Diskuse » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 28. 4. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Ostatní země do 28. 4. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 24. dubna 2020 - 09:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 9-2007
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Cenově opět naprosto nezajímavé. Takže snad jedině pro ty, co si neumí koupit jízdenky za pár euro v kamenných pokladnách."
No, psychologicky to je příjemnější. Když si koupíš dvouměsíční InterRail, tak do jedničky to na den vychází na 17 EUR i když jde o variantu 28+. A i když by měl být šotouš na výletě třeba měsíc, je to 33 EUR za den. (A já jen dodám, že jak teď rekonstruuju léta 2014 a 2015, tak dva měsíce na cestách opravdu být jde, jen je třeba občas zajet domů. [biggrin]). No a když máš IR, tak Ti odpadá spousta problémů či potřeb.

Když jsem jel v zimě do Dánska, tak se mi líbilo, že mi mohl původně plánovaný vlak ujet, nemusel jsem jízdenku kupovat dva měsíce před odjezdem a místo čekání v Hamburku jsem si mohl projet nový Flirt do Ahrensburgu. Je to jeden z příkladů, co jsem psal v jiné diskuzi – když si připlácíš za něco, co není na první pohled zrovna efektivní, ale sedne Ti to víc. No a pak je tady D-A-CH-FR-IT, kde se v IR rozpustí takové částky, že přeplatit dvojnásobek ceny jízdenky překousnout lze.
Pátek, 24. dubna 2020 - 09:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 6-2019
No a když máš IR, tak Ti odpadá spousta problémů či potřeb.
To tedy opravdu jen někde, totiž jen tam, kde nejsou povinné rezervace. Jinak je to šílenej vopruz - viz. Canfrancovo vyprávění, jak místenky vyřizoval měsíce dopředu (a když ti pak někde vynechá spoj, tak dvouměsíční itinerář možno vyhodit do kanálu) na TGV, TI, Eurostar (tady dokonce snad pořád jen telefonicky), NightJet, Thalys, Pendolina CP, Thello, X2000, TCDD ... všechno povinné rezervace. A kolik lidí ví přesně co bude a kde bude za měsíc, aby si včas koupili místenku k IR s pakárnou s tím spojenou? Asi hodně málo. Šotouši, studenti, flygskam magoři apod.

Jednička u Elronu? Většinu spojů jsem viděl skoro prázdných a ceny mi přišly tak nějak, že bych možná těch 17 euro atakoval při silném projíždění (a přesto bych si ten IR jednozemní nekoupil, protože nejméně tři dny).
Dále je taky "psychologicky nepříjemné" (krát (-1) tvá první věta) vypisovat nějaký kontrolní sešit s cestami, respektive projetými relacemi.

Takže kde je vlastně tem IR výhodný? Finančně? Tam kde nejsou síťovky a příliš rozšířené povinné rezervace - tedy Skandinávie (ale bez X2000 a ubytovacích nočních vlaků). Francie v regiu tam, kde nejsou regionální jízdenky a dále?

No a pak je tady D-A-CH-FR-IT, kde se v IR rozpustí takové částky, že přeplatit dvojnásobek ceny jízdenky překousnout lze.
To přejde nejpozději v moment, když zjistíš, že s českého platu musíš krom dvakrát přeplaceného IR (pro sebe a samozřejmě i další účastníky výletu) také živit dvě děti, platit bydlení a taky něco ušetřit coby rezervy.

když si připlácíš za něco, co není na první pohled zrovna efektivní, ale sedne Ti to víc.
Já si za neefektivní věci nepřiplácím. Fakt ne.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 24. dubna 2020 - 10:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11614
Registrován: 8-2012
tak do jedničky to na den vychází na 17 EUR
Jenže vašich 17/33 éček na den ježdění zrovna v Pribaltice (a mnoha dalších zemích) je zbytečné rozhazování. To totiž právě není D-A-CH.
No ale své připláceče překusovače si to asi najde, jinak by to nedělali.
電車オタク
Pátek, 24. dubna 2020 - 14:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4434
Registrován: 9-2007
Já jsem se z těch tříminutových přestupů v Polsku a podobných zrůdností otřepal a teď se naopak snažím mít vždy alternativu/vedlejší plán/jistotu, že stíhám i další vlak. Tím se tyhle vysírky eliminují a když se pokazí jedna část plánu (je fakt, že to ne vždy jde), tak na ni mohu nějak rozumně navázat.

No a vypisování sešitu mi přijde jako naprosto triviální problém. Co na tom je? [happy] U okýnka taky musím říct kam jedu, abych dostal jízdenku.

K nákladům v D-A-CH, je fakt, že to zatím řešit nemusím, vyjma ubytování a to z dvou platů není takový problém (celá cesta pro dva se tak dá vydělit dvěma). No a výhodný třeba byl v mé cestě v zimě do Dánska - s ČD nešla koupit jednička s nocováním v Berlíně, u DB stála jízdenka 119 EUR i měsíc před cestou a když už nemusím na všem šetřit, tak proč nejet jedničkou. [happy] Jel jsem na variantu -27, pětidenní za 260 EUR, 52 EUR před odjezdem vs 119 EUR měsíc před cestou..

No a tím právě vzniká ta úspora - zpět už to přes ČD šlo, ale cena byla podobná (69 EUR), do toho vnitrostátní úsek (Kodaň - Vejle - Middelfart) vycházel na 200 DKK... zatímco za SparPreis, koupené měsíc před cestou, bych dal 223 EUR, tahle celá sranda mě i přes zakoupení jízdenky týden před cestou vyšla na 156 EUR. [happy] 5denní IR je nejlevnější, co na pokladně lze koupit, zbylý jeden den ze dvou už byl na pováženou (Hranice n/M - Gdańsk v EIC Sobieski stál podobně) a poslední den jsme jeli TLK Gdańsk - Białystok, na tom jsme prodělali asi 20 EUR. V součtu to ale furt nebyla ztráta, protože jsme ušetřili na té cestě do Dánska a 47 EUR je furt dobrá úspora na to, že jízdenka je flexibilní a když jsme jeli ráno z Berlína ICE o něco dřív, než IC navazující na EC do Kodaně, nemuseli jsme se obávat zaspání – normální vázaná SparPreis na ICE+EC by nám v IC neplatila, ale IR jo (a já nechtěl riskovat přestup na pár minut, ačkoliv to EC nakonec na IC 2071 pár minut počkalo).

T.H.: Já jsem to myslel takhle - mám dvouměsíční IR. Na týden tak vypadnu někam na západ a oproti italským/švýcarským cenám ušetřím několik desítek EUR/CHF - pak jsem týden v práci, pak týden na Balkán a je sice fakt, že třeba (plácnu) o 40 EUR přeplatím hodnotu jízdenek, ale pokud jsem pořád při předchozí cestě ušetřil (plácnu) 100 EUR, pořád je IR výhodný.

