Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 7. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 7. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 21. července 2021 - 11:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14064
Registrován: 5-2004
"A ten záškrt nadhazuji jen a pouze k současnému trendu zpochybňování očkování obecně, o nic jiného v principu v případě Covidu nejde"

Já chápu že v černobílém světě je zatěžko rozlišit "odpor k očkování obecně" a "odpor k očkování proti kovidu". Tedy u těch chytrejch co mají v naší společnosti tu vedoucí úlohu (co dřív měla strana...).

Mch úmrtnost na záškrt a na kovid je stejná?
Desiro
Středa, 21. července 2021 - 12:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 2-2004
Viajero: Souhlasím, racionální člověk, který nemá protilátky, by se měl nechat jít očkovat. To je zásadní.

Neočkovat již imunní se nemá z toho důvodu, že přidávat protilátky na již vytvořené protilátky má vést ke zdravotním komplikacím včetně těch různých trombóz náhlých příhod cévních ... Ke zjištění, zda má daný člověk protilátky, stačí kombinovaný IgM a IgG Rapidtest. Pokrok a trh nám způsobil že se dá pořídit za 135,- Kč.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Středa, 21. července 2021 - 12:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 7-2017
Prestaneme testovat a Covid nebude, tento pristup uz niektore krajiny aplikovali a nemalo to valne vysledky, urcite by som to neodporucal opakovat.

Nakazeni dostavuju jednu davku aj v Holandsku, ktore tento pristup aplikuje a nehlasia zvyseny pocet tromboz, takze to uplne pravda nebude. Ale odporuca sa neist na ockovanie, ak clovek je pozitivny resp nedavno- radovo tak dva tri tyzdne- prekonal Covid-19.
Středa, 21. července 2021 - 13:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14065
Registrován: 5-2004
To ale naplanovala vlada v ramci vydiracich programu k donuceni ockovani.

Mch uz nekoho napadlo ze ockovani proti sve vuli nejspis zaujmou stanovisko "tak jste nas k tomu donutili a polibte nam prdel" a budou dlabat na jakykoli dalsi opatreni? Protoze jsou vsichni ockovani a nemuze se jim nic stat...
Pikehead
Středa, 21. července 2021 - 13:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7412
Registrován: 3-2007
Desiro: Nějak jste se nám rozlítil. Jestli se nepletu, tak pracujete kdesi na dráze a vaše kvalifikace k podobně kategorickým závěrům v oblasti imunologie se limitně blíží nule.

Všimněte si, co napsal Doktor, což je vystudovaný farmaceut s nesrovnatelně větší znalostí o oboru - že se neodvažuje tvrdit žádné natoliok kategorické soudy.

Máte samozřejmě právo si myslet, co chcete, nicméně pokud se to pokoušíte šířit dále, jen se těmito diletantskými nesmysly ztrapňujete. Ale ani v tom vám nikdo nemůže bránit.

Tím chci za sebe říci, že tyhle kolovrátky různých pseudoexpertů považuju za stejně hodnotné jako výše uvedené teorie o světové válce a přesvědčovat umanuté strejce s dopravní průmyslovkou o pokročilých medicínských tématech nebo o způsobu interpretace primárního výzkumu mi přijde jako naprostá ztráta času všech zúčastněných.
Středa, 21. července 2021 - 13:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 728
Registrován: 10-2005
Desiro:
"
Neočkovat již imunní se nemá z toho důvodu, že přidávat protilátky na již vytvořené protilátky má vést ke zdravotním komplikacím včetně těch různých trombóz náhlých příhod cévních ... Ke zjištění, zda má daný člověk protilátky, stačí kombinovaný IgM a IgG Rapidtest. Pokrok a trh nám způsobil že se dá pořídit za 135,- Kč."

Dává to obecně smysl (netroufám si hodnotit validitu Vašeho suverénního tvrzení k IgM a IgG Rapidtest), ale tohle bych opravdu ponechal k úvaze odborníkům a lege artis nad každým individuem. Vnímám zde jednak problém současné alternace odborných názorů obecně, jednak ohledně té "doporučené" výše takové hladiny protilátek - kdy ještě ne/kdy již ano, resp. kdy je riziko komplikací očkování natolik relevantní, aby bylo bráno v potaz. Pokud bude odborná shoda, pak budiž. Ovšem je to podle mého laického názoru velmi individuálně limitované v tom smyslu, že různé vnější vlivy na lidské tělo mohou s jeho odolností v místě a čase natolik cvičit, že nějaká periodicita ověřování by byla stejně nevyhnutelná.
Pikehead
Středa, 21. července 2021 - 13:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7413
Registrován: 3-2007
Petr_vlček:
"Mch uz nekoho napadlo ze ockovani proti sve vuli nejspis zaujmou stanovisko "tak jste nas k tomu donutili a polibte nam prdel" a budou dlabat na jakykoli dalsi opatreni? Protoze jsou vsichni ockovani a nemuze se jim nic stat..."
Ano, dokonce takové iluzi může podlehnout i "dobrovolně" očkovaný. Máte tam nějaké další infantilní dotazy?
754061
Středa, 21. července 2021 - 13:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2019
Už i expertka ANO uznává, že prodělání nemoci je ekvivalentem jedné vakcíny, takže já už mám v sobě dvě vakcíny a do třetí se mi moc nechce.[wink]

https://udalosti247.cz/domaci/vera-adamkov-za-ano-lide-kteri-prod elali-covid-maji-stejne-dlouhou-imunitu-jako-ockovani/?utm_source =www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=594001 &dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=pRalAdCGKRp-202 107202019&dop_id=12651669

Jinak ve svém okolí mám další případ, kdy člověk před měsící nakažený covidem skončil na pár dní na neschopence po očkování (teplota, bolest svalů, hlavy, únava). Takže v mém okolí je to zatím jasné. Kdo prošel covidem, má po očkování zdravotní problémy, kdo covidem neprošel je po očkování v pohodě. Takže ve mě čímdálvíc sílí přesvědčení, že kombinace prodělání nemoci a jedna vakcína mě ochrání a vlastně do další vakcíny mě jen nutí stát omezováním osobní svobody. Pokud projdou ty protilátky, tak i to pomine. Já nemám problém si každý měsíc zaplatit test na protilátky a případně při poklesu do sebe nechat něco píchnout.[proud]

Také je divná náhoda, že 14 dní po vakcíně jsem měl dva dny teploty 38, průjem, bolest svalů a hlavy. Doktorka mi tvrdila, že s vakcínou to nesouvisí a na test mě poslat nechtěla, že po prodělání nemoci a jedné vakcině být pozitivní nemůžu. Ale pořád nejsem úplně fit a po fyzické námaze se mi lehké bolesti svalů pořád vrací.
Středa, 21. července 2021 - 13:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 10-2005
Petr_vlček:
"
Jaký bude mít dlouhodobý vlivy očkování proti tetanu, neštovicím, spalničkám a spol. se ví léta."

Ano, zejména Pasteur to věděl, když s tím začal.
Blbci jsou zejména ti, co na těch vakcínách dělali. Napříč věků. Zatímco vlček, ten má za čepicí. [uhoh]
Středa, 21. července 2021 - 13:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4656
Registrován: 9-2003
Já teda protilátko po překonání Covidu mám, navzdory tomu jsem se očkovat nechal. Stejně tak moje manželka. Zatím jsme tady. Na rozdíl od brýlovce 061 jsme na žádné neschopance nekončili, potíže po první dávce standardní v trvání jednoho dne, po druhé dávce žádné. Nechám očkovat i svou třináctiletou dceru (termín máme příští týden) a nechám očkovat i svého desetiletého kluka, až to bude uvolněné pro jeho věkovou skupinu.
K Vlčkovu vytváření imunity promořováním: Já jsem jeden z mála lidí, co překonali příušnice dvakrát - poprvé v nějakých devíti letech, podruhé v šestnácti. Jen s velkým štěstím jsem ty druhé přežil (teploty 42,5°C) a dokonce bez následků (prokazatelně vlastní děti mám, na rozdíl od strýčka Skrblíka).
NOBLE BRICKS
Středa, 21. července 2021 - 13:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14066
Registrován: 5-2004
No a proto se u ockovani delaly vzdy dlouhodoby studie. Na dobrovolnicich. U kovidu ale staci podminene schvalit a dobrovolniky nahradit publikem tlacenym do ockovani ruznym omezovanim zivota.

No a k tomu se prida skupina tech nejchytrejsich, kteri svym projevem utvrzuji neockovane v jejich postoji delanim z nich blbcu. Zde priklad viajera nebo hajnyho.

Podobne jako v politice kde se zaprisahli odpurci momentalne babise (predtim treba zemana) mu snazi nahnat hlasy dehonestaci "toho povlu co je okolo nich". A jeste si mysli jaky to nejsou borci...
Desiro
Středa, 21. července 2021 - 14:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3819
Registrován: 2-2004
To co tu píšu je na základě mých rešerší z veřejných zdrojů. To všechno má svou nejistotu danou stupněm poznání. Ale to už jsem tu psal - konec konců o Covidu tu diskutujeme někdy od podzimu - rozumím, že si tu lidé nebudou projíždět archivy řekněme v řádu desítek dozadu, ale už napsané taky opakovat nebudu.

Viajero: rapidtestů ... ohledně té "doporučené" výše takové hladiny protilátek - kdy ještě ne/kdy již ano ... periodicita ověřování by byla stejně nevyhnutelná
Ty Rapidtesty nejsou tak citlivé, tedy detekují především ty, kteří mají v krvi velkou nálož protilátek. Pro rychlé rozhodnutí, zda se dát nebo nedat očkovat se to zdá dostačující a levné.
Co se týče periodického ověřování - mělo by být, ale v tom případě se jistě vyskytne i požadavek na prokazování protilátek u naočkovaných...

Úvaha: Kdyby byl volný trh se zdravotním pojištěním - v nějakém libertariánském světě - tak by pojišťovny zcela jistě řekli klientům, aby se nechali očkovat, nebo jim zvýší pojistné či budou mít výluku z placení léčby Covidu. Samozřejmě za neexistenci vedlejších účinků vakcín by se musel jejich výrobce zaručit ... Zároveň každý by si mohl rozhodnout, zda do své provozovny nebo bydliště pustí neotestovaného nebo neočkovaného člověka. A teď se z toho dá vyvozovat, nakolik se stát chová tržně, tedy přirozeně.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Středa, 21. července 2021 - 14:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 10-2005
Petr_vlček:
"
No a k tomu se prida skupina tech nejchytrejsich, kteri svym projevem utvrzuji neockovane v jejich postoji delanim z nich blbcu. Zde priklad viajera nebo hajnyho.
"

Nikoho neutvrzuji, pokud se někdo sám utvrzuje, pak tím spíše je na místě konstatovat blbci, že jest blbcem. Sice se takové oprávnění aktuálně občas zpochybňuje, ale stále je to nejrozumější historií osvědčený přístup.

PS. Nějak jsem si dříve myslel, že k té Rokytnici máte autentičtější pouto, než chalupářská náplava. Ale když čtu vaše příspěvky tak je to horalskému původu (který mám já i hajný) na hony vzdáleno.
Středa, 21. července 2021 - 15:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 7-2017
U naockovanych samozrejme take nieco nebude nutne, kedze o urovni protilatok vychadzaju pravidelne studie, do ktorych su zapojene tisicky osob.
Středa, 21. července 2021 - 15:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14067
Registrován: 5-2004
No a já tam zase poznal po okolí docela dost lidí co jsou normální a nikoli v modu "namistrovanej Pražák".
Středa, 21. července 2021 - 15:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24770
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Neni tak davno co se protilatky na spalnicky, priusnice a pod vytvarely prodelanim nemoci v ranem veku a vydrzely vesmes celozivotne.
A "náklady" tohoto způsobu získávání imunity jsou celkem pěkně zdokumentovány na náhrobcích. Stačí se projít třeba po olšanských hřbitovech a všímat si (dobrým vodítkem je zdrobnělé křestní jméno).

Dokonce to fungovalo tak, ze se s batolaty chodilo k nemocnejm detam na navstevu aby to prodelaly v ranem veku.
Na neštovice se to používalo a používá dodnes.
Ostatní muselo být buď hodně v pravěku, anebo to jsou bajky bezdětnýho všeználka.

utvrzuji neockovane v jejich postoji
Za rohatý zvíře jsem Tě měl už dávno před covidem, takže se žádným postojem k očkování to vůbec nesouvisí. [nene]

Viajero: má totiž ... generalizovatelnou predikci fungování
Přesně.

Desiro: Ke zjištění, zda má daný člověk protilátky, stačí kombinovaný IgM a IgG Rapidtest.
Ano, takovej test nám loni v listopadu (osm měsíců po prodělání) vyšel oběma negativně - manželce, která v květnu byla "oficiálně" pozitivní, i mně, kterej jsem se podle Tebe promořil taky.
Porovnám-li, jak nám bylo po očkování, tak manželce bylo blbě výrazně míň (především neměla ani horečky, ani ztrátu čichu) a mně nebylo nic.

4.061: Takže ve mě čímdálvíc sílí přesvědčení, že
...jsi rozený imunolog?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 21. července 2021 - 15:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24771
Registrován: 5-2002
Desiro: na základě mých rešerší z veřejných zdrojů
No svou rešeršovací metodu "nehodící se škrtněte" nám tu prezentuješ celkem dlouhodobě...

tak by pojišťovny zcela jistě řekli klientům, aby se nechali očkovat
Tak přinejmenším tahle první část už funguje - pojišťovny to klientům doporučují.

Samozřejmě za neexistenci vedlejších účinků vakcín by se musel jejich výrobce zaručit
Tak to abychom přestali očkovat úplně, nejen covid...?

Vlčoun: nikoli v modu "namistrovanej Pražák"
Kdo zná Viajerovo působiště, ten zřetelně vidí, jak se Vlčounovi zase o něco prodloužily rohy... [proud]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 21. července 2021 - 16:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14068
Registrován: 5-2004
"Kdo zná Viajerovo působiště, ten zřetelně vidí, jak se Vlčounovi zase o něco prodloužily rohy"

Je úplně jedno kde dělá. Podstatný je s ním nemít pokud možno nic společnýho. Asi jako s Metransem nebo AŽD.

Mch půvabný je, že dřív se na očkování chodilo k doktoru, dnes se to řeší v nákupáku nebo na nádraží. Asi na tom nádraží mají dokonalý přehled o zdravotním stavu očkovaného.
Haan
Středa, 21. července 2021 - 16:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 2-2010
Petr_vlček:
"Mch půvabný je, že dřív se na očkování chodilo k doktoru, dnes se to řeší v nákupáku nebo na nádraží. Asi na tom nádraží mají dokonalý přehled o zdravotním stavu očkovaného."
Mch "půvabný je," že mě, když jsem bylo ještě děcko, očkovali ve škole a nikdo proti tomu nekecal. Dodnes jsme nikdo nepomřeli na nemoce, proti kterým jsme byli očkováni. A je mně úplně jedno, kde mi odborníci vakcínu do těla píchnou-jestli na nádraží, v nákupáku atd. [wink]
Středa, 21. července 2021 - 16:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24774
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Podstatný je s ním nemít pokud možno nic společnýho. Asi jako s Metransem nebo AŽD.
Neboj, Tichá dohoda je taky na blacklistu. [proud]

dřív se na očkování chodilo k doktoru
A že teda mně dělali TBC ve škole, včetně zjišťování reakce a případného přeočkování...?
A přeočkování tetanovky na vojně při nástupu.

Asi na tom nádraží mají dokonalý přehled o zdravotním stavu očkovaného.
Kdo má pochybnosti, ten to se svým obvoďákem konzultuje, než se registruje - moje drahá polovička to tak udělat dokázala, ale pana ing. Vlčka to jak vidno nenapadlo.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 21. července 2021 - 17:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14069
Registrován: 5-2004
Taky to bylo podmíněně schválenou vakcínou?

Jinak my tedy chodili se školou k doktoru i k zubaři. Což dnes nefunguje, protože sic bude každej pingl kontrolovat zdravotní stav ale ofiko tu máme nějaký to GDPR, akorát že ve stylu toho vtipu jak sestra haleká do čekárny "v rámci DGPR nesmíme pacienty vyvolávat jménem - prosím tedy paní s natrženou píčou aby mne následovala"...
Středa, 21. července 2021 - 17:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11581
Registrován: 4-2003
ofiko tu máme nějaký to GDPR, akorát že ve stylu toho vtipu jak sestra haleká do čekárny "v rámci DGPR nesmíme pacienty vyvolávat jménem

Jenže to je vtip akorát tak pro bélbce.

Protože zjevně vůbec netušíte, co to je v reálu GDPR a obecně podstata ochrany osobních dat.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Vikijous
Středa, 21. července 2021 - 20:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 4-2003
Petr_vlček:
"Mch půvabný je, že dřív se na očkování chodilo k doktoru, dnes se to řeší v nákupáku nebo na nádraží. Asi na tom nádraží mají dokonalý přehled o zdravotním stavu očkovaného."
No a? Jsem očkovaný v kině a rozhodně to tam bylo příjemnější, než na očkovacím místě v nejbližší nemocnici.
Doktorka, co mě přijímala, měla úplně stejné informace o mém zdravotním stavu, asi jako když jdu na pohotovost. Nejsem nesvéprávný, abych jí nedokázal říct, co mě trápí a ona nestudovala x-let, aby nedokázala udělat anamnézu a určit kontraindikace.
Středa, 21. července 2021 - 21:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14070
Registrován: 5-2004
Tak ja si rano zajdu na polokliniku pro rohliky.

Kdyz ale myslite ze mit praktika co vas ma na hrbu par let je zbytecny...

Tohle ockovaci besneni bych chapal kdyby na ulicich staly ty flegrovic a hamackovic mrazaky protoze by to melo umrtnost cehosi jako ebola. Coz zjevne nema a navic se to po samotnych pacosich taknak naucili lecit i doktori. Kolik ze tu je okresu? Je jich aspon 35 aby vysel jeden marod ve spitale na okres v prumeru?
Středa, 21. července 2021 - 21:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 8-2011
Jaký bude mít dlouhodobý vlivy očkování proti tetanu, neštovicím, spalničkám a spol. se ví léta. Jaký na kovid se bude vědět za pár let.
Covid se bude vědět za pár let ,ale internetoví doktoři naprosto přesně vědí, jaký vliv bude mít vakcína. Když ona je vlastně nevyzkoušená a podmínečně schválená.
Lepší by bylo samozřejmě několik dalších let nechat lidi umírat a testovat vakcínu pro uklidnění vysíračů, kteří by si pak stejně hledali jiné absurdní důvody.

Kdyz ale myslite ze mit praktika co vas ma na hrbu par let je zbytecny..
On někdo zakázal se s praktikem poradit před očkováním?
Středa, 21. července 2021 - 22:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24777
Registrován: 5-2002
Vlčoun: v rámci DGPR nesmíme pacienty vyvolávat jménem - prosím tedy paní s natrženou píčou aby mne následovala
Ve slušné společnosti se ten vtip vypráví ve verzi "ten pán s tím syflem", ale holt je na Tobě vidět, že co nemůže dolem, to musí horem.

Kdyz ale myslite ze mit praktika co vas ma na hrbu par let je zbytecny...
Evidentně nemyslíme, když ve svém #24774 mluvím o konzultaci s obvoďákem, ale zadubenec co nechce, to nevidí.
A je příznačné, že opačná kombinace "ví všechno o Vlčkovi, ale hovno o vakcíně" Tě vůbec netrápí.

H.R420:On někdo zakázal se s praktikem poradit před očkováním?
Obecně ne, ale v tomto speciálním případě to předpisateli nedovoluje jeho intelektuální insuficience.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pikehead
Čtvrtek, 22. července 2021 - 07:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7416
Registrován: 3-2007
Ten smutek po školních zubních prohlídkách úplně nechápu, ale zase to může souviset s nerodičovským statusem DBL nostalgika.
Pokud máte během 2 hodin prohlídnout a ošetřit 15 dětí (třídy se půlily), má to poměrně velký vliv na kvalitu takového výkonu. Není prostor na vysvětlení hygieny (ve stomatologii věc naprosto zásadní, s návyky, které se tvoří právě v dětství). Pokud se prováděl zákrok, dělal se (u dětí!) bez lokálního umrtvení - čekat než zaberou anestetika zabírá zbytečný čas.
Taková medicína pro třetí svět... Možná, že v Sanopsu to měli jinak.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 11:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2017
Pikehead: u nás to bylo tak, že zubař v prvním kole pouze děcka prohlédnul a ti které bylo třeba ošetřit potom šli znovu o hodinu později. A umrtvování u vrtání kazů je zbytečnost.

Za socialismu to takhle bylo i s očkováním. Doktor dojel do školy, celou třídu naočkoval a bylo. Na názor rodičů se nikdo neptal. A nechápu proč to tak nefunguje i dnes, alespoň v případech rodičů-odmítačů. Pokud rodiče nenechají dítě očkovat tak by si pro děcko měli bez ohlášení dojít do školy policajti a buď ho na místě naočkuje doktor který pojede s nimi, nebo ho k tomu doktorovi odvezou. Rodič se to vůbec nedozví.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 11:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8330
Registrován: 1-2007
Pro zajímavost sem dávám výsledek z testu na protilátky. Zapojil jsem se do této studie.
Pozitivní test jsem měl 15.10.2020, prakticky mi nic nebylo, na zjištění protilátek jsem byl 29.3.2021.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 12:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24779
Registrován: 5-2002
Počúvajte, Múka, to ste to promorenie voľako ojebali. Počkajte, až vás dostane do drápov súdruh Desíro, ten vám nakope riť...!
[wink]

To AU/ml jsou ty Kamískovy "body"...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Desiro
Čtvrtek, 22. července 2021 - 12:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 2-2004
Hajnej: za neexistenci vedlejších účinků vakcín by se musel jejich výrobce zaručit
Tak to abychom přestali očkovat úplně, nejen covid...?

V hypotetickém libertariánském světě mě napadá hned několik řešení, v tom našem řekněme evropském se léky prověřují při schválení / registraci, po něm je brán jako bezpečný vč. právních důsledků (podrobnosti k tomu neznám, pravda).

test nám loni v listopadu (osm měsíců po prodělání) vyšel oběma negativně - manželce, která v květnu byla "oficiálně" pozitivní, i mně, kterej jsem se podle Tebe promořil taky.
Jenže můžeš mít ještě buněčnou imunitu a při dalším setkání s covískem tělo začne produkovat IgM/IgG protilátky a vyplaví je do krve. Zjistit buněčnou imunitu ale není tak jednoduché a - jak jsem tu byl upozorněn - levné. Moje věc to není, ale je dobře, že jsi se šel očkovat. Kolega Mouka dtto.
Docela by mě zajímalo, jak dlouho vydrží protilátky po očkovánmí.
Jo a ještě téma uznávání protilátek řeší v headline Novinek, až se mi chce říct, že je dobře, že to ta mladá Babišová chytla, protože fotr by to asi jinak neřešil, ale tady si vzpomněl, co mu MUDr. Smrt s Beranem říkali, zatímco ve Sněhu a MeSESu teď asi skřípaj vzteky zubama...

Ostatní: dřív se na očkování chodilo k doktoru, dnes se to řeší v nákupáku nebo na nádraží ... Jsem očkovaný v kině
Holt soudobé lege artis, jsou na to i jiné názory. Takový anafylaktický šok před kinem...

Za socialismu to takhle bylo i s očkováním. Doktor dojel do školy, celou třídu naočkoval a bylo. Na názor rodičů se nikdo neptal. A nechápu proč to tak nefunguje i dnes, alespoň v případech rodičů-odmítačů. Pokud rodiče nenechají dítě očkovat tak by si pro děcko měli bez ohlášení dojít do školy policajti a buď ho na místě naočkuje doktor který pojede s nimi, nebo ho k tomu doktorovi odvezou. Rodič se to vůbec nedozví.
Jsem rád, že nežiji v minulém socialismu a nechci, aby se něco podobného vrátilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 13:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24780
Registrován: 5-2002
Desiro: Zjistit buněčnou imunitu ale není tak jednoduché a - jak jsem tu byl upozorněn - levné.
To ale víme už dávno a je to taky jeden z důvodů, který v průběhu pandemie vedl k tomu, že vnímáme očkování nejen jako bezpečnější, ale i jako mnohem efektivnější způsob získávání kolektivní imunity (ve srovnání s promořováním).

Moje věc to není, ale je dobře, že jsi se šel očkovat.
Jsem přesvědčen o tom, že by to bylo dobře i bez tvého požehnání. [wink]

Takový anafylaktický šok před kinem
V tom kině není místnost, kam si máš jít na půl hodiny sednout...?
Mimochodem, kolik lidí už ten anafylaktický šok po očkování dostalo? A kolikátina je to ze 30 tisíc?


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Vikijous
Čtvrtek, 22. července 2021 - 13:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 4-2003
Desiro:
"Holt soudobé lege artis, jsou na to i jiné názory. Takový anafylaktický šok před kinem... "
A jaký je tede rozdíl mezi anafylaktický šokem před kinem a před poliklinikou (soukromou ordinací praktika)?
Na rozdíl od Vlčka hledám lékařský zákrok a ne barák plný doktorů. Mmch kino bylo vybráno, protože líp vyhovovalo pro očkovací FIFO, než kdyby to ti doktoři dělali v klasické ordinaci na poliklinice.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 13:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 4-2003
Knispele, reakce ohledně vašeho testování kdykoliv na buněčnou imunitu v Těchoníně se očividně nedočkáme. Opět se tím ukazuje, že se zmůžete jen na štěkání zpoza plotu a jakmile dojde na věc, stáhnete ocas a zbaběle zalezete do boudy.

A proč jsem se na to ptal? OBO Těchonín, resp. VZÚ Praha, jehož je OBO Těchonín součástí, je totiž naším podřízeným střediskem. Proto tamní lidi znám a hlavně z titulu nadřízeného stupně tam provádíme kontroly, přičemž jsem součástí kontrolní komise. Svými ramenatými řečmi jste jen zavdal podezření na černotu. Takže díky za tip, na co zaměřit kontrolu, a díky za dokonalou ukázku, jak si nakálet do vlastního hnízda.

Samozřejmě je taky možná varianta, že jste obyčejný tlučhuba.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 22. července 2021 - 13:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11586
Registrován: 4-2003
V hypotetickém libertariánském světě mě napadá hned několik řešení, v tom našem řekněme evropském se léky prověřují při schválení /

V takovém světě se ovšem léky vůbec neschvalují, protože jde o nepřípustný zásah do svobod. V takovémto světě totiž žádná systémová společenská řešení nejsou!

Vítejte ve Freedom café. Klidně přijďte bez očkování, ale nedivte se, že vám bude číšník sahat do jídla. Je přeci svoboda!

„Vítejte ve Freedom café! Věříme, že každý se může svobodně rozhodnout, jestli k nám přijde s očkováním, nebo bez něj či negativního testu na koronavirus. Individuální svoboda je nám svatá. A protože ji považujeme za nedělitelnou, zcela v jejím duchu umožňujeme i našim zaměstnancům, aby se sami rozhodli, která bezpečnostní pravidla budou dodržovat, když připravují a servírují vaše pokrmy a nápoje. Zaměstnancům samozřejmě doporučujeme, aby si myli ruce, když se vrací z toalety, ale současně chápeme, že některé osoby mohou být alergické na některé typy mýdel nebo si prostě nerady myjí ruce. Není na nás, abychom jim nařizovali, co mají dělat. Jistě chápeme, že jste zvyklí, že na talíř dostanete kuře řádně upečené v troubě při 165 stupních Fahrenheita. Na druhou stranu musíme připustit, že někteří naši kuchaři mohli číst v řetězových mailech nebo vidět na YouTube, že sto stupňů na likvidaci salmonely úplně stačí. A samozřejmě jim nemůžeme brát jejich přesvědčení.

Možná vás udiví, že někteří číšníci budou při servírování ohmatávat vaše jídlo. Neexistuje ale zdravotní důvod, proč by zdravý mladý člověk s čistýma rukama nemohl sahat na váš pokrm. Věříme samozřejmě slovu našich mladých zaměstnanců, že jsou zdraví a čistotní. Teplota vody při mytí nádobí a použité čisticí prostředky jsou samozřejmě výsostně záležitostí osobních preferencí. Takže přirozeně umožňujeme našim myčům nádobí, aby si sami zvolili, jakým způsobem omyjí příbory, které si pak vkládáte do úst.

Ano, někteří z vás možná onemocní. Ale nezpochybnitelným faktem je, že otravu jídlem téměř každý přežije. Jistě budete souhlasit, že toto riziko je jen maličkost ve srovnání se sladkou svobodou, principem, že nikdo nemá jinému co nařizovat, jak se má chovat. Zejména ne z tak podružných a hloupých důvodů, jako je zdraví druhých lidí.“u MUDr. Smrt s Beranem říkali, zatímco ve Sněhu a MeSESu teď asi skřípaj vzteky zubama...

V mým oboru je s to spíš tak, že si nad takovýma exotama klepeme na hlavu, či se jim smějeme a samozřejmě není dne, kd yby nevyšla nějaká hustokrutá píčovina. Dost často od lidí, co jsou reálně celoživotně mimo obor/specializaci a jenom něco bez rozmyslu pindaji. Druhá půlka se k tomu třeba vyjadřuje z pozice majitele realitní kanceláře, který má sice doma tři Porsche a dva liftingy xichtu, ale v životě si přečetl tak maximálně vkladní knížku. Ta suverenita je občas až dechberoucí.[crazy]

Vážně pochybuju, že je to v jiných oborech nějak zásadně jinak.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Čtvrtek, 22. července 2021 - 13:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Samozřejmě za neexistenci vedlejších účinků vakcín by se musel jejich výrobce zaručit
Tak to abychom přestali očkovat úplně, nejen covid...?"
Nejen očkovat, to by znamenalo konec všech léčiv. Za neexistenci vedlejších účinků se totiž nikdo nezaručí, protože prostě neexistuje léčivo, které by nemělo vedlejší účinky. Jinak vedlejší účinky nemusí být nic závadného, to si pletete, Desiro, s nežádoucími účinky. A ani za jejich naprostou neexistenci se nikdo nezaručí, to je vskutku naivní představa. Díky vedlejším účinkům máme Viagru (a další léčiva na erektilní dysfunkci), neboť účinná látka sildenafil byla původně zamýšlena k léčbě kardiovaskulárních chorob a právě jako vedlejší účinek se objevilo zlepšení erekce.
Desiro:
"Takový anafylaktický šok před kinem..."
Po aplikaci vakcíny očkovaná osoba setrvává po dobu minimálně 15 minut na místě, se zajištěním zdravotní péče, právě pro případ reakcí po očkování. Úplně stejně jako při očkování u praktika či v standardním očkovacím centru (např. centra cestovní medicíny). Nešiřte bludy jako P. Vlček.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Desiro
Čtvrtek, 22. července 2021 - 14:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3821
Registrován: 2-2004
Doktor + Hajnej Po aplikaci vakcíny očkovaná osoba setrvává po dobu minimálně 15 minut na místě
Já viděl něco jiného.
Tím nezpochybňuji ani očkování u praktika, ani ve velkých centrech - ono by to logisticky bez velkých center v reálném čase zvládnout nešlo.

RadekŠ: No tak třeba v jižní Asii Ti prodají prošlé výrobky, Tvoje chyba, že ses nepodíval na datum spotřeby. Tohle bych tady nechtěl, ale je to spíš o kultuře. Ty si ale spíš pleteš libertariánství s anarchií.
Ten exot, co se mu smějete, má být který z nich?
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 14:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 4-2003
Desiro:
"Já viděl něco jiného."
A co jste viděl?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 22. července 2021 - 15:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11587
Registrován: 4-2003
Ty si ale spíš pleteš libertariánství s anarchií.

Nikoliv. Liberáni nikdy ničeho nedosáhnou - právě ze své niterné podstaty, protože by museli začít něco někomu vnucovat či nařizovat a tím by vytvořili nějaký řád a tím spojená pravidla a instituce tato pravidla vynucující.


exot, co se mu smějete, má být který z nich?

Ne. Proč by měl být?[uhoh]
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Čtvrtek, 22. července 2021 - 15:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 7-2017
Treba povedat, ze tych 15 minut sa odporuca, teda je to na ockovanom, ci ostane alebo pojde hned prec. Aziu by som sem netahal, napriek tomu, ze tam vela veci nemaju osetrene pravidlami, tak to neznamena, ze tam maju uplny bordel.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 15:10:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24783
Registrován: 5-2002
Viki: kino bylo vybráno, protože líp vyhovovalo pro očkovací FIFO
No, přesně.
V SZÚ, kde jsem se nechal očkovat já, měli back-end celkem v pohodě (posluchárnu, dokonce příznačně pojmenovanou po nějakém virologovi), zato front-end byl trošku hrůza (zakroucená fronta na chodbě).

Dr: je totiž naším podřízeným střediskem ... díky za tip, na co zaměřit kontrolu
Přiznávám (či chlubím se?), že mě to jako možné kouzlo nechtěného napadlo. [wink]

za dokonalou ukázku, jak si nakálet do vlastního hnízda
Například v té podobě, že v případě zjištění extrémního šméčka nastane řetězec událostí, na jehož konci přijde Kamísek o přítulkyni...

Samozřejmě je taky možná varianta, že jste obyčejný tlučhuba.
Na druhou stranu by bylo zajímavé porovnat skutečnou četnost a skutečně zjištěné "body" s těmi zde deklarovanými.

Desiro: Já viděl něco jiného.
Tak já taky "jenom" dostal instrukci, že je vysoce doporučeno tam určitou dobu posedět, ale osobního dozorce ani železnou kouli na nohu jsem kvůli tomu nefasoval.
Holt se ten mámfpičismus projevuje u různých jedinců různě...

Ten exot, co se mu smějete, má být který z nich?
Žádný - Radek přece píše o exotech v jeho oboru, kde má dostatečnou kvalifikaci jejich exotičnost posoudit. Ohledně jiných oborů (tedy i toho, kde působí tebou citované osoby) pouze vyjadřuje pochybnosti, že by to mělo být nějak zásadně jinak (= ne tak strašný).

Mimochodem, nedávno jsi zmiňoval, že si rešeršuješ různé zdroje - pokud při té činnosti vykazuješ obdobnou míru funkční negramotnosti, jako při čtení tohoto Radkova příspěvku, tak už se nedivíme tomu, co tu prezentuješ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Desiro
Čtvrtek, 22. července 2021 - 16:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3822
Registrován: 2-2004
A co jste viděl?
Odjezd za volantem ihned po očkování. Jinde ty drive-in bodance nabízejí systémově.

Hajnej: Když jsme u té funkční gramotnosti - teď reaguješ na moji větu Holt soudobé lege artis, jsou na to i jiné názory. Takový anafylaktický šok před kinem... - a vyvozuješ z toho závěry, které v té větě obsaženy nejsou.
už se nedivíme
A mluv za sebe.

Radek Š: O libertariánech a jiných ekonomických směrech se můžeme pobavit někdy jindy.

MUDr. Smrt s Beranem říkali, zatímco ve Sněhu a MeSESu teď asi skřípaj vzteky zubama... V mým oboru je s to spíš tak, že si nad takovýma exotama klepeme na hlavu
Z této věty plyne, že někdo z nich exot bude, pokud ne všichni, že. A víš co - já bych s tím i souhlasil.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 18:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5232
Registrován: 4-2003
Desiro:
"Odjezd za volantem ihned po očkování. Jinde ty drive-in bodance nabízejí systémově."
V instrukcích k systémovému drive-in bodání se píše, cituji:
... následně je nutno v prostorách parkoviště setrvat 30 minut pro případ reakce po očkování.
Klienti musí počítat s 30 minutovým odpočinkem po aplikaci vakcíny buď v autě na vyhrazeném odstavném parkovišti nebo na židlích v prostorách pod stanem.


A dále - očkovaní nejsou po úkonu omezeni na svobodě, proto jim nikdo nemůže bránit v odchodu ihned po aplikaci vakcíny. A je jedno, zda vakcinace proběhla v ordinaci praktického lékaře, ordinaci cestovní medicíny, v očkovacím centru v nemocnici či v kině. To, že někdo odjede/odejde hned, neznamená, že není v očkovacích centrech zabezpečena následná zdravotní péče, jak se snažíte tvrdit.

Váš výrok o anafylaktickém šoku před kinem tak je vlčkovským blábolem svědčícím o vaší neznalosti věci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Desiro
Čtvrtek, 22. července 2021 - 19:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 2-2004
To, že někdo odjede/odejde hned, neznamená, že není v očkovacích centrech zabezpečena následná zdravotní péče, jak se snažíte tvrdit.
Nepodsouvejte. Ale rozumím, ona by vaše argumentace bez toho nedavala smysl.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 19:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2013
Pezos:
Otrava se muze stát vypitim koncetratu(3000ppm) - podobne jako kdyz nekdo sni 100 tablet najednou misto jedne. Studie neprokazuji zadnou toxicitu v davkach 30ppm - staci pro viry- 50ppm -staci pro bakterie ani 100-150ppm - ucinne i na prvoky takze na malarii. v techto koncetracich studie zadnou toxicitu roztoku oxiduchloriciteho (CDS) neobjevily.
Aplikací do jakýchkoliv jiných vnitřních prostor-skoly, urady, MHD lze branit sireni infekce i bez opicich masek... - zde Je například experiment na základní škole za plného provozu .
https://www.researchgate.net/publication/228351686_Effect_of_chlo rine_dioxide_gas_of_extremely_low_concentration_on_absenteeism_of _schoolchildren?fbclid


/Tak MMS a jeho deriváty jsou takový evergreen, který se šíří ezo-alternativními kanály už minimálně 10 let a z času na čas probuble na povrch (obvykle když se tím někdo otráví)./
Čtvrtek, 22. července 2021 - 19:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5234
Registrován: 4-2003
Desiro, jak si tedy vyložit váš výrok "Holt soudobé lege artis, jsou na to i jiné názory. Takový anafylaktický šok před kinem..."? A proč jste rozporoval tvrzení o zajištění zdravotní péče na místech očkování? A co vaše zmínka o systémové nabídce drive-in bodanců v souvislosti s okamžitým odjezdem po aplikaci vakcíny?

Prostě jste střelil mimo, tak se s tím smiřte. Jen se ukazuje, že rešerše z veřejných zdrojů bez znalosti problematiky vedou k ukvapeným a zcestným závěrům. Ať už poznámky o anafylaktickém šoku před kinem, nebo ručení za neexistenci vedlejších účinků.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 22. července 2021 - 20:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2013
Ale jako národ skeptiků zarytě věřících autoritám holt budeme upřednostňovat rozprašování karcinogenních dezinfekci po školách a vlacích a budeme se divit jak mizí cestující zhruba dne dopravy kvůli nošení opičáren na obličeji. takový spěšný vlak do Trutnova z Kolína býval v zimě a na jaře k nepřežití už jen tím jedovatým zápachem sava či čeho.
Pikehead
Čtvrtek, 22. července 2021 - 20:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7419
Registrován: 3-2007
Zato oxid chloričitý určitě karcinogenní nebude. To prostě zabíjí mikroby, ale lidi ne. Pořiďte si flakonek a šňupněte si každé ráno.

A jen technická - nemají být tyhle fantasmagorie z oblasti přírodních věd aspoň ve "všeobecné železniční"?
Pikehead
Čtvrtek, 22. července 2021 - 20:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7420
Registrován: 3-2007
Tak Desiro nebuďte měkkota a vytáhněte další blbost vytaženou z kontextu, nebo nedočtenou do konce.

Abyste se neobtěžoval, tak tady máte statistiky anafylaktického šoku: 99 případů na 8.9 milionů očkování (data z března).

(A není to výzva k diskusi zda vám to jako laikovi přijde jako "hodně" nebo "málo".)
Čtvrtek, 22. července 2021 - 21:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24784
Registrován: 5-2002
Desiro: Nepodsouvejte
Nepodsouvá - svým tvrzením o současném lege artis jsi to řekl zcela explicitně.
Ve skutečnosti to byla jenom hloupá generalizace viděného jedince, který se prostě vysral na to, co mu bylo doporučeno (přitom ceduli o vhodnosti setrvání po injekčním podání antibiotik jsem si četl na dětským už před 50 lety).

Pike: není to výzva k diskusi zda vám to jako laikovi přijde jako "hodně" nebo "málo"
Oproti třiceti tisícům mrtvých na kdoví jestli polovinu promořených je to zcela bez diskuse málo.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 22. července 2021 - 21:52:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 352
Registrován: 10-2018
Desiro:
"Docela by mě zajímalo, jak dlouho vydrží protilátky po očkování.
"
Možná jsem to sem už dával .. docela dlouho, a vytvářeji se průměrně asi v 30x vyšší hodnotě než po prodělání covid (kde je to navíc s vysokym rozptylem). Výhoda vakcíny je totiž v tom, že se zaměřuje jen na vytvoření specifický imunity, a ne na celkový oslabení, vyčerpání až likvidaci objektu, takže ten má na imunizaci mnohem lepší podmínky než při celkové infekci.

Aha, dokonce je to v odkazu u toho českýho článku, tak to nebudu v Nature znova hledat. odkaz
Čtvrtek, 22. července 2021 - 22:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11588
Registrován: 4-2003
Desiro: O libertariánech a jiných ekonomických směrech se můžeme pobavit někdy jindy.

Ekonomie je věda, zatímco libertánství je politická ideologie. Takže to asi neklapne.[biggrin]
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Desiro
Čtvrtek, 22. července 2021 - 22:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 2-2004
Nepovažuji ty velkobodárny za ideální řešení, pokud jsem měl možnost sledovat, jak k tomu část lidí přistupuje. To byl smysl sdělení.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 22. července 2021 - 23:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 4-2003
A dál? Třeba to o anafylaktickém šoku před kinem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Tass
Čtvrtek, 22. července 2021 - 23:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 10-2006
kreketuse:
"takový spěšný vlak do Trutnova z Kolína býval v zimě a na jaře k nepřežití už jen tím jedovatým zápachem sava či čeho."
Tak to jste spokojený, ne? Oxid chloričitý nebo savo, obojím se dá výborně vyčistit bazén nebo vagón. Akorát že u sava ještě nikoho nenapadlo tvrdit, že zázračně vyléčí rakovinu.

A jinak souhlas s Pikeheadem, tohle tady nemá co dělat.

(Příspěvek byl editován uživatelem TASS.)
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Čtvrtek, 22. července 2021 - 23:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24785
Registrován: 5-2002
Desiro: pokud jsem měl možnost sledovat, jak k tomu část lidí přistupuje
A to je fyzikální vlastnost těch očkovacích center nebo hloupost těch lidí...?
Jinak samozřejmě pokud budeš používat termíny jako "velkobodárna", tak se nediv, že se tebou budou lidi jednat jako s pubertálním frackem.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Desiro
Pátek, 23. července 2021 - 00:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 2-2004
Spíš vlastnost těch center - třeba na hnusnym anonymním nádraží se budou v průměru lidí chovat hůře, než na řekněme upraveném, kde si jejich nevhodného chování může někdo všimnout a zkorigovat.
Mnozí lidé jsou hloupí, ano.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Pátek, 23. července 2021 - 07:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11589
Registrován: 4-2003
vlastnost těch center

Ti lidi tam jsou DOBROVOLNĚ, můžou jít kamkoliv jinam, možností mají spoustu. Asi si vybrali centrum, protože jim z nějakýho důvodu zrovna vyhovuje.

A teď už ses dostal do úplně absurdní argumentační pozice, kdy hloupost či nějaký čistě osobní dojem z kategorie "blondýnky jsou hezčí než..."
obhajuješ ještě větší hloupostí.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Desiro
Pátek, 23. července 2021 - 08:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3826
Registrován: 2-2004
Je to osobní dojem, ano. Když si přečteš větu, kterou to celé začalo, tak to dokonce ani není žádný silný sdělení. Jenom se na tom otočil Doktor, když hledal záminku k útoku.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Pátek, 23. července 2021 - 08:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24788
Registrován: 5-2002
Desiro: to dokonce ani není žádný silný sdělení
Nesouhlas. To "Holt soudobé lege artis" už JE silné sdělení.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!