Diskuse » Železnice » Tratě na Vysočině » Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 17. 7. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 17. 7. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 31. května 2021 - 19:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24499
Registrován: 5-2002
DH: Já na rozdíl od tebe nejsem součást toho tvrdého jádra, které tady pravidelně rozpoutává flamewar.
Tenhle konkrétní flamewar tady rozpoutal JxL zmínkou o mafiánských praktikách, to jen tak na okraj.
Ale chápu, že potřebuješ honem rychle odvést pozornost od toho, žes s mým žitím z peněz skrz SŽ šlápl do hovna, místo aby ses chlapsky omluvil.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 31. května 2021 - 20:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 8-2017
Hajnej, nezlobte se ale na to rozhodnutí kdo do čeho stoupl tu asi jste zvědavý akorát vy.

A co se týče toho jestli Vy z infra peněz od SŽ žijete, nebo ne, to by bylo třeba mít přístup k účtu Vašeho zaměstnavatele. Nicméně celkový obraz české železnice je takový že si to tu pár firem, včetně AŽD, prostě sprostě zprivatizovalo. Od projekce přes zabezpečovačku až po pražce. Nevybavuji si, možná mne opravíte, že bych v posledních letech mohl slyšet o stavbě kde by ZZ nebylo od AŽD. ETCS taky budí dojem že bylo šité na míru. A před půl rokem se snad i tu (vlákno Stavby v síti TEN-T?) řešilo proč je tak málo dodavatelů výhybek a pražců na stavby SŽ.

Pokud dvacet let po vstupu do EU a při existenci evropských norem pořád platí jakési "zvláštní normy a certifikáty SŽ", které tu má jenom omezený počet firem, tak se fakt nezlobte, ale z pohledu veřejnosti to jako síť na vysávání státu firmami, které by jinak nepřežily, vypadá.
Pondělí, 31. května 2021 - 21:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 7-2017
K.S. 855: Nedávno se jinde ve zdejší diskusi
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4268846
probíralo TZZ resp. DOZ D3 na trati Senice na Hané - Kostelec na Hané na bázi REMOTE 98 od AK signal.
https://aksignal.cz/produkty/doz-d3-dalkove-ovladani-pro-trate-d3
Padl tam názor, že AK signal není perspektivní firma, bohužel už nebylo uvedeno proč. Jejich systém byl přitom zvolen a koncem loňského roku realizován pro zabezpečení úseku D3 K. Vary - Johanngeorgenstadt po známém průseru v Perninku:
https://aksignal.cz/file/5093a4bec27230c903b7e1d26b7d486b/1153/Sv et_prumyslu_1-2021.pdf
Firma pracuje i jinde v síti SŽ a dost často také na Slovensku a má (aspoň pokud jako mírně poučený laik dokážu posoudit) slušné reference, takže v technické stránce věci ta její "neperspektivnost" nejspíš nespočívá. Do toho pozadí (kteří kluci s kým mluví a s kým ne) bohužel nebo naštěstí nevidím, ale nikdo se nemůže divit, že když má někdo z dodavatelů takové výsadní postavení jako AŽD nebo ŽPSV, které nelze dost dobře zdůvodnit jen technicky (a možná ani obchodně), vyvolává to přinejmenším někomu nepohodlné otázky. Reagovat na ně hystericky à la Hajnej je pro AŽD (i pro další oblíbené dodavatele SŽ) medvědí služba a jenom to posiluje všelijaké dohady.

BTW, možná by stálo za to zjistit, proč si AK signal vybrala pro vybudování DOZ D3 i nestátní Železnice Desná...

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Pondělí, 31. května 2021 - 22:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11213
Registrován: 5-2002
BTW: klidně vám řeknu, proč jsem si ho v roce 1998 vybral já.

Měl funkční produkt, za rozumný peníz a navíc dokázal "dábelsky" rychle pracovat...

Aneb: poptávka začátek března 1998, dokumentace ke stavebnímu řízení březen 1998, zahájení prací duben 1998, převzetí provozu 23.5.1998, úplné dokončení projektu 11.7.1998...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pondělí, 31. května 2021 - 23:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24502
Registrován: 5-2002
KS, DH: Napříč různými obory není nic neobvyklého, že malé zakázky dělávají malé firmy a velké zakázky zase ty velké. Ty malé jsou totiž obvykle pružnější a ty velké mají zase kam sáhnout v případě nečekaných komplikací, o které nebývá nouze.
Teď vám to tu Petr na svém příkladu naservíroval na stříbrném podnose. Podobně jsem si já na svůj barák nezval Metrostav, ale zedníka-živnostníka, ale zrovna tak by mě na druhou stranu poněkud zneklidnilo, kdyby ten živnostník měl stavě metro.
Stejně tak bych očekával, že stovku na zítřejší cigára si Dědek Hank přichystá do hrníčku na polici, kdežto s celoživotními úsporami zamíří do nějaké větší instituce.

Jedinec obeznámený s tím kterým oborem se tomu nediví, ti druzí se v tom snaží hledat senzaci. Doufám jen, že toto vysvětlení nebude zase shledáno hysterickým... [crazy]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 31. května 2021 - 23:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10101
Registrován: 5-2007
K.S.: Problém nie je v žiadnych zvláštnych normách ani certifikátoch Správy železnic. To je povinná byrokratická jazda, ktorú musia periodicky absolvovať aj tuzemskí dodávatelia a nie je to nič neprekonateľné. Keď vezmeme zabezpečovačku, jediná vec, ktorá sa teoreticky dá považovať za bariéru je samotný predpis ZTP-JOP, ale ani rezignácia na jednotný predpis pre ovládacie pracovisko podľa mňa neprinesie väčšiu konkurenciu (zato prinesie väčšie náklady v mnohých ostatných položkách), pokiaľ sa neodstráni hlavný problém.

Tým problémom je rozsah stavieb, ktoré je SŽ schopná pripravovať. Aby sa veľkým zahraničným firmám v oblasti ZZ oplatilo vstupovať na trh v ČR, musel by sa niekoľkonásobne zväčšiť jednorázový rozsah pripravovaných stavieb. Správa železnic by v rámci jednej jedinej stavby musela súťažiť napr. celý jeden sál CDP (takže trebárs Velim-Kralupy). A aj to je možno málo, notabene ak si SŽ chce zachovať JOPku. Alebo si našpecifikovať otvorené rozhrania pre jednotlivé systémy, čo by v situácii keď sa jedná o zariadenie k bezpečnosti relevantné bolo neuveriteľne zložité (viď to, ako neslávne dopadli otvorené rozhrania v rámci ETCS, jediné čo z toho zostalo sú tie dve kľúčové - balíza-mobilka a rbc-mobilka).

Nevybavuji si, možná mne opravíte, že bych v posledních letech mohl slyšet o stavbě kde by ZZ nebylo od AŽD.
Napríklad revitalizace Týniště - Broumov, revitalizace Pardubice - Ždírec nad Doubravou.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
flink
Úterý, 01. června 2021 - 07:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2017
Asdf:
"Napríklad revitalizace Týniště - Broumov, revitalizace Pardubice - Ždírec nad Doubravou."
AZD koupila Starmon.
Úterý, 01. června 2021 - 08:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 7-2017
Hajnej:
" Jedinec obeznámený s tím kterým oborem se tomu nediví..."

... zatímco neobeznámený jedinec chodí na podobné diskuse jako je tato a očekává, že se mu dostane rozumného vysvětlení slušnou formou a nikoli označování nepohodlných dotazů za vysírky ze strany několika fachidiotů s klapkama na očích.

Hajnej:
" Stejně tak bych očekával, že stovku na zítřejší cigára si Dědek Hank přichystá do hrníčku na polici..."

Zase mimo terč, dědek hank nekouří a peníze v hrníčcích neschraňuje... [rofl]
Úterý, 01. června 2021 - 08:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3385
Registrován: 7-2017
Asdf:
"K.S.: Aby sa veľkým zahraničným firmám v oblasti ZZ oplatilo vstupovať na trh v ČR, musel by sa niekoľkonásobne zväčšiť jednorázový rozsah pripravovaných stavieb."

To ovšem není důsledek působení přírodního zákona. Z toho je vidět, jak je trh deformovaný ve prospěch největších hráčů. Pracoval jsem u čistě českého výrobce a dodavatele strojírenských investičních celků, který uměl postavit v cizině na zelené louce fabriku a vyrobit a smontovat pro ni kompletní technologii v hodnotě jednotek miliard Kč i vyrobit a dodat drobné technicky vyspělé speciální zařízení za stovky tisíc. Jedna taková fabrika byla asi maximum, co podnik dokázal výrobně a organizačně ukočírovat v jednom období. Nakonec podnik skončil jako součást větší zahraniční firmy, která takových fabrik uměla současně stavět po celém světě třeba deset, včetně souběžné výroby a montáže zařízení pro ně. Koneckonců i můj zaměstnavatel před tím, než byl sám pohlcen, ještě stihl skoupit po Evropě několik firem, které skončily jako samostatné dřív než on.

Historie nejméně posledních 150 let ukazuje, že takhle velké firmy, od největších US železničních společností 2. poloviny 19. století až po dnešní konglomeráty typu (např.) Siemens, mají dlouhé prsty do vrcholové politiky a ohýbají si ji ve svůj prospěch všemi možnými legálními i nelegálními prostředky. V menším se totéž nepochybně děje i ve zdejších poměrech.
Úterý, 01. června 2021 - 17:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24504
Registrován: 5-2002
DH: očekává, že se mu dostane rozumného vysvětlení slušnou formou a nikoli označování nepohodlných dotazů
Když tedy někdo touží po rozumném vysvětlení, proč pokládá nerozumné dotazy, nebo dokonce místo pokládání dotazů píše rovnou o "jevech"?
A proč přitom překrucuje tvrzení jiných? Nikde jsem totiž nepsal, že se o ty jevy nemáme zajímat vůbec, pouze jsem konstatoval, že je špatně, když je to to první, oč se zajímáme.

V menším se totéž nepochybně děje i ve zdejších poměrech.
Nějak se v tom začínám ztrácet. Co je tedy špatně na tom, že můj chlebodárce má v tuzemsku většinový podíl na realizovaných stavbách? To, že to není hromada menších firem, nebo to, že to není nějaká (logicky ještě větší) zahraniční firma?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 01. června 2021 - 18:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10102
Registrován: 5-2007
flink:
"AZD koupila Starmon."
V dobe keď prvá menovaná stavba bola cca. trištvrte roka rozostavaná a druhá menovaná stavba 2 roky hotová.

dědek_hank:
"To ovšem není důsledek působení přírodního zákona. Z toho je vidět, jak je trh deformovaný ve prospěch největších hráčů."
Minimálne je to príčina nezávislá od dodávateľa. Dodávateľ nemá žiadny vplyv na prípravné kapacity objednávateľa.


dědek_hank:
"Nakonec podnik skončil jako součást větší zahraniční firmy"
Tak ako AKSignal a Starmon skončili ako súčasť AŽD. Takže až bude AŽD kúpené SIEMENSoAlstomom, Bombardierom, alebo rovno CRSC, budete spokojný?

dědek_hank:
"Historie nejméně posledních 150 let ukazuje, že takhle velké firmy..."
AŽD Praha vrátane všetkých dcér a zahraničných odbočiek je nejakých 3000 ľudí. To z pohľadu oboru nie je veľká firma.
Středa, 02. června 2021 - 08:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8252
Registrován: 1-2007
Alstomom, Bombardierom

Bombardier (resp. jeho železniční divize) byla nedávno koupena Alstomem.
Středa, 02. června 2021 - 14:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10106
Registrován: 5-2007
Mouka: Výborne, takže ešte AŽD a potom už nebude mať zmysel riešiť konkurenciu [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
3690013
Středa, 02. června 2021 - 17:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 2-2011
Středa, 02. června 2021 - 21:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24507
Registrován: 5-2002
Asdf: takže ešte AŽD a potom už nebude mať zmysel riešiť konkurenciu
No jo, ale na koho se pak bude nadávat...? [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 02. června 2021 - 23:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11218
Registrován: 5-2002
No přece stále na AŽD. Pomlouvání nadnárodního koncernu už tak nějak nedává smysl...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 03. června 2021 - 00:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10107
Registrován: 5-2007
Hajnej, PŠ: To nastúpi obvyklá taktika "Keď nevieš čoby, zvaľ to na Brusel"...
Čtvrtek, 03. června 2021 - 08:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8256
Registrován: 1-2007
Alebo na Kalúska, lebo ten za všetko može. [biggrin]
Čtvrtek, 03. června 2021 - 19:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 12-2007
[fotic]Punk´s not Dead [happy]

Don´t worry be punk
Pátek, 04. června 2021 - 18:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24515
Registrován: 5-2002
PŠ: Pomlouvání nadnárodního koncernu už tak nějak nedává smysl...
Ono snad existuje nějaké pomlouvání, které smysl dává...?

Dneska jsem vyzvedával v DemosTrejdu překližky na vestavbu a čuměl, do čeho jsem se to zamotal (polouzavírka Kutnohorské).
Odkdy dokdy tam to boží dopuštění před barákem máte...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 04. června 2021 - 20:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11220
Registrován: 5-2002
To už je tam asi měsíc a ještě celé léto bude.

Takže si nám kontroloval správní budovu? [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Sobota, 05. června 2021 - 10:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24518
Registrován: 5-2002
PŠ: Takže si nám kontroloval správní budovu?
Akorát jsem si stačil všimnout, že vlajou vlajky...
Ještě, že jsem to šel objednat vlakem + pěšky.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Jiříček
Neděle, 06. června 2021 - 14:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 3-2011
Třebešice (šotovyhlídka) 5.6.2021


Úterý, 08. června 2021 - 09:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15632
Registrován: 12-2007


A protože R 655 "dočasně" (bezmála 8měs. omezení skončí až 12. 6.) nejezdí mezi Jihlavou a Brnem (mj. přes Třebíč), tak jsem vystoupil už v žst. Jihlava město s tím, že holt budu mít 2 h času, ale málem mi už nezbyl už vůbec žádný životní čas - kdybych se po vystoupení z vlaku na uzoučkém nástupišti víc přiblížil sousední koleji (nota bene pokud bych po té koleji chtěl "přeskočit" tak, abych se dostal k budově; to však nedělávám, využívám ve stanicích úrovňových přechodů, i když zrovna v žst. Jihlava město je to vcelku jedno, protože nástupiště jsou tam tak nizoučká + i u úrovňových přechodů zůstává "schod", který je nutné překonat), tak by mě srazil odjíždějící Os směr HB.


A když už zrovna nejde o život v tom, že se nádražáci rozhodnou odjet s vlakem (stejným směrem jako jede vlak, ze kterého vystupujete, který tímto bude v oné stanici cca 3 min. pozdržen + zároveň ve stanici, kde by to člověk nečekal) z bezprostředně sousední koleje krátce po zastavení vlaku jedoucího stejným směrem jako onen odjíždějící vlak, tak může jít o život v situaci, kdy Dobrá správa nezvládá zařídit, aby jí za modrého nebe a téměř úplného bezvětří nepadaly stromy na koleje jako tomu bylo 3. 6. ráno zde mezi Šlapanovem a Mírovkou (aspoň "štěstí", že ten strom nespadl úplně na koleje, ale zachytil se v trakčním vedení, takže se "jenom" projel po střeše 841.012; pokud by spadl až na koleje, tak bychom při srážce možná vykolejili + mohlo by tím pádem dojít i ke zraněním):A žádná ohláška ve smyslu "hasiči do HB vezou dvěma Transity lidi mj. k přestupu na R, ať tam ten R pár minut v HB počká". Prostě v 7:00 h pro R (= ať ty lidi mají "jen" 1h zdržení oproti jejich původnímu plánu a ne aby v HB čumákovali další hodinu) postavíme vlakovou cestu a je připraven k odjezdu, takže povinností všech lidí je být v takovém zdravotním stavu, že umějí utíkat a mj. bezproblémově (= dostatečně rychle) zdolávat schody.

Když už jsem si říkal, že to je stejně v čudu (zrovna právě po schodech musím chodit hodně pomalu; resp. ideálně používám výtahy, kde ale mi bylo jasné, že při jeho použití byť v jen jednom směru bude ten R v čudu už 100%ně), tak paradoxně přišla situace v podobě fyzického pozdržení dveří toho R jedním oborovým specialistou ČD (hezké gesto, které bych nečekal [ok]), který - coby náhodný cestující v onom Sp vlaku, který narazil do stromu - měl už rovnou i tu možnost zběžně zdokumentovat poškození vozu ČD vlivem neschopnosti Dobré správy udržovat tratě za modrého nebe/téměř úplného bezvětří bez hrozby pádu stromu do kolejiště.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Úterý, 08. června 2021 - 14:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9811
Registrován: 6-2006
To zkrátka život. Člověk musí být improvizátor a dopředu počítat s několika možnostmi. A hlavně, zítra je také den.
Čtvrtek, 10. června 2021 - 13:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 12-2005
Měl bych prosbičku na Bw_Ig, který sem dával někdy v březnu skeny z Dodatků, jestli by neměl k dispozici také pro plzeňské tratě? (709,711,712,713,719,720) Primárně mi jde o tab. 1 a trať 711, ale uvítám i ostatní, klidně na mail simanakaja@centrum.cz
Díky moc!
Pátek, 11. června 2021 - 13:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 8-2017
Hrboun před osmi lety v Křižanově

a na stejném místě včera[happy]
Sobota, 12. června 2021 - 22:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 8-2017
Dolní Loučky 8.6.2021
Sobota, 12. června 2021 - 22:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 8-2017
Dolní Loučky 8.6.2021

Úterý, 15. června 2021 - 14:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 11-2004
Do Jemnice na slavnost Barchan budou i letos posíleny spoje. Tentokrát bude na denní spoje vypraven i historický osobní vůz Pressburger, zvaný též "dřevák" z bývalé električky Bratislava - Vídeň

3690013
Úterý, 15. června 2021 - 23:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 2-2011Čtvrtek, 17. června 2021 - 15:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 8-2010
Dnešní návštěva v Grešlovém Mýtě.....foto od milé kolegyně

herkules2016l
Čtvrtek, 17. června 2021 - 15:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 8-2010
Dnes manipulák v Olbramkostele.

herkules2016l
Čtvrtek, 17. června 2021 - 15:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 8-2010
Dnes manipulák na Šumné....

herkules2016l
Úterý, 29. června 2021 - 16:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2019
Zdravím všechny, slouží ve stanici Sedlejov stále výpravčí ? Naposledy jsem četl, že by tam měl být v prac. dny od rána do poledne a to kvůli rannímu vlaku, který tam začíná. Popřípadě mi zajímá, to by ten ranní vlak nemohl odjet bez výpravčího ?
Díky
okk
Středa, 30. června 2021 - 16:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2019
Následky včerejší bouřky dnes ráno. Tratě ocromené popadanými stromy.
Sobota, 03. července 2021 - 22:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 1-2010
Pavel 15: Nevím, jestli tam slouží, ale hlavně nechápu, proč ten vlak nezačíná v Třešťi, když už jede do Sedlejova jako Sv. z Telče. Rozhodně by to mělo větší potenciál než z toho Sedlejova. Zajímalo by mne, kolik tam jezdí lidí.
Neděle, 04. července 2021 - 22:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 8-2010
Jak často jezdí manipulák do Telče? Resp. pojede příští týden? V Telči je nachystáno několik Eas s dřevem.
Pondělí, 05. července 2021 - 19:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2013
Dnešní přeprava Legiovlaku z Dačic do Velkého Meziříčí[wink]

Pondělí, 05. července 2021 - 19:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2013
Darwa:do Telče jezdí manipulační vlak,ale spíše ve večerních hodinách.
Pondělí, 05. července 2021 - 21:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2019
Historické skladiště v Dobroníně. Nově opravené - s vizí expozice o Rakouské severozápadní dráze. K dispozici trojrozměrné exponáty, fotografie, archivní materiály. Pokud by některý z kolegů měl zájem o spolupráci při vytvoření záměru, nechť využije soukromou poštu do meilu pro bližší informace. S pozdravem přednosta.[vypravci]
Úterý, 06. července 2021 - 10:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 9-2008
Darwa:Manipulák do Telče pouze v nočních hodinách.Z Jihlavy odjíždí většinou pozdě večer mezi 19 a 22 hodinou někdy pozdějc.Pokud budeš mít štěstí tak přes den možná nějaký soukromník [wink]
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Úterý, 06. července 2021 - 22:14:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 8-2010
Pánové, děkuji, voze só pali (jak se říká v Brně), takže je dnes někdo odvezl. 5xEas se dřevem.
Středa, 07. července 2021 - 07:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24692
Registrován: 5-2002
Mouka: Alebo na Kalúska, lebo ten za všetko može.
Počúvajte, Múka, prečo chodiť za kováčikom, keď možno ísť priamo za kováčom...? [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 07. července 2021 - 14:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 9-2008
Darwa 1564:Těch 5 easů se dřevem odvezl Faur RC z Telče do Horní Cerekve odpoledne [wink]
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Čtvrtek, 08. července 2021 - 16:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 8-2010
Bardoťák: díky, propásl jsem ho. Bude se tu ještě něco zajímavého dít?
Čtvrtek, 08. července 2021 - 22:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 9-2008
Darwa:Na lokálce už ne,ale na trati z Horní Cerekve do Nové Cerekve operuje Faur RC na vozbě dřeva a Cargo vozí náklad do Pelhřimova a zpět do Jihlavy.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Pátek, 09. července 2021 - 15:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 8-2017
Moravské Budějovice 7.7.2021

Pátek, 09. července 2021 - 17:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 4-2014
Petr Vopěnka - Paráda. Bohužel už se tam za nedlouho chystá počítač ESA s JOP, takže mechaniky odejdou do propadliště dějin.
Pátek, 09. července 2021 - 17:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 8-2012
Dnešní Sklené pri Handlovej, teda pardon, vlastně Kralice nad Oslavou

Odvoz údajně dnes v noci do Křižanova za pomoci dalšího stroje, který teprve dorazí.
Pátek, 09. července 2021 - 21:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 8-2019
Neví někdo, proč jsou v Kralicích složená ta návěstidla? Bude se něco dělat s místním elmechem?
Pátek, 09. července 2021 - 22:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 9-2008
Petr Vopěnka:Můžu poprosit o fotky ze 7.7.2021 z Moravských Budějovic s loko 742 265 do mejlu 751106-6@seznam.cz?Ten stím blembákem na hlavě sem byl já.Za poslání foteček děkuju [fotic][wink]
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Sobota, 10. července 2021 - 11:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 4-2009
perník: dávají si dost na čas, další stroj má být Maxima a ta byla před chvílí ve Velkém Oseku a nehýbalo se to, kdoví kdy se to pohne.

R 961: Nebude, naopak při rekonstrukci PZZ před pár lety, se stávající SZZ modernizovalo o kolejové úseky s počítači náprav atd., tzn. se jen tak likvidovat nebude. Návěstidla jsou nějaký výzisk do rezervy a na náhradní díly z nějaké stavby. Tady jsou na očích, aby z nich nikdo nekradl.
Pondělí, 12. července 2021 - 23:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 9-2012
Chtěl bych se zeptat, objekt na přiložené fotografii, který se nachází mezi Křižanovem a Skleným nad Oslavou přibližně v úrovni vrcholu Šebeň, je pozůstatek bývalé hlásky?
Předem díky za odpověď.
Úterý, 13. července 2021 - 11:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 3-2011
193-697 LTE aktuálne cez Modrice s Nex 47770, niekde po ceste si prehodí s 193-262 prázdnu süpravu a vráti sa ako Nex 47771 s5 na SK
Úterý, 13. července 2021 - 23:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 8-2010
Barča mi křížovala na Olbramkostele....Pěkně mi tam naložil při odjezdu...parádaherkules2016l
Pátek, 16. července 2021 - 05:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 12-2007
Herkules2016: paráda, to se pomalu začni připravovat na 28. 8., budou zase jiný bardotky [fotic] Bližší informace zhruba za 14 dní...

a potom ještě další aktualita (z vedlejšího vlákna) k místní dráze do Hevlína, o srpnových sobotách tady bude jezdit vyhlídkoej vlak (souprava zapůjčená z jemnické)


(Příspěvek byl editován uživatelem kubam.)
Pátek, 16. července 2021 - 07:50:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15668
Registrován: 12-2007
Videosestřih s odklonovými EC/RJ/rj/nákl. vlaky z 12. 7. 2021 v Pohledi a Světlé nad Sázavou: https://www.youtube.com/watch?v=rWNrya1kXdI

Úsek byl toho dne (resp. dle oznámení na stránkách ČD, šlo o jev nakonec téměř 24hodinový) dotčen "poruchou trakčního vedení" (pád stromu do tohoto vedení), takže po téměř celý den jednokolejný provoz v úseku Světlá n/S. - Okrouhlice a podle toho to vypadalo.

Sestřih obsahuje i hlášení o +25min. pro první ranní vlak z Čáslavi do Jihlavy 12. 7. časně ráno. Reálně to bylo +45min. (většina z toho se samozřejmě přenesla i na obratový Os). Upřímně lituji všech platících, pracujících cestujících, kteří v tomhle ještě chtějí jezdit (+ dle dostupných statistik, byl ten první ranní Os mezi Čáslaví a H. Brodem zcela odřeknut?).

V závěrečné části sestřihu jsou použity dosud nezveřejněné záběry pořízené po srážce 841.012 se stromem (který nádražákům spadl na trať i za modrého nebe + jen lehkého větru, čímž ohrozil bezpečnost a zdraví cca 20 cestujících včetně mne) letos 3. 6. mezi Šlapanovem a Mírovkou.
------------------------------------------------

Za tolik let setkávání s nádražáckými pastičkami, s jednou z nich jsem se poprvé setkal až právě toto pondělí. Když jsem odjížděl v Os vlaku ze Světlé n/S. s předpokladem vystoupit v sousední Pohledi, učinil jsem závažný prohřešek [happy] - tlačítko "na znamení" jsem stiskl hned poté, co jsme se (beztak s +20min.) rozjeli od nástupiště ve Světlé n/S. Říkal jsem si - O. K., stejně se to strojvedoucímu objeví + jak se vzápětí zahlásí "příští zastávka - Pohleď, na znamení", tak hned poté zazní "příští zastávka - Pohleď, zastavíme".

Za chvíli skutečně zaznělo hlášení o příští zastávce na znamení, zato žádné "zastavíme" vzápětí nezaznělo. Aha, takže tlačítko "na znamení" (opět to samé tlačítko - na dolní straně zavazadlové police) stisknu znovu, O. K., Hm, pořád žádné "zastavíme". Hm, tak půjdu stisknout tlačítko na madle u dveří. Jedeme dál, ale pořád žádné "zastavíme". Hm, tak ještě stisknu protější tlačítko se stejnou funkcí. Pořád nic...

Když to viděl průvodčí, šel strojvedoucímu říct o zastavení, ale mně pak vzápětí řekl, že tím, že jsem tlačítko poprvé stiskl ještě před ohlášením "příští zastávka - na znamení", došlo k zablokování systému, který pak na další stisknutí (provedená již po onom ohlášení) nereagoval.

Krásný (mimochodem i kolektivní - stačí, když to zmáčkne jedna osoba a vlak by pak nezastavil nikomu dalšímu - ani těm, kdo nic předčasně nezmáčknul) nádražácký trest pro obyčejné cestující. Možná je ten trest příliš mírný - možná by to chtělo instalovat do těch tlačítek přívod elektrického proudu tak, aby "předčasně mačkající" cestující dostal elektrošok. [satan]
---------------------------------------------

Téhož dne po 13. h jedu z Jindřichova Hradce. R 665 měl ohlášeno +20min. "kvůli výluce na trati" (zvláštní - vždyť od toho je stanoven VJŘ mezi Plzní a Nepomukem + zvláštní - dle statistiky, jel tento R až do Horažďovic včas; zpožďovat se začal až poté).


--------------------------------------------

Už 17. 6. se mi stala zajímavá věc - v žst. Jihlava jsem nastoupil do (mmch. i tehdy zpožděného) R 655 a nedlouho poté se mě jedna z cestujících šla do "mého" kupé zeptat "prosím vás, tenhle vlak jede do Třebíče?" Když jsem jí řekl, že ano, že jedu také tam, netušil jsem, že za minutu za mnou přijde znovu s tím, že
"opravdu tam jede? Nekončí tady jízdu?"
"Ano, opravdu, však už k nám nasouvají dieselovou lokomotivu, která nás potáhne"
"No jo, ale tady podle toho jejich papíru na dveřích, končí tenhle vlak jízdu právě tady v Jihlavě!"

Tak jsem se šel podívat a vzápětí jsem dle zjištěného řekl: "No jo, nádražáci si nevšimli, že od 13. 6. jim ten rychlík zase jede až do Brna. A mají pořád starou ceduli, která platila skoro 8 měsíců".


Schválně - co kdybych toho 12. 7. předložil jízdenku platnou do 1. 7.? Taky by mi to prošlo? Nebo by s tím nádražák měl problém? Ale jakto, když sám nádražák může používat cedule platné taky jen do 1. 7.? [satan]
-----------------------------------------------

A do třetice R 655, tentokrát z 15. 7. - aneb v ČB s +15min., ve Veselí s +40min., v Jihlavě s +60min., do Třebíče přijel s +65min. (docela jsem překvapen, že autobus NAD směr Brno počkal a nenechal lidi uviset přes noc v Třebíči tak, jak to nádražáci udělali v "přímém R 655" se mnou + přinejmenším 2 dalšími lidmi loni 17. 8. v ČB) (čímž zavařili sami sobě - od té chvíle jsem se zařekl, že jakékoliv další moje setkání s nádražáckou tupostí/neschopností bude patřičně rozmáznuto, zatímco předtím jsem některé takové projevy taktně "přešel", tzn. v konečném důsledku může nádražáky jejich neschopnost proplatit třem lidem cca 4000Kč taxík z ČB do Jihlavy pěkně draho - ale to už je holt jejich boj, když chtějí v "přímých vlacích" chytat lidi do noční pasti, resp. nutit je z takové pasti se vykoupit zaplacením několikatisícového výkupného za taxi). [satan]

Již přinejmenším od včerejška nádražákům (zase) nefunguje výtah u 2. nástupiště v žst. Třebíč (pozn. přinejmenším toho 12. 7. ještě fungoval). Jsem zvědav, jak dlouho jim bude trvat, než jej zvládnou opět zprovoznit.

Radar007
Pátek, 16. července 2021 - 20:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 7-2010
Telčské parní léto s 310.093

Sobota, 17. července 2021 - 16:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 10-2010
Děkujeme za info a pozvánku na Telčské parní léto.
Dotaz - jak to bude se soupravou během Zábavného podvečera v Hodicích (18:11-20:45)?