K-report
 

Archiv do 14. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 14. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 21:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten je vydáván jemu, nikoliv zaměstnavateli.
No a to se již brzy změní.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 22:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Vím o tom a je to nesmysl. To v podstatě brání volnému pohybu na trhu práce. Patrně to bude změněno vyhláškou MD. Jenže právní cesty jak tohle zbourat existují a nedivil bych se, kdyby to někdo udělal. S velkou pravděpodobností by to vyhrál.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 22:30:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mcx:1. Synka si nech od cesty.
2. U tý nehody jsem byl sice nepřímo, ale mluvil jsem s klukama jak z lovosické věže tak od DI. Já to tady nebudu víc rozebírat. Bohužel to zas odnesli lidé z provozu ostatně jako vždy a byl to další případ nefunkční železnice, ale to ty asi chápat nebudeš. Tím bych to uzavřel,abych se tu nediskutovalo mimo téma.

Tím tématem jsem chtěl říct, že mi nepřijde košér aby se tu do sebe šili lidé od ČD a ČDC navzájem.

Bohužel i ostatní dopravci v nákladce mají hrozný vozový park nejenom ČDC-těch jejich několik dobrých plošináků z Lostru to nezachrání.
Většinou co jsem mohl vidět u předávání vlaků tak vozáci Unida zavírali při prohlídkách oči více než od OKD a ČDC. Asi nemá cenu tu psát nejčastější závady.

Abych to shrnul tak naše železniční dopravci a přepravci mají zastaralé vozy, což je dle mě největší problém dráhy, protože u ostatních druhů doprav už obměna proběhla. Lidé-střední třída již jezdí v slušných autech, autobusy jsou taky většinou nové, kamiony ujdou, letadla taky ok, jen lodě po Labi jsou ještě starší než vlaky vedle vody-ale zase pravda že lodní doprava je u nás spíš na okraji zájmu a významu a loď vydrží o něco déle než drážní vůz.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 01:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké pozitivní nebo negativní ohlasy na RJ z Olomouce? Jedna pozitivní reakce ze strany ČD je, od 7.5. do 31.5. nasazena na některých osobních vlacích řada 471 na trati Šumperk-Olomouc-Přerov-Nezamyslice a zpět.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 01:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, když jel Jančura na Kozině, tak bylo velké haló a teď jakoby se po něm slehla zem...

Že by nebyl o jeho vlaky na Olomoucku zájem?
Sbohem Morkovičko...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 03:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...,ale mluvil jsem s klukama jak z lovosické věže tak od DI.
A co takhle muži v bílých pláštích - od Vondráčků z psychiatrie?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5474
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 07:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD nasadí kolem Olomouce 471ky...
To je trapný,aneb pohár je putovní.

Mohl by Jančura pořádat víc takových akcí,možná by byl vozový park ČD do roka a do dne fungl nový, žádné zatuchliny,žádné 810...
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 09:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:ta 471 na olomoucku jezdila celý loňský rok na vlaku z Bohumína do Zábřeha a zpět.Co je na tom trapné?Ale pravda je,že konkurence dělá divy a to se mi líbí.Ještě by ČD mohli dát žalobu do Bruselu na Olomoucký kraj na monopol Veolie na provozování systému IDSOK.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5478
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 09:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to,že najednou ČD nasadí více souprav...

Nevím jak nyní,ale před nějakým tím rokem zpět,když jsem se zaškoloval v OLM na zelené mrchy,tak zpoždění vlaků bylo běžné. Už před nádražím byl slyšet zvučný hlas "omlouváme se za zpoždění,trvale se omlouváme za zpoždění"
Paní tenkrát od nás dostala přezdívku omluvka a veř mi,že za 14dní jsme k ní měli docela fajnovou alergii.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 09:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:takže ,když někdo udělá to stejné co Jančura,tak je to špatně.Super.Já měl za to,že ČD k těm smlouvám dostaly nůž na krk,buď budou soupravy,nebo nebudou smlouvy.Tak se taky chtějí předvést.Pořád tady řvete o konkurenci a když už tady je,tak jsou ČD zase nejhorší.Já to vidím jako slibný začátek něčeho nového a na jednu stranu je dobře,že to Jančura vyprovokoval.A k tomu zpoždění:Před pár lety se kolem Olomouce dělal koridor.Že byla rozkopaná skoro komplet štreka od Přerova až po Zábřeh tak to je věcí SŽDC.Dnes,pokud není mimořádnost(osoba,auto) tak vlaky jezdí do 5 minut zpožděné.Což si myslím,že se dá vydržet
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6142
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 10:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U tý nehody jsem byl sice nepřímo, ale mluvil jsem s klukama jak z lovosické věže tak od DI. Já to tady nebudu víc rozebírat. Bohužel to zas odnesli lidé z provozu ostatně jako vždy a byl to další případ nefunkční železnice, ale to ty asi chápat nebudeš. Tím bych to uzavřel,abych se tu nediskutovalo mimo téma.

