K-report
 

Archiv do 21. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 21. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 15:26:29    Odkaz na tento příspěvek  

Alf: BDlm na ní v Lovo již párkrát zapracoval a fotkou asi chtěl naznačit, že od příjezdu do depa má na sobě o "klacek" víc.
Ropnroll
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 16:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BDlm je BůH
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 18:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain- nedlužíte mi náhodou něco? Když už fungujete jako mravokárce....
Směle využijte svou adminí anonymitu a můj mail je Vám k dispozici.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.213.3
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 19:26:36    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: Nevíte, kudy Wintonovi vlak(y) skutečně jezdily? Pamatuju si na nějaký dokument k filmu Všichni moji blízcí, kde jedno ze zachráněných dětí popisuje, že do vlaku s dětmi přistupovalo někde v oblasti Lovosic (hraniční stanice tehdejší okleštěné republiky), čili ta trasa dětí vedla nahoru přes Ústí a Drážďany? Zkoušel jsem k tomu něco sehnat ale bohužel neúspěšně.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 20:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Dle dostupných materiálů, bohužel není jich moc, byly trasy dvě. Jednu bude kopírovat v září Winton Train a druhá je ta "horní", přes Děčín, Drážďany,Lipsko, Hannover a spojení obou tras bylo v Arhemu, dále do Hoek van Hollandu stejnou trasou přes Rotterdam.
Teď si ovšem nemohu vzpomenout, proč vlastně byla vybrána trasa "dolní".
Fischer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.137.119
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 20:31:55    Odkaz na tento příspěvek  

669 zachráněných dětí.
8 transportů.

669/8 = cca 84

Že by to tehdy bylo 8 vlaků, ve kterých jelo průměrně (pouhých) 84 dětí? Vždyť ty by se opravdu vešly do jednoho vagónu
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 20:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vezmeme odspodu:

Ronproll: Samozřejmě, že Bdlm je bůh, vždyť to má ve jméně, že.

Noodle, McBain, PJP: Ale v zásadě se hoši shodnete (i se mnou), že připomínku hrdinství NW ANO, monstrakce ke zviditelnění jiných hrazená z porostředků na veřejnou dopravu a dopravní infrastrukturu NE.

ČČ: Nevidím, kde jsem proti Vám řekl cokoliv nepravdivého. Jste parta s mašinkou? Jste. Snažíte se zařídit si ježdění pokud možno tak, aby to zaplatila jakákoliv forma eráru? Ano, stačí se podívat na loga Vašich sponzorů. Až sem na tom přece není nic špatného. Reči o tom, že 486 o výkonu kolem 2000 ks neodveze sama 11 kočárů a náhodou je tady zrovna Albatros, si prosím nechte od cesty. Rešení je vícero. Prvorepublikové osobní mašiny jsou k dispozici všude okolo. Máte k dispozici minimálně dvě Ušaté, Sedmu a Všudybylku pokud si budete chtít hrát na historickou věrnost. Pokud ne, tak si dejte na postrk nějakou novější mašinu. Pak Vám budu věřit, že to neděláte, abyste se předváděli. Albatros nebo třeba diesel, to už vyjde nastejno. Věrohodnost roku 1939 to nemá ani jedno ani druhé. Anebo zaplaťte opakování atestu 486tky, tentokrát se 100% zátěže, za drobný bakšiš Vám opatřím soupravu s balastem a můžete jezdit z Vysočan do Satalic dokud nebudete mít prázdný tendr. To by bylo nepochybně levnější, než jízda Albatrosu a 486. Navíc by se mohl atest na 100% využít i v budoucnu.

ALL: Nevím kdo z Vás a kolik má dětí. Dovedete si představit, že byste se jednoho dne s nimi rozloučili na Wilsonu, posadili je na vlak a poslali do neznáma, do jiné kultury. Jen tak "mýr nix dýr nix"? Nebo se vžijte do role těch dětí. V pěti-deseti letech. Dovedete si představit tu bolest. Spíš bych čekal pietu, než oslavu. Vážně je to důvod k monstrakci? Za erární peníze určené primárně k rozvoji/zachování železnice? Nepřijde Vám to uhozené?
A zkuste uvažovat dál:
Kdo vlastě všechno v roce 1939 platil?
Kolik mohla stát jízdenka na vlak, při tehdejší nabídce spojů která kopírovala poptávku za dané ceny a možnosti/ochotě lidí cestovat?
Kdo vlastně z československých občanů měl na to, aby poslal děti pryč?
Proč tedy neodjeli také rodiče?
Kdo na tom měl zájem?
Proč vůbec víza dostávaly jen děti bez rodičů?
Jak je možné, že protektorátní orgány povolovaly vycestování do Anglie, když jiní - třeba vojáci, byť i budoucí - utíkali do té stejné Anglie přes Polsko - Francii - Afriku a Gibraltar?
Nešlo o Británií posvěcený obchod s dětmi, jak naznačuje Mcbain v příspěvku ve 13:19?
Jak je možné, že Němečtí celnící minimálně na dvou PPS nezaregistrovali, že přes ně projelo skoro 700 bezprizorních dětí? Předpokládám, že těch vlaků přes čáru denně nejezdilo tolik jako dnes.
Proč vlastně o akci N.W. nikdo 50 let nemluvil?
Co se s těmi dětmi dělo po válce? Zůstaly v Anglii, zakládaly stát Izrael, vrátily se do Československa nebo někam jinam?

Třeba to vážně bylo spontánní hrdinství jednoho úředníka. Nevím. Možná proto by se k celé akci mělo objevit více článků s fakty jak požaduje McB v 15:15, a ne jen samé píár. Něco mi říká, že čím nákladnější píár, tím více to smrdí, vizte mezi námi tady dostatečně dobře známá causa kolem tratě 901 postavená hlavně na píár.

Petr Fajgl: je s podivem, že ostatní chápou, Vy ne. Problém bude logicky na Vašem přijímači.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.213.3
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 20:48:15    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: Aha, díky. Možná kvůli 41.018, z Augsburgu má tuhle trasu více na háku. I tak se teda pořádně protáhne.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 20:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_barchánek: Pardon, po tomto vašem komentáři je bohužel vidět, že provoz parních lokomotiv vám neříká vůbec nic a pokračovat s vámi v další diskusi je mrháním času. Ještě jednou si přečtěte, co jste o 498.022 a 486.007 napsal, pak si přečtěte, co jsem napsal já o zátěži, zamyslete a pak si uvědomíte, že já nikde nepsal, že s tím bude mít problém 486.007 vyvézt 11 kočárů, ale budou mít hasiči, když cestou něco zapálíte, když máte povoleno vzhledem k požárnímu atestu pouze 60% maximální zátěže vzhledem k rozhodnému stoupání v danném úseku. Už to konečně chápete....
Proč ne Bulík, sedma a vanovka, podívejte se, jakou mají zásobu uhlí a vody, myslete trošku, vždyť se vám jízda z Prahy do Furtu tímto prodlouží minimálně o dvě až tři hodiny, kvůli jejich zbrojení vodou a uhlím a to již neberu ani pauzy pro mazání. Opravdu dneska už po tří opět musím napsat...nenávidím, když někdo dělá závěry, hraje si na chytrýho a prd o tom ví. Chlapče myslete trošku při tom psaní....
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť Vám říkám, tak si udělejte atest na 100% zátěže. Jestli chcete, zařídím Vám i 2500 tun balastu pro v max 100 km/h jako pro Maximu.

Bulík, sedma i vanovka ty dva kopce práce na postrku + pár rozjezdů zvládnou.

Nepřesvědčil jste mě, nezlobte se.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_barchánek: Jak myslíte, mě je to vcelku už fuck....
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 21:29:30    Odkaz na tento příspěvek  

První transport dětí proběhl letadlem do Švédska. Potom další transporty proběhly v uzavřených a zapečetěných vagónech přes Německo. Domněnka je, že Němci byli rádi, že se dětí zbavují. Spolupracovalo se i s cestovní kanceláří ČEDOK.
V jednom televizním dokumentu byla zmínka, že tehdejší dráhy jim nevycházeli vstříc (ceny, místa), ale i ten ČEDOK. Ty děti odcházeli do rodin v Británii a ve Švédsku. Snad mezi nimi byli děti i jiných ohrožených skupin, tedy i komunistů atd.
Pokud vím, tak přispěvatel ČmoudíkČmoudík, zde informace o jízdních řádech té doby sháněl již dříve. Je přeci blbost, aby dva roky na něčem pracoval, aby se jednou svezl zadarmo.
Dle dokumentu někteří Češi těmto vlakům nepřáli. Že by se historie opakovala?
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:07:02    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo chce jet zmíněným vlakem, ať si ho též zaplatí! Dnes, kdy je u nás ve veřejné sféře vše na huntě a na dráze zvlášť, se stále musí na něco dávat prachy nás všech, které pak chybí jinde. Z cizího se snadno platí a krev neteče.
Pietu, nebo třeba oslavu, ano. Ale za své!!!
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:17:58    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo vlastně všechno v roce 1939 platil? Proč tedy neodjeli také rodiče? To jsou otázky, kvůli kterým je třeba pořád připomínat historii. Platili to lidé s dobrým srdcem. Dospělí byli přeci pracovní síla pro Tísíciletou říši. Co se stalo s těmi co pracovat nemohli nemusím připomínat. Je smutné podezřívat někoho, kdo tyto věci chce připomenout, že se chce zviditelnit.
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:27:22    Odkaz na tento příspěvek  

Výborně! Ať si tedy tuto připomínkovou jízdu zaplatí lidé s dobrým srdcem, kteří mají potřebu ji realizovat. Pak ať jezdí celou Evropou křížem krážem třeba až do Vánoc. Nic proti tomu.
Kuřil P
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

Bužírka: Já platím daně také, a sohlasím, aby se na to tyto peníze daly. Pán "Bužírka" bude patrně bankéř, že?
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.112.124
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:43:47    Odkaz na tento příspěvek  

V říjnu 2007 jsem řešit pro Čmoudíka problematiku spojení Praha - Londýn v roce 1939 (moc jsem nepořešil). Tehdy jsem se domníval, že navržené připomenutí záchrany dětí vlakem, který ve své době znamenal spíše zármutek a beznaděj není příliš vhodné. Dneska - a zvláště po přečtení zdejších příspěvků - si myslím úplný opak. Jen více takovýchto připomenutí, aby nikdy nedošlo k tomu, k čemu vyzývá P.Barchánek ve své primitivní zkratce z 18.8. - totiž k zapomenutí, k "nebabrání se" (přičemž souhlasím, že téma holokaustu je zneužíváno - arab třeba nedostane Spravedlivý mezi národy, i když by na něj měl nárok).
Už emoce, které zde problematika vyvolala, jsou známkou toho, že WT je prospěšný projekt. Jenom bych - ve shodě s McBainem - požadoval trochu víc. To ale není problém Čmoudíka!
Bohužel, když se u nás historie scvrkne na "nostalgii" a pouhé ježdění kolejových vozidel, spíše jen lokomotiv (s vlastním depem ), nelze očekávat víc (srv. komplexnější pojetí - Španělsko, Francii, Švýcarsko, Slovensko). I tak díky.
Méně PHS u koridorů, více WT na trati!

PS: pokud se týče "státních" prostředků, jde o oblíbený klacek. Až bude veřejné všechno, co se ze státních prostředků platí, můžete řičet, proč není veřejný i jízdní řád WT. Namátkou třeba věda a výzkum (třeba projekty zadávané Ministerstvem dopravy), o strukturálních fondech nemluvě. Zajímavé, že pijavice soukromých firem sající ze státních zakázek nikomu nevadí.
Nevěřím, že SŽDC projekt přímo sponzoruje - spíše jen "odpustí" poplatek za DC. Což za to stojí.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.112.124
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:45:43    Odkaz na tento příspěvek  

Je smutné podezřívat někoho, kdo tyto věci chce připomenout, že se chce zviditelnit.
Smutné? Já bych to nazval jinak...
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:47:31    Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil P:
Vidíte, jak to chodí. Vy souhlasíte, já ne, a stejně budu platit akci, kterou považuju v dnešní době, při dnešní ekonomické situaci ČR, za zbytečně okázalou. Malá připomínka této události by bohatě stačila. Kdo chce, vidí, kdo nechce neuvidí. Ani kdyby bylo vypraveno vlaků šest.
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte vy co? Jsem jen obyčejnej fanda do železnice, žádný expert a pro dobro čoudmašin jsem v podstatě nic neudělal. V historii se nijak zvláště nenimrám, a o NW jsem v životě neslyšel, tedy do doby, než médii proběhla zmínka o Winton Trainu. Právě díky tomu se chci podívat i na film Všichni mojí blízcí. Myslím si, že ať už je důvod akce jakýkoliv, právě díky tomuto cirkusu se o NW dozvědělo mnoho lidí, kteří do té doby netušili, kdo a co to je. A ať už měl pohnutky jakékoliv, pro ty děti bylo lepší skončit ve VB v neplodné rodině, než v Osvětimi (či kdekoliv jinde).

Dívejte se na to prosím jako lidé, a ne jako hnidopišští ultrašotouši (jako by bylo důležité, jaká to táhne čouda). A kecy o tom, že je vzhledem k současným historickým nesrovnalostem jedno, zdali pojede Albík, nebo diesel, jsou s dovolením debilní. Normální člověk nepozná, jak stará je čouda. A právě postrk dieslu na tak nákladné a proklamované akci by byl trapas jak sviňa.

Ač taky nechápu důvod utajení JŘ (kdyby ho chtěli teroristi, stejně ho zjistí). Z druhé strany trasu znáte, takže minimálně časy v ČR není problém odhadnout.

Jsem rád, že se alespoň nějaké akce konají, neb kdyby vše záleželo na rejpalech a hnidopiších, nemáme nic.

PS: Nic není 100% technicky dokonalý, důležitá je snaha. A v ní se skrývá ta dokonalost pocitová.


380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
4341100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle debata se od parních mašin dostala trochu daleko, ale budiž, držme se pro tuto chvíli principu "každý za své". Kdo by tedy podle něj měl platit Winton Train? Přece N.W., když už to tenkrát všechno "spískal", a spolu s ním i tehdejší děti, které tím vlakem pojedou - život už si zachránily, tak co by ještě chtěly?! A mohli bychom pokračovat: chcete uspořádat například pietní akci k uctění památky obětí vpádu "spřátelených vojsk" z roku 1968? Nic proti, ale ať to zacvakají pozůstalí a příbuzní; nás ostatní přece nikdo nezastřelil, tak co je nám po tom?!
Omlouvám se za ten sarkasmus, ale myslím, že by bylo namístě víc úcty a respektu k lidem, kteří v oněch dobách museli žít a řešit poněkud jiné problémy, než se rozebírají na tomto fóru!
výletník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.69.4
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně si myslím, že každý kdo zde kňučí, by si mněl uvědomit, kolik peněz se promrhá v jiných odvětvých uplně jinak a z našich daní to jde ouplně stejně. A o naší vládě nemluvě.

Chápu slovo pieta. Ono ve své podstatě je to to samé jako vzít 52 pár zetek a svézt v tom přeživší z koncentračních táborů s usměvem na rtech, jak nám to vlastně všechno dobře dopadlo, že přežili. Ale přesto to nelze srovnávat.

Mj. a řešit zde zda má jet Modrej mercedes, či Vanovka. Já osobně si myslím, že když si tou Čmoudík zařizuje, či spolupomáhá, nechť jede to, na čem se s ostatními dohodne. Je to jeho věc a jeho zásluha. Ale stěžovat si tady a nepřiložit ruku k dílu (měli jste na to dva roky čas a jak vidno, již před dvěma rokama čmoud scháně jizdí řády a info o těchto vlacích) je opět přinejmenším ostuda "českého" rázu.

Příjde mě to tak, že když nejedu já, ať nejezdí i ti druhý. Aneb hamty, hamty, ať mám víc než tamty. Čmoud má u mne obdiv, i když propagace Mercedesu se mne taky moc nelíbí. Ale já jsem proto nic neudělal a proto taky držím hubu a krok. A zda to jde i z mých daní. Tak proč ne. Jen ať se svezou.
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 22:59:32    Odkaz na tento příspěvek  

Bužírka: To máte pravdu, ale od toho jsou přeci volby. Zvolení zástupci potom zvolí ředitele do státních podniků, a ti rozhodují o penězích. Jako trest je v příštích volbách nevolte. Jestliže generální ředitel ČD bere měsíční plat xxx xxx,- Kč, tak společnost musí být přeci v balíku, ne?.
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 23:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS: Ta akce stála daňové poplatníky 5-10 mil. Kč. Vzhledem k 120 mld. schodku, a mnohým tunelům, arbitrážím, atp. je to drobnost, a navíc na dobrou věc.
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 23:10:26    Odkaz na tento příspěvek  

Samlep: Samozřejmě, ony to jsou v podstatě všechno drobnosti. Ale jejich součet...
A pak se mnozí diví, že jsme tam, kde jsme.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.112.124
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 23:14:11    Odkaz na tento příspěvek  

A pak se mnozí diví, že jsme tam, kde jsme.
Ano. Klíčová slova: "útěk ekonomů před právníky" a "vystěhování knihovny na balkon". A pak se mnozí diví, že jsme tam, kde jsme.
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 23:37:31    Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna třeba přestěhování té knihovny z balkónu považuju za potřebnější počin, do kterého by peníze měly jít i v dnešní nelehké době. Proti tomu ani zbla.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 23:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jsem prosívás napsal, že by se mělo zapomenout? Nějak to tam nevidím.

