Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 04. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 04. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 16. srpna 2019 - 10:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7427
Registrován: 5-2004
oldtimer98: Kolegové, je pravda, že v Británii mají modrý EU proužek volitelný? Pokud ano, nemyslíte, že i v česku by se to hodilo, když tu máme kutily, kteří EU proužek přelepují, škrtají apod.? Navíc na starších autech by značka bez proužku vypadala, dle mého názoru, značně lépe.

V Británii si zajišťuje tabulky s registrační značkou majitel vozidla, úřad pouze přiděluje kombinaci písmen a číslic. Tabulky pak specializované dílny vyrábějí v mnoha variantách, s europroužkem, bez něj, se zemským proužkem atd. Je to tedy odlišná situace od českých podmínek. Přelepování a škrtání (a nebo naopak kdysi populární dolepování) europroužku je vizitkou provozovatele vozidla, ale určitě to není důvod k tomu komplikovat tuto agendu zdvojováním zásob. To bychom za chvíli mohli vydávat třeba cestovní pasy nebo vysokoškolské diplomy bez státního znaku pro ty občany, kteří mají problém s existencí České republiky.

Na starších vozech uvedených do provozu před vstupem Česka do Evropské unie bezpochyby vypadá lépe tabulka, která svým provedením odpovídá době první registrace. Vhodné by tedy spíše bylo umožnit majitelům vozidel, která splní nějakou smysluplnou podmínku (např. testaci na historickou původnost), aby mohlo být jejich vozidlo zaregistrované pod dobově odpovídající kombinací RZ a s dobově vypadajícími tabulkami RZ. Bohužel, stávající vedení ministerstva o ničem podobném nechce slyšet.

A ještě něco pro pobavení z jiného soudku:
Vtipálek si zaregistroval značku NULL. Začaly mu chodit pokuty ostatních řidičů

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin L.)
Pátek, 16. srpna 2019 - 11:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2017
JosefLXI, Feudal: moc děkuji za vaší zpětnou vazbu!
Pátek, 16. srpna 2019 - 12:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3623
Registrován: 6-2011
Z článku: k ná­pra­vě sa­mot­né soft­wa­ro­vé chy­by však údaj­ně ne­do­šlo

Tak teď může Joseph jezdit jako [cunik] a vždycky říct že je to cizí přestupek [kladivo]
Sobota, 17. srpna 2019 - 16:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 6-2007
Omlouvám se za nepatřičný příspěvek



Prý to byl jediný kus, který tatrováci r. 1954° po večerech zbastlovali...
Kdyby se mohl vyrábět, asi by se histrorie sportovních vozidel
vyvíjela pestrobarevněji...

°rok po: státním bankrotu (měnová reforma), smrti Stalina a Gottwalda,
povstání ve vých. Berlíně atd. atd.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Sobota, 17. srpna 2019 - 16:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 7-2017
A co má tohle společného s RZ?
ministr
Neděle, 18. srpna 2019 - 08:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2012
... a hlavně, jak ho pěkně v roce 1954 vyvedli ve 3D aplikaci [crazy].
ŽÁDNÝ UČENÝ Z NEBE NESPADL, ALE BLBCE JAKO KDYBY SHAZOVALI
Neděle, 18. srpna 2019 - 10:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 10-2014
Možná by bylo lepší do této komory dát tento obrázek.
Je tam i "zkouška"


Ale jinak to auto je nádherné [jidlo]
Neděle, 18. srpna 2019 - 10:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7428
Registrován: 5-2004
JFK: A co má tohle společného s RZ?

S RZ to nemá nic společného a podle všeho to nemá mnoho společného ani s Tatrou[happy]. Automobil s označením JK 2500 zkonstruoval a vyrobil v Brně pan Július Kubínský a teprve po jeho dokončení o něj projevili zájem v Tatře s úvahou o sériové výrobě, přičemž pro zkoušky do něj umístili motor ze šestsettrojky. Takže jediný kus to byl, ale tatrováci jej r. 1954 po večerech nezbastlovali, to je naprostý blud.
Pavel2
Neděle, 18. srpna 2019 - 11:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17257
Registrován: 8-2002

jedeme nakupovat, samozřejmě že eko a bio [happy]
šumák
Pondělí, 19. srpna 2019 - 09:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 7-2017
Možná by bylo lepší do této komory dát tento obrázek...

Jzb, za mě díky. Jediná skutečně dospělá reakce.
Pondělí, 19. srpna 2019 - 20:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 3-2019
Dnes jsem u nás v práci potkal pěknou soupravu. Foto bohužel nemám, řidič seděl v kabině.
1TK 1686 (101) tahač Scania
1TL 1686 (102) návěs
Pondělí, 19. srpna 2019 - 21:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 6-2007
OZ-97-25
Je to prostě dělo...nadčasový design,
kam se hrabe Porsche, MG a jim podobní...



Doufám, že někdo vykreuje pořádnou 3D
prezentaci vč. detailů interiéru.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 19. srpna 2019 - 21:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 5-2006
Minor:
"OZ-97-25
Je to prostě dělo...nadčasový design, kam se hrabe Porsche, MG a jim podobní... Doufám, že někdo vykreuje pořádnou 3D prezentaci vč. detailů interiéru.
"

OT: to v pozadí je Zámek Dobříš?
Úterý, 20. srpna 2019 - 16:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 6-2007
ad Nestle
Nevím, pokud ano a zachovaly se tam nějaké materiály z tehdejší promoakce
tak by to bylo nadějné. Zámek je zpět v rukou původních majitelů a to
je skutečná šlechta.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Jef
Pondělí, 26. srpna 2019 - 09:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 5-2002
Na Dobříši takovýhle vchod není Jestli to zkonstruovali v Brně, tak to spíš bude nějaký moravský objekt...(?)
Úterý, 27. srpna 2019 - 15:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 1-2012
Z médií:

Lidé si přelepují na SPZ symbol EU, hrozí za to mastná pokuta.

Co tomu říkají zdejší erudovaní odborníci?

(Příspěvek byl editován uživatelem Schweik.)
Úterý, 27. srpna 2019 - 16:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 6-2011
Schweik: Tohle téma je tu už asi po pátý. Na webu Svobodných je článek o tom proč si vlaječku eu přelepit můžeš. Můj názor je, že na čitelnost RZ nemá přelepení vlaječky vliv, a zbytek je svoboda projevu. Ale je bezva že se tímhle zabývá chlap z besipu, tzn. se tím zabívá za naše daně. V podobném duchu jsou i mé výhrady k fungavání eu.

(pozn. na svojí RZ eu přelepenou nemám.)
Úterý, 27. srpna 2019 - 21:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 6-2007
Přelepení motivu EU na PZ čímkoliv (myšleno v ČR) není "svoboda projevu"
a něco úplně jiného. Že to nějaká politická mikropartaj schvaluje
příp. i podporuje je jen střípek v mozaice uvažování některých lidí.
Zajímalo by mě, zda tito odvážní kritici a odpírači EU při cestách do
zahraničí používají třeba na letištích odbavovací prostor pro EU občany,
nebo se nechají rituálně odbavit, v souladu se svým přesvědčením,
u neunijní přepážky, případně si na dokladech přelepí všechny symboly EU...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 27. srpna 2019 - 23:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 6-2011
Minor: Čitelnost kombinace na RZ tím nijak ovliviněna není. Nevidím důvod tedy buzerovat obyvatelstvo a určovat co kde musí a nesmí být, čitelné to je a víc je jedno. Výhrady k eu celkem chápu, vzhledem k množství asfaltek k posedu a dalších superinvestic. Ale i kdybych eu zbožňovval, stejně nechápu co je dobrého na přístupu "čím víc zákazů a příkazů, tím líp".
Středa, 28. srpna 2019 - 09:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 944
Registrován: 5-2006
6332:
"Minor: Čitelnost kombinace na RZ tím nijak ovliviněna není. Nevidím důvod tedy buzerovat obyvatelstvo a určovat co kde musí a nesmí být, čitelné to je a víc je jedno. Výhrady k eu celkem chápu, vzhledem k množství asfaltek k posedu a dalších superinvestic. Ale i kdybych eu zbožňovval, stejně nechápu co je dobrého na přístupu "čím víc zákazů a příkazů, tím líp"."

Jaké příkazy a zákazy konkrétně? Jaké asfaltky k posedům? Říkali chlapi v hospodě?

Ale zpět k RZ: Pokud je přelepen (=pozměněn) EU-pruh, mělo by IMHO auto při ceste do zahraničí mít nalepen ještě "CZ" ovál - protože MPZ na samotné tabulce není v souladu s předpisy.

A jinak ať si to tam klidně přelepují - zamindrákovaného vola je dobré rozpoznat v provozu hned dle RZ.
Pavel2
Středa, 28. srpna 2019 - 09:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17289
Registrován: 8-2002
přelepovat by se to nemělo. tabulky RZ nejsou majetkem občana, ale státu. pokud občan nechce riskovat problémy s umíněným cajtem, případně i v zahraničí, nebude RZ nijak pozměňovat [wink]
Středa, 28. srpna 2019 - 09:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 1-2012
Pavel2 tabulky RZ nejsou majetkem občana, ale státu.

Myslím, že takhle do hloubky nad tím příznivci přelepování EU pruhu nepřemýšlí. "Auto je moje, takže si tam plácnu co já uznám za vhodné a basta."

Jak si s tím poradí na STK je věc druhá...
Středa, 28. srpna 2019 - 10:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3655
Registrován: 6-2011
Nestle: Můžeš zavítat k nám na východ P-kraje, s radostí ti udělám exkurzi po dotovaných nesmyslech. RZ je sice majetkem státu, ale na autě musí být. V takovém případě je buzerace (či zákazy a příkazy) nadbytečná. Kombinace je rozeznatelná a bez problémů čitelná. Je to jako když řada z nás tady má doma sbírku (RZ/SPZ), to je taková drobná zpronevěra, ale není to nic co by něčemu škodilo. Tak si dopřejme svobodu nevrtat do toho jestli soused starou RZ vrátí na úřad nebo si jí vystaví v garáži, a jestli na ní má eu-vlajku nebo lva. [happy]

V zahraničí by určitě na autě měl být ovál CZ. (je-li RZ přelepena)

Proč by měl být člověk s přelepenou RZ hned "zamindrákovenej vůl". Unii nekritizují jen fanošci Tomáše Ortela...
Středa, 28. srpna 2019 - 11:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 5-2006
6332 3655: Za rozhodnutí o asfaltkách k mysliveckým posedům a podobným nesmyslům by se měly naopak přelepovat symboly české státnosti a veřejné správy - za neschopnost, plýtvání a rozkrádání evropských veřejných prostředků. Zamindrákovaní voli typicky hází svou neschopnost na jiné.

Policista v terénu nebude asi umět posoudit, zda se jedná o pozměňování úřední listiny, tak to nechá nejspíš tak.

"Je to o odvaze" tedy bude znamenat odvahu sdělit ostatním, že je zamindrákovaný vůl.
Středa, 28. srpna 2019 - 17:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 6-2011
Česká veřejná správa zneužívá špatně fungující systém, to pěkné není a taky si její symboly nikam nelepím. Ale stále nerozumím proč by člověk který si na značku nalepí lva (smajlíka, srp a kladivo...) měl být zamindrákovaný vůl jen proto že má jiný názor? Lidi poslouchající Ortel taky nedehonestuju. S názory Ortela nesouhlasím, ale je to jejich hudba a mě tím nijak neubližují. A stejné je to s nálepkou na RZ.
Středa, 28. srpna 2019 - 18:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2006
6332:
"Nestle: Můžeš zavítat k nám na východ P-kraje, s radostí ti udělám exkurzi po dotovaných nesmyslech. RZ je sice majetkem státu, ale na autě musí být. V takovém případě je buzerace (či zákazy a příkazy) nadbytečná. Kombinace je rozeznatelná a bez problémů čitelná. Je to jako když řada z nás tady má doma sbírku (RZ/SPZ), to je taková drobná zpronevěra, ale není to nic co by něčemu škodilo. Tak si dopřejme svobodu nevrtat do toho jestli soused starou RZ vrátí na úřad nebo si jí vystaví v garáži, a jestli na ní má eu-vlajku nebo lva. [happy]

V zahraničí by určitě na autě měl být ovál CZ. (je-li RZ přelepena)

Proč by měl být člověk s přelepenou RZ hned "zamindrákovenej vůl". Unii nekritizují jen fanošci Tomáše Ortela..."

Všichni, co kritizují organizaci, které funguje mnohem lépe než tento bordel tady, a přitom proti tomu nic nedělají, kromě trapného přelepování RZ a jalových hospodských řečí, jsou u mne zamindrákovaní voli. Stejně jako ti, kteří nesouhlasí se Zemanem a Babišem (=vedení ČR) - a z toho důvodu by si třeba demonstrativně přelepovali "CZ" na svých registračních značkách.
Středa, 28. srpna 2019 - 20:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5188
Registrován: 12-2007
Nestle:
"Všichni, co kritizují organizaci, které funguje mnohem lépe než tento bordel tady, a přitom proti tomu nic nedělají, kromě trapného přelepování RZ a jalových hospodských řečí, jsou u mne zamindrákovaní voli."
Pominu ten vtipný začátek, ale co by proti tomu měli, v zastupitelské demokracii, dělat? Věřím, že kolega 6332 nevolí nikoho z těch, kteří můžou za tento "bordel".
Středa, 28. srpna 2019 - 22:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8181
Registrován: 6-2004
Minor: Aha :D Takže pokud mám výhrady k fungování EU, tak se mám jít rovnou zastřelit? [lol]

Upřímně nevím, který fanatik je horší...
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 16:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 6-2007
ad 9001 ...Aha :D Takže pokud mám výhrady k fungování EU, tak se mám jít rovnou zastřelit? [lol]

Jak už jsem napsal, výhrady k EU lze vyjádřit různě a jedním z vhodných způsobů by byl i osobní bojkot jeho vymožeností = odmítnutí privilegovaného cestování, ignorování nákupů od EU dotovaných služeb a produktů a mnohé další např. v provázanosti s NATO (zažádat o vstup do dobrovolnických sborů armády atd.).
EU je třeba kritizovat a mít k němu výhrady za účelem jeho zachování a vylepšení. Jinak v konkurenci (USA, Čína) neobstojí a rozpadne se kvůli vlastní neschopnosti reformy (brexit).

Vám možná nezbývá než to řešit radikálně...máte vůbec čím? EU chce držení zbraní taky zkomplikovat...takže asi jinak...[wink]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 21:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 5-2006
...ale co by proti tomu měli:
" dělat? Věřím, že kolega 6332 nevolí nikoho z těch, kteří můžou za tento "bordel"."

To je dost odvážné tvrzení.
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 21:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3659
Registrován: 6-2011
Nestle: Nevím že bychom se znali, ale můžeš tipnout koho jsem volil a přidat koho jsi volil ty. Akorát nevím jestli to stále patří do diskuse o RZ [wink]

Edit.: líp napsat politickou orientaci, konkrétní strany nejsou tak přesné

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 21:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 5-2006
6332:
"Nestle: Nevím že bychom se znali, ale můžeš tipnout koho jsem volil a přidat koho jsi volil ty. Akorát nevím jestli to stále patří do diskuse o RZ [wink]

Edit.: líp napsat politickou orientaci, konkrétní strany nejsou tak přesné

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)"

Přestaň do toho tahat politiku - toto je diskuse o RZ.
To, že volíš Stranu pěstitelů pelargoníí, která se na veřejné správě doopravdy nikdy podílet nebude, tě nezbavuje zodpovědnosti za bordel v ČR a EU, protože TY jsi ČR a EU. A to platí i pro ty zamindrákované alibistické voly, kteří si demonstrativně přelepují EU hvězdy na RZ, neboť účelem RZ není nést informaci o duševním stavu majitele (výjimku mají ZNP - tam je to doslova předepsáno).
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 22:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3029
Registrován: 6-2007
...neboť účelem RZ není nést informaci o duševním stavu majitele
(výjimku mají ZNP - tam je to doslova předepsáno)

[ok]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 22:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 6-2011
Dobrý, nebudeme se hádat. Taky by mě zajímalo, podle tebe co by proti tomu měli, v zastupitelské demokracii, dělat?, ale budeme-li se držet tématu RZ (jsem jedině pro), můžu jedině dodat že nevidím důvod řešit co má kdo jiný na RZ a nevidím důvod proč by měl někdo jiný řešit co mám na RZ já. A z toho co je na netu se právní pohledy liší, tudíž si nemyslím že by někdo s přelepenou eurovlaječkou byl v reálu pokutován.

Edit. Stranu jsi tipl blbě, ale politiku už nechme být.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Pavel2
Pátek, 30. srpna 2019 - 12:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17294
Registrován: 8-2002
...tudíž si nemyslím že by někdo s přelepenou eurovlaječkou byl v reálu pokutován.
no abyste se nedivili [wink]
http://pneuhanzelka.cz/nezarazene/za-necitelnou-zakrytou-ci-uprav enou-spz-hrozi-krome-pokuty-zakaz-rizeni-az-na-12-mesicu/
Pátek, 30. srpna 2019 - 19:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 6-2011
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/americane-nasli-chytry-zpusob -jak-sabotovat-snahy-statu-o-jejich-sledovani/?fbclid=IwAR2J3xb5T tTMIrNabNDGMxusH9UvcdW42g6hY_06QQeLnShD16izt8jvGso
Pátek, 30. srpna 2019 - 22:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4646
Registrován: 4-2003
Pavel2:
"...tudíž si nemyslím že by někdo s přelepenou eurovlaječkou byl v reálu pokutován.
no abyste se nedivili
http://pneuhanzelka.cz/nezarazene/za-necitelnou-zakrytou-ci-uprav enou-spz-hrozi-krome-pokuty-zakaz-rizeni-az-na-12-mesicu/"
Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v paragrafu 125c říká o přestupcích ve spojitosti s "espézetkami" následující:
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
a) řídí vozidlo,
1. na němž v rozporu s jiným právním předpisem není umístěna tabulka státní poznávací značky (dále jen "registrační značka") nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena,
2. jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost


Na základě kterého ustanovení, ať už citovaného zákona či jakéhokoliv jiného, lze postihovat přelepený EU kruh? Nota bene uložením zákazu činnosti (odebrání ŘP), jak rádi straší policisté v mediálních výstupech.

Mimo to, odkazovaný článek obsahuje chyby faktické i logické. No, nelze mít za zlé lokálnímu servisu, že na svých stránkách publikuje kompiláty bez přidané hodnoty. Žel, se stejným přístupem - a to i v Novou zrecyklované záležitosti přelepeného EU kruhu - se dá hojně setkat i u zpravodajských serverů, včetně těch motoristických. Nekritické přejímání a papouškování vyjádření mluvčích policejních, ministerských či z PS VB aka BESIP a ÚAMK*, a lapsy v obsahu článků svědčící o funkční negramotnosti redaktorů.

_________
* Při zdůvodňování, proč musí být odstraněna ze skla stará dálniční známka, uvedl mluvčí ÚAMK, že vylepená stará dálniční známka omezuje výhled. Tak nevím, celý rok známka výhled neomezuje, no úderem půlnoci 31. ledna výhled omezovat začne, ovšem po výměně za známku novou, tato už opět ve výhledu bránit nebude.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Sobota, 31. srpna 2019 - 02:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17296
Registrován: 8-2002
doktor:
já vím, že ty oponovat budeš, ale hádej se na cestě když zrovna nemáš čas s blbým a neústupným cajtem [happy]
řekne ti, že značka je pozměněná a na téma ztížení čitelnosti se vůbec nebude bavit.

že ty články nejsou po právní stránce úplně košer je mi jasný. měla to být jen ilustrace [wink]

dvě a více známek na čelním skle bych chápal tak, že jednu známku tam strpí, ale víc už ne [wink]

copa by asi klifton pověděl tomuhle prasátečku? [biggrin]

a legenda čuníka?
"právě jedu z nemocnice a nějakej ichtyl mi tam bůhvíproč nalepil tuhle ptákovinu, ještě jsem neměl čas jí sundat", přičemž bych tipoval, že to na skle vozí v rozsahu celýho odpoledne až několika dní [ko]
jak hezky je skrz to vidět netuším, v A3 jsem neseděl. ale já bych s tím nevyjel.
Sobota, 31. srpna 2019 - 11:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 4-2003
Pavel2:
" já vím, že ty oponovat budeš, ale hádej se na cestě když zrovna nemáš čas s blbým a neústupným cajtem
řekne ti, že značka je pozměněná a na téma ztížení čitelnosti se vůbec nebude bavit."
Pokud chce policista postihovat nějaké jednání, musí doložit, čím toto jednání naplňuje znaky přestupku. A hlavně, přestupky dle výše citovaných ustanovení policista nemůže na místě vůbec řešit. Jde o přestupky, u nichž se ukládá zákaz činnosti, a ty nelze projednat příkazem na místě.
Pavel2:
" dvě a více známek na čelním skle bych chápal tak, že jednu známku tam strpí, ale víc už ne"
Abys pochopil, nejde o dvě a více známek na čelním skle. Řeč byla o povinnosti odstranění známky, jíž skončila platnost, tedy stále se bavíme o jediné dálniční známce. A právě nutnost jejího odstranění byla zdůvodněna tím, že neplatná dálniční známka omezuje výhled z vozidla. V duchu této myšlenky musí slovenští řidiči jezdit poslepu, když v místě umístění české dálniční známky mají nálepky minimálně dvě, někdy dokonce tři. A co teprve, až budou chtít použít českou dálnici s povinností vylepit další nálepku.
Pavel2:
" copa by asi klifton pověděl tomuhle prasátečku? "
Tak prasátečko (a to je ještě mírný výraz) je v první řadě ten, kdo tam tu nálepku umístil. Podobné praktiky jsou vlastní frustrátům z aktivistických spolků typu Auto*Mat, no že se k něčemu takovému uchýlí instituce formátu FN Plzeň je zarážející. Kdo a co je opravňuje svévolně poškozovat cizí majetek? Nehledě k tomu, že text na samolepce je chybný.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 31. srpna 2019 - 18:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7652
Registrován: 12-2005
Tuto a taková značka? [crazy]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 31. srpna 2019 - 20:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 7-2017
Tak to je asi ten největší vehikl, na kterým se kdy 118 vozila [lol]
Sobota, 31. srpna 2019 - 21:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3073
Registrován: 10-2007
martin100: What? [blush]

Nemáte někdo fotku Hondy CR-V (pokud možno co nejnovější typ) s typem 115/116?

Předem děkuji.
Sobota, 31. srpna 2019 - 22:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 6-2007
Podivná registrace
Předjížděl jsem 3 vozidla (ojetiny BMW, Audi, Opel) jedoucí pospolu,
kde první mělo běžnou CZ exportní tabulku a zbylá dvě obdélníkové
formáty cca. A4 (č/b, papír?), s 3 řádkovým textem, přičemž první
řádek obsahoval tučně tištěný záznam standardní registrace
něco na způsob 1U2 3456 to vše umístěno na zádi.
Možná tam byla nějaká grafika (štempl, čárový kód)...víc jsem v té
rychlosti nestihl zaznamenat.
Odvoz nějakých ležáků ze skladu zabavených vozidel?
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Sobota, 31. srpna 2019 - 22:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17298
Registrován: 8-2002
Doktor:
zajímalo by mě jax přišel na to, že nalepení jedný samolepky na okno je poškození cizího majetku. z okna jde přece bez poškození vozu sundat.

m_100:
zajímavá motorka, ona ta stříbrná obluda má vlastní pohon? Země živitelka? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Neděle, 01. září 2019 - 00:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4648
Registrován: 4-2003
Pavel2:
"zajímalo by mě jax přišel na to, že nalepení jedný samolepky na okno je poškození cizího majetku. z okna jde přece bez poškození vozu sundat."
Cizího majetku, neboť předpokládám, že majitel vozu a osoba, která samolepku na sklo umístila, nebude jedna a táž osoba. Vozidlo je tedy ve vztahu k lepiči cizí majetek.
Poškození, neboť předpokládám, že samolepka nebyla umístěna s vědomím majitele vozu, a ten (majitel) musí nést náklady na její odstranění, tzn. vynaložit čas a prostředky. Sama se na povel v mžiku neodstraní. Nevíme, a neví to ani vylepující osoba, zda samolepka půjde odstranit bez následků, zda její vylepení na sklo a následné odstranění sklo nepoškodí, kupř. poškrábání skla při odstraňování, poškození ochranného filmu skla apod. Je třeba si rovněž uvědomit, že škoda vzniká i tím, že věc není možné využívat či lze využívat jen v omezeném rozsahu. Sám píšeš, že bys s tím nevyjel.
Stačí? Překvapuje mě, že se na něco takového vůbec ptáš. No, asi bude v pohodě, kdyby ti někdo během vykládky (svačiny, placení u pumpy, whatever) plácnul na sklo nálepku tak, že bys měl omezený výhled z vozu a dle vlastních slov bys nemohl pokračovat v jízdě. Vždyť je to přeci jen samolepka, ne? Kdy a kam ti mohu přijít oblepit auto?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 01. září 2019 - 01:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3667
Registrován: 6-2011
Ad nálepka: Pro mě záleží na konkrétním případu. Určitě není důvod cokoli lepit na auto důchodce co si zaparkuje tak že nepřekáží (byť mimo parkoviště) někde u obchoďáku, nemocnice, úřadu... Jiný případ je když jsem v týdnu potkal suv mercedes přes 2 parkovací místa na plném parkovišti před Billou v Rokycanech, nebo černý superb na místech pro invalidy před Rokycanským nádražím, to je prostá arogance a nálepku na čelním skle bych viděl jako výchovnou

Pozn. superb měl za oknem cedulku poslanecké sněmovny, pokud je to nový formát ZTP kartičky, beru příspěvek zpět [talker]
Neděle, 01. září 2019 - 05:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 6-2011
*příspěvkem 3667 nemyslím že by se drzost odvíjela od velikosti auta, jen vzpomínám příklady kdy řidič mohl zaparkovat jinak, ale vědomě zaparkoval blbě a reálně tím škodil (př.stáním na invalidech)
Neděle, 01. září 2019 - 08:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 9-2006
Martin_100 (7652): No, ve třicátých letech byly ty „aerocary” rozhodně hezčí [wink].


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pavel2
Neděle, 01. září 2019 - 11:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17303
Registrován: 8-2002
doktor:
z textu na samolepě pro mě jaxi plyne, že prvotní element nedodržování pravidel v areálu FN Plzeň leží na bedrech řidiče tý Audiny. a asi tam nestál jen 5-10 minut (spekulace), když byl takhle oceněn [wink]

snad se shodneme aspoň na tom, že FN neoblepuje všechny auta, který jí vjedou do areálu, ale pravděpodobně jen ty, který stojí někde kde nemají.

mě by ale spíš zajímalo, co by panu řidiči takhle opentlenýho vozidla pověděl pan policajt. asi by nebyl moc spokojen a povídal by něco o omezení výhledu a před další jízdou logicky vyžadoval odstranění suvenýru z okna.
Neděle, 01. září 2019 - 12:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 5-2006
Doktore, když je nálepka na skle poškozování cizího majetku, tak můžeme místo toho třeba provinilcům vypustit všechna čtyři kola. Nebo i vzduch v pneumatikách je majetkem? V ideálním světě právní vědy asi ano.
Neděle, 01. září 2019 - 12:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10883
Registrován: 7-2006
Naruším horečnou diskusi několika obrázky RZ:




Zkušební patří přímo firmě Tatra Kopřivnice.
Neděle, 01. září 2019 - 23:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4649
Registrován: 4-2003
Pavel2:
" z textu na samolepě pro mě jaxi plyne, že prvotní element nedodržování pravidel v areálu FN Plzeň leží na bedrech řidiče tý Audiny. a asi tam nestál jen 5-10 minut (spekulace), když byl takhle oceněn
FN neoblepuje všechny auta, který jí vjedou do areálu, ale pravděpodobně jen ty, který stojí někde kde nemají"
Ona FN Plzeň disponuje pravomocí řešit a následně i postihovat protiprávní jednání v oblasti dopravy? Pro ty, jež by nepochopili, že se jedná o řečnickou otázku, rovnou i odpovím - samozřejmě, že ne!
Pavel2:
" asi by nebyl moc spokojen a povídal by něco o omezení výhledu a před další jízdou logicky vyžadoval odstranění suvenýru z okna"
Opět konstatuješ, že došlo k újmě. Pak mi uniká smysl, proč se dožaduješ vysvětlení, když si sám odpovídáš.

--- --- ---
Nestle:
"Doktore, když je nálepka na skle poškozování cizího majetku, tak můžeme místo toho třeba provinilcům vypustit všechna čtyři kola. Nebo i vzduch v pneumatikách je majetkem? V ideálním světě právní vědy asi ano."
Můj předešlý příspěvek č. 4648 je natolik obsáhlý a současně i srozumitelný, aby dostatečně pokryl reakci na tvůj příspěvek. Ve světle toho se tak tvůj příspěvek jeví jako zbytečný a přinejmenším hloupý.

Pánove, Pavle2 a Nestle, povězte, kam vám mohu přijít olepit auto, resp. vypustit všechna kola?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 01. září 2019 - 23:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 5-2006
Doktore, ty tvé bláboly jsou tak dlouhé, že je nečtu do konce.
Nikdy neparkuji v rozporu s předpisy - tak mi nikdo nemusí lepit nálepky či vypouštět kola.

Já jsem to jednou udělal - parko(vá)val u nás takový arogantní kretén rovnou ve vjezdu pro hasiče. Nejprve dostal lístek za stěrače, po dvou týdnech ignorance zápalky do ventilků. Už tam neparkuje. Ale mohl si zavolat tebe na pomoc.
Pavel2
Pondělí, 02. září 2019 - 07:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17305
Registrován: 8-2002
Doktore, ale já jsem neměl v úmyslu abys řešil nás [nene]

základ je v tom, že prostě neparkuju jako prase a beru ohledy na ostatní - aby mohli projet atd.
a když už někde musím fakt blbě zastavit a něco naložit/složit, snažím se co nejrychlejc zmizet, nadto zpravidla kmitám kolem auta.

tudíž šance že mi z důvodu překážení někdo něco někam nalepí nebo vypustí kola je naprosto minimální.

btw u kterých pump personál lepí na překážející auta antiprasící samolepky?
abych věděl kde to mám okouknout
Pavel2
Pondělí, 02. září 2019 - 11:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17308
Registrován: 8-2002
btw ještě k tomuhle:
Ona FN Plzeň disponuje pravomocí řešit a následně i postihovat protiprávní jednání v oblasti dopravy?

to už aby se FN domluvila s magošem a nechali zřídit služebnu MP přímo v areálu nemocnice na Lochotíně. páč pokud by parkující prasátko vadilo sanitce a než by ty líný kůže někdo přesvědčil k akci a než by dojeli, tak už by taky mohlo být pozdě...

jinými slovy kdo tedy by měl řešit dopravní problémy v areálu na pozemcích FN? (vlastník stát, správu vykonává FN)
MP k tomu má pravomoc nebo je věcí vlastníka areálu jak si to zajistí?
chceš snad říct, že nějaká najatá ochranka? ta by byla první, kterou by člověk tvýho smýšlení poslal k šípku[pozor]
Pondělí, 02. září 2019 - 13:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 6-2011
P2: A teď si vem, že se udělá špatně někomu v obchoďáku (např. v Tescu na Rokycanské). Pojede pro něj záchranka, ale po parkovišti neprojede neboť tam lidé parkují jako [cunik] (kašlou na to a některým jsou dvě stovky za pokutu kterou stejně nedostanou fuk). MP tohle nepostihuje neboť je to soukromý pozemek, a ochranka na to kašle... Rozhodně nevolám po postihování lidí za blbosti, ale tam fakt nechceš aby třeba hořelo.
Pondělí, 02. září 2019 - 23:33:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3035
Registrován: 6-2007
Pokud je někde ohroženo zdraví nebo život lidí může/musí zasahující
hasič, záchrankář, policista ale i řadový občan jednat tak, aby ho
odvrátil a za tím účelem může/musí aplikovat prostředky, které by
za normálních okolností byly přečinem/trestním činem.
Blokuje nějaké vozidlo nástupní prostor hasičů u hořícího činžáku?
Přítomní občané s pomocí hasičů ho z místa odstraní. Dojde tím
k poškození toho vozidla? Možná, ale nikdo z těch, kteří ho odstranili
se nedopustil přestupku ani trestného činu.
Majitel to nemusí uznat a podá stížnost/trestní oznámení a bude se domáhat
odškodnění. V zemi kde právní vědomí je na dost nízké úrovni se může
snadno stát, že uspěje - viz nedávný případ kdy byl po soudech vláčen
policista který zablokoval další cestu (doslova ukočil) šílenému motorkáři
který se přitom vymázl a zle potloukl. Podrobnosti znáte z médií...
Šíří se vadné chápání práva a povinností což je základ rozpadu základních
civilizačních hodnot....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 02. září 2019 - 23:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4650
Registrován: 4-2003
Nestle:
"Doktore, ty tvé bláboly jsou tak dlouhé, že je nečtu do konce."
Tedy zapojuješ se do diskuze, přestože neznáš její obsah. Pak se nelze divit, že plácáš takové nesmysly. K délce toliko, že jde o čtvrt stránky A4 jednoduchého textu. To s přehledem zvládají i lidé s dyslexií.

Budu pokračovat v psaní, tak zkus požádat někoho bystřejšího, aby to za tebe přečetl a následně ti obsah přetlumočil jednoduchou formou, abys ho pochopil.
Nestle:
"Nikdy neparkuji v rozporu s předpisy - tak mi nikdo nemusí lepit nálepky či vypouštět kola."
Těžko říci, zda svedení řeči na porušování předpisů z tvé strany má být úhybný manévr či jde o prosté nepochopení textu, každopádně porušování předpisů není podstatou diskuze. Téma diskuze je poškození cizího majetku, viz Pavlova otázka, cituji: "zajímalo by mě jax přišel na to, že nalepení jedný samolepky na okno je poškození cizího majetku." Ostatně, i ty sám ve svém vstupu do diskuze zmiňuješ poškozování majetku. Proč je tvůj příspěvek zbytečný a nesmyslný, bylo již vysvětleno dříve.
Svým vyjádřením, které výše cituji, jen potvrzuješ svoji nekonzistenci. Na jednu stranu polemizuješ, že vypuštění kol není poškozením cizího majetku, no když by měla být vypuštěna kola tvého vozu, namítáš, že neporušuješ předpisy, a proto není nutné vypouštět ti kola (vypuštění kol tak považuješ za újmu v rámci potrestání). Pokud vypuštění kol není poškozením majetku, proč se tomu bráníš, když tím nedojdeš k újmě? Pokud však vypuštění kol vnímáš jako újmu, jde tedy o poškození majetku. A v takovém případě si můžeš podat ruku s arogantním kreténem, který u vás parkovával. Mentálně si budete rovni.

--- --- ---
Pavel2:
"ale já jsem neměl v úmyslu abys řešil nás"
Byl jsi to ty, kdo přišel s tím, že neví, proč by mělo být nalepení samolepky poškozením cizího majetku, že jde přeci sundat. A najednou, když by mělo být olepeno tvoje auto, tak se začínáš cukat a hledat důvody, proč by se tak stát nemělo. Takže samolepka na skle auta asi nebude až tak v pohodě, že?
Pavel2:
" jinými slovy kdo tedy by měl řešit dopravní problémy v areálu na pozemcích FN? (vlastník stát, správu vykonává FN)
MP k tomu má pravomoc nebo je věcí vlastníka areálu jak si to zajistí?"
Pravidla provozu na pozemních komunikacích (zákon č. 361/2000 Sb.) platí na pozemních komunikacích, které jsou definované zákonem č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. Na veřejných pozemních komunikacích se mohou realizovat v rámci svých kompetencí příslušníci MP a PČR.
Pavel2:
"člověk tvýho smýšlení"
Jen tak ze zvědavosti, dokázal bys definovat to moje smýšlení?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Středa, 04. září 2019 - 07:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17310
Registrován: 8-2002
doktor:
krátce a stručně - chovám se tak, aby nikdo neměl potřebu mi olepovat auto, vypouštět kola, nasazovat botičky atp. tuten A3 osel to zřejmě porušil, proto byl opentlen. je tak těžký to pochopit?
Středa, 04. září 2019 - 14:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4651
Registrován: 4-2003
Na otázku, zda nalepení samolepky na sklo je či není poškození majetku, opakovaně sděluješ, jak parkuješ. Pavle2, jsi to ty, kdo má očividné potíže s chápáním.
Definici mého smýšlení asi už nedáš, co?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org