K-report
 

Archiv do 2. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 2. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 19:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ono to ...Je to ve staničním řádu povoleno... nemuselo být myšleno úplně ve zlém, neboť jestli to není předpisově podchyceno - můžu výpravčího s takovým návrhem poslat do a když na tom bude trvat - mašinu mu klidně zamknout před boudou
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4397
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 20:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mašinu mu klidně zamknout před boudou

No tím ybch si jistě pomohl, jakož i naschválama v té stanici, abych se tam pak dohadoval kuli každýmu uprdnutí. Ale mohl bych se vítězoslavně bušit v prsa, jak jsem dobrej a jak jsem ho dostal
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10570
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 23:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí:
naopak velký pozor si dávám u dopravců jako je například BFL, CZL a podobně
A s čím tak hrozným jezdí, že je třeba dávat si takový pozor??Se nestačím divit, co se dnes člověk od jiných nedozví...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 09:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Luboš_ct: Nemyslím po technické stránce, ale jakou zátěž čím vozí. Například, když jede NEx nějakého takového dopravce tažený Lv 770 a zátěží 2450 tun, tak to si na něj musím dát jako výpravčí opravdu pozor, aby to neodneslo plno vlaků okolo. Nebo 2 x 742 a zátěž 2840 tun jsem také zažil. To pak ten NEx opravdu "jede" . To tu avizovanou max rychlost 90 km/h dle zaváděcí depeše těžko dosáhnou. Jedině z kopce, to je jasný .........
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 10:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou nějaké novinky ohledně vozů pro RJ? A jak to vypadá s převozem dalších loko z Itálie do ČR? Jsou v ČR stále jen ty tři loko?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 10:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fíra: No, pod slovem "moje mašiny" může být myšleno "mašiny jiného dopravce", který tam v tom šturcu parkuje pravidelně. Tobě by se asi také nelíbylo, když by jsi v některé stanici do toho šturcu odstavoval Lv pravidelně. A najednou by tě nějaký jiný dopravce, který tam jezdí jen občas, "předběhl". Dneska už jsou stanice, kde se v některých časech začíná čekat na volné koleje. Poslední dobou se už stává, že si soused dává na některé vlaky EXD dispozice, neb se mu jich sjede v určitou dobu několik a nemá na ně koleje. Jeden střídá, druhý dobírá/odvěšuje zátěž, třetí dobírá postrk, další naopak odvěšuje studenou Lv a podobně. Někdy to začíná být jako za "starejch časů" ......
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7578
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 13:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou pěkně vychcaní parchantíci. Je načase, aby se též zohlednila skladba vlaku a případně mu operativně byl změněn druh vlaku. To už jsem taky zažil Rn cpaný před osobák, který měl dvě bangle 740. Zoufalce jsem zak dlouho s ešusem dojížděl, až je uhnuli s já je předjel.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4403
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 13:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobě by se asi také nelíbylo, když by jsi v některé stanici do toho šturcu odstavoval Lv pravidelně. A najednou by tě nějaký jiný dopravce, který tam jezdí jen občas, "předběhl".

Naopak to mám zažito jako běžnou praxi, odstavuju tam kde je místo. Právě spíš chápu to, že někdo tam byl dřív, ne, že na některé koleje má nějaký dopravce větší, nezadatelné právo a "shodou okolností a úplně čistě náhodou" je to národní dopravce a výpravčí o něm mluví zájmény "moje" až obsluhuje dopravní cestu SŽDC, to je mi dost podivné a nespatřuju v tom jakkoli spravedlnost.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10580
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 14:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí:
Nemyslím po technické stránce, ale jakou zátěž čím vozí
A jakoupak zátěž vozí ti CZL teda??

čelakovičan:
Stačí pozorně číst, je to tu často propírané téma...v ČR konkrétně v Přerově už je šest kusů z toho jeden už je žlutej...včera dovezen z laku z Krnova..
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 14:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Luboš_ct: Jak uvádím, třeba 2400 tun čmelákem. To jízdní dobu NEx nedodrží, ať se snaží sebevíc. Jo leda z kopce ............. A u těchto dopravců to je docela časté ........
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4407
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 14:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy a čím se řídíte v odhadu jak vlak jede, kromě firmy? Spočítáte si rychlost podle průjezdu minulým prostorovým úsekem, nebo hledíte výhradně na číslo vlaku, kde je třeba Nex co má 90, co na tom, že ho přidělí vlaku co má mašinu 771 (a v SJŘ je uvedena 363), nebo mrknete do depeše, kde obvykle (aspoň my) řadu uvádíme i rychlost, případně úseky, kdy je rychlostí snížena v důvodu využití lokomotiv?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 14:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fýra: No právě, v dpš je uvedeno : Lv - 771, zátěž 2400 tun, max rychlost 90 km/h, a většinou nic víc, co se týká rychlosti jízdy. Tak je jistě jasné. že většinu trasy ten vlak těch 90 km/h nepojede. Nebo vy to dokážete ? Jo, pak se kolegové výpravčí podivují, že ten "zlej EXD" jede nějak pomalu, když má v dpš psáno 90 km/h ......
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4409
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 15:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My třeba do depeše napíšeme do poznámek, že v úseku X-Y bude rychlost třeba jen 60.
Protože se taky stalo, že došlo ke zpoždění Leštěného Prdu a výpravčí se vymlouvala, že počítala s jízdní dobou dle SJŘ a že jsem tu nedodržel. Ovšem to, že mě pozdním stavěním přibrzdila pod kopcem na nějakých 30, kuli mašině co jela křížem, se už nezmínila. Poslala se jim pánům kopie rychl. proužku a najednou bylo ticho po pěšině.
Od té doby se dává do depeše ta šedesátka, aby se nikdo nevymlouval, že čekal že pojedu s 2*742 jako s 363, která je uvedena v hlavičce vlaku.
Problémy úplně na té trati zmizely, zavedením dálkoviny. Nikdo na nic nenadává a nic se nezasekalo, už nepamatuju. Zajímavé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fýra.)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 15:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fýra: Jasně, že dálkovina tomu pomůže, neb dispečer má přehled, jak rychle to jede a včas to případně uhne. Pro jakého dopravce jezdíte, jestli to není tajné? Abych se příště do té dpš lépe podíval. Jinak nám, jako výpravčím, by hodně pomohlo, kdyby i u EXD bylo v ISOŘi uváděno, jaká Lv to aktuálně veze. Technický problém by to snad němel být.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 15:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odos
Já myslím, že tam ta mašina je, obvykle mají o ni zájem a to doslova číselně, když donesu do tranzita výkaz a dávají ho "do počítače" chtějí i mašiny, jméno, nástup, běžně je v depeši uveden i kontakt na strojvedoucího - mobil.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 15:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Odos tam ty Lv opravdu má. Ale co jsem si poslední dobou všiml, tak Lv jsou ODOS, ale dopravce je ČD Cargo. Takže v ISOŘi je to jako u vlaků Carga. . Čí to jsou kšefty, to je jiná věc.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4411
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 16:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak i čistě u vlaků Odos.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10585
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 16:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo v Isoři jsou i jména fírů ODOSu, což mne docela překvapuje...ostatní EXD je tam nemají, ale jak už psal Fýra v poznámkách se uvádí kontakt na fíru a to většinou v případech kdy na loko není jiné spojení, čili vysílačka..to, že to tam někdo dává ikdyž vysílačku mají je čistě dobrovolné jednání.

Výpravčí:
Tak to jste si asi spletl dopravce CZL s nějakým jiným, protože dopravce CZL se nezabývá vozbou těžkých nákladních vlaků ani lehkých, proto ty moje dotazy co proti CZL máte:-)
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 08:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: situace následující: vlak 69901, jízdní doba do sousední stanice (11km)1Omin. Složení 701+250t+701 dle DPS, reálná rychlost cca. 30km/h. odpolední špička na příměstské trati...
Po zastavení ve stanici jsem panu strojvedoucímu oznámil, že bude cca. hodinu stát ve stanici. Na to začal pan strojvedoucí řvát a křičet. Já jsem mu odpověděl, že ho vyženu za osobákem před rychlíkem s tím, že je následné mezidobí pro vlak 69901 splněno... Zda bude v sousední stanici za deset minut, neodpověděl, třískl dveřma a odešel...
Můj osobní názor je takový, že pokud nejste schopen dodržet jízdní dobu daného vlaku, máte jezdit se zvláštním číslem a zvláštním SJŘ. Pak na Vás nemůže nikdo, ať pojedete 30km/h nebo 130km/h, předpisu je učiněno za dosti a pokud některý výpravčí něco poorá, máte v ruce (ev. vlakový dispečer) jednoduchý nástroj řešení...

(Příspěvek byl editován uživatelem jezisek.)

(Příspěvek byl editován uživatelem jezisek.)
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7602
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 09:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj osobní názor je takový, že pokud nejste schopen dodržet jízdní dobu daného vlaku, máte jezdit se zvláštním číslem a zvláštním SJŘ. Pak na Vás nemůže nikdo, ať pojedete 30km/h nebo 130km/h, předpisu je učiněno za dosti a pokud některý výpravčí něco poorá, máte v ruce (ev. vlakový dispečer) jednoduchý nástroj řešení...

To jste napsal přesně. Na přepravu takových pomalých srágor by měli mít extra depeši a extra opatření a ne se prdět mezi normální vlaky s těmi jejich upocenými kýbli. Když jsem vozil šroty do Třebové (z Ústí n.L.), které měly rychlost 40/20, taky mne nijak nepohoršovalo, že jsem tu postál 30´, tamhle 50´, jinde i 1,5h, než se našla skulinka. Také jsme to do Vepřovky dotáhli v 15hodině a 30. minutě od výjezdu z depa. Táhli jsme třeba i 15 mrtvol. 4 tramvaje 121 a 122 plus z Nymburka dalších 11 traktorů (771, 753, 751).

Někdy mi to přijde, že si někteří ti externí šmudlové myslí, že když si "zaplatili trasu", všichni se z nich oserou do výšky a sednou si na zadek a zarubou kvůli nim trasu na 20ti kilometrech. Jakoby Cargo za trasy neplatilo a nepostávalo po štacích, než vyjezdí osobka.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 11:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek já nemluvím o nějakých 701čkách a přepravách šrotů, je jasný, že když mám mašinu s konstrukční rychlostí 40, tak mě nepustí před rychlík.
Já mluvím o normálním vlaku vedeném 2x742 2200t a pozor, aby tady zase někdo nenadnášel, jaký to jsou sráče a pod. tak v tom úseku je podle SJŘ norma 3000t. Což bych i já chtěl vidět, protože s 2200t to nejede rychleji jak 60, v závěrečném úseku stoupání kolem 40-50. Jedná se tak o čtvrtinu trasy vlaku, v ostatních úsecích jsem schopen držet 80, i když to záleží taky na tom, kde ve které stanici mě zastaví a musím se rozjiždět. Cargo používá dnes 2x742 taky běžně.

Exd si objedná trasu a fakt je mi buřt, co mi kdo přidělí za číslo, lokomotivu a hmotnost vlaku mají uvedenu, takže, když mi někdo dá číslo Nexáku s rychlostí 100, je to jeho problém. Taky bude chtít, abych tu rychlost dodržel?

Ale o tom jsem se ani tak nebavil, jako o odstavování lokomotiv ve stanici, kde výpravčí tvrdí, že má jakési "svoje" lokomotivy, které musí někam odstavovat, takže jiné tam prostě neodstaví.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7604
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 13:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde výpravčí tvrdí, že má jakési "svoje" lokomotivy, které musí někam odstavovat, takže jiné tam prostě neodstaví.
Otázka je, které ty lokomotivy tam jezdí odstavovat pravidelně a které jen občas. To bych se pak nedivil, že mne vyfakuje, když budu chtít po přitažení nějakého nákladu třeba do Ústí odstavit do Bílinskýho (je to tam nejblíž na vlak), když tam pravidelně denně parkují esa (přes noc i dvě za sebou) na chebské rychlíky.
V Krpech, jak jsem si všiml, taky ne vždy stojíte v lukrativním šturcu poblíž peronů, ale často dole u spádoviště na kousku.
Nemůžeš se divit, že tě jen tak někam nepustí, když jezdíte sem tam.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18669
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 17:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo v Isoři jsou i jména fírů ODOSu

Tak to tedy nejsou.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 18:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: z toho jeden už je žlutej

Vážně? Foto někdo nemá? RJ chce slavně vyhlásit výsledek soutěže o Žlutý ksicht až ve středu...

čelakovičan:
Je už cca čtvrt roku po prvním termínu otvírání obálek z tendru o vagóny RJ. To zjevně znamená obtížná jednání, a vypadá to, že realita dá zapravdu většině a ne Jančurovi. Totiž že sehnat slušné a rychlé vozy za 1 mil EUR za kus průměrně (všechny třídy včetně bistra) se rovná menšímu zázraku. Očekávám tedy do vánoc i různá překvapení, jako že se objednají, ale za podstatně vyšší cenu, nebo že se na to vykašlou, s finančně silným dopravcem si pořídí nějaké soupravy a loko budou pronajímat.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 19:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: v rozborech je u "normálních" vlaků extrémních dopravců tak akorát velké prd.
AWT má pravidlo vozbu cementu ŽSR-Lideč-Olomouc-Praha-Beroun. V rozboru je napsané 2100t, Vmax 90km/h. No a světe div se, ono je to šestikolo... a to se do rozboru nikdo napsat neobtěžoval... Za ním jede další vlak AWT... v SJŘ je 2x740 (v rozboru 2xT) a světe div se, ono je na tom 2x reko753 a strojvedoucí je nějak nešetří... Tak co, uhnout...neuhnout...? Pokud mě paměť neklame, nasazovalo ex. OKD-D na tranzitní uhelné vlaky Bi-Vrbice - Přerov -Břeclav 2x reko753 na vlak o jízdních dobách pro 363. Inu kšeft je kšeft... ale čekáte, že dispečer DOZ bude na takové trati Přerov - Hranice - Polanka čumět do rozboru každého nákladu!? (Mimochodem...tam jezdíte, tak mi řekněte, jak se projevuje dispečer, když se drápete k Bělotínu od Hranic těch 50km/h.)
Takže máte mašinu dle SJŘ? Ne? Váš problém. Máte mašinu a dodrženou normu? Tak si jistě objasníte prodloužení jízdní doby. Máte trasu a jste schopen dodržet jízdní dobu? Ano? Není co řešit.
Bohužel se v rozboru jen vzácně objevuje i problém opačný - "lv 2016" (ev. poznámka o nasazení něčeho rychlého a silného). Klasika: 59800 vezou normálně 2x 745 RTS a ono mimořádně jede herkules... v rozboru ani ťuk, takže i když "by se to vešlo", jde na bok...
Co se týče odstavování. Mě je osobně úplně jedno, kam zaparkujete prskolet. Ale jak psal Drn - nedám vám kolej, na které bude čekat ráno zesilovací ešus (či je na použití takové koleje postavena nějaká staniční technologie). Naopak, když budete chtít odstavit někde u "mokré čtvrti" (Neměl bych tu odvahu odstavit cokoli naftového v Berouně u cukrovaru či třeba v Přerově ve šturcu u mostu), určitě Vám doporučím nějakou jinou kolej...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 19:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tedy nejsou.

Ale jednu dobu tam byly ...


ICQ 237-113-861
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 23:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak v Aradu stojí kousek od vagonky pěkná řada vymlácených a vybrakovaných maďarských vozů, takže předpokládám, že to budou po důkladnějším očistci ty "nové" Jančurovy zázraky za 25 mega. A pak naproti přes koleje další řada ještě "lepších" rumunských "bymáků". Tak jsem zvědav .
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 00:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náš nový vlajkový dopravce a jeho trojrozměrný turistický vlak zveřejněný v novém JŘ, který je u nás sice ještě tajný, ale ve Švýcarsku dávno dostupný
application/pdf
20101102_TZ Vlaky 2011.pdf (106.6 k)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 01:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže máte mašinu dle SJŘ? Ne? Váš problém.

Chápete, že já to číslo nepřidělil? žádost byla na vlak 2200T vedený 2x742 rychlost 80, z Ovy do Hranic 60, protože tam to víc nejede. Že mi dal někdo číslo Nexu který má 100, už je někoho jiného problém. Vlak tam má normu 3000T a já jsem v pohodě pod ní.

tak mi řekněte, jak se projevuje dispečer, když se drápete k Bělotínu od Hranic těch 50km/h.


Co je tam dálkovina, je to o 80% lepší pravda, ale je to kus od kusu, je znát dispečer a Dispečer. Někdo využívá ve velkém jízdy proti srsti, někdo tě nechá stát a nebo připrcávat za osobákem co jede hodinu a půl 100 km. Spotřeba je pak i dvojnásobná té obvyklé, za kterou se to dá zajet.
Co se týče odstavování. Mě je osobně úplně jedno, kam zaparkujete prskolet.

Aáááá jasně, je to tady, cokoli neČD je prskolet, heblo, krám atp. Tyto názory z řed vašich kolegů jsem již slyšel mnohokráte...

nedám vám kolej, na které bude čekat ráno zesilovací ešus

Jasně přece "váš ešus". Ale o to tak nešlo, nepotřebuju šturcy co nejblíže vlaku atp. jak zmiňuje Drn, stačí mi, když EHV buse stát na koleji pro EHV, tedy pod trolejí, ne že bude pak problém v čase nasazení jak ho odtud dostat atp.

cementu ŽSR-Lideč-Olomouc-Praha-Beroun. V rozboru je napsané 2100t, Vmax 90km/h. No a světe div se, ono je to šestikolo...

Elektrické? Co je na tom k divení, vlak uveze v celé trase, rycglost 90 má a z kopce do Olmíka to odveze i 742.
Rozbor vlaku a použité HV chtějí po nás ve výchozí stanici skoro vždy a všude a já jim ho rád poskytnu, rozčarování je, že už o pár kilometrů dál, tyto informace nemají, to si pak připadá člověk trochu za blbce.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 06:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápete, že já to číslo nepřidělil?
O kategorii vlaku žádá dopravce v procesu přidělení KDC.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 08:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Taky se bojím toho, že to nakonec budou s bídou nějaká "B-éčka ze zahraničí". Pokud tedy RJ vůbec vyjede a nebude to jako s RT-expresy.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 10:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2x reko753 na vlak o jízdních dobách pro 363....(Mimochodem...tam jezdíte, tak mi řekněte, jak se projevuje dispečer, když se drápete k Bělotínu od Hranic těch 50km/h.) ...
Takže máte mašinu dle SJŘ? Ne? Váš problém ... Bohužel se v rozboru jen vzácně objevuje i problém opačný - "lv 2016" (ev. poznámka o nasazení něčeho rychlého a silného). Klasika: 59800 vezou normálně 2x 745 RTS a ono mimořádně jede herkules...


Jezisek: Toto by již mělo být od příští roku díky postupnému spouštění IS Compost a Aport eliminováno.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 11:18:55    Odkaz na tento příspěvek  

v rozborech je u "normálních" vlaků extrémních dopravců tak akorát velké prd
To je ale problém operátora dráhy, především dispečerů RCP. Ti píšou poznámky do ISOŘe, dopravce jim může napsat do objednávky trasy cokoli a oni si to stejně přeberou po svém - a přímý přístup na poznámku v ISOŘi dopravce nemá. Nemluvě už o tom, jak po stanicích buzerují s Výkazy vozidel a pak se stejně v rozboru objeví "norma" 1600t, i když vlak má lehce přes devět stovek. A losovačky čísel vlaků, to už je absolutně nepochopitelná alchymie - jednou to je z Kolína do Ústí západu přes Prahu na jedno číslo, podruhý se to třikrát láme, z toho naposled na jihu do 9XXXX trasy, jednou to má nexákový číslo na 100 km/h, podruhý násled nějakého Unida se sedmdesátkou a 30 brzdicími procenty...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4436
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 11:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O kategorii vlaku žádá dopravce v procesu přidělení KDC.

