K-report
 

Archiv do 6. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 6. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 16:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečný návrh tratí PID
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 17:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Díky.
Vlastně nic, co by se nedalo očekávat. Prakticky se to rovná 1. návrhu s tím, že se nezavedou plánované nové rychlíky Praha-Ústí, došlo k úpravě prostojů ve Vysočanech na tratích 070 a 231. no a pochopitelně k úpravě návrhu na 231 k prodloužení vlaků do Milovic. Prasárna alá 174 zůstává.
Fascinuje mě stále se prodlužující pobyt v Poříčanech - letos 5, příští rok 6 minut. K tomu ještě pobyt ve Velimi či Pečkách. Jsem zvědav, jak dlouho tohle vyhánění lidí na D11 bude ještě dlouho trvat.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 17:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 172 sice vlaky zatím jsou, ovšem nějak jsem nepochopil proč ranní špičku tvoří jen dva páry, zatímco odpoledne se běžně jezdí co dvě hodiny. Zrovna ten vlak na 10. do Třebaně a pak na Prahu takovej propadák nebyl (jsou tam horší). Na Beroun to zabil ten nepřípoj, resp. neschopnost udělat z motoráku, kterej jel 1-4 do Berouna Sv, normální vlak.

Na 173 kupodivu zůstaly ty dva nové dopolední páry.

171: Bral-li bych řazení jako hotové, což si nemyslím, tak základní berounské soupravy jsou uvažovány v ešusech, špičkové Řevnice v pantografech. Ale tohle může ještě dopadnout všelijak. Mmch všude je stále poznámka 99, takže když se to někomu znelíbí, tak není problém půlku vlaků proškrtat. Nevím, jaký význam na to bude mít dosyp z MD.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 18:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice jsem úplně z jiného konce republiky, ale...

Trochu mě zarazilo, jak vyřešili přímé vlaky Praha - Milovice. To nešlo tratě 231 a 232 sloučit do jedné? Potom by se nemusela u každého druhého vlaku vypisovat v řádku "Do stanice" stanice "Praha Masarykovo nádraží", popř. "Milovice".

Jako příklad uvedu trať 320 (jde o současný GVD, berte to jako příklad), ze které v Dětmarovicích odbočuje trať směr Závada, Petrovice u Karviné a dále směr Zebrzydowice... V záhlaví stránky je tedy uvedeno "320 Bohumín - Čadca, Dětmarovice - Petrovice u Karviné".

A nebo, pokud mám zůstat v okolí Prahy: trať 210
>>> BLADE NIGHTS OPLAJN 2009 <<< Přijeďte si zabruslit na in-line bruslích noční Opavou místy, kterým běžně vládnou auta. Sraz bruslařů je každou sobotu od května do září vždy ve 20:30 na Horním náměstí v Opavě. Na 12 km dlouhou trať se vyráží vždy ve 21:00. Akce pořádá USKSU ve spolupráci se Statutárním městem Opavou.
ARmpee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.201.164
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 18:18:04    Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímalo proč je Chopin zase R a neni to Euronight???? Ten IC Hukvaldy to trochu přestřelili. Ale na 221 v 6+7 spoustu Cityelephantů, což je rozhodně plus. 171 také hodbně 471, ale asi to odnese 091/090.
Dobře, že EC Slovan bude stavět v Kolíně , ale všiml jsem si že ARmpee na R na Nurnberg a Frankfurt až od 11.1.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 18:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zapa:
Mám dojem, že schválené jsou jen 17x - tam už nejsou 99. Ostatní je mají. Takže s ostatními bych počkal až zmizí poznámka 99 - teď neřešit.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 19:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že jste se pustili do Martysse. Trošku se ho zastanu. Já taky nepovažuji za přijatelné, aby autobusová zastávka vypadala tak, že kdesi v trávě v mezi, je zapíchnutý označník, jak to známe z mnoha "rozcestí". Navíc autobusové zastávky by měly být "zasunuté", aby neohrožovaly provoz. O přechodech atp. nemluvě. Kolikpak autobusových zastávek (mimo MHD!) splňuje nějaká kriteria, tj. třeba to bezpečné zasunutí mimo silnici atp.? Že by jen pár procent? Takže stav považuji za silně neuspokojivý. Pár příkladů naprosto nevhodných zastávek kolem silnice II/405, které třeba David zná.
-zastávka Komárovice rozcestí - naprosto nevhodná a silně nebezpečná pro všechny účastníky provozu
-zastávka v Přísece - (pokud jede bus na Puklice tak zatarasí křižovatku, stání v nepřijatelné blízkosti křižovatky)
... tak bych mohl pokračovat dále. Zapuštěných zastávek je málo, a těch bezpečných i pro cestujícího, ještě míň. Není nad čím jásat.
To, co se děje na Vysočině v rámci VHD, lze označit jedním slovem. CHAOS. Bude pro nás luxusem se svézt o víkendu či v pracovní den vlakem? Asi ano. Nápady z dílny Joukl a spol. jsou toho důkazem.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 19:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Silnice II/405 a zastávky? Nevybavuji si jejich konkrétní umístění v jednotlivých obcích, jen si vzpomínám na jednu zkušenost z dálkového busu, který, když viděl, že v Brtnici nikdo nečeká na nástup autobusem, tak zastávkou projel, aniž by si uvědomil, že třeba chce (a on chtěl) někdo vystupovat. Nakonec autobus pro výstup zastavil někde u posledního baráku (směrem na Třebíč).

Jinak ale znám taky pár případů, kde se před pár lety v obcích i na méně frekventovaných silnicích dělaly ty zálivy pro autobus, i když tam jezdí nějakých 5 párů autobusů za (pracovní) den...

Já také považuji za nepřijatelné, aby zastávka byla jen o "zapíchnutém označníku", ale tak by to mělo vypadat všude, bez ohledu na to, jestli jde o autobusovou linku zřízenou za zrušené vlakové spojení, anebo kteroukoliv jinou linku.

Ale o takových úpravách zastávek nebyla v této diskusi řeč, byla tu zmínka o přetížených silnicích, chodnících a přechodech.
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.84.188
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 19:55:16    Odkaz na tento příspěvek  

Nezlobte se na mě,ale je normální že ČD nacpou 80 miliard do příměstské dopravy,a do Rychlíkové ani korunu??Takže v osobáku kde pojedu 20 minut si povezu prdel v klimatizovaném vlaku,a v Rychlíku kde pojedu 4 hodiny za více peněz v Plesnivé kožence??To je snad zlý sen...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezlobím se na tebe,Monomono /proč takový divný nick ? /,ale nejstarší pravidelně turnusovaná vozidla ČD jsou v současnosti ptg 451,2 /44 ks?/ a ta se nahrazují 471.
Pak dojde řada na B-nebo bude vozit rychlíkovku Jančura s vlakama s bazénem a 6 vozovými třídami,jak se kasal.
Tak vydrž. Nakonec jedničku do dálkovky si můžeš dokoupit hned a nemusíš jezdit v B.
Jinak největší tržby a perspektiva jsou stále v příměstské,tak je úplně správné,že to konečně někomu z ČD došlo.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi o nic nejde, ale moc jsem nepochopil nepřípoje v Lysé např. ráno mezi vlaky 9401 do Milovic a ústeckým R713. V opačném směru je R710 v Lysé 7:51-2 a Os9404 přijede od Milovic v 7:54. Další zajímavostí jsou ranní "dvojvlaky" mezi Nbk a Lysou (2206 + 9480, 2210 + 9482). Žabotlamy asi na trati 231 zůstanou, bo na ranním 2260 (a možná i dalších) není psaná 1.třída. Hradecké R jsem moc neprohlížel, ale R z/do Wroclawi jsem tam opravdu neviděl. A večerní R792 je výchozí z Doudleb n.O.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4675
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
...nejstarší pravidelně turnusovaná vozidla ČD jsou v současnosti ptg 451,2 /44 ks?/ a ta se nahrazují 471.
Pak dojde řada na B...

Až "pak"? Tedy že Béčka začnou jít do háje až ve chvíli, kdy odejde poslední žabotlam?

Pak dojde řada na B-nebo bude vozit rychlíkovku Jančura s vlakama s bazénem a 6 vozovými třídami,jak se kasal.
I kdybych uvedené plány bral jako reálné, tak takový vlak se 6 třídami byl brán jako konkurence Pendolinu z Prahy do Ostravy, ne jako konkurence "Béčkovým" rychlíkům. O bazénu ve vlaku pokud vím nebyla řeč nikdy.

Tak vydrž. Nakonec jedničku do dálkovky si můžeš dokoupit hned a nemusíš jezdit v B.
Myslíte, že "obyčejní cestující" také takto "vydrží"?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že jde o snahu, aby ty díry mezi Nymburkem a Lysou měly půlhodinu. Podle mě vzhledem k velikosti obcí zbytečnou:
Ostrá: 418 obyvatel
Stratov: 435 obyvatel
Kamenné zboží: 535 obyvatel
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:40:53    Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: jak bylo psáno již dříve, rychlíky z Wroclawi (možná oba páry, možná jen jeden pár) pojedou do Ústí nad Orlicí kde budou mít přípoj na Prahu (ideální by byly přímé vozy, ty ale zatím asi nebudou). I tak je to podle mě pokrok, neboť toto spojení bude výrazně rychlejší než dnešní (asi o hodinu).

Co se týče rychlíků Praha-Letohrad, tak je na trati 231 veden jen jeden pár a jeden do Doudleb. To není mnoho. Snad po přisypání ze strany MD pojednou aspoň dva páry Praha-Letohrad, jeden ráno a jeden odpoledne. Uvidíme.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MD chce rychlíky z Lovosic po hodině. Příští rok opět plesnivá B po 2 hodinách, děkujeme :-) Za negaranci 471 Šulcistán také děkuje :-)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 21:55:17    Odkaz na tento příspěvek  

Do Lovosic 13 rychlíků tam, 12 zpět. To myslím není tak málo. A když už, tak spíš než zavádění nových rychlíků by mohly v Lovosicích stavět některé mezinárodní spoje. Lovosice jsou uzel několika tratí. A když ne EC, tak klidně EN Phoenix, Canopus a Metropol, koneckonců nedávno tam stavěl Kopernikus či Kepler. Podobně jako v Německu na trase Drážďany-Berlín staví některé EC/IC vlaky v Elsterwerdě.
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 22:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad klavírista: co se divíte? Nasypaly se prachy do regionálky, vykázala se "vnitřní úspora" a o tuto "vnitřní úsporu" se seškrtá dálkovka - už to tu psal někdy předevčírem TZ, ale nikdo to evidentně neberete vážně...
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 22:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Franta z hor: tak wroclaw pojede nakonec do/z pardubic, mezi UO a Picema v jakémsi podivném spolufinancovacím režimu ze strany Pce kraje
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 23:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: Ale peníze určené na provoz rychlíků pro příští rok jsou pořád stejné, ne? Už od od doby, kdy se mluví o zvýšeném požadavku na financování železniční dopravy, se mluví o výši 3,9 mld. Kč na rychlíky pro příští rok. Nikde jsem neslyšel nic o tom, že by přisypání do regionálky mělo vliv na snížení financí pro dálkovku.
Já si myslím, že by ústecký kraj společně se středočeským mohli ty dva plánované nezavedené rychlíky zaplácnout společně placenými spěšňáky.

