Diskuse » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 08. 3. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse RegioJet do 08. 3. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 04. března 2020 - 23:16:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 7-2017
Zase je potrebné povedať, ze LE kúpil nové súpravy, kym RJ dotiahol vozne zo Západu, ale súhlasím, ze dnes by uz mal mať dosť prachov na nákup ďalších jednotiek.Na druhej strane ak RJ vykape mašina na 1020/1021, tak to znamená šialené meškanie.
Čtvrtek, 05. března 2020 - 09:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11185
Registrován: 8-2012
Což se třeba o Arrivě říct nedá
Jen tak na povzbuzení modrého hejtování [crazy] - co je na Arrivě nezodpovědného a nespolehlivého?
je to dáno čtyřicetiletým vymýváním mozku z východu
Ale kdepak, Češi si ty mozky vymývali sami a dobrovolně.
電車オタク
Čtvrtek, 05. března 2020 - 17:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 7-2017
Zase je potrebné povedať, ze LE kúpil nové súpravy, kym RJ dotiahol vozne zo Západu, ale súhlasím, ze dnes by uz mal mať dosť prachov na nákup ďalších jednotiek.
Nic z toho nerozporuji, ten problém byl spíš v neexistující záloze, nebo jakémkoli jiném řešení, které by zabránilo odříkání spojů.

co je na Arrivě nezodpovědného a nespolehlivého?
No tak možná jsem dost hloupý, ale s nástupem na závazkové linky jsem si já osobně myslel, že Arriva bude mít nejmenší problémy. A ono to bylo naopak.

ak RJ vykape mašina na 1020/1021, tak to znamená šialené meškanie.
To je fakt. Ale když se to stane na SK, tak RJ nemá až takové potíže pro oratové spoje vypravit náhradní soupravu, přeházet oběhy, převézt cestující v ČR následujícím spojem atd. Odřeknutí spojů bez náhrady, to se týká snad jen opravdu živelných pohrom, kdy stojí celý provoz. A mimochodem - při "ledové apokalypse" pár let zpátky, kdy na koridoru stál provoz několik dní, i tehdy dokázal nějaké náhradní spoje vypravit.
Čtvrtek, 05. března 2020 - 18:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11199
Registrován: 8-2012
No tak možná jsem dost hloupý, ale s nástupem na závazkové linky jsem si já osobně myslel, že Arriva bude mít nejmenší problémy. A ono to bylo naopak
OK. Ale já se vás ptám na to, co je podle vás na Arrivě nezodpovědného a nespolehlivého.
電車オタク
Čtvrtek, 05. března 2020 - 18:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7348
Registrován: 12-2011
Věděl by někdo oběh patrových souprav na trati 131? Díky.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 05. března 2020 - 19:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 2-2018
tam jezdí ty ex červené? S jakou lokotkou? Já bych díky za fotky.
Čtvrtek, 05. března 2020 - 20:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 7-2017
OK. Ale já se vás ptám na to, co je podle vás na Arrivě nezodpovědného a nespolehlivého.

Nespolehlivé byly problémy s vozovým parkem, které jednak měly za následek náhradu v retro soupravách a jednak značná zpoždění (převážně asi rychlíky), tj. věci, které se můžou stát, ale neměly by se stávat (dlouhodobě a pravidelně) a způsobují, že se cestující na vlak nemůže spolehnout (jinými slovy mimořádnost způsobená stranou dopravce).

Nezodpovědné jsou pak problémy provozní, typu odbavovací systém (jízdenky), informační systémy, značení vlaků. Sice netvrdím, že to tak bylo, ale zvenku to působí dojmem, že se na to firma zkrátka vykašlala a v kontextu toho předchozího problému to pak vypadá, že tyhle "detaily" se začaly řešit až za provozu ve druhé vlně, protože prioritou bylo, aby vůbec zvládli vyjet v termínu.

Ať mi to nemá nikdo za zlé, ale v listopadu se tady i v médiích šířily zvěsti o tom, jaký propadák bude provoz RJ na lince R8, zatímco problémy u Arrivy asi nikdo nečekal. Výsledek byl celkem opačný, budu se opakovat, ale dost mě překvapilo, kolik věcí RJ dokázal za 10 měsíců od podpisu smlouvy vychytat, připravit, opravit a vylepšit (ve srovnání s tím, co nedokázal na komerční lince za téměř 10 let).
Čtvrtek, 05. března 2020 - 22:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 5-2008
Ernie: no asi moc záložních souprav pro R8 nemá , to se ukázalo při "spadnutí" drátů v Rousínově , zatím asi nemá zkušenosti při výlukách na jednokolejné trati . To uvidíme za 10 dní , kdy začíná 45dní dlouhá výluka Přerov - Kojetín. Je fakt , že při "vyřezávacích " výlukách už netrval na tom , že bude obracet soupravy v nácestných stanicích . Ale dispečerské aparát má moc slabé

(Příspěvek byl editován uživatelem parmezano.)
Don Parmezano
Čtvrtek, 05. března 2020 - 23:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9277
Registrován: 5-2007
Ernie: Záloh na R8 moc nie je, pretože sa pravidelne používa jedno "kreatívne" opatrenie na zrážanie meškania na obrate. Pri meškaní väčšom ako 20 minút sa proste natvrdo vynechá Brno hl.n. a odkloní sa Černovice (Slatinská) -> Černovice-Táborská -> Židenice -> Královo Pole. Cestujúci sú z vlaku vysadení na Židenicích a odkázaní na dopravu po vlastnej ose. Pre prestupujúcich, alebo smerujúcich na juh Brna, je to často veľmi mrzuté.
Pátek, 06. března 2020 - 00:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 1-2016
Pokud by RJ odešel z linky na Vídeň, tak by se hlavně stalo to, že by cestování bylo zase dražší, hezky s "příplatkem" za místenku atd. A nastal by (nejen) dříve obvyklý opruz, že u ČD jsou dvě jízdenky z Brna za "akční" cenu (většinou vyšší než u RJ cena normální) a třeba třetí cestující jede za "plnou" nebo ho infolinka pošle, že si ten třetí má skočit na nádraží k pokladně, že tam třeba ještě akční lístek dostupný bude. Poslední dobou je lepší si stejně jízdenky koupit u OBB, pokud mají dostupné "akční", vycházejí většinou levněji než u ČD, o první třídě ani nemluvě.
No a hlavně by ubylo spojů, ČD by to prakticky neměly čím posílit místo RJ a ani by nechtěly, prostě by zůstal 2h takt. A pokud se chci ve vlaku najíst, tak doufat, že nepojede "červený" RJ OBB.
A otázka je, zda by RJ odešel z celé linky nebo by zachoval spoje jen na Brno - Praha v daných časech.

Nebo stručně - stalo by se to, že by se zhoršilo cestování většině cestujících, snad kromě těch, co by do žlutozla nikdy nevlezli. Ale ti by pak zase mohli remcat, že jsou "jejich" vysněné railjety nějak víc přecpanější.
Pátek, 06. března 2020 - 07:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11205
Registrován: 8-2012
Nespolehlivé byly problémy s vozovým parkem, které jednak měly za následek náhradu v retro soupravách a jednak značná zpoždění
I přes intenzivní zveličování nejen tady, ale i třeba na Sůrowebu (on má nějaký osobní problém s Blažkem, čímž se to přes liberecké výkony prokopírovalo na celou Arrivu) nepřekročily problémy začátku provozu nějaký očekávatelný rámec a vymizely během tří neděl (o čemž svědčí už to, že dnes v tématu Arriva hejtují z nedostatku jiných témat provedení informačního systému). Postupně se taky ukázalo, že spousta z toho byly lži a nactiutrhání (např. jazyková (ne)vybavenost), ale někteří jedinci to klidně papouškují dodnes.
Co je "nezodpovědného" na informačních systémech a značení vlaků, to mi není jasné už vůbec, ale OK, beru to jako potřebu najít si aspoň něco.
Ať mi to nemá nikdo za zlé, ale v listopadu se tady i v médiích šířily zvěsti o tom, jaký propadák bude provoz RJ na lince R8
Ježišmarjá, zdejší pičusy chronicky hejtující Žlutozlo to baví už devátým rokem, tyhle "zvěsti" samozřejmě přijít musely... no a klasická modrogumácká latina, jak Jančura do švestek nevydrží - nepřežije zimu - na jaře zkrachuje - tohle léto bude jeho poslední, ta taky jede ve stejném rozsahu.
電車オタク
Pátek, 06. března 2020 - 08:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10376
Registrován: 4-2003
T. H.:Ježišmarjá, zdejší pičusy chronicky hejtující Žlutozlo to baví už devátým rokem, tyhle "zvěsti" samozřejmě přijít musely... no a klasická modrogumácká latina, jak Jančura do švestek nevydrží - nepřežije zimu - na jaře zkrachuje - tohle léto bude jeho poslední, ta taky jede ve stejném rozsahu.


Ostatně v únorové Dráze kdosi píše v obsáhlém článku, že na lince R8 nepřinesl Regiojet očekávané zvýšení kvality. Což samozřejmě není pravda, navíc patrně zcela záměrně zapoměl na fakt, že RJ na železniční síť v ČR dovezl pro provoz linky R8 dalších nějakých padesát slušných vozů a slušné vozy ČD, které linku R8 opustily, mohou udělat parádu ještě i jinde, což se tak i děje. Tohle je ale pro modrogumy naprosto nezkousnutelná hořká pilulka...


Ostatně situace opět jako přes kopírák z minulých let: Dovezou li slušné vozy ze zahraničí ČD, provolává se sláva a vedou se řeči o blahodárném vlivu na železniční dopravu, doveze li je ale RJ, mlčí se, nebo se prohlásí cosi o smetišti Evropy [crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pikehead
Pátek, 06. března 2020 - 08:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5968
Registrován: 3-2007
Díky za zmínku o únorové Dráze - taky mi tam některé pasáže přišly víc namodro než považuju za odpovídající realitě...
Pátek, 06. března 2020 - 08:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10047
Registrován: 4-2003
Nespolehlivé byly problémy s vozovým parkem, které jednak měly za následek náhradu v retro soupravách

Poslyšte Ernie.... Vy jste byl u toho jako cestující a obyvatel okolí trati, anebo jste o tom "jenom četl" a papouškujete to dál?

Brejlovec vyjel na sever celkem třikrát, z toho jednou to netopilo... katastrofa. Kolik těch vlaků už celkem od změny GVD vyjelo? 400 ?

A hlavně naprosto příznačně vznikla spousta fotek. Stejně jako u kousek severněji vznikla v minulosti spousta fotek zubačky tlačící do kopce 4 dlouhý Bamy, když byly v Harrachově závody. Ale z běžnýho každenního provozu "kdy se nic zvláštního nestalo a není co hlásit" příznačně až tak moc fotek není.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

D.S.
Pátek, 06. března 2020 - 08:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 12-2017
TN26:
" A pokud se chci ve vlaku najíst, tak doufat, že nepojede "červený" RJ OBB.
"
Hlavně, že u Jančury se dá normálně najíst. Jinak i v červeném rj je myslím nějaké teplé jídlo za české ceny.
Pátek, 06. března 2020 - 09:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10378
Registrován: 4-2003
Pikehead:Díky za zmínku o únorové Dráze - taky mi tam některé pasáže přišly víc namodro než považuju za odpovídající realitě...

Není zač [wink].

Bohužel od mnoha lidí patřící k modré armádě nelze čekat nic jiného, než modrý pohled neodpovídající realitě [sad]. Přitom ČD by ještě měly tak padesátku vozů Bmz od OeBB nakoupit a pak by se snad už spolu s novými netrakčními jednotkami se podařilo konečně vyhubit vozy řad A, B, AB a BDs z běžného provozu...
Pátek, 06. března 2020 - 09:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 7-2017
Bram: Od ÖBB nebude nejspíš už ani kolo. Sami nemají.
Pátek, 06. března 2020 - 09:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10379
Registrován: 4-2003
Tantin 27: Od ÖBB nebude nejspíš už ani kolo. Sami nemají.

Ale ranžíry v Mukranu a Karsdorfu, kde má sekáč DB jsou stále plné [wink].
Pátek, 06. března 2020 - 10:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13140
Registrován: 5-2004
"Vy jste byl u toho jako cestující a obyvatel okolí trati"

Nevím jak Ernie ale já jakoobyvatel okolí tratě (a potkávající to na nádražích) jsem soupravu brejlovce + BDs + nějakého lehátka vídal na Švejkách prakticky denně. Prakticky tutéž soupravu na kterou tady kdekdo pyskoval když byla dříve vystavena ČD místo hyder - jen tam nebývalo lehátko ale vesměs ex A.

A realita je taková že v případě poruchy - což se stává a stávat bude - nejede nic, resp. "jede další spoj". Dříve řešeno náhradou osobákem.

PS: kydy o PIDu si nechte od cesty, zdaleka ne každej a zejména na dálkovce je šotouš aby zjišťoval kde, jak a na kolik lístků si má cestu dělit.

