K-report
 

Archiv do 3. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Osobní vozy » Archiv do 3. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 21:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD:DJ la defense:A je to tady(Ústečák 1251).
<https://www.k-report.net/discus/messages/28/316.html?1267472408>
Zase není "zelená mašina"-safra,kde je ta modrá,co tam hnije 1.40 hodiny ?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 01:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: No čekal jsem, že mi to bude omláceno o hlavu. :-) Ráno se podívám, po kvalitnější odpovědi. Třeba Ti dám i za pravdu ve finále.
Hroch: Já bral přípoje do města alespoň na cca 100 000 obyvatel, ne díry, jako je Příbram a nebo Benešov, které mají dohromady cca 50 000 tisíc obyvatel, zkrátka města kvůli kterým stojí za to brzdit tranzitující vlak. Cestující do Kolína a Pardubic, mají tak slušné spojení, že opět nestojí za to brzdit EC spoje. Tzn.: každou hodinu rychlík, každou hodinu expres nebo EC, Kolín plus rychlíky do Brna přes Vysočinu a nemálo osobních spojů, to skutečně absolutně neberu za nějakou minci.
P.S. 380, je alespoň už vyrobená, když nic jiného, kdežto rekonstrukce es a peršingů jsou v nedohlednu
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 03:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: Tak teďka jsem se na to malinko díval, ale: Chápu-li to správně, tak 617 nabral zpoždění kvůli 612.
A máme modelový přiklad. Pokud to nevidíš, jde stále o přenášení zpoždění.
Bez řídicího vozu, 612 nabere a brzdí zbytečně 617, až potud s tebou souhlasím.

Teďka to našroubuji na podobný případ.
1. krok
606 vede peršing a zdechne. Souprava do Chebu dojede zpožděná, měla by jít pod vodu. (To jsi napsal ty, že souprava se v Chebu myje) a odjezd má až v 14.12 na 609.

2.krok
Odjíždí souprava od 612, na 609, neumytá, ale rovná časy a jede včas.
Souprava od 617 dojíždí do Prahy mírně opožděna.

Varianta řídicí vůz:
1. krok
606 vede peršing a zdechne. Souprava do Chebu dojede zpožděná, pod vodu nejde, aby se využil ostrý obrat, a byla užita výhoda řídicího vozu a ušetřila se jedna souprava.

2. krok
Souprava od 606 dojíždí opožděna a hned obrací na 617 v tu chvíli jede souprava 617 opžděna už z Chebu.

Co jsem tím chtěl říct?
Ve variantě bez řídicího vozu jede souprava 617 opožděna "až" z Ústí nad Labem, avšak vzhledem k velmi volným časům může mašina 162 krátit. Na tom se snad shodneme. Nevýhoda je, že teoreticky neušetřím soupravu, protože v Chebu se jde pod vodu.
Ve variantě s řídicím vozem jede, souprava 617 opožděna už z Chebu a s mašinou 363 není z Ústí nad Labem až takový prostor pro krácení zpoždění.

Dalo by se říci závěrem, že oboje má svoje pro a proti, v první verzi ušetřím soupravu, ale opozdím ho při případném zpoždění v celé trase.
Při variantě bez řídicího vozu, neušetřím soupravu, ale vlak opozdím jen v polovině trasy, navíc s možností krácení.
Závěrem je otázka, co je výhodnější a co ne, do hodnocení já se nepustím, ale při současném stavu se přiklánímm k variantě s přepřáhnutím. Navíc, Apollo (a to nemyslím vůbec špatně), kde bereš jistotu, že s řídicím vozem se souprava v Chebu nebude umývat, jak tvrdíš? V tu chvíli, totiž neušetřím ani tu soupravu a bude nutnost další dvouproudovky a k teoreticky prodloužené jízdní době. Vím, že zacházíme do hluboké teorie, ale při současném stavu, je tato otázka na místě. Závěrečnou větou, asi toliko. Doufám, že jsem Tě ne přesvědčil, ale že jsem Ti zdatně ukázal, že ne na vše se v současném stavu hodí řídicí vůz, proti těmto vozům nejsem vůbec v opozici, naopak, ale spíš chci ukázat, že ne všude je to spásná myšlenka (opět podotýká, že při současném stavu, ať už mašin, tak jízdních dob)

Hroch:
Omluvám se, možná můj předchozí příspěvek vyzněl moc arogantně, nechci dělat dusno, je to asi i tím, že mám "dvojku pod kůží", zkusím argumentovat jako ty-úrovni.

Takže k vedení EC spojů na hlavní nádraží. Vezmu to trošku zeširoka, snad mě nebudeš mít za blbce a že si dočteš do konce můj příspěvek. Takže: Domnívám se, že když už vedu tranzitující EC spoje úvratí přes hlavní nádraží, mělo by být zajištěno spojení do významných měst, já si to představuji takto, spojení:

Německo-Brno - přímo
Německo-Ostrava - přestup Kolín, maximálně 20 min Německo-Liberec - přestup Děčín, maximálně 20 min
Německo-Plzeň - přestup hl.n., maximálně 20 minut
Německo-Č. Budějovice - přestup hl.n., maximálně 20 minut
Německo-Hradec Králové - přestup Pardubice hl.n., maximálně 20 minut
Německo-Karlovy Vary - přestup Ústí nad Labem hl.n., maximálně 20 minut

Tak tady jsem vypsal, podle mě, základní hlavní přestupy do krajských měst, které by měly fungovat i opačně. Bohužel v reálném GVD tyto vazby moc nejsou, co si budem nalhávat čekat na nádraží 50 minut a více, to už neberu moc jako přestup, na takovéto vzdálenosti. Také mi je jasné, že se všechny vazby nemůžou povést, ale z mnou vypsaných kritérií a vazeb funguje pod 40 minut pouze 1!! A to není dobře. A v tu chvíli mi přijde zbytečné tranzitující spoje vést na hlavní nádrží, zvláště proto, když mi tu někteří argumentujete, že hlavní nádraží je přeplněno. Bohužel ani z opačných směrů to není lepší, kritériím na slušný přestup vychází pouze dvě trasy Budapest-Liberec a Budapest-Ostrava (a to ne vždy).

Co tím chci říct?
Pokud nebudou na tranzitující EC spoje navazovat rychlíky do krajských měst, je celkem zbytečné je zavážet na hlavní nádraží v Praze, zbytečně to prodlužuje jízdní dobu. Byl bych ještě velmi nerad ochoten pochopit pobyty například 7 minut, když se mašiny navěšují na konce souprav a tudíž by mohl být rychlejší přepřah než v Holešovicích. Kdyby se nezajíždělo na hlavní nádraží k tomu by byly malinko těsnější jízdní doby, ne doby na 130 km/h maximálně, věřím že úsek Děčín-Břeclav by mohl být zkrácen o možná i 30 minut a to není zanedbatelné. Jak, říkám, kdyby na hlavním nádraží fungovaly vazby do krajských měst. Ano jen do krajských měst, protože EC vlak má spojovat metropole a významná města, a samozřejmě má být pohodlný a rychlý, ano to je další bod, na který žehráte často, zkrátka pokud má splňovat kategorii EC, nemůže být obhájeno zajíždění na hlavní nádraží kvůli Benešovu u Prahy, Berounu a Příbrami.
K vnitrostátní přepravě, tam by mělo být zajištěno, pokud to nejde EC spojem, tak kombinací rychlíků a u těch jsem pro sjednocený bod a tím by mělo být hlavní nádraží. Hroch,u nezlob se na mě, ale argumentovat Pardubicemi a Kolínem pro sjednocení místa je velmi, nechci říci slabé, ale nevhodné. Praha a Kolín mají velmi slušné spojení, tak jako Pardubice, ani na Masarykově nádraží a ani na hlavním nádraží nebudeš čekat déle, jak půl hodiny na spoj do jedné z destinací. I proto je zbytečné vláčet na hlavní nádraží EC spoje od Brna. Pokud má jít o sjednocení, je to možná blbý příklad, ale je to totéž jako když jedeš autobusem z Brna do Prahy, také jednou jede spoj od Hotelu Grand a jednou ze Zvonařky. Víc nevím, jak to vysvětlit, prostě EC jede z Holešovic a rychlík z hlavního, je to na jedné lince metra C a cestující snad není idiot, aby si to nezapamatoval.
A přestupy, jak říkám, je to na jedné lince metra, to nemůže dělat žádné problémy, jen nepříjemnost, ale přece žádná "díra" nemá přímé spojení s Berlínem například, ať už jde o autobusy, nebo letadla, občas se stane, že musím z nádraží na nádraží, navíc je velmi velká výhoda linie Holešovice-Florenc-Hlavní nádraží, není to daleko a nabízí to hodně možností, ne jen cestovat za každou cenu dráhou.
Našroubuji ještě jeden příklad je to totéž jako cestovat ze Stuttgartu do Londýna vlakem (vim, že by tak jela asi jen cvok a nebo šotouš, ale)v Paříží také musíš přestoupit z tuším Paris Est a Paris Nord. Zkrátka, ne všude se dá bez použití MHD v daném městě a to by měl být případ i Holešovic.

Tenhle příspěvek jsem smolil asi hodinu, jsem ne střízlivej, tak mi odpusťte chyby a hrubky, než ho kdokoliv smete ze stolu, dejte si tu práci a zauvažujte nad tím, co jsem napsal. Přečtěte si ho dokonce a až pak mě mějte za idiota. Ale kdyby měl někdo zájem na dané téma podiskutovat věcně a osobně, rád udělám výjimku a zajdu na nějaký veřejný šotosraz, pro mě je toto docela zajímavá diskuse na to, se handrkovat po internetu. Závěrem doufám, že jsem nikoho neurazil, možná jsem něco nenapsal nejvhodněji, tak jsem to snad teďka napravil, nikoho z Vás neznám a proto bych se někoho nerad dotkl. Dobrou noc.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54165
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 04:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude opravdu lepší, když dorazíš někam na sraz - jejich přehled visí tady:
https://www.k-report.net/discus/messages/28/603.html

Snad jen v krákosti - není dost skoro žádných elektrik, nejen modrých (mj. místo 363 jezdí 749/754 na náhradách, ale i turnusově), takže každá úspora díky řidičáku se hodí. A leckteré obraty jsou tak těsné, že se objíždění stíhá jen za ideální konstelace. Zejména v JMK kolem Brna by řidičáky pomohly přinejmenším stabilitě JŘ.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 07:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
Hezky jste to napsal.

také jednou jede spoj od Hotelu Grand a jednou ze Zvonařky
A proč by se měla železice vzdát jedné z obrovských výhod proti té autobusové, tj. odjezdy z jednoho místa. Přijdu na nádraží a jedu tím co v daném směru jede první. Problémy s přejížděním a mezi Holešovicemi a hlavákem jaké popsal Hroch už jsem také zažil.

protože EC vlak má spojovat metropole a významná města
Ano, ale netřeba z nich dělat bohy. Jak už zaznělo ve vlákně Brněnský uzel, EC neslouží ke spojení Berlína, Prahy a Vídně, ale spíš Prahy, Brna, Pardubic, Kolína, Ostravy a také jejich okolí. Pokud to není pro EC dost nobl, klidně se mohou přejměnovat na expresy.

v Paříží také musíš přestoupit z tuším Paris Est a Paris Nord
No, myslím, že oni dnes z toho tam nejsou také moc odvaření, že jim tam zůstal stav poplatný 19. století - viz stavba nového hlaváku ve Vídni, kam snad bude zajíždět "všechno".
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 09:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

věřím že úsek Děčín-Břeclav by mohl být zkrácen o možná i 30 minut a to není zanedbatelné

Ono je taky dobré brát v úvahu okrajové podmínky:
A ten vlak si to následně odstojí v Břeclavi nebo těsně před Vídní, neb ÖBB při současné rekonstrukci Vídně jednoznačně přidělily trasy EC od nás bez možnosti s nimi hýbat.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 12:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj_la_défense:Ten tvůj rozbor má několik nedostatků.

Ve variantě bez řídicího vozu jede souprava 617 opožděna "až" z Ústí nad Labem, avšak vzhledem k velmi volným časům může mašina 162 krátit.


1.Ono je zádrhel v tom(již jsem to psal),že dojede-li do Chebu opožděná 606,nepojede 617 z Chebu bez řídícího vozu načas,protože nemá mašinu a fíru(ti točí ostře v Chebu 606/617).
2.Nevím,proč pořád argumentuješ "pomalou" 363.Žádná lok.363,ani 163/162 nemůže s řídícím vozem jezdit.Bude-li se předělávat řízení,počítám s tím,že dojde i k zvýšení rychlosti.
3.V současné době je potřeba 6 souprav(obrat 0,5h Vršovice,2,5 h v Chebu)a 6 lok.(2x 162(obrat -0,5 Vršovice,O,5 h Ústí) a 4 x363 (obrat 0,5 h Cheb,1,5 h Ústí).
Při použití 6 souprav s řídícím vozem a 6 lok. by byly obraty -1 h Praha Hl.n- 2,5 h Cheb.
Při použití 5 souprav s řídícím vozem a 5.lok.by byly obraty -1 h Praha Hl.n- 0,5 h Cheb.
Při použití 6 souprav s řídícím vozem a 5 lok.(v Chebu by točila soupravy jako dnes),by byly obraty souprav jako v prvním případě,mašin jako ve druhém.
V současné době se každé zpoždění nad 20 minut při dojezdu do Chebu přenese na obratový vlak.Stejně jako se každé zpoždění nad 20 minut do Ústí z Prahy přenese na zpáteční vlak do Prahy.Viz včerejší den.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6465
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
ne díry, jako je Příbram a nebo Benešov, které mají dohromady cca 50 000 tisíc obyvatel
Ona to nejsou jen tyto zmíněná okresní města, ale všechny obce a městečka mezi nimi, v podstatě i část Prahy, Kladno, Neratovice. Slyšel jste už o tom přísloví: "Stokrát nic umořilo vola."?

Cestující do Kolína a Pardubic, mají tak slušné spojení, že opět nestojí za to brzdit EC spoje
Kdyby ty spoje jezdily prázdné, tak bych Vám možná dal za pravdu. Ale to minimálně ve špičkách rozhodně není pravda. Relace Praha-Kolín-Pardubice je jedna z nejsilnějších v "dálkové" železniční dopravě ČR (ne-li vůbec nejsilnější), takže má logicky i lepší nabídku spojení, resp. by měla mít.

Ono podobně jako z Pbic jsou denně dojíždějící do Prahy i z Ústí. A bez nich by ty vlaky opět byly poloprázdné, což je vidět v navazujícím úseku přes čáru. Proto také mají v Ústí společnou stanici s chebskými R, s nimiž se vzájemně doplňují na hodinový takt. Tam byste je také nechal přebíhat mezi hl.n. a západem?

Přejíždění hl.n. - Holešovice má taky ještě jednu nevýhodu: musí se tam platit extra jízdenka, na kterou musím mít drobné a také musím vědět, kterou vlastně potřebuju. Orientace v tarifu pro nešotouše, obzvláště třeba v těch pražských dvojpásmech a B-pásmech, není jednoducá a přitažlivá.

rekonstrukce es .. jsou v nedohlednu
Pokud vím, tak už nějaké proběhly a esa jezdí. Je to pouze záležitost financí, ničeho jiného (narozdíl od 380).

protože EC vlak má spojovat metropole a významná města
Takže zaprvé by pak tyto vlaky neměly stavět ale ani v Děčíně, Kolíně/MuNu a Břeclavi. Zadruhé - úmyslně se vykašlat na přípoje (jakékoliv) je možné pouze za předpokladu, že ty spoje naplní bez nich. A to podle mě prostě není pravda. Bez přípojů se ty vlaky neuživí, resp. postrádají smysl. Zatřetí - proč asi staví nové centrální nádraží ve Vídni? Proč je prá let nový Hauptbahnhof v Berlíně? Jedinou zemí v okolí, kde jdou opačným směrem je Slovensko a rozhodně si nemyslím, že současné Slovensko a jeho VHD je vhodný příklad k inspiraci. To si myslí jen Boblick.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:
1)No a v tomhle se neshodneme. Všichni šotoušové pobrekávají, jak EC ztrácí punc kvality, chcete klimatizované vozy plné zásuvek, ale zastavení na každé mezi.
Krok 1)
Tranzitující spoje a nebo spoje do Brna a Vídně nebo Budapešti, by měly jet pod hlavou EC a zastavovat (Děčín-Ústí nad Labem)-Praha,Holešovice-Kolín-Pardubice-Brno-Břeclav. Dále zavést opět příplatek, ale ne paušální, odvíjený od ujeté cesty. Zkrátka, aby se cestování pracujícím mezi Prahou a Kolínem tímto vlakem prodražilo a donutilo je to využít některý z hromady osobních vlaků a nebo rychlíků, či moravských Expresů.
Krok 2)
Srovnání brněnských rychlíků do jednotného taktu, ať už přes Vysočinu, nebo po korytě. Kdyby se posunulo s odjezdem vysočinských rychlíků + cca 40minut vycházelo by to cca S:40 vysočina, L:40 koridor, navíc Vysočina by v Brně získala přestup na EC do Bratislavy a Budapešti.
V tu chvíli by to bylo ekvivalent autobusům. Každou hodinu z Holešovic EC (Študák agency, to znamená papírově lepší spoj)
Každou hodinu z hlavního R (to znamenená, kterékoliv jiné ČSAD). To přece není tak těžké k zapamatování, ne?
Nebo samozřejmě ponechat zajíždění na hlavní nádrží, opakuji nic proti tomu nemám, ale nesmí být bezhlavé, a pak vyladit přípoje do krajských měst.

S tou Vídní máš pravdu, ale věřím tomu, že Rakušák to posune ještě o level vejš a právě zabezpečí ty přestupy. Jinak s pařížskýma nádražíma máš nějaké zkušenosti? Nebo jsi četl nějaký odborný francouzský článek, možná to zní jízlivě, ale kde bereš tu jistotu, že jim tento systém vadí? Nebo vycházíš ze svého přesvědčení?


Apollo:
Uznávám, máš pravdu. Mě furt nedochází, že ta mašina v Chebu točí nazpátek a není "napevno" se soupravou. Jen se mi ještě nezdá tohle:
Varianta tři vychází nejreálněji (i když se bavíme v rovině šílené teorie), tak sice budeš mít řídicí vůz, ale v Chebu bude manipulace s mašinou tak jako tak přece. To znamené výhoda žádná. V Ústí nad Labem odpadne manipulace a ušetřím mašinu teda. Výhoda jasná. Takhle je to lepší varianta pro řídicí vůz.

Nicméně, já argumentuju pomalou 363, ty argumentuješ rychlou 361. Kde ty bereš tu jistotu, že to nebude zase polovičaté řešení ČD, jako vždy, že se bude hrabat i do podvozků?? Že se nenamontuje dálkové řízení a finíto, jako vždycky? Tohle je rovina teorie, a než se vůbec objeví první řídicí vozy uplyne hromada času, a kdoví jestli se vůbec budou rekonstruovat esa.

Dávám ti za pravdu, že by se dala ušetřit jedna mašina. Jeden rozdíl tu je, ty počítáš se současnými obratovými časy a mašinou z budoucnosti, já počítám se současnými obratovými časy a mašinou ze současnosti, pak můj argument krácení zpoždění 162 je ospraveditelný. Co když odjezdy budou nastaveny, tak, že se výhoda řídicího vozu ztratí? To je to co právě nevíme, oba se pohybujeme pouze v rovinách teorie, když už budou nějaké řidicí vozy, tak se využíjí v první řadě v okolí Brna (nebo by alespoň měly) a pak se uvidí co zbyde, a možná dojde i na tohle rameno.
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmz ČD s číslom 001 v najbrte je momentálne na skúšobnej jazde v úseku Vrútky - Liptovský Mikuláš - Vrútky. Foto večer
ICQ - 441 546 338
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
S tou Francií je to jen mé přesvědčení. Vycházím z toho, že všechna města, která dostala v 19. století železnici v podobě roztříštěných nádraží se po celé dvacáté století snaží tuto situaci vyřešit - tj. znamená to, že se jim tento stav nelíbí. A divil bych se, kdyby Paříž byla výjimka.

Že se nenamontuje dálkové řízení a finíto, jako vždycky?

Podle toho, co se psalo v komoře 363/2 přichází čas(kilometry), kdy se převodovky generálkují/vyměnují tak jako tak a zrychlení je vlastně "zadarmo".

No a v tomhle se neshodneme. Všichni šotoušové pobrekávají, jak EC ztrácí punc kvality, chcete klimatizované vozy plné zásuvek, ale zastavení na každé mezi.

Na moje cesty Brno-Pce je mi absolutně jedno, jak se vlak jmenuje a jakou má prestiž. Beru ten nejrychlejší. Zásuvky, plyš a klima by mely být ve všech vozech, je absolutně k ničemu brečet, že "prestižní" spoje to nemají. Proto také nevidím důvod zavádět nějaké příplatky - komfort mají řešit třídy (2,1, 1+) - a netrestat ty, kteří jedou na kratší vzdálenost tím že pojedou pomalíkem.

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pak vyladit přípoje do krajských měst

Ony se vyladí. Z 220 stačí počkat na dokončení staveb Benešov - Votice a Sudoměřice - Tábor. Ze 170 to bude po dokončení ze Zdic do Plzně podobné.

Mě se vážně líbí vaše umanutost. :-)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já na tohle nebudu odpovídat, protože mi to nepřijde podstatné, tvoje argumenty, jak zazdívat mezistání dopravu mi nepřijdou zajímavé.

Ale pár bodů si vypíchnu. Kolik lidí jede EC z reichu do nějaké tvé Horní Dolní, co jsi zde jmenoval?? Je to tak významené číslo, že stojí za to brzdit ty ostatní?? Skutečně??

Kladno-odjezdy jsou z Masaryčky, hlavní nádraží také v není výhoda, musím pěšky a ne zrovna nejblíže. Lepší je vystoupit v Holešovicích a za normálního stavu dojet tramvají na Hradčanskou na autobus do Kladna.
Neratovice-lepší vystoupit na Holešovicích a jet autobusem.

