K-report
 

Archiv do 1. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 1. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 11:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem - jak se zajímáte o psychický stav fíry toho nákladu ?

Není se třeba nijak zajímat. Když přejedu sebevraha a po nutných úkonech hasičů a vyšetřovatelů prohlásím, že jsem schopen služby, jedu dál....v čem je problém? Ptal se někdo někoho z aktérů, zda chtějí subjektivně dál sloužit? Neptal. Jednoho zbavil funkce, jiného ne? Teda já nechápu, kam to točíte? Zažil jsem několik nehod včetně smrťáků a vždy bylo na mně, jestli chci být doma, nebo radši jezdit dál.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 11:58:46    Odkaz na tento příspěvek  

Odkaz na článek v Haló novinách: http://www.halonoviny.cz/index.php?id=67454
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí šok neutrpěl, když musel v časové tísni obsloužit gen. stop???


Já byl taky kdysi účastníkem , bába mi vlítla z vedlejší pod auto. Taky mě 2x dávali foukat, na dvě a půl hodiny mi sebrali řidičák. No a co má bejt - hlavně že to ženská přežila.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/na-kralovehradeckem-nadrazi-horel-osobni-v lak-fov-/krimi.asp?c=A080930_204428_krimi_stf
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2 Drn ....díky, přece jen už některé technické záležitosti neznám a nestíhám "nové".....
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mě 2x dávali foukat, na dvě a půl hodiny mi sebrali řidičák.

Nepleťte sem civil s profesními záležitostmi. Stále totiž je ve vzduchu otázka, proč fíra ANO mimo službu, VÝPRAVČÍ ne mimo službu. Pokud bychom chtěli být spravedliví, pak tedy oba aktéři mimo službu do vyšetření, i kvůli možným následkům šoku.

Proč pořád obhajujete výpravčí? To by mne fakt zajímalo.

Ono není příjemné, když sejmu magora v tunelu, co se rozhodl nežít, že dají prvnímu dýchnout mně. Místo aby mu vzali krev a radši zjistili, jestli je nalitej, nebo sjetej. Dost to člověka sejří. Zvlášť mne, téměř abstinenta.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle slov Zdeňka Neusara z Drážní inspekce vjel osobní vlak z Bohuňovic do Olomouce na kolej ve chvíli, kdy měl na návěstidle stůj. "Manipulační vlak vyjížděl ze stanice na zelenou," řekl Neusar. V osobním vlaku jeli hlavně studenti do školy.


I podle mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly vjel strojvedoucí osobního vlaku na trať na červenou. "Nikomu se nic nestalo, ke srážce nedošlo, nikdo nebyl zraněn,“ řekl Kubala. Vlaky zastavily 500 metrů od sebe, strojvedoucí nákladního vlaku poté přijel k osobnímu, aby zjistil, co se děje.


Může mi to někdo objasnit???? Podle DI Mn vlak vyjížděl ze stanice na zelenou. Chápal bych to tedy, že Os stál na vjezdu na červenou a čekal na návěst volno/40 a volno/....prostě na povolení vjezdu.

Podle ČD jel na trať Os vlak....

KAM ALE SAKRA JEL TEN MN, KDYŽ TRAŤ JE JEDNOKOLEJNÁ?

Tady se někdo velebnosti zbláznil, ale já to nejsem.....
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haló noviny:

Zajímavý článek, sice pár drobných nepřesností, ale podstatné se mi jeví toto.......Na problémy spolupráce zařízení, mezi nimiž je několik desítek let technického vývoje, upozorňovali železniční výzkumní pracovníci již na přelomu tisíciletí. Faktem je, že železniční stroje a zařízení běžně dosahují životnosti 40 a více let, takže konstruktéři nových zařízení by s tím měli počítat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tohle mě teda fakt rozesmálo.....konečně....

http://www.novinky.cz/clanek/150895-na-klausovu-tiskovku-v-oregon u-dorazili-tri-novinari.html

Číst to nemusíte, titulek mluví za vše.....

(Příspěvek byl editován uživatelem františek_plášek.)
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale podstatné se mi jeví toto

Vždyť je to naprostý blábol.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako celý plátek. Gůgl ví, proč je neindexuje...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:25:33    Odkaz na tento příspěvek  

F-Pl: já to pochopil tak, že maňas vyjel ze stanice Á (Olomouc) na trať do stanice Bé (Bohuňovice) na "zelenou", zatímco osobní vlak vyjel ze stanice Bé na trať do stanice Á na červenou.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.

To by bylo vysvětlení....pořád jsem totiž četl jen o stanici Bohuňovice......
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč pořád obhajujete výpravčí?

Kde tak činím ?

Prostě pokud je někdo podezřelý ze spáchání nehody, je postaven mimo službu. Tečka. Proti tomu může prostestovat leda Uko Ješita. V Čerčanech to byl výpravka, tady to byl fíra. Co řešíte ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš:

Přesně tak.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Čerčanech to byl výpravka, tady to byl fíra. Co řešíte ?

Omyl, v Čerčanech by to byli min oba, kdyby kolega nedopadl tak, že musel do špitálu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Tykání mně neva. V podstatě jsem chtěl říct, že když FS dělá takový humbuk kolem Moravan, tak by ho také mohla dělat i kvůli jiným věcem. Nebo se vždy čeká, až někdo zemře? Na hlavních tratích vidím největší riziko v absenci VZ s kontrolou rychlosti a potom v přejezdech (při rychlosti vlaku 160 už to není problém jenom pro řidiče auta). Na vedlejších tratích by měl být radioblok.

Poznámka: TRS není ZZ, ale lepší něco, než nic.

Rumcajs: Ano, vždycky je to o penězích.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, je to obdoba toho, když fíra neobslouží včas tlačítko VZ, nebo KBS. Vyfoukne vzduch z průběžného potrubí a zabrzdí to vlak.

Ano, ale není to vždy na 100%, musí být k tomu splněno na mašině i obecně několik okolností.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čerčanech by to byli min oba, kdyby kolega nedopadl

A bylo by to snad z principu špatně ? Vinni mohli být potenciálně oba.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ministerstvo viní ze srážky vlaků v Moravanech písek na kolejích
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 12:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman77:

Skutečně si myslíš, že humbuk, který dělá FS i v mnoha jiných sférách se všechen skrzevá Nohu dostane až k vám? Zapomeň na to. Noha si určuje, co půjde do televize,co je dostatečně šokující, aby to stálo za to, dát to do hl. zpráv. Když šlo o zarostlé tratě, dostalo se to tam až na několikátý pokus. Tak asi .. takže nevykládej, že FS řve jen kolem Moravan, to je prostě lež.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ministerstvo viní ze srážky vlaků v Moravanech písek na kolejích

Tak snad aby ten písek i za to potrestali, ne? Třeba tím, že ho namočí
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny:

A je to tu. Ministranti opět nejlíp vědí, i když vyšetřuje někdo jiný......jo, lobby mocných se prosadilo. Banánová republika jaksepatří.......tohle bude mít dohru!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jsem velmi zvědav na zítřejší tiskovku DI...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Jo? Tak nás proškol....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ještě jsem si vzpomněl na váš sociální program, o tom je v TV také hodně slyšet . Ale nechme už toho...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ministranti opět nejlíp vědí, i když vyšetřuje někdo jiný

Víte co Drne ? Nastudujete si zákon o drahách a příslušné další normy a pak kažte.

Představte si, že DI ČR je organizační složkou státu a proti jejímu konání se odvolává na MD. Ona skutečně nezávislá je, ale na provozovateli dráhy či drážní dopravy.

A pak uvažte, že zab. zař. ani infrastruktura v Moravenech pravděpodobně neporušila existující platné normy. Ovšem máme §44 Zákona o drahách, kde se v bodě 2) píše: Zjistí-li drážní správní úřad, že drážní vozidlo v provozu je v technickém stavu, který nezaručuje bezpečnost drážní dopravy nebo nemá vlastnosti schváleného typu nebo nemá platný průkaz způsobilosti nebo nejsou u něj prováděny pravidelné technické prohlídky podle prováděcího předpisu, rozhodne o nezpůsobilosti drážního vozidla k provozu.

Já nevím, co čeká Pes38 od zítřejší tiskovky (=víceméně vysílání do zdi s lidmi co zde fakticky už skončili), nicméně Vás bych se zeptal, co FSČR udělá s tím, že zaměstnavatel nechá členy FSČR jezdit v vozidly, která jsou velice pravděpodobně nezpůobilá provozu a nějakými vyššími politickými tlaky se tak ještě dosud nestalo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem si vzpomněl na váš sociální program, o tom je v TV také hodně slyšet

Není důvod to řešit přes média, je to vyjednáno a odklepnuto. A to převážně díky FS si fírové a vl. čety pomohli. Měl by ses více informovat u svého územního tajemníka OSŽ, nebo kde jsi organizován. I když, pokud děláš návěstního mistra nebo obvodáře, asi s tím spokojen nebudeš.