Pokud by se v ústeckém kraji omezil provoz o víkendu v úseku Ústí-Roudnice na dvouhodinu (cca 1120 km/víkend), tak by se 2 páry v úseku Ústí-Hněvice (hranice kraje) v PD zaplatily 1120vlakokm/5dní/59km=3,79 vlaku jedním směrem (tj. 1,9 páru). Ten zbytek už by se někde našel. A podobně by se to dalo řešit ve středních Čechách. Domnívám se, že využití těch rychlíků (resp. tedy spěšňáků) by bylo větší než živit prázdné víkednové osobáky).
Pokud bych měl vyjít z navrhovaného stavu a na osobáky nesměl sáhnout, tak bych se pokusil vyjednat spíš rychlík 13:50 z Prahy namísto 19:50. Hodinu takhle pozdě z Prahy považují za zbytečnou a myslím si, že by vlak v 13:50 byl více využitý než ten v 19:50. Potom by to chtělo zavést vlaky alespoň Ústí-Lovosice (třeba zrychlené) do uzlu v Lovosicích alespoň ve 14, 16, asi i v 18:00, ale to už by zase znamenalo škrty jinde.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 04. září 2009 - 23:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: peníze tečoucí do rychlíků jsou sice stejné, ale na jedné straně drahám rostou náklady nadinflačně (viz kolektivní vyjednávání během posledních 3 let apod.) a na straně druhé chtěli do regionálky přihodit 3,2 mld a dostanou "jen" 2,7. Bez ohledu na proklamace o "vnitřních úsprách" drážnímu výpočtu chybí 0,5 mld. a ta se prostě srazí na dálkovce. A jelikož kraje ve své hrdinné jednotnosti (až na výjimky) odmítly buď peníze přihodit, nebo zkrouhnout rozsah, tak toto je výsledek. Je to smutné, ale je to tak. Redukce dálkovky je prostě věc "na beton". Formu ani konečný rozsah neznám.
Co se týče hypotetického placení vlaků ze strany krajů místo MD, tak pozor - dle drážní matematiky jsou (budou) teď kraje ekonomickou bilancí na nule. Tudíž bez zrušení "něčeho" není prostor pro zavedení "něčeho nového".

No a poslední poznámka k vlaku v 19,50 - jako denní dojížděč do Phy to vidím ryze subjektivně tak, že v oblasti denní dojížďky je lepší mít hodinovou nabídku v takové části dne, kdy buď hrozí, že z práce pojedu, nebo se tam možná zdržím. Z tohoto pohledu považuji (na všech radiálách z Prahy!) hodinovou nabídku do cca 20-21 hod jako velmi zdařilou a substrátem prakticky využívanou.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 00:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Koukám, že jste se pustili do Martysse."

"nepovažuji za přijatelné, aby autobusová zastávka vypadala tak, že kdesi v trávě v mezi, je zapíchnutý označník, jak to známe z mnoha "rozcestí". Navíc autobusové zastávky by měly být "zasunuté", aby neohrožovaly provoz"

Ne tak docela. Kdykoli se zmíním, že by nějaký prázdný motor na zapadlé venkovské lokálce šel nahradit autobusem, tak se do mě Martyss pustí. Snaží se všem sdělit, že udělat novou autobusovou linku není jen tak, a že na silnicích 2. a 3.třídy je natolik krizová situace, že by ji náhradní autobus neúnosně zhoršil. Jenže já už jsem se autobusem něco najezdil, a často jezdím i do míst, kde žádný vlak nikdy nejezdil, a autobus je tam naprostá nutnost. Mimoto služebně poměrně často jezdím autem. Vím tedy, že to co Martyss plácá, jsou zmatené představy člověka který zná jen vlak, a o silničním provozu, a autobusové dopravě ví kulový. Místo pozorování reality spřádá jakési sny, a evidentně by chtěl autobusovou dopravu maximálně zkomplikovat, ne-li rovnou znemožnit. Tím mě ale vždycky hrozně namíchne, protože jak už jsem psal, mám také cosi společného s jednou obcí asi deset kilometrů od nejbliží vlakové zastávky.

To by tak ještě scházelo, aby se požadavky na silnice s autobusovou dopravou nafoukly podobně jako drážní předpisy. Pak by byl obrovský finanční problém v případě potřeby přestěhovat zastávku, zřídit novou, přetrasovat linku na jinou silnici, nebo zřídit novou linku. Dneska, pokud je kladné vyjádření SÚS, majitele pozemku (většinou taky SÚS) a od policie, stačí pro začátek zapíchnout označník, a může to fungovat. A je to tak dobře. Zálivy většinou znamenají, že se musí zasáhnout do sousedního pozemku, a to nemusí projít tak snadno a rychle. Čím víc požadavků a předpisů, tím menší možnost přizpůsobení linek reálné poptávce.

Taky je zdrávo vzít v potaz frekvenci na zastávce, a velikost provozu na silnici. Tam, kde denně nastupují desítky lidí, tak je na místě čekárna. Na silnici s větším provozem, zejména v něpřehledném úseku, se hodí záliv, případně ten přechod. S přechodem mimo obec bych ale byl opatrný. V úseku s povolenou rychlostí 90 km/h se přechod může stát místem rychlé smrti. Pokud jde jen o několik lidí denně, tak ať si radši počkají, až nic nepojede. Stejně tak bych neplýtval přechody v zapadlé obci, kde jede jedno auto za pět minut. V takové obci obvykle je jakékoli vodorovné doprvaní značení naprosto zbytečné a směšné.

