Diskuse » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 14. 2. 2023 « předcházející | další »

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 14. 2. 2023

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
-OndraS
Čtvrtek, 29. září 2022 - 19:45:31  
Neregistrovaný host
Já to tady s dovolením zneužiju na fotku, kterou potřebuju nalinkovat na jinej server, kde nejdou vkládat obrázky.

Ale aby to zneužití bylo aspoň k něčemu, tak tohle mi bylo za 5.000 nabídnuto. Závada, žere olej i po opravě motoru. Já bych z toho potřeboval jenom rádio, jinak bych to nechtěl ani bez závady, co s tím taky.

Mauricio
Čtvrtek, 29. září 2022 - 20:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10425
Registrován: 4-2005
To já zas napíšu několik poznatků s vozidlem, které jsem zakoupil jako náhradu za Volvo, které se stále podrobuje opravě po stání v koloně na dálnici. No a taky vlastně proto, že jsem chtěl nějaké malé dvoumístné cabrio s pevnou střechou.

Motor - 1.8 Ecotec 92 kW, papírově vše slušné, reálně jsem chtěl tuhle předjet Fabii HTP, přičemž mi v zatáčce ujela, tak jsem se trapně zařadil zpět za ni. Nedovedu si to auto představit s oběma slabšími agregáty v nabídce, tj. 1.4 či naftovou 1.3 (navíc cabrio v naftě už nějak z principu odmítám), to už musí být vyloženě utrpení. Takže na nějaký závodění to není, odpich z křižovatky sic poměrně na úrovni, ale vzápětí tomu skončí dech. Je teda fakt, že auto má najetých 180tis km, což je na cabrio s hodně měkkou karoserií více než dost, a to tomu así výrazně napomáhá.

Podvozek - víceméně shodný s Corsou, není tam nic, co by nešlo jednoduše vyměnit nebo stálo majlant, já teda zrovna mám méně opečovávaný kus s vůlema na podvozku velkýma jak moje sedinka, kdy při jízdě rovně je třeba držet volant jako Čtvrtníček v Escortu a tvrdit, že "to drží jak přibitý", kdo neví o čem mluvím, podívá se na Autobazar Monte Carlo. Nicméně narozdíl od jiných cabrií se tady na podvozku nekoná žádná spešl divočina specifická jen pro tento a žádný jiný model, ostatně to ani v motoru, takže cajk.

Design - já mám teda kus, co někdo dodatečně vyzdobil ohyzdnýma samolepkama a nabarvenýma šroubama kol (resp. krytkama), což trochu dost kazí celkový dojem, protože tak nějak mi už dávno není dvacet a kšiltovku na křivo nenosím už skoro patnáct let. Nicméně subjektivně mi auto přijde designově vyvážené jak se střechou, tak bez střechy. Prej jsou hezčí černý auta se stříbrným sloupkem, no, modrý je taky dobrý.

Střecha - to je kapitola sama pro sebe, celý ten elektrohydralulický systém má asi 20 různých čidel, asi 8 servomotorů, pak hydraulické písty s kapalinou, která ráda uniká, no, v podstatě lze říci, že pokud funguje střecha, vše ostatní se dá nějak vyřešit, pokud je střecha kaput, může být zbytek auta super a nemá smysl to kupovat. Celá ta akce zabere pod 30 vteřin (pokud teda vše funguje a čidla se sepnou ve správném pořadí), ale je nutno mít zataženou ruční brzdu, aby se systém aktivoval, tj. stát na místě. Tedy zásadně nedoporučuji zkoušet stahovat nebo zatahovat střechu na křižovatce, protože pak jste za blce, když svítí zelená a všichni za vámi čekají, až si milostpán stáhne střechu. Ten proces nejde obechcat, nejde se rozjet uprostřed akce ani ji dělat za jízdy. V zavazadlovém prostoru je místo pro střechu od místa pro zavazadla odděleno přepážkou, takže nehrozí, že by se střecha složila na láhev od piva nebo zmáčkla svačinu. Teda pokud nejste jak já, že tam naložíte krabici na vyhození, zapomenete na to, stáhnete střechu, ta se zasekne a nejde ani nahoru ani dolů. Docela jsem se u toho dnes zapotil, po telefonické konzultaci se servisem jsem jemně drbnul do plastového krytu mezi sedačkama a víkem kufru, který zůstal v polootevřené poloze, tím jsem zresetoval servomotorky a už to šlo. Samozřejmě jsem jim neřekl, že jsem vůl a nechal v místě pro střechu věci, čímž pádem se neseskládala až na dno kufru a onen plastový kryt do ní narazil, čímž se pomátly čidla. Ačkoliv mám dojem, že jim to asi bylo jasné. Jo a součástí celého procesu je i stáhnutí oken do 3/4, takže když se spálí motorek stahovačky okna, tak si nestáhnete střechu. A ten se umí spálit hodně rychle, protože automaticky posune okýnko mírně dolů při každém otevření dveří. V mém autě je v řidičových dveřích údajně už třetí motorek.

Jízda - auto samotné je docela pohodlné, teda kdybych neměl vymlácené čepy a prakticky všechno, co je na přední nápravě (snad teda krom tlumičů, které tam někdo dal nové). Není vůbec problém jet po dálnici bez střechy 130 km/h (teda když pominu, že je auto docela hlučné a převodovka je nastavená tak, že pri jakékoliv rychlosti nad 100 km/h motor i osádka vyslověně trpí vysokýma otáčkama, nebylo by na škodu, kdyby se to auto dělalo i se šestikvaltem) a mít stále stejný účes (a to i v případě, že jste už rok líní nechat se zajít ostříhat). Hodně v tom teda dělá ta věc za sedačkama, co usměrňuje vítr, a samozřejmě zatáhnutý okýnka, se staženýma člověk trpí už při lehce zvýšené městské rychlosti. Bohužel požitek z jízdy je v mém případě trochu omezen tím, že předchozí majitel ulomil páčku výškového nastavení sedačky v horní poloze, což má za následek to, že se musím tak trochu podseknout pod volant, nicméně jako vše ostatní to teprv budu řešit, neboť a protože dovolit si odstavit toto vozidlo mohu až ve chvíli, kdy budu mít pojízdné nějaké jiné. Taky je ta sedačka prosezená a roztrhaná, tak možná vyměním rovnou celou.

Odkládací prostory - krom zavazadlového prostoru vzadu, který se dělí na část pro střechu a pro věci (přičemž je to fakt malý, vejde se tam pět ne zrovna plných papírových tašek z Rohlíku uložených příčně a nebo jeden průměrný studentský batoh. Kufr je ještě krom toho všeho omezen tím, že na deklu je cosi, co zabírá moc místa, a naložené věci to umí pěkně zmáčknout, take v podstatě lze nakládat jen do úrovně "nakládací hrany". No a pak je druhý minikufr za sedačkama, a tam se toho vejde kupodivu docela hodně, třeba karton plechovek piva. Proti tomu, když jsem letos jel na 14 dní na dovolenou, vešlo se do toho auta naprosto úplně všechno, a to jsem měl s sebou krom věcí jako oblečení atd. ještě 8 tašek s jídlem, 2 kartony pardubického piva, krabici s 6 lahvemi vína, krabici plnou učebnic do školy, velkou tašku s noťasem a pracovníma věcma, nafukovací lehátko, plavací rukávky, další dvoje boty, a litr ferneta. Je teda fakt, že jsem využil i místo pod nohama spolujezdce, anžto jsem jel sám, a také třeba přihrádkky ve dveřích nebo kastlík před spolujezdcem, ale všechno se tam nějak vlezlo. Když jsem bral stopařku v domění, že bude koitus, tak si dokonce i pohodlně sedla na sedačku spolujezdce, jen teda pod nohama měla obrovskou knihu o oceňování nemovitostí. Běžné věci jako mobil nebo sluneční brejle lze hodit buď do středové opěrky nebo do kastlíku před řadičkou. Vlastně mě docela překvapilo, jak je to praktické auto.

Interiér - to je v podstatě taky Corsa C, teda samozřejmě až na pár věcí specifických pro Tigru. Výhoda toho je, že když nefunguje páčka pod volantem, tak se navštíví nejbližší vrakoviště a tam se vezme. Když nefunguje displej středové kapličky, vezme se za dvě stovky na bazoši. Když nefungujou tlačítka rádia, tak se s tím nedělá nic, protože ho za jízdy bez střechy stejně neuslyšíte.

No takže zatím tak. Další, až budu zas něco dalšího mít. Zatím za tři měsíce jsem najel necelé 4tis km a dovedu si představit, že se s takovým autem dá jezdit po celý rok, teda krom zimy, protože auto je lehký, karoserie měkká, a myslím, že v zimě to bude dost za trest, ostatně prohrábnout na křižovatce kola nebo sjet zatáčku driftem to umí dobře i v létě, a to jsem to ani neudělal cíleně.
(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
-OndraS
Čtvrtek, 29. září 2022 - 21:04:36  
Neregistrovaný host
Jé hele, a já se v inzercích po destrukci naší Tigry A díval i na tuhle Béčkovou. V podstatě jsem skončil u toho, že by to šlo, ale nějak to zapomněli udělat ve verzi kupé, a taky tomu zapomněli udělat aspoň dětský zadní židle. Hlavně ale ten první fakt, že to má tu šílenou pevnou střechu, co není pevná, mě to spolehlivě rozmluvil. Kdyby to bylo obyč kupé, nevažilo by to jak buldozer, a ta 1.8 by s tím jela krásně. 1.8 máme v naší G kupé Astře a to ještě v té slabší 85kW verzi, a ohodnotil bych to jako ideál mezi výkonem a spotřebou.
A Áčkový Tigry mezitím definitivně shnily a zmizely.
Mauricio
Čtvrtek, 29. září 2022 - 21:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10426
Registrován: 4-2005
Já to kupoval v Auto Esa (ano, jsem barbar) a pořád se strašně bránili stáhnout při zkušební jízdě střechu. Tak jsem pojal podezření a když jsme se vrátili a prodejce šel pro klíče od dalšího auta, co jsem měl vyhlídlé (307 CC), tak jsem na drzo tu střechu stáhnul, abych zjistil, zda funguje. Zjistil jsem, že funguje, tak mě to uklidnilo, ale jako dost nechápu, proč to byl problém ukázat hned. Ve výsledku jsem toho Peugeota nechtěl (motor celý od oleje a pod motorem byl přidělaný neoriginál šusplech, aby to trošku zakryl) a Opela jsem stáhl ještě o 15 tisíc s tím, že je přední náprava kaput, sedačka řidiče kaput, určitě to dlouho nevidělo žáden servis, a že mám prachy hotově a můžu hned odjet (docela mne překvapilo, že tohle funguje i na tak velkým bazaru).

Ale ta dynamika je fakt tristní. Na křižovatce prohrábneš kola (dost mi trvalo, než jsem se se spojkou naučil zacházet tak jemně, aby se to nestávalo), následnou zatáčku vezmeš bokem, protože ti zadek sklouzne na mírně mokrém čerstvém asfaltu, a pak tě předjede cyklista, protože od 2,5tis otáček nahoru to je líný jak veš.

Nicméně teď to mám jako daily car a vlastně to vůbec není špatný, pokud nemá člověk extra nároky a pokud jezdí sám. Mimochodem to má klimu, na což jsem zapomněl, a když je zaplá, bere teda taky dost výkonu. Pocitově. No, možná i reálně.

A já nechtěl plátěnou střechu, měl jsem ji na Puntu a byť byla nová, tak se hodně brzo začala trhat (a než jsem reklamoval na jednom místě prasklej šev, tak se přes zimu rozlezl na půl střechy a auto jsem prodal).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
-OndraS
Čtvrtek, 29. září 2022 - 22:09:27  
Neregistrovaný host
V podstatě, jestli jsi to auto koupil, nemá žádnou právní vadu a dokonce to i funguje a to opakovaně každodenně, tak ti gratuluju. Já autobazar používám pouze jeden a to Áčka a to pouze asi jednou ročně a jen za účelem "co se tak zhruba prodává". Za tímto účelem jsem se naučil i odpuzovat zbytečně aktivní personál, neboť mě rozčiluje, jak si tě hned po vstupu vyhlídne nějakej mladej koloušek a začně se ti vtíravě věnovat. Dotazem na benzínové kupé do 100.000 jde odpálkovat [lol]. Jenom zrovna teď v létě to byl nějakej vytrvalec a začal mi nabízet téměř podobné auto - dýzlovej pežot kombi za asi 200.000 [lol], ale po příchodu k vozu jsem mu řekl, že by vystavenému speciálu mohli dofouknout to jedno napůl ušlý kolo a občas ojet zrzatý kotouče, protože to nemůže dobře působit na zákazníky. Borec prohlásil, že mám pravdu a že se mu líbí jak su všímavej, a jestli u nich nechci dělat!!!! No tvl tak jsem mu řekl že děkuju, že už v jednom blazinci 18 let pracuju, a rychle jsem navštěvu auto-LDNky ukončil [lol]
Mauricio
Čtvrtek, 29. září 2022 - 22:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10427
Registrován: 4-2005
😅😅😅😅😅😅😅
Úterý, 04. října 2022 - 07:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 9-2005
OndraS: tak tohle mi bylo za 5.000 nabídnuto
Když jsem tohle auto porvé v 90.tých letech viděl, byl jsem jeho vzledem naprosto okouzlen, doslova unešen. Ale než jsem se stal bonitním, vývoj mého vkusu prošel... ehm, určitým vývojem - posuďte sami:
Citroen BX se sériovým zadním křídlem
Renault Espace I
Renault Espace I s faceliftem
Fiat Multipla
Renault Espace II...


(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Jef
Úterý, 04. října 2022 - 09:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6288
Registrován: 5-2002
OndraS: tak tohle mi bylo za 5.000 nabídnuto
Když jsem tohle auto porvé v 90.tých letech viděl, byl jsem jeho vzledem naprosto okouzlen, doslova unešen.


Já si taky dodnes pamatuju, jak jsem někdy na úplném začátku devadesátek viděl fotku Trans Sportu někde v časopisu... a považoval to za nějaký experimentální prototyp. Načež jsem to potkal normálně parkovat v Praze na nábřeží, na rakouských nebo jakých značkách. Tak jsem byl nadšený, že se něco tak "kosmického" normálně prodává, hrozně se mi to líbilo. A ono to pak nebylo moc úspěšné, protože Američani nechápali, co to má být - prostorné to (na jejich poměry) moc nebylo a proč by jako rodina měla jezdit v něčem, co se tváří tak trochu jako sporťák, ale současně to sporťák vůbec není (hlavně že tam pak všichni začali jezdit v autech, co se tváří jako teréňáky, ale ve skutečnosti to většinou žádné teréňáky nejsou[proud]).
Když jsem procestoval kus USA v roce 2003, tak už jsem Pontiaky Trans Sport ani Luminy APV nebo tu verzi prodávanou jako Oldsmobile skoro nepotkával, i když ještě nebyly moc staré.
Středa, 05. října 2022 - 16:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10646
Registrován: 6-2006
Sobota, 29. října 2022 - 08:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 8-2012
Chlapi zdravím. Nedávno jsem měnil brzdové trubky co vedou od HBV dozadu k zadním brzdám. Přitom jsem zkontroloval a rozhýbal přední brzdové třmeny tak, že chodí krásně. Válečky jsou v pořádku bez koroze, prachovky jsou taky v pořádku. Vodící čepy promazány dosedací plochy destiček očištěny adestičky se pohybují ve svým loži volně. Při odvzdušnování jsem dodržel postup a pořadí od nejdelších trubek po tu nejkratší. Následně auto jeden den fungovalo perfektně. Bohužel druhý den se začalo hřát levé kolo a pedál brzdy byl měkký. Tak jsem to znova celý odvzdušnil a opět to krásně brzdilo a nic se nehřálo, ale další den opět levý kolo horký. Brzdová hadice je v pořádku, ucpaná nebo zarostlá není. Navíc u toho levého předního kola je pokaždý nejvíc vzduchových bublin velkých asi jako ta co je ve vodováze. Takže třmeny jsou v pořádku, hadice taky , tak mě napadá, jestli jsem při prvním odvzdušnování nemohl poškodit HBV, protože on celý svůj život chodí jen v určitém dráhovém ůseku a já když jsem to potom odvzdušnoval ta pedál šel mnohokrát až na podlahu a mohlo dojít k tomu, že v místech kde se běžně pístnice HBV nedostane byl za léta uzazen bordel, či jiné nečistoty způsobující nerovnosti o které jsem poškodil HBV a ten teď netěsní a zavzdušnuje se. Jinak nevím. Mám systém bez ABS a bez regulátoru. Pokud někoho napadá něco jiného, budu rád za každou radu. Ještě dodám, že posilovač funguje dobře, zkoušel jsem ho natlakovat a po nastartování se pedál kousek propadne, a nic nesyčí, hadice od posilovače do sání je ok.
Vechtr
Pondělí, 31. října 2022 - 08:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2015
Pokud zůstává brzdič viset, bude podle mě zarezlý váleček. I kdyby to bylo zavzdušněné např. kvůli tomu HBV, není to přece důvod, aby se váleček nevracel, spíš naopak. Podívej se pod prachovku, jestli tam není voda a rez. Možná bude nejlepší to rovnou rozebrat, váleček dokonale vyleštit, pokud bude orezlý, tak vyměnit, a těsnicí břit taky vyměnit. U svého auta jsem brzdiče takto repasoval a po jedné zimě už to zůstávalo zase viset. Pod prachovkou byla u válečku voda, přestože auto bylo celou zimu v suché stodole. Všechno okolo samozřejmě rezavé. Po opravě jsem tam dal trochu vazelíny, ať to nerezne.
Veliká divoká zvířata, jako lvi, vlci, medvědi, velbloudi, sloni, hroši, krokodili a pod., přepravují se jen ve zvláštních vozech.
Pondělí, 31. října 2022 - 21:18:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 10-2005
Zdravím vás. Kde se dá nejlépe prodat auto na protiúčet? Máte nějaké zkušenosti? Četl jsem hodně negativní recenze na prodej aut do velkých bazarů. Prý je lepší prodat auto u auto dealera (něco jako Škoda plus, atd).

Nikdy jsem auto neprodával ale už je na čase se svého vozu zbavit a pořídit si něco modernějšího. A nebo aspoň komfortnějšího. Nyní mám 20 let starý Citroën a těch peněz co mě to už stálo. A tak si říkám, jestli s jinou ojetinou to bude podobné a nebo horší.
Některé nabídky jsou velmi podezřelé, třeba Jaguar X-type jen za 90 000. V automatu, najeto jen 136 000 km.
Zní to dost slibně, ale nevěřím tomu. A to to není u áček.
Punk's not dead! blesk happy
Vechtr
Úterý, 01. listopadu 2022 - 07:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 12-2015
Dvacet let starý citroen ti u dealera už asi nevykoupí [proud]
Veliká divoká zvířata, jako lvi, vlci, medvědi, velbloudi, sloni, hroši, krokodili a pod., přepravují se jen ve zvláštních vozech.
Úterý, 01. listopadu 2022 - 09:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2022
Třeba zmíněný Škoda plus vykoupil naší 19 let starou Fabii, takže jestli je auto v dobrém stavu, snad by neměl být problém. Ale nevím, jestli Citroen má takový program?
-OndraS
Úterý, 01. listopadu 2022 - 16:14:54  
Neregistrovaný host
20 let starý auto patří do soukromé inzerce.

Co to je za vůz?

Áčka to vykoupí za nějakou pro majitele skoro až urážlivou sumu, budou prodávat za cenu naopak vyšší než tržní, a v inzerátu budou navíc mít přeškrtnutou fiktivní cenu větší než prodejní, kterou to "jakože" původně stálo a kolik teda jakože už fantasticky slevili. U dealera, 20 let starý auto na protiúčet, pokud to nebude Ferrari, no prostě budou si ťukat na čelo tak, aby to prodávající neviděl.
Středa, 02. listopadu 2022 - 11:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5940
Registrován: 2-2005
Nemusí být pravda. Na jaře jsme kupovali dodávku. Za auto na protiúčet byla automaticky sleva 30.000 Kč. Napsal se vykup 20 let starého Citroena, který nakonec dealer ani neviděl a auto odjelo za další 3000 Kč na likvidaci.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pátek, 04. listopadu 2022 - 10:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 10-2005
Soukromý inzerát by mohl být fajn. Na něm se dá vydělat nejvíce. Ale na soukromý se většinou ozve samý cig.. co bude nabízet 5000 a kradené mobily. Ne nechci. Další kdo se často ozývá je právě dealer z velkých bazarů.
Punk's not dead! blesk happy
Pajzák
Pátek, 04. listopadu 2022 - 10:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6421
Registrován: 6-2015
Tak s tímto jsem při prodeji problém nikdy neměl. Naopak by mě nikdy nenapadlo strkat auto do bazaru, zvláště takto staré, kde se při započtení nějaké provize bazaru musí výkupní cena limitně blížit nule.
Pokud bych naopak plánoval koupi nového auta, byl by u téhož vozu protiúčet u dealera jasnou volbou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Pátek, 04. listopadu 2022 - 20:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2329
Registrován: 10-2005
Protiúčet bych také nejraději. I když s tím nemám žádné zkušenosti.
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 24. listopadu 2022 - 17:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 8-2015
Co to je za vozidlo? Nějaký USA domácí výtvor s osmiválcem? Nejsem znalec [happy] Díky

Zdroj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=4707699372573790&set=bc.Abo8 RQkzhFtXiuQIrilihdcMiiQ_YBYwdSLnzmBx9fUM0PkI1Yv0_-_Nxk_BZv6pUgnmZ 24S4cyBafPBxuSWrcLIzRQGBA1ketxnxP8tE7YatuP0StIeljsY198BXDB_5T-rg6 Vh0sxwbgyQxMoUW2dm&opaqueCursor=AbrguzPriASptKjMyEc0k7db8pFkdkHVu jyxKyLmNALRLv9B0SBj5NHcoS4qs2pxVD56mTnfComLcQ-RUmXGDSWJF90DsRWflp JIwiAlpsIKRTDLuga7XK3txeYnvASRQ1gKCLYwXL1jGby1Grhpjelde8Bljsovia0 wtYEXQBdEYbGX_ln_1drFk-tNQmlZkMvfJruKfpgrbcAOB0mlEvCYZOO2AwK2Gh-q jdljeA96wiVmBd77HqoskYpjNbON2KJprgl46Z5LxIcOm7PgqVUqukM-Y66Cy8xC0 HLBdF0GgVykcxBRafNpi6SNDMqanZJVADscX6FiQaQibc4sKT2yS2Fg6X5Vb6mpjr 8OCRFWS2E1jq4w4_cSDHP1ID6_y6QTKSSqTotk9XX53SaJiRfU3WlaX-iQ_KeyPzL DEGv8-zKo5oL0VLLPRvwl_C_ZOh22zsU2ikued0wBEY5wFjjov8sq_wWhgCjcnaNg aBxNu5sStXcWefE-_xNI9CeGbR9sCPqW40zyTQ_IcoYu1m9Bf_oEW_8o7A6yiSAiL af6bPMo5o1AUk4lIlm7S4OFsUJcWPD69gQQgBsc1u39kKFyxZ8SI6-aoCjXZ5pUAk HcoxDfLmPTSUW7EEMphhhINDvc3gHwibP2h5cjgVcPXtZE7J9PT3GnPnvZqcjtGqQ B8OWe7kTNkbHXGq7qgOgkRw5vsg91q1YWX4YP_-AJNAda
-OndraS
Čtvrtek, 24. listopadu 2022 - 20:44:25  
Neregistrovaný host
Typický "hot rod". Nějaký základ vždy ve starém autě, většinou předvalečném, často třeba Ford A nebo jiný vehikl (ony vypadaly všechny podobně, takže tohle nepoznám co to bylo), z toho se vezme budka a značně se upraví. Tady z ní zbyl jenom spodek. Rám bývá stavba, zadní náprava je tuhá jako v USA zvykem a bývá z modernějších aut, stejně jako převodovka, aby to vydrželo krouťáky osmiválců. Motor je v tomto případě Chrysler "Hemi", aspoň teda podle ventilových vík a širokých hlav válců. Sání, resp sací klín resp intake manifold (to mezi hlavama) bude nějakej tuning. V USA toho jde nakonfigurovat X krát X něurekom krát hafo nekonečně, kultura kolem osmiválců jakéhokoliv koncernu je vždy obrovská.
Jinymi slovy stavba to je vždy, zajímavé je, že často to má normální papíry a možno to legálně provozovat.
Vechtr
Pátek, 25. listopadu 2022 - 07:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2015
Vzhledem k tomu, že to nemá ani brzdy, by to snad u nás do provozu nikdo neschválil [proud] Ta přední kola vypadají jako ze Sobi 20, nechápu, jak to ten litinový osmiválec unese.
Veliká divoká zvířata, jako lvi, vlci, medvědi, velbloudi, sloni, hroši, krokodili a pod., přepravují se jen ve zvláštních vozech.
Pátek, 25. listopadu 2022 - 11:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8970
Registrován: 12-2005
U nás ne ale naštěstí jsou i vyspělý státy kde ouředník nemá všeobecnej patent na rozum a spoustu věcí nechavá v režii občanů.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
-OndraS
Pátek, 25. listopadu 2022 - 11:39:11  
Neregistrovaný host
Nevím jak to mají v USA, plus netvrdím že je schváleno konkrétně tuto auto. No, ta absence předních brzd by mě na tom taky technicky vadila (když pominu, že to není můj styl a vadí mi to celý). Na druhou stranu asi nikdonení takovej magor, že by takovej vehikl denně provozoval, a většina tady těch kraksen, pokud má papíry, tak spíš proto, aby se s tím dalo na tu show legálně dojet, nebo se s tím projet mezi vesnicema (i když, v USA vesnice od sebe budou asi tak 100 mil [lol])

Mmchdm hot rody a různý "rody" vz ikají jako stavby i u nás, par jich po srazech vždy jezdí. Samosebou to může zapomenout na RZ a legalitu, takže jsou to pouze showcary a jezdit se s tím dá leda po kempu. Třeba tento je celkem známý a z čeho je budka, asi poznáte (a asi i jiný komponenty). http://g.denik.cz/46/85/hot-rod-dragstrip-lhota-190608-024_denik- galerie-800.jpg Líbí se mi, že někdo se nebál použít řekněme "naše" díly a splácal to celé z lokálních součástek, čímž dodržel to, jak se ty vozy stavěly i v USA, to jest "našel jsem to u strejdy ve stodole". Kromě toho motoru, kterej logicky musel být americkej V8; vypadá to, takhle podle oka, že to je Fordí pětilitr "Windsor" "High output", tzn to co má bratr v Lincolnu (i zadní disky jsou Linec)
Úterý, 29. listopadu 2022 - 18:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 8-2015
Tady je další vozidlo s V8, předpokládám, že ten motor je tuning. Co to je? Ford A z 30. let? Díky. Líbí se mi více než předchozí [happy] Fotka z FB, nejsem autorem [happy]
-OndraS
Pátek, 02. prosince 2022 - 16:49:34  
Neregistrovaný host
Tak jsem se trochu ptal, a z odpovědi jednoho slováka z Texasu je zřejmé toto: ty brzdy (teda jako jejich absence) na předku by v TX nikomu na tamní obdobě technické prohlídky (údajně hodně vzdáleno naší TK, prakticky tam nikoho nic nikdy nezajímá, zčekujou asi, jestli to není kradený a jestli to tvarem zhruba připomíná auto) nevadily. Princip je v tom, že se v tom technik projede, a pokud se mu nějak organizovaně podaří zastavit, tak OK a nezájem, zda to vepředu nemá čím brzdit. Přístup se ovšem údajně dost liší v jednotlivých státech, ovšem v zásadě to má dost daleko do evropských kontrol, kde musí byt homologovanej i držák na kafe.
Pajzák
Sobota, 03. prosince 2022 - 08:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6520
Registrován: 6-2015
Tohle auto před chvílí přijelo na Rohlenku. A po chvíli ve stejném stavu odjelo. No comment.


(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Mauricio
Pondělí, 05. prosince 2022 - 15:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10453
Registrován: 4-2005
Alespoň zabírá jen jedno parkovací místo - narozdíl od autora fotografie, který mám pocit, že krom toho, že zabírá místa minimálně dvě, stojí i na "invalidech".
Pajzák
Pondělí, 05. prosince 2022 - 15:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6528
Registrován: 6-2015
Tam žádné místo pro invalidy není.
Mauricio
Pondělí, 05. prosince 2022 - 15:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10455
Registrován: 4-2005
Proto to dávám do uvozovek (myslím, že tam něco chybí, ale teď nevím, jestli vodorovné nebo svislé značení). Ale spíše jsem tě chtěl jen popíchnout [biggrin]
Pajzák
Pondělí, 05. prosince 2022 - 16:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6530
Registrován: 6-2015
Já vím. Svislé tam není. A vodorovné už skoro taky ne.
Úterý, 06. prosince 2022 - 23:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8982
Registrován: 12-2005
Typyckej oktávkář. Projel kolem volnýho parkovacího místa na fotce. Otočil se na křižovatce tak že skoro zbořil trolejbus. Pak se vrátil na přechod, tam dal zpátečku a takhle zaparkoval. No a šel si koupit grilovaný kuře. Občas mam pocit, že se za ofci platí půlkou mozku.

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Čtvrtek, 15. prosince 2022 - 18:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 8-2015
asi USA rikša s osmiválcem: https://www.facebook.com/416231855114048/photos/a.416257641778136 /8410361435701010/
Pavel2
Čtvrtek, 22. prosince 2022 - 23:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19570
Registrován: 8-2002
Předvánoční lekce parkování:

Sobota, 31. prosince 2022 - 16:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 8-2015
Zlín 31.12.2022 minidodávka Subaru

a minivozítko Aixam
Středa, 04. ledna 2023 - 17:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 8-2015
Zlín Mazda 4.1.2023
Pátek, 13. ledna 2023 - 09:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9048
Registrován: 12-2005
Včera jsem svoji škodu odvezl do servisu. Použil jsem k tomu mercedes sprinter. Cestou jsem neprojel žadnou zrušenou trať, neodvezl žádný odpad do sběru a ani si automobil nevyfotil s pohozenym hajzlem.
Rozloučily se se mnou přední ložiska. Nějakej čas hučely v únosný míře. Ale pak auto déle stálo a pak to začalo dělat tak strašný zvuky, že jsem to nechtěl trápit. Tak jsem si od známýho pujčil odtahovku a těch cca 40 kilometrů to radši odvez na ní.
Řídil jsem v životě lecos ale s odtahovkou to byla premiéra. Přiznam se, bavilo mě to.

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
-OndraS
Pátek, 13. ledna 2023 - 17:06:16  
Neregistrovaný host
(To sis nahrál na smeč)

A proč si to neuděláš sám? Takovou banalitou otravovat servis. Když si člověk neumí sám spravit auto, tak s ním nemá jezdit!

(Sorry já musel [proud])
Pátek, 13. ledna 2023 - 20:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9049
Registrován: 12-2005
No neni to veterán ale spotřebák. Nemam lis ani přípravek kterej je tady potřeba abys to nedojebal. A ve vysledku by to stejně na dvoře nešlo podle slov mechanika (kamaráda) ktetejto servisuje od novoty. Jinak oleje, brzdy, vejfuk, filtry svíce a podobny prkotiny dělam sám. Takže jsem si na nic nenahrál. [crazy]

A když tak hezky rejpeš.... Jestlipak si taky sám přezouváš gumy a vyvažuješ kola?
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
-OndraS
Pátek, 13. ledna 2023 - 20:33:34  
Neregistrovaný host
[lol] No člověče, jednou jsem kola vlastně vyvážil. Strhal jsem z toho asi 200 gramů závaží, některý byly i přímo proti sobě, a auto jezdilo najednou normálně. Nevím kdo to dělal nebo jestli měli nefunkční vyvažovačku, neměl jsem chuť to reklamovat.

Jinak jsem dělal pravda i ložiska, ale na amerikách na to vlastně lis potřeba není, nejsou tam kazety, ale jednotlivý lóža. Teď mě čeká homokineťák na Accordu, ale vůbec nevím, jak se to tentononc a kudma a co vlastně, předohraby nebyly doteď můj obor kromě brzd a kuláčů. Takže nevím, zda se do toho pustit na dvorku.
Pátek, 13. ledna 2023 - 20:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 3-2011
Homokineťák sa dá vymeniť aj na dvore, nebál by som sa toho. Skôr by som mal obavy, či nebudú potrebné nejaké atypické hlavice/bity a pod.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 13. ledna 2023 - 21:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 10-2014
Přesně, povolit středovou matici,srazit kulák řízení,povolit a vysunout spodní otočný čep,vysunout poloosu z náboje,sundat manžetu z homokineťáku a ten následně srazit z poloosy, drží na rozpěracím kroužku v tisicihranu poloosy.Ideální je montážní jáma.
Sobota, 14. ledna 2023 - 07:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 8-2012
Tady máš Ondro nějaký video, popřípadě mrkni i na jiný videa. Nic to není a doporučuji dát pozor na vnitřní homokineťák aby se ti nerozsypaly jehličky z trojhranu. Ale stejně bych dal novou vazelínu a do vnitřního Kloubu, takže to můžeš na větším hadru pomalu rozebrat, vyčistit a dát novou vazelínu a manžetu i na ten vnitřní kloub. A jako bonus pokud Ti teče už gufero na převodovce u poloosy tak můžeš vyměnit i to, když bude osa venku. https://www.youtube.com/watch?v=mWsgHCjfQok
Sobota, 14. ledna 2023 - 07:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 882
Registrován: 8-2012
Tady máš jak se to srazí z osy a vymění https://www.youtube.com/watch?v=BV16HNBKqq4
Sobota, 14. ledna 2023 - 07:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 8-2012
A tady máš vnitřní kloub. Akorát nevím jak je to u Tvýho auta. Tady jsou ty tři prstýnky zajištěné, ale u některých aut nebývají a snadno spadnou a vysypou se z toho jehličky, takže raději na dělat na hadru. jak se dá nová vazelína tak to drží pohromadě a dá se to lehce smontovat. Ten vnitřní kloub uvidíš jestli bude nutný srážet, ale jelikož bývá segrovka až za ním tak ji jen sundáš a kloub jen rukou stahneš. https://www.youtube.com/watch?v=TRra1SWgcgg A pokud budeš dělat obě osy, tak udělej napřed jednu, nasaď zpět a pak teprve druhou, aby nedošlo k pohybu soukolí diferencialu.
(Příspěvek byl editován uživatelem paveljosef.)
Sobota, 14. ledna 2023 - 11:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9050
Registrován: 12-2005
Pozor některý auta mají klouby jistěný segerovkou. Kdysi jsem na fiatu tak dlouho sklepával až jsem kloub rozštíp. [crazy]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Binadrub
Sobota, 14. ledna 2023 - 12:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 11-2008
Martin_100:
"Včera jsem svoji škodu odvezl do servisu. Použil jsem k tomu mercedes sprinter. Cestou jsem neprojel žadnou zrušenou trať, neodvezl žádný odpad do sběru a ani si automobil nevyfotil s pohozenym hajzlem."

Zasmál jsem se jak už dlouho ne! [proud]
Jen mám obavu, že to v cementárnách stejně nedocvakne..
Pavel2
Pondělí, 16. ledna 2023 - 22:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19619
Registrován: 8-2002
V těch zlínských určitě ne, to je jinej vesmír [happy]

m_100:
To už ve tvým okolí došly odtahový Avie i Transity žes musel vzít zavděk ne-úplně-stoletým germánským vehiklem? [happy]
Úterý, 17. ledna 2023 - 06:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9054
Registrován: 12-2005
No transita novějšího než ten mergl bych si taky mohl pujčit. Ale sprinter bydlí nejblíž taxem si pujčil ho. S avií nikoho neznam abych si jí moh pujčit.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Úterý, 17. ledna 2023 - 23:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19622
Registrován: 8-2002
OK, já se ti zeptám jestli bys jí nemohl někdy osedlat... [happy]
Ale mám pocit, že zrovna prochází větší opravou, která by se dala nazvat i generálkou. Na druhou stranu možná by byly i dvě, pokud ta druhá není jen dárcem dílů.
Středa, 18. ledna 2023 - 17:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9057
Registrován: 12-2005
No na Áviích jsem narajtoval takových kilometrů že snad ani neni nutný abych do toho zase lez.....
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Čtvrtek, 09. února 2023 - 11:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5038
Registrován: 11-2006
Malé okénko z cesty…Před pár dny jsem se vrátil z Paříže, jeli jsme autem, tam přes Lucembursko a zpět přímo.

Dlouho jsem nebyl v Německu a tak jsem byl zvědavý na jejich vozový park, hlavně co se protěžované elektromobility týká. Byl jsem nesmírně překvapen, že v Německu jsem potkal snad více starších aut, než v ČR. Naopak jsem potkal naprosto zanedbatelné množství elektroaut. Sem tam nějaká Tesla nebo Enyaq. Stejně tak jsem očekával, že na každé dálniční benzince budou nabíjecí stojany, ale ani to se nekonalo. V Lucembursku byl pak vozový park dost nový, ale opět zanedbatelné množství elektroaut. Ale nabíječky zde byly. V hlavním městě pak jezdilo dost Tesel, většinou taxikářské.

Francie je zvláštní kapitola. Dálnice dost mizerné, většinu cesty omezení na 110kmh. Kromě A4 do Německa, ta většinu cesty byla hezká. V Paříži víceméně nový vozový park a velké množství elektroaut či hybridů, opět hlavně taxikářské vozy a sdílené vozy. Mají také v rámci MHD dost elektrobusů. Staré auto v Paříži nepotkáte, kromě víkendu, kdy neplatí emisní zóny. To se najednou vyrojilo obrovské množství starých aut od nablýskaných veteránů po velmi zachovalé youngtimery. Na několika místech probíhaly i jakési pouliční srazy, vesměs za dohledu Policie.

Cestou tam jsme chytli totální kolabs dopravy v okolí Norimberka, vlivem silného sněžení. My měli obrovské štěstí, že v našem směru dálnice jela sice asi 40 km/h, rychleji si troufli jen čeští a polští řidiči kamionů, ale jela. V opačném směru byla dálnice zablokovaná kamiony, v koloně, která měla asi 50km stála i řada sypačů. I tak jsme zůstali viset přes hodinu na jedné z benzinek, jejíž výjezdy zablokovali točvolanti s kamionama. Jediný řidič jednoho z českých kamionů měl lopatu, díky níž jsme vyhrabávali blokující kamiony. Co tam ostatní řidiči ale předváděli, to jsem byl v úžasu. Většina řidičů českých kamionů byli Ukrajinci a měl jsem pocit, že drží volant poprvé v životě.
Co mě ještě více překvapilo, byla totální laxnost německých policajtů. V situaci, jaká byla v opačném směru, měli dálnici zavřít, ale nikdo nikde a od Berlína na tom velkém křížení tam v klidu najížděly stovky dalších nicnetušících řidičů. Ta dálnice dle zpráv stála další celý den a vyproštovali to tam hasiči a ta jejich technická služba. Při cestě zpět jsem zase žasl, že na rovných širokých úsecích např.kolem Mainheimu mají rychlosti omezené na 120, zatímco v kopcovitých a klikatých částech je rychlost neomezená, ale reálně tam jedete 120. Takže jejich neomezené dálnice jsou dost teoretické.

Neustále je nám předhazováno, jak máme zastaralý vozový park a jak nutně musíme mít elektrovozy, protože na západě je to běžné. Tak já viděl dost odlišný pohled na věc, který mě překvapil.

O dalších věcech ani nemluvím...pokaždé když se vracím jak ze západu, tak z východu, tak jsem rád, že žiju v té naší zaprděné střední Evropě, která vlastně vůbec není tak špatná, jak je neustále předsouváno.(Příspěvek byl editován uživatelem Mirous.)
Pajzák
Čtvrtek, 09. února 2023 - 11:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6719
Registrován: 6-2015
Fordem tam a Fordem zpět?[coze][wink]
Čtvrtek, 09. února 2023 - 12:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5040
Registrován: 11-2006
Pajzák: je to divné, ale ano 😀. Mám s ním najeto teď asi 130 tisíc km, zatím mě nechal stát jen jednou cestou z Jeseníků, když odešel alternátor. Jinak musím říct, že
slouží dobře a to ho nešetřím. Zprvu jsem ho nějak rád neměl, ale když teď někdy jedu něčím novým, ať koncernovým nebo od Fordu, jsem rád za tohle Mondeo, které byť není tak staré, tak nemá vše tupě ovládané přes displej a motor fakt není nějak přidušen a jede. Občas mám možnost jezdit Kodiaqem a to je pro mě utrpení, reakce na plyn naprosto šílená, ty nový auta jsou celkově tak nějak divně nastavený.
Vlastně mě mrzí, že Mondea zařízly. Jediné mínus jsou jízdní vlastnosti na sněhu, ale na to bylo zoufalé i trojkové Mondeo, co jsem měl. A není to úplně úsporný diesel. Za co jsem rád, je i tažná síla, ofiko to smí tahat dvě tuny vlek, což není tak obvyklé u osobáku. Jen bych asi bral 4x4.
Pátek, 10. února 2023 - 18:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9079
Registrován: 12-2005
!Pozor kwas!
Dnes jsem jel se svou Škodou Fabia na nákup. Cestou jsem vyvezl vytříděné plasty do kontejneru.
U obchodu vedle mě zaparkovala malá Tesla. Překvapilo mě jak je to auto malý. Ač Tesly nemam rad líbily se mi detaily jako zadní křídlo a hezky litý kola. Celkově na živo tentvar nevypadá zle. Mít to kvalitnější zpracovaní a slusnej normální pohon pak by tobylo celkem zajímavy auto.


.:konec kwasu:.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Sobota, 11. února 2023 - 16:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 3-2011
Takto ojazdené pneumatiky som asi ešte nevidel. Vozia sa na istom Outlander-ovi, na predných kolesách:

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 11. února 2023 - 18:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9082
Registrován: 12-2005
Podobný měl teď soused. V servisu mu měnili čepy a vysrali se na geošku. Za měsíc byl bez vzorku.... Sice taky nechapu proč to nechal zajít tak daleko aleto je jeho boj. Teď ma gumy novy a geosku prej nechal udělat.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Mauricio
Pondělí, 13. února 2023 - 12:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10530
Registrován: 4-2005
Nedávno jsem taková kola měl taky, ale stačila odborná renovace flexou a jsou jak nová. Ani strážník nic nenamítal při namátkové kontrole vozidla. No jo, když levný ruský pneumatiky na našem trhu nejsou a značky zvučných jmen chtějí za pryž nesmyslné ceny, tak chudým občanům, jako jsem já, nic jinýho nezbývá. Jen u těch na foto už není ani čeho se chytit, ale zase si můžeš vyřezat vlastní vzorek třeba se svým jménem. To je taky plus.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Úterý, 14. února 2023 - 14:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3350
Registrován: 12-2009
Zdravím,

měl bych jeden dotaz, docela mě zaujalo řešení jedné věci v souvislosti s událostí v Praze v ulici Na Královce, zda človíčci, co jim to poškodilo auta / dodávky májí šanci na nějakou náhradu škody a případně od koho? Vlastníka komunikace? Vlastníka pozemku? Pojišťovny? Měl by někdo představu?

Díky moc

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 14. února 2023 - 17:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5048
Registrován: 11-2006
To bude hrozná tahanice. Vyšetřovaní asi prokáže, proč se to sesulo, pak to možná bude platit pojistka viníka a nebo se taky pojištovny můžou točit na tom, že tam auta neměla stát, protože tam byl zákaz. Nedivil bych se ani soudnímu řízení.