Diskuse » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 11. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 19. 11. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 08:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13215
Registrován: 8-2012
Kdyby mě osobně zítra sebrali auto a stál tam třeba Hyundai Kona, nebude to pro mě znamenat prakticky nic
No a pro mnoho jiných by to rozhodně prakticky znamenalo mnoho (i při akceptování té pěkné "každému podle jeho potřeb" myšlenky, že Hyundai Kona prostě je). Např. moje manželka žádné auto nemá a bydlí ve druhém patře stejně jako já (nikterak překvapivě, páč bydlím u ní [happy] ).
Obecný problém je zapouzdření se v nějaké bublině a její projektování na celek.
電車オタク
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 08:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4501
Registrován: 6-2016
Vikijous: "Většina lidí si dokáže udržet nabitý mobil (ntb), tak aby ho mohla fungovat bez omezení. Nemám lidi za úplné idioty, kteří toto podstoupí více než jednou."

Za normálních podmínek ano. Ale na služebních cestách se občas stane, že zazvoní mobil a člověka na cestě domů pošle oklikou, aby přivezl ještě nějaký "důležitý" papír, či nějaký kus HW. Na cestách soukromých se občas (teď velmi často) stane, že se musí po "neplánované objížďce", protože na té plánované došlo k nehodě s totální ztrátou průjezdnosti. Mobil i NTB si dobijete z auta, USB nabíječku mám i já. Ale trakční baterii ne:-)))

Nějaký argument ke "správnému" počtu Antoníčků na sídlištích? Bude-li jich razantně méně, než parkujících elektromobilů, tak "nám budou narůstat problémy se soudruhy řidiči"[biggrin] Takže parkovaní (s nabíjením) u Tondy bude muset být zpoplatněno, že? Což poněkud zvýší cenu za ujetý kilometr, že? Dobré by byly pořadníky s upozorněním na mobil:"právě Vám končí/začíná běžet nabíjecí okno" (čas 02:37)[rofl]

Jedna historická vzpomínka - kauza "úsporné žárovky". Mediální masáž jako kráva, ministr ŽP se zapletl do kWh, a pak se ukázaly "drobné nedostatky"... Startovací čas narůstal stejným tempem, jako klesala svítivost, vysloužilé hébly byly nebezpečný odpad (Hg) a tak se to přejmenovalo na "kompaktní zářivky" a posléze to odešlo tam, kam to patřilo od začátku - do[zadnice]. A nastoupily LED žárovky, které většinou fungují k naprosté spokojenosti (z 10, co mám doma odešla před měsícem 1, a to po několika letech).

Vnucovaná masová elektromobilita je úplně stejný případ! Místo euroelektrorevoluce bych já šel cestou evoluce a začal hybridem, který by byl prost všech kravin(mediálních héblů, asistentů a podobných zbytečností) a měl by povinnost v obytných zónách jet "elektro". Policajti by to jistě rádi a pečlivě kontrolovali[biggrin]

Ve městech by rázem byl ráj na zemi a člověk by zároveň dojel tam kam potřebuje a nazpátek jako doposud. A technika a technologie by získaly spoustu poznatků pro další vývoj a MOŽNÁ i pro SCHŮDNOU cestu k čisté elektromobilitě.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 08:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13216
Registrován: 8-2012
Stejně legitimní otázka je, proč má být pro 48 bytů k dispozici 40 aut, když každé auto stejně 90% času prostojí na parkovišti
Stejně legitimní otázka by potom taky byla, proč má každý z těch 48 bytů záchod a koupelnu a pračku a proč má vůbec 48 rodin 48 kompletně zařízených bytů, když je z 90% nevyužívá a celé se to dá udělat ekologicky šetrněji jedním hajzlem na patře, prádelnou v suterénu a minimálně sdílenou kuchyní v koldomu... vždyť dřív bylo líp, takhle to přece kdysi fungovalo a spotřebováváme moc zeměkoulí.
Ne, vaše otázka vůbec není legitimní.
電車オタク
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 08:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10475
Registrován: 5-2002
ad T.H: Obecný problém je zapouzdření se v nějaké bublině a její projektování na celek.

Ale já přece o celku nic nepíši.
Jasně jsem napsal, že já osobně bych neměl s elektromobilitou problém za určitých podmínek.
Že to má dnes 99% lidí jinak uznávám, nevidím zde problém.
A taktéž jsem jasně napsal, že nejsem zastánce "politického" protlačování s výjimkou toho, že určité limity, jakými jsou například emisní normy (byť o jejich potřebě až tak razantního snižování nejsem rozhodně přesvědčen) by měly existovat.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 09:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23351
Registrován: 5-2002
HK: Nějaký argument ke "správnému" počtu Antoníčků na sídlištích?
Třeba že na jeden Antoníček půjde připojit víc než jedno auto...?

Dobré by byly pořadníky s upozorněním na mobil:"právě Vám končí/začíná běžet nabíjecí okno" (čas 02:37)
Dá se předpokládat, že součástí účtování za odebranou energii bude i plánování odběru v čase, takže se tohle zařídí samo.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 09:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10811
Registrován: 4-2003
Obecný problém je zapouzdření se v nějaké bublině

Zapouzdření je v nějaký bublině je třeba názor iPhone 3GS (2009) je drahý, musí se to každý den nabíjet, opatlá se to, žere to data, na sluníčku není stejně vidět co tam jem nedá se to ovládat, protože to má jen jedno tlačítko.

Všechna tvrzení kurzívou přitom tehdy nebyla pravdivá, jenom většina těch lidí s těmito tvrzeními neměla reálnou uživatelskou zkušenost, či měli potřebu si něco zdůvodňovat.

-----
A ten zbytek té debaty tady je jenom psychologická sonda do myšlení lidí a odpovídá to +- nějakým škatulkám typologie lidí.

Mít vůči něčemu odpor je úplně legitimní, část lidí prostě chce svět "tak jak je" a neřeší že takový svět dlouhodobě nebude fungovat. Na tom principu dneska funguje byznys minimálně 3/4 autoserverů, prostě typický uživatel chce slyšet o poctivé atmosféře, no tak mu je tam píšou. To je jenom obraz postfaktické doby.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 09:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10812
Registrován: 4-2003
Vnucovaná masová elektromobilita je úplně stejný případ! Místo euroelektrorevoluce bych já šel cestou evoluce a začal hybridem

Elektromobil Vám nikdo nenutí. Stejně tak není nijak dotován. Aspoň ne v ČR. Stejně tak jsou tady nízké náklady na vlastníctví auta - třeba povinné bručení.

Zákaz vjezdu aut se spalovacím motorem v roce 2030 prosadila legitimně zvolená politická reprezentace obyvatel Paříže. Například.

Má být ve Fracii nějaká diktatura, která takovouhle volbu místním obyvatelům zakáže - zatne jim tipec? To znamená že místo respektu k většinovým přáním budete svoje spoluobčany utlačovat a nutit jim něco, co většinově nechtí.

Prosím o věcnou odpověď (nečekám, že se jí dočkám).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 10:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 7-2017
RadekŠ:
" ...místo respektu k většinovým přáním budete svoje spoluobčany utlačovat a nutit jim něco, co většinově nechtějí."

Problém nastává v okamžiku, kdy přání většiny působí celku - tj. i té většině - prokazatelné škody. (A tím teď nemyslím jenom nebo hlavně škody ekonomické, protože mainstreamová ekonomie některé škody ze svých modelů vypouští nebo s nimi zachází nekorektně.)
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 12:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 2-2010
RadekŠ:
"Elektromobil Vám nikdo nenutí. Stejně tak není nijak dotován. Aspoň ne v ČR. "

Samozřejmě že je. A nejen takto přímo ale i zdražováním spalovacích aut na úkor EV už u výrobců. Zákazy výroby, vjezdu spalovacích a výhody EV jako volný pruh či dálnice zdarma jsou samozřejmě také podporou.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 13:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13219
Registrován: 8-2012
Problém nastává v okamžiku, kdy přání většiny působí celku - tj. i té většině - prokazatelné škody
Čili nejprve je potřeba direktivně určit nějakého lidumila a pečujícího tatíčka, který určí, co je pro "většinu" dobré, že si opakem ubližuje a on ji tolik miluje, že ji ochrání proti její vůli (popř. z ní i vytvoří "nového" člověka). Jojo, takových zájemců by bylo...
No a když to nejde jinak, tak se holt vymyslí nová kritéria, restrikce a "náklady", které fujfuj mainstreamová ekonomie neaplikuje podle představ lidumila... prostě se vytvoří nějaká alternativní ekonomie (jako třeba o nadhodnotě nebo nekorektním zacházení se škodami), u které se zase časem ukáže, že nefunguje, ale už bude pozdě.
電車オタク
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 13:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 5-2002
takový svět dlouhodobě nebude fungovat.

Kde bereš tu jistotu, že svět nemůže dlouhodobě fungovat, aby si člověk mohl jet 2 x ročně do Alp s celou rodinou a vydal za to X procent z platu? A ausgerechnet jen tady v Evropě. Jiné země neomezujou nic. Jsou místa ve světě, kde vyrábějí z nafty elektřinu v elektrárnách. A nic se neděje. A dovoz zboží přes celý svět z Číny je ekologicky, zdá se, taky úplně v pohodě, protože jinak byste to už dávno zdanili a zakázali. Ale zrovna mobilita lidí vadí.

Tvrdil jsi, že jet do Alp elektroautem je stejné jako jet Passatem. To jsme si tady vyvrátili, že to tak je jen v případě, že zanedbáme zdražení a prodloužení takové cesty, jakož i komfort v podobě zastavování co 150 km - porostě jsi neměl pravdu. Místo uznání, že ses mýlil, nastupily klasické k-reportové vysírky ad perosnam.

Dovolený, návštěvy příbuzných - znemožnit, zakázat ve jménu ekologie. Ale jen v Evropě. Co přijde potom? Budeme mít - jak píše Hády - zase jeden hajzlík na patro, prádelnu ve sklepě a společnou kuchyni? Pak co? Omezení potravin? Výrazným zdražením mobility přeci logicky přijde i na zdražení jídla, služeb, průmyslu a všeho - čili zbyde míň procent z výplaty volně k dispozici. Omezíte si snad - státní ouřadové - daně a svojí spotřebu abyste plebsu vyrovnali nárůst nákladů a výpadek z daní na paliva? Asi těžko. Vy papaláši a jejich přicmrdávači byste si to představovali, že by se měl vrátit středověk, kdy cesta za hranice města, jídlo a teplo v domě bude jen pro vyvolené, kteří si můžou dovolit zanedbat tisíce. Bacha na to, tohleto nařizování všem ostatním funguje jen do okamžiku, než to postihne nařizovače osobně - viz Hádyho příklad s radarem na přejezdu v Mělníce nedávno tady, případně poznámka z jedné písničky "A taky soudruhy z různě vysokých poloh si mlsně vychutnával jejich vlastní moloch", nebo kapitola Pravověrní v knize Souostroví Gulag.

spoluobčany utlačovat a nutit jim něco, co většinově nechtí

Tak větščina v právním světě nesmí nic nadiktovat menšině ani naopak. Od toho jsou zákony, které byly taknějak funkční, dokud se nezačly psát v Bruselu na objednávku jakýchsi nevolených zmetků. Většina si třeba nemůže (zatím) odsouhlasit (po vzoru Milady Horákové třeba), že osoba XY je podle svěho projevu na serveru X-Report psychopat posledný vlastní mocí z kteréhož důvodu si zaslouží odstavit z funkce, protože i kdyby ta většina měla stokrát pravdu, tak na pracovněprávní vztahy nemá vliv (a že takové snahy tady třeba v Hádyho případě opakovaně byly). A právě snaha protlačit zákony šikanující třeba zrovna lidi, jako jsem já (ať svět zůstane takový, jaký je) bohužel jako nucení a utlačovnání vnímám. Pochopil bych, kdyby ta nafta skutečně došla. Pak by nejezdil nikdo nikam a buďto by se vyvinuly nové způsoby pohonu, nebo ne. Ale bylo by to všude na světě. Proč se mám ausgerechtet já a moji potomci koukat, jak se z moci úřední nějakých euromamrdů a jejich Janičářů typu RadekŠ pomalu vracíme přes totalitu (viz Hádyho příspěvek) do středověku, sice s Iphonama, ale bez možnosti cestovat a nakonec i bez tepla a se společným záchodem zatímco třeba ve fujfuj Rusku, Austrálii nebo několikrát zbankrotované Argentině nic takového osobě ve shodném secioekonomickém postavení nehrozí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 14:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10813
Registrován: 4-2003
o jsme si tady vyvrátili, že to tak je jen v případě, že zanedbáme zdražení a prodloužení takové cesty, jakož i komfort v podobě zastavování co 150 km - porostě jsi neměl pravdu

Ty prostě nejsi schopen navnímat a pochopit psaný text (ode mě, PŠ, Swarma,...) a vyvozuješ dokolečka nesmyslné závěry. Já nevím, zda na to fakt nemáš, nebo nechceš, nebo jenom provokuješ (a blbci jako já na to ve své naivitě skáčou, zatímco ostatní se baví). To i ten ?arcel je aspoň trochu zábavnej.

Za mě finíto.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 15:23:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 7-2017
Petr_barchánek:
"...nic takového osobě ve shodném socioekonomickém postavení nehrozí..."

A pes je zřejmě zakopán právě v této naivní víře.

Většina lidstva (asi 3/4, podle toho, jak se to počítá) je v horším socioekonomickém postavení než většina zdejší populace, o příslušnících této diskusní bubliny ani nemluvě. Rozdíly se prohlubují. Myslím, že je historicky dost dobře prokázáno, že od určité úrovně těch rozdílů společnost přestává fungovat. Snižovat je nekonečným růstem na úkor konečných zdrojů asi dost dobře nelze. Stejně z toho růstu mají mnohem více zase ti lépe postavení. (Od vyslovení neblaze proslulé a mezitím už i vyvrácené reaganomické teorie o prokapávání bohatství se za 40 let reálné příjmy námezdně pracujících v USA v podstatě nezvýšily.) Takže asi nezbývá, než aby se ti lépe postavení omezili, protože jinak na to v určité chvíli doplatí i oni.

Od slavného doporučení královny Marie Antoinetty pařížské chudině ("ať jedí koláče") do chvíle, kdy její hlava oddělená gilotinou od těla spadla do katova koše, to trvalo zhruba 4 roky. I ona jistě byla přesvědčena, že osobám ve shodném socioekonomickém postavení přece nic takového nehrozí...
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 15:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4502
Registrován: 6-2016
" Budeme mít - jak píše Hády - zase jeden hajzlík na patro, prádelnu ve sklepě a společnou kuchyni?"

Otázka - pamatuje takovou situaci někdo z diskutérů? Já "sdílený hajzl" u babičky, Strakonice, Palackého náměstí 93 (dnes již zbořeno a přestavěno), prádelnu ve sklepě Praha 10, Kodaňská 87. Kuchyně byly už tenkrát "nesdílené"[biggrin]

A hlasatele "zářných zítřků" nesnáším od takové 3. třídy ZDŠ (1960). Proto mě všichni sluníčkoví dobroserové (bez znalosti skutečného života a fyzikálních zákonů) neuvěřitelně ser*u. Lhostejno zda tuzemští, ojropští či americkodemokratičtí.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 15:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4229
Registrován: 9-2003
Já teda navzdory zkušenostem s autem s automatickou převodovkou a dotykovým mobilem stále zoufale sháním poslední exempláře smartpohnů s tlačítky a auto s manuální převodovkou.
A s elektromobilem jsem jezdil už když se ve Světě motorů testovalo elektroembéčko pana Mužíka. Byl značky Škoda a typů 9Tr, 14T, 15Tr a Sanos S200Tr,
Takže elektromobil si pořídím buď až to sám uznám za vhodné nebo až nebude zbytí a nepotžebuji k tomu analýzu z ČNB ani z Datarailu [rofl] .
PŠ: Ty bys ele klidně mohl mít služebáka třídy Enyaq. Akorát že ten výrobce se šípovým izubenín v logu asi nic takového nedělá a blbě by se do toho cpaly moduly (bacha, většina elektromobilů nemůže dostat kouli) [rofl] .
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 15:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4503
Registrován: 6-2016
Hajnej: Ohledně Antoníčka souhlasím s dobíjením 2 aut najednou. Více vozidel by znamenalo, že se nám budou "hromadit kabely na chodníku"[happy]

Ohledně času nabíjení doporučuji pečlivě kouknout na mnou uvedený čas (v 24 hodinové soustavě)[biggrin]
Když v těch 02:37 nabitý elektrohébl neodjede, tak si to sice majitel zaplatí, ale někdo jiný nenabije. I když uznávám, že by musel mít sakra důvod, aby vstal a v tu nelidskou dobu a v pyžamu přejel k Antoníčkovi[biggrin]
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 15:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 7-2017
honzaklonfar 4502: Ono by možná pro začátek stačilo přestat na těch záchodech splachovat pitnou vodou...Ve velkých chemičkách (zevnitř jsem poznal Synthesii a Spolek) se na umývárnách a záchodech používala surová průmyslová voda už před 50 lety. Ale i ty suché záchody, pokud se správně provedou jako kompostovací, mohou být hygienicky nezávadné. Mohu dosvědčit ze zkušenosti z návštěv v rodinách některých ekoteroristů, že když se udělají pořádně, tak ani nesmrdí. A jako řešení jsou jistě použitelné spíš než splachovací např. pro těch 40% Indů, kteří dodnes nemají záchod vůbec...
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 16:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11668
Registrován: 4-2003
S4991023:Takže elektromobil si pořídím buď až to sám uznám za vhodné nebo až nebude zbytí a nepotžebuji k tomu analýzu z ČNB ani z Datarailu

Přesně tak. Až to JÁ uznám za vhodné, což je ten správný případ. Až nebude zbytí je nežádoucí případ a doufám, že k němu nedojde.

RadekŠ: Paříž 2030

V Paříži si klidně mohli odsouhlasit k roku 2030 cokoliv, ale mezitím proběhne ještě srážka s realitou...


dědek hank:Ono by možná pro začátek stačilo přestat na těch záchodech splachovat pitnou vodou...

Ono by to hlavně znamenalo natáhnout do bytových domů další trubky, čili zásah nejen do domů, ale i do silnic atd. pro instalaci trubek se surovou vodou všude tam, kde není přístupný kolektor. Nějak by to celou akci prodražilo a patrně by jí nikdo nebyl schopen zaplatit. Prostě nesmysl na kvadrát [crazy].

Ale i ty suché záchody, pokud se správně provedou jako kompostovací, mohou být hygienicky nezávadné.

Opět vhodné pro instalaci do bytového domu. Co s kompostem ve městě?!?
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 16:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 5-2002
Ono by možná pro začátek stačilo přestat na těch záchodech splachovat pitnou vodou...

Jestli žijete na poušti tak jo, no. U nás berem vodu z řeky, jestli do čističky těch 10 km dojde řekou, nebo přes mojí koupelnu - co přesně je to za rozdíl? Zmizet nemůže, tu vodu nevystřelujem na Mars...
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 16:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 5-2002
Ono by to hlavně znamenalo... A taky by to znamenalo menší průtok v trubkách s pitnou vodou, což údajně může být problém (je lepší, když voda proudí od úpravny co nejrychleji ke spotřebiteli).
M_g
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 16:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 6-2006
dědek_hankOno by možná pro začátek stačilo přestat na těch záchodech splachovat pitnou vodou...Ve velkých chemičkách (zevnitř jsem poznal Synthesii a Spolek) se na umývárnách a záchodech používala surová průmyslová voda už před 50 lety
Jestli to byla surová voda(?) asi názvem ano.
V každém případě dnes není možno použít jinou, než zdravotně nezávadnou, která je od pitné finančně i technicky již minimálně vzdálena. Takže snad nějaké extra velké koncentrované sídliště s vysokými domy a společnými sociálkami je schopno zaplatit dvojí rozvod studené vody. Obávám se, že do toho spousta lidí nebude chtít bez donucení.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 16:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11669
Registrován: 4-2003
Brr: A taky by to znamenalo menší průtok v trubkách s pitnou vodou, což údajně může být problém (je lepší, když voda proudí od úpravny co nejrychleji ke spotřebiteli).

Přesně tak [wink].

A jinak to není problém údajný, ale skutečný. Viz třeba dům, kde bydlím, kde nedávno na základě bakteriologického rozboru musely být dezinfikovány trubky s teplou vodu, kde je odběr vody relativně malý.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 17:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10477
Registrován: 5-2002
ad S4991023: PŠ: Ty bys ele klidně mohl mít služebáka třídy Enyaq. Akorát že ten výrobce se šípovým izubenín v logu asi nic takového nedělá a blbě by se do toho cpaly moduly (bacha, většina elektromobilů nemůže dostat kouli) [rofl] .

Ale já přece na svém autě kouli nemám ani teď a neměl jsem jí ani na předchozím...

Když jedu na malé setkání, tak se mi jedna stanice vejde do kufru a na zadní sedačky. Nijak jsem to nepoměřoval, ale to by se vešlo asi i do toho Enyaqa.

A když jedu na velké, tak si buď půjčuji auto s koulí a vozík nebo dodávku.

Základ, co mi na neCitroenovém autě vadí je kravský středový tunel mezi předními sedadly.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 17:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 7-2017
Tady je to údajně samej technik, ale když se navrhne jinde už používané řešení, tak se hned hledá, proč to nejde...

Bram 11669: I proti té legionelle se dá bránit preventivně.
https://legionella.cz/eliminace-legionell/

M-g 1303: Byla to surová voda. Na vstupu jenom česle a pískové filtry. (Dnešní stav samozřejmě neznám.)
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 17:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 5-2002
D-H poprvé: Rozdíly se neprohlubují, ale naopak smazávají. Za c.k. Rakouska se vetšina lidí podívala tak maximálně k příbuzným na venkov, za první republiky se do zahraničí dostalo jen horních pár tisíc, na letadlo měl málokdo, vlastnictví auta byl luxus nebo pracovní potřeba a dnes jezdí na dovolenou prakticky každý, kdo má pravidelný příjem a chuť.

D-H Podruhé: Přirovnání s Marií A. kulhá na obě nohy - já se (narozdíl od jiných tady) neposmívám lidem, kteří mě živí, že jsou kvůli mé nadutosti chudší a chudší. A těch politiků, kteří skončili pod sekyrou/na hranici/na šibenici už bylo, od Caesara až po Kennedyho, takže M.A. mohla klidně trochu předvídat.

Jinak polopatisticky ještě jednou - pokud mám nějaké vzdělání, nějakou praxi a nějaké schopnosti, tak si ve všech těch uvedených zemích pravděpodobně najdu takovou práci, abych se uživil a ještě mi zbylo dost volného času a peněz, abych dvakrát do roka vzal svojí rodinu na výlet do hor/k moři. Jen v Evropě se RadekŠ a jemu podobní Janičáři budou snažit sápat se mi po těch posledních zbytcích svobody, peněz a volného času a ještě mi budou drze do očí tvrdit, že se vlastně vůbec nic nezmění, protože SWARMovi nevadí, že cestou prostál pětinu času u nabíjecích stanic a zaplatil mnohem víc a když ho tady veřejně usvedčím ze šíření fake news, tak mi nejprve zkomolí jméno, pak se ze mě pokusí dělat blbce a nakonec (když se za něj nepostaví dost zdejších diskutérů) se urazí jak malé děcko (chybí jen Bramova poznámka o "dupání nožičkou a hrození pěstičkou").

D-H potřetí: aha tak nejenom mobilita a volnej čas, ale už i splachovací hajzlíky. 40% Indů nemá záchody, tak to bychom se jich asi taky měli vzdát v rámci tzv. rovnoměrné distribuce bídy, jak to řekl Churchill. A vlastně proč ne? Když můžou pritáští radní v Praze zcela vážně navrhovat lidem, aby používali rikši.

Igor poprvé: Tlačítkové telefony a normální funkční auto z roku 2002, co na jednu nádrž ujede 1200 km, tj třeba přes Tarvisio do Benátek a zpět[ok].
Igor podruhé: Proč nemůže mít EV kouli? Já bych si - pokud už by mi byla vnucená nevnucená EV-mobilita - třeba na tu kouli dal vlek s elektrocentrálou a fertig.

Ještě k diskuzi o antoníčcích: A vy si jako dokážete představit, že si tu věc dáte na nabíječku a půjdete si lehnout? Vždyť i blbá powerbanka je tak nebezpečná, že se nesmí vozit letadlem. Nabíječky na mobily, vysílačky, holicí strojky a notebooky se stokrát nižším příkonem se nesmí nechávat bez dozoru (čtete vůbec návody?), aby nezpůsobily požár a věrchuška za podpory Janičářů střihu RadkaŠ si tady lajnuje krásný nový svět, kde po příjezdu večer z práce píchne 48 partají svoje EV do zásuvky a půjde si lehnout, ono se to přes noc možná z něčeho nabije (a nebo taky ne, když zároveň zruší uhlí i jádro).
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 17:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4504
Registrován: 6-2016
dědek_hank: To už bylo za mého mládí v Budějcích!!! Pekárenská 6, v bytě dědy nebyla pitná voda (jen užitková), takže mládežník na prázdninách (já) měl povinnost chodit s konví do Fráni Šrámka před školu, kde byl hydrant s pitnou vodou[biggrin]
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 7-2017
Petr Barchánek: Svět už opravdu nekončí na Gibraltaru ani na Bosporu. Ti, kdo žijí za těmito hranicemi, jsou - pro někoho kupodivu - taky lidi, které náš životní styl a naše spotřeba o leccos připravuje a právem nasírá. A ty rozdíly se nejpozději od nástupu thatcherismu a reaganomiky už jenom prohlubují. Ještě nikdy v moderních dějinách nevlastnilo 10 nejbohatších lidí světa víc majetku než chudší polovina lidstva. To, že zrovna my máme kliku a do té chudší poloviny nepatříme, není žádná naše zásluha. Svou prací vytváříme a svými postoji a životním stylem podporujeme růst bohatství, které stejně dřív nebo později z větší části skončí u někoho z těch deseti.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2012
RadekŠ:
"Zákaz vjezdu aut se spalovacím motorem v roce 2030 prosadila legitimně zvolená politická reprezentace obyvatel Paříže. Například.

Má být ve Fracii nějaká diktatura, která takovouhle volbu místním obyvatelům zakáže - zatne jim tipec? To znamená že místo respektu k většinovým přáním budete svoje spoluobčany utlačovat a nutit jim něco, co většinově nechtí. "

Jenom poznamku k te vetsinove reprezentaci ( umyslne vynechavam diskuzi o jejich narizenich ), ziji ctryricet let v Parizi a tak snad trochu vim o volebnim systemu pro parizskeho starostu, madame Hidalgo byla zvolena diky systemu "velkych volicu" - obdobny americkemu volebnimu systemu se 17% hlasu. Jeji odpurkyne mela hlasu vic, ale system volicu podle arrondissement zvyhodnil kandidata s mensim poctem volicu,protoze ne kazda ctvrt ma stejny pocet "velkych" volicu. V prime volbe by nevyhrala - takze mluvit o vetsinovem prani parizanu je silne zavanejici.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 7-2017
Ještě ad Amper 989+990.
V roce 2004 se v jednom filosofickém sborníku vydaném Akademií věd (Hrubec, M.: Globální spravedlnost a demokracie. Praha: Filosofia, 2004. ISBN 80-7007-210-5) objevilo toto shrnutí:

„...[N]ové elektronické technologie již samotným svým vznikem byly úzce spojeny s mocenskými zájmy: počítač, systémová analýza a komunikační systémy byly jako produkty vojenského výzkumu a vývoje postupně nasazovány ve státní správě a ve vědeckém výzkumu a konečně aplikovány v průmyslové sféře výroby, služeb i masové kultury, zábavy i veřejné komunikace v širším prostoru občanské společnosti... [J]ak ve vojenství, tak v průmyslu šlo od počátku především o mocenské zájmy využívání techniky... [R]ozvoj IT byl nesen nikoliv zájmy vědců a nadšených zlepšovatelů[...]o ušlechtilé cíle zlepšení lidského údělu[...], ale především manipulací vojenského velení a průmyslových podniků.“
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4506
Registrován: 6-2016
Pro přátele elektromobility:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/logistika-kuryr-kolo-elek trokolo.A201118_150054_automoto_fdv

Myšlenka dobrá, provedení se mi dobré nezdá. V zimě, za sněžení s deštěm a potmě bych s tím fakt nechtěl jezdit...
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 12-2007
Petr_barchánek:
"A vy si jako dokážete představit, že si tu věc dáte na nabíječku a půjdete si lehnout?"

Ano, dokážu. Máme v podniku elektrobus. Řidič ho večer přiveze k nabíječce, zapojí a …
… jde domů. Ráno přijde k elektrobusu kolega, odpojí nabíječku a jede. Nebo také nejede - to když se něco pokazí (nestává se to často) a vypadne jistič. Jó, takovou tam máme vymoženost.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 18:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 7-2017
honzaklonfar 4506: To už přece dávno zjistil Zdeněk Svěrák ve Vratných lahvích... A to měl to kolo jenom šlapací. [rofl]
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 5-2002
Jedno video vydá za tisíc slov:
https://www.youtube.com/watch?v=u2F9HKZ5VzA
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 12-2007
Inu Čína a jiná bezpečnost. Ale zeptám se: jak by v tomto odkazovaném případě pomohla přítomnost člověka na místě? K zahoření by došlo tak jako tak. Možná menší následky, ale to už je jen spekulace.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 5-2002
Třeba, že by shořelo jen jedno auto a ne postupně na každou stranu další a další od sousedního?

Jinak by mě zajímalo, kdo a kdy zaplatí za vzniklou škodu. Provozovatel, majitel nebo výrobce? A čeho: auta, nebo nabijecího stojanu? A co ta škoda na sousedních vozech - povinné ručení přece hradí škody vzniklé provozoem vozidla, nabíjení určitě není provoz. To je jen jeden z mnoha nepodstatnách detialů, které RadekŠ a jemu podobní nezohledňují.

Inu Čína a jiná bezpečnost.
Však jsou přeci podle RadkaŠ před námi, tak to tam asi mají lepší, než my teď. Tedy pokud se na to dívám prizmatem toho, že nové = lepší než předchozí a ne oknem levicových teoretiků "v Indii nemají záchod, ale mají rikši, zavedeme u nás taky povinně rikši a zrušíme záchody", v tom případě uznávám, že "být napřed" by vlastně znamenalo mít to horší, než my tady a nestydět se za to.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 8-2011
Tady je to údajně samej technik, ale když se navrhne jinde už používané řešení, tak se hned hledá, proč to nejde
Přesně, už asi třetí den.

věrchuška za podpory Janičářů střihu RadkaŠ
On Vám ten elektromobil vážně nutí, nebo jen má na věc jiný názor než Vy,což nemůžete překousnout?
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2012
Hroch.R420:
"On Vám ten elektromobil vážně nutí, nebo jen má na věc jiný názor než Vy,což nemůžete překousnout?"

Dnes jeste ne, ale vzhledem tomu, ze podle nove euronormy Euro 7, kterou nam nastoli od roku 2025 nebude temer mozno vyrabet automobily se spalovacim motorem tak fakticky ano. A vzhledem k tomu, ze valna vetsina starych (spinavych!) aut mizi z Evropy ( zejmena Francie, Italie, Spanelsko) do Afriky ( oficialne konstatovano ) , kde budou jeste drahne let jezdit a nikdo se nebude zabyvat nejakymi fitry ci katalyzatory, mam pocit, ze nas nekdo bere za blbce. A o nejakych Euro normach tam uz vubec nestekne pes a sit rychlonabijecich stanic (ona uz jen obycejna spolehliva elektricka sit ) jsou v techto krajinach vrcholne sci-fi.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 19:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4507
Registrován: 6-2016
Hroch.R420: "On Vám ten elektromobil vážně nutí, nebo jen má na věc jiný názor než Vy,což nemůžete překousnout?"

On přímo ne, jen ta zmíněná "věrchuška" (zákaz spalovacích motorů do roku 25 - 30)!!! Aneb "dohnat a předehnat", jako komanči před 60 - 50 lety.

Jezdí ekosoudruzi z MŽP na služební cesty (včetně agroministra) v elektromobilech? Zatím jsem to nezaznamenal, ale mohu se mýlit. Třeba s tím z vrozené skromnosti nelezou na veřejnost[rofl] Reálné video z cesty Praha - Břeclav -Praha v polovině února bych velmi pečlivě sledoval!!! Srovnával bych to s cestami služebním Moskvičem kombi v první polovině 80. let. A že jich bylo[biggrin]
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 5-2002
Á, další advokát dorazil.
On Vám ten elektromobil vážně nutí, nebo jen má na věc jiný názor než Vy?
Nadšeně tady adrouje kliku, která se snaží zakázat prodej motorových vozidel, aniž by za ně měla adekvátní náhradu ve shodné cenové hladině a prosazuje to kombinací lží a arogance. To mě na něm vadí.
A shodou náhod také nadšeně podporuje kliku, která ke stejnému datu prosazuje faktický zákaz provozu parních lokomotiv na hlavních tratích a na tratích k těmto tratím přiléhajícím (tedy überall) - vizte debata v jiné části k-rep.Ohledně dozoru nad nabíječkama:
https://www.hzscr.cz/clanek/upozorneni-na-nebezpeci-pri-nabijeni- akumulatoru.aspx

ale když se navrhne jinde už používané řešení, tak se hned hledá, proč to nejde
Jako, jasně, navrhnul jste v roce 2020 zrušit WC a používat kadibudky, aby se necítili dotčení soudruzi z Indie. Přitom veřejnou kanalizaci a vodovody měli před 2000 lety v Římě. Sorry, ale na tohle nemusím být ani historik, ani technik.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 12-2007
Petr_barchánek:
"Třeba, že by shořelo jen jedno auto a ne postupně na každou stranu další a další od sousedního?

Jinak by mě zajímalo, kdo a kdy zaplatí za vzniklou škodu. Provozovatel, majitel nebo výrobce? A čeho: auta, nebo nabijecího stojanu? A co ta škoda na sousedních vozech - povinné ručení přece hradí škody vzniklé provozoem vozidla, nabíjení určitě není provoz. To je jen jeden z mnoha nepodstatnách detialů, které RadekŠ a jemu podobní nezohledňují. "

Takže vlastně měli sedět řidiči v těch sousedních autech. Těžko by někdo odjížděl s tím hořícím, že?
Proč by škoda provozem vozidla nemohla vzniknout při nabíjení? Já bych tak kategoricky netvrdil, že se nemůže jednat o provoz. Už jenom proto, že to tankování (v tomto případě ee) je pro provoz nezbytné. Ostatně, jak to bude u "běžného" vozidla při závadě elektroinstalace.
Řidič odtaví vozidlo, vše vypne a dobré víře odchází domů. Přesto tam zůstalo něco sepnutého (nebo uvolněný kabel) a později dojde k požáru nejen vlastního vozidla, ale i čehosi okolo (nemusí to být jen auto) . Kdo a z čeho zaplatí škodu? Na vlastní vozidlo asi z havarijního pojištění a ostatní právě z pojistky na škody způsobené provozem vozidla. Myslím, že není nutné, aby ke škodě došlo jen během jízdy.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 5-2002
By mě zajímalo, kde najdete nabíječku a bateriový spotřebič, na kterých je výrobci napsáno, že garantují nabíjení i bez dozoru uživatele a že se o případnou škodu bez obav šábnou do 5ti pracovních dní a pro Vás jako pro poškozeného to nebude znamenat 15 let soudních tahanic s nejistým výsledkem.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 12-2007
Petr_barchánek:
"By mě zajímalo, kde najdete nabíječku a bateriový spotřebič, na kterých je výrobci napsáno, že garantují nabíjení i bez dozoru uživatele a že se o případnou škodu bez obav šábnou do 5ti pracovních dní a pro Vás jako pro poškozeného to nebude znamenat 15 let soudních tahanic s nejistým výsledkem."

By mě zajímalo, zda při nabíjení mobilního telefonu sedíte u přístroje a nepřetržitě kontrolujete nabíjení. Petře, Vy možná jo. Ale většina určitě ne - prostě ten čas využijí smysluplněji. Takže se běžně nabíjí vše od telefonů až elektromobily bez trvalého dozoru. Dnes je taková divná doba, kdy se výrobci (čehokoli) snaží vyvinit už dopředu. Proto dostáváme všechna ta varovná upozornění, která se mnohdy ani nedají dodržet. Ledaže by se výrobek vůbec nepoužíval, ale to už zas bude pohádka o tom jak ho ekologicky zlikvidovat (jiná spousta varování a doporučení kterak postupovat v souladu s národními předpisy).
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 5-2002
Vzhledem k tomu, že známým kompletně shořela prvorepubliková vila v širším centru Prahy od nabíječky na Nokii 3210 a spoluštudákům vyhořela třetina patra VŠ koleje od notebooku, tak já ano. Tedy nejsem u nabíječky trvale, ale mimo byt/dům jsem se od zapnuté nabíječky nevzdálil a totéž se snažím naučit i potomky.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Paul2no
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 11-2009
5735: tak ono to nejsou jen přístroje s baterií, ale všechno co je ve stand-by módu připojeno do proudu bez dozoru. Počítač, televize, lednička,...

Petr_barchánek: není rozdílu mezi nabíječkou a zdrojem který vám napájí třeba WiFi router - a ten by vás předpokládám ani nenapadlo vytahovat ze zdi kdykoli někam jdete. Nebo napájecí modul v televizi, to je to stejné, jen vestavěné do té televize.

(Příspěvek byl editován uživatelem paul2no.)
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 2-2010
dědek_hank:
dědek_hank:
"Ještě ad Amper Hrubec, M.: Globální spravedlnost a demokracie"
To je fascinace tématem....
Za prvé nevím, proč by nějaký levičácký pseudovědec měl být etalonem pravdy.
Za druhe nevidím, že by nějak vyvracel to, co jsem říkal: Válkou vyostřená konkurence donutila dokonce i stát k efektivnímu fungování a k soustředění rozsáhlých výzkumů aplikované vědy. Základní výzkum stál.
Za třetí nevím, jak souvisí válečná podpora vědy s dotacemi spotřeby, které jsou tady předmětem (nejen) mé kritiky.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 5-2002
Televizi nemám (poctivě a vážně fakt nemám ani černobílou ani barevnou), router ze zásuvky vytahuju.

Taky mě napadlo, že originální nabíječka k notebooku Lenovo mi začala hořet přímo před očima, najednou jsem cítil smrad, pak se začalo dýmit, vytáhnul jsem to ze zdířky, jističe zůstaly nahozené, proudový chráníč taky. Rok stará nabíječka, origo dodaná k notebooku legálně na fakturu firmě Metrans, rozvody doma v mědi včetně chrániče a jističe.

Máte, prosím, někdo nějaké další dotazy, nebo ukončíme výslech, zaprotokolujeme odpovědi účastníka a přejdeme k výslechu protistrany?

Dostanu od zdejších advokátů protistrany odpověď na to, kdo a kdy uhradí škodu, když mi začne hořet Bruselem vnucené elektroauto za milion a půl od nabíječky a kdy dostanu od viníka škody náhradní vozidlo, když už jsem doteď nedostal odpovědi na předchozí dotazy? Připomínám se, třeba s dotazem: co zlevní když skokově zdraží doprava, nebo proč zrovna ausgerechnet my v Evropě se máme vzdát dostupné dopravy a ostatní ne (děkuji Jirkovi Heráčkovi, že se mě zastal, tohle jsem tady psal už dřív) a spoustu dalších?

Tvl, už to chápete? To není jen vyžblebtnout "elektroauta zachrání svět a kdo to nechápe je vejce, co poučuje slepici", ono je potřeba se na to podívat ze všech stran a fakt dobře zvážit možní nevýhody pro koncového uživatele.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 20:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 12-2007
Paul2no:
"5735: tak ono to nejsou jen přístroje s baterií, ale všechno co je ve stand-by módu připojeno do proudu bez dozoru. Počítač, televize, lednička,..."

Jo, to je přesně ono. Asi nikdo nevypíná ledničku, když jde do práce. Riziko tam samozřejmě je. Avšak ke škodním událostem nedochází tak často, tedy to je riziko přijatelné a řešitelné právě tím pojištěním.

P.S.: ona to nemusí být jen elektrická energie. Klidně to může být voda. Třeba u pračky mnoho lidí nechává puštěnou vodu, i když zrovna neperou (a jdou z domu pryč). Tady jsem zas opatrný já.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 21:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10478
Registrován: 5-2002
Tak koukám, že přepínáme na další level.

Bude zakázáno při nabíjení opustit elektromobil [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 21:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 7-2017
Amper 994: "...levičácký pseudovědec..."

No jo no, tak dva takové režimy už v Evropě ve 20. století byly. Jeden posílal ty levičácké pseudovědce do plynu a druhý do gulagu.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 21:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 8-2011
Dnes jeste ne, ale vzhledem tomu, ze podle nove euronormy Euro 7, kterou nam nastoli od roku 2025 nebude temer mozno vyrabet automobily se spalovacim motorem tak fakticky ano. 
Jaký vliv na to má RadekŠ?

Nadšeně tady adrouje kliku, která se snaží zakázat prodej motorových vozidel, aniž by za ně měla adekvátní náhradu ve shodné cenové hladině a prosazuje to kombinací lží a arogance
Mít jiný názor a dostatečně neoštívat elektromobilitu znamená adorovat kliku kombinací lží a arogance? No nevím, zatím jste tady chytil hysterák a ženete to do absurdních rozměrů kombinací lží a arogance hlavně Vy.
Á, další advokát dorazil
Advokát koho nebo čeho? Elektromobility? Můj názor sice neznáte, ale dle hesla " kdo nejde s námi, jde proti nám " jste si ho jistě udělal.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 21:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 995
Registrován: 2-2010
dědek_hank: A jaký byl mezi nimi rozdíl?
Jeden byl nacionální socialismus a druhý internacionální socialismus
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 21:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 5-2002
Nezlobte se, ale Trolly krmit nebudu. Jestli máte názor na spásu světa pomocí establishmentem vynucené elektromobility jen v malé části světa, tak ho sem hoďte a nebo se na to vykašlete. Buďto s tím totiž můžete souhlasit a pak tady asi dostanete řadu protiargumentů nejen ode mě a nebo s tím nesouhlasíte a pak vítejte v klubu.

Dtto Petr - nikde nepíšu, že je povinnost sedět v autě během nabíjení, jen píšu, že riskovat zahoření u nabíječky je další z mnoha nevýhod.

Věta pana 5735 (volně) "ono se to sice takhle dělat nemá, ale skoro každý to tak dělá" je hezká, ale zcela irelevantní. Přeci se nemůžete mylset vážně to, že někdo něco nařídí a my to hned z kraje ojebeme tím, že nebudeme dodržovat instrukce v návodu.


Jeden byl nacionální socialismus a druhý internacionální socialismus A oba vznikly v oblasti, kde se Německo láme do Francie a oba byly uvedeny do praxe za nadšeného hýkání právě obou zmíněných států stejně jako vynucená elektromobilita. Mimochodem, v jednom z těch států naštvala vrchnost poddané natolik, že byla o hlavu kratší. Ve druhém z nich zavedla vrchnost svůj národ 2 x za 25 let do pozice viníka světové války. Na náhody nevěřím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 7-2017
Amper:
"dědek_hank: A jaký byl mezi nimi rozdíl?"
To teď není podstatné. Podstatné je, že do obou bys se svým názorem na pseudolevicové filosofy evidentně dobře zapadl.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 5-2002
Amper napsal
nevím, proč by nějaký levičácký pseudovědec měl být etalonem pravdy.
DH píše, že jeden režim posílal ty levičácké pseudovědce do plynu a druhý do gulagu

Sice máte pravdu oba, leč D_H reakce na Ampérovu poznámku je úplně ale úplně mimo.

Milý D_H, kdybyste u těch svých ekokamarádů s kadibudkou a kompostem vykonával potřebu tak jak reagujete na Ampéra ( = úplně mimo mísu, resp bych si dovolil tvrdit zcela mimo k tomu určenou místnost), tak by to tam u nich doma muselo vypadat.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10479
Registrován: 5-2002
Už bys Petře ten "hysterák" mohl zklidnit.

Ujíždíš do absurdna.

Petr
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 12-2007
Petr_barchánek:
" Věta pana 5735 (volně) "ono se to sice takhle dělat nemá, ale skoro každý to tak dělá" je hezká, ale zcela irelevantní. Přeci se nemůžete mylset vážně to, že někdo něco nařídí a my to hned z kraje ojebeme tím, že nebudeme dodržovat instrukce v návodu. "

Ty instrukce v návodu by měly mít nějakou logiku. Přeženou-li se do absurdna, tak se buď nedodržují nebo se ten výrobek nedá používat. Tedy upozornění na možná rizika a doporučení sjednat si pro takové případy pojištění (není potřeba vše hned od zakázat). Pak bude svět zase trochu v pořádku.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23352
Registrován: 5-2002
PB: Jen v Evropě se RadekŠ a jemu podobní Janičáři budou snažit sápat se mi po těch posledních zbytcích svobody
Prosím Tě, prober se...
To, co tady předvádíš vůči Radkovi, je jako vyčítat meteorologovi předpovídajícímu déšť, že Tě chce připravit o slunce.

Vždyť i blbá powerbanka je tak nebezpečná, že se nesmí vozit letadlem.
Smí, ale v kabině.
Co se nesmí, je vozit ji v kufru, kde jí hrozí, že se při naštosování kufrů na sebe zmáčkne a šlusne (totéž se kdysi dělo nějakejm smártfounům i bez presování, protože někdo neuměl spočítat tolerance).

Jedno video vydá za tisíc slov
No a? Benzíňák nikdy nechytnul? Parní mašina nikdy nevybouchla?

Nadšeně tady adrouje kliku
Vážně? Neprojektuješ si jen do něj nějaký svoje frustrace...?

Jestli máte názor na spásu světa pomocí establishmentem vynucené elektromobility jen v malé části světa, tak ho sem hoďte a nebo se na to vykašlete
Hele, už mnoho let tady tvrdím, že EM je pro určitý segment přepravních potřeb ideální řešení, ale že prosazovat ho jako univerzální řešení je hlupost hraničící se zločinem.
Ale to neznamená, že když Bram napíše takovou píčovinu, že EM má jen a pouze nevýhody, tak se proti tomu neozvu.
On totiž ten EM dvě podstatné výhody opravdu má: 1) může při brzdění rekuperovat a 2) smrdí jinde, než kde jezdí. A má je nezávisle na tom, jestli je ausgerechnet Ty, já nebo Bram dokážeme dnes využít. A to, že je v určité míře mají tytéž výhody i různá hybridní řešení, není popřením toho tvrzení, ale jeho potvrzením.

DH: V roce 2004 se v jednom filosofickém sborníku vydaném Akademií věd
Připomíná mi to moji babičku, když říkala "je to pravda, hlásilo to rádio"... [crazy]

Podstatné je, že do obou bys se svým názorem na pseudolevicové filosofy evidentně dobře zapadl.
Aha, kdo se nemodlí k vašim věrozvěstům, ten je hned komouš nebo fašista.
Hele, zkuste mi někdy dát šanci nemít vás za rohaté zvíře...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 22:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 5-2002
mnoho let tady tvrdím, že EM je pro určitý segment přepravních potřeb ideální řešení, ale že prosazovat ho jako univerzální řešení je hlupost hraničící se zločinem.

Super, alespoň někdo. Tohle tvrdím taky hned někdy z kraje debaty.

Ty instrukce v návodu by měly mít nějakou logiku jenom říkám, že mi začal hořet zdroj k notebooku a znám ve svém okolí dva další podbné případy a že tedy dle mého názoru ne zrovna zanedbatelné riziko zahoření při nabíjení bez dozoru je další z nevýhod EV, které zakazovači a přikazovači zanedbali. Naložte si s tím, jak umíte.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 23:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 7-2017
Hajnej:
"..."je to pravda, hlásilo to rádio"..."

Jestli se ta zdejší uštěkaná smečka fachidiotů někdy zklidní a začne vnímat taky někoho jiného než sama sebe, možná s překvapením zjistí, že i v tom rádiu občas říkají pravdu... [crazy]
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 23:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 7-2017
Vyloveno dnes z internetu:
Je-li zločin normou, pak je morální povinností stát se úchylem.