Pokud jde o zastávky někde u hájovny, kde jezdí jednou za den jedno dítko, tak je potřeba neblbnout, a zbytečně nevyšovat náklady na odvoz jednoho dítěte. Hlavní je, aby na mezích téměř bez frekvence měli kde stát lidi mimo vozovku. Samotný autobus, pokud na takové zastávce vyjímečně zastaví, tak na průměrně frekventované silnici 3.třídy může klidně stát na přímo na silnici.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 08:46:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: Doufám že bude mít Wroclaw v Perníkově přípoj do Prahy. I když, dojede-li do Perníkova tak to už mohl dojet až do Prahy...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 09:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno 2102: Z Břeclavi jede ráno v 5:28 R801 přes Přerov do Olomouce. To fakt nepojede z Přerova nebo OL nějaký R do Ovy?

Ex522: Koukal jsem, že ráno stojí v Otrokovicích 14! minut. To se budou posilové vozy přivěšovat v Otrokovicích? A v Přerově to tím pádem bude stát 2-3minuty? Ale zase v Přerově se na ten Ex připojují vozy ze Vsetína, jestli se nepletu. Že by se přímé vozy ze Vsetína zrušily? Kvůli malé vytíženosti?
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 09:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Souhlas, prasárna na 174 vznikla na základě požadavků obcí a kraje. A u S1 též souhlas, avšak zde těžko něco nadělat s provozovatelem dráhy, který tvrdí, že jinak nelze silnou dálkovou dopravu s osobními vlaky procpat. MD uvažovalo o zastavení některých R v Pečkách, ale nakonec z toho sešlo.

Zapa: Na 172 to nejspíš bude tím, že ranní špička je výrazně kratší než špička odpolední, takže jedna náležitost jaksi více vlaků odvézt nestihne.
Na 173 bych to též nebral ještě jako cílový stav. Respektive pokud se nic nezmění, tak ty vlaky od prosince vyjedou, ale můžou mít game over s termínem 1.změny.
Na 171 skutečně Berouny ve 471, Řevnice v žábách. Berouny ale zřejmě nebudou ve 471 všechny, aspoň co mám informace. Poznámky tohoto typu nejsou ještě definitivně upraveny ani v konečném návrhu. Jinak o víkendu by žabáci neměly jezdit vůbec (nikde v okolí Prahy).

K poznámce 99: Tato poznámka setrvává i nadále u všech vlaků, pokud někde chybí (vyjma Liberecký kraj, který má podepsanou dlouhodobou smlouvu a vyjma vlaky na riziko dopravce - např. SC), pak je to spíše omyl. Z hlediska regionálky v okolí Prahy je situace taková, že po jednáních s MD Praze chybí v podstatě pár milionů, ve Středočeském kraji je to pár desítek milionů. Záleží na tom, zda se podaří ČD najít nějaké úspory, zda se nepodaří něco navýšit kraji a pokud ne, pak se bude šrtat, avšak zřejmě až od 1.změny. Škrty v StK by však zřejmě neměly být nějak dramatické a měly by prý proběhnout podle výsledků frekvenčních průzkumů, čili lokálky typu 063, 094, 095, 096, 204 atd. třeste se. MD se zavázalo finance na krajskou dopravu poskytovat po 10 let a to dokonce s mírnou valorizací. Samozřejmě otázka je, jak k tomu přistoupí nová vláda po volbách, o nichž však zřejmě nikdo netuší, kdy proběhnou....

čelakovičan: Nepřípoje mezi ústeckými vlaky a Milovicemi vznikají z několika důvodů. Jednak je snaha preferovat nejvytíženější směr, tedy zkrátit cestu co nejvíce cestujícím. A to je relace Milovice - Praha. Tam je to denně o tisících, zatímco na relaci Milovice - Ústí stěží o desítkách. Asi by nebyli cestující z Prahy do Milovic nadšeni, aby odpoledne čekali nejméně 6 - 7 min. v Lysé jen proto, aby pak přestoupil jeden až dva lidé z ústeckého rychlíku. Kromě toho se v Lysé uplatňuje opačný přestup, tj. z vlaků Praha - Milovice na ústecké rychlíky směr Kolín. Budete se možná divit, ale především odpoledne takhle přestupují desítky lidí (občas třeba i já, když se ochomejtám ve správný čas kolem Masny, je pro mě lepší odjet takto, než se hnát na rychlík na hlavní). A pak je tu ještě třetí důvod a ten je asi nejzásadnější. Pokud by se počkalo na ústecký rychlík milovickým osobákem, pak by se jaksi nestihlo dojet do Milovic a vrátit se zpět na přípoj k osobáku do Prahy. Čili narážíme na technickou proveditelnost. Pak lze ještě zvážit myšlenku posunu ústeckých rychlíků. Jejich poloha je však celkem fixně daná přípoji v Kolíně (především na/z rychlíků Havl.Brod), ale také ve Všetatech (vazba Mělník - Praha). Čili v taktovém systému se narazilo na problém, kdy prakticky nelze chytit všechny zajíce. Takže byl vybrán jeden směr, který si musí při přestupu počkat (sic mu vlak ujede před nosem), avšak je to ten, který poškodí nejméně cestujících.

Žáby na 231 zůstanou, a to v pracovní dny v počku 2 ks. Jedna na 2275/2206, druhá na 5847/2260. Vylosovány byly tedy ty posilové oběhy, které příliš cestujících za den neodvezou. Vyjma vlaku 2206 (kde však jezdí 451 v úseku Lysá - Praha i nyní) a 5847 (školák do Kolína, ale ona to mládež přežije) se jedná o spíše relativně méně vytížené vlaky.

