K-report
 

Archiv do 19. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 19. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 10:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Myslím si,že není důvod zveřejňovat podrobnější JŘ, protože vlak není určen pro širokou veřejnost. Jediné co lze napsat, odjezd z Prahy hl.n. dne 01.09.2009 je v 09.01 hod.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.213.3
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 11:04:01    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik: To jsem pochopil už když jsem viděl, že to podporuje řada státních organizací, že to tedy nebude pro širokou veřejnost Ale nechci rejpat, hlavně že se na to v dnešní době peníze najdou. Jen si myslím, že taková akce mohla přinést daleko více užitku (už jen z názvu té akce). Po celé délce mohla přitáhnout spoustu lidí. Velikost akce a odkaz toho pána tak mohl být znásoben. Takhle to tajně pročoudí republikou, ČT si o tom natočí pár pořadů a konec. Docela škoda.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 11:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: No hlavně, že to je (i) za peníze té široké veřejnosti - třeba z koncesionářských poplatků. A ze státního rozpočtu jistě také ani koruna .
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 11:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, to je pomalu zase na nějakou tu stížnost....
Nebojte, tajně to nepročoudí republikou, z nebe to bude pozorovat vrtulník a další podél kolejí..., pomalu stejně jako když se veze něco to Temelína.

Johny11: Prezident je taky placený ze státního a taky sebou nebere celou republiku na výlet nebo služebku třeba do Afriky....
rejpal2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.144.56
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 13:51:32    Odkaz na tento příspěvek  

řekl bych ,že to bude z velké většiny z veřejnosti i nezajímajíc se o železnici.Ted se kabrnáci ukažte kolik kdo zaplatil ze svého.Kde jsou ti co bekaj,že si šotouš udělá fotku a druhej brečí,že si nekoupil alespon lístek kvůli fotce a hned je pomluven?Každej drží hubu pač ví odkud peníze jsou a ještě po tajnu.Styděl bych se za to.Postavte si podzemní tunely a tam si jezděte.Já osobně na ten modrej hybrid bych se ani nevyprd,ale jsou tu takový o by si rádi vyfotily vlak nejen v Praze.Čmoudčmoudík si pojede na tom sráči tak nevim proč tu akorát dráždí šotouše blbejma kecama.Klidně s k tomu przidentovi odstěhuj aspon tu bude o přížívníka a zloděje víc.Je mi z toho nablití co se děje.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 13:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Važ slova silný rypáku2
rolík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.250.108
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 14:12:58    Odkaz na tento příspěvek  

čmoudčmoudík nevím proč by měl vážit slova když má pravdu.
rejpal2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.144.56
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 14:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

Nápodobně pane čmoudík nápodobně
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 15:27:54    Odkaz na tento příspěvek  

rejpal2 byl trošku ostrý, ale bohužel mi přijde dost na hlavu dělat s tím jakékoliv tajnosti. Je to přece akce připomínající čin statečného člověka a žádný fotovlak proboha! Takže by snad o tom mělo vědět co nejvíc lidí, ne? Nebo jde jen o to, aby se někdo mohl producírovat v médiích a bušit se v prsa "podívejte, co jsem dokázal"? Jako nepochybuju o tom, že to úctyhodné je a pan Čmoudík si za to obdiv zaslouží. Ale proč zároveň výsledek toho úsilí prezentovat jen "na své zahrádce" a všichni ti fuj lidi ať se dívají skrz větve za plotem? Nechápu, nerozumím...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 15:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rejpal,rolík- nemám s Čoudem nic společnýho, vyjma slovních přestřelek, ani s dráhou,vyjma toho,že mám mašiny jako hobby. Vy dva ovšem melete takový krávoviny, že nad tím zůstává rozum stát. Chytrý jste jak rádio Jerevan a před vašimi vědomostmi musí jít do hajzlu i děd Vševěd.
rejpal2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.144.56
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 15:40:05    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2:
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 15:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pernik a all: Já to připravil pouze technologicky(prostě a jen železo atd.), nejsem ani produkční a PR má na starosti někdo jiný,tak si napište jemu. Ostatně na stránkách www.wintontrain.eu je to myslím dost srozumitelně napsáno.
A jak se tu prezentuje rypák2 a rolík, který se ho zastává, to mluví za vše. Hoši je mi vás upřímě líto,ach ty lidská prostoto....
rejpal2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.144.56
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 16:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

