K-report
 

Archiv do 6. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno » Archiv do 6. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
3xHonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.47.100
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 17:06:40    Odkaz na tento příspěvek  

Drahý Dali: Lžete jak tiskne. Co to kecáte o biokoridorech? Těch se nám vůbec nedostává. Tam, kde měly býtpostaveny vůbec postaveny nebyly, nebo byla postavena zkurvenina, která nikdy biokoridorem být nemůže.
Nebudu zde připomínat, že MŽP uvolnilo na významný biokoridor na D1 Hranice-Ostrava celou částku a biokoridor není postavený. Peníze ŘSD pdojedlo někde jinde. Přitom je tak drzé, že prezentje stavbu(která měla být i tak postavená!!!!!!!!!!! vedle biokoridoru) za koridor pro zvěř. Takže podle vás zvěř běhá silnicí místo lesem a remízky? Silnici snad jen přebíhá, ale nepoužívá ji k přemisťování.
My potřebujeme biokoridory jako sůl a hlavně ten nejdůležitější spojnicí Beskyd a Jeseníků. Jinak zase všechny šelmy na Západ od Beskyd půjdou do prdele.
Já bych ty hajzlíky z ŘSD za to nepostavení biokoridoru předhazoval vyhladovělejm krokodýlům.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 18:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z toho se stalo takové mediálně vděčné zaklínadlo technokratů i zakrývačů leváren - dopravní stavby jsou drahé a jejich stavba se protahují nikoli proto, že by tam snad byla nějaká "malá domů" nebo spekulace s pozemky, můžou za to akorát ti oškliví ekologové, co požadují na každém kilometru všelijaké opičárny pro medvědy a žáby, nebo co si dovolují napadat u úřadů a soudů chybějící stavební povolení a podobné zdržovačky vymyšlené jen na brzdění pokroku.

A velká část populace, která pro sebe přírodu nepovažuje za hmatatelnou hodnotu, jim to žere, protože ti, co se "starají jen o nějaký kytky a brouky", jsou jim méně srozumitelní než touha být na chatě o čtvrt hodiny dřív.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6205
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 20:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Přesně to samý si myslím taky, hlavně u těch tzv. nízkonákladových společností. Už jsem to sem psal včera.
A které letiště krom pěti evropských hubů žije z jiných letů?

MŠ:
Do statistik se započítávají pouze letečtí pasažéři, tedy ne zaměstnanci (17 000) a doprovod. Procenta mohou znázorňovat lecos, ale pro mne je podstatný to, že se do 119 mnohdy nelze narvat.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7279
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 21:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Bejvávalo to 25%
Martin: Obávám se že to číslo je vekerá frekvence
Honzík a Jef: myslím, že ekologové mají právo tak akorát mlčet, po tom co předvedli se slunečníma elektrárnama, větrníkama, dobýváním hnědého uhlí, použitelností biopaliv a oteplováním země včetně tání ledovců. Akorát mlčet a hodně dlouho.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6206
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Pak neodpovídá realitě. Pokud se denně odbaví v průměru 35 000 cestujících a na letišti pracuje 17 000 lidí, musela by drtivá většina jezdit autem. To je samozřejmě blbost, protože největší problém v dojíždění na letiště autem je vysoká cena parkovnýho i pro zaměstnance. Odhadnul bych to tak na 80% VHD (zaměstnanci).
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM:

Ale no tak. Obkládek na čelíčko a odstup. Zní to jako hezká bojovná hesla. Bohužel jsem možná divný, ale nemají na mě magicky uhrančivý charakter, takže nejen ve mě nepění krev, ale ani dost nevím, co si pod Vašimi štěky představit.

Akorát vidím oblíbená biopaliva a netuším, která z proklínaných enviromentalistických hnutí to podle mě tlačila horem dolem.

Nejsem expert, ale sledoval jsem to tehdy ve státech, které jsou o dost v oboru biopaliv před Evropou o dost "napřed". A tlačili na to zemědělci, korporace co v tom jedou a vláda. Ano, snažili se to prodat i "zeleným" balením, ale hlavně kromě peněz šlo zejména o politický tah a signál: snížíme závislost na dovážené ropě a taky řešíme co s pořád s těmi zemědělci (v tomto případě produkujícími strašné nadbytky dotované kukuřice; ale tohle je problém, který ve své vlastní verzi EU řeší také).

I když asi jsem Vás spíše nepochopil. Cvičně jsem prohnal "greenpeace biofuels" Googlem. Zřejmě moc chcete biopaliva a vadí Vám, že enviromentalisté se k ním staví zdrženlivě a varují před souvisejícími problémy. Inu milý KM, musím s Vámi nesouhlasit. Biopaliva mají své mouchy a neměl byste je tak bezvýhradně prosazovat.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 23:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po tom co předvedli se slunečníma elektrárnama, větrníkama, dobýváním hnědého uhlí, použitelností biopaliv a oteplováním země včetně tání ledovců. Akorát mlčet a hodně dlouho.

A co jako předvedli? To jako když Klaus řekne, že ledovce netajou, protože teda žádnej tající neviděl, ale je mu to úplně jasný asi jako Káemovi bylo předloni jasný, že někdy touhle dobou už se budou zapichovat sloupy na Semmeringu, povrchová doprava v Praze pojede jen k nejbližšímu metru a rychlíky Švejk zajdou na úbytě, tak fakt žádný ledovce netajou? A v Severních Čechách je potřeba udělat měsíční krajinu i z těch kousků, co ještě takový charakter nemají? Jo, můžou na to všechno být různé názory, ale takhle rezolutní hláška, to je srovnatelné snad jen s tím, jak vystupujete i v jiných zdejších diskusích - vašich věcných příspěvků ubývá, z reality prakticky nevycházejí, jen rádoby rozšafně chytáte za slovíčko vybranou oběť (teď zrova zřejmě většinou Bručouna) a snažítě se jí za každou cenu dávat ťafky, tu méně a tu více úspěšně.

Jo, do rychlodráhy to tak moc nepatří, ale Káem se taky ve většině diskusí nedrží tématu
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 00:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo nicméně slunečné elektrárny napájené za dotace z klasických zdrojů - v hospodě se člověk doví od domorodých...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 00:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, přemrštěné dotace na sluneční elektrárny jsou jedna z věcí, která dost diskredituje jakékoliv snahy o šetrnost k životnímu prostředí - u mnohých pak vede ke zjednodušení, že cokoli šetrnějšího je nutně hrozně drahé. Ale i když se někomu kromě slunečních nelíbí třeba ani větrné elektrárny, tak hned nemusí dojít k opačně extrémním názorům typu že je výhra co nejrchleji vytěžit a spálit všechny fosilní zdroje a že spotřebovaný kyslík nám pak jistě nějaká fabrika bude umět vyrobit
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 00:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
Navézt vedle 3,6 tis. cestujících na letiště ještě nějaké procento z 17 tis. zaměstnanců denně? Tak i kdyby to bylo při rozumné cenové politice za ten ešus třeba i ne 80% ale 50%, viděl bych čtvrthodinový takt ešusů ve špičce zaručený...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17193
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 09:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin - a na letišti pracuje 17 000 lidí

A co tam tolik lidí dělá? Dva cestující na jednoho zaměstnance?

Co se týče toho enviromentalismu - myslím, že v téhle době splaskává hodně bublin: o tajících ledovcích, o levném létání, o dostupném bydlení v domečku s garáží pro každého...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17194
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 09:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel - viděl bych čtvrthodinový takt ešusů ve špičce zaručený...

.... zaručený vzduchovozič?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 11:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
Pokud tedy ta čísla platí, zkuste si to vydělit sám.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17195
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 12:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem už dávno udělal.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 12:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem napište, jak jste cestující a těch 17.000 zaměstnanců nacpal ve špičce do vzduchovozičů, resp. kolik % jste dal do aut. Jsem opravdu zvědavý, jestli používáme stejnou násobilku.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17196
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ešus má kapacitu 310 sedících cestujících (640 celkem). To je při 15 min intervalu 1240 v jednom směru za hodinu. Pokud uvažujeme 20 h provoz (4:00 - 24:00), tak to máme nabídku cca 25000 sedících cestujících denně v jednom směru.