Rychlíci do Letohradu: Je to tak, Pardubický kraj (resp. spíše jeho dvorní našeptávač KCOD Pardubice) vymyslel úsporu a rozbil taktový systém na trati 021. Královéhradecký kraj za zády s KCOD HK se přidal čili výsledek je takový, že do Letohradu v klase pouze jeden pár, do Doudleb další pár denně a dva další v pátek, kdy není motor. Zbytek HK - Doudleby v 854, od toho Doudleby - Letohrad přípoj 814 (ale ne vždy). Wroclaw na přání severního souseda omezena na 1 pár a vedena podle původních plánů do UO na přípoj, nakonec to dopadlo na přípoj v Pardubicích.

Orky: Vlak 9480 by v zásadě stejně musel jet jako Sv, protože nějak je třeba dostat ešusy z nočního parkoviště v Nymburce dostat do Lysé. Kromě toho vlak 2208 při veškeré snaze ujede vlaku 5802, technicky to nejde zpřípojovat, takže 9480 poveze i frekvenci od 5802 do Prahy. Vlak 9482 je skutečně spíše pro obsluhu místních obcí + přípoj od 5849. A kupodivu ono se jezdí od Sadské do Lysé do školy i vlakem. 9482 pojede v motoru, takže jeho ekonomika nebude nijak závratně hrozná. U vlaku 2260 se již přistoupilo k jinému řešení, frekvence v něm v Lysé není tak závratná, aby se nemohlo přestoupit. U 2210 by totéž řešení ale zřejmě nebyl vhodný nápad.

Případné reakce prosím do Tratí v okolí Prahy, zdejší obecnou celorepublikovou diskuzi běžně nesleduji neb řešit problémy celého grafikonového světa je nad moje síly (narozdíl od jiných...).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 09:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do "Tratí a lokálek okolo Prahy" jsem napsal konkrétní návrh na osmiminutový časový posun dvou odpoledních vlaků (po 16. hodině) na trati Beroun-Rakovník.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 12:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Nevím jak v návrhu, protože návrh na 270 nemám, ale v současném GVD je to tak, že R od Břeclavi přijede do Přerova 6:35 a R do Ostravy odjíždí 6:27, takže naprosto ukázkový nepřípoj. V Olomouci je těsný dvouminutový přípoj na Beskyd, ale na ten se opravdu spoléhat nedá. Jediná šance je opravdu tím Os, ale na ten aby člověk vstával o tři čtvrtě hodiny dřív. A soudě podle návrhu 330 se v tomhle směru bohužel nic nezmění.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
hup
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.168.76
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 13:14:08    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: jaký to má důvod to omezení klasik do Letohradu? Když jsem tam jel naposledy, tak i v tý 6-vozový klasice bylo lidí hodně.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4679
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 13:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zato když jsem já jel naposledy rychlíkem mezi Letohradem a Doudlebami (bylo to nedělní dopoledne), tak bylo v každém vagónu (z celkem asi 5 vagónů) obsazeno jen několik kupé, a to většinou jedním nebo dvěma lidmi...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 14:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hup: No nevím, nechci dělat chytrýho, nevím, jen hádám, ale třeba se bude dělat příprava na zadrátování Letohrad-Týniště nad Orlicí
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 15:05:07    Odkaz na tento příspěvek  

Drátování Týniště-Letohrad ? To bych ty peníze dokázal prošustrovat jinde ;-). To už bych si spíš představil drátizaci trati Týniště-Solnice kvůli Škodovce ve Kvasinách. A jako "vedlejší produkt" by mohly jezdit přímé rychlíky Praha-Rychnov nad Kněžnou.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 15:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv. Problém se zrušením klasik do Letohradu je čistě ekonomický. Viz třeba tady zhruba uprostřed
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 15:26:48    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: ta odpověď hejtmana je vcellu logická, ale je ze 26.8, tedy přes "přisypáním". Já jsem toho názoru že by lěmy zůstat 2 páry rychlíků Praha-Letohrad (jeden ráno, jeden odpoledne). Snad se tak stane. Další ať se za Hradcem nahradí osobáky jak je plánováno.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 15:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: No kdyby zůstalo zachování rychlíků do Letohradu, v současné podobě, čistě teoreticky, tak to drátování má daleko větší význam, než třeba Veselí nad Lužnící - Gmünd, ta trať stejně bude dřív nebo později drátovaná, myslím si to, když vidím návrhy tahat dráty do železné rudy apodobně.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4681
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 15:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: No kdyby zůstalo zachování rychlíků do Letohradu, v současné podobě, čistě teoreticky, tak to drátování má daleko větší význam, než třeba Veselí nad Lužnící - Gmünd, ta trať stejně bude dřív nebo později drátovaná, myslím si to, když vidím návrhy tahat dráty do železné rudy apodobně.

Elektrizace všech tří uvedených tratí je nesmysl (což bohužel nevylučuje, že se to dříve nebo později stane), je snad lhostejné, který konkrétní případ je menším nesmyslem než ostatní dva.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 17:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Pořád chybí 0,55 mld. Kč. Pokud má být JŘ uzavřen do 7.9., tak očekávám, že k razantnějším změnám již nedojde.
David: Pokud by elektrizace neměla smysl, tak by se nedělala. A věř, že ne vždy je smysl ekonomický.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4683
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 17:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Pokud by elektrizace neměla smysl, tak by se nedělala. A věř, že ne vždy je smysl ekonomický.

Tak já myslím, že elektrizace tratě č. 199, která téměř nadělala víc škody než užitku, je docela "dobrým" příkladem nepříliš smysluplné elektrizace, a totéž si myslím i o uvedených třech případech.

