K-report
 

Archiv do 16. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 16. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Esíčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.17.205
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 18:27:29    Odkaz na tento příspěvek  

Drn-e, a ako sa Ti páči u nás?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 19:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Super. Sedím v Enciánu, čumim na ty naše lazary jak se trápěj se Slovinci a posrkávám tatranský čaj. Jak víš, že jsem u vás? Někde jsem se snad podkecl? :-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Esíčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.17.205
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 19:17:04    Odkaz na tento příspěvek  

Som prečítal "jak se trápěj se SLIVOVICÍ"
Nepodkecl. Príjemný pobyt, škoda že nemôžem doviezť nejaké pálenô na spoločnú ochutnávku.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 20:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

posrkávám tatranský čaj. Jak víš, že jsem u vás? Někde jsem se snad podkecl? :-)

Tebe koukám odhalej všude ...

P.S. A ten čaj bys mohl kamramádům/dce i přivézt ochutnat,prý je to dobré pití .. když tady "potíme krev" i za Tebe ...


ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 21:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Helehele, dneska potíš ty zítra já za tebe, to se vyrovnává.....Ten čaj to je síla, je to 52% destilát...bléééé, chlastat to dýl tak asi oslepnu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby si někdo chtěl uvařit Tatranský čaj doma:

Líh 96% ... 325,00
Sirupus simplex ... 300,00
Cukr ... 12,00
Tinctura aromatica ... 3,00
Tinctura aurantii ... 10,00
Čaj černý ... 2,00
Voda ... 40,00

Černý čaj vyluhujeme ve 40 gramech vody. Z 12 gramů cukru vyrobíme karamel a rozpustíme ve zbytku vody (nebo v čaji). Smícháme líh a tinktury a přidáme vychladlý prostý sirup (sirupus simplex) a rozpuštěný karamel.

Dobrou chuť
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak to treba prejsť potom na Goralský (62%) a Zbojnícky (72%) čaj ...

Pôvodný účel (za to sa to volá čaj) je, že si ráno uvaríš čaj a do pohárka rupneš 2cl na vystuženie ... každopádne z čaju to je aj urobené

Každopádne, čo sa týka "kalby", traja ľudia by to mali dokázať vyslopať na posedenie viacmenej bez ujmy ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: To už je lepšie kúpiť celé, za 330,- Sk sa dá zohnať 0,7l, originál z palenice Karlov Dvor (Karloff)
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já si určitě nemyslím, že by zrovna ten zmiňovaný koncern, na který praskají korupční skandály napříč Evropou, byl zrovna to pravé ořechové. Ještě mám v živé paměti, když byly na dvořišťský neuvěřitelný problémy s PN Frauscher (výrobce zde zastupovaný Siemensem) a pamatuju, kdy se dokonce v jeho SW našla bezpečnostní díra jako hrom. (nebýt tehdy nějakého všímavého výpravčího někde v Alpách, tak by byly Moravany proti tomu malý ťukanec)
"Otec" Frauscher tehdy víceméně přiznal chybu, uznal i problematické uchycení na kolejnici, ale právě zastoupení Siemensu nebylo ochotno v čemkoliv ustupovat. Hledalo kde co, mj. jeho neustálé argumentace stavem nákolků (zejména u čmeláků) a celkovým stavem našich lokomotiv, tu párovaný kabel nebyl te pravý a musel být čtyřkovaný, tamhle se mu nelíbilo tohle atd. A kdo myslíte, že to všechno (víceméně zbytečně upravoval, vyměňoval, platil nové uchycení a jeho montáž ?
Nebo se stačí podívat na Slovensko - než tam bylo stavědlo od toho fantastického výrobce schopno nějak fungovat, dvakrát se prodlužovala trojpísmenná provizorka od trojpísmenného výrobce.
Počítejte s tím, že kdyby v Moravanech bylo nějaké nejmenované německé stavědlo, všechno by se vyvíjelo stylem - bezpečnostní díra u nás? Neexistuje! - vše je dle platné normy. Chcete úpravu SW? Zaplaťte si. A to jsem ještě optimista.
Shodou okolností se zrovna hraje o miliardovou zakázku...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:21:37    Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn : Podle toho, že sedíš v Enciánu, tak typuji KOP Rajecké Teplice ....
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY: Neviem presne, kam všade sú KOPy, ale Encián je okrem toho v Rajeckých aj v Turčianskych Tepliciach, na Donovaloch (Mýto pod Ďumbierom), v Tatrách (Tatranská Lomnica) a vôbec, je to častý názov pre hotelové/reštauračné zariadenie na Slovensku ...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 22:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: päťpísmenné stavadlo aj so svojou opäť päťpísmennou nadstavbou od sedempísmenného výrobcu má zatiaľ iba jednu zaujímavú vlastnosť, že napriek tomu že všade je milión záložných zdrojov, pomerne často (= pravidelne min. 1x za mesiac) trpí na výpadky napájania.

A stanicu v Novom Meste nad Váhom už z toho trojpísmenného stavadla trojpísmenného výrobcu prepájajú a aktivujú dlhšie než koľko trvalo tomu trojpísmennéhmu výrobcovi od zadania zakázky "dočasného ZZ" až do doby než na tom výpravca postavil prvú vlakovú cestu.

A tá báječná dočasná "uviazka" čo je v Trenčianských Bohuslaviciach

Alebo komunikácia s okolitým svetom pomocou jediného portu svetového štandardu RS232.

Každopádne, treba povedať, že na "dispečerku" to mali prepojené podstatne skôr než trojpísmennkári trať 330. A na obsluhu to potrebuje tretinový počet ľudí. Každopádne, ako som spomínal, podľa toho čo páni zo ŽSR tvrdia, onen sedempísmenný výrobca na Slovensku vraj ručí aj za zlé normy.
Jezdec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.30.15
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 00:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

Nesymetrie kolejových pásů způsobující při plném výkonu loko např. řady 350 či 362 překlápění předchozích návěstidel do červené.

Tak to bude zajímavé až tam pojede ř. 380 s ARR vezme si na rozjezdu v rychlosti i 8000 kW a spadne navěstidlo před loko do červené. Rychločinné brždění a k tomu i magnety. Stane se to párkrát do týdne a bude o zábavu postaráno.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 01:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdec: Toto je síce parketa Hajného a ja sa v tom nevyznám, ale skúsim si rýpnuť (deliť, odmocnňovať, brať s rezervou): Ak k tomu začne dochádzať, tak sa SW v ARR vyrieši tak, že to proste tých 8,0 kW naráz brať nebude (ono, to snáď nepustí ani adhézia) ... ak trepem sprostosti, prosím uviesť na pravú mieru.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 03:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste si rejpnu: Mam sekeru a musim do toho kopce tech 16 vozu vytahnout. A 140. Pisek mizi... Zaplat panbuh, ze takhle nejezdi vsichni, to uz by ty kolejovy obvody byly vazne na nic. Ale kvuli tomu to nepisu: se 162 a 2 x 500 A a nic moc zrychleni ani s rajcakem na okne. Masina akorat rve a leze z ni horko. Kaslu nato, na co palit motory a delat preskoky ?. Ja pojedu 130 za 2x 400 A, PT +6 a mam klid. Se 141 podobne, ale mnohem linejsi: Z kolina jsem tam dostal 110, mozna trochu vic, ale az nekde u vjezdu do C. Brodu. 18 vozu.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 07:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznám ESA 11 do detailů, ale myslím, že jednu zásadní chybu asi má. Případně mě opravte. Skutečný vlak prostě nevezmu z kolejí a nedám do vytrínky nebo krabičky jako model. TAKŽE KDYŽ MI TŘEBA PÍSKOVÁNÍM ZMIZÍ Z DANÉHO ÚSEKU, MUSÍ BÝT NA DALŠÍM. KDYŽ NENÍ, JE POŘÁD NA MINULÉM. A TADY PODLE VŠEHO NASTALO, ŽE NEBYL NA ŽÁDNÉM A TO JE PRAVDĚPODOBNĚ DOST EXISTENČNÍ SOFTWAROVÁ CHYBA. Nejde o typ snímámí, zda na úseku je či není, jde o to, že ten systém prostě musí mít svoji vnitřní logiku, a jediné jak zmizí z úseku je, že jej převezme další stanice a dostane to ta první elektronicky potvrzeno. Umí to tento systém? Pokud ne, vlaky můžou mizet dál, neb snímání je ošemetná věc a jeho citlivost je díky Trpaslíkovi a následně Taurům dramaticky snížená. Prostě vlak může zmizet jedině v depu nebo na šrotišti, jinak je pořád někde na kolejích. Buď ve stanici A, nebo B nebo mezi nima na volné trati. Jiný stav neexistuje. A tady se měsíc omílá, že zmizel, a ESA 11 nenechala obsazený ani minulý, ani současný ani budoucí úsek A TO JE ASI TA CHYBA.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7877
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 08:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proběhl restart diskuze? :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 08:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Kdepak je zase dramaticky snížena citlivost? Už to začíná být směšné, jak se to tu co chvíli opakuje. Aspoň si ověřte skutečnost, než s nečím tavovým příjdete.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 09:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: ááá, tady se nám někdo probudil, tož dobrýtro.

Doporučil bych nejdřív se aspoň rámcově seznámit s legislativou životního cyklu zabezpečovacího zařízení (tj. nejen co má/nemá dělat, ale i to, jak vlastně takové ZZ přichází na svět a kdo se natom podílí a jak).

Jiná možnost je přečíst si tuto diskusi trochu zpátky, značná část z výše uvedeného tu už zazněla. Mimo jiné byste se tam dozvěděl, že údajné snížení citlivosti KO kvůli 680 a Taurům je pouze šotoušská legenda, ve skutečnosti jsou KO nastaveny stále podle těchže regulačních tabulek a těch pár na úplně jiné trati, co přeregulovány opravdu byly, je dávno zpátky na původníchj hodnotách.

Bez obojího má Váš příspěvek hodnotu asi jako ono příslovečně "Pan otec seděl na zápraží, točil pikslou a občas řekl ¤Hovno hovno¤, aby řeč nestála"...

Jinak k tomu kapitálkovému tvrzení TAKŽE KDYŽ MI TŘEBA PÍSKOVÁNÍM ZMIZÍ Z DANÉHO ÚSEKU, MUSÍ BÝT NA DALŠÍM. KDYŽ NENÍ, JE POŘÁD NA MINULÉM. je třeba dodat to, že setrvání vlaku na předchozím úseku je pouze nejpravděpodobnější možnost. Čistě teoreticky by se totiž mohlo stát i to, že se vlak začne odizolovávat těsně před vjezdem do následujícího úseku, takže z toho předchozího řádně vyjede a zmizí až v tom dalším...

Dále se pak musím ohradit proti dedukci A TADY PODLE VŠEHO NASTALO, ŽE NEBYL NA ŽÁDNÉM A TO JE PRAVDĚPODOBNĚ DOST EXISTENČNÍ SOFTWAROVÁ CHYBA.
Za softwarovou chybu se považuje stav, kdy se SW chová v rozporu se specifikací požadavků na jeho chování, což není tento případ.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 09:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když věta o snížené citlivosti je mimo porcelán, ostatní je k podepsání.
Jediné, co Arakain nemá v příspěvku je nástin logiky spojování a dělení vlaků, což je na naší železnici ruční úkon a lze jej dohledat a ošetřit. Rozpojením - by měly být obsazeny 2 oddíly ( vzniknout 2 vlaky ), lze zadat do sekvence stavění cesty další písmeno ( k ADSF) s významem "Očekávej zvýšení počtu vlaků, přibude obsazený oddíl XY. Když to nenastane - řvi, hlavně nestav další cestu")
Jiné písmeno zase použít při spojování, kde lze ručně zadat, "očekávej snížení počtu vlaků, zůstane vlak v sektoru YX".
Je mi líto, ale při vší známé a neznámé spolehlivosti detekce vlaku, by toto měl SW poznat. I na blbém dopravníku uhlí se vše řídí logikou - očekávaj to a to, když to nenastane, všechno vypni.
V programování SW došlo k hrubému podcenění možných chybových stavů. A je jedno, jestli díky normě nebo nepozorností analytika.
Nikdo se nemůže schovávat za věty
- je to podle normy
- ono to tak bylo vždycky
- ono to tak vyšlo
- ono se to nikdy nenastalo

Sorry, ale i když mi stávky fírů za cokoliv pijí krev a to hlavně tím, jak dryjáčnicky je provádí, jakýkoliv protest proti ZPŮSOBU ŘEŠENÍ NEHOD A OBHAJOVÁNÍ SOUČASNÉHO STAVU logiky ZZ jsem ochoten podpořit.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7880
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 10:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dyť píšu: proběhl restart diskuze
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.90.162
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 10:05:19    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli me paměť neklame, tak kdysi dávno podobná vlastnost byla v Úvalech. Tam bylo něco ve smyslu pokud vlak nepkračoval v jízdě stejnýn směrem, staniční kolej zůstala pod závěrem. Ale na žádost dopravy se to pak zrušilo, s argumentem co když se tu bude točit motorová jednotka.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 10:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: než jsem to napsal, řekls to za mě.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 11:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:Chvílemi to tu vypadalo jako na diskuzním fóru sériových jezdců ("já tam dal jednou paralel a ono to klouzlo, že já blbec nejel jako dycky na sérii").

Ty si normální osel..a co je na tom řemeslnického rvát mašinu na PT 12 když nadskakuje,klouže a tak jí pod kola hodíš písek..opravdu řemeslo braň se. Na suchu možná, ale stejně pokud z místa dáš 12 tak se začne podhrabávat a je to zbytečné...
A že k tomu mám averzi..idioti z osobní dopravy vyfoukali písek na těhle kravinách a pak když si vzal mašinu na náklad, tak si měl starosti.
No teď už blbnete na svém písečku...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 11:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chvílemi to tu vypadalo jako na diskuzním fóru sériových jezdců ("já tam dal jednou paralel a ono to klouzlo, že já blbec nejel jako dycky na sérii")

Asi nechtěli skončit takto.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host: nesouviselo to "kdysi dávno" s ještě ne rychlostní signalizací...?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm tak nějak, že někdo potřebuje písek s nákladem, aby někam vyjel, to pochopím, ale že někdo potřebuje písek aby jel se čtyřma vagonkama...
To udělej s nákladem taky, nakruť to tam všechno co jde a zmáčkni písek a je
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta napsal:

Sorry, ale i když mi stávky fírů za cokoliv pijí krev a to hlavně tím, jak dryjáčnicky je provádí, jakýkoliv protest proti ZPŮSOBU ŘEŠENÍ NEHOD A OBHAJOVÁNÍ SOUČASNÉHO STAVU logiky ZZ jsem ochoten podpořit.

Ja taky.

A mozna bych se i zameril i na to, co jsem napsal vyse o ekonomice provozu, aby se ty upravy zabzar, kde to bude 10 - 50 mil (ten milion minule jsem napsal blbe, byl to preklep, spravne melo byt 10 E +07 Kc) za stanici z neceho zaplatily. Ono se to nezda, ale kWh tecou. Naucte persingy rekuperovat. Bohuzel CEZ a dalsi rekuperaci ze stridaviny nechteji... Rozdeleni CD teto situaci taky prilis nenahrava, ze. Nejak tu nevidim politickou vuli excesy ve spotrebe atd. nejak resit.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: Ako prosím? Ešte raz? Tie dva vlaky sa rozpájajú a spájajú väčšinou na jednom oddieli a dokonca aj na jednom koľajovom obvode. Vyrábanie nového oddielu kvôli novému vlaku si teda neviem dosť dobre predstaviť.

A hlavne si uvedomte, že zavádzaním kadejakých ručných podmienok rozhodne nezvyšujete bezpečnosť dopravy. V podstate len alibisticky hádžete vinu zo ZZ na obsluhu. Nič viac nič menej.

Inak keď sa to tak vezme tak vlastne nechápem, prečo to tak fakt neni už sto rokov. Jediná strana, ktorý by v tomto prípade bola z obliga je totiž práve AŽD. Bezpečnosť by sa nezvýšila, obsluha by sa skomplikovala, ale už by sa to nedalo hodiť na ESU.

Hodím teraz jednu demagogickú otázku: Keby sme tu mali ÚBP už x rokov, myslíte si, že by k nehode v Moravanoch nedošlo? Výpravca si to predsa mohol zistiť špatne a odklepnúť to! Je fakt, že tam bola dopravná situácia pomerne jednoduchá a asi by to odhalil, ale niekde inde by sa kľudne mohlo stať, že by to odklepol zle.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: o rekuperaci se už toho napsalo...
Ale je pravda, že na tratích s hustým provozem by tu rekuperovanou energii jiný vlak asi využil, takže problém s možným přebytkem elektrického proudu by snad nebyl. Hlavně, že v západních zemích je rekuperace běžná ... , a předpokládám, že snad rekuperovat mohou i vozidla jiných dopravců než toho "státního".
Myslím, že k nápravě ale není potřeba "politická vůle", jde snad spíše o přístup dodavatele elektrické energie, kterému jde jen o to, "prodat", ne "brát zpět". Je zajímavé, že hlavní dodavatel plynu má i reklamy typu "odsuňte gauč od topení" apod. To "netopte pánu Bohu do oken" je taky od nich? Nejsem si jist., ale u dodavatelů elektřiny podobný přístup postrádám.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 12:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Vždyť ten závěr navrhovalo AŽD i pro další zařízení.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohuzel CEZ a dalsi rekuperaci ze stridaviny nechteji...
A ten ověřovací provoz rekuperace na střídavé je nic?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tim zapadem myslis asi jen Nemecko a Rakousko, popripade jina mista kde maji cokoli, jen ne 50 Hz. Maji oddelenou elektrickou sit od te verejne.

Nemecti vyvojari byli z rekuperace tak prekvapeni, ze na nektere masiny ani nedavaji basu s brzdicima odpornikama. EDB je v tomto pripade asi nezapocitatelna do brzdenky, ale o necom to asi svedci.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: a nemyslej voni časové prodloužení výluky protisměrného posunu...?
To ESA oproti RZZ má a považuju to za celkem rozumnou věc.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 13:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: O tom nic nevim, nekde na netu se o tom pise ? Rad bych o tom neco pocetl. Predem dik.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 14:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Bývalý JME, dnes E.ON měli prodejnu úspornejch spotřebičů, nevím jak dnes, například.
Pavouk: Rekuperace na trati ještě neznamená rekuperaci do distribuce.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 14:45:34    Odkaz na tento příspěvek  

ale u dodavatelů elektřiny podobný přístup postrádám.
Akce typu "Kompaktní zářivka za... (vizitka na veletrhu, vyluštěná křížovka, ...)" vás asi minuly, co?
ČEZ & daughters taky jeden čas nabízely zdarma zápůjčku wattmetrů do domácností, aby se našly spotřebiče s velkým či trvalým příkonem (reklamní akce jako "Televize ve spacím módu žere sice málo, ale zato pořád" - taky nic?)
Jinak já osobně se ČEZu nedivím, že o rekuperát nemá zájem (a E.Off totéž) - z hlediska kvality té energie je to horší než drátem do voka.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 14:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a jak je to v Maďarsku? Tam dle JPP je rekuperace povolená. Za jakých podmínek nevím.

Rekuperační brzda se započítává do brzdicích procent, viz lok. 1016 a 1116. Starší to mají také, ale nevím zda mají také jen čistě rekuperační brzdu.

Pokud chcete opravdu šetřit, tak bych začal tím nejlevnějším.
Tedy včasným stavěním vlakových cest, aby vůbec neviděl výstrahu. Třeba na střídavkách trvá 20-40 sec než se sjede z plného výkonu. Jinak řečeno: vidím výstrahu a už sjíždím...
Za další jsou rychlostní propady, vlivem pomalých jízd nebo trvalých pomalých jízd atd...
Martin
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Výluky odvozované z doby potřebné pro zastavení vlaku nemyslím.

Deleter: Kdyby se nejednalo o rekuperaci do distribuce, neujednávalo by se například, že se v rámci zkušebního provozu nebude provádět finanční vypořádání za dodanou el. energii do sítě E-ON.

Agent: O rekuperaci jsem na netu neviděl nic. V rámci SŽDC existuje pokyn pro zavedení zkušebního provozu. Navíc psaly dotčené SDC vyjádření. Provoz se ale vztahuje jen na vozidla OeBB a tratě st. hr. s Rakouskem - H.D. - Č.B. a st. hr. s Rakouskem - Břeclav - Brno hl.n..
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: zápočet jakékoliv dynamické brzdy (lhostejno, zda rekuperační či odporové), jejíž účinek nelze nahradit pneumatickou brzdou, by vás měl znervózňovat víc než neexistence jakobyÚBP u stavědel.
Uvážíme-li, že jakýkoliv elektrický pohon má (protože z principu musí mít) ochrany, jejichž účinek vede k omezení/zániku brzdného účinku, musíme dojít k závěru, že nelze s jistotou počítat s deklarovaným účinkem. Tzv. započitatelná brzda je tudíž v podstatě velkej podvod, aby se na bočnici mašiny mohlo namalovat hausnumero papírově garantující zabrzdění na 1000 metrech.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adsf: To ano, ale pak někam aktivní část odjede ( například mašina za výhybku ) a pokud stavím posun, musí ZZ počítat s tím, že se objeví dva vlaky. Obráceně, že zmizí. Pokud točí rozpojené dvě soupravy ve stanici, je to další vstupní podmínka. Obvykle pak nejsou na 1.(2.) koleji, kudy to průjezdy "mastí".

Ale opakuji, můj náhled je sakra zjednodušený, je zapotřebí důkladné analýzy a vývojového diagramu, tipuji tak na 2 x A0. Programování je potom nádeničina, kde jde o to, neudělat chybu a onen vývoják přenést do řeči relátek, nebo hromady 1/0

Základem je analýza a vytvoření blokačních podmínek na základě:
- norem
- podmínek uživatele
- průšvihů
- citu

Bohužel programování stylem copy-paste je cesta do
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 15:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČEZ & daughters taky jeden čas nabízely zdarma zápůjčku wattmetrů do domácností...

ČEZ má nabídku zapůjčení měřáků a konzultací spotřeby elektřiny v nabídce trvale, ale zdarma je to pouze pro zákazníky s tarifem Exclusive.
Nechce se mi to hledat, ale je to někde tady, tuším v té animaci energeticky úsporného domu a bytu...
http://www.posvittesinauspory.cz/
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 17:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: ZabZar nemá a nesmie počítať s tým, že sa mu objavia dva alebo štyri vlaky, lebo ZabZar žiadne vlaky nerieši. Pre ZabZar to je a musí byť len obsadený obvod. Už to, či sú to 100 rokov odstavené správky alebo EC, to už ho nemá prečo zaujímať.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 17:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: máš pravdu. Při tomto pohledu bychom měli železnici zrušit úplně. Protože i rozvaděč se občas sekne a nebrzí či neodbrzdí a klidně se to může stát najednou na celém vlaku.
Jak si mám jako uživatel vysvětlit, že je povoleno započítávat EDB do brzdicích %? Že by další chyba v normách?
A nebo problém M1, kdy začaly o pár metrů projíždět stanice, protože selhávala jistá mechanická součástka.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 18:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf, Doctor a jiní "alkoholici":

Včera večer byla koštovka u kolegů z Čunkistánu a přilehlých gubernií a na tatranský čaj si už ani nevzpomenu. Jejich lavórovica byla naprosto úžasná. A ještě jsme u toho stihli probrat elipsovitost komutátorů MG z exústeckých 460. Krásný večer....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 18:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY:

Encián, U pltníka, nebo U kamaráta.....to máš fuk....všude je tu nahuleno....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 18:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak dryjáčnicky je provádí

Stará známá pravda, že stávka, která nebolí, je k prdu, stále platí. Takže jsem zvědav, až ty stávky začnou skutečně bolet, jaké přídavné jméno jim přisoudíš.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 18:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

idioti z osobní dopravy vyfoukali písek na těhle kravinách a pak když si vzal mašinu na náklad, tak si měl starosti.
Já idiot z osobky vyfoukám písek jen když plním ustanovení předpisu V2. Kde při zpoždění je strojvedoucí povinnen využít max. instalovaného výkonu HV ke zkrácení zpoždění. Dělám tak něco špatně?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 18:49:46    Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn : Tak to mám pěkný vyhlídky, jedu tam v půlce listopadu. Minule jsem tam byl v půlce září, počasí perfektní, tak to zahrádka v Enciánu jistila.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 19:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : já to tušil, že se toho chytneš Ne neděláš,jestli ti za to těch pár minut stojí?. Zvláště pak ,když co si nahnal, pak někde odstojíš u vjezdu. Hlavně už si blbnete na svém. Sice nám občas ukradnete Eso ,ale po posledním rachotu už to nemáte tak jednoduché .
Ale konkrétně to slovo platilo na několik "kolegů" kteří měli náramnou srandu z toho, když bylo nízké napětí nám ostatním vyrazit napáječku (12PT na 3 vozech). A nebo vyfoukat písek na tomhle a pak ti předávat mašinu se škodolibým úsměvem " To jsem zvědav jak tam těch 1000 t vyrveš. Došel už písek a to víš, já musel pískovat, abych nepřivezl zpoždění".( -2 min)"...Vyvezl ale chce to ruce a cit
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.204.52
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 19:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

To Franta:
Já jsem taky programátor a taky jsem si dlouho myslel, že to musí mít jednoduchý řešení. Do tý doby, než jsem se zamyslel třeba nad tímto jednoduchým příkladem.
Výměna mašiny [v závorkách čísla kolejových obvodů]:
1) Na 1. koleji [1] stojí vlak. Na 3. koleji [3] stojí mašina. Máme tedy ve stanici 2 vlaky.
2) Odpojím mašinu od vlaku na 1. koleji a nechám jí zajet přes zhlaví [4] do šturcu [2]. Od okamžiku kdy obsadí zhlaví [4] mám 3 vlaky.
3) Mašinu z 3. koleje nechám zajet do stejnýho šturcu (nevím jestli se to smí). Když tam dojede mám zase 2 vlaky ([1]+[2]).
4) Ze šturcu vyjede nová mašina na vlak. A hle, kolik mám vlaků? Než se rozjede tak dva ([1]+[2]), pak jsou chvíli tři ([1]+[2]+[4]) ale když dojede na vlak tak jsou zase dva ([1]+[2])! No to je bordel...

Dál už snad ani nechci pokračovat, chudák výpravčí nestačí měnit a potrvzovat počty vlaků...

Asi to fakt není taková sranda jak se na první pohled zdá.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubino: A to sa tam takychto obiehani moze robit kludne niekolko. A to tam este nevycina manipulak. Shit man!

Takze vazeni naozaj, kym zacnete tvrdit, ze programatori z ktorejkolvek firmy zaoberajucej sa zabzar, su amateri a zacnete vymyslat x-brutus ruco cuco podmienky, ktorymi bude obsluha zabezpecovat, ze aj v pripade zapieskovania sa neukaze volnost, skuste ho aspon poriadne do detailu premysliet.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:16:26    Odkaz na tento příspěvek  

Lubino: To víš, že to není jednoduché. A jak Asdf říká, Zab Zař neřeší vlaky, řeší jen vlakové nebo posunové cesty a obsazení KO.
Mně nenapadá žádné rozumné řešení, které by jakkoliv hlídalo správnou funkci KO (šunt) při jakémkoliv dělení vlaku (odstavení HV, odvěšení vozu či vozů). Jediným řešitelným případem je asi jen přesně to, co se stalo v Moravanech (nedělený vlak). Snad ještě by to moho hlídat (indikovat) nestandardní chování KO, jako třeba rychlé změny stavu obsazení či pod. Do toho se pak ovšem montují vnitřní postupy ZZ, jako třeba že po dobu časové smyčky pro zákaz protisměrných pos.cest apod, kdy vlastně KO nedetekuje.
Takže, jednoduché to vlastně je ale zachytí jen určitou část možných situací a jen na části aktuálně používaného ZZ. Čímž ale samozřejmě neříkám, že se to nemá implementovat. Ale to neříká ani nikdo na SŽDC ani AŽD ani na DÚ, nepletuli se.
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: No ale AŽD si naběhlo samo, když tvrdilo, že jejich ZZ je bezchybné, což je nehoráznost, protože tim potvrdili, že chybné je. A to v záznamovém zářízení.
Rozlišujme fotiče a šotouše! Fotiči jsou neškodní, ty druhé bez varování střílim
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubino: No, obecně by vlak neměl "zmizet" bez odstěhování se na sousední obvod, to by snad ještě šlo nějak paušálně, ne? Při odpadu se mrknout, jestli je obsazený nějaký soused, jinak čuju zradu č. 1... Nepostihlo by to všechny varianty, ale rozumné minimum by to bylo... /Nesleduji tohle vlákno nepřetržitě, ale z alibismu zabezpečováků co slyším v reálu se mi chce trošku.../
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A inak ma teraz ešte napadá, že aj možnosť zálohovania KO pomocou počítačov osí je veeľmi otázana, keďže v určitých prípadoch (malé čo ľahké vozidlá a vozidlá s malými kolesami) zlyhávajú oba systémy do radu.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Batyr: Ono ale chybné nie je. Ono len bez splnenia určitých podmienok (o ktorých sa tak nejak vedelo, ale na ktoré sa jaksi ) nemôže správne fungovať. A teraz je otázka čo je jednoduchšie. Upraviť zabzar aby tie podmienky nepotrebovalo alebo splniť tie podmienky.

h_k: To či je to rozumné minimum je práve otázne. Je fakt, že zatiaľ sa stali len prípady, ktoré doň spadajú. Ale čo ak sa stane nejaký iný? Nikto nie je apriori proti tomu, aby sa to realizovalo, ale sú proti tomu aby sa to považovalo za riešenie a na to, že to tam nebolo sa hľadelo ako na (kritické) zlyhanie.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.204.52
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:49:01    Odkaz na tento příspěvek  

Helejtese, čtu to tady léta důkladně všechno a fakt mi to připadalo do včerejška jednoduchý. Jenže než jsem to napsal (že je to jednoduchý), tak jsem se zamyslel a vznikl minulý příspěvek.

Myslíte, že vlak může zmizet a i nově upravené ZZ si toho nevšimne? Co když na první koleji stojí vlak a zmizí právě v okamžiku kdy sousední obvod výhybky obsadí posun z traťové na třetí? Nebo když odpojím mašinu od podpískovaných vozů a odjedu s ní, jak už tu někdo zmiňoval. (Frantovo řešení se změnou počtu vlaků už neberu.)

Prostě pointa je v tom, že pokud budu jako programátor nabízet řešení: "Víte, vono je to (nová funkce) v zásadě k ničemu, protože to umí vyřešit 5% situací ale možná se Vám to bude jednou hodit." Tak se mnou asi každej vyběhne... Byť to mohlo zachránit panu Demelovi život.

Rozumím argumentům že přeci nemůže zmizet vlak. Ale když zmizí co s tím dál? A co s tím když zmizí a ZZ si myslí že nezmizel (viz. předchozí odstavec) - to vám nepřipadá nebezpečný???
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.204.52
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 20:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k příkladu z předminulého příspěvku (výměna mašiny): Co když budu chtít na vlak zajet oběma mašinama ale ta, co je ve šturcu dál, tam zůstane a zmizí (orezlo)? Výpravčí i ZZ si bude myslet, že na vlak najely obě ale ve skutečnosti... Já vím je to dvojná chyba posunovače a KO současně ale nebyla v Moravanech taky dvojná chyba EPV + nastavení trysky???
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 21:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Mně nenapadá žádné rozumné řešení, které by jakkoliv hlídalo správnou funkci KO (šunt) při jakémkoliv dělení vlaku"

Proč chcete softwarově řešit řešit dělení vlaku? Prostě přibyde vlak (= obsadí se další oddíl, a původní se neuvolní). To v principu není nebezpečná situace. Nebezpečné je pouze zmizení.
Jistě, že je nějaká 0,0x pravděpodobnost, že oddělený vlak zmizí v okamžiku, kdy měl obsadit další oddíl. Ale nedetekování tohoto jevu myslím, že je přijatelná daň za praktickou použitelnost systému, detekujícího zmizení.