17000 lidí každý den do práce? Budiž, sice nevím, jak se tam dostávají dnes, ale to je jedno. 35000 cestujících? Odečtme 30% tranzit, pak nám zbývá cca 24000 cestujících po zemi. Počítám, že to bude 12000 přilétavších a 12000 odlétavších. Podle (optimistického) odhadu, že MHD použije cca čtvrtina leteckých pasažérů mi vychází, že denně by vlakem (po zrušení všech autobusů) jelo cca 4000 lidí jedním směrem. Při nabízené kapacitě 25000 jedním směrem denně.
+ k tomu máme ty zaměstnance. U těch řekněme, že by vlakem jela polovina, tedy cca 9000 lidí. Takže to máme celkem 13000 lidí denně při nabízené kapacitě sedících 25000. Jenže zaměstnanci určitě nejezdí rovnoměrně po celý den, takže bychom asi měli pár slušně zaplněných vlaků ráno a pár odpoledne, a zbytek?
Nebo můžeme stáhnout interval na 30 minut, nebo hodinu. Nebo taky nemusíme uvažovat ešus, že. Ale pak to celý úplně ztrácí smysl (který to stejně nemá ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17197
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak tady se píše, že v roce 2007 dělalo na letišti 2300 zaměstnanců. Těch zbylých 15000 je tedy kdo? Chápu, že tam jsou zaměstnanci i jiných firem, ale tolik?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"pak to celý úplně ztrácí smysl (který to stejně nemá"

Dvojkolejná trať Kladno-Praha má smysl i sama o sobě. Odbočka z vlakové stanice Ruzyně na letiště v má v takovém případě taky smysl, protože je to jen pár kilometrů. Ešusy nejsou věčné, trať bude existovat jistě déle. Problém je "jen" v přemrštěných požadavcích MČ Praha 6, které stavbu dostaly za hranici finacovatelnosti.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7283
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Přesně, těch ekoteroristických bublin v poslední době splasklo příliš mnoho a příliš moc - naposledy ten podvod s ledovci, kdy se ani nedalo nějak mlžit a muselo se přiznat, že je to podvod. Solární elektrárny jste tady objasnili sami. Bursíkovy rady jak těžit pod Jiřetínem jsou taky dost známý. Nebudu se k tomu vracet, sorry za OT.
ad zaměstnanci letiště - no oni hlavně jezdí na směny, že , takže na třetiny, ne-li na čvrtiny . to HODNĚ mění poptávku v čase (srovnávaá ji)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.48.29
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:55:44    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak tady se píše, že v roce 2007 dělalo na letišti 2300 zaměstnanců.

Jenomže to jsou zaměstnanci firmy Letiště Praha. Do toho nejsou asi zahrnuty obsluhy u McDonalda, pracovníci hotelů, obchodů, mraky celníků a další havěť. Ale 17000 mi přijde ujetý na druhou stranu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17198
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun - Dvojkolejná trať Kladno-Praha má smysl i sama o sobě. Odbočka z vlakové stanice Ruzyně na letiště v má v takovém případě taky smysl

Tohle si myslel už v roce 1994 Prak a.s. A to o žádném Bémovi ani Chalupovi ještě nikdo nic moc nevěděl, Letiště bylo na počátku svého zázračného tempa růstu a vůbec všude panovalo pro letištní vláček mohutné nadšení. Tak kde se stala chyba?

KM - zaměstnanci letiště - no oni hlavně jezdí na směny, že

No to samozřejmě taky, ale hlavně jich tam denně nejezdí 17000.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17199
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 14:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drake - Jenomže to jsou zaměstnanci firmy Letiště Praha. Do toho nejsou asi zahrnuty obsluhy u McDonalda, pracovníci hotelů, obchodů, mraky celníků a další havěť.

Však to tam taky píšu. Ale rozhodně to není dalších 15000 lidí, to si snad rozumíme.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 15:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
OK, počítejme 4000 turistů a 9000 zaměstnanců. Doprovod klidně zanedbejme (ať si třeba v ešusu stojí). Vše počítáme jedním směrem. Kapacitu ešusu bych snížil. Kvůli té bagáži by klidně mohli pár sedaček letištním ešusům vymontovat (z většiny čtveřic jedno ubrat), kapacitu berme 250 kousků (sedících). Tomu říkám slušné zaplnění, ne vzduchovožení. Provoz 20 hodin denně, špičku mě samozřejmě ani nenapadlo počítat po celou dobu.

Počet zaplněných ešusů za den je 13000 : 250 = 52.
Takže máme 2 x 20 pro základní půlhodinový takt. A k tomu pro proklad na čtvrthodinu 2 x 6 na šest hodin nějak rozmístěné špičky.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 15:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Hehe, ale proč navzdory environmentalistům tlačíte biopaliva jste úplně vynechal.

Njn, není nad úderná hesla o ekoteroristech. Zlatý bolševik, ten se na ně neohlížel a rozhodně by se s nimi nepáral, že?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 16:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to tam chodí jako jinde, tak do těch 2300 předpokládám nezapočítávají ani všechny ty "outsourcované" strážné, uklízečky, elektrikáře, údržbáře, trávníkáře atd.

Ale také mi 17 tis. (3 směny x 5,7 tis.) příjde trochu hodně, možná se Martin ještě zmíní.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7286
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 16:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Já tlačim biopaliva? kde?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Hostivice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajímavost:
Dimenzovat je potřeba na rozumný výhled. Při 20 mil letištěm odbavených cestujících (třeba za 10-15 let) je to průměrně 50 tis. denně, v letních měsících okolo 70 tis. denně. Cca 15 procent dolů na tranzit. Kromě leteckého cestujícího je potřeba uvažovat taky doprovod a zaměstnance. Podle průzkůmů, které se dělají pravidelně na letišti, činí doprovod asi 50% objemu leteckých cestujících a zaměstnanců je nyní 10 tis, ve výhledu třeba 15 tis. Každá z těchto skupin bude využít vlak jinak, nejmíň doprovod, nejvíc zaměstanci (20-40%). Podle oficiální prognózy je to pro vlak asi 18-20 tis. cestujících/24 hodin v jednom směru.
Na to by stačil v ešusu interval třeba půl hodiny. Jenže:
Na Dlouhé míli je podle územního plánu obří parkoviště P+R, s terminálem autobusů. Na interval půl hodiny nebude nikdo zvědajej, pokud to nebude 10-15 minut, terminál fungovat nebude.
Letiště je jen jedním z aspektů modernizace trati Praha - Kladno, důležitější je Kladno a nesmí se zapomenout na přímou obsluhu uzemí - Ruzyně, Liboc, Veleslavín, Dejvice, Bubny. Tady taky nebude nikdo zvědavej na interval 30 minut (i když proloženej vlakama od Kladna.)
Pokud má doprava na letiště fungovat, interval nesmí překročit 15 minut. Jestli je na vhodnej ešus, to už je otázka jiná
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 17:43:28    Odkaz na tento příspěvek  

Celý koncept Praha-Kladno jak je navržen, je jen drahý nesmysl. Nákladné úpravy osy dráhy ke zvýšení rychlosti o cca 10 km/h a naproti tomu navíc podstatné navýšení počtu zastávek už skutečně nedává smysl. Pokud bude stávající trať vybavena odpovídajícím zab.zař. a zastavovat se bude jen Kladno-Hostivice-Veleslavín-Dejvice-Bubny (pouze s nově vybudovaným přímým vstupem do metra C)-Masna, pak se i na stávající trati dosáhne rozumné jízdní doby.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hostivice: 18-20 tis. cestujících/24 hodin v jednom směru. Na to by stačil v ešusu interval třeba půl hodiny

To by tedy rozhodně nestačil! Tedy pokud byste nenutil hodně lidí stát (to by s bagáží ani nešlo), nebo nezdvojoval soupravy (což by šlo, ale proč?)

Na Dlouhé míli je podle územního plánu obří parkoviště P+R, s terminálem autobusů. Na interval půl hodiny nebude nikdo zvědajej, pokud to nebude 10-15 minut, terminál fungovat nebude.

Když budou chtít jezdit ešusama, tak by se také měli připočítat, ne? Kolik to má být lidí? Možná by na to zdvojování ve špičce ještě došlo.

Vážně, zkuste sem napsat i vy, jak všechny ty lidi z letadel, doprovod, zaměstnance, z P+R z Kladna a Šestky vydělíte 250-310 sedadly, a vyjde vám půlhodinový interval ve špičce, na který nemá být nikdo zvědavý.

Jinak si myslím, že už jen samotná trať na Kladno sama o sobě by mohla dát lepší než půlhodinový interval, stejně jako ta na Radotín a na Benešov. Spíš bude problém ve špičce do toho to letiště nacpat a zahuštěný interval spolehlivě vyjezdit, pokud se někdo uvolí dát na Kladno i rychlíky.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: Pokud bude stávající trať vybavena odpovídajícím zab.zař.

No výborně. A kolik vlaků za hodinu se vám na tu jednokolejku vejde?

Nebo jinak: Kolik vám vyjde na té jednokolejce kpři čtvrthodinovém intervalu ve špičce křižování - šest? Takže kam je dáte, co to s tou rozumnou jízdní dobou provede, a kolik křižování by se kvůli tomu ještě muselo přidat, a kolik výhyben a kam přistavět aby to vůbec šlo? Tolik ta trať nemá ani zastávek.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM (7286):

Já tlačim biopaliva? kde?

No nahodil ve své úderném heslovitém projevu (#7279) jste uvedl biopaliva mezi "důvodu", proč je ochrana životního prostředí špatně a environmentalisté paka. Vzhledem k tomu, že se k ním staví zdrženlivě až kriticky a nabádají své vlády k obezřetnosti, tak předpokládám, že byste nejraději jezdil všeobecně na E95 nebo tak něco.

K věci:

Uživí, neuživí. Když už koleje, tak pořád vyjde levněji vlak. Zejména pokud je přínos diskutabilní, alespoň by to stálo méně... což je bohužel diskvalifikující atribut.
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:58:24    Odkaz na tento příspěvek  

To záleží na rychlosti jízdy a době stání v zastávce. U těchto jednokolejných tratí není zrovna vhodné volit jízní řád podle taktu, ale takt je nutné přizpůsobit křižování.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 18:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nákladné úpravy osy dráhy ke zvýšení rychlosti o cca 10 km/h"

Stávající stav: Bubny-Ruzyně NTR 60-70, jeden či dva oblouky ještě méně. Ruzyně-Kladno NTR 70-80.

Navrhovaný stav: Bubny-Ruzyně NTR 80, Ruzyně-Kladno NTR 100-120.

Takže jste se zrovna moc netrefil.

"bude stávající trať vybavena odpovídajícím zab.zař. a zastavovat se bude jen Kladno-Hostivice-Veleslavín-Dejvice-Bubny-Masna, pak se i na stávající trati dosáhne rozumné jízdní doby."

Při tomto konceptu zastavování může být půlhodinový interval s křižováním Dubí, Kladno, Hostivice, Dejvice. Na to stačí i stávající zabzař. Jízdní doba by sice byla použitelná, ale žádný zárak by to nebyl. Žádné zabzař by to nedokázalo zrychlit, protože stanice jsou kde jsou. Lepší zabzař a oprava trati by jen umožnily přidat zastávky Veleslavín a Jeneč při stejných křižováních a stejných jízdních dobách.
Půlhodina ve špičce ale je málo, a vložit další vlaky do tohoto provozního konceptu nelze. Pro větší hustotu rychlejších vlaků ve špičce by se musela použít obdoba dnešního konceptu ranní špičky.
Zkráceně, tudy cesta vede jedině jako nouzové řešení, ale žádoucí to není.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3059
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"takt je nutné přizpůsobit křižování"

Jaký takt a jaká křižování si na buštěhradce s modernizovaným zabzař představujete?
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 19:38:10    Odkaz na tento příspěvek  

Představuji si, že na katastru hl.m.Prahy zůstane trať v původním územním rozhodnutí, tzn. osa a výška dráhy bude jen minimálně upravena pro použití max.převýšení v obloucích. V rovných úsecích bude rychlost jízdy neomezena. (jedná se o trať kde je povolena jen osobní doprava). Je jasné, že na ní musí jezdit výkonné naklápěcí soupravy. V katastrálním území mimo Prahu je jistě nejnutnější změna osy (narovnání oblouků)administrativně možná.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa, 19:38: V tomto příspěvku jste to popsal hodně vyhýbavě, jen samé obecné řeči. Takovéhle nicneříkající obecnosti zvládne každý novinový pisálek, který ví kulový.

Mohl byste konkretizovat, kde přesně by ve Vašem konceptu byla křižování v sedle, kde v odpolední špičce, a jakého intervalu a jízdních dob chcete dosáhnout? Z toho co píšete to vypadá, že si praktický provoz na jednokolejce buď neumíte spočítat, nebo jste se tím neobtěžoval.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3062
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: "V rovných úsecích bude rychlost jízdy neomezena"

Tohohle jsem si prve nevšiml. To je fakt perla.
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:31:59    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud každou odpověď chcete konkretizovat drážním předpisem a chybí Vám nadhled, pak se dál vesele smějte.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17204
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 20:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel + Hostivice - Na to by stačil v ešusu interval třeba půl hodiny

To by tedy rozhodně nestačil! Tedy pokud byste nenutil hodně lidí stát (to by s bagáží ani nešlo)


Kolik je plánovaná doba jízdy Dlouhá Míle - Letiště? 2 minuty? Má smysl si na takovou dobu si vůbec sedat? Nota bene s bagáží?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3064
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: Zkoušel jsem vyprovokovat Vás k popsání nějaké konkrétnější představy. Nějak se Vám do ní nechce, co. Je mi jasné proč. S jednokolejkou se nedají dělat zázraky. V podstatě jste tím přiznal, že je Vaše vize poněkud kulhá.
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:23:23    Odkaz na tento příspěvek  

Moje představa vychází z tohoto:
1.úsek = 14km - Kladno-Hostivice - křižování
2.úsek = 11km - Hostivice-Veleslavín-Dejvice - křižováni
3.úsek = 6km - Dejvice-Bubny-Masna
Jde především o přepravu z Kladna a zpět
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"nejnutnější změna osy (narovnání oblouků)"

Narovnání oblouků znamená velké posuny osy. Klopidla by sice pomohla, ale daleko méně, než si myslíte. Když je dneska oblouk pro rychlost 50 nebo 70, tak ke zvýšení na 80 nebo 120 pro klopidlo potřebujete posuny osy ve vrcholu v řádech mnoha metrů, spíš desítek metrů.
Mimoto, na klopidla pro Kladno jsem opravdu zvědavý. To je jen sen za bílého dne.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Kolik je plánovaná doba jízdy Dlouhá Míle - Letiště? 2 minuty? Má smysl si na takovou dobu si vůbec sedat? Nota bene s bagáží?

Nemá. Proč? Jde mi o to, že jim překáží bagáž těch, co jedou už déle. Ale je pravda, že ranní špička zaměstnanců letiště, a těch co dojíždějících navíc na P+R s úmyslem dostat se do práce v centru, jdou sympaticky proti sobě. Ty jsem ani nepočítal.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"1.úsek = 14km - Kladno-Hostivice - křižování
2.úsek = 11km - Hostivice-Veleslavín-Dejvice - křižováni
3.úsek = 6km - Dejvice-Bubny-Masna
"

To není technicky žádný problém, to se dá vykřižovat s intervalem 30 minut v obou směrech. Při slušném zabzař s jízdní dobou Kladno,město-Praha asi 45 minut. To ale je pro příměstskou železnici vyloženě slabota. V sedle, večer a o víkendu by to samozřejmě stačilo, ale špičky by byly blbé. Zkrátka, byla by to jen nouzovka, když by se nepodařilo postavit nic lepšího.
Taky pochybuju, že by se odbor dopravy stč.kraje, Ropid, a obce nechaly získat pro projíždění části zastávek.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa:
Kromě toho, že klopidlo je při stejné kapacitě hrozně drahé, má také minimální rychlost, po jejímž překročení teprve začíná klopit. Například u pendolina (mimochodem jen pro pořízení víc jak 3x dražšího než ešus a 8x dražšího než rekonstrukce čtveřice regionoh) je ta mez jak jsem slyšel přinejmenším 70 km/h před začátkem klopení.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6207
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 21:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Martin - a na letišti pracuje 17 000 lidí

A co tam tolik lidí dělá? Dva cestující na jednoho zaměstnance?

Tak zrovna tuhle otázku bych od takového světáka nečekal. 17 000 lidí je celkový součet všech zaměstnanců všech institucí a firem na letišti Ruzyně - pro příklad Letiště Praha, a.s., ČSA, ŘLP, Celní správa, restaurace, Hotel Mariott + obchodní centrum, Hotel Tranzit, Rama*da (nepovolený výraz k-reportu?) hotel, banky, letecké společnosti, Shell, Popilka, Menzies Aviation, Skyport, veterinární správa, Střední průmyslová škola civilního letectví, Travel Service, Airport Logistic Park... Mám pokračovat?

Čtyřvozovej Talent po 15 minutách by se naprosto v pohodě uživil. Na to dám krk, a to mluvím o roce 2008 resp. 2009. Jsem přesvědčený, že po odeznění krize Ruzyně do deseti let odbaví 20 milionu pasažérů a je všeobecně známo, že 1 milion cestujících produkuje cca 1 000 pracovních míst.

Pro zajímavost - Paříž CDG 61 milionu cestujících a 75 000 zaměstnanců.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17206
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 00:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letiště Praha, a.s., ČSA, ŘLP, Celní správa, restaurace, Hotel Mariott + obchodní centrum, Hotel Tranzit, Rama*da (nepovolený výraz k-reportu?) hotel, banky, letecké společnosti, Shell, Popilka, Menzies Aviation, Skyport, veterinární správa, Střední průmyslová škola civilního letectví, Travel Service, Airport Logistic Park... Mám pokračovat?

Pokračuj... ALP pod mě nemá s Ruzyní nic moc společnýho, a ŘLP vlastně taky ne, a ty ostatní? Že by Popilka na letišti zaměstnával 1000 lidí (najmenovals 17 institucí, tak předpokládám, že každá zaměstnává nějakou tu tisícovku)? Nebo veterinární správa? Podle mě to 17000 lidí není ani náhodou.

Pro zajímavost - Paříž CDG 61 milionu cestujících a 75 000 zaměstnanců.

A Heathrow 65 Mega a 72000 zaměstnanců. Tomu bych snad i věřil.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17207
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 00:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřvozovej Talent po 15 minutách by se naprosto v pohodě uživil. Na to dám krk

Možná jo, možná ne. V první řadě to závisí na výkladu pojmu "uživit se". Ale to je celkem nepodstatný, protože já na takovýhle věci nemám vliv, takže mě nikdo přesvědčovat nemusí .

Zeptám se tě ale na jinou věc - vzhledem k tomu, že jsi letištní "insider" , tak máš určitě informace, které já nemám. A mě by zajímalo, jaký je oficiální (i neoficiální) názor vedení Letiště Praha na vybudování železniční tratě, jinak řečeno za jakou prioritu to považují. Protože já už jsem hodně dlouho o ničem neslyšel (což právě ale nemusí nic znamenat). Takže?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 11:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:"Ale je pravda, že ranní špička zaměstnanců letiště, a těch co dojíždějících navíc na P+R s úmyslem dostat se do práce v centru, jdou sympaticky proti sobě."

To ano, ale za předpokladu, že ti zaměstnanci bydlí v dosahu stanic rychlodráhy a nebo tam mají nějaký dobrý přestup. Jenže se nám blíží dokončení jihozápadní části siničního obchvatu města. A jednou (možná) bude i ta severní část. Takže zbydou ti zaměstnanci, kteří bydlí v centru (minimum) a nebo ti, kteří na Masnu přijedou vlakem od východu, či metrem C z Pankráce na Vltavskou či A do Dejvic. A podobné dělení může nastat i u cestujících...
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 11:54:30    Odkaz na tento příspěvek  

Shrnutí: Výměna svršku, použití maxim.převýšení s povolením DÚ a nasazením jednotek VT 612 umožní
i 20min takt s jízdní dobou kolem 30 min.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 12:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa:"nasazením jednotek VT 612 "

Naprostý nesmysl. Koncová stanice na letišti bude (bude-li) v podzemí. Co tam s dieslem?
A navíc tč. mají tyhle jednotky nějaké problémy s klopením (zakázáno německým drážním úřadem).
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 12:42:10    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolfe, celou dobu píši o přepravě Praha-Kladno.
Odbočka na letiště, pokud se týká přepravních výkonů, je podružná záležitost.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 13:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: I tak zapomeň na VT 611,612. Klopení od 23/10/2009 zakázáno. Údajně pro nedostatky v regulaci. Prakticky proto, při častých změnách polohy skříně, zejména v protisměrných obloucích, cestující blejou. Navíc jde o vysokopodlažní vozidla.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 13:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nasazením jednotek VT 612 umožní

Neumožní, protože po nadšení v devadesátých letech nastalo procitnutí a naklápěcí jednotky se z mnoha dobrých důvodů ukázaly jako slepá cesta.
Tomorrow Belongs To Me

Jbr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 13:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: Jakozto pravidelny cestujici vyuzivajici vlaku k ceste z Ruzyne do prace v centru bych vam chtel podekovat za genialni napad nezastavovat v Ruzyni. Urcite by to ocenily i dalsi desitky lidi, kteri ho vyuzivaji stejne (a paradoxne mnohdy od oka na Ruzyni vystoupi/nastoupi vic lidi jak ve slavnem Veleslavine).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 16:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: "Výměna svršku, použití maxim.převýšení s povolením DÚ a nasazením jednotek VT 612 umožní
i 20min takt s jízdní dobou kolem 30 min.
"

To je na jednokolejce naprostá utopie.

I na moderním zabzař potřebujete technologický čas pro vykřižování, něco ztratíte rozjezdem a zastavováním, a musíte mít nějakou vatu aby byl jízdní řád stabilní.
Pokud byste projel i Veleslavín, tak musíte prostředních cca 9 km úseku Dejvice-Hostivice ujet průměrnou rychlostí zhruba 90 km/h. To je bez významných přeložek většího množství oblouků prakticky vyloučeno, i kdybyste mohl použít naklápění. Když je oblouk postaven pro 50 nebo 60, tak tam těch 90 prostě neuděláte.
Z Hostivice na Kladno byste potřeboval rychlost okolo 110 km/h. To je na stávajících obloucích opět naprostý nesmysl. Potřeboval byste takové množství přeložek, že už by bylo lepší rovnou postavit dvojkolejnou trať alespoň z Ruzyně na Ostrovec.

Takže shrnujte co chcete, ale máte to od počátku postavené na omylu a špatném výpočtu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3073
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 17:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se udělala optimalizace jednokolejné trati ve vlastní ose, posun osy na dvou až třech místech, a modernizace zabzař, tak by se dal dosáhnout interval zrychlených vlaků asi 25 minut, a jízdní doba Kladno,město-Praha asi 38 minut.
To by ale byl interval na houby, protože by k němu nešly vázat na Kladně ani v Praze přípoje ze zbytku železniční sítě, kde je takt postaven na hodinovém či dvouhodinovém základu.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 17:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: nezapomeňte na maximální strmost vzestupnic, n >= 8 Vk (tedy dá se i míň, ale ty posudky jsou pak fuj a nemusí vždy vyjít ). Pokud uvažujete maximální možné převýšení, znamená to dlouhé přechodnice a tím pádem problémy s posuny osy a minimálními délkami kružnicových částí oblouků. Pak je otázka, jestli úspora na takovou optimalizaci tratě vyváží dražší vozidla a promarněnou příležitost zvýšit frekvenci spojů a možnost projíždění stanic s křižováním.

Bkp: obecně klopení slepá cesta není, ale hodí se pouze pro specifické případy, což by v Česku mohla být snad trasa Praha-ČB, tedy pokud se myslelo na ty vzestupnice zmíněné výše.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Petr Bursa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.27
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 17:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Také chápu, že dvoukolejná trať je ideální hlavně s perspektivou do budoucna, jenže musí být navržena tak, aby se dala ufinancovat a zároveň není možné na základě minoritních požadavků do ní neustále vkládat další zastávky. Pak se výhoda rychlého spojení ztrácí a trať ztrácí význam pro majoritní podíl cestujících. V současných administrativních nárocích především hlukových limitech a ochrany živ.prostř. je nová trať v katastru Prahy nepostavitelná.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 18:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Bursa: Stížnost na množství zastávek a pomalost většiny spojení patří na ROPID, tam jsou na to "odborníci".

Jediné, co asi snad je v trase tzv. rychlodráhy realizovatelné, je modernizace trati mezi Kladnem a žst. Prahou Ruzyně. Pokud by se podařilo jí realizovat, tak zbytek by už se nějak vyjezdil. Jenže, pokud je mi dobře známo, salámovou metodou realizace se nikdo nikdy nezabýval a ani nezabývá. Pochybuji, že se i někdy tím i někdo bude zabývat. Nedostatek financí v současné, ale asi i budoucí, době povede ke konzervaci stávajícího stavu.