Nebo opravdu mají tyto tratě takový přepravní potenciál (zejména v nákladní dopravě, u které se uvádí, že pro ni elektrizace znamená větší úspory), aby bylo potřeba je elektrizovat?
Jaký jiný než ekonomický "smysl" myslíš? Ekologický?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 17:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: aby si příslušná firma přišla na kilometricky rozsáhlou, přitom jednoduchou, a tudíž výhodnou, práci. Jiný smysl v případě velenické tratě nevidím.
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 18:11:28    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: 2.září pardubický hýtman Martínek docela chrochtal blahem, co se přisypání týče:
http://www.pardubickykraj.cz/article.asp?thema=3963&item=57535
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 18:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: A jakou nadělala elektrizace 199ky škodu? Ekologický smysl v místě tratě si myslím, že byl, z celkového hlediska to nejsem schopen posudit. Dále bych si dovolil pochybovat, že by se našla dieselová jednotka, která by zvládla Borovany-Velenice za 29 km za 28 minut se všemi zastávkami. A ekonomický smysl a návratnost? Neznám ceny zdrojů, abych byl schopen posoudit a ani bych se do toho asi nepouštěl.
A co elektrizace Šumperka a Milovic, ta byla taky špatně?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4685
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 18:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: A jakou nadělala elektrizace 199ky škodu?
(Pod pojmem "elektrizace" myslím celou stavbu, tedy "elektrizaci včetně PEÚ")
- Zrušení manipulačních kolejí v Nové Vsi a v Jílovicích.
- Zrušení hlásky Vyšné, patrně bez náhrady případným AHr. (snížení propustnosti tratě).
- Snížení počtu dopravních kolejí v Nové Vsi ze 3 na 2 (snížení propustnosti tratě).
- "Nutnost" nasazení (aby se vůbec využila elektrizace) "klasických souprav" (dokud nebudou elektrické jednotky, ale ty opravdu jen tak nebudou) namísto úspornějších motorových.
- Dlouhodobé výluky, které nikdy na počtu cestujících nepřidají, údajně cestujících opravdu ubylo (viz diskuse před pár měsíci o tratích na jihu Čech)

Dále bych si dovolil pochybovat, že by se našla dieselová jednotka, která by zvládla Borovany-Velenice za 29 km za 28 minut se všemi zastávkami.
To nevím, ale bohužel tu není ani příslušná elektrická jednotka.
Ano, možnost vést přímé vlaky Wien - ČB je výhodou elektrizace. Bohužel s tím ani návrh nového JŘ (po 2. změně, kdy už má být elektrizace dokončena) nepočítá.
Když by takové přímé vlaky zavedeny byly, potom ano, potom je elektrizace v tomto směru výhodou.

A co elektrizace Šumperka a Milovic, ta byla taky špatně?
Čistě osobní převážně subjektivní názor - Šumperk ano. Je možnost vést jak osobní vlaky, tak i rychlíky z Olomouce do Šumperka přímo a bez přepřahu. Hlavně s těmi osobáky je to jistě lepší řešení než dnešní vedení vzduchovozičských klasických souprav na Os do ČT.

Milovice? Nedovedu posoudit, tam to prakticky vůbec neznám.
Snad jen - opravdu by nebylo lepší, když se ta hlavní milovická sídliště stejně prý nacházejí docela daleko od milovického nádraží, mít přímé autobusy z milovického sídliště až na nádraží v Lysé, což by byl při cestě do Prahy za každé situace jen jeden přestup, zatímco takto to bude u každého druhého vlaku stejně s přestupem v Lysé?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 18:38:50    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: ad elektrizace 199: budou jezdit přímé náklady od Vídně do Budějovic a okolí ? Budou jezdit přímé rychlíky Vídeň-ČB(-Plzeň-KV) ? Zní-li na tyto otázky odpověď "ne", pak ta elektrizace asi význam neměla.

ad Šumperk: elektrizace jasně ano, kvůli silnému přepravnímu proudu Olomouc-Zábřeh-Šumperk. I požadavek na přímé rychlíky Šumperk-Brno je letitý.

ad Milovice: v poslední době tam vznikla řada činžáků kde bydlí lidi pracující v Praze. Proto přímé vlaky Praha.MIlovice asi význam mají.

Další dle mého názoru vhodné trati pro elektrizaci:
1) Plzeň-Domažlice-Freistaat Bayern landesgrenze
2) Brno-Třebíč-Jihlava (zde je ale nutná modernizace celé trati, která je důležitější než elektrizace)
3) Praha-Kladno (rychlodráha asi bude na svatého Dyndy, tak aš se zdvoukolejní a zadrátuje stávající trať, některé vlaky na Moravu by mohly poté začínat už v Kladně)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 18:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Aha. Já právě taky nemám návrh tratě 270. Proto mi to přišlo divný. Pokud je to takhle, tak je to špatně. A narážím hlavně na Přerov. Ta OL je už takové nouzové řešení.

Musím pochválit autory GVD za to, že nechali IC/EC vlaky zastavovat v Praze-Libni. Dneska třeba nestíhám přestup na "Fatru" (a spol.), protože to z Masny na hlavák za 7minut (7:02 - 7:09) prostě nestihnu. Nově budu moct vystoupit v 6:54 ( a další časy ) ve Vysočanech, přejet do Libně a v 7:21 nastoupit do "Fatry" ( a dalších vlaků ).
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 19:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ZFJ:
Z Kladna na Moravu? Kudy? Drátovat Semering? Logicky přes Dejvice a pak konečná kde? Na Masně znamená přepřah. A přímo do Libně. To by se těch hezkých pár Kladeňáků, co vlak využívají právě kvůli Masně pěkně poděkovalo (ti si sobecky prosazují PraK). Ostatní z Kladna mají své busy a jsou především s cenou nadmíru spokojeni.
Ve chvíli, kdy se Praha fakticky rozhodla pro Metro A na Ruzyň, čímž vznikne terminál Dlouhá míle, tak jakékoliv úvahy o Buštěhradské dráze v elektrice či nedej bože PraKu jsou jen o vyhození peněz, které prostě nejsou.
Navíc - i když je krize - tak si různí developeři pospíšili se skoupením pozemků. Což je další smůla pro PraK.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 19:10:34    Odkaz na tento příspěvek  

