K-report
 

Archiv do 20. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 20. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.117.120
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 19:30:20    Odkaz na tento příspěvek  

uo:
většina studentů středních škol začíná v 8, ne? u vysokých je to různé.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 20:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pv: No právě, proto mi to přišlo divné.
uo: Dráhy to samy od sebe nevyřeší, musí do někoho dostat podnět. Pokud nedostanou podnět od objednavatele, tak plus mínus opíšou stav z letoška.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
uo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.112.85
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 21:14:41    Odkaz na tento příspěvek  

u nás na škole se v některých třídách chodí i 4x týdně od 7:05
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 23:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k návrhu, tentokrát z Olomouckého kraje ... mohl by mi někdo osvětlit systém zastavování rychlíků Zábřeh n.M. - Šumperk (tímto směrem)? Nějak tam pořád žádný ne a ne najít (což se mi tedy u čehokoliv z dílny MD zdá krajně podezřelé).
No a ten dopolední Os Jeseník-Zábřeh se stejným zastavováním jako taktové Sp, to také nevím, co tím chtěl autor říci.

Nenechte se vyrušovat z chatu.
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 08:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: je to návrh. Já si myslím, že se to ještě změní. Vůbec je zajímavé označení Sp 132x. Proč to, když řada 1600-1999 je děravá ja řešeto. mě by spíš zajímalo, jak vznikla prasárna tratí 273,275 se zrušením přímých vlaků do největších obcí z Olomouce - Náměště a Drahanovic.
uo: Možná byste mohli se spolužáky ve škole zalobovat, že v noci se do školy nechodí a kdo má každý ráno vstávat v 5. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 08:33:12    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: některé rychlíky v úseku Zábřeh-Šumperk suplují osobáky, to je zřejmé.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 08:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, omlouvám se za svůj pravopis, vypadá dost drsně, ale pokud je člověk slepý, tak jak si to má skontrolovat.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 09:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jak to bude s rychlíky mezi Brnem a Plzní? V návrhu tratě 240 přes Třebíč jsem je nenašel.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2882
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 09:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohl by mi někdo osvětlit systém zastavování rychlíků Zábřeh n.M. - Šumperk (tímto směrem)?

Nezkoumal jsem tabulku, ale pro tento úsek by mělo platit totéž co pro Klatovy - Železná Ruda, tj. ač je to rychlík, tak objednatelem daného úseku je kraj.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 3-2006
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 09:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: To ti asi nevysvětlí nikdo. Jeden rychlík stojí v Zábru na zastávce, v Postřelmově i Bludově, další zase všechno projíždí. Jinej staví jen v Postřelmově, další i v Bludově a projíždí zastávku.
Na 292 je vidět tebou popisovaný Os Jeseník - Zábřeh. Je to vážně "logika" když Os staví jako současné rychlíky z Jeseníku a nové rychlíky do Šumpru budou někdy stavět všude. Jako takové to neni špatné, ale mylsím, že kategorie vlaku by měla vypovídat i o tom, kde všude bude zastavovat. Nehledě na to, že když už to jezdí teda v taktu, tak by to mělo celý den zastavovat stejně. Takhle se akorát mate cestující veřejnost. Pro více informací bych doporučil stáhnout ne webu Ol. kraje návrh pro tratě 290-297. Tady je to všechno jasně vidět (konkrétně tratě 291 a 292)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh GVD 2010 Plzeň
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připojím se do diskuse o novém GVD kolem trati 270, jen tak, mě zajímá, proč přímé vlaky IC a EC od Břeclavi a zpět do Břeclavi a dál, ani jeden nestaví v Hranicích na Moravě v přestupní stanici na trať 280??? Není lepší pro lidi kteří až tak se moc neorientují v přestupech, nechat ty vlaky stavit v každém městě nad 20 000 obyvatel a hold ještě kde se přestupuje na další hlavní trať na východ!? Hlavně (MORAVIA-jezdím s ní denně) také mne zaujalo jak je chudera pořád zkracovaná do cílových stanic, vloni jezdila až do Budapešti, letos do Bratislavy a od nového GVD jen do Břeclavi, příště to bude snad jezdit jen do Přerova ne??!! Hlavně mne potěšilo že rychlíky do Brna a z Brna jak 73..., taky 83... budou v Hranicích stavět. Hodně lidí si na to stěžovalo, tak vidím, že vedení ČD či kdo má jízdní řády teď na starost, jim šlo vstříc, to je správné!!!
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:50:24    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: k návrhu JŘ 2010 Plzeňského kraje po zběžném prohlédnutí:
1) není tam flamendrák Plzeň-Svojšín (odjezd Plzeň kolem půl jedenácté večer), opravu nebude jezdit aspoň do Stříbra ?
2) líbí se mi takt Rokycany-Mirošov-Příkosice, byť to znamená roztržení vlaků v Příkosicích. Ideální by bylo kdyby vybrané spoje pokračovaly do Nezvěstic bez přestupu, ale to asi naráží na oběh souprav.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 11:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Za to nemůže takt. Počet vozidel bude stejný, i kdyby se jezdilo durch (a já bych pro to určitě byl). Spíš mě napadlo, jestli se neuvažuje nasazení Regionovy Rokycany-Příkosice.
Jinak teoreticky je to vymyšleno dobře: Oboustraná vazba na rychlíky v Rokycanech. Jen se obávám, ostrým přestupům se ta vazba a takt na 175 rozloží.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 11:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ a Mišerovka:
Pokud nemá Mirošovka rozvážet zpoždění po celé síti (jednokolejka Rokycany - Holoubkov a nutnost jezdit v Ro k baráku tj. "mezi" rychlíkama), tak vyžaduje "nestandardní" řešení (tipuju sólo motor na nezvěstické části a vratnou soupravu na rokycanské) a i tak to nebude nic extra stabilního.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: ten vlak, který postrádáte tam je, jen je třeba jít ještě o stránku dolů... Odjezd z Plzně 22.56, příjezd do Svojšína 23.41
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V návrhu je nový pár R Praha-H.Brod, R 682/685. Docela mě překvapuje čas, v jakém má jet ve směru na Prahu (Kolín 18:12). Myslím, že v úseku Žďár-Praha to bude notorický vzduchovozič.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: No, jestli by při nevedení rychlíku do Prahy nenastaly problémy s obratem souprav.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Pardubický kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.251.184.55
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:44:32    Odkaz na tento příspěvek  

Někdo tu říkal, že Pardubický kraj zveřejní 11. června a máme 19. června. By mne tedy zajímalo, kdy se s ním konečně pochlubějí.

Šotouš_kuba: Je sice chválihodné jak se v tom angažuješ, ale máš tam například uvedenu trať 260 nebo 262, jenže obě jsou až do České Třebové a ne Letovic a Chornice...takže by to chtělo upravit.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "jestli by při nevedení rychlíku do Prahy nenastaly problémy s obratem souprav."

Mohly by se kladivové oběhy trochu proházet, čili udělat odlišně od víkendu. Pak by se mohlo podařit ukončit odpolední posilu ve Žďáru, a přidat netaktovou ranní posilu ze Žďáru do Prahy. Je možné, že by se to nepodařilo, i to, že by se to podařilo. Myslím ale, že se o to pro jistotu nikdo nepokoušel.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 14:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubický kraj: Doporučuji se obrátit přímo na Krajský úřad, tady s tím moc nezmůžete. Jinak 11.6. byl termín, kdy dostali jízdní řády obce, proto se tu 11.6. objevil 1.návrh, konkrétně z Jihočeského kraje. To že to Pardubický kraj nedal na web, to je jeho výsostné právo.

Bručoun: Tak ono ráno se jezdí z HB do Prahy v hodinovém taktu, takže ten vlak by se hodil spíše odpoledne. Nicméně vidím problém v tom, že když pojede z Brna ve 13,24, tak to je pro úsek Brno-Žďár brzo, zatímco pro úsek Žďár-Praha by to bylo vyhovující, naproti tomu vlak v 15,24 z Brna je vyhovující pro úsek Brno-Žďár, ale pro další úsek je to již poměrně pozdě...

Takže bych si dovedl představit i to, že by se posily roztrhly v HB a jezdil by se úsek Praha-HB-(Jihlava) a HB-Žďár-Brno, s tím že by byl zachován přípoj v HB...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 14:18:52    Odkaz na tento příspěvek  

Mates 111: jo máte pravdu, díky za info, blbě jsem se podíval.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 3-2006
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 14:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates111: Já ale na webu Pardubického kraje taky četl, že ten návrh bude ZVEŘEJNĚN - tedy nikoliv pouze předán kraji 11.6. Takže kdo ví kde se stala chyba.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 14:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Mohly by se kladivové oběhy trochu proházet, ... Myslím ale, že se o to pro jistotu nikdo nepokoušel.
Vy mě zase bavíte. Vemte si tužku a papír a ty obraty v Praze si nakreslete. Čím pojedete z Prahy po 20. hodině, pokud nepřijedete něčím do Prahy na 19. hodinu? Jelikož to, co přijelo do Prahy na 18. hodinu, odjelo v 19, tak tento vlak to nebude a všechny hodiny před tím bude nejspíše fungovat stejně.

A i kdybyste vyhrabal někde v kopřivách vozy, tak eso navíc, kvůli tomu, abyste ušetřil zveřejněný soupravák, vám do toho nikdo neutopí.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 14:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ten vlak by se hodil spíše odpoledne."

To si ani moc nemyslím. Radši v nejexponovanějším čase přidat jeden ranní půlící mimotaktovou posilu (nejlépe ještě před dnešním prvním vlakem Žďár-Praha), než odpolední skoro-vzduchovozič. Pro odpolední odvezení lidí z Brodu do Světlé přece není třeba zavádět vlak, který pojede většinu trasy prázdný.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 16:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak, jak jsem si myslel, a vlastně jak říká i Mibl. Pokud by tedy vlak 682 nedojel až do Prahy, nemohl by jet vlak 691 nebo 913.

Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 16:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak, jak jsou psané ostatní vlaky, je pravděpodobné že ne.

Mibl: "Vy mě zase bavíte"

To, co nakreslil Orky, je názorná ukázka příliš fundamentalistického taktového základu, zbytečně protaženého do pozdního večera. Posily jsou v exponovaných částech tratě vedeny převážně účelně, ale rozhodně není účelný jejich průjezd střením úsekem až na konečnou. Při menší míře fudamentalismu by to šlo v zásadě udělat tak, jak jsem psal, se stejným počtem souprav, a s menšími denními proběhy. Některé okrajové vlaky totiž jedou v době, kdy by soudný soukromý dopravce buď nejel vůbec, nebo jen v některých dnech. Když zvážíte, kolik stojí 1 km autobusu, a kolik 1 km čtyřvozového rychlíku, tak je to slušné plýtvání pro několik lidí ve vlaku.

Troufnu si tvrdit, že by se na všednodenní dopolední vložáky Praha-Čáslav, a možná i Brno-Tišnov dalo "vydělat" ořezáním některých nesmyslných okrajových vlaků, resp. jejich omezením na vybrané dny. Pokud mi někdo napíše, v jakých stanicích je možné nocování rychlíkových souprav a čet, tak se do toho (bez záruky) pustím.
Prakticky jistě se dá očekávat, že i těch pár dopoledních lidí, plus celkový přírůstek v relacích, kde by byla všednodenní téměř hodina, by bylo víc lidí, než jezdí dnes v nejokrajovějších hodinách.


Musím tedy říct, že Vy mě nebavíte, nýbrž děsíte Vaším taktovým fundamentalismem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5978
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 16:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:
některé rychlíky v úseku Zábřeh-Šumperk suplují osobáky, to je zřejmé
To samozřejmě chápu.

Nádražák:
mylsím, že kategorie vlaku by měla vypovídat i o tom, kde všude bude zastavovat
To je nesmysl a vůbec mi o toto nejde.
Jde mi o to, že směr Olomouc pokud to někde staví, tak určitě v Zábřehu zastávce. Pokud chci ale z Olomouce zpět, tak tam zastaví jen ty dva(tři), co staví všude a naopak všechny staví v Postřelmově, kde zas prozměnu nestaví téměř žádný směr Olomouc.

Mibl:
Je to možné, ale i tak se celkem divím.

Orky:
Ty Drahanovice jsou teda dobré...
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 16:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Já se obávám, že rychlíkovou soupuravu Vám nechají jen v Praze, Kolíně, HavloBrodě a Brně. Ovšem z Čáslavi nevidím problém, aby se stáhla zpátky do Kolína.
Jako teoreticky reálné bych viděl tedy ukončení 682 v HavloBrodě, 913 vůbec nezavádět a místo něho vést třeba spěšňák v 471 do Kutné Hory (jednotka třeba místo místo posledního půlhodinového couráku do Kolína).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 17:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubický kraj: Mně si nestěžuj, dávám tam návrhy, který se objeví na portálech krajských úřadů, příp. koordinátorů IDS, jestli máš lepší návrh, klidně ho tam dám.
Pardubický kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.251.184.55
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 17:17:16    Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: Tak ještě jednou pro natvrdlejší co neumějí číst, případně nerozumějí psanému textu.

"Je chválihodné že se v tom angažuješ, ale máš tam například uvedenu trať 260 nebo 262, jenže obě jsou až do České Třebové a ne Letovic a Chornice...takže by to chtělo UPRAVIT"

Polopaticky: upravit = dopsat úsek pro který ten návrh skutečně je! Už jsi pochopil?
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 17:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubický kraj: Já to chápu, chtělo by to upravit, ale od toho tu jsou jiní.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 17:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady máte lepší verzi návrhu pro JMK:http://www.idsjmk.cz/obce/aktualityobce/jrcdszdc.htm
Upozorňuji třeba na návrh zastavování rychlíků v Křižanově z vazbou od Velkého Meziříčí, omezení střední části 251, či změnu modelu na 251 v souvislosti se zastavením rychlíků v Křižanově
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2897
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 17:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Dokud jsme jen u fundamentalismu a a dosud jsem nebyl prohlášen za extrémistu, tak je to dobrý.

Kouzlit se s tím večerem na 230 dá, ale nepojede se z Prahy v 20:01, ale až v 21:01, což je poloha tuším letošní a diskutéři z Vysočiny zde několikrát konstatovali, že nevhodná, neb v HB kolem 23:00 a tedy bez přípojů. Tím nekomentuju to, zda tam nějaké přípoje kolem 22:00 budou či nebudou.

To je tak, když se chce chytat příliš mnoho zajíců: Čistá dvouhodina kvůli návaznostem v HB a zároveň zahuštění špiček tak, aby se dostala do vlaku Kutná Hora a Čáslav. Pak to holt vede na "příliš" mnoho vlaků.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 18:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubický kraj: Pokud se ti to nelíbí, tak si to uprav sám. Prostě realita je taková, že Pardubický kraj návrh zatím neprezentuje. Zrovna tak ve Středočeském kraji jsou návrhy jen na některé trati, resp. jen na trati ROPIDU... A jak už jsem napsal výše, tak jestli Vám návrh chybí, tak si napište na kraj pro info..
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 18:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Myslím, že pokud bude realizováno to, co je nastíněno v některých tabulkách tratí na Vysočině (nejsou vidět všechny, jen ty, co tam přesahují z jiných krajů), tak už bude zcela lhostejné, jestli ten vlak přijede do HB ve 22, nebo ve 23 hodin.

Možná je těch 20 h místo 21 lepší z pohledu lidí, co jezdí do Kutné Hory/Čáslavi, ale to si nejsem jist.

Ale pokud ty rychlíky nebudou mít v HB přípoje do okolních směrů, tak si moc nedělám iluze o jejich vytížení. Přece jen do samotného HB (plus dalších městeček na trati) nepojede tak moc lidí, aby to solidně zaplnilo 7-vozový vlak...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 18:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Možná je těch 20 h místo 21 lepší z pohledu lidí, co jezdí do Kutné Hory/Čáslavi, ale to si nejsem jist."

Myslím, že v tuto hodinu by se mohl vejít netaktový vlak, třeba s odjezdem zhruba ve 20:30. V tuto hodinu je špička dávno za vrcholem, a většinou už stačí jednosměrné přípoje směrem z hlavní trati na lokálky. Tak by hodina a půl možná mohla být přijatelná. Možná by to dalo prokombinovat ještě jinak. Nebo jak píše Orky, zkráti nějakou večerní posilu do Čáslavi. Zkusím vymyslet nějakou variantu, a umístit to sem.
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2008
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 19:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz diskuze k trati 175: Slyšel jsem, že o regionově se uvažuje. To rozdělení ramen je právě možná kvůli tomuto vozidlu, protože prý nechtějí regínu pustit z Příkosic do Nezvěstic kvůli ne zrovna dobrému stavu tratě. To jsem zaslechl, ale realita může být jiná. Konec konců regionova se zde v pravidelném v provozu testovala, a to 6.5.2009.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.110
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 21:00:06    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: díval jsem se na návrh JŘ trati 262, a docela jsem zíral. To že některé vlaky na "plonkovém" úseku Moravská Třebová-Velké Opatovice budou jezdit jen v pracovní dny nebo naopak jen o víkendu, no budiž (celkem to vychází asi na 5 spojů tam i zpět denně, což na plonkový úsek není zas tak hrozné. ALE: proč pro boha jsou ty vlaky "roztrženy" v Moravské Třebové a v Opatovicích ? Aspoň ty víkendové vlaky by měly zejdit z České Třebové do Chornice (Skalice) durch, je to turisticky vděčný kraj a lidi s přestupem v České Třebové tam dost jezdí.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: No, ale za to já opravdu nemůžu. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 21:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím přestupem ve Velkých Opatovicích mě napadá, že by teoreticky mohla být snaha neobsluhovat výhybky, které jsou zde ručně stavěné, takže to může svým způsobem ulehčit situaci.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 21:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že žádný přestup v Opatovicích nebude, tedy pokud tam vlaky nebudou končit a bude tam přestup na busy do okolí.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: Ty stránky s odkazy děláš ty ne? Je takový problém tam ten traťový úsek dopsat? Nevím, ptám se.

Přidám pár postřehů k 260 co se dnes objevila na JMK:
1) Trať 261 patří do JMK?
2) Co jsem ji tak zběžně sjel, tak kasičky na 53km dlouhé trati, kde ani jedna pokladna není obsazená a díky tomu několik zybtečných přestupů? Navíc ty přípoje ve Svitavách.
3) Ranní Ex576 do Prahy staví jako R, to teda nevím. Na 010 vše projede? Jako princip dopravy by to nebyl špatný nápad - 260 zastávky jako R, 010 jako Ex. Ale.
4) Když už jede po 260 Metropol i Amicus, to by nemohl alespoň ten Amicus stavět Blansko a třeba Svitavy?
5) Avala ČT průjezd ráno i večer, kdy tvořila přípoj do všech směrů, včetně Poličky (který vlastně přípojem ani není) a rozhodně ne nevyužívaný
6) EC, ke kterému jede do Brna R od ČT v ČT zastavuje 15 minut po tom R. EC ke kterému do Brna od ČT nejede nic v ČT projede. Nebylo by to opačně logičtější?
7) Nyní relace Praha - Svitavy. Jednu hodinu v ČT přestup EC-Os, za hodinu přímý R. Nyní? Přímý R a od něj přípoj Os. Hodinový interval se tak vpodstatě prodlouží na dvouhodinový.
8) Nyní opět relace Praha - Svitavy. EC-přestup na Os během 5minut. JD Pardubice - Svitavy 50minut. Nově R do ČT, za 35minut průjezd EC a o 5minut později odjezd Os směr Svitavy. Přestup 40minut. Jízdní doba se tak prodlouží o bezmála hodinu.
9) Proč by poslední večerní EC/IC/Ex nemohli zastavit i v Blansku (směrem do Brna) nebo Svitavách (směrem do Prahy), když od nich již není přípoj a stejně k ničemu už do obou destinací nejedou?
10) Horší návrh pro region Třebovska jsem ještě neviděl.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některý vlaky určitě pojedou durch, bo šukafony jezdící na rameni Skalice - Opatovice se taky někdy musí dostat do depa ve Třebové.
David: Ještě mě napadá jiný důvod, jeden z krajů si objednal regionovu, která nebude zajíždět do sousedního kraje.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 262 by bylo podle mě nejrozumější min. v kladiva některý nový a některý stávající spoje linky ids 251 protáhnout jako R verzi bez Uhřic,Sudic a Borotína až do Mor.Třebové k vlaku na ČT.(Byť by třeba neplatil za Jevíčkem tarif ids-jmk)
Alespoň by se nezastavovalo nikde na polu,ale přímo v dědinách a ušetřený prachy se pak můžou vrazit na jinou trať.

