Diskuse » Železnice » Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka“ » Archiv diskuse Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka“ do 08. 3. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka“ do 08. 3. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 21:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 1-2014
Peno:
Asi se to tady mele porad dokola. Ve snaze zabit nekolik much jednou ranou se stalo z R13 to co je=pouzitelnost pouze pro JMK v useku Ho-Bo a pro OK a ZK usek Olomouc-StMUH.

Z toho pak ale vychazi mizerna pouzitelnost pro relaci Brno-UH-UB-Bojkovice-Bylnice, nebot se ve StMUH musi cekat obousmerne na R13 cca 30minut, dalsi znehodnoceni pak prinasi desetiminutove cekani v Hodonine.

ZK navrhl celkem rozumne pobyt presunout do StM, kdyz uz to tedy "musi" byt - to ale pres JMK neproslo...Z techto duvodu je tedy stavajici stav ho.nu, kdyz je JD pro cestujici z 341 delsi o 40minut [ko]
Domnivam se, je treba s tim neco udelat. V idealu by chtelo mit R13 v pul ve StM.
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 21:22:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2018
Portáš: V idealu by chtelo mit R13 v pul ve StM. A jsme v Os a skoro ve Slováckých Ex. To je právě to, proč zrychlení R13 v severní polovině narazilo. Je nesmysl vést mezi Starým Městem a Olomoucí 2 rychlíky pár minut za sebou a pak 2 hodiny nic. Už tak jsou hodně blízko u sebe a frekvenci si vzájemně vykrádají.
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 22:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2999
Registrován: 8-2004
A proto je potřeba celý ten systém ve Zlínském kraji změnit od základů. Nejen R13, ale i R18, aby mezi nimi vznikly vzájemné proklady a na to pak naroubovat veškerou ostatní dopravu. Ale to je moc práce a tak se do toho nikomu nechce. Navíc je tu problém, že každý kraj má své specifické požadavky a nejsou schopni se dohodnout. No a pak se divíme, že jsme tam, kde jsme.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 22:57:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 8-2017
S R18 se moc hýbat nedá, neboť je vázaná na proklad s R19, s níž nikdo soudný hýbat nebude.
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 23:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 778
Registrován: 1-2014
Stary Hanak:
Ono asi neni idealni ani to, ze jede R18 a R13 po pulhodine mezi StM a Oc. Take bych rekl, ze s R18 by se hure hybalo, jelikoz jede az do Prahy. Na druhou stranu v casech, ve kterych je linka vedena nevychazeji po ceste pripoje v hlavnich uzlech (Ko, Pce a Ph) a vetsinou se hodinu ceka. Pokud zde nadavam na stav R13, je to minimalne ze 3 duvodu:
1. R13 mela byt puvodne co by nahrada Vlarskych R
2. Nakupem Panteru melo dojit ke zrychleni linky
3. Jiz zminene nevhodne prestupni vazby StM a hniti v Hodonine...
Pátek, 27. prosince 2019 - 13:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 1-2015
Peno:
1) Začal bych tím, že ZLK by se měl "přizpůsobovat" ostatním, protože je moc malý. To je absolutní nesmysl. Zde je vidět, že OLK a JMK měly (a mají!) tendenci, dělat si s vlaky, co chtějí a očekávají, že ZLK bude v roli přikyvovače. Jak je vidno, tak obyvatelé JMK a OLK dojedou na aroganci jejich radních, kterým to protentokrát neprošlo a ZLK jim do mezikrajských spojení, které pro něj byly nevýhodné, hodil vidle. Třeba bude (zejména) JMK svolnější k jednání o příštích GVD. Jak naznačil Portáš, JMK si dělá co chce.
2) Proč neudělat z R13 Sp? jaký je v tom zásadní problém? Průměrně 5-10 minut cesty navíc pro průměrného cestujícího?
3) Os Přerov-Břeclav je sice krásně mezikrajský, ale daleko užitečnější by pro ZLK (který to také platí) byly Sp mezi jednotlivými okresními městy kraje. Za stejné peníze totiž odvezou daleko víc lidí. Těch, kteří potřebují mezikrajské spojení mezi Spytihněví a Lužicemi je mnohem méně než těch, kteří potřebují přímé spojení Zlína a Uherského Hradiště, případně Kroměříže a Uherského Hradiště. Stanice jako Nedakonice či Tlumačov by potom byly obslouženy R13, poníženým na Sp. A vzniklo by příměřeně rychlé mezikrajské spojení. Kdo potřebuji rychle na Prahu, Brno, či Olomouc, má z Otrokovice fůru možností, z Břeclavi snad ještě více (snad jen ta Olomouc by z Břeclavi byla trochu problém, ale nic není dokolané).