Ostatně úbytek cestujících je patrný.
Pátek, 06. března 2020 - 10:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 9-2003
Je potřeba počkat na státní polorežimku, pak alespoň Asdf a Kniebohrer Wölfchen přestanou hejtovat Žlutozlo, u jiných je to zažranější
NOBLE BRICKS
Pátek, 06. března 2020 - 10:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10050
Registrován: 4-2003
Je potřeba počkat

Stačí nežít trudný život Petra Vlčka.

nejede nic, resp. "jede další spoj". Dříve řešeno náhradou osobákem.

Zatímco dneska asi ten následný osobní vlak zrušili, lidem je zakázáno ho použít, atd.


e každej a zejména na dálkovce je šotouš aby zjišťoval kde, jak a na kolik lístků si má cestu dělit

Voni se s tím v reálu k mému překvapení lidi vyrovnávají líp, než bych čekal. To samozřejmě není žádná filipika proti jednotnýmu celostátnímu tarifu.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 06. března 2020 - 12:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4984
Registrován: 5-2002
Bram:
"Ostatně v únorové Dráze kdosi píše v obsáhlém článku, že na lince R8 nepřinesl Regiojet očekávané zvýšení kvality. Což samozřejmě není pravda, navíc patrně zcela záměrně zapomněl na fakt, že RJ na železniční síť v ČR dovezl pro provoz linky R8 dalších nějakých padesát slušných vozů a slušné vozy ČD, které linku R8 opustily, mohou udělat parádu ještě i jinde, což se tak i děje. "

Dřív se nadávalo, jak jsou vozy na lince R8 hrozné, ale najednou dělají parádu jinde [crazy] . Nějaké extrémní zvýšení kvality na R8 nepozoruji, kupéčka mi přijdou téměř jako Beer, navíc tam teda jsou klimatizované velkoprostory, ale zase všechno čtverky. Ale jednička se polepšila, to jo [ok] .
Pátek, 06. března 2020 - 13:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 5-2008
ještě jedna věc , na jedné soupravě vůz č.5 jezdí od začátku provozu, solidně "obuté" , ještě , že nemrzne
Don Parmezano
Pátek, 06. března 2020 - 13:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2017
Přijde mi, že se dost často zapomíná na nižší jízdné a dotaci na prokazatelnou ztrátu. To je argument pro Jančuru sám o sobě [happy]

Myslím, že když budeme ignorovat organizaci prvních výluk, tak jsem na nového dopravce nezaregistroval něco vyloženě negativního.
Pátek, 06. března 2020 - 13:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10381
Registrován: 4-2003
Honza o:Dřív se nadávalo, jak jsou vozy na lince R8 hrozné, ale najednou dělají parádu jinde

Nadávalo se zcela správně protože běžně jezdil mix koženek se slušnými vozy, přičemž koženky mnohdy převažovaly. Ty slušné vozy opravdu už dělají parádu jinde a koženky mohly jít po zásluze konečně do šrotu.

Nějaké extrémní zvýšení kvality na R8 nepozoruji, kupéčka mi přijdou téměř jako Beer, navíc tam teda jsou klimatizované velkoprostory, ale zase všechno čtverky.

Nenasazování vozů řady A, B, AB a BDs zvýšením kvality JE. Pro mne to je dokonce extrémní zvýšení kvality [wink].
Pátek, 06. března 2020 - 14:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 5-2008
A ještě jedna věc , u těch "vyřezávacích " výluk , měly problém maminky s kočárkama , byly odkazovány na NAD ČD z důvodu , že busy RJ tyto kočárky nešli přepravit.
Don Parmezano
Pátek, 06. března 2020 - 14:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4985
Registrován: 5-2002
Bram: Bavíme se o stejné lince? A + AB jsem tam neviděl ani nepamatuji, B většinou plyšizované, jen ty BDs by tam bývali nejčastěji.
Pátek, 06. března 2020 - 14:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10383
Registrován: 4-2003
Honza o:Bavíme se o stejné lince? A + AB jsem tam neviděl ani nepamatuji, B většinou plyšizované, jen ty BDs by tam bývali nejčastěji.

Plyšizované B je stále vůz B, i když v něm není koženka. Stojí jen o něco málo méně za pendrek, než původní koženkové B. BDs to samé v bledě modrém.

Takže ač se mi asi snažíš podsunout něco jiného, tak mi nezbývá nic jiného, než tvrdit, že diskutuji stále o stejné lince, tedy R8 [wink].
Pátek, 06. března 2020 - 15:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4986
Registrován: 5-2002
Psal jsi, že slušné vozy linky R8 dělají parádu jinde a ony vlastně žádné nebyly [wink] . Jedině snad to BDcosi, které mohlo dělat parádu i na Vysočině.

BDs jsou přece pro cestující s dětmi a Bee/Beer mě nějak neuráželi, takže já tvrdím, že extrémní navýšení kvality nenastalo [masinka] .
Pátek, 06. března 2020 - 15:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2018
Bram:
"Nadávalo se zcela správně protože běžně jezdil mix koženek se slušnými vozy, přičemž koženky mnohdy převažovaly.[wink]."

Můžete prosím rozvést jak jste přišel k tomu, že koženky převažovaly? Pokud nepočítám víkendové posily tak na R8 jezdilo 1x Aee145/Aee152/A149, 1x Bbdgmee236 - v Bohumíně bylo 17 kusů, takže Bds se nasazovaly pokud byl Bbdgmee neprovozní, 2x Bee273, 1x Bee272 a 1x B249, které pokud šlo tak se řadilo "plyšizované" jak říkáte. V základu tedy koženka v převaze rozhodně nebyla.
Pátek, 06. března 2020 - 16:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10384
Registrován: 4-2003
Meny:Můžete prosím rozvést jak jste přišel k tomu, že koženky převažovaly?

To je ale jednoduchá odpověď na jednoduchou otázku: Psal jsem: mnohdy převažovaly

Stačilo, když nějaký vůz byl v opravě a poměr koženek ku slušným vozům se nejen vyrovnával, ale občas i otáčel. Je na tom něco k nepochopení?
Pátek, 06. března 2020 - 16:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10385
Registrován: 4-2003
Honza o:BDs jsou přece pro cestující s dětmi a Bee/Beer mě nějak neuráželi, takže já tvrdím, že extrémní navýšení kvality nenastalo

BDs, aneb olezlá koženka, byť mnohdy s plyší, je stále olezlá koženka a na vlaku objednávaném MD v roce 2020 již nemá co pohledávat.

Mne také neurážely vozy Bee/Beer a jak jsem již psal: Tyto vozy dělají parádu někde jinde, ty se nikam nevypařily [nene]. Je to takto snad už konečně pochopitelné?
Pátek, 06. března 2020 - 16:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10899
Registrován: 12-2009
zapomíná na nižší jízdné
Přes objednávku na eshopu. Na pokladně už vyšší, do konkrétního vlaku, pokud do jakéhokoliv, ještě vyšší. A tam, kde pokladny nejsou nebo při nástupu do vlaku ještě vyšší.

Nedávno známá chtěla z Třince do Ivanovic. Prý na jednu jízdenku pokud možno.[proud] Takže ve výsledku tři, které si musela koupit při přestupech. Internetem neumí.

Když jsem to hledal na jednu jízdenku, tak s ČD by musela dlouho čekat v Olomouci. Pokud by byl přípoj a jela tak, i s delší cestou by to vyšlo téměř stejně jako při nakupování v pokladnách při přestupech.
Samozřejmě o něco delší čas cesty.
Pátek, 06. března 2020 - 16:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10386
Registrován: 4-2003
Ohl: Internetem neumí.

Tak na to je jednoduchá odpověď: Ať se to konečně naučí. Internet tu začal ve velkém před dvaceti lety, takže času na to bylo dost. Smutné je, že nejsložitější systém na nákup jízdenek po internetu mají bohužel ČD [sad].
Pátek, 06. března 2020 - 16:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10900
Registrován: 12-2009
Bds jezdily na R8 jen v případě nouze.
Rovněž kromě pátku a neděle bylo v soupravě jen jedno opravdové B, z 90% ne v kožence.

Nicméně zlepšení dnes je. Při brzdění není hučení od zdrží, ve většině vozů jsou k potěše šotoušů otvírací okna.
Pátek, 06. března 2020 - 16:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2018
Bram:
"Stačilo, když nějaký vůz byl v opravě a poměr koženek ku slušným vozům se nejen vyrovnával, ale občas i otáčel. Je na tom něco k nepochopení?"

K nepochopení to rozhodně není, chápu jak to myslíte, ale asi máte špatné statistiky [happy]

Když byl nějaký vůz v opravně tak se nahradil jiným vozem stejné/podobné řady, rozhodně se místo Bee272/273 neřadilo B - pár výjimek určitě bylo, ale rozhodně nesouhlasím, že poměr koženek se vyrovnával nebo dokonce otáčel. (stále platí, že se bavím o základní soupravě)
Pátek, 06. března 2020 - 16:19:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10901
Registrován: 12-2009
Ať se to konečně naučí
Holt budou muset všichni nad 50 let dostat příkaz k povinnému doučení se. [proud]
Nebo doufat, že je covid 19 zahubí.
Pátek, 06. března 2020 - 17:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10387
Registrován: 4-2003
Ohl:Holt budou muset všichni nad 50 let dostat příkaz k povinnému doučení se.

Dvacet let je více než dostatečná doba na to, aby se člověk naučil klikat na ikony a klofat dvěma prsty do klávesnice. Mimochodem, padesátiletí lidé jsou dnes v podstatě mladí lidé a s internetem umí.

Jinak jde o klasickou výmluvu těch, kteří chtějí mít všechno na podnose připravené a nechtějí přitom hnout ani prstem. Nic nového pod sluncem [wink].

Takoví ať si čekají s rukama v klíně bez zájmu o svět třeba na smrt, ta si pro ně přijde časem sama, pro to fakt nic dělat nemusí. Kolik ale takových lidí je? Většinou jsou i lidé po šedesátce velice aktivní, sportují, cestují, zajímají se o svět a je velice milé, když si s pětaosmdesátiletou babičkou mojí přítelkyně mohu popovídat o historii (to je její hobby) a rozebrat nové poznatky či různé zajímavosti, o kterých se dočetla. Když se chce, tak to jde [wink].

Což ale neznamená, že to jde vždy, někteří starší lidé jsou rádi, že žijí a že se ještě jakž takž dokáží o sebe postarat... Ale ti už nikam necestují, jejich akční rádius je mnohdy jen z bytu k lavičce před domem...
Pátek, 06. března 2020 - 17:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 7-2017
Bram:
"Smutné je, že nejsložitější systém na nákup jízdenek po internetu mají bohužel ČD [sad]."
V čem je nejsložitější? Pro mě je tedy výrazně časově složitější nákup online třeba u GWTR… U ČD to mám na pár kliků.
Pátek, 06. března 2020 - 17:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11209
Registrován: 8-2012
ranžíry v Mukranu a Karsdorfu, kde má sekáč DB jsou stále plné
Nejen. Třeba SNCB zrovna nabízí celostránkovým inzerátem v Global Railway Review 500 osobních vozů typu M4m, čili jakési ekvivalenty honeckerů (které tu mají spousty advokátů) včetně středních vstupů, modernizace na přelomu tisíciletí, 160 km/h, uzavřené WC, klima, zásuvky... vagónů je jako sraček, to jen my si tu furt musíme opěvovat rozhrkané görlitzy s mlátivým bremscajkem, vždyť jsou - ó hosana - ohadrované a s naštětkovaným umakartem! (No, tím bych se nechal oslnit naposled tak v roce 1999.)

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pátek, 06. března 2020 - 17:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11211
Registrován: 8-2012
Internetem neumí
No tak holt bude mít drahou jízdenku a kupovat si ji na přestupech.

P.S. Já jsem fakt hodně zvědavý na to, jak budeš hejtovat u "jednotného státního tarifu", který ale nebude obsahovat režimku. Protože to bude zlomový okamžik, kdy odpadnou vlčkové s polorežimkama a "známé z Třince" a modrogumídci se budou muset odkopat. (Že si to domluví u kamaráda Andreje, na to bych radši nespoléhal - kompenzace jiným dopravcům by ho stály dost peněz a proč, když jeho voličům stačí dát koblihu.)
電車オタク
Pátek, 06. března 2020 - 18:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 7-2017
Ježišmarjá, zdejší pičusy chronicky hejtující Žlutozlo to baví už devátým rokem, tyhle "zvěsti" samozřejmě přijít musely... no a klasická modrogumácká latina, jak Jančura do švestek nevydrží - nepřežije zimu - na jaře zkrachuje - tohle léto bude jeho poslední, ta taky jede ve stejném rozsahu.
Tak nebylo to jen tady, byla o tom třeba reportáž v hlavních zprávách na ČT od jistého pána. Tj. daleko větší dosah, zatímco tady chodí lidi, kteří buď mají svůj názor hned nebo si ho udělají, v TV ho získají aniž by museli vědět o co jde (ostatně na to narážíte).

.. Vy jste byl u toho jako cestující a obyvatel okolí trati, anebo jste o tom "jenom četl" a papouškujete to dál?
Nebyl, nejsem z té oblasti, určitě si těmi vlaky někdy vyrazím, ale spíš přes léto. Nemusíte mě považovat hned za hatera: pokud vím, tak ostatní dopravci kteří šli v prosinci do závazku, zatím pokuty nedostali. Já jsem jen řekl, že mě jejich spuštění provozu zklamalo a zrovna u nich bych čekal nejméně problémový rozjezd.
Pátek, 06. března 2020 - 19:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14846
Registrován: 12-2007
pokud vím, tak ostatní dopravci kteří šli v prosinci do závazku, zatím pokuty nedostali.
Což mimochodem může znamenat (kromě toho, že Arriva skutečně je nejméně spolehlivá) např. různý stupeň přísnosti objednatelů (včetně toho, že některý objednatel, který od 12/2019 automaticky prodloužil kontrakt o dalších 10 let dosavadnímu dopravci, na nějaké podmínky plnění včetně pokutování za větší než velmi malé % spojů odjetých či více zpožděných z důvodů na straně dopravce) atd.

Tak dodám, že kromě (konečně aspoň) "přání řešit" výpadky ČD (můžou si v této věci udělat "čárku" i za dnešek) přece jen nějaký kraj také má; a stejně tak Arriva není jediným pokutovaným neČD dopravcem.
Pátek, 06. března 2020 - 19:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 578
Registrován: 7-2017
Já bych téma Arriva uzavřel (o tom tohle vlákno není) připomenutím, že jsme ho spustili na popud úvahy, co zabrání regiojetu, byl-li by býval jediným dopravcem, bez upozornění přerušit provoz a nechat cestující na holičkách (nebo v autobusech). Což právě zmiňovaná arriva u své komerční linky provedla. Opravdu jí nechci křivdit ani trollovat, jen mě zkrátka jejich nástup velmi zklamal.
Pátek, 06. března 2020 - 19:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13141
Registrován: 5-2004
"Při brzdění není hučení od zdrží"

To ne ale pískání od kotoučů. To co dnes zastavovalo na hlaváku se vyrovnalo klasickejm Ypsilonum.
Pátek, 06. března 2020 - 20:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13142
Registrován: 5-2004
"Protože to bude zlomový okamžik, kdy odpadnou vlčkové s polorežimkama"

To nejspíš ano. A tipnu si že odpadne daleko víc lidí a pocítí to celá VHD podobně jako už letecká. Akorát tarif bude jen podpůrná záležitost.
Pikehead
Pátek, 06. března 2020 - 20:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5972
Registrován: 3-2007
Cože? Letecká doprava pociťuje zrušení polorežimek? Oni tam nějaké měli? A máte pocit, že epidemie silnějšího chřipkového viru je dobrý základ pro predikci dlouhodobého vývoje v oboru, který ještě před půl rokem praskal ve švech?
Pátek, 06. března 2020 - 20:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10903
Registrován: 12-2009
se vyrovnalo klasickejm Ypsilonum
I 460 si říkají, že se jim snaží vyrovnat.[proud]

Ale uvnitř to snad tak není slyšet, podobně jako i v 460.

Nicméně je fakt, že začínají pištět i vozy jiných dopravců, byť ne tak hlučně.
Asi každý hledá nejlevnější obložení.
Pátek, 06. března 2020 - 20:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11216
Registrován: 8-2012
pokud vím, tak ostatní dopravci kteří šli v prosinci do závazku, zatím pokuty nedostali
Dostaly třeba pokutu vůbec někdy České dráhy? (Dostaly, za zpožděný nástup 840, ale tu s Libereckým krajem pak vyšmelily za "investici do zlepšení kultury cestování" = za ty prachy v Jablonci na nádraží vymalovaly. Ale co třeba teď Olomouc a nedodané slíbené GTW 2/6, to není nezodpovědné a nespolehlivé?)

pocítí to celá VHD podobně jako už letecká
V letecké dopravě se v prosinci zrušily (polo)režimky? [coze][biggrin]
(P.S. Mám tu něco pro vlčka: Air Asia unlimited pass [lol])
電車オタク
Pátek, 06. března 2020 - 22:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10059
Registrován: 4-2003
A tipnu si že odpadne daleko víc lidí

Místo soutěže o zlatý hřeb budou na jiném fóru soutěžit o zlatý ventilek. Už aby to bylo.[lol]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 06. března 2020 - 23:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 8-2017
Bram:
"Tantin 27: Od ÖBB nebude nejspíš už ani kolo. Sami nemají.

Ale ranžíry v Mukranu a Karsdorfu, kde má sekáč DB jsou stále plné [wink]."

A budou stale plnejsi, v nasledujicich 5 letech se ma vyradit cela vozova flotila DB, tzn. asi 950 vozu/srotu.
Sobota, 07. března 2020 - 07:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2011
 Holt budou muset všichni nad 50 let dostat příkaz k povinnému doučení se.
Sdílet různé fake news typu " tohle vám na ČT neřeknou a ZĎÝLEJTE NEŠ TO ZMAŽOU " a posílat si je mailem umí důchodci dobře, ale koupit si jízdenku chudáci nedávají, proto by se měli ty soukromníci zrušit a pěkně postaru mít radši jednoho dopravce s jednou jízdenkou. [crazy]
Sobota, 07. března 2020 - 11:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 7-2017
Ale co třeba teď Olomouc a nedodané slíbené GTW 2/6, to není nezodpovědné a nespolehlivé?

Je. A já jsem snad někde vyzněl jako modroguma, která chce všude ČD? Ne, já chci soutěže a rovné podmínky pro všechny dopravce. Se vším všudy, včetně případných sankcí. A taky podle mého případné pokuty nebo sankce by měly být nějakým způsobem převedeny do výhod pro cestující, protože nedodržení podmínek smlouvy odse*ou právě cestující, pro úředníka je to jenom byrokratická záležitost.
Sobota, 07. března 2020 - 11:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10905
Registrován: 12-2009
pěkně postaru mít radši jednoho dopravce s jednou jízdenkou
Jeden dopravce asi nebude, ale jedna jízdenka ano. Zrovna teď v rádiu něco říkali o tom, že by měla být na veškerou dopravu.

První vlaštovky se objevují, třeba ostravská ODIS -kraj,ČD,PID.


"Postaru" to mají ve více zemích a platí i na lodě, busy, MHD...

Je to zajisté špatně.[proud]
Sobota, 07. března 2020 - 12:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11221
Registrován: 8-2012
Nastoluje to ovšem otázku, jestli Matka Kojná Dráha zaplatí svým ovečkám státorežimku, nebo se jí modří budou snažit domoci nějakým nadstandardním způsobem (protože oni jsou přece ti jediní správní nositelé železničářských tradic), nebo prostě budou mít akorát ČD-only verzi a "obhajoba zájmů obyčejných cestujících" skrze požadavky na návrat k všeobjímajícímu Dopravci bude vyznívat stále křečovitěji [crazy]
電車オタク
Babilon
Sobota, 07. března 2020 - 13:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4338
Registrován: 12-2007
První vlaštovky se objevují, třeba ostravská ODIS -kraj,ČD,PID.
ODISka nemá se společnou jízdenkou nic společného. Je to jenom nosič.
Sobota, 07. března 2020 - 13:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10906
Registrován: 12-2009
Je to jenom nosič.
Ovšem fyzicky je to jedna. Pokud bude mít někdo nahrané všechny možnosti, vytáhne jednu kartu a nebude řešit, co je na čipu a co se děje při "pípání" v tramvaji či vlaku.

budou mít akorát ČD-only verzi
Někdo bude požadovat, aby tam měl i PID, když je z Ostravy a do Prahy jede jednou za rok?
Sobota, 07. března 2020 - 16:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11222
Registrován: 8-2012
Někdo bude požadovat, aby tam měl i PID, když je z Ostravy a do Prahy jede jednou za rok?
Už si chystáš alibi, že tu R8 přece režimkáři nepotřebují, protože s ní vlastně nejezdí?
Ty hrozny jsou jistě kyselé [happy]
電車オタク
Sobota, 07. března 2020 - 17:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 2-2018
ještě jsem se nedozvěděl, jestli režimka je vázaná na občanku neboť někteří to v hospodách u nás prodávají.
Neděle, 08. března 2020 - 14:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10912
Registrován: 12-2009
Na popce při kontrole vyjede i ksicht. Prodávat se sice může, ale nabyvateli to bude prd platné.

tu R8 přece režimkáři nepotřebují
Na Ostravsku to žádná velká komplikace není.