Tohle to je jen strach politiků z případného zastavení os.
S postavením Boskovické spojky se už s Opatovicema stejně nepočítá,takže se teď bude udržovat poněkud drahá agonie.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 22:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nihar: Jo, dělám to já. Už jsem tam umístil jinou tabulku, ve které to je.
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 23:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nihar_barbir:
Pod Vašim názorem bych se podepsal.Taky jsem z toho návrhu tratě 260 dost zklamán.Čekal jsem,že Amicus bude stavět ve Svitavách,Blansku...Vůbec nechápu,když ranní Brněnský drak zastavuje v SY,proč by nemohl takto zastavit i zpět.A ty osobní vlaky v relaci ČT-Letovice jsou také dost divné.Třeba se něco změní,ale jestli některé pojedou dokonce 40 minut za sebou(např. z ČT v 16:25/17:02 a 18:29/19:00),jsem zvědav,jak budou obsazené.Navíc v tomto JŘ jezdí v taktu,ale v návrhu vůbec Pro mě jediná kladná věc je (spolu s ranním Ex 576)nový R 938 do Třebové odj. z Brna ve 20:47
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 23:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukssek: Ten R938 je skutečně potěšující. Je to jedno plus návrhu, narozdíl od současného EC, který celou trať projede a od kterého by mohl být mj. i přípoj ze Svitav do Poličky. Z tohoto důvodu snad ani ta Avala až tak nevadí, ačkoliv... je to poslední spoj ze Slovenska a čekat v Brně hodinu na další?

Přidal bych ještě 11. bod své úvahy a ten vznikl při detailnějším průzkumu přípojů vlaků 260-261. Dvěmi slovy: "Hrůza a děs". Oproti současnému jízdnímu řádu nastává zhoršení v řádu desítek procent.

(Příspěvek byl editován uživatelem nihar_barbir.)
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 23:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ta Česká Třebová je dobrá, to se musí nechat. EC tam zastavují ve chvílích, kdy nemají přípoj a když by ho mohly mít, tak projíždí (S výjimkou odpoledne ve směru na Brno). Na druhou stranu přehodit to nepůjde, protože by se rozházely přípoje v Kolíně na R směr Rumburk, které tam takhle pěkně vycházejí...

Zrovna tak zastavování na střídačku Kolín/Třebová je takové zvláštní, zvláště pak proto, že odjezdy z Pardubic jsou stále ve stejnou minutu, takže z toho vyplývá vata. Domnívám se, že řešením by bylo zastavovat jen v Kolíně ČT projíždět. Přece jenom ČT má potenciál jen v podobě Svitav, jiné přípoje nemá cenu příliš řešit. No a ty vlaky do Svitav by se měly zapřípojovat s pomalými R na Olomouc a tím by vznikl hodinový takt.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5980
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 00:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Ale pokud ty rychlíky nebudou mít v HB přípoje do okolních směrů, tak si moc nedělám iluze o jejich vytížení. Přece jen do samotného HB (plus dalších městeček na trati) nepojede tak moc lidí, aby to solidně zaplnilo 7-vozový vlak...
Zavedeme "Švejky II" - 363+2 vozy.
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 00:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem zkoumal JM návrh, a připadá mi, že tam snad chybí nějaké vlaky. Intervaly 30 - 15 - 15 na Tišnov / Kuřim (ráno i odpo) vypadají, že tam do té mezery zapoměli natisknout vlak z(do) Slatiny
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 00:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: (když to pojmu vážně)
To by zase možná nepobíralo mezi Prahou a Kutnou Horou, možná i Čáslaví.
S těmi rychlíky mi to přijde jako typická ukázka úskalí mezi tím, že R objednává MD, a Os/Sp kraje. MD posílí rychlíkové spojení, ale kraj již nezajistí přípoje (nejen vlakové, třeba i autobusové) k/od těmto/těchto rychlíků(m), což musí mít chtě nechtě i nepříznivý vliv na obsazenost těch rychlíků.