Jak jsem napsal, můj názor není odborný (ani nemusí, toto je veřejná diskuze) a pochopitelně se opírá především o to, jak to vidím ze svého vlastního cestování já. Ale stojím si za ním, dokud nepřijde někdo, kdo mi ho vyvrátí logicky, ne mixem arogantních a ublíženeckých poznámek.
Pátek, 27. prosince 2019 - 18:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3000
Registrován: 8-2004
mirra_cze: Tak tedy po pořádku.
1) A to je přesně to, o čem mluvím celou dobu. Neochota krajů jednat jeden s druhým. A pak nám vznikají právě takovéto paskvily. Nejsem příznivcem centrálního plánování, byť se mi to tu někteří snaží podsouvat, ale stále více se přikláním k názoru, že byla chyba, že kraje dostaly pravomoc nad regionální železniční dopravou. Díky tomu nám tu vzniklo třináct nesourodých železničních systémů. A to jich tu mohlo být čtrnáct, kdyby alespoň Praha a Středočeský kraj nepochopili, že jeden bez druhého žít nemohou. Ačkoliv i tam problémy byly a jsou. Ale ostatní kraje prostě spolupracovat nechtějí a nebudou. A celou situaci pak ještě komplikuje Ministerstvo dopravy, které často krajům ustupuje, místo aby si duplo nohou a řeklo: „bude po našem a vy se zařiďte jak chcete“. To je přesně to, co mělo MD udělat u R13, ne ustupovat nesourodým přáním dvou krajů, které se zjevně nedokáží na ničem shodnout.
2) Už tak si tu mnozí stěžují, že je R13 pomalá. Myslíte si, že zpomalit ji ještě víc je dobrý nápad? Naopak, MD ji plánuje ještě zrychlit nezastavováním mezi Břeclaví a Brnem, což ale blokuje JMK, který by pak musel pomalejší vlaky z Brna do Hodonína platit sám. A do toho se mu pochopitelně nechce. Raději bude platit zbytečné Os do Hustopečí, které rozvrtají léta fungující systém na trati 250. Ale to sem tak úplně nepatří. Nicméně ano, pokud by se MD nakonec podařilo prosadit rychlejší R13, tak bych se nebránil protažení Sp Brno – Hodonín až do Přerova nebo Olomouce, ale jen jako doplněk R13, v žádném případě ne jako její náhrada.
3) A jsme zase u toho: „já, já, já, jen já jsem ten nejdůležitější a ostatní ať se mi přizpůsobí“. A to je přesně to, co fungovat nemůže a nesmí. Je sice hezké, že by tu byl Sp, který by ve vašem pojetí nahradil mnohem důležitější rychlé spojení, ale jak by to pomohlo cestujícímu z Břestu do např. Bzence přívozu, aby nemusel přestupovat dvakrát na trase, kterou dnes zvládne zcela bez přestupu? Na to jste ve své zaslepenosti tím jediným správným krajem nepomyslel, viďte. Přímé spojení vámi zmiňovaných sídel je už dnes více než dostatečně zajištěno autobusy, na které si už lidé zvykli. A věřte mi, z vlastní zkušenosti vím, že cpát lidi násilím z autobusů do vlaků také není dobrý nápad. Zažil jsem to z první ruky u spojení Hodonína s Brnem, kde mnoho lidí raději přešlo do aut, než aby jezdilo humusnými Béčky, místo moderních autobusů. A až teď, s příchodem panterů a zrychlením spojení se alespoň část těchto lidí do vlaků vrací. Otázka je na jak dlouho, když ani kraj, ani MD nejsou ochotni R13 posílit a víc lidí se do těch vlaků už fyzicky nevejde. Ale to je opět na jinou debatu. Každopádně si odpovězte sám na otázku, jestli jsou opravdu tak moc potřeba vlaky mezi těmito městy, když autobusy to spojení už léta bez problémů zajišťují a jestli to stojí za rozvrat vlakových spojení, na která si lidé už také za ta léta zvykli a využívají je.

A vězte, že rozhodně nejsem z těch, kdo by slepě obhajoval Jihomoravský kraj. Udělal a dělá také mnoho věcí, které se mi nelíbí. Ale to platí pro všechny kraje. Každý dělá nějaké koniny, které škodí celému systému. Důležité je přiznat si to a apelovat na zodpovědné, aby si to byli ochotni a schopní přiznat také. Nebo je vyměnit, k čemuž budeme mít příležitost už příští rok v krajských volbách [wink]
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Sobota, 28. prosince 2019 - 09:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2018
No také si dovolím se trochu se do toho vložit. Ona byla někde nastolena otázka linka Břeclav - Přerov vs. vnitrokrajské linky? Tedy při reálném plánování dopravy nikoli v internetové diskusi.

Trochu mne zaráží malá obsazenost těchto vlaků a to jezdím většinou v odpolední špičce. Možná je to dáno naddimenzovanou kapacitou vlaků.

Pokud jde o přímé vlaky mezi okresními městy, jsem přesvědčen o jejich potřebě. Třeba mezi Zlínem a Uherským Hradištěm by to bylo vhodné. Kvalitní nabídka vlakových spojů nejenže může přetáhnout část lidí z autobusů, ale i další cestující využívající IAD. Takže tuto myšlenku bych nezavrhoval. Tím netvrdím, že to musí být na úkor linky Břeclav - Přerov.

Mimochodem uvažovalo se i o lince Zlín - Přerov, nebo až Olomouc, která by mohla být prokladem k R 13. Tedy o lince dokonce mezikrajské. Pokud by to nutné odskákala linka Břeclav - Přerov, nabízí se zkrácení na Břeclav - Otrokovice. Pro část cestujících by to znamenalo přestup, zato pak přímé spojení až do Olomouce.

Nejsem žádný zlínofil ale přímé spoje mají podchytit hlavní dopravní proudy. Od dob vlakových linek z centra do centra roste počet cestujících. Dříve se jezdilo traťově Bylnice - Veselí nad Moravou, Kunovice - Staré Město a samozřejmě Břeclav - Přerov. Dnes jsme rádi, že dojedeme z Veselí nad Moravou a Uherského Brodu do Uherského Hradiště bez přestupu, nebo při cestě do Olomouce nemusíme přestupovat v Přerově.
Sobota, 28. prosince 2019 - 14:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3001
Registrován: 8-2004
Brodensis:
"No také si dovolím se trochu se do toho vložit. Ona byla někde nastolena otázka linka Břeclav - Přerov vs. vnitrokrajské linky? Tedy při reálném plánování dopravy nikoli v internetové diskusi. "
Byla a mnohokrát. Není žádným velkým tajemstvím, že Zlínskému kraji Os Břeclav – Přerov leží v žaludku. Původní plán po elekrifikaci 331 byly přímé Os ze Zlína, resp. Vizovic na jednu stranu do Starého města (s prodloužením do Uherského Hradiště po elektrifikaci Vláry) a ano, do Olomouce na straně druhé. Olomouc ale zablokoval Olomoucký kraj, který takové vlaky nechtěl, protože by mu rozbourali jeho vlastní systém Os vlaků z Nezamyslic do Olomouce přes Přerov a tak Zlínský kraj přišel s tím nápadem na elektrifikaci tratě z Hulína do Kojetína a elektrické vlaky ze Zlína do Kroměříže, s tím, že obsluhu úseku Hulín – Přerov Zlínský kraj vůbec neřešil, stejně, jako úsek Staré město – Hodonín. Ale to opět narazil, protože okolní kraje jsou ochotny nechat tyto úseky bez obsluhy, než aby na nich platili obsluhu ze svého. To byl nějaký poslední reálný návrh, který se ke mě donesl. Jaký je aktuální plán netuším. Ale jedno je jisté, Os Přerov – Břeclav to mají spočítané tak jako tak, protože Zlínský kraj je nadále platit nechce a sousední kraje je objednat nemohou i kdyby chtěly, protože na ně už nebude místo, právě kvůli těm vnitrokrajským vlakům Zlínského kraje.
Ostatně, o něčem svědčí i to, že při vyjednávání o nových smlouvách byl Zlínský kraj ochotný na Os Přerov – Břeclav objednat motoráky. To naštěstí narazilo na odpor sousedních krajů a tak nakonec tyto vlaky zůstaly v syslografech jako dosud. Otázka je na jak dlouho se je podařilo zachránit.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Sobota, 28. prosince 2019 - 20:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2018
Peno: Zajímavé informace. Celé to připomíná stolní hru, ani ne šachy, spíše čínskou dámu, kde může být až 6 hráčů a každý hraje sám za sebe.
Sobota, 28. prosince 2019 - 21:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 1-2015
Peno:
1) Absolutně souhlasím s tím, že kraje by se měly domlouvat mezi sebou a najít vždy rozumný kompromis. Nemůžete ale požadovat, aby hlavním ustupujícím byl ZLK, potažmo jeho obyvatelé. Že je ZLK v celé ČR, co se týká železnice, asi na předposledním místě (těsně před Libereckým), dokazuje pomalé vlakové spojení do Prahy (R18 je v podtatě vymeták pro PAK a SČK) a do Brna a velmi sporadické spojení na Ostravu (cca 5 párů vlaků za den). K tomu katastrofální NEpřípoje na rychlé expresy mezi Prahou a Ostravou (zejména myslím samozřejmě SC Pendolino). Jestli říkáte, že obyvatelé ZLK by měli voleným představitelům něco spočítat, tak (když si odmyslím ten současný paskvil v krajské dopravě) na prvním místě "účtování" by byly právě jakékoliv další ústupky jak Brnu a Olomouci, tak i Praze.

2) To, co píšete zní rozumně. V každém případě nápad ponížit R13 na Sp stejně vycházel primárně z předpokladu, že je hotová R linka ZL-Brno, tedy až po modernizaci 331 a 303. Což je tak daleko, že do té doby může být aktuální situace s R13 úplně někde jinde.

3) Jo, při zrušení Os Přerov-Břeclav by to měl cestující z Břestku fakt blbé. Ale zároveň by to mělo mnohem lepší daleko větší množství cestujících, kteří by využili přímé Sp, jak jsem napsal já. Osobně nejezdím vlakem do práce každý den, ale když jedu, mám 2 přestupy (jedu 3 vlaky v každém směru) - neumírá se na to. A jezdí se mnou tuto trasu mnohem více lidí, než kolik nastupuje v zastávkách, jako jsou Břest nebo Spytihněv. Takže pro 10 lidí zhoršení, pro 100 lidí zlepšení. Jak píše Brodensis, v těch Os mezi Přerovem a Břeclaví jezdí pár lidí (já jezdím zase v ranní špičce). Není to prázdné, ale mnohem více lidí by ocenilo ušetřit si alespoň jeden přestup, než možnost strávit dvě hodiny v přímé lince o délce 100 km.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirra_cze.)
Neděle, 29. prosince 2019 - 03:37:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 1-2014
mirra cze:
Domnivam se, ze pokud by se melo udelat z R13 Sp tak to ma smysl za stavajiciho stavu, kdy se ten cas prostoji v Hodonine a celkove se max.rychlost na 330 nevyuziva. Pak se tedy nabizi stavet treba v Napajedlich. Po zrizeni expresni linky do Zlina by s takovym courakem nikdo nejezdil, tedy alepon ze ZK ne. Je otazkou, zda nebude R13 touto linkou spise nahrazena?

Radeji bych byl pro variantu MD, ktere by chtelo R 13 zrychlit. Nechapu proc jiz na zacatku zrizeni linky povolilo MD JMK tolik zastavek na 250?

Ideal by bylo samozrejme stavet jen Breclav-Hodonin-StM-Otrokovice-Hulin-Prerov a mely bychom JD 55minut do StM a pod 2h celou trasu Brno-Olomouc. Mimochodem, co si pamatuji, puvodne bylo StM kolem pul, nez se to zmrvilo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Neděle, 29. prosince 2019 - 03:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 1-2014
Jinak, Os Prerov- Breclav v cele trase, to je opravdu prezitek, kdyz existuje spojeni R a Ex a kdyz vime, ze tim Os v cele trase nikdo nejezdi (uplne mrtvo je ze StM do Hodonina).
Je to proste o tom, ze v ramci 330 je potreba jinych primych vazeb, ktere jsou mnohem a mnohem dulezitejsi a vetsina z nich byla jiz v navrhu JR ZK:
Zlin-Kojetin
Zlin-UH-Veseli/UB-Bj-By
Zlin-Prerov
Zlin-Holesov
Neděle, 29. prosince 2019 - 04:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10204
Registrován: 6-2004
ze tim Os v cele trase nikdo nejezdi

jsou ale (takt) určité časové polohy, kdy jinak než osobním nemůžete cestovat... čili nerušit... kraje kooperovat, spolupracovat... což je složité, každý kraj to "vidí jinak"...
Neděle, 29. prosince 2019 - 05:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 3-2018
Fany: Tady musím souhlasit, v okrajových částech dne R nejedou a Os jsou jediná možnost. To se opravdu najdou cestující jedoucí v celé trase. Navíc Zlín je jakýmsi centrem snad v pracovní dny, ale o víkendu tam přespolní téměř nemají důvod cokoliv hledat (na rozdíl např. od Olomouce, Brna).
Javorina
Neděle, 29. prosince 2019 - 12:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 9-2007
1) Zlínský kraj nemá žádnou koncepci. 15 let čtu různé studie o dopravě a nezměnilo se nic, respektive se mění pořád něco, ale zcela chaoticky. Pouze změna, žádný vývoj.
2) Nepřeháněl bych to s rolí Zlína jako centra. Přímé vlaky z různých míst kraje do Zlína jsou možná pěkná myšlenka, ale pouze jako doplňková záležitost. V okolí je množství dalších spádových měst. Prostě Zlín není Brno. Navíc, dokud se bude uvažovat u těchto vlaků s nasazením jednotek jako 814 nebo 845, tak je to spíš parodie na rychlé krajské spojení.
3) Devizou železnice by měla být síťovost. Fungující přestupní vazby, možnost spojení mezi různými městy kraje i mimo kraj. Nikoliv přímý vlak z každé [zadnice]

