K-report
 

Archiv do 25. května 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv do 25. května 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 15:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové,ty UČJčka mi asi ještě před dvěma létama namontovali na závory na předzváněčku(2 ze tří),na dobu anulace i na ztrátu šuntu...tak se to asi ještě někde dělá.Ale jinak si myslím,že moc přesné nejsou....asi podle okolní teploty,kór,když v domečku není topení.A to zvonění přejezdu,když jsou závory dole?Tam to tuším taky závisí na tom jestli jsou ty břevna celé(přes celou cestu) nebo poloviční.Aspoň myslím.
Tak se mějte.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 16:04:43    Odkaz na tento příspěvek  

Já viděl relé, které se vinou nějaké poruchy rozehřálo tak, že se zdeformoval plexisklový kryt a zafixoval kontakty v zapnuté poloze.
Jestli to relé pocházelo z Košic nevím :-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 16:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je UČJ...?
Jestli je to ten bimetalovej bazmek, tak ten je pokud vím teplotně kompenzovanej. A anulace se u PZZ AŽD71 snad typově měřila motorovým relé, ne...?
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 16:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

UČJ...myslím,že kluci myslí-Univerzální Časovou Jednotku(třeba ji někdy vyfotím,jak si vzpomenu)...jinak na PZS se normálně měří doba anulace motorovým relé,jak píše Hajnej,to jo(TM 10)..a ty stojí taky kolikrát za prd...složitě ji vyměníš a pak zjistíš,že ti nejede motor,jsou ztrhlé šroubky na dotažení drátů nebo ti nespíná kontakt po doměření doby a mužete to akorát naštvaně znovu poslat do opravy.A ty UČJčka nebo nové časáky se aspoň nemusí co dva roky měnit,pokud se to nepokazí.
Jo a to uškvařené relé,rozteklý kryt...to jsem osobně už taky viděl...releovka se musela 14 dní větrat jaký tam byl smrad.
Tak se zatím mějte.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 17:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: V Lípě na Holáku, Provodín, Staré Splavy, Malé Březno, Praha-Ruzyně, Opava-Komárov. U všech těhle a mnohem víc to zvoní celou dobu (jen ne při zvedání závor). Záleží na roce výstavby a také na tom, jesti jsou závory přes celou komunikaci či na tom, jestli tam mohou chodci atd. Jinak v Lípě na Děčínský a Českokamenický jsou poloviční závory a tam to nezvoní celou dobu. Jsou prý starší než na holáku...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 19:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Híhou: Mno, dnes jsem se na to podival poradne - je tam chodnik, takze me to mohlo napadnout samotneho. Prejezd je instalovany snad 3 roky, na vjezdu do Zlin-Malenovice od Otrokovic. Samozrejme mi je jasne, ze nektere PZZ muzou byt odlisne od "standardu".
Posláno z mobilu.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 21:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: S UČJ jsem se už dlouho nesetkal. Nově se montují jednotky CJ, nebo CAS1 i na starší zařízení.

Pospec: Chce se právě podívat na konfiguraci výstražníků a závor vůči chodníku.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 06:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: UČJ = univerzální časová jednotka, zařízení někdy z konkce 70-tých let. Ze stabilizovaného zdroje napětí se přes nastavitelný odpor (karusel) nabíjí kondenzátor. Při určitém napětí na kondíku sepne výstupní tyristor a vybudí se relé.

Petránek: Ano, závislost na teplotě je jedna z nectností UČJ (bohužel nikoliv jediná). Dá se to kompenzovat tím, že se nastaví buď delší čas (předzváněčka) nebo naopak kratší čas (mezní doba anulace), než je v tabulce přejezdu. Ale je to duchařina...

Pavouk: Ptal jsem se na to z toho důvodu, že ještě před pěti lety se UČJ normálně nasazovaly i na nových PZS. Možná jsou dnes UČJ zakázány tím zavedením a zrušením ZL pro PZS AŽD 71, nevím. Smí se UČJ používat i na PZS-RE, PZS-K, PZS-ARE? Materiál z výzisku láká...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 21:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: U těchto přejezdů není zavedeno použití jednotek UČJ.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 07:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Díky.
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2009 - 19:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posílám foto těch UČJ pro ty,kteří to neviděli,čaute.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 06:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava železničného priecestia v Plešivci: archiv TV Nova
Čas posuňte na 13:06.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 07:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Viz téma V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ...
1000 příspěvků na fóru K-report! 1000 příspěvků na fóru Želpage!
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 08:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Téma "V televizi říkali, že... V novinách psali, že..." nesleduji.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 09:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zajímalo hlavně to, jestli ten projíždějící vlak za nadávajícím pánem na bicyklu jel na Op. Podle záběrů to vypadá, že nejel.
Jak je něco takového vůbec možné? Copak tam nemají od PZS kontrolní linku do dopravy?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 11:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se na to díval ještě několikrát a všimnul jsem si, že: 1) fíra před přejezdem houkal, 2) záběry po projetí kola jsou zrychlené.
Takže beru zpět, co jsem napsal v předchozím příspěvku. Vlak zřejmě jel na Op. Zpravodajství TV Noha se opět ukázalo jako "kvalitní" a "objektivní", škoda se po obědě rozčilovat. Pokud někdo nezná silniční vyhlášku, je to jeho problém.

Jiná věc je ta "fundovaná" oprava závor. To našemu řemeslu dobré jméno nedělá...
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 12:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Téma "V televizi říkali, že... V novinách psali, že..." nesleduji.
Proto sem dávám ten odkaz, abyste se podíval a „nepřekvapoval“ nás starou aktualitou. Zpravodajství TV Nova není totiž jen „kvalitní a objektivní“, ale v tomto případě taky velmi aktuální…
1000 příspěvků na fóru K-report! 1000 příspěvků na fóru Želpage!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 13:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm, S_77: Zábery (vrátane zrýchlenia) sú prebraté zo slovenskej TV Markíza. Ten príspevok nie je práve aktuálna záležitosť, na Markíze bol zaradený myslím 2.5. Takisto "opravujúci" zamestnanci nie sú zamestnanci OZT ale signalisti Žst. Plešivec

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 14:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm, Asdf: Ok.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak ze zájmu: na Slovensku platí jiná opatření na přejezdech? Já jsem zvyklý, že se před přecházením přejezdu nejdříve rozhlídnu....
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: V tomto prípade upozorňujem na zjavne nenulový obsah alkoholu v krvi dotyčného cyklistu ...
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 19:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli můžu říct svůj názor tak se mi taky zdálo,že ten záběr byl trochu zrychlený a že na té Nově jsou takový opoždění a ...no nazdárci,to je asi všem jasné.A z toho pak vznikají různé fámy a zmatky u normálních lidí,kteří této problematice vůbec nerozumí.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 19:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Ještě mně to nedá.. Signalisté na Slovensku můžou opravovat zab. zař.? Jinak myslím, že když je nouze největší, je kus drátu dobrým pomocníkem. Ale měli tam dát alespoň nějakou dopravní značku, Stop + upozornění o tom, že je ZZ mimo provoz.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: Můžu se Vás zeptat, jakou dobu odměřuje ta deska UČJ nastavená na 10 sekund? Odložení výstrahy?
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 20:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak každý už asi nějakého toho signalistu či výpravčího poslal,aby mu udělal to či ono pro záchranu situace...to asi jo,ale kdo ví jak to tam bylo......šak to znáte,že?Mějte se.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 21:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš Petránku pravdu, každý kdo je delší dobu v provozu, tak asi zažil nějakou takovou vzájemnou pomoc.
Martin
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 22:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77-ta deska na 10s je Ztráta šuntu,např.při najetí a vyjetí z jednoho obvodu..jako tam a zpět bez ovlivnění dalšího obvodu PZS to trvá 10 sekund než skončí výstraha a např.závory jdou nahoru.Nebo prostě kdyby se krátkodobě ztrácel v obvodu nějaký lehký stroj,tak se tím tomu zamezí.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 00:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: A nařízenou úpravu proti ztrátě šuntu, která měla být hotova do 31.3.2009, jste na přejezdu (odkud pochází fotka) ještě nerealizovali?
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 00:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: nařízenou úpravu proti ztrátě šuntu

V čem ta úprava spočívá?
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 05:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přenastavení dob měření ztrát šuntu, náhrada tepelných relé pro měření doby ztráty šuntu (mimo VKO s příjmmači PSS, PST) a v určitých případech možnost doplnění kolového spínače ...
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 07:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: Dík.

Pavouk: Jedna z úprav, o kterých se zmiňujete, je také opatření proti dlouhodobé ztrátě šuntu v přibližováku PZS s vazbou na SZZ. No, jsem zvědavý, jak se to v praxi uplatní. Aby to nedopadlo tak, že přejezd bude každou chvíli zavřený a uživatelé silniční komunikace pak nebrali výstrahu jako běžný folklór.

Mimochodem, jak se věci mají s tou navrhovanou úpravou SZZ proti ztrátám šuntu na staniční koleji? Napřed obrovský humbuk a teď ticho po pěšině. Připadá mně, že se to celé nechává vyhnít..

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 08:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S-77: naposledy, kdy jsem se okolo toho víceméně náhodně ochomýtl (přece jenom jsem vozidlář a ne staničář), se něco řešilo se schvalovatelem, což na vyhnití až zas tak nevypadá...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 14:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V trati 200 a spol. psal Martin Zlivský, že se prý při ostrém křižování nemá nechávat uzavřený přejezd, pokud je stanice obsluhována pomocí JOPky. Třeba v Mirovicích se po vjezdu vlaku od Březnice přejezdy nechají otevřít a při stavění odjezdové VC se pak nechají zase zavřít, což zbytečně prodlužuje dobu pro rozsvícení volno znaku.
Neví někdo, zda to je jen kachna nebo opravdu nějaké nařízení zakazuje výpravčímu (dispečerovi) na JOPce při křižování si přidržet uzavřený přejezd? Pak by mne zajímal i důvod.
Martin
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 15:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk..o nějaké změně nevím..to by šéfové už urgovali...jinak tam co je to UČJčko jsou normální kolejové obvody s relé 1000/1000.Čaute.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 15:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za to vyrobit mutaci zavření přejezdu, které se postavením cesty přes přejezd "spotřebuje". Dovedu si totiž představit, že klasické uzavření někdo zapomene.

Trochu mi to připomíná srovnání Matry s LZA: LZA mělo "spotřebovávané" povely, takže se nadstavbou snadno řešilo opakované zadávání povelu v téže stanici nebo postupné zadávání povelu témuž vlaku během jízdy stanicemi.
Matra to měla až do odvolání, takže když se po zadání průjezdu pro vlak odstupující do depa zbořila komunikace, tak bylo vymalováno (a substrát zuřil, páč se místo na BD octl až na KC)...
Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 7-2002

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 17:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by to hlavně chtělo nějakou nadstavbu, která bude konkrétní povely zadávat sama, a že bude ovládat i související věci, jako např. informační systémy pro substrát, a ne že bude výpravčí klikat jak pako. Anebo že nebude na panelech "viset" vlak, který je už dávno pryč, jak se furt děje na Wilsoňáku (zřejmě stačí, aby si operátorka odskočila na WC).

Protože on se nám zatím ten způsob řízení dopravy od dob císaře pána moc nezměnil, akorát už se netočí klikou indukktoru, ale kliká se myší. A jsme rádi, když nám to alespoň přenáší čísla vlaků ...
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 20:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Když postavím na JOPce vjezd a do zásobníku si dám VC pro odjezd toho druhýho vlaku, zůstane přejezd uzavřen nebo se otevře?
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 21:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: Nařízení vyšlo už 26. 11. 2008 a bylo zasláno vrchním přednostům (ředitelům) všech SDC.

Signalman_77: AŽD pracuje na úpravě systémového SW a se SŽDC se řeší jeho chování. Spíš kolem toho utichla mediální kauza.

Šotouš_kuba: Anulací/vybavením příslušného závěru se výstraha ukončí.
Pavel_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 21:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: Přejezd se otevře a pak zase zavře :-)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 23:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se zapomenutím máš pravdu a pokud nějaké takové nařízení opravdu je, tak asi kvůli zapomínání...
Buď to udělat jak píšeš a nebo by šlo taky udělat, že když bude ručně uzavřený neobsazený přejezd bez závěru JC déle jak třeba 2 minuty, tak výpravčímu vyskočí hláška, že je uzavřen přejezd. On se bude muset rozhodnout zda ho dále nechá zavřený a nebo ho otevře.
Martin
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 02:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2, 19. května 2009 - 14:51:36:
To bude spíš opeřenec . Celosíťové předpisy to nezakazují a prováděcí nařízení k jednotlivým stávajícím DOZ rovněž neřeší. Ledaže by budoucí PN DOZ pro "dvoustovku" bylo výjimkou?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 07:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Ok. Ano, mediálně to zcela utichlo (jako by snad všechny stanice byly už upravené). Ani v odborných kruzích se o tom moc nemluví (alespoň z mého pohledu). Můj názor je takový, že by se každá navrhovaná úprava proti ztrátě šuntu měla provozně ověřit ještě předtím, než padne rozhodnutí o celosíťové realizaci. Aby to nenadělalo víc škody, než užitku.

Martin2: Pokud přejezd zůstane uzavřený déle, než stanovenou dobu, vypíše se o tom na JOP hlášení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 08:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky si to balíku myslím, ale raději se ptám... Ještě mne napadlo, že to je na 200 zatím zakázané, aby se zjistilo zda ZZ opravdu chodí tak jak má.

Jo tohle je podle mne lepší, nemusí se přidávat žádná další položka do menu a ZZ samo upozorní výpravčího, že je uzavřený PZZ.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 09:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S-77: lze předpokládat, že to bude mít obvyklý průběh - nejprve schválení, pak zkušební provoz a nakonec plošné rozšíření. Osobně nevidím důvod, proč by se to mělo dělat jinak, takže se naše názory shodují...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 11:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://stellwerke.sgander.ch/album/index.html

Tady jsem objevil, pro mě neznámou galerii...
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 12:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jde o dálkoviny, v těchto dnech taky dobíhá přepojování úsekových DOZ do CDP na severní Moravě, zde se to naštěstí (aspoň to tak vypadá podle babitronu) obešlo/obchází bez vlivu na provoz. Podle nedávného Železničáře je k dnešnímu dni hotový úsek Prosenice - Polom vč., do konce května by měla být druhá část Suchdol - odb. Odra vč.
Zajímavé je, že se spolu s centralizací v tomto případě rozpadají některé dosavadní těsné vazby – ruší se úsekový DOZ Svinov (Svinov zůstává samostatný, Polanka a Odra budou z CDP) a úsekový DOZ Hranice (Hranice+Drahotuše z CDP, nově se zřizuje samostatné ovládání Hranic-města).
Pokud jsem správně pochopil, na CDP v novém sále jsou (obdobně jako u staršího souseda) 2 traťoví (IB – Polanka-Polom, IIB – Hranice-Prosenice) a 2 úsekoví (IB, IIB – rozdělení kompetencí neznám) dispečeři, 2 operátoři. Pohotovostní v Prosenicích, Hranicích, Suchdole, Studénce.
V Suchdole zůstává stávající dirigující dispečer pro lokálky (předpokládám správně, že funkce nebude spojena s pohotovostním, takže tam vlastně zůstanou i nadále 2 výpravčí?), ale přibude mu navíc D3 Studénka Bílovec.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 12:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Na tom se určitě shodneme. Moje určité obavy vyplývají z mediálního tlaku, který tady před časem byl. Někteří lidé totiž nemají představu, co taková úprava SW ZZ obnáší. Představují si to jako záplatu do Windows.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 20. května 2009 - 12:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sig_77: Ono by bolo možno k počudovaniu, ale životný cyklus takej záplaty do Windows je skoro tak komplikovaný ako úpravy v ZZ.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 20. května 2009 - 16:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Provodíně (stanice Jestřebí) taky přejezd zůstane uzavřený při křižování Os od Doks a R od ČL. To zůstane uzavřenej ručně z JOP při zrušení VC pro R a poté postavení VC pro Os?
Ještě na podzim se tam křižovalo.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 09:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_I: Pěkné...
Je vidět, že většina mechanických zařízení je již neprovozních. Nicméně Švýcaři si staré techniky váží, nechají přístroje na svém místě, opraví je a nechají jako památku. U nás se zařízení zpravidla zlikviduje (pokud se výjimečně nepodaří něco odvézt do soukromé sbírky...)
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 16:52:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:

Pokud začínám ve stanici jízdu (= vznik vlaku) a jedu na trať vybavenou ETCS (Level 1 nebo 2) tak do doby než přejedu první balízu ve směru jízdy tak je palubka ETCS v jakém módu ?.... Někde píší Level 0, některé zdroje uvádí On Sight nebo dokonce Staff Responsible..???...Jaká je indikace na MMI..???... když nejsou dostupné z balízy informace o platném statickém rychlostním profilu resp. i o aktuálním znaku odjezdového návěstidla ?....

Díkec.
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 17:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Híhou: je to jako na všech ostatních typech zabzař.PZZ se uzavře ručně (aby se neotevřel a nemuselo se znova čekat až se uzavře),a pak se zas ručně otevře.Ale takto se postupuje všude kde se křižuje naostro a jsou v obvodu stanice přejezdy např.Doksy,Okna,Bělá p.B,když už je řeč o trati ČL-Bakov
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 18:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konopáč: Pravda v tomhle jsou Švýcaři dál než my. U nás by z takto vystaveného zabza. nezbylo ani zblo. Za vše myslím hovoří vystavený chudák řídící přístroj v čekárně žst Most (myslím ex Krásná Lípa)
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 18:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chudák řídicí přístroj z Mostu kamsi zmizel, alespoň posledně jsem ho tam neviděl...
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 12:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Našel jsem nedávno toto,máš-li někdo zájem,ozvi se.Zdar.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49409
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 23. května 2009 - 20:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té 200. R 1250 s R 1251 křižovali v Tochovicích, první přijel R 1250. Od uvolnění námezníku R 1251 do postavení cesty pro R 1250 na Březnici uplynulo neuvěřitelných ±50 sekund.
Doufám, že v Lochovicích to nebude probíhat podobně, bylo by smutné, aby se kvůli modernizaci zabzař prodloužilo křižování o půl minuty... :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 24. května 2009 - 07:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: Nezlepší se to, až se s novým ZZ personál naučí?
1000 příspěvků na fóru K-report! 1000 příspěvků na fóru Želpage!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. května 2009 - 18:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: ono třeba taky stačí, když se po dobu zkušebního provozu ještě dávají odhlášky, a půlminutka k půlminutce...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49429
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. května 2009 - 20:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě taky napadlo, ale kdesi kdosi snad psal, že už tam nikdo není. A třeba na Hluboké nebo Nemanicích je ESA v plném provozu a velký rozdíl pozorovat nelze. :-( Ale vydržím a budu doufat ve světlé zítřky. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 25. května 2009 - 06:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRA: Někde píší Level 0, některé zdroje uvádí On Sight nebo dokonce Staff Responsible..???

Pojede v úrovni L0, v módu Staff Responsible.

Jak jste to myslel s tím "nebo dokonce"? SR je více restriktivní, než OS. V OS módu je jízdní cesta, kromě volnosti koleje, zajištěná.