K-report
 

Archiv do 19. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 380 - nové třísystémové stroje ze Škody Plzeň » Archiv do 19. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 19:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad foto: Neví někdo náhodou, proč má lokomotiva ten čelní kryt s popisky v jiném odstínu? Je to blbě natřené nebo to jen háže tmavý odraz?
Můj email: pingu93@seznam.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 19:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Ale na stojáka a to se nebude líbit
Já jsem si toho všiml už na fotce "Honza215" (si dovolím výřez) Ale zas bych byl vypeskován jako věčný šťoura....

Fýro kde jsi? Nějaký trefný komentář by nebyl?
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.151.159
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 20:45:19    Odkaz na tento příspěvek  

Abych uzavřel diskusi nad, řekněme špinavým podvozkem, jedním už fousatým citátem: Dokonalost se skládá z maličkostí, avšak dokonalost není maličkost, tož asi takhle
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 21:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2 trafo. to vypadá jako místní lidová tvořivost, kdy se při skládání zjistilo že:
- připojovací rozměry trafa jsou poněkud jiné, než se čekalo
- něco hapalo a muselo se rychle smontovat, protože zaretušovat

Vše umocněno 3. odsunutým ternímem konečného, nepřekročitelného, protože někomu nahoře na prémie nasazenému termínu.

Jinak u prototypu to ještě "zkousnu", ale zajímala by mne třeba 003, nebo naopak dříve dokončená 002

2 odstín nemusí to být záměr, stačí tolerance pigmentů ve dvou různých pixlách, což právě digitál snadno odhalí. Normální fotka, nebo oko to mohou i přehlédnout.
Jaký bude přístup nové hejtmanky Ústeckého kraje k veřejné dopravě ??,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 21:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry
Co k tomu říct
Vyloženě to vypadá jako poslední výkřik techniky, sofistikovaná konstrukce eurolokomotivy
Další hezké snímky Es499009
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 22:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
(1317) Pokud ti jde Aleši o peníze, tak třeba montáží zrcátek místo kamer bys získal peníze na ten silnější měnič.
Pokud by ta zrcátka byla v provedení, aby v 200 km/h ani nehlučela ani neplandala, navíc 4x, tak se obávám, že bys oproti kamerám moc neušetřil...

(1318) Zpětná vazba u výrobců kolejových vozidel? První velká akce co byla je ŠkodaPars s 814 a to hlavně díky neustálému propírání na TV Noha.
Nesmysl - takových sezení už bylo u spousty vozidel (u některých jsem byl). Jo leda že by pro Tebe nebyly dostatečně "velké"...

Oldcerry: Loketní opěrky, na co, že?
Loketní opěrky tam jsou - viz foto.

Asdf: Čítačku BTM to dole malo
Mám jakýsi pocit, že to není BTM ETCS, ale snímač kabelu LZB...

Agent: Na obrazku BSE od sariho jsou bezsroubove svorkovnice. ... me se to stale vice nelibi. Jak do toho sahnete dvakrat - trikrat ...
A proč by se do toho mělo vůbec sahat...? Rozebiratelné spoje jsou přes konektory (viz totéž foto).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 22:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Ta poznámka nebyla k "Zázraku" ale k tomu na čem dřepíme teď na Esech. Viz mé foto.
Trošku mě nazdvihlo to vybavení lok. Ale to není nic nového. Prostě fírové nejsou lidi,nepotřebují se nažrat a přeci nebudou pít čaj či kafe...A jestli někdo použije argument o financích tak je normální debil. Nic víc. Mikrotrouba, lednička a konvice přeženu 5tis Kč?? Ve stomilionové mašině opravdu úspora.
Jak se vám líbí to na té fotce? Myslím že staří machři ze Škody se musejí obracet v hrobě...Tohle poslat na výstavu, velká odvaha nebo drzost. A ty prohozené podvozky taky zrovna důvěru nebudí...

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 22:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Podľa toho, čo som mal česť vidieť na starých "špionážnych" fotkách, naopak, toto mi príde ako "klasický škodovácky" prototyp. Akurát na tom ešte nemenili komplet vyhorenú elektrovýzbroj.
Johnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 23:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky ze soboty 13. června 2009, Česká Třebová.


Johnik
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 00:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jak myslite. Ja jenom, ze zrovna dneska jsem obdobnou svorkovnici daval dohromady, asi tak tyden pote, co se v tom rozvadeci nekdo hrabal. Z 56 dratu tam bylo 8 vypadanych. Stroj byl v provozu ne vice nez 20 mesicu, lokomotiva to sice neni, ale vibrace ma podobne, ne - li horsi. Asi byste se divili, co vsechno to ma s lokomotivou ala 380 spolecneho. Foto zde



PS: Je to udesna fotka z mobilu

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Hrdina_hlubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 00:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale stejně aktivity páně Jančury představují pro ČD problém.

Jaké aktivity? Ty nekonečné série tiskových zpráv a konferencí?



Myslím, že začíná představovat hlavní problém sám pro sebe.
Zvítězit, nebo zhebnout!
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 04:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správně píšeš, že se někdo hrabal. Pokud použiješ správného postupu a velikosti šroubováku, lze svorkovnici celkem snadno opakovaně použít. Holt tam nesmíš vrazit šroubovák větší než potřebný, a jeho polohu zafixovat tak, že roztáhneš plast a tím pak následně nedolehnou "perka" spoje.
Druhý oblíbený "postup" je zabrat silou, a když to nestačí, tak ještě větší silou, nebo vrazit šroubovák podél drátu.

Jinak souhlas, že primárně nerozebíratelné spoje jsou na ho...uby.
Jaký bude přístup nové hejtmanky Ústeckého kraje k veřejné dopravě ??,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 07:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

To Agent
jak už to psali pánové přede mnou, záleží na tom, kdo to zapojoval. Hledaj sem jednou chybu po mamlasovi, kterej do nekonečna opakoval jak jsou inžové blbí a nic neuměj, a ejhle málo si drát vodholil a dostala se mu izolace pod svorku.
Zapojit 4 vodičový Pt100 na převodník 4...20 mA
byl pro něj příliš komplexní úkol, takže to samozřejmě udělal blbě. To jen na okraj.
Aktivity páně J. bych nebral na lehkou váhu, uvidíme za dva-tři roky....
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 07:58:11    Odkaz na tento příspěvek  

Malý rýpanec pro pána "který-se-jmenuje-jako-můj-oblíbený-nápoj-a-není-to-podmáslí"
a vy si fakt myslíte, že bude v dohledné době v ČR trať s povolenou rychlostí 200 km/h?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 08:38:35    Odkaz na tento příspěvek  

A jestli někdo použije argument o financích tak je normální debil. Nic víc. Mikrotrouba, lednička a konvice přeženu 5tis Kč?? Ve stomilionové mašině opravdu úspora.

Je vidět, že jste u podobné diskuse nikdy nebyl (nakonec vaše práce je vozit uhlí a ne diskutovat o vybavení loko). O položkách za pár tisíc se tam do krve řežou "odborníci", zato miliony klidně odfajfkují (protože "je to nezbytně nutné", "tomuhle až tak nerozumějí" a nakonec jsou ohromeni počtem nul, který to posouvá do výšin vyhrazených pro finanční bohy).
A poté, co jsem se zúčastnil instalace jakéhosi zařízení na vozidla, se obávám, že mikrovlnku z Oukeje za tisícovku tam nedáte (nebo dáte, ale budte k ní muset doložit za 20 000 Kč "Prohlášení o shodě" a další papíry)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: to, jestli bude v ČR trať na 200 není relevantní, na rozdíl od toho, že mašina byla na takovou Vmax objednána a tudíž při ní bude i zkoušena a měřena.
Jinak abych mohl odpovědět na otázku, musel bych vědět, co račte považovat za tu dohlednou dobu(poměřováno životností 109E ale asi bude).
Stemba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás, ví se, kdy se bude 380 vracet zpět z Ostravy? Díky
www.klubfoticu.estranky.cz-Nový web o železnici
v České Třebové
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobne vagosvorky nesnasim. Vypaleny okraje svorek pri zapojeni na indukcni zatez a podobny zavady. To radsi poradnou sroubovaci. Med neni hlinik, tam to vyteceni neni tak hrozny.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:29:40    Odkaz na tento příspěvek  

Začnu s A.L.
nakonec vaše práce je vozit uhlí a ne diskutovat o vybavení loko malinko arogantní, nezdá se vám?
microvlnka: Cé Éčko nestojí 20 000 CZK ale je povinost výrobce ho deklarovat spolu se zbožím.
Další papíry no tady fakt nevím...
ad trať na Vmax=200km/h. Dohledná doba řekněme 5 - 7 let (vsadím se že do té doby žádná taková trať vybudována asi nebude)Ovšem je možné, že v některých úsecích koridoru se to nakonec na těch 200 povolí.
Životnost mašiny (fyzická, né morální) tak 30 - 50 let. Co se za tu dobu stane vám nikdo ale opravdu nikdo neřekne.
Ale k meritu věci: kamery vs. zrcátka? tady vedou jednoznačně kamery, v prům provedení cca 12 000 CZK, kdežto uchycení zrcátka, vyhřívání a ajrodynamika....
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: to mne nenapadlo, že byl požadavek drah, aby fíra měl přehled o vlaku ve všech rychlostech. Vycházel jsem ze 471 a 1116 a dalších pekáčů, kde to nebylo nutné.

Špatně jsem zvolil slova. Pod pojmem velká jsem myslel akci, kde se výsledek toho jednání (je jedno kolik tam je lidí) dostane až k nám dolů. A zároveň mi uživatelé můžeme sdělit svoje připomínky, třeba i jen formou dotazníku. Jak dlouho třeba dráze a Parsu trvalo než se přemístila TRSka na 854 blíže k našemu zornému poli?
Třeba už také oficiálně víme, proč nemohla mít podbíječka hnanou zadní osu, atd...
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad JGR: za 12tis čtyři kamery a dva displeje plus příslušná elektronika? Pokud to tak je, tak už mlčím a ani nedutám.
Uznávám, že z pohledu konstrukce je kamera jednodušší než sklopné zrcátko. Pokud to je cenově podobné, tak prosím. Jen budeme zase čumět do dalšího displeje a více si namáhat oči, proto jsem zaujatý proti kamerám....
Martin


(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:43:06    Odkaz na tento příspěvek  

To jsem myslel jen kameru, monitor dalších cca 15 000, ústřednu odhad tak 10 000.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 09:52:16    Odkaz na tento příspěvek  

Pořádně jsem si váš příspěvek nepročet, takže:
v moderních tramvajích kamery místo zpět. zrcátek už jsou. Na monitory se koukáte jenom v určitých situacích tudíž né furt
Dále, pilot jak bojového tak moderního dopravního letounu se na displeje musí koukat taky.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 10:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže kamery jako celek vyjdou bratru na min. 60tis.
Přitom na 80% všech a na naprosté většině dálkových mašinách nejsou vůbec, nikomu to nevadí a přitom některým vadí, když se mluví o zlepšení pracoviště jako takového.

S formulkou tudíž né furt bych byl hodně opatrný. DI a i drážní vyšetřovatelé často nedokáží pochopit, jak je možné, že nevím Přesně kolik jsem jel v určitém okamžiku. Pojem, že na rychloměr koukám periferně a čas od času na něj pohlédnu přímo nedokáží pochopit. Až po dotazu zda mám čumět jako tupec na rychloměr a nebo a trať dají pokoj...
Uznávám, že jsem asi dost nepřístupný změnám a proto se mi kamery příčí, kór když se nechala na stanovišti obyčejná lednička prý z 363 a vařič, doufám, že aspoň na 220V.
Martin
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 10:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaujímalo by ma, ako je na tom pri použití kamier citlivosť a dynamický rozsah - praktické skúsenosti z nočného fotenia hovoria, že elektronickým hľadáčikom sa mieriť nedá, ale opticky (na zrkadlovke) áno - oko má oveľa vyššiu citlivosť a lepší kontrast - čo je zas vec fotenia napríklad vzdialených kopcov v opare - oko (mozog) ich rozoznáva, ale na fotke prakticky nie sú vidieť. Nebudú mať kamery nevýhodu v tom, že občas proste neuvidím nič? (Zahltený senzor, alebo naopak príliš nízky odstup signál-šum, alebo slabý kontrast.)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 10:17:52    Odkaz na tento příspěvek  

JGR:
malinko arogantní, nezdá se vám?
Bylo to myšleno jako konstatování statutu quo, nikoliv jako nabádání, do čeho se Oldcherry má hrabat a do čeho ne. Pokud by to OC náhodou pochopil stejně špatně jako vy, tak se mu preventivně omlouvám a upřesňuji význam (viz výše).

CÉčko výrobce sice dodává, ale pochybuji, že k mikrovlnce do kuchyně bude deklarovat shodu s drážními normami. Mám osobní zkušenost s nějakým průmyslovým (!!) vehementem z emeriky, který měl několik dokumentů osvědčujících jeho použitelnost pomalu od Mariánského příkopu po Mt. Everest, ale ta kouzelná větička "Odpovídá EN 50155" tam chyběla a co s tím bylo běhání! (a jak známo, zadarmo kuře ani nehrabe, ani neběhá)
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 10:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad JGR: Já bych se nedivil, kdyby se mikrovlnka, šoupnutá na trvalo na stanoviště strojvedoucího, stala určeným technickým zařízením se vším, co z toho vyplývá...těch 20000 Kč by pak bylo asi i celkem reálných. Jinak pro těch 200 km/h je opravdu rozhodující maximální rychlost vozidla, nikoliv současný stav tratí v ČR...koneckonců, provoz řady 380 ČD pravděpodobně nebude omezen hranicemi české kotliny...
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 10:39:31    Odkaz na tento příspěvek  

2A.L. beru, špatně jsem to pochopil tudíž je na místě i omluva z mojí strany, OK
2ythomas_ct: pokud si někdo usmyslí, že mikrovlnka může rušit elektronické systémy pak je to fakt problém, Asi bude poněkud rozdíl mezi mikrovlnkou koupenou kdesi, a mikrovlnkou, která musí vohřát cca 400 porcí, taky v 380ce, ale aijrbusu.
Ale proč vymejšlet trakař, co se takhle juknout do tauruse, nebo rajl džetu, jak to maj udělaný tam???? Příležitost tady je.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 11:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás, ví se, kdy se bude 380 vracet zpět z Ostravy? Díky

Dnes .. měla by jet na nějakém nákladu trs Nbk - Po - Pha - Plzeň .. ale pozor v Dps má tři varianty cest,tak že neručím,že pojede přes např. Kolín ...


ICQ 237-113-861
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 11:12:26    Odkaz na tento příspěvek  

2 A.L. fakt jsem to špatně pochopil takže je na místě i omluva z mé strany.
2ythomas_ct: pokud začne někdo tvrdit, že mikrovlnka může ohrozit bezpečný chod elektronických zařízení, pak je to dost problém (i když certifikát o elmag. kompatibilitě je taky povinností výrobce). Asi bude rozdíl mezi
mikrovlnkou z obchodu a mikrovlnkou, která musí vohřát cca 400 porcí, taky v 380ce, ale aijrbusu.
Ale proč tady vymejšlíme trakař, stačí se juknout, jak to má udělaný Taurus nebo Rajl džet, příležitost k tomu je.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 11:49:07    Odkaz na tento příspěvek  

No a ta mikroška z Érbusu nebude za tisícovku :-), ale tak za dvacet nebo padesát.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 12:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Máte na mysli zajisté euráče.
Rum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 14:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, podívejte se do diskuze o 740 a spol., na 742.7 se nachází klasická kuchyňská mikrovlnka fy Samsung...
Čenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 14:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Nevíte náhodou prosím někdo, kdy se poveze 380ka zpátky z Ostravy? Rád bych ji viděl na vlastní oči, když jsem to na Raildays nestihl. Dík:-)
Jednotka 471 je to nejlepší, co kdy České dráhy měly. A komu se to nelíbí, tak ten ať si ...
Myslím to upřímně!
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 14:59:37    Odkaz na tento příspěvek  

2taky-můj-oblíbený-nápoj-a-není-to-podmáslí
tak jsme tady s mikrovlnkou plašili zbytečně, ale angláni mají takový bonmot, co nespáchá Němec s puškou, to dorazí Angličan s tužkou.
Byrokrat si vzpomene, že požaduje jakýsi exotický certifikát, a dodavateli starej se.
Jinak pneurozvody na tej vámi zmiňované mašině(dle fotek) jsou řemeslněji čistějc provedené nežli v 380ce, škoda
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čenda: určitě pojede mezi Ostravou a Přerovem, jinak může i přes Brno a Č. Budějovice
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:47:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ono jde o to, jestli tam tu mikrovlnku mají schválenou. Ne že si ji tam dodali "dodatečně" nebo jí nenapsali do soupisu přístrojů.
Na 755 mikrovlnka je taky.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3287
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se nachází klasická kuchyňská mikrovlnka fy Samsung...

Já tedy vůbec nechápu o čem se tady celou dobu bavíte.

Na 380 ce je normální kuchyńskej koutek stejně tam je i hygienickej koutek. To že má nějaká mašina prachvobyčejnou mmikrovlnku Samsung za 3 tisíce Kč je taky hezký, akorát si pamatuju, že její zabudování a hlavně vypapírování s DÚ jistého dopravce před pár lety stálo v řádu desítek tisíc na stroj, a to ta mašina jezdí jen v ČR. Fakt je že na veletrhu asi papíry se štemplama a účty za ně neukazujou.

Co se týče kamer, tak já žiju v bludu, že než vstávat a vystrkovat palici z okna či votáčet pantem mezi palicí a trupem na zrcátko je jednodušší lehce o cca 15-20 stupňů natočit palici na ten levý displej, kde se výstupy z té kamery PP zobrazujou. Říká se tomu hygiena práce.
PepaKKK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tak záběry z té kamery jsou tady:

odkaz
Skoro_eisboňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 20:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já se zeptám, nemohl jsem si nevšimnout, že ta lokomotiva nemá napsána brzdící tuny, jak je to možné, bohužel odpovědní lidé se jakasi bavili s jinými vždy, když jsem šel okolo, tak jsem se nezeptal.
Víno, Ženy, Dráha
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 21:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Není třeba se omlouvat nejsem z cukru. (taky vás občas některé osolím ) Ale trochu vás chytím za slovo. Kdo by do toho měl kecat než ten kdo na tom má kejhák a ztráví na tom pětinu života? Je zajímavé, že AVV je na tom dané (Hajnej se neurazí) a přitom je na tohle uzpůsobeno pár desítek km...A jak sám Hajnej přiznával na další rozšiřování není vúle. No holt elita R bude dál zakusovat kedr a o teplém jídle si nechá zdát....
že její zabudování a hlavně vypapírování s DÚ jistého dopravce před pár lety stálo v řádu desítek tisíc na stroj A pak se divte, že obyčejný člověk má pro hlavy študované jen slova pohrdání...
Dobře když tedy, mikrovlny by zbourali systém lok, tak snad lednička /ohřívačka by tam snad být mohla? A varná konvice jakbysmet.
No já se pravděpodobně těmto zázrakům vyhnu ,ale v 21. století bych čekal že se na toho pitomce vpředu bude trochu myslet..
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 21:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejspis jela s vypnutou brzdou
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3288
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 21:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře když tedy, mikrovlny by zbourali systém lok, tak snad lednička /ohřívačka by tam snad být mohla? A varná konvice jakbysmet.

A co furt řešíte ? Dyť to tam je ....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 21:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Vycházel jsem z této informace:prý je na stanovišti lednička (z řady 363) a nad ní plotýnkový vařič s ohrádkou proti padání kovne nebo kastrolu Takže pokud je to špatná info, tak jsem rozpoutal diskus o pitomině. Pardon...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 22:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud je to špatná info

Je tam nějaká nová bílá bedna (co umí nevím, ale těžko bude z řady 363, páč to bylo nový) a vařič. Ptám se znova - co vlastně řešíte ?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 23:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ : Ale celkem nic, protože to neznáte tak si vám to dovolím trochu osvětlit. Protože pokud bude tento stroj někdy jezdit tak bude fíra mít minimum času si ohřát vodu na vařiči (cca zhruba 15-20 min než začne voda vařit. A druhý problém je vůbec vypáčit z dráhy konvici. (takže si tahám sebou plecháček) A to prosím má osobní doprava výhodu, že aspoň ví kde a kolik má nějakou pauzu. Ohřát si jídlo na vařiči je problém. Není na to většinou čas a narozdíl od ohřívadla nebo mikrovlnky se jídlo připálí.(není moc času si s ním zamíchat). To už nemluvím o tom, že tahat sebou plechový kastrol je na prd, když je možnost si vzít hluboce zmraženou s plastovým talířem. Takže žerem furt nějaké uzeniny a podobně a o teplém jídle si nechám jen zdát. A tak skoro každý fíra má větší nebo menší problémy se zažíváním. (V mém případě vřed na jícnu) Jo vážení, kdo to nezažil jak výtečný je salám po deseti hodinách v tašce ve vedru vůbec netuší o čem mluvím. A nebo když se pokusíte napít horké kávy a zrovna vjedete na propadlý styk...
A jestliže se mluví o ceně ve stovkách milionů za "zázrak" tak takováhle maličkost je opravdu zarážející.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 23:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, kdysi jsem zaslechl, ze si nekdo pri jidle za jizdy na blbe vyvazeny masine prokousl jazyk tlumice pry sly na doraz. Jak pise oldcerry, neni nad nas super svrsek se zabahnenenymi propadlymi styky.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 07:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad RadekŠ: pokud tam je jen jedna bedna, tak buď je jako na Tauru a nebo tam není mikrovlnka nebo lednička. Pokud tam jsou dvě bílé bedny, tak není co řešit a omlouvám se za rozpoutání diskuze.
Samozřejmě, že se tam nedá nějaká jetá lednička z 363, ale prý je ala vzor 363, které jsou občas taky nové.
Jinak Oldcerry, prý jde udělat z těch starších druhů ledniček (co nemají uvnitř větráček) i ohříváček, stačí přehodit napájecí dráty. Nikdy jsem to nezkoušel, jen jsem to zaslechl.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 08:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: nevím, co Vám na vzduchařině z 742.7 přijde být čistší, než na 380, když panely jsou prakticky tytéž a 380 má mezi nimi docela propracované trubkování, zatímco 742.7 to má hadicema.