(Příspěvek byl editován uživatelem Javorina.)
Neděle, 29. prosince 2019 - 17:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10207
Registrován: 6-2004
Fungující přestupní vazby, možnost spojení mezi různými městy kraje i mimo kraj

ano, v různou denní dobu různé vazby, dodávám...
Neděle, 29. prosince 2019 - 19:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 3-2009
ano, v různou denní dobu různé vazby, dodávám...
jasně, ráno jedou lidi do práce, ale z práce potřebujou vazbu zase jinam [crazy]
Normální lidi nejezdí vlakem proto, že je to pestré (pokaždé jinak), ale naopak proto, že je to jednoduché... a jízdní řád se nedělá pro šotouše, ale po normální lidi...
Neděle, 29. prosince 2019 - 20:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 781
Registrován: 1-2014
Javorina:
Jasne, vime, ze by z dopravniho hlediska bylo lepsi mit sidlo kraje treba v Hradisti, jako v historickych dobach, nebo v Otrokovicich, ale takto to nefunguje. Prirozene vetsina spaduje linek (viz. busy) do nejvetsiho mesta v regionu a tim proste Zlin je, at se nam to libi, nebo ne.

Problem je jen v tom v tom, ze kraj nedisponuje takovymi prostredky, aby si mohl dobudovat potrebnou infrastruktu, ktera by idealne propojila Zlin s ostanimi mesty v ramci potreb zel. dopravy.
Neděle, 29. prosince 2019 - 22:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2018
Os Prerov- Breclav v cele trase, to je opravdu prezitek

V okrajových částech dne opravdu cestujícímu nic jiného nezbývá, nedávno jsem jel na letiště do Vídně SM-BV Os 4204, protože Ex jel prostě moc pozdě...

Os Přerov-Břeclav potřebují hlavně moderní soupravy schopné využít max. traťové rychlosti. Větším komfortem a mírným zkrácením JD by nějaké další cestující jistě přilákaly.
Pondělí, 30. prosince 2019 - 02:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 2-2011
mirra_cze:
"Peno:
1) Začal bych tím, že ZLK by se měl "přizpůsobovat" ostatním, protože je moc malý. To je absolutní nesmysl."
Naopak, dává to smysl. Co se týče dopravy, zlínský kraj sám o sobě je závislý na olomouckém či jihomoravském kraji.
mirra_cze:
"
3) Os Přerov-Břeclav je sice krásně mezikrajský, ale daleko užitečnější by pro ZLK (který to také platí) byly Sp mezi jednotlivými okresními městy kraje. Za stejné peníze totiž odvezou daleko víc lidí. Těch, kteří potřebují mezikrajské spojení mezi Spytihněví a Lužicemi je mnohem méně než těch, kteří potřebují přímé spojení Zlína a Uherského Hradiště, případně Kroměříže a Uherského Hradiště."
Absolutně jste nepochopil funkci Os 330. Nutnost zachování Os Přerov – Břeclav je právě kvůli tomu, že z R8 je v Přerově přestup na Os Přerov – Břeclav, nikoliv na R13. Rozdrbání R13 je především práce Zl. a Jih. kraje. To oni chtěli mít v X:00 Starák a Šakvice a domrvili tím co mohli, hlavně rychlíkový uzel v X:30 v Přerově.
mirra_cze:
"A vzniklo by příměřeně rychlé mezikrajské spojení. Kdo potřebuji rychle na Prahu, Brno, či Olomouc, má z Otrokovice fůru možností, z Břeclavi snad ještě více (snad jen ta Olomouc by z Břeclavi byla trochu problém, ale nic není dokonalé). "
A Ostrava? Tady vůbec nejde totiž o Olomouc, tam se dá dostat i přes dnešní stav ale o Ostravu. Spolehlivost společnosti LE, která odříká spoje jak na běžícím je známá, proto mě vlaky této společnosti prosím neargumentujte.
mirra_cze:
"Jak jsem napsal, můj názor není odborný (ani nemusí, toto je veřejná diskuze) a pochopitelně se opírá především o to, jak to vidím ze svého vlastního cestování já. Ale stojím si za ním, dokud nepřijde někdo, kdo mi ho vyvrátí logicky, ne mixem arogantních a ublíženeckých poznámek."
Bylo by lepší si nakreslit někam na papír časové polohy jednotlivých uzlů v dálkové dopravě a dívat se na to z pohledu použitelnosti celého systému. Vaše vám v tomto brání.
Jde o to, že se prvně musí kvalitně naplánovat DÁLKOVÁ doprava a v závislosti na ni teprve regionální doprava. Pokud se to udělá opačně tak jako u R13, dopadne to průšvihem.
M250.0:
"S R18 se moc hýbat nedá, neboť je vázaná na proklad s R19, s níž nikdo soudný hýbat nebude."
Ano, takže jedna z variant je;
1) protočení R18 a R19 o hodinu aby proklad Praha – Třebová zůstal zachován. Výhodou pak bude lepší proklad Ex4 s R13 a s R18 Olomouc/Přerov – Staré Město.
2) Nebo protočení R13 o hodinu.
3) Nebo ohnutí Slováckých Expresů namísto do regionálních Luhačovic a Uherského Brodu, do dálkového Hodonína s cílovou v Břeclavi X:45 s možností přestupu na dálkové vlaky na Slovensko/Rakousko. V souvislosti s tímto protažení R9 Praha - Havl Brod - Brno až do Hodonína. Variant jak tuto tragédii na 330 vyřešit je spousta, pro všechny je ale společné to, že se prvně musí naplánovat státem objednávaná dálkovka a až potom osobáky ve zlínském kraji.
Pondělí, 30. prosince 2019 - 20:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10208
Registrován: 6-2004
Rosťav: když myslíte... to, že je de facto "jedna varianta spojení/vazeb po většinu dne" a ne pestrá nabídka v místech přestupů (abych mohl třeba za hodinu cestovat "jinak") nevidím jako přínos...
Pondělí, 30. prosince 2019 - 20:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7260
Registrován: 12-2011
Hlavně to centrálně plánovat [crazy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 31. prosince 2019 - 12:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 1-2014
Zdenek 120:
1) protočení R18 a R19 o hodinu aby proklad Praha – Třebová zůstal zachován. Výhodou pak bude lepší proklad Ex4 s R13 a s R18 Olomouc/Přerov – Staré Město.

O tom se uvažovalo. V rámci ZK by došlo k rozpadu vazeb v Bylnici od Ex2 a musely by se protočit i stávající vlaky na 341 Bylnice-UB.

2) Nebo protočení R13 o hodinu.

Protočením o celou hodinu by bylo třeba protočit i vlaky na 341 s dopady na přípoje ve StM a myslím také v Hulíně a OT.
Také by ze StM cca po 20.minutách jely za sebou 2 vlaky na Brno (Sp a R) a pak 2h nic.

3) Nebo ohnutí Slováckých Expresů namísto do regionálních Luhačovic a Uherského Brodu, do dálkového Hodonína s cílovou v Břeclavi X:45

Hodonín a Břeclav jsou oproti UH, UB, Luhačovicím, Bojkovicím, Slavičínu, Bylnici a potažmo celé 341 obslouženy nadstandardně. Někdejší R do Prahy nahrazuje linka R13.
Úterý, 31. prosince 2019 - 15:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2018
Ty Slovácké expresy jezdí do Luhačovic kvůli lázeňským pacientům a rekreantům. Pro Ministerstvo dopravy nejsme tak důležití, jak by se nám mohlo zdát.

Pro srovnání, Veselí nad Moravou má jeden pár přímých vlaků do Prahy denně, krajské město Zlín má rovněž jeden pár přímých vlaků do Prahy denně.
Úterý, 31. prosince 2019 - 17:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 2-2011
intelpetr pondělí 30. prosince 2019 - 20:10:22:
"Hlavně to centrálně plánovat [crazy]"
My víme Peťo... Ale třeba napotřetí už se ti z toho podaří udělat aspoň větu. Držím ti palce.[happy]
Úterý, 31. prosince 2019 - 18:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 2-2011
Portáš:
"O tom se uvažovalo. V rámci ZK by došlo k rozpadu vazeb v Bylnici od Ex2 a musely by se protočit i stávající vlaky na 341 Bylnice-UB."
Nedošlo by naprosto k ničemu, nic by se protáčet nemuselo.
Portáš:
"
Protočením R13 o celou hodinu by bylo třeba protočit i vlaky na 341 s dopady na přípoje ve StM a myslím také v Hulíně a OT.
Také by ze StM cca po 20.minutách jely za sebou 2 vlaky na Brno (Sp a R) a pak 2h nic."
Jestliže by se R13 protočila o hodinu, tak do prokladu s dnešní časovou polohou R18 v úseku Olomouc – Staré Město. Tzn. Odjezdy z Olomouce v rozmezí S:20/S:29, Přerov S:44, Hulín S:54, Otr. L:02, Staré M. L:12, Hod L:30, Břeclav L:40. V opačném směru podobně.
Nevýhody: Co se týče Uherského Hradiště, vznikl by z prokladu L:44 přes Bv/S:40 přes VnM proklad L:00 přes Bv/S:40 přes VnM. Jenže tam jezdí i Expresy v 8/12/15/18/20:18 na Břeclav s možností přestupu na Ex3 anebo kombinace Os 330/Regiojet. Uherské Hradiště s Brnem je obslouženo navíc i přímými Busy. Tato varianta má více nedostatků např.
1) Ztráta jednosměrné vazby Bystřice – Hulín – Olomouc/Břeclav – Hulín – Kroměříž, ty jsou ale řešitelné regionální dopravou.
2) Zásadní nevýhodou by bylo půlhodinové čekání mezi R13 a R27/R12 v Olomouci.
Teď výhody:
1) Získání spolehlivého celodenního síťového spojení Slovensko – Břeclav – Přerov – Ostrava.
2) Po celý den na 330 hodinový proklad Rychlíků/Expresů.
3) Zkrácení JD Staré Město – Brno na 72 minut z dnešních 81 minut.
4) Získání jednosměrné vazby Břeclav – Bystřice pod Hostýnem.
A další...
Portáš:
"Hodonín a Břeclav jsou oproti UH, UB, Luhačovicím, Bojkovicím, Slavičínu, Bylnici a potažmo celé 341 obslouženy nadstandardně. Někdejší R do Prahy nahrazuje linka R13."
Zkusím to napsat ještě jednou, abys to pochopil;
Prvně se musí naplánovat státem objednávaná dálkovka a až potom v závislosti na dálkové dopravě osobáky ve zlínském kraji.
To znamená, že jedna rychlíková linka musí přijíždět do Břeclavi okolo X:45 s přestupem na Slovensko/Rakousko a zároveň stíhat vazbu od R19 z Ostravy po celý den v dvouhodinovém intervalu ideálně v prokladu s Ex4. R18 může být zkrácena z Luhačovic do Olomouce. Stejně když tím jezdím, tak se 1/2 vlaku v Olomouci vymění a přímých cestujících z Olomouce do Hradiště a dál je tak na 2 vozy, z Prahy tak na půl vozu. Pro Otrokovice/Hulín/Staré Město žádná změna.
Středa, 01. ledna 2020 - 12:38:45  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16557
Registrován: 11-2005
intelpetr:
"Hlavně to centrálně plánovat [crazy]"
No nech být. Cit.: Na ministerstvu vznikl úkol posoudit možnosti budoucího převzetí objednávky regionální železniční dopravy centrálně státem.
Středa, 01. ledna 2020 - 18:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 1-2014
Zdenek102:
Je treba ale rozlisit, jake funkce ma plnit dana linka.
Prvotni zamer R 13 bylo propojit Brno se Zlinskym krajem pres Hodonin a Breclav s Olomouci.

To ze v Breclavi vyjdou vazby do Blavy ci Vidne s Ostravou je az druhotny efekt, protoze toto resi linka Ex4.
Take si nedelam iluze o tom, ze by byla kdovijak silna celodenni poptavka ve smeru Viden/Blava-Ostrava.
Středa, 01. ledna 2020 - 19:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 2-2011
Portáš:
A to je právě ten problém. Nevíš ani z čeho a proč ta linka R13 vznikla a k jakému účelu měla/má sloužit.
Portáš:
"Prvotni zamer R 13 bylo propojit Brno se Zlinskym krajem pres Hodonin a Breclav s Olomouci. "
Kdepak. Tuto kravinu si prosadil JMK se ZLK o pár let později.
Středa, 01. ledna 2020 - 22:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 8-2004
Vlastně si to prosadil jenom Jihomoravský kraj. Zlínský kraj se pouze nepostavil proti tomu, ale vůbec nepočítal s tím, že by to někdo ze Zlínského kraje používal pro cestování do Brna. A když to tak lidi začali používat, tak z toho byli všichni, čímž myslím všechny tři zúčastněné kraje i Ministerstvo dopravy, náramně překvapeni, že tak někdo opravdu jezdí a začali řešit co s tím. Ale dodnes nějak nic nevyřešili, byť MD nějaké své řešení dalo, jak jsem napsal výše, ale zatím ho neprotlačilo přes kraje.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 12:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2019
No, myslím, že prvotním krokem MD, k alespoň částečnému zlepšení na 330, by bylo objednání rychlíků na R13 v krajních polohách v celé trase (5:09 z Olomouce a 20:36 z Brna)... Zvláště v sobotu a neděli, kdy se nedají použít ani dřívější osobáky (první až v 5:40 z Přerova, v 7:25 v Břeclavi a člověk v něm často naráží třeba na Ostravaky, jedoucí v celé trase, a to jenom proto, aby v Břeclavi stihli alespoň něco rozumného na výlet, třeba na Pálavu, Znojemsko, apod...), je to tristní, že vlastně celá východní Morava (Ostrava a přilehlé agromerace, Olomouc, Přerov, Kroměříž, Holešov, Zlín, Hradiště, Brod, prostě celý Hornomoravský a část Dolnomoravského úvalu...), má první rychlé spojení na jih (Břeclav a dál) až po 7. hodině ranní, což už bývá často na nějaké delší výlety s rozumným dojezdem do cíle docela pozdě (třeba jednodenní návštěva termálů na Slovensku, častá a oblíbená kratochvíle mnohých důchodců..), a tak někteří raději jedou autem... V pracovní dny to samé. Ten rychlík by k dojíždění do práce i do škol jistě ocenilo nemálo lidí (dojezd do Otrokovic čtvrt hodiny před šestou, do Brna před půl osmou...). V prvním lednovém návrhu JŘ přitom ty rychlíky byly (i když ten večerní poněkud nesmyslně pouze do Otrokovic), ale pak nějak záhadně "vysublimovaly" (prý to chtěly financovat kraje a pak už zase ne, tak nevím..). Škoda, podle mně by to byla bývala hodně pozitivní a podstatná změna nového grafikonu...
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 15:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3003
Registrován: 8-2004
S tímto naprosto souhlasím. Ostatně sám jsem to napsal. To je velmi podstatná věc, která by se u R13 měla řešit. Ta neexistence okrajových spojů je fakt nepochopitelná.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 16:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 2-2011
Já také souhlasím, i proto navrhuju jednu z levnějších variant: protočení linky R13 o hodinu. První příjezd R13 do Břeclavi bude v 7:4X a to je docela dost rozdíl oproti dnešku.
Téměř okamžitě se nabízí posunout odjezd Os 4204 ze Staráku o 10 minut vzad aby byl alespoň přípoj od R881 z Olomouce..
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 20:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2018
Pokud by ono protočení R13 bylo izolovaným krokem:
1) Sice by se v Břeclavi zlepšila návaznost na Vindobony do Vídně a Štýrského Hradce.
2) Ale byla by rozrušena návaznost k Metropolitanům do Bratislavy a Budapešti.
Otázka co je priorita, zda Vídeň, nebo Bratislava. Tuším, že dopravní proud na Bratislavu je o něco silnější.

Ano, pokud by Slovácký expres jezdil do Břeclavi, ne do Luhačovic, byl by přípoj k Metropolitanu zajištěn.
Pátek, 03. ledna 2020 - 01:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 2-2011
Brodensis:
"Tuším, že dopravní proud na Bratislavu je o něco silnější. "
A přesně z toho důvodu jsou 4 z 5 mezinárodních vlaků Ex4 směrovány do/z Vídně aby v některých částech dne tvořily hodinový proklad Břeclav – Vídeň pro ten slabší dopravní proud.
Protočením R13 by se ztratila 3 spojení za den s komfortním 20/24 minutovým přestupem v Břeclavi. Ještě je tu Jančura, na/z kterého by bylo možno přestoupit po 35-40 minutách pobytu v Bv pro relaci Blava – Přerov – Ostrava. Myslím, že 40 minutový pobyt pro 3 spojení za den v obou směrech Bratislava – Ostrava je menší zlo, než mít 4x denně 10-20 minutový souběh Ex4 a R13 na 100 km dlouhé trase. Jako kdyby 5-10 minutový souběh R18 s Ex4 nestačil. (Minimálně R800 by zůstal ve stávající časové poloze.)
Pátek, 03. ledna 2020 - 06:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10212
Registrován: 6-2004
Protočení, neprotočení... kdo je tvůrcem (snad je to tým expertů) těchto jízdních řádů, čte si to tady vůbec? Čím se musí/nemusí řídit? atd. atd.
Pátek, 03. ledna 2020 - 09:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2018
Zdenek102: Já mám samozřejmě na mysli frekvenci z východní a střední Moravy. Velmi významná je i slovenská frekvence k nám. Pro Rakušany to u nás až tak zajímavé není.
Poláci jezdí do Vídně, pro cesty do Bratislavy nemají moc důvodů. Proto ty polské expresy jedou na Vídeň. Před více než stoletím zajímal na Moravě Prešpurk málokoho. Jenže pak Tatíček Masaryk... Jsou tu historicky vzniklé vazby, které společně s neexistující jazykovou bariérou zapříčiňují, že Bratislava je z cestovního hlediska stejně významná (možná i významnější) jako světové velkoměsto Vídeň. To je současný stav, netvrdím, že se to časem nezmění.

Za zmínku stojí spojení Olomouce. Zatímco do Bratislavy vychází dobře (R13 s přestupem na Metropolitan), cestovat vlakem z Olomouce do Vídně je téměř nemožné. Protočením R13 by se změnila situace o 180 stupňů, do Vídně dobře, do Bratislavy nijak.

A ještě poslední postřeh. Kdyby LEOš skutečně od 14.6. rozjel tu plánovanou linku Praha - Olomouc - Bratislava, bylo by protočení R13 pro východní a střední Moravu velmi žádoucí. Do Vídně R13 s přestupem v Břeclavi na Vindobonu, do Bratislavy s LEOšem bez přestupu. Jenže u LEOše člověk nikdy neví.

PS: Tyto postřehy nepíšu ve snaze oponovat a tvrdit co je lepší, ale aby zaznělo, že R13 významnou měrou ovlivňuje i mezistátní dopravu. Což je logické, když jede přes přestupní uzel Břeclav.
Priapos
Pátek, 03. ledna 2020 - 10:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 10-2012
Fany:
"Protočení, neprotočení... kdo je tvůrcem (snad je to tým expertů) těchto jízdních řádů, čte si to tady vůbec? Čím se musí/nemusí řídit? atd. atd."


Odpověď je velmi snadná. Nikdo odpovědný to nečte a nikdo se zde publikovanými návrhy (protočení R13, Slovácký expres do Břeclavi atd.) naštěstí ani řídit nemusí.
Pátek, 03. ledna 2020 - 11:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 1-2014
Priapos:
👍
Asi by bylo dobre si polozit otazku, zda je v zajmu JMK a ZK ony linky hodinu protacet, aniz by se rozvrtalo uz i tak mizerne pripoje [crazy]
Pátek, 03. ledna 2020 - 11:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2018
Jak píše Priapos, zdejší diskuse nikoho odpovědného nezajímá.

Pokud je řeč o protáčení, Ministerstvo dopravy skutečně o jednom protočení, s platností od současného JŘ, skutečně vážně uvažovalo. Nikoli však o protočení R13, ale o protočení (posun o 60 minut) R18 Slovácký expres. Říkali tomu "protinožec". Zlínský kraj byl pro tohoto protinožce a považoval ho z hlediska Zlínského kraje za výhodného. Nakonec se MD rozhodlo protinožce na R18 nerealizovat.
Pátek, 03. ledna 2020 - 20:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 2-2011
Priapos:
"Odpověď je velmi snadná. Nikdo odpovědný to nečte a nikdo se zde publikovanými návrhy (protočení R13, Slovácký expres do Břeclavi atd.) naštěstí ani řídit nemusí."
Nemusí, oni tím naštěstí ani nejezdí, jim je to fuk. Kdyby tím jezdily, tak by se snažili o změnu stavu. Dostat se ze Staráku do Hodonína/Břeclavi je umění. Např. díry 6:37 - 7:56, 8:37 - 9:56, 10:37 - 11:56, 16:37 - 17:56 , 20:37 - 21:56. Protože tak je to správné, tak to má být.
Brodensis:
"Za zmínku stojí spojení Olomouce. Zatímco do Bratislavy vychází dobře (R13 s přestupem na Metropolitan), cestovat vlakem z Olomouce do Vídně je téměř nemožné. Protočením R13 by se změnila situace o 180 stupňů, do Vídně dobře, do Bratislavy nijak. "
Už teď se dá z Olomouce do Vídně cestovat s přestupem v Přerově ze Slováckého Expresu na Ex4. Situace by se nezměnila o 180° ale pouze o 68°, kdy by vznikl pouze u 3 sedlových spojení přestup v Břeclavi v délce 40 namísto současných 24 minut.
Jinak je zvláštní, že mnohem silnější dálkový vnitro proud z Břeclavi do Ostravy, který by měl být vyřešen v první řadě, nikoho nezajímá. A že těch dopisů na MD bylo odesláno až až.
Priapos
Pátek, 03. ledna 2020 - 22:20:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 10-2012
Zdenek102:
"Jinak je zvláštní, že mnohem silnější dálkový vnitro proud z Břeclavi do Ostravy, který by měl být vyřešen v první řadě, nikoho nezajímá. A že těch dopisů na MD bylo odesláno až až."


V tomto máte pravdu, měla by to být jedna z priorit k řešení. Čekání v Přerově mezi R13 a teď už Jančurovou R8 do/z Ostravy je díky taktu celodenně vždy „pouhých" 50 min. Toto je přímo ukázkový případ, jak nemá vypadat taktová návaznost. Samozřejmě není potřeba žádný příliš ostrý přípoj, optimum je kolem 15 min., maximum by ale nemělo v žádném případě přesahovat hranici 30 min.
Sobota, 04. ledna 2020 - 00:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 8-2004
Přitom tyto přípoje dřív byly. Rozvázány byly nějakých pár let před prodloužením do Brna, přesně si to teď nepamatuji. Když jsem si tenkrát stěžoval, tak mi bylo sděleno, že to údajně bylo na žádost výpravčích v Přerově, což doufám byla jenom snaha zbavit se mě a svézt vinu na někoho jiného, protože jestli mají výpravčí v Přerově až takovou moc, tak pánbůh s námi.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Sobota, 04. ledna 2020 - 02:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 615
Registrován: 2-2011
Peno:
Nebylo to před ale při prodloužení R13 do Brna v GVD 2008/2009. Důvod jsem zde mnohokrát popisoval. JMK se vymínil L:00 v Šakvicích.
Výňatek z plánu dopravní obslužnosti JMK:
Vlaková linka R13 Brno - Šakvice - Zaječí - Podivín - Břeclav - Hodonín (Otrokovice - Přerov - Olomouc)
Společný produkt Ministerstva dopravy a Jihomoravského kraje byl realizován od 14. prosince 2008 v souvislosti se zaintegrováním Břeclavska a Hodonínska. Vlaková linka R13 se stala páteřní linkou regionu nejen pro spojení mezi Hodonínem a Brnem, ale i pro spojení od přípojných autobusových linek na Brno, a také do Břeclavi, Hodonína či spojení do Zlínského a Olomouckého kraje. Toto zvýšení využívání linky cestujícími umožnilo vedení rychlíků v 2 hodinovém taktu, který je ve špičkách pracovních dnů dále proložen spěšnými vlaky a vytváří tak hodinovou nabídku v silném přepravním proudu. Jihomoravský kraj počítá se zachováním tohoto společného produktu i nadále v integrovaném taktovém jízdním řádu s uzlovými body kolem liché 00. minuty v Šakvicích a rámcově kolem 30. minuty v Břeclavi, které jsou pro zajištění návazností pro celý region klíčové.

Z toho důvodu bylo nutné posunout odjezdy z Olomouce o 14 minut dřív a z Břeclavi o 15-17 minut později. (Důležitost Šakvic si na Kordisu vylhali z křišťálové koule. Když už, tak ta slavná L:00 měla být v Zaječí, které je z hlediska síťovosti nejen vlaků ale i návazných busů významější. Ovšem nejlíp, kdyby byla v Podivíně, vše mohlo zůstat při starém.) A kvůli těmto údajně "klíčovým Šakvicím", které se daly řešit jinak, rozdrbali fungující Břeclav, Hodonín, Otrokovice a Přerov.[ko]
Sobota, 04. ledna 2020 - 06:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10213
Registrován: 6-2004
V tomto máte pravdu, měla by to být jedna z priorit k řešení. Čekání v Přerově mezi R13 a teď už Jančurovou R8 do/z Ostravy je díky taktu celodenně vždy „pouhých" 50 min.

kvůli taktu, nebo snad "díky" taktu?


A ze Staráku do Břeclavi to v minulosti lety jezdívalo "normálně", žádné "taktové" díry.. 8:32, 10:20, 11:19, 12:11, X14:01, 15:32 prostě v různou denní dobu různě... (zdroj: jř 1989/90)

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Sobota, 04. ledna 2020 - 06:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 3-2018
Peno: údajně bylo na žádost výpravčích v Přerově Tak to je úplná blbost, skoro směšné. Bylo to v moci MD a JMK. Fany: Více než tříhodinová díra odpoledne o víkendu... Děkuji, ne.
Sobota, 04. ledna 2020 - 10:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3005
Registrován: 8-2004
Zdenek102: Máte pravdu. Nějak jsem si to spletl s tím, že už dřív jsem s ČD řešil značku o nečekání přípojů mezi dnešní R13 a R8, která mi skutečně byla zdůvodněna žádostí ze strany žst Přerov, ale jen, pokud hned po R jede Os. Nějak jsem to, koukám, popletl. Ještě mi není ani čtyřicet a už začínám mít problémy s pamětí. Ach jo.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Sobota, 01. února 2020 - 16:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 10-2011
Možná jsem ve špatném vlákně. Mohu se zeptat, kdy začnou výluky v Dluhonicích, rušení přejezdů a výstavba nadjezdu? Děkuji. [happy]
Sobota, 01. února 2020 - 19:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 5-2002
To je dotaz spíš do tratí na Střední Moravě [happy] .
Pondělí, 03. února 2020 - 07:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2016
Vlasak-pomůže toto? https://zdopravy.cz/dvouleta-modernizace-krizovatky-koridoru-u-pr erova-zacina-cestujici-cekaji-velke-vyluky-41496/
Úterý, 03. března 2020 - 08:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 1-2015
Můžu říct, že zrušení Ex Helfštýn a nahrazení EC Rakousko-Polsko byl ze strany ČD fakt super krok. Sobotní cesta do Ostravy, kdy polovina kupéček byla obsazena dvojice smradlavých, ožralých a hlučných Poláků, kteří v nich spali po dvou, díky čemuž byl vlak narvaný, byla opravdu skvělým zážitkem. Fachmani se očividně vraceli z pracovního týdne, který zakončili chlastačkou z pátku na sobotu. Průvodčí to neřešila (ale ani se jí nedivím, tipuji, že na základě dřívější zkušenosti věděla, že to nemá smysl.), vrcholem všeho bylo to, když si na stolečku kupé dávali čáru, což už je na druhou stranu drzost, vycházející z nezájmu vlakového personálu o regulaci jejich chování.
Sobota, 07. března 2020 - 18:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7356
Registrován: 12-2011
To byl krok ze strany MD a ne ČD. A není na tom nic špatného.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Hook
Neděle, 08. března 2020 - 11:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 3-2005
To byl krok ze strany MD a ne ČD. A není na tom nic špatného.

To samozřejmě špatné je.
Neděle, 08. března 2020 - 16:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2014
Proč?
Neděle, 08. března 2020 - 17:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 12-2011
Ono je špatně, že se v sobotu ráno dá dostat z Vídně do Polska, což dřív možné nebylo? Už to nehulte.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Hook
Neděle, 08. března 2020 - 18:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2312
Registrován: 3-2005
Ty vnitro Ex prázdné rozhodně nejezdili a kdo má žaludek na to, cestovat s ožralou polskou svoločí, ať si EC klidně jezdí.
A poznámky o hulení si laskavě nechte domů pro svoji starou, nevím o tom, že jsme nějací kámoši, díky.
Neděle, 08. března 2020 - 18:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 12-2011
Takže když se na věc podívám vaší logikou, tak zhoršíme dopravní oblužnost z Vídně do Polska jen kvůli tomu, aby si nějaký Hook mohl zabrat kupéčko pro sebe [crazy] Je dobře, že dopravu neorganizujete, protože já tento spoj na konci roku do Polska využil. Na vaši hloupou myšlenku jste dostal hloupou odpověď, nic víc.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 08. března 2020 - 19:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 9-2007
Intelpetře, to je v pořádku. V demokracii je prosto dáván všem názorům, alespoň si pak lépe dotváříš obraz o některých diskutujících. [wink] Názor má přirozeně každý, důležité je, aby autor podobně debilních názorů neměl žádné kompetence v dané problematice. Pokud totiž dotyčnému vadí fakt, že vlakem jezdí cestující, tak je jen dobře, že o ničem nerozhoduje.

Snad sem zabrousí pan T.H., tady má moc pěkný důkaz o tom, že i přes navýšení vlaků AT/HU - PL přes Břeclav a Ostravu vozívá přes hranici stále víc a víc cestujících. [biggrin]
Neděle, 08. března 2020 - 23:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 2-2011
mirra_cze:
"Můžu říct, že zrušení Ex Helfštýn a nahrazení EC Rakousko-Polsko byl ze strany ČD fakt super krok."
Hook:
"To byl krok ze strany MD a ne ČD. A není na tom nic špatného.
To samozřejmě špatné je."
Teda, to jsou zas perly.[crazy]
mirra_cze:
"vrcholem všeho bylo to, když si na stolečku kupé dávali čáru, což už je na druhou stranu drzost, vycházející z nezájmu vlakového personálu o regulaci jejich chování."
Co bránilo Vám abyste zavolal policii anebo situaci řešil v kooperaci s vlakovou četou? Mám pocit, že jste alibista co akorát ukazuje prstem na ostatní a sám se nepřičiní na zjednání nápravy. Místo toho si jdete stěžovat na Káčko, jak jsou na ČD/MD zlí, protože protáhli vlak za hranice a jezdí tím někdo i jiný než vy. Info pro vás: Ten vlak totiž nemůže za to, odkud kam jede a že v něm jezdí i cestující [cunik].
Neobhajuju smradlavé ožralce, ale fakt si nepamatuju, kdy byl některý z těch vlaků narvaný tak, že jsem si neměl kam sednout.