čmoudik: Nápodobně

Řek bych,že v cizině to je veřejné a i kdyby nebylo tak si to nadšenci,železnice řeknou mezi sebou.Jen tady v tý řiti si každej myslí,že ví co se bude dít a bude roznášet po forech polopravdy a pak bude hrát nato,jak to je tajný,že bude za kinga a všichni pokleknem a řeknem: On je borec on má přehled ovšem musímeho nosit na zádech a uctívat ho.Jen bych tady pro čmoudíka ještě dodal.Nechte se prosim u doktora vyšetřit.Máte něco s očima.Já tam rypák nevidim at se koukám sebevíce.Takhle slepý by jste nikam jet nemoh.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 17:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudíku, ja sice nesouhlasim s vyrony rohlika a rejpala, ale už jsem Ti to myslim jednou psal: tohle dražděni mi taky neni zrovna dvakrat po chuti... Buď to napiš nejak normalně a pořadně, a nebo nepiš nic...
Když už ne kvuli sobě, tak kvuli ostatnim aby nemuseli čist tyhle vylevy prosím...
Tim v žadnem připadě neshazuju Tvoji praci, naopak. I ta připrava železa jak tomu Ty řikaš je naročna a ne každy na ni ma. Ale když to železo chystaš, proč se tim nepochlubit v pořadne miře?
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 17:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T478086: Já nikoho nechci dráždit a čas odjezdu z Wilsona jsem sem napsal a ten si myslím je nejdůležitější. Další informace jsou na ostatních zainteresovaných. A to že to někdo nemůže pochopit nebo má nějaký mindrák z toho( mám na mysly rypáka2 a rolíka), tak to mě je vcelku jedno. A výlevy tu píší oni. Pokud nejsou info na oficiální stránce, jsou k tomu asi nějaké důvody (já je neznám ), tak nemůžu dále sloužit. To je to tak sakra těžký pochopit....
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 17:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové,nechte vzájemného osočování a věnujte se těm historickým krasavicím.Já bych jen podotkl,že když naše mašina jela pro německého zákazníka,vyloženě si nepřál zveřejnění JŘ,protože to byla parta železničních fandů,kteří si celou akci platili v plné výši.Myslím si,že né každá akce musí být zveřejněna.Jsou i akce soukromé,kde prostě zákazník nechce mít nikoho jiného než své pozvané hosty.Tak je to třeba brát s respektem.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 18:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar- ani se není čemu divit....

Čmoud- Ahoj Čmoude, sice jsi to teď objasnil ale protože to zapadá do Tvého stylu oznamování událostí, nebudou Ti možná věřit. Přemýšlel/ !!! / jsem tuhle o Tobě a rozumné vysvětlení jsem nenašel. Nakonec jsem se usnesl, že jsi buď provokatér od narození a nebo jsi se postupně stal masochistou.....
Jiné vysvětlení není ! Nemůže být.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 18:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík: ja jsem to nemyslel v žadnem připadě zle, jenom nemam uplně slazeny muj styl pochopeni pro Tvuj styl uvaděni informaci
Každopadně byť Tě neznam a soudim jen z projevu na Kčku, asi se přiklonim k nudlovi...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: Ale kolego - Hrad zveřejňuje termíny prezidentových cest a nejen do Afriky a tudíž se každý může jít podívat k silnici, jak VK jede do Domažlic na koláč a za tetičkou
Kdybyste napsal rovnou, že jste páté kolo u vozu (nebo pátá náprava u albatrosu ), tak ani neceknu...ale už déle než rok se tu prezentujete jako hlav, krk i ostatní údy Winton trainu, tak se nedivte, že jsem si rýpnul... obrátil bych se na tiskového mluvku, ale upřímně řečeno, ten tyjátr je mi ukradený a stát ke trati určitě nepůjdu.
Apropo...co bude za výlet příště? Rekonstrukce cesty prezidenta Beneše z Moskvy do Prahy nebo Z Čech až na konec světa?

