K-report
 

Archiv do 24. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 24. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 07:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk.Kompletace do vystavovatelného stavu.Třeba někdy bude v Lužné sraz Skaličáků.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 07:57:53    Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm: Dík. Počítám správně, že je jich dochováno sedm (5 x ČR + 2 x SR)? Čísla těch slovenských ale nevím, plete se mi 08 a 23...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 08:18:33    Odkaz na tento příspěvek  

Já jich mám v databasi osm:
433.001,umísť.Brno dolní LD,maj.ČD,výr.ČKD 2398/1948,ex K 711
433.002,umísť.Valašské Meziříčí LD,maj.NTM,výr.ČKD 2399/1948
433.008,umísť.Zvolen,park u žst.,maj.město,výr. ČKD 2405/1948(obrněný vlak,nekompletní)
433.014,umísť.Zlonice,maj.priv.,výr.ČKD 2411/1948
433.015,umísť.Lovosice LD,maj.ZMŽ,výr.ČKD 2412/1948,ex K 793
433.023,umísť.Vrútky,expozice MDC,maj.ŽSR,výr.ČKD 2420/1948
433.025,umísť.Plzeň LD,maj.IMC,výr.ČKD 2422/1948,vrak
433.049,umísť.Kněževes,vlečka,maj.KHKD,výr.ČKD 2446/1948
Ale to "opancéřované", torzo 433.008, co stálo na pomníku obrněného vlaku pod zvolenským hradem, se už za lokomotivu pomalu ani nedá považovat.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16148
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 08:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip Stožecký - člověče,vy asi musíte bejt hodně zamindrákovanej chlapík,co? Soudě dle vašich výlevů na adresu Čmouda..
Dovolím se zeptat,co jste udělal pro páru vy? Kolik jste toho na ní odjezdil,odpracoval hodin na opravách atd,že vám ten albík tak leží v žaludku? Jako cintat si pentli tady na káčku,to není až zas taková zásluha.Tak kur..a už ty kluky nechte být


Myslím, že zrovna Petr Barchánek si určitou dávku kritiky dovolit může...

jk - Potom, co jsme si vyjasnili, o co nám jde, se mi podařilo vychladnout, takže přijměte omluvu za toho hlupáka.

Nechme to být...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.116
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 08:38:28    Odkaz na tento příspěvek  

T4784086:Ano.Souhlasím.Nejlepší by bylo tuto debatu ukončit.Čmoud toho udělal dost.Bylo by lepší se vrátit opět k parním lokotkám.
433.015 to je počítám stroj,který byl odstaven ve Vranovicích,odkud změnil působiště do Zubrnic a nyní je deponován v Lovosicích.Tedy klucí.Klobouk dolů.Když jsem ji viděl tak to byl skoro vrak.Snad mu chyběli i klacky...
Petr_fajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 08:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže aby se to konečně ukončilo, tak popořadě: jk:
"Cesta 498.022 ku příležitosti "Výročí cesty Gustava Anděla do Tater" (skutečně "historická" událost)"
Vám to, koukám, rychleji píše, než myslí. Protože když nevíte, tak se zeptejte, než napíšete nějakou hloupost. Ta jízda se uskutečnila u příležitosti každoroční nostalgické akce Probuzení Katky, která se koná v Košicích a 498.022 tam jela reprezentovat.
Filip Stožecký:
Pan Barchánek pro nostalgii nikdy nic neudělal, pouze umí kritizovat.
Petr Barchánek:
Výrazivo jako "hnus" apod., zrovna tak jako vaše kritiky a výlevy si prosím odpust, nebo přejdi do diskusního tématu "Schotoush, nový živočišný druhů.
Tak, a te´d prosím zase k tématu parní lokomotivy.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 08:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Stožecký, ozvěte se mi na e-mail prosím, jestli máte nějaké výhrady k mojí osobě.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 09:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajgl: Pan Barchánek pro nostalgii nikdy nic neudělal, pouze umí kritizovat.

