K-report
 

Archiv diskuse Nákladní doprava do 22. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv diskuse Nákladní doprava do 22. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 12:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak je logické, že železniční dopravci nemůžou sedět se založenýma rukama a čekat až někdo přiškrtí kamionovou dopravu ale to jsem tu již psal. Mě jde o podmínky.

Když se to vezme, tak údaje o přerozdělování nic neříkají jakým způsobem a jak se investuje. Silně to připominá uspokojení nějakého komunistického tajemníka jak se plní plán dané pětiletky.....

Například rodicí se podoba IV korydoru je z pohledu nákladní dopravy přínosem?
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 12:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H .
Ano. Železnice vytzěží 30 miliard. Ale jakým způsobem se využivají? Když sebavíme o nákladní dopravě jak tyto investice reálně pomáhají nákladní dopravě?
peťik88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najde se tady nějaká dobrá duše která by mi našla grafikon nákladní dopravy v Opavě a okolí? může být i ostrava..díky moc
Dluhonice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.65
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 21:48:08    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. + Desiro:

To je ale pánové dost ubohá strategie, zpochybňovat něčí propočty a nenabídnout nic vlastního (teď myslím "zapomenuté" miliardy na místní komunikace). Nicméně na K - reportu je to hodně příznačné pro ty, kterým došla argumentační munice - strefovat se jenom do ostatních.

Nakonec jsme se přece jenom dopracovali k jistým výsledkům -

- Ti kteří se alespoň trochu snaží pochopit věci do hloubky, a kamarádí se ze strejdou Gůglem, tak si můžou zjistit, že podfinancovanost české silniční sítě se odhaduje na 1 bilion korun. Pro mimořádně nechápavé - silnice na NIC v ekonomice nevydělávají. Pouze peníze, které se vyberou mezi jejich uživateli, se z části nepoužívají zpět do silniční sítě, ale odvádějí se pryč. Tím dochází k tomu že chybí, a potom vzniká ten (momentálně bilionový) investiční dluh.

- Železnice se v téže situaci nacházely před rokem 1989, kdy byly extrémně zatížené (a ekononomicky výnosné), ale minimálně se do nich investovalo. Stejně jako teď tam došlo ke vzniku masivního investičního dluhu. Po roce 1989 se tento investiční dluh splácí tím, že se staví koridory a modernizují se stanice. Pro extrémně nechápavé - když dnes investuju do železnice XY miliardu, potom to není momentální cena za provoz železnice, ale je to odstranění opotřebení a zastarání, které vzniklo před 20, 30, 40 lety. Je to splácení dluhu z minulosti.

- Ten bilionový dluh na silniční síti se začne také jednou splácet, tak, jak se tomu dnes děje u železnice. A potom budou samozřejmě silnice po mnoho let či desítek let čistým příjemcem.


Chce to jenom orientovat se v pojmech jako provozní náklady, investiční náklady, údržba, oprava, investice, životnost, odpisy nákladů atd.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:14:41    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. + Desiro:
To je ale pánové dost ubohá strategie, zpochybňovat něčí propočty a nenabídnout nic vlastního

...nebo si dokonce zpochybňovat kvalitu něčích housek a neumět upéct své vlastní. Nicméně poslužte si, hubu si mnou vytírají i jiní zájemci, jeden navíc se ztratí. Nicméně nejsem povinen nabízet nic, že přerozdělování vede směrem k železnici je prostý fakt, který neukecáte, i když si svoje hausnumera vynásobíte dvěma pí a umocníte na třetí.
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H .
Pokud bychom se dohodli, že přerozdělování vede směrem k železnici tak podle vás by měli přiznivci železnice slevit na svých požadavcích.

Jenomže vyčíslený objem přerozdělování financí nic nevypovídá o skutečné podpoře daného druhu dopravy. Když jsme v tématu nákladní doprava. Jak vynaložené investice vylepšily možnosti nákladní dopravy?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 07:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dluhonice: To je ale pánové dost ubohá strategie, zpochybňovat něčí propočty a nenabídnout nic vlastního (teď myslím "zapomenuté" miliardy na místní komunikace).
Ustoupil jsem vám už dost a uvažuji s nimi - i tak je ale silnice čistým plátcem a státní rozpočet a železnice čistým příjemcem.

K těm "jistým" výsledkům jste se dopracoval vy, ne my. Je to váš konstrukt a fabulace.
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 10:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nyní se společně podíváme, kdopak nám to naše kargíčko má vlastně zachraňovat:

http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/proc-je-cd-cargo- ztratove-nelze-se-stale-vymlouvat-na-takzvanou-krizi-tvrdi-cl

expert na problematiku financí, makroekonomie a veřejného sektoru. Studoval ekonomii mimo jiné na Massachusetts Institute of Technology v USA, University of Antwerp v Belgii a Staffordshire University v Anglii. Momentálně působí na Norwegian School of Economics v Norsku. Před návratem na akademickou půdu působil několik let jako management consultant.

A měl bych ještě dotaz na naše přátele z ČD Cargo: Kdo a za jaké zásluhy vám toho panáka do vedení, proboha, dosadil?
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Bahnnaiva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 11:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro

Díky za odkaz a opravdu to jen potvrzuje,že ryba smrdí od hlavy. Managment od 2010 jen uhýbá před jakoukoliv činností, která by měla nádech strategického řízení a rozvoje. O operativním řízení ani nemluvím. Současný stav postavený na patolízalech, stranických a odborových kandidátech je cesta do pekla. Ty totiž nemají ani společnou ideu natož činnost. Vytahování problému JVZ je taky umělé. Nikdo z podnikatelského hlediska nenutí aby ČDC tento segment dělalo. Ale je samozřejmě pohodlné se za to schovat a nadávat na okolní nepřízeň trhu, SŽDC, krize, ostatních dopravců, obchodu, provozu atd. Platí stále pravidlo, pokud se kráva má dojit, musí se i nakrmit a ne udojit k smrti. Poslední kdo toto věděl byl Bazala . Ostatní po něm to bylo jen dosazování figurek.
Martin_740_848
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 11:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to, ale musím si rýpnout do článku z výše uvedeného odkazu.
Za prvé, firma se dlouhodobě potýká s propadem tržeb. To je zcela zásadní problém. K víceméně kontinuálnímu poklesu dochází ve všech klíčových transportních komoditách, kterými jsou černé uhlí a koks, hnědé uhlí, železo a strojírenské výrobky.

Bodejť by se nepotýkala, když téměř celou tranzitní vozbu černýho uhlí a koksu po trati 270/330 převzalo AWT, PKP. Auta z Polska do Rakous taky vzalo PKP. O přepravách uhlí do EMĚ ani nemluvím, většinu jich vozí SD-KD. Opravdu vynikající práce "dynamicky se rozvíjecí firmy", která chce hlavně ucelené vlaky.
***SŽDC 180***
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 11:51:53    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo a za jaké zásluhy vám toho panáka do vedení, proboha, dosadil?
A koho byste si představoval jako topmanažera? Absolventa nějaké hnojárny v Budějovicích?
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.198.1
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 12:13:40    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Z článku: "V souvislosti s poklesem tržeb správní rada ČD Carga iniciovala důslednou revizi obchodní politiky společnosti a dlouhodobě požadovala implementaci konkurenceschopné cenotvorby."
Může mi ten newspeak někdo vysvětlit? "Implementace konkurenceschopné politiky" znamená - podrážejte ceny v ještě větším rozsahu než doteď?
Kofolytik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 12:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Mě spíš baví tohle: Je třeba urychleně posílit schopnost retence současných a generování nových obchodních případů.

