K-report
 

Archiv do 2. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 2. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 18:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O co přesně šlo v Eschede?

A to si říkáš šotouš??
klokan2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.43.88
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 18:26:07    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej, příspěvek 1728:až zas tak jednoduché to není, protože na tom sousedním úseku se mohou objevovat vozidla jezdou z/na sousední kolej. Staniční kolej je opravdu něco jiného než oddíl autobloku na širé trati.
mohou, ale nesmí (takže by muselo dojít ke dvěma FATAL ERROR).
pokud se totiž v pro mě postavené jízdní cestě na následujícím úseku nějaké vozidlo objeví, tak je to jinej pr...r, protože to tam nemá co dělat a ani nejspolehlivější indikace obsazeného/uvolněného KO mě neochrání.
viz: pondělní projetí DE-L1ax, případně fčerejší nedefinované obsazování k.o. SK7. a jízdy na "OPATRNĚ" - a to tam žádná ESA nejni.
Ale máš pravdu, až zas tak jednoduché to není (bo UTZ a atd.) sorry za OT z METRA
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.2.186
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 19:18:36    Odkaz na tento příspěvek  

No jak jsem i to tady přelouskal, tak si v plamenné bitvě zda ESu ano či ne pořádně ani nikdo nevšim, že v Bohuňovicích reagoval správně jeden lidský činitel na chybu druhého lidského činitele. Neboli výpravčí hbitě a pohotově použil G-STOP, čímž zamezil vážné nehodě. Být tam DOZZ, leda Mn spadne vjezd na stůj...
Pro pomaleji chápající Františky Plášky se stalo toto: Os odjel nedovoleně z Bohuňovic, řízl výměnu a vjel do trati kde se nacházel (protijedoucí) Mn. A vůbec podle TV obrázků to vypadá jako by Mn pokojně čekal u vjezdu. Zastavil Mn takhle po G-STOPU, nebo už tam trčel a čekal až se nebudou okolo Os hlemejždit lidi?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2761
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 19:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvláštní komise ustavená po mimořádné nehodě ve stanici Moravany na Pardubicku vyhodnotila okolnosti jejího vzniku a doporučila .....Byly v ní zástupci Českých drah, Správy železniční dopravní cesty, výrobců železniční techniky, nezávislí odborníci z vysokých škol i zástupci odborové organizace Federace strojvůdců ČR.

Pokud to je pravda, to už asi FSČR nebude čekat na tu tiskovku "nezávislé" DIČR, bojující proti manipulaci zloduchů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 19:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š:

Zase jste poslouchal jen půlku celé reportáže, jen co se vám hodí. Dá mi velmi přemáhání nenapsat sem, co mám na jazyku. Vydávat nikým nepodepsanou zprávu z této komise, kdy se za souhlas s ní považuje zápis do prezenční listiny, to je opravdu velmi zvláštní postup. Ale asi jste na takové podrazy zvyklý a tak vám to nevadí. Ostatně, p. Kolář i ti druzí soudruzi z ČD a MD působili skutečně docela trapně a bezradně. Šaškárna. Zastánci ESAy mohou hýkat nadšením. Zatím. Myslím, že zítra leckomu zmrzne úsměv na rtech.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 20:22:44    Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn : Nehody sú kategorizované podľa následkov. A pokiaľ došlo k smrteľnému úrazu, tak je to A - veľká nehoda.
h: Takže se v Bohuňovicích vlastně nestalo vůbec nic, když to nemá žádné následky na hmotné škodě, zdraví, .... Kam to teda zařadíš ?

Pro Kočka citace z téhož:
Na doporučení bezpečnostní komise by mělo dojít ve střednědobém horizontu k úpravě činnosti zabezpečovacíhozařízení tak, aby bylo chráněno proti nesprávnému vyhodnocení podobné situace. V případě dlouhodobých opatření pak doporučila zabývat se dalšími možnými řešeními ochrany zabezpečovacího zařízení před nesprávným vyhodnocením obsazenosti tratě.
h: aneb ÚBP ?
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 20:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Sám jsi mi říkal, že kdybys někoho přejel, tak by ses i smál, a to si říkáš fýra?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 20:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba Ano a kde jsem to psal???

Obávám se, že být to ty, tak mám asi i radost, že je na světě o jednoho vola méně, protože to je do nebe volající
Jak to souvisí s tím, že jako šotouš a sám se tak označuješ, nevíš co znamenal pro železniční dopravu Eshede?
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host: používej prosím pro citace kurzívu nebo zobák ">".
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Psal jsi to v souvislosti s tím, že bys přejel mě. Proč o jednoho vola méně? Nevím, proč mě považuješ za vola, nerad bych do toho tahal Zliváka, ale trošku slušnosti by na Kčku neškodilo.
Napsat sem vyloženě, že kdybys mě přejel, tak bys z toho měl radost je už příliš.

Věděl jsem, že tam byla nějaká tragická nehoda, ale nevěděl jsem přesně jaká, každej neví všechno.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, proč mě považuješ za vola, nerad bych do toho tahal Zliváka,

třeba právě kvůli těmhle kecům, to nemá smysl prostě, ty si vocas
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Host: používej prosím pro citace kurzívu nebo zobák ">".

A proč to ? Tak, jak je to zapsáno, je to naprosto jasné, že za dvojtečkou je onen text a stejně tak je i jasné, kde už není.
Další zvýrazňování není potřeba ( alespoň pro normála, pomalejší abnormálové si mohou doplnit nebo raději přeskočit ).
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Nemoh by sis odpustit ty narážky?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host : a nehodou som myslel na Moravany. Pokiaľ nesplňuje krytériá , tak postupuje napr. tento prípad dnešný s Os vlakom kontra Mn do kategórie B - nehody.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:
Tak, jak je to zapsáno, je to naprosto jasné, že za dvojtečkou je onen text a stejně tak je i jasné, kde už není.

Kurzíva v normálním a zobáčky v prostém textu, jsou standardní nástroje k vyjádření citací po stovky let v prvním případě a po desítky let ve druhém. Tudíž se v tak značeném textu sečtělí lidé výrazně lépe orientují.
Milan páteční
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.30.15
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:54:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, v pátek a v sobotu jedu náhodně po dlouhé době trať Olomouc Ostrava a budu se modlit abych ji projel OK. Těch průserů tam už bylo víc než dost.
Omlouvám se za příspěvěk mimo diskuzi, ale i na takovém Václaváku, kde bouchne občas i granát, je statisticky bezpečněji.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 21:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydávat nikým nepodepsanou zprávu z této komise, kdy se za souhlas s ní považuje zápis do prezenční listiny, to je opravdu velmi zvláštní postup.

Ano, za tahle slova bych Koláře vyrazil na hodinu!
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 22:00:08    Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn Registrovaný uživatelČíslo příspěvku: 857 Registrován: 1-2005 Odesláno Středa, 01. října 2008 - Host : a nehodou som myslel na Moravany. Pokiaľ nesplňuje krytériá , tak postupuje napr. tento prípad dnešný s Os vlakom kontra Mn do kategórie B - nehody.

Jestli A B C o to tu přece vůbec nešlo.
Šlo o to, že se dotyčný divil nad "srážkou vlaků".
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 22:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klokan2: Tu sa ale nejedná o vyhodnotenie UBP pri postavenej vlakovej ceste, ale o vyhodnotenie UBP pri nepostavenej ceste, kedže ESA, pokiaľ viem musí podporovať aj pripadný posun proti stoj ... Síce k nemu nedochadza 10x za deňm, ale v prípade, že je v stanici z akéhokoľvek dôvodu používaný častejšie, budú viesť sústavné hlášky o poruche ÚBP k zníženej ostražitosti vočí hláseniam a pod. (viď fírovia vs. privolávačka). Zdá sa to banálne, nie je to banálne.

host: Priamo ÚBP, resp. len ÚBP sa tam určite nemyslí. To by tam nemusel byť strednodobý a dlhodobý horizont. A ešte raz, použitie ÚBP tu nikto nezavrhuje, treba ju len troška domyslieť (viď napr. predošlý odsek) a môže byť použitá ako vhodné, no nedostačujúce opatrenie. Tzn. jej absenciu nemožno považovať za kritickú (ako kritickú skôr možno označiť absenciu, resp. kvalitu predpisov pre zabezpečenie súčinnosti vozidiel s KO) a riešenie pomocou ÚBP rozhodne nie je možné považovať za úplné.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 23:53:42    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:Priamo ÚBP, resp. len ÚBP sa tam určite nemyslí.
h: A on si to tak někdo vysvětluje ?
"h: aneb ÚBP ?" přece nelze chápat jako "jenom a pouze" ! Takovou záměnu chápání může snad splodit jenom vůl (nebo Kočka ?).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 00:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: V tom prípade sa ospravedlňujem. Každopádne, z Vašich doterajších príspevkov doteraz nič také nevyplývalo, skôr opak.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 00:18:32    Odkaz na tento příspěvek  

Adsf..
Mi spíš připadá, že jistý čtvernožec se pouze snaží pod mé glosy podmalovat něco, co tam není a nebylo. Nakonec k jeho škodě, že nepochopí.
Počkáme na bombu z DICR.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 03:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro fíry jednou za dva roky 14 dnů,

Nejen pro fíry .. v KS jsou vyjmenovány povolání,které mají na toto nárok ...



P.S. Já příští rok už taky vyrazím,hééč
ICQ 237-113-861
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 06:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Z tiskovky na MD jste udělali pěknou frašku. A to jste měli v komisi dva své zástupce, kteří se na práci komise aktivně podíleli, a proti jejím závěrům nic nenamítali!

Pokud by závěry komise mělo odsouhlasit předsednictvo FS, tak by odborná práce komise byla naprosto znehodnocená politickými vlivy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 06:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závěr DI ČR je předem znám: za nehodu v Moravanech může ESA.

Až na čestné výjimky je DI banda ignorantů, která si plete příčinu a následek. Dále si neuvědomují, že SZZ se dělá striktně podle určitých norem. Dělají tam vůbec nějací zabezpečováci?

PS. Se závěry komise MD můžou být spokojeni zabezpečováci i vozidláři. Jsou doporučeny úpravy na straně písečníků i ZZ. Co chcete víc? Dostat někoho do kriminálu? Pošpinit výrobce, který za nic nemůže?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydávat nikým nepodepsanou zprávu z této komise, kdy se za souhlas s ní považuje zápis do prezenční listiny,

Neměli jste si do té komise vůbec sedat. Stejně tam zástupoci FSČR neměli po odborné stráce co říct a mohli jste si zachovat onen kritický odstup. Dneska samozřejmě DIČR vydá nějakou krávovinu a MD to (s posvěcením komise, kde přeci seděli zástupci strojvedoucích) smete. Jako zblbnout pár nespokojených chlapů dovede leckdo, ale tady se hraje jiná a poněkud náročnější liga.

Zastánci ESAy mohou hýkat nadšením

Tady o žádnou ESU nejde, jde o spolupráci železničních vozidel s KO a obecně o detekci kolejových vozidel jako takovou.

Myslím, že zítra leckomu zmrzne úsměv na rtech.

Nezmrzne. Buď nepřinese nic nového a nebo pořinese nějakou krávovinu typou ESA zavinila a to MD v odvolacím řízení smete. A ještěže to odvolací řízení je a lze tém zvráti závěry všelijaých pitomců na DÚ nebo DI, jinak by to mohlo vést třeba až ke kauzám typu Diag Human. Ona odborná komise to stejně jenom ošetřila politicky.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, za tahle slova bych Koláře vyrazil na hodinu!

A proč by to někdo dělal ?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jestliže reportáže z minulého týdne (navíc úvodní) nepřinášejí kromě již známých zpráv (nemohu říci říkat skutečností) prakticky nic nového (prohlášení rakouské a slovenské FS má nulovou informační hodnotu), ale do omrzení mele ESA, ESA, aniž by se jakkoliv zmínila, že podobnou hromadu by udělalo prakticky jakékoliv ZZ 3.kategorie od kohokoliv, a vůbec přitom nezmínila, jak se takové ZZ vlastně dostane na dráhu (normy, schvalovatelé), tak asi něco není v pořádku.

Ohledně ministerské komise: do té byli evidentně jmenováni fachmani, kteří problému rozumí, a to ze všech relevantních oborů. Pokud existence komise a skutečnost, že si "dovolila" prezentovat svoje závěry (k tomu asi byla jmenována, že) DI vadí, tak je potřeba připomenout jistý Gogolův (neplést s Googlovým ) výrok o zrcadle.
A ohledně nezávislosti DI je potřeba dodat, že má být nezávislá toliko na dopravcích a infrastrukturnících, těžko však na MD, které je jejím zřizovatelem. Naopak to, že MD jmenovalo odbornou komisi, z nichž přinejmenším část členů nemůže být nezávislá už z principu (protože aby někdo byl odborníkem přes něco, tak to něco musí aktivně dělat a ne jenom o tom kecat), odděleně od vyšetřování DI, je celkem rozumný počin MD, jak do toho vyšetřování nezasahovat. Krom toho vyšetřování má za hlavní účel zjistit jak to bylo, kdežto komise má říci co dál, aby to už nebylo (a to tak, aby to nebyla hovězina), jakkoliv se v práci obou do jisté míry objevuje obojí.

S-77: obávám se, že pro spoustu lidí je nezávislost synonymem neposkvrněnosti věděním, protože v jejich pojetí je jakékoliv hlubší vědění zdrojem přinejmenším profesní slepoty nebo nedejbože střetu zájmů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman a RadekŠ mají naprosto jasno. Nijak mě to nepřekvapuje. Signalmane, vysvětli mi jak se souhlasí nebo nesouhlasí s výstupem komise, který ti nedají ani přečíst. Vy dva si laskavě ujasněte, jestli jde o ESAu nebo nejde. Nejsem z vás moudrý. Mne hlavně zajímá kdo, jak a proč tlačil na DI. Jinak si Signalmane už konečně uvědom, že tvá služba jen sklízí ovoce, které si ve spolupráci s dopraváky zasadila u fírů. Nevěříme vám. Mnoho nás fírů totiž dojelo na váš jánabráchismus. Jsem bejvalej tvůj kolega. Mně nic v tomhle směru nevykládej. Škoda jen, že do dob dnešních zab zař a záznamníků RST nešlo dokázat, kolik fíru dostali dopraváci za významné retuše ze strany zabezpečováků na kanál. Teď se nám nediv. Čucháme zas nějakou levárnu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Mrzí mne, že tu operuješ výstupem komise nikým nepodepsaným. Mí zástupci ho nedostali ani k podpisu ani k přečtení. Na včerejší tiskovku je ani nepozvali.
Myslíš tedy, že až někde zas na zabzař zařve fíra, bude nejobjektivnější, když to přijdou vyšetřovat jen zástupci výrobce, výpravčích a zabezpečováků? Ti jediní mají přeci právo to soudit, když na tom "dělaj". To pánbů s námí od mašinek.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.176.35
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:48:08    Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Já nevím, ale pokud ESA dovolí, že z trati "zmizí" vlak a nic se neděje, pak tento systém není bezpečný a nebyl nastavený dobře. Jako bývalého programátora mě to zaráží, myslel jsem že systém jako ESA by měl zaručit bezpečnost dopravy a dokázat reagovat na nestandartní situace. Jinými slovy, vstupy můžou být špatné, ale systém na ně musí reagovat a v tomto případě měl vyhodnotit, že je něco špatně!
Nemyslím si, že někdo chce někoho dostat do kriminálu, nehoda byla způsobena souhrou více okolností, ale z toho co se stalo, je snad jasné, že se systém ESA musí vylepšit tak, aby reagoval na chybné vstupy.
Argument, že je vše v souladu s normami je hodný nemyslícího politruka a AŽD se svým prohlášením naprosto shodila. Čekal bych spíše něco ve smyslu "zařízení sice pracuje v souladu s normami, ale nepočítalo se s nestandartními situacemi jako byla tato. Naši odborníci pracují na nápravě."

FS se vůbec nedivím. Nevím, jestli některé diskutující štve to, že si nenechají kálet na hlavu, ale pokud bych byl na jejich místě, rozhodně bych se nechtěl spoléhat na zabezpečení které nemá ošetřeno chybné vstupy a prosazoval bych jízdu dle rozhledu.

Ještě bych to shrnul pro ty, kteří mají problémy s chápáním jednoduchých skutečností (a podle historie diskuse je tu takových lidí více):
Systém, který nemá ošetřeny chybné vstupy, které mohou vést k jeho selhání a v praxi k srážce vlaků, není bezpečný.
Není možné, aby systém, který není bezpečný, zabezpečoval železniční dopravu.
Pokud tyto skutečnosti bude MD nebo kdokoli jiný ignorovat, strojvůdci mají plné právo na protiopatření - nikdo nemůže někoho nutit aby riskoval svůj život jen proto, že někdo jiný neudělal dobře svou práci.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 08:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je snad jasné, že se systém ESA musí vylepšit tak, aby reagoval na chybné vstupy

A jak vylepšíte systémy TEST, AŽD71 a podobné ? Nebo třeba elektromechaniku v našem okresním městě, která používá pro zjišťování volnosti kolejové obvody ? Těchhle instalací je u nás dohromady víc, než stavědel typu ESA (jenom AŽD71 bylo postaveno v Českoslovesku asi 150 kusů).

PS: Zástupce FSČR odpovídat nemusí - ti evidentně tohle nezajímá.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak vylepšíte systémy TEST, AŽD71 a podobné ? Nebo třeba elektromechaniku v našem okresním městě, která používá pro zjišťování volnosti kolejové obvody ?

A ono se na nich stalo podpískování? Taky je tam zásobník vlakových cest, kam se nacpou vl. cesty a bez přítomnosti a kontroly výpravčím (odejde ven k vlaku) to tam prostě staví za druhou ?
A nebo u toho je výpravčí a musí mačkat čudlíky na panelu a ještě čumí na ty swjetýlka tam, takže by si všim s největší pravděpodobností, že by něco zmizelo? Takže podpískování a samostavění se asi týká ESy, která je navíc na koridoru, kde jezděj vlaky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na koridoru, kde jezděj vlaky...160 mi vypadlo, že tam jezděj vlaky je jasný }
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde se začít musí, a pokud se najde příslušný algorytmus řešení nestandardních stavů, půjde zajisté implementovat i jinam.

Když je známý postup řešení, tak potom implementace jde udělat i relátky, protože ta pracují na stejném principu jako PC (0/1). Pak to bude jen otázka "pouhého zadrátování", nebo naprogramování. Ale musí se napřed přijít na to jak. V tom musím souhlasit s Tenzorem.

Pokud na to někdo přijde, tak bude hoden pěkného ocenění. Bohužel se najde nějaký manažer, který si bude chtít přihřát svoji peněženku a tak to půjde zase do kopru...
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje veřejnou dopravu,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono se na nich stalo podpískování?

Né, tam kde je AŽD71 či Test se přeci nepískuje. V Mělníku na nádraží taky ne.

Taky je tam zásobník vlakových cest, kam se nacpou vl. cesty a bez přítomnosti a kontroly výpravčím (odejde ven k vlaku) to tam prostě staví za druhou ?

Zásobník cest tam není, ale je tam 1) fce AB přes stanici a 2) lze tam navolit cestu do obsaz úseku, kdy se volnoznak zosvítí až po jeho uvolnění (což je sice od nějakého data administrativně zakázáno, ale výpravčímu to nelze dokázat). U těch elektromechanik na 072 to lze koneckonců taky.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: No, vlak může zmizet nebo nezmizet z mnoha důvodů. Ochranu proti zmizení vlaku na úrovni ESy nepožadoval ani schvalovatel, ani zákazník tudíž jí tam AŽD nemohlo instalovat.
Navíc se zde mnohokrát probralo, že na to není jednoduché a všeobjímající řešení.

... rozhodně bych se nechtěl spoléhat na zabezpečení které nemá ošetřeno chybné vstupy a prosazoval bych jízdu dle rozhledu
To je docela blbé, to by jste jezdil úplně všude podle rozhledu :-(. Jistě tedy jezdíte na zelenou na křižovatce tak, že se přesvědčíte, že ostatní zastavili. Semafor jaksi negarantuje zastavení vozidel jedoucích na červenou ...

Systém, který nemá ošetřeny chybné vstupy, které mohou vést k jeho selhání a v praxi k srážce vlaků, není bezpečný.
Jediný systém, který by splnil toto kritérium je ten, kde by byla vstupem na 100% spolehlivá křišťálová koule.

Páni strojvůdci (by podle Vašeho tvrzení) holt neměli být strojvůdci, protože v zabezpečení tratí instalací ESy, nedochází ke zhoršení bezpečnosti, ale ke zlepšení.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Opäť nepochopenie podstaty. Z princípu, špecifikácie, a noriem KO vyplýva, že za podmienok (tzn. jazda vlaku so "spoľahlivo šuntujúcimi" vozidlami po "často prechádzanej" trati), ktoré boli v Moravanoch by vstup z KO chybný byť "nemal". Žiaľbohu "bol". A to si ESA z prsta nevycucá.

Teraz, keď je zrejmé, že aj za takýchto podmienok môže tento vstup zlyhať (tzv. wrong-side failure) mali by byť/musia byť/nepochybne budú prijaté opatrenia, ako tomu zabrániť. Ak chcete, môžete takýmto ošetrením vstupov prispieť.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono se na nich stalo podpískování?

Určitě nestalo, na NOVĚ o tom nebylá žádná reportáž, natož kampaň .
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: ono není tak jednoduché reagovat na chybné vstupy. Jistě i Vám v době programátorování někdo musel zadefinovat, co je a co není chybný vstup. Dělat něco jen tak na základě vlastní iniciativy u SW pro SIL4 dost dobře nejde (doporučuji si přečíst EN 50 126).

Ono Vámi očekávané prohlášení by tudíž mělo znít tak, že se "zařízení chovalo podle normy, ale ta s takovou eventualitou nepočítala a proto je potřeba tu normu doplnit". Co s takovým prohlášením udělají nůžky střihače si ale jistě dokážete představit (ono dokonce není problém šoupnout jako odpověď na otázku kus odpovědi na něco úplně jiného).
Pokud Vás to uklidní, tak návrh technických opatření už existuje a je výsledkem práce průřezové odborné komise. Navrhovaných řešení je několik a výběr konkrétního závisí na provozovateli (bo opatření nejsou za hubičku a on je s největší pravděpodobností tím, kdo bude muset sáhnout do kešeně).
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzo:
Jinými slovy, vstupy můžou být špatné, ale systém na ně musí reagovat a v tomto případě měl vyhodnotit, že je něco špatně!

Jste úplně mimo mísu, jako všichni laici. Tak já vám to vysvětlím polopaticky: kolejové obvody jsou "oči" staničního ZZ. Pokud někomu vypíchnete oči nebo mu do nich hodíte písek, tak toho asi moc neuvidí, že? Navíc tyto "oči" jsou zabezpečovací zařízení - každá jeho porucha má za následek bezpečný stav, tj. obsazení. Tuto vlastnost nazývanou "fail-safe" zřejmě jako bývalý programátor neznáte...

Nemyslím si, že někdo chce někoho dostat do kriminálu, nehoda byla způsobena souhrou více okolností, ale z toho co se stalo, je snad jasné, že se systém ESA musí vylepšit tak, aby reagoval na chybné vstupy

No, a co asi byl závěr odborné komise?!? Je doporučeno provést opatření jak na straně pískovačů, tak na straně ZZ. Problém je v tom, že díky obstrukcím FS to na tiskovce nemohli ani prezentovat a na stránkách MD je pouze fragment celé zprávy.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono se na nich stalo podpískování?

Určitě nestalo, na NOVĚ o tom nebylá žádná reportáž, natož kampaň .


Asi se tam "celkem nic nestalo" když se "celkem vlastně nic nestalo" ani v Moravanech
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Jinak si Signalmane už konečně uvědom, že tvá služba jen sklízí ovoce, které si ve spolupráci s dopraváky zasadila u fírů. Nevěříme vám. Mnoho nás fírů totiž dojelo na váš jánabráchismus.

Tou službou zřejmě myslíš bývalý odbor 14 na GŘ ČD. S těmi já nemám nic společného, ale to je vedlejší. Vy, fírové, možné nevěříte ZZ, já zase nevěřím "zaručeným" očitým svědectvím typu jedna paní povídala. Tak například letos v žst. Zámrsk došlo k projetí Stůj na odjezdu. Fíra se to snaží hodit na výpravčího, že mu zrušil VC. To je však kravina, protože by se mu závěr zrušil až po třech minutách. Snadno se to dá dokázat i bez archivu - pouhou rekonstrukcí, tak nevím, na co DI ještě čeká.

Já z vás také nejsem moudrý. O co vám vlastně jde? Opatření kvůli Moravanům byla navržena. Četl jsem celý zápis a jsem spokojený. Bylo dosaženo maximum možného. Podotýkám, že komise MD nemá nařizovací pravomoc. Jedná se pouze o doporučení.

No, a s tou "barevnou hudbou" se váš pan prezident akorát ztrapnil. Jednak to s tématem Moravany vůbec nesouvicí, a pak na návěstidle ovládaném ESou není možný přechod Volno - Stůj - Volno, protože logika stavědla disponuje tzv. protiopakovací funkcí. Pokud spadne návěstidlo na Stůj, tak se objeví Volno až poté, co výpravčí zadá povel DN.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 09:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zařízení se chovalo podle normy, ale ta s takovou eventualitou nepočítala a proto je potřeba tu normu doplnit

Tesat do kamene.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77 tak já barevnou hudbu taky viděl v celkem pravidelném intervalu stůj-volno-stůj-volno i když na náv. autobloku a viděl jsem to pro jistotu hned dvakrát


Tak například letos v žst. Zámrsk došlo k projetí Stůj na odjezdu. Fíra se to snaží hodit na výpravčího, že mu zrušil VC. To je však kravina, protože by se mu závěr zrušil až po třech minutách.

Tak shodit mu to může okamžitě, nějaký závěr po třech minutách mě nezajímá, já stůj projíždím vzápětí na to, že jo. Nechápu co s tím má co dělat závěr, ten by v tom figuroval teprve, kdyby došlo k nějakému dalšímu stavění cest a podhazování třeba.
Ing. Fachidiot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.17
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jste úplně mimo mísu, jako všichni laici.

To jste řekl moc pěkně. Mluvíte mi úplně z duše.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7820
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hajnej - prozradíš nám ty přijatá opatření? případně až po jejich odtajnění a zoficializování?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman 77
To s tou barevnou hudbou je pravda zažil jsem to na vlastní kůži jak předemnou autoblok gichnul na stuj pak šel do vystrahy a na volno.Bylo to v prvním oddíle za žst Polom a tam je ESA.Hlásil jsem to výpravčí a ta se jen divila.No a žaden povel nezadávala.Byla to otázka půl minuty.Neni to nic příjemného bylo to v noci a za deště a fakt nevíš jestli proti tobě nevali vlak.Takže mi tady nevykládej nesmysly jak je to dokonalé.Vy zabezpečováci nesedíte na čumáku vlaku tak se můžete hadat kolik chcete ale nám jde o kejhák každou službu.
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://video.ihned.cz/c1-28590710-video-z-tunelu-pod-la-manche-vy tahli-ohorely-vlak
http://www.hvozd.eu
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak předemnou autoblok gichnul na stuj pak šel do vystrahy a na volno.Bylo to v prvním oddíle za žst Polom a tam je ESA

Tam žádná esa nejni, tam je autoblok.

Z toho co jste viděl nic nevyplývá, Čechák asi mluvil o stanici a tam se po pádu volnoznaku na stůj nemůže dovolující návěst sama od sebe znovu rozsvítit. Výpravčí buď musí zmáčnout znovu tlačítko počátku cesty a nebo dát povel DN (na JOP).
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 10:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo to v prvním oddíle za žst Polom a...

A potom je úplně jedno, jestli ve stanici je ESA nebo ESO. Oddílové návěstidlo, které jsi viděl, patří do autobloku.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 11:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Nechápu co s tím má co dělat závěr, ten by v tom figuroval teprve, kdyby došlo k nějakému dalšímu stavění cest a podhazování třeba.

Tak když jsem to už nakousnul... V Zámrsku došlo k rozřezu výhybky. Fíra se hájil tím, že mu výpravčí shodila odj. návěstidlo před čumákem na Stůj a vzápětí postavila jinou VC pro jiný vlak. To ale není možné, protože další cestu by mohla postavit až za 3 minuty (tzv. definitivní závěr JC).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7823
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 11:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

diskoblok jsme zažil taky, ale věděli jsme o něm předem.
jiná příhoda z ab: fíra dostal rozkaz, že 1 (slovy jedno) ood. náv. ab je trvale na stuj. tak odjel a za chvíli do vysílačky: já mam na stuj už asi 2 další za tim. výpravčí na to: hm jestli to nebude tim, že před tebou jede vlak.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 12:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: aha, co s tím má závěr společného nechápete (zatímco nám to jasné je), ale to vám nebrání radit zabezpečovákům, jak mají dělat ZZ.

Každá postavená cesta (dále pro jednoduchost jen ty vlakové) na RZZ je pod závěrem. Pokud to výpravčí shodí na stůj "před nosem" (tedy kdykoliv poté, co vlak minul místo předepsané dohlednosti předvěsti), dojde ke zrušení závěru cesty jako celku až se zpožděním 3 minuty a to jen tehdy, pokud vlak nevstoupí za to shozené návěstidlo. Jestliže to bylo opravdu před nosem a fíra projel, pak šla cesta zrušit jen po částech a to na klasické RZZ znamená trhat olověnky pro každý její úsek, přičemž je tam opět zpoždění 3 minuty. Postavení vlakové cesty pro jiný vlak z jiné koleje (jinak by těžko došlo k rozřezu, žáno) tudíž není v uvedeném čase možné.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 12:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: vždyť píšu opatření jsou v tuto chvíli zatím stále ještě navrhovaná, teď navíc i doporučená. Přijatá budou až někdo (nejspíš provozovatel DC) rozhodne o jejich přijetí.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 12:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ing. Fachidiot:
Možná se vám můj výrok zdá arogantní, ale různé výplody chorých mozků mně k tomu dávají oprávnění. Tak např. TV Noha mně vystavila přímo bianco šek.

Co takhle kdyby Moravany posoudili soudci z lidu? Objektivita zaručená...

Nadsázka? Ne tak docela. První znalecký posudek na nehodu v Březhradě (autobus a vlak) dělal "znalec", co se jinak zabývá alarmy do aut a do baráků. Policie si ho vybrala zřejmě podle Zlatých stránek: zab. zař. jako zab. zař.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 13:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jiná příhoda z ab: fíra dostal rozkaz, že 1 (slovy jedno) ood. náv. ab je trvale na stuj. tak odjel a za chvíli do vysílačky: já mam na stuj už asi 2 další za tim. výpravčí na to: hm jestli to nebude tim, že před tebou jede vlak.

Takovej fíra se fakt vyplatí...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7825
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 13:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ty navrhovaná/ doporučená opatření se daj někde najít, nebo to musí uzrát?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 13:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každá postavená cesta (dále pro jednoduchost jen ty vlakové) na RZZ je pod závěrem. Pokud to výpravčí shodí na stůj "před nosem"

Zase jste se musel vyblejt z mouder no. Tohle o 3 minutách samozřejmě vím, přečtěte si pořádně můj příspěvek, kde signalman uvádí, že došlo k projetí stůj, načež já se ho ptám co s tím má závěr, shodit to jde ihned, načež až po tom!!! dodává, že došlo k rozřezu výměny a fíra tvrdil...bla bla bla. Tam je to potom jasné a proto jsem to ani dál nakomentoval, jen VY moudrojemnosti prostě opět musíte dát najevo, jak vy jste chytrej a protože jde konkrétně o mě, jak já jsem blbej, tak si to užijte.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 13:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aha, co s tím má závěr společného nechápete (zatímco nám to jasné je), ale to vám nebrání radit zabezpečovákům, jak mají dělat ZZ.


I kdybych o zab.zař. nevěděl vůbec NIC milý moudrojemnosti (jakože o závěru cesty a rozpadu vlakové 3minuty, posunové minutu, ví každej, jen vy se tady ze mne snažíte dělat troubu)
tak vím, že zabezpečovací zařízení má zabezpečovat a ne, že ho zmate blbej pískej, kdo by čekal, že tam bude, asi jsou koleje naprosto laboratorní sterilní prostředí, že?