K-report
 

Archiv do 12. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 12. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 14:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: Zda budou toto ČD tolerovat objednatelé, že se krátí tržby v řádech desítek miliónů, je věc jiná
V této souvislosti mě napadlo - nevíte, jak třeba objednatelé (např. kraje) tolerovali, resp. sankcionovali, hodinovou výstražnou stávku vloni v červnu, kdy tedy dopravce vlastně nesplnil to, co si kraje, potažmo MD objednaly?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2101
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 14:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záleží na konkrétních smlouvách, ale obecně lze spoje považovat za neodjeté/zpožděné z důvodů na straně dopravce.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 14:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Jak k tomu ti cestující přijdou, že jim nepojede spoj podle jízdního řádu, jen kvůli tomu, že se část zaměstnanců rozhodla stávkovat?

Účelem stávky je snad na sebe, nebo na svoje požadavky nějak upozornit. Stávkovat tak, že se to nikoho nedotkne, by bylo asi dost divné, ne?
A hlavně by se některým cestujícím splnily jejich neustálé nářky nad tím, že "furt zdražujete a stávkujete".... Děti by také měli radost, už se mě na to ptali.
Jako člověk, který s cestujícími přichází pravidelně do styku, si sakra rozmyslím, jestli to má cenu stávkovat a ještě dlouho po tom poslouchat nadávky a urážky, nebo dělat normálně dál a při zpoždění v klidu přecházet narážky "už zase stávkujete"...
Mmch, já zatím o stávce nic nevím, pokud nějaká bude, tak to stejně rozhodnou někde jinde.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 15:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si ,že to není jen o zdanění režijek.Koukněte se co všechno se má zdanit,i těch pár peněz pro dárce krve.A tak režijku oželím,stejně nemám čas ji využívat,ale skončím s dárcovstvím krve - z principu.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5399
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 15:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
pokud nějaká bude, tak to stejně rozhodnou někde jinde
Myslím, že rozhodovat můžou, ale nikdo konkrétního člověka nemůže nutit stávkovat.

Jinak souhlasím s Davidem, Miblem a Matesem111.

Ve středu jsem ve vlaku v jedničce zaslechl rozhovor dvou změstnankyň ČD Cargo o doplatcích na jedničku k režijce a jednalo se o nějaké 3 000 Kč. Když vím, že já platím za totéž nyní 21 000 Kč, tj. 7x tolik, tak jsem se musel hodně držet, aby nedělal ve vlaku ostudu a něco jim neřekl.

TZ:
Jet zadarmo s povinností uvolnit (na výzvu průvodčího například, lépěji "z hlediska prozákaznického přístupu a obecné slušnosti sám od sebe") místo platícím
Řekl bych, že je to příliš složitý systém, navíc zrovna toto by díky "kamaráčoftu" bylo docela lehce obejitelné.