boblicku, já jsem Kladeňák a dojíždím vlakem do Prahy (a mimochodem, ty vlaky jsou více než slušně zaplněny). Samozřejmě by se trať v Praze musela přestavět, napojit na hlavák (dle radnice Prahy 1 to prý jde) atd. Nevím co se stavět bude či nebude, ale vím že o rychlodráze se kecá už léta a nic se neděje. Proto bych uvítal jakoukoli modernizaci trati Kladno-Praha, i té současné. A ty rychlíky na Moravu byly spíš takový bonus, O.K.

Jinak co se týče ceny busů Kladno-Praha, tak jedna jízda stojí 35 Kč. Já mám Z-kartu a praždkou tramvajenku, a za zpáteční zákaznické jízdné Kladno-Ruzyně-Klano platím 38 Kč. Ve vlaku se dá použít i rozšířená tramvajenka, jednorázová jízdenka 3.pásmo, atd.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 19:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan: Nemá sa na budúci rok Přerov rozkopávať?
EN Canopus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.24.144
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 20:10:12    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ice-fanforum.de/index.php?id=31046

Jestli jsem dobře pochopil tento článek tak se přemýšlí o nasazení RJ wien Praha Berlin.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 20:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: A nejhorší je, že takovýhle nepřípoj není jenom u tohoto konkrétního ranního vlaku, ale je po celý den a navíc v obou směrech.

Pokud jde o zastavení ostravských EC/IC v Libni, tak to je určitě pozitivní, ale je to jenom návrat k původnímu stavu, který tu byl před stavbou Nového spojení a rekonstrukcí trati Běchovice – Libeň. Za sebe bych ale více uvítal, kdyby v Libni zastavovaly i břeclavské EC. Ale alespoň už konečně pojedou přes Wilson, takže neskončím povinně na periferii v Holešovicích. Tak alespoň něco, když už ne ta Libeň.

(Příspěvek byl editován uživatelem peno.)
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ZFJ:
Vím, že Masna je od Kladna tahák. Přímo až do centra Prahy. Proto ten nevěřící příspěvek. A s tím Hlavákem bych to neviděl tak žhavě. Ten vypuštěný blábol o zahloubeném ukončení souběžném s Metrem vlastně ve Vrchlického sadech, nemá hlavu ani patu. Nevidím tam pro takovouto stavbu prostor.
Být Vámi, tak se spíše děsím představ P6 na useknutí Buštěhradky na Dlouhé míli, neb tato mč má své plány s pozemky dráhy.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 20:40:32    Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: to že MČ Praha 6 sveřepě prosazuje metro na letiště, to samozřejmě vím. Že na to nejsou prachy a na 99% v dohledné době nebudou, to vím taky. Ale když už by MČ Praha 6 to metro na letiště chtěla, tak ať udělají něco na způsob RERu v Paříži - spojení metra s vlakem. Takže z Kladna vlakem přes letiště, na Dlouhé míli by vlak přešel do tunelu a dál coby metro v trase "A" (vystupuji na Flóře, tak by se mi to hodilo :-) ).

Nemusíte mi říkat že něco takového na 1000 % nebude, to vím taky :-). Ale na druhé straně si říkám - když to dokázali takoví bordeláři jako Francouzi, tak proč ne my ?
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 20:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na R do Vsetína končí jídelní vozy...končí tak i Wagon Slovakia v ČR?????? díky za odpověď
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 21:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Nic proti, ale to by bylo terno jet z Kladna metráckou soupravou až na Flóru. To je z podobné škatulky jako ty rychlíky z Kladna na Moravu.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 21:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ZFJ:
Koncepce pražského metra prý neumožňuje povrchový provoz. Ale když to jde v Hostivaři, pak by to s úpravami šlo všude. To jest A až do Kladna.
Technicky opak je nemožný z důvodů sběrnic. Zase mě ale ryje v palici provoz tramvají souběžně v podzemí s metrem kdesi na Ukrajině či Rusku.
Takže nejen francouzský lemplové, ale i rusáci. A co zvládli tidle, tak při troše snahy by se u nás zvládlo levou zadní. Ale ono se nechce. A to ten problém.
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 21:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2David
Předně, abych bych uvedl čeho vycházím. Silnice se postavily, aby se po nich jezdilo. Kraj má na dopravdu vymezené finance. Ano, netvrdím, že se tam autobusy nevejdou. Tvrdím, že pokud nám roste doprava na silnicích a chceme tam další vozidla přidat, tak tomu musíme přizpůsobit infrastrukturu. Ano, kamion na silnici třetí třídy projede, ale jaký způsobem je věc druhá...

Ano, chápu tvůj přístup ohledně poplatku za dopravní cestu, ale nemůžeš to udělat, protože v tom případě říkáš, že daná doprava neopotřebovává dopravní cestu. Podobně jako bys porovnál cestu vlakem/busem a cestu autem. U vlaku vezměš cenu jízdenky a cenu za palivo do auta. To nelze, protože musíš u auta připočíst opotřebení. Navíc se poplatek za dopravní cestu v relativních číslech může zdát malý, ale v absolutních to nebude zanedbatelné číslo.

2Bručoun
Vzhledem k délce tvého příspěvku se budu vyjadřovat k celku a věcně. Máš o mě zkreslené představy. Žiji v malé obci a často využívám, jak vlak, tak autobus. Přijde mi, že reálné zkušenosti nemáš žádné. Stalo se ti třeba, že spoj končil ve vedlejší obci a ty musel jít pár km pěšky? A máš na výběr cestu dva kilometry přes a tři po silnici. Před pole to asi kromě léta moc nepude a po silnici pokud po ní jezdí více kaminonů či busů je to taky lahoda. Je opravdu, tak moc v oprávněných případech postavit chodník, stezku nebo přechod? Jenom malý dotaz. Pokud tedy danou zastávku nevyužívají desítky cestující, tak ani nemám nárok na boudu, aby na mě nepršelo nebo nesněžilo, když čekám na spoj?...a je jedno, jestli se jedná o vlak nebo bus
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4688
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 22:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, chápu tvůj přístup ohledně poplatku za dopravní cestu, ale nemůžeš to udělat, protože v tom případě říkáš, že daná doprava neopotřebovává dopravní cestu. Podobně jako bys porovnál cestu vlakem/busem a cestu autem. U vlaku vezměš cenu jízdenky a cenu za palivo do auta. To nelze, protože musíš u auta připočíst opotřebení.
Já myslím, že nyní, když MD dosypalo do ČD prakticky tolik, o kolik si ČD řekla, tak je to už jedno, protože ten stát zaplatí ten poplatek za dopravní cestu fakticky sám sobě (z rozpočtu MD do rukou SŽDC, státní organizace), zatímco autobusy musejí kraje zaplatit jen ze svého (případně mohou přispět obce, ale MD nedá ani korunu).

tvrdím, že pokud nám roste doprava na silnicích a chceme tam další vozidla přidat, tak tomu musíme přizpůsobit infrastrukturu. Ano, kamion na silnici třetí třídy projede, ale jaký způsobem je věc druhá...
Ale pak tu silniční infrastrukturu upravuješ kvůli těm kamionům, a ne kvůli autobusům.
Měla by tu být i snaha ty kamiony přesunout na koleje, i tak by se dalo silnicím odlehčit.

Mimochodem - hovoříme zde o čistě hypotetickém případu, nebo uvažuješ konkrétní trať a konkrétní souběžnou přetíženou silnici?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 05. září 2009 - 22:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Prosim tě neblbni. Dokážeš si představit jak by to bylo rychlý při chalupoidě? On by každý kladeňák určitě chrochtal nadšením, že při cestě do centra musí vymést ještě Motol a Petřiny. Tohle je fakt blbost na n-tou.
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.84.155
Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 08:38:40    Odkaz na tento příspěvek  

A už to začíná ČD dostali to co chtěli a začlo se rozhazovat viz.inetrnet míří do pendolina za 20 mega,za to by byla nová regionova!!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 08:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: O stavebních pracech v Přerově nic nevím. Možné to je, ale oficiálně nic nevím. Možná někdo z místních.

Peno: A nemůže tím problémem, co se týče nepřípojů v Přerově, být to, že trať přes Vyškov je jednokolejná? Ten R na Ovu přijede do Přerova v xx:24 a odjíždět by musel cca v xx:40. To je už docela velký prostoj.
Zastavování břeclavských EC v Libni bych bral taky.

ad Kladno: Vycházím z toho, že tu máme 3 skupiny lidí:
1) cestující na letišti
2) lidé bydlící (nejen) na Praze 6
3) lidé bydlící za Prahou
Každá ta skupina lidí je docela početná a potřebuje trochu jiný typ dopravy. Takže jenom metro, nebo jenom vlak, nebo jenom bus asi nebude to pravé řešení. Opravdu na Ruzyni BYDLÍ tolik pražanů, že se tam má tahat metro? Nebo převládají cestující? Kteří by uvítali spojení UKONČENÉ v centru? Když budete ( kdokoli-neberu to teď nijak osobně ) v zahraničí na letišti, jaké spojení si vyberete? Spojení ukončené v centru (=vlak) nebo ukončené na druhé straně města (=metro)? Kdo si vybere metro? Kdo si dobrovolně přidělá práci tím, že bude muset řešit názvy stanic, na kterých má vystoupit, aby vystoupil v centru a ne na druhé straně města?
Nehledě na to, že metro neřeší lidi za Prahou. Takže na letiště vlak a + k tomu metro trasovat tak, aby vyhovovalo lidem na Praze 6. Praha 6 není jen letiště.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 08:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: V Přerově se bude rekonstruovat uzel. Původně už měla rekonstrukce běžet, ale došlo k několika průtahům.
Líná huba, holé neštěstí ...
Hraběs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 11:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že nový GVD přináší jen samé zhoršení.
Například na trati 190 v úseku Horažďovice před.-Strakonice končí klasiky, a nahradí je nějakej motoráček. To je ještě pochopitelné, protože tam není frekvence cestujících nejvyšší. Ale zničí se přípoje ve Strakonicích na Budějovice. Na osobní vlak dál si lidé budou muset počkat vždy hodinu(!). Ani s přípojema od Plzně v Horažďovicích to neni růžový. Čekání od vlaku z Plzně průměrně tak 30 minut.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.36
Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 11:48:40    Odkaz na tento příspěvek  

K debatám o IC/EC na trati 330: dle finálního návrhu nahradí skutečně Cracovii Moravia (Bohumín-NZ, zpět jen z Bratislavy), Polonia pojede až do Villachu, Sobieski skončí ve Vídni. Akorát mě překvapuje že Chopin by měl být "jen" rychlík, ten by logicky měl být EN.
http://www.koved.cz/fileadmin/user_upload/k330.pdf