Diskuse » Železnice » 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - kocoury, elektroniky a spol. » Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 25. 6. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse 740, 741, 742, 743, 744 a 746 - ... do 25. 6. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 23. června 2021 - 16:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 1-2021
Kovaným šotoušem je myšlen kdo?

Tak já to vezmu od lesa:
- Studna výkony náhodných výbuchů, přičemž Budišov téměř 0, přes den max Šenov a večer Štramberk
- Opava končí v září
- Krnovsko je v catrech
- Fren skoro nejezdí
- to ostatní jsou výkony, které se mrcasí v okruhu 15km, někde v uzlu nebo mezi haldami hlušiny

A o nadšenství nemůže být řeč, neznám nikoho, kdo by v Ově tento lak požadoval a měl zájem si loko vzít za svou.
Kočkopes
Středa, 23. června 2021 - 19:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 10-2017
Ach jo. U vás prostě "vznikl" dojem a obava, takže to prostě bude tak, jak si usmyslíte, a mašina tady nebude jezdit ani za mák, i přesto, že vaše představy o zdejším provozu nejsou zcela přesné:

- Studna výkony náhodných výbuchů, přičemž Budišov téměř 0, přes den max Šenov a večer Štramberk
Aha, takže ty 1-2 denní páry do Kopřivnice (podle toho, jestli se jela Jičínka, nebo ne) + doplňkově Sedlnice byly moje halucinace, nebo co? [coze]

- Opava končí v září
Poněkud nepříjemné - na jednu stranu chápu, moc tam toho nezůstalo - resp. přestalo jezdit Mladecko. Na stranu druhou - pořád tam zůstaly aspoň nějaké obsluhy a přepravy (byť pro nasazení šotomašinky nevhodné) - sice se jednalo o max. jednotky vozů a obsluhu vleček, ale přesto tam aspoň nějaká pracovní náplň té zálohy byla, když se to dalo dohromady. A třeba Hanůvka byla spíš jen takovým "kořením". Nicméně, nehledě na 007, co tam bude obsluhovat a posunovat dále? Prostě Cargo zavírá krám, takže kdo chce jezdit po železnici, má smůlu a může zkusit štěstí u někoho jiného?

- Krnovsko je v catrech
To sice ano, ale - pokud vím, ty Catry se tam ani nijak neudržují, jezdí do Ostravy. A vzhledem k "množství" vozů, které zde jezdí, a na které by s trochou vůle a nadsázky stačilo i "lego", nevidím problém v návratu řady 742.

- Fren skoro nejezdí
Myslel jste "až do Frenu to skoro nejezdí". Jinak se jezdí každý den - Lískovec, Frýdek, Baška, Frýdlant.

- to ostatní jsou výkony, které se mrcasí v okruhu 15km, někde v uzlu nebo mezi haldami hlušiny
To se pozná místní znalec podmínek. Prostě MS kraj jsou doly, haldy, hutě. "A vědí vůbec ti Pražáci, že se v Ostravě už 25 let uhlí netěží?"
Podle tohoto klíče můžete zrušit prakticky téměř všechny manipuláky na české železnici. Je to naprosto geniální a nikomu před vámi se zatím takový klíč vymyslet nepodařilo, gratuluji. Kam se na vás hrabe Kolovratník se svými 300 vlaky. Takže Solnice, Tovačov, Prachovice, místní obsluhy kolem Prahy, Brna a mnoho dalších můžeme s příští změnou GVD s tímto odůvodněním rovnou zrušit.

A když tu palbu opětuji - tedy výkony ve Valmezu:
- Rožnov + Osíčko - obecně se dá říct, že pokud vůbec jede, tak v noci
- Karlovice + Bylnice - pravidelně se jezdí snad jen do Vsetína, dál je to bída a jezdí se podle systému náhodných výbuchů
- Lhotka + Valmez - to ani nemá cenu komentovat.

kdo by v Ově tento lak požadoval
To mi nevychází. Tak proč ten lak dostala, když jej nikdo nežádal?

Sečteno, podtrženo. Máme mašinku v atraktivním nátěru, který si patrně nikdo neobjednal. Někdo si usmyslel, že v Ostravě prostě jezdit nebude, a tak tento zajímavý šotokousek strčíme někam, kde to nakonec nikdo nevyfotí (a jsem přesvědčený, že takové nátěry se aplikují právě proto), protože to bude buď stát v depu, nebo za hromadou vagónů ve Lhotce/Valmezu, a když už to pojede někam na trať, tak dost pravděpodobně v noci. Pak mi ovšem uniká smysl toho, proč byl na mašinku aplikovaný takový nátěr. To už rovnou mohla jít do... (doplňte si sami - unifiku, šrotu, Albánie?). Čímž neříkám, že bych nepřál valašským fotičům atraktivní mašinky, ale prostě to nedává smysl, dát na mašinu bohumínský nátěr a pak ji strčit do Valach.
Středa, 23. června 2021 - 19:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 1-2021
Má smysl na tohle téma debatovat? Zvláště pokud výše uvedený příspěvek má trhlin jak naše slavná D1.

- Sedlnice je výkon defakto jen za roh Studénky. Samotný Štramberk mnohdy nejede přes den vůbec, odpoledne občas Kopřivnice. Budišovka nejezdí skoro vůbec. Šenov ano, ale v 8h je dost nešikovný čas.

- Mladecko je hodně velká utopie, tedy spíš hříčka náhody. Ve své podstatě totéž jako Kravaře. Redukce zálohy však nemá vliv na zákazníky.Takže nějaké zavírání krámu si nech od cesty.

- Krnov, 742.0 nelze spojit na UIC linku jako 742.7, takže tam opravdu nulku ne. To snad jedině pokud by to bylo navázané na OLM, tedy i oběhově.

- To nevím co vidí z Prahy, já říkám jen to, co vidím já. O rušení Mn zde řeč není, ale jen o tom, že zde není reálný výkon. Mn do FM je pohrobek dávné doby, který ve své podstatě dnes tak jak je nemá už smysl.Navíc pokud nejede do Frenu, pak to ani šotouš pořádně nevyfotí.

- K VM se snad ani vyjadřovat nebudu, to co je napsané výše, je matlanina všech výkonů a o tom zde řeč není. Stejně tak je nesmysl, to co se píše o Bylnici.

- Nikde nepíšu, že ten lak nikdo nepožadoval. Jen netvrdím, že to bylo na popud z Ostravy.

- Není pravda, že si lak nikdo neobjednal. Objednalo si ho cargo. Cargo si taky rozhodne co s loko dál. Proč ne Ostrava je popsáno výše. Nicméně pokud mi tam ukážeš jednoho, který jí bude čistit nebo si jí vezme do parády, pak ti tam může jezdit klidně 3x denně Ostravici, pokud domluvíš ještě kšefty. Zbytek odstavce už komentovat nehodlám.
Středa, 23. června 2021 - 19:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4082
Registrován: 6-2007
Kdo chtěl, ten si sedmičku vyfotil s uhlím na Jičínce už dávno, vždyť tam byla mnohokrát.
Ve ValMezu se ty mašiny drží celkem hezky a asi by to bylo lepší, než když půjde z ruky do ruky od Studénky po Třinec.
Mimochodem na Bylnici teď jezdí celkem zajímavé zátěže, na pilu se vozí dřevo ke zpracování v různých podobách a vozech. Karlovice ožily na jaře navážením dřeva na pilu, pak byl nějaký Hrozenkov, teď je mrtvo. Ale tam se i trochu změnila infrastruktura, kdy se mírně zkomplikovala jízda Mn.

