Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni » Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 28. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 28. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 02. srpna 2019 - 20:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6983
Registrován: 5-2002
Znamená to tedy, že se "experiment nezdařil"?

Je otázka co byl experiment, protože tenhle týden zase jezdí vše krátké.

Snad aspoň poslední týden před začátkem školy dají zpátky normální soupravy.

Dřív bylo o prázdninách sedlo s intervalem 10 minut a soupravy dlouhé, nyní 7,5 min celodenně a tohle - do práce a z práce je narváno, kdo se dopravuje dopoledne tak to má v pohodě... V kombinaci s výlukou na Slovanech, kdy jede sólo jednička a pobírá lidi i za dvojku, a následně poloprázdná dvojka, to prostě funguje na houby.
Sobota, 03. srpna 2019 - 14:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2010
H_k:
"Znamená to tedy, že se "experiment nezdařil"?
Je otázka co byl experiment, protože tenhle týden zase jezdí vše krátké. Snad aspoň poslední týden před začátkem školy dají zpátky normální soupravy. Dřív bylo o prázdninách sedlo s intervalem 10 minut a soupravy dlouhé, nyní 7,5 min celodenně a tohle - do práce a z práce je narváno, kdo se dopravuje dopoledne tak to má v pohodě... V kombinaci s výlukou na Slovanech, kdy jede sólo jednička a pobírá lidi i za dvojku, a následně poloprázdná dvojka, to prostě funguje na houby.
"
Od pondělí 5.8. až dokonce prázdnin v pracovní dny opět na lince 1 vozy 1,5xT a na lince 2 vozy 2xT.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 00:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3458
Registrován: 5-2002
Navigace WAZE již zobrazuje novou tramvajovou trať i s oběma konečnými [happy]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 12:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 7-2002
Výše uváděná výročí MHD za rok 2019 jsou již konečně zveřejněna v celém rozsahu viz archivní web Plzeňská MHD
Pondělí, 05. srpna 2019 - 18:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 1-2009
Ty přeplněné jednotky byly spíše utrpením, protože i další spoj byl stejně přeplněn a trvalo to déle než je zdrávo.
Experimentem bylo, když jsme při sčítání cestujících nasadili místo astry či inky soupravu, protože 3 dveře se hlídají líp než 4.
Nebo když v roce 2017 při sčítání jsme na 1 den nasadili na 4 Inku. A světe div se, pobíralo to docela dobře, většinou kdo chtěl, tak ten si mohl sednout. Jediný přeplněný spoj byl ten před půl osmou ráno z Lochotína, ale jednak v tom čase je přeplněné všechno, jednak za zadkem nám jela další tramvaj, takže houby zle.
P.S. Podobně přeplněný byl v pátek večerní vlak z Berouna do Plzně, tam jsme byli rádi, že jsme stáli na vlastní noze a ne noze někoho jiného. Alternativou další vlak až za 60 minut.
Úterý, 06. srpna 2019 - 11:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18665
Registrován: 5-2002
Je otázka co byl experiment, protože tenhle týden zase jezdí vše krátké.

První úvaha zněla tak, že interval bude celodenně stejný s tím, že část léta budou jezdit tramvaje kratší a část léta tramvaje delší. Teď jsou nejspíš ty celozávodní dovolené na BPolích, tak proto se jezdí s krátkými vozy.

Podobně přeplněný byl v pátek večerní vlak z Berouna do Plzně, tam jsme byli rádi, že jsme stáli na vlastní noze a ne noze někoho jiného.

Inu, když půlka národa jezdí vlakem a busem skoro zadarmo, není se čemu divit. A ty zbylé platící cestující naopak z vlaků a autobusů vyženeme, protože pokud bych měl stát pravidelně na noze někoho jiného, radši budu jezdit autem. A ano, je to kampaň.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 06. srpna 2019 - 18:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 1-2009
Důchodci ve vlaku skoro nebyli. Na plošině pro kola bivakovalo asi 20 skautů, kteří vystupovali v Hořovicích a dále na potulku do Brd. Ale je fakt, že moje spolucestující jela na tu studentskou 75 procentní slevu.
Progress
Středa, 07. srpna 2019 - 02:57:36  
Neregistrovaný host
Pokud jsem viděl dobře tak jsem dnes zahlédl ve vozovně jak 354 stěhuje nějakou PLF. To už je tedy po opravě?
uživatel v obraze
Středa, 07. srpna 2019 - 09:34:02  
Neregistrovaný host
Progress:
"Pokud jsem viděl dobře tak jsem dnes zahlédl ve vozovně jak 354 stěhuje nějakou PLF. To už je tedy po opravě?"

354 posunuje při opravě laku wanu 321, do které najela v Sadech 35 souprava 350+351. Oba vozy (354 a 321) jsou stále v opravě, momentálně probíhá na lakování.
Progress
Středa, 07. srpna 2019 - 12:10:44  
Neregistrovaný host
uživatel v obraze

Děkuji za upřesnění.
Pavel2
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 22:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17225
Registrován: 8-2002
Evičku U Zvonu dnes nikdo nevyfotil?
kv
Pátek, 09. srpna 2019 - 07:35:45  
Neregistrovaný host
Nové tramvaje EVO 2 po včerejším představení pro novináře dnes poprvé v provozu s cestujícími.

Počasí focení přeje, takže:

369 - 1/7
370 - 1/4
372 - 1/5

Vůz 371 je dnes záložní.
Bez záruky, aktuální stav ráno.
kv
Neděle, 11. srpna 2019 - 19:39:58  
Neregistrovaný host
Předpověď tramvají EVO 2 na zítra, pondělí 12.8.2019:

371 - 1/7 - poprvé s cestujícími
372 - 1/10
373 - 1/6 - poprvé s cestujícími

(bez záruky)
Pondělí, 12. srpna 2019 - 18:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 1-2009
Dneska brzo ráno jsem se svezl tou novou klimatizovanou tramvají, takže v rychlosti nějaké dojmy. Tramvaj působí vzdušným dojmem, nikde žádný schod, pár sedaček na podestách mi nevadí. Sláva za klimatizaci. Jezdí to absolutně tiše, asi jako pendolino [ok]
A co mi vadí? Čalounění sedaček. Sice trochu lepší než v Inkách a sláva za čalouněné opěradlo, takže se nebudou potit záda, nebo naopak z opěradel nepůjde chlad. Ale je to strašně tvrdé.
Úterý, 13. srpna 2019 - 08:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 12-2007
Zda se mi to nebo do 369 zateka? Bylo mokre madlo a kapky na strope nad prednimi dvermi v zadnim clanku.

Svezeni pekne
Středa, 14. srpna 2019 - 13:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7645
Registrován: 12-2005
007 - a kolik hodin v kuse na tom sedadle budeš sedět?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
pan KarosáK
Středa, 14. srpna 2019 - 17:28:03  
Neregistrovaný host
Zdravím chlapci! Provedl jsem u vás dnes malý dopravní dozor ;-)

1) Vcelku běžné odkopnutý 1, nebo více brzdičů na soupravách PLF+RP je aplikovaná finta řidičů, pro měkčí dobrzďování, když to kope, nebo vyšší poruchovostí brzdičů, například v důsledku slabší údržby / chybějících kapacit / náhradních dílů..? Vedra dnes nejsou...

2) Na začátku Prešovské od Sadů 35 je bistro SkipPie, kde stále mají výborné masové koláčky (malé pie, akorát ne apple), doporučuji všem.

3) EVO > venku všechny 3 kusy. Uvnitř se line pro mně silný fetiš - smrad ne nepodobný hnoji, který uvolňují nové plasty, podlahová krytina i čerstvý silikon. EVO1 se jím též na podzim 2015 pyšnilo :-D Jezdí opravdu krásně tiše, stejně jako kdysi EVO1, nebo Tango. Stejně tak i chod AC a ventilace je tichý, bez efektu vichřice, foukání za krk atd. Sedačky tvrdší, ale jak říká Martin_100.... dřevo je 100x horší, tohle je možná i pod mojí rozlišovací schopnost. Nekapal na pana Joudu náhodou místo dešťovky (nevím jestli pršelo), spíše kondenzát z AC? Z pražských 15T to známe velmi dobře, je potřeba důsledně na střeše čistit odpadní cestu pro kondenzát. Ulička je "přímá" jen na oko - hrana podest byla napřímena, takže se ve voze vyskytují 3 rovné uličky / / /, ale šikmo k podélné půdorysné ose vozu. Já jsem však spíše fanoušek TWT, ulička mi fakt netrhá žíly a její hejt je mi volnej, více mně irituje koncepce pojezdu s "vlekem" :-P Kloub i podesty opravdu prostorné. No a samozřejmě lednička a autorádio s USB aux input i CD, to je pro mně ze Strašnic jak západ za železnou oponou. "Vlek" se podobně jako u Tanga NF2 neustále vlní. Chybějící USB pro kaštany asi nevadí, vzhledem k tomu že v OVĚ už jich je půlka zničena. Celkový vzhled, řemeslné zhotovení i design je proti Stadleru lacinější, ale do budoucna bude hrát roli údržba, která i z kvality může udělat soc a naopak když to nebude kvést a bude se o to někdo starat, může i kovozemědělský výrobek vypadat dobře. Nic, za co by se bylo třeba stydět. Tak ať slouží!
Středa, 14. srpna 2019 - 18:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 669
Registrován: 12-2007
pan KarosáK> jj , kondenzat me take napadl. Primo behem cesty neprselo, ale pres noc bylo solidni slejvaro (aspon tam, kde bydlim)
Středa, 14. srpna 2019 - 18:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 1-2009
Martin 100: Tak max. půl hodiny plus mínus, tj. dále než z konečné na konečnou to nebude.
ALE: 1) Když jsme onehdá sčítali cestující, tak 4 hodiny čistýho času za den dřepět na sedačkách ve Variu bylo už docela hard core.
2) Jak dlouho budeš sedět na sedačce v autě, když pojedeš prakticky stejnou trasu, jako kdyby jsi jel tramvají? Stejně dlouho jako v tý tramvaji. Přesto auta s plastovými a dřevěnými sedadly se již hodně dlouho nedělají.
pan KarosáK
Středa, 14. srpna 2019 - 19:43:20  
Neregistrovaný host
007, 2): Věčná debata....ale trošku se pošťourám
-jasně, ale jak dlouho by vydržely v tramvaji sedačky alespoň podobné těm v autě? Obecenstvo je schopné rozpíchat a zku_vit i poměrně pohodlné sedáky (i vyhřívaných) sedačkových lanovek, kde se tak nějak nepředpokládá výskyt nekalých živlů...
-auto by mělo posloužit v případě, že nelze využít HD, podmínky a preference mohou být subjektivní, ale rozhodovat se, jestli pojedu ze Slovan na Bolevec autem nebo HD a jako kritérium si vzít sedačku může napadnout asi jen pacienty na Káčku :-D Přičemž ani mně by to asi nenapadlo, natož to čekat od davu. I kdyby to bylo to ďábelské dřevo.
Tím bych to uzavřel, dál to nemá smysl, ani sysl.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 13:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7646
Registrován: 12-2005
Vidíš. 4 hodiny tam nikdo běžně nesedí. Půlhodinka se dá vydržet i na kýblu obrácenym dnem vzhůru. Ostatně u ohně sedíš x hodin na prkně nebo špalku a taky vydržíš.
Auto má sedačky poněkud jiné viz třeba pan Karosák a taky z důvodu jinýho určení. Tramvají se 12 hodinová cesta k moři tak nějak nebere v úvahu... například. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 18:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 1-2009
Když jsem v úterý stál 3 hodiny na Queenech v prostoru mezi baráky toho nového divadla (za betonovým vejcem), tak pak jsem si ve variu ještě milerád sednul na tu plastovou židli.
Z jiného soudku: Na Slovanské brzo ráno na blikačkách zastavila dodávka zásobující tu rohlíkárnu u zastávky Liliová. Do bočních ulic fyzicky zajet nejde a u baráků také žádné volné místo nebylo. Auto se objíždělo blbě, na druhou stranu ho jinam dát nešlo. Žádné zálivy pro zásobování, jen nedaleko úzká lávka na přejití. Vlastně legálně odstavení zásobování ani vyřešit nešlo. Každopádně papírnictví má finální výprodej a těžko říct, jestli to přežijou ty obchody v průjezdu typu barvy-laky atd.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 19:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2016
Slovanská..... Dnes článek v MFdnes... Bodrý chlapec z radnice s motýlkem na krku a vyzáží Švejka, rád pořádá byznysové snídaně s majiteli krachujících krámků na Slovanské.V článku bla bla, kolem a kolem, ale že kluci s lopatama tam nejsou celej den vidět o tom se nikde nepíše.Ale řekl bych že než šel článek do tisku, tak si včera pozvali někoho z odpovědné firmy, protože dnes se v dolní části půlročního oraniště objevilo cca 20 makáčů a trochu pracovali.Před cca měsícem už to v dolní části vypadalo, že se bude finišovat , navážel se materiál a výkop byl skoro zasypán, pak si někdo vzpomněl že tu za rohem má být tahle přípojka, tamhle odvod kanálu a takhle asi 30* a zase se kope pěkně do hloubky. Na významu téhle komunikace se klidně dá pracovat , aby to nerušilo v době 7-20h, tedy cca 2 směny, na téhle stavbě se pracuje asi tak, jako že děláme D1 a co nám makáči a 2 bagry zbydou, tak je tam občas pošleme.Dát tam časosběrnou kameru, tak je to téměř statický obrázek.V úterý jsem byl v jednom krámu pro olej do auta před 14h, dle prodavače první zákazník od rána.Výsledek pak bude místo normálních obchodů herny/ zastavárny/večerky.Kdyby se takhle kluci z radnice zvedli a udělali si byznysovou neočekávanou snídani ráno na Slovanské, tak by zjistili, že jsou tam sami.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 19:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 681
Registrován: 11-2004
Jak je to dlouho, co za Náměstím M. Horákové slavně zprovoznili nové autobusové zastávky se vzhledně vybetonovanými zálivy... sotva rok? A už tam znovu kopou obrovskou jámu a řeší zřejmě něco s kanalizací...
uživatel v obraze
Pátek, 16. srpna 2019 - 11:58:48  
Neregistrovaný host
Své labutí písně v provozu již pomalu pějí vozy T3R-P 282+283 a také Astra 306 [fotic][fotic]
T_m
Pátek, 16. srpna 2019 - 12:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 5-2002
Zůstane nějaká Astra muzejní, co by v podstatě první funkční nízkopodlažní tramvaj?

Nepředělá se třeba nějaká na tramvajovou hospodu ve spolupráci s tou slavnou plzeňskou chemičkou - Prazdrojem? V nízkopodlažní části salon pro hospodu s variabilní možností třeba i parketu bez sedaček a ve vyšších článcích bar, WC a zázemí?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
uživatel v obraze
Pátek, 16. srpna 2019 - 16:38:18  
Neregistrovaný host
T_m:
"Zůstane nějaká Astra muzejní, co by v podstatě první funkční nízkopodlažní tramvaj?

Nepředělá se třeba nějaká na tramvajovou hospodu ve spolupráci s tou slavnou plzeňskou chemičkou - Prazdrojem? V nízkopodlažní části salon pro hospodu s variabilní možností třeba i parketu bez sedaček a ve vyšších článcích bar, WC a zázemí?"

O tomto se zatím neuvažuje. Podnik bude mít nejprve snahu je všechny odprodat najednou. Když tato varianta nebude úspěšná, pak se zřejmě začnou rozprodávat jednotlivě.
Pátek, 16. srpna 2019 - 20:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 1-2009
Poslední týden vídám, že na staveništi chlapi startují bagříky již v půl šesté ráno [blush]

Zato včera v 21 hodin po Slovanské jel takový stroj, jaký by tam nikdo nečekal. Nejdřív z centra města na oranžový maják jede doprovodné vozidlo, pár metrů za ním na majácích jede..... kombajn [biggrin][proud][crazy]
Sotva se tam vešel a štěstí, že naproti nejela žádná tramvaj. (nebo to přepravce domluvil s PMDP předem?) Hlavně že všude jsou značky zákaz nad 7,5 tuny, asi je třeba je opravdu dát do žlutého retroreflexu. To ta nadměrná přeprava nemohla jet po Koterovské?
Pavel2
Sobota, 17. srpna 2019 - 06:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17251
Registrován: 8-2002
koukám, že na Slovanský je veselo, ale je to asi defacto českej standard. když už jste nakousli D1, taky vám povím jeden čtvrteční příběh [happy]

asi od 5h ráno Zelená vlna hlásila, že v omezení někde na 120. km směr Brno zůstal kamion. později se zjistilo, že se mu utrhnul návěs. já jsem tam okolo projížděl někdy okolo osmý, takže jsem si ještě doma naplánoval objížďku z exitu 104 Větrný Jeníkov a z5 na 134 Měřín.

primární možnost přes Jihlavu jsem rovnou zavrhnul, jelikož se tam automaticky očekává silnej provoz. pak někdo hlásil, že na trase je kyvadlovej semafor a je to tam na dýl [biggrin]

druhá možnost přes Štoky, Dobronín, Polnou atd., částečně po II/348, částečně po silnicích nižších tříd. samozřejmě plná zatáček, ani moc rozbitá nebyla, ale byly místa, kde míjení s traktorem, autobusem znamenalo vyjet na krajnici i zastavit. takže sekera získaná objížďkou cca 45 minut.

mezitím se ukázalo, jak absolutně nefunguje duo ŘSD + PČR. kamióny asi nebylo moc kam odklonit, takže do cca 9h, než tahač i návěs z D1 vytěžili, se za místem události vytvořila kolona kamiónů o dýlce 18-20 km. protože zdržení bylo velký, někteří řidiči v koloně začali dělat pauzu a prostě šli do postele, jelikož jim tak nějak nic jinýho nezbývalo [biggrin]

po dojezdu k Měřínu před nájezdem kolona, jelikož byl v omezení a se stopkou, nikoli s připojovacím pruhem. na křižovatce tvaru T před nájezdem kolona z obou stran, od Měřína i od Polný, cca na 10 minut. bylo to možná způsobený i tím, že na dálnici na úrovni nájezdu se stal drobnej ťukanec, někdo s Rapidem SB v levým pruhu nedobrzdil a Volvu XC60 před sebou trefil držák s jízdníma kolama, takže dálnice opět jela krokem. průsery se většinou řetězí, takže kdyby od Měřína nenajíždělo tolik aut, nemusel se stát ani ten ťukanec na dálnici.

úsek od 104. km byl problematickej celej den, rozjelo se to tam až někdy navečer.

ani zbytek D1 od km 134 Měřín do Brna, km řekněme 196, nebyl bez problému, protože na trase jsou další omezení. ve čtvrtek ráno/dopoledne tedy ŘSD společně s PČR spolehlivě zkomplikovali provoz na zhruba 100 km dálnice od Vysočiny po Brno.

přičemž tedy všem je to úplně uprdele a považuje se to za standard [blush]

ta podělaná Slovanská se měla udělat jednosměrná ven z města a opačnej směr Koterovská + Lobezská. což by zase způsobilo problémy i v Částkovce mezi kruháčema, ale taky je nesmysl tu dlouhou Slovanskou rozrejpat celou najednou a stavět jí rok a čtvrt. tuto kdo plánuje by zasloužil metál a pamětní desku za blbost roku[pozor]

článek s radničním hejhulou jsem v online verzi plzen.idnes.cz bohužel nenašel, možná vyšel jen na papíře. pokud by měl někdo sken nebo odkaz, rád si ty plky přečtu [happy]
Sobota, 17. srpna 2019 - 07:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 1-2009
Když už jsme tu nakously ty kamiony, jak musí dělat povinnou přestávku a kvůli ní se nemůžou hnout ani o metr, čímž po odstranění bouračky přetrvává na dálnici dalších několik hodin kolaps. Co takhle dát do zákona, že bezpečnostní přestávky ano, ale v případě takovýchto nouzových mimořádností, tak dojet do nejbližšího místa (parkoviště), kde kamion bezpečně odstavit a až pak dělat bezpečnostní pauzu? Kvůli tomu, že se kamion nemůže hnout, snad nemusí trpět stovky či tisíc lidí v dalších autech na dálnici [pozor]
Kamionová doprava je takto podchycená. Ale bez jakýchkoliv regulí jsou různé menší dodávky typu Renault Master, Poláci co nonstop křižují Evropu s malými zakázkami. Ve Světu motorů o tom několikrát psali, naposledy v čísle z posledního pondělí. Žádné tachografy, žádné bezpečnostní pauzy, měsíčně najedou 30 000 km, spí pár hodin denně, domů se dostanou jednou za uherský rok....Riziko, že takto unavený a přetížený řidič z mikrospánku způsobí nehodu je mnohonásobně vyšší než kamioňák, který musí po 4,5 hodinách zastavit, kdežto v Renaultu Master staví tak 3x denně na pár minut na WC a pije a jí za jízdy.
Pavel2
Sobota, 17. srpna 2019 - 07:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17253
Registrován: 8-2002
dodávky zejména plachtový (uvezou běžně 8 palet a 1.000 - 1.500 kg nákladu, do plechový dodávky se víc než 5 - 6 palet nevejde) jsou problém v celý Evropě, východní národy typu Poláci, Rumuni, Bulhaři, Ukrajinci, Maďaři tomu nasadili korunu. kinderkamión se spaním nad kabinou a téměř žádný omezení, tebou zmiňovanej AETR pro ně neplatí, tachograf ani dnes (v kamiónech) běžnou digitální kartu nemají.

Němci jsou o něco dál než my, a pokud povezu zboží pro někoho na kšeft do/přes Deutschland, musím ručně psát Kontrolbuch, kde s rozlišením 15 minut dělám čárky kdy jedu a kdy stojím. druhá věc je, že prej se tyhle sešity vedou dva, jeden pro řidiče a druhej pro BAGry (kontrolní orgán).

východní Evropa je v mnoha směrech zatím pole neorané...
Sobota, 17. srpna 2019 - 21:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2010
V provozu se objevuje opět vůz Vario LFR.S 349 po vážné DN s trolejbusem ze dne 24.11.2018. Byla odstavena téměř 9 měsíců, k opravě musela být převezena na Karlov.
Neděle, 18. srpna 2019 - 11:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2016

Pro Pavel2
Pavel2
Neděle, 18. srpna 2019 - 12:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17258
Registrován: 8-2002
Petr_Koloťuk: "hezký" čtení, díky.
marketingová podpora města krachujícím obchodům:
asi budou v lokálních denících půlstránkový inzeráty přijďte si pěšky nakoupit na Slovanskou, obchody mají stále otevřeno [biggrin]

obyčejná zpupnost a arogance moci naoko žehlená až poté co se někdo ozve. jinak se magoš snaží být hluchej, slepej a hlavně neviditelnej. vůbec mě to ale nepřekvapuje. investoval bych do právníka a současně prodejnu přestěhoval. bohužel hezky se to říká, ale hůř dělá.

kdyby v Plzni vládl Trautenberk, nevypadalo by to o moc jinak.
Breník J.
Úterý, 20. srpna 2019 - 02:24:28  
Neregistrovaný host
V pondělí odpoledne po víkendu jsem se trochu zabýval novou situací na linkách č. 4 a především č. 1 mezi sady 35 a Bolevcem po zavedení jednokolejného provozu mezi kaliforňany za mostem gen. Pattona a před zastávkou Pod Záhorskem, kde se jezdí po pravé koleji směrem z centra. Situaci v odpolední špičce jsem vyhodnotil jako hroznou, celkem do normálu se to vrátilo až tak po 18.30 hudin. Od mostu Pattona až před zastávku Pod Záhorskem jsou už v celém úseku vytrhány koleje do centra a jelikož se jedná po dosti dlouhý úsek, čeká se na semafory často až projede i šest souprav za sebou. Uvedu příklad: jel jsem někdy po 17. hodině z Bolevce vozem EVO2 č. 370 a ta stála před vjezdem do zastávky Pod Záhorske asi 3 minuty, než tam mohla odbavovat, neboť jí bránily v zastávce asi 2 soupravy čtyřek. Po odbavení zase čekala asi 5 minut na semaforu ař projede nejméně 5 souprav ve směru z města. Přitom, když jsem vystupoval na Anglickém nábřeží, hned za ní přijely dvě jedničky za sebou. Další příklad následoval asi po půl hodině - to jsem jel Astrou na Bolevec a v zastávce Bolevecká náves jsem vystoupil v okamžiku, kdy v této zastávce projela poslední jednička před ní, tudíž až po konečnou Bolevec a zpět nebyla žádná tramvaj a znamená to, že řidič v té Astře se musel na Bolevci ihned vracet do města, aniž si chvilku odpočinul. Jelikož jezdí jedničky odklonem přes Světovar, nemají řidiči ani na Světovaru a Slovanech žádnou pauzu. Zajímalo by mě, co tomu říkají, když si ani za celé kolo chvilku neodpočinou. Nejspíš se bude muset upravit interval na semaforech jednokolejky. Dodám ještě, že za tou Astrou se vlekly další dvě soupravy jedniček a za nimi zase téměř 15 minut nejelo nic, tudíž stálý chaos ve výpravě. Na jedničku byly vypraveny čtyři EVO2 č. 372, 370, 373 a 369 na pořadích 01, 05, 06 a 11. Dále pak pět Aster a jedna Inka č. 361 a jedna souprava. Astru č. 307 asi střídala 313. Na lince č. 4 se objevily dvě vysokopodlažní soupravy č. 282+283 a 286+287.
Úterý, 20. srpna 2019 - 11:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2019
Dnes dopoledne spatřena na dvojce s cestujcími Evo2 č.372 a na jedničce souprava T3.
kv
Úterý, 20. srpna 2019 - 16:04:29  
Neregistrovaný host
Dnes poprvé v provozu s cestujícími zatím poslední dodané EVO č. 374.
kv
Úterý, 20. srpna 2019 - 16:12:00  
Neregistrovaný host
Jirka Breník:

Provozní komplikace na lince 1 a 4 v pondělí odpoledne způsobilo sjetí na jednokolejce před půl pátou.
kv
Úterý, 20. srpna 2019 - 16:21:25  
Neregistrovaný host
A jinak za poslední týden nejméně 4 auta v kolejišti na různých místech.

Už je to tak běžné, že o tom ani nikdo nepíše.

Nejdéle se nejezdilo v sobotu večer, když paní zaparkovala na nejméně vhodném místě na Palackého,
kde v současnosti jezdí kromě jedničky všechny linky.
Breník J.
Úterý, 20. srpna 2019 - 19:43:40  
Neregistrovaný host
Dnes kromě poprvé v provozu EVO2 č. 374 na 11/1 jela pouze č. 372 na 01/1, zahlédl jsem ještě č. 371 asi na cvičné jízdě. Opravdu už dnes provoz plynulý. Nebyla snad kačena č. 293 na zkušební jízdě po VP ?
kv
Úterý, 20. srpna 2019 - 23:25:10  
Neregistrovaný host
Evo č. 374 dnes poprvé v provozu nikoliv na 11/1, ale na 6/1.

Na zkušební jízdě po VP kačena č. 292.
Pavel2
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 05:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17266
Registrován: 8-2002
to je neuvěřitelný co jsou i místní lidi schopný vymyslet... [crazy]
https://www.krimi-plzen.cz/a/ridicka/
tahle křižovatka neexistuje víc než půl roku-rok, léta letoucí jsme byli všichni zvyklí, že tady je Zámečnická slepá a končí chodníkem na Klatovský. změnilo se to až s otevřením rohovýho domu Nová Belánka.

kdyby se to aspoň stalo někdy v noci za minimálního provozu, že někoho napadne zaprasit a udělat si odbočku tam kde není, dalo by se to snad ještě jakž-takž "pochopit", ale při odpoledním blázinci tady odbočit doleva přes koleje a ještě tedy vedle tramvají v obou směrech dávat přednost autům v protisměru... no asi byla zrovna na Klatovský červená. ale s tou tramvají zákeřně v zádech pani evidentně nepočítala. může být ráda že to nekoupila spřáhlem do předních dveří.
Neděle, 25. srpna 2019 - 15:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2019
Neuvažuje se po dokončení nové trati na Borská pole trvalé zavedení linky 3 na jednu z konečných? Nemusela by ani jezdit z Košutky...
Zplgul
Neděle, 25. srpna 2019 - 19:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2019
Já si hlavně myslím, že by se ze čtyřky mohla stát trvale trojka. Sice se tu do mě asi dost lidí opře s námitkou, že se jedná o tradici a každý má čtyřku naučenou, ale lidé by si zvykli, stejně jako na X dalších změn. Špičkové linky 3 a 5 už se asi nevrátí a teď, když polovinu stálé trasy čtyřky obsluhuje trojka, je skvělá příležitost k odstranění této dlouholeté nesmyslné díry v číslech linek. [happy]
Progress
Neděle, 25. srpna 2019 - 22:03:38  
Neregistrovaný host
A nebo aby lidi nemuseli podle písmenek luštit kde ta 4 končí, tak to rozdělit na 3 a 4.

3 Košutka-Bory
4 Košutka-Univerzita
Pondělí, 26. srpna 2019 - 16:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 12-2007
Nedava by smysl linka Mikulaske namesti-Univerzita?

Kdyz jsem chodil na VS, tak jsem se odpoledne rad nechal zavest linkou 4X primo k nadrazi ...
kv
Pondělí, 26. srpna 2019 - 20:12:13  
Neregistrovaný host
Dnes netradičně v 11:59 na Světovaru ukončila svoji pouť po plzeňských kolejích Astra č. 306.

Na svezení se s Astrou č. 302 nebo její vyfocení v provozu zbývají asi tak dva nebo tři dny...
Dotaz24
Úterý, 27. srpna 2019 - 01:47:43  
Neregistrovaný host
Kam poputují ty vyřazené astry? Má o ně někdo zájem?
Malý_fotograf
Úterý, 27. srpna 2019 - 07:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6967
Registrován: 5-2002
Jaká je provozuschopnost Eviček? Nedávno jsem na jedničce viděl soupravu wana+progress... To mě překvapilo... 1,5T vozů by měl být převis, ne?

Dotaz24:
"Kam poputují ty vyřazené astry? Má o ně někdo zájem?"

Nedávno se psalo výše, že se dopravní podnik pokusí o odprodej všech 10 vozů najednou formou nabídkového řízení (kdo dá víc), pokud se mu to nepodaří, bude astry rozprodávat po kusech. Tramvaje nemusí koupit jen dopravní podniky, ale i překupník, který je pak třeba rozprodá po kusech. Z českých dopravních podniků jsem slyšel zatím spíš hlasy, že by se jim třeba jedna astra hodila na náhradní díly. Hlavně ale vyčkejme času, třeba se dočkáme i nějakého překvapení. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Úterý, 27. srpna 2019 - 07:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18667
Registrován: 5-2002
Dvoutakt: Neplánuje. Čtyřka bude mít prostě a jednoduše pásmový provoz, tak, jak je tomu už teď u mnoha jiných linek.

Zplgul: A koho ta díra trápí? Normálnímu cestujícímu je to fuk. Stejně, jako je mu fuk, že nemáme linky 5-9, 19, 38-39, 42 a dál, 55, že do roka a do dne skončí linky 52, 54 a 57 a že linka 53 bude jezdit jen do Hrádku, i když padesátkové linky mají jezdit za město.

A poznámka pod čarou: Zavedení tramvaje na BPole bude takový nárůst kilometrů, že si na nějaké nové linky nechte zajít chuť.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Anhozi
Úterý, 27. srpna 2019 - 08:25:58  
Neregistrovaný host
Dobrý den, rád bych poprosil o odpověď na pár otázek. [happy] Nevím, do jakého jiného vlákna to dát, snad to nevadí.

Zajímalo by mě, jak zhruba probíhá v Plzni kurz na řidiče tramvaje. Zejména bych se chtěl zeptat na následující věci:

- Jak je to s financováním kurzu - zda ho hradí DP, na jak dlouho je třeba se upsat, či zda si ho lze uhradit sám, pokud chce někdo jezdit jen brigádně (v takovém případě by mě zajímalo, na kolik to cca vyjde)

- Dle náborového videa DP trvá kurz asi měsíc, což mi přijde jako poměrně krátká doba. Zahrnuje tato doba zaškolení na všechny typy vozů, nebo pouze na jednom s následným rozšiřováním na další typy?

- Vypadává hodně lidí na zkouškách? Jak moc je náročná technická část?

Pokud by měl někdo i jiné informace, které by se případnému zájemci o práci mohly hodit, klidně je napište také.

Budu moc rád, když mi někdo odpoví. Samozřejmě ale jen v případě, že tyto informace jsou zveřejnitelné (pokud by si DP zveřejňování bližších informací o kurzu nepřál, tak se samozřejmě nedá nic dělat).

Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den. [happy]
Úterý, 27. srpna 2019 - 10:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6997
Registrován: 5-2002
A poznámka pod čarou: Zavedení tramvaje na BPole bude takový nárůst kilometrů, že si na nějaké nové linky nechte zajít chuť.

Už teď od září se při výluce sáhne i na 3-min interval ve špičce, občas budou mezi spoji 4 minuty... (Za bezvýlukového stavu se i při té 3-minutě ve špičce občas nedalo dostat do tramvaje)

Tak schválně jestli to skončí s výlukou, nebo jestli nárůst kilometrů daný stavbou dopadne na cestující i takhle, že se do tramvají nevejdou...
Zplgul
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2019
Stejně, jako je mu fuk, že nemáme linky 5-9, 19, 38-39, 42 a dál, 55

Tak důvod absence linek 5 - 9 a 19 je zřejmý. Tramvaje i trolejbusy mají svou řadu, zbytek patří autobusům. V případě autobusových linek je existence nějakých děr mezi čísly podle mého v pohodě, protože je jich mnoho, mohou snadno vzniknout nové, jiné se mohou zrušit. Vždycky tam nějaká mezera bude, ale nebije to do očí. V případě tramvají asi žádná změna v podobě zavádění nových linek hned tak nebude, a přecijen tyto linky tvoří naprostou páteř a do očí to bije docela dost. Samozřejmě, svět se nezboří, když zůstane čtyřka, ale vypadá to blbě. [happy] Tak, jako si teď zvykli na trojku na Borech, by si zvykli na trojku i na Košutce. Tahle výluka je pro to ideální příležitostí. I zastánce zachování čtyřky ale svým způsobem chápu. [happy]
Nippy
Úterý, 27. srpna 2019 - 16:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 7-2012
Mno, já myslím, že to přímé spojení Borských polí/univerzity s nádražím (Mikul. nám.) jak je to navrženo výše, by smysl mělo. Mohl by se vytvořit proklad linek 3 (Mikulášské nám - Univerzita) a 4 (Bory - Košutka). Háček je v tom, že na Košutku by se musela zavést linka 5 (třebas taky od nádraží), která by vyplnila díry ve vypravení linky 4 na severu. Takže kilometry by o něco stouply v úseku S35 - Mikulášské nám. Na druhou stranu, pokud se rozšiřuje síť, je snad zvýšení kilometrů normální.
v obraze
Úterý, 27. srpna 2019 - 16:09:56  
Neregistrovaný host
DP předpokládá nárůst vypravenosti linky 4 o dvě soupravy, tak nevím, kde se ten nárůst najezdí.
Úterý, 27. srpna 2019 - 19:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 926
Registrován: 10-2008
Mno, já myslím, že to přímé spojení Borských polí/univerzity s nádražím (Mikul. nám.) jak je to navrženo výše, by smysl mělo.
Tak tak, naštěstí budou od prosince 2019, resp. června 2020 jezdit od univerzity na terminál hlavní nádraží po celý pracovní den každou chvíli bez přestupu přímé krajské autobusy. [happy][happy] Hezky brutto, s příjmem tržeb kraje. [happy][happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Jarošovský pivovár
Úterý, 27. srpna 2019 - 19:57:41  
Neregistrovaný host
Žádná nová linka! V Plzeňi vždycky byly jen 3, samotnou trojku vymysleli komunisti aby bylo víc tramvají, vždicky byla zbytečná.
Středa, 28. srpna 2019 - 11:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5694
Registrován: 2-2005
Přímá linka od ZČU k nádraží? A to je takový problém dojít k NC BP na linku 15?

A přestup U Práce taky není kdovíjak náročný, abyste to nemohli zvládnout...kor když trolejbus stojí u vchodu do nádraží, tramvaj ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 28. srpna 2019 - 11:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18668
Registrován: 5-2002
Tak důvod absence linek 5 - 9 a 19 je zřejmý. Tramvaje i trolejbusy mají svou řadu, zbytek patří autobusům.

A zamyslel už se jen tak mimochodem někdo z vás nad tím, co se stane, až se obsadí i číslo linky 19? Kam budou trolejbusy pokračovat pak, 9, 8, 7, 6, ...? Nebo se začnou míchat s autobusy? Nebo se přečíslují linky 20-29? Otázky, samé otázky.

Na druhou stranu, pokud se rozšiřuje síť, je snad zvýšení kilometrů normální.

Nárůst kilometrů (protože zánik současné točny Bory):
4, 21, 30, 32

Zkrácení linek
24, 26, 36

Zcela odpadnou spoje linky 24 Bory - ZČU, naopak třicítky budou v nějaké podobě nejspíš jezdit na Teslovu i nadále.

Takže nárůst je už i tak dost velký.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
6540131
Středa, 28. srpna 2019 - 12:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 9-2017
Když nejsou ty kilometry... Copak třeba zrušit ten prakticky zbytečný vzduchovozič s názvem č. 40, hm?