Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 21. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 21. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 18. června 2016 - 09:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 7-2006
Když se v Praze budovalo metro, tak železniční stanice Praha – Dejvice měla být konečná stanice kladenské rychlodráhy. Trať Dejvice – Bubny se měla zrušit a místo ní se měla postavit čtyřproudá silnice od Letné na Most Barikádníků. Projekt byl zrušen na základě nových poměrů ve státě. Potom se projekt oprášil a vše se dalo pod zem. Tak vznikla Blanka. Metro se prodloužilo a dnešní studie jsou, že konečná stanice rychlodráhy má být stanice Praha – Veleslavín. Výhledově se má zde dělat podchod k nové železniční budově. To jsou jen plány. Obyvatelé Dejvic, právě tlačí na radní, že nechtějí zde obnovu železniční tratě, která nemá pro ně žádný význam. Železniční trať je daleko od centra, kde se zdržují lidé.
Dále nejistá je i stanice Praha – Bubny a zastávka Holešovice. Zde se má všechno zbourat a má vzniknout jen železniční zastávka. Dále nejistá je i stanice Praha – Masarykovo nádraží. Pořád je snaha prodloužit Opletalovu ulici směrem na Těšnov.
Těch plánů, studií a různých návrhů je plno, ale co bude realizováno a hlavně jak realizováno je velká neznámá. Zatím do toho kecák, kde kdo.
Stačí si občas přečíst regionální tisk a komentáře ke stavbám (projektů) od starostů a občanských iniciativ.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sobota, 18. června 2016 - 10:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 7-2006
Zde je příklad keců:
Letiště nechceme, vyhlásí obce z okolí Vodochod.
23.7.2013 Mladá fronta DNES str. 2 Praha Kateřina Havránková Josef Řihák

Poslanec a starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček vidí nebezpečí v tom, že v Kralupech je velká chemička, která skladuje množství ropy a zemního plynu. „V nedaleké Nelahozevsi jsou také strategické zásoby ropy pro celé Česko a kousek v Řeži je pokusný atomový reaktor. Jakákoli letecká katastrofa by pro nás byla hraniční,“ říká.


Letadla padají každý den. Raději zrušíme silnice je na nich hodně dopravních nehod ….[lol][biggrin]
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sobota, 18. června 2016 - 10:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 7-2006
Kladenská radnice uvádí:
Město nechalo zpracovat odbornou studii, z níž vzešly námitky k prosazované 20 let staré variantě, která je poplatná minimalistickému přístupu k železnici v polovině 90. let minulého stolení. V aktuálně připravovaném řešení Správou železniční a dopravní cesty studie spatřuje tyto zásadní nedostatky:

■Odtržení Městského stadionu Sletiště od zbývající části města. Tím by oblíbená klidová zóna ztratila komfort jednoduché dostupnosti.

■Projekt počítá s modernizací stávajícího železničního koridoru, který vznikl v 19. století, ovšem pro účely dopravy uhlí nikoliv osob. Proto vlak nejede nejrychlejší trasou, navíc město obkrouží jen okrajově.

■K dopravě na tři současné vlakové zastávky, jejichž poloha nekoresponduje se současnými potřebami rychlé a pohodlné hromadné dopravy, budou Kladeňáci opět odkázáni k použití dalších dopravních prostředků.

■Odstavné parkoviště P+R je plánováno pouze u hlavní vlakové zastávky Kladno

■Navrhované zdvojkolejnění trati zásadně odmítají občané Kladna, kteří v její blízkosti žijí.

■Projekt v této podobě není konkurenceschopný vůči automobilové dopravě a jen velmi omezeně oproti cestování autobusem

Odborná studie navrhuje:

■Variantní vedení trati, která výrazně rychlejší a kratší trasou spojuje Prahu s Kladnem přes Letiště Václava Havla

■Na území Kladna by vlak vedl novou tunelovou tratí.

■Vlak by obsluhoval střed města, ale i centra kladenských sídlišť Kročehlavy, Sítná a Rozdělov.

■Více než 60% Kladeňáků by mělo zastávku v docházkové vzdálenosti

■Zkrácení průměrné cestovní doby pro většinu obyvatel města Kladna do Prahy o 15 - 20 minut

■Zrychlení i spojení Praha- letiště

■Řešení je konkurenceschopné vůči autobusové dopravě, ale především vůči cestování osobním automobilem
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sobota, 18. června 2016 - 18:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7254
Registrován: 5-2002
Když se v Praze budovalo metro, tak železniční stanice Praha – Dejvice měla být konečná stanice kladenské rychlodráhy. - toto tvrzení je nepravdivé nebo zavádějící. V jisté variantě byla veleslavínská radiáala už v ose železnice z Veleslavína bez železnice, jinde v ose železnice s železnicí. V plánech na přestavbu pražského železničního uzlu byl v některých variantách i tunel do Bubenče, což by znamenalo i vynechání Dejvic.
Sobota, 18. června 2016 - 18:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 5-2002
Ale Tempotaxi nepíše o Veleslavínské radiále. V ZÁKOSu bylo plánováno ukončit buštěhradku v Dejvicích a těleso dráhy směrem ke Stromovce použít pro tunel, který by byl součástí vnitřního (nyní Městského) okruhu. Čili nynější Blanka, která ale jde v poněkud jiné stopě.
Spolu s křivoklátskou PVE a vodním dílem Gabčíkovo - Nagyamaros to byly takové katalyzátory, na kterých se ustavovali "prezelení" - politizace Hnutí Brontosaurus. Ve Stromovce kvůli tomu bylo pár demonstarací, na které se přilepili eistence typu Placáka a spol., kteří byli velkými ekology...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Mladějov
Sobota, 18. června 2016 - 19:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8330
Registrován: 3-2007
Borovička : Tak ono už je to dneska jedno, ale vážně se uvažovalo o ukončení 120 v Dejvicích, výstavbě silnice ve stopě bývalé trati (Blanka bez tunelu) a také se proto zkapacitňoval Semmering novými výhybnami (druhá půle osmdesátek). Řvali proti tomu tenkrát hodně ekologové a pak to zarazil převrat.
Tehdy byla snaha ukončovat osobáky v okrajových stanicích ideálně s metrem, takže Smíchov, Vysočany, Dejvice..

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Kročehlavy2742
Sobota, 18. června 2016 - 20:29:06  
Neregistrovaný host
37.48.12.203
OndrejKucera:
Studie CEDOPu je z podstaty zadání jednostranně vychýlená a obsahuje několik logických faulů

Jakých faulů?

Každopádně navržené řešení v oblasti Kladna je zcela mimo realitu. Někteří diskutující to zřejmě nechápou, ale při plánování jakýchkoliv investic nejde primárně o realizaci absolutně nejlepšího dopravního řešení za jakoukoliv cenu, ale o nalezení dobrého, udržitelného a perspektivního řešení při zohlednění více či méně striktních okrajových podmínek. Metro pro Kladno je nápad neotřelý a čistě dopravně asi nejlepší, ale tímto způsobem se infrastruktura ve státě plánovat nedá, protože ji neufinancujete a nezbyde vám na mnohem zásadnější investice.

To jsou kecy jak z ministerstva...[happy]

Jestli to stále nechápete, zkuste si představit, že místo dráhy na Kladno plánujete koupi vlastního bydlení.

Dobrý postřeh! Český stát by měl k železniční infrastruktuře přistupovat jako obyčejní lidé k bydlení. Vy byste snad bydlel třeba 6 let v nevyhovujícím bytě, kde by probíhala zásadní rekonstrukce nebo byste si radši koupil byt nový?

Jinak jestli jste si nevšiml studie se netýká žádného metra, ale železnice částečně vedené v podzemí. Jestli nevíte, že i vlak může jezdit v podzemí, tak...
Sobota, 18. června 2016 - 21:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7256
Registrován: 5-2002
Mladějov: tady všichni upozorňují (možná účelově) na jednu z mnoha variant...
Tak v jedné vozovna Střešovice v té mimostopové variantě bez kolize s železnicí je označena slovem Mototechna (před vozovnou byla ta dálnice) A tramvaje z Petřin to měly parčíkem vzít kolem Hradu a vozovna byla mimo síť. A totéž je trasování netrasování železnice Stromovkou. Akorát se tehda uvožavalo v horizontu pětiletek a tak to vypadalo jako definitivní.
Sobota, 18. června 2016 - 22:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 5-2002
Borovičko, ale tahle "jedna z mnoha variant" už byla ve stádiu územního řízení. ZÁKOS byl schválen a zařazen do závazného plánu. V oblasti P6 byl první stavbou Strahovský tunel. A kdyby nedošlo l převratu, tak se od něj pokračovalo plynule k Dejvicím.
Tenkrát se naopak, s ohledem na to, že všechno dlouho trvalo, uvažovalo v dlouhodobém horizontu a ne v horizontu funkčního období zastupitelstva městské části.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 18. června 2016 - 22:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 7-2006
Na území Kladna by vlak vedl novou tunelovou tratí. [coze]

Akorát tento text mně nějak nesedí. Když vezmu, že jedna část města Kladna je poddolovaná a druhá část města stojí na bažinách.
Při přehrabování v archívu jsem našel zmínku, že v dávných dobách se uvažovalo o tramvajové dopravě. Trať měla začínat v Novém Strašecí a končit měla ve Vrapicích. Měla spojit doly a hutě k přepravě pracovníků.
Další projekt tramvajové nebo trolejbusové dopravy byl plánován při bourání staré části Kladna. Část demolice starých baráku se nedokončila. Tím padlo i vyřešení městské dopravy. Další pád bylo zrušení dolů, hutí a tím pádem se ekologická městská doprava odkládá na neurčito.
Dále Kladno by také potřebovalo postavit obchvat města.
Přesto, že na Kladně není skoro žádný průmysl, tak silnice po městě jsou plné aut. Ve špičce jsou silnice zacpané. Přitom přes Kladno nevedou žádné důležité trasy silnic, vše je vedeno mimo město.
A přesto je Kladno plné aut. Karlovarská silnice a chomutovská silnice je mimo město a spojka Stochov – Slaný je také mimo město.
Podle mě, rychlodráha nic nevyřeší, pokud do jednotlivých železničních stanic nebude ještě zavedena sběrová autobusová doprava, která ale musí navazovat na železniční jízdní řád.

Zdoj je třeba zde: odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sobota, 18. června 2016 - 22:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 8-2010
Tempotaxi: Bodejť by nebylo na Kladně tolik aut, když místní MHD má dlouhé nepravidelné intervaly (o ceně ani nemluvě), s nepřestupným tarifem navíc s každoročním osekáváním spojů. To se pak normální člověk raději MHD vyhne a pojede autem nebo pěskobusem.

Ale máte pravdu, že bez kvalitní návazné dopravy nebude mít rychlodráha ve variantě "současná trať" smysl.
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Sobota, 18. června 2016 - 22:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 7-2006
Honza7887
Vlak od Prahy končí na Kladně nebo ve stanici Kladno – Ostrovec, přitom by mohl vlak jezdit do zastávky Švermov a do stanice Kladno – Dubí. Bohužel nejsou peníze. Autobusové přípoje taky nejsou.
Autobus přímo do stanici Kladno byl také omezen. Další stanice MHD jsou dál o železniční stanice. Přitom byl plán převést stávající autobusové nádraží (které tam bylo vybudovánu kvůli poldovce) do prostoru blíže k železniční stanici Kladno. Ale zase je argument, že občané, kteří přijedou autobusem, to budou mít dále na úřady. Takže zase nebudou žádné spoje na okraje města.

Přestupný tarif na Kladně je, ale musíte mít místní kartu MHD.
Přitom je debata, zda se zavede jednotné jízdné, jako v Praze. Jedna karta a jízdné po Praze a na Kladně. Karta má dále platit do měst Berouna, Kralup nad Vltavou, Slaného atd.
Zas někdo objevil Ameriku. Přitom zde bylo jednotné jízdné za dob KNV mimo Prahu. Zas si na tom bude někdo dělat politickou kariéru.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sobota, 18. června 2016 - 23:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 8-2010
Tempotaxi: Nejlepší by bylo, kdyby se autobusy MHD zařadily do PID (pásmo 3). Potom by nebyl problém od vlaku použít na integrovanou jízdenku i ten autobus na rozvoz po Kladně.

To o tom přestupném tarifu jsem nevěděl, díky. No mě spíš přijdou děsivé ty intervaly [uhoh]
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Sobota, 18. června 2016 - 23:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 7-2006
Reportáž Tomáše Nálevky z návštěvy Kladna (2004)
Do Kladna jsem přijel vlakem. Vyšel jsem z nádraží a první po čem jsem se rozhlédl byla zastávka autobusu. Byla přímo před výstupem. Jaké však bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že nejbližší spoj jede za hodinu a navíc vůbec nevím kam jede. Žádná mapka, žádné Hlavní náměstí, prostě nic, co bych mohl jako turista neznalý místního prostředí využít. Rozhodl jsem se tedy, že se vydám pěšky na sídliště, jehož vrcholky probleskovaly za stromy parku. Na sídlišti jsem našel zastávku, a protože mi předchozí jednička ujela před nosem, strávil jsem deset minut usilovným hledáním mapy celého města (nezdařilo se) a hledáním tarifu městské dopravy (také se nepodařilo). Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem se po nástupu předními dveřmi a zaplacení 10 Kč(!) řidiči za jednu jízdu dozvěděl, že jedu přes centrum a končím v Rozdělově na náměstí Jana Masaryka. Bohužel dodnes nevím jistě, že těch 10 Kč je bez přestupu, neb jsem to z tarifu nebyl schopen vyčíst. Řekl jsem si, že dojedu až na konečnou a pokud to do centra nebude drastická vzdálenost, dojdu pěšky. Nebyla. Při chůzi mě však zaujala jiná věc: lidé raději chodili pěšky, než aby platili vysoké jízdné v autobuse, ještě umocněné faktickou neexistencí skutečné síťové jízdenky (měsíční jízdenka=50 jízd). Došel jsem až do centra, prošel jsem si velmi pěkně upravenou ulici TGM a přišel jsem k autobusové nádraží. Kromě velkého počtu autobusů na linkách do Prahy mě zaujala také velká frekvence autobusů městské dopravy v okolí. Počkal jsem na linku číslo 16, která mě za dlouhou dobu dovezla až k vlakovému nádraží. Již v jedničce jsem měl pocit, že řidiči jezdí rádi pomalu, jízda v šestnáctce můj pocit ještě utvrdila. Na nádraží jsem již s chutí nastupoval do vlaku a těšil se do měst, kde doprava funguje lépe. Celkově vzato, pokud příště pojedu do Kladna, vezmu si raději kolo…
Zdroj: odkaz

Bohužel podobné případy zažívám i Já, když jedu do jiných měst. Nevím za kolik je jízdné, nevím, kde se kupuje jízdenka, nevím, kterým spojem mám jet atd., připadám si jak blbec, který se pořád ptá.

Přitom by stačila jedna karta na celé Česko. Je úplně jedno, jaká částka se odpočítá.

Projekt tram. v roce 1996 a metro už tam je.

zdroj odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Iiii
Neděle, 19. června 2016 - 00:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 5-2002
Co se týče poddolování Kladna, síliště Kročehlavy, Sítná a Rozdělov se snad stavěly na území, o němž se vědělo, že poddolované není. Návrh CEDOPU mi přijde hodně dobrý, snad bych jen podotkl, že pak by ani snad nebylo třeba zdvojkolejnění Ruzyně-Hostivice. (Hostivice by byly obsluhováný linkami-Veleslavín-Rudná a Semmerink-Hostivice-Kladno-Kralupy.)
Neděle, 19. června 2016 - 06:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7257
Registrován: 5-2002
Ty bažiny v Kladně jsem nějak nezaznamenal.
Neděle, 19. června 2016 - 09:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11010
Registrován: 8-2004
Iiii:
síliště Kročehlavy, Sítná a Rozdělov se snad stavěly na území, o němž se vědělo, že poddolované není
A to usuzujete z čeho?
[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 19. června 2016 - 10:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10404
Registrován: 5-2004
Ac na plani tak spodni vody tam je necekane hodne.

Ad mistni mhd: tou se jede coby sockou jen kdyz to opravdu jinak nejde. A pri cene 16 je vesmes jen o par korun drazsi ale o pulhodiny rychlejsi jet kamioli po meste autem. Na navrat treba z hospody pak jedine tago neb mhd konci kol desate.

A busy do prahy? To je lepsi tak z okrsku pokud nevadi risknout stani. Nez se bus proplete z rozdelova skrz kladno na velekravin je i dnesni vlak na masne. Taky jsou rano z kladna vlaky nekde na 80-110% sedacek. Dav nastupuje na meste i vejhybce.

Dal za mesto jeste par lidi jede z kostrovce. Na cikance je v dosahu par vilek a v dubi nic. Z cikanky jezdi mistni misto mhd do mesta...
Neděle, 19. června 2016 - 10:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 7-2006
Sídliště Kročehlavy snad nebudou poddolovány, ale stará zástavba Kročehlav, která sousedí se závodem Koněv. Tak zrovna na Koněvu bylo několik šachet v dřívějších dobách.
Další šachta byla hned v centru Kladna a to blízko dnešního Náměstí Svobody (Amálka). Další šachty jsou hned pod náměstím v Podprůhonu, Bressoně, Engerthe atd. Některá místa se pořád propadají.
Staří havíři říkali, tam kde stojí kostel a věžáky, tak tam je to čisté.
Dále bažiny.
Železniční stanice Kladno je na bažině a bažina se táhne přes garáže ČSAD, zimní stadion a Rozdělovský les (Lapák), železniční zastávka Rozdělov až k obci Kamenné Žehrovice. Zde na plno místech stále stojí v lese voda. Ulice Železničářů, která vede podél lesa je vždy u silnice po dešti dlouho stojící voda a tato silnice právě sousedí se sídlištěm na Sítné. Tento bažinatý prostor se táhne až k obci Velká Dobrá. Je zde několik zděných čerpacích studní (prostor U vodárny, Kožova Hora /nejvyšší místo a je zde čerpací stanice/ atd). Podle vodohospodářské mapy (vodohospodářský prostor číslo 1.)je město Kladno na nejvyšším bodě nad mořem a přesto zde se drží všude spodní voda. Při stavbě nového závodu na Dříni se v základech pod válcovnou našlo, pod opukou podzemní rybník, který se musí neustále čerpat. Nejsem havíř, ale podle pamětníků, byla v každém dole voda, která se musela čerpat.
Bohužel po uzavření dolů se už nic nečerpá. Co udělá voda, až se v štolách pořádně natlakuje. Jen těžební jámy jsou zasypané.


(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 11:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 12-2007
Tempotaxi: V současné době se řeší sucho v Česko, tak by snad nebyl problém vytvořit u Kladna nějakou velkou podzemní nádrž, do které by se voda buď gravitací nebo čerpáním shromáždila. A zemědělci by ji mohli použít k zalévání polí, protože v okolí Kladna není moc větších vodních toků.
Neděle, 19. června 2016 - 11:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 7-2006
Větší toky zde nejsou, ale potoků je zde dost.
Jen pro zajímavost: dnešní Náměstí Svobody byl vlastně rybník, podle pamětníků třeba ve Švermově bylo zasypáno 5 rybníků. Dále Na cikánce, dnes Kübeck, byla stejnojmenná šachta, která měla na nádvoří pro havíře park a vodotrysk. Byla zde vývařovna a zdravotní středisko. Naproti byla železniční zastávka Motyčín. Zastávka stála hned vedle hospody Na cikánce. Druhá železniční zastávka Kladno – Švermov stále funguje.
Ale tahle zastávka byla dříve skoro o 1 km blíže ke Kladnu. Nad kladenským hřbitovem, je železniční přejezd a zde byla původní železniční zastávka. Ale to zde nabyla naproti velká halda, ale vozová cesta k hutím.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 13:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 5-2002
Wagon: [crazy]
Vy jste opravdu ekolog. Fyzika, hydrogeologie, ekonomika...to jsou vědy, které jsou vám (všem zeleným) naprosto cizí. Vy to řešíte sociálním inženýrstvím. Poručíme větru dešti.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Cogwheel
Neděle, 19. června 2016 - 13:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 1-2012
Jinak ale na Kladně je vhodné vody nedostatek: V údolí Vltavy u žel. zastávky Úholičky je čerpací stanice a úpravna vody průmyslového vodovodu, který odtud vede vltavskou vodu až na Kladno. Dříve sloužil zejména kladenským hutím, nyní tamní elektrárně.
Neděle, 19. června 2016 - 13:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 12-2006
Tempotaxi: Tyhle informace jste si vycucal z kterého prstu? Zastávka Motyčín byla od svého vzniku tam, kde je. Na trati z Dubí do Kladna nikdy žádná jiná zastávka nebyla.

(Příspěvek byl editován uživatelem jeneč.)
Neděle, 19. června 2016 - 14:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 5-2002
Cogwheel: Tak na provoz tepelné (uhelné i jaderné) elektrárny je zapotřebí opravdu velké množství vody, proto se stavěly obvykle u řek, případně jejich výstavba vyvolávala souběžnou výstavbu přehrad. Prostě ve své době dostala přednost blízkost uhlí a s rozvojem objemu výroby se řešila voda. Dneska (teoreticky, melouni by podobnou výstavbu nepřipustili) by se voda řešila prioritně.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 19. června 2016 - 15:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 7-2006
Doly na Kladně.
Ještě v centru Kladna jsou doly Herget, Brumner a u dnešní nemocnice (zastávka Kladno – město) důl Zippe. Takže střed Kladna je opravdu poddolované.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 15:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 12-2007
Johny11: Zelený nejsem, nicméně podle mého názoru není asi zase takový problémem odvodnit nějaké území alespoň v tom směru, aby voda nezasahovala do výstavby. Konečně takový Turyňský rybník u Kamenných Žehrovic vznikl zaplavením propadlých dolů. Když jsem se podíval na turistickou mapu, tak prameny jsou v blízkosti vzniku Lidického potoka, jižně od Kročehlav. Tak tam by se klidně mohla udělat podzemní nebo pozemní nádrž, která by do značné míry odvodnila území Kladna.
Neděle, 19. června 2016 - 16:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 7-2006
Jeneč
Připravovaná kniha -"Kralupský železniční uzel"
Kapitola - Uhelná dráha Vinařická (SSAEG).

....Oživení přispěla až změna v roce 1945, kdy je zavedena prodloužena osobní přeprava ze stanice Vinařice do stanice Kladno – Dubí, která je zahájena dne 3. prosince a v tomto úseku jsou zřízeny zastávky Tuháň a Švermov - Motyčín....

Zdroj: archívy + zápisky V. Šimůnka.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 16:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 5-2002
Jo tak, turistická mapa, hmmm. Zkuste mi vysvětlit, jak si představujete takovou podzemní nádrž. Aby to bylo technicky řešitelné, funkční a ekonomicky přijatelné. Zaplavené doly neberu, když si uvědomím tu hloubku a potřebný příkon čerpadel. Jinak to vaše odvodnění se nazývá meliorace, ale je to otázka 80 - 120 cm do hloubky. Odvodňovat území na navrhované kladenské "metro" si nějak nedokáži představit. Ne, že bychom neuměli odvodňovat močály, ale to by zelení panáčkové zase řvali, že došly újmě nějaké žabičky nebo broučkové (které tam sami před tím vypustili).

Psal jsem "zelený", nikoliv "Zelený". Jak jsem si všiml, uvádíte o sobě, že jste "ekolog", což je pro mne synonymum. Členství ve "společnostech s myšlením omezeným", čili politických stranách neřeším.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 19. června 2016 - 16:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 12-2007
Johny11: Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu UK, pracoval jsem také jednu dobu na Ministerstvu životního prostředí než mě Martin Bursík vyštval, ale nikdy jsem nebyl členem nebo sympatizantem Strany zelených. Jistě by asi nebylo možné odvodnit doly, nicméně si myslím, že by bylo možné povrch odvodnit až do několika metrů. A nemusely by se odvodňovat močály, ale obydlená území, popř. místa, kde by mělo být to tzv. kladenské metro. A hlavně ta voda by mohla sloužit např. k zavlažování městské zeleně v období sucha. Pořád se mluví o tom, že zásoby podzemních vod klesají. Tak proč nadbytečnou vodu nesoustředit a nepoužít ji na zavlažování? Myslím, že větší problém by asi byl s poddolovaným územím.
Neděle, 19. června 2016 - 16:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 7-2006
Jeneč
Kdo hledá tak najde a pomocí prstů na klávesnici.
Jízdní řád 11b – Zvoleněves – Kladno Dubí.

Osobní doprava byla od roku 1886 provozována v úseku Kralupy – Vinařice, tratě z Dubí na Tuhaň a dále do Vinařic sloužily vždy jen dopravě nákladní. To se změnilo datem 3.12.1945, kdy byla zahájena doprava v celém úseku Dubí – Zvoleněves – Kralupy. Byly otevřeny zastávky Tuhaň a Švermov Hnidousy. Zpočátku v parní trakci, od roku 1948 v motorové.
Zdroj: odkaz

Bohužel v některých zdrojích informací je zastávka Švermov psaná jako Motyčín a někde jako Hnidousy. Záleží asi na roku informací.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 17:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 12-2006
Tempotaxi: Jo, ale to jste trochu jinde. To je trať z Dubí do Zvoleněvse a zastávka Hnidousy byla tady:

Což rozhodně není o kilometr blíž ke Kladnu. [nene]
A ten odkaz co uvádíte je zrovna moje keška. [biggrin]
Neděle, 19. června 2016 - 18:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 12-2006
Jinak dolové pásmo, tedy to, kde se nachází uhlí končí zhruba v místech Sítenského údolí. Dál směrem od Kladna se uhlí v podzemí nevyskytuje a nikdy dál žádné doly nebyly. Pouze na Sítné, v místech sportovní školy kdysi podnikatel Tauber zkoušel dolovat uhlí pro svou potřebu a našel slabou uhelnou sloj, ze které pár let těžil pro svou slévárnu.
Veškeré informace, kde byla jáká jáma od Kralup až po Rakovník jsou v knize Dobývání uhlí na kladensku kterou v roce 2006 vydalo OKD.
Neděle, 19. června 2016 - 18:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 7-2006
Jeneč
Já jsem psal:
Druhá železniční zastávka Kladno – Švermov stále funguje. Ale tahle zastávka byla dříve skoro o 1 km blíže ke Kladnu. Nad kladenským hřbitovem, je železniční přejezd a zde byla původní železniční zastávka. Ale to zde nabyla naproti velká halda, ale vozová cesta k hutím.

Zelená barva – dnešní zastávka Kladno Švermov.
Červená barva – původní zastávka.
Od dolu Engert vedla a částečně vede polní cesta, která vedla před vrátnici POLDI 1. Pod původní Buštěhradskou dráhou do stanice Staré Kladno byl most pro tuto polní cestu. Pak se postupně polní cesta zavezla haldou.


(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Neděle, 19. června 2016 - 19:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7258
Registrován: 5-2002
Zde na plno místech stále stojí v lese voda. - větší blábol tu už dlouho nezazněl. Nikde voda nestojí!!! Město je na opuce a ta tvoří náhorní plošinu. O spodní vodě nediskutuji. O poddolování si myslím, že pod dnešním Kladnem jen ojediněle. Plácají se tu hovadiny....

Ty lesy mám prochozené, proběhané, promapované od roku 1970. Udejte souřadnice, kde v lese stojí voda.
Neděle, 19. června 2016 - 19:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 12-2006
Tempotaxi: Trať z Dubí do Kladna byla zprovozněna v roce 1872, zastávky Motyčín byla na trati postavena a zprovozněna až někdy na přelomu století. V roce 1923 byla postavena čekárna i s výdejnou jízdenek. Nikdy zastávka nebyla jinde než tam, kde je dnes. Tam, co uvádíte nikdy žádná zastávka nebyla. Nebyl pro to důvod. Žádná zástavba, do hutí daleko. A Kladno mělo blíž stanici Nové Kladno.
Neděle, 19. června 2016 - 22:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 11-2005
Náhodou mezi Prahou a Kladnem je na běžné poměry v ČR zrovna jedna z nejhomogennějších geologických oblastí (opuky říznuté tu a tam břidlicemi). Dokonce bez jakýchkoliv tektonických zlomů, kterých je normálně poměrně dost.

http://mapy.geology.cz/geovedni_mapy500/?center=-764400,-1033300& scale=100000
Donner au train des idées d'avance...
Pondělí, 20. června 2016 - 08:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 7-2011
Bohužel po uzavření dolů se už nic nečerpá. Co udělá voda, až se v štolách pořádně natlakuje.

Neudělá nic. To je běžný postup, že se starej důl nechá zaplavit. Resp. on se vlastně zaplaví sám od sebe tím, že se přestane čerpat. Voda dosáhne určité hladiny (obvyklá hladina spodních vod) a dál nestoupá, nebo se netlakuje. Maximálně vytéká ven, je-li nějaká vhodná "díra" níže než ona hladina - obvykle tzv. Dědičná štola, přímo na to určená. Problém je, pokud si najde cestu někudy, kudy by neměla, pak je vznik nějakých podmáčených oblastí klidně možný. Všecko to záleží na úrovni hladiny spodní vody. Jestli je v okolí nějakej potok, říčka nebo rybník, na to nemá valnej vliv.
No, dokud v těch dírach ta voda je, tak to ničemu nevadí, spíš naopak, ta voda to drží a zabraňuje, aby to spadlo. Ovšem průšvih by mohl nastat - a to i docela velký, kdyby někdo chtěl ten zatopenej důl zase vyčerpat. Tam je pak značný riziko propadů.
Takže pokud je tam někde vysoká hladina spodní vody a spousta zatopenejch starejch děr, maj s metrem docela smolíka.

Edit: ...dnešní Náměstí Svobody byl vlastně rybník, podle pamětníků třeba ve Švermově bylo zasypáno 5 rybníků....
Pokud je v těch místech "dodnes mokro", tak je nikoli proto, že tam byl rybník, nýbrž spíš tam byl rybník proto, že tam bylo mokro vždycky. Naši předci (když pominu důvody čistě retenční) stavěli rybníky na takovýchto místech právě proto, protože mokro už tam bylo a tudíž pro ně bylo výhodnější mít tam raději rybník, než bažinu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Pondělí, 20. června 2016 - 10:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 7-2006
Borovička
Nikde jsem netvrdil, že jsou na Kladně bažiny, jako na Šumavě. Prostě řečeno po deštích je na plno místech stojící voda, která se za pár dní vsákne. Silnice, které vedou podle tohoto lesa, jsou při teplotě 0 stupňů vždy namrzlé než ostatní silnice po Kladně a tvoří se zde vždy mlha. Jenže kácením pruhů se v lese všechno zase mění. Nemám čas to sledovat a mapovat.

Bobík.
Ano takhle to prostě bude, vždy budou v krajině místa, která jsou vlhčí a místa kde je dříve suchu.
Od místních pamětníků jsem dostal informace. Kde těžební činností dříve vytékala voda, dnes po uzavření dolu voda už neteče. Ale naopak se zrodil pramen jinde. Změna je na starých haldách a zavážkách.

Rail2005
Ale těžebních zlomů je zde dost. Hlavně ve Švermově. Zde popadalo několik baráků a podle pamětníků se třeba Velvarská ulice zvlnila výškově o 1 m. Při stavbě nové kanalizace se část starší část kanalizace propadla. Trvalo přes rok něž problém se vyřešil. Podobný problém je v Podprůhonem.

Podle mě se při stavbě tunelu pod Kladnem, může stát propad jako při budování Blanky pod Stromovkou.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Pondělí, 20. června 2016 - 12:28:15  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Tempotaxi: voda stojí často v lese např. v Bažantnici, nad koupalištěm.
Ohledně zaplavených důlních děl by bylo zajímavé zjistit vliv zatopeného dolu Wannieck (Záplavy) na hladinu spodních vod v okolí.
OndrejKucera
Pondělí, 20. června 2016 - 12:37:44  
Neregistrovaný host
82.171.201.170
Kročehlavy2742:

Jakých faulů?

Logických faulů je ve studii několik. Tak například studie deklaruje nutnost přímého spojení Kladna s letištěm (nerozporuji), ale jako prioritu řešení v oblasti letiště uvádí možnost vedení vlaků, které na letišti nestaví. (To nemusí být nutně v rozporu, ale vznést tento požadavek po té, co se obšírně diskutují nevýhody PraKu v tomto prostoru, to musím považovat za logický faul.)

Segregace kladenských a letištních cestujících je další faul, který předjímá nepravděpodobnou situaci, kdy na letiště bude cestovat tolik lidí, že vyčerpají kapacitu kladenských souprav. Stejně tak se dá rozporovat předpoklad, že letištní cestující budou zdržovat nástup/výstup až na 5 minut kvůli tomu, že mají objemné kufry. Zas takové drama to není a rychlost výstupu ovlivňují hlavně zvolené soupravy.

Dále akcentace rychlosti vede autory k volbě provozního konceptu, který zřejmě neodpovídá požadavkům na kapacitu a intenzitu linek.

Potom je tu vazba na dálkovou dopravu, což je evergreen všech studií. Nerozporuji užitečnost takového napojení, ale pochybuji o jeho vytíženosti v tomto konkrétním případě, kdy letiště netvoří zastávku v rámci existujícího intenzivního proudu (srovnejte např. s letištěm Schiphol). Koncovou zastávku dálkové dopravy na pražském letišti podle mne neobhájíte (rád bych se mýlil).

Požadavek na pěší dostupnost železnice pro většinu obyvatel je legitimní, ale neudržitelný. Z hlediska volby počtu a polohy zastávek v Kladně je studie natolik povrchní, že vlastně nejde o studii v pravém slova smyslu.

Ad bydlení: Vaše paralela neodpovídá předmětné situaci, protože nový byt (tunel pod Kladnem) ještě nestojí.

Ad metro: smysl Vašeho sdělení mi zůstal skrytý.
Pondělí, 20. června 2016 - 21:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7259
Registrován: 5-2002
Nechte těch báchorek o bažinách. Švermov, Bažantnice, koupaliště - tudy se to "metro" má rubat?!

Silnice v lese jsou namrzlé - no tak metro v Kladně není v lese, a samozřejmě námraza a mlha se drží v lese spíše než na panelákovém sídlišti. To ale nemá s podzemím co dělat.
Pondělí, 20. června 2016 - 23:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 7-2006
Jenže báchorky jsou skutečné.
Na Sítné se budoval Kokos a za pár let se rozpadal. Hlavně vše co bylo v podzemí. Vše se propadalo a trhalo. Podzemí se muselo zesílit a podzemní garáže se pak museli přepažit.
Na drahé straně Sítné vedle mostu, se postavila galerie. Za pár let se galerie začala rozpadávat a trhat. Dodatečně se zjistilo, že část Sítenského údolí je navážka, spodní voda a potok.
Na Náměstí Svobody stojí bývalí hotel Merkur. Po rekonstrukci celé budovy od sklepa až po půdu se přesto přes izolaci protlačuje spodní voda. Po deštích se musela čerpat. Budova stojí na kraji původní rybníka.
Co všechno je v centru pod zemí, tak to opravdu nikdo netuší.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Úterý, 21. června 2016 - 06:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7260
Registrován: 5-2002
Možná se Kokos rozpadal, ale dnes stojí (alespoň včera jsem koukal že stál). A ani uvnitř se to nerozpadá (že bych si nevšiml). Jen se to musí udělat správně a ne nejlevnějším způsobem.
Úterý, 21. června 2016 - 08:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 2-2006
Borovička: Vody v lese tu bývá opravdu hodně, na jaře nebo po větších deštích pravidelně. Ve sklepech mají na Výhybce vodu skoro všichni co nemají speciální odvodnění.
Fotky jsou z roku 2013, kdy bylo vody více než obvykle, ale nebyla to až taková výjimka, podobné situace se opakují po všech větších deštích.
Úterý, 21. června 2016 - 10:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 11-2005
Ono se není čemu divit, když opuka, která převážně tvoří podloží, tak vodu prakticky nepropouští, pokud tam není nějaká trhlina.

Pokud se to dostane do fáze prověření proveditelnosti, tak se musí pochopitelně udělat geologický průzkum a není vyloučeno, že se trasa posune jak směrově tak hloubkově.
Já osobně si myslím, že hloubená varianta je blbost, protože právě v malých hloubkách se mohu dočkat všelijakých nekonzistencí.

Proto se mi jeví daleko bezpečnější varianta ražená TBM, kterou lze umístit v podzemním prostoru téměř libovolně. Navíc díky technologii jsou jakékoliv poklesy přirozeně omezeny. V krajním případě je možné nasadit dodatečně mikropiloty, jejichž projekt měli připraven při stavbě Gothardu, ale nakonec nebyly potřeba.

Samozřejmě, nikdy nevíme na co v podzemí narazíme, ale na druhou stranu se toho bát, to take není dobré. Chce to pouze kvalitní přípravu.
Donner au train des idées d'avance...
Úterý, 21. června 2016 - 10:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10408
Registrován: 5-2004
"tak se musí pochopitelně udělat geologický průzkum a není vyloučeno, že se trasa posune jak směrově tak hloubkově. "

Takže někudy pod Kožovku a letiště na Dobrý[lol].

No ale pokud si Kladno to metro zaplatí... Zatím má asi nejhorší stav ulic a chodníků v Stč kraji.

Ona nestačí D8 procpaná Středohořím stylem "poručíme větru dešti"[rofl]
Úterý, 21. června 2016 - 10:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5798
Registrován: 4-2003
Rail2005:Pokud se to dostane do fáze prověření proveditelnosti, tak se musí pochopitelně udělat geologický průzkum a a není vyloučeno, že se trasa posune jak směrově tak hloubkově.


Směrově se to nakonec posune do stopy současné trati a výškově taktéž. Obojí kvůli geologickým poměrům. Ovšem časově se realizace modernizace trati do Kladna zase o mnoho let odsune a značně prodraží [crazy].

Aneb cesta do pekla je vždy dlážděna dobrými úmysly [crazy].
Úterý, 21. června 2016 - 11:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7261
Registrován: 5-2002
Jo rok 2013 nebo minulý čtvrtek, to jo. Když prší vyfotím si všude louže.
Úterý, 21. června 2016 - 11:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5799
Registrován: 4-2003
Tak si také zahraji na projektanta a dovolil bych si tu dát vlastní návrh:

https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=14.1139761&y=50.1 490803&z=15&rm=9gG9TxYIuRO1gdtR0gcN-0geogQ0gYpX1gR4RngPcL1gSXCN-k F0Smf1nKnfeN4cf5nNzBNQ-DnUP4NWtJNgUgPn-DT0VvUnSVX0Q-gW0IrgVn6wW1U fRnV380gRZgT0gR4gT1VNg31g6xg31ZEgW0gVOgX1gYZgW0gk180gjKR0g5xfm0gj sC0gYZM1gh0C1gWcfd0-8f41Q-

V podstatě by to na kladně fungovalo tak, že by se po obnovené KND z Vejhybky jezdilo do železáren (do dnešní průmyslové zóny) a dále po současných vlečkách směrem na Dubí, kde by se staronová trať s využitím dnešních vleček pak dále napojila do trati Kralupy - Kladno a vytvořila by se smyčka. Vlaky by mohly jezdit i protisměrně, aby se některým obyvatelům Kladna neprodlužovala zbytečně cesta. Trať Vejhybka - Železárny by snad šla mělce zahloubit a zakrýt, tím pádem by nemuselo být protestů proti její realizaci a hlavně by nemusely bránit její realizaci ne zcela vhodné geologické poměry.
Úterý, 21. června 2016 - 11:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 2-2006
Borovička: Tak pokud máte u vás po každém větším dešti louže velikosti několika hektarů...

Nicméně si myslím, že toto není podstatné - návrh je nereálný z mnoha zásadnějších důvodů než je tento. Chápu, že ho někdo vyprodukoval, nechápu, že s ním jde vedení města zcela vážně za ministrem.

Při cestě na nádraží dodnes chroupe pod nohama štěrk, který tam nasypali kvůli náledí v únoru. Asi nemá město pro samé velikášské projekty čas na běžné věci..
Úterý, 21. června 2016 - 11:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 7-2006
Když dám dohromady všechny poslední informace, tak mně vychází, že nic nebude.
Obyvatelé Prahy 6 žádnou železniční trať nechtějí. Nemá pro ně žádný význam.
Praha schválila projekt, že přes Stromovku bude trať v zakrytá a dál bude v tunelu. Což bude daleko dražší, než protáhnou stávající tramvajovou trať až k letišti. Dále nikde pražský magistrát neuvádí, zda jde o stavbu celé rychlodráhy nebo o část tratě Praha – letiště.
Dále kladenský magistrát uvádí, že výhodné je pro město postavit tunelovou rychlodráhu pod městem. Ale přitom se uvádí, že je potřeba opravit stávající trať pro občasnou nákladní dopravu a pro osobní dopravu. Jezdí zde přeci spoj Rakovník – Praha a Kralupy - Kladno - Praha. Rychlodráha pro Kladno se má postavit nová, tak aby cestující byl za 15 až 20 minut na letišti. Postavit tramvajovou trať od Rozdělova přes střed města až k letišti jistě bude levnější, než vše dávat pod zem.
Dále společnosti ČD, SŽDC uvádějí, pokud nebude provedena plánovaná dostavba letiště, tak žádná rychlodráha nebude. Dostavbu letiště nechtějí přilehlé obce.
Dále od letiště a od stávající chomutovské dálnice má pokračovat obchvat města. Což je také v nedohlednu. Projekty jsou, ale vše je zastaveno.
Malovat čáry do map je krásné, pokud nebudou peníze, tak nic nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Úterý, 21. června 2016 - 11:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 11-2005
Jaký je rozdíl v hlučnosti tramvaje a moderního elektrického vlaku? Žádný. Takže buď vlak, který je schopen zajistit krajší jízdní doby, nebo nic.

Podle této logiky by nebyla průchozí žádná nová tramvajová trať v zástavbě, ať už v Praze 6 nebo v Kladně.
Donner au train des idées d'avance...
Úterý, 21. června 2016 - 12:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2007
Tempotaxi: Ono se nejedná jenom o nedostatek peněz, ale zpravidla o odpor místních obyvatel, který se do značné míry promítá i do posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Jinak jak známo magistrát posvětil tunelovou variantu mezi Dejvicemi a Veleslavínem, tu také preferuje MČ Praha 6 a myslím, že žádný spolek nebude mít relevantní připomínky, které by realizaci tratě mohl zbrzdit. A bylo by vhodné trať postavit do té doby, dokud ještě jsou peníze z EU. Pokud se týká tramvajové trati na Dědinu, nevím přesně, jaký je stav, kdy bude územní rozhodnutí a stavební povolení. Pokud se výstavba takové tramvajové trati uskuteční, potom by jistě bylo schůdné její prodloužení na letiště. Tramvajové trati jen málokde přesahují hranice města. Tramvajová trať do Kladna by asi neměla význam. Nicméně vše je možné řešit po etapách. Nejprve udělat dvoukolejnou elektrizovanou trať na letiště a to tak, aby mohla dále pokračovat pod letištěm do Kladna. Dále opravit, modernizovat a elektrizovat trať do Kladna-Ostrovce s tím, že by někde zhruba u Kladna-města se připravily podmínky pro realizaci mimoúrovňového křižování se stanici pro budoucí železnici až do Kamenných Žehrovic dle požadavku Kladeňáků. No a až budou peníze, tak potom postavit trať letiště Václava Havla - Dobrovíz - Hřebeč - Kladno dle požadavku Kladeňáků - Kamenné Žehrovice. Následně by pak byla modernizovaná a elektrizovaná jednokolejná železniční trať až do Rakovníka.
Úterý, 21. června 2016 - 12:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4160
Registrován: 9-2011
Bram> ten oblouk nad "průměrem" J. Hory / Dlouhá má poloměr kolik? 190 m? Není to trochu málo, Antone Pavloviči?
Mladějov
Úterý, 21. června 2016 - 12:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8344
Registrován: 3-2007
Nezlobte se, ale ta trať má přiměřeně rychle spojovat centrum Prahy s letištěm (a Kladnem), to TT nesplňuje. TT jsou vyhozené peníze, po x letech stavby nedosáhnete ani časů autobusu, ani pohodlí vlaku.
Úterý, 21. června 2016 - 12:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5800
Registrován: 4-2003
Aleš Liesk: ten oblouk nad "průměrem" J. Hory / Dlouhá má poloměr kolik? 190 m? Není to trochu málo, Antone Pavloviči?

Oblouk nad 150 metrů by neměl být problémem pro žádné vozidlo. Každý den jsem svědkem toho, jak vozy řad Amz, Bmz apod. hoblují oblouky o poloměru 150 m a žádný problém nenastal. Není to tedy hledání problému tam, kde není? Tedy osobně nepovažuji za problém jízdu dvou či tří kilometrů městem rychlostí 40 km/h [wink].

Ten oblouk má poloměr asi 200 metrů, co jsem tedy odměřoval...


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 21. června 2016 - 12:48:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5801
Registrován: 4-2003
Mladějov:Nezlobte se, ale ta trať má přiměřeně rychle spojovat centrum Prahy s letištěm (a Kladnem), to TT nesplňuje. TT jsou vyhozené peníze, po x letech stavby nedosáhnete ani časů autobusu, ani pohodlí vlaku.


Přesně tak a dodal bych, že i metra [wink].
Úterý, 21. června 2016 - 13:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2908
Registrován: 5-2002
Wagone, hezky si to malujete, ale na tohle jednak nebudou prachy, jednak dělat rozsáhlou novostavbu na letiště, ale přitom Kladno odsunout na někdy, to je kapitální blbost - hlavní směr je to Kladno, ne nějaké regionální letišťátko.
Karlex657
Úterý, 21. června 2016 - 13:55:03  
Neregistrovaný host
37.48.21.169
Kladnauer Ve sklepech mají na Výhybce vodu skoro všichni co nemají speciální odvodnění.

Na Vejhybce bydlím (v rodinném domě) a vodu ve sklepě (prosáklou základy) jsme opravdu nikdy neměii a to nemáme základy izolované vůbec (postaveno 1924). Podobně naši sousedé. Jediná voda ve sklepě byla zpětně z kanalizace při přívalových deštích, kdy nebyl kanalizační systém řádně průchozí (možná někde částečně zaasfaltovaný).

Bram:
Směrově se to nakonec posune do stopy současné trati a výškově taktéž. Obojí kvůli geologickým poměrům.


Jaké jsou ty poměry a jak se to podle Vás má posunout? Čára je to první namalovaná o tom žádná, ale vy to píšete tak kategoricky, že si počkám na VAše odůvodnění.

Bram V podstatě by to na kladně fungovalo tak, že by se po obnovené KND z Vejhybky jezdilo do železáren (do dnešní průmyslové zóny)

Co by to obsluhovalo? Myslíte si, že návrat přejezdů - minimálně do křižovatky M. Horákové x Vodárenská u Penny je projednatelný?

Kladnauer Nicméně si myslím, že toto není podstatné - návrh je nereálný z mnoha zásadnějších důvodů než je tento.

Z jakých?

Mě se taky nemusí líbit, že z Vejhybky budu muset na Sítnou, ale jinak mi to přijde jako hodně dobrý nápad!!!

Chápu že pro zdejší experty je postavit železniční tunel v Kladně složitější z hlediska přírodních podmínek než podzemní metro v Amsterdamu včetně množství vody... Ach jo.