K-report
 

Archiv do 9. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 9. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5922
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 15:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ne každej vydrží interpretovat ty kecy donekonečna, jednou trpělivost musí dojít i naprostýmu troubovi...
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 15:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Já v tom vidím ironii. A také vzpomeňte na jistou časovou shodu:

http://zpravy.kurzy.cz/237135-ct-ceske-drahy-couvly-od-nevyhodne- smlouvy-kvuli-slevam-na-jizdne/
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7218
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 16:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám nějak důvod k brždění Fýrovo výkony s 181 - "nějaká ta ďoura na Moravě - Kralupy, odstav mašiny, zpět rg, nebo naopak, jsou proti směnám na příměstské šichty pro polochromé důchodce.

Moc sem si tedy nefrkl.
No na 740 to muselo bejt fakt hustý. Taky znám z carga směny Ústí - Most - Třebová - Děčín - Ústí, nebo Ú - Děčín - Hora - Beroun - Nymburk - Ústí, vesměs noční. Ale to byly výjimky. Osobácké směny jsou takové všechny. Dnes třeba Ús - Rce(luxusní 27 minutový obrat, páč tu bývá i 16ti, se samoobsluhou) - Ús - půl hoďka pauza i se zpožděním 440 20´ - dále Cheb. Díky zpoždění v Chebu otoč za 14 minut - zpět Ústí. Očička šejdrem.

ad Ondrůj
Ať si tam do SA ty buzíky vezme z GŘ všechny. A bude to moci natřít na růžovo.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 17:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Ondrůjem se dá říct jediné: "Tak upřímnou soustrast pane Jančuro. Tolik, kolik On-Doň dokáže projebat nesmyslně za rok, nemají Vaše společnosti obrat"
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 17:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn + Žmz: Pšššt, třeba je nasazen do SA k provedení rozkladu zevnitř. Je pravda, že tady to taky vidím na úkrok stranou.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 17:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz:
Napadla mě krásná konspirační müšlénka. ČD vyrazily Ondrůje schválně, protože měly nějak tajně připravenou půdu pro to, aby ho SA přijala. Něco jako když Švýcaři poslali Vláďu Lenina do Ruska jako cargo v zapečetěném vagóně.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 17:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova:
Herdek, než to jeden dopíše...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 17:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidíte to složitě. Prostě už na ČD došli mladí nadějní hošové a bylo třeba se rozhlédnout jinde. No hlavně, že pana náměstka GŘ Šebeňu krmil blábolama, že k SA chci jít já a já byl pak sprostej podezřelej. Ale hlavně, že je uvedená chemická zbraň pryč

Jenže ten, co mu ty vejmysly přetvářel do tarifních opatření, na ČD zůstal, takže zase nic nepochopili
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 21:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD vyrazily Ondrůje schválně
ale my si ho jako svědka najdem...6.10. začínáme
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 23:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6.10. začínáme

Pro Boha živýho. To jdu pomalu vyhnat moly z kvádra, abych vám nedělal ostudu
Bylo by dobrý, kdyby ten tunel s Bohemia Rail byl v podobném termínu. Nerad bych se koupal zbytečně dvakrát, páč nejsem

EDIT: Přijde i "Princezna" a "Pavědec" ???

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 23:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6.10. začínáme

Na Nábřeží se formuje Ku–Klux–Klan? :-))
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 20. září 2010 - 23:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: I kdepak. To je termín teprve prvního stání. Inu soudy jsou pomalé. Ale zneužití zákoníku práce se vyšetřuje dle funkcí ku dni, kdy k němu došlo. Já ale bývám beztak zván jako svědek až k tomu druhému. Navíc tady žádné nábřeží není

EDIT: Vlastně to časově sedí dočista demokraticky správně ve smyslu hesla "dvě mouchy jednou ranou". Obě strany si "pomohou". ČD slízne za personální politiku flastr a SA za totéž ostudu. Já koupím na lízání kocourovi smetanu, abych z toho taky něco lízacího měl

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.204.210
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 14:40:50    Odkaz na tento příspěvek  

