K-report
 

Archiv do 24. května 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 24. května 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 16:48:53    Odkaz na tento příspěvek  

Uvažuje se o návaznosti rychlíků Olomouc - Břeclav na osobní vlaky z Břeclavi do Znojma? V současné době přijízdí rychlík v XX:31, osobní vlak odjíždí v XX:31? Díky.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 18:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: no to by zajímalo určitě hodně lidí, ale nevím, jestli už někdo něco ví....bude dobrý si na toto počkat a jakmile vyjde návrh ven, reagovat na to...
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 19:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zajímalo jestli budou v Přerově navazovat rychlíky od Ostravy na Břeclav, když to letos bylo tak podrbané.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Myslím si, že teoreticky ano, znamenalo by to delší prostoj v Břeclavi a tedy dřívější odjezd z Přerova. Ovšem nechce se mi zkoumat, jestli by někde nezaúpěly přestupní vztahy na trati 330.
Pouch: To dost sotva. Obě dvě linky jsou časově dost fixované. Linka Ostrava-Brno musí projet vytíženým úsekem Nezamyslice-Holubice a tam se prokřižovat s protijedoucími vlaky včetně linky Brno-Prostějov-Olomouc. A linka Olomouc-Břeclav-Brno má další vazby na regionální vlaky (třeba v Břeclavi, Šakvicích a Zaječí).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3523
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Orky: Delší prostoj v Břeclavi (aby ty přípoje v Přerově vycházely, muselo by dojít ke změně jízdních poloh alespoň o 12 minut) u R Olomouc - Břeclav - Brno = o 12 minut delší prostoj v Břeclavi = faktická nepoužitelnost těchto rychlíků pro cesty mezi Brnem a Hodonínem (což byl jeden z důvodů, proč se zaváděly).

Chyba myslím není ve vedení těch rychlíků, chyba je v tom, že jsou příliš pomalé vlaky mezi Břeclaví a Mikulovem.
Kdyby se podařilo zkrátit JD mezi Břeclaví a Mikulovem na 24, max. 25 minut (při křižování v Mikulově), už by tam ten přestup v Břeclavi vyjít mohl.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo dobře, ale třeba kdo chce jet z Ostravy do Moravského Písku, tak musí jet z Přerova osobákem, což jsem si nedávno zkusil, a nic moc. Holt když chci jet do Kyjova, tak musím jet z Přerova osobákem.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3524
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 21:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava mého výše uvedeného příspěvku - popletl jsem to, je to přesně naopak. Ty R by musely jet z Přerova na Břeclav o 12 minut POZDĚJI než dnes, takže výše uvedené samozřejmě neplatí.

Ale v tom případě by to znamenalo, že:
- přípoj na Znojmo by v Břeclavi nevyšel, ani kdyby se ta JD mezi Břeclaví a Mikulovem opravdu zkrátila
- došlo by k rozpadu návazností vlak-bus v oblasti Šakvic a Podivína (však hlavně kvůli těm návaznostem tam ty rychlíky staví)
- možná i k rozpadu dalších vazeb (pravda, za současného vzniku vazby Ostrava - Břeclav, která je ale alespoň 4 x denně zajišťována přímými vlaky EC plus jedním nočním spojem)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 21:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Kdyby... Kdyby byly v ryby, nemusely by být rybníky. Mě se moc líbí Vaše projekty taktové dopravy za 20 let apod. Zkuste ale jednou něco jiného - udělat návrh taktu na příští rok.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3526
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 21:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já vím, že na kdyby se nehraje, a proto taky vím, že ten nepřípoj v Břeclavi je za dané situace těžko odstranitelný.
Moje představa taktu na hlavních tratích na příští rok? No asi stejná jako je dnes, na infrastruktuře se nic výrazného nezmění, tak bych nic neměnil. Maximálně by se (nejen) mě líbilo "zahustit" všechny ty existující rychlíkové spoje na dvouhodinu (na 160, 080 atd.). .
Ale myslím, že jsme si tykali, ne?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 22:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Ok. Já proti tykání nic nemám, ale sem tam se tu někdo najde, kdo je na to alergický, tak se občas snažím být opatrný :-)
No právě, tak, jak je takt nastaven teď, je víceméně daný. No a holt to někde odnese nějaká vazba. Ale takových míst je dost málo. Proto už ani nečekám nějaké velké čachry v rychlíkové dopravě. Systém dálkové dopravy až na výjimky je udělán docela dobře a neočekávám v něm významné změny. Pokud bude nastolený trend MD dopravy pokračovat a nedojde k významným škrtům, tak má nakročeno stát se dobrým základem veřejné dopravy. Na některých místech už je tak hustá, že by se některé kraje nemusely bát trochu sáhnout do regionálky a trochu ji omezit a nabídnout větší komfort tam, kde rychlíky nejezdí. Například na té 160, kdyby se zavedla celotýdenní dvouhodina, tak by se daly zrušit i ty zbytky osobáků, rychlíky zastavit i ve Vroutku a zbytek Podbořanska vhodně navázat mikrobusy na vlaky. Podobně 225 v úseku Horní Cerekev - Jindřichův Hradec.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.93.8
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 22:24:52    Odkaz na tento příspěvek  

Jasně Orky, Vy byste nejradši zrušil osobáky na polovině tratíá, že jo :-( .
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 22:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE: Jasně a nejdřív na tý Vaší. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 22:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě by hlavně potěšilo, kdyby byly v břeclavi nějaké lepší přestupy z ec z prahy na rychlíky a osobáky na hodonín (a obráceně)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 23:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE: Volal mě někdo? :-D
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 19:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrovské změny v GVD na Vysočině od 2. změny:
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 20:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj chci se zeptat jestli někdo nema 2. změnu k JŘ
nikdo nikdoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.6.33
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 08:37:20    Odkaz na tento příspěvek  

pár seznamů vlaků
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 08:45:54    Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo nikdoucí: díky za zajímavé seznamy, ještě se ptám:
1) jak moc jsou ty seznamy odolné vůči změnám ?
2) nebyly by k dispozici cílové stanice aspoň R/IC/EC ?
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 09:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no tydle seznamy bejvaj dost vypovídající, to už se příliš nemění. Teda jestli to někdo zaplatí... jinak z toho nezbyde nic. Cílový stanice se podle čísel daj natypovat ne? Spíš je škoda že tam není praha halavní, bez tý si představu o dálkovině těžko uděláme...
A já sem hlavně zvědav jestli tam zas budou tak zouzfale nevycházet přestupy jako letos... předpokládám že samozřejmě
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49350
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 09:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubabe:
Nechceš s tím už přestat?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 10:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: A s čím
Duch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 12:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavas mám já:-)

application/vnd.ms-excel
Praha hlavni.xls (162.8 k)

Já jsem všude zdejší...možná vám stojím za zády...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49362
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 13:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubabe:
S neustálými dotazy na různé pomůcky a pod různými nicky (tedy pokud Tvůj příspěvek bez otazníku měl být otázkou).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 14:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta z hor:Tyto seznamy se můžou změnit prakticky každý den, dokud není schválen konečný jízdní řád, neb je denně generuje počítačový program.
Kubix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 20:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duch: Při letmém nakouknutí = pacifik si opět na hlavnim neškrtá?
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 20:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

holešovice a břeclav někdo nemáte?
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 20:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyčetl jsem z toho průjezdná EC přes Praha hlavní nádraží, podobně Děčínské rychlíky v Praze na hlavní (i když ty odpolední jsem tamnenašel, ale to může být i nedodělaným stavem).
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 21:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák, nevím z čeho si vyčetl, že budou průjezdné??? Přijede od Libně a pojede úvratí, nebo myslíš, že za deset minut se nedá udělat přepřah??-)-) Škoda, že to zase prodlouží jídzní dobu. Na časem na to zase přijdou, ale nechci se pouště do debaty, to už jsme tady řešili.

spíše jsem koukal na čísla vlaků a z Chopina bude EN a Silesia 400/401, Vltava 408/409
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 21:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba v Ostravě je uveden R 18. Bude jezdit jen v určitý den v letních měsících, bude složen pouze z lůžkových vozů RŽD a odjezd z Ostravy v 11:10 (směr Praha asi).
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 22:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj: Vyčetl jsem to z toho souboru od Ducha :-) Asi jste mě nepochopil, chtěl jsem tím poukázat na to, že dle toho souboru budou i průjezdná EC typu VIndobona zajíždět v Praze na hlavní nádraží. O pozitivech a negativech už tu byla bohatá a vcelku neplodná debata, znovu se do ní pouštět nebudu.

EDIT: Teď jsem pochopil, že jste asi myslel průjezd bez přepřahu (tj. přes Vršovice). To mě ani ve snu nenapadlo, to by byla pěkná ptákovina.

(Příspěvek byl editován uživatelem Chomutovák.)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 22:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák: Nicméně Metropol tak nejspíš pojede - asi pro sichr, kdyby se v Libni ještě po nocích něco dodělávalo...

Ad R18: Že by se už ani mezi Novorusy nenacházelo vstávání kolem páté ráno v oblibě...? Nakonec by bylo poměrně logické, kdyby jezdil z Moskvy jeden vlak na brzy ráno v Praze (hlavní cíl Karlovy Vary) a druhý později, který rozveze návštěvníky po celé ČR (popř. i do Katovic?) cestou.

Mimochodem, je tam i Jadran (jako netaktová posila k EC taktu): Takže vášnivé diskuse o jeho zrušení... ;-) Aneb ne vždy je dobré všechny pracovní informace hned pouštět ven.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 23:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vážně zrušili Comenia. Teď už tu zbývaj jen "destinace" typu Č. Těšín nebo Žilina
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 23:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záruba Tom: Metropol 477 jede takhle i letos, vjede od Libně a jede do Vršovic, aby se neotáčela soupra a mohl si vzít WLAB z Excelsiora :-)
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 08:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v tom seznamu vlaků, jsem nenašel spoj Ostrava Bratislava, nebo že bych se přehlédl?
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 09:34:38    Odkaz na tento příspěvek  

Takže rychlíky Praha-Wroclaw pojedou zase hlemýždí trasou přes Hradec, se dvěma přepřahy a zastávkami ve "velkoměstech" typu Potštejn či Bohousová, namísto mnohem logičtější trasy přes Pardubice, kudy by jízdní doby Praha-Wroclaw byla méně než 5 hodin a tudíž by vlak byl konkurenceschopný k silnici. No nic, třeba se to někomu nehodí :-(.
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 09:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jojojo, přesně tamtudy
ono by nejlepší bylo je nechat tam kde jsou jako regionálku přes hranice no a jako spojení udělat 4 eca přer ústí nad orlicí, jenže to by zase byl řev že se přeci na ty dvě koleje už vlak navíc nevejde a kde co všechno. škoda nabízelo by se to, to víme všichni, jenže kdž holt není zájem a navíc jak jsem byl zde diskutujícími ujištěj je trať na východ přetížená...
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 10:52:05    Odkaz na tento příspěvek  

Když je trať na východ přetížená (jakože asi je), tak ať se připojí ty čtyři wroclawské vagóny v Praze k rychlíku Praha-Brno který stejně tvrdne čtvrt hodiny v Třebové, tak by holt tvrdnul v Oustí. Času na odpojení/připojení wroclawských vozů by bylo dost.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 11:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta z hor: Do hradce v čase ww R stejně něco jet musí, takže by to znamenalo další 2 soupravy navíc a ono jaksi už není odkud brát.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 11:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouch: Já našel:

IC 530 "Moravia" Ostrava hl. n. odj. 6:54 (dokonce v řazení Ampz+WRmz+Bmz+5*Bpee).

EC 136 "Cracovia" Ostrava hl. n. odj. 13:05 (předpokládám Krakov - Bratislava - Budapešť a souprava MÁV).

IC 532 "Rastislav" Ostrava hl. n. odj. 18:54 a stejná souprava jako Moravia.

Zpět:
IC 533 "Rastislav" Ostrava hl. n. příj. 9:03

EC 137 "Cracovia" Ostrava hl. n. příj. 14:52

IC 531 "Moravia" Ostrava hl. n. příj. 21:03

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Martan1484
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 12:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to za vlak, který se nachází v seznamu vlaků z 20.5. ve stanici Brno hl.n. s odjezdem jako R 375 v 6:15 a příjezdem ve 21:36 jako R 374? Tipoval bych to na nějaké R Brno - Budapest, ale rád bych věděl něco víc...
Nejvyšší formou života je člověk, nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky.

Lepší techniku než ČD má i albánský státní podnik na pračky.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 12:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, moc díky za ty vlaky na Bratislavu.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 4-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by tedy byly přímé vozy Praha (EC Praha) - Ova/Bohumín - Krakov (Cracovia), čekaly by tam přes tři čtvrtě hodiny. I když to se na cestě do Krakova skoro ztratí.

Cracovia se ale vždycky jmenoval noční R Krakov - Košice - Budapešť, nyní již jen sezónní, pokud má snad končit, pak je spojení PL-SK opět o něco hlouběji v řiti.
Zamčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.116.34
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:26:15    Odkaz na tento příspěvek  

Pouch
tak ešte raz jediný priamy spoj je len EC 136/137.
Keď si zoberieme IC 530 a dobu jazdy tak bude v Breclavi pred 9.00 v tom čase odchádza z Breclavi EC AVALA.v opačnom smere detto...
takže IC 530 a IC 532 vyzerajú iba po Breclav s prípojom na EC od Prahy.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak že vlaky ic a ec budou končit v Břeclavy? To je teda divný nápad.
Zámčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.116.34
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:31:41    Odkaz na tento příspěvek  