Jen tak na okraj. Jistě vám kamarádi z věže a DI nezatajili, že horký čep byl detekován již v Řehlovicích, ale tamní výpravčí to zmuchlal a zahodil. Nechápu, o čem tu pak chcete diskutovat. Vlak mohl skončit jízdy nejhůře na objezdu nebo na vnějším v Ústí a tam už by si vozáci poradili. To by ovšem museli všichni zaměstnanci vykonávat svou práci tak, jak mají.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6143
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 10:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád tady řvete o konkurenci a když už tady je,tak jsou ČD zase nejhorší.

Bav se s volama o sobotě, když jdou v pátek na porážku. Nepochopils, že ten, komu odpovídáš, je kritikem z musu? Tak ať si žvaní. Asi to potřebuje.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 10:28:02    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: horký čep byl detekován již v Řehlovicích, ale tamní výpravčí to zmuchlal a zahodil.
To si taky někdo dovolí? To je podle mého laického názoru minimálně na "žlutou kartu"... To se divím, to se divím...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6144
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 10:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.:

Taky jako výpravčí údajně skončil. Ona to tam v Řehlovicích prý byla častá praxe. Hláška a pak se to nepotvrdilo, takže to likvidovali někteří snad i průběžně, jenže prověřovat se musí každá hláška. Mně když v oddíle zhasne zelený kód a nevidím na bidlo, taky začnu vždy brzdit, i kdeybych jel 140 a měl zpoždění, protože 1000x kód vypadne a nic se neděje. Po 1001. vám jede naproti vagonek a jste v řiti.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 10:42:06    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ano tuto informaci mám to mi nikdo nezatajil. Ale taky mám informaci, že to zařízení nefunguje tak jak má, že to detekuje skoro u každého vlaku a vymýšlí si blbosti a to by pak se nedalo jezdit vůbec, takže se nad tím mávlo rukou a dopadlo to jak to dopadlo. A mě jde právě o tu nesprávnou činnost zařízení.

No a to co předvádělo vedení lovosické stanice před policií ČR raději no coment...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 11:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výp.: to je zajímavé,že ČD hned nasazují 471 tam kde je SA. Proč nejezdí 471 třeba na Beroun? Nebo proč nejsou pořádné soupravy na tratích 086,238? Protože tam Jančura ještě nečeřil hladinu.

Já vím jak zde od jednoho pisatele zaznělo "měl jsem info od Žaludy,že 471 byly v plánu zrovna na přelom dubna/května"
to je náhoda....a v Olomouci také! a kde ještě?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 11:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by se dva dny stálo a pak by bylo opraveno....tomu se říká pasívní odpor a je velmi účinný na odpovědné osoby
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6145
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 11:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:

Nemaj chlastat ve službě, dobytkové.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 12:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: 750371:takže ,když někdo udělá to stejné co Jančura,tak je to špatně.Super.Já měl za to,že ČD k těm smlouvám dostaly nůž na krk,buď budou soupravy,nebo nebudou smlouvy.Tak se taky chtějí předvést.

Rozdíl bych viděl v tom, že ČD se může předvádět už dlouho (má smlouvy a jezdí), ale bylo jí to fuk. Takže teď se jako předvádí s Elefantem a po 3 týdnech budou do Prostějova zase dlouhý roky jezdit bobiny s Bt (nebo co tam jezdí), neboť výstavka je putovní.
Jančura bude muset začít makat, až bude mít smlouvy, do tý doby mu nikdo nemůže vyčítat, že jen machruje. Ale tenhle jeho počin hodnotím kladně, aspoň se ČD trochu probralo z letargie. A jestli to povede ke zkvalitnění vozidel (např. ty RegioSprintery), tak to bude jen dobře.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 12:41:50    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak teda podle tebe je nefunkční zařízení na detekování horkých ložisek v pořádku a výpravčí jsou debilové. Jo tak to je taky dobrý vědět.