Napsal jsem, že máme jako civilizace daleko aktuálnější problémy k řešení, než si neustále dokolečka omílat hrůzné číslo 6 milionů zavražděných před 65-70 lety. Když toto číslo vydělíme 7 (doba války v letech), získáme cca 850 tisíc ročně. Pokud vezmeme za bernou minci letosní report OSN, pak jen při dopravních nehodách se ročně zabije na celém světě 1,2 milionů lidí. Pokud budeme počítat, že 1/3 z nich si svojí smrt zavinila, pak máme 800.000 nevinných obětí ročně, což je srovnatelné s výše uvedeným holocaustem před 65 lety. Vpravují se snad pro pozůstalé po nehodách zvláštní vlaky s Albatrosem? A nehody jsou jen část daně, kterou naše civilizace platí nevinnými lidskými životy za životní styl. Je toho víc. Viz oběti nesmyslných válek o ropu a nejen o ní. Stačí se podívat na chování jakéhokoliv energetického gigantu vůči místním obyvatelům. V Trmicích u Ustí lihovar naštěstí "jen" smrdí pod nos. Být to ve Venezuele, tak přijdou místí obyvatele vystřílet vládní vojáci placení z daní svých obětí. Věřím tomu, že pokud by se započítaly nevinné oběti zabité kvůli těžbě, přeměněně, přepravě a spotřebě energie (což doprava je také) a následným exhalacím, dostaneme částku hrubě převyšující 2 miliony obětí z nichž minimálně 1,25 milionu nevinných. To by si měli lidi uvědomit a ne dokola poslouchat brečení jednoho z mnoha národů.
Bužírka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.166.188
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 00:09:15    Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžete oběti holocaustu srovnávat s obětmi dopravních nehod. To je naprosto o něčem jiném. Dopravní nehody, jak jste napsal, jsou dány životním stylem, ve kterém se zatím snad nenajde nikdo, kdo by úmyslně vraždil jiného na rozdíl od dob válečných.
Nicméně minulost je potřebné připomínat. Kdo chce však nadstandardní připomínku, nechť si ji zaplatí ze svého. To je dle mne případ vypravení zde diskutovaného vlaku.
Dobrou noc, spíše ráno.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 07:30:50    Odkaz na tento příspěvek  

P.Barchánek - Myslící člověk vnímá rozdíl mezi dítětem zplynovaným v Osvětimi a dítětem zabitým při autonehodě, ale to není nejspíš Váš případ. Vaše "investigativní" dotazy (včera 20:39) ohledně N.W. a jeho akce svědčí o tom, že neznáte nebo nechcete znát ani základní fakta, která jsou dokumentována a doložena kvalitně (pro začátek stačí google). Ano, je tam ještě dost nejasného, ale to není v problematice WW2 nic neobvyklého.
Většina konspiračních teorií ("všechno bylo jinak") má základ v ignoraci/neznalosti doložených faktů a souvislostí.
433.015 - s ní se bude něco dalšího dít, nebo byla "jen" uklizena?
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 08:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasněže chápu rozdíl mezi vraždou a ublížením na zdraví s následkem smrti. Obávám se, že oběť a pozůstalí příliš ne. Z toho důvodu by měly jít peníze na veřejnou dopravu do veřejné dopravy a ne na podobné akce.

Investigativní dotazy nejsou všechny z mé hlavy. Pochází z hromady e-mailů, která mi došla jako reakce na můj včerejší příspěvek.
Jdu do práce. Čau večer.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 08:18:31    Odkaz na tento příspěvek  

Problém bude jinde - mně se nedávno taky nepozdávalo, že na pravidelném vlaku kofinancovaném z veřejných peněz jede "pomeranč", pravděpodobně jen pro ukojení šotochoutek někoho ze vedení ČD, šotouši povykovali, že je to v pořádku. Cesta 498.022 ku příležitosti "Výročí cesty Gustava Anděla do Tater" (skutečně "historická" událost), která asi nebyla financována jen ze soukromých zdrojů (nic proti tomu), taky nevzbuzovala takové pohoršení jako WT. Jadérko pudla bude nejspíš v tom, že u těch dvou akcí mohli být šotouši na palubě, tady nikoliv. Jejich zklamání rozumím, ale zpochybňovat kvůli tomu i Wintonovu akci z roku 1939 ("kdoví jak to bylo, nebabrat se, neslavit") je poněkud nechutné.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16137
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 09:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domněnka je, že Němci byli rádi, že se dětí zbavují. Spolupracovalo se i s cestovní kanceláří ČEDOK.

Británie udělovala azyl jen těm dětem, o které se přihlásily "náhradní" britské rodiny (musely se o ně starat do jejich 17 let) - tzn. že vládu Jejího Veličenstva nestály ani penny, což by u dospělých jaksi nešlo.


To se nám ta historie pěkně zaostřuje. Opravdu důvod k monstroslavě s politiky a dalšími "celebritami" .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 09:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB- misto hlubokých úvah mi odpovězte na můj dotaz. Kdo řekne A musí říct i B.Jinak je u mě zbabělec navíc schovaný za anonymitu admina ! Panu Barchánkovi jsem to už vysvětlil / své názory/ a šlo to i slušně. Pokud někoho napadnu musím taky umět vysvětlit proč.Vaše další názory už komentovat veřejně nebudu. Až si doplníte znalosti historické, sáhněte po učebnici psychiatrie a tam si najděte pár statí o hysterii. Abyste věděl o čem mluvíte. S úctou Ivan Šnábl
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 10:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

McB: "...tak se nám historie pěkně zostřuje...". Při vašich "znalostech" historie to pro Vás bude překvapením, ale neochota většiny vlád přijmout těsně před WW2 židovské uprchlíky a naopak relativní ochota nacistické vlády jim odjezd umožnit (po příslušné úřední šikaně a za tučný obolus), je všeobecně známý fakt.
Zlamik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 10:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,jestli se ještě můžu vrátit k bulík, sedma a vanovka na WT?Vy už jste tak polmalí,že velké rychlíkovky nestiháte šotit?:-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16138
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 11:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Max noodle2 - misto hlubokých úvah mi odpovězte na můj dotaz.

Není třeba na nic odpovídat, stačí jen malá rekapitulace. Opravdová vizitka slušného a kulturního člověka:






Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16139
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 11:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk - Při vašich "znalostech" historie to pro Vás bude překvapením, ale neochota většiny vlád přijmout těsně před WW2 židovské uprchlíky a naopak relativní ochota nacistické vlády jim odjezd umožnit (po příslušné úřední šikaně a za tučný obolus), je všeobecně známý fakt.

Pochopitelně, že to moc dobře vím. Nechtěli je ani Francouzi na Madagaskar, nechtěl je totiž nikdo nikde.
Takže se tu jen snažím nastínit skutečné dění onoho roku 1939, a tehdejší souvislosti. Abychom si uvědomili (resp. aby si někteří uvědomili), co že nám ten Wintontrain s Albatrosem a Antonem v čele vlastně připomíná. A hlavně jestli je takový spektákl vůbec vhodný. Podle mě ne.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:00:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, nikdo je nechtěl. O to víc je dobré si připomenout, že Winton dokázal i přesto těch 669 dětí "udat", i to, že z těch dalších 250 připravených k odjezdu v září 1939 nepřežilo válku ani jedno. A bylo by dobré, kdyby ve všeobecné euforii nad jeho činemm zaznělo i to, jak to bylo s oficiálním přístupem k uprchlíkům z Německa (viz. mýtus o ochotě ČSR udělovat azyl). Souhlas?
A znovu opakuju - vzhledem k jiným spektáklům na dráze u příležitosti výročí zcela bezvýznamných nebo nesmyslných, je projekt WT vysoko nad průměrem.
Btw: Nesrovnatelně větší zhůvěřilostí je účast Vladimira Putina na chystaném pietním aktu na Westerplatte...Ale to už jsme úplně někde jinde.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB - strašné, to je pomalu na žalobu, pane přecitlivělý. Takovéto výrazy /a mnohem horší/ najdete v každém druhém filmu,časopisu, atd. Rovněž tak zde, na K-r, račte se podívat.
Jsem neobyčejně rád, že nejsem to, co Vy považujete za slušného člověka. To bych pak sám nad sebou zvracel.... Vaši slušnost a inteligenci jsem si už ověřil z Vašich příspěvků.
Sbohem a děkuji- poučné.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, všichni se báli jednoho pošuka v čele tehdejšího dojčlandu a stejně jim byla ta jejich loajalita prdlajz platná, zaútočil na ně také. Koneckonců nás taky v Mnichově zaprodali a okleštili že.Právě proto si myslím že ona osobní statečnost pana Wintona, který jednal na vlastní pěst, dle svého nejlepšího uvážení a ne dle oficiální nóty Albionu stojí za velké připomenutí.Za připomenutí jeho lidství, před kterým se my musíme sklonit.Že se o tom moc nevědělo je nabíledni.Vůbec je zázrak že se toho dneška sir Winton dožil.Sto let je sto let, to se nedožije každej. No a k těm čoudám - myslím že je to vhodnější než nějaká suprmoderní elektrická mašina. Škoda že není provozní mikádo, hodilo by se k Antonovi víc. Howgh.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16141
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk - O to víc je dobré si připomenout, že Winton dokázal i přesto těch 669 dětí "udat", i to, že z těch dalších 250 připravených k odjezdu v září 1939 nepřežilo válku ani jedno. A bylo by dobré, kdyby ve všeobecné euforii nad jeho činemm zaznělo i to, jak to bylo s oficiálním přístupem k uprchlíkům z Německa (viz. mýtus o ochotě ČSR udělovat azyl). Souhlas?

