K-report
 

Archiv do 15. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 15. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 17:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevypadlo to napajeni Vrsovic po nejakem havarijnim zasahu kohosi po tom skokanovi ? Mohl by jsem nekdo prosim napsat casovy sled udaosti ? Dekuji predem.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 17:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle fotky bych tu klidně nechal. MASO je MASO Jen ať lidi vidí...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Tomš754
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.4
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 18:20:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak toho chlápka jsme přejeli přesně v 16:41 ale dalíš sled nevím...v hale byla tma hodně dlouho...pokud se někomu ty fotky nelíbí tak se omlouvám,ale je to pro ty kdo chtějí skočit pod vlak ale to je ještě dobré..kolikrát to vypadá hůř..to už ani ta noha nezbyde,když ho lepne pendolino ve 160 tak z něj moc nezbyde..ještě takový dodatek..jak chlápka odvezla sanitka tak přijel pohřebák že posbírá ty nohy ale někdo mu řekl že ještě žije tak to zabalil a odjel..prej pokud žije ty nohy k němu pořád patří..no musel jsem se zasmát jak to řekli ti policajti :-))
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 18:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, to se často stává, že k nehodě (kde třeba ani mrtvola není) se sjede několik pohřebáků-kšeft je kšeft...Dostávají info ješě dříve, že tam dorazi sanitka, takže jedou často naslepo...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 11-2004
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 19:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak jsem si teď vzpomněl na jeden film... Jedna ruka netleská...
Sorry za morbidní OT...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 20:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Nevím jak u Vás, ale u nás se havrani musí pěkně poprosit, aby vůbec přijeli (v neděli večer). Navíc neradi čekají a dotyčný musí být alespoň sesbírán na hromádku. Až uvidíte pohřebního zřízence jak korokuje, jestli mu ten bezdomovec opravdu leží v rajonu(sakra on nemohl pod ten vlak vlézt o šest metrů dál), poznáte :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 9-2002
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 20:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Drn:

Agent po peti letech v CZ dojezdil, bo mel jine starosti. A nadale trvam na tom, ze piskovat neni zapotrebi az tak moc jak to zjevne delas ty. Zkratim z dvaceti na deset nebo dvanct ? Ja bez pisku na dvanact, protoze jsem temer vzdy jednal tak, jakobych pisek nemel. Jednou mi dokonce chybel a musel jsem zadat pomocny stroj. A nepotreboval bych ho, kdyby placacky cetly rozbor vlaku, podivaly se z okna (prselo) a zastavily protijedouci Lv o neco drive. Tetyz Lv me pozdeji prijel zezadu stouchnout.

Ja vim, zpozdeni se kratit musi, ale neda se za kazdou cenu. A nikdo mi nikdy nerikal seriovej jezdec. 160 jsem jezdil obcas taky a slo to i bez pisku. Linej sype pisek, inteligent si hraje s rajcekem. ARR ma sice sve prednosti, ale rezim rizeni R se mi zamlouval vice.

A jestli jeste budu nekdy nekde jezdit, tak v CZ to s vysokou pravdepodobnosti nebude.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 9-2002
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 20:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dodam, ze jsem jezdil s kdecim.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
814 006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 21:01:38    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že se tu zase bude o jedné ujeté hnátě diskutovat týden.Ze silnic se seškrabává několikrát za den.
Phpttjournal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 22:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

toms754: mohu poprosit na vás nějaký kontakt?Klidně napište na email pod Nickem.
Toms754
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.4
Odesláno Pondělí, 13. října 2008 - 23:01:00    Odkaz na tento příspěvek  

Phpttjournal:můj email je novojo@seznam.cz ale nevím k čemu potřebujete na mě kontakt?díky za odpověd
Neregistrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 03:50:12    Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Drne, ja nespim, najdi si v nejakym V 2 EM, co se tam pise o technologii jizdy vlaku.
...
Ja jsem pisek pouzil asi jen dvakrat v zivote a vzdy jen na odlepeni se z mista.
...
A dodam, ze jsem jezdil s kdecim.

Drn 2112:Docela by mne zajímalo, kde a z jakými vlaky jezdí agenti,co pískují 2x v životě.


A mne zase, kdy to bylo naposledy, když ještě vzpomíná V2EM. To už bude asi dýl než před 10roky ?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 05:37:49    Odkaz na tento příspěvek  

Tak po zprávách TV Nova nevím co si myslet o strojvedoucích. Jeden údajně vjede do otevřeného přejezdu ( vidí na výstražnících svítit pozitivní siganlizaci - asi si vystoupil a šel se podívat)a nahlásí to až písemně v depu po několika hodinách, to aby snad ostatní z toho taky něco měli, nebo tam došlo ke střetnutí a snad z viny AŽD?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 07:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Agent: A nadale trvam na tom, ze piskovat neni zapotrebi az tak moc jak to zjevne delas ty.

Já si také zapískuji,když to pomůže rychlejšímu rozjezdu vlaku,protože se snažím jezdit podle jízdního řádu.Nevím jaký máš důvod použít pískování jen dvakrát za 5 let.Buď rád, že Ti to pískovací zařízení permanentně udržujeme v chodu,protože jinak by sis nezapískoval ani v případě potřeby(z důvodu ztvrdlého píseku v pískovacím zařízení).
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 07:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mistři světa nepotřebují písek,ti ostatní ho mají rádi sebou. Řadím se k těm druhým.A skutečnost,že se nakupuje, spotřebovává, dokladuje jeho potřebu.Jako perličku- brzdil jsem před přejezdem s autem, stejně to drclo a vyšetřovatel ČD se staral, jestli jsem použil písek .....Použil.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 07:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne: prosím Tě, jak často jsi pískoval, když jsi vodil 460? (vede stroj - strojvůdce)
písek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.65.101
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 08:19:52    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže Drn používá písek proto, aby se mohl rozjíždět jako prase. Proti sypání v nutných případech nic nenamítám.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 08:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: tak to mě taky nějak zaujalo, že napsal hlášenku až v depu. Ale kdo ví, jak to bylo. Noha si spoustu info ani neověřuje a z komára dělá většinou vemblóda, aby byli PRVNÍ zajímavější a dramatičtější než "ostatní". Třeba i když to proletěl, tak to nahlásil (v nejbližší stanici, ať už ústně-osobně a nebo TRSkou), o tom se Noha už určitě zmiňovat nebude, protože by si trhli ostudu, že zase vyvolávají hysterickou paniku.
Jo a ten přejezd je pod malým úhlem, menším než pravým, takže je vidět na světýlka velice dobře. Jenže za oblókem a z kopečka hurá dóóólů v lese (na podzim v říjnu při padání listí) s tím moc neudělá... Teda ne že bych se chtěl fíry zastávat. Na druhou stranu měli hodně velké štěstí, jet tama kamion, kterých tam jezdí dosti do sytosti...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 9-2002
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 09:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jsem mel asi dobryho mistra na zacvik. A mozna je to taky nahoda, ze jsem piskoval malo. A koho to jeste zajima, uz jsem dlouho od drahy pryc a proto jsem nevedel, ze existuje neco jineho, nez V 2 EM.

Jinak pisek, pokud se pouziva tak, jak ma je pomucka k nezaplaceni.

Je mozne, ze doslo k nejakemu sladeni norem se zapadnim svetem, ale to uz jsem jaksi nezaregistroval, predpisy (a hlavne ty drazni) k moji oblibene cetbe nepatri.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 15:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


nihil sub sole
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 15:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent po peti letech v CZ dojezdil,

No tos toho skutečně stihl hodně....tak to mi stačí...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 19:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myškyne - Ty jsi viděl někdy písek v písečáku na 460 ?Já za dvacet let jezdění nikdy.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 9-2002
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 19:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Drn

No ja nevim, povidat si muzem o prescasech a jinych podobnych vecech. Schopnosti naucit se veci (to mi jde az moc dobre) a cit pro rajcak dela taky svoje.

A jen tak mimochodem: Proc me kadrujes ?
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 19:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano : dobrý..z toho asi v AŽD nebudou mít radost
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Agent:Schopnosti naucit se veci (to mi jde az moc dobre) a cit pro rajcak dela taky svoje.

Člověče,tebe je škoda.To ani nemuseli vymýšlet el.skluzovku na řady 16x,36x.Stačilo dostatek citlivých Agentů a jezdilo se bez pískovačů a skluzovek.Chtěl bych zažít jízdu citlivého Agenta s vypnutou skluzovkou v podzimní plískanici bez písku.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 9-2002
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uz me to nebavi. Nekdo vi a umi, a nekdo zase min. A skluzovka je fajn - kdyz ti klouze treba posledni naprava, tak to aspon da vedet.

Edit:
Me bavi jezdit. Mozna az moc. Ale jak tak na to koukam, mozna jsem udelal dobre, ze jsem se na tu drahu vykaslal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně by měl zafungovat zákon padajícího výkalu a onen výkal v podobě spoluúčasti na náhradě škod by měl dopadnout na všechny normotvůrce zúčastněné na normách zmíněných v zabezpečovácké diskusi od ukončení vyšetřování té nehody až dodnes (mínus by ještě k tomu měli pozdější tvůrci, co se nepoučili z nehody v Cowanu). Pokud se tohle nestane, tak se bojím laxního přístupu normotvůrců obecně a důsledků, které z toho mohou vyplynout.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oldcerry: to byla asi ještě ruská reléovka
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Klíd kolego, Myškin jen provokuje. On ty 460 v Polsku spravuje. Takže to ví.

Agent: Teb a kádrovat? Proč si myslíš, že bys pro mne měl být tak důležitý, abych tě kádroval?

Písek:Jenže Drn používá písek proto, aby se mohl rozjíždět jako prase.
Pokud plynulý raketový start "na Lefévra" považuješ za prasečí styl, pak ANO JSEM . A vůbec se za to nestydím a je mi dokonale fuk, co si o tom kdo myslí.

Pro někoho je asi lepší kvrdlat s rajčákem jako pako. Ono to přitom vůbec není ve vlaku cítit, že? A když už mluvíme o 163, 363, pak bych místo rajčáku na bezpískovou vozbu doporučil spíše volič poměrného tahu, i když, jak už tu zaznělo, stejně po chvíli dojde k náběhu 100%. Chtěl bych vidět toho machra, jak to trhá bez písku třeba ráno za mlhy z Jirkova, nebo Duchcova do kopce. Apollo potvrdí, jak se tam rozjíždí bez písku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,nemusej všichni vědět,jak jsou někteří fírové namyšlení chytráci..
Kastování typu "Nojo,ubožáku,ty jezdíš 5 let..to do toho nemáš to kecat,já už jezdil pomalu za druhý světový" je přesně to,co jsem vždycky srdečně nesnášel.Taková ta "dělnická namyšlenost".
Já teda nevím,co je na tom tak úžasnýho,dřít mašinu co to dá,furt s pískem a zkrátit o 2 minuty víc než jiní.
Oni to pak Morrisové /grafisti / ze SENY zas příští rok zkrátěj,protože Drnové ujedou i tu ulhanou jízdní dobu.
Opravdu nevím,proč zrovna fírové si uměj tak geniálně srát do hnízda.

Co takhle raději řešit a něco dělat s turnusy,nástupy,ulhanými technologickými časy
a PJO,WC a chovat se trochu uměřeně-třeba jako doktoři,ti se taky furt nenapadají,notabene na veřejnosti,a spíše jednají.Na těch základních věcech se shodnout umí.
Pořád je to užitečnější,než se štěkat,kdo je lepší/horší.

No nic,to je jen můj názor,nic víc.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:

Nic ve zlým.Já to myslel v tom smyslu, že v našem depu mnozí jezdili po 5. roce od zkoušek ještě na zálohách. Nic víc....tak se zklidni, soudruhu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:

Vím kdo je Morris i Zafood. Buď v klidu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 20:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele,soudruhu si říkej mezi svejma.
To ses naučil od soudruha milicionáře Čecháka ?

Né,sorry,budu uměřenej.
Hele,tebe nesere,že jako prakticky jediná profese
ty přestávky fírové prakticky nemaj? I u těch tramvajáků to jde, a to nemohou zastavit jen tak u krajnice jako gumokolní šoféři.
Tohle je třeba téma pro odbory.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych vidět toho machra, jak to trhá bez písku třeba ráno za mlhy z Jirkova, nebo Duchcova do kopce. Apollo potvrdí, jak se tam rozjíždí bez písku.

I Jirkova nevidím problém, u Duchcova stačí trocha citu a rozumu...V životě jsem se na obou zastávkách v exponovaném směru rozjížděl dvakrát (s 363 a na ruku!), z toho jednou loni v říjnu za deště (421) a no problem. A písek jsem nepoužil.
My jsme všichni GOGO!
host 69E
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.35.162
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

Drne, Lojzo, neprojevuj se tolik prosím.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov:Hele,tebe nesere,že jako prakticky jediná profese
ty přestávky fírové prakticky nemaj?

A ty žiješ v přesvědčení,že když budeš jezdit jak s hnojem,tak budeš mít delší přestávku?Nebo budeš relaxovat při pomalém rozjezdu?Mašinu nedřu,je to stroj,který konstruktér vymyslel tak,že dosáhne jmenovité tažné síly,jmenovitého výkonu a k tomu vymyslel pískování,které toto umožňuje i za zhoršených adhezních podmínek.
Šmudlaly kteří jezdí na dízlu nejvíc na pátý stupeň aby netrápili mašinu,na elektrice nedají šunt aby to neprásklo jsem nikdy nechápal.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17: No dyť, plnej céres a jedéééém Ale všeho s mírou.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A ty žiješ v přesvědčení,že když budeš jezdit jak s hnojem,tak budeš mít delší přestávku"

??? To nesouvisí.

"Šmudlaly jsem nikdy nechápal."
Souhlas. Ale nikdy jsem nechápal ani ty,co to dřou s pískem na 12 PT ZA KAŽDOU CENU.
Dá se jezdit svižně a šetřit mašinu,to není rozpor.
Ale třeba když někdo poskakuje z Benešova do Prahy s rychlíkem za žabotlamem,pokaždý to rozpálí co to dá a zastaví tak u všech klacků..to teda zrovna za chytré nepovažuju.
A jako cestujícímu se mi to stalo mockrát.
Hergot,taky to chce používat kapku hlavu nebo vysílačku.

Ti sérioví jezdci mi pili kreff vždycky-strkat takovýho šestikolákáře z Běchovic do Bene bylo neštěstí-když jsme se nemohli domluvit,a oni jezdili s oblibou furt 40,takže jsem nikdy nevěděl,jestli a jak strkat.Podle stylu jízdy se totiž vůbec nepoznalo,co je vepředu na klacku.
Takoví táboráci zas byli z 90% v pohodě,hukot mašin a 70 jako víno i s 2200t.A hlavně jeli zřetelně.

No nic,musím do postýlky.Dobrou.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 14. října 2008 - 21:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano:KO jako KO..shunt jako shunt

Kolegové??
jestli na tři vozy potřebuješ písek, tak si naser do rukou . Jen se jebte bude vás víc..
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 06:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano, č. 120:
Zajímavé počtení. I s tím verdiktem: riziko železničního provozu.
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 08:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: http://www.fscr.cz/forum/viewtopic.php?t=710&postdays=0&postorder =asc&start=30
Ladislav Červenka
Zaslal: so 6. září 2008, 8:48
Podívejte se zde a uvidíte, zda všichni chtějí přestávky...

(Příspěvek byl editován uživatelem jarekvesely.)
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 09:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad otevřený přejezd: Pokud se jede se splašeným kufrem po listím zapadaném kolejišti k PZZ, a ještě třeba ráno jako první vlak, dá se celkem předpokládat, že KO moc šuntovat nebude. (Jiná věc je, proč tam nejsou alespoň otrhané pozitivky nebo PN, pokud je to regionální trať).

Ale o inteligenci některých zúčastněných jsem si udělal obrázek minulý týden, kdy jsem shodou okolností byl v jedné stanici nedaleko Tábora (kde je mimo jiné ESA) a jeden strojvedoucí měl plnou pusu ESY a že když teď jel do odbočky, tak na volnoznak vjel do otevřeného přejezu (ve skutečnosti výstraha už byla, ale závory byly ještě nahoře). Z výměny názorů vyplynulo, že dotyčný fíra, který předpis D1 viděl asi jen z rychlíku, si návěst 60 a volno vysvětloval tak, že až k první výhybce může jet plnou traťovou rychlstí (100km/h) a teprve přes ně pak 60. Chytit se toho FS, DI s TV Noha tak by to začaly všechno přetáčet jako v kauze Moravany, tak by hned z toho byl další skandál, typu jak to, že ESA nepoznala, že vlak jel rychleji. FS by kuli tomu stávkovali, šéf zastoupení konsorcia SIEMENS, který mimochodem letos na podzim obhajuje svůj post, by si asi mnul ruce, atd atd. O tom, že by to klidně mohla být realita mě přesvědčuje nedávný případ, kdy se FS zastala kolegy, který ve stanici projel návěst Stůj. Nepřipadají vám taky některé věci, navíc v době, kdy firma AŽD proniká do některých zemí, které byly dosud baštou zmíněného konsorcia, už dost absurdní ?!
Přitom právě ESA na rozdíl od starších zabzař právě svým archivem chrání fíry před těmi křivými obviněními typu "on projel návěstidlo", kterými se tu neustále někdo ohání. Pravda, chrání jen ty, co si nevymýšlí...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Phyra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 10:01:31    Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Uz jsem to tady psal. Ano prijde mi to divne a zda se mi, ze se zde snazi ucelove poskodit firmu XY. S velkou pomoci poloblbe FS. Vzdyt se podivejte, pani strojvedouci, co za tajtrliky tam mate ve vedeni. S tim daleko nedojdete.
Phyra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 10:03:59    Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové??
jestli na tři vozy potřebuješ písek, tak si naser do rukou


Tesat do kamene.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 11:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Přitom právě ESA na rozdíl od starších zabzař právě svým archivem chrání fíry před těmi křivými obviněními typu "on projel návěstidlo", kterými se tu neustále někdo ohání. Pravda, chrání jen ty, co si nevymýšlí...


Otazkou je, jestli by je nemela chranit i pred necim jinym, nez pred krivym obvinenim. Ono kdyz bude mit fira na nahrobku "ja vam to rikal", tak mu to nebude k nicemu...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 11:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry a Phyra to napsali tak, jak si to myslim uz od zacatku.

A jeste jedna poznamka: Skokama od klacku keklacku se sptrebovava vic energie, ze ? Ja vim, je to statni, krev z toho netece. Ekologie a ekonomika provozu nic ?
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 11:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

signalman:

Jo, vymluva na riziko provozu byla pouzita uz mockrat na mnoha mistech. Asi tam spada i selhani detekce vozidel. Velmi chytre.
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 11:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si napsat svůj názor. Souhlasím s Drnem a Apollem17. Pokud je zpoždění, proč nevyužít PT12 či proč si při špatné adhezi občas nezapískovat. Tak to má být.
Kecy typu "dyť to nemá cenu, jde jen o dvě minuty" nesnáším. Takovýhle lidi by měli jezdit nejvýš na záloze.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 15:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele,tebe nesere,že jako prakticky jediná profese
ty přestávky fírové prakticky nemaj? I u těch tramvajáků to jde, a to nemohou zastavit jen tak u krajnice jako gumokolní šoféři.
Tohle je třeba téma pro odbory.


Ne, nesere. My je v novém GVD mít budem zajištěné. Nevím jak kluci v Cargu. Co se týče Čecháka....ukaž mi kdo nebyl v té době soudruh, svazák, eróhák, milicionář, nebo jen naoko nikde, zato práskač s číslem a krycím jménem, jako můj bývalý vedoucí strojmistr. celý život nestraník......tohle já neřeším, soudím lidi podle toho, jak je poznám, ne podle toho,co dělali před 20 lety, krom práskačů.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 15:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phyra a Oldcerry:

Podepisuji, že i na 3 vozy bez skrupulí použiju písek. Když je to třeba. A třeba se pos...e.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písek je dobrá věc a hlavně na nákladech pomáhá k nezaplacení.
Jinak s tou utlačovanou firmou je to k smíchu, když u SŽDC je politicky neprůchodné jiné stavědlo než to co dělá ta jakoby utlačovaná firma. Koukněte se na podíl různých stavěděl u nás a hned bude jasné, kdo hraje prim. Nemluvím o rozsáhlých stanicích, ale o obyčejných nácestných stanicích. Vůbec nemluvím o ceně, kde je taky rozdíl, už jenom v tom, že jedno zařízení vyžaduje speciální napájecí zařízení a druhé ne.
Takže pánové, ano jsou tu utlačované firmy a to Starmon a AKsignal.
Je krásně vidět přístup jisté firmy, co dodala zařízení pro trasu metra C, vydává to za svoje zařízení, ale fakticky jde o výrobek Starmonu....
Takže bych se vůbec nezlobil, kdyby prohnilé vody ZZ v ČR provětrala další firma.
Martin
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

agent. tenkrát se to tak nebralo,
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže bych se vůbec nezlobil, kdyby prohnilé vody ZZ v ČR provětrala další firma.

Hmm, no vida. Že by užiteční idioti z FS byli přeci jen k něčemu dobří? Třeba k narovnání pokřiveného prostředí na železnici via zabzař tebou výše vylíčeného?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, Lojzo, neprojevuj se tolik prosím.
A co kdyby sis rovnal raději své ratolesti, taťko?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:32:25    Odkaz na tento příspěvek  

Podepisuji, že i na 3 vozy bez skrupulí použiju písek. Když je to třeba. A třeba se pos...e.
Tesat do kamene.
Chvílemi to tu vypadalo jako na diskuzním fóru sériových jezdců ("já tam dal jednou paralel a ono to klouzlo, že já blbec nejel jako dycky na sérii").

56. stupni a PT 12 zdar!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom právě ESA na rozdíl od starších zabzař právě svým archivem chrání fíry před těmi křivými obviněními typu "on projel návěstidlo", kterými se tu neustále někdo ohání. Pravda, chrání jen ty, co si nevymýšlí...

To je ale skvělá a hodná ESA. Tohle přeci musí Břéťu Demela v nebíčku úžasně blažit u srdce.

Jdi s tímhle do háje. Je sice fajn, že to registruje, ale žádná ESA už nevrátí životy ani "profesní čest" desítkám těch, co někde něco "projeli", ti kteří přežili přísahali, že viděli volnoznak, ale verdikt zněl ZZ SVĚDKEM ZMÍNĚNOU SITUACI NAVODIT NEUMOŽŇUJE. A podpis deseti soudruhů ze všech potřebných služeb, které to vyšetřovaly. Pozdě bycha honit, pánové. Břeťovi to stejně život nevrátí. Ale hlavně, že zemřel v souladu s normami.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 16:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"já tam dal jednou paralel a ono to klouzlo, že já blbec nejel jako dycky na sérii"

No a nedej Bože, aby zasáhly velké skluzy.....hrůza. Dalších dvacet let za přechod nepolezu.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Klbaak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 17:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možno ste to už videli, ale je to tu
tak pekne vysvetlené
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 17:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, křičet umíš hodně dobře, ale zkus se i trochu zamyslet nad věcí z druhé strany, než budeš dávat rovnítko ESA = smrt strojvedoucího.

ESA líp než předchozí RZZ dokáže zaznamenat co se děje a poskytnout data k analýze. To, že si bere signál s KO nebo PN je věc druhá. Ale jen díky tomu, že se u ESY přesně ví, co se v zařízení děje, bylo možno problémy s KO odhalit, a to v množství větším než se dřív myslelo. A ač tedy tvůj kolega doplatil životem na špatnou součinnost KO a vozidla, ESA může napomoct tomu, aby se to už neopakovalo. Ať už tím, že dala info o průběhu, nebo tím, že bude na rozdíl od RZZ schopna realizovat i sofistikovanější algoritmy.

Trochu s nadsázkou mě to připomíná situaci, kdy diagnostika hlásí chyby zařízení, a zařízení se tedy opraví tak, že se mu odebere diagnostika.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 17:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipulsi, ale já jsem na téhle straně, na řev z druhé strany je tu dost jiných. Každý máme svůj, poněkud tendenční, úhel pohledu. Ostatně, zabezpečováky pramálo kdy zajímalo, co si myslej fírové, spíš nám "pomohli" do průseru, bo známé "ZZ to neumožňuje". Proč si myslíš, že dnes bysme je měli najednou chápat my, když jim teče do gumáků??
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.