K-report
 

Archiv do 3. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 3. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 12:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řazení IC 136/137 A(p)eer Bmeer Bmeer B(p)eer B(p)eer dál nevím, doufám že už se to měnit nebude.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6174
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 16:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:
A jak se říkalo ve škole, pořád jedni a ti samí
..a že se hned ozvou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 17:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ct24.cz/doprava/70644-ustecky-kraj-nema-penize-ktere-c hteji-cd/
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.44
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 19:08:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: takže stát Ústeckému kraji dosype dalších 217 milónů ? A jak si to zařídili ?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.44
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 19:10:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: anebo Ústecký kraj nenápadně řekl Českým drahám "zlevněte, nebo si můžeme vlaky objednat jinde, třeba u Jančury" ?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 19:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:Tak to já nevím,jen bych si přál,kdyby časem ČD alespoň někde utřelo a začal jezdit regionálku po kolejích i někdo jiný.Třeba Senior Agency,tj.mě docela šumák.
Bohužel mě to připadá zatím nereálné,vzhledem k tomu jak to dopadá v jiných krajích a pevnému soudružskému svazku mezi Molochem a MD.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.44
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 20:26:42    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: takže toto mi bylo odpovězeno na diskusním fóru ČD (cituji): "217 miliónů od státu je ten "padesátník ke koruně", co slíbilo ministerstvo přispět všem, kteří objednají za "nové ceny" u ČD a nedají to nikomu jinému (jiná cesta pro dosyp, napřímo je to už podezřelé)." Konec citátu. ´
Tohle mě nenapadlo ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 20:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co slíbilo ministerstvo přispět všem, kteří objednají za "nové ceny" u ČD a nedají to nikomu jinému
Ale... O téhle podmínce MD (tedy opět jen za předpokladu, že něco takového opravdu existuje) tu nebyla řeč. Takže zase rovní a rovnější aneb (čistě hypotetický případ) když si řeknou ČD o 120 Kč, tak kraj dá jen 80, takže to pro něj bude levnější než jiný dopravce, který by to třeba zvládnul za 90 korun?

Tak pak to není nic hrozného - 434 milionů snad kraj "najed", 217 milionů "systémově" přispěje MD, a do 720 milionů chybí 69 "mega". To je přibližně 9,6% z těch 720 milionů...

Docela zajímavá čísla, zvláště s ohledem na to, jak (alespoň navenek) kalkulovalo před pár měsíci MD s tím, že přispěje krajům "jen" 27% a zároveň požadovalo (?) po krajích, ať omezí regionálku o 12% (snad nikde nebylo vyznačeno, v jakých jednotkách se ta procenta myslí, jestli ve vlkm, nebo jde o objem nákladů). Nakonec MD přispělo skoro dvakrát tolik, přesto chybí Ústeckému kraji 9,6% nákladů.

Kdyby MD přispělo "jen" 27%, což by znamenalo při nezměněné částce vydané Ústeckým krajem (434 mil. Kč) nikoliv 651 mil., ale "jen" 551 mil., tak by chybělo cca 23,5% částky požadované od ČD. Jestli šlo v případě těch 12% o náklady, tak je to hned pasé, jestli šlo o 12% vlkm, tak by to ale asi také nevycházelo. Nebo by bylo možné ušetřit na dotacích 23,5% částky zrušením 12% regionálních vlaků?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.44
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 20:55:33    Odkaz na tento příspěvek  

David: vypadá to že stát přisypal i jinde, třeba na Karlovarsku 80 melounů:
http://www.kr-karlovarsky.cz/hl/091021_doprava.htm

No a Oustecký kraj je podstatně větší než Karlovarský, takže se tam dosype víc... ;-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5098
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 21:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Díky za odkaz.

Smlouva, podle které zaplatí kraj v příštím roce ČD 121,7 milionů korun, s desetiletou platností bude každý rok upravována pouze o míru inflace.