Samozřejmě. Proti jeho osobnímu výkonu opravdu nic nemám . Jen mi nesedí to (ne-)zasazení do celkových souvislostí. Právě proto, že je to pojato takto velkolepě.

Nesrovnatelně větší zhůvěřilostí je účast Vladimira Putina na chystaném pietním aktu na Westerplatte...

To se opravdu chystá ? To by se pak oslavy mohly přesunout do Brest-Litovsku... A vyvrcholit by mohly ohňostrojem v sosnovém háji u... Však víme kde .

MN2 - To bych pak sám nad sebou zvracel....

Přeji hezkou zábavu.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16142
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 12:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovářmirek - Ano, všichni se báli jednoho pošuka v čele tehdejšího dojčlandu a stejně jim byla ta jejich loajalita prdlajz platná

Kdyby to právě bylo tak jednoduchý, tak jsme si letos (nebo loni) připomněli 70. výročí vzniku židovského státu Madagaskar a ne nějaký Wintontrainy. V tom je ten zádrhel.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6403
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 13:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesrovnatelně větší zhůvěřilostí je účast Vladimira Putina na chystaném pietním aktu na Westerplatte - no jo, ale oni tam o něho ani 2x nestojí, ale "pozval se sám". A podle vyjádření některých představitelů si organizátoři/země neodváží řeknemě protestovat, protože si nechce rozlobit Rusko. Či spíše jeho vládce (skutečného). Když tak porozuju dění poslední dobou, přijde mi, jako by se něco podobného už někdy stalo. Dokonce ani herecké složení nebylo moc odlišné, jen v hlavní roli byl někdo jiný...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 13:26:38    Odkaz na tento příspěvek  

McB: Jsem rád, že jsme si to konečně vyjasnili.
OT: "To" se opravdu chystá:
http://www.reflex.cz/Clanek37245.html
Paradoxně zástupcům GB a Francie se tam moc nechce, kvůli Sitzkriegu. Putin s "paktem", Katyní či Varšavským povstáním evidentně problém nemá.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 13:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, proběhl jsem si tuhle diskuzi jen tak letmo a je mi z některych z vas trochu uzko...
Začalo to tim, že Čmoud sem hodil s nonšalanci sobě vlastni zkazek na WT, jehož obsah se některym z nas nelibil. Ale to nic neměni na tom, že on a jini kteři se na tehle akci podileli odvedli obrovsky kus prace, za ktery jim patři hluboke uznani. Když ne od nekterych z vas, tak ode mně určitě.
Za druhe co mně trošku zaraži, proč se nimrate v tom co jak bylo? Resp. v detailech... Zachranilo se velke množstvi děti, to je neoddiskutovatelny fakt. Proč si tohle nepřipomenout? Každy z nas děla dnes a denně male či velke skutky, o kterych se sice nemluvi, ale o tohle nam přece nejde ne? TAk proč to pitvate?
Cela ta akce ma byt připomenuti jednoho dobreho skutku a v neposledni řadě to bude zajimave zpestřeni pro ty, kdo se radi podivaji na nevšedná věc, kterou parní vlak ve dnešní době bezpochyby je. A že na to daly ruzne organisace ruzne množstvi peněz- proč vam to vadi? To nejsou vaše penize. Ani moje penize. To jsou penize tech organizaci. Že je dostaly od statu? Pořad to ale nejsou vaše penize. Nepletu-li se, daně platime statu za to, že mame po čem jezdit, že pro nas přijede zachranka když se nam uděla špatně,že v připadě ohroženi vyjede armada a bude nas branit. A co s těmi penězmi děla stat, neni naše věc. Nebo to tak neni?
Resumé mého přispěvku ktery pušu s nechuti bych viděl tak, že moji plnou moralni a budu-li moct i jinou podporu tahle a jine akce podobneho duchu maji a mit budou.
Protože si vážím každé práce, která dobro koná.
Nepřipada vam to od někud povědomé...?
No nic, dal se tu hadejte o hloupostech, když na to mate čas a bavi vas to. Pokud by se na toto téma se mnou chtěl někdo pobavit, rád to s ním rozeberu, ale na mailu a né tady. Děkuji a Čmoudovi a ostatním držim palce.
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16143
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena - Když tak porozuju dění poslední dobou, přijde mi, jako by se něco podobného už někdy stalo. Dokonce ani herecké složení nebylo moc odlišné, jen v hlavní roli byl někdo jiný...

Určitá podobnost tu je, to ano. Ale zase jiné věci jsou trochu jinak. Takže si vyber .

jk - Putin s "paktem", Katyní či Varšavským povstáním evidentně problém nemá.

Nejhorší je, že mi připadá, že s tím opravdu problém nemá. Že prostě reprezentuje vítěze nad fašismem a hotovo . A co bylo předtím (a potom) - co na tom sejde?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo, v kterém roce přešli lokomotivy 464.101 a 102 z výtopny Praha Hybernské (Masarykovo) do Jihlavy? Děkuju
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:49:24    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si vstoupit do zdejších nechutných hádek odkazem na to, že Slováci si hodlají koncem příštího týdne také něco připomenout. Zdá se, že docela velkoryse: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003179-Oslavy-65-vyrocia-SN P.asp (a také většinou s nepůvodními vozidly).
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16144
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slováci si hodlají koncem příštího týdne také něco připomenout

Je otázka, jestli si budou všichni připomínat to samé .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 14:56:53    Odkaz na tento příspěvek  

McB: A divíte se? :-/
http://zpravy.idnes.cz/druhou-svetovou-valku-rozpoutalo-polsko-tv rdi-rusky-ministersky-web-1ml-/zahranicni.asp?c=A090604_184925_za hranicni_lpo
Tím bych tenhle off topic osobně uzavřel.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 15:00:21    Odkaz na tento příspěvek  

Patřilo k příspěvku z 14:34..
McB: K příspěvku 14:54 se mi vybavuje věta "A bili sme tých bolševikov...eh, čo to táram, fašistov..." ;-)
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 16:42:50    Odkaz na tento příspěvek  

Janek lemoch: Ta 464.101 odešla z výtopny Praha Masarykovo nádraží v červenci roku 1948 do výtopny Brno. Teprve v květnu roku 1949 odchází do výtopny Jihlava. Snad stejnou cestou jí následovala její "sestra" 464.102. Zrovna tu mám před sebou dokument, kdy obě lokomotivy jsou v v květnu a září roku 1949 vykazovány v Řsd Brno.
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 19:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci mám na Vás prosbu.
Jelikož modelařím tak bych Vás chtěl poprosit o fotodokumentaci 475.1 nejlíp 142ky přerovské, ale může být jakákoli mašina a kdyby bylo i stanoviště byl bych moc rád děkuji předem. Pošlete mi ji prosím v zabalené formě na mejl kolejistesumperk@centrum.cz potřebuju podklady na model. Díky moc
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 21:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v připadě ohroženi vyjede armada a bude nas branit.

Zítra to bude na den přesně 40 let, co vyjela poprvé a díkybohu naposled - tankama do demonstrantů, viz minulý Reflex.

jk: ono je toho v dnešním čísle Reflexu povícero. Díky za tip. Jinak Pomeranč na pravidle, za erár a za účelem Vámi zmiňovaným je taky pěkný hnus. Anděla jsem ani nezaznamenal.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16146
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 21:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk - McB: A divíte se? :-/

Ten odkaz je bazvadnej .

"Všichni, kteří nepředpojatě studovali dějiny druhé světové války, vědí, že začala kvůli odmítnutí Polska uspokojit německé požadavky,"

Co k tomu dodat? Tohle se tématu parní lokomotivy týká tak, až tomu věřit nemohu.

Jen ve zkratce: 52, 556, Big Boy... Nic by bez toho nebylo.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5560
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 22:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten odkaz je bazvadnej

Až na to, že nikde není uveden link na originál toho článku, aby si člověk mohl udělat sám úsudek. Ze splácaného článku na idnesu, hlásné trouby aktivistických novinářů typu Steigerwalda a spol., bych opravdu závěry nedělal. Tenhle plátek je již dlouho vyhlášený vytrháváním z kontextu, šířením polopravd a zejména uváděním dějin "na pravou míru".
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2009 - 23:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk.Jde o 433.015.Zatím jsem rozpohyboval levé šoupátko.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 02:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086 :č.p.793-konečně to někdo napsal
Petr_barchánek : člověče,vy asi musíte bejt hodně zamindrákovanej chlapík,co? Soudě dle vašich výlevů na adresu Čmouda..
Dovolím se zeptat,co jste udělal pro páru vy? Kolik jste toho na ní odjezdil,odpracoval hodin na opravách atd,že vám ten albík tak leží v žaludku? Jako cintat si pentli tady na káčku,to není až zas taková zásluha.Tak kur..a už ty kluky nechte být
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 07:29:15    Odkaz na tento příspěvek  

McB: Potom, co jsme si vyjasnili, o co nám jde, se mi podařilo vychladnout, takže přijměte omluvu za toho hlupáka.
Kpt. Stejskal: V té Vaší frázičce chybí ještě agenti přisluhovači, hlásné trouby imperiálistů a vrazi z "Vólstrýtu".
BDlm: Dobrá práce - co s tím dál?