Jinak je fajn že se něco takového podařilo [fotic]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 23. června 2021 - 20:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 1-2007
Šenov v osum....... dyť říkám šotouš..... Kvůli ničemu jinému než nějakým šotochoutkám tohle nevzniklo. Radši by se mělo řešit na jakých vracích musí v Ostravě jezdit a ne tyhle fantasmagorie.
Středa, 23. června 2021 - 20:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 9-2011
Vojtag: S Bylnicí máš recht, nedávno tam jelo několik krytých vozů z Vápenné... celkem překvápko. Jinak Opava by měla být nejspíš obsluhována z Krnova [wink] Co se týče Mladecka a přesunu nakládky do Bruntálu, tak tomu nerozumím. Pokusil jsem se kontaktovat Revlan, co že je k tomu vedlo, ale zatím bez úspěchu.

modely742: nechci mluvit za Vojtaga, ale pochopil jsem jeho text tak, že by 753.7 na těch pár vozech v Krnově byla nahrazena řadou 742.0, čili žádné spojování s 742.7 by se vůbec neřešilo. Pro čety by to asi byl krok zpět, ale to mi zpoza foťáku nepřísluší hodnotit.

Časová poloha manipuláku do Bylnice šotoušům moc možností nedává, se sluncem v zádech asi jen výjezd z tunelu v Brumově. A při cestě zpět to snad ani nikde nejde. To je dost bída, srovnatelná třeba s možnostmi na Jičínce (kde to mimochodem v zimním čase zase bude fajn).
Kočkopes
Středa, 23. června 2021 - 21:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 10-2017
Má smysl na tohle téma debatovat? Zvláště pokud výše uvedený příspěvek má trhlin jak naše slavná D1.
Teda promiňte, ale o tom, co píšete vy, se dá tvrdit totéž.

Samotný Štramberk mnohdy nejede přes den vůbec, odpoledne občas Kopřivnice.
Až na to, že Štramberky jezdí i přes den. Jezdí to podle toho, jak to vychází, rozhodně v tom není nějaká pravidelnost, ale Kopřivnice jezdívá třeba i kolem oběda (pokud se nejede Jičínka) a pak i Štramberk přes den. Jezdí to prostě tak, jak to vyjde, ale není to tak, že Štramberk nejezdí přes den vůbec.

Krnov, 742.0 nelze spojit na UIC linku jako 742.7, takže tam opravdu nulku ne. To snad jedině pokud by to bylo navázané na OLM, tedy i oběhově.
U bardotky to taky nejde, ale tam to nikomu nevadilo? Zajímavé.

který ve své podstatě dnes tak jak je nemá už smysl.
Pokud nemá smysl vozba zátěže do/z Lískovce a obsluha tamních vleček, obsluha Frýdku, Bašky, Frenštátu, tak si akorát tak o vás můžu myslet své. Jak by podle vás měl takový manipulák jezdit, aby měl smysl? Kdyby neměl smysl, tak by nejezdil. Zátěž je (snad nikdy jsem neviděl méně, než 10 vozů), tak jezdí.

to co je napsané výše, je matlanina všech výkonů a o tom zde řeč není
Je zde řeč o tom, na jakých výkonech bude mašina jezdit a výkony ve VM jsou tak trochu "matlanina" všeho zmíněného - resp. všechny výkony jsou pod jednou střechou, takže ta mašina může vyjet prakticky na cokoliv, na co ji strojmistr určí.

Šenov ano, ale v 8h je dost nešikovný čas.
A jak by to mělo jezdit? Tak, aby to mladší fotiči stíhali ze školy a starší z ranní směny? A pokud mi chcete argumentovat násvitem, tak ten není ani na Bylnici (resp. je - v hustém lese).

Objednalo si ho cargo
Ano, ale měla dostat unifik, takže jinak - evidentně na to zatlačil někdo u Carga, ale kdo, když přece nejde o nadšenectví?

A pokud si Valašsko chce z depa udělat výstavku šotokousků, proč nezačali s 263?

Nezlobte se na mě, ale z toho, co píšete, to vypadá, že "my jsme se rozhodla, my vám ji just nedáme a vy si na[zadnice]".
Čtvrtek, 24. června 2021 - 04:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 8-2008
742.279

Kunčice pod Ondřejníkem 16.7.2014Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Čtvrtek, 24. června 2021 - 06:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 1-2021
Neříkám, že se kolem Studénky nejezdí, včera jela výše zmíněná Kopřivnice a pak až večerní Štramberk. Nicméně je to sázka do loterie. Šenov ať si jezdí kdy chce, já jen konstatuji, že jezdí celkem v nefotitelné poloze. Otázka stále zní, zdali by zde byla vidět, šotouši by jí měli možnost vyfotit...? Pro místní šance jsou, pro přespolní mizerné.

Co nejde u bardotky? Pokud si někdo spojí bez řídího systému 751+753, tak je to pako, protože každá loko má jinou trakční charakteristiku. Stejný pako je schopno spojit dvě 742 s odlišným regulátorem. K tomu opravdu nechtěj, abych se víc vyjadřoval.

K FM. Ty neustále mícháš jablka a hrušky. Nikdo nepopírá nutnost jízdy Mn a zátěže. Já jen konstatuji, že tento model obsluh vycházející z FM a jeho časové polohy jsou pohrobkem minulosti. Ve své podstatě by se to dnes dalo otočit za tu jednu směnu, nikoliv dvě.

Strojmistr jí může nasadit nacokoliv, ale taky nemusí, pokud se dohodnou nějaká pravidla vč dalších věcí s tím spojených. Pokud Kočkopec, Jacob a jiní přijdou s tím, že chtějí mít 742 ve Studénce trvale, že založí místní šotoklub a občas vezmou i hadr, pak si jí do Studénky pojedu rád vyfotit. V opačném případě by se z té 742 stala děvka pro všechny a jeden týden by byla zde a další týdny kdekoliv jinde v uzlu Ostrava vč vleček.

007 žádný unifik nikdy dostat neměla, to slyším prvně.

Ve VM si nikdo nechce dělat žádnou výstavku. To je trošku o něčem jiném a mnohé jsem zde už vyslovil nebo naznačil.

Ostradik: vrak je co? 742.0, 742.2, 742.7...nebo 753.7? A není to spíš vizitka SOKV a LČ? Já bych řekl, že z větší části ano. Pokud SOKV nemá personál, fíra si ani neumyje okna, občas probourá nějaký šturc, pak těžko bude vše vyvoněné.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 06:45:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14903
Registrován: 11-2002
modely742: otázka stále zní, zdali by zde byla vidět - pokud je to o tom, aby ta mašina byla vidět, pak by bylo nejlepší dát kus koleje před jednu budovu na nábřeží a šoupnout ji tam.... [crazy]

Pokud je při posuzování dislokace kam který stroj nasadit/umístit základním kritériem to, jak hezky fotitelné výkony bude pak případně vozit, tohle je ultramegašotoušovina na X tou a pokud to někdo myslí vážně, měl by se jít skutečně léčit.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 07:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 1-2021
Pokud je při posuzování dislokace kam který stroj nasadit/umístit základním kritériem to, jak hezky fotitelné výkony

Tohle samozřejmě nikdo netvrdí. Opravdu nevím, kdo se u IDS léčí z nasazení retro 140.042, 121.065. Dokonce mi není ani známo, kdo se u ČD léčí z redislokace 754.061. I když chápu, že nějaký stínový ekonom typu Jena by zaplatil přes mega za opravy na 4.061 a pak by jí píchnul na nehoďák do DC. To by se určitě vyplatilo.

Podobně bychom asi mohli zmínit 4.066, 4.067....a jiné. Ve své podstatě většina vozidel v Lužné po celý rok slouží jen jako vystavený exponát.

A co třeba u sousedů na Slovensku? Tam to je plné šotoušů... bobina, dvojička, 754, 750...

Je tedy otázka, proč jsou dopravci takový blbci a neposlechnou nějakého Jenu? Ano, je potřeba tento nešvar vymýtit.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 08:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 1-2007
Jena: pochop on si to chce vyfotit okolo Valmezu.
A to míchání s idsc už radši ani nebudu komentovat. To už je mimozita na entou.
Co se týče SOKV Ostrava, to co dostanou s tím jezdí, a to že má někdo pocit že je to konec světa už je jiná. A úplně nejdůležitější je, když chybí znalost místopisu mezi kališti a haldami, tak pak je přece jasné že se nemůže dát ta 007 Ostravy.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 09:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14905
Registrován: 11-2002
modely742: Tohle samozřejmě nikdo netvrdí. - pak mám asi při čtení řádků o něco výše před očima vlčí mlhu. Podle všeho, nejsem jediný. [crazy]

Ale to je nakonec jedno, obrázek nechť si učiní každý sám. [lame]

PS: Opravdu nevím, kdo se u IDS léčí z nasazení retro 140.042, 121.065 - tady si už vůbec nejsem jist, zda si z nás děláš srandu, nebo je to s tou diagnózou trefa do černého.
Kočkopes
Čtvrtek, 24. června 2021 - 10:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 10-2017
Co nejde u bardotky? Pokud si někdo spojí bez řídího systému 751+753, tak je to pako, protože každá loko má jinou trakční charakteristiku. Stejný pako je schopno spojit dvě 742 s odlišným regulátorem. K tomu opravdu nechtěj, abych se víc vyjadřoval.
Maminko, ty to vidíš! Proboha, tak je snad jedno, jestli je to 749+753.7 nebo 2x742 s jiným regulátorem, hlavní snad je, že to nejde spojit tak jako tak. A kromě toho, sólo 742 by to Vrbno odvezla klidně sama, na to je to naprosto perfektní výkon.

Ve své podstatě by se to dnes dalo otočit za tu jednu směnu, nikoliv dvě.
A tím chcete říct co? To je úplně jiná problematika, jak se nakreslí ty šichty fírům, mašina v tom nehraje žádnou roli. A mimochodem, zajeďte se někdy podívat na obsluhu vleček v Lískovci, ať víte, co jim tam tak dlouho trvá a pak jim to zkuste nakreslit lépe.

007 žádný unifik nikdy dostat neměla, to slyším prvně.
Najděte si archiv diskuze za listopad, tam jsem otázku ohledně laku položil a bylo mi to řečeno docela jasně - unifik, jakékoliv hokejky jsou zakázané schéma.

Mimochodem, nespadá náhodou pod Valmez i posun v Hranicích, zajíždějící mimo jiné i do cementárny? I tam ta mašina může být zašitá, taky ji tam nikdo nevyfotí a po výměně mašin přijede do depa bílá, jak tvaroh. A ještě jedna věc, že jsem tak smělý - ve Valmezu ta mašina bude mít zajištěnou nějakou "nadstandartní" péči a je tam někdo konkrétní, kdo se o to bude starat?

občas probourá nějaký šturc
Ony se totiž šturcy projíždějí jenom v Ostravě, že ano [crazy] Podle téhle logiky můžeme rovnou poslat celou Cargo flotilu do šmelcu, protože sešrotované mašině nehrozí, že by s ní někdo projel šturc nebo vrazil do vozů.

Opravdu nevím, kdo se u IDS léčí z nasazení retro 140.042, 121.065.
Plácáte páté přes deváté. IDS je úplně jinak fungující dopravce a princip nasazování vozidel se úplně liší od nějakých místních výkonů s jednou 742. Bobiny jsou prostě mašiny nasazované na vlaky přes celou republiku operativně dle rozhodnutí dispečera, což se o 742 na místních výkonech říct nedá.

Dokonce mi není ani známo, kdo se u ČD léčí z redislokace 754.061.
Z redislokace nikdo, ale po té "partyzánské" akci, kdy mašina nedostala najbrt, ale obnovenou červeno-šedou, byl z toho na nábřeží celkem humbuk.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 10:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 7-2002
modely742:
I když chápu, že nějaký stínový ekonom typu Jena by zaplatil přes mega za opravy na 4.061

Ony se na 754.061 dělaly nějaké opravy srovnatelné rozsahem s MVy? Já myslel, že se jen v Krnově "napatlala barvičkama".
Čtvrtek, 24. června 2021 - 11:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 1-2021
Ony se na 754.061 dělaly nějaké opravy srovnatelné rozsahem s MVy? Já myslel, že se jen v Krnově "napatlala barvičkama"

Myslet v mnoha případech znamená prd vědět.

- 742 Vrbno odveze, to nikdo nepopírá, ale pokud je potřeba tím HV zálohovat i Lipovou, kde jsou catry, pak ta 742.0 je tam k ničemu

- to slyším prvně, že HV a jeho oběh nemá vliv na LČ. Tedy mám to chápat tak, že si fíři udělají směny a na to se pasuje HV? To je asi jako vařit bez vody.

- jestli se na krp psalo, že měla být unifik, protože jsou hokejky zakázané, pak OK. Na krp se mnohdy ví víc, než na nádraží v paklovně. Aneb jak se z každého anonymního výkřiku dá udělat realita...

- není, posun v Hranicích není v žádném mnou zmiňovaném oběhu, ani nikde není psáno, že se HV změní ve tvaroh a jinou lákavou pochutinu. Tento dotaz prosím přesměrovat někam na Babicu. Ve smělosti se meze nekladou, ovšem pravidla diskuze na krp jsou jasně dané, tzn. nikoho nejmenovat.

- MU jsou samozřejmě všude, ale nekorespondují s pláčem na téma stav HV, neboť i ten je vizitkou LČ

- nasazení E se nedá srovnat s nasezením mot. trakce? Tak třeba v km probězích nikoliv, ale v operativě mnohdy ano, viz Dobrá, viz Studénka a jiné...

- o žádné partyzánské akci s 754.061 nevím, vše mělo nějaký důvod, nic se nedělalo nelegálně nebo do konce na účet fiktivního sponzora a jiné báje....
Čtvrtek, 24. června 2021 - 11:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 7-2002
modely742:
jo a vřelé díky, že jste mi to tedy osvětlil. Význam otazníku asi neznáte. [sad][crazy]. Škoda, mohl jsem se dozvědět více, než jen to prd. Asi u Vás opravdu platí, že komu není rady, tomu není pomoci...[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem tridvatri.)
Čtvrtek, 24. června 2021 - 11:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 1-2021
Podle mě je zbytečný přepisovat známá fakta. 4.061 šla na lak, posléze se řešila výměna kol, přefutrování podvozků atd. Další krok měl být SM, což se vyřešilo havárií, neboť se fíra asi držel hesla, že je to popelnice, takže při ztrátě tlaku oleje a s nutnou dávkou blbosti šel a loko znova nastartoval, což bylo to poslední, aby jí dorazil.

Průběh oprav byl skoro stejný jako u jiných HV této řady. Její nasazení v TRT má ovšem taky své důvody, leč jak vidno výše, ty nejsou pádným argumentem a lze tedy předpokládat, že by 61 někteří raději viděli denně postávat u depa na nehoďáku.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 12:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 7-2002
modely742: díky. Já zaznamenal ten lak a teď jak jste napsal, jsem si vzpomněl na ten KO motor. Ale důvody redislokace nevím, nebo si alespoň teď nevybavuju - snad vysílačka?

Ale jinak mi to moc srovnatelné s MVy u 742.007 nepřijde.
Když se to vezme ad absurdum.. čím se liší 754.061 od aktuálně stojící lokomotivy na nehoďáku? [happy] Ta i ta musí být provozní. Takže tak i tak, je jedna loko na výstavce [happy]. Beru pohled, že zgenerálkovaná loko by měla jezdit a vydělávat. Ale to mi zase nejde dohromady s tím pohledem 742.007 někde na Bylnici.
Ano, doby, kdy dvojice 742 v Ostravě vozily denně přetahy do Bartovic, Těšína, Třince, už jsou asi pryč, ale pořád si myslím, že by ta 007 odvedla více práce někde u Ostravy(šumák kde). Ale je to zase jen myšlení, tak pokud někdo může, může porovnat třeba týdenní výkon valašskomeziříčské 742 s nějakou ostravskou.

Píšete, že Cargo tento nátěr chtělo a zaplatilo jej. Vzápětí, že nikdo z Ostravy tento nátěr neprosazoval a nechtěl. Odkud tedy vítr zafoukal? Přijde mi zvláštní, vzít Ostravě mašinu do generálky, ale pak ji předat jinam, protože oni by se o ni nestarali dostatečně dobře[happy].
Není pak rovnou škoda i některé z těch vzorně udržovaných valašských (tedy předpokládám, že některá z nich výměnou zamíří do Ovy, než se budou ve VM "množit" pro potřeby reklamního nasazení)[proud] - pokud si snad dobře vzpomínám: 102 a 263? Nemůže znamenat pak to nasazení z ruky do ruky právě u tohoho -vzhledově také atraktivního- stroje předčasný konec? Na rozdíl od té podílnové?

(Příspěvek byl editován uživatelem tridvatri.)
Kočkopes
Čtvrtek, 24. června 2021 - 13:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 10-2017
to slyším prvně, že HV a jeho oběh nemá vliv na LČ. Tedy mám to chápat tak, že si fíři udělají směny a na to se pasuje HV?
Já například jsem si nevšiml, že by v některých případech jezdil fíra celý den s tou samou mašinou. Záleží výkon od výkonu. Samozřejmě, že na denní šichtě ve Studénce strojvedoucí těch mašin moc za den nevymění. Ale že jede mašina z Ostravy do Mostu neznamená, že fíra jede s ní...

- MU jsou samozřejmě všude, ale nekorespondují s pláčem na téma stav HV, neboť i ten je vizitkou LČ
Jenže to jste tvrdil vy, cituji: "Pokud SOKV nemá personál, fíra si ani neumyje okna, občas probourá nějaký šturc, pak těžko bude vše vyvoněné."

- o žádné partyzánské akci s 754.061 nevím, vše mělo nějaký důvod, nic se nedělalo nelegálně nebo do konce na účet fiktivního sponzora a jiné báje...
Měla dostat najbrt, akorát na generálním ředitelství byli pohoršeni tím, že nakonec měla obnovenou červenou a prý za jejich zády.

- nasazení E se nedá srovnat s nasezením mot. trakce? Tak třeba v km probězích nikoliv, ale v operativě mnohdy ano, viz Dobrá, viz Studénka a jiné...
Osvětlím. Pokud se dopředu ví, že denní šichta ve Studénce pojede ráno do Šenova a odpoledne na Kopřivnici, je to poměrně jasné a zřídkakdy se to mění, prostě se řachtá okolo komína.
Zatímco třeba u soukromého má fíra dán nástup v 7 ve Lhotce nad Bečvou na mašinu, pak mu dispečer večer před šichtou volá, že změna, nástup ve 13 v Olomouci a místo do Přerova pojede do Petrovic. To se u Carga může taky stát na elektrikách, ale ne výkonech kolem komína s jednou 742 těžko.

posun v Hranicích není v žádném mnou zmiňovaném oběhu, ani nikde není psáno, že se HV změní ve tvaroh a jinou lákavou pochutinu
a) neptal jsem se na oběh, ale na to, která PJ zajišťuje tento výkon
b) nezmění se v tvaroh, ale po výkonu v prašné cementárně by tak nejspíš vypadala, ale hlavně, že nebude jezdit v té špinavé Ostravě [crazy]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 13:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 6-2007
V cementárně v Hranicích jezdí 740.730 (pokud zrovna není někde na údržbě) a i když je už řádně omlácená, tak nějak extra špinavá není, natož že by byla zaprášená...
Jinak se obsluha Hranic teď provádí Mn z Přerova
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 24. června 2021 - 15:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14907
Registrován: 11-2002
Tridvatri: ta 007 odvedla více práce někde u Ostravy(šumák kde) - ale víš jak blbě se to fotí? Pár dní tady mašina jezdí HMMC, pak zálohu v PuK, pak Studénku, pak zase HMMC, pak třeba DVŽ, pak třeba nějaké levé, čert aby se v tom vyznal. A pak, četu Brigády socialistické práce, kde se dotyční zaváží, že budou pocvolem leštit i podvozky taky neseženeš všude.[wink] Chachar se Ti na to dnes asi si vys.ere. [proud]

Je jen zvláštní, že najít v Ově vysloveně "zesr.nou" mašinu, pokud to není škopek 1/4 století po dílách, přesto nenajdeš. S naznačeným dogmatem by jich tu mělo být plno.. [crazy]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 1-2021
754.061 měla stejný důvod přesunu. Není důvod, aby postávala jen na nehoďáku, to může nějaký škopek. Nadto šlo mj i o tu vysílačku, která se řešila. Nicméně o žádném najbrtu se u ní nikdy nehovořilo. Nikdo si nic jen tak svévolně nenatře, to jsou káreportí kachny.

Nějaké co kdyby byla v cementárně nemá smysl řešit... bo tam nebude.

Jak říkám, nejprve se dělá oběh HV a pak na to roubuje LČ. To, že se vlak skrz ČR osuje na X místech není nic zvláštního. Rozhodně se to nedělá opačně.

Stav HV je vizitka SOKV a částečně i obsluhy. Na to nemám co dodat a nepředpokládám, že by to jedna 742 změnila, zvláště pokud by šla z ruky do ruky. To je takový pláč na nesprávném hrobě. Zrovna nedávno jsem to zažil a obratem jsem se dotázal, zdali škody způsobené na 2 HV 75X nejsou náhodou obsluhou. Kupodivu ano... podobně jako tehdy na 754.061 nebo 742.254, 293 a o čmeláku nemluvě...Tak o čem zde potom debatujeme? Jakože by to supermoderní loko zachránila? Nenechte se vysmát...
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 7-2002
modely742: aha..tak to jste to měl napsat rovnou bez vytáček, že nejde o leštění neleštění, ale že byla vybraná skupina elitních nechybujících strojvedoucích, aby se jí něco nestalo. A navíc ochotných leštit[proud]. A samozřejmě pořád to neřeší to, co když taková věc potká onu nějakou 742 přesunutou z VM do Ovy - když už se teda generalizuje. Ale v tom případě by té 007 bylo na tom nehoďáku nejlepé a nejjistěji, ne? [happy]

A šlo by prosím teda objasnit kdo tahal za nitky, aby teda ten lak byl takový, jaký je? Když Ostrava to nebyla? Děkuji.

Čmelák jsem měl za to, že nebyla vina CDC...Tedy pokud je řeč o Třinci. Ale zase, nejsem u zdroje, takže jen info co došumělo ke mě.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2021
Jediný, kdo se zde už delší dobu vytáčí, jsou někteří diskutéři, kteří vlastně ani neví za co bojují, ale je třeba dělat protiváhu jiným názorům.

