K-report
 

Archiv do 30. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 30. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. října 2010 - 19:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv_pvr: Viac nez 40 rokov ju nezabezpecovalo, a ako nam bolo hej ... Nieco podobne ako ked sa do releoviek zaviedli casove subory na rusenie ciest (pretoze na elemechu trvalo zrusenie a postavenie novej vlakovej cesty tak dlho, ze sa nikto nezaoberal tym, ze by slo postavit cez zrusenu cestu nejaku inu, ale na releovke sa zrazu dalo a ... bum).

Fogy, Oldcerry: Ja nehovorim, ze ZZ je z obliga (to by sa najskor neprerabalo). Ale co by ste hovorili, keby sa na to prislo napr. vdaka zaznamu z rychlomera napr. na releovke AZD71? Ja len hovorim, ze ta nehoda bola vysledkom toho, ze v onen osudny den definitivne prestal v CR platit jeden zo zakladnych predpokladov, z ktorych sa desatrocia vychadzalo teda jak pri konstrukcii tej releovky, tak pri programovani ESy.

Ale uz sme vazne mimo a najskor toho zanechame. V pripadnej dalsej diskusii mejlom, alebo poprosim administratora, nech nas presunie do zabezpecovacky.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. října 2010 - 22:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pamatuji i neohroženého pilota, co kamsi odjel, protože si spletl den a v dnešním století je strašný problém si ho zjistit, ověřit
Je vidět, ty blafuňko, že jsi NIKDY pořádně nečuchnul k osobní dopravě. Jinak bys tohle nenapsal.

Ale chápu, že u vás je úplně fuk, který je den. Náklad buď jede, nebo nejede. Nepřál bych ti, abys někdy něco vezl po D3, třeba z Ne na Po. Kdy na D3 najedeš v Po ráno, a nevšiml si třeba, že v Po narozdíl od Ne ve stanici X křižuješ.

Nedělej ze sebe debila. Tohle se dá totiž splést dost snadno. A suď to, až k tomu čuchneš, mistře světa.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 13:13:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si připomenout vykolejení pendolina na lomu kolejnice, ke kterému došlo na trati s KO.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 13:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, ale i my tupci od nákladů, se několikrát s datumem setkáme, už od počátku šichty. Píšem ho totiž do hlášenky, do knihy předávky, je na rozkaze, většinou cestuji vlakem někam, tak i z tohoto důvodu se zajímám co je za datum a tedy co je za den a úplně nakonec, když otevřu svůj šichťák, abych ho mohl patřičně červeně vybarvit. Několikrát denně vidím na svém mobilu kalendář, když už jsme v 21tém století. Takže prosím tě zanech zase té náročnosti, já myslel, že nejnáročnější je to na ryhlíku ve 140ti s pěti vagonkama a ne nějaký hrkání 40tkou solo motorem na nějaký kozí dráze s nutností si občas zatelefonovat. Byla tam jasná i jiná praxe pánů pilotů a to, že se nehlásili zřejmě vůbec, což jim bylo osudné. Protože kdyby se hlásili v ten den, zřejmě by je dirigent umravnil, ale ten v tom jel dle mýho taky. Tak ze zažité ruttiny vytvořili nebezpečnou situaci, která zacvakla jako past.
Jo,na pár D3 jsem taky jezdil a ne jen zažité vlaky podle GVD, na které tam mají mustr, protože je to všechno pořád dokola, ale i výluky, ježdění z dopravny do trati na pauzy, posuny, PMD, až po jízdu dlouhých vlaků, které se nevlezou do dopravny a po příjezdu se musí dělit. To jsou takový špeky, který tam se solo 810tkou nepoznaj celej život.
Ale ty mě tu samozřejmě vždy i kdyby šlo o howno, budeš přesvědčovat, že pravda je na tvé straně, protože jsem to, jak by ne, nezkusil. Jezdil jsem vůbec těch 20 let?
830_209
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 18:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevie niekto odkiaľ zoberie Wagon service na En 420/421 mašinku s čatou.
jedlík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 19:24:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nejspíše si je někde půjčí. Nepředpokládám, že by si je stačili namalovat a vystřihnout.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7486
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 21:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla tam jasná i jiná praxe pánů pilotů a to, že se nehlásili zřejmě vůbec, což jim bylo osudné.
No jo, když je ti všechno opět naprosto jasný.

Jezdil jsem vůbec těch 20 let?
Otázka je, k čemu tě za těch dvacet let pustili.

To dlouhodobé srovnání fakt nemáš, nezlob se, není to moje vina, že jsi jednokulčák ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 21:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm naopak jsem zažil a viděl lecos, cos ty viděl tak leda z toho rychlíku ve 140ti
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7489
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 22:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm naopak jsem zažil a viděl lecos, cos ty viděl tak leda z toho rychlíku ve 140ti
To víš že jo. Ale tady s tím otravovat nebudeš, že ne?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4327
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 22:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s tím neotravuju, dokonce nechci za to extra 15tku třídu
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 19. října 2010 - 22:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@830_209: Mluvilo se o ČDC, nějaké použitelné mašiny stojí pokud vím i v jistém slovenském městě.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 13:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jste si v Otázkách V. M. 10.10. všimli, že se Jančura dopustil výroku, že v dalším roce (míněn zřejmě 2012) by na Ostravu jezdil jen o 10 min. pomaleji než Pendolino? S "italskými" peršingy to samozřejmě nehrozí.

Takže mé otázky:
Byl to jen ojedinělý výstřel, nebo jste si toho někdo všiml i jinde?
Jsou nějaké další signály, že by jančurovci chtěli kupovat další dálkové vlaky nebo lokomotivy?
Předpokládám, že o Desiro ML se nejedná.

Tak buď je to jen takový PR blábol, nebo začali litovat koupě peršounů, protože jim drhne ta rekonstrukce, a nebo je chtějí uplacírovat v eventuelně vysoutěžených rychlíkách Praha - S+SZ Čechy. Ale to mi časově nesedí o roky.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
asi tak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.14.176.176
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 14:43:50    Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel, co si tak vzít profil trati a podívat se, kolik a jak dlouhých je těch úseků se 160 a na kolik je efektivní se na tu 160ku rozjet a hned zase brzdit. Ty kousky jsou v sekundách a nasčítá se opravdu jen pár minut.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 15:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi tak:
Jako odpověď co asi Jančura myslel tím, že přespříští rok pojede jen o 10 min. pomaleji než Pendolino mi to nepřijde zrovna trefné. Proč se on o to tedy snaží?

Jinak chcete tvrdit, že těch 160 km/h je vlastně zbytečných, a že se měly koridory nechat jen na 140 km/h? Ona taková jedna minuta může stát třeba miliardu...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 17:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co úseky, kde Pendolino může rychleji než normální vlak díky naklápění? Navíc Jančurovci chtějí zastavovat ve více městech. Taky mi to prohlášení přijde podezřelé.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 18:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho naděláte... Jako by lhal poprvé. Možná proto si tak rozumí s chrchlavým Bártou.
Jeho řeči o diktování si zákonů ze strany ČD v tomto světle působí směšně. Stát disktuje ČD ne naopak. To spíš Jančurák si na MD připravuje cestičky.
taky neznamy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.210.47
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 23:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ale houbeles. Jestli to nevíte, tak ČD iniciovaly 2x změnu zákona 101/1995 Sb, když byly najednou ve svrabu s nedostatkem fírů.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 13:18:18    Odkaz na tento příspěvek  

Včera byl na ČT2 film, kde klíčovou postavou byla průvodčí berlínské tramvaje, která byla negramotná a bála se, aby to nevyšlo najevo při povýšení do kanceláře. Skončila jako dozorkyně u SS, ale svůj handicap úspěšně utajila. Šikovné a pěkné děvče.
No, byla to jen tramvaj. Ale připomnělo mi to zdejší diskuze o rychlokvašeném personálu.

Výše uvedený smajlík znamená, že pouze žertuji a ve skutečnosti se neobávám, že by rychlokvašený personál spolehlivě neovládal drtivou většinu dosud známých písmen.
Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2009

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 07:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/s-pendolinem-bude-so uperit-rapid-expres
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 09:26:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ianto: Celé je to nějaké podivné - doporučuji kliknout na ten odkaz v článku (Rapid expres)...Informačně poněkud skoupé.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 10:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk:
nakouknul jsem do obchodního rejstříku, a mám podobný dojem. Nevím jak ve vás, ale ve mě ta majetková "síla" příliš důvěry nebudí. Takhle to působí jako bokovka nějakého podnikatele v lesnictví, který rád své firmy přejmenovává. To už mi i ten podnik majitele sítě autobusů připadá lepší.

RAPID Express a.s.
Zapsáno: 17.září 2010

přejmenování, změna sídla
ARETUSA, a.s.
Zapsáno: 8.ledna 2010 Vymazáno: 17.září 2010

Akcie:
20 ks kmenové akcie na majitele v listinné podobě ve jmenovité hodnotě 100 000,- Kč
Zapsáno: 8.ledna 2010
Základní kapitál: 2 000 000,- Kč


Bývalý jediný akcionář:
PLATINUM RIVER, s.r.o.
Praha 3, Žižkov, Koněvova 2660/141, PSČ 130 83
Identifikační číslo: 283 78 288
Zapsáno: 8.ledna 2010
Vymazáno: 5.března 2010


Současný jediný akcionář:
AAKON Capital s.r.o.
Praha 1, Nové Město, Olivova 2096/4, PSČ 110 00
Identifikační číslo: 288 82 920
Zapsáno: 5.března 2010

==============================
Datum zápisu: 11.května 2009
Obchodní firma: AAKON Capital s.r.o.

Společníci:
Leoš Novotný, r.č. 850308/4777
Uherské Hradiště, Mařatice, Františka Kretze 1378, PSČ 686 05
Vklad: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%
Zapsáno: 11.května 2009 Vymazáno: 4.října 2010

Základní kapitál: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Zapsáno: 11.května 2009

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Rapid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.101.120
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 17:16:21    Odkaz na tento příspěvek  

To spis vypada na nejaky sotousky projet pro MSTS a media si to spatne vylozila. Je treba zvysit TV poplatky a zamestnat lepsi analytiky.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 19:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už mají i web s dvěma stránkami s obecnými řečmi: http://www.rapidexpress.cz/
Na seznamu dopravců zatím nejsou: http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/dopravci.html

Inu, uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 19:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: nakouknul jsem do obchodního rejstříku, a mám podobný dojem. Nevím jak ve vás, ale ve mě ta majetková "síla" příliš důvěry nebudí.
Já jsem se podíval trochu dál a zjistil, že je za tím "paštikářský a kečupářský průmysl".
http://ekonomika.idnes.cz/leos-novotny-prodal-podil-v-hame-zaklad a-fond-fn5-/ekoakcie.aspx?c=A080404_210019_ekoakcie_mia
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous:
Před sílou Májky od Hamé (pro obyvatele Karlových Var: Naše) ovšem smekám.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommas: Základní kapitál nevypovídá o ničem. Loko se pronajmou, vozy taky, personál případně taky, jezdit to může na číkoliv licenci - skutečný problém je najít dostatek zákazníků a prodat dostatek jízdenek, aby se to trvale uživilo, a držet dlouhodobě dobrou úroveň služeb. V tomhle bodě by přešel smích mě, jakkoliv evidentně více subjektů láká "být první"... Akorát že za tímto prvenstvím vystrkuje rohy hned druhé - "zkrachovat první"... :-)
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Před sílou Májky od Hamé ovšem smekám.
Jj, je to silná skupina. Ono stačí jen se zhluboka nadechnout před jejím ředitelstvím.....ten "ozon"* to fakt SILA.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H_k:
Já si přesto stále naivně myslím, že ten, kdo vám půjčuje nebo úvěruje vlak, si zjišťuje vaši finanční důvěryhodnost.

Máte velmi zajímavý nápad na novou "soutěž" mezi pravidelnými železničními dopravci.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten kdo půjčuje bude chtít nějakou kauci a třeba doklad že jsem pojištěn, to je celé. Tu kauci můžu mít a zároveň nemusí být o ní navýšeno základní jmení - není důvod aby to tak nutně bylo. Pro základní, o vše oholený, provoz, to nutné určitě není, důležité je se nějak poprat o zákazníky, získat jich dostatek. Pokud pro nějakou - já nevím - třeba servisní - firmu těch 200 tisíc nebude vypadat důvěryhodně, řekne si max. o nějakou zálohu nebo cash platby pro začátek, než se oťukají, to všechno jde řešit... Jediné, co si nejde naporoučet, jsou zákazníci. :-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už mají i web s dvěma stránkami s obecnými řečmi: http://www.rapidexpress.cz/
Na seznamu dopravců zatím nejsou: http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/dopravci.html

Inu, uvidíme, jak se to bude vyvíjet.


Schválně - JAnčura měl licenci na drážní dopravu hned jak začal básnit o HighJetu?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC:
No, ty Flirty či co se aspoň vyrábějí...
Na licenci je jistě ještě nějaký čas, když chtějí jezdit 2012.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H_k:
No, při troše šikovnosti se cestující na trase Pha - Ova najdou. Jen jestli tam nezačíná být na rentabilní provoz (pokud to už vůbec je možné) přecijen trochu těsno?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 22:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:Ehm? Já jsem někde něco psal o Flirtech?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 22:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC:
Ne, vy ne. Ale Rapid Expres si je zdá se maluje.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 11:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/driv-vyrabel-pastiky-ted-kupuje-vlaky-b yvaly-majitel-hame-rozjizdi-drahy-1l7-/ekoakcie.aspx?c=A101026_14 72736_ekoakcie_vem
Karel_x
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.28.98
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 13:58:02    Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že už se těším, jak se ČD popasují s novou konkurencí. Vzhledem k poměru velikostí by soukromé dopravce měly snadno převálcovat, protože veškerá provozní, režijní i investiční náklady by měly státní firmě, vzhledem k objemům, vyjít levněji. Jenže zdá se, že existuje i něco, co ČD táhne k zemi. Já bych viděl jako hlavní problém armádu vysoce placených vůdců, bezostyšnou korupci, ztrátu úcty k zákazníkům i zpovykanost, kdy dlouhá léta bylo mnohem jednodušší si o peníze říci, než si je vydělat. Jenže jak se zdá, zaklínadlo o tom, že dráhy musí být tak prodělečné, už vyšlo z módy a k návratu nepomůže ani vřelé vztahy bossů s ministerstvem, ani obcování odborů s ČSSD. Spor se bude rozhodovat na kolejích a doufejme, že od všech zúčastněných v duchu fair play.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 14:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začíná to vypadat, že tak jako nedávno patřilo ke snům podnikatelů mít svůj fotbalový klub, tak dneska je to mít svůj projekt na vlaky na trase Praha - Ostrava
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 16:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot:
Jen houšť a větší kapky. Jen ať všichni nakoupí moderní vlaky s razítkem pro ČR. I kdyby je pak po nich ti nejúspěšnější měli levněji skupovat a vzájemně se přetlačovat o kapacitu tratí, vždycky to znamená smrt příslušného počtu Béček a jim na roveň postavených.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 18:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: To jako proto že už jsou dva? Já teda čekám, že se jich vysype podstatně víc, po slovech ministra o tom jak hodlá otevřít trh... A každý si lehce spočítá že by se hodilo si všechno oťukat na relaci kde se uživí sami a moci vykázat reference z reálného provozu, a případně mít též okamžitě k dispozici vozidla i personál pro případný dotovaný kšeft s tím...

Já i v duchu doufám, že takových společností se najde víc...

Ovšem pravidlo úspěchu č. 1 - nic dopředu nevyslepičit konkurenci.

Proto kdybych měl vypsat kurs na trvalý úspěch RJ, tak za tohle jim strhnu dost bodů - jakkoliv mají jinak spoustu silných karet v ruce, tak prakticky kompletní provozní model už ví konkurence = ČD. I když nebudou schopni konkurovat kvalitou, tak můžou protiofenzívu spustit třeba na deseti frontách současně, mají dost času na přípravu, všechno o budoucím provozu RJ už v podstatě ví, dokonce i v penězích si můžou spočítat od jakého obsazení se vlaky RJ budou vyplácet a v podstatě přesně ví kam mířit, nemusí v podstatě bojovat do posledního muže o prázdné RJ vlaky, ale jen o podlimitní trvalý počet cestujících... A to vše ví cca rok předem...
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 22:55:38    Odkaz na tento příspěvek  

prakticky kompletní provozní model už ví konkurence = ČD
Pokud si musíte jízdní řád objednat rok (nově teda "jen" devět měsíců) před dnem D, přičemž je jasné, že informační toky mezi bývalými spolupracovníky na SŽDC a ČD nebyly zpřetrhány (a do budoucna nám je chce úžasný údajný "liberál" Bárta zpětně zholdingovat do jedné firmy), tak lze těžko zabránit "vyslepičení" provozního modelu Českým drahám. Naopak je tedy nutno přistoupit k brutální medializaci každého prdu, aby s ním nemohly dřív přijít ony.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3697
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 23:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ven se nedostane nic víc než ten jízdní řád, a mimochodem v návrhu jízdního řádu je tuna různých tras pro různé dopravce co-by kdy-by, třeba na Domažlice je myslím hustě RJ, aktuálně, ap. A z čar v grafikonu to nikdo na peníze nespočítá, resp. bude tam tisíc neznámých.
diskuter z nadru
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.52.162
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 09:06:19    Odkaz na tento příspěvek  

nojo ale tam pak nebude platit režijka, chudáci nádražáci
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 09:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

diskuter z nadru: Teď jste uhodil hřebíček na hlavičku. Toho okamžiku se děsím posledních 22 let.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 10:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH:
Máš snad něco proti Holdingu ČD s dcerami ČD-Osobka a ČD-provoz_kolejiště? Já ne. Furt lepší, když obsluhu a údržbu dráhy bude dělat jakákoli akciovka, než nějaká státní organizace SŽDC.
Mně osobně přijde poslední dobou nejelpší, když infrastrukturu bude vlastnit stát, ale údržbu a provoz bude dělat akciovka (třeba ČD) a veškerou dopravu zprivatizovat.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 13:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně osobně přijde poslední dobou nejelpší, když infrastrukturu bude vlastnit stát, ale údržbu a provoz bude dělat akciovka (třeba ČD) a veškerou dopravu zprivatizovat.

Ale tenhle model je proti bártovým výrokům dost rozdíl, nemyslíš?

A propos, jak může být v jednom podniku ČD-Osobka a ČD-provoz_kolejiště, když chceš mít první privátní a druhý státní?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 14:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Jukni se do Německa, kam to DB Netz dopracovala. Ano, koleje mají hezké, ale skoro nikde nic nenaložíš a skoro nikde se krom dotované regionální osobní dopravy a dálkové osobní dopravy nic nevejde. Nejsou dopravní a manipulační koleje........
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. října 2010 - 14:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Tam to SŽDC dopracovala taky, akorát nemá tolik peněz, takže ani tzv. zbytečné koleje a výhybky nevytrhala všechny, proto se místama ještě jezdit dá a nakldat taky. To asi nebude tím, že infrastrukturu spravuje akciová dcerka státního holdingu. To bude něčím jiným.

Desiro: psal jsem o dvou modelech.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 27. října 2010 - 15:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěci: DB taky netrhala, jen zrušila výhybky = odpojila koleje od trati.
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 12:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak lze těžko zabránit "vyslepičení" provozního modelu Českým drahám
Vyslepičení nabídkové ceny ČD panu Jančurovi ve věci naposledy proběhlé soutěže dopravy na jisté trati zpřízněnci tohoto pána stále ještě pracujícícími na ČD tento fenomén vyrovná.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 13:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš snad něco proti Holdingu ČD s dcerami ČD-Osobka a ČD-provoz_kolejiště? Já ne. Furt lepší, když obsluhu a údržbu dráhy bude dělat jakákoli akciovka, než nějaká státní organizace SŽDC.

Jakákoli akciovka klidně, klidně HF Clean nebo jak se to jmneuje, ale ne ČD, co by zainteresovaný dopravce, který i tady může hájit své zájmy před jinými.
Vysvětlím, ve stanici X chci odstavit mašinu a protože vidím jistou kusou kolej volnou, dovolím si drze výpravčímu tuto navrhnou, že by se mi jako jevila v pohodě. Na čež jsem dostal otázku : A kde já pak odstavím svoje mašiny od vlaku xxxx a xxxx? Tak jsem se zeptal, jestli on vlastní nějaké mašiny, které tam bude odstavovat, na čež mi neodpověděl a odstavil mě s elektrikou do nezadrátovaného šturcu, kam jsem sice najel náběhem, ale ven mě vždycky něco, nebo někdo bude muset vytáhnout
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. října 2010 - 23:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SBE:

Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 14:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fýra: .......... Teoreticky : Fýra od dopravce "Franta Ocásek" mně navrhne odstavit své Lv do šturcu XY. Já mu odpovím, že kam bych pak odstavil Lv od dopravce " Pepík Šoufek", a odstavím ho do šturcu AB, pro něj méně "vhodné místo". Je to také střed zájmů ? Hold některý dopravce už má své pravidelné místo a tak druhý se musí podřídit.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 16:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy Aha a jsme u toho. Kdo má větší nárok na "pravidelná místa" když za vlakovou cestu platí všichni stejně? Ten, kdo dřív přijede a "prevní mele" a nebo od firmy, které je vlak i výpravčí? A tam je to už sporné a zavádějící. Ještě když mi někdo řekne, že musí odstavit "svoje mašiny", je mi to naprosto jasné.
Proto by bylo fér, aby dopravní cestu obsluhovala jakákoli firma (je mi to v podstatě jedno) je ne taková, která je současně dopravcem. A už vůbec ne, národním dopravcem. Tak to už chápu jako slušnou diskriminaci. Hold a nebo holt.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 21:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: A nejlepší je, když mi zátěžový výpravčí ČDC řekne, že mu vlak soukromého dopravce zabírá "jeho" kolej.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 29. října 2010 - 22:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo o to se jedná, odstavuje se zásadně na "jejich" koleje a musí tam vždycky být místo na "jejich" mašiny.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 8-2009

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 07:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Já už si do Tebe musím jednou rýpnout a víc to komentuju. A co protekční odstavování ODOSáků v Bohumíně přímo u krytého nástupiště u domečku?
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 08:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fýra: No, když jsme u těch příkladů. Tak já osobně většinou "upřednostním" EXD před Cargem ČD, neb ten většinou je rychlejší a jede "naplno". Mluvím o Unipetrolu, OKD, Raitrans. Jo, naopak velký pozor si dávám u dopravců jako je například BFL, CZL a podobně. Ty většinou jedou všelijak, neb ty stroje s jakejma jezdí ........
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4394
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 19:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurek_fm co je na něm protekčního? Tém "domečkem" myslíš zřejmě tzv. poštovní šturc, kam jezdí mašiny na střídání, nikoli na odstavování a stojí tam jen kolem doby střídáním tak co tu meleš z cesty?
V noci tak běžně stojí jiný mašiny a několik hodin zamčený a taky tam jezdí polský Kibel do Chalupek. Ještě mi pověz co je na tom protekčního ty macho?
Nebo vlastně u krytého nástupiště můžou stát mašiny jen jediného správného dopravce co?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7571
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 19:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a odstavil mě s elektrikou do nezadrátovaného šturcu, kam jsem sice najel náběhem
Opravdu? A jak se jezdí NÁBĚHEM (tedy s mašinou ve výkonu) v místech, kdy nemá z čeho výkon cucat?
A je vůbec normální, aby výpravčí umožnil takovouto manipulaci, tedy jezdit se závislou lok. na koleje bez troleje? Je to ve staničním řádu povoleno? Jistě ho znáš do písmenka, teda jestlis tam v okolí stavěl všechny trakční podpěry osobně.

No já jen, že v Dč v depu trvalo dost dlouho, než se podařilo předpisově zlegalizovat (změnou provozního řádu PJ) zajíždění el. lok. samotíží z "vozovky" na stání v turnuse (první hala od dvorany).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4395
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 30. října 2010 - 19:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy aler já se spíš bavil o odstavování. Přijedu s vlakem co končí ve tvé stanici a chci mašinu přes noc odstavit, vidím volný šturc, zadrátovaný, porotože mám EHV tak si dovolím ti navrhnout tento volný. A ty my odpovíš, že tam mě nemůžeš dát, protože kam bys dal "potom svoje mašiny"