K-report
 

Archiv do 2. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 2. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 13:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další agresivní tupoun co řídí lokomotivu, že Fýro? Admine , fakt je ti jedno že už se to tady nedá číst? vím že mě nikdo nenutí, ale byl jsem zvyklej nahlednout a počíst si o nehodách, podívej co se s diskuzí stalo dnes... jeden vaginální výtok za druhým... bohužel proudí z úst některých...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dav narozdíl o vás tady nikoho za tupouny neoznačuju a debata se stále točí (jak by ne) o vážné nehodě vlaku u Moravan kde jeden "tupoun co řídil lokomotivu/ zemřel milý pane. Když se to podle vás nedá číst, tak to nečtěte...a svoje blitky o tupounech si nechte pro své rodiče doma.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fyra:
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden vaginální výtok za druhým

Obávám se, že vzhledem k tvému věku jsi ještě v reálu neviděl ani vagínu, natož výtok z ní....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny:

Když už tu jmenujete příjmeními konkrétní osoby, nebylo by na škodu, abyste si konečně ujasnili, kdo je Čechák a kdo ne. Čechák o vánočních stromečcích nemluvil.

Já osobně jsem takových stromečků už viděl nepočítaně. Naposledy počátkem týdne, kdy prvnímu oddílu za Dasnicí svítila žlutá, k tomu napůl zelená a kód šel žlutý. Takže z nás tu nedělejte pitomce. To, že se ještě něco nepodaří dokázat neznamená, že jsme to neviděli, i když jak známo, fíra je tam vždycky sám a výpravčí se zabezpečovákem se dohodnou. Vážně se nemusíte ztrapňovat báchorkami o fírech, kteří si vymýšlejí. Já mám tu výhodu, že jsem byl chvíli i na druhé straně barikády. Když jsem se jednou ozval, proč z fíry dělaj blba, když jsem to nouzový rušení závěru dopoledne šil a on je opět utržený a zápis v sešitě žádnej, odpověděl mi parťák, abych to neřešil a uvědomil si, že už nejsem fíra a že jsme s výpravčíma na jedné lodi. To mi stačí na celý život. Na mne ty vaše řečičky neplatí.

To ale není možné, protože další cestu by mohla postavit až za 3 minuty (tzv. definitivní závěr JC)
Určitě, ani po použití tlačítka nouzového vybavení závěru cesty? Nebo to lze nouzově vybavit bez čekání jen u cesty posunu? Aby šlo lépe podhodit vlak jedoucí od vjezdu na přivolávačku?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak kdo je paranoidní ....
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to drn...je to úplný závěr jízdní cesty:-) jinak běžně se to obchází NUZ(nouzové rušení závěru) a pak se to za vlakem hned otáčí. to když se většinou neřekne, že to co jede je MUVka a za ním praská EC
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:44:03    Odkaz na tento příspěvek  


Mourek napsal: Petr Tenzor: No, vlak může zmizet nebo nezmizet z mnoha důvodů. Ochranu proti zmizení vlaku na úrovni ESy nepožadoval ani schvalovatel, ani zákazník tudíž jí tam AŽD nemohlo instalovat.

Proč by nemohlo? Vy jako zákazník, když dostanete program, kde jsou vychytané chybové situace, byť nepravděpodobné, budete proti?

To je docela blbé, to by jste jezdil úplně všude podle rozhledu . Jistě tedy jezdíte na zelenou na křižovatce tak, že se přesvědčíte, že ostatní zastavili. Semafor jaksi negarantuje zastavení vozidel jedoucích na červenou ...

Samozřejmě že někam nevjedu jen se slepou vírou že mám zelenou nebo přednost, mám totiž pud sebezáchovy...

Jediný systém, který by splnil toto kritérium je ten, kde by byla vstupem na 100% spolehlivá křišťálová koule.

Jde o známou chybu (navíc ne úplně nečekanou a co jsem slyšel, už dříve hlášenou), takže není důvod proč ji neopravit co nejdříve. Jak vidět, už v době nehody bylo pozdě.


Signalman_77 napsal:
Jste úplně mimo mísu, jako všichni laici. Tak já vám to vysvětlím polopaticky: kolejové obvody jsou "oči" staničního ZZ. Pokud někomu vypíchnete oči nebo mu do nich hodíte písek, tak toho asi moc neuvidí, že? Navíc tyto "oči" jsou zabezpečovací zařízení - každá jeho porucha má za následek bezpečný stav, tj. obsazení. Tuto vlastnost nazývanou "fail-safe" zřejmě jako bývalý programátor neznáte...

No tak laik v oboru zabezpečovací techniky sice jsem, ale aspoň nemám problémy s elementární logikou. Jak jste správně napsal, KO jsou oči ZZ, tedy sám o sobě nepozná, jestli tam vlak není nebo to prostě nefunguje. Ale když vám někdo hodí do očí písek tak poznáte, že nevidíte kvůli písku a ne kvůli tomu že by byla tma, protože to mozek tak vyhodnotí. Špatně naprogramovaný robot to ale nepozná a stejné je to se špatně nastaveným ZZ. Pokud dostanu vstup, že na úseku už není vlak a přitom na sousedním úseku nic není, tak je logické že je něco špatně(vlak nemá křídla ani neumí skákat) a v případě že by to bylo vychytané, nemělo ZZ nastavovat daný úsek na volno, naopak by mělo nastavit sousední úseky jako obsazené a spustit něco jako poplach, protože je jasné, že došlo k selhání funkčnosti KO ať už z jakékoli příčiny.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: To bych chtel videt releovku, ktera okamzite zruseni zaveru jednotlivych useku umoznuje. Normalne to trva 3 minuty po pouziti tlacitka NUZ.
A na ESA 11 je to stejne, akorat se to zadava pres pocitac. Tusim ze na Slovensku maji jeste povinne dokumentovany povel (pres ASDF) pro okamzite zruseni zaveru vlakove cesty (jako celek), ale u nas to na ESA 11 neni.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:50:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, co udělat STOP s tím vzájemným napadáním. Jsme jen lidi. Nikdo není neomylný. U každé profese se najde flink, kterýmu je všechno jedno, i to, že může někoho dostat do nebe, nebo sám sebe do basy. Bohužel.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Ono to v zabzař nejde, tak jednoduše, změna musí být schválená, schválení stojí čas a peníze ...

Jak jsem psal, jednoduché řešení bohužel není. Viz předcházející diskuze o dělení vlaku, posunu a jiných.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

Zveřejněno: http://www.dicr.cz/uploads/Zpravy/MU/MU_Moravany.pdf
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 14:56:24    Odkaz na tento příspěvek  

Udělat UBP i na staničních kolejích, by nebyl technicky asi žádný problém. Jen si nedovedu představit, jak by se třeba na hlavním nádraží v Praze, zjišťovala volnost kolejí. To by se zase zavedlo hafo dozorců výměn, kteří by výpravčímu ohlašovali telefonicky volnost kolejí a výhybek???!!!
498.106
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:06:21    Odkaz na tento příspěvek  

to drn...je to úplný závěr jízdní cesty jinak běžně se to obchází NUZ(nouzové rušení závěru) a pak se to za vlakem hned otáčí. to když se většinou neřekne, že to co jede je MUVka a za ním praská EC

hm, tím chcete říci co??? že pokud použiji NUZ tak se neměří 3 minuty a cesta se zruší okamžitě??? To snad nemyslíte vážně. Pokud použiji NUZ tak se VŽDY MĚŘÍ 3 minuty bez ohledu na to kde vlak je a bez ohledu na to jestli tam vůbec je. Tím se nedá urychlit vůbec NIC. Nebo mi prosím popište jak se co dá obejít, páč jsem tu jak Alenka v říši divů. Jinak mám na mysli zařízení typu RZZ, nebo ESA.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při rušení úplného závěru jsou vždy 3 minuty. že já sem něco psal. JOPka se dá obejít tolika způsobama že ani nemáte šajnu. ve stanici jsme měli chybu která způsobovala to, že se při postavení posunu a jeho zrušení při neobsazen koleji stáhl časák i na rušené vlakové jízdní cestě. kde to bylo říkat nebudu. hlavně se tu zase chytejte slovíčkaření. každopádně jsem rád že na dráze už nedělám.

to drn....kdybys viděl kolikrát mi po slavné verifikaci pendolinem zmizela mašina na zhlavní na vekslech tak by tě asi trefil šlak
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
ad REX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:27:31    Odkaz na tento příspěvek  

Všichni, co tu tvrdíte, že se vám cokoliv stalo, co mělo být špatná funkce ZZ, a vy jste to nehlásili, a nechcete říci ani teď, když už nejste na dráze, by jste se měli jít sami udat pro obecné ohrožení. Když se mě několikrát stratí lv a nic jako výpravčí neuděláte, tak je dobře, že už nejste zaměstnancem ČD.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Signalman: jo Březhrad byl zajímavej. Známej polictajt se okrajově dostal k vyšetřování a byl z toho docela vedle. Říkal, kdyby nebyli svědci, tak by věřil odborníkům na ZZ. Jenže i někdo v busu jistě neviděl blikat světla a ztížil si výplatu za újmu na zdraví, protože nebyl jasnej viník. Když jsme se o tom spolu bavili, tak jsem se ho ptal, zda se kolegové koukli na tlačítko nouzového otevření přejezdu, zda je pod plombou. Když ho po hodně dlouhé době kontrolovali, tak sice pod plombou bylo, ale zaplombované nějakejma vyřazenejma kleštěma snad od mostecka. Takže to byla slepá ulička. Byl docela překvapenej, že jsou stanice, kde výpravčí mají svoje plomby a kleště. Jsme se schodli, že v tom u zabezpečováků je docela bordel, ale nedá se s tím nic dělat, snad jen číselně evidované plomby jako v cizině a nebo stejné jako na vozech.
Martin
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem si přečetl ao a do z zprávu o těch moravanech a musím říct že je hodně zajímavá.nejvíc mě samozřejmě zajímala reakce ESA11 a docela to nepřekvapilo.

už se těším na chytače slovíček co z té zprávy vytáhnou a čím tady zase zasekají forum :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se to hlásilo tak obvyklá odpověď udržujících zaměstnanců byla : to není možné. uložení krizové situace na JOP nikdy nefungovalo, takže to bylo tvrzení proti tvrzení.

a že je dobře že nedělám v tom bordelu?? pro mě je to dobře určitě. a pokud nepojede nikdo z mé rodiny vlakem, tak ať klidně ESA hapruje dál
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, drážní inspekce to pěkně vyřešila, je skvělé, že zase jednou zvítězila pravda, i když se jí různé skupiny snažily ztížit cestu na veřejnost.
Vezmeme-li doslova závěr DI, tak ESA11 v současné podobě NENÍ plohodnotné zabezpečovací zařízení, neboť v určitých situacích, které ovšem nemusí být vyjímečné (viz stať o stavu pískovačů na lokomotivách) NEzajišťuje bezpečný provoz železniční dopravy.
Selským rozum říká, ačkoliv o tématu vůbec nic nevím, že ESA 11 je bezcenný krám, který si nedělá "svojí" práci, tedy je zbytečný, alespoň do té doby, než se provedou úpravy dle doporučení DI.
To je můj názor na tuto věc. :-)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to martin2...plomby jsme měli vlastní jak olověnky, tak plastové a za mechaniky i úsmyčné kolíčky. přece se kvůli takové volovině jako je usmyknutý kolíček nebude ve dvě ráno budit zabezpečovák.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to iamgood....mě tam zaujalo to, že dokud běžela funkce výluky protisměrných posunových cest tak byla kolej pořád obsazená. jakmile vypršel čas tak najednou byla vyhodnocena jako volná
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už se těším na chytače slovíček co z té zprávy vytáhnou a čím tady zase zasekají forum :-)

jo jo :

Zpráva Drážní inspekce je fakt zajímavá.

Mimo jiné se v ní uvádí, že pracovníci drážní inspekce jsou přesvědčení, že ESA funguje nesprávně, ale zároveň přiznávají, že nemají toto tvrzení o co opřít (konkrétně bod 4.3.2, druhá odrážka)...

Fakt koumáci
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:42:20    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže to vypadá, že v tom Březhradu, si výpravčí z dlouhé chvíle vybavuje přejezd a nouzově ho otvírá, aby nezdržoval auta ???? Proč si tedy neustále řidiči stěžují, že je přejezd neustále dlouho zavřený. Vyděli jste videozáznam jak řidiči přes ten přejezd jezdí, když už svítí červená světla ? A to ty kamery nejsou nijak schované, přehlédnout je může jen slepej. Naštěstí tam už jsou i závory, jinak by tam byl karambol další. Osobně jsem zažil, když jsem před tím přejezdem zastavil, že auto jedoucí zamnou mě "protroubilo" a ťukal si řidič na čelo, jako že jsem ještě nejel ......
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:44:13    Odkaz na tento příspěvek  

To S_77: Už se ti nedivím, že ses tak čertil. Drážní Infekce se skutečně překonala.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: ..., že ESA 11 je bezcenný krám, který si nedělá "svojí" práci, tedy je zbytečný
To je, ale blbost. ESA pouze neumí věštit obsazenost KO z křišťálové koule, tudíž funguje správně tak jak se po ní chtělo.
Kindl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.50.11
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:00:23    Odkaz na tento příspěvek  

Já s tím závěrem souhlasím. Podle mě popisuje přesně co nastalo a navrhuje-předepisuje abstraktně i zcela konkrétně jak zabránit opakování stejného/ých selhání.
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek - není to blbost. funguje tak, jak se po ní chtělo, to souhlasím. Ale ono se to "chtělo" špatně. To se sice zjistilo až teď, ale prostě je to nyní špatně. Z toho vyplývá, že zařízení nefunguje tak, jak se "chce" dnes. :-)

P.S.: jak říkám, já tomu nerozumím, ale tohle si vyvodit dokážu, i kdyby šlo o cokoliv jiného.
To je můj názor na tuto věc. :-)
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: Dokážu se ztotožnit s myšlenkou, že po nehodě v Moravanech je nutné upravit ESu tak, aby odpovídala novým zjištěním.
Nicméně ať tak nebo tak je výrazně lepší než cokoli jiného a minimálně srovnatelná se západními zařízeními.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad výpravčíXY: poradil jsem mu co všechno může způsobit otevření přejezdu, v situaci, kdy je spolehlivě prokázáno, že PZS funguje správně. Takže jsem se zmínil i o tlačítku poruchy přejezdu a tlačítku nouzového otevření přejezdu. Když se mne zeptal, proč by výpravčí chtěl přejezd nouzově otevřít, tak jsem mu řekl dvě možnosti. Buď je v poruše třeba KO a tímhle se dá otevří. Další možností je posun do trati, přejezd jde do výstrahy, protože do ovládacího úseku vjel třeba i vůz. Jsou časté stížnosti od řidičů na uzavřený přejezd, tak se to dá vyřešit i takto...
Prací všech vyšetřovatelů je prověřit všechny možnosti ať jsou sebevíce absurdní.
By ses divil co lidi dělají z dlouhé chvíle, taky bych nevěřil, že se dá podhodit vůz, který stojí, místně (žádné drátovody ani elmech.) stavěnou vyhybkou.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je krásně vidět, jak se k tomu modrožlutí postavili. Nejlebší obrana je útok, takže právník a nikdo nic mít nebude.
Vadilo mi, jak se Nova a spol. naváží do ESY místo do norem a jejich tvůrců, ale tímto je vše smazáno a je dobře, že se takhle na výrobce útočí.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden dotaz: už jsem to četl v Mišmaši a teď v té zprávě znovu. Osobák obsadí staniční kolej, odpojí se výstroj KO a spustí se kód. Po určité době červený kód zmizí a připojí se výstroj KO. Tohle nějak nechápu, co po dobu odpojení výstroje KO zjišťuje volnost koleje? Nějaké jiné zařízení nebo relé? Jak je pak možné, že tohle zařízení obsazení koleje detekuje, ale KO už ne?
Martin
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:50:05    Odkaz na tento příspěvek  

Co "je krásně vidět"? Představte si sebe v situaci, že o vás negativně mluví v TV a absolutně ignorují to, co jim k věci řeknete (případně to sestříhají tak, že sám čumíte, co říkáte).
Vidíte jinou možnost než si vzít právníka? Nebo měl před Novou zastavit modrožlutej mikrobus, z něj vystoupit 10 ukrajinsky mluvících na ježka vostříhaných svalovců a udělat jim z baráku kůlničku na dříví? Nebo měl modrožlutej GŘ vyzvat červenošišatýho GŘ na souboj?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 16:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AŽD neposkytlo dokumentaci DI a né NOVĚ. Věřím, že by DI nedělal problém závazku mlčenlivosti vůči konkurenčím firmám. Takže mi vůbec nevadí, že o té samé firmě po několika týdnech nebo měsících od této žádosti negativně informují média.
Že je právník k DI a né k NOVĚ mi přijde trošku zvláštní, ale proti gustu žádnej dyšputát.
Marti
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:07:12    Odkaz na tento příspěvek  

Martin 1035: No já se vám to skoro bojim prozradit, abyste z toho zase neudělal nějakou aféru, jak je ta ESA blbá.
Když si vlak našlápne a spustí kódování, tak je obvod prohlášen za obsazený (protože se tím obsazením spustilo kódování). Výstroj se odpojí a obsazení drží logika. Jenže aby se nekódovalo rok pod odstavené Wapky, tak se po (tuším) třech minutách kódování červené (a týká se to pouze červené!) zruší. Následně se zpátky připojí výstroj a obsazení se jme zjišťovat zase normálně. Toliko ve zkratce bez technických nouancí.
Tady je vidět další nešťastná souhra náhod: kdyby se odjezd postavil dříve (dříve se stáhly závory či jel vlak proti, který by přejezd uzavřel...), tak by se začla kódovat zelená a ta by (po třech minutách neodpojivše kódování) zřejmě obsazení KO podržela až do odjezdu za návěstidlo.
Tuším že ten kritický interval, kdy se nekódovalo a tudíž přeplo zpět na výstroj a tudíž se kolej vyhlásila za volnou, byl 7 sekund.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Jenže DI svým obviňováním o tlacích na vyšetřování a uniklém videu z vyšetřování působila velmi věrohodně.

Ve zprávě se píše, že DI neměla zadávací dokumentaci (SŽDC). Dále neví zda je tato situace v ČSN 34 2600. Takže k čemu by jim byla ona dokumentace? Navíc na ni zřejmě neměli nárok.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:15:15    Odkaz na tento příspěvek  

1. Zpráva DI se zdá být poměrně objektivní, žádnou slibovanou senzaci jsem v ní nenašel.

2. Pobuřeje mne, že tragická událost, byť byla objektivně vyšetřena a měla by z ní být urychleně vyvozena technická opratření, je mediálně vláčena a předhazována diletantským pakům z TV Nova a dalších TV. Technický problém se u obrazovky s lahváčem z ledničky nevyřeší. Mladí chlapci z DI (Ti, co se rádi vyjadřují k čemukoliv) jsou dosud dálkově řízení panem Zdeňkem Žákem, bývalým generálním inspektorem DI, nyní v Bruselu. Už se docela zapomělo, že pan Žák, který zinscenoval nedávnou televizní show s Jílkovou a vystupoval v ní jako "zástupce cestujících" je bývalý
porace Miloše ZEMANA pro dopravu
Už se celkem zapomnělo na to, že to je politik a ne odborník. Na webu ČSSD se psalo, že "hned po studiích se začal zajímat o problematiku dopravy". Titul má Bc. z toho vyplývá:
a) asi nevystudoval dopravu, když se o ní začal zajímat po studiích
b) asi neabsolvoval plnohodnotné vysokoškolské vzdělání, když si píše titul Bc., což je dnes titul pro rychlokvašky a za totáče takový titul ani neexistoval. To ovšem nebrání mediálním traktoristům vystupovat hned v roli špičkového odborníka a hned zase zástupce cestujících.

Trapná postava tragéda Žáka mne začíná zajímat. Alespoň je vidět, že FS ráda pomůže ČSSD s volební kampaní, ať je vidět, jak je to všechno úplně špatně. Ono to špatně opravdu je, ale řešit to nezodpovědnými televizními proklamacemi a politizací je taky špatně. Sorry za pesimizmus, ale nedělám si iluze, že komediantům kolem pana Žáka a FS jde opravdu o život toho chudáka strojvedoucího.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak jsem si to představoval, i když jsem trošku zmaten. Ta červená je jasná. KO se obsadí, odpojí se výstroj a kóduje se červená. ZZ si prostě pamatuje, že byl úsek obsazen. To mi myslím povídal pán v muzeu v Hradci, že dřív byly mechanické kodéry (klapák nebo tak nějak) a aby se moc neopotřebobávaly, tak se po čase kód vypnul a tedy se připojí výstroj KO.
K tomu bych měl jeden dotaz. Bude postaveno do stanice, krátký vlak vjede na staniční kolej, kde je na konci červená, spustí se kód, odpojí se výstroj, ale ten vláček pojede furt. U červené nezastaví třeba proto, že ostatní žárovky jsou prasklé a výpravčí mu dává RPN, žádný závěr odjezdu proveden nebude, jen výpravčí přeloží řadiče vyhybek do požadované polohy. Dejme tomu, že staniční kolej bude celkově obsazena jen minutu, co se bude dít tu druhou minut, než se odpojí červený kód a připne se výstroj KO?

Ale s tou zelenou jsem úplně mimo. Vláček stojí na koleji a třeba už nemá kód, takže je připojena výstroj. Výpravčí postaví odjezd, rozsvítí se zelená, odpojí se výstroj a spustí se zelený kód. Logika ZZ si pamatuje obsazení koleje. Mašinka mine návěstidlo, rozsvítí se červená. Určitě se odpojí zelený kód, ale co dál? Připojí se červený kód a bude se čekat nějaký čas a pak se přepne na výstroj a nebo se rovnou připojí výstroj KO?

A další dotaz. Když je po dobu kódování odpojena výstroj KO, jak se zjišťuje celistvost koleje? Jasně na mašině to poznám, že nebude kód. Pozná to ZZ, že je někde problém a nebo se to projeví, až když se přepne na výstroj a KO bude stále obsazen?

V tomhle mne napadá jedno. Nešlo by zakázat, aby se při přepínání z červeného kódu na výstroj ihned uvolnil KO? Prostě by nedřív výstroj musela nahlásit obsazení KO a pak by se bralo uvolnění KO jako směrodatné. Já vím neošetří to všechno. Takže to není řešení.
Předpokládám, že se takhle chová i RZZ.
Martin
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.:
Ze zprávy vyplývá, že kódování červené se vyplo po 2 minutách (proběhlo v čase 4:44:58 - 4:46:56).
Kritický interval, kdy se nekódovalo a tudíž přeplo zpět na výstroj (do okamžiku rozsvícení návěsti volno pro Os 5011 na odjezdovém návěstidle S1), trval dokonce jen 3 s (v čase 4:46:56 - 4:46:59). Za další 4 s (4:47:03) se vylepšil (z výstrahy na volno) návěstní znak na vjezdovém návěstidle 1S.
:-(
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mourek: když chci něco vyšetřit, tak musím mít co nejvíce podkladů. Policie snad taky nemusí dostat všechny dokumenty? Ano, někdy k tomu je třeba speciální povolení či pověření.
Jak to třeba funguje u vyšetřování leteckých neštěstí? Také výrobce pošle leteckou inspekci do kytiček, když po něm chtějí určitou dokumentaci? Třeba jen proto, zda majitel letadla použil při opravě schválený postup. Nevím prdlajs tomu rozumím, takže pokud někdo ví, jak to chodí v jiných oborech, tak se rád poučím.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 17:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.L. ty tři minuty tuší nepřesně (byť někde je mohl odpozorovat), konkrétní hodnota závisí na takových drobnostech, jako je délka staniční koleje a vzdálenost mezi vjezdem a odjezdem. Pro každou stanici se to konkrétně stanovuje.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: celistvost obsazeného kolejového obvodu se "na zemi" zjistit nedá, protože jediné, jak se může necelistvost projevit, je zmizení kódu přijímaného na vozidle.

Jinak ta formulace ve zprávě DI je taková poněkud divná, protože kdykoliv se KO uvolní, tak je jeho stav v rozporu s předchozím. Přísně vzato by se takto nemohl uvolnit nikdy. Asi měli na mysli něco trochu jiného...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se jen ptám.
Jak si mám vyložit na zemi?
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: plná žlutá a slabá zelená doprovázená žlutým kódem vzniká následovně:
1) má svítit zelená, pročež je sepnut obvod zelené žárovky. Potud normální funkce ZZ.
2) z nějakého důvodu se zvětší odpor obvodu zelené, představ si třeba, že se přeruší jedna z diod na dohlédacím relé svícení té zelené, takže jede jen na půl vlny a svítí proto slabě. Toť porucha nemající vliv na bezpečnost *).
3) dohlédací relé zeleného světla nepřitáhne, čímž je rozsvícen nejblíže horší návěstní znak, což je výstraha. Odtud už zase normální funkce ZZ.
4) žlutá svítí normálně, její dohlédací relé přitáhne a vybere žlutý kód.

Kde je na tom něco skandálního...?
Předpokládám, žes to nahlásil, tohle se dá poměrně rychle najít a opravit.

*) kdyby takto svitila-nesvítila červená, přenese se její svícení na předchozí návěstidlo (na AB) nebo k takovému návěstidlu nepůjde postavit resp. již postavený volnoznak předcházejícího návěstidla spadne (na SZZ).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: ne na vozidle.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak řeknu v reléovce. Jsem nevěděl zda myslíš zem jako zem a nebo jako zem:-)). Jednoduchá odpověď, že to ZZ nepozná a proto má strojvedoucí určité povinnosti co dělat při ztrátě kódu VZ.

ad Hajnej 1738 a co zřídit bod pět: rozpojit obvod zelené žárovky?
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zmizela mašina na zhlavní na vekslech tak by tě asi trefil šlak

Ale netrefil, neboj. Obligátní .... Fíro na odstupující lok z vlaku XYZ, prosím tě, kde stojíš? Já tě tu najednou nevidím........ Stalo se na tak důležitém a nyní již i moderním nádraží, že by trefil šlak tebe....... A myslím že nejen tebe....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a znovou pro Hajného1738, chtělo by to znát D1, konkrétně následujicí článek :

19. Je-li návěstidlo poškozené, zhaslé nebo je-li jeho návěst pochybná a není-
li označeno jako neplatné, musí se zaměstnanec řídit tou návěstí, která je
nejzávažnější, u hlavního návěstidla Stůj, u samostatné předvěsti Výstraha
a u seřaďovacích a spádovištních návěstidel návěstí zakazující pohyb posunového
dílu.
Návěst hlavního návěstidla neplatí v případě, je-li toto návěstidlo kryto přenosným
návěstidlem s návěstí Stůj. Návěst samostatné předvěsti neplatí
v případě, je-li tato předvěst kryta přenosným návěstidlem s návěstí Výstraha
.

Takže u slabé zelené a normální žluté fíra musí zastavit, protože jde o pochybnou návěst a nejzávažnější návěstí tohoto návěstidla je Stůj. Tedy body 1-4 jsou naprosto zbytečné, pokud není můj bod pět.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 18:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, žes to nahlásil, tohle se dá poměrně rychle najít a opravit.

Samozřejmě, že nahlásil. Paní výpravčí nechápala.....ale slíbila, že to tlumočí, až přijde někdo od zabezpečováků..
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 19:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...a zabezpečovák řekl...to není možné, já se podívám do archivu. klasika. nic neobvyklého tam nebylo.


a tím moderním a důležitým předpokládám je prágl glowny
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 19:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: No tak, u dohledů světel se už hodně dlouho nepoužívá můstkové zapojení diod u dohledového relé z důvodu tebou popsaného rizika. Dnes je dioda pouze jedna (alespoň u nových zařízení).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 19:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle reportáže na Primě mne zdaleka nejvíc zaráží, že v průběhu vyšetřování státem určeným garantem, kterého MD do poslední chvíle nijak nezpochybnil, tedy DI, vůbec může dojít k velkým tlakům jak od MD ČR tak, což je max. znepokojivé, od výrobce předmětného zab zař. Jakpak to asi vypadá v jiných kauzách v naší kotlince, kde jde ještě o větší balíky peněz. Jak to vypadá směrem k soudům této země? Je to krystalický hnus. Špička ledovce, patrně....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 19:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dle vyjádření mluvčího MD K. Hanzelky to byly vůči Drážní inspekci "reakční dopisy", rozhodně žádný nátlak...
Mluvčí AŽD: ESA11 fungovala podle platných norem.
A aby toho nebylo málo, tak na ČT teď řekli, že bylo vyhlášeno VŘ na nového generálního inspektora Drážní inspekce...
EDIT:AŽD prý má "matematické rozbory", že ESA to nezavinila...
DI podá do 5 dní trestní oznámení na neznámého pachatele.


(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 19:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a teď nám Hajnej nebo AL řekni jak Noha sestříhala vašeho tiskového, že fíra v Moravanech vůbec nebrzdil?
Ale je pravda, že už více zabezpečováků říkalo v úvozovkách, že si za to Břéťa může sám, protože osobák neviděl
Martin
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vůbec může dojít k velkým tlakům jak od MD ČR tak, což je max. znepokojivé

Tak si prostudujte platný zákon o drahách.

Já bejt MD, tak mi stříhají půlky e dvanáctku drát strachy, že ti blbouni z DI něco právně poserou a AŽD "zaktivuje" tu svou advokátní kancelář. A jedinej právní rozdíl mezi AŽD a Šťávou je ten, že Štáva bydlí v cizině.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:

To buď ještě rád, že neznáš celé pozadí snahy hodit to na Břeťu, které se táhnou již od doby té nehody. Nebudu se vůbec divit, až jeho syn podá trestní oznámení nejen za zabití táty, ale i za nactiutrhání a zde by byly hned dva subjekty, které bych osobně já zažaloval konkrétně, důkazy jsou a toi kamerové.

Takže milí vedoucí pánové z AŽD, MD i ČD, nevěřím vám ani slovo a podle toho se budu chovat ve službě a také bez milosti hlásit jakékoli, byť nepatrné, nebo zdánlivé disproporce a abnormality v činnosti jakéhokoli zab zař se kterým se v praxi kdekoli potkám. Mrzí mne, že jsem to již dávno neudělal. Řada věcí je již dnes nedokazatelná. Navíc jsem nechtěl nikoho poškodit (výpravčí). Kolegové výpravčí, promiňte mi to, ale jde o můj krk. Tady končí legrace.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

blbouni z DI i přes to, že si tím podřízli větvičky, milý pane Š., řekli na kameru to, o čem jsou přesvědčeni. Docela bych chtěl vidět vás, v jejich situaci. Jestli byste sebral tolik odvahy a cti to říct, ač víte, že tím jdete s kůží na trh. I kdyby DI měla v jednotlivostech nepravdu (ostatně, taky to jsou jen lidi), těch chlapů si vážím, jdou proti nefalšované mafii.
Vyjádření najatého mediálního poradce AŽD ovšem považuji stejně jako Čechák - Poláček za skandální. Vy ne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:16:24    Odkaz na tento příspěvek  

Trochu z jiného pohledu. Vše souvisí se vším, a vše je opravdu velká souhra náhod. Nejen ty Moravany. Každá nehoda, je souhra několika náhod, kdy by stačilo, aby se jen jedna věc nestala a nehoda by nebyla. Třeba volba vlakové cesty ze zásobníku. Mnoho výpravčích ji používá a to z různých důvodů. Jeden, proto, aby si usnadnil práci, druhý proto, aby postavil bez zbytečného zdržení ( a strojvedoucí třeba nenadával, že pozdě staví ) Já osobně zažil, když si strojvedoucí Pendolína telefonicky "vynucoval" včasné stavění vlakové cesty v době, kdy kolej ještě byla obsazena vlakem jedoucím předním !!! A nejsou vlastně ty "bonc hlášenky" vlastně takovým "nátlakem" na "včasné" stavění vlakové cesty ? Ono když výpravčí je několikrát bez prémií, za pozdní stavění, tak využije "všech" možností, aby stavěl včas. Já osobně volbu ze zásobníku nepoužívám, i když je oficiálně povolená. Možná, že ten výpravčí v těch Moravanech taky několikrát zaplatil pozdní stavění, tak použil "zásobník" aby to bylo co nejrychleji.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přece se kvůli takové volovině jako je usmyknutý kolíček nebude ve dvě ráno budit zabezpečovák.

Jojo, pravda, takto to fungovalo i tam, kde jsem praktikoval já. Když se ale v Lovo vyvalil do pole nexák s valutovým nákladem, to už za vzbuzení zabezpečováka sakra stálo.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 20:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je mediálně vláčena a předhazována diletantským pakům z TV Nova a dalších TV

Těžký omyl. Nikdo jim fakt nemusí nic předhazovat. Jedou po tom sami a aktéry vždy včas osloví a zeptají se na jejich názory. Věřte mi, NIKDO NEMUSÍ MORAVANY NIKOMU PŘEDHAZOVAT.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.