikrát psal, tak žádné interní věci nesděluji do té doby, než je mohou vidět standardní cestující. Již jsem se spálil a nehodlám to podstoupit znovu.
Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnesni namrzla 049 na lince S9.



Video z Hostivare:

http://www.youtube.com/user/ianto1983#p/u/0/dFfil29jBrM

(Příspěvek byl editován uživatelem ianto1983.)
www.youtube.com/ianto1983
B.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.54.82
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:49:45    Odkaz na tento příspěvek  

471,012 - umřela na 2324 v Sedlci, ještě teď tam stojí
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6619
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 23:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ianto1983: Si tam pobíhal nějak zmateně

FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2009

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 07:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Šari: :-D byl jsem to urcite ja?! Nevedel jsem co si muzu a nemuzu dovolit... a pak asi tak zmatkuju.
www.youtube.com/ianto1983
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 10:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liší se nějak účinnost EDB u vlaku sunutého s řídícím vozem od vlaku taženého lokomotivou? Tj, účinkuje EDB stejně když je v čele 971 jako když je v čele 471?

Je přeci docela rozdíl, brzdím -li vzadu, nebo vpředu (viz uspořádání brzd na gumokolu) - což si každý může vyzkoušet sám na bicyklu. Nebo je vliv minimální?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 10:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A NBÜ je velice šikovná věcička, která se hodí nejen v dlouhém tunelu. To, že to naše vozidla nemají a všechna standardní německá (vč. nákladních!) už cca deset let jo taky o zastaralosti naší železnice a úrovni nových výrobků něco vypovídá.

Aneb jak někoho udělat pitomce snadno a rychle...

1) NBU je jistě užitečná vec o tom není vůbec sporu. Ale je málo platná, pokud nebude jasný postup jak a kde s tím zacházet a výcvik personálu hodný toho jména (myšleno jména výcvik).

2) Svět není jenom Německo a posuzovat tímto cokoliv je dost ošidné, klamné a vede ke slepotě a je odtud jenom krůček a k jediné správné zemi (dříve SSSR) a jediným správným řešením (JSŘ). No tak to už tady jednou bylo - v debatě o počítačích náprav vs. kolejové obvody

3) Naše vozidla samozřejmě mají a né že ne -mají to třeba rekovozy 054 a WLABmee, všechny *mz vozy a určitě by se našlo i něco dalšího.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 10:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...tak první to zjistil někdo z dvanáctky, následně chvíli probíhala na géřet vnitrofiremní komunikace, jako co že s tim budem dělat, načež bylo následně vyhodnoceno, že se to ututlat nedá a tak se šli pánové na DÚ sami udat. ...

Čímž je vyřešeno kdo za to může.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.94
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 11:45:33    Odkaz na tento příspěvek  

Je přeci docela rozdíl, brzdím -li vzadu, nebo vpředu (viz uspořádání brzd na gumokolu) - což si každý může vyzkoušet sám na bicyklu. Nebo je vliv minimální?
Na gumokolu brzdí lépe přední brzda, ač tomu mnozí nevěří :-) (u piva bych mohl poskytnout historku ze zpětné jízdy cyklistů po závodech "do vrchu" :-)
Zde má ale vliv klopný moment vozidla, což pro řešení rozdílu "vozidlo vpředu / vzadu" není relevantní (klopný moment vlaku se neuvažuje :-)
Naopak je v tomto případě lepší motorák vzadu, protože má už očištěné kolejnice a má menší tendenci se smekat.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.
Aha. Díky.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 13:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: já jej mám radši vpředu. Když už se smekne, tak alespoň střídač pěkně zpívá
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jej mám radši vpředu. Když už se smekne, tak alespoň střídač pěkně zpívá

Je vidět, že se na tom svezeš jen občas. Udělej si dvakrát Prahu z Ústí v mrholení s motorem vpředu a ono tě to po prvních 100km přejde, ty koni!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3713
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Je vidět, že se na tom svezeš jen občas. Udělej si dvakrát Prahu z Ústí v mrholení s motorem vpředu a ono tě to po prvních 100km přejde, ty koni!

Však jsem tam hodil ksichtíka

A jinak na rozproudění diskuze o ničem: když pojedu těch 100 km do UNL, tak jsem v UNL (téměř) a pak mě čeká 100 km zpět s motorem vzadu
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si všiml, že nového systému ,,U'' si nevšiml, asi nikdo.Je to fakt za potřebí vymýšlet takové ptákoviny?
Auta dostávají smyky, vlaky zase padající stromy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5185
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pak mě čeká 100 km zpět s motorem vzadu

Specielně pro tebe bych dohodl triangl přes Západ, aby sis užil MV vpředu i zpět, voe.

Mono_mono:

A proč by si toho měl někdo všímat? Písmenko jako písmenko, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 471.042 nefungoval IS. Respektive tabule byly zhaslé, takže je otázkou, jestli byl IS jen vypnut, nebo byl opravdu nefunkční. Tabule v ostatních částech ešusu jsem neviděl. Ešus jel v 17:24 z Masny do Milovic a ve dvojici jako zadní.

off topic: Funguje na nových stránkách ČD nějaké diskuzní fórum? Díky.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12396
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: funguje to staré na cdrail.cz, já tam lezu tudy

A jak jsem teď našel, tak nejjednodušší je odkaz:http://www.cdrail.cz/df

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5189
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan:

Když jel jako zadní a přední byla s jedním displayem, není divu, že nesvítila ani jedna cedule.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii, Drn: Díky.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 00:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono mono:
Ale jasně že jóó, blbá diskuse o U-Bahnu tu už někde byla.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
VencaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.237.241
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 06:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Jestli se nepletu (třeba ano), tak to právě Stereo nechápal.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to právě Stereo pochopil jako jeden z prvních, prolistujte si archiv.

VencaP-prosim vás, píšete tady někdy něco jiného než že se do mě ústavičně navážíte?
Auta dostávají smyky, vlaky zase padající stromy.
VencaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.237.241
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:17:00    Odkaz na tento příspěvek  

Každému podle zásluh.
Rbkdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nechci teda nic říkat, ale páááán VenceP reaguje JEN na příspěvky od jistého uživatele, a reaguje velmi nevybíravě....
****Jde babička podél kolejí, když přibrzdí pendolino a strojvůdce volá z okénka: "Babi, nechcete svézt?" "Ale děkuji panáčku, dneska pospíchám!!!" ****
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 17:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radku, rozhodně z Tebe nechci dělat pitomce.

Ke zbytku jsem se už vyjádřil.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ešusy na relaci Děčín-Most se budou navažet udajně v pátek na R 784 a v neděli na 789 zpět do Prahy,měly by pendlovat mezi Děčínem a Mostem na stejných vlacích jako koncem listopadu...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 08:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke zbytku jsem se už vyjádřil.

Jojo - že úroveň zdejšího průmyslu kolejových vozidle je mizerná, protože si jeho největší zákazník nekupuje do vozidla malou krabičku a pár drátů. Já jsme možná blb, ale holt mi to přijde pomalu jako posuzovat auto podle , toho, že Franta Novák si do něj nekoupil ESP.

A teď vážně - to je primárně chyba regulatorní instituce. Ona přeci implementuje ty normy v ČR a měla by toto komunikovat s uživateli i výrobci - dodám - dopředu -třeba už při jejich přípravě v EU, vč domyšení toho, co to tady bude znamenat. Můj zaměstnavatel je taky částečně regulatorní instituce - tady je to tak úplně normální.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: přesně tak, vystřihnout normu, jejíž přechodná opatření naprosto ignorují doby obvykle potřebné pro implementaci změn, je buď legislativní fušeřina nebo skryté nadržování.

Nicméně abychom se vrátili k meritu věci - jsou jisté náznaky, že 059 a další by NBÜ měly mít už z výroby.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Nicméně abychom se vrátili k meritu věci - jsou jisté náznaky, že 059 a další by NBÜ měly mít už z výroby.
To je dobře a na to jsem se chtěl zeptat.

A kdypak se 059 čeká?

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 09:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Jojo - že úroveň zdejšího průmyslu kolejových vozidle je mizerná, protože si jeho největší zákazník nekupuje do vozidla malou krabičku a pár drátů. Já jsme možná blb, ale holt mi to přijde pomalu jako posuzovat auto podle , toho, že Franta Novák si do něj nekoupil ESP.
Spíš ABS nebo aspoň jeden airbag. (Bez kterého se to v EU už prodávat nemá.)

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přesně tak, vystřihnout normu, jejíž přechodná opatření naprosto ignorují doby obvykle potřebné pro implementaci změn, je buď legislativní fušeřina nebo skryté nadržování.


Já jsem neměl na mysli to, že EU přijala normu a vyžaduje už za půl roku její plnění - to je prasárna bez debat.

Ale ta norma přeci nespadla z nebe, měla nějaký rámec projednávání a vzniku, toho se někdo z ČR musel zúčastnit a ten někdo to přeci musel komunikovat do ČR (DÚ, sdržení dopravců sdružení průmyslu)a z toho přeci muselo vniknout nějaký stanovisko z ČR zpátky do EU a současně určitá analýza co to bude znamenat a jak se s tím vyrovnat v případě přijetí různých variant. Takhle to funguje v bankovnictví, v zemědělství i jinde.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 16:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke zbytku jsem se už vyjádřil.

Jojo - že úroveň zdejšího průmyslu kolejových vozidle je mizerná, protože si jeho největší zákazník nekupuje do vozidla malou krabičku a pár drátů.

Vytáhnout z příspěvků jejich libovolnou část, tu pak trochu překroutit a předem připravenými argumenty rozcupovat - co mi to jen připomíná?

Radku, řekl jsem toho přece víc.

A teď vážně - to je primárně chyba regulatorní instituce. Ona přeci implementuje ty normy v ČR a měla by toto komunikovat s uživateli i výrobci - dodám - dopředu -třeba už při jejich přípravě v EU, vč domyšení toho, co to tady bude znamenat.

vystřihnout normu, jejíž přechodná opatření naprosto ignorují doby obvykle potřebné pro implementaci změn, je buď legislativní fušeřina nebo skryté nadržování.


Souhlas.
Miki_trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 17:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár foteček ze včerejška:


Fotky z prostředí železnice: Mikitrainz-Želgalerie
Mikitrainz@seznam.cz
ICQ 434725972
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 11:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ktora jednotka si urvala snimac MIBov (AVV)? Kto si ho chce zozbierat, lezi v snehu ** ******* (teda ak ma oci neklamali a bolo to to co si myslim). (mobil)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 11:47:41    Odkaz na tento příspěvek  

Kua, Jeffer, to nemůžete poslat zprávu přímo Hajnýmu a neventilovat to tady veřejně?
Příp. mu prosím pošlete na mail upřesnění, ve kterých místech to je, my ho zkusíme nějak zrecyklovat zpátky na mašinu.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53328
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 11:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raději jsem to před nenechavci skryl.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 12:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský:

Pozdě, už jsem tam poslal svého kamaráda Démetera, on se se mnou šábne.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 13:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: pokud nebude dostatečně rychlej, tak dostane na budku bo vyrazilo i komando silně zainteresovaných s bezdrátovou podporou DKV Praha.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 13:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik a je to aspoň ten snímač, alebo som z vlaku tak dobre nevidel a je to … odpadkáč, alebo niečo podobné? A ak hej, kde sa to podarilo? Okolo žiadne viditeľné prekážky neboli.

M.Z. & Aleš L.: A vida, to mi nenapadlo. Ale zberači drahých kovov majú brlohy neďaleko a na net nechodia. "Aukrozberatelia" sú asi horší prípad. ("Prostor je elektronicky sledován :-D")
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 13:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam ani nejde o drahé kovy jak o to, že případná oprava je výrazně levnější než nový snímač. Jestli to byl snímač zatím nevím, ale je možné, že to bude on. Na které chybí se ukáže v následujících hodinách/dnech.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 15:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer: díky za info, bylo dokonce 200% užitečné...!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 15:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: heč, byl jsem rychlejší!
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 17:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej Nz. Videl som ho z vlaku, keď som išiel domov, tak som sem skočil to napísať. Divím sa, že ho niekto nehlásil skôr, veď tadiaľ obracajú (čakajú) súpravy pri výťahu/zasúvaní na poštu (ale je pravda, že v ten moment bola pošta plná. Až by sa z nej začalo vyťahovať, asi by ho niekto našiel).

Vie sa, ako sa tam ocitol?
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5258
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 17:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

heč, byl jsem rychlejší!

No jo, když von se Démeter zatoulal cestou z Karlína na Hrabovku někam do hospody.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 09:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snimac MIBov (AVV)?

Kolik taková sranda stojí, že se na to pořádají takové hony?
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 09:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová "sranda" stojí dost. Oprava výrazně méně. Konkrétní ceny sem neuvedu. Některé díly se dají vyrobit "druhovýrobou", které případnou škodu zlevňují, některé nikoliv.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.43.29
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 16:08:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kromě ceny je zde taky faktor času, protože většinou nemají v depu náhradní snímače na skladě. Takže se musí sepsat nějaký papír, na jeho základě to zkusí depo někde objednat, od dodavatele se dostane požadavek k nám :-), my (už asi posedmdesátéšesté) odepíšeme, že už to nevyrábíme a dáme kontakt na výrobce, pak to dodavatel opakovaně objedná u skutečného výrobce, ten počká, až bude mít nějakého volného dělníka, kterému by to zadal (protože to má tak trochu jako přidruženou výrobu, asi jako když v JZD Slušovice vyráběli počítače :-), no a pak už nic nebrání tomu, aby se ještě teplý snímač vydal na cestu do Prahy a skončil pod břichem 471-ky :-)))

Ale když se vrátí ztracený syn, tak obvykle stačí opravit nějaké potrhané kabely a příp. vyměnit poškozené svor- a blat-níky, a už se může drandit.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 16:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: nevím, jestli vůbec to ještě takto funguje s tím objednáváním, ale dnes už se to snad naučili i v centrálním skladu řešit

Jinak začne nové kolečko s opravou poškozených. Tentokráte to půjde kamsi do záscen AŽD Olomouc (nebo jak se to jmenuje) a pak asi nastane chaos co kam poslat. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Předpokládám, že se to pošle na to správné místo (nemyslím tím Prahu, ačkoliv bych to uvítal), ale je třeba to konečně řešit systémově z naší strany a nyní asi nastal ten správný čas. Asi to nebude bez problémů, ale jakmile se to zajede, tak to bude fungovat asi dobře. Další variantou je systémově levné řešení opravou "samodomo", ale to je na "delší lokte" a "jednání" a .... Ovšem řešitelné.
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 19:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=I6XFBgH8jk4
Pro lepší kvalitu přepněte na 720p HD
471 005
http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V lednové Dráze v článku o jednotkách 575 pro LG autor Milan Šrámek vysvětluje označní typů jednotlivých vozů čísly 211, 444 a 307 jako "návaznost na tradiční značení českých vagonek". O jaký systém se jedná?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3316
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt: interní firemní značení - asi jako je Eso 69E nebo 380 je 109E.

Mmch firemní značení má někdy zajímavou historii - podobně jako za totáže existovalo tuším dvanáctimístné JKPOV, tak dříve existovalo číslování Hermann Göring Werke a to se leckde udrželo dodnes...
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12427
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešní večerní mimořádnosti:
Vlak IC 515 je v úseku Praha hl.n. - Pardubice hl.n. veden v náhradní soupravě City Elefant. Ve stanici Pardubice hl.n. se uskuteční přestup do kmenové soupravy.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.200
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:38:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem slyšel ze dosti zasvěceného zdroje, tak problém NBU u jednotek 471.048 a výše je vyřešen tak, že tyto nesmí pouze na tunely Nového Spojení (NS). Do vinohradských mohou.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 11:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam Št.:
To je zajímavé. A má to co do činění něco s datem vzniku tunelu, a nebo že už někdo cpe NS do evropského systému?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hytlák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

470, 471 nebo nějaký takový nádherný vozidla mají prý jezdit Děčín - Kadaň. Samozřejmě po zadrátování z Prunéřova což se již prý chystá a nebude dlouho trvat. Rád si o tom tady něco přečtu - prosím ....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5292
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hytlák:

Je to pravda. KÚ to rozjel. Mají to být jednopodlažní obdoby 471 (než je vyrobí, tak asi 471 samotné). Má se jednat i o úsek Louka - Litvajs. Tam to taky chtějí rychle drátovat.

Nechtěl jsem tomu článku věřit, tak jsem napsal mail na KÚ odbor dopravy a tam mi to potvrdili. Jednání se SŽDC na urychlené dotrolejování zmíněných úseků probíhají.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.