Glex:
Jste mimo...
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 16:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Nutit samozřejmě nikoho nemůžou, jenže stačí pár jedinců a nepojede nic, nebo s velkými problémy.
No a doplatek za 3 litry do jedničky? Tak já ho třeba nemám, protože nemusím dojíždět přes celou republiku do zaměstnání. Ale vemte si, že jsou tací, kteří dojíždějí do Prahy na služby až z Ostravska, protože tam pro ně práci nemají. A to je další věc. Je lepší jim tedy nechat tu režijku a nechat je dojíždět za prací, nebo jim platit podporu, což v součtu vyjde asi o dost dráž. Nicméně uznávám, že když už tu jedničku mají, tak by si toho měli vážit, chovat se slušně a ne "já jsem od dráhy, kdo je víc".
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5403
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 16:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
Ale vemte si, že jsou tací, kteří dojíždějí do Prahy na služby až z Ostravska, protože tam pro ně práci nemají.
No a co?! Já snad bych na tom pracáku být mohl?
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 16:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě si dovolím uvést, že možností, jak "dát o sobě vědět", je více. Například demonstrace či blokády silnic v ministerstev nebo vlády. Tam o sobě dáte vědět pro politické představitele daleko více, než když zastavíte provoz na železnici, a navíc si neznepřátelíte ty, kteří by pro vás měli být, dle hesla "Náš zákazník - náš pán", pány. A tím myslím samozřejmě zákazníky - cestující.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1478
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 16:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) ingold není za 20 ale za 21. Podražilo....
2) z Moravy dojíždí lidí hafo. Je to vidět v těch víkenově nacpanejch parodiích na IC/EC. Vesměs dojížděj dvojkou. Možná by naopak prospělo dojíždění dvojkou i nádražákům - "všimli" by si třeba jak ty EC koženky vypadaj....
3) kdesi jsem zahlédl prohlášení k jednání se Sovou a možné stávce, kde zdaleka nabyly jen nádražácký odbory. Vypadalo to i na zastavení MHD Praha (zcela jistě tam bylo metro a antabusy), což by sakra vidět bylo - to by totiž vyvolalo právě tu blokádu silnic.
4) coby ingoldista bych taky samosebou usiloval o navrácení adekvátní částky. Coby tolerantní bych i akceptoval možná adekvátní prodloužení platnosti, jenže to by asi byl takovej oříšek že by toho dráhy organizačně nebyly schopný. Asi by to vedlo k úhynu některých lokálek, protože by se ukázalo že za ně prakticky ani mnohde nemusí být NAD.... Vidět by to bylo kolem měst a v nákladní dopravě.
4) své v tom hrajou i zvracenky a pod. a je jen otázkou, zda bude schopnější demagog na straně vlády nebo odborů. Ono dost lidí po tzv. reformě (rozuměj zvýšení daní) sotva vládě uvěří jakoukoli výhodnost nějakých paušálů....
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 17:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se jezdilo v EC s příplatkem, největší socky ve vlaku byly zaměstnanci ČD (zejména úsek ČT-Pardubice byl úkazkový). Dnes se to samé ukazuje v 1.třídě. Kolik normálních jízdenek do 1. třídy se prodá?? Nepočítám relaci Praha-Ostrava(Brno), ale třeba 1. třída v Sp Kolín-Trutnov, nebo R Kolín-Rumburk nebo i R Brno-Plzeň?? Domnívám se, že minimum. Z toho vyplývá, že 1. třída na těchto relacích jezdí v podstatě jen pro zaměstnance ČD.

Při důkladnější kontrole (ČD ji ale z principu neudělají) by se zjistilo, že na některých tratích jsou režijkáři v přesile. Má cenu provozovat takový vlak?? Nedošlo by v případě zrušení režijek k tomu, že by zde už nikdo nejezdil??

A ještě jedna věc. Když by vstoupil na český trh soukromník, platili by režijky i u něho?? Domnívám se, že jen velmi těžko, protože on by ztrácel na tržbách a navíc by byl znevýhodněn oproti ČD, protože sám by musel režijky danit. Co je tedy potenciálně pro nádražáky výhodnější?? VOzit se zadarmo ve všech vlaků bez rozdílu regionu nebo jen ve vlacích, kterými se dopravuji do práce bez rozdílu dopravce?? (Klidně můžeme do toho zapojit i autobusy)...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 17:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Tam o sobě dáte vědět pro politické představitele daleko více
Obávám se, že politici jsou na každotýdenní šaškování různých skupin před Úřadem vlády už zvýklí... Nicméně jak říkáte, "náš zákazník, náš pán" a podle toho se budu snažit řídit.
A jak už tu psal Petr vlček, tak by to snad neměla být akce jen OSŽ, takže by bylo dobré začít "rýt" také do někoho jiného.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 17:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z toho vyplývá, že 1. třída na těchto relacích jezdí v podstatě jen pro zaměstnance ČD.

Nedělal bych ukvapené závěry. Co se týká 190 a spol., tak myslím, že i tam budou nějací denní dojížděči - ingoldisti. Šanci mají i traťovky do jedničky, kde je navýšení jen 20%. Případně i časové doplatky na in-kartě. Jen by to chtělo hodinový takt vlaků s jedničkou, neb jinak to poněkud postrádá smysl.