Žádný skupina elitních a leštičů nevznikla. To nikde napsáno není.
O nehoďáku jsou psal u 754.061. Netřeba se opakovat. Totéž platí i u jiných podobných HV.

Myslím, že by to objasnit nešlo. Beztak z toho vznikne nebo vznikla viz výše? povídačka po vzoru 4.061, jež není založená na pravdě. Možná by se dala zahrnout do onoho seznamu i 4.067...

Netuším, ale nehod obecně nebylo poslední dva roky zrovna málo. To zde asi nemá smysl pitvat.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 1-2021
Jinak ten, kdo to ještě neregistroval. U dopravců zcela běžně vznikají retro nátěry. Pozor pro méně chápavé, retro se nerovná muzejní.
IDS: 140.042, 121.065
Uher: 752.069
dále 751.335, 749.254, 742.221 a mnohé další
ČDC: 122.001, 130.027, 230.001, 750.163...atd. není tedy důvod se pozastavovat nad 742.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 7-2002
modely742: jen aby nedošlo k mýlce. Nemám nic proti retro nátěru, ani se nad nimi nepozastavuji. Já se spíše pozastavuji nad tou logikou, že se vezme loko Ostravě, ale už se ji tam po dílnách nevrátí, protože by se ji tam něco mohlo stát. Apoň takto chápu Vaše slova (a tím pádem usuzuju, že ve Valmezu jsou holt lepší borci[happy]). A pak být tedy někým v Ostravě (nebo vlastně kdekoli jinde), bych just chtěl vše modré, protože na co mi je hezká loko po dílnách, kterou nám vezmou a jde za kopečky, abychom ji my neublížili. Když bude modrá, pes po ní neštěkne, a místo jednoho kusu před rozsypáním budu mít jednu slušnou loko po MVy.. Takže bych viděl tento přístup pro budoucí potenciální retro spíše nakrásně kontraproduktivní. Nebo se to teď bude dít v Ostravě u všech loko po dílnách? [proud]

Přičemž si odporujete v případě 754.061 (která přece musela jezdit) versus 742.007 (která přece nemůže jezdit v Ostravě, protože by se ji tam mohlo něco stát. Že by tam pravděpodobně odvozila více, je v tento okamžik najednou irelevantní).

Přiznám se, že mi čím dál víc připadá, že to Ostradik nahoře stručně trefil. Že jde jen a ryze o ukájeních něčích (ať už kohokoliv) šotochoutek bez ohledu na okolnosti a vlastně i lidi. A přece si nebude fotit hezkou mašinu někde pod haldami. A to tajnustkaření kolem vzbiku toho laku to tak nějak potvrzuje.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14909
Registrován: 11-2002
modely742: Žádná skupina elitních a leštičů nevznikla. To nikde napsáno není. - a jaký pak mají význam tato Tvá slova - ... "pokud mi tam ukážeš jednoho, který jí bude čistit nebo si jí vezme do parády, pak ti tam může jezdit klidně..." ?!?

nepředpokládám, že by to jedna 742 změnila, zvláště pokud by šla z ruky do ruky. - donedávna zda jezdila po boku jiných strojů a rozhodně nezahálela. Pravda, přišly mezitím nějaké ty 742.7, ale pořád se zde točí i řada původních 742.

ale je třeba dělat protiváhu jiným názorům. - jenže si částečně sám protiřečíš a částečně si to nedovedeš nijak obhájit. Celé to stavíš na presudonázoru, že "Mám obavu, že by toho v té Ostravě moc nenajezdila.". Což je kravina na N tou.


PS: klidně, ať jde ta mašina třeba do Albánie, ale nemel nesmysly, že by ten stroj neměl v původním působišti využití. Celé to je o absenci leštičů a k focení nevyzpytatelných výkonů. Což je ona ultramegašotoušovina.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2661
Registrován: 7-2002
Jena: ale nemel nesmysly, že by ten stroj neměl v původním působišti využití. Celé to je o absenci leštičů a k focení nevyzpytatelných výkonů. zapomněl jsi dodat a přítomnosti nebezpečných fírů [proud]
Kočkopes
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 10-2017
Jediný, kdo se zde už delší dobu vytáčí, jsou někteří diskutéři, kteří vlastně ani neví za co bojují, ale je třeba dělat protiváhu jiným názorům.
Hlavně, že vy to neděláte. Já "bojuji" (i když to patrně není správný výraz, neb nemám žádné páky, abych to prosadil), aby se 007 vrátila tam, odkud v listopadu odjela. Hlavně, že vy tady za něco bojujete.

Nikdo si nic jen tak svévolně nenatře, to jsou káreportí kachny.
Umíte číst? Taky nepíšu, že by někdo něco svévolně natřel. Akorát prostě depo Trutnov objednalo v lakovně červený nátěr a když to zjistili na GŘ, tak už bylo pozdě a moc se jim to nelíbilo. Stačí tak?

Jak říkám, nejprve se dělá oběh HV a pak na to roubuje LČ. To, že se vlak skrz ČR osuje na X místech není nic zvláštního. Rozhodně se to nedělá opačně.
Však taky netvrdím, že se to dělá opačně. Nedělejte z toho něco, co nepíšu. Oběhy HV a směny strojvedoucích jsou směny na sobě "nezávislé". V depu může mašinu připravit jeden fíra, ale jede s ní jiný. Stejně tak může odstavit "svou" mašinu do depa a pak si převzít jinou na výkonu. Nenapsal jsem nic, co by si odporovalo, akorát vy si to tak upravujete a vykládáte.

742.254, 293 a o čmeláku nemluvě...
Vy jste toho čmeláka vyšetřoval, že to víte tak jistě? Já jsem závěrečnou zprávu hledal, ovšem neúspěšně. Taky mohl pochybit kdokoliv od TŽ, ale ve vašich očích to stejně bude chyba té buranské obsluhy z Ostravského SOKu, která si nezaslouží nic jiného, než plečky.

Jen upozorňuji, že taková MÚ se může stát kdekoliv. I ve Valmezu. Zajímalo by mě, co a jak byste psal, kdyby zítra, za týden, měsíc, se odehrál karambol podobného charakteru právě tam.

Jakože by to supermoderní loko zachránila?
Jaká supermoderní loko? Chcete tvrdit, že 742 po opravě je v něčem supermoderní proti 742 před opravou? No to udělá strašně velký rozdíl, ten jiný regulátor, lepší světla a nový lak [crazy]

Žádný skupina elitních a leštičů nevznikla. To nikde napsáno není.
Tak už pak asi nevíte, o čem hovoříte. Mašinu chcete do Valmezu, protože tam o ni bude dobře postaráno, a vzápětí píšete, že žádní takoví lidé tam nejsou [crazy]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 1-2021
Ale VM je stále pod Ostravou a je to téměř totéž, jako by jezdila Studnu nebo Krnov, ne? Nebo v Ostravě je snad nějaký vlastník nebo podílník, který má nějaká práva? Já se tedy divím, že si Plzeň nedělá nárok na 754.060 nebo 019, naopak Brno na 49, 44....atd. To je úplně totéž.

Nojo, ona dorazila flotila 742.7. Jestli to nebude tím? Nebo snad pánové neumí s 742.7 jezdit? že nutně musí mít 742.0? Nakonec pokud Ostrava 742 nechce, pak se těžko bude někdo odkazovat na krp a tlupu šotoušů.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 1-2021
Kočkopes: a kdo tě tím bojem pověřil? Já jen, zdali nebojuješ jen zde na krp a ve finále se ukáže, že dokonce jen sám za sebe, z ono přesvědčení, že vždy to tak bylo, proto to tak musí být i dál...
To je celkem zajímavý, takovýhle výrok.

