Diskuse » Železnice » Kočky chované v železničních stanicích » Archiv diskuse Kočky chované v železničních sta... do 15. 2. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Kočky chované v železničních sta... do 15. 2. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 08:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11876
Registrován: 4-2003
Bílý petr:Možná to plno lidí nepochopí - ale já jsem proti "uspání". Nedal jsem jim život tak nemám právo jim ho ukončovat. Ale netvrdím že to je jedinej správnej názor. Ale někdy jiné řešení neexistuje (např. těžké úrazy). Tak to prostě mám já. Nicméně - u Hopynky to bylo tak rychlé že ani veterinář na telefonu nic takového nenavrhoval. Večer ležela v přepravce kam jsem ji položil když už nevyšplhala ani na gauč. V noci jsem ji chodil kontrolovat - stejně jsem nemohl spát - spal jsem všehovšudy možná čtvrt hodiny. Ale nad ránem už bylo její tělíčko bez života.
Je to smutný. Ale aspoň se netrápila. A prožil jsem s ní krásných víc než 15 let. Zapomenout se nedá. Spíš jde o to smířit se s tím že už tu není. A to jde hodně těžko. Resp. zatím to spíš nejde.Jak dál se zcela nemohoucím zvířátkem, jsem řešil někdy před dvanácti lety. Kdysi (v době, kdy mi bylo tak patnáct), jsme začali chovat pejsky. A ten poslední před těmi dvanácti lety, kdy mu bylo čtrnáct, se začal velice rychle zhoršovat po zdravotní stránce. Hodně mu ubyly svaly zejména na zadních nohách, sotva chodil a počůraval se. A pak najednou přestal chodit, což jsem se ani nedozvěděl. Když jsem se u rodičů asi po týdnu zastavil, tak jsem se zhrozil. Pejskovi vznikly proleženiny, fakt něco ošklivého, tak jsem ho zabalil do deky, donesl ho do auta (byl to aljašský malamut, tak byl větších rozměrů, ale už byl dost odlehčený, protože mu hodně ubyly svaly) a odvezl jsem ho na veterinu k uspání. Přiznám se, že jsem také brečel, když dostal uspávací injekci, protože jsem pejska měl rád. Je fakt velice nepříjemné brát někomu život, i když je to "jen" zvíře... Ale v tomto případě to jinak fakt nešlo, ostatně i pejsek byl už v takovém stavu, že už mu bylo evidentně skoro jedno, co s ním děláme. Za jeho plné síly si nedokážu představit, že bych ho zabalil do deky a nesl ho v ní.

Ale teď odbočím k lidem. Moje babička se zhruba v pětaosmdesáti letech dostala do velice špatného stavu. Dali jsme jí do ošetřovatelského centra pár set metrů od našeho domu. Už u nás být nemohla, přestala se téměř pohybovat, skoro jí zmizely samovolně všechny svaly, byla jen kost a kůže. A každý pohyb, který jsme s ní provedli, jí neskutečně bolel. Vůbec div, že šlo jí na těch pár set metrů do ošetřovatelského centra odvézt ještě autem, ale i tak už to bylo dost na hraně. Spíš jsme si pro ní měli vzít kolečkové křeslo. Jak to v ošetřovatelském centru běželo dál, si lze domyslet. Starali se tam o ní velice dobře, byl jsem i u toho, jak jí třeba převraceli na opačnou stranu a k tomu, aby jí to tak nebolelo, byli potřeba dva lidé... Ale abych se vrátil k věci: Babička byla plně při smyslech a trápilo jí, že je tak nemohoucí a prosila, aby už tomu jejímu trápení byl konec a plně jí chápu. Přesto si velmi obtížně dokáži představit, že by u ní mělo dojít euthanasii. Život nikomu člověk brát nemůže, ale v případech, kdy lidé jsou na tom tak špatně, že už možnosti zlepšení opravdu není a uvědomují si plně svůj zcela beznadějný stav, jsem fakt na vážkách... Ale asi ano, než být svědkem toho, jak někdo v plném vědomí čeká na smrt, přičemž už tu být nechce...
Bílý_petr
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 12:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 7-2005
Bram:
"Bílý petr:Možná to plno lidí nepochopí - ale já jsem proti "uspání". Nedal jsem jim život tak nemám právo jim ho ukončovat. Ale netvrdím že to je jedinej správnej názor. Ale někdy jiné řešení neexistuje (např. těžké úrazy). Tak to prostě mám já. Nicméně - u Hopynky to bylo tak rychlé že ani veterinář na telefonu nic takového nenavrhoval. Večer ležela v přepravce kam jsem ji položil když už nevyšplhala ani na gauč. V noci jsem ji chodil kontrolovat - stejně jsem nemohl spát - spal jsem všehovšudy možná čtvrt hodiny. Ale nad ránem už bylo její tělíčko bez života.
Je to smutný. Ale aspoň se netrápila. A prožil jsem s ní krásných víc než 15 let. Zapomenout se nedá. Spíš jde o to smířit se s tím že už tu není. A to jde hodně těžko. Resp. zatím to spíš nejde.


Jak dál se zcela nemohoucím zvířátkem, jsem řešil někdy před dvanácti lety. Kdysi (v době, kdy mi bylo tak patnáct), jsme začali chovat pejsky. A ten poslední před těmi dvanácti lety, kdy mu bylo čtrnáct, se začal velice rychle zhoršovat po zdravotní stránce. Hodně mu ubyly svaly zejména na zadních nohách, sotva chodil a počůraval se. A pak najednou přestal chodit, což jsem se ani nedozvěděl. Když jsem se u rodičů asi po týdnu zastavil, tak jsem se zhrozil. Pejskovi vznikly proleženiny, fakt něco ošklivého, tak jsem ho zabalil do deky, donesl ho do auta (byl to aljašský malamut, tak byl větších rozměrů, ale už byl dost odlehčený, protože mu hodně ubyly svaly) a odvezl jsem ho na veterinu k uspání. Přiznám se, že jsem také brečel, když dostal uspávací injekci, protože jsem pejska měl rád. Je fakt velice nepříjemné brát někomu život, i když je to "jen" zvíře... Ale v tomto případě to jinak fakt nešlo, ostatně i pejsek byl už v takovém stavu, že už mu bylo evidentně skoro jedno, co s ním děláme. Za jeho plné síly si nedokážu představit, že bych ho zabalil do deky a nesl ho v ní.

Ale teď odbočím k lidem. Moje babička se zhruba v pětaosmdesáti letech dostala do velice špatného stavu. Dali jsme jí do ošetřovatelského centra pár set metrů od našeho domu. Už u nás být nemohla, přestala se téměř pohybovat, skoro jí zmizely samovolně všechny svaly, byla jen kost a kůže. A každý pohyb, který jsme s ní provedli, jí neskutečně bolel. Vůbec div, že šlo jí na těch pár set metrů do ošetřovatelského centra odvézt ještě autem, ale i tak už to bylo dost na hraně. Spíš jsme si pro ní měli vzít kolečkové křeslo. Jak to v ošetřovatelském centru běželo dál, si lze domyslet. Starali se tam o ní velice dobře, byl jsem i u toho, jak jí třeba převraceli na opačnou stranu a k tomu, aby jí to tak nebolelo, byli potřeba dva lidé... Ale abych se vrátil k věci: Babička byla plně při smyslech a trápilo jí, že je tak nemohoucí a prosila, aby už tomu jejímu trápení byl konec a plně jí chápu. Přesto si velmi obtížně dokáži představit, že by u ní mělo dojít euthanasii. Život nikomu člověk brát nemůže, ale v případech, kdy lidé jsou na tom tak špatně, že už možnosti zlepšení opravdu není a uvědomují si plně svůj zcela beznadějný stav, jsem fakt na vážkách... Ale asi ano, než být svědkem toho, jak někdo v plném vědomí čeká na smrt, přičemž už tu být nechce..."

Ano - jsou případy kdy prostě člověk tomu druhému chce to trápení usnadnit - respektive ukončit. Samozřejmě - pokud je jasné že to už není k životu asi je lepší člověku (ale i zvířatům) takto "pomoct". Taky netvrdím a nepřevědčuju. Před 13 lety jsem kocourka taky nechal uspat. Objevili mu rakovinu a když jsme se rozhodli že mu nádor necháme odstranit a doktorka ho otevřela byla zdrcená. Jeho télíčko bylo prolezlé metastázema kterých bylo tak moc že bylo nemožné je všechny odstranit. A pak tedy vyvstala ta otázka - uspat nebo nechat dožít? Veterinářka mě přesvědčila že by se trápil a trvalo by to třeba několik měsíců. Rozhodl jsem se aby ho už neprobouzela. Ale i po té době si pořád říkám jestli to bylo správné. Jestli jsem ho třeba neměl nechat dožít. Doma mezi svými. Tam kde to zná. A ne ve sterilním prostředí kliniky kam nechodil rád. Nechci mentorovat a přesvědčovat. Každý může mít svůj názor a neznamená to že to je špatný názor. Já to mám prostě tak jak jsem napsal.

Nicméně - každej kdo má nějaký zvířátko a má ho rád se loučí se svým kamarádem hodně těžko a myslím že každej z nás by pro něj udělal jen to nejlepší.
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 15:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 8-2005
Dvě dvounohý pro potěchu oka.
Priapos
Pátek, 15. ledna 2021 - 10:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 10-2012
Doktor:
"Miram:
"Zase to člověk nestihl..."Pár kliků a do minuty ji máte v plném rozlišení, pokud ji tak chcete vidět."


Pokud již obrázek na serveru není, může klikat i hodiny a uvidí pořád jenom ten náhled.
Pátek, 15. ledna 2021 - 13:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7241
Registrován: 9-2011
Slexx odkaz:

Chyba zabezpečeného spojení

Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.

Požadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.
Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému

Doktor: Pár kliků a do minuty ji máte v plném rozlišení, pokud ji tak chcete vidět.
Opravdu jen pár kliků, nebo i nutnost vědět, na kterých serverech se takové obrázky vyskytují? A pak hledat a hledat?
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 15. ledna 2021 - 13:31:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 4-2003
Priapos:
"Pokud již obrázek na serveru není, může klikat i hodiny a uvidí pořád jenom ten náhled."
A píšu snad něco o tomto serveru?

Aleš_Liesk.:
"Opravdu jen pár kliků, nebo i nutnost vědět, na kterých serverech se takové obrázky vyskytují? A pak hledat a hledat?"
Opravdu jen pár kliků, práci s prohledáváním serverů obstará strýček Google. Pravda, ne vždy je tato cesta úspěšná, no zrovna poptávaný snímek byl nalezen v mnoha exemplářích různých velikostí.

Odkazy záměrně nevkládám. Když byl snímek smazán, nebude zřejmě žádoucí ani odkazovat na něj.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 15. ledna 2021 - 19:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2005
Malé kotě cestuje vlakem.
Sobota, 16. ledna 2021 - 18:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 9-2007
Dvakrát na téma železnice...

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Neděle, 17. ledna 2021 - 02:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 10-2007
Sirka :

Pěknej Bymák !

[jidlo] [vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Neděle, 17. ledna 2021 - 10:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Neděle, 17. ledna 2021 - 11:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 9-2007
Ještě jsem našel tohle, ale v případě fotky z muzea moc nevím okolnosti vzniku...?

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
EIO
Středa, 20. ledna 2021 - 20:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 5-2017
Stredňajší výber [happy]


VEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pátek, 22. ledna 2021 - 19:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 5-2007
Jaro se blíží a s ním s největší pravděpodobností přijdou i kočičí přírůstky. Naše Pervolka má nejspíš zaděláno:
Pátek, 22. ledna 2021 - 21:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2017
To je ale porno........Nám už to taky řve pod okny
Pátek, 22. ledna 2021 - 22:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 5-2007
No jo, ne nadarmo se o některých dámách říká že "kroutí zadkem jak kočka v únoru" [proud][proud] (Je teda ještě týden teprv leden, no asi kočičáky zmátly dva dny tepla[happy])
Sobota, 23. ledna 2021 - 11:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5756
Registrován: 5-2007
Tak už je zaděláno.Kočka už leží v klidu u kotle. Nápadník,co u nás do včera od léta nocoval a živil se,je pryč. Jinak tedy,kdo bude mít zájem a jestli kočka to donodí,budou koťata k dispozici.
Sobota, 23. ledna 2021 - 15:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 5-2007
Ono to není u těch kočiček zas to jednoduchý, "jedna rychlovka" nestačí 😁😁. Potřebuje stimulaci k ovulaci, tak uvidíš zhruba za týden zda nezačne shánět dalšího 😻😻. Není ani výjimkou, že v jednom vrhu jsou i sourozenci nevlastní, od různých 😸 tatínků. Viz třeba wiki....https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Ko%C4%8Dka_dom%C3%A1c%C3%AD
No hlavně že budou zdravý a žravý, tak budu letos shánět nějakou 😾 náhradu za ztraceného...
Středa, 27. ledna 2021 - 07:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 11-2003
https://www.youtube.com/watch?v=S-VcsLJozxA
https://www.facebook.com/david.pecina.12
MartinM
Pátek, 29. ledna 2021 - 20:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2017
Paveldacicky:
"Jaro se blíží a s ním s největší pravděpodobností přijdou i kočičí přírůstky. Naše Pervolka má nejspíš zaděláno:
"
Nejlepší na té první fotce je ten šmírák za rohem.
Sobota, 30. ledna 2021 - 00:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 3-2006
Ten stojí ve frontě a dodržuje rozestupy. [proud]
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sobota, 30. ledna 2021 - 16:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 11-2006
Jdu si tak přes rotundu a vidím, že šéfmechanik nám usnul při práci.[proud]

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 30. ledna 2021 - 16:38:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14581
Registrován: 11-2002
A má po prémiích.. [happy]
Sobota, 30. ledna 2021 - 17:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 8-2018
Polední pauza.[happy]
Můj web:Kolejiště Trutnov tt

Ekoblázni přestaňte [kecal][kecal][kecal] do zemědělství.
Sobota, 30. ledna 2021 - 22:44:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 1-2012
Pohled na takovouhle kočku jak spokojeně chrní mě vždycky dostane. Já bych sice na takovém místě usnul taky, ale ten bordel a smrad by mi určitě vadili a jako budulínek bych u toho určitě nevypadal.[happy]
Nikdy jsem nepochopil rozpad Československa, nikdy jsem nepochopil prodej českých MiGů-29 a nikdy nepochopím konec Sergejů a Bardotek v Česku!
negattor
Neděle, 31. ledna 2021 - 09:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2017
Jo, oprava zrovna této "Jumbo spojky" dokáže utahat kde koho.
Neděle, 31. ledna 2021 - 13:50:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3943
Registrován: 11-2006
To je zajímavý, kolik jmen tahle spojka dostala. Goetze, GC, Giubo, Jumbo,... přitom dvakrát je to správně a dvakrát zkomolenina.[proud]

Vrátím se zpět k našim kočičákům. Ti mají nařízené vnitřní hodiny na 6:45hod a jakmile otevřete dveře na remíze, uvidíte je svorně čekat u píchaček na toho "správného" krmiče. U misky samozřejmě probíhá třídní boj podle čísla, každý si odnese svůj díl někam dále a tam se obezřetně "dusí". Potom si každej hledá svoje teplé místečko a samozřejmě, že největší bitva je pod teplovzdušnými fukary. [biggrin]

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 31. ledna 2021 - 22:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 9-2003
E499001: Já pocházím z prostředí Dopravního podniku Bratislava a tam to tedy prznili všechno jedna radost. Hengo, regulač,studánka, salter, solinajka...
NOBLE BRICKS
Úterý, 02. února 2021 - 06:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 12-2006
Trans-agro.

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec, VAZ 2101 kulatec a koráb Volha 24
Úterý, 02. února 2021 - 10:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2020
Po ukončení lyžařské túry na jednom zapomenutém nádraží se objevil tento přítulný kočičák...
Úterý, 02. února 2021 - 10:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14590
Registrován: 11-2002
Vodis: jen aby to "Trans" nebylo na druhou... [wink]
Emanuel_bacigala
Úterý, 02. února 2021 - 11:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 6-2010
Na utorok:


Eman z P.
Úterý, 02. února 2021 - 12:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7314
Registrován: 9-2011
No to to na serveru teda moc dlouho nevydrželo [sad]
Všichni jste volové. Servít
Vladimír_b
Úterý, 02. února 2021 - 14:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 6-2008
A proč se tyhle fotky mažou? Příliš hanbaté nejsou a je tedy problém s autorskými právy? Já myslel, že dáním na web práv pozbyly. [proud]
Úterý, 02. února 2021 - 14:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 10-2007
Vladimír_b:
"dáním na web práv pozbyly"

Dobrý fór [ok]

Je fakt, že dost lidí takto práva chápe: "když je to online, tak je to všech". Ale není tomu tak [happy]
www.BRŇÁK.net = vše o historii a vývoji brněnského železničního uzlu
Úterý, 02. února 2021 - 16:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7317
Registrován: 9-2011
Autorskými právy to nebude, Trans-agro tam je furt.
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 02. února 2021 - 16:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 3-2011
U Trans-Agro nevidno holé kozy, to bude asi tým.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 02. února 2021 - 16:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 6-2004
JJ, ferrosexuály to pohoršuje.
EDIT: Teprve později jsem si všiml, že mnou použité slovo by mohlo vyvolat dojem, že se strefuju do Tvého jména. Ale nikoliv, se dvěma er to má zcela jiný význam. Ale i tak se omlouám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ladislav_kubera.)
Středa, 03. února 2021 - 09:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 9-2011
No tak se řekne "siderodromosexuál" [happy]
Slovo siderodromofil už bylo vynalezeno před mnoha lety na bájném DF ČD :-)
Včetně slov odvozených a zkratky "sdf".
Všichni jste volové. Servít
Středa, 03. února 2021 - 09:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 6-2019
Myslím, že slovo siderodromofil vzniklo už někdy v 80. nebo 90. letech, tj. v první generaci šotoušů.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 03. února 2021 - 10:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 10-2007
Ahmad_Šáh_Masúd:
"někdy v 80. nebo 90. letech, tj. v první generaci šotoušů"

Předtím šotouši neexistovali? [happy]
www.BRŇÁK.net = vše o historii a vývoji brněnského železničního uzlu
Středa, 03. února 2021 - 10:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 6-2004
JJ, slovo siderodromofil jsem tady už dlouho nečetl a tak mi vypadlo z hlavy.
Středa, 03. února 2021 - 13:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7324
Registrován: 9-2011
Já mám nejasný pocit, že slovo vymyslel Zdeněk Hudec ve svém slavném traktátu o šotoušovi obecném (Siderodromofilis vulgaris Hud.)
Všichni jste volové. Servít
Středa, 03. února 2021 - 14:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2020
Přátelé železnic samozřejmě existovali již v 60 letech,ale bylo jich opravdu málo.Někdy v 80 letech to začalo narůstat.Dle mého mínění to bylo způsobeno více faktory.Více volného času,dostupnější fototechnika a po r.1989 i bezproblémové focení na tratích i ve stanicích.Už v osmdesátkách byl celoroční plán na parní jízdy,někdy dokonce byla pravidla s párou uváděná v jízdních řádech. Pokračovalo to nárůstem literatury(papírová Dráha,barevná Železnice,papírový K-report atd.).Jinak čeština má pro tyto koníčkáře hezčí pojmenování-např.člověk praštěný kolejnicí či dráhař...Mě by se třeba více líbil kolejomil či vlakomil nebo vlakomilec.
Středa, 03. února 2021 - 14:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 9-2011
J.M.: nebo též "mikol" z polského miłośnik kolei.
Středa, 03. února 2021 - 15:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7328
Registrován: 9-2011
Vlakomilec vytáhne při poslechu klapkobřinkostrojové skladby nosočistoplenu...
Všichni jste volové. Servít
Středa, 03. února 2021 - 15:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23791
Registrován: 5-2002
AL: Já mám nejasný pocit, že slovo vymyslel Zdeněk Hudec ve svém slavném traktátu o šotoušovi obecném (Siderodromofilis vulgaris Hud.)
Knižně nejspíš ano, stejně tak to ale mohla být i moje maličkost, vzpomenuvší si při nějaké příležitosti na řecký jízdní řád s nadpisem "Organismos Siderodrómón Ellados" (pak tam bylo ještě nějaké to "Amaxostichión kai leoforíón" nebo jak to tam bylo)...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
BmbČ
Středa, 03. února 2021 - 22:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8581
Registrován: 1-2007
J.M.: Přijmeme vlakomyla pro obsluhu myčky. [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 04. února 2021 - 06:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11946
Registrován: 4-2003
J.M:Přátelé železnic samozřejmě existovali již v 60 letech,ale bylo jich opravdu málo.Někdy v 80 letech to začalo narůstat.

O které století se ale jedná? Takový Antonín Dvořák by na desetiletí výše uvedené celkem i seděl, jen mi tam k němu stále nějak to předpokládané dvacáté století úplně nesedí [nene][proud].
Čtvrtek, 04. února 2021 - 07:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2020
To je obecně známo,že Antonín Dvořák byl jedním z prvních příznivců železnice u nás .Alespoň se nám o tom díky jeho proslulosti dochoval záznam.Ostatně měl k tomu ideální podmínky,když bydlel jako dítě u jedné z prvních tratí u nás...Jako jeden z prvních si vedl zápisník s čísly projíždějících lokomotiv,takže ho vlastně lze považovat za předchůdce pozdějšího K-reportu.
Čtvrtek, 04. února 2021 - 09:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 11-2005
A zřejmě ho ten krásný hlomoz inspiroval k muzice. Tady vidíte, kam až to může zajít[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 04. února 2021 - 10:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23799
Registrován: 5-2002
JM: takže ho vlastně lze považovat za předchůdce pozdějšího K-reportu
Ano, šlo o tzv. AD-report.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 04. února 2021 - 11:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 9-2003
Já si myslím, že na prvopočátku byl G-Report, následovaly L-Report a LL-Report a završením vývoje je K-Report.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 04. února 2021 - 11:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 11-2005
A Nei-report je kde???[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 04. února 2021 - 13:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 7-2009
Býval u mne doma v přísně střeženém šuplíku, než ho pohltit kůrovec, Míro [happy]
Čtvrtek, 04. února 2021 - 13:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7336
Registrován: 9-2011
S499: a není ve výhledu až D-report?
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 04. února 2021 - 20:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 8-2015
USA chřestýš a hřebový svršek [happy] https://www.railpictures.net/photo/640055/
Sobota, 06. února 2021 - 19:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 9-2010
Egy magyar kétlábú a Budapest Nyugati pályaudvaron(pro nehungaristy "Jedna maďarská dvounohá na Západním nádraží v Budapešti") [happy]
Sobota, 13. února 2021 - 08:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 1-2009
S499...
Nemusel si pridavat odkaz,mam kamaratky,ktore sa takto obliekaju,kotnikove ponozky ale nie su vhodne pri teplotach -8 ' C.Ak by cvicili jogu alebo pracovali v kancelarii tak v pohode, ale v tomto pripade takto oblecene slecny si akurat koleduju o nachladenie.
Ja aspon nekopirujem fotky z internetu ale tu bolo cielom poukazat na extreme,ze nie vzdy je snaha byt fashion a In oblecena na mieste
EIO
Sobota, 13. února 2021 - 15:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 5-2017
No a? Násťročným pipinám je to jedno a mladí vydržia skoro všetko. Dakedy boli módne bedrové nohavice a nosili to mnohé aj v mrazoch. A tiež okolo toho boli pindy ako si môžu ublížiť lebo ľadviny a nebudú mať deti a neviem čo... A dúfam že sa tu teraz nerozprúdi debata hodná Ženského magazínu alebo Modrého koníka. [biggrin]
VEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pondělí, 15. února 2021 - 11:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 9-2006
J.M.: To je obecně známo,že Antonín Dvořák byl jedním z prvních příznivců železnice u nás .Alespoň se nám o tom díky jeho proslulosti dochoval záznam.Ostatně měl k tomu ideální podmínky,když bydlel jako dítě u jedné z prvních tratí u nás...Jako jeden z prvních si vedl zápisník s čísly projíždějících lokomotiv,takže ho vlastně lze považovat za předchůdce pozdějšího K-reportu.

V blízkosti železnic bydlel pouze v Nelahozevsi. Zde měl možnost pozorovat železniční provoz v letech 1851 -1853, kdy se z Nelahozevsi, ve věku 12 let, odstěhoval.