Taková Itálie je zářný příklad - IR do jedničky na 10 dnů pro -27 stojí 40 EUR na den, k IR do jedničky stojí rezervace 10 EUR na vnitro, 13 EUR pak stojí k EC Zürich - Milano. Když bych tak jel jedničkou Zürich - Milano - Napoli, vyjde mě celá cesta v jedničce (v Itálii nikoliv v Premium, tedy ve 2+, ale v Business, v ETR 1000 obzvlášť luxusní) na 63 EUR. No a když jsem se díval na ceny jen FR Milano - Napoli po 17. hodině, tak minimálně 60 EUR. A aby stálo EC Zürich - Milano 3 EURa?

A o tom to je - tady ušetřím a tak mně (osobně) nevadí, že jinde přeplatím, pořád jsem v součtu ušetřil a můžu po celé dva měsíce kdykoliv kamkoliv. [happy] (Ano, ještě loni to byl můj vlhký sen na toto léto. [proud])
Pátek, 24. dubna 2020 - 15:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 6-2019
No a vypisování sešitu mi přijde jako naprosto triviální problém. Co na tom je? [happy] U okýnka taky musím říct kam jedu, abych dostal jízdenku.

Pokud na jedné straně uvádíš jako plus fakt, že nemusíš k pokladně, tak je objektivní také říct, že zase musíš vypisovat nějaké trasy (a pokud se nemýlím, tak ještě před nastoupením do vlaku).

K nákladům v D-A-CH, je fakt, že to zatím řešit nemusím, vyjma ubytování a to z dvou platů není takový problém (celá cesta pro dva se tak dá vydělit dvěma).
Jo, to je vidět. Až to budeš muset řešit - stejně jako 99 % uživatelů vlaků - tak si na IR nevzpomeneš a pojedeš tím nejvýhodnějším. A to může být třeba i Flixbus.

Taková Itálie je zářný příklad - IR do jedničky na 10 dnů pro -27 stojí 40 EUR na den, k IR do jedničky stojí rezervace 10 EUR na vnitro, 13 EUR pak stojí k EC Zürich - Milano. Když bych tak jel jedničkou Zürich - Milano - Napoli, vyjde mě celá cesta v jedničce (v Itálii nikoliv v Premium, tedy ve 2+, ale v Business, v ETR 1000 obzvlášť luxusní) na 63 EUR. No a když jsem se díval na ceny jen FR Milano - Napoli po 17. hodině, tak minimálně 60 EUR. A aby stálo EC Zürich - Milano 3 EURa

Jenže tohle musíš porovnat s tím, že normální lidi třeba jsou starší 27 let, nepotřebují jet jedničkou a nepotřebují projet více než 40 euro za den, zato platí hypotéky a třeba lepší školy dětem. A potřebují se dostat odněkud někam a ne luštit podmínky mezistátních jízdenek.
Mmch. ta Itálie je zářný příklad, jak je to celé pochvou ke zdi. Potřebuješ dopředu IR (onemocníš ty nebo spolucestující - nedostaneš nic, počínaje prvním dnem platnosti...výhoda jako Brno), potřebuješ dopředu fixní a nevratnou rezervaci místa za ne lidových 10 euro, potřebuješ vypsat trasu, na jihu dva tři dálkové spoje za den, v srpnu půlka Itálie nejezdí ... )
Letos jsem zvažoval Elbu (ještě tam mám buklý hotel) - večer nastartuju před domem, ráno se nalodím na trajekt a vlak je tak úžasně konkurenceschopný, že vůbec nepřichází v úvahu ani v podobě NJ Mnichov - Firenze (- Piombino).

No a když jsem se díval na ceny jen FR Milano - Napoli po 17. hodině, tak minimálně 60 EUR.
To není nijak drahý, ale málokdo tím asi jede jen tak z plezíru z Milána až do Neapole.

Hele, my jsme taky začínali a jezdili po světě, ale v těch dobách bylo cenově zajímavé Eurodomino (bez buzerace s trasou a tři dny po Turecku vyšly na pětikilo českých, nebo Polsko lehce nad litr), na mojí první cestu do Pobaltí, když mi bylo -náct, jsem si to samozřejmě koupil (a dále místní jízdenky).

Ale obhajovat celkem drahý a málo použitelný produkt jako IR tím, že mi někdo zaplatí jízdné a povinně na to vyjedu během dvou měsíců platnosti několikrát, protože to potřebuji umořit, to je tedy hodně šotoušská představa. A v rámci diskuze o Pobaltí je prostě fér konstatovat, že pro normální lidi je to ztrátové, finančně nevýhodné, protože jízdné od Šeštokai až po Narvu je za pár euro. A to nemluvím o Ecolines a podobné konkurenci, kde sedí 99 % turistů. Nepopírám, že to asi přitáhne nějaké % Asiatů, co se nedomluví a většinou ani neví kde jsou a pojedou podle návodu na webu. Ale to je asi tak vše.

Já tedy moc počítat nemusím, ale mnohem raději budu zkoumat třeba Libchovu multimodální otázku "jak se nejlíp dostat do Nancy", než předstírat, jak je v Pobaltí výhodný IR. Není a osobní vlaky tam hrají naprosto okrajovou roli. Ostatně podobný přístup se ti bude hodit, až budeš chtít navštívit třeba Arábii, tam už to za pár set euro není...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 24. dubna 2020 - 15:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11617
Registrován: 8-2012
pak týden na Balkán a je sice fakt, že třeba (plácnu) o 40 EUR přeplatím hodnotu jízdenek
No kdyby mi zbýval týden nebo i míň Interrailu, tak (krom poznámky, že na Balkáně už jsem přece byl, jestliže jsem jel Milano - Napoli, ne? [happy] ) bych si to teda střihnul spíš letadlem někam do Británie a "dojezdil" ho tam, protože to je úplně jiný level (a i ve finančním porovnání úplně jiný svět než Litva). Ale OK, nemám problém s tím, že někdo "v součtu ušetří" v Pobaltí...
電車オタク
Pátek, 24. dubna 2020 - 17:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 8-2017
třeba lepší školy dětem