Nestačí, Trutnov žádný nátěr a už vůbec červený na 754 neobjednával. To si asi někdo plete s eschopem. On ani nemohl, protože v té době TRT 061 neměl ani ve stavu. Co víc dodat? To je evidentní nesmysl.

To opravdu nevím, jestli 742.7 co tu zmiňujete má lepší světla i lak... já bych řekl, že jde o kompletní reko.

A pod slovem postaráno je někde dopsáno leštění kastle?
Čtvrtek, 24. června 2021 - 19:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 1-2007
Aha.... takže ono už to není nedostatkem výkonů, leštičů a jiných důvodů ale přeci jenom příchodem 742.7......tak to jo....
Jako čekal bych tenhle argument hned ze začátku..... Zbytek už nechám na ostatních. Mně to baví jak se tady někteří lidi upečou sami.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 20:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 1-2021
To jo, hlavně v souvislosti s tím argumentem, že v Ostravě jsou samé popelnice.
Nicméně mě udivuje, že nasazení v OP, KR nebo Třinci nevadí, ale v PP VM ano. Skoro bych řekl, že někdo z vás má s Valachy nějaký osobní problém. Zvláště v momentě, když druhým dechem dodáváte, že by loko šla z ruky do ruky, z oběhu do oběhu a nikdo by ani okna neumyl.
Kočkopes
Čtvrtek, 24. června 2021 - 21:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 10-2017
Ale VM je stále pod Ostravou a je to téměř totéž, jako by jezdila Studnu nebo Krnov, ne?
Kladno je ve Středočeském kraji, a to je téměř totéž, jako Mladá Boleslav, ne...?

Nebo snad pánové neumí s 742.7 jezdit? že nutně musí mít 742.0?
To opravdu nevím, jestli 742.7 co tu zmiňujete má lepší světla i lak... já bych řekl, že jde o kompletní reko.
Co sem pletete sedmičkové stroje? Bavíme se snad o 742 před a po MH.

a kdo tě tím bojem pověřil?
A kdo pověřil vás? A mimochodem, já jsem psal, že "nebojuji" v pravém slova smyslu, ale to byste musel umět číst. Mám prostě zájem o to, aby se 007 vrátila do Ostravy. Stačí vám to tak?

Skoro bych řekl, že někdo z vás má s Valachy nějaký osobní problém.
Já bych řekl, že ne skoro, ale zcela jistě máte vy nějaký osobní problém s Ostravou.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 21:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 7-2002
modely742: s Valachy osobní problém? [lol][lol] spíše problém s někým kdo hledá jakýkoliv zástupný důvod, aby obhájil, proč musí být zrovna v tom VM[rofl]. Od neleštičů, přes fíry "jelita" až po 742.7, který by jako jediný rozumný argument fungoval od začátku.(Osobně jsem to jako odpověď čekal hned na ten dotaz, proč by moc nejezdila). Jako poslední záchrana to spíše působí trošku uboze a tím jen potvrzuje, že to s tím pravděpodobně bude mít dost málo společného. Vše to spíše hraje jen na to ukájení šotopotřeb a šotosnů některých (nebo některého?) "vyvolených".


Ono OP, KR, Třinec.. Jestli to prostě není tím, že tohle všechno spadá pod Ostravu tak nějak "jinak". Tady se ty 742 s Ostravou točí a střídají (a do toho kolotoče zapadly i 742.7 snad kromě přetahů do Bartek kde zřejmě jezdí permanentně), kdežto Valmez zůstává tak nějak stabilní. O to víc zajímavé je, že by zrovna lautr s příchodem 742.007 byla potřeba ve VM dalšího stroje[proud]

Ale nemá to význam. Obrázek si snad každý udělal. Hlavně ostravští fírové Carga.. jakou mají teda zřejmě reputaci jinde[biggrin][rofl][rofl]
Němec_z_ova
Čtvrtek, 24. června 2021 - 22:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4321
Registrován: 4-2009
Nás nemůže nějaké jelito urazit[wink] Spíše se divím, že to stojí vám ostatním za tu námahu.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 22:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 3-2006
Dnešní hlína ze Strašnic dlouhá jak týden před vejplatou:


A ještě jeden Strabag:
Čtvrtek, 24. června 2021 - 22:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14910
Registrován: 11-2002
Tridvatri: mě by už jen zajímalo, co by bylo, kdyby se ukázalo, že najít nějakého "leštiče" se nepodaří ani v tom VM (pokud to tedy již nebylo náležitě kádrově posouzeno předem). Navrhuji uspořádat soutěž/konkurz napříč depy v ČR. Jen se trochu bojím, aby nakonec neskončila na nějakém to nehoďáku, protože... [wink]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 22:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 7-2002
Němec_z_ova: já napsal příspěvek hned ráno, ale smazal jsem ho, že to za to nestojí. Ale to kličkování a hledání "argumentů".. to mi nedalo[wink]

Jena: tam by se blbě fotila [wink]
Němec_z_ova
Pátek, 25. června 2021 - 02:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 4-2009
Věřím, že kolega to tu pilně sleduje a už rozvíjí teorie jak tu mašinu dostat na vlečku Metransu v Havířově. Co říkáš Marku?[biggrin]

ValMez mohla Bondovka nafasovat z důvodu chybějícího GSM-R. Bez něj by byla v Ostravě těžko použitelná.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Pátek, 25. června 2021 - 03:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 7-2002
Nemec z Ova: Doufam, ze tam byva aspon nejaky fira cistic.[proud]

Konecne nejaky rozumny duvod. Prislo mi, ze vcera tu totiz zadny nezaznel.

Mmch, dorazil Vam mail?[wink]
Němec_z_ova
Pátek, 25. června 2021 - 04:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 4-2009
Tridvatri: Ruku do ohně za chybějící GSM-R nedám, ale zdá se mi to pravděpodobné.
Zmiňovaného kolegu musím oslovovat "ctihodný kmete" a proto jej z přehnaného leštění lokomotivy nepodezírám.

Ad email, jde o ty Brejlovce? Ty mám připravené k evakuaci. Jen se k nim musím dostat. V noci jsem poměrně plynule dojel do Brna a zpátky mne nechtějí[wink] Mezi Holubicemi a Rousínovem se nyní taktéž nejezdí.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Pátek, 25. června 2021 - 06:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2021
Nějak mi uniká smysl, proč zrovna 007 musí být v Ostravě? To je na truc, že nemá korporát? A když by ho měla, tak tam být nemusí? Nebo někdo neumí 742.7? Proč nemůže být v pevném obsazení, když běží garančka.
To je opravdu stejný, jako by si Plzeň nárokovala modré blesky, Brno zase ty barevné bleskovky...atd.

Celkově je to stejný nesmysl, jako vaše hlášky ohledně 754.061, které nezapadají do sebe ani chronologicky dle událostí. Prostě lež nebo klasický JPP, aniž by autor příspěvku znal jednu souvislost. Ale moravská ješitnost mu prostě nedovolí uznat jinou pravdu a jiná fakta.

Je zajímavé, že místo toho, aby někdo kvitoval jednu 742, která místo klasiky bude mít původní bohumínský lak, tak tu vymýšlíte chujoviny jen proto, aby někdo jiný nemohl mít 742 v pevném turnusu. To je celkem nekolegiální, myslím hodno do nářků strojvůdce, kde podobné plačky jsou. Hlavně bych vypíchl větu: máme samé šroty, proto jezdíme na 753.7, 742.7 a proto není ve své podstatě kam turnusově 742.0 nasadit.
Ve finále se na konci debaty dozvíme, že o ní bojuje nějaký šotouš, který by všem nejraději nasral, aby jí ostatní nevyfotili. Nicméně jak říkám, pokud v Ostravě není zájem a je jim jedno zdali bude růžová nebo modrá, pak nemá za mák smyslu vyhodit prachy za lak a pak jí hodit někam "na hutě".
Pátek, 25. června 2021 - 07:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 7-2002
Němec_z_Ova: JJ. O brejlovce. Jen jsem chtěl vědět, zda šel na správnou adresu. Nespěchá to, podle Vašich možností. Tu GSM-R taky nevím. Ani si nevybavím, na jakých výkonech tu holka dojezdila, to by mohlo napovědět.

modely742: nový den, nové argumenty? [proud] Chtěl jste napsat proč by musela 007 zůstat v Ostravě? Mi pořád nedává smysl, že by najednou měla mít podílnová mašina extra zacházení a "někde se šetřit" na kopečkách s těmi správnými fíry(a Ostrava tak přijít o možnost jedné "fungl" 742). Jen proto že nemá korporát? U přechozích podílnových si nevybavuju, že by se někde šetřily - ba naopak vybavuju si je všude možně, od Frenu až někde po Třinec. Takže pořád mi to nevyvrátilo názor, že si tím jen někdo maskuje svoje šotosny a šototouhy - ve smyslu vyfotit na tom nejsprávnějším místě. Právě proto by byla docela i sranda zjistit, kdo tedy ten lak prosadil [happy]. Jako argument o tom, že už je v Ostravě potřeba méně 742 bych bral (nabízí se pak otázka, proč by měla odcházet zrovna podílnová, ale budiž), ale Vaše první argumenty šly v pořadí: nebyli by leštiči a mohli by lokomotivu zničit[happy]. Takže takové docela faktické informace[happy]

o ní bojuje nějaký šotouš, který by všem nejraději nasral, aby jí ostatní nevyfotili samé lepší [proud] Jsem si nevšiml, že by na Ostravsku neplatil zákon optiky a nedalo se tu fotit. Ale pravda, část výkonů pod dráty a ta druhá mezi haldami[uhoh][rofl].

Už je to kolovrátek. Nemá to smysl. Obrázek si každý udělat může, závěr taky každý podle sebe. Čí je to výmysl, se tu stejně asi nedozvíme. Howgh

(Příspěvek byl editován uživatelem tridvatri.)
Pátek, 25. června 2021 - 08:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 1-2021
Argumentů zaznělo... vč. srovnání s jinými podobnými událostmi.
O žádným extra zacházení není řeč.

Jenže mnohé předchozí podílnovky v Ově už ani nejsou. Mnohé už dávno dostala třeba Břeclav. Takže tento fakt se nezakládá na pravdě.

Ale o leštění řeč nebyla, to jsou prostě opět překroucené argumenty jak u té 754.061. Osobně stále nechápu, proč by HV po MH mělo být letmo a vymetat všechny turnusy, když v rámci garance může mít pevný oběh i personál.

Úsměvné na tom všem je, že si to tu obhajuje jen hrstka místních šotoušů. V realitě je to všem jedno. A to, že 007 má výjimku není nic zvláštního, výše jsem vypsal X výjimek i u jiných dopravců. Ani v jednom případě nedošlo k podobnému názorovému střetu, kdy se někdo domáhá rádoby vlastnictví nebo nedej bože závisti, že někdo bude mít 742.0 a jiná dle výše napsaného jen šroty v podobě 742.7.
Pátek, 25. června 2021 - 08:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14911
Registrován: 11-2002
modely742: Nějak mi uniká smysl, proč zrovna 007 musí být v Ostravě? - a on to někdo tvrdí? Jediné, co zde ve stručnosti zaznělo, že Ti byly o hlavu omláceny veškeré předložené argumenty, proč nutně musí změnit působiště, z nich navíc drtivá většina zněla jako slova nadrženého šoutouška, který se už už těší na nový, řekněme zásah v hezké krajince. To vše podpořené slovy o údržbě vzhledu, příkladné péči atp.

Jak už píše (nejen) Tridvatri, on nikdo netvrdí, že ta 007 musí být v Ově. To je Ty se nám to tady snažíš podsunout, že se chachaři bouří, že jim chce někdo něco vzít a že tvrdí, že musí být v Ově. Ať jde tam, kde bude mít práci. Pořádnou práci. Kdekoli.

Proč nemůže být v pevném obsazení, když běží garančka. - to je nějaký nový postup u strojů po dílnách, nebo jen další šotohabaďůra? Nebo je to nějaký VIP přístup u "ne-modrých" strojů?

PS: ale je to marný, je to marný... je to marný..

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Němec_z_ova
Pátek, 25. června 2021 - 09:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4324
Registrován: 4-2009
Tridvatri: Až někdy dorazím domů tak se ozvu.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Pátek, 25. června 2021 - 09:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2666
Registrován: 7-2002
OK. Děkuju
Pátek, 25. června 2021 - 09:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 1-2021
Jena:
jak říkám, logicky HV po MH v garanci má jezdit, ne stát. Kdyby se jezdilo třeba na Fren nebo na Ostravici, pak by to byl adekvátní výkon. Jenže pokles přeprav zapříčinil časté redukce vlaků. Nadto tam dnes často jezdí už 742.7.

Jenže někteří na Ostravě trvají z nějakého historického hlediska, byť argument "pro" vlastně nemají a ohání se dokonce nějakým pomyslným bojem.

To je běžný postup, stejně jako u výše popsaných 754.061, 122.001 a dalších...

Já jsem opravdu nezaregistroval, že by se s 742.7 schválně nejezdilo nebo že by 750 po MH stála.

Ano, je to marné. Zvláště pokud zde někteří oponenti argumentují hordou nesmyslů. Mnohdy i dosti nekolegiálních.
Pátek, 25. června 2021 - 09:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 1-2021
Ve své podstatě by se měl Děčín rozčilovat, že přišel o 754.061, protože po laku šla rovnou do Krkonoš. I Plzeň by měla protestovat, protože jejich 754.066 je v Klatovech.

A pokud si dobře pamatuji, tak i 392 byla na chvilku v Č.Třebové a naopak Ostrava měla jejich 379. Lze jde též argumentovat šotoúmyslemm. A co třeba redislokace 430?
Pátek, 25. června 2021 - 10:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 7-2002
modely742: byť jsem psal že už ne, ale jednou mi to ještě prostě nedá, protože tohle už jsou hlody na n-tou.

Tak si shrneme Vaše vyjádření, bez nějakého ohýbání a doplňování ze strany jiných diskutujících:
modely742 - Úterý, 22. června 2021 - 12:38:40
Vrátí a nevrátí. Mám obavu, že by toho v té Ostravě moc nenajezdila.

(OK říkám si, úvaha s příchodem 742.7 dejme tomu opodstatněná, ale ona ta obhajoba nenávratu nabrala trošku nečekaný směr, že jo)

modely742 - Středa, 23. června 2021 - 07:04:46
To klidně mohla být v cargo laku a mohla se nasadit kamkoliv od Ovy po Třinec na zálohu. V tomto případě to stálo nějaké úsilí a další to bude stát na udržení nějakého reklamního vzhledu.

modely742 - Středa, 23. června 2021 - 19:49:34
Není pravda, že si lak nikdo neobjednal. Objednalo si ho cargo. Cargo si taky rozhodne co s loko dál. Proč ne Ostrava je popsáno výše. Nicméně pokud mi tam ukážeš jednoho, který jí bude čistit nebo si jí vezme do parády, pak ti tam může jezdit klidně 3x denně Ostravici, pokud domluvíš ještě kšefty.

modely742 - Čtvrtek, 24. června 2021 - 06:24:02
Pokud Kočkopec, Jacob a jiní přijdou s tím, že chtějí mít 742 ve Studénce trvale, že založí místní šotoklub a občas vezmou i hadr, pak si jí do Studénky pojedu rád vyfotit. V opačném případě by se z té 742 stala děvka pro všechny a jeden týden by byla zde a další týdny kdekoliv jinde v uzlu Ostrava vč vleček.

modely742 - Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:09:23
Stav HV je vizitka SOKV a částečně i obsluhy. Na to nemám co dodat a nepředpokládám, že by to jedna 742 změnila, zvláště pokud by šla z ruky do ruky. To je takový pláč na nesprávném hrobě. Zrovna nedávno jsem to zažil a obratem jsem se dotázal, zdali škody způsobené na 2 HV 75X nejsou náhodou obsluhou. Kupodivu ano... podobně jako tehdy na 754.061 nebo 742.254, 293 a o čmeláku nemluvě...

modely742 - Čtvrtek, 24. června 2021 - 18:25:37
Nojo, ona dorazila flotila 742.7. Jestli to nebude tím? Nebo snad pánové neumí s 742.7 jezdit? že nutně musí mít 742.0? Nakonec pokud Ostrava 742 nechce, pak se těžko bude někdo odkazovat na krp a tlupu šotoušů.

Takže to trvalo nějakých 50 hodin najít si argument (po vystřílení těch předchozích, řekl bych upřimnějších), pro obhájení.

Takže divíte se, že to působí jen jako maskování pro ukájení šotochoutek? Já ani ne[happy]. Zvláště, když to tu pak někdo ještě vehementně obhajuje a snaží se hledat argumenty pro to jediné správné rozhodnutí [happy]

Nad kolegiálními vyjádřeními byste se měl zamyslet spíše vy, ne? Tedy zvláště v kontextu Vašich příspěvků tomuto předcházejících.

modely742 - Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:09:23
Stav HV je vizitka SOKV a částečně i obsluhy. Na to nemám co dodat a nepředpokládám, že by to jedna 742 změnila, zvláště pokud by šla z ruky do ruky. To je takový pláč na nesprávném hrobě. Zrovna nedávno jsem to zažil a obratem jsem se dotázal, zdali škody způsobené na 2 HV 75X nejsou náhodou obsluhou. Kupodivu ano... podobně jako tehdy na 754.061 nebo 742.254, 293 a o čmeláku nemluvě...


Ostatním se omlouvám.

(Příspěvek byl editován uživatelem tridvatri.)
Pátek, 25. června 2021 - 11:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 1-2021
Kupodivu se to od začátku točí kolem několika zásadních argumentů, byť jednou do toho někdo hodil vidle co by srovnání s 4.061 a hordou lživých argumentů. Následně se ukázalo, že těch retro HV je více, takže tento argument šel bokem - nehodil se a najelo se na novou notu, aby se ve své podstatě zjistilo, že ani místní obhajoba nemá pádný argument kde HV nasadit. Nicméně ví, že ho vedle kolegům nedá, aby nebyla od vápna, nejezdila v noci nebo nedej bože neměla stálou četu. Z toho jasně vyzní, že někdo by 742 nasadil kdekoliv od Ostravy po Lipovou, ale jen ne do Valach.
Kočkopes
Pátek, 25. června 2021 - 11:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 10-2017
o ní bojuje nějaký šotouš, který by všem nejraději nasral, aby jí ostatní nevyfotili
To jsem rád, že jste si konečně udělal coming-out [wink]

Já bych to tady zavřel, nemá to smysl. Můžem vola přivést k vodě, ale nedonutíme ho pít.
Pátek, 25. června 2021 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2021
Stačí vyslovit protiargument, že to má být jinak.

Nebo jinak. Ty jsi v nějakém místním turnusu, případně někdo z rodiny? Nebo z jaké pozice ty bojuješ za opak? To mi stále uniká? Kromě toho, že zde bylo vysloveno historické hledisko. Ovšem to by potom Chebák mohl chtít 731, 754. Prostějov 753 a 749....nemluvě o tom, že si budou nárokovat konkrétní čísla. Já se doteď a asi mylně domníval, že loko patří dopravci, nikoliv nějaké neurčité osobě z krp, která prostě nechce, aby loko byla na Valachách, kdežto Krnov by nevadil.

A 430 nevadí, že z CZL půjde Břeclavákům? Jestli to nemělo pro někoho z vás nějakou historickou hodnotu?
Přičemž chápu, že po 224 ani pes neštěkl, když šla pražákům.

(Příspěvek byl editován uživatelem modely742.)
Pátek, 25. června 2021 - 13:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 1-2007
Ona šla 754.061 rovnou do Krkonoš jo? Ona ta geneze byla trošku jiná a ty Krkonoše v tom hrají trošku jinou roli..... už těch nepravd a domněnek bylo dost ne?
Dobře, chceme mít hezkou mašinu ve Valmezu, proč typický lak severní Moravy a né třeba červená se žlutými hokejkami?
Pátek, 25. června 2021 - 13:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14912
Registrován: 11-2002
Z toho jasně vyzní, že někdo by 742 nasadil kdekoliv od Ostravy po Lipovou, ale jen ne do Valach. - což zde ovšem opakovaně tvrdíš jen Ty. Ale i kdybys to zopakoval třeba 1000x, pravdou se to nestane. O VM tady vůbec nejde, ale to si evidentně nepřebral. [nene]

se ukázalo, že těch retro HV je více, takže tento argument šel bokem - nehodil se a najelo se na novou notu - říká někdo, kdo na většinu konkrétních dotazů vůbec neodpověděl, zato vyrukoval další haldou pseudoargumentů (a evidentně čirou náhodou, teď je to jisté, přitom na X pokus narazil i na jeden, který by smysl dával od počátku) nebo s tabulkou, na kterou se nikdo neptal a s pointou té diskuze vůbec nesouvisí.

Ale co, ono někomu nestačí si do toho howna jen pořádně šlápnout, on si ho evidentně ještě potřebuje náležitě rozpatlat všude možně. [lame]
Němec_z_ova
Pátek, 25. června 2021 - 16:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 4-2009
Tak jsem vyšpiónil záměry s Bondovkou. Po dílnách dorazí do Ostravy, tady se vyzbrojí vším potřebným, odkroutí si tu pár úvodních výkonů a odjede do Valach. Proti mému předpokladu tam půjde právě pro vybavení rdst GSM-R. Občas je nutné něco odvést do Přerova nebo Olomouce a to by měl být úkol právě pro tento stroj.
Teda do doby, než se nějaký plašan na Regionoze nebude chtít přetlačovat se 742.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Pátek, 25. června 2021 - 20:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 7-2002
Němec_z_ova: Díky za pátrání[wink]

Když už se tu ty ostravské "kočičky" řešily, tak přidávám pár obrázků. Snad aspoň někdo si v tom něco najde. Třeba se někdo přidá (Jena, mrk mrk[proud]) Pokud už tu někde něco viselo, tak se omlouvám.

Začnu obligátními a témeř se nabízí napsat pocitově všudypřítomnými batohyA teď už "normální" 742:Pátek, 25. června 2021 - 20:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 7-2002
A nejezdí tu jen 742:+ nějaké obrázky odjinud..