Co jsem loni více než půl roku denně pendloval mezi Rokycany a Prahou, tak jednotlivá jízdenka do jedničky je věc téměř neznámá (občas někdo do lázní) s výjimkou toho, že do jedničky vlezli občas v neděli odpoledne lidi s jízdenkou do dvojky a následně dopláceli (včetně 30,-Kč písného - kouzelná ukázka, jak si ČD váží zákazníků).
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 19:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Jak uvedl Zapa. Pod stávkou není podepsaná jen OSŽ, FS apod. ale hlavně Odborový svaz dopravy, Odbory DP Praha, Odborová organizace DP Metro, Svaz odborářů služeb a dopravy, Odborové sdružení pracovníků elektrických drah a autobusové dopravy... Takže je skutečně načase začít rýt i do někoho jiného. A myslím že zastavení provozu metra se dotkne lidí daleko více než když nepojede ranní rychlík z A do B. Navíc jak je vidět, tak do stávky se zapojí i OSPEA, to znamená že i autobusová doprava. Je načase si to uvědomit a hlavně to, že skutečně nejde jen o režíjky. Tím ovšem neříkám, že stávku podporuju, protože stejně změnu nepřinese a poslanci mají auta.

Ve stávkování se máme ale ještě hodně co učit. Podívejte se na západ, s kterým vždy vše srovnáváte. Tak proč ne i v tomto? To se najednou nesrovnává. Proč? Protože se to nehodí?

Jinak je alespoň známo že režíjky má i Viamont, Vogtlandbahn, ÖBB, ŽSR, ZSSK, DB, ... ?

Hroch: Rozhodně méně než Vy
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 19:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Celé to lze chápat i tak, že in-Gold je vlastně předražený.

No, ani bych neřekl, jako síťová jízdenka pro první třídu je 21 kKč docela dobrá cena, ale chybí něco jako IN-Silver (třeba za 18 kKč), který by byl jen pro druhou třídu, klidně bez dalších výhod.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 19:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já jen ad absurdum dotáhl do konce režijní logiku - cena in-Goldu by měla odpovídat součtu časového doplatku do jedničky, jedné třetiny in-Z a toho, na na kolik si modrý lid cení režijky. Mám snad někde logickou chybu?

Ohledně neexistence In-Silver: Mám ten dojem, že se ČD aspoň takto snaží naplnit vozy první třídy i nerežisty. Vzhledem k tomu, že vozů je obecně nedostatek, tak aspoň takto vyženou část lidí z dvojky do "lepšího".
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 20:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Chybí vám tam ježdění se psem lanovkou na Ještěd. :-)
Nechcete (platí pro všechny) se přesunout do vhodnějšího tématu?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 20:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex:
Hlavně se všude ohánět západem, že. Co zapojit takhle vlastní hlavu a říct, že něco na západě dobré je a něco ne?!

Mibl:
Já chybu nevidím.
ad "do lepšího": Kdyby bylo jedniček alespoň dostatek...
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 20:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak je alespoň známo že režíjky má i Viamont, Vogtlandbahn, ÖBB, ŽSR, ZSSK, DB, ... ?
Nezpochybňuji existenci režijek. Chci ale, aby byly brány jako nepeněžitý příjem a byly součástí základu daně z příjmu. Bylo by to logické.

Ve stávkování se máme ale ještě hodně co učit. Podívejte se na západ, s kterým vždy vše srovnáváte. Tak proč ne i v tomto?
Jak řekl Hroch - ne vše, co je na Západě, je dobré. Třeba taková Francie, kde se (jak soudím z mnoha zpráv, co čtu a sleduji) stávkuje opravdu kvůli jakékoliv prkotině.
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 20:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Já v tomto s Hrochem souhlasím, ale osobně se mi líbí to, že ti lidé se skutečně dokáží semknout a zastavit vše - vlaky, busy, MHD i továrny. Mnohé jejich stávky neobhajuji, ale některé ano.

Jinak opravdu to nechcete přesunout jinam? Tuším že s novým GVD to má pramálo společné

(Příspěvek byl editován uživatelem GlEx.)
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych k tomu uvedl jen to,že všude na západ,pokud se chce některé skupině zaměstnanců něco omezit a odboráři začnou protestovat a nebo vyhlásí stávku,tak jsou s nima občané a ostatní odboráři solidární a podporují také.V Čechách naopak vládne závist nad jakkýmkoliv bonusem a ostatní občané závistí hážou klacky pod nohy.
(PS taky nezávidím policistům rentu a pod výhody...)
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak celá diskuze o režijních výhodách vznikla tak, že se diskutovalo o tom, jakým způsobem by měli být bráni režijkáři při sčítání cestujících, resp. zda se má brát ohled při tvorbě jízdního řádu jejich potřebám. Asi nejvíce se dá při tomto souhlasit s příspěvkem T. Záruby (č.686). Prostě vzhledem k tomu, že mezní náklady na cestujícího se blíží nule, tak at si jezdí, ale omezil bych jim jízdu v jedničkách a možná i v IC/EC a některých plných R.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006: Nevím, proč bych měl být jako cestující solidární s tím, že odboráři vyhlásili stávku.
Pokud tomu dobře rozumím, tak by to byla stávka jako protest proti návrhu zákona, který, kromě toho, že má zrušit spoustu dosti nesmyslných daňových výjimek, také snižuje sazbu daně a přináší větší spravedlnost (právě díky tomu odstranění výjimek).
Nevím, proč by měli být cestující s něčím takovým solidární. Ti chtějí být přepraveni tak, jak je to napsané v jízdním řádu. A není to o nějaké "závisti nad jakýmkoliv bonusem". Každá firma ať má bonusy jaké chce, ale pokud se jedná o nepeněžní příjem, tak ať se o takovýto příjem zvyšuje základ daně z příjmu.
Pokud jde o policisty, tak to jsou přímo zaměstnanci organizační složky státu, spadající přímo pod jedno z ministerstev. A není to (nevím ptám se) tak, že policisté mají právo na stávku omezeno?
Pokud se tady máme bavit o "házení klacků pod nohy", tak, nemohu si pomoc, daleko větším házením klacků je, když kvůli stávce nevyjede vlak, kterým chtěl cestující jet, nežli naopak, že takovýto občan - cestující, není se stávkujícími solidární.

Mimochodem - nevím přesné číslo - kolik procent železničářů je organizováno v odborech?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David: Režinky nikdo rušit nechce. Ani jiné benefity. Jen je chce danit.U těch režinek, ale asi jde o formu toho zdanění. Zatím se nejvíce šíří fámy, že to bude cca 3300,- Kč za kus. ( srovnává se to z in-gold kartou ). Můj syn jezdí vlakem do školy. Když si bude kupovat normální žákovské jízdné, tak projezdi ročně cca 2000,- Kč. Víc nikam prakticky vlakem nejezdí. To znamená, že po zavedení zdanění "benefitů", bude pro mého syna prakticky režinka "zrušena", protože bych na ni prodělal cca 1300,-Kč. Já osobně vlakem jedu tak dvakrát ročně, za cenu cca 300,- Kč obyčejného jízdného. Ano jsou nádražáci, kteří projezdí třeba 5 x víc než stojí in.gold. Tak ať si zaplatí 5 x 3300,- Kč. Ale takovejch moc není. Kdyby bylo zavedeno zdanění tou formou, že nádražáci si budou "kupovat" normální jízdenku za kterou ale zaplatí jen tu daň, tak by asi takovej poprask nebyl.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David: Mimochodem, v odborech je organizována většina železničářů. U nás cca 95%. Má to dost výhod.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Režinky nikdo rušit nechce. Ani jiné benefity.
To vím. (Ačkoliv bohužel hlavně v prosinci informovala média nesmyslně o tom, že ministerstvo chce takovéto výhody zrušit)
Pokud jsem v předchozích příspěvcích snad omylem naznačil něco jiného, tak se omlouvám.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 22:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David: A kvůli těm benefitům jsou někteří u dráhy. Jestli jste ještě student, ČD zavádí zajímave formy stipendií. Včetně volných jízdenek. Viz web stránky ČD.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 22:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates111, T.Z.: Když jedu vlakem já, tak to dopravce taky skoro nic nestojí. Tak proč bych měl platit za jízdenku?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 22:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David : Ale zdanění režinek, tak jak je zatím "navrhováno", je pro některé železničáře defakto jejich zrušením.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 22:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy:
ČD zavádí zajímave formy stipendií
Pokud jsem si všiml, tak jen pro střední vzdělání.

že to bude cca 3300,- Kč za kus. Můj syn jezdí vlakem do školy. Když si bude kupovat normální žákovské jízdné, tak projezdi ročně cca 2000,- Kč. Víc nikam prakticky vlakem nejezdí. To znamená, že po zavedení zdanění "benefitů", bude pro mého syna prakticky režinka "zrušena", protože bych na ni prodělal cca 1300,-Kč
Je možné se režijky vzdát? Nevím, ptám se. Přišlo by mi to logické. Pak by totiž (nejen) v tomto případě o žádný prodělek nešlo - neměl bych řežijku=neplatil bych z ní daň (v tomto případě za syna).
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Kladeňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 23:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mě osobně je režijka asi jediná věc, proč zůstávat na dráze. Těch 3000Kč bych ještě překousl, ale nikdo mi nevysvětlil, jak na tu částku ten černopr*elník Kalousek přišel. Cena režijky na 2.tř je 200. A z těch 200 Kč se daň dávno platí.
"Tak jak to funguje?" "Funguje to dobře, ale nejede to." "To je u motorového vozu dost podstatná závada, ne?"
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 23:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kladeňák: Přišel na to naprosto jednoduše. Každý kdo má režijní výhodu, má v podstatě výhody velmi podobné jako jsou u jízdenky In-gold a ta stojí 21 000 Kč. No a 15% z této sumy je kolik???
3150 Kč...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 23:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těch 3000Kč bych ještě překousl, ale nikdo mi nevysvětlil, jak na tu částku ten černopr*elník Kalousek přišel.
Snad 15% daně ze 20 000 jako částky přibližující se ceně In-Goldu?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 01:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hroch: "...Nevím, ptám se. Přišlo by mi to logické. Pak by totiž (nejen) v tomto případě o žádný prodělek nešlo - neměl bych řežijku=neplatil bych z ní daň (v tomto případě za syna)....." Neplatil bych za syna daň z režijky, ale zase bych platil 2000,- Kč za jízdné. Takže bych tak jako tak, oproti dnešnímu stavu, prodělal nejméně ty 2000,- Kč.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 08:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: No a ty dva tisíce je nějakých 166 Kč měsíčně, což není až tolik. Žádná změna nemůže být dělána s tím, že si nikdo nepohorší...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 09:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpolední "Vsacan" končí v 15:22 v Praze, ale ranní "Vsacan" začíná v 6 ráno v Pardubicích. To ta souprava jede z Prahy do Pardubic ještě ten den jako Sp1903 "Labe"?
Vsacan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.35
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 10:59:35    Odkaz na tento příspěvek  

nikoliv, souprava na Vsacan obrací od jednoho z rychlíků Praha - HK, přičemž souprava přijede ráno do Pardubic soupravově.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 11:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda vy nás solíte... a čímpak si zasloužil kterýkoliv důchodce že má VHD zadarmo? Věkem? Páni poslanci čím? "Veřejnou" službou?
Dobře, souhlasím se zrušením vyjímek z daní, ale VŠEM a VŽDY. Takže ať každý z každého příjmu zaplatí 15% daň a budeme si všichni rovni. Nic proti...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 11:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souprava na Vsacan přijede z Hradce jako Sv 5691 v 5:39 a z HK odjíždí v 4:53. Nechápu, proč to není vlak pro přepravu lidí (k peronům v zastávkách se sice nevejde (9 vozů), ale jako přímý spoj HK-PCE by to snad šlo.) Ano, 6 min stojí ve Stéblový a 20 v Rosicích. Ale např. o víkendu jako první spací flamendr...Klidně bych ho vypsal v HK jako přímák do Vsetína a lidi by si jistě našel.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Radek_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 13:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

důchodci nemají VHD zadarmo - to mají někde senioři nad 70 let, a není to správné - samozřejmě by měli platit, byť třeba i menší částku.

režijní výhody jsou specifické tím, že jejich držitelé negativně ovlivňují kvalitu přepravy platících cestujících, proto by měly být zrušeny či usměrněny - pokud chce zaměstnavatel zvýhodnit zaměstnance, nesmí to být na úkor platících zákazníků
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 14:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čímpak si zasloužil kterýkoliv důchodce že má VHD zadarmo?
Jenomže o tom, že důchodci (nebo u nás třeba maminky s kočárkem) budou jezdit zdarma rozhodl ten, kdo tu dopravu objednává a platí, nikoliv dopravce.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.8.109
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 15:21:13    Odkaz na tento příspěvek  

Jenomže o tom, že důchodci (nebo u nás třeba maminky s kočárkem) budou jezdit zdarma rozhodl ten, kdo tu dopravu objednává a platí, nikoliv dopravce.
V případě přepravy důchodců ve vlacích ČD zdarma, nebo se slevou, o tom nikdy žádný objednatel nerozhodl, ani se ho na to ČD neptaly
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.8.109
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 15:27:14    Odkaz na tento příspěvek  

Klidně bych ho vypsal v HK jako přímák do Vsetína a lidi by si jistě našel.

To já taky, jen je otázkou, zda má jet v trase 5643, nebo 5623. Ale když neustále funguje hra na vlkm (vlak není zveřejněn, fiktivní úspora) a nakonec stejně dojde k započítání těch nákladů na Sv jinou cestou, tak to je těžké.
Na druhou stranu je otázka, kdo ty náklady bude nakonec platit, zda kraje, nebo MD. Neb co je krajům do toho, že si to MD neumí lépe zoběhovat?:-)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2004
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 18:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, to kdybych věděl, co tady spustím za handrkování, byl bych se minulého příspěvku zdržel.

Zaměstnanec jízdná výhody mít má. Jeden důvod tu asi nezazněl: nádražák je tak nepřímo veden k poznávání provozu a úrovně svého chlebodárce také za humny. Ale 3000 za to nikdo platit nebude, odhaduju tak do 10 %. K rodinným příslušníkům se nezaujatě vyjádřit nedokážu.
Celé bych to řešil dofinancováním ze silně progresivní daně z fotbalových přestupů...;)