Milaklewar - tohle není objednaná jízda zahraničního zákazníka...
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík : Ten Masarykův salon pojede až do Holandska,nebo ho ve furthu odvěsíte ?
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11:A to nemůže být tuzemský zákazník?Nebo si snad někdo myslí,že u nás není takový člověk,který by si zaplatil parní jízdu?Nevím o jakou jízdu se jedná a i když mám páry velice rád,respektuji to,že JŘ není zveřejněn a prostě to vypouštím z paměti.Kdyby mezi námi bylo trochu více tolerance a více spolky spolupracovali,nemyslíte,že by se dalo dělat toho daleko více a i pro širší obecenstvo?Místo toho tady čtu jen samé žabomyší války,pomluvy a klepy.Kolegové zamyslete se nad svými myšlenkovými pochody,nechte už urážení a osočování a věnujte se tomu k čemu je tato diskuse určená.Každý spolek má své specifické problémy,s některýma se na světlo neleze a právě některé naopak potřebují diskusi,ale diskusi,ne to co tagy kolikrát probíhá.Vyřešte si své problémy mezi sebou v soukromí a nekažte dobrý dojem těchto stránek,které jsou určeny k diskusi,ne k hádkám.
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.126.81
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:23:04    Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar: Jízda toho vlaku a akce kolem toho jsou v médiích zveřejňovány už skoro rok. Nepleťte do toho prosím jízdy objednané soukromými zákazníky nebo fotografy - tam je nezveřejnění JŘ zcela na místě. Zkuste si proto nejprve zjistit, o jaké jízdě je řeč, a pak možná pochopíte, proč se tu někteří diví. Je to velmi jednoduché - stačí kliknout na odkaz, co sem Čmoudík dával.

Johny11: Souhlas do posledního písmenka. Fotit taky nic nepůjdu, ale tady mi přijde hraní si na "vím ale nepovím" poněkud úsměvné. Což je asi tak vše, co s tím můžeme dělat.
5560258
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudiku- bude do toho Furtu i bajakuk?
V životě se bojím jen dvou věcí-
toho, že nezemřu dříve než na mašinu nebudu schopnej vylézt, a toho, že jednou přijde doba, ve které bude napravo větší blbec než nalevo.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 19:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar: Oprava - toto není objednaná jízda platícího zákazníka ... - ostatní už napsal Perník
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 20:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny 11- byl bych opatrnější v hodnocení, za prvé tak docela nesedí a za druhé kopanec do rozkroku neuvěřitelně bolí.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 20:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad... : Vážený pane. Docela jste mi imponoval svými znalostmi a racionálním přístupem ke zdejším diskusím. Svým příspěvkem jste se právě zařadil mezi primitivy.... Víc k tomu není třeba dodávat.
A diskutovat s Vámi na téma veřejné prostředky, jejich zdroje a vynakládání už vůbec nemá smysl.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 23:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošičku bych si dovolil souhlasit s Johnym. Při pohledu na partnery projektu je jasné, že za financováním výletu do Anglie stojí v míře větší než poloviční jakási forma českého i zahraničního "eráru" (Televize, Dráha, SŽDC/Network rail, Rozhlas atd...).

Nechci vypadat jako rasista, ale fascinuje mě, jak je současná společnost neustále posedlá tématem holokaustu a podobných zvěrstev. Jednalo se sice o neuvěřitelnou spoustu hrůzných osobních tragédií. Ale je to za náma. Zajímalo by mě, kdy se současný Svět místo hrabání v historii pozastaví nad tím, že kvůli ropě a biomase pro pohon současného Světa trpí a umírá počet obyvatel planety srovnatelný s počtem obětí holokaustu (nedávno třeba Dárfúr, války v oblasti Perského zálivu, chování těžařských společností k místním obyatelům v zemích bývalého SSSR, hladové bouře kvůli vývozu zemědělských plodin ze zemí třetího světa do Evropy za účelem výroby biosložky do nafty/benzínu, nedávné útoky na indiány v latinské Americe a podobně).

A k povýšeneckému chování ČČ jen jedno: Příště, až třeba ČČ něco podcení, tak mu třeba někdo z k-rep. nepomůže, protože si potenciální pomocník vzpomene, že ČČ minule ani nepoděkoval a ještě se zde chová, jak to umí jen on.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 00:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: Masaryk jede až do Holandska
Mad_noodle2, T4784086" Právě proto,že mě neznáte, tak se trošku divím,že z toho co občas napíšu sem hned děláte závěry, no což vaše věc.
5560258: Jo pojede, teď to bude jenom na něm..
Petr barchánek:
Pokud jsem pozapoměl, tudíš se omlouvám a dodatečně za kontakt, který jste mě zaslal sám od sebe, na šéfa vlečky mnohokráte děkuji.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 07:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny- salonní vystupování jsem ztratil v průběhu života. Označení primitiv od Vás mi nevadí, Vy zas budete extrémně útlocitný a bez špetky pochopení pro nadsázku. Každý jsme nějaký.Já primitiv a Vy cukrový panáček. I když Váš vzkaz Čmoudovi moc sladký nebyl.......

Petr Barchánek- V podstatě máte pravdu. Bohužel věc je o dost složitější. Právě nedostatečné připomínání nebo dokonce popírání zvěrstev minulých / kdekoli / je živnou půdou pro zvěrstva současná.

ČMOUD- Ty už ztrácíš smysl pro humor ? Snad nemyslíš, že jsem to myslel smrtelně vážně ? Chtěl jsem Ti tam dát na konec smací KSICHTÍK ale technika selhala.To se stane, občas. Naopak, třeba Tě ještě poznám, kdo ví. Neznamená to sice,že Tě budu milovat ale budu Tě třeba uznávat. Což už se i částečně děje.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 07:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Ale neztrácím, jen můj poslední půlrok stojí za h...., tím teď nemyslím čoudy a vše kolem nich.
Není co uznávat, ještě jsem v životě nic pořádnýho neudělal, co by za to stálo.... Snad se mě to jednou podaří.
A teď něco pro oko....

Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 07:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoud- I to se stává, znám to osobně.

Skromnost zdobí člověka ale nic se nemá přehánět...., fotky pěkné.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 08:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noodle: aniž bych to tady chtěl dál dmýchat, myslíte si, že výlet do Anglie za erární peníze zastaví teror páchaný na bezbranných?
Asi ne. Řekněme si to narovinu: parta kluků si chce udělat výlet s parní lokomotivou a hledá záminky, jak to nechat zaplatit erárem. Neříkám že je to dobře nebo špatně, ale podle mého názoru je to tak. Nadruhou stranu, právě o tom - byť v menším měřítku - je pořádání většiny parních jízd.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16122
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 08:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

parta kluků si chce udělat výlet s parní lokomotivou a hledá záminky, jak to nechat zaplatit erárem

Tak .

Mám navíc trochu pochybnosti o histrické věrnosti celé akce. To byly tehdy pro ty děti opravdu vypravovány nějaké zvláštní vlaky? A ještě s tehdejšími nejlepšími rychlíkovými lokomotivami? Nebylo to tak, že těm dětem byly "jen" zakoupeny jízdenky a vybaveny cestovní a pasové formality do běžných vlaků? Ví to dnes vůbec někdo?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 08:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr barchánek: Mýlíte se a velice s tím, kdo je duchovním otcem celého projektu a vlastně kým jsem byl požádán, zda tento projek se dá vůbec zrealizovat a poté jestli ho zrealizuji a vše zařídím, aby vlak jel. Na to ostatní kolem vlaku (VIP hosté, akce pro studenty, schánění sponzorů, zařizování hotelů, doprovodné výstavy, PR atd.) je tým osmi lidí, kteří to mají na starost. Práce na celé přípravě projektu, kde jsem byl od samého počátku,jako jeden ze tří lidí, trvali dva roky. A jen tak mimochodem parní lokomotivy 486.007 a 498.022 končí ve stanici Furt im Wald a vrací se zpět do Prahy, takže nevím proč ty rýpavé řeči o partě kluků a výletu s čoudou. Ve své podstatě ani parní loko 498.022 neměla jet, protože to má být celé postavené a imitovat rok 1939, jenže vozů bude 11 a dle požárního atestu, kde čouda 486.007 může vést jen 60% zátěže maximální pro danný úsek trati (záleží,jaké je rozhodné stoupání atd.),tak je toto překročeno, a proto musí jet druhá čouda a jiná odpovídající zde prostě není. Jak již jsem jednou psal, já nenávidím, když někdo dělá závěry, hraje si na chytrýho a prd o tom ví. Pokud má někdo s něčím problém, ať mi napíše na soukromou poštu, rád mu to vysvětlím, ale zde nic vysvětlovat a obhajovat nyní a ani v budoucnu nebudu.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.1.116
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 08:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík:S takovou akcí je práce nad hlavu.Bude nějaký přesnější JŘ nebo jízda bude více soukrommého rázu?
Kapka_deště
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 09:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč dávade někteří, do toho tolik zlosti,závisti až nenávisti vždyť v konečném důsledku se to v životě otočí vždy proti vám, neblbněte, zvláště v dnešní době by jsme měli táhnout více za jeden provaz.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 09:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Barchánek -nemyslím. Ale určitě není od věci si události a osoby připomenout. Prostředky a způsoby můžou být různé a ani jeden z nás není kompetentní hodnotit úspěšnost a ohlas akce,tím spíš,že dosud neproběhla. Ostatně není zřejmé,jaký terorizmus máte na mysli a dosud jste ani slůvkem nenaznačil nic o adekvátních prostředcích řešení. Býti pacifistou je hezké ale užitečnější je něco dělat. Napište na mail- sem to moc nepatří.

McBain- pane kolego a oslavy vzniku lokomotivy pojedeme všude s Raketou nebo Puffing Billem ? Dnes je vše o kompromisu,nezdá se Vám ? Řekl bych ,že Vaše poznámka je trochu , no řekněme nedospělá.Promiňte, ale zrovna od Vás bych čekal víc......
Petr_fajgl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 09:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Barchánek, můžete laskavě říct srozumitelněji, co to tady plácáte? Ale v diskusi "Schotousch, nový živočišný druh". Protože mluvíte úplně mimo téma. Nejspíš máte asi pěkně upito.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 12-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 09:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, taky bych si tu placnul jatra a to i kdyz nedovolite.
Pokud je akce jakymsi zpusobem hrazena s verejnych prostredku a je jedno
jakych, tak by podle me mela byt verejna a to bez ohlede, ze si nekteri s
techto prostredku bezostysne delaji dojnou kravu ...
Co se tyce teto akce a tzv. pripomenuti cehokoliv, takhle jak je ta akce
postavena a jak jsem to pochopil, tak je to jen opetovne sebe
zviditelnovani jakychsi --pip-- --pip-- (doplnte si co chcete a hlavne me
pak do toho netahejte) kteri se prizivuji na cinu cloveka, ktery v dobe,
kdy podobni resili jak zustat u koryta, ci se k nemu dostat a kteri
neresil sebe a sve ego ci smesne pseudopostaveni a konal a proto me pocity
nejsou prilis pekne a uz vubec ne prilis lichotive ve spojeni s timto. A
reseni dnesnich zverstev ? Drze a podle si dovolim tvrdit, ze vice techto
lidi, nez tech co se v tomto dnesnim vlaku povezou a pomuze to v tomto
smeru rozhodne vice nez tato akce.
Dalo by se, mozna, o jakemsi prinosu v tomto smeru teto akce uvazovat,
pokud by se jizdenky resili rekneme modni aukci a s vytezku by se nekde
zafinancoval nejaky "projekt" ...
A co si o me kdo mysli, ci ne je me jako obvykle .. no vsak vsici uz aj vi
...
Pavel
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16123
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 10:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Max noodle2 - pane kolego a oslavy vzniku lokomotivy pojedeme všude s Raketou nebo Puffing Billem ? Dnes je vše o kompromisu,nezdá se Vám ? Řekl bych ,že Vaše poznámka je trochu , no řekněme nedospělá.Promiňte, ale zrovna od Vás bych čekal víc......

Takže znova - víte vůbec někdo, jak to tenkrát opravdu probíhalo? Mě připadá, že ne. Ale jsem si skoro jist, že žádné zvláštní rychlíky Praha - Londýn v té době vypraveny nebyly (a rozhodně ne s lokomotivami řady 486), a že tahle "výroční" akce je jen nějaká mediální bublina. Podle mě vše probíhalo maximálně nenápadně, a spíš pravidelnými vlaky.

Čímž rozhodně nechci snižovat zásluhy tehdejších organizátorů, ale myslím, že by celému výročí slušelo méně mediálního a politického patosu.

A vám pane Noodle méně hysterie a sprostoty.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 10:06:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jadérko sporu bude zřejmě v tom, že u široce mediálně prezentované akce nad-železničního významu probíhající celým kontinentem, na jejíž vlastních (!) internetových stránkách jsou sice detailně popsány její historické souvislosti, partneři, doprovodné programy i "technické" provedení, je informací o časovém průběhu celé akce v jednotlivých zemích/městech žalostně málo (možná blbě hledám). Pokud bych chtěl být přítomen "triumfálnímu příjezdu" (citace) vlaku do Londýna 4. září, tak nevím jestli ráno, v poledne, večer, v noci...
Z jiného soudku: Co je to za stoj, jehož fotku zde vkládal BDlm včera v 8:16? Nějaké 433.0?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16124
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 10:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

internetových stránkách jsou sice detailně popsány její historické souvislosti

Opravdu? Rád bych si o tom něco přečetl.

Mě to celé začíná být trochu divné. Zrovna 1. září 1939, v den napadení Polska a tím vypuknutí 2. světové války, je z Prahy vypraven "nenápadný" vlak (v čele s lokomotivou řady 486 ), který jede přes celou obsazenou Evropu a dojede až do Británie, která zrova tou dobou vyhlašuje Německu válku.

Připomíná mi to jinou pohádku. Tu o "hodném" podnikateli ze Svitav . Jistě jí všichni znáte.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 10:36:38    Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Detailně, myšleno relativně k těm informací časovým.
OT: (od této chvíle) nevážený administrátore, než začnete kout konspirativní želízko, zkuste si něco zjistit. Tenhle vlak jede jako připomínka toho, který už v září 1939 právě už odjet NESMĚL. A propo, "celá obsazená Evropa" 1. září 1939? To, kdy vyhlásila Británie válku Německu taky nevíte.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 11:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Ach jo,ach jo, ach jo to je všeobecně známý fakt, že žádné ucelené zvl. vlaky nebyly, ale že děti jezdily na pravidlech nebo se maximálně přidal vůz. S čoudou řady 486.0 se velice opět mýlíte, neb vozila v roce 1939 jeden pár R vlaků v trase Praha - Plzeň - Cheb. Ovšem dobovost je opět pošramocena, protože se nejede přes Cheb, kde jsou výluky, proto se musí přes Furt atd, atd. Kritika pošramocené věrohodnosti fajn beru, ale, nyní mě prosím napiště, jak si představujeta v dnešní době vy dosažení věrohodnosti roku 1939? Snad ne tím,že dáte historické vozy na současná pravidla (což dost dobře není možné..)nebo snad vypravením zvl.vlaku v současném provedení (taky nic moc)??? opět se budu opakovat nenávidím, když někdo dělá závěry, hraje si na chytrýho a prd o tom ví.

