K-report
 

Archiv do 17. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 380 - nové třísystémové stroje ze Škody Plzeň » Archiv do 17. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
OsobaX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.109.51
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 14:33:29    Odkaz na tento příspěvek  

JGR: Howgh.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 14:39:12    Odkaz na tento příspěvek  

Zvlášť na síťovém rozhovoru a nových třísoustavových jiskropoudých kolejových rychloběžkách řady 380...
"Venco, řekni jim, že dvě se teď schvalují u nás a pak se to bude dělat pro Německo..."
TCM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.186.195
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 15:38:01    Odkaz na tento příspěvek  

OsobaX: To je normální. Fází nadužívání cizích slov pro pocit vlastní sebedůležitosti si skoro každý jednou projde. Někomu to vydží jen krátce, někomu na celý život. Mě už to naštěstí pustilo.
TCM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.186.195
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 15:41:52    Odkaz na tento příspěvek  

NA druhou stranu to má pozitivní vliv na to, že možná jednou si budeme s angličany rozumět bez překladatele
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 15:59:37    Odkaz na tento příspěvek  

Už vaši workpozišn outsourcovali třeba do Bangladéše ???
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 16:06:48    Odkaz na tento příspěvek  

2OsobaX&TCM
Abych vám pravdu řekl, z ájiny jsem s bídou pre-intermediate, ale když se tak hezky rozčilujete
pocit vlastní sebedůležitosti.... To nemusím nahánět ájinou, prostě lidi v mém okolí mě berou, protože jsem něco předvedl a něco se mi povedlo (pssst... a někdy taky né..¨)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. června 2009 - 16:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@JGR: Když už jsme u toho vyzdrojovávání, tohle znáte? http://www.theonion.com/content/video/more_american_workers_outso urcing
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
TCM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.186.195
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 16:39:27    Odkaz na tento příspěvek  

JGR: Já se nerozčiluji. Mě je to jedno.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 17:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty v hale také?

Co jako? Já jsem ve Š-Power synkovi vysvětloval co je to na hřídeli zápich a k čemu to je a odposlechla to nějaká ženská a otočila se na svýho přítele " aáááách Frantóoo zááápich"?. Franta se kysele zatvářil, asi se mu v sobotu zápichovat nechtělo.

Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby mě ta dáma považovala za nějakýho delňase ze Schádewerke.
Sůva_duajer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 10. června 2009 - 17:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Franta se kysele zatvářil, asi se mu v sobotu zápichovat nechtělo."

J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 23:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR:
4. spravne uhodl Cogwheel (s trochou nadsazky muzeme rict, ze ona vlastne ta nase "statni" zeleznicni spolecnost Nemcum uz davno patri, protoze patri statu a ten stat patri Nemcum asi tak od roku 1991)
Vase 3. ale smysl nedava. Tim Bulharskem jsem chtel naznacit export (treba) do Bulharska pro nemeckeho zakaznika. Zadny export do Nemecka a reexport. On ten nemecky zakaznik ma v Bulharsku (i leckde jinde) dcerinnou spolecnost, ze. Potom to taky klidne muze byt
5. Pro nemeckeho zakaznika ale zadny export
:-)
(ale vsechno jsou to spekulace)
:-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 9-2002
Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 00:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nespekukulujte a dejte sem neco k videni a info, jak a kde to jezdi. Neby ljsem tu dlouho, tak nevim, jestli se mam napred omluvit za to, ze nemam cas lezt do historie, nebo podekovat za nejake strucne info.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 10:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: no jezdí to po kolejích na ŽZO a například v převodovkách byly vyměněny součásti, takže už netečou.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 10:07:17    Odkaz na tento příspěvek  

6) Prodej CZ lízingové firmě a provozování 380ky na Kajmanských nebo podobných ostrovech. V ČR je možné už všecko
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 10:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: no, to s tím patřením Německu je krapet přitažené za vlasy.
Jo, jinak "Bulhaři" jsou v Plzni Budějičáci, takže mašina pro Bulharsko mohla znamenat přidělení do DKV ČB...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 20:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo spíše SOKV ČB

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 04:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro fotiče. Někdy cca v 5.35 - 5.45 hod by mohla dojet do České Třebové na vlaku 58333 nová 380 001. Jede sice jen jako nečinná, ale je řazena hned za vlakovou Lv. Veze se do Ostravy na výstavu. Tak se třeba v ČT chvilku zdrží, než ji šoupnou na další vlak.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 17:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jí máme v Ově, sry za kvalitu


---> POKOLEJICH.cz <---
---> Dennis na Ostravácích <---
---> Navšťivte můj STREAM <---
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 07:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale na těch uhlákách jí to sluší...
Jaký bude přístup nové hejtmanky Ústeckého kraje k veřejné dopravě ??,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 10:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jinak "Bulhaři" jsou v Plzni Budějičáci

A to Němci - nejsou to náhodou Alzheimer Eisehnbahn ?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 21:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak bohužel už mám první dvě praktická zklamání na řadě 380. Pokud se někdo dostane na CR2009 ať mi mé informace potvrdí nebo vyvrátí.

1) lok nemá zpětná zrcátka. Na 471 a hlavně na 1116 jsou naprosto dokonalá a člověk v nich toho opravdu dost vidí, třeba oproti těm na 810.

2) prý je na stanovišti lednička (z řady 363) a nad ní plotýnkový vařič s ohrádkou proti padání kovne nebo kastrolu. Pokud to opět srovnám se zatracovaným Taurusem, tak jsme o krok pozadu. Na něm je lednička, která dokáže i ohřívat. Tedy má rozsah teplot 5°C-60°C. Takže vařič netřeba a na čaj pak stačí obyčejná rychlovarná konvice. A hlavně si nemusíme jídlo nosit v ešusu (jedno zda hliníkovém nebo nerezovém).
Martin
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 21:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) pokud je to pravda tak je to dost nepraktické
2) Škodovka jen nechtěla měnit návyky strojvedoucích. Ještě by pak zkoumali co to tam je nového a jak se s tím zachází a opomenuli dělat to co mají (berte samozřejmě jako ironii)
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 21:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2
1)Mám teď pocit že místo zrcátek má kamery.Zítra se podívám a popřípadě vyfotím
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 21:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) Samozřejmě to je stará známá pravda, protože ř. 380 stejně jako litevské ešusy má místo zrcátek kamerový systém.
2) to je problém objednatele zakázky, nikoli dodavatele.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 11:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na něm je lednička, která dokáže i ohřívat.

V neděli jsem jel se 163.096 DKV Praha a ledničku,která dokáže i ohřívat měla taky,jako ten Taurus.Takže i strojvedoucí na starších strojích si mohou vychutnat tyto zázraky moderní doby.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 14:31:54    Odkaz na tento příspěvek  

Na něm je lednička, která dokáže i ohřívat. Tedy má rozsah teplot 5°C-60°C. Takže vařič netřeba a na čaj pak stačí obyčejná rychlovarná konvice.
A není třeba tahle ohřívací lednička + konvice + o 2 kW výkonnější měnič v součtu dražší než normální lednička a vařič?
Jo a co když mám v ledničce vodu na pití (chlazenou) a zároveň si chci vohřát gulášek vod maminy? To jí jako na patnáct minut přeškolím na hřejičku a pak zas budu vychlazovat? Mně to jako moc dobrej nápad nepřipadá.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 15:35:39    Odkaz na tento příspěvek  

...je lednička, která dokáže i ohřívat...
tuším, ze ono zařízení je asi rozděleno na dva oddíly, vlastní lednička a na ní mikrovlnka.
Gulášku si ohřeju, kolik sním a nemusím hned strkat do lednice (která se tím ničí), ještě teplý zbytek.
Ale mám kruciální otázku, když už jsme u zařízení pro pohodlí obsluhy: Co když se bude fírovi kousek za Olmem moc chtít na záchodek a do Ovy to má ještě hodinku
a)je v mašině vůbec instalováno WC? dám si sám odpověď, že asi ano
b)když bude fíra chtít "na šíré rusi - co to tárám trati" chít moc a moc na záchodek, jak je toto pořešeno?
Prosím neuvádět triviální řešení, jako pustí to do gatí nebo zastaví vlak.
No a na závěr - V kravaťáckých rozhledech (HN)jsem si přečetl, že Student Agency podala MD nabídku na převzetí většiny rychlíkových spojů a za tím účelem zakoupit 85 souprav DESIRO.
Pokud to vyjde, tak bude mít 380 dost velké odbytové potíže. (né že bych jí to přál)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 15:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro člověka co je především v kanceláři jako třeba Aleš to je krkolomné řešení, ale pro mne jako strojvedoucího to je ideální řešení. Co zkusit před ohříváním guláše tu vodu dát ven, pak si ohřát guláš a pak tam vodu zase vrátím. Chápu, že se to hodně lidem nelíbí, ale většina z kolegů co u nás na 1116 jezdí, tak si tohle řešení pochvalují. Podotýkám, že před tím byli i 40 let odkázáni na ten Alešův vařič a ledničku.
Pokud ti jde Aleši o peníze, tak třeba montáží zrcátek místo kamer bys získal peníze na ten silnější měnič.
Osobně jsem dost zaujatý proti vařičům, kdo si kdy něco vařil na mašinách se sítí 48V, tak ví, že ta blbá voda je běh na dlouhou trať. Aspoň, že na laminech je 220V a není problém používat rychlovarnou konvici.
Záchod na lokomotivě asi určitě nebude, v nejhorším si fíra zastaví a zajde si buď do pole nebo do vozu.
ad Qěci, mne je celkem šumák čí je to problém, jsem jen tupec co jezdí na mašinách a má své názory, které jsou podepřeny jistou zkušeností.

Je to jeden prostor. Na vejšku se tam vejde 2L lahev Coly, na šířku ešuš bez problém a hloubku jsem moc nezkoumal.
Martin
P.S. o čalouněném prknu na odpočinek raději ani mluvit nebudu.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 16:02:16    Odkaz na tento příspěvek  

Kamery místo zrcátek se na moderních tramvají už běžně používají.
A taky jsem si myslel, že návrhář elektrovýzbroje 380 navrhne palubní rozvod 400/230VAC pro ev. připojení běžných spotřebičů, snad by to nebyl technický problém.
No a Martin2: myslím si, že konstruktér by měl mít zpětnou vazbu od budoucích uživatelů, tím netvrdím, že by měl zohlednit všechny připomínky
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 16:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamarád co se účastnil jednání se Škodou ohledně uspořádání stanoviště strojvedoucího by mohl vyprávět, nervů a času ho to stálo docela dost. Výrobci se moc nelíbilo, když na popud ČD musel přizvat i zástupce strojvedoucích k návrhu stanoviště a respektovat je.
Zpětná vazba u výrobců kolejových vozidel? První velká akce co byla je ŠkodaPars s 814 a to hlavně díky neustálému propírání na TV Noha.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2725
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 16:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prý je na stanovišti lednička (z řady 363) a nad ní plotýnkový vařič s ohrádkou proti padání kovne nebo kastrolu = zázrak To si už někdo dělá srandu ne? Vy se dívíte že fírové nadávají už na vše...zachází s náma jak s dobytkem. No ten aspoň dostane pravidelně nažrat a napít.
JGR:Prosím neuvádět triviální řešení, jako pustí to do gatí nebo zastaví vlak. To je bohužel jediné.(I když si myslím že záchod na lok by byl k ničemu) Dnes už si klidně, když by bylo nejhůř, dovolím zablokovat dopravu kdekoliv. Mohl by mi někdo říci, že jsem se měl raději po...Byly by to asi jeho poslední souvislá slova.
Aleš Liesk.: A jinak zdráv? Lokomotiva za stovky mil a nedá se na ní mikrovlnka, varná konvice a lednička. Nebo tedy ta kombinace lednička/ ohřívačka. Najděte mi kancelář kde toto není k dispozici!!!
A pro vylepšení je tam dát třeba tuto židli:

nebo takovouto sedačku

aby z ní bylo vidět vůbec ven tak se musí podložit papírem (nic lepšího není po ruce)

Loketní opěrky, na co, že? Kdopak by asi v kanclu na tomhle vydržel dřepět 12 hodin???
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 18:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR:
kravaťáckých rozhledech (HN)jsem si přečetl, že Student Agency podala MD nabídku na převzetí většiny rychlíkových spojů a za tím účelem zakoupit 85 souprav DESIRO.
Pokud to vyjde, tak bude mít 380 dost velké odbytové potíže. (né že bych jí to přál)


To bych povazoval jen za pokus o vtip. Desiro je jednotka urcena pro osobni (zastavkove) vlaky a maximalne zrychlenky. Rychliky ani nahodou. Uz jste tim nekdy jel?
:-)
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 18:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jde většinou o desira mainline, určená právě na regionální spoje (do čehož se většina našich rychlíků vejde)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4342
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 18:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že to tomu Jančurovi furt žerou... stejně z toho nic nebude, kromě hromady blbejch keců a zástupu totálních odborníků od novin (čti snadno zmanipulovatelnejch pitomců)...
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Myslím ,že se najdou daleko horší
z vlastní zkušenosti
xxx 037-x FOREVER;-)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady už to bude páni fíři jiné kafe...


Doufám, že od nového GVD nějaká vyjede...
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




Doufám, že od nového GVD nějaká vyjede.
Na zkušebky možná...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady už to bude páni fíři jiné kafe...

Padaly také otázky, kde bude sedět kontrolor vozby až bude fíry kontrolovat. Nejspíše prý fírovi na klíně

Fotky z Raildays už tu jsou (povedené, mně tam chodilo mrtě lidí). Tak snad jen dodatky



A jistý šotouš se hádal se zástupcem Škody, zda je na veletrhu 380.001 nebo 002, protože prý podvozky hovoří jinak a četl i cosi na diskuzním fóru. Tak jsem je také vyfotil a přikládám dokumentační foto


Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://www.jednotky814.cz.


ICQ: 205-355-261
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde bude sedět kontrolor vozby až bude fíry kontrolovat. Cha to je to co se dá velmi ocenit, aspoň tam nikdo nepoleze. Budete vidět, co se zas vyrojí lidí, kteří budou mít oprávnění jízdy na stanovišti.
Jinak ale moc pěkné, sice se mi moc nelíbí vzhled těch přepínačů ale to je jen subjektivní pocit konzervy. A těch tlačítek, fíha to by moje desky lenivcetupce nabyly na objemu...
Nějak mi tam chybí mikrotelefon , že by handsfree ? A čelní sklo nemá el. ohřev? Ty výdechy mi nějak připoměly stopátou. Ta chodbička připomíná spíš laboratoř než "strojovnu".
Thomas16x07
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taká otázka.....má 380 pre ČD aj ETCS?
História a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK - http://knihajazd.tk

Moje foto http://www.flickr.com/photos/thomasfoto/
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thomas16x07: Čítačku BTM to dole malo ...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že by čelní okno mohlo mít takovou tu jemnou síťku jako třeba 471.
Co se mi třeba líbí oproti sousednímu tauru je jeden stěrač. Ač se to zdá jako ptákovina, tak při jednom stěrači by nemělo vznikat hluché nebo trvale špinavé místo před fírou. Prý byl zpočátku podobný problém na 680.
Martin
Thomas16x07
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf nooo aj som si myslel, lebo asi by bola blbosť keby tam nebolo ETCS....

inak sorry že sa tu pýtam, ale nemáte niekto foto Ampeer-u z CRD? Má mať nejaký vylepšenia, odpíšte už do správneho DF ale...
História a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK - http://knihajazd.tk

Moje foto http://www.flickr.com/photos/thomasfoto/
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde, v příslušné rubrice, se dočtete, jestli těch dvacet kousků má, nebo nemá mít ERTMS/ETCS. Proč spekulujete, když si to můžete najít?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Taurus4you
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 22:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za co si připne pan fíra rozkazy, aby mu při akceleraci nelítali po pultě??? To jsem si jaksi nedokázal najít

(Příspěvek byl editován uživatelem Taurus4you.)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 22:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tašku si hodí do strojovny a papíry napíše na stojáka.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 22:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taurus4you: Ku každej mašine bude ťažítko s logom ŠT.
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 00:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotiva vypadá skvěle. Moderní technika doufám neselže a neudělá této mašince ostudu jak je tomu u jiných moderních vozidel.
Doufám že už bude brzy v provozu. jedině ten design trochu nepochytila.

Mám však dotaz. Nemá tu někdo vyšotnutou jakoukoliv 380 ale čistě jen z boku? (nebo aspoň ňák přibližně) Jestli ano, mohl by mi ji prosím poslat mailem? (nebo jednodušeji šoupnout sem do diskuze). byl bych moc vděčný
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 00:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden dotaz: Na obrazku BSE od sariho jsou bezsroubove svorkovnice. Jsem zvedavej, za jak dlouho se z toho vyklepou draty a neco shori. Pouziva se to stale casteji a me se to stale vice nelibi. Jak do toho sahnete dvakrat - trikrat, prestane to byt spolehlive, vytvori se tam neco jako studenak a... Neni nad dobre utazenou (modernizovanou) cokoladu.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 06:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta radiostanice pravo dole pod pultem je do Polska?
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 07:42:06    Odkaz na tento příspěvek  

2Oldcerry, no to je teda síla, skoro jako v Sovětském Svazu. Vedení ČD nemůže zakoupit a namontovat stavitelné anatomické sedačky, jedna může stát tak 10 - 15 000 CZK. No hlavně když mánadžment si vozí v audinách.
2Agent: naopak, z toho se drát jen tak nevyklepe, spíš se vyklepe z klasický šroubový svorky. Vona měď časem teče, takže se musej po nějakým čase svorky dotahovat, kdežto brko ve svorce stále přitlačuje. Provedení pneurozvodů 1- a el kabeláž tak na 2 (ale jen podle fotek)
Student Agency: večer u čajíku a detektivky (Profil vraha) mě došlo, že se 380 uplatní na mezinárodních expresech (možná všech objednaných 20 ks), ale stejně aktivity páně Jančury představují pro ČD problém.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 07:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde bude sedět kontrolor vozby až bude fíry kontrolovat. Cha to je to co se dá velmi ocenit, aspoň tam nikdo nepoleze. Budete vidět, co se zas vyrojí lidí, kteří budou mít oprávnění jízdy na stanovišti.
V kabině 380 je místa dost, tam se vešlo lidí, když to na okruhu předváděli novinářům
ČD: Zákazník? Co je to? ...
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 07:58:13    Odkaz na tento příspěvek  

pro pana J_p
http://www.mobility.siemens.com/ts/en/pub/products/tr/services/re g_trains/desiro/mainline.htm
asi to jen pro osobáky a zrychlený vlaky nebude.
Jinak pan Jančura hodlá objednat 25 kousků v provedení E a 60 kousků v provedení D (cituju karavaťácký rozhledy)
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 13:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Transformátor.Nevím,jen se ptám.Takhle to má vypadat?

NÁCHOĎÁK JAK POLENO
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 13:52:33    Odkaz na tento příspěvek  

Renomovaná firma????
..hnus velebnosti...
kdo mi rozmluví výrok v předchozím řádku, má u mě láhvičku dobrého vínka
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 14:02:57    Odkaz na tento příspěvek  

a ještě k fotkám od Es499009: když jedu s něčím na výstavu tak to musí bejt načančaný, tj. co bylo černý, je teď bílý a co bylo bílý, to není vidět, všechno naleštěný, když se postavím k boku kastle, tak se musím v odrazu voholit, tak se musí lak blejskat. Tož asi takhle..
362_002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 14:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pridám tiež ňiaku tu fotečku 380 001.

362 002 Icq je 596356273.......362\363 záľuby fotenie vlakov moja stranka http://lokomotyvi.mypage.cz/ zatial je vo vystavbe.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 15:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak v boku kastle sem se celkem viděl.Ale ten podvozek byl jak prase.Asi nikdo netušil,že se najde fanatik jako já a poleze i pod.On ani ten taurus 1216 nebyl moc naleštěnej.

NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Riky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 15:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009: no on ten Taurus 1216.226 nemohl být ani moc čistý, když přivezl ten RailJet z Vídně. Tam ho sice mohli umýt, ale během cesty se celkem rychle ušpiní a v Ostravě pokuď vím nemají v myčce program na Taurusy =) ale špinavý byl celkem dost no =(
http://www.flickr.com/photos/___riky___/
My icq : 266 399 736
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 17:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Riky
Pro dobré jméno vezmu belík smeták a třeba i ručně.Ať se podívaj do Žiliny jak tam dokážou omýt gorilu i bez programu.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO