Diskuse » Železnice » Německo » Archiv diskuse Německo do 06. 6. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse Německo do 06. 6. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Miroslav_ Zikmund
Čtvrtek, 12. května 2022 - 22:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 2-2016
aaabbb : Nejsme v Německu, resp. v Německu není u vlády koalice SPOLU & spol. získavší jen něco přes 43 % odevzdaných platných hlasů, leč má většinu mandátů ...
Čtvrtek, 12. května 2022 - 23:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16016
Registrován: 12-2007
Škoda že u nás stát nějaké akce k podpoře VHD, ať už železniční, autobusové nebo MHD také nepořádá.

Stát veřejnou dopravu (pozn. ne MHD; ta je placena z rozpočtů jednotlivých měst) podporuje dlouhodobě mj. tím, že přispívá (ve většině případů tvoří tyto příspěvky převážnou část pokrytí nákladů; jen menší část je kryta tržbami od cestujících) na její provoz, a to mj. s peněz vybraných na spotřební dani z pohonných hmot, tedy dani zaplacené těmi lidmi, kteří jedou autem.

(Objektivně vzato, už tohle je podpora ažaž, ruku v ruce s tím, že jízdné se - navzdory nynějšímu skokovému růstu provozních nákladů - ani u nás zatím spíše nezvyšovalo.)

v Německu není u vlády koalice SPOLU & spol. získavší jen něco přes 43 % odevzdaných platných hlasů, leč má většinu mandátů ...

Doufám, že podobně tak jste kriticky pohlížel na zavedení 75% slevy pro děti, studenty a seniory v českých vlacích + linkových autobusech, neboť bylo provedeno první, "jednobarevnou" Babišovou vládou, jsoucí v tu chvíli v demisi a bez důvěry; resp. následně bylo drženo v platnosti druhou Babišovou vládou, tou již s důvěrou + koaliční, a to složenou ze dvou subjektů, které v příslušných sněmovních volbách dostaly dohromady jen 36,91 % hlasů.(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pátek, 13. května 2022 - 08:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16017
Registrován: 12-2007
** Samozřejmě jsem to v tom předchozím příspěvku napsal nepřesně/zjednodušeně; větší část železniční dopravy + veškerá linková autobusová doprava jsou objednávány krajskými samosprávami; ne českým státem (což by bylo ještě paradoxnější - stát by zavelel k extrémně nízkému jízdnému + finančně by byl schopen pokrýt výpadek příjmů s tím spojený, ale břímě potřeby pokrýt takto zvýšenou poptávku lidí, aby se do těch vlaků/autobusů vůbec vešli, by zůstala na úplně jiných subjektech).

A když už teda Německo jako inspirace (když už, tak přece se vším všudy, a ne si vybírat jen to, co se komu hodí), tak dodám - v posledních týdnech jsem z "Megaknih" pořídil cca 20 knížek různé velikosti/tloušťky, převážně s dopravní tématikou.

Jedna z nich se věnuje trajektovým přepravám (1963 - 2019) vlaků v trase Puttgarden - Rodby (na můj vkus je tam příliš fotek lodí a o to méně fotek vlaků, ale ani tak nelituji pořízení té publikace). A další z nich je věnována historii tramvajového provozu v jednom severoněmeckém, cca čtvrtmilionovém městě, kde ani značná velikost tohoto města neznamenala zachování tohoto tramvajového provozu (takže v takové - ještě o poznání menší než čtvrt milionu obyv. - Plzni by to taky bylo fajn bez tramvají a trolejbusů, nebo snad ne? [happy]).


Pondělí, 16. května 2022 - 22:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 682
Registrován: 10-2020
Celá DB na měsíc za 9 eur :

Kamarád je kouzelník?
A nebo je kouzelník ten, co mu ji prodal?
Österreich
Pondělí, 16. května 2022 - 23:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 5-2018
Pokud čtu ten článek z Bildu, tak se tam píše, že ve VVO se začíná s prodejem 23.5. a dále je uvedeno, že při prodeji jinde se začátek prodeje může lišit. Kouzelníkem tedy není kamarád ani prodejce.
Miroslav_ Zikmund
Čtvrtek, 19. května 2022 - 16:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 2-2016
David : jenže ta vláda "bez důvěry", resp. vláda "s podporou" se nechvástala (před volbami) tím, že sníží provozní výdaje státu, aniž by to občané poznali ... snížení slevy ze 75 na 50 procent je jaksi v rozporu s tímto tvrzením, protože ti občané, kterých se snížení slevy dotklo to poznali ... v tom je logický rozpor ...
Stejně tak je logický rozpor ve snižování plateb za státního pojištěnce v době, kdy všechny ceny / náklady zdravotnických zařízení stoupají a ministr zdravotnictví tvrdí, že snížení plateb od 1.7.2022 kvalitu zdravotní péče nesníží, protože pojišťovny mají "v globále" miliardové rezervy ... to že narostl balík válečných uprchlíků z Ukrajiny, kteří se stali "zákazníky" zdravotního systému jaksi nebere do úvahy ...
"Dneska" mají pojišťovny rezervy - a co se bude dít, až se ty rezervy vyčerpají nebo je vyčerpá některá menší ZP ... Válek asi doufá, že při průměrné životnosti ministra Zd už v té době bude za vodou ...

A když jsme u toho, tak vlastníkům silničních vozidel se vysoké ceny PHM kompenzují dalším odpuštěním silniční daně - její výnos bude chybět v balíku peněz na údržbu pozemních komunikací, ale že by se tuzemským železničním dopravcům odpustil jako kompenzace vysokých cen PHM nebo nárůst jiných nákladů poplatek za použití ŽDC, k tomu se jaksi "lidumilný" kabinet nemá ...
Čtvrtek, 19. května 2022 - 21:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16041
Registrován: 12-2007
jenže ta vláda "bez důvěry", resp. vláda "s podporou" se nechvástala
Ne, ty se před volbami 2017 chvástaly něčím jiným - např. jak budou "řídit stát jako firmu".
A pak v roce 2019 interpretovali celoevropsky rekordní hospodářské výsledky, rekordní souběžně s tím i u nás, že "řízení státu jako firmy funguje".

se nechvástala (před volbami) tím, že sníží provozní výdaje státu, aniž by to občané poznali ... snížení slevy ze 75 na 50 procent je jaksi v rozporu s tímto tvrzením, protože ti občané, kterých se snížení slevy dotklo to poznali
Nynější vládní strany před volbami 2021 jasně řekly, že pokud se do vlády dostanou, tak ty slevy omezí. Což se stalo.

Mimochodem, s uvedeným nemá vůbec nic společného to, kolik % lidí ty vládní strany ve volbách volilo (což jste vy sám proaktivně psal).

Perličkou je, že žádná z budoucích vládních stran před volbami 2017 neslibovala výrazné slevy ve veřejné dopravě. Tzn. toto zvýšení státních výdajů poté nastalo, aniž by to bylo voličům předem oznámeno.

A 50% sleva na jízdném (tedy službě, která je této skupině lidí i s touto slevou poskytována ve stejném rozsahu a kvalitě jako těm, kteří platí plné jízdné) je nadále sociálně citlivá ažaž.

snižování plateb za státního pojištěnce v době, kdy
... kdy mezitím průběžně rostou hrubé mzdy u "nestátních" pojištěnců, čímž pádem rostou i odvody z těchto lidí na zdravotní pojištění, čímž pádem se toto snížení plateb za státní pojištěnce může vykrýt.

(Ironií je, že toto snížení plateb za pojištěnce znamená kýžené snížení provozních výdajů státu, přesto je kritizujete; a pokud by teda česká vláda zavedla měsíční jízdenku pro veškerou veřejnou dopravu za dejme tomu 200 Kč s tím, že objednatelům/dopravcům vše proplatí, což by samozřejmě znamenalo zvýšení provozních výdajů státu, tak byste byl spokojen, nebo byste do vlády kopal za to zvyšování?)

že by se tuzemským železničním dopravcům odpustil jako kompenzace vysokých cen PHM nebo nárůst jiných nákladů poplatek za použití ŽDC, k tomu se jaksi "lidumilný" kabinet nemá ...
V závazkové osobní dopravě to je řešeno inflačními doložkami v jednotlivých kontraktech.

U ostatních (tzn. nezávazková osobní + jakákoliv nákladní) toto tak jako tak platí jen pro nezávislou trakci (přičemž JVZ v nákladní dopravě mají slevu na poplatku za DC už delší dobu, jestli to teda pořád platí).

(Ale ovšem, kdo chce psa bíti... A to říkám i v situaci, kdy nad nejedním vládním krokem zdvihám obočí, přestože jsem je vnímal jako "mezi slepými jakž takž jednooké").
--------------------------------------(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
jagg
Čtvrtek, 19. května 2022 - 23:22:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 5-2012
ETCS EBA Wunderland heute:
https://www.ffh.de/nachrichten/hessen/suedhessen/311511-gueterzug -bei-dieburg-entgleist-strecke-momentan-gesperrt.html
Pátek, 20. května 2022 - 22:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16045
Registrován: 12-2007
... ještě dovětek k předchozímu:

že by se tuzemským železničním dopravcům odpustil jako kompenzace vysokých cen PHM

Těch se bude (stejně jako silničních dopravců, ať už podnikatelů či soukromých osob) týkat snížení spotřební daně z PHM. Tzn. není pravda, že jim vláda nijak neulehčí.
-----------------------------

Ale ovšem, někdo může brát Německo jako vzor - např. v zavádění extrémně levné jízdenky pro regionální (ne dálkovou dopravu), drastické redukci kolejišť ruku v ruce s likvidací nákladní dopravy na nemalé části tratí (včetně těch ne úplně vedlejších), svého času i značné redukcí sítě (a to i tam, kde by u nás za obdobných okolností vlaky nadále jezdily)...

Třebas tady:


Ne, ani dále do města Adenau, ani dále směrem k Eifelstrecke, už koleje delší dobu nevedou.

I když pravda, kdyby vedly, tak by v 7/2021 dopadly tak, jak dopadla trať pod Ahrbrückem. [sad] https://www.alamy.de/fotos-bilder/flutkatastrophe-ahr.html
Sobota, 21. května 2022 - 17:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2017
Chtěl bych se zeptat, protože jsem to nikde nebyl schopný dohledat - platí v Německu stále povinnost mít ve vší veřejné dopravě covid certifikát (test/očkování), nebo už to je zrušené?
Sobota, 21. května 2022 - 19:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8147
Registrován: 5-2010
Tady to máš.
Když tam pojedeš na 24 hodin tak nemusíš mít nic, jen stále chtějí respirátory v dopravě.
Statistik
Úterý, 24. května 2022 - 08:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7120
Registrován: 6-2004
Zajímavé. V Německu jsem byl naposledy teď v květnu a na víc než 24 hodin. Nikdo po mně žádné očkování ani PCR test nechtěl - restaurace, hotely, firemní objekty... Nikdo to ani nekontroloval. Jediné, co stále platí, byla povinnost respirátorů v hromadné dopravě.
Úterý, 24. května 2022 - 10:20:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 8-2017
V Nemecku staci (chirurgicka) rouska, respirator je potreba v Rakousku a Italii.
Oficialne v Nemecku stale plati (do 31.5.) Einreiseverordnung, dle ktereho by mel kazdy prijizdejici splnit 3G, ale to se uz vubec nikde nekontroluje.
Středa, 25. května 2022 - 20:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9138
Registrován: 12-2011
Něco pro pobavení [biggrin]

Čtvrtek, 26. května 2022 - 09:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5452
Registrován: 9-2007
Kdo ještě nemáte 9-Euro-Ticket a nejste tak netrpěliví jako já, že byste si ji museli koupit online, doporučuji město Naumburg – jízdenky totiž vydávají v pro ně tradiční ručně psané podobě. [proud] Fotka ukradena ze stejného příspěvku.No a když už tam budete, síť doporučuji projet, jezdí tam staré tramvaje typu Gotha.

Za zmínku pak ještě stojí linka S1 VVO, neboť je opět posilována luxusními vozy řady DBuz/DBuza, což je jejich poslední působiště v Německu vůbec. Dle VVO by se měly posilovat i další linky, ale zda tomu tak skutečně bude, to netuším.
Čtvrtek, 26. května 2022 - 11:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 4-2007
Zdravím, mám otázku, jak to vypadá s elektrifikací na německé straně do Chebu? Děje se v tomto ohledu něco? Nenašel jsem nic aktuálního. Děkuji
Čtvrtek, 26. května 2022 - 16:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 7-2017
https://zdopravy.cz/specialni-luzicky-expres-vyjede-na-nevyuzivan e-trate-v-cesko-saskem-pohranici-114940/
Miroslav_ Zikmund
Čtvrtek, 26. května 2022 - 18:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 2-2016
Dj_la_défense : to bude asi poněkud slabší ... Tam toho zase tolik nejezdí, aby se TO vyplatilo
Čtvrtek, 26. května 2022 - 19:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3995
Registrován: 4-2007
MZ: Psalo se o tom před pár lety v rámci elektrifikace do Hofu, že se udělá i ta větev do Chebu. Tak proto se ptám jestli se to nějak děje, nebo ne.
Čtvrtek, 26. května 2022 - 22:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 9-2007
Projekt stále běží, byť absurdně pomalým tempem. Ale třeba je to tak normální... na druhou stranu, co vím, tak se údajně mají měnit i propustky a přestavovat tunely, ve stanicích se mají prodlužovat koleje na 740m, dodělávat ETCS a zrychlovat průjezdy stanicemi, tudíž to bude větší projekt, než jen prostá elektrizace. Nicméně, web je to opravdu krásný.

V jedné části si lze přečíst, že přesný rok uveden není, neboť má před sebou celý soubor ještě mnoho kroků a některé mohou kvůli odvolání trvat dlouho. Hezké ale je, že projekt Norimberk - Cheb už je ve třetině, zatímco podle mě pro Německo důležitější projekt Marktredwitz - Regensburg ještě ne. [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)
Pátek, 27. května 2022 - 11:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 4-2007
Vantju: Děkuju[ok]
Pátek, 27. května 2022 - 18:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 11-2005
Jak jsem byl dlouho s manželkou na dovolené, tak jsem ztratil kontakt s realitou [happy]
Mohl by mě prosím někdo zasvětit do tajů toho 9€ ticketu?
Pokud to chápu správně, platí:
- pro každého kaštana, včetně třeba mě
- v regionálních vlacích, regionálních autobusech i veškeré MHD (asi jako součet všech Länderticketů)
- včetně ranní špičky pracovních dní (žádné 9:00 pravidlo)
- jeden kalendářní měsíc červen/červenec/srpen 2022

...je to tak? Díky!
Nagniti se ven je nevarno.
Pátek, 27. května 2022 - 19:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5455
Registrován: 9-2007
Není dne, kdy bych si na Drehscheibe nečetl, co je nového. [proud]

Tak prosím:
- ano, pro každého
- ano*
- přesně tak, tím se dokonce vyloženě i chlubí
- přesně tak, jeden měsíc za 9 EUR, tři měsíce za 27, ale dá se koupit snad vždy jen na měsíc... přičemž koupit lze všude v Německu, takže šotouši se už předhánějí v tom, kdo má lepší úlovek. Já si ale i nadále stojím za tím, že nejlepší je prostě Naumburg (viz výše), protože jinde to je vesměs termotisk a ten prostě nevydrží, ať už je na sebelepším papíru. Já to mám od DB, protože jsem netrpělivý a mám to tak i jako jízdenku v mobilu, kdyby náhodou.

* – zde probíhají těžké boje s DB Fernverkehr, která si prostě určila, že to v jejich RE platit nebude. To je ale z určitého úhlu pohledu nevhodné, protože někde jsou vlaky DB FV integrované do taktu (namátkou Stuttgart - Singen), jsou na ně navázané přípoje... chvíli se zdálo, že dokonce bude platit tak hloupé pravidlo, že 9-Euro-Ticket zakoupený např. u VRR bude platit v RE vlacích dopravce DB FV na území VRR a jiný 9-Euro-Ticket tady ani jinde ne, ale nakonec to vypadá, že ještě před zahájením platnosti k nějakým dohodám dojde, třeba zrovna tady v případě linky Stuttgart - Singen. Ono to má i nemá logiku, má ji v tom, že je to tarifně RE kde platí tarifní nabídky DB Regio a proč by tam teda tohle platit nemělo, na druhou stranu zase jde o dálkový vlak a chápu, že je snaha, aby davy lidí cestující na 9-Euro-Ticket dálkové vlaky nepřetěžovaly...

Kdyby nakonec došlo k dohodě a 9-Euro-Ticket by platil ve všech RE vlacích DB FV, znamenalo by to i platnost této jízdenky v railjetu. [biggrin] rj Berlin - Gera totiž jede mezi Berlínem a Elsterewrdou, resp. opačně, jako RE 50257/50258/50259. Podobně jsou integrovány i nové IC linky Dresden - Berlin - Warnemünde, pak třeba IC z Brém dále k moři, Gera - Erfurt,...

Přesné podmínky jsou zde úplně dole, poslední odkaz je rozsah platnosti. Samozřejmě to automaticky znamená i platnost na Lucembursko. [proud]

Otázka na závěr – zatím mi nikdo nikde nevysvětlil, zda jízdenka platí po poslední stanici v Německu nebo po gr. bod. Rakouský KimaTicket platí po gr., Němci gr. nemají a je tak těžké sehnat nějakou kvalifikovanou odpověď. Stejně tak mi ale bylo z německé strany sděleno, že LänderTickety platí až z Furth im Wald a Schöny, zatímco u nás je známo, že platí už od hranice...
Pezos
Pátek, 27. května 2022 - 20:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 4-2014
Vantju:
"Ono to má i nemá logiku, má ji v tom, že je to tarifně RE kde platí tarifní nabídky DB Regio a proč by tam teda tohle platit nemělo, na druhou stranu zase jde o dálkový vlak a chápu, že je snaha, aby davy lidí cestující na 9-Euro-Ticket dálkové vlaky nepřetěžovaly... "
DB Fernverkehr se chtěla za každou cenu dostat k dotačnímu lizu, tak ať se snaží [lame]
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Pátek, 27. května 2022 - 20:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 8-2017
Vantju:
"ve všech RE vlacích DB FV, znamenalo by to i platnost této jízdenky v railjetu."
DB Fv zadne vlaky RE neprovozuje, je vsak nekolik relaci/spoju, kde se uznava Regio jizdne.
Pezos:
""DB Fernverkehr se chtěla za každou cenu dostat k dotačnímu lizu, tak ať se snaží [lame]"
DB Fv se k zadnemu lizu dostat nechce, chce, aby v jeho vlacich 9-Euro jizdenka neplatila. Pokud vsak platit ma (musi), tak chce kompenzaci jako Verkehrsverbundy/Regio, to vcelku dava smysl.
Miroslav_ Zikmund
Pátek, 27. května 2022 - 22:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 2-2016
Vantju : pro Lucembursko jízdenka samozřejmě neplatí, protože v Lucembursku je od 29.2.2020 veškerá veřejná doprava zdarma, do I. třídy se platí stanovený příplatek.
Cestující si musí zakupovat pouze jízdenku při cestě do zahraničí. Čili minimálně pro úsek Wasserbillig - Igel.
Jízdenka platí ve vlacích Německo / Lucembursko provozovaných CFL (personál jede z Trieru) v úseku Trier - Igel na němž platí tarif dopravního svazu VRT.
Nelze vyloučit, že CFL velkoryse jízdenku akceptují i v úseku Igel - Wasserbillig, protože náklady na vystavení jízdenky Wasserbillig - Igel (naopak) jsou vyšší než cena jízdenky.
Pátek, 27. května 2022 - 23:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5456
Registrován: 9-2007
Nocni_spoje:
"DB Fv zadne vlaky RE neprovozuje, je vsak nekolik relaci/spoju, kde se uznava Regio jizdne."
Pardon, tak.
Nocni_spoje:
"DB Fv se k zadnemu lizu dostat nechce, chce, aby v jeho vlacich 9-Euro jizdenka neplatila. Pokud vsak platit ma (musi), tak chce kompenzaci jako Verkehrsverbundy/Regio, to vcelku dava smysl."
Není součástí této kompenzace už jen to, co dostávají za uznávání regionálních jízdenek?

Já si tohle pamatuju už léta zpátky z IC Stralsund - Rostock, kde ale neplatí LänderTickety nebo třeba z ICE Frankfurt - Dresden, kde z Riesy do Dresden platí časové jízdenky VVO, nicméně plno vlaků už jezdí v nějakém "absolutním" režimu, kdy pro ně žádné výjimky neplatí, teď třeba zrovna nová linka IC34 v úseku Dillenburg - Siegen - Letmathe a je prostě divné, že se zjevně kompenzace nastavila tak, že z portfolia jízdenek DB Regio ve vlacích platí vše, ale zrovna 9-Euro-Ticket už do toho nezapadl. No a co (ne)vím, tak požadovaná výše kompenzace tam, kde už nějaká aktivita proběhla, je docela brutální, tak kdoví...
Miroslav_ Zikmund:
"Cestující si musí zakupovat pouze jízdenku při cestě do zahraničí. Čili minimálně pro úsek Wasserbillig - Igel."
No a právě v tom je ten chyták, proč píšu, že platí – jízdenka sice zjevně opravdu neplatí (děkuji anonymnímu čtenáři tohoto DF poprvé) v relacích od poslední německé zastávky na hranici, nicméně zrovna zde platí, někde jsem četl o platnosti po bod Igel gr. V tabulce, na kterou odkazuji o pár příspěvků výše, ale úsek po Igel gr. není.

Ještě jsem zapomněl (a tímto děkuji anonymnímu čtenáři tohoto DF podruhé), že jízdenka by měla platit na mnoha šototratích, úzkokolejkách, drážďanských lanovkách,... nicméně mnou odkazovaný dokument u platnosti v tarifním svazu VVO uvádí u těchto specialit platnost "alle (außer Weißeritz- und
Lößnitzgrundbahn,...", je tedy otázkou, co je ta tabulka vlastně zač, neb platnost jízdenky je na stránkách VVO rozepsána vcelku jasně i s příklady.

Už mi tak chybí jediné, zjistit cenu jízdenky Schöna - Schoena(Gr.) v rámci MPS Sebnitz, pokud něco takového existuje. [proud] No a už vůbec nevím, jak je to v relaci Cheb(Gr.) - Schrinding.
Pátek, 27. května 2022 - 23:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 8-2017
Vantju:
"Není součástí této kompenzace už jen to, co dostávají za uznávání regionálních jízdenek? "
Je, ale pred ideou 9-Euro Ticketu. Vehrkersverbunde dostavaji take kompenzaci za 9-Euro Ticket (i kdyz je to "normalni" Regio-jizdenka), tudiz ma smysl, aby za to DB Fv pozadoval take dodatecnou kompenzaci. Pripadne at to tam neplati...
Pondělí, 30. května 2022 - 09:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5457
Registrován: 9-2007
Hlásím pokrok. MPS Sebnitz hranici nezná, tudíž předpokládám, že pro legální překročení hranice s 9-Euro-Ticketem je třeba za 15 Kč jízdenka Schöna - Dolní Žleb. Předpokládám, že by měla jít jako návazný jízdní doklad koupit i ve vlaku u průvodčího bez přirážky, já ji zakoupil normálně na pokladně.

Taková cena je naprosto fajn, tudíž minimálně překročit tuto část hranic nebude problém. Nevím teda ale moc jak dál, minimálně jak třeba z Chebu... je opravdu škoda, že neexistuje dohoda jako mezi Německem a Rakouskem, kdy by tarif ČD platil až do Schöny/Schrindingu/Chałupek/..., minimálně teda celosíťové doklady typu IN100 a podobné ([proud]). Doplácet si skoro dvě stovky za úsek Bohumín Gr. - Chałupki...

Vzhledem k tomu, co je teď za blbou výluku na drážďanské S1 se časově rozhodně vyplatí popojet EC až do Bad Schandau, to vychází od hranice na 110 Kč a jede-li vlak včas, jede po 20 minutách S1 do Drážďan. Od Desira Děčín - Rumburk vlak jede až z Pirny a byť se v Bad Schandau čeká jen necelých 30 minut, výsledná doba cesty z Prahy je delší o téměř 40 minut – EC + S vychází na 3:03, R + RB + S vychází na 3:42.
Pondělí, 30. května 2022 - 10:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9144
Registrován: 12-2011
MPS Sebnitz: Máš pravdu, jízdenk se prodávají na území SRN bez přirážky.

Pokud nástupní stanice cestujícího leží na území ČR a cílová stanice leží na území SRN (nebo opačně) uplatní se zvláštní tarif MPS Sebnitz. Jízdní doklady se vydávají u pokladních přepážek a na trati a 083 u průvodčích ve vlaku. Při nástupu cestujících do vlaku ve stanicích ležících na území SRN se neuplatňuje manipulační přirážka (bez ohledu na případně otevřenou pokladní přepážku nebo ve stanici instalovaný jízdenkový automat).

Pro jízdné v přihraničí s Německem ti dá ještě odpověď tato tabuka: (viz dokument odkaz)


Ten anonymní čtenář musí mít absťák jak sviňa. [proud]

Doplácet si skoro dvě stovky za úsek Bohumín Gr. - Chałupki...
Tam se jezdí přes hranice načerno.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Pondělí, 30. května 2022 - 14:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 11-2005
Vantju:
"Nevím teda ale moc jak dál, minimálně jak třeba z Chebu"

Na všech železničních přechodech kolem Chebu platí MPS Länderbahn, ovšem s výjimkou spěšných vlaků Cheb - Norimberk (které jsou pochopitelně nejšikovnější). Její koupě je ovšem u pokladny dobrodrůžo (pokladní ti bude tvrdit, že "Länderbahn jsou soukromníci a na ty se prodávají lístky jinde"), a na webu to jde, ale s výjimkami některých relací, na něž to bůhvíproč nejde, což vypadá jako nějaká chyba.
Nagniti se ven je nevarno.
Pondělí, 30. května 2022 - 21:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 8-2009
Vantju: Z Chebu do Schirdingu je vlak bez průvodčího, když jsem si v Chebu kupoval jízdenku do Pomezí tak na mě koukala jak tele na nový vrata, že si vůbec někdo kupuje jízdenku[biggrin]. Ale nějaká holčina seděla za zadním stanovišti soupravy (v osobáku) tak nevím jestli to nebyla německá průvodčí a kde vylezla.
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Úterý, 31. května 2022 - 07:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 6-2019
Ano, je to německá děžurná, ale jízdní doklady kontroluje až na německém území.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Středa, 01. června 2022 - 10:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 11-2007
Nejakej tip na projetí nějaké echt zapadlé a hezké lokalky v Německu? [crazy]Samozřejmě něco co nejde normálně projet na Labe Elbe nebo jízdenku přátelství 🙂
Středa, 01. června 2022 - 11:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 4-2020
Dj_tiësto: Moc hezká je třeba trať do Bayrischzell v Alpách [wink]
Středa, 01. června 2022 - 11:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2527
Registrován: 11-2007
Dík 🙂Kouknu jak se tam dostat. Paradoxně nejhorší je dostat se přes čáru, chybí Metropol a Západní Express
Středa, 01. června 2022 - 13:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 4-2020
Dj_tiësto: Tak já z Prahy standardně jezdím Západním expresem do Mnichova a tam už nějakým přípojem, samozřejmě za normální situace bez výluk. Pokud jedete z Prahy nebo Plzně, tak by se dalo přes Cheb a Nürnberg a ještě se do Mnichova svezete ICE [happy]
Středa, 01. června 2022 - 15:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 11-2007
To sice jde ale na nějaké větší projíždeni je to pozdě. Jedině asi teda spát v Chebu a jet prvním osobakem.
Středa, 01. června 2022 - 21:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 1-2004
Pokud se vydáte do Bayrischzell, doporučuji výborný celodenní výlet, který jsem kdysi absolvoval, tj. využít možnost přejezdu přes kopce.
Z Bayerischzell se vrátit jednu stanici do Osterhofen, přejít na lanovku, vyvézt se na Wendelstein, pokračovat zubačkou Wendelsteinbahn na Talbahnhof a projít se po zrušené části zubačky do Branneburgu.
Nebo samozřejmě opačným směrem, nemá chybu. [kladivo]
Znamená to ovšem přespat jednu noc někde v okolí, penzionů je tam hafo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Canfranc.)
Čtvrtek, 02. června 2022 - 07:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 4-2020
Dj_tiësto: No chce to minimálně na víkend, spát někde v Chebu je totální kravina, když můžete přespat v nějakém penzionu nebo na chajdě v Alpách.
Čtvrtek, 02. června 2022 - 09:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 6-2019
Hlavně nebrat hotel Monika. To je neoficiální bordel, chebský pichny platí zhruba 30 litrů měsíčně za pokoj a servis a musí se otáčet, aby si vydělali. Chlamošky byste chytit neměli, ale zajímavému prostředí neuniknete. [proud]
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Čtvrtek, 02. června 2022 - 17:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 11-2007
Canfranc. jo dik za tip asi zkusím 🙂
Tominolopez. To asi jo ale cenově asi jinde. To spíš až ze si na ně někde víc v Německem vnitrozemí.
Ahmad. Nejsem si úplně jistej ale asi sem tam už spal 🙂No je pravda, že mě v noci vzbudily takové ty divné zvuky 😀😀😀
Neděle, 05. června 2022 - 00:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 5-2002
Minireportáž z cesty do Mnichova na veletrh IFAT.
Vyrazil jsem z Teplic v 7:07 Krušnohorem s cca +3. Za Chomutovem celkem poloprázdný. Velice ochotný pán s občerstvením stihl projet vlak několikrát a prodává za až směšné ceny. Aniž bychom někde vyloženě stáli bylo v Chebu +11 (pomalé jízdy). Navazující spěšňák do Norimberka (asi Regioswinger) počkal, i když přestupujících bylo jen pár. Vítala mě už německá průvodčí a vlak byl solidně zaplněn. Kontrola jízdenek hned po odjezdu a poslední ten den. V Norimberku načas, naměřil jsem rychlost až 160 km/h, což je solidní na neelektrifikovanou trať. Před Norimberkem hlásila průvodčí nejbližší přípoje a jejich nástupiště.
Z Norimberka ICE do Mnichova (jezdí vlastně co půlhodinu...), dal jsem si v jídelňáku výborný eintopf a pivo a naměřil při konzumaci vmax 285 km/h. V Mnichově +5 bez nějaké zjevné příčiny. Wifi funkční a solidně rychlá i při těch 280 km/h.

Zpět přes Prahu (ještě jsem neměl projetou trať 180 ani Ejpovický tunel, jinak je to o 2 hodiny navíc nicméně za stajnou cenu). Länderbahn, dopravce na Německé části, tady úlohu příliš nezvládl. Vlak jel z Mnichova plný až narvaný, nicméně bez části do Prahy, přestup byl až ve Schwandorfu. Informace o tomto šla nejprve jen v němčině a teprve někde před Regensburgem i v angličině, což hafo cizích turistů moc neocenilo a vypadali dost nervózě. Už z Mnichova cca o 6 minut později, z Regensburgu cca +13. Wifi funkční, ale bez internetu. Slibované občerstvení formou minibaru také nikde, lidi se ptali. Průvodčí se ani jednou neukázal.
Ve Fürthu nastoupil český průvodčí s ochrankou a rozběhl se internet. V Plzni přistoupil i český minibar. V Plzni včas, v Praze jízda přes most inteligence, pak dlouhé stání v Krči, na hlavním na minutu přesně.
Chtělo by to doladit detaily (wifi, občerstvení) a úroveň by byla srovnatelná s jinými EC. Velké mínus průvodčímu Länderbahnu za nevalné informování.
Neděle, 05. června 2022 - 07:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 9-2007
612, Regioswinger, je geniální vynález. Není to nízkopodlažní, ale klopí to, jezdí to 160... nejspíše i spotřeba nebude patřit k přednostem, ale i díky úpravám tratí pro provoz těchto jednotek je jejich efektivita obrovská, je to regulérní rychlíková jednotka. Někdy jezdí ve dvou, někdy až ve čtyřech a po cestě se různě spojuje (např. Cheb - Nürnberg se v Pegnitz spojuje s jednotkou z Hofu). Některé jednotky už ale (trvale) stojí, nenízkopodlažnost je v regionální dopravě trochu problém a tak už třeba nejezdí z Drážďan do Liberce nebo z Chemnitz do Lipska (byť tam 612 nahradilo to, co 612 nahradila předtím [crazy]).

Alex je oproti tomu těžký Balkán. Nic nefunguje, poslední dvě cesty byly komplikované nesrovnatelně větším dílem na německém území, nejen absurdním pravidlem nenarušit v případě zpoždění jednoho vlaku vlak jiný (a tedy z Furthu do Schwandorfu udělat 30 minut), ale i absolutním nezájmem personálu řešit mimořádnou situaci. Poslední cesta v únoru z Mnichova probíhala tak, že u Kubice popadaly stromy a EC do Prahy tak skončilo ve Schwandorfu. To nám posádka oznámila poté, co už vlak stál ve stanici, asi sto lidí tak bylo vyhnáno ven a tam nikdo, na celém nádraží byly dvě paní obsluhující nádražní pekárnu. Jedna byla spojená s luxusním pajzlem, tam jsme strávili asi dvě hodiny čekání než něco přijede od Prahy, to ve Schwandorfu skončilo, ale nejelo se hned, ještě zhruba 40 minut se stálo ve Schwandorfu "z neznámých důvodů", dle vlakové čety, vykuřující jednu cigaretu za druhou u lokomotivy. Dojezd do Prahy přesně v jednu ráno...

No a kouření se obecně nebere jako problém, zatímco u nás existují jistí experti co už mají opálené dlaně od skrývání cigarety při tajném pokuřování když se nikdo nedívá, v Německu si vlaková četa zapálí na nástupišti prakticky ještě ve dveřích při výstupu. [lol] Osobně mi to nevadí, jen jsem zvyklý na ten náš standard...

Jinak se hlásím z EC 178. Plán dnešního výletu jsem si otočil, abych se vyhnul RE z Lipska do Drážďan v neděli podvečer, tak uvidíme. Včerejší průzkumník linky RB25, o které jsem tu chtěl napsat, ale ještě jsem se k tomu nedostal, nehlásil úspěch.
Mladějov
Neděle, 05. června 2022 - 07:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17943
Registrován: 3-2007
Kefalín, co je pro vás taká efektivita? [lol]
Neděle, 05. června 2022 - 08:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 6-2019
No a my, co musíme trpět prdelní masakr v 612, bychom zase uvítali soupravy Alexí. [biggrin] Tuhle jsem jel skoro tři hodiny z Aulendorfu do Stutgartu (přes Balingen) a to už se nedá (i když si je nový provozovatel přemaloval na hezčí barvičky).
A to jsem se jen mihnul na dolní Wutachtalbahn - rekreačně z Waldshutu do Weizenu velryba (dokonce s fifinou), našvihlá jako prase, poté zpátky dolů k Rýnu. Pak patrem až k Bodamskýmu jezeru (koupání voda odporně teplá, nedoporučuji, vůbec se člověk neosvěží) a do Bad Wurzachu dalším rekreákem.
O předešlém průjezdu z Chebu přes NUE do Bruselu nemá cenu ztrácet slov - do Nürnberg klasika, dále do Sralsfurtu, pardon Frankfurtu ICE, tam oběd u Bosňáků na autobusáku (čevábi) a dále přímým ICE až do metropole špíny, bordelu a kurev, totiž do Brusele. Ten byl na 99 % vymístenkovanej, naštěstí jsme to tušili a 25 minut před odjezdem zabrali posledních pár volných míst. První zpoždění už v uzlu Frankfurt - přes abwz. Forsthaus na Neu Inselburg (komu tahle spojka chybí, může jí deflorovat ranním ICE z Darmstadtu, co jede přímo na Fraport), tam úvrať a skoro s půlhodinou (i mimo výlukový JŘ) hurá do Albánie Západu. Popojíždění po NBS Köln - Frankfurt, půl hodina navíc zpoždění při přecpání vlaku v Kolíně (domlouvání cestujícím, aby vystoupili... na obušky naštěstí nedošlo).
Ve finále ICE ani nedojelo na Midi - chudáci cestující byli bez informací vykopnuti na Noordu a vlak otočen tam; s nějakými +65´. Prostě pátek a skvělé staré unijní země. Tím nám následně ujely "P" spoje SNCB, čimž se program dost pozměnil.
Brusel sám opět nezklamal. Bordel, děvky (na Schaerbecku koukat pod východní zeď, většina má jen kalhotky a někdy snad ani ty ne, černé kozy se jim valí ven...pěkné), páteční večer byl veselý. 4* hotel na úrovni běžné trojky, takže další den s World Trainem rychle pryč, ale to už byl jiný příběh.

Chomutovák: v Chebu je čekačka R/IC/Sp 10 minut. Bývaly doby, kdy max. +2 a už se jelo. Těch +10 však nevadí, Sp/RE do NUE jsou vyvatované ažaž.

Ještě jedna DB tortura mě čeká v červenci, ale nevím nevím. Zajel bych si na Bornholm, ale když jsem viděl ceny za nocleh v Ronne...[uhoh]. Sprnu pak už raději po Autobahnhen do Harzu (KZ Dora, nějaký štoly) a rychle pryč na daleký sever.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 05. června 2022 - 09:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 6-2019
Dobré ráno a pokud máte tu správnou jízdenku za 9 euro, tak hurá na výlet! 🤣🤣🤣
https://www.facebook.com/reel/995281714455311?fs=e&s=cl
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 05. června 2022 - 10:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 9-2015
Pro info ze soboty: Liberec - Zittau:
Vlaky v 9:32 do BRD a v 17:35 příjezd zpět obsazenost max 50% sedadel.
Jednosměrná jízdenka za 50 Kč ve vlaku (TL i TLX).
Jízdenku 9 Eur (pokud ji nekupujete přes internet) prodá průvodčí také.
Návaznosti na německé straně mizerné. Vlaky většinou bez záchoda.
Návaznost z Prahy strašná: 9:32 je první vlak, který se celkem bezpečně chytá, neb busy z Prahy jedou až cca od 8h. Zpět buď busem predpůlnočním courákem za 2h z Liberce na Čerňák nebo se vracet podstatně dříve.
Jinak ale lze do Lužice podniknout příjemný výlet.
Teda až na ty náhubky, ale tady na dálném východě je zas tak vážně neberou.
Neděle, 05. června 2022 - 10:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2007
číslo příspěvku: 3181
Dobré ráno a pokud máte tu správnou jízdenku za 9 euro, tak hurá na výlet
FB odezva:
Obsah teď není dostupný.
Asi chybný odkaz.
Neděle, 05. června 2022 - 11:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 6-2019
Bylo tam video z Hamburg Hbf. s naprosto masakroidním davem lidu, co se cpal po schodech dolů na přeplněné nástupiště a do vlaku. Taková malá Indie, případně uprchlické vlaky z Kyjeva při jeho obléhání na jaře.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 05. června 2022 - 12:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 4-2014
Chomutovák - Länderbahnu jsou ty rychlíky Praha - Mnichov tak nějak šumák a žádné zlepšení se od této společnosti čekat nedá. Naštěstí od roku 2023 na těchto rychlících končí a přebírá je dceřiná společnost rakouské OBB.
Neděle, 05. června 2022 - 23:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5460
Registrován: 9-2007
Mladějov:
"Kefalín, co je pro vás taká efektivita?"
Tak to je snad jasné - 612 má maximální povolenou rychlost 160 km/h a umí se naklápět, Desiro, které tyhle jednotky nahradilo na linkách z Drážďan na východ umí max 120 km/h a neklopí... co se úprav týče, tak o těch přesně netuším, ale vím, že třeba do tratě Leipzig Hbf - Chemnitz Hbf se kdysi investovalo s cílem maximálně využít naklápění a max. povolenou rychlost jednotek řady 612. Ty tam pak také jezdily, v roce 2013 jsem se svezl, ale i přes úpravy tratě tam dnes jezdí Herkules a Béčka.
---
Jinak dnes byl masakr snad jen ranní RE v 9:06 z Drážďan do Lipska - čekal jsem, že pojede Dosto, nejelo a jely dvě trojité 442. Asi o nedělích jezdí jen jedna 442, ale tady se stálo už z Hbf, po Riesu se ještě někdo pokoušel vmáčknout a ty tři zastávky mezi Riesou a Wurzenem už byly bez šance, nikdo nevystupoval a stejně tak se ani nikdo nepokoušel o nástup. S3 Wurzen - Halle už v normě, RB25 Halle - Saalfeld byl v obydlenější oblasti po Jenu obsazen slušně a chvíli se i stálo, z Jeny do Saalfeldu byla obsazenost hodně malá. RB Saalfeld - Gera i Gera - Adorf vypadaly stejně, 2x 650, obsazena většina míst k sezení (ale pro přistupující bylo vždy nějaké volné; byť někdo chvíli i stál), ale nic neobvyklého.

Tzn. platí asi celkem očekávaná a zmiňovaná úvaha - u méně vytížených linek se to moc neprojeví, u těch více vytížených se to naopak projeví extrémně a tipnul bych si, že to negativně ovlivní i některé z těch, kteří byli a plánují být "pendlerství" věrní, protože cestovat v tak natřískaném vlaku, jako byla ta dnešní RE50 nebo nějaké jiné vlaky co jsem viděl, to asi člověk nechce podstupovat nějak častěji.
Pondělí, 06. června 2022 - 12:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 9-2015
Tak jestli někde k přeplňování dochází, tak jsem dost zvědavý, jak se k tomu organizátoři akce postaví. Moc možností nápravy asi nemají. I když nějaké ano:
1) neprodávat už další jízdenky po dosažení určitého množství,
2) jízdenky zdražit, třeba na 30 E, buď už trvale nebo vždy od vyprodání levného kontingentu
Pondělí, 06. června 2022 - 12:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 7-2017
[happy]

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vitejte-v-pekle-v -nemecke-verejne-doprave-vypukl-s-levnymi-jizdenkami-chaos-403992 20#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_va rBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Pondělí, 06. června 2022 - 13:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12309
Registrován: 4-2003
Jojo "Pankáči dobyli Sylt, baštu smetánky". [proud][lol][biggrin]
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Quex
Pondělí, 06. června 2022 - 13:15:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8628
Registrován: 5-2002
Navíc ti, kteří chtěli jet z Hamburku či Brém na prodloužený víkend k moři, si s sebou nemohli brát kola.

Tak to je fakt hrůza.[crazy]
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Pondělí, 06. června 2022 - 13:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5461
Registrován: 9-2007
To je totiž český úhel pohledu, bez kontextu to vyzní tak, jak na to reagujete.

Faktem ale je, že poptávka po přepravě kol je v Německu neskutečná, když je venku hezky, tak podvečer bývají vlaky naprosto přeplněné koly a cyklisté se přepravy dožadují i poté, co jsou v patrových vozech kola dole v prostoru, v mezipatře, nahoře i na představku a do vlaku se viditelně nedá nastoupit. Od roku 2020 jsem jel německou regionálkou na nějakou delší vzdálenost asi pětkrát, kamarád i víckrát a nejednou vlak nabral 30-40 minut zpoždění kvůli návalu cyklistů. Mně se to stalo třeba na RE Rostock - Hamburk, kamarádovi na RE z Prenzlau do Berlína a ujel mu kvůli tomu vlak na Prahu.

Samozřejmě netvrdím, že by se přeprava kol měla zakázat či omezovat, osobně sám netuším proč ze strany DB a objednavatelů není větší snaha přepravu kol monitorovat a posilovat, ale opravdu platí, že pro nás jsou "přepravní proudy kol" po Německu nepředstavitelné a dobře vím, že to vadí i mnoha místním.

To je ostatně důsledek onoho rozhodnutí, že k 9-Euro-Ticketu s sebou nelze brát kolo, protože je už tak problém do těch téměř neposílených souprav nasoukat běžné cestující, natož cestující s kolem. Ono by to totiž třeba v případě Syltu mohlo znamenat, že nějaké RE o pěti patrových vozech by mělo být všechny prostory ve spodním patře jen se sklápěčkama, ale to by zase ani zdaleka nepostačovala kapacita pro cestující samotné...
Pondělí, 06. června 2022 - 14:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 6-2019
Kontext je takový, že nabídli lidem cestování skoro zadara a přeplňují se jim vlaky. Nic víc a nic míň.
Pokud je toto český úhel pohledu, pak by mě zajímal ten německý.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Pondělí, 06. června 2022 - 19:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2004
Kolisté by měli jezdit na kole a ne se cpát s kolem do vlaku... To je přeci zásadní věc [kladivo] [lol]

To se budou za chvíli - v rámci rovnoprávnosti - cpát do vlaku lidi s kanoema, koloběžkama, koňma atd... [lol]

Každý bude chtít "kousek popojet". A my vobyčejný cestující začneme konečně chodit pěšky...[rofl]
Pondělí, 06. června 2022 - 19:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 6-2019
To ne. Ale když nebudou mít jiné možnosti, tak pojedou auty. Což asi není ani moc eko, ani sexy (voser s řízením).
Prostě přes dopravu zdarma to asi nepůjde.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.