Ale jinak je 363 (nebo 242) plus dva vozy za ní celkem běžnou soupravou pro osobní vlaky v kraji Vysočina. A někdy to může dopadnout i takto. (první část videa)
Co to znamená pro ekonomiku provozu a následné úvahy (ať už neoprávněné, nebo třeba i oprávněné) na omezování vlaků, lehko domyslet.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.110
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 08:33:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo kam poveze Avala v příští sezóně lůžkové a lehátkové vozy ? Teď veze pouze lehátka (Soluň, Bar). Kam poveze lůžka ?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 08:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavět s Amicusem v noci na 260 je zbytečné. Stejně by tam nastopili tak 1-2 lidi a ve vlaku spící lidi by byli rušení neustálým bržděním a rozjížděním. Pochopitelně by se zvýšilo riziko vykradení nástupen nepřizpůsobivých občanů.
David: Je nechápu, proč se pořád plýtvá na takových tratích patráky. Ať je trošku zrekonstrují a pošlou právě na posilové Sp vlaky do Čáslavi.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 11:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Mělo by to být stejný.
Nihar_barbir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 11:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates111: I ty odpolední přípoje jsou pouze v X

Ta střídačka? Proč by to nešlo vyřešit, že zastavit tam i tam? Odjezdy z Pardubic jsou vždy ve stejnou minutu, z čehož vyplývá, že by se stihlo oboje.

Nevím jestli nemá ostatní přípoje cenu příliž řešit, přeci jenom například na Lanškrounce se dle všeho zkapacitní soupravy a vrací se na ni vlakvedoucí. Ale to bych se zase dostal k ohrané písničce (ne)zastavování EC v ČT, počty nastupujících a vystupujících ale mluví sami za sebe.

Přípoje od pomalých R? Ty vskutku jsou, pokud se dá ovšem brát v potaz přípoj po 40 minutách. Cestování na Svitavsko z Prahy a Pardubic se tak de facto o minimálně hodinu prodlouží.


Orky: Zbytečné mi to nepříjde. V dobách kdy zde stavěl Bem (který stál dokonce i Letovice) a předtím kdysi dávno před rokem 98 Horehronec, tak ten nástup byl několikanásobně vyšší než 1-2 lidi a na prstech byste to nespočítal. A opět ona ohraná písnička o bezpečnosti. Jen bych připomenul že Svitavsko je nejbezpečnější kraj v rámci ČR. Zato, že vlak stojí hodinu v "bezpečné" Praze, tak to nikomu nevadí.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5981
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 13:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že Svitavsko je nejbezpečnější kraj v rámci ČR
To jsem zažil na vlastní kapse.
(Ještěže má vůz tolik dvěří a tolik zámků.)
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.110
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 13:29:27    Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš Kuba: díky. Já jen jestli nepoveze třeba přímáky do Sofie (kdesi se o tom hovořilo).
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 14:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, jaký bude první spoj z Ostravy dobrna? A jaký bude poslední spoj zbrna?Ptám se proto, proto že jak se zruší R Rožumberk, tak jak to bude s návaznosti na přípoje do Budějek a z Budějek.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 15:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouch:
R 730 Ostrava hl.n. 4:38 - Brno hl.n. 6:58 jede v kladiva
R 830 Ostrava hl.n. 5:43 - Brno hl.n. 7:57
R 747 Brno hl.n. 21:02 - Ostrava hl.n. 23:27