V ČR se za lepší školy naštěstí neplatí.
Pátek, 24. dubna 2020 - 17:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 6-2019
Pokud trpíte pocitem, že škola v Obrnicích je stejných kvalit jako škola na Praze 6, pak ne. Jenže toho si už dávno většina lidí všimla a volí školy podle toho, jaký lidi z nich vycházejí a ne, kde mají bydliště. A kupodivu jsou s tím spojené náklady na dopravu.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 24. dubna 2020 - 21:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9344
Registrován: 5-2007
T_._H_.: Áno, Britská železnica. Raj každého "projížděče". Vlakov jazdí veľa, takt je tam koľkokrát sprosté slovo (zvlášť taká GWR, alebo ScotRail sú na to úžasné). A keď už sa v pravidelnom intervale odchádza východzej stanice, tak sa to koľkokrát rozbije cestou, lebo zastavovanie jednotlivých spojov asi losujú v športke (mne to teda skôr príde, ako desaťročia opisované s tým, že sa to mení podľa toho, čo si kto prelobbuje) a dopravných technológov majú zrejme militantnejších, než na ŽSR (ono je to asi nutné, lebo infraštruktúra je tam koľkokrát oholená tak, že racionalizačné stavby SŽSO sú pri tom prepychovo pojaté akcie hýriace excesívnou kapacitou). Linkové vedenie koľkokrát poriadne ani neexistuje, a aj tam kde existuje, vždy človek nájde rôzne extra spoje, čo idú zrazu niekam úplne mimo. Človek dokáže vyšpekulovať také kombinácie, že ja vlastne furt nechápem, čo proti tej britskej železnici českí šotouši majú. Málo otváracích okien? [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Sobota, 25. dubna 2020 - 23:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 671
Registrován: 1-2004
Vantju: Máte recht, je to pohodlí, variabilita, klid a spousta dalších věcí, za který si klidně připlatím tu svou seniorskou slevu [kladivo]
Strom
Neděle, 26. dubna 2020 - 11:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 7-2008
Zdravím, měl bych dotaz. Odborník na KLDR Kejvačka sem vkládal 16. 1. 2020 fotky z KLDR. Na 2. fotce je nějaká elektrika s kabinou blíž zadnímu představku a hodně vzdáleně to připomíná nějakou kopii starýho dieselu od GE, jugoslávský karavely nebo tak něco, ale je to narozdíl od nich ohavný, v hnusným nátěru a rozpadající se, asi jako skoro všechno v tý diktatuře tam. Tak mám jen dotaz, co to je za stroj a z čeho je to přestavěný na elektrickou trakci?
Pak dotaz na pana Kejvačku osobně, jestli nemá nějaký aktuelnější informace o zdravotním stavu toho přežranýho polochcíplího hnusáka. Přál bych místním lidem jeho skon[pozor]
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 26. dubna 2020 - 12:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11626
Registrován: 8-2012
Pulg'ŭn'gi-2000 neboli Rudý prapor 2000, samodomo KLDR jako posunovací a osobní elektrická loko, 1968+, vycházející technicky ještě ze škodováckých E499.1...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Fkam
Neděle, 26. dubna 2020 - 13:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 3-2011
Když odmyslím současnou "pandemii" a pokud se všechno vrátí zase zpět do normálu, je pořád v provozu jeden vlak měsíčně z Moskvy do KLDR ? A je přístupný pro turisty ? Němci tam byli vlakem z Moskvy a prý to jde přes cestovní kancelář. S přáteli bychom si tam za pár let chtěli udělat výlet. Tak děkuji za nějaké informace.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Mladějov
Neděle, 26. dubna 2020 - 13:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14580
Registrován: 3-2007
S přáteli bychom si tam za pár let chtěli udělat výlet.

No pokud vám nevadí, že tamní režim podpoříte pár stovkami či tisíci dolarů a tím i jeho další fungování..

Vám zjevně ne, že ..?
Stejně vás tam nikam nepustěj a 24 h pod dozorem, takže kromě představení vytvořeného speciálně pro vás o té zemi nepoznáte nic, natož o lidech.

Ale zase budete mít odškrtnutou kuriozitu, to jo. Hlavně si v hotelu neberte obrázek z nástěnky (nějak nevím, jaký smajlík).

Fakt škoda, že takoví tleskači KLDR a podobným režimům jako vy (viz vaše starší příspěvky) nezažili v Československu třeba padesátá léta, nebo si o nich třeba od dědy nenechali vyprávět - možná by vám to i došlo a měl byste to bez cesty.

No ale někomu holt není dáno.
Neděle, 26. dubna 2020 - 14:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7466
Registrován: 12-2011
Já byl nedávno v Rusku - jsem taky tleskač Putina?

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 26. dubna 2020 - 15:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11627
Registrován: 8-2012
...aneb nikdy není dost nesmyslných příkladů :-)

P.S. don't worry, naivní šotoušky s kolenovrtným myšlením dostatečně odradí okamžik zjištění, kolik si oficiální státní agentura za takový "výlet" do Potěm-kimovy vesnice naúčtuje (v řádu tisíců euro nepočítaje v to samotnou cestu na čínské hranice a low-cost alternativa fakt neexistuje).
電車オタク
Neděle, 26. dubna 2020 - 15:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2011
intelpetr:
"Já byl nedávno v Rusku - jsem taky tleskač Putina?

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)"

Takhle to taky neberu. Jsem prostě cestovatel. Byl jsem (mimo jiné) v Rusku, Turecku, Kosovu, Podněstří, USA, Íránu, Barmě, Izraeli, Palestině, na Kubě... (ať si každý vybere, co se mu líbí a co ne :-) ). Všude se mi líbilo, všude žijí normální lidé, kteří chtějí normálně žít... U té KLDR je samozřejmě z cestovatelského hlediska nepříjemné, že vás pustí jen někam a minimalizují kontakt s místními, což je na cestování často to nejzajímavější...
„До Монолита“
Kejvačka
Neděle, 26. dubna 2020 - 16:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 10-2004
Strom: O té lokomotivě nic bližšího nevím a o žádném "přežraným polochcíplým hnusákovi" také ne. V Korejské lidově demokratické republice bezpochyby žádný takový občan není.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Neděle, 26. dubna 2020 - 17:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7467
Registrován: 12-2011
THC: Ceny jsou známy a nevím, co by mě mělo na tom odrazovat. A nebojte se, teď tam stejně několik let nikdo nepojede.

PS: Co tady pořád ještě děláte?

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Strom
Neděle, 26. dubna 2020 - 17:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 7-2008
Kejvačka: Na lokomotivu typu "Rudý prapor 2000" už odpověděl T_.H_., tomu děkuji a k představiteli Korejské strany práce jsem se vyjádřil podle jeho posledního známého zjevu, z první poloviny dubna. Mimochodem, vyjadřoval se o rozhodnějším boji s koronavirem. Proč, když v KLDR žádný koronavirus podle údajú poskytnutých WHO není?
Že už by byl tedy Kim čong un v Číně, když podle Vás žádný takový občan není?
Tak hlavně ať se ho nesnaží jakkoliv léčit, maximálně tak v lágrech v KLDR bych mu to umožnil...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 26. dubna 2020 - 19:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11630
Registrován: 8-2012
Jo aha, intelpetr je další z účastníků plánovaného zájezdu, proto tak startuje... OK, proč ne, když vám ten svrab a nešťovice za to stojí, že budete mít čárečku v mapě - ostatně diskuze o principech tu byla v minulosti několikrát a celkem jasně z ní vyplynulo, že šotoultras žádné neuznávají, jen vlastní ego.
No a když se dáte nalejt k rudejm jako Kejvačka, tak vám to třeba i zasponzorují [happy]
電車オタク
Neděle, 26. dubna 2020 - 20:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 6-2019
To je tak výstižné a shrnující, že nemám co dodat. Takže ještě prosím jednou zopakovat:
No pokud vám nevadí, že tamní režim podpoříte pár stovkami či tisíci dolarů a tím i jeho další fungování..
Vám zjevně ne, že ..?
Stejně vás tam nikam nepustěj a 24 h pod dozorem, takže kromě představení vytvořeného speciálně pro vás o té zemi nepoznáte nic, natož o lidech.
Ale zase budete mít odškrtnutou kuriozitu, to jo. Hlavně si v hotelu neberte obrázek z nástěnky (nějak nevím, jaký smajlík).
Fakt škoda, že takoví tleskači KLDR a podobným režimům jako vy (viz vaše starší příspěvky) nezažili v Československu třeba padesátá léta, nebo si o nich třeba od dědy nenechali vyprávět - možná by vám to i došlo a měl byste to bez cesty.
No ale někomu holt není dáno.


Jo, taky jsem obrazil kus světa, jenže smyslem toho není vyvařit co nejvíc šotofleků, ale poznání. Mladějov k tomu evidentně došel taky, tak snad časem i kindermafie...[wink] Začít může u těch padesátých let u nás.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 26. dubna 2020 - 20:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 9-2003
No a Intelpetr, Fkam i Adam z Prahy se přidají k zájezdu Daniela Möschkeho, kterému už taky z toho obdivu ke KT4 a KT8 v Pchojngjangu tak hráblo, že dostal snad i nějaké korejské vyznamenání.
NOBLE BRICKS
Neděle, 26. dubna 2020 - 20:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2011
Zrovna tam se nechystám...
„До Монолита“
Pondělí, 27. dubna 2020 - 06:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 9-2005
Jen ať tam jezdí i co nejvíc normálních lidí. Jedině tak si udělají obrázek a ostatní necestovatelé nebudou jen oblbování propagandou zaslepených pochlebovačů. On i ten nastrojený program, pokud je člověk všímavý a má i trochu kuráže pokládat různé otázky, dokáže odhalit faleš od skutečnosti. A jiným rozumným způsobem se do takové absurdní diktatury člověk nepodívá.

I když v pátek jsem slyšel jednoho pána v rozhlase a jeho dva výroky se mi spojili v jeden... "Vycestovat můžete. Ale nepustí vás! Nikdy! To ať si každý zapamatuje!" Nikdy (neodstoupím)...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Fkam
Pondělí, 27. dubna 2020 - 08:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 3-2011
Jsem cestovatel a nikoliv politik. Té zdejší nenávisti skutečně nerozumím. Kdybych měl řešit politiku a to jestli daná země je demokratická, tak bych nemohl ani v Evropě žít. Před pár lety jsem viděl docela dost nabídek od cestovek v Německu zájezdy do KLDR s příjezdem z Ruska po železnici (ani cena nebyla tak vysoká), tak mě to prostě zaujalo. V Evropě jsem už viděl téměř všechno, tak chci poznat prostě i exotičtější země.
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Pondělí, 27. dubna 2020 - 09:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 6-2019
en ať tam jezdí i co nejvíc normálních lidí. Jedině tak si udělají obrázek a ostatní necestovatelé nebudou jen oblbování propagandou zaslepených pochlebovačů. On i ten nastrojený program, pokud je člověk všímavý a má i trochu kuráže pokládat různé otázky, dokáže odhalit faleš od skutečnosti.

Kolik zemí s tvrdším režimem jste navštívil? Nemyslím nějakou evropskou pohodičku ve stylu Běloruska. Máte neuvěřitelně naivní představy o fungování podobných režimů. Ani nedostanete šanci se na něco zeptat (ostatně i představa, že turisté do KLDR mluví korejsky je úsměvná a naivní), zato budete 24 hodin denně omezovaný, zadržovaný, vyslýchaný, s omezenou osobní svobodou. Tam si tak uděláte obrázek, naivko. Podobné zážitky z různých diktatur jsem i tady vykládal několikrát. A to ze zemí, které jsou nám kulturně a civilizačně bližší než KLDR.

A jiným rozumným způsobem se do takové absurdní diktatury člověk nepodívá.
Ano, podstatné je vyvařit selfíčko na instáč, o nic víc nejde.

Jsem cestovatel a nikoliv politik.
Nepovídejte, já si zase myslím, že jste spíš řidič tramvaje v Durynsku.

Kdybych měl řešit politiku a to jestli daná země je demokratická, tak bych nemohl ani v Evropě žít.
A co tedy tady ještě děláte?

Před pár lety jsem viděl docela dost nabídek od cestovek v Německu zájezdy do KLDR s příjezdem z Ruska po železnici (ani cena nebyla tak vysoká), tak mě to prostě zaujalo.
Viz Mladějov.

V Evropě jsem už viděl téměř všechno, tak chci poznat prostě i exotičtější země.
Chápu. Ale třeba na přejezd Afriky holt musíte i něco umět a znát, zatímco zájezd se dá koupit on-line z obýváku.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Fkam
Pondělí, 27. dubna 2020 - 09:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 3-2011
Naivně jsem myslel, že když člověk položí otázku, dostane relevantní odpověď. I odpověď typu "nevím" by byla lepší odpovědí než urážky.

Pane Kejvačko, Vy máte nějaký přehled o KLDR. Můžete mi kdyžtak napsat do soukromé zprávy ?
Mám seriózní zájem navštívit KLDR za pár let společně s přáteli (pokud to politická situace umožní, nebude tu vir apod.) Zajímají mě podmínky vstupu, co člověk všechno musí mít a na co si dát pozor a co tam musím respektovat. A jestli je pořád možnost se tam dostat po železnici z Ruska. Popřípadě jestli v případě zájezdu by byla možná návštěvy vozovny, projížďka s českou tramvají. Jestli se člověk může například dostat do kontaktu s místními lidmi (podle Němců ano) a jak moc volně se tam člověk může pohybovat. Co se smí a nesmí fotografovat. A co se týče financí, kdybych tam měl strávit 5 dní, k tomu připočíst cestu tam a zpět, stačilo by řekněme počítat s 2-3000 Eury na osobu ? Děkuji moc za odpověď.
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Pondělí, 27. dubna 2020 - 10:09:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 6-2019
I odpověď typu "nevím" by byla lepší odpovědí než urážky.
Vygůglit si ceny za zájezdy korejské cestovky mi trvalo asi 15 sekund. Zvládnete to taky, věřte si. Jestli ani to ne, věnujte se raději těm tramvajím.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 27. dubna 2020 - 10:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11632
Registrován: 8-2012
tak bych nemohl ani v Evropě žít
Nic lépe než tohle vaše srovnání Evropy s KLDR vypovídá o tom, jaký jste hajzlík.
電車オタク
Fkam
Pondělí, 27. dubna 2020 - 10:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 3-2011
Nikde jsem KLDR s Evropou nesrovnával. Doporučuji naučit se lépe číst. A skutečně urážky do diskuze nepatří. Jen jsem chtěl říct, že žádná země není dokonalá. Každá země má své problémy. Skutečně jsem místo urážek čekal praktické informace a rady. Z internetu taky vím, že i individuální turistika je v KLDR možná, ale ne všichni toto nabízejí. Ale to jsem na českém "fóru" asi čekal mnoho. Ještě se musíte učit hodně ohledně tolerování názorů druhých [wink]
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Pondělí, 27. dubna 2020 - 11:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4707
Registrován: 4-2003
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Kolik zemí s tvrdším režimem jste navštívil? Nemyslím nějakou evropskou pohodičku ve stylu Běloruska. Máte neuvěřitelně naivní představy o fungování podobných režimů. "

Být Vámi bych byl s podobnými odsudky opatrnější... "Třeba" Houmr v té KLDR byl a mluví z vlastní zkušenosti. Pokládáním otázek nemuselo být nutně myšleno, že by hovořil s řadovými Severokorejci, spíše že i od těch školených průvodců se občas dá získat nějaká zajímavá informace, když se člověk správně ptá. A hlavně, i když jsou Severokorejci dobří herci, při delším pobytu se občas stane, že předem připravený scénář někde zaskřípe, takže i zahraniční turista může uvidět nebo zažít nějaký fragment té nepřikrášlené reality.

Pondělí, 27. dubna 2020 - 11:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 6-2019
"Třeba" Houmr v té KLDR byl a mluví z vlastní zkušenosti.
A? Takových lidí jsou tisíce, také je znám. Na principu, který výše popsal Mladějov, to nemění vůbec nic.
Dokázal schopnost koupit si zájezd, to ano.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 27. dubna 2020 - 12:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10137
Registrován: 4-2003
spíše že i od těch školených průvodců se občas dá získat nějaká zajímavá informace, když se člověk správně ptá

To je naivita, až tzv. tříská, fakt.[crazy][crazy][crazy]

Co je na tý fotce zajímavýho ... no lidi, který žijou hůř, než vopice v ZOO. Mám smysl strkat peníze lidem, který je drží v kleci?

Z internetu taky vím, že i individuální turistika je v KLDR možná, ale ne všichni toto nabízejí.

Já nerozumět věta.[uhoh]

Žiju teda v domnění, že individální turistika se nikde nenabízí. Prostě si člověk zabookuje hotel, koupí letenku a jede, kam uzná za vhodné a dělá tam co uzná za vhodné.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 27. dubna 2020 - 12:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4708
Registrován: 4-2003
Individuální turistika je nabízena v tom smyslu, že máte přiděleného vlastního průvodce a politruka a celé divadlo absolvujete nikoliv ve skupince, ale sám. Ano, to jde.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 12:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11634
Registrován: 8-2012
A skutečně urážky do diskuze nepatří
A o čem diskutujete - že když ve vztahu ke KLDR budete řešit demokratičnost, nemůžete žít ani v Evropě, protože "žádná země není dokonalá"? Tak to jste si správně vybral další komunikaci akorát s Kejvačkou, ten má na to ústředním výborem schválené notičky.
電車オタク
Pondělí, 27. dubna 2020 - 13:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10139
Registrován: 4-2003
Jo příplatek za osobního bachaře...no tak jo, no.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Fkam
Pondělí, 27. dubna 2020 - 13:17:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3801
Registrován: 3-2011
Jenda_z_hk:
"Individuální turistika je nabízena v tom smyslu, že máte přiděleného vlastního průvodce a politruka a celé divadlo absolvujete nikoliv ve skupince, ale sám. Ano, to jde."

Děkuji. A je možné i do jisté míry si sám navrhnout program? Co vidět třeba jiná města nebo návštěva vozovny?
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Pondělí, 27. dubna 2020 - 13:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4709
Registrován: 4-2003
Fkam:
"Zajímají mě podmínky vstupu, co člověk všechno musí mít a na co si dát pozor a co tam musím respektovat. A jestli je pořád možnost se tam dostat po železnici z Ruska. Popřípadě jestli v případě zájezdu by byla možná návštěvy vozovny, projížďka s českou tramvají. Jestli se člověk může například dostat do kontaktu s místními lidmi (podle Němců ano) a jak moc volně se tam člověk může pohybovat. Co se smí a nesmí fotografovat."
Získat turistické vízum je snadnější než v případě třeba Číny nebo Ruska. Akorát už člověk musí mít koupený zájezd, bez toho to prostě nejde. Podmínky během zájezdu jsou samozřejmě tvrdé, o volném pohybu nemůže být řeč. Projížďka tramvají se za příplatek dá určitě zařídit, každopádně to je věc, kterou je třeba komunikovat s cestovkou předem a následně i ověřovat na místě u průvodce, aby to klaplo. S návštěvou vozovny to bude horší - vzhledem k neveselé situaci ohledně údržby pochybuji, že by Vás tam pustili. Fotit se nesmí vojáci a vojenská technika, rozestavěné budovy a obecně lidé, jejichž vzhled nesplňuje představy o komunistickém blahobytu. Co se kontaktu s místními týče, to už tady zaznělo - reálný kontakt ne, maximálně naaranžované setkání např. s anglicky mluvícími dětmi v jazykové škole, pod dozorem politruků.

Fkam:
"A je možné i do jisté míry si sám navrhnout program? Co vidět třeba jiná města nebo návštěva vozovny?"
Takhle, on ten individuální zájezd je dosti drahý (několikanásobek ceny oproti účasti ve skupinovém zájezdu) a přitom k zařazení některých věcí do programu je stejně nepřesvědčíte. Nejlepší je počkat si, až některá z cestovek udělá skupinový zájezd se zaměřením na MHD nebo vlaky, který Vám většinu přání splní. A ta zbylá přání (třeba projížďka konkrétním typem vozidla) už se dají domluvit coby individuální nadstavba za příplatek. Další možnost je využít služby Daniela Möschkeho. Věřím tomu, že na jeho zájezdu bude šotoprogram na té nejlepší úrovni, akorát podmínky focení normálního života okolo budou zřejmě ještě horší než u jiných zájezdů, protože Daniel holt přistoupil na "jejich hru".
Fkam
Pondělí, 27. dubna 2020 - 15:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3802
Registrován: 3-2011
Děkuji za velmi zajímavé informace. 👍 Je mi jasné, že levné to nebude a že těch omezení není málo. Stejně tak je mi jasné, že minimálně rok dopředu je třeba to naplánovat a beztak se jedná o dobu po viru jestli to politické podmínky a vůbec situace obecně umožní
Každý den žiji tak, jako by byl poslední.
Dovolená 2020 Alpy a Skandinávie
Pondělí, 27. dubna 2020 - 15:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10650
Registrován: 4-2003
Třeba už třetí Kim konečně prdí do hlíny. Nebo se těší "dobrému" zdravotnímu stavu, ale je při tom napojen na přístroje a nevypadá to, že by se z nich mohl nechat odpojit. Takže se také může stát, že dojde v KLDR k nějaké větší změně, kterou Kejvačka a spol. opláčou [proud].
Pondělí, 27. dubna 2020 - 15:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4710
Registrován: 4-2003
Bram:
"Třeba už třetí Kim konečně prdí do hlíny. Nebo se těší "dobrému" zdravotnímu stavu, ale je při tom napojen na přístroje a nevypadá to, že by se z nich mohl nechat odpojit. Takže se také může stát, že dojde v KLDR k nějaké větší změně, kterou Kejvačka a spol. opláčou [proud]."

Tak jednoduché to bohužel není... I kdyby byl Kim [smrt], za ta léta tam vznikl tak propracovaný systém vzájemné nedůvěry, že se reálný stav věci nikdo nedozví a režim pojede v klidu dál. Vlastně i doteď to klidně mohlo být tak, že Kim byl jen loutka, kterou řídil někdo jiný. Můžou loutku vyměnit nebo jen nasadit dvojníka a tvářit se, že se vlastně nic nestalo... V KLDR je možné úplně cokoliv, ale změna režimu je bohužel to poslední, co hrozí. Lidé mají natolik vymyté mozky, že už ani v jiném systému nedovedou fungovat.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 19:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11639
Registrován: 8-2012
Takže se také může stát, že dojde v KLDR k nějaké větší změně
Nějaká náhlá změna systému v KLDR by teprve byla megaprůser destabilizující celou jihovýchodní Asii. Jednak jsou tamní špičky tak zmagořené, že by v rámci mocenského boje klidně šly do (nové) občanské války (i s jihem), jednak je znovusjednocení s Jižní Koreou nežádoucí v první řadě pro tu Jižní Koreu, která by si uvázala na nohu nepředstavitelnou kouli (viz sjednocování Německa, kolik stálo a dodnes není úplně hotové - a tam ani takový rozdíl nebyl).
Čili na Kima III. Obézu se navěsí nějaký nový kult osobnosti a vezme to další Kim ("my jsme všichni Gogo") jako vítěz čučche násilného převzetí moci (takže to žádný měkkouš nebude). Což je fakticky pro region to nejlepší, co se může stát.
電車オタク
Pondělí, 27. dubna 2020 - 21:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4711
Registrován: 4-2003
Přesně tak. Ona i Jižní Korea ví, že kdyby se stal nějaký zázrak a ke sjednocení došlo, rozhodně by to nebylo stylem "Východní+Západní Německo". Na území KLDR by ještě řadu let musela zůstat vláda pevné ruky se značnou mírou nesvobody. Protože kdyby se hranice jednoduše otevřely, způsobilo by to exodus Severokorejců na Jih. Tam by je ovšem nikdo nevítal, protože už s těmi nynějšími uprchlíky ze Severu mají dosti špatné zkušenosti (nezaměstnanost, sklony ke kriminalitě atd.) Další věc je, že sjednocení Koreje pod taktovkou Jihu rozhodně nedovolí Čína...
Pondělí, 27. dubna 2020 - 22:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14943
Registrován: 12-2007
Další možnost je využít služby Daniela Möschkeho. Věřím tomu, že na jeho zájezdu bude šotoprogram na té nejlepší úrovni, akorát podmínky focení normálního života okolo budou zřejmě ještě horší než u jiných zájezdů, protože Daniel holt přistoupil na "jejich hru".
Viz i video "Reálný život v KLDR bez západních (či "zápaďáckých"?) lží": https://www.youtube.com/watch?v=SzIw1dMA77Q

Mmch. pod jiným svým videem z KLDR (nyní již asi smazaných; i pod odkazovaným videem je zmíněno, že dřívější videa z KLDR smazal, resp. přepracoval do nové - této - podoby) autor obhajoval i trest pro Otto Warmbiera.

Protože kdyby se hranice jednoduše otevřely, způsobilo by to exodus Severokorejců na Jih.
Kdysi jsem slyšel vtip.
"Co bys udělal, pokud by se otevřely hranice ze Severní Koreje směrem do Jižní a ty bys byl kousek od té hranice?"
"Vylezl bych na strom."
"A proč?"
"Aby mě neušlapali ti, kteří budou houfně utíkat na ten jih."

"O. K. A co bys udělal, pokud by se otevřely hranice opačným směrem?"
"Vylezl bych na strom."
"A proč?"
"Abych hezky shora viděl ty zoufalce, kteří by na ten sever dobrovolně zamířili".
Úterý, 28. dubna 2020 - 06:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 9-2005
A co se týče financí, kdybych tam měl strávit 5 dní, k tomu připočíst cestu tam a zpět, stačilo by řekněme počítat s 2-3000 Eury na osobu ? Děkuji moc za odpověď.
On je také zájezd a zájezd - takových (dokonce i Čechů), kteří si zaplatili ten nejkratší zájezd, aby si mohli udělat čárku, tj. za týden je povodili po Kimištích v hlavním městě, večer se nechali opít v restauraci s Karaoke-holkami, jsme tam potkali dost a asi to ani moc draho nepřijde. Ale jeho vypovídající hodnota za to podle mne nestojí.
Co se týká financí, to by asi lépe dokázal rozklíčovat Jenda, nicméně s ohledem na délku pobytu dva týdny s:
- plnou penzí
- 24 hodinovým přidělením minimálně dvou až tří průvodců pro 7 lidí
- přiděleným Midibusem s najetými stovkami kilometrů
- jízdou vlakem z Číny tam a letecky zpátky
- třemi vnitrostátními přelety historickým Antonovem
- několika soukromými akcemi na přání
- vstupy do mnoha muzeí, jeskyně, národního parku atd. zdarma
mi nepřijde, že bych tím nějak zásadně financoval Kimovo blahobytný život.

Jinak při troše štěstí se dá mluvit i s místními -vnapř. na Pektusanu jsme sedíky slabší fyzičce průvodkyní vzdálili a za částečné mlhy se nás část schovala od horního vestibulu staré lanovky (kterou jsme nesměli jet) a shodou náhod mohli tak prohodit bez dozoru pár vět s místním fotografem, který tam fotil místní soudružky - uměl rusky, byl kdysi na montážích kdesi v Sovětském Svazu.

Nicméně o volném pohybu to není, ale pokud se tam vycestuje na venkov, všímavý člověk toho objeví dost. Stejně tak i školené průvodkyně tím, že v tom absurdistánu žijí celý život, tak omylem nebo svou nevědomostí mezi řádky něco pustí. Více se o tom diskutovalo před lety v autobusové zahraniční diskuzi, tady, kde většina nepřipustí jiný než svůj správný názor (ať už jakýkoliv) bych se jen opakoval. V každém případě jsem rád, že jsem se tam mohl podívat a jsem i neméně rád, že jsem se odtamtud mohl i vrátit.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Úterý, 28. dubna 2020 - 07:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10652
Registrován: 4-2003
T. H.:Nějaká náhlá změna systému v KLDR by teprve byla megaprůser destabilizující celou jihovýchodní Asii.

Tak náhlá změna asi nehrozí. Spíš očekávám nějaké pomalé dlouhotrvající změny a možná tam za delší dobu vznikne něco podobného, jako v Číně.
Úterý, 28. dubna 2020 - 07:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11640
Registrován: 8-2012
mi nepřijde, že bych tím nějak zásadně financoval Kimovo blahobytný život
Ne, oni to přece dělají hlavně z entuziasmu, aby ukázali svou krásnou zemi zahraničním pomýlencům, aby jim ukázali tu správnou cestu, i když jinak s nimi mají jen spoustu starostí.
tady, kde většina nepřipustí jiný než svůj správný názor
Hele, v normální zemi by plakáty s místními celebritami prodávali v nějakém tourist-shopu a ne že za ně je koncentrák a fakticky trest smrti. O čem chcete diskutovat?
To není o názorech, ale naivitě. Holt někomu ty protilátky z komorežimu (už) chybějí.

P.S. podle mě je nejpravděpodobnější, že je veličenstvo Kim III. zalezlý v nějakém protiatomovém krytu, než se přežene nejhorší koronavirová epidemie - v KLDR s mizerným "soběstačným" zdravotnictvím to bude pěkný mazec.
電車オタク
Úterý, 28. dubna 2020 - 07:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 6-2019
Houmr: Klidně otázku zopakuji - a to něco mění na principech, které popsal Mladějov?
Celé je to jen turismus, turistický průmysl v KLDR pojetí. Ono, mimochodem, existuje i mnoho jiných zemí, které jsou i zajímavější a autentičtější než KLDR, akorát tam holt už potřebujete znát a umět podstatně víc, než si jen koupit zájezd (a není to tak in jako selfíčko pod Kimem).

Mmch. pod jiným svým videem z KLDR (nyní již asi smazaných; i pod odkazovaným videem je zmíněno, že dřívější videa z KLDR smazal, resp. přepracoval do nové - této - podoby) autor obhajoval i trest pro Otto Warmbiera.
Má štěstí, že se narodil na té správné straně barikády.

Na území KLDR by ještě řadu let musela zůstat vláda pevné ruky se značnou mírou nesvobody.
Jenže to je o míře. Bez autoritativních režimů by se zroutil systém v řadě zemí světa a taky pro řadu z nich je to suboptimální řešení.

Jo příplatek za osobního bachaře...no tak jo, no.
Asi tak. Ať si klidně někdo toho bachaře zaplatí, ale pak se nemusí obtěžovat kydy o tom, jak tam jede pochopit tamní režim.[crazy][crazy][crazy]

Mám smysl strkat peníze lidem, který je drží v kleci?
To už je na KLDR - šoto ultras fan klub moc složitá otázka.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 28. dubna 2020 - 09:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3947
Registrován: 9-2003
No jo vlastně, vždyť Fkam je ten xenofobní bývalý pražský tramaják, co uprchl před dekadentní záapdní civilizací do Gothy... Tak jako kdybych býval nic neřekl.
NOBLE BRICKS
Úterý, 28. dubna 2020 - 10:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 9-2005
Hele, v normální zemi by plakáty s místními celebritami prodávali v nějakém tourist-shopu
Právě - nechápu proč ten američan, (o kterém se mj. jeho profesorka zmínila jako o rozmazleném klukovi, který si vždy myslel že může cokoliv a stálo jí to místo) nesjel výtahem do přízemí a ten plakát si nekoupil v turistickém obchodě, který je onom hotelu ve "foajé".
KLDR má z turistů především devizy, ale proti miliardovým obchodům s Čínou je to podle mne zanedbatelná záležitost, spíše jde tu sebeprezentaci před místními "podívejte se, jak se na ten náš blahobyt chce každý přijet podívat".

To už je na KLDR - šoto ultras fan klub moc složitá otázka.
Není. Ale tímto způsobem nic na světě nefunguje - koupil jste si někdy něco čínského? A to Vám nevadí, že to možná vyráběli děti nebo neprávem věznění? A nevadí Vám, že tím podporujete režim, který dělá ještě horší věci v Tibetu nebo decimuje Ujgurskou menšinu? A nevadí Vám, že třetina Čechů si za svého prezidenta zvolila člověka, který se vyjádřil něco v tom smyslu, že je třeba se z Číny učit jak stabilizovat společnost? Další příklady by se našly v souvislosti s Ruskem, Blízkým východem atd.
Mimochodem, v ekonomické zóně Rason místní továrničky pro čínské firmy vyrábějí mnoho zboží, takže dost možná se i vy oblékáte do saka vyrobeného v KLDR (při exkurzi v jedné textilní firmě jsem zahlédl i balíky "Made in China Destination: USA".

Všiml jste si, že na rozdíl od některých, já tady tomu režim nepochlebuji? Věřte, že kdyby tam nejezdil nikdo, režim se z toho nezhroutí, spíš naopak.

Ono, mimochodem, existuje i mnoho jiných zemí, které jsou i zajímavější a autentičtější než KLDR,
Ano třeba do Inide se pravideleně vždycky rád vracím, i když s příchodem Smartfounů už to tam není co bývalo. Do Turecka se v rámci pracovních povinnosti také vždycky těším, i když Erdogan není můj favorit a pracovní morálka některých tureckých kolegů je nevalná.

Kdyby lidi víc uměli jazyky a cestovali (ale ne stylem, že stráví týden zalezlí v nějakém obehnaném resortu), myslím, že by na světě možná bylo líp.

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Úterý, 28. dubna 2020 - 10:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10142
Registrován: 4-2003
Holt někomu ty protilátky z komorežimu (už) chybějí.

Tak především i v době toho komunismu u nás vycházely naprosto autentický články typu "v Pchongjangu je čisto a nikde jsem tam na celý pobyt neviděl opilýho člověka...v metru nejsou vlasatý chuligáni... to se tam mají".

To není o komunismu ani o protilátkách, ale prostě o tom že v každý společnosti jsou určitý řekněme sociálně zaostalejší lidi k tomu určitý % lidí není vůbec schopný přebrat věci s nadhledem. Protože na to prostě nejsou mentálně vybaveni.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 28. dubna 2020 - 10:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 6-2019
spíše jde tu sebeprezentaci před místními "podívejte se, jak se na ten náš blahobyt chce každý přijet podívat".
A manipulaci s hejlama jako je Fkam.

Není. Ale tímto způsobem nic na světě nefunguje - koupil jste si někdy něco čínského? A to Vám nevadí, že to možná vyráběli děti nebo neprávem věznění? A nevadí Vám, že tím podporujete režim, který dělá ještě horší věci v Tibetu nebo decimuje Ujgurskou menšinu? A nevadí Vám, že třetina Čechů si za svého prezidenta zvolila člověka, který se vyjádřil něco v tom smyslu, že je třeba se z Číny učit jak stabilizovat společnost? Další příklady by se našly v souvislosti s Ruskem, Blízkým východem atd.
Mimochodem, v ekonomické zóně Rason místní továrničky pro čínské firmy vyrábějí mnoho zboží, takže dost možná se i vy oblékáte do saka vyrobeného v KLDR (při exkurzi v jedné textilní firmě jsem zahlédl i balíky "Made in China Destination: USA".

Však jsem psal, že to je mmj. (otázka principu) taky otázka míry. Určitou míru nesvobody naleznete skoro všude, koncentráky a popravy už ne. To je o nastavení vašich hodnot a s čím se ještě ztotožníte. Zatím ještě pořád nikdo z šoto-ultraz KLDR-fans nereagoval na Mladějova. Asi jim tedy nevadí ani ty padesátý.

Věřte, že kdyby tam nejezdil nikdo, režim se z toho nezhroutí, spíš naopak.
Falešné dilema, podsuv.

Ano třeba do Inide se pravideleně vždycky rád vracím, i když s příchodem Smartfounů už to tam není co bývalo. Do Turecka se v rámci pracovních povinnosti také vždycky těším, i když Erdogan není můj favorit a pracovní morálka některých tureckých kolegů je nevalná.
Tak zrovna Indii ani Turecko jsem nemyslel.