jk. Dobře druhý čas, který zde napíšu je příjezd do Londýna a to v 10:42 hod. místního času. Chcete i přesně která to bude kolej ? Ale k vzhledem velkým bezpečnostním opatření, protože vlak příjde přivítat člen královské rodiny, není možnost se na uvedené nástupiště dostat.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 11:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mc Bain- Račte mi citovat hysterii a sprostotu. Jste, zdá se, poněkud mimoň. Možno i na mail. Abychom zde neplevili.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 11:49:34    Odkaz na tento příspěvek  

ČČ: Neberte, prosím, moje námitky ve zlém, stránky té akce se mi zdají být v tomto směru jen nedotažené (to není kritika Vás). Kdybych se skutečně chtěl v Londýně na příjezd podívat, neb si činu N.W. nesmírně vážím, byl bych potom díky své neinformovanosti nemile překvapen.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16125
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk - Tenhle vlak jede jako připomínka toho, který už v září 1939 právě už odjet NESMĚL.

No, a je to venku.
P.S. jak nesměl, když ani předtím žádný nejezdily ?

Čomoud - to je všeobecně známý fakt, že žádné ucelené zvl. vlaky nebyly, ale že děti jezdily na pravidlech nebo se maximálně přidal vůz. S čoudou řady 486.0 se velice opět mýlíte, neb vozila v roce 1939 jeden pár R vlaků v trase Praha - Plzeň - Cheb

Tak to jsem rád, že se mi moje domněnky potvrdily. Samozřejmě, že je mi jasné že žádná 486 na takových výkonech (které ani nebyly ) jezdit nemohla.

Tak si to užijte, hlavně že budou mít média o čem psát a politici o čem žvanit. Ale ať to prosím nikdo nevydává za připomínku historie.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Kolemjdoucí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: s prominutím jedna otázka... Máte dokončené aspoň základní vzdělání ? Podle toho,jak se tu prezentujete, tak jsem na pochybách. Hergot chlape, jak vy můžete dělat Administrátora...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:23:21    Odkaz na tento příspěvek  

McB: Cože? Transportů ("várek") dětí bylo od března 1939 do srpna 1939 osm, uskutečnily se po železnici pravidelnými spoji (s rezervací míst). Devátý transport nevyšel, neb spoj už nesměl opustit hranice Říše (zda byl vlak odřeknut už z Prahy nebo jel jen na německo-francouzské hranice je vedlejší - děti musely zůstat v Protektorátě). Nezbývá než dodat, že jste hlupák.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16126
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte dokončené aspoň základní vzdělání ?

Mám. I mateřskou školku . Kde nám četli spousty pohádek.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16127
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk - Transportů ("várek") dětí bylo od března 1939 do srpna 1939 osm, uskutečnily se po železnici pravidelnými spoji (s rezervací míst).

Ano. Pravidelnými spoji. Ne zvláštními expresy, jak nám nyní prezentují média.

Nezbývá než dodat, že jste hlupák.

Já určitě ne .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Kolemjdoucí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Děkuji za potvrzení mé domněnky, to sedí...

(Příspěvek byl editován uživatelem kolemjdoucí.)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16128
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 12:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když jsme u těch slavných podzimních výročí, které nám připomínají nerozborné přátelství s lidem Velké Británie a Severního Irska, co takhle připomínka triumfálního návratu lorda Runcimana a o pár dní později ještě triumfálnějšího pana Chamberlaiana do vlasti, ke kterým došlo o rok dříve než se objevil bankovní úředník?

Těmhle dvěma máme za co vděčit my všichni, ne jen těch 669 (tehdejších) dětí.

Neujme se toho někdo? Mediálně by to mohlo být také velmi atraktivní.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 13:02:43    Odkaz na tento příspěvek  

McB: Pokud zpochybňujete historickou věrnost akce na základě toho, že jede zvláštní vlak s nevhodným strojem místo pravidelného s vhodným, strojem, pak jste králem šotoušů. Pokud zpochybňujete těch osm (devět) transportů z roku 1939, pak jděte (ad)ministrovat na stránky Národního odporu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16129
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 13:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud zpochybňujete historickou věrnost akce

Pokud zpochybňujete těch osm


Koukám, že atmosféra tzv. politické korektnosti už dorazila i na K.

Zeptám se vás pane -jk- zcela věcně: proč tehdy s dětmi neodjeli taky jejich rodiče?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 13:42:37    Odkaz na tento příspěvek  

Co si takhle zkusit o tom něco nastudovat a zapamatovat?
Británie udělovala azyl jen těm dětem, o které se přihlásily "náhradní" britské rodiny (musely se o ně starat do jejich 17 let) - tzn. že vládu Jejího Veličenstva nestály ani penny, což by u dospělých jaksi nešlo.
Zvláštní vlak se čtyřkolákem nebo 52kou, Zetkami a hytlákem směřovaný na jih Polska by vám sednul lépe?
Zatím jste na mé otázky neodpovídal, tak to nečekám ani teď).
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 13:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,pánové..nestačím se divit..
Ad.jk-joo,správně,kolega BDlm sem dával 433.015,která ze Zubrnic konečně po dlouhých letech našla střechu v Lovosicích..Pokud se v něčem pletu,pardon,opravte mě..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16130
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 14:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Británie udělovala azyl jen těm dětem, o které se přihlásily "náhradní" britské rodiny (musely se o ně starat do jejich 17 let) - tzn. že vládu Jejího Veličenstva nestály ani penny, což by u dospělých jaksi nešlo.

Neboli ještě i v době, kdy "hrozily vyhlazovací tábory", nebyl v Británii na uprchlíky ze "vzdálené země, o které nic nevíme" zjevně nikdo zvědav. Taky jaký div, když tam byl v té době stále u moci premiér, který za poměry v té "vzdálené zemi" nesl přímou osobní odpovědnost.

Takže - já rozhdodně nezpochybňuju to, že v roce 1939 odjelo 669 dětí vlakem z Prahy do Londýna, a že jim to asi zachránilo život. Ovšem další dobové a hlavně dnešní souvislosti už tak růžově nevidím a současné připomínky tohoto výročí mi připadají mírně řečeno nevkusné.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 14:12:25    Odkaz na tento příspěvek  

McB: S prvním odstavcem naprosto souhlasím, ALE PRÁVĚ PROTO by se činy N.W., který viděl dál, než ostatní, měly připomínat. (Byla to jeho soukromá iniciativa). Jakou formou - o tom se dá diskutovat, ale projekt "Wintontrain" mi nevkusný nebo urážlivý rozhodně nepřipadá. Pominu-li zvrácená šotokritéria, dle kterých je to opravdu trochu cirkus (ale která jízda není?).
Tím bychom to mohli ukončit, ne?
Alf: Dík.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16132
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. srpna 2009 - 15:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ALE PRÁVĚ PROTO by se činy N.W., který viděl dál, než ostatní, měly připomínat. (Byla to jeho soukromá iniciativa).

Samozřejmě, já proti připomínání vůbec nejsem. Jen bych uvítal, kdyby toto připomínání bylo zasazeno do tehdejších i současných souvislostí, a nesloužilo jen k mediálnímu zviditelňování politických a dalších "elit".
Předpokládám, že k tomuto medializovanému výročí vyjde kvalitní historická publikace, ve které bodou zodpovězeny všechny otázky a rozptýleny všechny pochybnosti . Například velmi zajímavou se mi jeví otázka, vůči které tehdejší vládě musel pan N.W. projevit největší dávku své osobní odvahy (o které vůbec nepochybuji).

Pominu-li zvrácená šotokritéria, dle kterých je to opravdu trochu cirkus

Ta nevhodná vozidla jen hezky zdůrazňují to vytržení z dobových souvislostí .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici