Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 15. 5. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 15. 5. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 22. dubna 2020 - 16:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7828
Registrován: 1-2007
Je organizační struktura DPO veřejně přístupná? Podle mě není.
Zajímavé, že organizační struktura DPP (byť ne úplně aktuální) se po chvíli googlení dá najít - odkaz.
Středa, 22. dubna 2020 - 17:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 5-2002
Mouka:
"Je organizační struktura DPO veřejně přístupná? Podle mě není. "

Je přístupná ve výročních zprávách společnosti

Adresa začíná www.dpo.cz … což znamená, že je to oficiální podniková adresa a zde si podnik sám rozhodne, co chce zveřejnit. [kecal] poznámka pro některé
Středa, 22. dubna 2020 - 19:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 2-2017
Moc se mi tu k tomu nechtělo vyjadřovat, nevěděl jsem, co k tomu napsat, hlavně bych nečekal, co způsobí věta kopíroval jsem to ze služebního příkazu, který je veřejně dostupný. Navíc když jsem ze již v minulosti o tom webu párkrát zmínil podobným způsobem (např. viz služební příkaz nebo jsem nápadně brzo věděl, že bude nějaká výluka), tak nikdy se nic nestalo. Myslím si, že ten web není přímo fanouškovský, jak zde zaznělo.

Vtobola to napsal docela dobře, ale vyjádřit se musím k příspěvku od TommyX. Tím ho nechci shazovat, ale mám pocit, že se některé věci o mně za tu dobu, co prošly přes x lidí přes různé diskuse, změnily do podoby, která již je nepřesná až lživá, až se dostaly na K-report.

On totiž os98 je v nelibosti minimálně od doby, kdy u více lidí sháněl kompletní VJŘ všech trakcí.
Možná jen u některých, u většiny z nich ne. Celá ta kindemafie se se mnou nebaví mnohem delší dobu (někteří už více než rok), protože jsem "divný". Tuto informaci mám již dávno ověřenou a s VJŘ to nemá nic společného.

A to dost arogantním způsobem (stručně by se to dalo popsat jako "já jsem fanoušek dopravy a dělám evidenci, tak mi ty data koukejte předložit v kompletní podobě na stříbrném podnose, mám na to právo").
Tady dávám screeny ze tří mailů, ze kterých jsem jen odstranil jméno člověka, který mi je posílal. Z mého pohledu to arogantní není a jinak už to napsat neumím. Prostě se neumím mnohdy obratně vyjadřovat.
https://ctrlv.cz/GMtI, https://ctrlv.cz/FtBC, https://ctrlv.cz/7U9T

Když zjistil, že se tak nestane, měl ještě s pár dalšími kindermafiány v plánu soustavně znepříjemňovat konkrétním lidem v provozu život (nakonec na to nedošlo, alespoň podle toho, co se ke mě dostalo).
Tohle už je lež a nic víc, docela mě zajímá, který šotouš si tohle vymyslel. Problémy se sháněním VJŘ mám od loňského prosince, kdy se se mnou ta kindermafie již dávno nebavila, takže jsem s nimi neměl co plánovat, že bych měl někomu znepříjemňovat v provozu život. Rozhodně jsem nic takového v plánu neměl ani s nikým jiným, ani sám. Pokud někde existuje k tomu důkaz, že jsem to v plánu měl, tak si ho rád přečtu.

Rád bych uzavřel diskusi na toto téma a věnoval se tramvajím, kterých si týká toto vlákno.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Středa, 22. dubna 2020 - 19:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7829
Registrován: 1-2007
Haki: Ale nejsou tam jména jako v té pražské.
Pako
Středa, 22. dubna 2020 - 20:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2372
Registrován: 6-2002
Dobrý večer.

@Haki: Organizační struktura = grafické schéma organizačních vztahů definující hierarchii řízení v organizaci plus obsazení v několika stupních detailní specifikace. Např. u organizační jednotky je uveden vedoucí jednotky jménem a v organizační jednotce pak seznam členů toho oddělení. Nebo v případě větších provozů to bývá vedoucí jednotky + uvedený počet FTE dle profesí.

Oraganizační struktura je ten podklad, který pak naplní docházkový systém a je z ní jasné, kdo komu schvaluje docházku.

Měl jsem na mysli opravdu organigram vč. jmen. Dík.
Středa, 22. dubna 2020 - 21:42:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4424
Registrován: 9-2007
Dobrý večer,

dovolím si do diskuze přispět příspěvkem, který má za cíl ukázat jiný úhel pohledu na samotnou příčinu celého toho humbuku ohledně služebních pomůcek. Berte to klidně abstraktně, ne jako "u nás je to ale takhle a tak to prostě je", ale jako ukázku toho, jak se k tomu staví jinde a proč.

Německé železnice mají jak "populárně-naučný web", tak doslova databázi, kde je například pomůcka řazení vlaků nebo velmi podrobný katalog vozidel.

Konkurence se tak může z pomůcky dozvědět, jako mají DB kapacitu vlaků mezi různými stanicemi, můžou se dozvědět i typy vozů, vyhrazené oddíly, na co které vozy přechází, kdy jede který posilový vůz i soupravové vlaky, co cestující nepřepravují. Ta si to ale může odpozorovat i v provozu nebo z e-shopu, nebo se na to klidně zeptat oficiálně – co konkrétně je na tom vlastně tak nebezpečené, že to stojí za to nezveřejňovat?

Naopak nadšenec, jako já, si tam dokáže najít kde který vůz jezdí a co tak může po cestě čekat. Když ve vlaku něco zapomene, ví, kde zjistit, na jakém vlaku se souprava vrací zpět a kde tak může zkusit ztracenou věc hledat. Může si i zjistit, kde jezdí nějaké zajímavé vozy a mít tak k cestě další zajímavý zážitek. A hlavně má pocit, že je součástí "něčeho" a svůj zájem může rozvíjet, protože k němu má dobré podklady.

Jak jsem psal, můj záměr není se někoho zastávat, nebo křičet "oni to maj takhle, já to tak chci taky a hned!". Chci jen poukázat na to, že ne všude je na informaci, jakou je zjištění kde můžu na jaké vozidlo narazit, stejný pohled. Někde zkrátka rozlišují, co z interních záležitostí je nebezpečené a tedy skutečně utajené, a co svou informační hodnotou nikomu neuškodí a naopak někomu udělá radost. No a proč bychom něco takové nemohli umět i my? [happy]
Středa, 22. dubna 2020 - 21:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2019
Protoze by to byla prace navic toto rozlisovat...
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 08:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7830
Registrován: 1-2007
Vantju: Rozhodně jsou materiály, které ven nepatří za žádnou cenu, to nechci pochybňovat. Ale jinak mi přijde, že se to u nás hrotí až moc. Řekl bych, že k tomu částečně možná přispívá i to, že u nás vládli přes 40 let komunisti a v některých lidech mentální následky stále přetrvávají.

Mnozí z vás jistě slyšeli o 106/1999 Sb. Zákonu o svobodném přístupu k informacím, firma vlastněná městem je podle něj tzv. povinným subjektem. Docela by mě zajímalo, co všechno by se z DP touto cestou dalo získat. Ale bacha, při poskytnutí informací si mohou účtovat "nezbytné" náklady. Některé instituce si tu částku nesmyslně navyšují, aby žadatele odradili. Kolikrát je nutný zásah soudu. Je to spíše pro nějakého studenta práva, který by si to chtěl v praxi vyzkoušet.

Další zajímavou věcí je pak Registr smluv, kam opět firma vlastněná městem musí dávat smlouvy od 50.000 Kč (samozřejmě jsou v zákoně výjimky). Sranda je, když se jistý DP snaží "utajit", za kolik prodal vyřazené tramvaje, ale tady to najdete. Jinak ovšem u některých smluv jsou částky začerněné.
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 08:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 5-2002
Mouka:
"Řekl bych, že k tomu částečně možná přispívá i to, že u nás vládli přes 40 let komunisti a v některých lidech mentální následky stále přetrvávají. "