Dráhy však požadovaly více peněz s tím, že jim do pokrytí prokazatelné ztráty chybí ještě kolem 80 milionů korun.

Jestli jsou údaje v článku přesné (což je - opět - otázka), tak nevím - k částce 121,7 mil. Kč by mělo MD dát 50%, tedy 60,85 milionů, ale ČD požadovaly 80 milionů...
Nevím, co těmi necelými 20 miliony (?) ČD je dokázaly ušetřit "vnitřními úsporami"? Anebo stát přispěl podstatně více, než padesáti procenty z částky zaplacené krajem?

Edit - Nevěděl by někdo znalý situace, jestli ten "systémový příspěvek", tedy těch 50% na železniční regionálku od MD, dostaly kraje i na dorovnání ztráty jiných dopravců, než jsou ČD? Např. v případě Karlovarského kraje Viamont? Nebo to bylo rozdělováno, stejně jako v případě předchozích dosypů, selektivně (tedy jen pro ČD)?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.37
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 08:29:44    Odkaz na tento příspěvek  

A je to tu zase.Jsou zde prostě lidé,kteří vlakem snad nikdy nejezdily a jsou proti železnici zaujatí.
Také ty tabulky JŘ jsou opravdu vypovídající o tom,jak je železnice u mocných oblíbena.
Nikdo opět neříká,kolik se vráží do nákupu autobusů a kolik let vydrží v provozu.
Prostě si kraj dráhu nepřeje a tak to nakonec bude.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5102
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 09:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262:
Také ty tabulky JŘ jsou opravdu vypovídající o tom,jak je železnice u mocných oblíbena.
Asi to nebude z lásky k železnici, ale asi opravdu je u "mocných" svým způsobem oblíbena. Počet vlaků v posledních letech každým rokem rostl, někdy i bez ohledu na reálné využití.

Nikdo opět neříká,kolik se vráží do nákupu autobusů a kolik let vydrží v provozu.
Tak to řekněte vy. Kolik?
Pro pořádek dodávám, že ČD dostaly v minulých letech úvěry na nákup CityElefantů se státní garancí, i na ty Regionovy byl nějaký státní příspěvek, a hlavně - asi před rokem dostaly ČD "na nákup nových vozidel" DVANÁCT MILIARD KORUN ČESKÝCH! Kdepak jsou?

Prostě si kraj dráhu nepřeje a tak to nakonec bude.
Který kraj si "nepřeje dráhu"? Myslíte Karlovarský kraj, který podle odkazovaného článku dá na regionální vlaky ze svého rozpočtu stejnou částku, jako dá na všechny regionální autobusové linky?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 10:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem koupil, tak prodávám. Četl jsem to na dyskuzi vlaky.net.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 11:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262:Není pravda,že nikdo neříká,kolik se vráží do nákupu busů.(Už to tu bylo víckrát).

Když půjdu v rychlosti po paměti:
Celkem je od MD na regionálku 200mil na rok.
Což je podle mě ostudně málo!

Takže např. u new klas. Crosswaye12M můžete dostat příspěvek 600 000,-Kč.
Pokud si chce podnik koupit víc busů,nejspíš na většinu příspěvek nedostane žádný.
To se stalo např. loni Borsu Břeclav,předtím ČSAD UH.

Když přízpěvek získáte ,nesmíte už v dnešní době použít bus na nic jiného,nežli ZDO.
Dříve takový bus musel odjet min. 80% v ZDO za rok.

Pokud prachy nezískáte,musí vám stačit na obnovu voz.parku to,co dostanete na 1km od objednatele.
Tržba jde zpět tomu,kdo si spoje objednal,tedy v ČR většinou KU.