Jinak ohledně kalkulace kamer: jednak rozhodně nepotřebují žádný monitor, protože se na vyžádání zobrazují na displeji, druhak by mě zajímalo, kudy by se fíra na případná zrcátka díval, když jsou v rozích docela mohutné sloupky a okýnka ve dveřích jsou poměrně malá. To není skleník jako u autobusu...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 08:56:12    Odkaz na tento příspěvek  

tak snad lednička /ohřívačka by tam snad být mohla? A varná konvice jakbysmet.

Mohla. Jen by si to musel objednatel objednat :-).
Ale protože objednavatel objednává obědy ve své jídelně, tak ho to netankuje :-(

(T-OFF: kdysi se u nás vydávaly objednávací lístky na oběd a bylo na nich natištěno: "Obědnávka" :-)
T-ON)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 09:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud tam je jen jedna bedna, tak buď je jako na Tauru a nebo tam není mikrovlnka nebo lednička

Já teda za vlatsnost lokomotivy opravdu nepovažuju, zda tam nějakej uživatel má ledničku a nebo mikrovlnku. Mimochodem by mě zajímalo, jak by si Oldčery třeba vařil vodu na kafe v mikrovlnce (i když to asi fyzicky jde, ale udělat a natož to pít jsem nezkoušel).

Když to shrneme, 380 alias 109E musí být vynikající stroj, když se řeší takovýhle krávoviny.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 09:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co Vám na vzduchařině z 742.7 přijde být čistší, než na 380, když panely jsou prakticky

No přeci fotka je udělaná líp dokumentačně.:-)))
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:13:30    Odkaz na tento příspěvek  

4"pán-který-se-jmenuje-jako-můj-oblíbený-nápoj-a-není-to-podmáslí "

a) dojem z fotek, může bejt zkreslenej
b) provedení kabeláže - ale třeba se to přičísne v dalších kusech série ... Už jsem tady psal že dokonalost... atd, atd, bla, bla
BTW: provední pneumatiky v trubkách je montážně složitější a o fous dražší nežli v hadičkách..
Prostě úhledné protrubičkování chce dobrého řemeslníka.
2RadekŠ mě to jako krávovina nepřipadá, páč ten pán v cocpitu např.380 je taky jenom člověk se svejma potřebama, to jest, že se chce taky napít, najíst, vy......at a to vše pokud možno jako člověk. Pilot Airbusu to má jednodušší v tom, že tam má
a) co-pilota
b) tlačítko, kterým přivolá letušku s horkou čekuládou a croissantem (tak tohle tlačítko je v cockpitu nejochmatanější)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ : Vy jste tatar. Proč bych vařil vodu v mikrovlnce? Tady si jí neuvařím v ničem. Už několik měsíců! požaduji dodat na pár Es konvici. Ne rychlovarnou, jen obyčejnou na vařič. Nezájem. Že by nechal zaměstnavatel vyrobit rychlovarné na 48V to je nad jeho síly.Na to peníze nejsou. Ale s vámi mluvit , to je jak do dubu.
Když to shrneme, 380 alias 109E musí být vynikající stroj, když se řeší takovýhle krávoviny Jenže i maličkosti udělají ze sebelepšího výrobku paskvil. Trakční vlastnosti hodnotit nelze. Zatím to s bídou krouží jen po okruhu. Ergonometrii stanoviště mohou posoudit jiní. Technické provedení nevím, ale z výše uvedených fotek, moc důvěru nebudí.
Když je problém takováhle prkotina, tak tento stroj spadá v mých očích hluboko dolů....
Aleš Liesk.:Ale protože objednavatel objednává obědy ve své jídelně, tak ho to netankuje Přesně tak, bohužel. A když se nám fírům něco nelíbí, tak se najde jen tisíce výmluv proč to nejde. Chceme asi jen zázraky...
Ale dost už o prkotinách (pro vás), modlete se aby vůbec ta lokomotiva spatřila běžný provoz. Mám nepříjemné tušení, že dopadne jak asynchron. Taky se ze začátku o něm mluvilo v superlativech a skončil na smetišti...
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: Ahoj,taky bych se přikláněl k řešení vzduchových rozvodů na lok.380.Pokud je potrubí uděláno pečlivě a nikdo na něm nepáchal žádné násilí,je spolehlivé.Propojování hadicemi je určitě výrobně jednodušší,ale může být dost nevyzpytatelné.Stačí neslyšitelná netěsnost např.stářím hadičky a jak naschvál v obvodu(třeba k řídícímu vzduchojemu),kde jde o malé objemy vzduchu a problém je na světě,protože příčin závady bývá zpravidla víc :-).
Petr ots
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.204.115
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 10:34:00    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:Je tam nějaká nová bílá bedna (co umí nevím, ale těžko bude z řady 363, páč to bylo nový)

Tedy takovouhle dedukci od cloveka jako vy, bych necekal.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 12:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC (2731): no jestli je cca 300 km pár desítek...

JGR (10:13) a) dojem z fotek, může bejt zkreslenej
b) provedení kabeláže - ale třeba se to přičísne v dalších kusech série ...

ad a) jsem to na rozdíl od Vás na 380 viděl mnohokrát na vlastní oči (včetně možnosti alespoň částěčně posoudit opakovatelnost srovnáním 001 a 002 ),
ad b) takhle teď drátujou víceméně všichni.
ad BTW) provedení v trubkách je především hooodně spolehlivější - zejména pak se z vnitřku nerezových trubek ani za hodně dlouho nevydrcuje žádná guma, která by zasírala pneuhejblata...

Ohledně "šokujících" fotek krytu vývodů trafa mohu dát do mlýna svoji hypotézu (opakuji: hypotézu, nikoliv zákulisní informaci) (pro méně chápavé raději jinými slovy: to si jenom myslim...) - oproti podkladům dodaným dodavatelem trafa poněkud "vykynuly" vývody a bylo nutné poněkud zvětšit prostor pod krytem s tím, že než se na dalších kusech kryt překonstruuje, tak se použil kryt původní a vypodložil se.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3034
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 12:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkový dojem 380 na Czech raildays. Přišel jsem, viděl jsem, zvracel jsem
Ještě než jsem viděl, mi to někdo mohl vymluvit
Opravdu, Zázrak je přezdívka, kterou jsem utrefil přesně na míru TOMU.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:35:49    Odkaz na tento příspěvek  

No ještě že tam byla ta čtyřka bobina, ta vás svou dokonalostí určitě pohladila po duši a zase probudila vaši dávnou touhu být jednou mašinfírou.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 13:44:10    Odkaz na tento příspěvek  

4"pán-který-se-jmenuje-jako-můj-oblíbený-nápoj-a-není-to-podmáslí "

ad a) sice jsem to na vlastní oči neviděl, ale jak jsem řekl, usuzuju dle fotek
ad b) nedrátujou, naši páni montéři ten svazek učesou ,srovnaj a pak spáskujou, příležitostně, vzpomenu-li si mohu zaslat nějaký fotky.
ad vaše BTW: nikterak jsem nerozporoval hadici versus trubičku obé má své "+" a "-"
ad kryty vývodů, tak v tomto bodě bych to info koupil, ale pokud na výstavě byla delegace potenciálních kunčoftů?
Opakuju: přeju projektu úspěch jak technický, tak komerční, ale někdy mám dojem, že hoši z ŠT dělají vše pro to aby se úspěch nekonal