Kdyby lidi víc uměli jazyky a cestovali
O tom to vůbec není.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ahmad_šáh_masúd.)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 28. dubna 2020 - 10:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10143
Registrován: 4-2003
A nevadí Vám, že třetina Čechů si za svého ... zvolila ...

A kdo říká že to nevadí??[uhoh]

nechápu proč ten američan, nesjel výtahem do přízemí a ten plakát si nekoupil v turistickém obchodě

Asi protože vyrostl ve svobodný zemi a třeba těžko chápe, že by za reklamní plakát měl ještě něco platit. Doma takových vobrázků s Trumpem mají plnej kaslík. A už vůbec je mimo jeho chápání, že by ho za to měl někdo postihovat.

To je přesně ta mez, kde přestává jakákoliv sranda. Kvůli kousku papíru Vás umučí místní Gestapo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 28. dubna 2020 - 10:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11642
Registrován: 8-2012
nechápu proč ten američan
Já zase nechápu, jak o tom vůbec můžete uvažovat v intencích "byl rozmazlenej a ukradl plakát, tak co se divíte".
má z turistů především devizy, ale proti miliardovým
Klasický úhybný manévr "v Americe zase bijete černochy".
A nevadí Vám, že třetina Čechů
A pro změnu několikanásobné falešné dilema (P.S. já ho nevolil a je jedním z pozitiv koronakrize, že je zalezlej v Lánech jako sysel a není o něm moc slyšet). Jasně, Češi volící Zemáka je totéž jako devizový oslíček v KLDR (kam nejede ani ten hradní ožrala).

Ne, fakt tuhle advokacii nechápu. To už víc beru pozici Aleše Gilla, který na férovku říká, že si jel do KLDR čistě jen "udělat čárku" (stejně jako vy, ale vy máte nějakou potřebu si to sám před sebou i navenek odůvodňovat a obhajovat), a mimochodem ten týdenní "zájezd" považoval za pěkný opruz a nudu, i když se i jemu podařilo "disidentsky" s někým promluvit (jojo, průměrný Severokorejec si kdykoli pokecá o Vergiliovi v originále). Zároveň upozorňuji, že pokud to někdo potřebuje vidět černobíle, tak netvrdím, že by lidi neměli umět jazyky a cestovat. Jen jsou prostě nějaké principy a limity (který má každý někde jinde a někdo je nemá vůbec).

P.S. ale ne stylem, že stráví týden zalezlí v nějakém obehnaném resortu
...což se od takové KLDR, s týdnem stráveným zalezlí v "nějakém" obehnaném Rjugjongu a vodění na "fakultativní výlety" do Potěm-kimových kulis, fakt liší [happy]
電車オタク
Úterý, 28. dubna 2020 - 11:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10144
Registrován: 4-2003
že stráví týden zalezlí v nějakém obehnaném resortu

No tak stráví - on existuje nějaký jediný správný návod na trávení volného času??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 28. dubna 2020 - 16:34:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13208
Registrován: 5-2004
To není o advokacii ale o prostém konstatování že v takovémto řekněme "ostrém" režimu může plakát s představitelem šlohnout leda blb. Asi jako když na ulici zastavěj 4 antony policajtů a on se vyřítí se s nima vyfotit.

Když ovšem někdo dokáže strkat třeba palici do huby krokodýloj...
Úterý, 28. dubna 2020 - 17:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10145
Registrován: 4-2003
takovémto řekněme "ostrém" režimu může plakát s představitelem šlohnout leda blbost


No tak Vám by se to nestalo, protože Vy jste měl v těch telecích dvaceti letech už dávno životní zkušenosti a moudro šedesátníka.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Kejvačka
Úterý, 28. dubna 2020 - 18:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 10-2004
Když si odmyslím jedovatý tón jeho příspěvků, fakticky má ohledně cestování do KLDR, podmínek a programu pravdu "Jenda_z_hk". Ke komerčním turistům panuje v podstatě komerční přístup, tzn. za peníze si mohou dovolit program dle svého přání, např. zaměřený na dopravní prostředky, ovšem za splnění daných podmínek, mezi které patří, že se nebudou negativně vyjadřovat k politice KLDR. Nevidím na tom nic zvláštního. Opak mi připadá jako vejít do hospody, oslovovat vrchního "ty hnusná svině" a očekávat, že kolem vás bude skákat jen proto, že platíte. (Zkuste to...)
Samozřejmě tématické zájezdy jsou drahé, protože jednotlivec nebo malá skupina si platí vlastní průvodce-tlumočníky (bez nich se pohybovat nemůže), vlastní dopravu, ubytování v nejlepších hotelích (když si zaplatíte v Česku nejlevnější ubytovnu, nepřekvapí vás, že kvalita služeb nebude dokonalá, ale v KLDR by to každý západní maloměšťák obrátil proti socialismu).
Individuální turistika v KLDR neexistuje a nikdy neexistovala. Mluvit s místními může návštěvník normálně, ale většina se nebude bavit jinak než korejsky (zkuste se u nás na ulici dát do hovoru v angličtině, kolik lidí se s Vámi bude normálně bavit - taky skoro nikdo, i když je to u nás 30 let hlavní cizí vyučovací jazyk...). Viděl jsem cizince hovořící korejsky, jak se dávali do hovorů s místními a nikdo jim nebránil. Bavili se s nimi srdečně. Ovšem byli to přátelé. Kdyby provokovali, nikdo by se s nimi nebavil.
Čekáte od místních, že se s neznámým cizincem budou bavit otevřeně o všem? Vy byste tak s neznámým člověkem mluvili? Těžko. U nás vládne přetvářka a faleš, ne v KLDR. Jsem přesvědčen, že tam to drtivá většina občanů myslí s podporou svého socialistického zřízení vážně. U nás zdrcující většina "drží hubu a krok" nebo nadává všeobecně na politiku a na vládu, což se smí, nikdy však na poměry na pracovišti, za což se zpravidla nemilosrdně vyhazuje už při pouhém náznaku...
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Úterý, 28. dubna 2020 - 19:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 8-2017
Kejvačka:
" U nás vládne přetvářka a faleš, ne v KLDR. Jsem přesvědčen, že tam to drtivá většina občanů myslí s podporou svého socialistického zřízení vážně. U nás zdrcující většina "drží hubu a krok" nebo nadává všeobecně na politiku a na vládu, což se smí, nikdy však na poměry na pracovišti, za což se zpravidla nemilosrdně vyhazuje už při pouhém náznaku..."
Jasne, ze drtiva vetsina to mysli s podporou vazne, jinak pujdou tri generace rodinnych prislusniku do [smrt]koncetraku[smrt] vy chytraku, to byste taky drzel hubu i krok!

By mne fakt zajimalo, jestli jste tak blbej nebo se ukajite lidskou bidou ci se vam libi podkurovani politruku, dle meho od kazdeho trochu.

PS: ja na pracovisti kritizuji zamnestnavatele a jeste mne za to nikdo nevyhodil. Ono je totiz neco jineho konstruktivni kritika s navrhem reseni a nadavani, ze tady vsechno stoji za picu (coz nekteri vydavaji za opravnenou kritiku, za kterou je po case nekdo kopl do zadku).

(Příspěvek byl editován uživatelem Nocni_spoje.)