Vždycky si představím našeho ředitele a odhaduji kolik sekund bych vydržel v místnosti, kdybych takhle začal plácat :-))
Bahnnaiva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 12:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


"V souvislosti s poklesem tržeb správní rada ČD Carga iniciovala důslednou revizi obchodní politiky společnosti a dlouhodobě požadovala implementaci konkurenceschopné cenotvorby."

kdo to teda kontroluje , zase někdo z KPMG, DT nebo někdo jiný ?
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 13:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaujaly mě komentáře pod článkem-nejobsáhlejší od Jakuba Rákosníka mi přimomíná názory zde diskutujícího Quenya a pak poslední Stanislava Mikeska
Ztratova je proto, ze s poslednim managerem Bazalou odesly i kontakty a vazby , ktere jsou v teto oblasti klicove!!! A ostatni od Zaludy pocinaje tuto firmu jen tunelovali pro Necase ! Od te doby se jen zasantrocoval majetek a kouzlilo se s cash flow! Posledni cca 2 miliardy se rozkradou prodejem vagonu a lokomotiv a tim firma skonci! Celkem 9 miliard bylo uspesne rozkradeno !!!
Především první věta mě zaujala,zajímalo by mě nakolik v této větě může být pravdy,že "čachrováním" s osobami ve vedoucích fukncích mohlo docházet k odlivu kontaktů a vazeb..
Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 14:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koho byste si představoval jako topmanažera?
No někoho se zkušenostmi z oboru.

Může mi ten newspeak někdo vysvětlit? "Implementace konkurenceschopné politiky" znamená - podrážejte ceny v ještě větším rozsahu než doteď?
Naprosto správně. Onehdá jsem jel v jídelním voze a přistoupil bodrý obtloustlý pán s jakýmsi zakrslým beďaratým- no, vypadal jako šotouš - a začal mu na celý vůz žoviálně vyprávět, kterak za ten rozvoj soukromníků můžou lidé z vedení Carga, kteří jsou s nimi asi spojeni, konkrétně třeba ten Quenya, jak zvýšil teď ty ceny, tak tím jim určitě pomohl, on že to říkal všude okolo svým známým a ti jen krčí rameny, ale on s tím nic dělat nemůže, posteskl si, "vždyť víš, jak to nahoře chodí".
Takže je to tak, kluci hrajou hru na podrážení cen, kdo nepodrazí ceny, ten je zrádcem Dráhy a nepatří do party. Pak se ale nelze divit, že to tam vypadá tak, jak to tam vypadá.

Vždycky si představím našeho ředitele a odhaduji kolik sekund bych vydržel v místnosti, kdybych takhle začal plácat :-))
Máš u mě flašku nejlepšího šampáňa, když mu to řekneš:-)
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 14:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:Takže je to tak, kluci hrajou hru na podrážení cen, kdo nepodrazí ceny, ten je zrádcem Dráhy a nepatří do party. Pak se ale nelze divit, že to tam vypadá tak, jak to tam vypadá.
Ale tak teď jiná věc,např.CARGO neslevní,příjde o kšeft,CARGO slevní,má ho,ale zase moc nevydělá..Co je správně?A jak v tom chodit?A nedělám si iluze,že nejen v železniční,ale veškeré dopravě prostě dojde dycky někdo,kdo tu cenu dá níž...Nedělá to jen CARGO
Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 14:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: Dělá se to tak, že se sníží náklady, aby firma vydělala i po snížení ceny.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 16:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, co se člověk na sebe nedoví... :-):-)ale ňák jsem to nepochopil, jakože jsem dával tak vysoký ceny, že jsem tím pomohl soukromníkům, nebo obráceně?? :-):-)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4786
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 18:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koho byste si představoval jako topmanažera? Absolventa nějaké hnojárny v Budějovicích?

Rozhodně nikoliv typického sběratele titulů a dalších zápisů v CV na téma "v jaké přestupní stanici jsem co čtvrt roku seděl".
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 19:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Mluvíte mi z duše.....
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 19:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v jaké přestupní stanici jsem co čtvrt roku seděl

No tak základní pravidlo "supermanagera" zní, že odevšaď je třeba zdrhnout s pochvalným posudkem dřív, než tam zjistí že umím jen bohorovně papouškovat nabiflované fráze (v případě lepším) nebo než se tam začne hroutit vše, na co jsem byť jen šáhnul
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 19:56:28    Odkaz na tento příspěvek  

No jistě, ale do topmanagementu krachujícího státního velkopodniku se asi vždy budou protlačovat podobné typy lidí. Buďte realisti.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4787
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 19:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"supermanagera" zní, že odevšaď je třeba zdrhnout s pochvalným posudkem dřív, než tam zjistí že umím jen bohorovně papouškovat nabiflované fráze

Nejen supermanagera.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 20:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dával jste vysoký ceny a tak jim pomoh´.

Ano, smajlíky jsou na místě.
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Tak to jo, to bude tím :-)
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny : Dokáže mi někdo sdělit definici, co je to správná obchodní politika ? Furt slyším, že byla " špatná". Tak teda bych to rád slyšel obráceně... Jinak ten rozhovor jsou bláboly a NIC se nezmění, protože pořád si nechtějí přiznat ten skutečnej problém carga, furt řeší zástupné, tudíž nic neřešící. Diskuze pod článkem je daleko pravdivější.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: Obecně - s každým odejitým manažerem v jakékoli firmě odchází i kšeft.A ne,že ne. Nové vedení carga tvrdí, že je to o systému, ne o lidech. Tak jo.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 23:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové vedení carga tvrdí, že je to o systému, ne o lidech.
Po poslední debatě, s naším místním vedením, nabývám přesvědčení, že jediný (dosud) fungující systém u ČDC je pouze ten základní. A to systém kolo - kolejnice.
A ten nás určitě přežije


(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 08:17:46    Odkaz na tento příspěvek  

Obecně - s každým odejitým manažerem v jakékoli firmě odchází i kšeft
No tak on u ČDC odcházel kšeft už i s manažerem ve funkci... Tam je pak jediné řešení - aby těch "manažerů" bylo co nejmíň.
Bahnnaiva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 09:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://byznys.lidovky.cz/zeleznice-jdou-na-ruku-cd-cargo-poplatky -pro-osobaky-ale-zdrazi-psd-/ln-doprava.asp?c=A121218_172449_ln-d oprava_ape
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 13:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bahnaiva:V podstatě totéž je i na IDNES/Ekonomika...Zajímavá je i tamní diskuse http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A121218_163623_e ko-doprava_spi ,kdy se Tomáš Marný snaží porovnávat ceny kamionu a vlaku...Jen si myslím,že v článku je tou novou cenou 43,88kč/km myšlena cena pro JVZ...
Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.36.251
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 22:17:45    Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: Jakub Rákosník zde vystupuje jako Desiro.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 11:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas o kousek přeprav méně

Více než stoletá historie výroby automobilů ve městě Vrchlabí je u konce. Z výrobní linky zde o předvánoční směně sjede poslední automobil, který bude mít v dokladech uvedeno jako místo výroby město Vrchlabí. Bude to Škoda Roomster. Po Novém roce už se budou škodovácká MPV Roomster pro zákazníky montovat pouze v Kvasinách.

Závod Vrchlabí se už má specializovat pouze na výrobu automatické dvojspojkové převodovky.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.198.1
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 12:31:42    Odkaz na tento příspěvek  

Auta se z Vrchlabí vlakem stejně nevozila už od minulé zimy.
Na druhou stranu by se mohly automatické převodovky pro celý koncern Volkswagen určitě vozit vlakem, ale chtělo by to kapku snahy.
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 13:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě absence vlečky jen snaha nemusí stačit.

Podstatná je otázka jak moc je na překážku nutná překládka. Auta která se navážela po vlastní ose bude asi něco jiného než překládka mezi kamionem a a železničním vozem na VNVK ve Vrchlabí.

Jen odhaduji možnou příčinu. Samozřejmě bych si přál Aby existoval nějaký reálný provozní koncept co by vycházel konkurenčně vůdči kamionům.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 13:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VW už na vlečky moc nesází a jde na to takhle:
http://www.cargobeamer.com/public/796641_CargoBeamer_baut_in_Wolf sburg/?mx=0ab5f810c569c8a1985fe0d8a5612d5f
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 20:32:51    Odkaz na tento příspěvek  

Aby existoval nějaký reálný provozní koncept co by vycházel konkurenčně
Však jako vždy - čeká se, že NĚKDO JINÝ ty přepravy "převede":
Současně zaměstnavatel předložil návrh „Opatření na podporu železniční dopravy v letech 2014 až 2017“. Jedná se mimo jiné o tyto návrhy:
1) zvýšení slevy za použití železniční dopravní cesty za jednotlivé vozové zásilky,
2) převedení přeprav ze silnice na železnici a celoplošné mýtné,
3) zelená trakční energie a snížení spotřební daně z nafty.
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 21:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.
Víte jaké je pozadí této potencionální přepravy a proč se již nerealizuje? Nebo nevíte nic, spekulujete a jen hádáte? Ja vím. Na základě svého smylu pro realitu jste usoudil, že nikdo se nezatěžoval s vymýšlením organizace této přepravy tak aby to vyhovovalo zákazníkovy.
ČDC ma hodně co vylepšovat. Jenom mě udivuje jak to víte jistě. Že to je neschopnost.Co jsem slyšel o uvažované opětovné přepravě karoserií tak to zkončilo na ceně. Důvod byl, že se používaly typizované palety které se vejdou jen do speciálních vozů řady H kterými tehdejší ČD nedisponovali a to bylo důvodem že cena nemohla být konkurenční vůdči kamionům. Vozy potřebného typu se použivají třeba při průvozu mezi DNV a Neměckem. Jedná se o celkem jednoúčelové vozy co se musí přepravovat jako PLM jako je HC a to byl problém.(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 10:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná se zde již někdy řešila délka nákladních vlaků, pokud ano, omlouvám se předem.
Při prohlížení mapy Řečan jsem narazil na zachycený vlak, který při změření vzdálenosti má cca 930m. Jak je či není omezena délka vlaků s ohledem na délku staničních kolejí? Schválně jsem mrknul na Přelouč, kam náklad směřuje, a nejdelší kolej je asi přes 800m. Jak potom lze předjet takový dlouhý vlak, pokud je třeba?
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 10:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, zrada. Při opětovném prohlížení jsem našel vysvětlení. Je to složené ze dvou záběrů. Jeden vůz je napůl HV.... Ale přesto, jak je to s max. délkou soupravy?
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 11:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Délka soupravy je snad omezena na 700 m.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 11:07:20    Odkaz na tento příspěvek  

Maximální délka vlaku stanovená předpisem je 700 metrů. Přičemž bych chtěl vidět odvážlivce, který by si dovolil vypustit vlak takto dlouhý, to by byl popotahován a za úsvitu zastřelen u zdi topírny. Bez následků by 930 metrů odvezl akorát před šedesáti lety prověřený soudruh těžkotonážník Danko, přičemž by všechno ostatní mezi Třebovou a Nymburkem šlo "k plotu" :-)
Běžné Nex soupravy mají 23x Sggrss = 607 metrů, k tomu vlaková + postrk (např. Libeň - Uhříněves) nebo přípřež a jsme někde na 650 metrech, to je cca reálné provozně vstřebatelné maximum.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 13:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v roce 1981 jsem ve Slatině vyrobil bumláka do Maloměřic 87 vozů a měl 1110 m
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3318
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 13:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: A kam jsi se s ním všude vlezl a čím jsi ho táhl.......

Navíc takový vlak díky tomu, že nebylo dosud v Evropě celoplošně zavedeno spřáhlo SA 3, je velmi snadné roztrhat.

Jestli je něco, co krom délky kolejí ve stanicích a nízké hmotnosti na nápravu (proč ne alespoň 25 tun???), brzdou efektivity železniční dopravy, tak zrovna toto. Ostatní důvody typu nepružní národní dopravci apod. momentálně neuvažuji.


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 13:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bram: to si vymyslely Maloměřice, byla tam odstavená běžka z Veselí do Maloměřic a nebyla čem odvýst asi, 35 vozů a to tam neměly rády ( musely někde přestavit) , zbytek byl že stanice a ze Šlapek . Bylo v noci tak to stálo na sedmé , tak se zadek nasunul na " letiště" . Na bumláku byl pílštyk tak se na nafoukání sehnal sergjej , pak tak to jenom trochu cukl , dál je to z kopca , kolik to vážilo si už nepamatuju
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 13:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ma tým pílštyku byl tenkrák strojvedoucí " Paprsek". Možná si ho někdo z Maloměřic ještě pamatuje
Dluhonice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.65
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 16:30:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. zdražení dopravní cesty pro osobní vlaky:

Dle mého skromného názoru je to naprosto neúčinné opatření. Většina krajů a nejspíš i ministerstvo mají balík peněz na objednání nějakého množství vlaků. Tento balík se ideálně navýší o inflaci, optimálně se v absolutní hodnotě nemění (sníží se tedy o inflaci), reálně se mnohdy v rámci škrtů ještě zmenší.

Tedy bude - li jízda vlaků dražší, potom nevybere za stejné množství vlaků SŽDC víc peněz (jak si asi idealisticky myslí), ale bude jezdit menší množství vlaků za stejné peníze. Úspora pro SŽDC z menšího množství vlaků bude nejspíš také minimální, na provozních nákladech na infrastrukturu se asi těžko pozitivně projeví např. to, že večerní 810tka nepojede denně, ale jenom v pracovní dny a v neděli.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 16:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za odpovědi, pánové.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 16:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dluhonice: Tak třeba konečně ROPID přestane ucpávat v Praze tratě určené pro nákladní dopravu prázdnými 810........ To by bylo jen dobře. Ale vzhledm k bohatosti Prahy se tak nejspíš nestane.

Osobní vlaky typu samotný motorový vůz by měly na využívaných tratích být zpoplatněny tak, aby k jejich objednávání pokud možno nedocházelo. Zbytečně žerou kapacitu tratí a jejich význam pro dopravu je obvykle nula.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Dluhonice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.65
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

Bram:

To je sice logické, ale je to spíš otázka dohody firem ROPID / SŽDC / Cargo, než nastavení výběru poplatku.

Otázka pro znalé: je - li problém s kapacitou dráhy, je nějaký závazný postup, čí požadavky na využití dopravní cesty v exponovaném čase a úseku tratě mají přednost, nebo je to jenom věc dohody všech zájemců?
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram 3318: ještě bych přidal průjezdný profil - vždyť je úspěch, když je několik set km souvislého UIC-GC; 6,10 m vysoká obálka pro dva kontejnery nad sebou (nebo návěsy na "normálních" plošiňácích) je na kontinentě stejné scifi, jako 32 tun na nápravu.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dluhonice - projdi si a vyhlášku 173. Tam najdeš odpověď.

Pro jednoduchost, kdybys tápal: Proti osobáčku v jakékoliv podobě podobě (třeba i samotné prázdné 810) má přednost akorát nákladní vlak kategorie Nex a to ještě jen mezistátní.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David jaša: A to ještě do toho nepočítáme Velkou Británii a částečně problematickou Itálii.......
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.11
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:54:28    Odkaz na tento příspěvek  

Dluhonice: sice jste s osobáky v Nákladní dopravě lehce off-topic, ale celá dělostřelecká příprava ke zvýšení poplatku osobní dopravy je zas jen šméčko "kamarádů co spolu chodí" na fujfuj Žlutozlo + Černozlo, zatímco ČD si navýšení nechají dosypat bokem.
K tomu zanikne spousta "nostalgie" i dalších neveřejných jízd, které už dnes melou z posledního. A že výběr SŽDC za osobku potom klesne? To IMHO nikomu nevadí a o to tu vůbec nejde.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 18:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:V nově připravovaném předpise SŽDC D1 platném od 1.7.2013 je to uváděno takto:

2214. V případě mimořádností v drážní dopravě (zpoždění vlaků, výluky kolejí, odklony vlaků pro
nesjízdnost úseků tratí, odstranění následků mimořádných událostí apod.) zajišťuje operativní řízení
provozu, aby přednost v jízdě měly vlaky podle pořadí:
a) nutné pomocné vlaky;
b) mimořádné vlaky v obecném zájmu;
c) mezistátní expresní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
d) vnitrostátní expresní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
e) mezistátní rychlíky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
f) vnitrostátní rychlíky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
g) mezistátní spěšné vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
h) mezistátní nákladní expresní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
i) vnitrostátní nákladní expresní vlaky pro přepravu pošty (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě
dráhy);
j) vnitrostátní spěšné vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
k) mezistátní osobní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
l) vnitrostátní osobní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
m) soupravové vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
n) ostatní vlaky nákladní dopravy (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy) v pořadí:
na) s přepravou cestujících;
nb) vnitrostátní expresní (kromě vlaků pro přepravu pošty);
nc) vojenské;
nd) mezistátní ostatní;
ne) průběžné;
nf) manipulační;
ng) vlečkové;
o) služební vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
p) lokomotivní vlaky (s výjimkou vlaků ve zbytkové kapacitě dráhy);
q) vlaky ve zbytkové kapacitě dráhy, uvedené pod písmeny c) – p), a to ve stejném pořadí.
Vlak jedoucí s náskokem nemá přednost před vlaky jedoucími včas, ani před zpožděnými
vlaky. Toto ustanovení neplatí pro jízdy nutných pomocných vlaků a mimořádných vlaků v obecném
zájmu. Provozní dispečer však může s ohledem na provozní situaci určit jinak.
Pokud by dodržením důležitosti lokomotivních a soupravových vlaků podle tohoto článku
mohlo dojít ke zpoždění vlaku, pro který lokomotiva nebo souprava jede, mají tyto lokomotivní a
soupravové vlaky stejnou důležitost jako vlaky, pro které jedou; tuto skutečnost oznámí příslušným
výpravčím provozní dispečer.
2215. Provozovatel dráhy může svým rozhodnutím určit jiné pořadí důležitosti:
a) je-li k tomu vázán obecně závaznými právními normami;
b) s ohledem na předpokládanou nebo provozní situaci;
c) výlukovým rozkazem nebo výlukovým NJŘ po projednání s dotčenými dopravci, pokud je to
účelné s ohledem na minimalizaci výsledného zpoždění;
d) při jízdě vlaku odklonem apod.
2216. Ve stejné kategorii je nutno pokládat za důležitější ten vlak, který má vyšší stanovenou
rychlost, při stejné kategorii a rychlosti mají vlaky přednost v pořadí:
a) s větším zpožděním;
b) jedoucí včas;
c) s náskokem.
U vlaků nákladní dopravy mají též přednost vlaky přepravující snadno zkazitelné zboží a
živá zvířata, pokud byl provozovatel dráhy dopravcem o této skutečnosti informován.

T.H.:Nechci se hádat,ale někde jsem četl,že nostalgický vlak má slevu za poplatek DC
Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Dluhonice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.65
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 18:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
V této věci plný souhlas.


Dotaz z jiného soudku -
Ty nákladní vlaky PKP, co tranzitují v trase Břeclav - Bohumín, mají i polské strojvedoucí, nebo jsou tam nasazeni nějací čeští zaměstnanci PKP? Tuším, že pravděpodobnější je první možnost, ale docela by mně to zajímalo.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 19:07:47    Odkaz na tento příspěvek  

Nechci se hádat,ale někde jsem četl,že nostalgický vlak má slevu za poplatek DC
Klidně se hádejte, ale já mám samozřejmě pravdu :-). Slevu na poplatku za DC mají pouze nostalgické vlaky ke "kulatinám" nějaké trati nebo města na ni, k otevření nebo zavření sezóny ve stálé muzejní expozici nebo k výročí firmy železničního průmyslu.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 19:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dluhonice: Tuším, že pravděpodobnější je první možnost
Nejpravděpodobnější je možnost třetí - jsou tam čeští strojvedoucí dodaní externím "pronajímatelem" strojvedoucích.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 19:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:No tak když je to tak,možný to je...

Dluhonice:Jak píše T.H. jsou to najatí strojvůdci,ze soukromé agentury...Najdou se tam i tací,co odešli od dráhy na sociální program,ale jízda na SIEMENSu,nebo lítání s RJ do Žiliny byla pro ně neodolatelná záležitost..
Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...