Ano chlastat samozřejmě nesmí to souhlas, co já slyšel tak ten kluk nadejchal, protože cucal mentolový bonbóny, ale třeba měl i zbytkovej. Samozřejmě to byla jeho chyba.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 13:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Libochovičák: tohle Drn neřekl. Stačilo aby výpravčí nechávali poctivě odstavovat každý vlak, který je indikovaný, tedy Čahounem zmíněný pasivní odpor. Pokud by to bylo 70% všech vlaků co indikátorem projedou a z nich by bylo horkoběžných 1%, tak věř, že by se s tím něco dělalo.
Takhle o tom nekvalitním indikátoru sice všichni ví, ale protože se to nějak udělalo (mávlo se nad tím rukou) tak není důvod to dál řešit, protože to stojí peníze.
To je stejné jako jízda na PN nebo stanice se zbytečným kolečkem, dokud přes ně budou strojvedoucí jezdit rychle, tak všechno bude tak jak to je, protože to nikomu nevadí. A těch pár lidí co jede pomalu je akorát za blbce.
Mentolový bombon by při opakovaném dejchání (30minut) už neměl být a odběr krve to jistí.
Martin
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 13:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Libochovičák: Tak to teda souhlas s Drnem. Jestli taky házíš proužky z "Nixona" do koše, tak to patříš taky mezi ně. !!! Jestli je zařízení v poruše, nebo není, nemůže rozhodovat výpravčí!!!! Jestli opravdu blbne, tak zastavím každý vlak, třeba i Pendolíno s Klausem. A buď se to bleskově opraví, nebo vypne z činnosti.
Honza02
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 14:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem docela zvědavej, jaká vozidla pošlou ČD do Brna, až do něj dorazí i Jančura... Elefant to asi nebude. Olomoučákům přeji, ať si to užijí, tu (bohužel dočasnou) změnu jejich DHV na DKV a ať si vyberou libovolnou společnost pro svoji cestu
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 14:15:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak poslední můj příspěvek na tohle téma.
Výpravčí co nedejchal a byl odvezen na odběr krve, tak na odběru už byl čistej.

Výpravčíxy: Žádný proužky nikam neházím, s tím zařízením jsem dosud nepracoval. A to co tady píšeš, tak to si dovolíš psát tady do diskuzí, ale ve skutečnosti v práci by sis to nedovolil. Za prvé by tě kamenovali dispečeři, dozorčí provozu, dopravní náměstci apod. co tam vyvádíš za rozsekání GVD.
A za druhé po chvilce odstavování bys patrně už neměl kam odstavovat. A na výplatní pásce by ti zbyli oči pro pláč.

Jako já můžu s tebou souhlasit, že je správné odstavit i Pendolíno s Klausem, ale kdyby došlo na lámání chleba tak bys jezdil pod nátlakem taky. Prostě se na to koukejte pohledem, že se to klidně může stát vám až budete v dopravě.

Diskutuji tu jen proto, že doufám, že si to přečte nějaká hlava pomazaná a zařízení se uvede do pořádku.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.63.172
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 14:44:50    Odkaz na tento příspěvek  

Zkušení kvalifikovaní lidi jsou schopni pod nátlakem shora kdejakého zvěrstva, třeba přistávat v mlze nad hustým lesem, že ...

Jinak, co se týče migrace pracovních sil, tak jednotlivci se budou přesouvat vždycky, to je přirozené; ale pokud hrozí hromadný odchod nějaké kvalifikované skupiny lidí někam jinam, tak to už naznačuje strukturální problém u stávajícího zaměstnavatele. A nemusí být jen v rovině peněz, stačí pracovní atmosféra pod nějakým kojotem (místo "j" si případně dosaďte "t") na okresní úrovni
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 16:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Libochovičák: No, já jsem s tím zařízením pracoval, a žádný z kolegů si nedovolil nechat projet vlak s indikovaným horkým ložiskem. I za cenu, že si musel počkat na volnou kolej. A žádný dispečer, ani kdokoliv jinej neměl nárok !!!! Plnou odpovědnost má výpravčí. A dokud zařízení zabezpečováci oficiálně nevyřadili z provozu, tak vlaky stály !!! Můj kolega ( nechť je mu země lehká) dokonce ve své stanici byl tímto způsobem nucen zastavit i vlak se soudruhem Brežněvem. A to bylo tóčo, ale nikdo mu nevzal z prémií ani halíř !!!!A pokud budete jezdit dál, tak to zařízení asi nikdo neopraví. A propo, mají to aspoň zapsaný jako poruchu ZZ ?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 17:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna Pendolino má na starej nixonech výjimku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6146
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 18:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teda podle tebe je nefunkční zařízení na detekování horkých ložisek v pořádku a výpravčí jsou debilové. Jo tak to je taky dobrý vědět.

Buďte tak laskav, Libochovičáku, a nepodsouvejte, co jsem neřekl. Těžkou chybu udělal ten výpravčí v Řehlovicích. Pokud od dozorčího vím, že se zjistilo, jak se to tam kvůli fixlujícímu zařízení ojebávalo, dovoluji si přesto vyjádřit pochybnost, zda činili dobře, když to házeli pod stůl. Zeptejte se toho výpravčího, jestli by to zmuchlal i dnes, kdy má na hrbu průser za desítky mega.

Jinak samozřejmě souhlas s Martinem2 a Čahounem. Až na to někteří výpravčí přijdou, budou mít menší pravděpodobnost, že se dostanou do průseru podobného tomu řehlovickému.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6147
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 19:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k indikátorům.

Mne za praxi zastavili na indikátor na různých tratích 12x (za 25let). Vždy to šlo v pořadí: zjištění výpravčím - oznámení mně vysílačkou - u nákladů jsem snížil rychlost na cca 20 a dojel do nejbližší stanice, kde jsem šel vlak omrknout, u osobní přepravy jsem zastavil ihned a šel po vlaku - oznámení mého zjištění výpravčímu. Z těch poplachů bylo 10 planých. Jeden byl přiškráblá temně rudá zdrž na předposledním voze dlouhého nákladu. A ten jeden zbývající byl skutečně akutní. Odchycen u Chodova s Excelsiorem (421). Indikace na 7. ose vpravo. Naprosto přesná indikace. Ložisko smrdělo už na 10 metrů. Plivanec se zvolna odpařoval. Takže jsem zvolil 10km/h a pomaličku za dohledu průvodce lůžka (z okna nad podvozkem) dotáhl vlak do Varů, kde jsme lůžko ŽSR vyřadili. Bylo z toho plus 50 minut. Ještěže jsem ten den nejel odklonem přes Řehlovice s tím "výpravčím".......ve 120ti na koridoru by potom bylo zajímavé sledovat, co by to s vlakem o tehdy 10ti vozech udělalo......
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 21:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malá poznámečka k Nixonům .. Tateckej raději úplně zrušili a ten Ouvalskej je/byl přesně v takovém podobném stavu,jako ten Váš na severu .. jeden čas to hvízdalo dílky skoro u každého druhého vlaku,kterej jel kolem .. a že jich tu jezdí nemálo .. dovedete si asi představit ten rozvrat dopravy jaký to působilo .. jen "naše chlouby" měli/mají nějakou vyjímku snad ještě,jak výše kolega Čahoun píše ...


ICQ 237-113-861
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 21:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte více informací (na straně 4 nic o RJ nebylo) ??

Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 06:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:Za prvé by tě kamenovali dispečeři, dozorčí provozu, dopravní náměstci apod. co tam vyvádíš za rozsekání GVD.


TAK TOHLE MĚ TEDA ROSEKALO:-)CHLAPČE SEBER ROZUM DO HRSTI A PŘESTAŇ PLÁCAT KRAVINY.KDYBY SI TOHLE PRAKTIKOVAL VE SKUTEČNOSTI, OSOBNĚ BYCH SE OD ZVEDL OD STOLU A ŠEL TI DÁT PÁR FACEK.TOHLE SI TADY NIKDO NEDOVOLÍ KVŮLI INDIKACI TLAČIT NA VÝPRAVČÍ S DODRŽOVÁNÍM GVD.TO UDĚLAT, DO MINUTY JSEM NA KOBERCI A DALŠÍ MINUTU MÁM VÝPOVĚD NALEPENOU NA ČELE.NO A K TOMU OSTATNÍMU CO SI NAPSAL SE VYJADŘOVAT NEBUDU.OSTATNÍ UŽ TO UDĚLALI ZA MĚ.

