K-report
 

Archiv do 25. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv do 25. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 07:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
No, nevím, kdo z nás dvou je mimo. Když se dělá nějaké celosíťové opatření, tak se musí vzít v úvahu všechny možné stanice, nejen Uhříněves. K té se nechci vyjadřovat, protože ji neznám. Pokud jsem správně pochopil jeden z prvních příspěvků, tak je zde problém hlavně se zastávkami na trati (zastávka v přibližováku). A tady se teď pořád řeší jen odjezd ze stanice...

No pokud pojedeš na přivolávačku okolo druhého cesťáku,

Ne, mám na mysli něco úplně jiného. Vehementně jses dožadoval, aby se přejezd včas uzavřel nejen při jízdě na Pn, ale i při jízdě na rozkaz. Kolem prvního cesťáku by to šlo tak, jak jsi napsal, ale kolem druhého už ne. Trochu nesystémové řešení, nemyslíš? Když nějaké řešení, tak jednotně pro všechny koleje a pro všechny stanice na síti.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 07:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Jinak obdivuju to tvoje nadšení (i mnoha dalších lidí) řešit problémy na netu. Myslíš, že si to naše tlachání někdo z těch kompetentních přečte? Možná někdo ano, ale stejně to všechno zůstane jenom ve virtuální realitě na žlutých stránkách K-reportu. Tak co si od toho slibuješ..?

Já teda vůbec nic. Sem tam se dozvím něco nového a vytříbím si svoje názory diskuzí. To je všechno.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 07:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M. Kunt:
Ta reportáž s Klímou nemá chybu. Lanko od ASE přichycené hřebíkem k pražci se jim nelíbí.. a jak to asi měli jinak přichytit, žvejkačkou? Mnoho povyku pro nic. Až, frajer, natočí vlak na přejezdu s pozitivkou, tak potom ať mudruje.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 09:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jsi to pochopil špatně. Ano z jedné strany je zastávka v přibližováku, s tím se toho moc neudělá, leda i nějaká podobná funkce od vjezdu. Z druhé strany je zastávka v obvodu žst. (Měcholupy) a pak perony žst. Uhříněves. No a spouštěcí obvod už je prý v té zastávce.

Vehementně? Spíš jsem k tomu přistupoval jako k třešnicce na dortu. No tak mi ukaž nějaké ZZ, které dokáže hlídat jízdu vlaku na rozkaz... To bychom se zase dostali do debaty, kdy ještě smí jezdit vlaky a kdy provoz zapíchnout a čekat, až SZDT či AŽD jako budoucí správce ZZ v republice opraví závadu.

By ses divil, kdo to tu čte. Někteří mají zakázáno na Káčko psát a jiným se díky Káčku prý zvyšují prémie. Zkus se zeptat moderátorů, odkud je sem hodně přístupů:-).

Jo ta stránka je úžasná, taky nechápu proč do světa nepustil jízdu vlaku s pozitivkou.
Martin
zvídavý amatér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.17
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 09:48:38    Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Já bych navrhoval, aby povinně každý zabezpečovák každý den chodil do práce přes nějaký ten vypečený železniční přejezd. :-)

K zařízení ASE:
Jakou máte praktickou zkušenost se spolehlivostí tohoto zařízení?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 11:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Ok, tak už toho hašteření nechme. Je jasné, že co člověk, to jiný názor. Zvlášť když mají oba jinou profesi.

zvídavý amatér:
Tak ono je vždycky co vylepšovat, třeba se snažit o zkrácení výstražné doby, jak o tom zrovna diskutujeme, anebo se pokusit zajistit dobré rozhledové poměry i na přejezdech s PZS. Ono je sice pěkné, že vlak má vždy přednost, ale znáte ten případ: z jedné strany přejezdu bávalá vechtrovna, ze druhé strany křoví, trať v oblouku. Když bude PZS ve varovném stavu a vlak tam pojede plnou traťovou, tak jako řidič auta příliš šancí nemáte, i když budete dávat vlaku přednost (ovšem po právní stránce bude všechno v pořádku).
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 16:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2
Třeba Říčany od Strančic si přímo říkají o problém...

můžete mi to upřesnit?
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 16:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Brutuss:

A kam bych se měl případně ozvat?
Žádný e-mail nevidím...
Díky
MB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.57.182
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 18:35:55    Odkaz na tento příspěvek  

M. Kunt:

Mirku, to je naše známá postavička... Mě je spíše záhadou, že naší milé televizi Nova, jako ochránkyni všech malomocných nevadí, že dotyčný porušuje zákon 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů a směrnici Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném
pohybu těchto údajů, tím, že instaloval pevný kamerový systém snímající nikoliv vyhrazené, ale veřejné místo a tyto údaje neomezeně archivuje a nepovoleně s nimi nakládá. Ono to vlastně nikomu nepřipadá divné, včetně úřadů státní správy, které zásobuje dvd... Pořád si říkám, zda na něj nepoštvat ÚOOÚ...Dopravní moment na závory není, ale asi stejně nakonec dosáhne svého a z kapes daňových poplatníků vytáhne několik MKč na instalaci závor (ten přejezd je z hlediska úhlu komunikace a chodníků na 4 závorové stojany a bude to s odřeným uchem). M.
MB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.57.182
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 18:54:02    Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77:

Já se snažím aspoň dodržet rozhledové poměry pro rychlost Dv=10km/h (při PZS nejsou předepsány, ale nejezdíme jen s PZS). To netušíte, co jen tahle podmínka vyvolává za nelibost.. PHS, protihlukové valy s vegetací, ploty, zástavba... Ale i tak jsem nechal několik protihlukových valů následně odtěžit..
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 19:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se snažím aspoň dodržet rozhledové poměry pro rychlost Dv=10km/h (při PZS nejsou předepsány, ale nejezdíme jen s PZS).

U PZS nesmí být nově umisťovány překážky v rozhledovém poli pro rychlost drážního vozidla 10 km.h-1 a podle možností mají být odstraňovány stávající překážky.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavouk.)
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 19:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk
U PZS nesmí být nově umisťovány překážky v rozhledovém poli pro rychlost drážního vozidla 10 km.h-1 a podle možností mají být odstraňovány stávající překážky.


no vidím, že máte přehled, tak bych byl docela rád, kdyby ste mi tu také napsal ustanovení, které toto říká. Stačí název dokumentu a článek. Osobně s tím souhlasím, jen o co se opřít. Znám v tomto smyslu jen jedno jediné vyjádření dražního úřadu v teto věci na jedné konkretní stavbě.
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 20:16:50    Odkaz na tento příspěvek  

ČSN 73 6380, změna Z1 (z 5. 2008), čl. 7.3.4:
Pro případ poruchy nebo vypnutí přejezdového zabezpečovacího zařízení nesmí být umísťovány nové překážky v rozhledovém poli přejezdu stanoveném podle čl. 7.4.3 pro rychlost drážního vozidla 10 km/h. Podle možností a místních poměrů mají být z těchto rozhledových polí odstraňovány i stávající překážky.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.239
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 20:59:58    Odkaz na tento příspěvek  

Milane, že mě to hned nenapadlo. ÚOOÚ by ho jistě zpražil. Zkusím se poptat - on se zná s lidmi na MD, já zas na ÚOOÚ. A možná mu to napíšu do jeho stránek.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 21:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F.

děkuji, aspoň jedna přínosná informace
poučený laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.26.124
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 23:53:40    Odkaz na tento příspěvek  

Páni vystudovaní zabezpečováci, já bych řekl, že jste trochu přecitlivělí. Nebo ten pán z Rakovníka přece jen píchnul do vosího hnízda?
Od Moravan některé vaše "pravdy" nemůžeme brát zcela vážně, byť byste z nich měli třeba maturitu nebo státnice.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 23:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pán z Rakovníka si třeba plete připojení ASEte (kde jsou jednoznačné požadavky na délku vedení) s kabelem od pantáty k zásuvce nade vraty a pak z toho vyvozuje nesmyslné závěry.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 00:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 498106: předně musím podotknout, že vše je podle norem, takže případný problém jde na vrub strojvedoucímu.
V Říčanech ty cesťáky přímo čekají, až je někdo projede. Z 99% je na nich návěst dovolujicí jízdu, přitom si člověk říká, nač tam vlastně jsou a bude je tak trochu vypouštět z hlavy a jednoho hezkého dne tam bude z nějakého důvodu stůj a...
Jednou jsem řešil, zda je mezi vjezdem a tím cesťákem alespoň 1000m nebo ne. Zda fíra pozná z vjezdu jestli je na něm stůj nebo je postaveno až do stanice. Teď už si to nepamatuju. Něco mi říká, že k cesťáku je více jak 1000m a pak k odjezdu je méně než 1000m.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 00:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: za těmi pitomoučkými krakorcovými cesťáky není záb.v. Takže od vj. ploužení aby na krákorci svítilo Ž/B..Ano jsou tam ouplně na houby a dost mimo zorný úhel. Tohle si opravdu ti chytrolíni mohli ušetřit.
Kdypak těm šaškům dojde, že zaplevelování cesťáky začíná brzdit dopravu. No asi nikdy, oni nejezdí. Já kupříkladu nikdy do Bene nepojedu "do odbočky " 50. A to jěště zaplať, že nedali i 50 od Phy do lichých5,7...to už by bylo na ránu.
Jen na vysvětlenou..kde až fíra zjistí, že to postavené cestové návěstidlo není pro něj, ale pro Vlašimku.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 00:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

poučený laik: Otázka znie, čo je to to osie hniezdo ... keď sa konštruuje niečo, čo by "nikdy" nemalo zlyhať, tak je to vždy ťažké ... a tvrdiť o niečom, čo bolo skonštruované tak, aby to "nikdy" nezlyhalo, pričom na tom tu a tam závisí pár (desiatok/stoviek) životov, bez toho, že by na to mal človek v podstate akýkoľvek dôkaz (alebo ste si všimli niečo, čo si nemohol vymyslieť alebo podloženie toho, že si to nevymyslel?), je tu a tam trošku silná káva ... nie som zabezpečovák, tobôž študovaný, ale tak nejak to vidím ... keď tvrdí, že odvtedy čo sa niekam namontovalo sledovacie zariadenie, niečo funguje správne podľa mňa dokazuje, že to muselo správne fungovať aj predtým ...
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 06:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

poučený laik:
Od Moravan některé vaše "pravdy" nemůžeme brát zcela vážně,

...a od Recklinghausenu nemůžeme brát některé vaše "pravdy" vážně my.

Mně jenom nejde na rozum, že ztráty šuntu najednou z ničeho nic ustaly. Všechno je teď v naprostém pořádku. Nebo není?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 08:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77 : Jestli ono to pane nebude tím, že není pískovací počasí. A taky bych řekl, že "sypači" si už dávají trocha pozor a nepoužívají písek na každou prkotinu.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 08:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, led a sníh na kolejích funguje jako izolant. A když na to najede lehká 810-ka...?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 10:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: No tedy o tomhle problému jsem nikdy neslyšel...Že tedy se trolej obalila ledovkou až jsme dojezdili,to jsem zažil, ale na koleji? Těžko se udělá taková vrstva ledu v souvislé ploše na koleji.Nechci říci, že je to nemožné ale ...
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 12:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není žádná moje spekulace. K odizolování 810-ky na ledu skutečně došlo. Může stačit i malá vrstva rzi, která se na hlavách kolejnic udělá mezi posledním nočním a prvním raním vlakem. Lehká vozidla mají obecně se šuntováním problém. Čím méně pojížděná trať, tím to je horší.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 13:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77 :posledním nočním a prvním raním vlakem No proto taky první Os 810 jel na několik Op.
S tím ledem nevím, ale to musí být hodně blbá konstalace hvězd aby k tomuto došlo.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 16:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2

K těm Říčanům. To proč se tam objevily cesťáky může mít různé důvody, třeba prot, že je velká vzdálenost mezi vjezdem a odjezdem a umístění cesťáků mi pak určite zlepší propustnost stanice. Je rozdíl jestli mám jeden oddíl, nebo dva. Mezi vjezdem a cesťákem je vzdálenost větší než 1000m (zhruba 1200) od cesťáků k odjezdu zhruba 700m. Jinak vjezdové návěstidla 1L a 2L jsou zároveň předvěstí cesťáků Lc1a a Lc2a. Takže fíra podle vjezdu ví co může čekat u cesťáků. Na víc pro jízdu po rovných má vždy celé úseky kodované, takže má permanentně příjem kodu VZ. Při jízdě přes výhybky 1/2 a 3/4 do odbočky jsou vždy kodovany alespoň koleje 1a a 2a, což je délka zhruba 650m před cesťákama. Takže fíra by měl vědět co má dělat. Má mít seznání trati. To by taky mohl někde projet odjezd a říct, že netušil, že je zrovna v tomto místě a že si myslel, že je o 500m dál.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 16:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zrovna v Říčanech ty cesťáky příliš šťastné nejsou. Jednak proto, že i když je postaveno na nějakou dopravní kolej k odjezdu, tak na vjezdu svítí pouze výstraha. A fíra neví jestli to má postavené jen k cesťáku a nebo až do stanice. Dále přichází vniveč šedesátková výhybka mezi 2. a 4. SK na strančickém zhlaví, protože v případě že je postaveno na 4. SK, tak na cesťáku svítí 40 a výstraha na nedostatečnou vzdálenost. Takže při jízdě na 4. kolej nejen že fíra musí jet k cesťáku tak, aby u něj zastavil, ale navíc od cesťáku může max. 40 (nebo 50, nevím jestli tam je cedule 5).
Lepší by to bylo buď bez cesťáků a nebo s cesťáky umistěnými tak, že by nedostatečná byla od vjezdu k cesťáku a od cesťáku k odjezdu by byla dostatečná.
Jo a k projetí toho cesťaku už došlo.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 18:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že ideální řešení Říčan, to jest posunout je buď na jednu nebo na druhou stranu tak, aby zhlaví bylo v přímé, jaksi naráží na fatální nedostatek místa.
Stejně tak asi naráží celkem logická Myš Lenka vysunout ty Lc o 300 m, aby za nimi bylo 1000, na smutný fakt, že by nebyly vidět, bo oblouk v zářezu.

Oldcerry: no mohlo se vybrat ze dvou omezení - buď nějakých 50-60 pro všechny, nebo 40 jen pro ty, co tam musej zastavit. Skoro se mi zdá, že to druhé je tak nějak lepší...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 18:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to musí být hodně blbá konstalace hvězd aby k tomuto došlo

Ono ale bohužel dost nehod je o té "blbé konstalaci hvězd"

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 18:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498106 : Vážený pane, co to melete za kravinu?Takže fíra podle vjezdu ví co může čekat u cesťáků Na vjezdu svítí výstraha i když je cesťák na stuj, nebo postavený na výstrahu doplněné bílou. Takže fíra u vjezdu ví prd. Jede k cesťáku s pohotovostí zastavit.A hádejte, vy chytráku, co svítí na opakovači po minutí vjezdu na výstrahu i když je cesťák postavený na výstrahu s bílou?
Hajnej :... buď nějakých 50-60 pro všechny, nebo 40 jen pro ty... prosím pěkně co to melete?
Obávám se, že ideální řešení Říčan je jednoduché, když tam nebudou cesťáky (jsou tam na nic, jen k zlosti) tak stojí vlak u vjezdu a ničemu nepřekáží. Jenže takhle po rozsvícení výstrahy, se pomalu začně plácat k cest. protože ví, že musí dát panťáku náskok .. a celou tu dlouhou dobu je přejezd zavřený... Mi vysvětlete k čemu tam ten cesťák je? Co urychlí?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 18:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy :Jasně, jenže tady v tomhle případě se musí sejít moc faktorů a hlavně matička příroda musí mít vymrznutou zem a na ní pršet ale velmi jemně aby to stačilo přimrznout a udělat vrstvu. Jak říkám, nevím o případu kdy se toto stalo.
Ano, každá nehoda je souhrem více nebo méně nešťastných náhod.Zahájí to většinou fatální selhání člověka nebo techniky a pak už je to souhra blbých konstalací hvězd... A většinou stačí maličkost a "kdyby" a nic by se nestalo...
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 19:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Brutuss}, zapojovač DZ68:
Prosím pana kolegu Brutusse,aby se ozval na můj mail, nebo zanechal kontakt, neboť se mi nedaří na příspěvek ze středy 21.1.09 reagovat.

Děkuji.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.239
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 20:09:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad poučený laik: já nebyl ten, kdo jel s "Moravany" v hlavním zabezpečováckém proudu - naopak, princip "porucha se má projevit bezpečnějším směrem" nikdo nezpochybňuje. Ale pán z Rakovníka plete páté přes deváté (což je normální), ale taky není znát snaha o nějakou informovanost (nenávist k dráze je špatný rádce).
Mě už prostě s.re, když vidím, jak média s tím stádem zvaným veřejnost cvičí: pořad ČT o R1 ("Zašlapané projekty" - autora považuji za lumpa porušujícího zákony), letecká havárie u České Kamenice (lhaní o neexistenci radarových obrazů, přičemž je p. Hornung viděl), přejezd v Rakovníce (to je to nejmenší)...
O všem (bohužel) něco vím a tak mám těhle mediálních chytrolínů opravdu plné zuby.
Takže ano, jsem SILNĚ přecitlivělý na mediální šarlatány všeho druhu. Ovšem bývalá profese zabezpečováka s tím má pramálo společného.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 22:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

takže vážený, já tu neobhajuji říčanské cesťáky, ja jen konstatuji fakta. A doufám, že víte proč na vjezdu svítí žlutá, když na cesťáku bude svítít žlutá s bílou.
No tak schválně, co by ste si představoval, aby svítilo na vjezdu, když na cesťáku svítí žlutá s bílou??

A co svítí na opakovači to nemusím hádat to vím zcela přesně a to nejen při žluté s bílou.

A to, proč ta návěstidla tam jsou bude asi tím, že je tam někdo požadoval, pravděpodobně z odboru 11. Zda mají, nebo nemají smysl, na to může být několik názorů. Zrovna tak se můžu bavit o tom, proč stanice Říčany byla tak moc vytažena do trati a tím defakto zmizel jeden oddíl, který byl nahrazen takto. A zrovna tak bych v okolí Říčan našel další věci, které se mi nelíbí.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 07:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M. Kunt:
Mohl byste dodat něco blíž k tomu projektu R1? Docela by mě to zajímalo. Jinak v názoru na média a na stádo se určitě shodneme .

Ad) Moravany - on ten hlavní proud byl spíš novácko - fírovský... Zabezpečováci se krčili kdesi v koutku boxerského ringu a inkasovali ranu za ranou. Aby taky ne, když měli od vedení zakázáno se bránit...

Michal_novotny:
Dost dobře nechápu, jak může mít to umístění cesťáků vliv na jejich projetí. Ať je postaveno k cesťáku nebo až k odjezdu, na vjezdu bude svítit výstraha a fíra musí jet tak, aby u cesťáku zastavil. To už bych spíš pochopil projetí odjezdu, ale v tom případě bude na cesťáku svítit žlutá s bílou.

Oldcerry:
Mně jsou nějaké cesťáky celkem putna, stejně jako většině zabezpečováků. Jak správně napsal Albatros, zřejmě si to prosadila jedenáctka. Do stanice se vejde víc vlaků a o něco se zvýší propustnost stanice. Na druhou stranu pochybuji, jestli se to dnes vůbec vyplatí, při provozu, jaký dnes je.

Jinak se, prosím, trochu mírněte ve výrazech na adresu pana 498106. Kdyby všichni znali a makali jako on...
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 09:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Ad Říčany: Já to tam sice neznám, ale pokud je pravda, že ty cesťáky v 99 % případů dovolují jízdu, jak psal Martin2, tak se obávám, že to s připraveností zastavit může vypadat jako s jízdou podle rozhledových poměrů na přivolávačku onehdy v Čerčanech. Je pravda, že zabezpečováci budou v případě nehody nejspíš z obliga, ale to na nebezpečnosti situace nic nemění.
1000 příspěvků na fóru K-report!
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 09:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tímto způsobem situované cesťáky (nejen v této stanici) jsou opravdu výmysly jedenáctkářů a často až nad tabulkou návěstění v ZT si uvědomí, co tím vzniklo. Někdy je důvodem prostupnost stanice, jindy zase aby se na přivolávačku na vjezdu nemuselo jezdit podle rozhledu přes dlouhá záhlaví, ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 13:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498106: Pokud jsem se vás dotkl, tak se omlouvám, nebylo to myšleno ve zlém. Jen jsem reagoval na vaší větu"Takže fíra podle vjezdu ví co může čekat u cesťáků A to jak sám uznáte je trošku zavádějíci. Na vjezdu nepoznám co je na cesťáku. Mluvím o jízdě na výstrahu. No a sám přiznávate, že by se tam našlo více věcí. To nevím co máte na mysli, ale když už tam dali tuhle setavu, proč se nedal vjezd o těch 300 m dál a bylo by to celkem v pohodě. Když už tam mermomocí musely být ty Sc.
No tak schválně, co by ste si představoval, aby svítilo na vjezdu, když na cesťáku svítí žlutá s bílou?? Co bych si představoval...Návěstní soustavu ve všech stanicích stejnou a bez vyjímek. "Má mít seznání trati. " No jo pane, ale mám seznání tak zhruba 1500 km. Myslíte, že je v mojí moci si pamatovat že v téhle štaci je doleva 50 a doprava 60 či jiná. A u téhle koleje je cesťák a u téhle ne... Nebo že tady zrovna nějaký jouda dal klacek vlevo. A tamhle s té boudy ti musí mávnout a tuhle se musíš ozvat na simplexu , a tuhle do kecafonu a pak se najde červený předpisář který ti v Brodě řekne vyjedeš za Sc 15. To bych i vraždil...
A když vidím novostavby, které jsou de facto změnou k horšímu, tak to už mě dokáže docela naštvat. Hlavně že je to podle norem. A když už někomu dokáži, že normy platí jen tam kde se to hodí, tak je výsledkem mrtvý brouk..že áno Hajnej.
Ale když už jste od řemesla. Proč je ve Stránčicích při vjezdu z 2 trať na 2 staniční(čili "rovně") návěštěno 60/výstraha (na odjezdu stuj)? To je taky takové podivné..
Signalman_77 :Jinak se, prosím, trochu mírněte ve výrazech JJ omlouvám se,jako kdybych ty injektiva nepoužil. Jsem si zas myslel, že je to další chytrolín.Jak to mám kruci z toho Albarekordmana nicku poznat? A jen pro vaší info, to jsem se dost mírnil..kdybych se nemírnil, tak vám zčervenají slechy a vypadne notes z ruky a asi by se zastavil o mojí lébu.
Zrovna mě to zastihlo v "dobrém" rozmaru kdy jsem odjížděl z Bene 20 min za panťákem a v těch Říčanech jsem stál 5 min u vj(jsem mu už šlapal na paty), abych se poploužil k Sc a pak pomáli dále. Tady fakt je to na zamyšlenou, pokud by narostla nákladní doprava (nějakým zázrakem), tak stejně bude jezdit 50 neb bude poposkakovat za Pantem...
Chlapi kuwa,já se budu krotit a vy neberte mé rýpavá injektiva tak vážně..
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 13:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 498106 příspěvek číslo 64:
1) cesťáky propustnost stanice zlepšují pouze v případě, že je postaveno skrz, tedy žst. je v režimu AB, v ostatních případech propustnost Strančice - Říčany výrazně zhoršují.
2) docela by mne zajímalo, jak na mašině poznám, že je postaveno k cesťáku a nebo až do stanice na přímou kolej? Podle mne v obou případech bude na vjezdu výstraha... Možná za vjezdem jednou bude svítit na opakovači červená a v druhém bude červená blikat, což mi moc nepomůže, protože nevím zda bliká a nebo se "jen" ztrácí kód.

Takže zatím si myslím, že se provoz díky cesťákům akorát zpomaluje.

S průměrným nákladem co má cca 400m prostě pojedu na výstrahu tak, abych u cesťáku zastavil a pokud bude postaveno jen do stanice, tak to popotahovat moc nebudu, takže vlak nepojede více jak 30-40km/h...

Buďte prosím konkrétní věty typu: A hádejte, vy chytráku... Či: A co svítí na opakovači to nemusím hádat to vím zcela přesně a to nejen při žluté s bílou. Mají nulovou vypovídajicí hodnotu, pro mne, co tam nejezdí a zná to jen okna.

Jinak ty cesťáky jsi obhajoval: a umístění cesťáků mi pak určite zlepší propustnost stanice. To je podle mne prostě nesmyslná věta, viz bod 1.
Martin
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 13:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale když už jste od řemesla. Proč je ve Stránčicích při vjezdu z 2 trať na 2 staniční(čili "rovně") návěštěno 60/výstraha (na odjezdu stuj)? To je taky takové podivné..

Protože je postavena omezená vlaková cesta, která uvolňuje současné jízdní cesty, které jsou vyloučeny při vlakových cestách s rychlostí nad 120 km.h-1.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 14:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk:No to pěkně děkuji..vím prd. Trochu lidověji prosím..
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 15:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Při postavení cesty traťovou rychlostí nad 120 km.h-1 jsou totiž vyloučeny (blokovány) jízdní cesty, jejichž pokračování by mohlo ohrozit tuto rychlou cestu. Proto se zavedly omezené vlakové cesty, které návěstěním snižují na rychlost 120 km.h-1 a nižší, takže je pak možno postavit i cesty, jejichž pokračování by vedlo ke kolizi v případě projetí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 15:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Njn, ale ve Strančicích nikdy nad 120 nebude a není..
Pokud to dobře chápu tak ze 4 koleje odjížděl/odjel panťák a aby tupec zastavil, tak mu srazíme rychlost na 60?
A to by nešlo využít třeba na to návěštění k Sc. Například na ty Říčany. Na vj výstraha=na Sc stuj. na Vj 6O (tam by i šlo 8O) a očekávej 60(80)= na Sc 60(80)bílá a výstraha=na odj. stuj.
Stručně řečeno, vynávěštěním rychlosti zkrátit danou záb.vz.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 16:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:A hádejte, vy chytráku.. Njn beru zpět. Tam za vjezdem na chvilku opakovač zhasne (vždy, hluchý úsek) a pak svítila červená pak zase zhasl a a pak svítila žlutá.Po minutí Sc zas žlutá a na odj už svítila výstraha. Na zhlaví zas zhasne a pak už svítila zelená...Ale krk na to nedám..spíč čumím po návěstidlech jak na opakovač.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 17:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Výluky řeší omezení možnosti projetí pomalého vlaku nebo posunu, který by mohl ohrozit rychlou cestu. Omezením rychlé cesty se jen zbavujete restriktivních podmínek. Tohle řešení vychází z tehdejší studie následků nehod v závislosti na rychlosti.
Ad. Říčany: Náš současný způsob návěstění nepoužívá světelných indikátorů nebo pruhů ve znacích vyjadřujících nedostatečnou ZV, výjimkou je jen indikátor s číslicí 3. Navíc musíte přenést výstrahu na návěstidlo, které je minimálně na zábrzdnou vzdálenost před návěstidlem vyjadřujícím návěst "stůj". A zábrzdné vzdálenosti pro jednotlivé tratě/úseky jsou pevně stanoveny.
Když jsme u návěstění, tak se brzy můžete dočkat na návěstidlech i rychlostí 70, 90 a 110 km.h-1.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 17:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk:A zábrzdné vzdálenosti pro jednotlivé tratě/úseky jsou pevně stanoveny. To je opravdu vtipné. No a že se to tedy dogmaticky nedodržuje při umístění návěstidel. Když je potřeba tak se to pokroutit může, ale když by to bylo přínosem pro nás ,tak to nelze. To mi řekněte proč by to nešlo? Na 60 je Záb.vz 400m z té 6O se zastaví bez problémů.
Když jsme u návěstění, tak se brzy můžete dočkat na návěstidlech i rychlostí 70, 90 a 110 km.h-1. Tak to bude opravdu přínosné Takže budem návěstit rychlost po 1O a vynávěstit poruchu vážnou, lehkou či vjezd na obsazenou neumíme. Do háje zeleného to bude džungle...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 18:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návěstění vjezdu na obsazenou bylo projednáváno i v souvislosti se SW úpravou proti ztrátě šuntu. Pokud ale na jednáních někdo argumentuje, že "rychle kmitavá se těžko rozeznává od pomalé" nebo "nepoznáme, kde začíná a končí staniční kolej", tak co chcete s takovým materiálem dělat?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 18:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk:nepoznáme, kde začíná a končí staniční kolej Co to je za kravinu?
rychle kmitavá se těžko rozeznává od pomalé No tohle si moc nepovažuji rozsoudit, ale když se jede na obsazenou, tak vždy nahoře by svítila žlutá a to doplnit kmitavou bílou.A myslím že by to bylo jasné a jednoznačné. Jenže to zase bude problém u nedostatečné zz. A už jsme zas u problému pitomých návěstidel na kratší než zz.
A to ty rychlosti budou pomocí indikátorů eventuelně pomocí plechových cedulek?
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 18:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No snad se najde rozumné řešení, které bude přijatelné pro všechny.

ad nové návěsti: Bude se jednat o vyjádření pomocí indikátoru s číslicí a předvěstěna bude o 10 km.h-1 nižší rychlost.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 19:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stručně řečeno, vynávěštěním rychlosti zkrátit danou záb.vz.

Vymýšlíte DDR návěstní soustavu? :-)

Já jsem pro.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 00:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Njn, ale ve Strančicích nikdy nad 120 nebude a není..

Ve Stránčících je projektovaná rychlost 135km/h po 1 a 2 koleji. Proto SZZ ESA obsahuje výluky pro rychlosti vyšší jak 120km/h. Ty už zde popsal Pavouk. Ale pokud bude třeba můžeme se k tomu vrátit.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 09:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

498106:rychlost 135km/h po 1 a 2 koleji
Tak teď jste mě zavřel ústa,z 80 na 135 ? Jste si jist?
Víte to je opět příklad, kdy se kašle na fíry. Pro mně je úplně dostačující návěst výstraha, to co se tam rozsvítí je problém navíc.Protože musím předpokládat jízdu do "kříže" takže sjet z výkonu a připravit se na stažení sběrače.No a když je "idiotské" počasí tak to opravdu potěší, pak zjistíš, že je to zbytečné protože, jedeš rovně.
Nedivte se, že reagují podrážděně na každou kravinu.(Většina už rezignovala). Těch maličkostí které znepříjemňují službu je čím dál víc. No a když se objeví co je z mého pohledu totální kravina tak holt prskám.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 09:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Rychlost nad 120 km.h-1 v projektu opravdu je, proto se nasazoval i tento SW.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.239
Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 11:28:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Signalman_77: k TV pořadu o R1 jsem se vyjádřil na jejich stránkách. Kromě toho, že jde o čirou politickou manipulaci, byly v pořadu bez jakékoli citace prezentovány obrázky z knihy R.Mary (jasné porušení autorského zákona). A to jim autor dal třeba i kontakt na p. Honzíka ml. I když není uveden v titulcích (pro něho naštěstí), měla být uvedena jeho kniha.
Některé dnes nepohodlné osoby (býv. ředitel DP metro z té doby - kontakt také měli) nedostali vůbec příležitost se vyjádřit, věcné problémy s R1 byly účelově zamlčeny. Nejlepší recenzi na pořad (tento díl) jsem četl na http://www.anticapitalista.com/revo-cz/2009/01/09/jak-to-bylo-s-r 1-aneb-manipulace-ceske-televize/.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 16:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ono těch 135 je (nejspíše) pro NS. Teď je tam pro klasiky 110, tak to celkem sedí. Těch 80 je až do trati na jih.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 17:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak mě překvapujete...asi bych měl koukat na ty rychlostníky. Pro svoji jízdu je celkem nepotřebuji. 90/80 je skoro všude a tam kde není to vím. Nad 100 mě nezajímá a nikdy zajímat už nebude.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 17:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Oldcerry, č. 1980: Tak koukám, že na ESu už nenadávají jenom výpravčí. Takže teď mám 3 výpravčí a 1 strojvedoucí proti ní oproti 0 pro. :-)
1000 příspěvků na fóru K-report!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 17:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm : Já nenadávám na Esu. Tomu nerozumím a není to zrovna můj šálek kávy. Já prskám proti stupidním pitominám které jěště někdo blběji zdůvodňuje..Zvláště když to zdůvodnění zní stylem " Aby strojvedoucí měl/věděl/nemohl" atd. Od někoho kdo nic nenajezdil nebo si párkrát sjel na okruhu nebo s R mě to docela dojímá..
Ne že se zas někdo naštve. Když prskám proti někomu konkrétně tak jeho jméno/nick napíši.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 18:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Ale přeci jisté podmínky platí pro každé nové SSZ, a je jedno, kdo ho vyrábí a jak se jmenuje. Takže nevím, proč zrovna (zase) ESA...

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz