K-report
 

Archiv do 1. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Osobní vozy » Archiv do 1. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 19:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: Říkám, že pár by se jich našlo. Cheb-Ústí-Praha je kravina, tam se přepřahat musí, jelikož není tolik dvousystémovek, tam skutečně řídicí vůz není žádoucí. Brněnská esa zajížděla do Chebu a nezajíždí už proto, že jsou potřeba jinde. Ty rychlíky od Budějovic a podobně bych možná prodloužil i pro veřejnost do Holešovic. Skutečně mnoho rychlíků není, které nutně potřebují řídicí vozy. Ale máš pravdu, že několik by se jich našlo.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 19:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: u rychlíku je asi opravdu nejpotřebnější rameno Brno-Břeclav-Přerov. Ještě by řidičáky šly na Brno-ČB-Plzen, ale jelikož 240 není drátovaná, tak v Jihlavě by to byla spíš obtíž, než úspora a v ČB díky "čekání na celou" obrat/přepřah taky není problém.
ICQ: 338-873-999
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 20:32:12    Odkaz na tento příspěvek  

Budějovické R se otáčejí na hlavním,žádný nejezdí sv do Holešovic případně Libně,do Libně v tomto GVD se nejezdí točit nic a do Holešovic se jezdí sv točit pouze Plzeňské R. To jen na upřesnění...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 20:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Louis: No to rameno PLZ-CBU-BNO mě také napadlo, tam by se řídicí vůz hodil, ale je to přesně tak, jak píšeš, v Jihlavě se musí přepřahat, tak jako tak. A souhlasím, že i BNO-BŘE-OLM by se hodily, ale tak se ptám, kolik by tam byla úspora minut v Břeclavi?? Přepřah je za 7 minut, tak by se ušetřilo kolik, 3-4minuty?? Já neřikám, že řídicí vůz je kravina, ale u rychlíkové dopravy u nás není tolik využitelný. Jinak řídicí vozy, jak bylo psáno mají v Německu, Rakousku,... není to spíše i o tom, že v těchto zemích mají daleko více jednohlavových nádraží?? U nás si vybavuji snad jen Masaryčku.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 20:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jelikož není tolik dvousystémovek
To je ovšem vada dvousystémovek, nikoli řídících vozů
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 21:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: To je pravda. Souhlas, ale pokud by bylo dost vícesystémových mašin, tak není potřeba ten řídicí vůz, protože ten vlak by jel přímo na západní nádraží v Ústí a ne na hlavní.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 22:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: o tom bych celkem pochyboval. Pokud by byly dvojsystémovky a zároveň řídící vozy, asi by bylo rozumné Pha-Cheb vést v Ústí přes hlavní, aby všechny R do Prahy jely z jednoho místa.
Proč třeba Bln - Wien jezdí v Praze nově přes úvratí přes hlavní? Asi to nebude jenom kvůli jednoduššímu přepřahu...
ČD - Ihr Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 22:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi, o tom nepochybuju moc, protože už se takhle jezdilo(Šohaj, Bečva, Hradišťan,...). O zajíždění EC na hlavní si myslím své a to, že to je kravina na entou. Nemusely se stavět Holešovice a koneckonců i objednávka 380 je tuhle chvíli do určité míry nesmysl.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 00:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemusely se stavět Holešovice
Holešovice (podle mých poznatků) vznikly jako náhradní řešení v době neexistence Nového spojení(a mizerného výhledu na jeho výstavbu). Svedení veškerého provozu na Hlavní je pro cestující jednoznačné plus. 380 budou mít díky střídání na Hl.n. možnost dostat se do depa. A předpokládám, že Taury na některých vídeňských EC jistě zůstanou.
Trpaslík_ludvík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 01:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: Nezajíždění vámi jmenovaných rychlíků na hlavní nádraží v Ústí bylo vynuceno jeho rekonstrukcí, při níž nebyla sjízdná spojka hlavní - západ. Například rychlíky od Liberce v tu dobu naopak musely ze stejných důvodů zajíždět až na Ústí - jih, odkud po úvrati pokračovaly na západní nádraží. U obou linek šlo tehdy o provizorní řešení.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 02:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trpaslík: Když si odmyslím, že Vámi uváděná "linka" existuje teprve od GVD 2005/6 a to ještě ve 4 hodinovém taktu, kde byly vlaky od Prahy proloženy ještě spoji od Liberce, které na hlavní nádraží zákonitě musely jet, tak tam chápu, že bylo logické zavést tam i spoje od Prahy, ale ne kvůli nějakému sjednocení odjezdů do Prahy, nýbrž ke sjednocení do Chebu. Do té doby přes hlavní nádraží od Prahy nic pravidëlně nejezdí, Excelsior Vysočina i Vsacan jsou vedeny jako nahodilé spoje, takt neexistuje a jejich účast na hlavním nádraží se mění rok od roku.