Škoda, že v této souvislosti všichni rýpete, co dělá FS. A co dělají vaši zástupci?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 13:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co FSČR udělá s tím, že zaměstnavatel nechá členy FSČR jezdit v vozidly, která jsou velice pravděpodobně nezpůobilá provozu a nějakými vyššími politickými tlaky se tak ještě dosud nestalo.



Ne, nic, vy jste pil....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjistí-li drážní správní úřad, že drážní vozidlo v provozu je v technickém stavu, který nezaručuje bezpečnost drážní dopravy nebo nemá vlastnosti schváleného typu nebo nemá platný průkaz způsobilosti nebo nejsou u něj prováděny pravidelné technické prohlídky podle prováděcího předpisu, rozhodne o nezpůsobilosti drážního vozidla k provozu.

Vy jste kabaretiér, že? Chcete tvrdit, že u HV ČD nejsou prováděny pravidelné prohlídky a kontroly. Chcete tvrdit, že lok. vyhovující při kontrole v depu se nemůže při provozu na trati porouchat? Slyšel jste někdy o poruše (neschopnosti) hnacího vozidla? Prosím vás, debata s vámi je švanda. Oháníte se drážním zákonem a předjímáte, že když se porouchá zařízení lok. u kterého z principu činnosti a ovládání i jiných vlivů, třeba prostředí, prostě k poruše dojít může (u čeho asi ne, že), hned ta vozidla vyřadíme, že? Je mi jasné, že by se to lecjakému dopravci na železnici v Čechách hodilo, aby Dráze zatrhli 80% mašin, ale nedám ruku do ohně, že totéž se nemůže stát i vozidlům třeba právě toho dopravce, nebo HV provenience německé. A je to již vyzkoušeno, že řada německých HV, která jezdí k nám, to mají s pískováním mírně za hranou nebo těsně před ní a nejde jen o 180.

Postatné je, že sofistikované zařízení za miliardy se nechá jednoduše a v duchu norem ochcat zaseklým epv a větší kupičkou písku.

Jak už jsem řekl. Hlavně, že může mít kolega na náhrobku vytesáno.....ZEMŘEL JSEM VLIVEM BANÁLNÍ ZÁVADY LOKOMOTIVY A PŘESTO V SOULADU S NORMAMI PRO ZAB ZAŘ 3. GENERACE A JEHO NEDOKONALOSTÍ.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je to již vyzkoušeno, že řada německých HV, která jezdí k nám, to mají s pískováním mírně za hranou nebo těsně před ní a nejde jen o 180.

Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak k řadě 180 mě napadají už jen Desira, Regiosprintery a naše mašiny. Nebo tu jezdí ještě něco, co nevím (mimo PPS)? Naše mašiny jsou v richtiku, dost dole pod hranou.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapomněl si na polské mašiny a jednotky; rakouské stroje; slovenské stroje zřejmě řadíš k českým. A nejsou to jen přejezdy do první stanice za hranici...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:29:40    Odkaz na tento příspěvek  

Začínáte zapomínat. Ta banální závada nebyla jedna, ale dvě zároveň (zaseklý ventil + neseštelované množství). Jedna banální závada může nastat. Každá z těchto závad sama o sobě by k nehodě nevedla.
Ale že by se zrovna porouchalo oboje najednou?

Spíš by tam mělo být vytesáno ZEMŘEL JSEM VLIVEM BANÁLNÍ ZÁVADY JEDNOHO ZAŘÍZENÍ, KTERÁ V SOUVISLOSTI SE ZANEDBANOU ÚDRŽBOU JINÉHO ZAŘÍZENÍ DOKÁZALA NAVODIT SITUACI, SE KTEROU NORMY PRO ZAB ZAŘ 3. GENERACE NEPOČÍTALY.
Ale to už je moc dlouhý a nikdo by to nečetl.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Drnem plně souhlasím.Každé vozidlo má po ujetí xy km provozní ošetření a po ujetí xz km prohlídku v rozsahu MM.Každý trochu znalý problematiky ví,co tyto prohlídky obsahují.Vozidlo může po prohlídce vyjet na výkon bez závad a ta se může projevit během několika metrů na vlaku nebo vůbec.I lokomotivy jsou stroje,kdy se závady mohou a nemusí projevit.A je jedno jestli je to splašená tramvaj zvaná Pendolíno nebo stařenka 810.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Spíš bych vytesal: ZEMŘEL JSEM PRO BLBOST
Už aspoň někdo řeší úpravu SW proti samovolnému zmizení vlaku z koleje? Nevím jak tihle pánové, ale než vydám do světa program, tak za PC posadím nejbližší babičku co uvidím před oknem na ulici a vyzkouším blbuvzdornost...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2756
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chcete tvrdit, že u HV ČD nejsou prováděny pravidelné prohlídky a kontroly

Já jenom vidím, že nerozumíte psanému textu.

Ona infrastruktura je po právní stránce nenapadnutelná. Vozidlo jo, protože jeho technický stav nezaručuje bezpečnost drážní dopravy. A pak jde jen o opatření, zda 163 a spol. půjdou dočasně do kopřiv a nebo se přijme nějaké opatření. A nevím zda jsou tlaky někde kolem té vaší ESy, tady ale podle tamtamů ano.

Jo a ještě jedna věc - kolejové relé stojí v řádu tisíců, nikoliv miliard. A ten Váš kolega z Holomóce říznul wexli a zastavil posledním vozem na zhlaví.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už aspoň někdo řeší úpravu SW proti samovolnému zmizení vlaku z koleje?

A jak ten SW bude řešen u klasické reléovky (AŽD71, TEST..) nebo třeba u elmech s KO ?

Každé vozidlo má po ujetí xy km provozní ošetření a po ujetí xz km prohlídku v rozsahu MM.

To ale nijak nevyulčuje (viz spojka nebo), že jeho technický stav ohrožuje bezpečnost. Ešusy před léty taky měly prohlídky a přesto stály.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Otázka na špatné lidi. Podle mého soudu není zas tak složité vyhodnoti situaci, kdy vlak opustí kolej aniž by se objevil na některé z následujících kolejí jako chybový stav minimálně s varovným oknem pro obsluhu.
Mimochodem, kde na reléovce je obslužný SW? Mluvím o ESA
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 14:58:31    Odkaz na tento příspěvek  

Tomaseq 1164 ...
a následně k tomu toto :
Na místě jsou nyní inspektoři drážní inspekce, kteří vyšetřují, jak ke srážce došlo.
Asi se srazili stínem od lokomotiv . Nic to ovšem nemění na tom, že taková situace je prostě prooser.

h: Nehody se zařazují do určitých kategorií podle dejmetomu stupně nebezpečnosti a srážka vlaků je jednou z kategorií, ikdyž k fyzickému dotyku nemusí vůbec dojít.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 15:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše mašiny jsou v richtiku, dost dole pod hranou.

Jo? Ponožka se za 30 s naplnila jen z půlky?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 15:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jenom vidím, že nerozumíte psanému textu.


Jasně, vy si vůbec myslíte, že ti, kteří nerozumí vašim dedukcím, jsou hlupci, kteří snad ani neumí číst. Nic nového, u vás to není poprvé...škoda, že nejste ředitel ČD, to by byl ráj na kolejích....end.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 15:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ešusy před léty taky měly prohlídky a přesto stály.

A nenapadlo vás, že alespoň občas ty ešusy stály právě proto,že se při pravidelné prohlídce zjistilo, že ohrožují bezpečnost(trhliny kotoučů, praskající ojničky, praskající uložení nicohlavů) a tak nebyly nasazeny? Nebo podel vašich dedukcí ohrožovaly bezpečnost i za plotem ONJ?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 15:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nenapadlo vás

Tohle odstavení nemám ma mysli.

myslíte, že ti, kteří nerozumí vašim dedukcím

Tohle dedukce je názor právníka.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a nebo se přijme nějaké opatření
Aha, 012 tedy podle vás žádné nepřijala? To už je bez komentáře. Vidíte jen co chcete.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle dedukce je názor právníka.

Takových názorů právníků vám za týden snesu pytel, každý jiný a protichůdný. Cojke potvrdí....

Tohle odstavení nemám ma mysli.

Důkaz toho, jak si pečlivě vybíráte. A jaká odstavení ešusů tedy máte na mysli?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs: až zas tak jednoduché to není, protože na tom sousedním úseku se mohou objevovat vozidla jezdou z/na sousední kolej. Staniční kolej je opravdu něco jiného než oddíl autobloku na širé trati.

Drn: pokud vím, tak analýza provedena byla a další konání nezávisí zdaleka jen na dodavateli ESA.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cojke potvrdí....

Jo, ten Vám to potvrdí.

Já jenom vycházím z předpokladu ze třeba AŽD má taky právníky a nenechají si jen tak kálet na zařízení, splňující platné normy. A smolíka mají vozidla. A je celkem jedno, co bude zrovna zejtra na DI ČR.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AŽD má taky právníky a nenechají si jen tak kálet na zařízení, splňující platné normy

No zatím se moc nepředvedli, ti právníci AŽD.

No tak nebudou vozidla, konečně si budu moci vybrat dovolenou (přes 30 dní ještě mám a 14 dnů KOP k tomu) a kraje ať si kaštany odvozí třeba ve vejtřasce. Nakonec, rejžne si třeba i Petr s Uerdingenem. Může valit ECéčka z Hamburku do Prahy a zpět.....Já poletím na Kanáry, než se mašinky znovuzprovozní.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host : Nehody sú kategorizované podľa následkov. A pokiaľ došlo k smrteľnému úrazu, tak je to A - veľká nehoda.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 16:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: taxem ve zprávě ČTK nebo co to citoval Radeček četl, že komise úpravy ESA (= změnu norem) doporučila. Takže odhaduji, že teď je na tahu SŽDC jako uživatel, kterou z nabízených variant si kam vybere.

No a k těm modrožlutým právníkům: ono ani v případě, žes v právu, není moudré vstupovat do sporu se subjekty, na nichž existenčně závisíš. Z naprosto stejného důvodu kampaň na Nově jaksi zázračně míjí normy a schvalovatele...
A že vyčkávají, co vypadne z DI, je snad samozřejmé.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oficiální prohlášení Ministerstva dopravy

S ohledem na diskuse, kterých jsem se zde a v sekci zab.tech. také občas účastnil, si dovoluji z prohlášení vypíchnout následující (zejména pro diskutéra vystupujícího pod nickem Host):

...Úpravy zabezpečovacího systému musí projít rozsáhlým prověřením a analýzou, aby nedošlo ke zhoršení bezpečnosti v důsledku většího vlivu lidského faktoru. Ten je totiž nejčastější příčinou mimořádných událostí na železnici. ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Kočka.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z naprosto stejného důvodu kampaň na Nově jaksi zázračně míjí normy a schvalovatele...

Kampaň? Qui bono? Vždyť to nedává smysl. Kdo by mohl chtít zničit AŽD? Nějaký zlý cizí výrobce zabzař? Sakra, vždy se přeci "pachatel" hledá hlavně podle motivu. Já ho nikde nevidím, jen strach z ESAy. Ten bych připustil (u sebe ne, já se jí nebojím, jsem fatalista).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Antonín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.182.71.13
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:23:01    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: že by hřebíček na hlavičku?
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 1977: http://www.dicr.cz/uploads/Zpravy/MU/MU_Ostrava_Kuncice.pdf

Takže prohlídky a údržba vozidel je v pořádku? Zprávu jsem četl jen v rychlosti, ale vede mě to k tomu, že ta 460 jezdit asi neměla.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je normální, že se dá říznout (předpokládám zamčená) vexle?
Drn: Co je KOP?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu Moravany bude na všech TV dnes večer vstup. Mám echo, že zvláště na Noze to bude výživné....

K těm 460 kám:

Nafackujte komusi z GŘ. Zlepšování ekonomických ukazatelů prodlužováním proběhů HV. Víc k tomu nemám co říct. Já o těchto zvěrstvech nerozhoduji.
A navíc: 1...V Ústí se nám nic podobného se 460 nestalo.
2...havárii v Eschede zavinil podobný problém. Jak tam udržovali jednotky ICE, že došlo ke stažení obruče?

Nechci se zastávat soudruhů na GŘ. Ti mají komplet na triku všechny zásahy do periodicity údržeb a délky proběhů. Zásahy vždy k horšímu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠotoušKuba:

Komplexní Ozdravný Pobyt. Neboli dodatková dovolená, neboli jakési lázně. Pro fíry jednou za dva roky 14 dnů, placeno zaměstnavatelem. Střediska Luhačovice, Rajecké Teplice, Lůčky a Bardějov.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je normální, že se dá říznout (předpokládám zamčená) vexle?

Je to naprosto normální. Následky rozřezu jsou pak v závislosti na tom, jestli se jedná o rozřezný nebo nerozřezný systém.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 17:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O co přesně šlo v Eschede? Promiňte mi mou neznalost.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 18:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: co zkusit tendlencten gůgl nebo jak se tomu říká? :-)))) Okamžitě vysype třeba tento odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_ne%C5%A1t% C4%9Bst%C3%AD_u_Eschede

Výměna samořejmě říznout jde a musí jít - je jednodušší a lacinější řízlá výměna,než vykolejený vlak.