Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Teplicích » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 16. 10. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 16. 10. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 02. května 2021 - 11:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2021
Ani jsem nevedela že řidiči kreport v Teplicich tolik znají. Dneska rano to bylo celkem žhavé téma na kuřarně. Takže se take přidavám k nesouhlasu kolegů zde na diskuzi k uživajícímu Saliwer. Význam tato sidkuze má.
Neděle, 02. května 2021 - 18:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 1-2011
Nevím jestli znali, ale už to nějaký "kolegové" roznášejí. Že se prý něco chystá. Tak snad se nenajde nějaký revizor - společník, který vynese informace a budou padat hlavy. Zavést pravidlo třikrát a dost. Samozřejmě se může stát omyl, proto bych nejdříve chybné odbavení ohodnotil vytýkacím dopisem a po třetí by prostě dostal výpověď na paragraf. Prodavačka v Kauflandu si taky nesmí vzít párek zadarmo. Je to krádež jako nevydávání lístků.
Neděle, 02. května 2021 - 21:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6593
Registrován: 6-2005
Jízda bez jízdního dokladu je vlastně krádež veřejné služby. Jenže služba není tak viditelná,jako ten rohlík.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 02. května 2021 - 21:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2021
No páni a dámi. vy tu řešíte Teplice a nemáte šajnung co se děje v Bílině. Ale tam je to pod ochranou samotnejch odborů. Takže až to stopnou v teplicích a arrivě zůstane bílina, tak vydělat do bíliny. Sice je to po 5 korunách ale lístek tam snad nikdy nikdo neviděl. Teplice, teplice ale arriva jezdí i v bilině.}
Neděle, 02. května 2021 - 21:26:59  
Neregistrovaný host
Jsem rád, že i tak to udělalo svou službu, mluví se o tom a řidiči budou opatrnější. Taková diskuze, udělá mnohdy více práce než samotný nejoblíbenější úředník pan Č. [ok] Skvělá práce, lidi.
Chamelik
Úterý, 04. května 2021 - 07:37:30  
Neregistrovaný host
Dobrý den,
Již jsem nechtěl zde vystupovat, ale musím. Pane *****, co to tady píšete? Třikrát a dost? Za 15 let, kdy jsem řidičem autobusů, jsem chybně vytisknutý lístek opravil stornem a cestujícího jsem řádně odbavil (a to i v době, kdy žákovské a studentské slevy byly rozděleny). Dnes je jen základ a sleva, na kterou má nárok každý po předložení průkazu nároku na slevu, pokud mu není tedy 6 let, že. Další věc, pokud někdo chce do Dubí, nedám mu přeci lístek do Krupky. Tak jaké chybné odbavení, tím vytváříte prostor pro krádeže.
Pokud přijede okolo 18 dne jeden revizor/ka a provede kontroly tak, jak je zvykem, brzy se vrátí vše do starých kolejí. Za dva měsíce zde budeme opět vesele diskutovat na toto téma, než celou diskuzi někdo nesmyslně smaže.
A závěrem jedna aktuální zpráva. Věřím, že budou padat hlavy. Vedení Arrivy začíná rozpletat tajemství našich skutečných jmen, tedy těch zde diskutujících včetně mě. Některá, dle dnešních aktuálních informací již zná. Pojďte tipovat, čí hlavy budou padat.
Úterý, 04. května 2021 - 09:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2011
Vedení Arrivy si konečně může také rozplést konečně všechny zloděje. Já si za svým stojím. A co jako chce Arriva vlastně vyšetřovat ? Zatím zde nebylo napsáno nic, co by nebyla pravda. Práce řidiče v Arrivě je poslední rok spíš pro ostudu. Rozhovor s exkolegou kdysi z ČSAD : "Tak co, kde pracuješ ? Už sme se dlouho neviděli. Furt jezdíš ? Jojo. Jezdim furt v podniku v Teplicích. Jo v Arrivě ? No jo, tam si pěkně vyděláš co ?
A čí hlavy ? Hlavně hlavy zlodějů a lupičů.
Chamelik
Úterý, 04. května 2021 - 10:08:58  
Neregistrovaný host
Vedení Arrivy většinu zlodějů zná, jsou to stále ti samí. Jenže jich je dost, vyhodit všechny není možné, to by ráno toho moc nevyjelo. Ale udělat pořádný a razantní krok.
1. Nechat řádně provést kontrolu jízdenek několika revizory tak, aby si řidiči nestihli dát vědět
2. Zloděje okamžitě vyhodit, nikoliv strhnout odměny.
3. Případ zveřejnit jako odstrašující případ, aby každý věděl, že si to Arriva nenechá líbit.
Tato debata je sice plodná, ovšem dokud to zde funguje stylem, jakým to tady funguje, tak nevím.
Pro příklad. Revizorka vychytala řidiče, který má ve voze 20 cestujících, z toho odbavené 3 (protože jeli na kartu). Sama tvrdí, že je to taková hrůza, že to nemůže dát ani do zápisu.
Nebo, vychytá ve voze 7 bez lístků, napíše zápis a řidič přijde o odměny. A je mu to jedno, protože má 7 černých pasažérů jako průměr za spoj, tj 70 korun, spojů za směnu udělá třeba 10, ať se to dobře počítá, tj 700, směn má v měsíci 20, tj 14 tisíc. Asi ho fakt nebolí, že zrovna přišel o odměny. Mimochodem, jsou mezi námi i lepší borci.
To je realita Teplic, o které každý ví, žádné pomluvy nebo urážky a tentokrát souhlasím s panem Husákem, pracovat u Arrivy je pro ostudu. A za své názory se také nestydím, neurážím nikoho, jen konstatuji fakta, která jsou doložitelná, která nikdo nechce vidět, slyšet a už vůbec řešit.
A proč to zjišťování jmen? Jednoduše, od června má dojít ke snížení počtu spojů až o 20% u krajských linek na Teplicku, tedy pravděpodobně i ke snížení počtu potřebných řidičů. A lépe se přeci vyhazuje 6 nespokojených poctivců než 50 spokojených zlodějů. [biggrin]
Chamelik
Úterý, 04. května 2021 - 10:18:57  
Neregistrovaný host
Pro představu, mluvíme třeba o 40 lidech a průměru 700 za směnu. U jednoho je to 14 tisíc měsíčně, celkem tedy cca 60 tisíc, které chybí v tržbách, a to si myslím, že jsem ještě hodně pod skutečnou cifrou, ale nikomu, nikomu to nechybí a hlavně nevadí. To prostě nechápu.
Úterý, 04. května 2021 - 11:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 1-2011
Víte proč to nikomu nechybí ? Protože se tady takhle krade od začátku integrace a kraj s městem vlastně nikdy nepoznali, jaké by byly skutečné tržby kdyby se nekradlo. [lol] Ono je to tak tragický, že už se musím smát, když to píšu. V našem podniku neexistuje žádná kontrolní činnost a procesy.
A k omezení : Nakonec k žádnému nedojde.
Až zjistí, jestli vůbec odpovědní lidé na městě a kraji mají zájem,kolik peněz jim uteklo, budou si muset zalepit oči, aby jim nevypadly z ďůlku. Takovejch pěknejch autíček co je před vozovnou, jeden se chlubí i pěknym bytečkem, další zase krásnou dovolenou každý rok za desítky tisíc. A víte, co má společného jmenovatele u spousty řidičů ? Exekuce a insolvence. Kde by na to vzali jinde než z trzeb ? To jsou za ty roky miliony !

Nic se rušit nebude


(Příspěvek byl editován uživatelem Husák.)
Úterý, 04. května 2021 - 12:57:47  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74346
Registrován: 4-2003
Pánové (samozřejmě i dámy [happy]), co jsem se aspoň dozvěděl, byla zde mj. uváděna konkrétní jména diskuse nezúčastněných osob. To sem skutečně nepatří, stejně tak jako (další) osobní údaje uživatelů, které zde sami nezveřejní. Už samotná diskuse na toto téma je na hraně, protože může zavdat důvody, aby se zdejší diskuse stala součástí následně vyvolaných sporů (ať už pracovně-právních, tresně-právních atp.), což určitě není v zájmu provozovatele. Sám mazání příspěvků nemám v oblibě (větinou jich musí zmizet mnohem víc, aby pak zbytek dával vůbec nějaký smysl), ale je potřeba se na to dívat z více stran.
Alespoň co jsem si teď přečetl, jedná se o poměrně závažnou věc, ale už mnohokráte se stalo, že pak zrovna ti, co na to upozornili, sami potřebovali, aby daný obsah zmizel... [sad]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 04. května 2021 - 14:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2021
Chamelik : jste chtel napsat 600 tisic. Jestli nejsem úplně hloupá tak je to přes sedum milionů ročně. A to se vyplatí !

(Příspěvek byl editován uživatelem lenkanovakova1989.)
Úterý, 04. května 2021 - 15:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2011
Když na mně Arriva přijde, je to v pořádku. Rád si s nimi popovídám. Vždyť oni si můžou maximálně svoje myslet a vyšetřovat a vyšetřovat. Nikomu nic nemůžou dokázat a toho jsou si moc dobře vědomi. Eventuelní výpovéď bych samozřejmě nepodepsal, neboť si svoji práci plním odpovědně, jsem téměr abstinent (nehrozí tedy nadýchání), jezdím přesně, vůz udržuji a nekradu. Pokud by šlo do tuhého, klidně bych se soudil. Naopak to smrdí trestným činem zanedbání povinností řádného hospodáře, že na řešení dlouhodobého a vleklého problému i přes jasné důkazy z vysoka kašle. A na tohle si dá firma plná zlodějů pozor, že páni a paní vedoucí a páni úředníci ?
Úterý, 04. května 2021 - 15:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6596
Registrován: 6-2005
Martin zlivský: ano, pokud jsou jména, tak smazat, to je jasné, pokud ale je někdo jmenován a zároveň sem ale prokazatelně přispívá, tak zde bych tu úvahu nad smazáním přenechal na jeho osobě, ať rozhodne, jak to zasahuje do jeho osobních práv.

Ke kontrolám, co jsem chodil, tak nevydaná jízdenka řidičem neznamenalo jen zápis, a případné prémie, ale co jízdenka, to i přirážka k jízdnému (za každou nevydanou jízdenku je stanovena přirážka a tu někdo musí zaplatit), a to se bavíma na místě o kolika? 500, 700Kč? 13 nevydaných jízdenek je už hezké číslo. A pokud řidič odmítal, že je to problém cestujícího, tak se cestující dotáhl k řidiči a nechali se konfrontovat. Jen jednou se mně stalo, že si řidič stál za svým a cestující musela být vypsána. Výsledek ale byl, že řidič skončil a cestující se zápis stornoval.
A v PIDu mají navíc pro řidiče za každou jízdenku odměnu 4000? Ono to jde vymýtit, ale pokud chci mýtit nějaký dlouhodobý stav, je třeba pozvat někoho z venku a ve větším počtu.
Makrelu neumeješ.
Úterý, 04. května 2021 - 16:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 12-2007
9_tr:
"Ono to jde vymýtit, ale pokud chci mýtit nějaký dlouhodobý stav, je třeba pozvat někoho z venku a ve větším počtu."
V první řadě se musí chtít. Hlavně preferovat způsob odbavení nezávislý na řidiči. Proč mam stále pocit že se nechce?
Úterý, 04. května 2021 - 18:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2011
Protože by případnou vinu musel někdo šeredně odskákat. Ať už nejlepší úředník na magistrátě, nejlepší ředitelé Arrivy nebo nejlepší úředníci na kraji. Ostatně tam to vedli ještě nedávno komunisté a ti se odjakživa řídili heslem všechno všech. A protože problém neustává, ani neběží setrvačností ale naopak narůstá a řidiči jsou oráchlejší a drzejší a kradou více a více, tak jsem přesvědčen, že se v tom nikdo ve vlastním zájmu hrabat nechce, aby nebyl označen za viníka současné situace, kdy se rozkrade polovina tržeb. A to jsem ještě optimista.
A že by neměl kdo druhý den vyjet ? Tak nevyjede. To není argument, aby si Arriva nechala zloděje jen proto, že by neměl kdo jezdit. Pokud bych jako soukromník zjistil, že mi zaměstmanec krade, tak bych ho prostě vyrazil s paragrafem na hodinu i za cenu toho, že druhej den neotevřu. Jakmile mu jednou ukážu, že může krást, bude to opakovat. A nezáleží vůbec na tom, za kolik nebo co ukradl.
Chamelik
Úterý, 04. května 2021 - 18:34:57  
Neregistrovaný host
Přesně, velká část řidičů by u soukromnika, popřípadě slušných dopravců tvrdě narazila. Nejen že by dostali okamžitou výpověď, ale už by si díky paragrafu ani neškrtlo. Pokud by se chtělo, Arriva, kraj i město by našlo cestu, jak tento problém odhalit (v tomto množství to je maličkost) a jak jej vymítit.
Děkuji za opravu, ano jde o sedm milionů ročně, a to se bavíme jen o TP. I když ve zbytku kraje není nevydávání jízdenek tak rozsáhlé jako v TP, i tak se s tímto setkáte docela často. Mě opravdu zaráží, že to nikomu nechybí. To je ročně ukradený jeden autobus [biggrin]
Úterý, 04. května 2021 - 20:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2010
Poslední rok je pokles tržeb zaviněný covidem, takže nikdo neřeší jestli ve spoji jede pět platících a 15 bez jízdenky, prostě se to svede na covid. Předpokládám, že i vznik tohoto nešvaru neprobíhá živelně, ale postupně se přidávají řidiči, kteří to nejdřív jen zkusí. Pokles tržeb se tedy může tvářit jako postupný úbytek cestujících, což je jev naprosto běžný. Nevím jestli se kontrolují tržby na jednotlivých spojích. Pak by samozřejmě mohlo vyjít na povrch, že řidič XY vybere na konkrétním spoji 100 Kč zatímco řidič YZ 500 Kč...
Úterý, 04. května 2021 - 20:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2011
No právě že se živelně rozjíždí. Před pěti lety se nikdo veřejně nechlubil nakradenou tržbou na nový domácí kino, na auto, na byt, na dovolenou a na kde co nebo že si stržený prémie nakrade stejně zpátky. Ani kraj, ani město a už vůbec ne neschopná Arriva neměly nastaven žádný kontrolní proces. Jedinej, kdo se občas objeví je ten brejlatej kontrolor co chodí jen v maskáčovejch kalhotech (říkáme mu vojín) a taková plnější revizorka z kraje a na městě chodívali takový dva mužíci z Doprakonu ale ty sem dlouho neviděl. Jakmile se někdo z nich objeví, okamžitě si řidiči dávaj echo přes služebák. Řidiči, to nejsou ani kolegové, bohužel většina z nich krade už úplně bez studu a ostychu a klidně se vás třeba ňáká řidička nebo řidič bude přesvědčovat, že lístek nepotřebujete, když nepřestupuje.
Znova řeknu svůj názor. Tohle je případ pro kriminálku.
Kolja : Rozdíly v tržbách tady vůbec nikdo nikdy neřešil a neřeší. Musel by za to někdo položit hlavu na špalek.
Úterý, 04. května 2021 - 20:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2021
Tady se to uz davno rozjelo na plný obrátky. Hihi.
Úterý, 04. května 2021 - 22:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6599
Registrován: 6-2005
Anebo zavést jízdné zdarma a je klid. Ušetří se za systém, papír, manipulaci s penězi, revizory... Revizory vlastně ne, ti by mohli dělat dozor dodržování SPP ve smyslu čistota, zápach apod.
Makrelu neumeješ.
Středa, 05. května 2021 - 04:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2011
Nebo zavést systém zcela nezávislý na řidiči a vyloučit odbavení hotovostí. Duchny stejně jezdí na OP, zbytek co nemá bankovní kartu, mobil nebo čip by si ho koupili. Nemáš - nejedeš. Ostatně Ostravský systém by mohl zde v Teplicích vymýtit zloděje úplně. I v mnohých jiných městech v Evropě prostě hotovostí nezaplatíte. Není kontakt, není přenos jak říkají epidemiologové. Zrušením hotovostí defacto vymýtíme mor. Jen nevím, z čeho by půlka řidičů zatížena exekucemi a insolvencemi žila.
Toto je totiž další dokázatelný fakt z veřejného registru. Normální firma by člověka s exekucema vůbec k hotovosti nepustila.
Chamelik
Středa, 05. května 2021 - 05:46:21  
Neregistrovaný host
Pozor na urážky Arrivy, aneb koho chleba jíš, toho píseň zpivej. Nikdy se nekradlo a nekrade, těch 10 kaček je jakési vsimné ta úsporu papíru, který by stejně zůstal na podlaze, doku vy ho uklízečka nevyhodila. [biggrin]
S výše uvedenými příspěvky naprosto souhlasím,jen by musel alespoň někdo chtít.
Chamelik
Středa, 05. května 2021 - 06:29:11  
Neregistrovaný host
A teď zcela vážně. Jak zde někdo uvedl, medializace nebo oznámení na PČR jsou krajní možnosti, což ovšem neznamená, že se nejedná o páchání trestného činu. Prvním krokem by měl být zájem kraje, města a především Arrivy s problémem zatočit. Bohužel kraj zaujal přístup, jaký zaujal, město a jeho zástupci snad něco podnikají, ještě jsem neměl čas se osobně dostavit, ale v brzké době k tomu dojde. A Arriva. Dává mi práci, mám jistotu pevného termínu výplaty a na tu se také nedá stěžovat, tak proč prát její prádlo, dosti špinavé, v médiích. Jenže, vedení společnosti na výzvu k jednání dlouhodobě nereaguje, místo toho přichází jakési varování od určitých zástupců, aby se nehanobilo jméno společnosti. Nic víc a to dává skupině řidičů odebirajicich desátky jakýsi klid, pohodu a ztrátu zábran.
Safraporte donrlatr řekl řezník Krkovička, já jsem zastáncem toho, aby se to, co se zde uvařilo taky snědlo. Aby někdo vzal to pomyslné koště a zametl práh. Vždyť tím, že se cestující veřejnost baví na téma, jací jsme tady zloději, ztrácí Arriva důvěru i u svých partnerů, nejen v Ústeckém krajia přesto nic. Já už tomu nerozumím.
Středa, 05. května 2021 - 12:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2011
Kam jsme se to dostali, že vadí Arrivě ti, kteří upozorňují na problém, ale zloději ji nevadí.
Mohl by zde někdo zasvěcený potvrdit nebo vyvrátit, zda je alespoň zlodějna konečně v podvědomí někoho na úrovni vyššího managementu, nikoliv bezvýznamných figurek v Teplický Arrivě a nějakýho ouřady na magistrátu ?
Chamelik : Kde jste přišel na to, že krade jen 40 řidičů ? To jich je minimálně sto. Z toho polovina je těch slušnějších a kradou jen od "svých" a bez cizího publika. To jsou typicky horské linky a linky kolem Úpořin. Tam se ukradne tak maximálně tři sta. Ale ta oráchlejší polovina, když to sype ukradne i přes litr. Na patnáctimetrech bez problémů.
Chamelik
Středa, 05. května 2021 - 12:55:42  
Neregistrovaný host
+ ad horské linky. Fojtovice, zejména s cyklovlekem, jéje. Kolik se asi vydá jízdenek cestujícím a kolik jich je poté za kola? To je zlatý důl, panečku. (slýcháme na podniku barvité příběhy o plných kapsách a prázdné pokladně)
Středa, 05. května 2021 - 19:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2011
Já jen doufám, že to tu čte vedení Arrivy jak v Praze, tak i v Teplicích. Uvědomuje si někdo vůbec z neschopného managementu, kolik se za tu dobu v Teplicích rozkradlo ? Že to nejsou desetitisíce ani statisíce, ale miliony ? Možná i nižší desítky milionů ?
Je vidět, že se ozývají lidé, kteří mají vlastní živé zkušenosti spojené se zlodějnou. A určitě to není v řádech desetikorun "na svačinu,,. Vyjádří se nám tu nějaký člen vedení Arrivy, někdo z kraje nebo snad pan úředník z magistrátu ?
Poslední dobou je mi fyzicky zle z toho, že jsem obklopen zloději nejen mezi řidiči, ale i firmou, která zloděje, lupiče a dlužníky zaměstnává. A co je ma tom nejhorší ? Že zaměstnává zloděje, které sama vyhodila.
Chamelik : Cyklovlek je studna pro nové auto. Vím, vím. Ale je to dotované z kraje. Arrivě je tedy jedno, že se za dvě sezony ukradlo skoro 150 000 za dovozné za kolo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Husák.)
Čtvrtek, 06. května 2021 - 08:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2011
Jo, na většinu zlodějů by zafungovala výpověď s paragrafem. Nic víc. Korespondoval jsem si s Teplickým deníkem a ten by byl ochoten v rubrice Názory tuto skutečnost otisknout. A abychom předešli nějakým právním problémům s Arrivou, ukázal jsem jim nějaké nafocené diskuze i se jménem pana úředníka, mám i pár lidí natočeno. Ty nahrávky mám však pouze pro svoji osobní potřebu, abych měl pro případný spor jasné a nezpochybnitelné důkazy. I přes to, že nesnáším zloděje jsem nikdy nikoho neudal jmenovitě. Toto se musí řešit komplexně. Je mi totiž jasné, že bude management Arrivy jen vyhrožovat a zastrašovat. Oni totiž nic jiného v Čechách nezvládnou. Co provoz, to ostuda. Přišli o co mohli díky neschopným lidem ve vedení podniku. A je všeobecně známé, jaká je věnována péče vozům na údržbě. Trolejbusy se na povinných prohlídkách ani nezastaví a mechanik trolejbus ani neshlédne. To by mohlo zajímat třeba drážní úřad. Že místní vedení neřeší například nedotankované vozy po směně a nechá to zaplatit druhého bez toho, aniž by probíhalo nějaké vyšetřování je jen špička ledovce v Arriváckém bordelu.
Fanda mhd
Čtvrtek, 06. května 2021 - 08:35:42  
Neregistrovaný host
A stále tu melou a melou, divím se správci, že už je dávno nezablokoval. Na celém k-reportu se řeší věci, které zajímají opravdové fanoušky dopravy, ne nespokojene zamestnance. Jako fanda dopravy v celé republice jsem nikde tohle nezažil. Od těchto lidí ani jeden příspěvek se zájmem o dopravu, bohužel. Ano jistě máte pravdu,ale řešit to máte jinde a jinak. A jen tak mimochodem víte, že to co děláte je pro vás docela malér pokud jste skutečně zaměstnanci Arrivy? Každá firma má v pracovní smlouvě nějaký odstavec,kde je zakázáno vynášet informace o firmě, poškozovat dobré jméno firmy atd... a to tu bohužel pro Vás přesně děláte. Takže, když si někdo v takové velké firmě, kde jste údajně zamestnani toto bude číst, můžete letět na hodinu. Plus to pro Vás může mít další následky. Bohužel takový je zákon. Jste vážně tak hloupí nebo lžete a nejste zaměstnanci Arrivy v Teplicích?
Čtvrtek, 06. května 2021 - 08:51:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2011
A co když jsme jako řidiči použili všechny možné kanály k tomu, aby to někdo začal konečně řešit ? A za celých pět let nedošlo k žádnému kroku a opatření. Všichni odpovědni tento problém ignorují. A že mne vyhodí ? Nevyhodí. To by na mne museli přijít. To zaprvé. A za druhé : Nikdo z firmy by nebyl rád aby vyplavaly další závažné skutečnosti. V jednom vás ale ujistím. Patřím mezi zaměstnance Arriva.
Chamelik
Čtvrtek, 06. května 2021 - 11:54:58  
Neregistrovaný host
Jako fanouška dopravy chápu, že Vás tato debata nebaví. Ovšem místní dopravy se to bohužel týká více, než velmi. I když se tento problém řeší na několika rovinách, sem to patří také. Jako skalního fanouška, za kterého se vydáváte, by Vás tato debata měla nejen zajímat, ale podstata ji samé i pohoršovat. Slovo hloupý bych být Vámi proto nepoužíval, stáváte se takovým člověkem sám, pokud i přes Váš zájem jen o fotky busiků namísto skutečných problémů dopravy máte vůbec nějakou potřebu reagovat takovým způsobem. Jste tím, kdo se poctivým řidičům, jež se snaží o vyšší úroveň poskytovaných služeb, směje do obličeje. Smutné pane Fando...
Čtvrtek, 06. května 2021 - 12:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5485
Registrován: 12-2007
Představa že za ušetřené peníze by mohl být opraven nějaký vůz ... vybrané peníze se odevzdají objednavateli.
Čtvrtek, 06. května 2021 - 13:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2011
Však ano. A objednavatel je zároveň vlastník vozidel. [wink]
Ale jde především o princip.
Čtvrtek, 06. května 2021 - 13:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 7-2003
Husák: Hmm, tak případný problémy prostě hodíte na krk adminům diskuse.. Opravdu inteligentní...
8bity vseho sveta spojte se .
Chamelik
Čtvrtek, 06. května 2021 - 13:52:01  
Neregistrovaný host
Pane Husák, opět útočíte nesprávnými argumenty. Objednavatel MHD je zároveň majitel trolejbusů,tedy město Teplice. Potud ano,ovsem to dostává úhradu za ujeté km od kraje, kterou přeposílá Arrivě. Doprava jako celek je totiž integrovaná krajská, tedy včetně MHD. Rozdíl je pouze v tom, že za krajské km dostane Arriva úhradu přímo od kraje, zatímco za MHD obklikou přes město.
Ale ať se tady opravdu jen neplká o problému, jehož řešení náleží pověřeným. Není náhodou městský červenošedý Sor ev. č. 446 ex růžová Galerie Teplice?
Chamelik
Čtvrtek, 06. května 2021 - 15:53:15  
Neregistrovaný host
Ad Fanda mhd: a dovolím si ještě malou poznámku. Nehanobím jméno společnosti Arriva, ani zde neprojevuje svou nespokojenost. Jak jste se mohl dočíst, naopak jsem spokojený zaměstnanec ovšem vyjadřuji svůj nesouhlas s těmi, kdož se dopouštějí zpronevěry, čímž porušují nejen pracovní smlouvu a předpisy, o slušném chování nemluvě, ale jsou to právě tito lidé, jež jméno Arrivy utápějí ve špíně. Pokud nepatříte mezi tyto, měl by jste přemýšlet, než začnete cosi publikovat.
Hezký den všem...
Čtvrtek, 06. května 2021 - 18:30:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2011
Všechny Sorky BN10,5 od čísla 443 do 450 jsou majetkem leasingové společnosti a Arriva si je pouze pronajímá.
Franta451
Čtvrtek, 06. května 2021 - 21:47:48  
Neregistrovaný host
Zajímavé, že se v této diskuzi potvrzuje přísloví "potrefená husa se vždy ozve".
Aneb zloděj křičí chyťte zloděje.
Pátek, 07. května 2021 - 10:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2011
Chamelik - Znáte kolego tyto stránky ?
Seznam autobusů
Tam se dají dohledat podrobnosti a celkem přesné o každém voze. Novinka je pro mne třeba to, že tyrkysová 471 Sor 8,5 v Roudnici spadá pod Teplice.
Chamelik
Neděle, 09. května 2021 - 18:34:16  
Neregistrovaný host
Ad Husák : ano, znám. Děkuji za připomenutí. Pro všechny fandy tedy podstatná informace, vůz 446 bez CVR.

Čtvrtek, 13. května 2021 - 21:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 9-2005
Tak po diskuzi s (ne)placením jízdného si dáme zase něco jiného, ze série rekonstrukcí TTV na podzim 2019 a nějakou historii.

O druhém říjnovém víkendu roku 2019 probíhala rekonstrukce trakčního vedení v ulicích Školní a 28. října. Již v noci ze čtvrtka na pátek se předělávalo původní tahové křížení ve Školní ulici K171. Kromě samotného nového křížení se zhášecím děličem se vyměnila i nosná síť pro křížení a část trolejového drátu uvnitř a kolem křížení. Další práce pak probíhaly v noci z pátku na sobotu a v sobotu dopoledne, kdy probíhala částečná demontáž podvěsných armatur, především pak křížení K172 a sjízdné výhybky S171. Dále pak proběhla výměna některých převěsů s oblouky v podvěsném provedení a ve Školní ulici nejprve demontáž původní tahové výhybky od firmy Esko, spol. s r.o., a následné natažení nového trolejového drátu, včetně usazení a montáže výhybky. Výměna trolejového drátu pak proběhla i na stopě z ulice Školní do ulice 28. října a to od křížení K171 do nově instalované sjízdné výhybky S171, která se ukotvila na původní trolejový drát a dále pak na stopě z ulice 28. října (před křižovatkou) na Benešovo náměstí před zdemontované křížení (K173). Následovala montáž obloukových svorek, kříže u sjízdné výhybky a samotného křížení K172. V závěrečné fázi se dodrátkovaly obloukové svorky, proběhlo vyvěšení křížení a sjízdné výhybky a nakonec se na nově nataženou stopu připojilo přemostění křížení K171. V pozdních odpoledních hodinách pak proběhla pantografová zkouška parciálním trolejbusem Škoda 30Tr ev.č. 503.
V loňském roce pak bylo i výročí 30 let od rekonstrukce TTV v centru města, která měla za úkol nejen modernizaci, ale především zlepšení manipulačních možností trolejbusů v centru města. Nově se tak dalo projíždět ve směru Školní – 28. října a zpět a od divadla k Hotelu de Saxe a zpět. Rekonstrukce probíhala kolem poloviny července 1989 a na křižovatkách byl opět použit podvěsný systém podle vzoru Kummler-Matter z ELV Kremnica. Výhybky ale byly poměrně značně poruchové, zejména při větší zátěži (přehazování) nebo rychlejším projíždění. Ve Školní ulici tak neustálé poruchy výhybky (E172) vedly nejdříve při jednom výpadku sběračů k vytržení převěsu i s kotvou z budovy dnešního státního okresního archivu, brzy tak došlo k trvalému přenastavení výhybky do odbočky (Benešovo nám.), které ovšem znemožnilo plynulý průjezd do ulice 28. října.
V dalších letech proběhlo pár neúspěšných pokusů o znovuzprovoznění, ale po pár desítkách hodin se to vrátilo do původního stavu. Později se dokonce rozebrala část výhybky na stopě k nádraží. Teprve asi v roce 1994 (1993) byla výhybka přestavěna se základním postavením do odbočky, stejně jako výhybka na Masarykově třídě u bývalého Technomatu (E322). Ta byla o pár let později (cca kolem roku 1996-1997) přestavěna na elektromagnetickou, podvěsnou 10° s předkontaktem od firmy Esko, spol. s r.o., a stejné rekonstrukce se pak dočkala i výhybka u divadla (E321).
Ještě před tím (cca v roce 1995) proběhla úprava křižovatky Masarykova – Školní, když se zúžila vozovka kvůli novým chodníkům a následně se provedla i rekonstrukce TTV. Nejvýraznější změna zde byla u sjízdné výhybky (S323), která byla nově levá (ukotvená stopa od Hotelu de Saxe, původně od divadla). Nové bylo křížení K323, o něco více ke středu křižovatky se posunulo křížení K321 a sjízdná výhybka S321 k Hotelu de Saxe. Výhybky měly stále úhel odbočení 20°, teprve v období 2001-2002 proběhla výměna armatur za tahové od firmy Elektroline a.s. a všechny sjízdné výhybky měly nově úhel odbočení 10°.
V létě 1997 byla zjednosměrněná ulice 28. října směrem k nádraží, pravděpodobně v roce 1999 pak došlo k demontáži sjízdných výhybek na Benešově nám. a ve Školní ulici na stopách z ulice 28. října a na křížení se stopou do Alejní ulice. V rámci prováděných prací pak došlo k výměně proudových výhybek za elektromagnetické tahové s předkontaktem a úhlem odbočení 10° od firmy Esko na Benešově náměstí a ve Školní ulici (E174, E173 a E172).
Jediná původní proudová výhybka zbyla v ulici 28. října, kde byla pravděpodobně zdemontována až v roce 2003 při rekonstrukci Benešova náměstí a zbylo z ní pouze podvěsné „S“ na stopu do Školní a dále pak Alejní ulice. V rámci této rekonstrukce pak došlo k částečnému posunu TTV a výměně výhybek (E173 a E174) na Benešově nám. za tahové od firmy Elektroline a možná i výhybka na Masarykově třídě u Technomatu (E322), pokud nebyla vyměněna již v roce 2002. Obě křižovatky byly původně jako jeden úsek, ale brzy po rekonstrukci došlo k jeho rozdělení úsekovými děliči ve Školní ulici pod Benešovým náměstím na dva úseky (č.17 - Rokycanova – Benešovo nám. – 28. října a č.32 – Školní – Masarykova – U Císařských lázní). https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.3140275352734078&type= 3
Středa, 09. června 2021 - 15:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 11-2010
Blíží se další série letních výluk, tak si v krátkosti připomeňme, s čím se teplická MHD potýkala loni. V hlavních rolích uzavírky, omezení provozu a parciální trolejbusy na objízdných trasách:

... a na závěr jedna "byla tu - nebyla - a teď už zase je", aneb #602 během svého provozu na Žatecku:


Škoda 15Tr07/7 #205 (1990 - ???)
Úterý, 06. července 2021 - 08:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 9-2005
Většina z vás si jistě všimla, že v Teplicích začala defacto v první dekádě dubna výstavba trolejové trati (stavba č.2) Přítkovská -Bohosudovská - J.Koziny - Maršovská - Obránců míru - Přítkovská vykolíkováním pro budoucí nové stožáry. V polovině května pak započaly výkopové práce pro základy stožárů a pro kabeláž veřejného osvětlení. Následovalo postupné betonování základů a začátkem června usazovaní trakčních stožárů. V posledním červnovém týdnu se začalo s montáží kardanů pro uchycení převěsů, nosných sítí a několika výložníků. Na začátku července se trať odpojila u sítě u zastávky Pluto, kde je i natrolejovací trychtýř pro parciální trolejbusy. V prvních červencových dnech pak pokračují práce natažením převěsů a nosných sítí, postupnou demontáží kabeláží napájecích bodů a úsekového propojení, demontáž starých závěsů a převěsů. V rámci této stavby budou postavené dvě nové křižovatky (dva dvoustopé triangly) a o jednu předjížděcí stopu (celkem 3 stopy) se rozšíří smyčka Anger. Postavit by se mělo celkem 91 nových trakčních stožárů, většina původních by měla být odstraněna, část pak bude využita pro novou výstavbu TTV. Další fotky jsou pak ve skupině trolejové vedení.


Úterý, 06. července 2021 - 09:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, v Teplicích jsem už dost dlouho nebyl, proto prosím se dovoluji zeptat.
Existuje trolejové propojení mezi Šanov I lázně a ulicí Josefa Hory směr Doubravská?
Úterý, 06. července 2021 - 09:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 9-2005
Jaroslav_T:
"Vážení kolegové, v Teplicích jsem už dost dlouho nebyl, proto prosím se dovoluji zeptat.
Existuje trolejové propojení mezi Šanov I lázně a ulicí Josefa Hory směr Doubravská?"

V současné době ještě ne, ale je to v plánu, pravděpodobně příští rok.

Jinak je to jako stavba č.3 (stavba č.1 je Přítkovská - Kozinova - E. Dvořákové a stavba č.4 je pak MR2 Riegrova)

(Příspěvek byl editován uživatelem Storm_ice.)
Úterý, 06. července 2021 - 09:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 1-2013
Storm_ice: Dík za odpověď.
Pátek, 23. července 2021 - 22:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2010
Už několik týdnů se po městě po kratší odmlce, způsobené vyřazením vozů #377 a #415, prohání autobusy v barevném schématu, vycházejícím z městských barev. [jidlo] Jedná se minimálně o Sorky #444 a #446, které ve žluto-modrém polepu, nápadně připomínajícím autobusy MHD v Rychnově nad Kněžnou, výrazně prokoukly. Na vzhled to sice nejezdí, ale oproti dost děsivě vyhlížejícím kolegyním (oškubané #439 nebo #443) je to příjemná změna. [ok]

Pro připomínku přidávám pár fotek reklam, které v posledních měsících opustily své nositele:

Škoda 15Tr07/7 #205 (1990 - ???)
Pátek, 30. července 2021 - 07:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2021
Já bych ty trolejbusy stejně zrušila. Akorát to zdržuje.
Pátek, 30. července 2021 - 13:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2005
lenkanovakova1989:
"Já bych ty trolejbusy stejně zrušila. Akorát to zdržuje."

No nejvíce zdržují řidiči, co neumí jezdit, ať trolejbusem, autobusem nebo třeba autem [wink]

Jinak první část z výstavby TTV u stavby č.2 (křižovatka Přítkovská-Bohosudovská) je téměř komplet hotová, ještě chybí připojit napájecí kabeláž v napájecích bodech + kabeláž k odpojovačům u úsekového děliče v Bohosudovské ulici. Tento týden započaly práce na druhé části (křižovatka Přítkovská-Obránců míru včetně smyčky Anger). Započalo páskování kardanů na stožárech, ale ještě asi 3-4 stožáry chybí.
Paia
Čtvrtek, 05. srpna 2021 - 16:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 5-2011
Všední dny po 18. h a volný dny celodenně na městských linkách - spěchači nejen že na benešáku nečekaj na přípoj, dokonce odjížděj (furt, každý kolo) z toho bene o celou minutu dřív, než říká JŘ - dělaj to snad cestujícím naschvál??? (a krom cestujících poškozujou i ostatní kolegy, co přijedou druzí a nezpoždění, kteří pak nevěděj, zda maj nebo nemaj čekat, když ani neviděli ten první vůz)
To je jim zatěžko aspoň na tom bene vyjet ve správným čase, když jinde jsou furt předjetý? (hlavně, že jsou chytrý jak rádio, na každýho něco maj, každýho pomlouvaj, ale sami maj máslo na hlavě!)

A jiní "experti" zase naopak jezděj schválně trvale zpožděný, klíďo píďo o 5 a víc minut bez ohledu na to jakej je den a jaká denní doba (vyjedou se 4 a přijedou s 10 minutama sekery i v minimální hustotě provozu).

To je teda vizitka...
Timme
Sobota, 28. srpna 2021 - 22:09:42  
Neregistrovaný host
Nevim, jestli to tu uz odznelo, nejak jsem forum podrobneji nestudoval. Jaka je spokojenost s 33Tr.? Z pohledu ridicu. Ovladani, vyhled spoza volantu, ergonomie atd. Dekuju.
Čtvrtek, 09. září 2021 - 20:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 5-2012
Na základě dnešní návštěvy Teplic hlásím další nový žluto-modrý vůz, a sice 450. Zbylé BN 10,5 si drží trochu otrhanou džungli (443), Veolii+Luxol (445), bílou (447 a 449) a reklamu na fu Schiedel (448). V případě BN 12 jsem žádné změny nezaznamenal.
Pondělí, 27. září 2021 - 08:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2010
Pumpkin756: Z BN12 ve žluto-modré už nějakou dobu přinejmenším #440 a #441. [happy]
Škoda 15Tr07/7 #205 (1990 - ???)
Úterý, 28. září 2021 - 07:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 9-2007
Dotaz.... co jsem vyčetl, tak teplické městské autobusové linky už jsou pouze 2 a sice 122 a 123, výprava nebude velká...? nevím nakolik dále se pak vyskytují autobusy na trolejbusových linkách. Přesto plánuje se v dohledné době nějaká obnova autobusů, Sorky 12 z roku 08 a původem z Prahy si myslím už musí být těsně před smrtí, novými vozy v městském provedení nebo budou případně jen nahrazeny dvoudvéř Sory z příměsta ?
Středa, 29. září 2021 - 05:51:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6817
Registrován: 6-2005
Jak u vlastně vás pokračuje výstavba? Teď by tam měl být Eline, ne?
Makrelu neumeješ.
Středa, 29. září 2021 - 09:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 9-2005
9_tr Jasně, pokračuje se, pak sem hodím pár fotek. V pondělí jsem jel kolem na inspekci, a dávali poslední výložníky. Tak jsem udělal pár fotek a zase jel. Včera jsem tam nebyl, ale mělo se snad něco dělat na Bílinské, nicméně bylo hnusně na focení, tak jsem nikam nejel a dnes to nebude o nic lepší. Zítra se snad dočkáme slunce a bude se lépe fotit. Předpokládám, že se dodělají převěsy na křižovatkách + izolátory a bude prakticky připraveno k natažení trolejového drátu. Nevím, jestli to plánují na víkend, ale vhledem k omezení dopravy v úzkých ulicích, by to bylo asi nejlepší. Jinak výložníky klasické - sklolaminát, někde dvojité, ale u většiny oblouků pak pozinkované trubky (stožáry na vnitřní straně oblouků).
Čtvrtek, 30. září 2021 - 07:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 9-2005
Tak slibovaných pár fotek, nakonec se později odpoledne slunce ukázalo, tak se fotilo celkem dobře.
Fandaprudič
Čtvrtek, 30. září 2021 - 16:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 3-2009
666 : Sorky, BN12 jsou v dobrém stavu. Slouží každý den bez závad, jsou nízkopodlažní, není je důvod je do kompletní elektrifikace nahrazovat. Jestli je v plánu do tří let mít komplet dopravu v trolejbusech, tak to ještě zvládnou.
Sobota, 02. října 2021 - 07:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 9-2007
Já to bral paušálně, že tyto ročníky se už dost odstavuji pro hnilobu.
A chápu tedy správně, ze autobusové už jsou v Teplicích pouze 2 linky ?
Otázka,zda na nějaké dalsi trolejbusové linky vypravujete kombinovaně s autobusama ?
Tedy shrnující otázka, kolik vozidel je v denní výprava autobusu, bez nějakých výluk ?
Sobota, 16. října 2021 - 19:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 9-2005
666 Ano, poslední 122 a 123 jsou autobusové, ale i na parciálních linkách se bus objevuje. Teď se to těžko posuzuje, jelikož je spousta uzavírek a linky jsou dost změněné.
Busy jedí občas na parciálních linkách, ale můžou být k vidění i na klasické trolejbusové, obzvláště teď.