Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni » Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 05. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 05. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pavel2
Neděle, 10. února 2019 - 22:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16786
Registrován: 8-2002
aby nám to nebylo líto [happy]:
https://www.metro.cz/Me-hlidac.aspx?idc=69565
Progress
Středa, 13. února 2019 - 18:06:17  
Neregistrovaný host
A s dodávkami tramvají šloda budou vyřazeny i K3 nebo jen KT8 a T3R.P/PV?
Pátek, 15. února 2019 - 11:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2018
Jak se pokračuje se stavbou TT na Borská Pole? Myslíte, že letos se již spustí provoz?
Pavel2
Pátek, 15. února 2019 - 23:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16789
Registrován: 8-2002
letos? provoz? ten na staveništi už spustili, v září 2018 to začalo pozvolna, ale už jede [happy]

zde v hlavních rolích Liebherr ze Z00 a Präsident Helena.

ale ty asi myslíš tramvajovej... to asi neklapne, u nás se staví vždycky pppoooommmmaaaallluuu, práce nemá nožičky, takže neuteče.
nejsme přece ve Francii ani v Německu [wink]


prostor konečný vypadal koncem ledna viz fotky.

pro mimoplzeňský - budovy patří univerzitě, podél pravý strany druhý fotky běží ulice U letiště.

jinak zapomínáte na klasickej web plzeňských tramvají [wink]
http://plzensketramvaje.cz/?page=stavba-b-pole.htm
Sobota, 16. února 2019 - 13:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7349
Registrován: 5-2004
Pavel2: to asi neklapne, u nás se staví vždycky pppoooommmmaaaallluuu, práce nemá nožičky, takže neuteče.

A co je konkrétně na této stavbě pomalého? Mám na mysli skutečnou dobu výstavby, ne čas potřebný na to, aby se záměr schválil, povolil, vysoutěžil...
Pavel2
Neděle, 17. února 2019 - 00:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16793
Registrován: 8-2002
stavět cca 1.400 metrů tram trati 27 měsíců ti přijde normální? ono by to nešlo postavit třeba od jara do podzimu, za jednu stavební sezónu?
Neděle, 17. února 2019 - 10:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7572
Registrován: 12-2005
Šlo..... Ale!
Takhle ti stačí jeden bagr, jedna tatra a jeden až dva Voloďové opírající se o lopaty. Takhke máš pro ty makáče zajištěnou práci na víc jak dva roky a prachy pro ně jistý. Když to postavíš za 1/3 času tak jim na zbytek času musíš sehnat jinou práci aby na sebe vydělali.
Kdepak. Takle máš na w a čtvrt roku živobytí jistý pro svou firmu a mezi tim máš kvanta čadu hledat si další kšefty.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 17. února 2019 - 11:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7350
Registrován: 5-2004
Dvacet sedm měsíců je od zahájení stavby po její úplné dokončení. Předpokládám, že ke zprovoznění dojde dříve, mnoho věcí se dodělává až za provozu. Takže zhruba čtvrtrok si odečti. A kromě toho to není jen 1.400 metrů tram trati ve smyslu, že se na zelenou louku nasype trochu štěrku a do toho strčí kolejnice. Je v tom mj. přeložka dost velkého množství inženýrských sítí, dostavba mostu, kompletní rekonstrukce Kaplířovy ulice a křižovatky u Borského parku atd... V době soutěže na zhotovitele byla ke stažení projektová dokumentace, kdy byl seznam objektů a popis, co všechno je třeba udělat, abychom na závěr měli těch 1.400 metrů tram trati. A nepřijde mi, že by toho bylo tak málo, aby se daly dvě stavební sezony považovat za pomalou výstavbu. Ale předpokládám, že máš seznam těch příkladů z Francie a Německa, abychom mohli u srovnatelných projektů ten spotřebovaný čas porovnat.
Neděle, 17. února 2019 - 12:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7927
Registrován: 6-2004
Pavel2: Stačí otevřít peněženku ;-). Pak to jde...

Navíc problém jsou samozřejmě i lidi... Kamarád se motá okolo staveb a když se jim rozkřiklo, že bude štára od cizinecké policie, tak 2 dny tak bylo tak 10% pracovníků...
Pavel2
Neděle, 17. února 2019 - 19:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16795
Registrován: 8-2002
ML:
co třeba 70m tunel pod dálnicí za víkend? umí český firmy něco takovýho?
https://www.youtube.com/watch?v=btOE0rcKDC0

i tuto je masakr...
https://www.youtube.com/watch?v=R4ca9xVYJqk
za 5 dní a o Vánocích[pozor]

jednak je potřeba za práci vypláznout nějaký love a taky ta koordinace činností musí klapat. né že se (např., vycucáno z prstu) připojí trafostanice a paxe 14 dní čeká než se dostaví oprávněná osoba z ČEZu s kulatým razítkem.

před napsáním příspěvku jsem nakouknul do zadávací dokumentace (250 MB) a i těch souvisejících staveb je dost, to je pravda. ale v cz je zatím zvykem od komančů stavět lážo-plážo. kdo vybočoval byl např. Metrostav u stavby new železničního mostu přes Úslavu podél Těšínský. tam těch prostojů bylo minimum. přesto se stavělo asi rok (musel bych dohledat podle fotek...). nebo třeba kde se objeví APB, tam to frčí.

podle mě u nás se zatím neřeší hlavně ta koordinace činností a jejich časová návaznost. prostě - až se ti to bude hodit, tak přijeď tu rouru připojit. jestli to bude zítra nebo za týden je mi jedno, ale do 14 dnů bys to měl udělat [wink]

ale stavařina není můj obor, kdybych to viděl zblízka, asi bych předčasně zešedivěl.

samozřejmě že doba trvání stavby je navázaná na cenu, a když se tedy vypíše zakázka kde jediným hodnotícím kritériem je nejnižší cena (viz tram na BP), co jinýho od toho taky čekat, že?
Pondělí, 18. února 2019 - 09:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18517
Registrován: 5-2002
jednak je potřeba za práci vypláznout nějaký love a taky ta koordinace činností musí klapat. né že se (např., vycucáno z prstu) připojí trafostanice a paxe 14 dní čeká než se dostaví oprávněná osoba z ČEZu s kulatým razítkem.

O ČEZu nemluv. Mám v práci kolegu ze Srbska. Nastoupil v červnu 2018. Firma mu pronajala byt v Rudě. Pár dní poté, co se nastěhoval, ho odpojili, takže byl bez elektřiny a bez teplé vody. Důvod? Předchozí obyvatel bytu byl neplatič.

Zapojili ho v půlce září. Do té doby tam žil při svíčkách, jídlo si chladil v studené tekoucí vodě a mýt se chodil do Alžbětína do nocležny pro řidiče. A já jsem si tak cynicky říkal, že ten kluk musel přijet do Čech, abyc poznal, co je to pravý Balkán [crazy]

podle mě u nás se zatím neřeší hlavně ta koordinace činností a jejich časová návaznost. prostě - až se ti to bude hodit, tak přijeď tu rouru připojit. jestli to bude zítra nebo za týden je mi jedno, ale do 14 dnů bys to měl udělat

Ke stavbě existuje časový harmonogram, kde je rozplánováno, že v těchhle dnech se bude dělat to, v těchhle dnech ono a podobně. A pak je otázka, jak moc je ten harmonogram reálný, jak moc se dodržuje a kolik je v něm "vaty" pro případ mimořádností. A jestli je ta vata zbytečná a nebo má svůj smysl. Ale to ty jako nestavař neposoudíš, stejně jako to neposoudím já.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 18. února 2019 - 09:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7351
Registrován: 5-2004
Pave2: co třeba 70m tunel pod dálnicí za víkend? umí český firmy něco takovýho?

Za víkend?[lol] Já tedy na tom videu vidím, že za víkend proběhlo nasunutí poloviny konstrukce mostu do tělesa dálnice. Že tu betonovou rouru museli o kousek vedle minimálně několik dalších týdnů nebo spíše měsíců vyrábět a že to samé bylo nutné následně provést i v druhé polovině dálnice, o tom snad není pochyb. Takže "tunel za víkend" je zkratkovitý blábol. Technologie nasunutí prefabrikovaného prvku není ani u nás nic neobvyklého, stejně se budoval třeba tunel pod Vltavou na úseku IV.C1 pražského metra, ostatně na tom videu nejsou zachycené žádné mechanismy, které bychom tady neznali[happy]. A jestli se něco má postavit za víkend záleží hlavně na tom, kdo si to objednává a je ochoten to zaplatit. Když se loni na podzim měnil povrch na Karlovarské, trvalo to den a půl. Plošných rozsahem stejná oprava průtahu nějaké silničky III. třídy v zapadlé vesnici se dělá třeba měsíc. Ale taky za zlomek ceny.

podle mě u nás se zatím neřeší hlavně ta koordinace činností a jejich časová návaznost. prostě - až se ti to bude hodit, tak přijeď tu rouru připojit. jestli to bude zítra nebo za týden je mi jedno, ale do 14 dnů bys to měl udělat

Každá (alespoň trochu větší) stavba má nějaký harmonogram, ve kterém jsou tyhle vzájemné vztahy vidět. A pokud je ten harmonogram udělaný pořádně, tak je v něm i vidět kritická cesta, tedy sled činností, které se nesmějí zpozdit, jinak se zpozdí stavba celá. Ale spousta činností má pochopitelně nějaký rozptyl na to, kdy mají být provedeny. V reálu tedy ten tvůj příklad funguje trochu jinak: Je mi "jedno", kdy tu rouru připojíš, ale musí to být nejpozději X.Y. odpoledne. A nejezdi mi sem tehdy a tehdy, protože by ses tu motal s těmi a támhle těmi.

A tím jsme se dostali zase na začátek. Dokud tady nebudeme sedět nad harmonogramem stavby a ty nebudeš ukazovat nějaké nepřiměřeně dlouhé prostoje nebo přílišné rezervy na některé činnosti, tak se nedá bavit o tom, že by stavba byla pomalá, nebo ne.
kv
Úterý, 19. února 2019 - 19:21:09  
Neregistrovaný host
Tak je to již definitivně rozhodnuto:

Druhou vyřazenou Astrou v Plzni se stává Astra č. 304.
Doplatila na celkem banální nehodu na Slovanské třídě 18.1.2019.

První vyřazenou tramvají typu T3R.P se stává vůz č. 233.
Posledním dnem provozu této tramvaje se stal 30. leden 2019.
Progress
Úterý, 19. února 2019 - 20:52:48  
Neregistrovaný host
A tou první myslíš 300 nebo už byla vyřazena i nějaká jiná? Ohledně Aster si myslím že dojezdí jako poslední 301.
kv
Úterý, 19. února 2019 - 21:26:55  
Neregistrovaný host
Tou první vyřazenou Astrou opravdu myslím Astru č. 300.
Žádná jiná zatím vyřazena nebyla.

Ve čtvrtek 14. února ráno bylo dosaženo dlouho nevídaného rekordu,
kdy bylo v provozu s cestujícími všech zbývajících 9 Aster.
Je fakt, že to nevydrželo moc dlouho [happy].
Středa, 20. února 2019 - 06:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2019
A že prý je poloha kolejí na okrajích vozovky světový unikát (cca 25 sec od začátku videa)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kldr-ma-nove-tramvaje-dosud-ta m-jezdily-jen-stroje-z-ceskoslovenska-se-stovkami-tisic-najetych- kilometru-66452??utm_source=Seznamzpravy_static&utm_medium=Nejsle dovanejsi_sidebar&utm_campaign=variantaC&utm_content=3&autoplay=1
Středa, 20. února 2019 - 09:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 5-2002
Světový určitě ne, ale v rámci republiky jsme jediní. Jinak jsou podobné tratě i blíže. Namátkou Vídeň, Lvov, Záhřeb.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prvek.)
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Progress
Středa, 20. února 2019 - 15:56:06  
Neregistrovaný host
A 208 už taky vyřadili? Já totiž na SA u ní vidím odstaven dlouhodobě/definitivně.
kv
Středa, 20. února 2019 - 18:42:57  
Neregistrovaný host
Vůz 208 vyřazen není, ale jeho další osud je zatím nejistý...
Progress
Středa, 20. února 2019 - 20:13:28  
Neregistrovaný host
Kv: děkuji za objasnění.
Breník J.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 12:36:08  
Neregistrovaný host
Astra č. 303 už jezdí bez CVR, nahrazuje jí kačena č. 289 se světlezelenou CVR s postavičkami HYPOTEČNÍ BANKA už asi 14 dní.
Sobota, 23. února 2019 - 00:08:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 10-2010
Martin l: Lhůta výstavby je vděčný a oblíbený cíl, na kterém si lze vybít svoji potřebu kritizovat a zanadávat si. Hned v závěsu za tím je cena staveb. Nikdo o dané problematice nic neví, ale všichni ví, že stavba je drahá a pomalá. [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem kondra89.)
Středa, 27. února 2019 - 22:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 9-2003
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/revizor-plzen-studentka-dopr avni-podnik-jizdenka-neprodlene-oznacit_1902270730_gol

„Když přijela tramvaj, tak jsem do ní nastoupila. Tramvaj byla úplně přeplněná lidmi, takže jsem hledala první označovač, když se uvolnil, tak jsem k němu přišla, štípla si lístek. A v tu chvíli, když jsem si ho štípala, ke mně přiskočil revizor, který na mě mával odznakem, natahoval se přes všechny lidi a tvrdil, že už je to moc pozdě, že už mě viděl dřív a že lístek neplatí,“ popisuje Kateřina Skýpalová. K prvnímu revizorovi se pak přidal druhý, Kateřinu obstoupili a pak společně dojeli na konečnou, kde už čekala policie.

Dopravní podniky napsaly Kateřině Skýpalové, že jízdenku označila až po 24 sekundách po nástupu do tramvaje. V dalším vyjádření už se píše dokonce o čtyřiceti sekundách.

Pomohl by ještě videozáznam a zajištění svědků z řad spolucestujících, ale to podle Kateřiny Skýpalové nebylo možné, protože v obklíčení revizorů k tomu neměla příležitost.
Středa, 27. února 2019 - 22:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2003
Proč revizoři neumožnili cestující zajištění svědectví?
Středa, 27. února 2019 - 22:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7906
Registrován: 2-2006
Pankreas:
"Proč revizoři neumožnili cestující zajištění svědectví?"
Proč by neumožnili ? Známe verzi jen jedné strany...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Středa, 27. února 2019 - 22:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 9-2003
>>Kateřinu obstoupili<<

Je to chování obvyklé a nacvičované, opak je nepravděpodobný.
Středa, 27. února 2019 - 22:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2003
Na druhou stranu, pokud tedy metodika přepravní kontroly se zajištěním svědectví protistrany počítá, smeknu klobouk a hluboce se pokloním.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 06:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7907
Registrován: 2-2006
Pankreas:
">>Kateřinu obstoupili<< "
Ve dvou lidech... To se panečku neumožňuje zajišťovat svědectví. [proud][proud][proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 07:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 9-2003
Ve dvou lidech... To se panečku neumožňuje zajišťovat svědectví. [proud][proud][proud]

OK, měla tedy volný pohyb po voze a pánové ji galantně doprovázeli. Jasně.
O čem je řeč: Doba se posunula, soudní řízení je kontradiktorní a není důvod s ním již při kontrole nepočítat, tedy je možná na místě přemýšlet o věcech, které ještě před 20 lety vypadaly zbytečně. Jinak se to může DP vrátit jako bumerang, až s tím obhajoba začne obligatorně operovat.

Podívejte se na to, jak jeden jediný rozsudek okresního soudu (v Ústí) zcela dokázal změnit nastavení vymáhání pohledávek za jízdné, které léta vypadalo bezpečně zabetonované. Doba nazrála a šlo to jako lavina.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 11:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7911
Registrován: 2-2006
V lidmi přeplněném voze jí zřejmě ucapali ústa hadrem namočeným v terpentýnu, aby se nemohla zeptat několika desítek okolo stojících a sedících, jestli by jí nedosvědčili, že si po čtyřiceti sekundách (tj. tak zhruba na další zastávce) opravdu vážně chtěla označit lístek...
Ano, to zní naprosto věrohodně. [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 12:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 9-2003
Věrohodné to není, což tu ovšem nikdo neřeší.
Pokud bude znemožněním zajištění svědectví dotyčná operovat, bylo by vhodné o změně procedury přemýšlet. Vůbec mi připadá, že technika kontroly v mnoha českých městech odpovídá spíš polovině devadesátých let než dnešku.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 13:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18537
Registrován: 5-2002
Pokud bude znemožněním zajištění svědectví dotyčná operovat

Jak to doloží?

Vůbec mi připadá, že technika kontroly v mnoha českých městech odpovídá spíš polovině devadesátých let než dnešku.

Jak si to představuješ?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
GR
Čtvrtek, 28. února 2019 - 14:24:52  
Neregistrovaný host
Než se caplovat s revizorem, není efektivnější jet autem?
Žádný (možná lsivý) revizor, žádný kapsář, žádná kapénková nákaza, vždy si sednu, nečekám na spoj v mrazu nebo dešti etc. Pochopitelně, je to dražší - ale za komfort se platí.
Na druhou stranu, jede-li dvou až čtyřčlenná rodina za kulturou, je levnější jet MHD nebo hromadně jedním autem?
Čtvrtek, 28. února 2019 - 18:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 1-2009
Tak pokud to byla přecpaná 4 ráno z Lochotína na Bory a odpoledne zpět, tak tam je člověk rád, když stojí mezi dveřmi, natož aby se procpal do zbytku vozu. Kamerový systém se záznamem, nebo natáčení mobily by velmi pomohlo.
Ale třeba si vzpomínám, jak jsem v listopadu jel natřískanou poslední 30 z Borských polí.
Nebo před 14 dny v neděli v Praze z Holešovic. Autobus natřískaný tak, že by se tam už ani myš nevešla.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 21:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5524
Registrován: 2-2005
A tý ženský někdo věří?
Pardon, ale jela s nimi až na konečnou a za celou tu dobu ji nenapadlo říct k vedle sedícímu cestujícímu něco jako "pane, však vy jste to viděl, že jsem měla jízdenku v ruce a chtěla si ji cvaknout"

Nebo ji snad revizoři zakázali mluvit? Asi ne že, spíš nám paní neřekla všechno...a jestli je ta diskuze nahraná, tak to má DP asi podchycené.
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 01. března 2019 - 09:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 5-2004
GR: Na druhou stranu, jede-li dvou až čtyřčlenná rodina za kulturou, je levnější jet MHD nebo hromadně jedním autem?

V tom je zásadní kam jedou, jak to mají daleko a jak dlouho tam budou. Většina kultury se odehrává v centru města, kde se platí za parkování a v době, kdy ne, tak zase nelze sehnat místo v rozumné vzdálenosti. Budeme-li brát náklady na jízdenky čtyřčlenné rodiny pro jízdu jedním směrem 48,- korun (2 dospělí, 2 děti, všichni bez předplatného), tak se všude po městě vyplatí jet autem, když kilometr přijde podle typu na 2,50 - 4,00 koruny. Náklady na parkování v centru města k tomu ale přihazují další desetikoruny a tu relativní výhodnost velice snadno převáží na stranu MHD.
GR
Pátek, 01. března 2019 - 11:37:15  
Neregistrovaný host
Martine L., ta relativní výhodnost IAD tedy nebude v ekonomice, ale pořád zůstávají argumenty: Žádný (možná lsivý) revizor, žádný kapsář, žádná kapénková nákaza, vždy si sednu, nečekám na spoj v mrazu nebo dešti etc. Tedy výhodnost MHD si musí každý u sebe vyargumentovat, mně osobně ty argumenty pro MHD schází. Uznávám roli MHD jako sociální služby, jen si svou pověst nesmí DP pokazit - a tam jsem mířil odpočátku: hygiena, nezpečnost, slušné manýry dopravce. Zde je dost široké pole působnosti pro dopravce i pro majitele každé dopravní firmy. Tak mnoho zdaru!
Pátek, 01. března 2019 - 16:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18538
Registrován: 5-2002
1) V tramvaji potkáte revizora, jako řidič potkáte policistu. V obou případech platí, že pokud máte vše v pořádku, nemusíte se bát.
2) Jaká je v MHD šance na okradení kapsářem? A kolikrát vám někdo vykradl zaparkované auto?