A CO SE TÝKÁ ČD A CARGA.ŽE SI TEĎ LIDI NEMUŽOU PŘÍJIT NA JMÉNO PO ROZDĚLENÍ.A DOHADUJÍ SE JÁ SEM OD CARGA NEBO ČD A KDO JE VÍC.KDYŽ PŘED TÍM CHODILI SPOLU NORMÁLNĚ NA PIVO A BYLI NEJVĚTŠÍ KAMARÁDI.JE JEN LIDSKÁ BLBOST A ZÁVIST (kolegové prominou).UMĚLE VYVOLÁNÁ NĚKDĚ NAHOŘE.NA TÍM VŽDY KROUTÍM HLAVOU A ŤUKÁM SI NA ČELO, KDYŽ DOJDE NA TAKOVÉ DOHADY.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 07:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc zrovna před 14 dny za mojí směny.Výpravčí v Řehlovicích nechala stát náklad u vjezdu.Strojvedoucí se rozčiloval a nechtěl jít zkontrolovat soupravu, když jí horkoběžnost vyšla skoro na celý vlak.Jí bylo jasné že tam fíra brzdil a to pokuď se nemílim by neměl.On tvrdil že ne a tedy at si jde zkontrolovat soupravu což udělat nechtěl.Po vydušení 30 min se přiznal no byl vzat do stanice na kontrolu soupravy.
Répal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.127.179.163
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 16:01:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska žlutý mor otravoval s letáky. Kde na to bere? Která, že to modrá strana ho podporuje? Žeby soudruh Říman ?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5996
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 16:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Répal: Před pár dny jsem viděl nějaké billboardy od ČD. Kde na to berou, když pořád říkají, jak mají málo? Která, že strana je podporuje?

Teď vážněji - na tyto dotazy vám asi nejpřesněji odpoví sám Jančura. Zkuste mu napsat.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 18:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tech letacich je to napsane.
No, komousi to nejsou
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak ČD úderce v případě RegioJetu vyschlo v hrdle :-)
V Olomouci RJ v pohodě, ČD kontruje Stadlerem a lidé spokojení, že konečně jezdí něco pořádnýho do Uničova.
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo jak plně obsazené jezdí Desiro a Stadler??? Díky.

ICQ:457-187-436

Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 20:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z novin:http://www.mediafax.cz/domaci/3039170-Zlute-vlaky-jsou-ve-vyrobe- Student-Agency-zada-SZDC-o-prideleni-zeleznicni-kapacity-na-rok-2 011
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 20:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska žlutý mor otravoval s letáky. Kde na to bere? Která, že to modrá strana ho podporuje? Žeby soudruh Říman ?
To chodíte a nějeké politické školení mužstva, že se zde podobné bláboly objevují v pravidelných intrvalech?

Mě by spíš zajímalo, jak se na žluté vlaky tváří soudruh Martínek. Se "slzou v oku" vzpomínám, jak něco blekotal, že nikdy nevyjedou a s "kamarády" od ČD v nějaké debatě ukazoval hurvnínka. Chtělo by se napsat pohádkové rok se s rokem sešel, nýbrž spíše měsíc s mesícem se sešel a jako mávnutím kouzelného proutku, tam kde se objeví "virtualní" žlutý vlak (či "hurvínek"), tak tam se rázem začínají objevovat nová vozidla. Holt povedená taškařice.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6149
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 20:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CancausFranc:

Ale no tak, ať si jezdí. Máme momentálně jiné zájmy.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
M_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 00:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcx: "...A zlomené nápravy u soukromníků na jejich skvělých nedefektoskopovatelných nápravách se tiše smetly pod koberec - jezdí na zlatém praseti na DÚ a nápravy jezdí dodnes"
Můžete specifikovat nedefektoskopovatelnou nápravu?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 00:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zlomené nápravy u soukromníků na jejich skvělých nedefektoskopovatelných nápravách se tiše smetly pod koberec
Zajisté již jsi podal trestní oznámení, jinak se stáváš spolupachtelem...
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 01:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím. Zlomenou nápravu jsem za poslední půlrok viděl dvakrát. Jednou v Lovosicích ČDC, jednou na lokomotivě v Jílovicích ČD.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 01:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: To myslíte, že Schmidt (SA) objednal trasu a Blažek (ČD) běžel do zpřáteleného Lidlu zatepla koupit motoráky? To asi oba plánovali.
Ale mně se to teď taky líbí. Keců bylo dost, přišel čas činů. A rozdíl nevidím ani tak technický, jako v úrovni komunikace. Když napíšu žlutým, tak se smysluplné odpovědi dočkám U modrých platí Matouš 7.6
P.S. Normální je zelená Vzniká směsí žluté a modré