Uznává Viamont (úsek Cheb Gr. - Cheb) jízdenku Bayern-Böhmen Ticket?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 15:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva celkem o ničem, jen PR že ještě existuje: Jančura má v ČR už 6 lokomotiv.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 15:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

funkční odkaz
Blog o OpenTTD
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 19:23:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ve středu na stánku vagónky Astra byli k vidění všichni tři, jak usilovně jednají. Takže na tom asi něco bude...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 19:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.) Třeba jim nadávali, co si vymýšlí... :-)
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 21:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.: Tak jestli je to jak říkáš, jsem rád. Už se nemůžu dočkat března ( popřípadě června - kdyby to nestihli ).
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 04:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale stihnou to. Nejhůř natřou na žluto něco jiného velkolepého (ilustrační video) a On-Doň všechny ukecá, jaký je to boží
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 09:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz:
Řekne, že to také byla jedna z variant.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 13:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekne, že to také byla jedna z variant ...
..., kterou on vždy hodnotil jako nejlepší. A Jspetrak a jiní mu přísoudí, že vynalezl vlak, jako už mu přisoudili, co vše udělal na ČD. Páč, kdo o tom kecá a nosí to v šanonu po chodbě, ten to přece také dělá
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 16:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žluté vlaky - nová data.

vítěze tendru chce oznámit až v listopadu ... Prvních 20 vozů chce firma získat do dubna 2011.

Nereálnost března tedy již zveřejnili.
Odsouvání termínu mi zní jako značné potíže při uzavírání smluvy. Takže se připravme na to, že to třeba nakonec nebude podle VŘ a jeho diskutabilní ceny.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 16:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je to závěrečné žvanění v duchu strategie: Mám sice zatím prd, ale už vím dočista přesně, že s ním budu nakládat přesně, jako britskej podnikatel, páč kontinentální Evropa je mi malá
Dokonale to dokreslují ta pravidelná "ilustrační foto". To, kdybych obdobně neměl v muzeu žádnou nabarvenou mašinu, tak bych si dal fotku třeba 354.7152, páč k nám už dvakrát jela. A abych byl košer markeťácká hlava, tak bych si byl jist, že budu mít expozice jako v Utrechtu

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 16:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz) Hlavně klid, povinně s nimi jezdit nemusíte. :-) Toto je naprosto obyčejná produktová komunikace, kterou se naučí v základním kurzu marketingu každý student např. na VŠE.

Jspetrak Jančurovi a jeho crew nic přisuzovat nebude. Ono bude veselo už jen s tím, s čím a kam vyjede.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 17:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Já se bavil o lhaní v článcích ze strany závislých "novinářů" o těch nevídaných zásluhách vašeho oblíbence u ČD.
A obecně, jestli někdo jen neustále říká, že to bude dělat jako někdo druhej, tak je to pouhým důkazem, že ve vlastní hlavě nemá nic. To nemá s marketingem co společného, natož s produktovou komunikací. To je jen reklamní trik bez reálného základu. Případně jsou produktem samotné kecy, které jsou uváděny na trh senzací. Víte, taky jsem chodil do školy, ale poslouchal to celé
P.S. Nejenže s nimi jezdit nemusím. Především s nimi jezdit nemohu, páč nejsou

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 04:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je toho avizovaného šestého, tak snad něco ze života nadželezničářů:

Přijde On-Doň k šéfovi a říká: "Dostal jsem nápad." Jančura se k němu nepřítomně obrátí: "A od koho tentokrát, prosím Tě?"

EDIT: Nechtěly náhodou již RTExpresy jezdit na Slovensko, jako dnes chtějí žlutí ???

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 09:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: pamatuješ si to správně...toho šestého
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5956
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 09:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

víc by řekl přímo PŠ, ale já mám takovej pocit, že ne.
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 09:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: A já mám zas pocit, že mi Pavel Urblík vyjevoval jakejsi sen o Žilině a pochybuju, že to mělo být s ČD
Přednosta: Vpohodě, jsem si už i sehnal odznáček do klopy, když mi "Vypitá Černá Limonáda" nedal ten s mašinkou a srdíčkem. Zasejc budu za podivína

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 10:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Vypitá Černá Limonáda? nějak se v tom ztrácím
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2996
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 10:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ZMŽ: v prvním kole ne. Ve druhém kole až do Košic jak přes Ostravu, tak ve třetím kole přes Bratislavu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 10:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Ten z Kofoly, co nepije, bojí se o "čest" princezen a už je zase pryč

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 11:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: No já samozřejmě nemyslel v prvním kole. To bylo jasné. Tak jsem jen nepochopil, že až do Košic. Přeci jen, byl to Váš dodavatel a tak jsme se o takových věcech bavili nepodrobně. Navíc to byl jasnej "nepřítel ČD"

Dodnes se bavím, jak On-Doň ještě víc a víc lítal Pepovi plakat na rameno, co s Vámi budeme dělat, když ten Čech nechce s cenama hnout a představenstvo mu to trpí. Už měl připravené lístky "zadarmo", aby tržby zasebevraždil dřív, než lidi vůbec zjistí, že existujete. A já už dávno věděl, že jste zrušil občerstvení na připravovanou trachtaci a vbrzku oznámíte, že zatím nic nebude. Akorát jsem mlčel, páč Pepa důvěřoval mé předtuše a jinak platí: "Hanba je házet perly sviním!"

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 12:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zase s E-liškou jste nevydrželi : - ). My už dávno měli namalovaný tarif, akorát jsem minimální cenu lístku řekl na nábřeží o dvacet Kč výš. A vyšlo to : - )
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, eLiška byla na to, aby se lidi naučili nakupovat v eShopu a přibylo uživatelů In-karty/Rail Plus. Teda hned po tom, co Pepa odmítl teorii výše jmenovaného tiskového mluvčího (najatého jako ukrajinský nádeník od agentury, ovšem za 1/4 mega měsíčně), že je ten název směšný a nikdo si to nekoupí. Ale nakonec se onen stal vloni ředitelem a eLišku zabil, páč už z ní vytvořený paskvil už nikdo nechce.
P.S. Netuším, jaké jste měli ceny. A když nebylo jasné, co za ně nabídnete, tak ani nevím, co bych s nimi dělal
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ) Proč by ten "paskvil" nikdo chtít nechtěl, když se konečně stal použitelný a dostupný, na rozdíl od původní verze, která byla klidně i na měsíc dopředu vyprodaná? :-)

P.S.: Bavím se tohle jinotajnou řečí a doufám, že tu budou někdy lidi přispívat i komentáři s normálním slohem.
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RJ odhaluje svůj jízdní řád. Oproti ČD nepojede přes Bohumín a Karvinou, ale pojede se přes Stodolní - Havířov - Český Těšín :-)

Článek zde
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Jakýpak jinotaje? Prostě je teď tak úspěšná, že se zruší. Vy to nevíte?
Máte ale zvláštní myšlenkové pochody. Když jste psal chavolozpěv, jak On-Doň rozvinul prodej v eShopu, to Vám ta eLiška, kterou se prodej zdvojnásobil, nepřišla nepoužitelná a nedostupná? A když je něco občas vyprodané, tak je to rozhodně lepší, než když to nikdo nekupuje, tedy je to dostupné furt.

Jirka_m: No vida, jde to i s fotkou konvoje vlastních lokomotiv

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz) Nevím, bo heslo do ČD intranetu nemám a nejsem z těch, kterému by pravidelně otevírali dveře na Nábřeží.

Logika je jasná jako den – obyčejné jízdné je pro mnoho lidí nestravitelné, eLišky jsou tak akorát, tak si můžete vybrat – buď budete mít drahé jízdné a prázdné vlaky nebo točit love v levnějším jízdném, ale vozit lidí víc. Pokud ale ČD stačí paušál ze státního rozpočtu a okecají si to při podání výroční zprávy, tak ať to třeba zruší.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Já byl na nábřeží naposledy 1. března. Nicméně se snad bavíme o statistice prodeje před 2-4 lety. Ale už je to dlouhé a nepříliš to sem zapadá. Já prostě více věřím datům, než úžasně roztomilejm kecům
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to pak chce vidět aktuální data.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 18:02:22    Odkaz na tento příspěvek  

Však taky když se tehdy dalo při troše štěstí v den odjezdu koupit v Praze na hlavnim v automatu Brno za 105 českých, to bylo něco jinýho než teď. Měli to se změnou tarifní politiky aspoň přejmenovat, třeba na E-mila.