To je Váš názor a já Vám ho neberu. Naštěstí tomu tak není. Až si zjistíte podrobnosti, tak se ozvěte.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 09:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Petr fajgl - jo, samozřejmě vím, že ten "Anděl" byla spíš recese a proti té akci samotné nic nemám. Jen jsem srovnával povyk kvůli "ahistoričnosti" Wintontrainu s tichou tolerancí tohoto. Možná jsme měl zvolit jiný příklad, ale nic mě v rychlosti nenapadlo.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 10:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, dovolil jsem si na webech nastudovat cosi o Winton trainu a tím jsem měl asi začít. Když jsem zjistil rozsah, trvání a záběr akce , bylo mi jasné, že Čmoudík je jen zrnkem písku z velké hromady. Co se týče finančních výdajů bude jízda vlaku patřit k těm méně významným. Více peněz bude vyplaceno na odměnách pro soutěžící a dalších položkách. Takže scénář jako vždy- zástupný problém a pak už výlevy plné zášti,závisti a pravé české malosti- chcípla mi koza, bože dej ať sousedovi chcípne taky.

Petr Barchánek- vážím si Vás i když s Vámi nesouhlasím, bojujete čestně, bez výlevů a hájíte své přesvědčení- na rozdíl od jiných / Vašich dobrých známých/. Ohledně obětí vemte v potaz, že WW2 stála asi 70 milionů životů a to jen v primárním stupni. A že charakter obětí byl trochu jinde- u dopravní nehody je mnohdy viníkem právě oběť....
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.116
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 12:58:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tady máte pro odlehčení dva kousky z jedné nádherné akce.Jak ten čas letí...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 13:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262- škoda,že se jí někdo neujal aby mohla zas jezdit. Fotil jsem ji poprvé v roce 1976 jako zeleno-černou a vždy to byl parádní stroj.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16151
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 13:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex - Až na to, že nikde není uveden link na originál toho článku, aby si člověk mohl udělat sám úsudek.

Můžeš studovat :

http://www.mil.ru/940/25260/index.shtml

Opravdu výživné texty (pro ty, co si ještě pamatují ze školy azbuku ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 16:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

noodle: poslední poznámka na toto téma z mé strany (Doktor + Zm*d, já stále čekám, co mi napíšete do e-mailu - to koukáte, jako jsem si zjistil Vaše skutečné identity, co?): Už jsem měl možnost bohužel vidět na vlastní oči různé oběti dopravních nehod (spolujezdec na motorce, pilot, chodec vs vlak hned dvakrát, posunovač). Při vší pietě a úctě ke všem nevinným obětem všech možných i nemožných izmů, "pokroku", "civilizace" a vyšších zájmů se Vás ptám: Co byste si vybrali, pokud by Vám někdo dal na vybranou a trval jen na jedné možnosti: Nadechnout se pětkrát zhluboka prudkého jedu s následným bezvědomím a nebo deset minut umírat v troskách jakéhokoliv dopravního prostředku za účasti davu (viz písnička tuším, že od Plavců?) a jejich foťáků v mobilech. Nemusíte odpovídat sem do diskuze, odpovězte si to jen sami před sebou.

Na začátku celé diskuze jsem řekl, že mi vadí donekonečna opakované brečení jednoho národa (sama sebe rasisticky nazývajícího "vyvolený") v porovnání se současnými zvěrstvy, zvlášť, když v současné nevinné oběti "pokroku" převyšují oběti holocaustu a to jak v absolutních číslech, tak mnohdy i v krutosti odchodu ze Světa.

Mimochodem velmi zajímavé čtení je zde. Ukazuje, jakým způsobem se (nejen) k dětem jiné rasy/náboženství chová národ, jehož tragédii si připomínáme: http://www.btselem.org/english/statistics/Casualties_Data.asp?Cat egory=13&region=GAZA.
A namátkou si najděte třeba hned začátek dubna 2008 (ale jsou tam i drsnější věci). Vzhledem k tomu, kdo tyto přehledy sestavuje a publikuje bych se vůbec nebál nějaké podujatosti.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 17:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PB - neshodneme se ale nevadí. Winton train není o Židech ale o Wintonovi. A v motu má úplně něco jiného- ani Wintona ,ani Židy. Poznámce s Doktor+ zm.d nerozumím. Pokud to měl být můj psedonym nebo náhradní nick pak jste vedle tak o 1000km. Pokud už se pokoušíte o detektivní práci dělejte to pořádně.
Za své jméno se nestydím- máte ho v mailu, jen si opravte pravopisnou chybu. ČÍ IDENTITU JSTE TEDY ZJISTIL ? Moji? Tu už znáte nebo jsem snad maily nepodepsal? Můžu Vám k tomu dodat i adresu a datum narození. Jen číslo OP a rodné č. si, s dovolením ,nechám pro sebe.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 17:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těch dvou rypáků Fajgla a Stožeckého
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 17:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PB- dost neštastně napsáno. Koukněte na mail s tím ,že konec už tedy neplatí....
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 19:09:27    Odkaz na tento příspěvek  

Petr barchánek: Mezi zachráněnými dětmi byli i děti jiných skupin než židovských (např. komunistů). Ale to je přeci úplně jedno. Především to byly státní příslušníci býv. Československa v té době již protektorátu. No a nakonec to byly především lidé. Je velice pěkné, že se vás dotýka nespravedlnost v současnosti. Právě čin Nicolase Wintona by měl být Vaším příkladem, aby jste udělal podobný skutek. Vyměnte Vaší kancelář za nějakou práci v humanitární organizaci, a pracujte tam kde je to potřeba. Pokud zachráníte jednu lidskou bytost Vaše práce bude prospěšná. Pokud jste mužem činu, tak se nám zanedlouho ozvete z nějaké takové země při záchraně např. dětí. Potom i Vám vypravíme nějaký ten vlak. No, alespoň drezínu. Tedy přeji Vám mnoho úspěchů při takové práci.
Přeci připomínka vzdálené minulosti nevylučuje přítomnost. Každého člověka se dnešní dění ve světě rovněž dotýká.
Zapomněl jsem poděkovat organizátorům této akce. Velké díky.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 21. srpna 2009 - 21:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, prosím Vás, jsem správně ve fóru parní lokomotivy? Mám pocit že je tady stejná diskuse jako v Tv mezi "našimi politiky", nebo spíš mezi babkama na trhu. Neznám osobně nikoho z diskutujích a taky se nechci někoho dotknout. Ale podle mě je čin pana Wintona neoddiskutovatelný a publicitu si zaslouží. Řekl bych, že v dnešní době kdy "lepší" děti zapalují střechu nad hlavou těm "horším", obvzlášť.
Vlakem byli děti odtransportovány, tak proč si to nepřipomenout třeba právě jízdou zvláštního vlaku. Jaká je v čele vlaku lokomotiva nepozná 95% lidí,ale že je parní a ty tehdy jezdily¨(pár roků sem, nebo tam) pozná každý.
No a pokud máte nějaké osobní spory s "čmoudíkem", i když mě připadá že se vůbec neznáte, zkuste si to s ním vyříkat s pucvolí v ruce u jejich mašiny. Možná Vás budou pak bolet ruce tak, že přestanete tlouct tlachy do klávesnice.
Jako platící divák jsem se účastnil na několika akcích pořádaných výše zmiňovaným a podle zájmu obyčejných lidí bych řekl že to rozhodně nedělá špatně. Doufám že mě ale neukamenujete, když si dovolím teď dát sem pár fotek z jejich akcí, jen tak pro připomenutí jak vypadá parní lokomotiva a proč sem většina lidí nahlíží.

Výletník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.69.4
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 01:59:09    Odkaz na tento příspěvek  

Bartsk, přesně tak. Není více co dodat.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 07:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Barte a Výletníku,kdybyste se naučili ve školičce pořádně číst, zjistili byste,že někteří tady stojí, byť s výhradami, na Čmoudově straně. A protože toho třeba o něm víte míň než jiní,nesuďte. Víte třeba jestli zrovna teď tu podporu nepotřebuje víc než pár fotek ? Já to vím.
Takže chlapci -fotky pěkný ale někdy je třeba pomoci i psaným slovem. Váš taťka Houmr
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.116
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 08:49:27    Odkaz na tento příspěvek  

Už je to tu jako u blbých.Zřejmě to tak bude,dokud ten vlak neodjede.
Prosím vás.Nechte Čmouda být.Je to schopný člověk,který pro vaše šotoušské potěšení dělá skoro zázraky.Rejpat umí každej o...el.Radši sem přihoď te nějaké vaše úlovky.Dobrých parních vlaků není nikdy dost.Jen je škoda,že se nedá zachytit ta vůně...
Nedávno jsem jedné kočině pustil kousek videa stojící páry a byl jsem šokován prohlášením.Řekla totiž že ta mašina dejchá,že je živá.Pánové včíl mudrujte,co je na tom pravdy.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 09:10:36    Odkaz na tento příspěvek  

Informace o Posázavských linkách před malou chvilkou ve zprávách Českého rozhlasu 2 "Praha":

"Ve tři čtvrtě na deset z nádraží Praha-Braník vyplouvá parník... ehm, emh vyjíždí parní vlak (hehehe) směrem..."
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 09:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262 - u mladice dobrý postřeh, jinak známá věc. Pára není stroj to je fenomén a zůstane jím . Možná navždy ale určitě ještě dlouho....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 09:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262- celkem by mě i zajímalo kolik ze zdejších abonentů zažilo ještě pravidelný parní provoz. A nemyslím tím těch pár posledních chudinek dosluhujících někdy kolem roku 1980 na podřadných výkonech. Snad s výjimkou Jaroměře a jejího uhlí.
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 10:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by měl zájem se podívat za párou na východní konec republiky, mohlo by ho zajímat toto:
http://www.myjava.sk/osemdesiatka-na-koniec-prazdnin/
Svoje kvality tam bude předvádět po celý víkend bratislavská "uhranka" 331.037, v sobotu dokonce dvakrát denně .V neděli jí pojede naproti veselská mráča 002.

(Příspěvek byl editován uživatelem E499.001.)
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.116
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 13:20:13    Odkaz na tento příspěvek  

Mad nooedle2:Jo tak to by mne také zajímalo.kolik semka chodí těch "pravidelnejch čoudařů".
Vám povím.To bejvaly časy.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 13:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Kuřil P.**
Díky. Jestli jsem dobře pochopil, tak obě 464.1 přešli do Jihlavy koncem roku 1949. Nevíš náhodou do které brněnské výtopny byly dodány?
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 14:10:59    Odkaz na tento příspěvek  

Janek lemoch: Patrně obě přešly již v květnu r. 1949 do Jihlavy. Výtopna Jihlava patřila rovněž pod Ředitelství státních drah Brno. Tehdy bylo výtopnou Brno, myšleno dnešní depo Brno dolní. Tehdejší výtopna Horní Heršpice byly podslužebnou.
Ještě se na to podívám, nebo někdo znalejší doplní.
V květnu se měnil grafikon, takže to vypadá, že výtopna Jihlava převzala, některé výkony na trati Brno-Jihlava, ale je to pouze domněnka.
Ještě nějaké doplňky k jubilejní lokomotivě 464.101:
Vyrobila jí Böhmisch-Mährische Maschinenfabriken, A. G./ Českomoravské strojírny, a. s. pod výrobním číslem 2000. Kotel obdržel výr. č. 16291. 21. listopadu 1940 ji převzala výtopna Praha Hybernské nádraží. Technicko-policejní zkoušku vykonala dne 19. prosince 1940 na trati Libeň horní nádraží-Poříčany. Nejvyšší rychlost byla 115 km/h.
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 17:48:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Janek-lenoch
až budu mít čas tak vám k 464.1 v Jihlavě něco napíšu. Mám toho dost (nejen) o historii výtopny Jihlava i jejich lokomotivách. Jen nemám čas to spisovat.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.22.145
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 19:02:48    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové.Konečně solidní písmo.
Rejpal2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.144.56
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 20:49:34    Odkaz na tento příspěvek  

s kamarádíčkama z GŘ a ředitelem zeměkoule z DHV Lužná by byl schopnej kde kdo
Rejpal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 21:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sleduji diskuzi ale nezasahuji do ní,odborníků je zde dost.Rejpal2 nenapadla tě lepší přezdívka?Jinak mám dotaz.Je ještě 556.0271 v Lužné?Nedávno jsem ji navštívil a nebyla ani v depositu.Viděl jsem 304ku nejvíc jí asi poškodil čas a zjevně sloužila jako zdroj náhr.dílů,ale oprava je zřejmě reálná.Některé části např.víka šoupátkových komor by šly vytěžit v Mostě z 498čky pokud ještě existuje.No vše je o penězích vím.No další pasivita bude stát víc!A postupně mizí i zbylé vraky.No dost výlevů.A všem mašinkám spoustu lidí kteří je s láskou a nadšením opečovávají!
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 22. srpna 2009 - 22:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Léčba parou,hlavně když zabírá
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 07:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rejpal -A kde by měla být když je to výstavní kus. Nedávno zrenovovaný. Díval ses pořádně ?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 23. srpna 2009 - 21:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.0498 by se měla údajně v nejbližší době sešrotovat..Doufám,že alespoň zodpovědné osoby vytěží vše co je použitelné pro další stroje..Stejně má poškozený rám,tak by to ani na studený exponát nedalo..304 přeji nějakou tu "štětkovou" revizi aby trochu po letech vypadala..556.0254 by snad měla být pro plánované muzeum v Olomouci.

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Rejpal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 07:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.0498 jsem viděl v květnu 2007.Mám ji nafocenou,souhlasím nelze zachránit ale má díly které chybí jinde,např.čelní žebříky,prsa,víka válců a komor.Její dýmniční dveře byly bez hluboké koroze a tendr vypadal také solidně! 304ka má autogenem odřízlé pouze napaječe a díru v pravém kompresoru.Vše ostatní je řádně demontováno.254ka je značně demontována a autogenem také zasažena část rozvodu.No fandím jim štokři jsou od dětství v mém srdci.Takový náklad za šera se spoustou jisker a v létě protipožární hlídky podél polí.
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 07:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

k té 464.1: prvně informace o předání ramene do Brna. Pak něco k přednání do Jihlavy, ale to přesný údaje stále nemám.

ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 08:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty, co jim pořád něco leží v žaludku se zveřejňováním, tak vám v příloze zasílám první stránku dps Network Rail ostatní jsou odstraněny, celkem jich je pět, pro Winton Train z Harwich do Londyna. Hlavně chci upozernit na popisek v černém poli "PRIVATE AND NOT FOR PUBLICATION". To jen pro ty, kteří rádi zde zveřejňují různé dps a pod.
application/octet-stream
WK23 04092009 RIV29151Y Harwich to London Liverpool Street-Winton train- (2).doc (49.7 k)
Jo a něco pro oko z jízdy Tornáda dne 15.8.2009
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 08:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.42
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 08:50:54    Odkaz na tento příspěvek  

Dobi:Nojo,fešák.Bude jezdit na Radegasta?Už se ví odjezd z Ovy?
Přikládám jednu hádanečku.Podotýkám,že se nejedná o fotomontáž.Fotka je letošní.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 09:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262:Je to v plánu
5. září Prostějov - Chornice - třebovice - 120 let Moravské západní dráhy
13. září Frýdek - Místek - Dobrý u FM - Nošovice - Dny radegastu
19. září Val. Meziříčí - Kroměříž - Vizovice - 110 let trati OZVD.
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 09:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Den Radegastu budou jezdit 423.041 a 433.002. Odjezdy z Ostravy 8,56, 12,56 a 16,56. Otázka je, která pára bude jezdit z Ovy a která bude jen pendlovat mezi FM a pivovarem, nebo jestli se to bude střídat... Odjezdy z FM do pivovaru jsou vždy X,02.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 10:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubíček:Tak dle mého 423.041 z Ovy a my s 433.002 FM-pivovar
Kapka_deště
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 10:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta: 5560498 by byla pěkná, jako názorná úkázka par. lokomotivy v řezu, jak jsi jednou Alfe navrhoval, v Lužné by jí to slušelo, nemusela by celá, stačil by kotel a parní stroj.
Silenymax
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 10:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: jo odlsk od vedle stojící 477.013 nadělá své ...
ICQ 134407993 , Http://picasaweb.google.com/sileny1081
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 11:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé ze strojů na letošním 19.ročníku Heizhausfest v Chemnitz-Hilbersdorf.