(Příspěvek byl editován uživatelem Wałbrzych.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 19:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže byste považovali za přijatelné, jako za dob minulých, kdy na průkazku bylo tzv. režijní jízdné? Zaměstananec měl 10 volných (zadarmo) pro celou rodinu a jinak se platilo slevněné jízdné. No možná by pak bylo vidět že nádražáci až tak moc neprojezdí. Mě osobně dělalo problém projet 10 jedniček za rok. Kdybych nejezdil s a pro mašiny do "světa" tak jsme jich projeli tak 5.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 20:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: to jste myslel opravdu vážně? Ten nádražák je nějak privilegovaný nad ostatními profesemi?
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 4-2004
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 20:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hektor: Vážně jsem to myslel, ale jde o to, co: nevím, proč by měl být nějak privilegovaný. Privilegovaný by byl třeba tehdy, pokud by mu byl cestující povinen uvolnit místo. Což nehrozí. Snad je ta první třída, ta je přehnaná.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 23:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mluvil o privilegiu vůči ostatním profesím, nepleťte hrušky s mangem:-) Takže když budu dělat například v jídelních vozech, můžu se v něm kdykoliv najíst zadarmo a osm dní v roce jíst v JV ostatních společností taky zdarma, budeme si všichni rovni, hmm?:-) ( Pardon, za manipulační poplatek, ten by byl asi 1,50 Kč ).
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 01:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. (I když, nebylo by to špatné )
Už tu bylo řečeno cosi ve smyslu, že jízda (vlakem, busem) není spotřební zboží. Něco jiného už by byly bezplatné místenky do povinně místenkových vlaků.
Víc se k tomu už ale opravdu vyjadřovat nebudu, navíc tématem tohohle fóra je něco jiného.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 12:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roční plán výluk :
http://www.du-praha.cz/drurad/RPV_2009_01.pdf
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 12:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže jízda vlakem či busem nevytváří žádné náklady na provoz, takže klidně můžeme jezdit zadarmo všichni. A cena jízdenky je jen částka vycucaná z ukazováčku a platí ji jen hloupí cestující...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 12:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak o tom píší už i objektivní Novinky.cz: odkaz
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry-Takhle dopadala většina nádražáků,že jízdenky nevyjela a potom se zjistilo,že se pro ně nevyplatí tisknout jízdenky.A tak rozhodly ČSD o paušální platbě a ještě na tom dráhy hodně vydělaly.A pokud v příštím roce si většina nádražáků nekoupí jízdenku,tak to bude díra v příjmech za jízdné.To už dnes znám dost kolegů,co si režijky nekupují,není proč.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: pokračuji v diskuzi ve všeobecné nebo slíznem držkovou, sem to asi nepatří..
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 21:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že díra v příjmech a nejezdící režijkáři do tématu patří, protože GVD to bude muset zohlednit.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 21:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:A pokud v příštím roce si většina nádražáků nekoupí jízdenku,tak to bude díra v příjmech za jízdné.

Většina lidí v republice si za celý rok nekupuje vůbec žádnou jízdnku na vlak, to je teprv díra v příjmech...

Kurňa, nestálo by za to umožnit koupi režijky každému občanovi ČR, aby se ty příjmy zvedly?

Sorry, ale když argumentujete takhle debilně, tak já musím taky, snad vás to trkne...
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 22:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co ostatní když vynecháme režijky.Zruší se i tohle # příjmy z energetických ekologických zařízení
# odměny za odběr krve .O tom radši nikdo nemluví,to není tak zajímavé.To je větší prasárna než režijky.Je fakt,že už tohle není diskuze k GVD.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 22:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odměny za odběr krve
A proto chtějí stávkovat pouze dopraváci, ačkoliv se to týká všech.
A taky je zajímavé, že se tady chce stávkovat na protest proti návrhu zákona, který beztak nemá šanci na schválení ve sněmovně, protože tam koalice fakticky většinu a poslanci jako Hovorka, Zubová nebo Jakubková by byli dost možná proti takovémuto návrhu.

EDIT: Taky je zajímavé, co jsem se během dnešního dne dozvěděl ze stejného média o tom, co vlastně MF plánuje s režijkami:
- zrušit
- zdanit
- zdanit a nahradit je jistým paušálem

Trošku rozdíl, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 23:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

# příjmy z energetických ekologických zařízení

Co se pod tím skrývá?
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 23:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Co se pod tím skrývá?
Například příjem z větrné elektrárny. Stejně jako u těch režijek naprosto nechápu, proč se to nezdaňuje - vždyť úplně stačí, jak se to podporuje minimální výkupní cenou.

Wałbrzych: nádražák je tak nepřímo veden k poznávání provozu a úrovně svého chlebodárce také za humny
To je stejně dobře argument i "proti režijkám" - nádražák díky jejich existenci nemá ani páru o složitosti tarifu
Ale jinak je to mimo mísu - o tom, že zaměstnanec má mít jízdní výhody, nikdo nepochybuje. Spor je o tom, zda je či není nemravné, když někteří zaměstnanci z nich nemusí odvádět daň.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 23:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se omlouvám a s tématem režijky sme se přesunuli do všeobecný železniční,děkuji všem za pochopení,sem to asi opravdu nepatří
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.