Jiná věc je, že marketingově to byl nonsens, byůo to hlavně pro znalce, protože běžný kaštani to snad ani netušili a kupovali normal u kasy plnou cenu nebo maximálně Z-tarif. Ale tak to u komplikovaných tarifů bejvá. Jediný řešení je přejít z km tarifu na relační, třeba i s časově rozdílnou cenou, jako to dělaj všude. Možná tomu ale brání státem regulovaný jízdný.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 19:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.Jediný řešení je přejít z km tarifu na relační, třeba i s časově rozdílnou cenou, jako to dělaj všude.

Přesně tak. Tarif musí být jednoduchý,spešl složité vyfikundace co se musí kupovat za předcházejícího úplňku a platí do Brna v sudé dny a do Bratislavy v liché prostě tu masu neosloví.

Takže: Zjednodušit tarif
Zjednodušit E-shop (a neomezovat platnost jízdenky na určitý vlak)
Na pokladně zrušit ten opruz s platební kartou (míním dopředu hlásit,čím platím)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 19:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Jojo. Proto byla eLiška relační, jednoduchá a nevázaná na konkrétní vlak. Lidi si ji samozřejmě kupovali na skutečných dálkových relacích i za plnou cenu. Byl to předprodej se slevou. Jen nebyl uříznutý dnem, nýbrž počtem. Když byla špička, došla dřív. Na tom není nic složitého ani divného. Dávat víc slev ve špičce může jedině blázen, kterého tržby nezajímaj.
A samozřejmě, že byla vázaná na In-kartu a náhodní cestující si ji proto nekupovali. Ona taky od počátku měla jít do digitální podoby. Ovšem i papírová, narozdíl od všech předchozích slavných relaček, přinesla současně nárůst cestujících i tržeb.
P.S. Relační jízdné je fajn teorie, jen -vzhledem k síti a nepravidelnému pohybu na ní- je trochu málo samospasitelná
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 02:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Tak jsem si dal s tím tu práci a zahrabal jsem v archivu, jak se ta éLiška chovala první rok a kolik činil její podíl na eShopu rok po jejím zavedení. Pro Vás konkrétně je asi zajímavé, že použití Ostrava - Praha i Praha - Ostrava bylo po 16 % z celkového počtu. A nebojte, jsou to obrázky z tehdejšího článku, který veřejně vyšel. Nic nevynáším

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4256
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 08:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak znám provoz v nákladce, tam bylo a je vždy na všechno času hafec. Páč věčně někde postáváte, takže kam spěchat.


No jo to je tím, že ty znáš všechno, zatím co já neznám vlastně vůbec nic
času hafec je možná tak u ČD, tam je to vidět, kam se člověk podívá. Jinak i nákladní doprava jezdí pro zákazníka, takže zbůhdarma postávání se nekoná. Akorát kvůli nezbytným úkonům na vlaku, které trvají déle jak u třívozového ešusu a potom na štrece kvůli osobce.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4257
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 09:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýrovo výkony s 181 - "nějaká ta ďoura na Moravě - Kralupy, odstav mašiny, zpět rg, nebo naopak, jsou proti směnám na příměstské šichty pro polochromé důchodce.

Jo akorát děláme opičky kolem vlaku, což ty bys přece nedělal, protože i tak se nechodíš víc kolem třívozového elefantu, jak tvrdíš (nechápu, proč bys to dělal, počítáš nastupující substrát na prstech?
Ty prostě musíš odpověděť na cokoli za každou cenu, i kdyby sis měl protiřečit
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 16:58:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ty vado říkat o cestujicích nastupujicí substrát od někoho co vozí vzduch je docela drzost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7345
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 19:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