Autobusy v regionálce se ruší většinou mezi 10-15 rokem života.
Vposledních letech spíš tím 15tým.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.37
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 13:37:19    Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem nikoli nákup Elefantů a reín,které platí "stát",protože také v jeho službách leč pod kraji fungují.Ty rovněž vydrží jezdit nějaký ten rok,nejspíše desetiletí!!!Měl jsem na mysli,kolik busů se koupilo z rozpočtu kraje,který je nakoupil pomocí různých dotací...a za pár let busy zkorodují a půjdou do šrotu.Pak se opět bude dávat na další busy více penízků,protože ceny budou zcela jistě stoupat.
Autobusy nevydrží v žádném případě tak dlouho,jako vozidla kolejová.
Takové řeči jako emise neuznávám...třebas Elefant žádné emise,a regíny jsou nové,čili opět žádné emise.
Pokud kraj (zde jsem měl na mysli Ústecký) tedy nadává na emise,může si objednat regíny s plynovým pohonem.
Jsem zvědav,jak dlouho budou ty nové autobusy jezdit.Pochybuji však,že celých "15 let života".
Pokud tedy na nový bus je příspěvek 600 000,- tak to je skutečně o mnoho levnější nežli u vlaků.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5081
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 28. října 2009 - 17:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal, že EU může přidat příspěvek, když se jedná o nízkopodlažní autobus.
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 18:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262:To by mě zajímalo,který kraj přispívá na nákup busů pro regionální dopravce??
Já nevím o žádným.Tady to zavání těžkou demagogií pramenící nejspíš z neznalosti reality.

Pokud autobus nejezdí 15 let tak je to jen dobře.
Ale po našich silnicích jezdí bohužel i 20let starý karosy.
A argumentovat tím,že kolejové vozidlo jezdí třeba i 40 let???
Opravdu je to tak skvělý,jezdit v takhle starých vlacích?
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2009
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 18:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusy nevydrží v žádném případě tak dlouho,jako vozidla kolejová

Také nákupní ceny busů jsou někde jinde , než nákupní ceny kolejových vozidel.

třebas Elefant žádné emise
Tohle by bylo možné říci , kdyby neexistovaly tepelné elektrárny.

regíny jsou nové,čili opět žádné emise
Všechno co jezdí na naftu má emise. A v takové regíně se dle mého názoru propálí více nafty , než v průměrném busu.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 12:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nulové emise je samozřejmě nesmysl. Významné emise skleníkových plynů má i volský potah (na krmivu záleží, co prdí). Jde vždy o to kolik.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 30. října 2009 - 13:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní sčítání cestujících
Os 23660 (Zlaté Hory - Mikulovice)
Zlaté Hory výstup 0/nástup 5/celkem 5
Ondřejovice 0/0/5 (průjezd)
Ondřejovice zastávka 0/0/5 (průjezd)
Mikulovice 5/0/0
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Transdanubium
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 30. října 2009 - 17:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je na téhle trati docela normální.Já jel po ní už 2x a napočítal jsem ještš míň.Je to škoda,ale co s tím dělat.Naštěstí kraj tu dopavu objednává,ale až vystřízliví,kdo ví,čeho se ještě dočkáme.

Dále už je téměř pravděpodobné,že se zruší trať Hostašovice - Nový Jičín!!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 11:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

možná by bylo nejlepší asi nahradit vše autobusy,když si to tu tak pročítám. Zastánci silnic si budou hezky mnout ruce. Hurá.
Krátkozraké!! Na silnice se vydává také xxx mil.kč na opravy,reko a stavby, a kdo to platí. My všichni,ale návratnost už je téměř nulová. Bus či tir platí za použití dálnice nebo silnice pro mot.vozidla něco kol 6 kč,vlak nejméně 10x tolik. Proč? Podnikatelé v případě že se má navýšit cena řvou a vyhrožují stávkou,pěkné. Ale my co bydlíme vedle silnic,pláčem. Ovšem zbytečně. Ničení cest,vjezdy tam,kde nemá 3,5 a víc co dělat-beztrestně,ničení našich majetků. To vše jsou také peníze,které jdou z kapes nás všech a nikomu to neva. A to že musím jít 1 km na vlak. Jdu,sic by bylo lepší,kdyby ten bus,který jezdí prázdný mezi velkými městy dělal kyvadlo mezi nádražím a obcemi okolo. Zastánci privilegované silniční dopravy,klidně kameny do mě,ale jsme už tou lobby zdegenerovaní.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5127
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 11:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749:
možná by bylo nejlepší asi nahradit vše autobusy,když si to tu tak pročítám.
Ne, nebylo, a ani to tu snad nikdo nepíše.

Na silnice se vydává také xxx mil.kč na opravy,reko a stavby, a kdo to platí.
Stát a kraje z peněz, které jdou do jejich pokladen, resp. na jejich účty, třeba jako výnos ze spotřební daně z PHM?

Bus či tir platí za použití dálnice nebo silnice pro mot.vozidla něco kol 6 kč,vlak nejméně 10x tolik. Proč?
Šukafon platí (pravda, za všechny tratě, zatímco bus jen za dálnici) jen cca 7 - 8 Kč/vlkm. Ne 10 x tolik než bus na dálnici.
Tato nerovnost je bohatě kompenzována tím, že bus na dálnici (kudy jezdí většinou dálkové autobusy) nedostává ani korunu dotace od státu (případně krajů, zatímco dálkové vlaky (rychlíky, EC, IC) ano (čímž nechci říct, že to tak je špatně).
Stejně tak zatímco provoz regionálních autobusů platí v plné výši kraj, případně s přispěním obcí, u regionálních vlaků nakonec zaplatí (oficiálně) třetinu celkových nákladů místo krajů stát.

Podnikatelé v případě že se má navýšit cena řvou a vyhrožují stávkou,pěkné.
Podnikatelé? To ani náhodou, ti si nemohou dovolit přestat pracovat. Jen v krajním případě uspořádají nějakou blokádu nebo něco podobného. A proč ne? Vždyť když by se třeba razantně zvýšilo mýto atd., tak by museli snižovat náklady jinde, třeba propouštěním zaměstnanců.
Jiné subjekty podobně vyhrožují víc (a hlavně častěji) a kvůli větším nesmyslům.

Ničení cest,vjezdy tam,kde nemá 3,5 a víc co dělat-beztrestně,ničení našich majetků.
To dělají autobusy?

Zastánci privilegované silniční dopravy,klidně kameny do mě,ale jsme už tou lobby zdegenerovaní.
To je možné, na druhou stranu - co podobné kecy ze článků v "Železničáři" nebo dokonce "Obzoru", jak jsou vlaky vždy ekologičtější než autobusy, jak by byl jejich provoz fakticky levnější než u autobusů, kdyby se započítávaly všechny externality atd., a přitom to do značné míry není pravda...

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 14:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:Se divím,že se ti chce na takovou demagogii vůbec reagovat....
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 15:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Vždyť když by se třeba razantně zvýšilo mýto atd., tak by museli snižovat náklady jinde, třeba propouštěním zaměstnanců.

To je myšleno jako něco "co bychom si nepřáli"? Není to náhodou přesně to, co ČD už několikálý rok dělá?

Mimochodem, autobusy vážně nikdy nestávkovali?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.106.70
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 21:19:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ví se už, zda skutečně budou jezdit ty "záhadné" rychlíky Moskva-Ostrava-Břeclav-Linz-Genova-Nice a Venezia-Wiener Neustadt-Břeclav-Praha, které objevil v elektronickém JŘ ÖBB pan/í SC dne 23.10.t.r. ?
Johnyxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 18:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po zběžném projetí konečného návrhu na trati 260 jsem zjistil, že mi v prosinci v podstatě končí časy pohodlného cestování ze Svitav do Prahy a zpět vlaky EC/IC na jižní větvi, jelikož u většiny těchto vlaků stavějících v ČT není přípoj na Os vlaky z/do Letovic Kdyby na těch brněnských R byly nějaké lepší vozy, neřeknu ani slovo, ale takhle je to hodně na nic...A nepomůže tomu ani stavění Draka ve Svitavách, když má takovou časovou polohu jakou má...
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 20:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový jízdní řád na 260 je hotová katastrofa - v hodně případech chybjí přípoje os v Letovicích , redukce přímého spojení osobními vlaky z Letovic do Svitav atd. to bylo zase keců na předvolebním srazu ČSSD že bude obnoveno přímé spojení Brno - Třebová osobákama ( nevyžaduji ) ale toto je zase trošku moc .
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 13:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na www.masa.unas.cz už je řazení některých vlaků pro rok 2010, kdyby to někoho zajímalo.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 13:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Ex Beskyd něco jiného než řada Bléé? To jsou mi věci.
Petura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 13:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na http://www.railpage.cz/component/option,com_wrapper/Itemid,411/

jsem našel taky řazení na rok 2010, zajímavé je zajízdění pendolina do Plzně od data výhlašení
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kde to tam je? Na www.masa.unas.cz mi nesedí podle návrhu na stránkách MS kraje např. že na 143 má být hospoda a tu nic není.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

!http://www.oredo.cz/default.aspx?contentid=032c2c41-4607-47db-96d 2-5dbcec16bd76&lang=9d2d0548-2d4a-46fb-8ab2-3e356457ee73&newsid=6 c6f5b77-2390-4211-89a0-3349331f5de4
Petura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.railpage.cz/component/option,com_wrapper/Itemid,411/

neklikat přímo na odkaz, ale je potřeba si ho zkopírovat do okna, IC 498 Gregor Bohumín-Plzen
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio:
Možna to nebude sedět protože mám návrh z květen/červen
http://masa.unas.cz - Řazeni vlaku, Oběhy lokomotiv a Seznam vozů
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:27:18    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: no jo, ty redukce nic moc. Ale na druhé straně, jihočeský JŘ mi příjde ještě o trošku horší ;-) .
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petura: Error404
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 14:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:To jsou často takové redukce aby vlk nezemřel hlady a koza odkulhala po třech.
Ale docela by mě zajímalo,čím se oficiálně zdůvodňuje omezení až od 1.změny JŘ?
Petura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 15:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio:
ještě před hodinou to fungovalo....
Lukascada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 16:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.kr-olomoucky.cz/OlomouckyKraj/Doprava/%C5%BDelezni%C4% 8Dn%C3%AD+doprava/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD+doprava_CZ.htm?lang=C Z
Phpttjournal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 16:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petura : Zřejmě to nefunguje, protože to změnilo adresu a je blokována na přístup z K-Reportu ... Hold ochrana vůči některým lidem musí být ..
Nepište si o informace ze zákulisí SOR Libchavý. Stejně vám nebudu na takovéto dotazy odpovídat! A nelobujte u mě za svoje MHD, kde jezdíte VHD. Děkuji všem
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 17:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale docela by mě zajímalo,čím se oficiálně zdůvodňuje omezení až od 1.změny JŘ?

Asi kvůli datu rozšíření IDS IREDO
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 17:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli:vidíš,to mě nenapadlo.
Wyatt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 19:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K JŘ na 062 pár slov:
Konečně byla přejmenována zastávka Lovčice na Slibovice. Ale obecně se mi zdá JŘ celkem dost zmršený.
Líbí se mi spoje do Nymburka. To je príma :-)

Ale teď k tomu, co se mi nelíbí.

Rozhodně se mi nelíbí spoje Paka - Městec. Stačilo mi to před pár lety /Os5746/, kdy měl víc jak hodinu sekyry po napadnutí pár cm sněhu. A stačí mni to, když jdu do školy, a i v létě!!! vidím Os z Paky, jak přijíždí do Městce až kolem 7.58. V zimě mnohdy nevídám vůbec. Nevím, jak to tady teď bude vypadat...

Co mě ale štve je víkendová 4hodinovka a Os 5714-> Spíš bych o dal o hodinku napřed, ale určitě chválím Os 5717 :-)

P.S.: Na 020 to vypadá na solidní bordel :-)

P.S.2: Copak se lidi, kteří zařizují výluku, nemohou domluvit s autobusovým dopravcem, aby vyčkal blbý 2 minuty? Dneska jsem v Poděbradech čekal na další bus, mimochodem, předchozí mi ujel těsně před nosem, víc jak hodinu :-)
Nechal bych Vás tam mrznout všechny ! :-)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 19:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Královéhradecký kraj je smutný. 4 vlaky o víkendu na 062, tříhodinové díry mezi Týništěm a Chocní, na 047 ve většině dní již jen 6 párů spojů apod... Netuším, zda první změna znamená i nějakou šanci na změnu/návrat. Nezdá se mi (bohužel), že by se dotčené obce nějak výrazněji ozývaly.
Před pár dny se objevila i tisková verze JŘ pro Liberecký kraj. Zde se sice téměř neškrtá, ale:
- mizí dopolední páry R na 070, což vlastně znamená horší situaci než asi 2 roky před jejich zavedením, kdy jezdil použitelný dopolední Os z Turnova...
- IDOL odložil slibně vypadající optimalizaci busů na východě kraje. Měly být přípoje na 042 v Jablonečku a vlaky se měly mezi Jablonečkem a Hrabačovem jakžtakž střídat. Jenže busů bude nakonec jezdit stejně jako dosud a vlaků bude jezdit méně, jak bylo navrženo. To je vůči místním dost sviňárna. Společně s redukcí KHK na 040 a 044 se má Jilemnicko a Vrchlabsko na co těšit.

K tomu trocha letmého sčítání mezi spaním:
R 1147, Neděle 1. 11. 09, 6:44 (854+05x)
Od Tanvaldu přijeli do Turnova 4, výstup 0, nástup 32 (hodně od Lbc)
Mnichovo Hr. 0/+4.. 40
Bakov město -1/2.. 42
Ml. Boleslav výměna cca půlka/půlka s R 1107 (854+954), v něm opět cca 40, za Nymburkem něco přes 30. Připomínám, že jde o nedělní brzké ráno, čili to považuju za slušné. R 1147 v úseku Tanvald - Turnov v GVD 2010 jen v X,6.

0s 15960, 10:10 (810): Havl. Brod 12+kolo, Petrkov -2, Lípa naopak nic, Radňov -1, Herálec -5+kolo / +1, pak nevímkde -2, Humpolec -4.
(autobus Humpolec (11:40) - Jihlava je v neděli na této lince jediný, vezl průměrně 15 lidí, velká výměna v Krasoňově a VětrJeníkově. Evidentně jsou lidé ochotni jezdit i takhle mizernou VHD. A teď když si představíme, že by snad mohly v Humpolci spoje navazovat...
- A ještě Sp 1138 18:04 (Regionova)
Horní Cerekev 20-25
Pelhřimov -3/+18
Pacov +cca 12
+ něco málo i v Obratani a Chýnově,
Tábor výstup cca půlka, tedy 30.
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouch: Ani 274/275 nesedí,680 to určitě není.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad HK kraj: S hodnocením bych počkal, až vstoupí platnost nové autobusové JŘ IDS Iredo. Pokud v nich bude víc víkendových autobusů, než dneska, tak to pro místní může být změna k lepšímu.

Návrhy autobusových jízdních řádů IREDO jsou umístěny
zde

Porovnáním s nyní platnými jízdními řády zde se dá získat představa, zda dojde k nějaké náhradě zrušených vlaků autobusy.
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 22:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ulubos: Jak už jsem tu jednou psál to řazení mám z návrhu květen/červen
http://masa.unas.cz - Řazeni vlaku, Oběhy lokomotiv a Seznam vozů
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 4-2004
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 01:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: no po zběžném projití tam zrovna pro Dvůr - Horka - St. Paka na víkend nevidím nic, pro Chlumec - Městec vůbec nic.
Nesa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 01:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se kouknu na trať 032, tak u většiny rychlíků už není napsáno, že cestující jsou odbaveni z Chlumce do Trutnova jako ve spěšném vlaku, ale že tam platí jízdní doklad Iredo. Znamená to, že to pojede jako pravý R (a tím pádem pá pá regionet a sone+)?
http://fotogalmhdhk.unas.cz - fotogalerie zdaleka né všech vozů v Hradci Kr.
Lukascada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 07:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesa:Tak na to jsme se taky díval a budu rád když to tady někdo objasní.Bylo by to naprd kdyby už se v těchto vlacích nemohlo použít SONE a REGIONET.Stejně je to i na trati 030.Díky
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 08:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No třeba pro Mostek tam je nová linka Dvůr - Pecka - N. Packa. jenže:
je žlutá, tedy spoluúčast obcí aneb bůhví jestli z toho něco pojede.
v návrhu je sice bus v 11 ze Dvora místo zrušeného vlaku v 10,23 z Jaroměře (asi nejplnější vlak o víkendech...), nejsem si ale jist že se bude stíhat nějak od pražského rychlíku 10.19 v Jaroměři, natož s čekáním aspoň 10 minut. A i kdyby jo tak je jízdní doba na Mostek z HK o 25 minut delší, což je skoro o polovinu proti současnu....
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 11:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add Liberecký kraj?
slušně osekali trat Martinice v Krk. - Rokytnice nad Jizerou...v jednu dobu to tam jezdilo snad každou hodinu, ne? a vlaky (některé) byly prodlouženy až do Jaroměře...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 12:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

042 na hodinovej takt fakt není. A to ani kdyby se zahustily zastávky (dolní Martinice, Javorek, Jilemnice centrum (u lázní nebo u Morny), Přívlaka někde u lávky, Maříkov, Jablonec náměstí u přejezdu.

Té by hlavně prospěly bus přípoje v jablonečku do Rokytnice. Ty ale jsou jak kdy a jak od kterého vlaku a někdy se čeká tak dlouho že je to pěšky rychlejší.
Trautenberk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 13:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Odkaz na JŘ IREDO bus je starý a neplatný, tato verze existovala k 1.9., kdy mělo být Iredo rozšířeno, k čemuž ale ze známých důvodů nedošlo.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 16:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trautenberk: A Vy se domníváte, že k rozšíření IREDO nikdy nedojde? Resp. až dojde, že se bude linkové vedení a rozsah spojení propastně lišit od vyvěšené verze?
pabubu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.157.234
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 19:01:23    Odkaz na tento příspěvek  

ad. Wałbrzych 483: "IDOL odložil slibně vypadající optimalizaci busů na východě kraje"

Na webu IDOLU se píše "Rozhodnutím Odboru Dopravy KÚLK a koordinátora byla optimalilzace jízdních řádů oblasti Krkonoš a Jizerských hor - jih odložena pravděpodobně k polovině roku 2010. Optimalizovány budou pouze vybrané linky ...".


Tak to jsem zvědav ...
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 19:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ADD:042...pardon myslel sem hodinovej takt na úseku Jilmn.-Mart.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 20:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postřeh z trati 270: Oproti půvdonímu plánu (konečnému návrhu pro příští rok) podle ,,definitivní verze" nebude jezdit R 700, v jeho poloze místo toho bude jezdit o půl hodiny dřív R 442 Šírava
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 22:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už tu máme definitivní verzi JŘ na období 2009/2010 na webu ČD:
http://www.cd.cz/index.php?action=section&id=63118