A není to naopak? Dnes se tají více věcí než kdysi, já pociťuji. Já jsem do práce nastoupil v době, kdy sice komunisté nebyli, ale člověk se dostal skoro všude. Tehda snad nikoho nenapadlo si něco fotit a dělat si seznamy. Dnes je vše zabezpečeno heslem a zjišťuje se, kdo na co potřebuje a jestli tam musí mít přístup. Za komunistů nějaké GDPR nebylo. Dříve bylo více informací přístupných snadněji.
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 13:55:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2011
Haki:
"Dříve bylo více informací přístupných snadněji."
No, nevím.
Halík: „No prostě, kdybyste někde vykládali, jak se jmenuju třeba já, nebo tady soudruh poručík Troník…“
Halík zmerčí majora Halušku: „Četo, pozor!“
Troník: „Soudruhu majore, četa probírá, jak se jmenuje soudruh svobodník a já.“
[proud]
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 18:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 7-2006
Ono je to asi tak kdo se boji věci tají a dělá obstrukce a tady se někdo bojí fest - asi má čeho má máslo na hlavě ví že neinovuje, že na co sáhne na tom se dá najít něco co není košer a kdo se nebojí je průbojný otevřený přátelský a dělá věci po svém a umí přijímat jiný názor, ten nic netají a funguje.
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Pátek, 24. dubna 2020 - 09:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5903
Registrován: 2-2005
Ono taky může jít i jen o to, aby nějací aktivní šťouralové například nezasypávali dopravní podnik řadou nesmyslných návrhů na změny jízdních řádů tak, aby "jejich" spoj jel tam, kam ni zrovna chtějí a nepodkládaly to dokumenty přímo z DP. Tím by si DP sám na sebe ušil bič, protože každým takovým podnětem se musí někdo zabývat. Ten někdo nemůže dělat jinou práci a samozřejmě taky chce výplatu. Čili to stojí peníze navíc. To jen k vozákům či oběhům, když se tady nakously; je potřeba to vidět v širších souvislostech.

V době internetové je výše uvedený princip čím dál častější a nejjednodušší obrana proti takovému "hejtování" je zveřejňování co nejméně informací.

Holt jakou dobu jsme si vytvořili, takovou ji máme...[wink]
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 24. dubna 2020 - 14:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 7-2006
Proč máme pořád pocit, že zásadně musí někdo někomu jen primárně škodit.
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
T3
Sobota, 25. dubna 2020 - 04:56:23  
Neregistrovaný host
Ostravský DP odkoupil z Plzně astru na ND viz odkaz Astra ND
Sobota, 25. dubna 2020 - 17:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5582
Registrován: 11-2007
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2020/4/25/vprodej-plzeskch-aster -pokrauje-dal-vz-m-do-ostravy
Neděle, 26. dubna 2020 - 00:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 9-2007
Trollino_15:
"Holt jakou dobu jsme si vytvořili, takovou ji máme..."
Pan Silesia to hezky nakousl – ano, když budeme zákazníka dopředu považovat za zloděje, tak je to potom těžké... a Vy jste to podtrhnul. [happy]

Neberte si to, prosím, zle, ale tento podezíravý přístup ničí celou společnost – Vám je nepříjemná představa, že někdo může nějaká data zneužít a tomu někomu může být nepříjemné to, že si o něm myslíte, že by mohl něco takového udělat. Navíc v tom, co popisujete, problém opravdu nevidím – kolik takových lidí je schopno něco takového provést? Jakou reálnou škodu/finanční ztrátu to způsobí? V čem to bude jiné, než "tady jsem letmým pohledem do JŘ zjistil, že tohle by šlo udělat takhle..."?

I tak Vám ale rozumím a právě i o tom to celé je – zamyslet se nad tím, jaké mohou být reálné dopady nějaké situace. I já občas řeším stížnosti na jízdní řád, když je to relevantní, předám to kompetentnímu, když ne, stručně odepíšu, proč je to nesmysl. Jedna taková stížnost zabere 10-15 minut, kolik by jich mohlo přijít takový měsíc po zveřejnění osekaných vozových JŘ, ze kterých si šotouši vyčtou číslo kurzu, typ vozidla a jeho odjezdy z konečných?

S tou poslední větou tedy máte pravdu. My všichni tuto dobu tvoříme pořád a je tedy jen na nás, jak se k situacím postavíme. My se rozhodujeme, jak budeme ke komu přistupovat, s předpokladem, jak on bude reagovat na nás či na naše rozhodnutí a my tak můžeme ovlivnit, zda ta doba bude taková, jaká chceme, aby byla. [wink]
Neděle, 26. dubna 2020 - 20:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5907
Registrován: 2-2005
Já myslím, že každý podnik v republice má nějakou negativní zkušenost s nějakým šťouralem. A holt je to o tom, že to jeden zkazí i těm ostatním...v našem případě je to kravina, jindy to kravina být nemusí, několik příkladů jsme tady nastínili.

To jen dnešní mládež má pocit, že všechno musí být veřejné a nejlépe online a tady už se naráží na realitu, že tak to prostě není a nebude. Musíte se s tím naučit žít, nakonec podniky se chrání proti té době, kterou tvoříte i vy.

Některý podnik je striktní, jiný méně, nakonec jde ale celkem o hovno...kdo potřebuje, dostane se ke všem pro něj důležitým informacím bez jmen a souvislostí. Stačí se chovat profiremně, nakonec totiž pravidla nastavuje ten, kdo nese zodpovědnost = společnost.
Pokud to nehodláte respektovat, bude vám podnik házet klacky pod nohy.

PS: Podnik = jakýkoli podnik, ne jen ten dopravní.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 27. dubna 2020 - 07:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 4-2012
Tak já si myslím že je to především každého jeho věc co a jak a jestli zveřejní.
Jako někdo jiný hodnotil která (moje) informace je tak nedůležitá, že na ni má každý na planetě automaticky právo je podle mě nesmysl.
Jako by vám někdo zazvonil u dveří a chtěl indormaci co třeba bude mít k večeři. Vždyť o nic nejde že, tak co. A pak budete ně internetu hodnotit jestli by nebylo lepší kdyby jste měl k večeři to či ono, protože je to z vašeho pohledu určitě lepší, levnější, rychlejší. Vždyť jde jen o jídlo tak proč ne...

Jasně že u podniků financovaných z veřejných peněz musí být jistá transparentnost zajištěna, ale to neznamená, že má každý automatické právo vědět všechno a hned.

A to že někde někdo vyhrabe/najde nějaký cizí dokument také neznamená to, že tím je automaticky veřejný a může se bez omezení troubit do světa. Asi by se vám také nelíbilo kdyby vám nějaký kamarád nebo návštěva doma třeba nafotila nějaké dokumenty co máte zrovna na pracovním stole a pak je dali na internet a hodiny o nich diskutovali. No vaše chyba že jste si nadali pozor...
Ano, ale když pak není slušnost tak se nedivme, že se kde kdo brání co to jde, a může se zdát že i paranoidně a zbytečně.

Přece nebude další oddělení, ketré bude každý dokumet třídit na tajný, supertajný a všechny ostatní se mohou rovnou házet na internet ne?

Zkrátka co je citlivá informace pro mě, nemůže rozhodovat někdo jiný podle sebe, nebo podle někoho jiného.
Pako
Pondělí, 27. dubna 2020 - 08:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 6-2002
Dobré dopoledne.

Prosím, netušíte někdo, co se bude dnes a zítra v noci opravovat v kolejišti na ul. Pavlovova? Budou se přizpůsobovat výhybky z Pavlovovy na OC?

Dík.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 08:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 5-2002
ad Pako: bude se budovat trolej na odbočení z Pavlovovy na OC + současná trolej na Pavlovově ul. se tomu musí přizpůsobit.
Linka1
Pondělí, 27. dubna 2020 - 09:04:45  
Neregistrovaný host
Zdravím,

na webu DPO je uvedeno, že kapacitní omezení mj. pro linku č. 1 je zrušeno ke dni 14.4.2020.
Proč teda jezdí o víkendu na této lince Stadlery nebo Astry?

Díky.
Tramvaj ke globusu
Úterý, 28. dubna 2020 - 11:21:08  
Neregistrovaný host
Na oblíbených stránkách bojujícícím proti tramvajové trati ke Globusu se objevil vzor nesouhlasného vyjádření. Stránky pak nabádají k co největšímu počtu zaslání tohoto vyjádření na krajský úřad. Vzhledem k tomu, že většinou ti co souhlasí mlčí tak jsem vytvořil dokument k SOUHLASNÉMU stanovisku který si můžete stáhnout zde: http://leteckaposta.cz/282950006

Je potřeba ho nejpozději v pondělí 4.5.2020 podat na podatelnu nebo poslat DOPORUČENĚ poštou. Nemám ve zvyku se angažovat, ale tentokrát těch pár korun do dopisu investuji ať to není 100:0 jako minule. Pokud se přidáte budu rád.
pm81
Středa, 29. dubna 2020 - 10:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 5-2019
Tramvajová doprava se postupně vrací k standardu na linkách 8, 10 a k dočasně omezenému provozu na 6, 15. Zdroj: DPO
Linka1 znova
Středa, 29. dubna 2020 - 11:51:55  
Neregistrovaný host
Což bohužel není dopověď na otázku, proč jezdí o víkendu 1,5T na 1, když omezení pro linku 1 bylo zrušeno 14.4., že...
standardní je 2xT i o víkendu.
Středa, 29. dubna 2020 - 16:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8160
Registrován: 2-2006
Několik dní staré snímky z rekonstrukce Výškovických mostů jsou zde.

A ještě propíraná výhybka a zastávka Josefa Kotase viz zde.
Středa, 29. dubna 2020 - 16:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 11-2012
Možná to bude tím že ještě není většina obchodů a obchodních center otevřena, tak ta 1,5T prozatím o víkendech stačí [happy]

Mě dnes docela překvapilo na zastávce Josefa Kotase po 5 h ráno že přijela 1 a hned za ní dorazila další 1
Středa, 29. dubna 2020 - 18:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 8-2002
Ad lukas5: Koukni na JŘ a je tam poznámka, že jede posilový spoj navíc. Je jich tam několik.
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 11:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8167
Registrován: 2-2006
Tramvajovou trať a zastávku v Přívoze čeká modernizace
pm81
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 15:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 5-2019
Máme vizualizaci, jak by měla vypadat modernizovaná zastávka? Předpokládám, že tam bude minimálně zábradlí a střecha jakoby ochrana před deštěm. Budou zastávky posunuty blíže k sobě? Bezbariérový přístup?
David1324
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 16:37:21  
Neregistrovaný host
pm81:
"Máme vizualizaci, jak by měla vypadat modernizovaná zastávka? Předpokládám, že tam bude minimálně zábradlí a střecha jakoby ochrana před deštěm. Budou zastávky posunuty blíže k sobě? Bezbariérový přístup?"

Z dokumentace to vypadá na zastávku vídeňského typu: https://profily.proebiz.com/verejne-zakazky/1481 , příloha číslo 8.
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 16:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2019
Nn, to neni Videnak, to je spis ala Palkovskeho, takze takovy mutant (tzn. uzky ostruvek a zvysena silnice)
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 19:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8170
Registrován: 2-2006
Z odkazu je docela zajímavý tento odstavec:
Modernizace, financovaná z dotací Evropské unie, je součástí rozsáhlejšího projektu modernizací tramvajových tratí na území města Ostravy, který počítá s modernizací trati také v ulicích Výškovické, Hlučínské, Opavské a dalších a který má být realizován do roku 2022.

Jaké zastávky by tedy měly být v následujících měsících a letech (pokud vůbec z EU něco přiteče) modernizovány? A co rozšíření elektronických informačních panelů na zastávkách? Bude se v jejich instalaci pokračovat, jak bylo proklamováno?
Kočkopes
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 19:44:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 10-2017
Vzhledem k lokalitě bude dost těžké udržet tu zastávku Svatopluka Čecha po rekonstrukci v co nejčistším stavu. Má to vůbec smysl rekonstruovat, když to za měsíc bude vypadat hůř jak v původním stavu? [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Kočkopes.)
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 21:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2019
Tam jde spis o to, ze se konecne zvetsi osova vzdalenost, takze nebude dochazet,k nebezpecnemu mijeni tramvaje s tbusem a taky tam nebude ten blby uzky ostruvek...

No, ma byt udelana Vyskovicka v useku Zabreh Vodarna - Kino Luna (a k tomu zastavky Kotva a Zabreh Vodarna), pak Opavska (od esicka po Trebovice, OC) a dal nevim [happy]
David1324
Pátek, 01. května 2020 - 10:34:15  
Neregistrovaný host
Ještě se měla dělat rekonstrukce zástavky Důl Odra - v místě dnešních zastávek pro autobusy má být společná zastávka pro tramvaje a autobusy (jako Křižíkova), ale nevím, zda se to bude realizovat.
https://www.ostrava.cz/cs/urad/hledam-informace/hlavni%20temata/a ktualni-uzemni-rizeni/moravska-ostrava-a-privoz/moravska-ostrava- a-privoz/1956.pdf
Pátek, 01. května 2020 - 12:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 12-2017
Nikde jsem tu neviděl info o otevření mostů pro tram dopravu na ul. Výškovické tak zde je kratší článek z oficiánlích stránek městsa Ostravy.
Lukas26
Pátek, 01. května 2020 - 16:31:14  
Neregistrovaný host
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy bylo v ostravských tramvajích zavedeno hlášení zastávek. V trolejbusech to bylo ve 2. polovině 90. let a v autobusech poprvé v roce 2001. Co se týká tramvaji nemohu se dopátrat data.
Jenki
Pátek, 01. května 2020 - 17:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5578
Registrován: 5-2002
První pokusy byly koncem 80. let ve vozech K2 na lince 8, hromadně pak od roku 1995 se zaváděním digitálního informačního systému. Nedávno se to tu probíralo, je třeba zapátrat v archívu diskuze.
Pezos
Neděle, 03. května 2020 - 10:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 4-2014
Semolina:
"Modernizace, financovaná z dotací Evropské unie, je součástí rozsáhlejšího projektu modernizací tramvajových tratí na území města Ostravy, který počítá s modernizací trati také v ulicích Výškovické, Hlučínské, Opavské a dalších a který má být realizován do roku 2022.

Jaké zastávky by tedy měly být v následujících měsících a letech (pokud vůbec z EU něco přiteče) modernizovány?"
Podle toho popisu chybí třeba Hulváky. Tam je stav opravdu ostudný, hlavně když uvážíme, že se to nestydí nazvat "terminál" [kladivo]
Neděle, 03. května 2020 - 10:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 5-2002
Pezos:
"Podle toho popisu chybí třeba Hulváky. Tam je stav opravdu ostudný, hlavně když uvážíme, že se to nestydí nazvat "terminál" [kladivo]"

Je potřeba znát bližší souvislosti. Bez znalostí takhle mohu kecat furt.
Neděle, 03. května 2020 - 11:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 6-2008
Ad Hulváky. Stav se možná zlepší až vznikne ta slavná vlako tramvaj Karviná Ostrava z Lázní Darkov přes terminál Pohornická krajina do Hulvák. Dostal jsem sice k mapce tratě i JŘ s ukončením na Hranečníku, ale fakticky by to mělo končit na Hulvákách. Ale to už tady určitě nebudu...[andel]

Možná vznikne sekce tramvaje v budoucnu za 100 a více let ...[crazy]
Tam můj příspěvek patří...[wink]
Hulvaki
Neděle, 03. května 2020 - 14:02:58  
Neregistrovaný host
Je potřeba znát bližší souvislosti. Bez znalostí takhle mohu kecat furt.
A jaké jsou souvislosti a znalosti?
Třeba:
Proč nemá bus č. 57 ve směru na terminál zastávku na tramvajové zastávce směrem do centra?
Proč je výstupní zastávka všech -busů na nejvzdálenějším místě od tramvajových zastávek?
Třeba, že to je z důvodu péče o kondici cestujících DPO?
Třeba cestující od Pískových dolů čekají v autobuse, až tramvaj směr Hranečník odjede, a pak mají méně než 20 minut by přešli z výstupní zastávky na tramvajovou zastávku, kde už téměř byli, a ještě si případně při chůzi a při čekání na zastávce mohou vyzkoušet funkčnost svých deštníků. Kde by se jim to ještě poštěstilo!
Pondělí, 04. května 2020 - 12:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 10-2005
Kotva dostane novou zastávku i koleje


Článek o chystané rekonstrukci zastávky Kotva a přilehlé trati, včetně křižovatky (nové odbocovaci pruhy vlevo [ok]).
Realizace by měla začít letos v červenci.
Punk's not dead! blesk happy
Jenki
Pondělí, 04. května 2020 - 14:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5580
Registrován: 5-2002
Hulvaki:
"A jaké jsou souvislosti a znalosti? "

Netvrdím, že to vím úplně přesně, ale napovím : terminál Hulváky ve stávající podobě je nedodělek - chybí mu tramvajové zastávky s ostrůvkem, třeba jako na Prostorné. Jenže aby u toho ostrůvku mohly zastavovat i autobusy (třeba) linky 57 musela by se zvětšit osová vzdálenost kolejí (jako na Křižíkové třeba). Ale to by se musela rozšířit ulice 28. října. Aby se měla kam rozšířit musela by se zbourat hospoda na rohu, ale to by ji musel majitel chtít prodat. Že někdo namaloval terminál přes něčí barák aniž by si dohodl jak jej získá je třeba se ptát nikoliv u DPO, ale u MMO.

Ve výsledku se příslušná část dokumentace i s razítky hodila do skartovačky a řešení tramvajových zastávek se nakreslilo znova a jinak, aby se hospoda do prostoru vešla. Momentálně probíhá papírové a razítkovací kolečko. Detaily zde.

Co se týká problému, že linka 57 nenavazuje na tramvaje směr Hranečník, není problém posunout její časovou polohu, rozbít návaznost na 48 v Pískových dolech a naštvat ještě více lidí. Stačí trošku zatlačit přes příslušný ÚMOb (rozhodovací proces jako obvykle probíhá dle sofistikované vědecké metody "vyhovíme tomu kdo víc řve").
Arogantniclovek
Úterý, 05. května 2020 - 04:48:00  
Neregistrovaný host
Ještě že je tady Jenki když Haki neumí diskutovat a místo odpovědi si vždycky musí rypnout. Děkujeme za nové informace.
Pako
Úterý, 05. května 2020 - 08:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 6-2002
Dobré ráno.

@Arogantniclovek: Tak možná je to tím, že Haki je zaměstnán někde, kde prostě musí respektovat pravidla zaměstnavatele. A zaměstnavatel je jako komunál zřizován obcí.

Jenki také, dokud dělal pro Jenki-Werke (a to byla už ryzí komerčka), nemohl sdělovat info ze zákulisí montáží tramvají v plné nahotě.

A mimochodem, to, co psal Janki, se zde již před nějakou dobou probíralo.

Hezký den.
Úterý, 05. května 2020 - 09:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 5-2002
Znovu zopakuji, co jsem zde psal několikrát. Nehodlám diskutovat s anonymy. Když se někdo stydí podepsat za svůj názor [uhoh]
Úterý, 05. května 2020 - 13:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 12-2007
Jenki: Co se týče návaznosti 57 -> TRAM, pochopil jsem to spíše ve smyslu "proč 57 nezastaví na tramvajové zastávce."
xyzž
Úterý, 05. května 2020 - 16:36:46  
Neregistrovaný host

Novinka na Krive
Úterý, 05. května 2020 - 18:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 11-2012
Pěkná reklama [happy][ok] aspon není přes okna což je super [proud]
Jva
Úterý, 05. května 2020 - 19:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4504
Registrován: 6-2002
Jojo, pěkná reklama, plný huby ekologie, ale kolik benzínu se spálí při pendlování s krabičkou jídla...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
T3
Pátek, 08. května 2020 - 16:08:50  
Neregistrovaný host
Dnes na 2 LF31602
T3
Pátek, 08. května 2020 - 17:05:09  
Neregistrovaný host
Setkání tramvají Stadler Tango NF 2 na zastávce U Hradu
T3
Pátek, 08. května 2020 - 17:10:29  
Neregistrovaný host
Video Stadler NF 2Video
luky_np
Neděle, 10. května 2020 - 13:37:07  
Neregistrovaný host
na Křivé stojí Astra 1208 s CVR na Samsung
Jenki
Pátek, 15. května 2020 - 08:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5583
Registrován: 5-2002
Město rozhodlo.

Opravdu "nečekaný" výsledek...
Goodbye!
Pátek, 15. května 2020 - 09:49:26  
Neregistrovaný host
Takže jsou to zm*di, to víme už dlouho... Teď už půjde údržba do kytek úplně. A z Stadleru se stane šrot... Vize nejmodernějšího podniku se mu stane osudnou.
DobréRáno!
Pátek, 15. května 2020 - 10:43:37  
Neregistrovaný host
Jenki, Goodbye: můžu se poptat, o co přesně jde? Příliš se neorientuji.
Jenki
Pátek, 15. května 2020 - 11:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5584
Registrován: 5-2002
můžu se poptat, o co přesně jde?

O vstup strategického partnera do Ekovy, resp. o její prodej.

V březnu jsem to tady rozebíral a vidím to stále stejně.
Pátek, 15. května 2020 - 11:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 8-2019
Chtělo by to tu přílohu 24, zajímá mne, co přesně Škoda nabídla (protože co jsem slyšel, tak její nabídka byla poměrně děsivá a nikdo příčetný by na to nekývl....)