Jo ne vždy se musí zákonitě použít jen vlak. Autobusem to kolikrát je lepší.
Těm dojíždějícím od Ústí ale Holešovice přece nevadí, proč by měly?? Vystoupí v Praze tak jako tak. Totéž od Pardubic, které skutečně nějaké extra sjednocení nepotřebují, každou hodinu Rychlík, Expres z Moravy, osobák, každou dvouhodinu ještě Pendolino, skutečně je to tak malá nabídka? Navíc kde bereš tu jistotu, že pro někoho z Pardubic není lepší cílová stanice v Holešovicích??

K jízdenkám v MHD se vyjadřovat nebudu, když nevim, tak čtu a naučim se, jakou si mám koupit, jednoduché.

Zastavování:
Děčín a Břeclav jsou pohraniční stanice, měly by se tam měnit čety, takže stát se musí tak jako tak, navíc ani jedno z měst není žádná "extra" díra, (55 tisíc a 25 tisíc) navíc Břeclav je dost uzel.
Kolín je významný bod, a při nezastavování na hl.n., bych ho nevynechal
Česká Třebová, ano tu bych projížděl všemi EC spoji, moc nevím, co na této "mezi" je tak významného.

A k těm mašinám, myslel jsem rekonstrukci 361, skutečně neberu jako rekonstrukci 362, vyměnit podvozky není zase tak něco náročného na vymyšlení.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 14:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Nevím, co je na tom za umanutost. Prostě argumentuji, protože to není dobrý nápad.
Vyladí vyladí, mě to připomíná hurá akci z roku 2001, kdy se poslaly po nedokončeném korytě přes Třebovou EC vlaky. Tohle je totéž, jde o to hned ukázat, jaké máme Nové spojení, ale to, že není dokončeno pořádně hlavní nádraží, že nejsou přípoje, to je asi fuk. A netvrď mi, že to není pravda.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 14:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jiným se do této argumentace písemně jít nechce, ale nebrání se tomu se o tom pobavit osobně na některém ze srazů.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 14:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


A k těm mašinám, myslel jsem rekonstrukci 361, skutečně neberu jako rekonstrukci 362


362.166 již existuje ve stavu,kdy má nové řízení,které umožňuje ovládání z jiného vozidla.Svým rozsahem odpovídá brejlovcům po MH,kteří jsou také vybavení podobným novým řídícím systémem a je možno je ovládat přes kabel UIC z jiného vozidla.Jinak mají většinu zařízení pohonu původní.
Uvažovaná 361 by šla rozsahem dál,asi jako Brejlovci 753.7,kdy je vyrobená nová lokomotiva s použitím původního rámu,podvozků,trakčních motorů a částí skříně.
ČD zatím upravuje brejlovce prvním způsobem,Cargo si obědnalo rozsáhlejší druhou variantu,stejně jako u předělání 163 na 36x.
Uvidíme,jak bude postupovat ČD.ESA již mají za 25 let najety kilometry do rozsáhlejších oprav.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6466
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 15:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:
Proto také nevidím důvod zavádět nějaké příplatky - komfort mají řešit třídy (2,1, 1+)
Přesně tak.

D_la_défense:
Já na tohle nebudu odpovídat, protože mi to nepřijde podstatné, tvoje argumenty, jak zazdívat mezistání dopravu mi nepřijdou zajímavé.
Copak? Došly argumenty?

Kolik lidí jede EC z reichu do nějaké tvé Horní Dolní, co jsi zde jmenoval?? Je to tak významené číslo, že stojí za to brzdit ty ostatní??
Rád bych, kdybyste to označení "Horní Dolní" také řekl dotčeným obyvatelům do očí. Zejména těm v Praze ...
Zeptám se ale sám, Vy víte, kolik jich jezdí skrz Prahu? A nakolik jim při cestách v řádu hodin skutečně vadí těch (podle Vás) nepředstavitelných 6 minut rozdílu??! (Ano vážení, bavíme se o celých 6 minutách mezi Ústím a Pardubicemi!) Jestli jste kvůli šesti minutám ochoten buzerovat ostatní cestující komplikacema při přestupech a mimořádnostech kvůli, troufám si říct menšině, tak se nemáme o čem bavit.
Mezinárodní doprava, která vždy obnáší několik hodin, opravdu nestojí na šesti minutách!
Přijde mi to takové typicky česky závistivé, když to nemám já, ani si trhnou i všichni ostatní(volně aplikováno: když není přípoj na Plzeň, ať ho nemá nikdo).

Autobusem to kolikrát je lepší.
To beru, i když ne vždy - třeba se zavazadly.

K jízdenkám v MHD se vyjadřovat nebudu
Obávám se, že jste stižen fandovskou slepotou.

Zastavování:
Já nic proti Břeclavi, ani Děčínu, ani Kolínu nemám, jen dovádím Vaše myšlenky do důsledku.

Každou hodinu z hlavního R
Můžete mi vysvětlit, proč bych měl proboha kodrcat do Brna rychlíkem? A ještě ke všemu přes Vysočinu? Jestli jste skrytý agent SA, tak to chápu, jinak ne.

To přece není tak těžké k zapamatování, ne?
Tady nejde až tak o zapamatování, ale o zbytečnou buzeraci, mimořádnosti a přípoje (do Vámi opovrhovaných míst).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 15:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: Věděl jsem, že do 66 se sahalo nevěděl jsem jak. Takže díky za rozšíření obzoru, nicméně stále platí, zda se bude sahat i do podvozků. Uvidíme, je to hrozná teorie.

Mibl: Když bude nějaký šotosraz, tak rád udělám vyjimku a podiskutuji osobně i, jen to nesmí být někde v Třinci. Přece jen se mi nechce strávit 3 a půl hodiny v autě.

Tímto bych ukončil debatu zajíždění na hlavní nádraží, či ne, každý máme jiný názor, vy si myslíte, že to je pozitivní, já tvrdím, že současný stav je nedokonalý hurá systém, tudíž zbytečný. O opaku mě nepřesvědčíte, já Vás také ne. Ale to ani nemá být cílem diskuze. No a závěrem se omlouvám za zasvinění vlákna.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 16:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Tak odpovím ještě tobě.
K argumentům, argumenty nedošly, spíš jsem si řekl své, za tím si stojím, a více k tomu nepotřebuji říci.

K lidem jezdícím přes Prahu, loni jsem byl v Holešovicích skoro ob den. A viděl jsem fůry těchto spojů. Za prvé nemalé číslo lidí projíždělo a za druhé všiml jsem si, že z Německa sem dojíždělo dost cizinců, totéž opačně. Od Brna jsem ten poměr nedokázal tolik odhadnout. Já jen pořád nechápu, kde bereš tu jistotu, že hlavní nádraží zákonitě musí vyhovovat lidem více?? Když na hlavním nejsou žádné zajímavé přípoje? A nebo si myslíš, že dojíždějící zákonitě pracují na Václaváku? To co říkáš, že lidé mají lepší přestup do Příbrami, Berouna a Benešova, je podle mě zveličování, z toho EC spoje přestoupí do těchto směrů zlomek lidí. Nepatrné číslo.
Další věcí je, že tranzitující vlak nemá suplovat spojení Horní Dolní - hlavní nádraží - Prdelkovice.

Jinak mezi námi nejde o 6 minut!
V loňském GVD trvala trasa Děčín-Břeclav 296 minut
Kdyby se jelo podle dnešních jízdních dob mimo hl.n. tak trasa trvá 287 minut, to je rozdíl 9 minut oproti loňsku, a cesta přes hlavák je na rovných 300 minutách, to znamená, že se jedná o 13 minut! Kdyby alespoň byl přepřah v Praze rychlejší bylo by to ospravedlnivší pro ty nepřípoje, respektive přípoje jen do Horní Dolní.

Jinak agent SA nejsem nikdy jsem s nimi nejel a neudělal bych to, jezdím autem zásadně.

A lístky na MHD?? Já nejsme žádnej extra fanoušek, jen umím číst, v cizině jsem také četl, když jsem si chtěl koupit lístek na MHD, abych věděl jaký a naučil jsem se to.
Já neříkám, že zajíždění EC spojů na hlavní je špatně, jen tvrdím, že současný stav je špatně, hurá akce prostě, nic víc.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 16:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli by něco nemuselo na hlavák tak nejspíš děčínský R. Jezdit jen do Houmlesovic s EC je asi jako kdyby tytéž projíždějící Budapešť stavěly na Kelenfeldu nebo Kobánya - Kispest (jako někdejší rekreáky na Balkán). Výměna v Praze bude odhadem nejmíň 70% a mimo letní sezonu je poměr mezinárodka/vnitro mezi Oustím a Prahou tak 1:10. Pokud by ty EC nežily z vnitra tak z toho možná bude 1-2 páry denně a možná taky nic (mimo sezonu).

O přeplňování EC lokálem mám krom několika spojů v několika úsecích v pá/ne pochyby. A vyfakovat relaci Praha - Pce nějakou stupiditou v podobě příplatku je asi jako hnát v Německu substrát z EC do RE na relacích typu Frankfurt - Koln, akorát to tam nikoho nenapadne.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3092
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska sem se nestačil divit odkdy vozy Btx763 jezdí 90 km/h

Umbrtka - Šedesátiny
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3530
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A odkdy tenhle symbol říká, že vůz jezdí 90Km/h?
www.olomouckadoprava.estranky.cz

ICQ: 479 144 459
albatros.498
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.106.106
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:32:46    Odkaz na tento příspěvek  

021 má na 80 nebo na 90 ?
nezávislý čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.69.195
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:46:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo z Vás fotku vozu Bn v nátěru po výrobě, či v provozu na Viendoboně? Nebo prostě fotky nátěrů vozu Bn, pokud se tedy změnily více než jednou. Předem děkuji


albatros.498: Já měl vždycky za to, že jezdí 90km/h, i na příručce k 714 to bylo napsané a na bangli taky
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_103: Když pořádně seškrtáme tabulku RIC, proč ne?
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5556
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však taky jezdí 90 km/h...
WEB o MHD v HK (508 fotografií), WEB o železnici (461 fotografií)
21272 = Hradečák
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZ-ČD 73 54 21-91 001-0 Bmz 245

ICQ - 441 546 338
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wau to Bmztko vypadá dobře, čím dál tím více se mi ten najbrt na vagonech líbí, na mašinách nic moc, ale na vagony to je jako stvořené.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Imisa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nic s tím nenadělám, ale nemůžu si pomoct. Velebnosti, chce se mi blejt. Nic lepšího mě nenapadá.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi úplně jasné, že každý má na nové barevné schéma jiný názor. Ale nechcete to řešit třeba ve všeobecné? Takhle jsou akorát zaplevelena veškerá témata.
Sledování brejlovců TS 771 - http://brejlovci-ts771.tk/ (4.030, 4.050, 4.051, 4.061, 4.078, 0.162, 0.285, 0.312, 0.346)
Imisa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 19:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar: Však tím ČD taky všeobecně zaplevelují všechny druhy vlaků a nádraží
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 19:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptam se tedy jinak, protoze Zatim jsme to nedoresili.

O neco vyse jsem nahodil dotaz, kam mizi vsechny klasa vagony. Nahrady za motory prakticky nic, je tedy mozne dvoji - bud umira hodne Goerlitz sajrajt wagen, nebo je prilis vysoka poptavka po zeleznicnim spojeni - vlaky jezdi delsi, nebo jich jezdi vic. To je sice dobre, ale kdyz to neni cim vozit, tak je to problem.

Ma tedy nekdo nejaka cisla, kolik se tech starych kramu vyhazelo za poslednich 5 az 10 let ?

Pozn.: Google zklamal.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6467
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 20:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Kdyby se jelo podle dnešních jízdních dob mimo hl.n. tak trasa trvá 287 minut
Zajímalo by mě, jak jste na toto přišel?!

Abych byl úplně přesný, tak mezi Ústím a Kolínem došlo k prodloužení o 7 minut, v opačném směru o 4 minuty. Vše ostatní nelze dávat na vrub zajíždění na hl.n..

jezdím autem zásadně
A jiné byste hnal přes Vysočinu rychlíkem. Gratuluji!

současný stav je špatně, hurá akce
Co jsem měl možnost lidi, kteří do toho mluví, poznat, tak rozhodně má koncepce poslední roky jasný směr a cíle.

Petr Vlček:
Souhlas.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 21:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem na to přišel?? Zkus to spočítat, není to tak na bednu:-) Je to počítáno jen v úseku DCE-BŘE.

Rychlíkem přes Vysočinu je to jen o 11 minut delší než rychlíkem po korytě. To znamená, když chci cestovat rychle, tak bych šel buď do Holešovic na EC, každou hodinu a nebo na Florenc na autobus. Rozdíl je pouze v tom, že místo do Holešovic se na vlak do Brna chodí na hlavní nádraží, protože rychlíkem, jak správně říkáš nikdo asi nepojede.

Teďka koukám do Idosu a ty tvoje přípoje do velkoměst od EC z německa tam nevydím, žádná Příbram a Beroun na rychlík, jen s druhým přestupem ve Zdicích, jedinej jakštakš přestup tam teda je ten Benešov, ale asi máš pravdu, pokud EC z reichu potřebuje přípoje do Benešova, tak je to potřeba ten vlak brzdit. protože Benešov je vyhledávaná destinace. Jinej přípoj jsem tam teda nenašel Na halvním nádraží je udělanej jedinej přestup pod půl hodiny!!!! Jo to vypadá, že to je koncepce, jak víno. Zkrátka hurá systém, alá ukažme, jak máme pěkné NS. Nic jinýho. Ale už to neřešme sviníme tu jen vlákno. Každej si myslí něco jinýho, tak je zbytečný se přesvědčovat o opaku.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6468
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 21:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Já to spočítal, jak jsem to spočítal a k ničemu takovému jsem fakt nedošel.

To znamená, když chci cestovat rychle, tak bych šel buď do Holešovic na EC
Ano! Vše pro cestující. Aneb jak dostat lidi do aut. Asi se cítíte na dálnici osaměle, což.
(V civilizovaných krajích se snaží lidi do VHD získat, ne jim klást překážky.)

Uznávám, že na Příbram je "jen" 7 minut, ale na Beroun je 12 a na Benešov 23 (ve špičce prac. dnů 8). A mohl byste příště taky zkusit druhý směr.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 22:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono třeba Švejk - EC Brno je 11 minut, takže EC z Houmnlesovic = 0. Od Plzně to je 41 minut. Vzhledem ke stavbě korytoru je to tak akorát. Třeba o víkendu při zpoždění 20 minut by to už byl via Houmlesovice nepřípoj.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 22:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Vzal jsem jeden směr, to znamená, že opačně do reichu to bude stejné, ne?

Takže Benešov (15 000) a Beroun (17 000) jsou pro tebe za berné mince? Ano uznávám, že jsem si nevšiml toho Berounu. Kolik těch lidí teda jezdí mezi Německem a Benešovem?? Nevyplatily by se teda přímý vozy???

To už je křeč teda tohle. Švejk nemá přestup, to je 7 minut a podmínka je tuším 8, tudíž ho lidem v Idosu nenajde, a protože cetující je podle tebe debil (když si nedokáže zapamatovat, že rychlej vlak do Brna jede z Holešovic) tak se to nedá brát jako přípoj.

Kde pořád bereš tu jistotu, že Holešovice jsou pro cestujícího horší než hlavák?? Kvůli přípoji do Benešova a Berouna?? To je jen tvůj subjektivní pocit, nic jiného. Mě by zajímalo, ve které z těchto "prdelek" bydlíš teda.

Počítej dál, fakt to není tak těžké, přijdeš na to. Ono i vlakem jet do Brna 2 a 3/4 hodiny je teda docela dost, ale když to bereš jako "rychlé" spojení prosím. Uznávám, že rychlíky jsou ještě daleko tristnější.

Petr Vlček, ale započítávat zpoždění do přestupu, paušálně?? Zkrátka je napsáno 40 minut a to platí, jestli náhodou bude bonus nebo ne, to nikoho z cestujících nezajímá, už i proto to odrazuje od cestování vlakem.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 22:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě.

Ovšem pokud mám přestup na jednom nádraží tak je i jistá šance čekání na přestup. Pokud je to z jinýho nádraží tak ta šance není.

A když už je řeč o cizincích - zajímavý jsou právě ti cíloví v Praze z obou stran, nikoli ti tranzitující, tak ti obvykle vystupují na Hbf nebo mejnstejšnu. Prostě jedou do centra. V Berlíně taky pojedou na Hbf a ne na Ostkrojc.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54203
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 23:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj:
A co ze Švejka směrem na Vídeň? Jeden z nás je asi slepej, ale tam ty přípoje jsou, zatímco do Holešovic to stíhat víceméně nelze. A další vlak znamená krom čekání i výrazně delší jízdní dobu.
Ale i od tý Plzně se na přestup, kdy je na přesun z hlavního do Holešovic půlhodina, dost lidí vyprdne.
Snad bych i souhlasil s tím, že se to nyní nacpalo za každou cenu, ale to je asi tak vše. Na druhou stranu - na co se mělo čekat?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 23:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, naposledy, já zpochybňuji systém přípojů, ne to, že tam ty vlaky zajíždějí, když budou kvalitní přípoje do krajských měst, a ty by mělo jít především, tak je vše v pořádku, navíc Holešovice jsou na stejném metru, jen o tři stanice dál, jsi si jist, že to už není centrum? Já myslím, že tohle problém není. Podle Hrochovi teorie, by měly teda EC vlaky zastavovat i v Ústí nad Orlicí, Chocni (Vysoké Mýto), Svitavách, Skalici nad Svitavou (Boskovice), Blansku, Lovosice (Litoměřice). A takhle by se dalo pokračovat. Mě se prostě nelíbí, že brzdím vlak kvůli osobáku do Benešova, nerozcházíme se v myšlence, ale v provedení, to mi vadí. Nechme to už zde, prosím, sviníme vlákno a stejně se nedomluvíme...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 23:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Koukal jsem se na přípoje jen z Německa. Souhlasím, moje hovadina, měl jsem to lépa asi projít, nicméně ty přípoje, které tam mají být (Plzeň, Budějovice) tam prostě nejsou. Je to nedokonalé polovičaté řešení, jako v roce 2001 hnaní vlaků po nedodělaném koridoru. Teďka je to totéž, vestibul hl.n. ještě není dokončen řádně, nejsou přípoje a proto mi to přijde odfláknuté to převedení spojů, a když už teda brzdím vlaky, tak bych čekal i kratší přepřah, když už je udělán, tak jak je, cca 8 minut by mohlo stačit.
Prostě se mi nelíbí provedení. Tečka.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6469
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 00:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzal jsem jeden směr, to znamená, že opačně do reichu to bude stejné, ne?
Vy ve své zaslepenosti ani nevíte, že ty EC pokračují z Prahy někam dál a tedy, že i odněkud přijíždějí.

Podle Hrochovi teorie, by měly teda EC vlaky zastavovat i v Ústí nad Orlicí
V tom případě by ale neměly v Praze stát vůbec, bo v Holešovicích není vůbec žádný přípoj.

A nevadí Vám takhle, že některá IC stojí třeba ve Studénce?

Mě se prostě nelíbí, že brzdím vlak kvůli osobáku do Benešova
Myslím, že nejen já jsem Vám tady jasně napsal, že to není jen kvůli přípojům do Benešova, ale i kvůli mimořádnostem a přehlednosti.
Jinak ano, na několikahodinových cestách brzím lidi o celých 7, resp. 4 minuty.

Mě by zajímalo, ve které z těchto "prdelek" bydlíš teda.
Bydlím v Praze, když Vás to tak zajímá.

jet do Brna 2 a 3/4 hodiny je teda docela dost, ale když to bereš jako "rychlé" spojení prosím
O tom, že je to rychlé, jste psal Vy sám. Já jen kritizoval cestu do Brna R. Netrpíte schizofrenií?

Vaše umanutost je přímo Boblickovská.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 01:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: To už je fakt usměvné... To nemá cenu komentovat, taháš sem vnitrostnání spoje už? Viz ta tvoje Studénka, takže jablíčka a hruštičky?

A nejde o 4 minuty, ale o 13. A kdyby se trochu přiškrtily ještě doby, prostor pro to je, i samozřejmě se zachováním rezervy, by se dalo dostat na trati Děčín-Břeclav na možná 20 i 25 minut a to už není zanedbatelné.

Ano psal jsem o tom "rychlém" spojení, tím jsem chtěl jen ukázat, že 3 a půl a nebo 2 a třičtvrtě je už jedno. Oboje je doba hrozná, když se to dá zmáknout v pohodě za hodinu dvacet až pětatřicet. Ale ano uznávám, začal jsem s tím já.

Tvoje umanutost, že je to správně, je úplně stejná jako moje.
V Holešovicích přípoj není a proto je zbytečné ty vlaky tahat na hlavní, kde je přípoj do Benešova!

Takže ale jak je to s těmi přípoji, pokud se domníváš, že Benešov (15 tis.), Příbram (34 tis., to už jde ale), Beroun (17 tis.) stojí za přípoje, pak teda tahat EC spoje na hlavní, já měl za to, že by bylo fajn mít prioritu Plzeň a České Budějovice, tím by se tyto městečka svezly s nimi. A přípoj je cca 15 minut, maximálně 20, to ostatní už není přípoj.

přípoje:
Berlin-Benešov 23 min (není)
Benešov-Berlin 25 min (není)

Berlin-Beroun 12 min!! (je)
Beroun-Berlin 8 min!! (toto je přípoj, mohlo by být o maličko více 11-12)

Berlin-Plzeň 37 min (není)
Plzeň-Berlin 33 min (není)

Berlin-Tábor, Č. Budějovice 49 min (není)
Tábor, Č. Budějovice-Berlin 51 min (není)

Berlin-Příbram 127 min (není, dá se se štěstím stíhat 7 min)
Příbram-Berlin 117 min (není)


Bratislava-Benešov 29 min (není)
Benešov-Bratislava 33 min (není)

Bratislava-Beroun 18!! min (je)
Beroun-Bratislava 16!! min (je)

Bratislava-Plzeň 43 min (není)
Plzeň-Bratislava 41 min (není)

Bratislava-Tábor 55 min (není)
Tábor-Bratislava 59 min (není)
České Budějovice jsou lepší R přes Jihlavu

Bratislava-Příbram 73 min (není)
Příbram-Bratislava 71 min (není)


Wien-Benešov 29 min (není)
Benešov-Wien 33 min (není)

Wien-Beroun 48 min (nejsané, někde je, někde není)
Beroun-Wien 16 min!! (je)

Wien-Plzeň 43 min (není)
Plzeň-Wien 41 min (není)

Wien-Tábor 55 min (není)
Tábro-Wien 59 min (není)
České Budějovice jsou lepší R přes Jihlavu, po zadrátování budou přímé spoje

Wien-Příbram 11!! min (je)
Příbram-Wien 13!! min (je)

Protože si trval na přípojích do menších měst vypsal jsem je, další už mě nenapadají. Jak vidíš přípoje jsou velice zanedbatelným číslem. Pokud by se u všech těchto nepřípojů docílilo na maximálně 20 minut k EC spojům, pak je ospraveditelná zajížďka, jinak je to totéž jako v Holešovicích.

A protože mě už nebaví se handrkovat o blbostech, mysli si o mě, že jsem idiot, je mi to jedno, já si stojím za svým. Tady ještě ukážu, jak jsem přišel na těch 13 minut, aby tady byl už pokoj.

GVD 2009
Děčín-Břeclav 296 minut, Holešovice

GVD 2010
Děčín-Břeclav 300 minut, hlavní nádraží

A teďka, pokud by jsi využil jízdní doby z GVD 2010, tak:
Děčín hl.n. - Praha-Holešovice 79 min
Praha-Holešovice 10 min (
přepřah, dá se to stihnout viděno loni skoro ob den, to jen, kdyby si začal tvrdit, že to nejde)
Praha-Holešovice - Praha-Libeň 8 min
Praha-Libeň - Břeclav 190 min

celkový čas 287 minut
Víc se s tebou bavit nehodlám.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 08:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
Aha, takže vy cokoli nad 20 minut považujete za nepřípoje? Tak to je vidět, že vlaky ČD vůbec nejezdíte. V současných podmínkách, kdy zpoždění kolem 10 minut je naprostá relita ("vlak je opožděn z důvodu pozdního příjezdu ze sousedního státu") je dvacetiminutová vazba tak akorát, půlhodina v Praze je jediná jistota, zvlášť pro někoho, kdo to nezná a musí absolvovat cestu do haly k odjezdové tabuli a zpět a potřebuje jistotu, že spojení "klapne". Hranici nevazby já mám posunutou na 40 minut, nedá se nic dělat.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 08:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda mám dojem že třeba od té Plzně je daleko důležitější přípoj směr Olomouc a ten je teda tak akorát obousměrně.

Prostě dálkovej vlak by měl jet do centra. To by i ukončení EC/IC od Olomouce v Holešovicích zkrátilo jízdní dobu o 1-2 minuty a taky to nikoho nenapadne. Dokud nebyly Holešovice tak ty dálkový vlaky jely do centra úvratit na Středomasnu. A i po dokončení přeložky se jezdilo dlouho na hlavák. Proč asi?

To že je to na stejný trase metra je nezajímavý protože ke stavu Londýn kdy lístek z vlaku platil i na přejezd metrem máme hodně daleko.

Mimoto pro skutečně dálkový cestující je půlhodina na přestup tak akorát, ba 40 minut se skousne. Není pak stres že to ujede když se zastaví kdekoli u klacku.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54210
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 09:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zkušený cestující ví, že kromě těch 30 minut na přestup může zkusit přestoupit i za -5, resp. -1 minutu (náskoky od Brna jsou běžný a běžec to na Tábor často stíhá :-)). Ale nebude se na to rozhodně spoléhat.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 10:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejde o 4 minuty, ale o 13. A kdyby se trochu přiškrtily ještě doby, prostor pro to je, i samozřejmě se zachováním rezervy, by se dalo dostat na trati Děčín-Břeclav na možná 20 i 25 minut a to už není zanedbatelné.

Tak já to zkusím ještě jednou: Rakušák přidělil trasy z Břeclavi do Vídně tak, jak jsou letos (o jiných se prý nebyl vůbec ochoten bavit). Ušetřím-li 25 minut od Děčína do Břeclavi, odstojím si to kde? Brno? (asi ne, neb nejsou hrany), Břeclav? (není nad to zabít JD z Brna do Vídně), Pardubice? (asi taky ne). Není nakonec to zdržení v Praze nejlepší řešení? Ano, mohle se na Wilson začít zajíždět o pár let později, až se do skupin kolem 30' trefí i R-170 a R-220, ale proč na to čekat. Navíc úvratí na Wilsonu odpadly i kolizní jízdy v Libni.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 15:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ode mne opravdu naposledy, mě nebaví bejt pranýřovanej za názor, že je vše, tak jak má být, alibismus, že 10 minut zpoždění je v pořádku, že sprinter může stíhat českobudějovické přípoje (zvláštní-jeden tady píše, že vlaky dojížděj brzo, druhej, že pozdě, tak se alespoň domluvte), evidentně všechno funguje, jak má. Šotouše o šlendriánu asi nepřesvědčíš, a proto je mi líto, že jsem zde začal krititzovat nedostatky. Ano jsem náročný cestující a 20 minut přestup je pro mě maximum, stát někde hodinu po nádraží a nebo běhet po peronech skutečně není to, co má přilákat lidi a co si za ty těžký prachy za vlak zaplatí. Vlak je pomalej, drahej, nepřesnej a co se týče vozů o tom se dá taky polemizovat. Tak nevím, čím teda přitáhnout lidi na vlak, asi na neexistující přípoje.

Petr Vlček: Tak asi proto se stavěly Holešovice, aby se nemuselo úvratí, že? A přípoj na Olomouc se dá řešit v Kolíně, nebo Pardubicích, ale to vážně nemá cenu řešit.

Mibl: Já nějak nechápu, proč by se to muselo někde odstát? Myslel jsem, že železnice má konkurovat autum, tak když to není ani už rychlost, tak co to teda je, proč bych si měl vybrat vlak? Protože rád jedu vlakem, to je sakra málo, ne? Cena to není, čas to není, ani pohodlí to není, tak čím? O ten čas by se ty vlaky daly posunout z Berlína prostě později by vyjížděly, Chápu, že Rakušáci mají dost problému ve Vídni, ale Němci by to vadit nemuselo, a pokud jo, tak zůstaneme na mrtvym bodě Děčín-Břeclav kolem 5 hodin a nebude se nic vyvjíjet, pak jsou možná do jisté míry zbytečné koridory.

Když to necejtíte, že se něco dělá špatně, fajn. Nedá se svíti je Vás víc, jsem teda debil já, že mi přijde, že se něco nedělá, tak jak má. Pak, ale naše dráha zamrzla a lidí, kteří budou jezdit auty, popřípadě autobusy bude nabývat, vlak by měl konkurovat rychlostí, a to zdaleka nedělá. Mějte se chlapci, i tak děkuji za diskuzi byla pro mne velmi poučná, do dalších diskuzí.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 11-2003

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 15:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nic nového - ale nové - ehm - ojeté vozy nebudou...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 15:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
Dobrá dobrá - ono jde o to, jestli se bavíme o jednoletce, nebo pětiletce. To, co píšete o tom, jak má dráha fungovat - to je správně. Ale druhá věc je, jak to dělat teď, když je stav takový jaký je.

Proto raději beru půlhodinový jistý přestup, než teoretický, krajně nejistý desetiminutový přestup budoucnosti. Já mám taky kupu vizí o tom, jak má svět fungovat, vize na příští rok mi jsou ale naprd, když musím řešit přízemní problémy, které nastanou zítra. Problémy se musí řešit v pořadí, v jakém nastávají....:-)

Navíc, já mluvím jako cestující, né jako nádražák. To, že má nějaký vlak konstntantní zpožední, má pro plánování mých cest mnohem větší význam, než zkoumání nějakých příčin. Mně je jedno, proč ho má, prostě ho má. Až ho mít nebude, nechť se přestupní doby prodlouží.

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 18:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady nová nabídka http://ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-5631/

Ale jedna lhavá věta se tam našla: Každou hodinu nabízíme cestujícím spojení moderními, klimatizovanými vlaky EuroCity, které zaručují pohodlí, rychlost a pravidelnost,“ vysvětluje ředitel Odboru produktů a obchodu Českých drah Aleš Ondrůj.

To mě tedy zajímá, kde by tolik klimatizovaných vozů vzali.(Odkdy jsou Bpee,Bee,Bmee klimatizovaný)?
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Třeba od té doby co je Trnava podrobila rekonstrukci? A že Bmee mezi Prahou a Brnem je často že?

A ty být tiskový mluvčí, tak by si jistě řekl, že "České dráhy Vám každou hodinu nabízejí vlaky EC/IC. Sice budete sedět na koženkových sedadlech, v lepším případě ve voze Bmee, kde taky není klimatizace. A když pán bůh dá, tak se možná i Bpee a Bee poštěstí. Ale měli byste být rádi že jedete"? Ještě že tiskový mluvčí nejsi a nikdy nebudeš!!

(Příspěvek byl editován uživatelem urpín.)
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 19:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Vy jste opravdu průvodčí, či co?Nestačím se divit.. Odkdy jsou vozy Bee246,Bee,Bpee,Bpee247,Aee147 klimatizovaný? A to že se najde dost spojů s těmito vozy, takže si jdi chytračit jinam Urpíne...(nehledě na to, že poslední dobou, na mnoho spojích vozy i chybí)

A ty být tiskový mluvčí, tak by si jistě řekl, že "České dráhy Vám každou hodinu nabízejí vlaky EC/IC. Sice budete sedět na koženkových sedadlech, v lepším případě ve voze Bmee, kde taky není klimatizace.

No, alespoň bych cestujícím nelhal, a uvedl to na pravou míru, ale s poznámkou, že můžou využít i prestižních spojů Vindobona, Hungaria atd. kde mají vysoký komfort přepravy vždy zaručen.

Jezdíš někde na lokálkách v 810, EC vlak vidíš jednou za rok, ale vyznáš se se velmi dobře!


(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Doporučuji psát všude indexy a nebude pak docházet k nedorozuměním.
Sledování brejlovců TS 771 - http://brejlovci-ts771.tk/ (4.030, 4.050, 4.051, 4.061, 4.078, 0.162, 0.285, 0.312, 0.346)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Zato ty se vyznáš Odkdy má například ten odkaz souvislost s osobními vozy? Kromě toho, že tam vzpomene jakousi klimatizaci ...

Odkdy jsou vozy Bee246,Bee,Bpee,Bpee247,Aee147 klimatizovaný?
A ty jsi to uváděl s indexama? Neeeeee! A i teď se ti nějak vytratil index u Bee, Bpee? Takže nejdříve si uvědom co píšeš a potom se proti tomu ohrazuj.

alespoň bych cestujícím nelhal Ale on jim nelhal. Jen neřekl celou pravdu a to je rozdíl víš? A kdyby jsi to řekl podle svého tak už tiskový mluvčí nejsi. Proto říkám, ještě že jím nikdy ani nebudeš

Vy jste opravdu průvodčí, či co? Nestačím se divit.. Jezdíš někde na lokálkách v 810, EC vlak vydíš jednou za rok, ale vyznáš se se velmi dobře!
Husy jsme spolu rozhodně nepásli, takže odkdy mi tykáš? Za druhé nejsem průvodčí, ale vlakvedoucí. A za třetí já toho vlakvedoucího alespoň dělám, narozdíl od někoho kdo jen blbě kecá. Dokážu se poprat s běžnými závadami, napsat papíry, udělat brzdu, rozumím rozvadeči a dokážu si na vlaku poradit. Víc nepotřebuju. Co jsi dokázal zatím ty kromě debülních keců?


Ostatním se omlouvám za moji reakci, ale do mojí práce nikdo rýt nebude. Obzvláště ne nějaký přidrzlý šotoušek, který prd dokázal a umí jen chytře kecat. Navíc dle mého názoru sem Monův odkaz ani nepatří.
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano můj odkaz patří do tarifu.
Ale vzhledem k tomu, že žalostný stav vozidel ČD, je velmi velký, tak tyhle jejich pindy mi vadí. Tomu se říká klámání zákazníka.

A tvoje vyjadřování také neni na nejvyšší úrovni, a to je ti kolik? Možná se za těch pár let budeš divit!

Ne všechna Bee, či Bpee mají indexy.A i kdybych indexy nenapsal tak by ti mohlo dojít, že ještě 58? MOVek/DUNAKESZI, nemá klimatizaci!

P.S. Nejsem šotoušek, takže nevím jak jsi na to přišel!


(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2xMono: Index by papírově měl mít každý vůz, to, že ho nemá je jen chyba provedení, nebo se ještě nestihl dopsat. A těch vozů bez klimatizace by mělo být tuším 53 (9x Aee147, 20x Bee246, 24x Bpee247) Snad jsem to napsal správně, také si nejsem úplně jist teďka.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě 2 zelená Apee144, a 3 Bpee242, sice mají klimatizaci, ale i tak se počítá snad s jejich modernizací(nemají vakuové WC, atd.)takže 53 plus 5= 58 kusů.Ale NEklimatizovaných je 53.
Však to je jedno kolik je přesně, ale jde o to, že těch NEklimatizovaných, je pořád přes polovinu vozů, této série.

Ale abych jen nekecal, tak dnes stálo na Smíchově Bee240(vypadalo, že je polepené).

(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: S indexy je právě problém u vozů po najbrtizaci (index je jen někde). Psal jsem o tom v neděli.
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono: Jedna perla vedle druhé

Mě to chlapče došlo. Ale ty jsi je co? Nenapsal!
Nepřipadá ti, že jsi vážně trochu drzý? A co jsem ti psal o tom tykání?

O indexech ti napsal Dj_la_defénse. Alespoň ti trošku srazil hřebínek?

Tahle diskuze nemá cenu. Končím s ní. Zasloužil bys jednu zleva a druhou zprava o zeď. Jsem ale dobrá a děti a ženy nebiju. A že jsi šotoušek za tím si stojím. Protože jedině šotoušek vše ví, vše zná a všude byl. A nějaký tiskový mluvčí nebo vlakvedoucí je oproti němu břídil.
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás