Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 20. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 20. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 29. dubna 2016 - 12:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9002
Registrován: 9-2004
Duš - pokud myslíš čas, číslo vozu a kurz, sorry, ale takhle konkrétní být nemůžu a ani nechci. Za á si to do notesu nepíšu, a za bé bonzovat na nikoho tady jmenovitě nebudu. Nicméně u Ronda jsem coby řidič nejednou zažil, že jedouc po Poříčí směr Výstaviště čekám na semaforu, padá zelená a v tu chvíli se směle do křižovatky ještě nahrne kačena. Jako ono se nic nestane, auta se teprva rozjíždějí a měřit se s násobně víc tunami v podobě šaliny asi nikdo nechce. Podobná situace na křižovatce Křenová x Koliště, šalina si to směrem k Hlavasu ještě profrčí křižovatkou, přičemž auta od Dornychu a z Koliště se už rozjíždějí. Takže kde je problém? Buď to jako šofci chcete stihnout a projet to za každou cenu, protože si už pár minut zpoždění vezete s sebou, anebo předvěsti s čočkami na semaforech nejsou seštelované. Samozřejmě neřeším situace najeté šaliny v křižovatce, která na volno už projela a musí stát z nějakého důvodu v křižovatce.
Pátek, 29. dubna 2016 - 12:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9003
Registrován: 9-2004
My je do toho tahame? Pokud vím oni sami tu rozumuji jak to bylo a nebylo...

Abych to vztáhnul na sebe jako častej cyklista (když už nemáš koule být konkrétní [proud]), já tady nerozumuju, jako to bylo a nebylo, pouze popisuju událost, jak jsem ji viděl. Opakovaně. A evidentně podle diskuze nejsem sám.
Rem
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 931
Registrován: 11-2008
Koule si ušetříme na důležitější věci...
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 1-2010
Rem:O vás víme, že jste těžce neobjektivní vůči podobným situacím,prostě jak jde o mhd,vždy chyba jinde že. Trošku z jinýho soudku, myslim,že konkretně tramvaje maji dost výhodu v provozu napřiklad preferencemi, ale některým šofcům to

prostě nestačí. Nasrat do ruk nezodpovědným řidičům.
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 1-2010
A klidně by měli lidi co s tim chtějí neco změnit ve finále bonzovat ty co v jejich přítomnosti poruší dost závažný předpis a uvidíme jestli budou dál jezdit jak idioti. Prostě nefunguje JSEM VĚTŠÍ MÁM PŘEDNOST!!!!!!!
Rem
Pátek, 29. dubna 2016 - 20:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 932
Registrován: 11-2008
T2r: Anoooo [biggrin] jsem těžce neobjektivní konkrétně i v této situaci. Hele ty rozumbrado, zaprvé jsem jeden z mála odtud, ne-li jedinej, kterej četl oficiální zápis té události na Mendláku. O tom, že by někdo jel na červenou tam není řeč, to zaprvé, a za druhé nehoda je v ŠETŘENÍ takže pokud nemáš ty nebo zdejší osazenstvo křišťálovou kouli co věští budoucnost, vážně by mě zajímalo kde se bere ta jistota, nebo spíš drzost napsat, že ten či onen jel tak nebo onak zvlášť když jste tam předpokládám nebyli!

To, že tu jíní začali plést kolem toho další křižovatky, absolutně nesouvisející s danou nehodou, na to jsem reagoval pouze konstatováním, že v Brně máme takové, kde když člověk vyjede na poslední chvíli na volno a má dodržet danou rychlost, nestihne vyklidit křižovatku.

Srát do ruk si můžeš sám, já mám nějaké hygienické návyky.[zadnice]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
-OndraS
Pátek, 29. dubna 2016 - 21:22:44  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Přátelé, a tak se nehádejte furt. Pravda je asi takováto, 1814 vjela do křižovatky na signál STŮJ, který tam již jistou dobu svítil.
Důvěryhodný zdroj.
Můžete se tedy spíš dohadovat, jestli to bylo přehlédnutí, nebo úmysl, nebo zazmatkování nebo třeba technická závada vozu, či co.
-OndraS
Pátek, 29. dubna 2016 - 21:32:33  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Rem - hlášení dispečinku na intranetu je stejně oficiální jako noviny Metro. Je to pouze informačního rázu, je tam spousta chyb, překlepů atd. Že tam není nic o jízdě na stůj, neznamená, že to tak nebylo.
Dopravní prostředky řídí lidé a lidé dělají chyby.
Na další stranu, pomuchlala se Aniša, zničila se ojetá AR 145, víceméně nijak smrtelně se zranil jeden člověk a lidi se pozdě dostali do hokny. Jsou na světě daleko horší události, na jejichž počátku stojí člověk, čímž nechci ale nijak zlehčovat jízdu na Stůj, za kterou nakonec stejně bude obyčejná nepozornost.
Rem
Pátek, 29. dubna 2016 - 21:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 11-2008
-OndraS: No ale je to jistá informační hodnota od lidí co tam byly a ne jen cucání si věcí a doměnek z prstu.
Druhá věc je spíš to "Uznání viny - V šetření" o co mi jde.
A třetí věc osočování mé osoby jakej jsem a nejsem od někoho, kdo o mne ví prd. To mne nasralo nejvíc!

(Příspěvek byl editován uživatelem Rem.)
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
-OndraS
Pátek, 29. dubna 2016 - 22:32:33  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No jo, ale v šetření je to jak říkáš napsáno proto, že řidička 1814 nepodepsala vinu do nehoďáku na místě. Na což má řidič samosebou právo, i kdyby ta vina byla zcela zjevná už dvě vteřiny po nárazu. Já bych to taky nepodepsal, ono se pak třeba ukáže (jen teoreticky), že řidič kterýhos namlel, měl třeba v krvi alkohol, a že tě oslnilo slunko nebo že ti před semaforem stálo stádo žiraf a tys neviděl čočky [happy]
Co se týče toho zápisu, záleží hodně na tom kdo ho psal. Ale pokud je to zatím bez určené viny, zapisovatel se tam nemůže pouštět do vlastních úvah.
Rem
Pátek, 29. dubna 2016 - 23:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 934
Registrován: 11-2008
-OndraS: No jak máš ty "zaručene" info jak se to stalo, ja mám stejně "zaručené" info o tom, že ten vůz měl jistou poruchu, proto valil do maštale...

Proto mě serou zdejší chytráci kteří sou schopní napsat, "ona prý jela na červenou, všichni to řikaj, je to jeji vina"

(Příspěvek byl editován uživatelem Rem.)
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Sobota, 30. dubna 2016 - 09:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 11-2007
Vyčítáte mi zde mou předpojatost, ale stačí si projít několik zápisů několik dní zpátky ve vozovně a uvidíte, kolik OA při souběžné jízdě, odbočování vlevo a otáčení se (!), vjelo do profilu jedoucí tramvaje. A ještě si některý jedinec sežene "svědka", že tam to OA na kolejích stálo už "půl hodiny" a tramvaj do něj schválně narazila...
-OndraS
Sobota, 30. dubna 2016 - 13:14:42  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Ať měl poruchu jakou chtěl, třeba vymyšleme si závadu na dveřích, nebo třeba nějakou poruchu pohonu, nevím, a jel proto do vozovny, jakej to má důvod že "to" jelo na stůj? Anebo se snažíš naznačit že to nebrzdilo, a v tom případě jízda s vozidlem, o kterým vím, že má závadu na brzdách, je spíše případ pro blázinec.
Já nevím co je na tom k nepochopení, tramvaj vjela do křižovatky na stůj, které tam již nějakou nezanedbatelnou dobu svítilo. Proč tam vjela, to nevím. Třeba selhaly brzdy, nevím, třeba něco jiného, vraťme se k základu diskuse - ne všechny nehody IAD vs. tram jsou zaviněny řidiči IAD. Ano, většina ano, ale ne všechny.

Mimochodem, když už jdeš intranetem, podívej se kolik bylo sjetí tramvají na současném jednokolejném úseku, a u všech je zápis, že do úseku vjel někdo na stůj. Vysvětlení?
Zeptej se každýho, jestli by jel na červenou. Nikdo neřekne že jo, ale stejně se to děje. Já jel na červenou dvakrát v životě. Jednou kdysi dávno v HK, když jsem tak usilovně hledal jednu ulici, až jsem přehlídl semafor pro chodce - k mému štěstí na liduprázdné ulici. Podruhý asi pět let zpátky tady v Brně, když jsem se, naštěstí opět na relativně prázdné ulici, tak kochal jízdou v čerstvě opraveným autě, až jsem projel semafor a zastavil až na tom druhým, který byl kousek od něj. Možná, paradoxně, kdyby tam auta jely, tolik bych se nekochal a dával větší pozor, což potvrzuje myšlenku, proč se tolik nehod stane na rovných přehledných a prázdných silnicích. K mé smůle, ale beru to pozitivně, si toho všimla hlídka PČR jedoucí daleko za mnou, dojeli mě a stálo mě to 1500 Kč a domluvu, co jsem dělal a kam jsem se koukal, sami to nechápali. Dobře mi tak, mohlo mě to stát něco horšího.
Takže, Anitra jela na stůj, holt se to stalo, stane se to (nebo něco jinýho) průměrnýmu řidiči jako mě i vyježděným profíkům, přičemž to hlavní, co člověk musí provést, je sebereflexe a sebepřiznání, že nikdo nejednáme bez chyb.
Sobota, 30. dubna 2016 - 14:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2714
Registrován: 2-2005
-OndraS
jednokolejku a její zabzař 22.století neřeš, prosím ... ten chuj co tam to jedno sjetí udělal a teď vám skalpoval u nádru tu 21Tr, ten by tady jezdit neměl, to je fakt ...

Už se na tu červenou vybodněte, stalo se, nemělo by se stávat, ale určitě to nebyl záměr, takový kaskadér tady fakt nikdo není!
Rem
Sobota, 30. dubna 2016 - 18:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 935
Registrován: 11-2008
Duš: Neřeším nějakou červenou, to ani nemohu neb svědkem události jsem nebyl, nehoda je v šetření, takže závěry dělat nemohu. Pokud bude závěr šetření "vina řidičky, nevěnovala se řízení a projela na stůj" neřeknu ani fn, z čehož tu zřejmě jistej jedinec bude chcat maggy v kostkach, jak mne tu neodhadl.
Co mne štve je to, že zde něco placne nějakej anonym, další kolega se přidá s "důvěryhodným" JPP a hned je tu plno chytrejch, co tvrdí, že to tak bylo, a začnou na to nabalovat další zcela nesouvisející případy takže nakonec jsme my curaci, co schválně jezdí na stůj. Já prostě ctím presumpci nevinny, a dokud to šetření není uzavřené, v rámci kolegyality, ale i prosté lidské slušnosti nemám tu odvahu říct, "byl to ten či onen..."

A spoléhat se na důvěryhodné osoby? S takovou začnu věřit na UFO neb důvěryhodně říkají, ze někde v Mexiku v 50. letech přistálo.

Pepola nebo kdo to vystihl, bohužel se v dnešní době stává, že se u nehody objeví svědek na zakázku... stačí aby jeden z účastníků byl mezi 20 - 30 let, trojky kozy, opalene tělo a frndu mezi nohama, a hned se sebehne hromada impotentních svědků...
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Neděle, 01. května 2016 - 17:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9004
Registrován: 9-2004
Čerstvá novotina 1584 o tomto víkendu poprvé jako sólo, včera na pětce, dneska pro změnu na desítce - na kurzu 1/10:Z dalších zajímavých vypravení...

1819 dnes na 7/9


Sólo reklamní 1575 na 1/5
Pondělí, 02. května 2016 - 11:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 4-2011
Přes Mendlák jezdím denně minimálně jednou (ráno ve špičce d-6 směr centrum), takže jsem si všiml, že když má tramvaj volno, mají -logicky - zelenou chodci z prostoru zastávek směrem k řeznictví na rohu (a zpět), kterých tam takhle ráno chodí fakt hodně. Auta stojí na červené ve dvou pruzích. Takže jestli to auto jelo na červenou, je zázrak, že někoho nesejmulo na přechodu, který měl kolizní zelenou.

Ale dnes a denně tam vídám auta již najetá do křižovatky, byť ne nutně celým objemem na kolejích, jejichž řidiči se domnívají, že je rozjíždějící se tramvaj "ještě pustí", aby mohli vyklidit. Takových plechařin už tam taky pár bylo.

Jinak BKOM má na Mendláku kameru otočenou do naprosto nepoužitelného směru (http://www.bkom.cz/dopravni-kamery/detail/10). Být to o devadesát stupňů doleva, mohlo být ještě jasněji.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 02. května 2016 - 12:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 12-2007
Co přesně není jasné na informaci "tramvaj jela na stůj"?

Protože kdyby jelo auto na červenou, tak by musela jet i ta dvě auta za ním, což?

Mně se to líbí, jak tu někdo "nedělá závěry", ale už má jasno o zaplacených svědcích. No já zase vím o ševci, co schválně naboural auto a o parchantech z dispečinku, kteří vydírali jeho řidiče. A? Nic. Jeden případ.
Rem
Pondělí, 02. května 2016 - 17:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 11-2008
Co přesně není jasné na faktu ze nehoda je v šetření? Že tu někdo dá nějakou informaci a polovina z vás tomu přitakavá je váš boj, já ji beru jen jako JPP.
P. S. Viděl jsem záznam nehody, baj oko tedy vím co se dělo, ale není zatím jasné proč se tak dělo a tak nedělám předčasně závěry...

O podplacenych svědcích, respektive o takových co svědčí křivě hovořím obecně, že se i takové věci stávají, není to v souvislosti s touto nehodou. Příště to napíšu aby to i slabší jedinci pochopili, že ty mezery mezi příspěvky tam jsou od toho, že se daná informace bere k jiné věci a ne celku probíraném.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Honza
Pondělí, 02. května 2016 - 22:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2005
Focus1976 - neplatí vždy, na křižovatce lze vyvolat meziinterval, kdy mají zároveň volno auta od Křížové a chodci od řeznictví k zastávce pochopitelně stůj.
Úterý, 03. května 2016 - 16:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2007
Rosického náměstí dnes (trať směrem k Vozovně Komín už je také částečně vytrhaná):

Ještě plánek úprav ze stránek MČ Žabovřesky:
Rem
Úterý, 03. května 2016 - 17:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 11-2008
Tak to je síla. Dalo by se říct, že nejrazantnějšíma změnama projde úsek, kterej byl relativně v nejlepším stavu z celé ulice. No jsem zvědavej na výsledek.[ok]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Středa, 04. května 2016 - 09:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 9-2005
A odfrézují povrch předjízdného pruhu?
Sobota, 07. května 2016 - 18:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 12-2007
Stará Líšeňka dostala vážnou konkurenci [proud]. Úsek Rosického náměstí - Jundrovský Trojúhelník, opravdu důkladná rekonstrukce, i sloupy TV jsou pryč:

Sobota, 07. května 2016 - 22:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9006
Registrován: 9-2004
A zatímco x dekád staré koleje jundrovského trojúhelníku zůstanou beze změny a bude se tudy i nadále jezdit téměř krokem...přičemž ze všech stran až k trojúhelníku je/bude zrekonstruováno [ko].
Neděle, 08. května 2016 - 14:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2007
V Brně je to s výhybkama obecně dost špatné. Říkám si jestli to omezení na 15km/h není přehnané, třeba v Bratislavě mají třicítku. Prosím opravte mě jestli se pletu, tohle rychlostí omezení je platné od té nehody KT8 na Novolíšeňské? Pokud ano tak mi to připadá zvláštní kvůli jedné nehodě (za kterou předpokládám mohla zanedbaná údržba výhybky) omezovat už x let rychlost na všech výhybkách ve městě. Občas jedu s řidičem, který na výhybku vjede rychleji (odhad 30-40km/h) a nic se nestane, dokonce bych řekl že tramvaj při vyšší rychlosti ''poskočí'' méně než když jede patnáctkou. Takových míst kde se musí brzdit je v Brně spousta, Výstaviště, Ústřední hřbitov (kde jsou výhybky staré necelý rok), Novolíšeňská, odbočka do vozovny Pisárky... Ptám se proč to tak je? Pokud jsou v Brně používané výhybky pro vyšší rychlost nevhodné, tak proč se nepoužívá jiný typ? Protože je moc drahý? To je přece směšné když vezmu v potaz to množství energie které tramvaje spotřebují pro jízdu 60km/h - brzda - výhybka - plyn - 60km/h. Plynulosti jízdy, jízdnímu komfortu a jízdním dobám tento styl taky asi moc neprospívá.
Neděle, 08. května 2016 - 20:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5157
Registrován: 6-2004
Citelis: Rychlostní výhybky se vyrábí a dokonce v Praze se používají.

Rychlost na výhybce je svina. 1000x tramvaj nevyskočí a po 1001 to vyskočí...Viz Karlák...
Adam_r
Neděle, 08. května 2016 - 22:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 10-2003
Hlavni technicky problem vyssi rychlosti proti hrotu je rozumne a spolehlive prestavovani, blokovani a signalizace. Cele souvisi s tim, ze (na rozdil od velke zeleznice) za spravne postavovani vyhybky a smer jizdy odpovida ridic, takze rychlost 15 km/h je take ochrana proti lidske chybe.

Pri jizde po hrotu v primem smeru (pokud se nejede pres kriz) je leckde (a dost mozna i v Brne) povoleno prave tech 30 km/h.

Ona rychlostni vyhybka je v Praze pokud vim jen jedna a to v miste, kde pripadna jizda do spatneho smeru nezpusobi nejaky zasadni problem (viz http://prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2013041401). Vsechny ostatni vyhybky jsou proti hrotu 15 km/h.

Prosím opravte mě jestli se pletu, tohle rychlostí omezení je platné od té nehody KT8 na Novolíšeňské? Pokud ano tak mi to připadá zvláštní kvůli jedné nehodě (za kterou předpokládám mohla zanedbaná údržba výhybky) omezovat už x let rychlost na všech výhybkách ve městě.
Primarnim duvodem nehody bylo, ze se ridic namisto rizeni venoval svemu mobilnimu telefonu a vjel na vyhybku bez toho, aniz by zkontroloval jeji spravne prestaveni a zablokovani rychlosti okolo 50 km/h. Bohuzel o nekolik minut drive jela zkusebni jizda prave do smycky a vyhybka vyla prestavena do odbocky. Omezeni 15 km/h proti hrotu bylo platne nejspise uz v te dobe.
Honza
Pondělí, 09. května 2016 - 18:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 6-2005
Nevím, jestli myslíme tu stejnou nehodu, ale na Novolíšeňské tehdá řidička tvrdila, že "usnula". Byla tam dost pomalá výhybka, takže v té rychlosti tramvaje se úplně přestavila do přímého směru až cca v půlce vozu.
Pondělí, 09. května 2016 - 20:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 10-2010
Nezapomínejme, že jezdíme podle rozhledu, takže svoji roli hrají i rozhledové poměry. Takže buď by taková kolejová křižovatka s rychlými výhybkami musela být doplněna nějakou formou řízení, nebo by musel být před křižovatkou tak dlouhý rozhled, aby řidič měl čas reagovat a před křižovatkou zastavit.
Pondělí, 09. května 2016 - 23:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9007
Registrován: 9-2004
Tak ono by jakési plynulosti provozu tu pomohlo instalovat splítku ve směru Stránského/Rosického nám. hned za zastávkou Vozovna Komín. U ostatních směrů to asi nemá význam. Ono jinak ale nejde o ty vyhýbky, ale i křivolakost kolejí trojúhelníku, zvlášť patrné teď po rekonstrukci úseku Stránského - trojúhelník. Po opraveném úseku to jede krásně rovně, vjedeme na koleje trojúhelníku a jsme jak na lochnesce...
Adam_r
Úterý, 10. května 2016 - 09:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 10-2003
Nevím, jestli myslíme tu stejnou nehodu, ale na Novolíšeňské tehdá řidička tvrdila, že "usnula". Byla tam dost pomalá výhybka, takže v té rychlosti tramvaje se úplně přestavila do přímého směru až cca v půlce vozu.

Jde urcite o stejnou nehodu. Nastesti to skoncilo "jen" zdemolovanym strednim clankem 1706 a porazenym sloupem TV. At bylo prvotni pricinnou cokoliv, vuz jel rychlosti, ktera by odpovidala zabezpecene vlakove ceste a ne jizde pres vyhybku s ovladacim kontaktem 20m pred hroty---pri rychlosti 50 km/h tech 20 metru ujel za cca 1,5s, coz je docela kratka doba na sepnuti elektroniky, odemceni zamku, a prestaveni vyhybky elektromotorem. Kdyby tam byla rychlejsi vyhybka, tak by se mozna prestavit stacila a nebo by taky treba k uplnemu prestaveni nedoslo mezi 2. a 3. podvozkem, ale treba mezi 1. a 2. (a o sloup by se rozmazl predni clanek).

(Příspěvek byl editován uživatelem adam_r.)
Úterý, 10. května 2016 - 12:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 12-2007
Jo, to byl tenkrát slušnej plechosalát, klika, že to neodsral nikdo na životě.
Úterý, 10. května 2016 - 13:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 12-2007
Zdrzovani na vyhybkach na mistech typu Svermova, pod Krematoriem nebo na tu Stranskou skalu je dost tristni. Jeden by rekl, ze je s podivem, ze se za celou tu dobu nikdo neobtezoval vyvinout pouzitelnou signalizaci, na druhou stranu, Brno je zjevne rado, ze jakz takz udrzi aspon pouzitelny kolejovy svrsek, a i to dost tak tak. Takze jako vzdycky.
Východní Evropa jste vy.
Výhybky
Úterý, 10. května 2016 - 14:34:53  
Neregistrovaný host
195.113.217.2
Výhybky jsou přesně tím, co mi neskutečně pije krev. Pořád se tu řeší jak dostat lidi z aut do MHD, ale že by se dělalo něco pro zrychlení a tím i zatraktivnění, to ne. Přitom zdržovací místa jsou chronicky známá - od všemožných výhybek zejména na rychlodráhách, přes různá esíčka a šikany (Životského, Mendlák...) po často tristní nastavení semaforů (viz u Ronda).
Úterý, 10. května 2016 - 23:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 4-2011
po často tristní nastavení semaforů (viz u Ronda)

Pokud se nepletu, semafory u Ronda jsou provázány se semafory o křižovatku dál na Heršpické, kvůliváže odbočovacím směrům, aby se neucpávaly křižovatky auty, která by pak "neměla kam". Ano, u Ronda d-8 často hodně čeká, ale to proto, že tam to je, jakoby ta křižovatka neměla čtyři ramena, ale šest.

A díky bohu za samostatná tělesa, v tomto ohledu to má Lískovec velmi luxusní.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 11. května 2016 - 08:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 11-2007
Nejsou! Rozjedu se s okružkou a-44 na zelenou u Ronda a na křižovatce s Heršpickou mi skočí červená! Tedy, stihl bych to, ale musel bych mít Ferrari nebo Bugatti Veyron...
Středa, 11. května 2016 - 09:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 10-2012
Nemusíš mít ani 44, stačí i 60 nebo 61 od Ronda a na křižovatce na Heršpickou taky stojíš na červenou, a to i když u Rona jsi první, možná by se to dalo stihnou , ale to by pro cestující bylo dosti nepříjemné jak by tam lítali.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 11. května 2016 - 12:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 12-2007
Ale zlepšuje se to... na křižovatce u Tivoli, no tivole než to přehrkalo od botanický k rohlíku, to bylo kolikrát fakt na posxxání, ale dneska už to tam může fiknout na nerudovku na krátký čočky, jestli se nepletu. Jasně, teď už je mi to na xxx, už tama nejezdím, ale stejně dobrý.
No a samostatný tělesa, to je skutečně budoucnost MHD. Líbí se mi BRT https://en.wikipedia.org/wiki/Xiamen_BRT na rozdíl od kolejovýho řešení to není slyšet a možná to vyjde levněj, no v Brně to asi není kam dát a navíc v případě nehody trochu problém. V Brně je potřeba vyšetřit některé ulice jen pro MHD a doprobsl, opravdu nedává smysl čučet ve stejné koloně v buse oproti autu.
Honza
Středa, 11. května 2016 - 20:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 6-2005
Deleter - Ono i tak je to zvláštní, když vidíš, že někdo po odjezdu tramvaje z Konečného náměstí ji dokáže stihnout na Nerudově. Někdy nemusí ani utíkat a stačí rychlejší chůze.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 09:16:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 12-2007
Ono je to tam defacto kruháč, kterej se ale pojíždí dost zvrhle.
Neděle, 15. května 2016 - 10:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 3-2007
Dost staré fotky, tak snad to někoho zaujme
https://imhd.sk/transport/galeria/update/8932/s-elektrickami-kriz om-krazom-po-brne-14-5-2016?
Neděle, 15. května 2016 - 11:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9008
Registrován: 9-2004
Luk - parádní fotky!
Neděle, 15. května 2016 - 12:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12838
Registrován: 12-2007

Neděle, 15. května 2016 - 14:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 10-2012
Luk, kdyby nebyly všechny fotky zničené tím vodoznakem, bylo by to lepší.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pondělí, 16. května 2016 - 19:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 9-2008
M2359, kdyby nebyly všechny fotky zničené tím vodoznakem, byla by ta galerie již vykradená.
Myslím si, že pokud by kluci z BMHD (nebo Tramvajklub nebo přímo DP) ty fotky chtěli do své galerie, určitě by kolegu Luka kontaktovali a nějak se na publikování bez vodoznaku dohodli.

(Příspěvek byl editován uživatelem rez.)
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Úterý, 17. května 2016 - 19:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9426
Registrován: 10-2003
Aktuálně z Minské:
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Úterý, 17. května 2016 - 20:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 11-2007
Nefotil mě někdo včera okolo páté na Nových sadech s 1126? Měl bych případně zájem o foto na zdenek.hudik@seznam.cz, kdyžtak díky
VH
Úterý, 17. května 2016 - 20:55:31  
Neregistrovaný host
94.112.136.162
Když se tady tak dívám na ty fotky z Minské, napadá mě jedna věc. Ví se už, jak bude vůbec realizována posilová doprava při ohňostrojích? Přemýšlel jsem o tom, že by se to třeba dalo u některých spojů řešit tak, že by končily u komínské vozovny, z mostu by odjížděly trolejbusy na Českou a šalina by se vracela zpátky směr Bystrc. Ale dneska jsem viděl, že trojúhelník je v současné době pro případné otáčení nepoužitelný, jedině by se dalo třeba otočit couváním komínskou smyčkou, ale to by jenom zdržovalo další spoje, takže to nepřichází v úvahu. Ale čekal bych, že doprava přes ty Žabiny asi nějak pomocí trolejbusů vyřešená bude...
Úterý, 17. května 2016 - 21:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 960
Registrován: 11-2007
Třeba to zas na mostě přes VMO někdo strhá a konečně snad vedení města pochopí, že dělat ohňostroje na přehradě je nesmysl.
Středa, 18. května 2016 - 10:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 12-2007
Tak ono je to nesmysl prakticky kdekoliv, ale je to celkem hezký, když teda nevidíte ten svinčajz, co potom zůstává.
Středa, 18. května 2016 - 13:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 5-2007
Aktualně na d-11 (01117)


http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production
Středa, 18. května 2016 - 15:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 9-2005
Řekl bych, že P11 pojede tak, jako loni, akorát přes Šrajbec, Mendlák, Pekandu a Husovu na Moravák. Možná by se část spojů (každý 2.?)mohla točit na Mendláku, kde je přestup na t25/26.
Ohňostroje na prýglu jsou špica, nerušit.
Rem
Čtvrtek, 19. května 2016 - 16:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 11-2008
Já přidám další přerostlou desítku [happy]

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Pátek, 20. května 2016 - 08:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 4-2011
Rem: Krása. [ok] Co je to na té Stránské skále za poloměr oblouku, když ten předek takhle vyčnívá doprava? [coze] To je normální i v ulicích?

Jinak se mě nedávno zeptalo dítě, "jak se doplňuje inkoust v označovačích", a já fakt nevěděl, na jakém principu to vlastně funguje a proč to v OL tiskne černě a v Brně červeně. Ostuda, já vím...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
inkoust
Pátek, 20. května 2016 - 12:45:56  
Neregistrovaný host
193.85.232.58
A není náhodou ten inkoust v jízdence a ve strojku jsou pouze jehličky?
Pátek, 20. května 2016 - 13:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 5-2009
Podle zvuku mi to přijde jako klasická jehličková tiskárna, kde se tiskne se přes pásku, jako na starém psacím stroji.
-OndraS
Pátek, 20. května 2016 - 14:50:46  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
V označovači je kazeta s "nekonečnou" červenou páskou. Tiskne jehličková hlava, která přes pásku a pod ní vloženou jízdenku přejede. Poté se také o kousek posune páska. Tu je třeba občas vyměnit. Ještě je tam takový plíšek, který se elektromagneicky přitáhne po vložení jízdenky, čímž ji stiskne, aby se s ní během tisku nedalo hýbat. Celé se to spouští mikrospínačem, na který jízdenka zatlačí, až je vsunuta na konec.
-OndraS
Pátek, 20. května 2016 - 15:47:10  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Zde popis značkovače

http://www.mikroelektronika.com/oznacovac-jizdenek-nj
Pátek, 20. května 2016 - 15:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 4-2011
Děkuji [ok][ok]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.