První opravdový takt se objevuje až v roce 2006/7 a to máte asi pravdu, že vynechání hl.n. má na svědomí z valné části i výluka, ale tvrdit, že to bylo dočasné řešení není na místě, když do té doby v tom systém nebyl. Bylo to první řešení, podepsané výlukou. Od dalšího GVD je to řešeno, tak jak to je řešeno, myslím, že správně, ale jistě se to udělalo hlavně kvůli nedostatku lokomotiv řady 362.
No a co tím chtěl básník říci? Snad jen ve finále to, že na těchto rychlících je řídicí vůz k ničemu, přepřah se provést musí tak jako tak, a když lze zvládnout přepřah za 6 minut, tak řídicí vůz by ušetřil 3 minuty a to si myslím, že je směšné číslo, nelze hovořit ani o ušetření zaměstnance, hlavní nádraží v Ústí bude mít posunovače na šichtě, tak jako tak. Ale opravdu souhlasím, že řídicí vůz je vhodný na osobní vlaky a na zlomeček rychlíkových ramen.

Honzasl: Já se zeptám asi tak, kolik těch lidí z Německa například pokračuje do Plzně a nebo do Českých Budějovic?? Nula nula nic, už i proto, že na hlaváku na obě ramena je přestup 40-50 minut. Nepíšu o vlacích na východ na ty se dá přestoupit v Kolíně. Zajíždění na hlavní nádraží, když už se udělalo, tak mělo zajistit přestup právě do těchto ramen a to není. Většina lidí končí v Praze a nebo Prahu projíždějí, to znamená nepřestupují.
Dále ke střídání mašin, to je kravina non plus ultra, dají se udělat turnusy, asi jako soupravám. Tzn. příklad 4 denní, typově PHA-BER, BER-BA, BA-PHA a podobně.
Asi takhle ještě skutečně je blbost, zajíždět na hl.n. v Praze, když budu mít více systémovou mašinu a hlavně, když to není nutnost. Takhle se dá šetřit čas, ve finále přepřah na hlavním nevadí jízdní doba se protáhla snad jen o 7 minut (DCE-BŘE), ale vadí mi, že evidentně je trasa hodně navatovaná, když si můžu dovolit zajíždění na 16 minut, nenakrátit čas přepřahu a prodloužit jízdní dobu o pitomých 6 minut. Kdyby byly škrcené časy už loni a přepřahalo se v Holešovicích, tak se může zkrátit na rameni PHA-DCE možná i 15 minut si myslím. Proto mi to asi i vadí, to zajíždění je hlavně neopodstatněné, žádná přestupní vazba nevznikla ono přestup na 40-50 minut je dost k prdu. To je můj názor a zatím mě nic o opaku nepřesvědčilo.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 04:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
Myslím, že smyslem zajíždění na hl.n. je to, aby všechny vlaky v dané relaci odjížděly z jediného nádraží a člověk nemusel hloubat, odkud že mu to jede. Tj. buď tedy všechna brněnská EC z Holešovic, nebo všechno z hlaváku - nic mezi tím.

Já osobně si myslím, že řidičáky najdou svoje uplatnění v IDSJMK v soupravách s Bdmtee a způsobilým hnacím vozidlem na linkách S2 a S3.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 06:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od dalšího GVD je to řešeno, tak jak to je řešeno, myslím, že správně, ale jistě se to udělalo hlavně kvůli nedostatku lokomotiv řady 362.

Zajíždění na hlavní se nedělalo "kvůli nedostatku lok.362".Nádraží Ústí západ bez nástupišt je pro větši počet vlaků nebezpečné.Vjíždět mezi vlaky ,které přijely od Liberce a odjíždějí směr Litoměřice bylo "o hubu".Nakonec i "pomalé" Eso by do Prahy dojelo ve stejný čas(5 minut prodloužená jízdní doba by se kompenzovala zrušením šestiminutového přepřahu).

hlavní nádraží v Ústí bude mít posunovače na šichtě, tak jako tak.
Ale v Ústí je i záloha a dva vozmistři.Začnou-li jezdit na os.vlacích jednotky a rychlíky nebudou přepřahat,stačí jeden posunovač a jeden vozmistr.
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 09:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: Začnou-li jezdit na os.vlacích jednotky a rychlíky nebudou přepřahat...
Bohužel, zatím hudba vzdálené budoucnosti a stejně by se dalo ušetřit změnou platové struktury a čistka zbytečných lidí ve vedení, ale jinak souhlasím.
EC a zajíždění na hlavní: Jsem 100% pro. Proč když přijedu Ecčkem z Ústí a jedu do Budějek, tak musim jít na metro a s bagáží se táhnout zase zpět z metra.
Stále si však stojim za tím, že místo 30ks 961 by bylo výhodnější rekonstruovat víc os. vozů.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 16:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klimi: Já se zeptám takhle, kolik lidí do těch Budějek jede z Německa? Nikdo (zanedbatelné číslo), kdyby alespoň byla vazba na ty rychlíky, ale 40-50 minut přestup je k prdu. Furt jsem nepochopil, proč se to sjednotilo, měly to bejt Holešovice jako výchozí bod, 3 stancie metrem nikoho nezabijou. Je to asi jako když chci jet z Budějovic do Liberce, taky musím z Knížecí na Černý Most. Chápu myšlenku a se zajížděním se dá souhlasit, ale pouze za předpokladu, že budou udělány nově vazby, jinak je to jen ztráta času, třičtvrtě hodiny čekat na hlaváku je dost zbytečné.

Apollo: Dobře, uznávám tvůj argument, nic to nemění na tom, že ušetřením času při řídicím vozu jsou směšné tři minuty oproti přepřahu. Takže takhle mi přijde lepší přepřah, když ušetřím dvousystémovky. Jinak těch tebou zmíněch pět minut, to jen vyplývý z toho, co jsem napsal. Časy jsou zbytečně navatovány, jak je možné, že souprava s Vmax 140 km/h stíhá stejně jízdu jako EC s Vmax 155-160 km/h a když by se souprava s Vmax 120 km/h protáhla jen o 5 minut, tak je něco špatně už.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 19:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3 stancie metrem nikoho nezabijou
No, když táhnete bagáž, tak "zabije". Rozhodně mi přijde lepší strávit hodinové čekání na hlaváku sezením v kavárně, než pojížděním v metru. 26 korun za lístek vám také zadarmo nikdo nedá. Navíc si uvědomte, že dnes například z hlaváku vyjíždí Airport expres - za současné situace je dostupný všem, nikoli jen vyvoleným vlakům.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 19:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Já netvrdím, že zajíždění EC na hlavní nádraží je šptaně, já tvrdím, že špatně jsou udělány přestupy, tudíž je špatné i zajíždění na hlavák. Dále mi vadí, že v jízdních dobách je evidentně zbytečná vata. S tou bagáží je to přesně tak, jak píšu s autobusy, ty končí po okraji Prahy a na přestup se také musí metrem. A hlavně skutečně dolu do Budějovic a do Plzně jede zanedbatelné číslíčko lidí, při přestupu 40-50 minut, a kvůli kterým je tedy zbytečné zdržovat vlak. Navíc cesta metrem je za 18 Kč jenom. Já nezpochybňuji zajíždění vlaků na hl.n., já zpochybňuji systém provedení a ten je špatný. AE expres vídám v centru a nepřijde mi, že by jezdil k prasknutí plný, to je prostě jen další nesmysl. Ale nemá cenu to řešit, sviním jen zbytečně vlákno.
Domin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 19:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes spatřen na hlavním nádraží vůz ZSSK Bmpeer.

-> ICQ 421 097 987 <-
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domin-Jej, a čím to bude, že jste ho tam viděl? Je zaturnusovaný na EC 378/379 Carl Maria von Weber, tudíž by se v tuhle dobu na tomto místě měl vyskytovat každý den.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: A nešlo to napsat méně arogantně? My všichni víme, že ty jsi chytrý. Ale Domin o tom zřejmě nevěděl.

A k té spolehlivosti Bdteer vs. 471. Porovnáváš neporovnatelné pokud o tom nevíš. U někoho s tvojí neomylností bych to nečekal. 471 je hnací vozidlo, kdežto Bdteer je vozidlo tažené. Chápeš ten rozdíl? Když bude Bdteer neschopný dejme tomu na klimu, dveře atd. i tak vždycky odjede. Tak přestaň rejt do 471, když o tom víš prd.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Mono mono je sice chytrý, ale asi jako rádio, nehledě na to, že nemá pravdu. Ten obrat není, jak napsal, nýbrž 278/378 Sl. Strela/Carl Maria von Weber // 177/277 Johannes Brahms/Sl. Strela
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Dokonce Ale ne, že bych nečekal nějaký háček
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arogantní jsem asi byl, takže sorry.

Urpín-A kdy jsem porvnával 471 a Bdteer?

(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono,Urpín: Vlastně to neporovnával nikdo. Pouze já jsem psal:
Trpaslík: ...ale jednotky ČD rozhodně nesplňují to, co napsal Marcelo:
Žilinské Bdteer zatial slúžia celkom spoľahlivo

Mono: Uprín je proti tobě evidentně zaujatý.

Jasně ,že je to neporovnatelné, ale cestující nezajímá, zda jde o jednotku či vůz. Cestujícího zajímá, zda vlak přijede a to pokud možno na čas.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 17:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dálkový expres Zlín-Praha, to by jeden blil (až na tu jedničku)
http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#p/u/0/C_5MG0Wjih0
Umbrtka - Šedesátiny
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 18:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠPÁŇA3078: Náhodou Bc je super vůz, člověk se v něm natáhne, ty potažené jsou celkem pěkné.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
754037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 19:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od změny by na expresech Praha - Morava (Zlín, Luhačovice, Veselí nad Moravou) měly jezdit soupravy ve složení mašina+Aee147+Bmee248+Bmee248+B249+několik B jen do Přerova / Starého Města.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 19:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klimi: Překoukl jsem se. Ale ta moje věta platí stále. Jen na někoho jiného. Takže co ty na to?
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, po najbrtizaci se na vozy nemalují indexy z KOV? Včera na EC 143 jelo BDs450 bez indexu. Nedávno jsem viděl i najbrtí Béčko bez indexu.
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Martin_P
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.6.33
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:50:10    Odkaz na tento příspěvek  

A149 19-41 83 taky bez indexu
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem psal:
Cestující nezajímá, zda jde o jednotku či vůz. Cestujícího zajímá, zda vlak přijede a to pokud možno na čas.
A pokud bude klimu, dveře (jen jedny), tak taky v klidu dojede.
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 20:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na EC Jan Perner souprava v této relaci:B+B+B+B+B+A.Hrůza!!!!!!!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 21:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když jde sice jen o Žilinu, tak tohle je už dost i na mě. Bee272, Beer273 jsou více než dostačující, ale béčka a ještě k tomu jenom áčko, jako jednička na EC, to už je bída.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 21:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_P-Index chybí proto, protže Najbrt je jen zvenku, ale interiér je nedotčen.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 21:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na EC 149 "Jan Perner" dneska Apee + 5x B + nic, bylo tak narváno, že lidé i stáli (kolem Třebové pršelo, tak jsem byl trochu mokrý), táhlo tam, no prostě hrůza. Ale byl jsem rád, že jsem aspoň seděl. "Šak - kvalítáá!"
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54136
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Index chybí proto, protže Najbrt je jen zvenku, ale interiér je nedotčen.

To s tím vůbec nesouvisí. Indexy se začaly patronovat mnohem dříve, a to na všechny vozy (tedy měly by).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se to tam u CD deje, ze uz nejsou vagony vubec na nic ? Kam to vsechno mizi ?! V dobe, kdy jsem o tom este mel poneti, tak nejvic vozu vysavaly nahrady za 854 a 843 v klasice, ted to vypada - potom co se motorakum vysvetlilo, ze jinak to nejde a ze musi jezdit - tak kde teda jsou vsechny klasiky a nove xmz ?! Ani 471 nesnizily potrebu klasik v primestskych vykonech ?!

A nebo se deje se starymi Goerlitz sroty totez, co se delo pred casem se 451 - defektoskopie a nasledne srot, protoze vozidlo uz je tak shnile, ze se stava nebezpecnym ? Asi to jedine cemu bych za techto podminek dokazal verit.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: Lou-dál
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 01:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: ušetřením času při řídicím vozu jsou směšné tři minuty oproti přepřahu. Takže takhle mi přijde lepší přepřah, když ušetřím dvousystémovky.

A proč je třeba dvousystémovky šetřit ?(jedná se o jednu).Ten přepřah má další nevýhodu v tom,že když má protivlak zpoždění,je rychlík po příjezdu z Chebu do Ústí "přestaven" na jinou volnou kolej a čeká,až přijede jeho "zelená" mašina.


když by se souprava s Vmax 120 km/h protáhla jen o 5 minut, tak je něco špatně už.

Je to možná špatně,ale je fakt,že souprava s V max 120 je oproti té s V max 140 pomalejší z Ústí do Holešovic jen o 5 minut.A vata musí v jízdních dobách být,protože jsou výluky(zpomalení,jízdy odbočkou),prodlouženy pobyty ,mimořádnosti(porouchané přejezdy),někdy nepříznivé povětrnostní podmínky(klouže to při rozjezdu,nemám-li brzdící procento zaručující zastavení na jeden oddíl,nemá vlak jezdit více než 120 km/h) atd..
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 02:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: Ale to už se dostáváš do roviny teorie.
a)Když bude řídicí vůz, a při současném provozu, tak v Praze je na obrat 1 hodina a v Chebu je 0,5 hodiny.
b)Když nebude řídicí vůz, a při současném provozu, tak v Praze je na obrat 1 hodina a v Chebu je 1,5 hodiny.

Při stavu s řídicím vozem bude-li v Chebu zpoždění 45 minut, tak na odjezdu obratový spoj dostane minimálně 25 minut. To je, ale stav, který se tobě nelíbí. Tudíž vyčkávání na soupravu (totéž, jako čekání na zelenou)

Při stavu bez řídicího vozu, bude-li v Chebu zpoždění 45 minut, tak na odjezdu obratový spoj nedostane ani minutu.

Při stavu s řídicím vozem:
+ušetřím jednu soupravu
-neuštřím dvousystémovku
-protáhnu jízdní dobu o 2minuty (minimálně, těch tebou uváděných 5 minut se mi nezdá, ale budu věřit, protože nemám lepší informaci)
(6 min. je pobyt-3 min. ušetřením řídicího vozu=3 min. pobyt+5 min. protažení jízdní doby=celkové prodloužení 2 minuty)

Při stavu bez řídicího vozu:
+ušetřím dvousystémovku
-neušetřím soupravu
+162 při zlepšených jízdních dobách může zkrátit celkový čas trasy mezi Ústím nad Labem a Prahou

Mezi těmito dvěma možnostmi je důležité vědět, co je důležitější, jestli ušetřit dvouprodovou mašinu a nebo soupravu.

Závěrem co jsem chtěl říct. Vůbec nebojuji proti řídicím vozům, ale spíš se snažím ukázat, že ne všude a na vše se řídicí vůz hodí více. To znamená, že má svá pro i proti, a že není spása pro vše. Pokud se ti nelíbí zpožďování protijedoucích vlaků, z důvodu nedostupnosti vozidla nebo obratů zpožděných souprav (to jsem pochopil z tvé první věty), tak by ti mělo být jasné, že řídicí vozy a jednotky jsou na toto ještě více náchylné, protože mají ostré obraty oproti soupravám tvořeným jen lokomotivou a vozy. Doufám, že to v tom vidíš, pro příklad jen mimořádnost na trati třeba 171 a pak se to sype jako domeček z karet, odříkání spojů je v tu chvíli více než nutné. Řídicí vozy ano, ale jen tak, kde mají potenciál být platné a to na krátká ramena. Jinak doufám, že jsem Tě nijak neurazil, spíš se snažím argumentovat.

P.S. Jízdní doby, pokud tvrdíš, že jsou s lokomotivou Vmax. 120km/h jen o 5 minut delší, tak nechápu, na co máme řadu 371, která jezdí 160 km/h.
Ale opět Tě trochu vyvedu z omylu, těch 5 minut by bylo, za předpokladu, že jde o mimořádnou událost a mašina jede "celou cestu" naplno. Při turnusovém zařazení, by jízdní doba byla delší o cca 10-15 minut, protože i tady se bude počítat s "vatou" pro ty nešvary, jak říkáš, počasí, výluky atd. atd.

Co z toho vyplývá? Je to jen můj odhad, ale bude to asi nějak takto:
162 a 371 budou mít jízdní dobu nastavenou maximálně na 130 km/h (rezerva pro počasí, adhéze)
363 by tedy mohla mít jízdní dobu nastavenou maximálně na 110 km/h (rezerva pro počasí, adhéze)
Tedy samozřejmě v těch nejrychlejších úsecích a tím pádem si myslím, že to nebude jen 5 minut. Ale to je jen teorie, ale selskym rozumem si říkám, že takto nějak to musí fungovat.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 07:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kam mizí vagony? Tak Třeba včera večer stála 2 Bmztka na Smícháči, tam kde někdy stojí odstavena 150.Nechápu co tam dělají!

MZ-Aha, to jsem nevěděl, myslel jsem, že index 149 se přiděluje po znajbrtizování celého vozu.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5550
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 09:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No fakt některé vagony mizí. Třeba dneska na 1783 jely jen dva kopřiváky a dva bymáci byli někde jinde... Nebo to je zase vlak, který má napsaný 4 vagony, ale v životě na něm 4 nejely? Proto se asi škrtá symbol kola od změny...
WEB o MHD v HK (508 fotografií), WEB o železnici (461 fotografií)
21272 = Hradečák
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 09:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj_la_défense:
1.Zpoždění-V Chebu souprava má delší pobyt(jede na myčku),ale lokomotiva 363 otáčí ihned zpátky.Tudíž při zpoždění 45 minut má i obratový vlak zpoždění.Při zpoždění větším,než hodinu je někdy z Chebu vyslán obratový rychlík s lok.242 a cestou přepřáhne(zpoždění okolo 20 minut).V Chebu žádné náhradní Eso není,takže"obratový vlak nedostane ani minutu" nelze provést.
2.Ušetření-Na vozbu těchto rychlíků je potřeba 4x 363 a 2x 162.Souprav je nyní třeba 6(v Chebu 2,5 hod).
Při nasazení 5x 362 +5 souprav s řídícím vozem se ušetří 1 lok.162 se strojvedoucím,při stejných časech obratů(při ostrých obratech souprav v Chebu i jedna souprava).
Nasazení lok.362 beru jako fakt.Při předělávce řízení na dálokové bude snad samozřejmost zvýšení rychlosti(U některých 163 i předělání na 362,361).Os.doprava ČD již nebude k ničemu potřebovat pomalé 363(Wapky už tahat nemusí,stále více tratí má úseky s rychlostí vyšší,než 120 km/h).
3.Jízdní doby-V době,když jezdily R Cheb-Praha s brněnskými Esy,byla jízdní doba prodlužována při nasazení 363 o 4 minuty v ideálním případě(s 362 se daly 2-3 minuty nakrátit).Jízdní doba je opravdu spočítána na rychlost 130 km/h.Když jsem jel s tím rychlíkem načas,stačilo cvaknout 130 a jelo to načas.Ovšem často již v úseku Bohušovice-Hrobce dojížděl rychlík panťák,při rozsvícení výstrahy na opakovači je třeba jet max 120,pak ještě mnohdy přibrzdit ještě více,protože jízda k červené.Tyto nepravidelnosti(které se v taktové dopravě dějí celkem pravidelně)se kompenzují pomocí "zbytečné"vaty i u těch EC.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 10:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny 363 ČD budou stejně předělány na 362. Tak nevím, co tu točíte. Ušetřená souprava šetří náklady. Zpožděni jsou mimořádnosti a neměla by se objevovat. Tudíž netřebas nimi v obězích moc počítat. To, že se původci zpoždění nenaúčtuje, to je blbost ČD a dalších.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 10:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale kraj si něco v součastnosti objednává a ČD to bez problémů stíhají vozit. Takže aby to odjíždělo hned za 5 minut po svém příjezdu je zbytečné, zvlášť kdyby se nedržel nějaký pravidelný takt.

Současnou objednávku nechápejme jako dogma. Bude-li možné díky ŘV točit ostře a tím snižovat náklady* není důvod, k tomu objednávku poloh nezměnit.

*) objednatel rád zaplatí za současný rozsah dopravy méně peněz

Ale Vás stejně nikdo nepřesvědčí o možnostech úspor nasazením řídících vozů.

Dj_l_D:
S ohledem na kapacitu Wilsonu jsou adeptem na řídící vozy do budoucna skoro všechny rychlíkové linky.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 13:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak nechápu, na co máme řadu 371

Ta mašina nemá dostatečný výkon na to, aby dokázala jet s těžkým vlakem na horní hraně rychlostního cimbuří.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 14:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najbrt na konci rychlíku 646 z Č.Budějovic do Prahy...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 15:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Kapacita hlavního nádraží je nesmysl. Kapapcita je dost vysoká teďka. A pokud by problém teda existovatl, tak kde je psáno, že vlaky musí obracet na hlavním? Rychlíky od Brna a z Moravy se dají vozit na Smíchov. Rychlíky od Českých Budějovic a Plzně se dají krásně dovést do Holešovic, které zejí prázdnotou. Takže z rychlíků mi zbyde na hlaváku asi už jen Hradec Králové a ten by se tam krásně vešel. Navíc, nějak si nevybavuji západní město, kde by vše striktně končilo na hlavním nádraží, nevím, je pravda, že se tolik v tom nevyznám, ale v Hamburgu se pokračuje do Altony, v Berlíně na Gesundbrunnen, ve Warszawa na Wschodniu (i když to je dost specifické). Tady platí jakési dogma, že všechno musí končit na hlavním nádraží, pokud by se tyto linky prodloužily i pro veřejnost, tak pro cestující to je výhoda, že mám možnost nastoupit na více místech. Je fakt na druhou stranu, že na hlavák se nesmyslně nacpaly tranzitující EC vlaky a samozřejmě kapacitu zabírají. Což by se mohlo někdy v budoucnu změnit s příchodem 380, že by se zase vylifrovaly EC do Holešovic, tím pádem by se zkrátila jízdní doba a mohla by se dost přiškrtit jízdní doba i v úseku Ústí-Praha.

Apollo: S těmi obraty jsem si nevšiml v turnuse, že bere hned zpět soupravu, takže uznávám, máš pravdu. Nicméně, kde chceš vzít tu přebytečnou 362? Když už dneska evidentně není, kde brát, tvoje teorie, že budou předělávat 163 jsou natolik vzdálené a v tento moment nereálné, že snad nemá cenu o nich ani mluvit, to jsou jen velkohubá slova ČD. 363 je málo a proto se v Ústí přepřahá, a bude se přepřahat i v momentě, kdy budou možná nějaké řídicí vozy, protože není kde vzít další dvouproudovky. Proč se asi přepřahají v Plzni rychlíky od Klatov a rychlíky od Chebu, kdy se začalo přepřahat asi tak 3 roky dozadu. Protože nejsou a evidentně hned tak nebudou.

Pokud zůstaneme u ramenene CHE-ÚNL-PHA, tak stejně neušetříš žádnou soupravu! Protože ta souprava, co přijede od Prahy, jak tvrdíš jede do myčky. Když bude na čele řídicí vůz, tak by do myčky nejela? V Chebu je půl hodiny na obrat a to je dost luxusní čas. Nehrozí ani, zpoždění díky nedostatku lokomotiv v Ústí, kde stojí mašina 1 hodinu a 40 minut. Jediné co hrozí, ale to je jedno jestli je tam řídicí vůz a nebo mašina je zdechnutí na trati, takže obrat 30 minut nestačí, ale ani jednomu. Takže co ušetříš, teoreticky (to kdoví jeslti) jedno maníka v Chebu, co rozpojí soupravu, s jeho 10 litrama hrubýho měsíčně, je to zanedbatelná položka a obhajoba pro řídicí vůz.

Pokud popisuješ jízdní doby, tak jak jsou, že se ani těch 130 km/h nedá jet, s tím, že se dojíždí osobní vlak, tak je, ale něco špatně a peníze vynaložené do korytování se ztrácí teda. Když není rozdílu mezi 120 a 160, tak je něco špatně. A tu chvíli je i přestavba 163 na 362 a 361 (byť silně teoretická) naprosto zbytečná. Když se bude courat 120 km/h.

Qecy: Musím říct, že jsem se dlouho takhle nepobavil, než budou přestavěny alespoň 363 na 362, tak první 362 budou hnít ve šrotu, protože jsem si nevšiml nějakého zázračného tempa těchto rekonstrukcí Snad jedna 362 a to 161 se udělala vloni zkusmo, aniž by musela brát 162, takže kdyby se jich náhodou letos povedlo až dramatických 5 kusů, tak je to stejně akce na 20 let skoro.Takže ty zkus trochu "točit" v realitě zase ...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 16:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A mě se líbí, jak žijete zabetonován v mizérii současných ČD a odmítáte i drobný pokrok v mezích zákona.

Každá minupulace na zhlaví, která na Wilsonu zmizí, situaci jen prospěje. Dnes se toho většina tahá za centrální nádraží (dogma o tom, že tam vše musí točit neplatí s výjimkou R-220) a má to vliv na kapacitu sousedních úseků. Vytlouká se klín klínem. Osobně jsem názoru, že otáčení dvou až tří rychlíkových linek bez manipulace se soupravami (tj. s řídícím vozem) by vůbec nebylo na škodu.

Ad přebytečné 362: Ač to tak nevypadá, tak dříve nebo později bude muset proběhnout hromadné zrychlení 363 na 362. A to, že tomu zatím nic nenasvědčuje, není důvod k tomu odmítat řídící vozy. Jen je třeba s jejich využitím hledět více do budoucnosti (až budou splněny i další podmínky).
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Klimi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 16:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Prosím o tykání, pokud to lze :-)
Ano, máš pravdu, nepřesvědčí. Uvidíme, jaká bude situace v reálu. Teď se můžeme pouze dohadovat.
PS: Jaká má být cena jedné rekonstrukce? Dík za info :-)
Stereo_stereo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 17:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: No jo. Mizijou. Dneska sme měli v Praze na R 5*B a do Brna jsme přijeli jen se 3*B. Zmizeli.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 17:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: No tak pokud se bavíme o dvou až třech linkách, tak určitě souhlasím, ale nesouhlasím, že všechny, já neodmítám přece řídicí vozy, řídicí vůz je šikovnej, ale jen tam, kde má význam. To jest krátká ramena. Takže pokud jde hlavně o Prahu, tak: PHA-CBU (tam řídicí vůz de facto existuje dneska, ale v podobě druhé lokomotivy 363), PHA-DCE a tím bych asi skončil. A když máme Nové spojení, tak si nemyslím, že by to měl být takový problém, těch "přeplněných" úseků.

Mibl: K těm 362, no to se musí až jeden smát nad tvým optimismem. Tvoje dříve, nebo později už mělo začít dávno, nebo nejpozději ihned po oddělení Carga. Už teďka je pozdě a vůbec, ale vůbec nic nenasvědčuje nějaké rychlejší nápravě (tiskovým prohlášením ČD se jen velmi obtížně dá věřit). Navíc když si vezmu, že zrychlování 150.2 se vlekla od roku 2007 do 2010, tak to jsou v průměru 4 stroje ročně. 363 zbývá cca 60, to znamená při současném tempu akce na zhruba 12-15 let a to těm strojum bude v průměru asi tak 35 let, takže jak moc reálné to asi bude, uvidíme, ale já myslím, že při současné laxnosti ČD, nedojde ke zrychlení ani poloviny z těch 60 strojů.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 17:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stereo_stereo-!

Já jsem o žádném mizení nepsal, tak co to tady plácáš??

A představ si, že v Pátek jsem jel do Plzně, a nám se po cestě někam zatoulali 3 vagonky! A nikdo je nevypátral, to je záhada jak z Bermudského trojúhelníku!


(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 17:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: A ještě k těm manipulacim, když tvrdíš, že čim míň tím lépe, tak nechápu, proč se tam natahaly ještě tranzitující EC, které nemají ani slušné přípoje na Plzeň a České Budějovice, tzn. k ničemu.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 18:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono - tvůj postřeh č.793 o pár řádků výše. a mizí a nizí.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 18:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javy-Mohl by jste trochu popřemýšlet, jak to bylo mysleno!

To tím A kam mizí?( TO NEBYLA OTÁZKA, jako taková), to byla reakce na předchozí příspěvky, spíše ironická, a k tomu jsem vlastně z rozčilení, že na smíchově stojí ta 2 Bmztka, ještě na místě, kde můžou přijít lehce přijít k nějakému grafitti atp.

Ale nehodlám se tady zase dohadovat, sám dobře vím, jak to je myšleno.

(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
2041962
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.83.130
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 19:17:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: a jak dlouho tam stojí? Nejsou třeba na cestě z (do) dílen nebo na soustruh... Nějaký rozumný důvod to asi mít bude.

Nebo to bude tím, že nádražáci jsou blbci a ničemu nerozumí! A každý šotouš tomu rozumí stokrát víc
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 20:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás neznáte někdo technické parametry vozů Wrmz ÖBB a BDmpsz ÖBB? děkuji
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 21:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2041962: Téééď jsi to odhalil. Ale neříkej to moc nahlas. On by se toho mohl někdo v rámci úspor chytit a potom pomáhej nám pánbůh
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6462
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 21:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:
Souhlas.

Dj_lá_défense:
Jestli se Vy smějete Miblovu optimismu s 362, tak já se směju Vašemu optimismu s 380. Němel už náhodou být dodán alespoň prototyp? I až 380 přijdou, rozhodně jich nebude na rozhazování - stačí se podívat, kolik u nás jezdí 350 ZSSK, které bude potřeba nahradit. A to by třeba také mohly časem vyjet i na 4.koridor (i když tomu teda moc nevěřím).

PHA-DCE
To jste si příklad zrovna moc dobře nevybral, páč u této linky je na obrat tolik času, že by snad tu lokomotivu stihli i přenést.

A když máme Nové spojení, tak si nemyslím, že by to měl být takový problém, těch "přeplněných" úseků.
Není to tak dlouho a nebývá to ani tak málo často, co si tu třeba Livingproof stěžuje, jak rychlíky od Děčína jedou z Holešovic na hl.n. dlouho. Kolikrát se na NS sekla taková S29, to už snad ani "statistik" Poborskiii nesečte. A pokud to není NS, máme tu Vyšehrad, kudy neprojede S6, ani nějaké ty případné vlaky ze Semmeringu (třeba teď při výluce). A to ani nemluvím o uvažované tangentě z Vršovic.

tranzitující EC, které nemají ani slušné přípoje na Plzeň a České Budějovice, tzn. k ničemu
A přípoje na Plzeň a ČB jsou JEDINÝM kritériem pro to, zda eurotakt na hl.n. vozit nebo ne ...
Víte, že oni existují i jiné přípoje? Třeba ČB přes Příbram, již zmiňovaný Děčín, nebo třeba Benešov. A to nemluvím o kvantu lidí dojíždějících do Prahy od Kolína a Pardubic, kterým sjednocení nádraží jednoznačně prospělo. Nevím, proč považujete za výhru, že když Vám jeden vlak ujede, musíte se kodrcat někam metrem na jiný (který Vám nejlépe mezitím ujede též). Sám jsem se už takhle párkrát vracel z Holešovic zase zpět na hlavák (ačkoliv jsem skrz něj už předtím jel).

No a s tím Chebem, to vytváříte takový kruh: proč kupovat řidičáky, když přepřaháme. Řidičáky nekoupíme, za čas budeme chít obměnit lokomotivy. Proč kupovat pro tyto vlaky rychlé vícesystémové lokomotivy, když musíme přepřahat? Zbytečné, takže je nekoupíme. No a takhle pořád dokola ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)