262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.42
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 11:39:58    Odkaz na tento příspěvek  

Silenymax:Trefa,bingo.
Dobi:Děkuji uctivěji.
Kapka deště:A já co pořád v tej lužnej chybí.To by byla špica.Kurňa,určitě je to lepší nežli to šrotovat.
Alfův nápad je vynikající.Chtělo by to jej realizovat.V cizině je to pokud jsem informován,také a celé muzeum by to vyzdvihlo.Ostatně v týdnu,kdy pára nejezdí,by se tam alespoň něco (mimo pracantů,kterých moc není) hýbalo.
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 13:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Most,stav k 15.8.2009.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 13:41:15    Odkaz na tento příspěvek  

No prosím - jak tam pěkně bují rostlinstvo - docela pěknej lokomotivní park.
Martin475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 13:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsetín-Velké Karlovice 23.8.09




Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 15:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám kremák tam je ještě furt..toho bych neřezal,s použitím čela z Frýdku by se skoro mašina na vystavení poskládala..no nic..Dám něco na vzpomínku 456.021

jo a koukám v popisu fotky jsem udělal překlep..a je to Železničář 1971

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.42
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 15:55:32    Odkaz na tento příspěvek  

Alf:Hezký kousek.To ještě vycházel železničář který stál zato.Dnes je to samochvál.Občas se tam něco málo ukáže,ale to jsou vyjímky.
Ty čoudičky bych nelikvidoval.Jeden neví,kdy se může hodit třebas soukolí...
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 16:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_barchánek: Doktor + Zm*d, já stále čekám, co mi napíšete do e-mailu - to koukáte, jako jsem si zjistil Vaše skutečné identity, co?

Omlouvám se, že se vracím k již ukončené debatě ohledně WT, no musím zareagovat a objasnit si jednu věc. Pakliže výsledkem Vaší detektivní práce bylo odhalení duplicitních nicků, máte pak nickem Doktor namysli mě - nick Doktor na k-repu či někoho jiného, ve Vaší komunitě rovněž pod tímto nickem známého? Jestliže myslíte mě - k-repového Doktora, nepokoušejte se pracovat ve službách detektivních, anžto byste si moc úspěchů nepřipsal a je-li myšlen Doktor mimo k-rep, prosím o osvětlení o koho jde, neboť jsem se již zde před lety setkal s narážkou na jistého Doktora mimo k-rep.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 18:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám malou prosbu. Namá někdo hezkou fotku tohoto štokříka? Předem děkuju. Je to z mého archivu.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 18:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: nene Vás určitě ne, další odpověď píšu k Vám do e-mailu.
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 18:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: to byla akce! Nemáš foto té kavalkády? Mně došla baterka protože jsem fotil jak blázen.
Accept 4 ever.
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 18:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mužu se zeptat kde se vzal 534 0456 v Mostě??? Já to tu nesleduju jen koukám občas na fotky.... stál ještě nedavno v Lužný.... A 556 0498 je odkuď???
Díky.
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz; www.masinky2.nafoceno.cz; www.diesloveloko.wbs.cz

Bezdreve, budu vzpomínat... :-(
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.96.84
Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 19:23:24    Odkaz na tento příspěvek  

V tom Mostě (v popisu obrázků od Pro) to má být správně 534.0463 (Škoda 1770/1947) = vrak K 740 (upravený na topení mazutem, bez tendru).
U vraku 556.0498 (Škoda 3523/1957) = K 739 stojí tendr 935.2172. Vše tam v Mostě chátrá už řadu let.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 19:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice