K-report
 

Archiv do 8. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 8. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 10:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Vidiš a mě to řekl přímo sám p.P.Ale pravda nějaké slovo o DKV Praha tam padlo.Vždyt je jedno.To s tím zákazem jsem to slyšel taky.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.245.252
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 13:38:02    Odkaz na tento příspěvek  

Drne, vždyť 750371 se tu dušoval že piloty dělají za pár chechtáků strojvůdci ČD a ČD CARGO.
Zase mlží ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6128
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 13:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mádl:

Asi má jetý vstřiky. Tak trochu kouří......
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.245.252
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 13:59:38    Odkaz na tento příspěvek  

Drn,
to bude mít z toho chlastání vyjetýho oleje:-)))
Ale není nad zaručený informace :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6129
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 15:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vnimánije, vnimánije!

Slúšajte rádio Jereván!
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 16:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hovořilo se tu i o práci dispečerů. Někdo zde psal o časové náročnosti sepisování rozkazů. Dnes jsem měl dva mimořádné vlaky z Tanvaldu do Harrachova a zpět. Sepsáno 7 rozkazů PvD3 a 5 diktovaných rozkazů PvD3. Nic nebylo zpožděné z důvodu sepisování či křižování. Tak teď nevím, proč nebylo tenkrát u RJ přeloženo křižování... Ovšem chápu, že byl problém i se zmíněnými strojvůdci a jejich chabé znalosti D3. Prý však opravdu byli z ČD, ať už bývalí či nynější zaměstnanci.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 16:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto:
Já už se k tomu vracet nebudu.A nechal bych to být.Fajn???
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 17:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: http://www.strojvudci.cz/
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5443
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 18:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takových zákazů bylo vydáno plný kýbl...

Člověk je úplatná bytost,tak proč si na volno nepřividělat...zpravidla se nejvíc hlásí ti co nejvíc nadávají na soukromníky.

ano zakážem jim to! a ve volnu každý z plata a z jiných PJ bude mít osobního strážníka, co kdyby náhodou měl choutky!

Jinak jsem tam opravdu nikoho z ČD a ČDC neviděl.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tondo ty jsi větší vůl, než jsem myslel. Už vyprskej tu svou žluč a odpluj.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 06:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

Drne,vy jste tady starosta?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 07:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Jardo, já bych se do těchto debat vůbec nepouštěl,ale nesnáším,když někdo plive na jiné dopravce.
Viděl jsi snad někoho od ČDC,že by házel klacky pod nohy Unipetrolu či OKD? Dokonce se občas odveze i jejich vlak,či udělá postrk - samo,že si to mezi sebou dopravci vyúčtují. Dává (počítačově vytváří) snad někdo z ČDC smyšlené nehody Unipetrolu na net? Vydává snad někdo z ČDC nesmyslné příkazy fírům a omezuje je v jejich osobním volnu? (stylem to nesmíš)

Jako malý děti vy u toho ČD... Mmch to mi připomíná tu vaší vyhlášku co jsem s takovou chutí lípnul na net,kde bylo psáno "když zaměstnanci mají poděláno" a nebo,že mají zákaz ulehat za skříně...

Víc zde psát nebudu,ale veř,že něco jiného se říká na fírovce a něco jiného pak lidi říkají za závorama.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 08:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: A viděl jste,že by někdo z OKD nebo Unipetrolu podávali žalobu do Bruselu?Tady jde jenom o Jančuru o nikoho jiného.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 09:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když na to koukám, tak jednatel strojvůdců byl a pokud se nepletu stále u ČD dělá.
Martin
P.S. nebo jde pouze o shodu jmen i to je možné, každopádně to jméno zná hodně strojvedoucích

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.84.239
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:37:25    Odkaz na tento příspěvek  

750371, pokud tvrdíš že stačí někomu zacinkat chechtákama, netahej tam cizí. Radši jmenuj svého kamaráda kolegu od vás. Ten podlehnul. Blbý no ... Asi máte málo. A ten strejda, ty víš kdo to je? Já ho v životě neviděl.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:proč si na volno nepřividělat
Pokud si dotyčný strojvedoucí platil kvalifikaci a zdravotní prohlídky apod. ze svého, tak je skutečně po tom každému prd. Ale pokud zaměstnanec toto vše dostal/dostává od zaměstnavatele a využije to pro jiného (de facto konkurenta), tak je to trochu pokřivené...
Pokud má souhlas zaměstnavatele (dost bych se divil), ale je to možné, tak prosím. Pokud ne, letěl by na hodinu.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5447
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: já to tu nechci moc pitvat - netýká se to tématu. Lidí co chodí k jiným dopravcům je dost. Dobře si vzpomínám na nabídky strojvůdců.cz.

Holt někomu schází 50h přesčasů, někdo je dychtivý po práci, někdo nechce trávit volno s manželkou... každý ma nějaký důvod.

Pokud člověk má zkoušky (ty jsou jeho) a není ve smlouvě nikterak jinak vázán,tak prostě může využít jiných příležitostí.
Zaměstnavatel buď dal požehnání a nebo o tom neví.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch: nebavme se jen o SA!!! Např. sám Drn,který SA odsuzuje v jiném příspěvku napíše,že si zajde zajezdit k někomu jinému na jinou licenci. (třeba Švestkovka)
Takže dvojí metr?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sám Drn,který SA odsuzuje v jiném příspěvku napíše,že si zajde zajezdit k někomu jinému na jinou licenci

To už mu dlouho procházet nemusí.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5452
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 12:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať si každý jezdí u koho chce...
Osobně je mi to šumák,ze soukromníků panickou hrůzu nemám, stejně jsou to většinou kolegové ze škol,kurzů,chlastaček...atd.

Jestli to někdo někomu bude chtít zakázat,ať mu to napíše do prac.smlouvy a nevydává přiblblé vyhlášky o "o podělaných zaměstnancích, o zákazu pilotování u SA" ...atd.
Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 12:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 13:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:Ať si každý jezdí u koho chce... Jistě o tom není sporu.
Ale pokud ti nějaká fy poskytla kvalifikaci, zaměstnává tě, tak se jí odvděčíš tím, že zneužíváš tuto kvalifikaci u jejího konkurenta?Tobě připadá normální, že jeden zaměstnavatel nese všechny vícenáklady a druhý (konkurent) z toho jen profituje? No to se na mě nezlob, ale tohle je i o obyčejné slušnosti. Na to nemusím mít smlouvu.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5453
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 13:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z toho důvodu mají třeba nově příchozí (nevím cca 2 roky zpět?) ve smlouvě 5 let práce u fy(dopravce),které mu poskytla vzdělání.

Kde není smlouva, není co zakazovat...

Nicméně,když u nás ČD mělo podstav,tak též Cargo půjčilo 2 fíry na léto.

Jelikož mám jiné aktivity než ježdění ve volnu tak jsem tohle nikdy do podrobna neřešil - tedy to co píšu je pouze můj úsudek a nebo info od jiných.

Tedy pokud bych to shrnul. Pokud si fy,která si "udělala" fíru nedala do smlouvy nějaké jeho pracovní omezení týkající se dní jeho osobního volna, není možné něco zakazovat.

Ve většině případech je to stejně o penězích, pokud někdo nabídne někomu víc než současný zaměstnavatel a prac.smlouva mu to umožňuje, nevidím důvod proč by onen pracovník nemohl "vyrazit" šichtu u jiného dopravce.

Zajímavé by bylo,kdyby třeba OKD mělo problém s nedostatkem fírů a nabídlo lidem z jiných fy (ČD,ČDC) vyšší plat, řekněme cca o 20% tak bys viděl co lidí (hlavně těch co si nechají pro korunu vrtat koleno) zvažovalo/uskutečnilo tento přechod. Já vím,věkové skupiny 40-60let se to netýká,ale ruku do ohně bych u lidí příchozích v posledních 2-3 letech rozhodně nedal,že by ctili nějaké základy slušnosti. Prostě po 5ti letech i s řidičákem mohou jít o dům dál....
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 17:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Pokud nemám ve smlouvě uvedeno, že za poskytnutí výcviku a zkoušek nesmím tuto činnost provozovat i pod jiným dopravcem, klíďo budu pro někoho jiného pracovat. Nebude mě to nutit pouze tehdy, když mi dá přivydělat můj vlastní zaměstnavatel.
Répal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.127.179.163
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 20:26:30    Odkaz na tento příspěvek  

750371: no nevím jak můžeš srovnávat CARGO a ýluťáka. pokud je mi známo ČD CARGO je pořád dceřinou společností ČD, tedy není konkurent. Strojvedoucí mají samé výhody, je pravdou, že si je zaslouží. Pravdou je také, že by je neměli zneužívat a ohrožovat provoz, tím že dělaj bočáky na úkor odpočinku. Já bý zaměstnavatel, nebo drážní úřad a zjistil bych, že strojvedoucí po své šichtě a bez odpočinku jde k jinému dopravci do směny, tak mu odeberu licenci a už ho na stroj nepustím. Nebo je možné, že ČD jen strojvůdci vydírají a zkrácenou pracovní dobu a jiné vymoženosti nepotřebují. Dokazuje to i fakt, že u ČD remcají a u soukromníků po odchodu na DSP prcují od nevidím do nevidím a už žádné a vymoženosti nepotřebují. Být v pozici zaměstnavatele ČD a zjistit, že pracovník zneužívá preventivní prohlídky ,školení a poznatky k prospěchu konkurenta, tak by na hodinu letěl (alespoň ve vyspělém kapitalistickém prostředí - které tu chcete)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6131
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 23:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hejle, vy jste tady okrskář?


Desiro, 750371:
A co kdybyste se, páníčkové, starali o své prdelky? Prosil se vás o vaše poznámky někdo?
K té švestkovce si zajezdit samozřejmě půjdu výhradně se souhlasem zaměstnavatele. Pokud ho nevydá, nepojedu, jak snadné.
Ostatně, nechci dopadnout jako jistý strojvudce.cz, který dohazoval fíry Žloutenkářům, a který už byl do prdele řádně nakopnut. A já se p. Sosnovi vůbec nedivím, já bych to provedl s rozběhem. Jen mne zaráží, že si toho nikdo nevšiml dříve. Ta firma totiž nevznikla s Jančurovo chutí na vláčky.

ale nesnáším,když někdo plive na jiné dopravce.
Kdes byl, árbitre, když celý loňský rok dělal Jančura z celé Dráhy (a ty k ní patříš taky, i když se tváříš, že ne) debily? No že ses neozval skrzevá to plivání? Dvojí metr? Nebo už se vidíš na žlutých écéčkách?

Répal:
Jojo, taky že pan otec fy strojvudci.cz letěl a pěkně nadzvukově.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 00:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.371Zajímavé by bylo,kdyby třeba OKD mělo problém s nedostatkem fírů a nabídlo lidem z jiných fy (ČD,ČDC) vyšší plat, řekněme cca o 20% tak bys viděl co lidí (hlavně těch co si nechají pro korunu vrtat koleno) zvažovalo/uskutečnilo tento přechod. Já vím,věkové skupiny 40-60let se to netýká,ale ruku do ohně bych u lidí příchozích v posledních 2-3 letech rozhodně nedal,že by ctili nějaké základy slušnosti. Prostě po 5ti letech i s řidičákem mohou jít o dům dál....

Kde vzalo fíry Unido při své expanzi před pár lety? Já mám pocit, že to byli hlavně chlapíci "40 - 60" let od ČD, zvlášť z Mostecka.

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6137
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 00:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambuteau:

UNIDO jich mělo jako sraček všude po svých vlečkách ve fabrikách, tak vyrazili na trať a nové si zaškolili za ně, a dost si jich taky přetáhlo z povrchových dolů, které jsou nedaleko. Samozřejmě, i nějací kluci od ČD tam šli. Ale když ty kolegy potkávám, nepřijde mi, že by šlo o DSPéčkaře. Jsou dost mladí na důchod vod Dráhy. A nyvíc bych je musel znát, přeci jen jsem jezdil dost dlouho ve "směšném obsazení" za DKV Ústí a Chomutováky, Mosťáky, Žatečáky jsem potkával a střídal často a znal jich řadu i jménem. Nikoho z nich na těch mašinách nepotkávám.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5460
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 07:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V loňském roce Jančura jenom snil a kecal, skoro to samé jako PŠ a jeho R do Ostravy. Nicméně pokud by tento tah s desiry udělal dříve a ve větší míře, je dost možné, že by to monopol ČD narušilo. Nemusíme chodit daleko,stačí vzpomenout na Viamont v KV kraji. Jelikož dost často jezdím do Bečova, hodil jsem řeč a světe div se poruchovost vozidel 0, lepší než vozový park ČD, plnění GVD na 99%. Dnes tam po ČD ani pes neštěkne a spokojenost je i na vedení kraje.

Takže asi takto...

Sosna může kopat třeba za Spartu,ale pokud to není ošetřené smlouvou, má pešulu.

Samozřejmě jinak záleží na zaměstnavateli a na dohodě s fírou,ovšem pokud Švestka bude plnit i ZDO (alespoň Karel něco říkal) tak Tě tam Drne prostě Sosna pustit nemůže,neboť jiný dopravce,jezdíš na jeho licenci a může to být stejná konkurence jako SA. To,aby nebyl dvojí metr...
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.52.123
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 08:38:17    Odkaz na tento příspěvek  

§ 304 Zákoníku práce:
(1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.
(2) Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.
(3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.
------------------------------------------------
Nějaký právník by to jistě vysvětlil lépe, ale předmět činnosti má každá společnost v obchodním rejstříku.

Výpis z obchodního rejstříku - České dráhy,a.s.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6138
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 09:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Ty si prostě nedáš pokoj s těmi kecy viď?

Uniká ti, že stále jsi ve stejném mančaftu jako já, jen v jiné divizi. Přitom se chováš, jak nevděčný fakan. Však na tebe taky jednou dojde. Ona troška loyajality k zaměstnavateli by se měla jaksi u všech zaměstnanců ne-li vyžadovat, tak aspoň očekávat.

Z lidí, jako jsi ty, je mi skutečně šoufl. Bez ohledu, jaká frustrace v tvém pracovním zařazení ji způsobila.

Je to stejné, jako by si syn přál, aby máma co nejdřív zhebla, protože z toho pro něj mohou být jisté výhody.

A co se týče mého případného účinkování na švestkovce, o to se nestarej. Pokud DKV povolí, projedu se tam, pokud ne, přijdu se aspoň juknout s foťákem. Ale každopádně mé účinkování tam bude mít oficiální mantinely, nejsem prodejná kurwa za pár fufníků.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 09:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

qwe: Naprosto přesně. A další hezké věci se na fíry chystají v rámci novelizace Zákona o dráhách, která musí implementovat do českého právního řádu ustanovení Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2007/59/ES. No a Drn ví, co tam je, argumenty nemá a proto mu nezbývá nic jinýho než bejt sprostej.

No a činnost firmy pana Matějovského a spol. je skutečně možná jen ve "specifických" podmínkách státního železničního dopravního podniku - soukromý majitel by někoho takového ze své firmy okamžitě pakoval. Jenomže problém ČD, a.s. je v tom, že podobný navázaný struktury jsou smyslem její existence.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5464
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 09:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký keci? Já píšu názor cestujícího a nazávislého pozorovatele!

Jaký je rozdíl jedu-li za SA nebo jedu-li za Švestkovku? Žádný, SA to mají jako reklamu a návrh na ZDO, Švestkovka něco podobného. Takže dvojí metr nebo se též dočkáme obrázku jak 471ka rozráží vlak na Švestkovce? Z tohodle je zas šoufl mně! V jednom příspěvku píšeš,že jsme na stejné lodi a v druhém zas obracíš. Nebo ty jsi víc fíra než ten od strojvůdci.cz?

Prostě je třeba se smířit s tím,že i jiní dopravci můžou být lepší než ti současní.

Bohužel tahle averze je jen ze strany ČD, nikde jinde jsem nečetl!!! že by někdo od ČDC hanil Unipetrol nebo OKD.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5465
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 09:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tu padla fráze o matce a nepřejícím synovavi, mám snad psát o tom,jak jsou super 810ky na rameni Lípa-Postoloprty? Mám snad obhajovat skvělé vozy 053,v kterých v zimě klepu kosu a nevidím z okna? (příhody o tom,jak nešla otevřít celá jedna strana dveří a cestující místo v DC vystupovali v UL a ještě dohady s průvodčí o pokutě za jízdné? Ventilovat netřeba)
Zkuste si někdo srovnat třeba cenu jízdného Rbk-DC u ČSAD Semily a u vlaku ČD. Pravda ČD nasadilo novější vozidla 814,jenže při jízdě z kopce z Jedlové je člověk napůl hluchý a už vůbec neslyší hlášení zastávek na znamení - některým vynálezcům tohoto systému mohu doporučit svezení a pozorování zmatených cestujících.

Takže příště tedy budu psát,že tohle je v pohodě. Jen by to někdo měl vysvětlit i krajům,aby ČD nepohořelo jak papír jako např. v KV nebo v Lbc.

Tolik názor cestujícího!

Drne jestli v tomhle nemám pravdu,tak mě oprav. Třeba tebe do Liberce vozí 471ka a nebo raději služeb ČD nevyužíváš a jezdíš raději autem. Takový také znám,ale do vlaku raději nevlezou....
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 10:50:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem
"Předmětem činnosti zaměstnavatele" je fírování lokomotiv? Pochybuju. Čímž ovšem bohužel padá celá ta konstrukce, že... Takže nezbývá než čekat, než to prostřednictvím "osvědčení" pro ježdění u každého dopravce extra zavede Eursoc.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Předmětem činnosti zaměstnavatele" je fírování lokomotiv? Pochybuju.
Ty jo, to jsem si neuvědomil...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6140
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
Sprostej? Na koho čeho? Nevšim jsem si, že bych vám nějak nadával. Nejste malinko zšenštilý, chlapče?

oukromý majitel by někoho takového ze své firmy okamžitě pakoval.
Taky se pakoval v následující minutě, kdy to vrchní přednosta zjistil. Bohužel máte pravdu, že tento systém přivýdělku není leckomu na Nábřeží cizí, takže si troufl i řadový strojmistr. Akorát zapomněl, že vrchní přednosta je z drobet jiného těsta a usekne mu pacičku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Répal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.127.179.163
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:27:38    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel doba v kterou Jančura se žluťáky mi spíš připomíná předvolební akci modrejch ptáků. Kde na to vzal prostředky ? Kdo to sponzoruje ? Jsem zvědav kdy Jančura skončí jako SkyEurope a lidem zůstanou jen pohledávky u Student Agenci. Co mu brání zavcést vlaky anespoléhat na dotace, když tvrdí jak je nej.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5468
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OS doprava bez dotací asi neee.

Možná by mohl zabodovat někde v dálkové dopravě. Třeba na trati 090 nebo 086.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brání mu v tom neúprosná ekonomická realita, především kurevsky vysoká investiční náročnost s mizivým výhledem na reálnou návratnost. A plácat si játra o svých krásných dotovaných vláčcích & zlých krajích je přecejen značně levnější, dokonce i než je provozovat.
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to tu kdysi psal, proč SA nevyrukovala s předváděcími jizdami ještě před podepsáním smluv ? Mohli všichni vidět, že to s železnicí myslí vážně. Teď mi tato akce spíš připadá jako pláč nad rozlitým mlékem. Jinak tarif, který má RegioJet zveřejněn se nápadně podobá tarifu ČD.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Jenže ani dálkovka se Jančurovi nepovede. Jestliže tu měl kdysi Railtrans šanci jezdit do Ostravy, kde by se to patrně zaplatilo akorát z jízdného, přičemž relace Ostrava - Praha uživí v pohodě sebe sama, tak jinde tomu tak není, jde také o přípojové vazby. A ty jsou stavěny na vlaky objednané MD. A MD vlaky objednalo u ČD a těžko se na tom něco změní.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sprostej? Na koho čeho? Nevšim jsem si, že bych vám nějak nadával. Neříkal jsem nadávat (nepřekrucovat!), ale bejt sprostej . A to tady - Drn, 6138: Desiro, 750371: A co kdybyste se, páníčkové, starali o své prdelky? Ale já vím, na fírcimře je to asi normální. Mě jako uznání stačí, že už to dneska neobhajujete.

Taky se pakoval v následující minutě, kdy to vrchní přednosta zjistil.
Tak to má Sosna pěkně dlouhý vedení či co, protože ta firma funguje už cca 20 měsíců (a její existence a způsob činnosti byla v depu veřejným tajemstvím).
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5469
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 11:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě SA nyní přišla do UK tak trošku s křížkem po funuse.
U dálkových spojů jsem myslel při vypsání výběrového řízení jako bylo např. na tratích 160,030...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6141
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 13:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to má Sosna pěkně dlouhý vedení či co, protože ta firma funguje už cca 20 měsíců (a její existence a způsob činnosti byla v depu veřejným tajemstvím).

To je sice možné, ale vrchní přednosta zřejmě nemůže mít rozhled po všech mezích největšího DKV (Praha) a zároveň platí asi víc než jindy, že pod svícnem bývá nejtemněji. Rozhodně bych neřekl, že má dlouhé vedení, to si dost věříte, že ho takto soudíte. Omluvou vám budiž snad jen mladický elán a namyšlenost (nevím na co), že třeba vůči vám má každý to vedení o fous delší jen proto, že vy znáte nějaké drby ze zákulisí.

Jak znám vrch. přednostu, jistě se bude zajímat, proč tato všeobecně povědomá skutečnost mu nebyla zavčasu hlášena. A možná ulítne ještě pár paliček od krku.

Vůbec, vy znáte p. Sosnu osobně, že na něj máte tak nelichotivý názor? Kde berete vůbec tu drzost hodnotit délku jeho vedení, už jen vzhledem ke generační propasti mezi vámi dvěma, vy namyšlený cucáku?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 14:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec, vy znáte p. Sosnu osobně, že na něj máte tak nelichotivý názor?
Ne, ale z toho co vím (řekněme, že chodím šotit a popíjet s vašimi nadřízenými) a dokážu si vygooglit mě žádný jiný možnosti než nastíněný nenapadají. A z toho, co jsem napsal, ještě neznamená, že musím mít nelichotivý názor zrovna na něj - přeberte si to jak chcete.

Kde berete vůbec tu drzost hodnotit ... vy namyšlený cucáku?
Jasně, mladý maj držet hubu a krok.

A všimněte si, že jsem na vás ani jednou nevypustil neslušnýho slovíčka.


(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Babica_z_tv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 14:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč silná slova, že by někdo uhodil hřebíček na hlavušku ?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 15:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je sice možné, ale vrchní přednosta zřejmě nemůže mít rozhled po všech mezích největšího DKV (Praha) a zároveň platí asi víc než jindy, že pod svícnem bývá nejtemněji.

Ale prdlajs. Děláš Jardo ze svého nadřízeného pořádného blbce. Garantuji Ti, že mu to někdo donesl okamžitě na začátku tohoto podnikání. A pokud to do teď nevěděl nebo to tvrdí, tak tam nemá co dělat.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 17:06:46    Odkaz na tento příspěvek  

No tak já myslím, že si fírové od ČD a ČDC nemají zrovna co vyčítat. Ano 810+010 na Postoloprty-ČL není nic extra,ale furt lepší než 714,740+2xBtx. A ono ruku na srdce ten vykolejený uhlák v Lovosicích to byl taky super wagon...Takže si pánové opravdu nemáte co vyčítat. No lidé od ČDC taky nadávají na soukromníky, že jim berou práci a pak jsou na placení na 60%. Ale když je Cargo hloupý a nechá si utéct uceleňáky, jen proto že soukromník nabídl cenu nižší o 1 kč na km...
Abych se přiznal tak osobně fandím všem dopravcům na železnici i ČD,i když to tak podle keců nevypadá.
Osobně nemusím jen Unido, ono domlouvat něco např. se soudruhem Jirkovským to je taky zážitek.

No vono to prostě tak nevypadá,páč jsem kritik ale přeji všem.

Nevidím důvod proč by fíra nemohl jezdit u více dopravců. Jedinej zádrhel by mohlo být vyúčtování daní, už vidím účetní typu:jako jezdíš ještě jinde tak si daňový přiznání udělej sám, proč bych to všechno měla dělat já.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2006
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 17:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsme se k tomu konečně dopracovali.
Já sice nevím kdo Sosna je a je mi to celkem jedno, ale z předchozích příspěvků vyplývá, že je to šedá eminence (don) v pozadí, která ty všechny výše popsané nepravosti (Drn) nebo zcelanormální záležitosti organisuje (753.xxxx)

K předchozí podnětné diskusi ohledě střetu zájmů - nevím jak u dráhy, ale jinde takového borce okamžitě kopnou do zákoník nezákoník (při troše dobré vůle se odůvodnění najde) a samozřejmě je třeba tuto informaci o kvalitách onoho loyálního zaměstnance rozhlásit do širého světa - aby případní noví zaměstnavatelé dotyčného věděli do čeho s ním jdou.
A já, ač zaměstnanec, se tomu vůbec nedivím a dokonce to považuji za správné a jedině možné.
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5471
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 17:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde zaznělo několik trošku odlišným věcí od skutečnosti:
1) Cargo na 60% doma není. Více přeprav by asi ani nezvládlo neboď aktuální stav fírů je mínusovej,
2) stejně tak není zrovna nadstav strojů trakce 700.
To,že někde něco vypadlo není nic mimořádného,to se děje u všech dopravců. Někde převrácený uhlák, jinde hořící "plecháč" s klasikou,běžná věc provozu.

3) propuštění - protože se ten člověk nezamlouvá. To je dnes docela problém. U ČD je to dáno opět podstavem fírů (tedy záleží na lokalitě) takže by to opět znamenalo nějakou zápůjčku třeba od Carga,ale to na tom není o moc lépe. Pokud by třeba Cargo propustilo z nějakého důvodu svého zaměstnance (jezdil u SA) tak zákonitě přejde ke konkurenci. Tohle byl i nedávný důvod proč ne všichni odešli na DSP,navíc nynější stav ani odchod na DSP neumožňuje. Takže trošku problém s tím propouštěním.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 18:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glagol: Zákoník práce je jedna věc, ale rozhodující je situace na trhu práce. Jestliže by byl strojvedoucích dostatek, mohl by kdokoliv z dopravců zvesela postupovat v souladu se zákoníkem práce a nikdo ze strojvedoucích by ani nepípl. Jenže situace je taková, že strojvedoucích (o kvalitních raději ani nehovořím) je nedostatek, čili je o ně v podstatě bitka mezi dopravci, tudíž pánem situace je v podstatě strojvedoucí a bez ohledu na zákoník práce mu dopravci MUSÍ prominout práci pro konkurenci. Nic jiného jim totiž nezbývá. Jak napsal 750371, pokud by ČD kvůli takovému "prohřešku" strojvedoucího vykoplo, přejde okamžitě ke konkurenci. Pro málo chápavé: ČD by samo sobě ještě více zhoršilo již tak špatnou personální situaci v oboru strojvedoucí.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 18:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodám: Strojvedoucí není nositelem takového know how, které by mohla konkurence zneužít. Viz třeba konstruktéři kolejových vozidel, automobilů apod..

Jiná věc je, že v době, kdy mají odpočívat, si jdou přivydělat jinam.............
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 19:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsme sice nositeli velkého know how jako konstruktéři, ale jsme nositeli vysokých kvalifikačních nákladů.

Osobně mi nevadí, když někdo odejde od jedné společnosti k druhé, protože k tomu byl nějaký důvod. Buď ho ta první společnost nechtěla a nebo s ní nebyl spokojený. Toto je vcelku normální. Že ta první společnost nemá s čerstvým nebo nedávno přeškolovaným (další trakce) zaměstnancem uzavřenou dohodu o zvyšování kvalifikace je jen a jen její problém. Také je otázkou, zda vůbec první společnost analyzuje, proč od ní zaměstnanec odešel a třeba se z toho poučit.

Na druhou stranu jsem zásadně proti, aby někdo jezdil na melouch u konkurence bez vědomí svého zaměstnavatele. To je prostě sprosťárna. Docela by mne zajímalo, jak by to fungovalo při nehodě, kdy by DI chtěla vidět doklady o školení, zdravotní prohlídce, vykonané dopravní zkoušky atd... Silně pochybuju, že je první zaměstnavatel poskytne a nevím zda takoví lidé chodějí na všechno dvakrát...

Poslední sprosťárnou je DSP. Pro jeho vyplacení mělo být podmínkou vzdání se průkazu způsobilosti k řízení dv. K čemu byl DSP určen? Jakoby k dorovnání důchodu, protože při předčasném odchodu ho budu mít krácen. Dříve, kdy se DSP zaváděl, se za určitých podmínek důchod krátil jen do věku kdy člověku vznikl nárok na klasický starobní důchod, pak krácení přestalo. Přesně tento rozdíl DSP dorovnával. Teď se prostě sklízí plody toho co si vedení drah zaselo. Kdyby požadovalo podmínku odevzdání průkazu, tak ji tam MD s vládou dali.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 20:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:1) Cargo na 60% doma není. Ano
Více přeprav by asi ani nezvládlo neboď aktuální stav fírů je mínusovej,Tomu snad ani sám nevěříš..
2) stejně tak není zrovna nadstav strojů trakce 700. Kam ty na to chodíš...
3) propuštění - protože se ten člověk nezamlouvá. To je dnes docela problém. Jen tvoje mládí tě omlouvá...
Martin2:
jak by to fungovalo při nehodě, kdy by DI chtěla vidět doklady o školení, zdravotní prohlídce, vykonané dopravní zkoušky atd... Silně pochybuju, že je první zaměstnavatel poskytne a nevím zda takoví lidé chodějí na všechno dvakrát... To se ukáže zanedlouho...
Pro jeho vyplacení mělo být podmínkou vzdání se průkazu způsobilosti k řízení dv. Tak tvrdý bych nebyl, pokud projde u nového zaměstnavatele zdravotní prohlídkou, proč by nemohl jezdit dál? Byl propuštěn pro nadbytečnost a ne pro ztrátu způsobilosti...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 2-2006
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 20:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Libochovičák - vykolejený uhlák v Lovosicích
tož synku asi k tomu moc nevíš a tak plácáš co, tak si nejdřív zjisti co a jak. A zlomené nápravy u soukromníků na jejich skvělých nedefektoskopovatelných nápravách se tiše smetly pod koberec - jezdí na zlatém praseti na DÚ a nápravy jezdí dodnes .
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5472
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 21:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: aktuálně to vychází -11 strojvedoucích, tím pádem nemožnost odchodu do důchodů.
lok: ve ST v trakci 700 byl stav - 2 stroje = 1 dispečerák, CT stav vyrovnán na 0, a v PA opět - 2 742.
Dnes oblast Chomutov-Plzeň:
ráno MU, uhlí zamčeno v Březně u Ch. - nebyl fíra, Varák do Plzně nejel,musel otočit Vary, Mostečák musel spojit "nové" dvojče 344+285 a vzít odklon Vn od Plzeňáka, ten zpět uhlí do Plz. Tedy dle plánu jen jedno uhlí místo 3 vlaků.

Takže se ptám jak chceš odvozit další vlaky?

Kam na to chodím? No hádej,špačkové to štěbetají...
Není PJ jako PJ a veř tomu,že přesčasy 30h měsíčně opravdu nemusím.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 21:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No byl sice propuštěn pro nadbytečnost, ale dostal velmi nadstandartní příspěvek jehož prioritním účelem je dorovnání důchodu... Třeba u Viamontu nebo UNIDa by asi těžko něco takového dostal. Tak proč nechtít něco na oplátku? Drtivá většina kolegů si užívá klidu a vůbec by jim to nevadilo.
Druhou stránkou mince je fakt, že (až na loňský rok) nešlo o firemní peníze, ale o peníze nás všech a když to vemu z tohoto pohledu, tak tím že pracují ty peníze formou daně z příjmu zase vrací.
Toto jsou dva pohledy na jednu a tu samou věc. Uznávám, že mne se více líbí ten první, ale stav věcí je takový jaký je a je dobře, že DSP vůbec existovalo.
Martin
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 21:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Já vím, že náklady na zaškolení strojvedoucího nejsou malé a že to tím nekončí. Ale bohužel situace na trhu práce je taková, jaká je, mimochodem jezdí hodně strojvedoucích, kteří už jsou dávno v důchodovém věku. Strojvedoucích je prostě nedostatek.

Navíc nevidím důvod, proč by měl strojvedoucí se vzdávat průkazu pro řízení drážních vozidel. Ten je vydáván jemu, nikoliv zaměstnavateli. Pokud přestane být zaměstnán jako strojvedoucí, tak stejně má zanedlouho s ježděním smůlu, pokud nepůjde na školení.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 21:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsme si Brame asi nerozuměli. Myslel jsem to tak, že dostaneš 100tis až 300tis a za to odevzdáš řidičák. Něco za něco. Pokud víš že budeš dál pracovat a nepůjdeš do předčasného (nechceš odevzdat DU řidičák), tak ten příspěvek trošičku ztrácí původní myšlenku. Vlastně není co dorovnávat.

Teď to nemá cenu řešit, protože DSP končí. Na druhou stranu si mohlo Cargo loni tu podmínku bez potíží dát do smlouvy, protože peníze vyplácelo ze svého...
Martin