No ty jsi ten pravý, kdo může soudit druhé za protiřečení si. Sám jsi tady i jinde byl usvědčen z téhož asi 15x.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 19:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nepovídej, ty to máš aj spočítané a zaprotokolované? Ale prd milej zlatej, ty jsi to přímo užíváš, napřed bys nikdy nedělal opičku kolem vlaku a když se to hodí, tak se nalítáš víc kolem elefantu... to by mě zajímalo kolem čeho

Ty přiblblej Fantóme, vzduch máš ty ve své hlavě, já žádný nevozím a klidně můžu počítat blba jako ty, za substrát.
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 20:04:07    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:no coment
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 20:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_m: Prý sexy zastávka Stodolní. Ale asi má pravdu, prtože kdysi dávno jsem viděl v novinách fotku nástupiště na Stodolní, a už jsem chtěl po mamince, abychom tam jeli.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 20:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad .....A jak znám provoz v nákladce, tam bylo a je vždy na všechno času hafec. Páč věčně někde postáváte, takže kam spěchat................No dříve to možná tak bylo, ale dneska, když vytočím nějaký náklad na rychlík a hned za ním nejedu, neb by to bylo jen do další stanice na další rychlík, tak většinou dispečer Carga už volá a "přemlouvá" abych co nejdříve odjel ....to samé při výlukách, někdy je tlak od Carga i dost velkej ....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7350
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 23:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to by mě zajímalo kolem čeho
To bys asi nepochopil. Ale pokusím se tě dovzdělat. Ty na vlaku o třiceti Wapech nachodíš oběma směry včetně obratu ve vratné nějakých 1600 metrů. Já při 4x Beroun se dvěma ešusy 1440m. Akorát že ty si lámeš hnáty ve štěrku a já si jdu pohodlně po betonovém peronu.

Výpravčíxy:
Poslyš. Já jsem nedávno najížděl km na 380 a mohu ti říct, že se proti dobám (do roku 2008, kdy se to trhlo), zas tak moc nezměnilo. I na ostře sledovaných štěpkových vlacích (během jedné 13ti hodinové směny i 5x telefonát koordinátora, jak jedem, jestli nejsou problémy) vč. jejich vyrovnávek byla pohodička a klídek. Když jsem při čekání v Novém Sedle počítal vrnící esa a lamina, která tam čekala na výkon, vyšlo číslo 6, bez jezevce na záloze. Nepřeháněl bych to s tou přetížeností kargiaků. Neberte to jako útok, kolegové, ale uznejte, že taktová doprava (dnes i na rychlíkových spojích) je trochu něco jiného, než vaše přískoky vpřed a postávání po úpravnách, nebo čekání v depech na výkon. V noci to máte horší, to je většinou zelená vlna, ale tu my máme na osobce i ve dne. Kdyby to jen trochu šlo a pan vrch. přednosta mi dal štempla, chodil bych si na Cargovýkony brigádně odpočinout.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4039
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 10:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A ty už konečně uznej, že je ti úplně kulové potom jak jsou placeni zaměstnanci Carga.
My dotace nemáme, naopak spozorujeme to vaše taktové blbnutí. A že si městská hromadná doprava zaplevelí taktem dráhu celostátní je už úplně vrchol sprosťárny.
Dříve alespoň Nex měl přednost před Os a dnes poskakuje za pantem či regisráčem.
Přetaňte už srovnávat co je horší/lepší každé má svoje. Kolegové z řemesla jsme, to bezpochyby, ale každý u jiné fy...A co se děje uvnitř jedné, je její věc a druhé, respektive jejím zaměstnancům, je do toho prd...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7357
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 12:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naopak spozorujeme to vaše taktové blbnutí.
Na tos přišel jak? Křížové financování je dávno pryč. Sponzorujete nám leda tak howno.
My dotace nemáme........A co se děje uvnitř jedné, je její věc a druhé, respektive jejím zaměstnancům, je do toho prd...
Proč byste měli mít dotace, boha?! Vy snad provozujete něco ve veřejném závazku? Hele, má základní úvaha na to téma byla hlavně o tom, jak je to necitlivé a prasecké ke kolegům, jezdícím do zahraničí. Nebudu to dál pitvat. Ale uvědom si, že jsme stále jeden holding, profese má stejné požadavky. Ostatně, o totální nasranosti tvých cargo kolegů jezdících na DB se brzy přesvědčíš po své služební linii sám. Pak snad uznáš, že to byla totální hovadina, sebrat těm klukům i tu minimální motivaci k dvojnásobnému učení a přezkušování. Tam těžko budeš moct "argumentovat" tím, že je jim do toho prd. Chtěl bych tě vidět ve tvé funkci o pár set km výše na sever, jak obsadíš DB, až zjistíš, že se ti staří mazáci pochopitelně napsali od GVD na vnitro (proč se dohadovat se Sasíkem po rádiu při cestě do Lipska, když za ty samý prachy v klídku otočí jednou Uhří, nebo Horu?). Nebo myslíš, že se najde nějak moc takových, kterým ty nervy a neustálé učení za těch pár éček budou i nadále stát?

Já v tom prostě vidím snahu vrazit mezi nás kolík, za účasti FS a OSŽ. Páni z FS to samozřejmě prezentují jako svůj úspěch, ale tenhle úspěch se brzy obrátí proti nim.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 15:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než budeš Drne hlásat takovou ptákovinu, že nákladní doprava nesponzoruje osobní, tak si přečti prohlášení o dráze http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/pristup-na-zdc/prohlaseni-09 -10.html , přílohu D.
Je velice zajímavé, že za práci výpravčího platí osobní doprava skoro o řád nižší cenu než nákladní. V čem má dopravní zaměstnanec s osobákem méně práce než s nákladem? Snad jen s manipulákem je více práce, ale ten jezdí tak jednou za den a pokud se nepletu, tak zrovna na ně by měla být ještě ke všemu sleva.

No a ten rozdíl v ceně za ošoupání kolejnic také není malej. Ano náklady kolejnice ošoupávají dost, ale taky hodně váží a tudíž platí více už z podstaty toho.

Tohle je totiž ten samej případ jako s daní z příjmu fyzických osob. Proč má mít někdo, kdo bere hodně vyšší sazbu daně než ten, kdo bere méně? Vždyť bohatší zaplatí více jen díky tomu, že se daň počítá z vyššího základu. Na druhou stranu je solidární, když ten kdo bere výrazně více peněz bude mít vyšší sazbu daně, protože jemu to "tolik nebude vadit", že bude více zdaněn. Prostě mu furt zbude spoustu peněz.

Stejná nucená a v tomto případě i na hlavu postavená solidarita je i ve vztahu nákladní/osobní poplatky za DC.

Martin

P.S. v žádném případě nechci rozproudit debatu nad otázkou jaké mají být daně, zda jedna sazba nebo progresivní zdanění. Jen jsem uvedl příklad, snad aspoň trochu podobný
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 15:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nákladní železniční doprava je taky ve veřejném zájmu, aby toho méně jezdilo po silnici.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 15:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě si Drne přečtit přímo prohlášení o dráze, stranu 58. Veřejné osobní vlaky vždy používají cenu pro reginální traťě bez ohledu zda jedou po trati celostátní nebo po trati zařezené do TEN sítě. Takže prostě za tu nejnižší možnou cenu.
Pokud tohle a to co jsem uvedl v předchozím není skryté dotování osobní dopravy nákladní, tak nevím.

Možná bych byl potichu, kdyby to samé bylo u silniční nákladní a autobusové dopravy.

Díky takto nízkým cenám, má ČD relativně nízké náklady a nižší požadavky na dotace od MD a krajů. Nebýt tohoto pokřivení, tak je požadavek na dotace výrazně vyšší. Objednavatelé by pak více vážili svoje objednávky a nehrozilo by zahlcení tratí osobní dopravou, jak jsme toho třeba u Prahy a nebo trochu i Brna svědky.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7362
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 16:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:

Dobrej džouk. Takže mluv též o tom, že tiráci sponzorují mýtným tvé ježdění autem. Pokud vím, tak vaše nápravové tlaky a počty náprav, jsou nesrovnatelné s tlaky počty náprav v osobní dopravě a ničíte tedy tratě stejně jako kamiony silnice, tak plaťte, ať je z čeho opravovat.