Pak se můžeme bavit o tom, jak snadno se hledá parkovací místo, jak daleko je od cíle a kolik to parkování stojí. To je individuální.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 01. března 2019 - 17:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4541
Registrován: 4-2003
James_bond:
"Tak pokud to byla přecpaná 4 ráno z Lochotína na Bory a odpoledne zpět, tak tam je člověk rád, když stojí mezi dveřmi, natož aby se procpal do zbytku vozu."
Tramvaj ani nemusí být přecpaná. Stačí, aby u "strojku" byla fronta nebo člověk netrefí dveře, u nichž je ten správný "strojek", a je dle mluvčího černým pasažérem.

Martin_j:
"V obou případech platí, že pokud máte vše v pořádku, nemusíte se bát."
A ještě tu o Červené Karkulce...

Studentka Kateřina po kontrole revizorem čelí problémům. Pak to tvé tvrzení není až tak pravdivé. Nebo ty snad víš, že neměla vše v pořádku a článek je zkreslený?


Mimochodem, proč by si měla studentka shánět svědky a důkazy pro svoji obhajobu? Pokud jsem to pochopil, tak v době kontroly měla označený lístek a důkazní břemeno je na dopravním podniku, aby dokázal, že si ho označila pozdě, resp. že postupovala v rozporu s přepravními podmínkami.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 01. března 2019 - 18:09:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 1-2009
Doktor: To je pravda. Už jsem zažil, naštěstí bez revizorské kontroly, že u toho cardmanu na platební karty se utvořila fronta 6 lidí, co si takto chtěli koupit lístek a trvalo jim to přes další stanici. Nebo když nastoupí třída děcek prvního stupně ZŠ - 20 dětí, někteří platí kartou, jiní mají předplatné, další si štípají lístky, stojí přitom na špičkách a sotva cvaknout tím strojkem.
O výhodnosti veřejné dopravy jsme se bavili při předvánoční cestě z Chebu do Frantovek. 7 km jízdy autobusem, ve 2 za 44 Kč. No říkali jsme se, že by na takové cestě snad i 12-ti válcové kupé Bentley Continental GT s 20-ti litrovou spotřebou toho benzínu prožralo míň než za 44 Kč. [biggrin] Zpátky německý vlak byl levnější, ale ne o moc.
Pátek, 01. března 2019 - 18:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 5-2004
GR: Martine L., ta relativní výhodnost IAD tedy nebude v ekonomice, ale pořád zůstávají argumenty:...

Argumenty zůstávají, ale pořád je to jen účelový seznam argumentů podporujících jen jeden názor. Vedle nepopíratelných důvodů, proč může být vhodnější použít auto místo MHD, tak samozřejmě existují argumenty, které hovoří o opaku.

Uznávám roli MHD jako sociální služby

Jenže v tomto vnímání bude asi ten zásadní problém. MHD není žádná sociální služba pro ty, kteří nemají na auto nebo ho z nějakého důvodu nesmějí řídit. Veřejná doprava je služba, která řeší dopravu lidí tam, kde je individuální doprava kapacitně neúnosná a to zejména kvůli prostorové náročnosti. A to platí především ve městech. Úvaha, že MHD je sociální náhražka a až budeme všichni bohatí, tak budeme všude jezdit vlastními auty, patří někam do druhé poloviny minulého století a vyspělé lidské společnosti dávno přišly na to, že to je nesmysl.
Pátek, 01. března 2019 - 20:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18539
Registrován: 5-2002
Studentka Kateřina po kontrole revizorem čelí problémům. Pak to tvé tvrzení není až tak pravdivé. Nebo ty snad víš, že neměla vše v pořádku a článek je zkreslený?

Asi neměla vše tak úplně v pořádku, jak tvrdí. O tom koneckonců rozhodne soud, ne my.

Mimochodem, proč by si měla studentka shánět svědky a důkazy pro svoji obhajobu? Pokud jsem to pochopil, tak v době kontroly měla označený lístek a důkazní břemeno je na dopravním podniku, aby dokázal, že si ho označila pozdě, resp. že postupovala v rozporu s přepravními podmínkami.

Revizoři mají diktafony. Z nahrávky třeba bude možné rozeznat, kdy se zavřely dveře, kdy se vozidlo rozjelo, kdy byla cestující oslovena, kdy si označila lístek. Opět, my tu nahrávku neslyšeli, DP jí do světa nepošle, je to na soudu.

Už jsem měl pracovně co do činění s pár incidenty, kde na začátku stálo tvrzení proti tvrzení a na konci bylo jasno právě díky diktafonu. A pak se najednou ukázalo, že ten naštvaný a rozčilený cestující nebyl tak úplně v právu [lame]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 01. března 2019 - 21:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4542
Registrován: 4-2003
Martin_j:
"Asi neměla vše tak úplně v pořádku, jak tvrdí."
Asi? Takže víš houbeles, ale budeš vykládat pohádky. Známá je třebas i pražská kauza falešné pokuty.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Breník J.
Pátek, 01. března 2019 - 23:47:05  
Neregistrovaný host
Dnes po určité době opět vypraveno na linku č. 1 všech 9 Aster a tři Inky, k tomu pouze dvě VP soupravy. Vybral jsem si ke svezení vůz č. 305, který málokdy jezdí a byl jsem překvapen příjemnou jízdou a dobrým vytápěním. Takto se linka vrátila k normální výpravě.
Sobota, 02. března 2019 - 00:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18541
Registrován: 5-2002
Takže víš houbeles, ale budeš vykládat pohádky.

Hlavně že ty víš všechno, Doktore [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
kv
Sobota, 02. března 2019 - 09:02:29  
Neregistrovaný host
Chudák slečna studentka měla dvojnásobnou smůlu.
Nejdřív nastoupila v Plzni do přeplněné tramvaje, pak hledala (mechanický) strojek na jízdenky, který je u KAŽDÝCH dveří.
A ještě ke všemu na ní v té přeplněné tramvaji byli namačkáni revizoři, kteří ji v přeplněné tramvaji dokázali obstoupit... [happy] [happy]
Sobota, 02. března 2019 - 11:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4543
Registrován: 4-2003
Martin_j:
"Hlavně že ty víš všechno, Doktore"
Právěže nevím. Proto bych si nedovolil vynášet soudy, jak činíš ty. Pěkná ilustrace profesní zaujatosti.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 02. března 2019 - 21:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7922
Registrován: 2-2006
Doktor:
"Proto bych si nedovolil vynášet soudy, jak činíš ty. Pěkná ilustrace profesní zaujatosti."
Ale děláš to a "argumenty" máš pěkně na vodě...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 02. března 2019 - 22:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4546
Registrován: 4-2003
Šlo by být poněkud konkrétnější, aby nezůstávalo u vágní proklamace? Vzhledem k tomu, že nehájím ani jednu ze stran, žádné argumenty tak nepředkládám. Pak netuším, jak jste mohl vyhodnotit, že je na vodě něco, co neexistuje.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
vždy
Neděle, 03. března 2019 - 10:21:48  
Neregistrovaný host
No ještě, že slečna Kateřina tím obstoupením těla na tělo nepřišla do jiného stavu [coze][coze]
Neděle, 03. března 2019 - 17:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7925
Registrován: 2-2006
Doktor:
"Tramvaj ani nemusí být přecpaná. Stačí, aby u "strojku" byla fronta nebo člověk netrefí dveře, u nichž je ten správný "strojek", a je dle mluvčího černým pasažérem.
Studentka Kateřina po kontrole revizorem čelí problémům. Pak to tvé tvrzení není až tak pravdivé. Nebo ty snad víš, že neměla vše v pořádku a článek je zkreslený?
Mimochodem, proč by si měla studentka shánět svědky a důkazy pro svoji obhajobu? Pokud jsem to pochopil, tak v době kontroly měla označený lístek a důkazní břemeno je na dopravním podniku, aby dokázal, že si ho označila pozdě, resp. že postupovala v rozporu s přepravními podmínkami."
Tohle ti přijde jako nehájení jedné ze stran ?
Článek samozřejmě nemusí být zkreslený, to nikdo ntvrdí. Po pravdě předkládá fakta, že slečna si 24-40 vteřin po nástupu nebyla schopna označit lístek a nikdo její verzi příběhu nepodpořil, naopak DP má k dispozici záznam...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 03. března 2019 - 18:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 4-2003
Demon3:
"Tohle ti přijde jako nehájení jedné ze stran ? "
Nic z citovaného skutečně není obhajoba jedné ze stran. A už vůbec v citovaném nevidím argumenty, o nichž navíc tvrdíte, že je mám na vodě.

První část je reakce na slova tiskového mluvčího z předmětného článku komentující, jak se člověk v kontextu vyjádření mluvčího může stát v Plzni černým pasažérem.

Druhá část je reakce na výrok Martina_j (pokud máte vše v pořádku, nemusíte se bát), který je ze samotné podstaty nesmyslný. Už jen z toho důvodu, že mít vše v pořádku je vjem toliko subjektivní a představy jeho naplnění se jednotlivými stranami mohou lišit. No a praxe ukázala, že i při objektivním splnění mít vše v pořádku se mohou řidič či pasažér dostat do problémů.

A třetí část je reakce na debatu ohledně shánění si svědků studentkou s poukázáním, na čí straně je důkazní břemeno.

Kde vynáším soudy? A bylo by možné v citovaném textu označit, co mají být ony argumenty na vodě a co jimi má být dokazováno?

vždy:
"No ještě, že slečna Kateřina tím obstoupením těla na tělo nepřišla do jiného stavu"
Kolika díly Kameňáku se musí nechat člověk inspirovat, aby vypotil něco tak třeskutě vtipného?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
kv
Neděle, 03. března 2019 - 19:10:42  
Neregistrovaný host
U vozu 208 se na samém konci února započalo s opravou po vážné nehodě u autobusového nádraží (říjen 2018).

Takže zatím přežil...
vždy
Neděle, 03. března 2019 - 20:03:27  
Neregistrovaný host
On ma Kamenak vic dilu?
Neděle, 03. března 2019 - 21:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7955
Registrován: 6-2004
vždy: Myslím, že dokonce 5 pokračování + ted běží seriál :D.

Ještě že mám kabelovku :D
Breník J.
Pondělí, 04. března 2019 - 00:39:04  
Neregistrovaný host
Už delší dobu jsem nespatřil jezdit soupravu VariíLF plus evid. č. 367+368, o víkendu byly vozy č. 367 a 368 vypraveny překvapivě jako sóla na linkách 1 a 2, dokonce na stanici Hlavní nádraží byla na inteligentním panelu 368 označena jako vp vůz. Sólo vůz č. 265 jezdil po VP společně s dalším sólem č. 263.
vždy
Pondělí, 04. března 2019 - 07:30:18  
Neregistrovaný host
Ahaaa, ja televizi nemam[andel]
Pondělí, 04. března 2019 - 13:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3512
Registrován: 5-2002
Ad Breník J.: 367+368 byla minulý ČT i PÁ na dvojce.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
snoopy
Pondělí, 04. března 2019 - 21:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2013
Dnes v podvečer 367+368 na cvičné jízdě
Úterý, 05. března 2019 - 14:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2018
Když tu byl někdy v únoru dotaz kde se ještě nachází tram. tratě po kraji vozovny tak v Bělehradě na ulici Cara Dušana a kousek od trgu Slavia k chrámu sv.Sávy a snad i na dalších místech... myslím že i u Kalemegdanu, jinak se omlouvám za narušení diskuse vzpomněl jsem si pozdě!