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jakub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 07:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem zavětřil drby, že příští víkend (22. - 23. 5.) míří RJ na Vláru, konkrétně na trasu Kunovice - Luhačovice a to u příležitosti folklorní akce Jízda králů konané v tomto termínu v Kunovicích. Může to někdo potvrdit/vyvrátit? Já tomu nevěřím, ač bych se rád mýlil.
ICQ: 155-617-186
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 08:14:27    Odkaz na tento příspěvek  

To myslíte, že Schmidt (SA) objednal trasu a Blažek (ČD) běžel do zpřáteleného Lidlu zatepla koupit motoráky?
Spíš to bylo tak, že se po zjevení plánů RJ na ježdění v Olomouckém kraji horečně plánovaly přesuny Potěmkinů tamtéž a se Stadlerem dojednávalo prodloužení nájmu Regiošuplete.
Akorát jsem zvědav, co ty ešusy bude tahat v Plzni :-). Nebo že by pokus o rozježdění 671 ZSSK?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 09:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

horečně plánovaly přesuny Potěmkinů tamtéž a se Stadlerem dojednávalo prodloužení nájmu Regiošuplete
Stále bych to považoval za lepší způsob než mlácení prázdné slámy teamem Ondrůj & Co. cestou tiskových blábolů. Ale bylo by to poněkud nesystémové
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6150
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 09:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:

Ale no tak. přeci nebudeš ukroucený čep vydávat za zlomenou nápravu? To trošku klesáš, ne?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: mohli by k tomu dát ten plecháč s dálkovým řízením a jezdit s tím v push-pull.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem zaslech něco o tom,že žlutá Desira špatně ovlivňují kolejové obvody a proto se v Olomouci jezdí na OP rozkazy.Může to někdo potvrdit?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:

To je podle mě pěkná blbost. Nevím, čím by to mohla způsobovat. Toto je spíše problém vozidel s elektrickým přenosem výkonu či s elektrickým vytápěním.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:28:54    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba málo šuntujou ..
Petrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2003
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten je vydáván jemu, nikoliv zaměstnavateli.
No a to se již brzy změní

A jak to tedy má být? To jako odejde fíra od jednoho zaměstnavatele ke druhému a co pak? To nebude mít Průkaz způsobilosti? Co bude potom? Bude muset dělat zase zkoušky, nebo co? Copak řidčům profíkům taky berou řidičák, když jdou někam jinám?
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 15:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by chtel vlacek?
Podle zpravy z tisku (Helsingoer Dagblad) se DSB vzdaly planu na prodej motoraku rady ML a prislusnych pripojnych vozu rady FL. Motoraky staly ve stanici Helsingoer od 1.1.2008, kde slouzily zejmena jako ubytovna bezdomovcu a treningova plocha pro grafitti. Nyni maji bud jit do srotu nebo mohou byt venovany za odvoz. Rok vyroby: 1984, vyrobce: Duewag, max. rychlost 80 km/h
Foto treba tady: ML 4901
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 17:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutá Desira špatně ovlivňují kolejové obvody
Třeba málo šuntujou ..
Pak by bylo nejlépe je přemalovat do Najbrta, aby z nich byly pořádný šunty
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Deli
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.217.39
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 17:57:35    Odkaz na tento příspěvek  

Inkognito: Blbost to není.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 10:43:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jen podotknu, že na toto téma: http://ekonomika.ihned.cz/c1-43408250-jancurovi-se-ve-student-age ncy-bouri-lide-kvuli-udajne-sikane-vznikly-odbory se už diskutuje v "autobusové" diskusi o SA.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 11:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deli:

Tak máte nějaké další informace? O špatném šuntování, či ovlivňování kolejových obvodů Desirem, slyším poprvé...
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jednu jízdu Desirem do Uničova a zpět absolvoval a přes přejezdy se jezdilo zcela normálně, žádná Op se nekonala...