Jo takže my jsme žádali o Nex co jede 100, ze 742
Hned je mi to jasný.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 12:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v rozborech je u "normálních" vlaků extrémních dopravců tak akorát velké prd

Hlavněže bez výkazu se neodjede ani náhodou. Konkrétně třeba v Kútech chtějí VŽDY!!! čísla mašin, jméno, nástup.
Zajímavé na této buzeraci je, že někdy volá TRSKOU v Lanžhotě, že mám přistavit u dopravy a chce zase hádejte to? Jak by ne! výkaz!. Potom mi oznámí, že pojedu AŽ TO DÁ DO POČÍTAČE, tónem, jako by mi chtěl říct, máš to v bordelu, tak budeš stát. Jindy přitom normálně projedu a v Lanžhotě nic nechce. Bába v Kútech tvrdí, že z českého se do slovenského to nedostane, aby si to zkopírovala, ač jindy se data do českého jaksi nevyzpytatelnou cestou dostanou, tak trochu blbákov. Osobně na výkaz ze Slovenska píšu znovu mašiny jméno.
Ale nakonec vlak jede a je tam "prd"
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 12:32:39    Odkaz na tento příspěvek  

Přechod Kúty - Břeclav, to je story na dlouhé povídání někde v hospodě; takový socík, modrogumnost a bordel jinde nezažijete, nejblíž tak na přechodu Giurgiu-Ruse :-)
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 13:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady máme novinku od našeho žlutého dopravce. Nápad možná dobrý, ale zase, když se pojedete bavit, tak pochybuji, že budete vstávat brzo ráno, abyste jeli vlakem zase domů.
Střízliví tam, opilí zpátky. Vlakem Praha - Stodolní

Jen chci vidět, kdo ty vlaky pak bude uklízet
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 13:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondrchuj mluvčí RJ

Jo jasně, jedou na Stodolní za "kultivovanou zábavou". To by mě zajímalo, co je na ulici plné barů kde se chlastá kultivovaného a proč bych jako obyvatel Prahy, kde je možností fůra, měl zájem jet do tohoto Ostravského bordelu
To aby tam spíš dovezli nějaký Poláky a nebo Skopčáky
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 13:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_m: Proč by měl ráno někdo vstávat. Dopije a jde na vlak, ne?
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 13:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Praha, to je hlavní město ne?

S200: to máš recht, nicméně pěkně děkuji za takový výlet...
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6037
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra - Pražáci mají v půlce barů doma smůlu, tak holt je nutno je exportovat bordelem na kolečkách do Vostravy
Tento příspěvek může obsahovat politicky, rasově, genderově nebo jinak nekorektní výroky.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zas jednou nápad

Jezdím často do Prahy a tam se mě pořád ptají, jaké to na té Stodolní je, a říkají, že by se tady chtěli někdy podívat. Díky vlaku by to měli snadné.

On je takovej děsnej problém, když se tam tak moc chtějí podívat, do toho vlaku sednout i dneska?
Inkognito
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 14:59:42    Odkaz na tento příspěvek  

"Jen chci vidět, kdo ty vlaky pak bude uklízet "
No, kdo asi? Přece ty mladé, vždy usměvavé stevardky, které budou ten vlak doprovázet...
Počítám, že každá z nich pojede maximálně jednou, potom bych to viděl tak, že spíše dají výpověd, než by jely podruhé, popř. odejdou na mateřskou...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkognito: popř. odejdou na mateřskou...

Třeba budou před jízdou vybaveny zásobou šp*cgum
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

popř. odejdou na mateřskou...

"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10595
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou Stodolní to je krávovina, že jsem to ani nečetl, už ten nadpis je směšnej...a to proti němu skoro nic nemám, jen ať nevymýšlí nesmyslný ptákoviny proboha!!

No ono se sice v Kadru o něco zažádá (to opravdu nedělaj strojvedoucí, ale pracovník co to má na starost u daného dopravce) a dokonce dostanou přidělené i čísla v různých úsecích, dle kategorie o kterou se žádá, jenomže není ze stran dispečerského aparátu vůbec žádný problém přidělit po sepsání sestavy vlaku číslo uplně jiného vlaku a to v celé trase...nevim proč tohle dělají, ale dělají...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím.Praha,Ostrava pokud vím ty dvě města se moc nemusej...to bude i pro sanitní vůz.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009 No nevím.Praha,Ostrava pokud vím ty dvě města se moc nemusej...to bude i pro sanitní vůz. ...no co, tak někde odkoupí Bdtmee a zrepasují. Přece jen ty byly přímo dělané pro lazaretní vlaky. ;-)

A teď vážně – Praha a Ostrava se snesou, když se chce. Záleží na lidech. Omezenci a bitkaři se najdou všude. Jsem tady jediný, komu ten nápad přijde normální?
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 16:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nápad to je dobrý, jen představa, že pojede celý vlak podnapilých lidí a ty mladé holky (vlakušky) je budou muset nějak kočírovat.
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 16:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne každý se potřebuje implicitně zlít jak dobytek... ale nápad to není o nic horší než vozit na Excelsioru vozy na sezení pro noční frekvenci, jen to staví na Ostrava–Stodolní.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 17:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nápad to není o nic horší než vozit na Excelsioru vozy na sezení pro noční frekvenci

Jistě. Normální vlak, jen má 3/4 roku předem PR povídačku pro větší popularitu. Lidi v něm jistojitě pojedou i obyčejní, podnikatelé v Ostravě budou RJ chválit dřív než vůbec vyjede, bo krize a nutno shánět tržby od přespolních. Prostě využití prostoru na trhu, který národní dopravce moc využít nechtěl, jakkoli vozí fotbalové fanoušky, což je minimálně o řád horší než nějakej připitej. V novinách bude o čem psát a, protože to vlastně nikdo až tak nepotřebuje, ani nebude nikomu vadit, že to ještě nejezdí a hnedtak jezdit nebude.
P.S. Otázkou zůstává, zda pasažérům objednaj služby JLV, když je nynější tiskový mluvčí SA jako bývalý člen jejich statutárního orgánu tolik chválil
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
ihost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 184.105.146.16
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 17:33:08    Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, na co ten Jančura toho tiskového pologramota přijímal?! Vymyslet takovou hovadinu může jen takový trouba či ještě Štajner.
Dá se to pochopit na jednorázovou (případně objednanou) akci (jako občas jezdí šimralovci), ale pravidlo je totální nesmysl.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 17:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ihost: Ano, ve skutečnosti to poveze lidi (studenty) v pátek z Prahy domů a v sobotu ráno výletníky do Prahy. Jen se to bude tvářit, jako něco navíc. Počet návštěvníků Stodolní nepřevýší 4 %

EDIT: Pravdou ovšem zůstává, že jen sebestřebný blbec si myslí, že tím nepojedou jen lidi z okolí Prahy a žijící na trase, "ale i z ciziny, kteří přiletí do Ruzyně a pak můžou jet za zábavou do Ostravy". To ono by to muselo jet sobota/neděle, ale to by to bylo echtprázdný. Ukažte mi blbce, kterej stihne přiletět v pátek popoledni na Ruzyň proto, aby jel zachlastat do Ostravy žlutým vlakem Je to prostě páteční posilák, jen kolem něj bude víc keců

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 17:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takže my jsme žádali o Nex co jede 100, ze 742
Hned je mi to jasný.

Nikoliv, kategorie vlaku v žádosti je jeden parametr a rychlost druhý-oboje dopravce zadává...a pak se tyto informace objeví v dps a je na výpravčích, zda si to přečtou a zda podle toho konají.
Je to přece tak jednoduché

No ono se sice v Kadru o něco zažádá (to opravdu nedělaj strojvedoucí, ale pracovník co to má na starost u daného dopravce) a dokonce dostanou přidělené i čísla v různých úsecích, dle kategorie o kterou se žádá, jenomže není ze stran dispečerského aparátu vůbec žádný problém přidělit po sepsání sestavy vlaku číslo uplně jiného vlaku a to v celé trase...nevim proč tohle dělají, ale dělají...
Tak tohle se nám ještě nestalo, vlaky ad hoc až na výjimky nežádáme, ale ani tak by se to v současném režimu přidělování KDC nemělo stát...

(Příspěvek byl editován uživatelem přednosta.)
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych to nepodceňoval, spousta lidí uvidí reklamu rj a řekne si proč se do té slavné stodolní nepodívat
Blog o OpenTTD
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek84: No vždyť jo. Je to sice především ta levná reklama dopravce, který ve skutečnosti stále nejezdí, ale po zavedení těch vlaků tam budou "zvědavci" navíc, kteří to zaplní po dobu, než začnou v září/říjnu jezdit ti studenti ze škol. Ale vážně, přece by jim noviny furt dokola netiskly, že dělaj ty vlaky, co ještě nejsou. Tak to musí krmit "nápadama". A, jelikož je tiskovým mluvčím, tak je to jeho práce, jejíž výsledek vcelku odpovídá nátuře populace. Tedy, až na ty přestupy z letadel, co je fakt mimo mísu.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
adŽmz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.51.34.240
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:28:53    Odkaz na tento příspěvek  

Nejen keců. Jako flamendr by nemohl jet za stejný levný peníz v tarifu SA, ale podstatně dražší s rizikovým faktorem, takže to nebude pro studenty ani náhodou. Jestli pojede, tak naprázdno a občas se Rg sveze ten mluvka, jinak to nebude pro nikoho normálního. Jako taxík pro mluvku to možná bude levnější než platit skutečný gumokolový taxík. Jako šéf bych ho ale poslal rychle tam, kde slunce nesvítí. To jsem si myslel, že je Radim soudnější, když zaměstnal dvanáctkového Honzu, ale tímhle individuem si to pěkně pokakal. Tenhle element není žádným přínosem, spíše ekonomickou destrukční bombou.
Radime, vzbuď se! Nenech se zničit dříve, než něco dokážeš!
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: to jste mě ne zcela pochopil... pro mě je kybl, heblo, prskolet cokoliv, co se pohne po kolejích vlastní silou (jakákoliv mašina) a je mi jedno, komu patří.
Vlak EXD může jezdit ihned, jak má číslo. Jako vnější výpravčí jsem provoznímu disp. řekl, že nemám čas něco sepisovat a on řekl, ať mu enem spočítám váhu, delku a že to može hnedka jezdit...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

adŽmz: Já se velmi snažím, a ne vždy to jde zcela, vyvarovat se osobních hodnocení jednotlivých zaměstnanců a exzaměstnanců mého bývalého zaměstnavatele. Proto tak činím výhradně v případech, které se mne týkají osobně jako občana. I tak je toho až dost. Nicméně ano, tento personální krok R.J. jsem, narozdíl od dvou předchozích, nepochopil. To ale nic nemění na tom, že z vlaku se nakonec stane vlak a bude v něm možné si vyblokovat kapacitu pro danou cílovou skupinu. Třeba služba SC-KLASS, ze stejné "dílny", přinesla ČD za dobu své existence celých 6 nových zákazníků, iniž by náklady na její zavedení výrazně přesáhly půl mega
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 21:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Chlapče,už mě sereš,mě je úplně u rici,jestli mi dáš výkaz vozidel a nebo toaleťák,na kterém jsou všechny potřebné údaje.Tady jde o to,že většina Ex pokaždé na něco zapomene a kolikrát je velkej problém,tyto údaje od vás dostat.Naposled mi stál Ex 2,5 hodiny,jenom proto,že nenapsal brzdící váhu a nebyl schopen mi to oznámit telefonem,i když jsem mu dal číslo a o tom problému věděl.
Ježíšek: a já si furt říkám,proč nemůžu odvěsit z vlaku vozy když nemá ICV a vono je to tím,že si kurevsky zlehčujete práci.Ono je to velkej problém,dát do poče za 10 minut 30 vozů.Kdepak to děláš venkovního,že máš tolik práce.U nás by tě dispečer poslal do prdele,napsal dispečerák,kterej tě bude stát 1000Kč.Doprčic je to naše práce,naše výkony,naše reklama.