Martan
ten 374/375 by mal byť len Brno -Bratislava.Príchod do Blavy okolo 8.00 a naspäť R 374 z Blavy 18.54
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 4-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouch: pouze IC. Vysvětlovala by se tím koneckonců změna kategorie i názvu.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 13:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale na takový kousek to klidně můžou být R, a zastavovat v Moravským Písku, a bude lepší spojení s Kyjovem.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 14:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: S tím spojením vozů do Krakova na EC Praha mě to taky napadlo. Po opětovném nahlédnutí do návrhu jsem zjistil, že Cracovia jede odlišně oproti ostatním vlakům (z Prahy, Brna), tedy sudá ve směru do Polska a lichá z Polska.
Tedy do Polska má Cracovia odjezd z Hlavního nádraží v 13:05, ještě před příjezdem EC Praha do Ostravy a zpět odjezd ve 14:54.
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 14:16:46    Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem si všiml že Amicus je uvedený v Brně hl.n. (R 471)
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 14:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouch: S tebou souhlasím. Když je ta blbá IDS JMK a spěšňáky a osobáky končí v Hodoníně, tak aspoň by ty EC mohly zastavovat v M.Písku a nějaký ten přípoj na Veselí a Kyjov by se zajisté našel.
Kámošovy stránky o stavbě modelu lokomotiv 710 a 753
www.t334029.ic.cz
ICQ:457-187-436

Zamčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.116.34
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 15:14:38    Odkaz na tento příspěvek  

trocha som sa sekol pri odchode z Blavy pri R 374 je to samozrejme 19.54 pr. brno 21.36
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 01:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připojuji se k vedení Praha-Wroclaw přes hlavní trať, klidně i formou přímých vozů. Dnešní stav je hrůza.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 09:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyď to je logické, vlaky IC a Ec, jsou přece jenom na větší vzdálenosti. Když v loňském roce zrušili jeden R z Ostravy do Luhačovic, ze kterým se do Kyjova dalo dostat i když s jedním přestupem, tak proč by to tak nemohlo být.
Karel12345678
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.57.39
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 11:04:37    Odkaz na tento příspěvek  

Na tu Wroclav by to bylo vic nez zajimavy, obzvlast kdyz uz je elektrifikace do Lichkova hotova a mohlo by se jet celou cestu bez preprahu, navic do Usti i celkem rychle...

btw. kdyz tak koukam, ze EC pravdepodobne budou zajizdet na hlavak, planuje se i nadale jejich zastavovani v Holesovicich?
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 11:19:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Wroclaw: kdesi jsem dříve četl (asi na DF ČD) že Poláci prý pošilhávají po přímých vlacích Wroclaw-Lichkov-Brno-Vídeň/Budapešť. Pokud je to pravda, tak by tyto vlaky měly v Oustí přípoj na/od Prahy. Ovšem, polské pošilhávání se mnohdy liší od reality ... ;-)
Mvancura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevidím žádný problém v zajíždění transitních spojů na Hlavní nádraží.
Vemte si třeba Berlín, samozřejmě je to geograficky větší město, ale zastavují tam 3-krát.
Praha je také hlavní město a nebránil bych se ani zde klidně třem zastavením - Holešovice, Hlavní a klidně i Libeň.
Vemte si kolik lidí jede transit přes Prahu? Určitě jich bude méně než kolik by přivítali zastavení na "periferiích" v Holešovicích a Libni.
Pořád se tu řeší, že se protáhně jízdní doba ale snad by měla být priorita obsloužit co nejvíce lidí, dostat je do vlaků a vlak jim přiblížit a konkurovat silniční dopravě, né se tlouct do prsou že spoj profrčí Prahu za 15 minut.
Okolí kolem Vysočan a Libně administrativně i obytně rozkvétá a určitě nejeden člověk míří právě tam, nehledě na to že velká část obyvatel východní části jede přes Libeň na Hlavní aby se pak stejnou cestou vracela.
Nedivte se pak, že sednou raději do auta a silnice vypadají tak jak vypadají.
R471
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.113.99
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 15:19:28    Odkaz na tento příspěvek  

R471 jede konečně po 260. Žeby se po letech někdo zamyslel? Jen doufám, že pojede alespoň do BA celoročně.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 15:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mvančura: Přesně tak. Ono to tak doufejme i dopadne. Nicméně pozor, aby si to někdo mylně nevykládal jako že nemá cenu zrychlovat a zkapacitňovat pražské spojky...
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 16:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já jsem pro zastavování všech vlaků v Libni, snad krom SC. Stejně tak nestavět v Holešovicích by byla blbost a výsměch těm, kdo míří na celé severní C i na P6.
Srovnejte také např. s Varšavou, kde až na pár výjimek zastaví všechny vlaky na nádraží Východním, Centrálním i Záchodním, nebo koneckonců s Ostravskem.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 24. května 2009 - 23:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby náhodou někdo ještě nevěděl, tak na stránkách českých drah v sekci jízdní řády je u jednotlivých tratí v pdf formátu červnová změna.