Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 13. června 2019 - 18:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 7-2017
Tak Kolín a Ústí bych zrovna neřešil. Turnov, Tanvald nebude,... Os HK - Chlumec n.C.!!! Ale tam jsem snad holku ve 163 neviděl.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 21:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 5-2008
Šroubovka to není celkem problém , ale ten zákon zapoměl,na ženský na stavědlech, ty musely tahat ručně výhybky , některý s tím měly problémy . Kolegyně výpravčí na US si sama nepostavila čtyřznaký vjezd.náv , jestě že jeho předvěst byla světelná. Obráceně jedna signalistka na tom US, stejný tintítko jak ta výpravčí, ho postavila bez problémů. A taky ta signalistka , zatloukla , že je těhotná , sloužila až do porodu , přednostu málem jeblo , když její manžel , mu v noci zavolal, že nedojde na dení , neb jí odvezl do porodnice
Don Parmezano
Čtvrtek, 13. června 2019 - 22:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 7-2017
Otázkou ovšem je, zda manipulace s pákou by měla být brána jako "zvedání a přenášení břemene". Nevím, kolik váží takový stříhací strojek nebo fén, ale když ho kadeřnice celý den držela v ruce....
Pátek, 14. června 2019 - 09:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 5-2008
mot: to je mnohem náročnější manipulace než zvedání břemene , s tím mají problém aji někteří chlapi. Žádný ručně obsluhovaný zařízení nejde obsluhovat stejnou silou.

(Příspěvek byl editován uživatelem parmezano.)
Don Parmezano
Pátek, 14. června 2019 - 12:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 7-2017
Tak integrovaná doprava na Zlínsku zatím nebude, bo kraj chce raději novou nemocnici. Čili příští rok by měl být objem dopravy plusmínus stejný jako nyní.

https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/nemocnice-projde-pozadavku m-hnuti-ano-vyhovim-rika-hejtman-20190612.html

„Vracíme se zpět,“ přiblížil hejtman. A to i z toho důvodu, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže shodil ze stolu výběrové řízení pro autobusové dopravce.
„Navyšovat 34 procent do dopravy nebudeme,“ uvedl hejtman s tím, že ustoupí ANO a integrovaný systém dopravy nezavedou.
„Vlaky už byly podepsány, ale i zde došlo a nadále dojde ke snížení investic,“ přiblížil.
Další investice do autobusové dopravy pak podle jeho slov nepůjdou vůbec.
Pátek, 14. června 2019 - 13:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 7-2017
Tak možná Čunka a spol. nakonec zavřou a nebude ani nemocnice, ani krajský IDS [happy]

https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/projekt-krajske-nemocnice- je-rizikovy-rika-pravnicka-80190613.html

Jednání podle ní bylo vysoce nestandardní a tak v rozporu se základními principy zákona, že trestněprávní odpovědnost nelze vůbec vyloučit.
„Spíše je na místě ji předpokládat,“ předjímala Hamplová.
Konání přirovnala ke kauze Opencard, kdy exprimátoři Prahy Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček dostali podmínku. Podle soudu porušili předpisy o hospodářské soutěži a také povinnosti při správě cizího majetku.
„Ten, co to podepsal první, leze po Himálaji a gynekolog Svoboda je odsouzen,“ komentovala Hamplová.
Pátek, 14. června 2019 - 15:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3990
Registrován: 9-2007
[rofl][lol] To bude ještě sranda. Já už jsem si fakt začínal myslet, že se představitelé kraje chytli za hlavu a pochopili, jaký má mobilita pro kraj význam, ale zřejmě přišel nějaký úplatek, související s nemocnicí... no uvidíme, co bude dál.
Pátek, 14. června 2019 - 17:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 745
Registrován: 1-2014
Tu novou nemocnici nam byl cert dluzen.
Idska mela uz byt davno a je mnohem potrebnejsi.Zdravotnictvi v kraji ne v takovem pruseru jako doprava.
Postup hejtmana se mi nelibi, prijde me to dost zbabele a nefer ty i tak bidne vykony nenavysit...[ko][ko][ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Pátek, 14. června 2019 - 19:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14958
Registrován: 10-2004
Tak upřímně řečeno, zrovna ve Zlínském kraji si nejsem jistý s tím, že to navýšení bylo řešeno smysluplně s ohledem na výkony, které mají smysl podchytit železniční dopravou, s ohledem na kvalitní vazby a s ohledem na přehlednost systému.
Pátek, 14. června 2019 - 19:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2018
Projížděl jsem Zlínem za poslední měsíc 3x (a zřejmě pochopil Mládkovu verzi "projížděl jsem dědinou cestou na Vizovice" - i když jsem to pokaždé jel obráceně) a to kolejiště, které během mé půlhodinového průjezdu jinak sympatickým městem zelo zoufalou prázdnotou, mě několikrát přivedlo na myšlenku, jestli by dostatečně zahuštěná a kapacitní lokálka trošku tomu zoufalství nepomohla.

Protože projet Zlínem od Lípy k Malenovicům, to je fakt zážitek.
Sobota, 15. června 2019 - 15:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 2-2010
Návrh gvd 2020, Královéhradecký, 041: nevím, jestli je to chyba, ale připadá mi zvláštní, proč na trati 041 dochází k rozhození taktu, jeden jede o minutu dřív, druhý zase o minutu později, když nemají nikde problém s křížením a vazbami, akorát dochází naopak k zrušení vazeb v Ostroměři třeba o minutu, i když by mohl jet dřív, aby to stihl. To musí být asi fakt nějaká chyba.
Posláno z mobilu. 2.0
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Sobota, 15. června 2019 - 17:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 3-2009
Trs2004: To je samozřejmě chyba, žádné ujíždění o minutu se v Ostroměři konat nebude. Takových chyb je letos v návrhu KHK více. Bude se dělat oprava.
Sobota, 15. června 2019 - 22:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 5-2009
https://zdopravy.cz/ceske-drahy-zhorsi-kvalitu-vozu-na-rychlicich -praha-decin-lepsi-nasadi-do-chebu-29982/

Tak jestli tohle je pravda, tak jak je ten počet nových vlaků více než potěšující, tak tohle je od ČD velká prasárna [cunik][cunik][cunik] a výsměch. Hlavně, že Cheby v Lovosicích (přípoje LT jsou) a Roudnici zastavit nesmí. Ty muzejní šroty budou asi ten pravý důvod.
Mladějov
Sobota, 15. června 2019 - 22:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13913
Registrován: 3-2007
[lol]
Sobota, 15. června 2019 - 23:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 9-2007
No bude to takové "z bláta do louže".

Je fakt, že Bee272 i Bee273 nemají zásuvky ani klimatizaci, byť relativně moderní interiér a kupé po šesti mají, tudíž rozmachu Béček se už děsit nemusíte. Aee pak nebude mít tak maximálně černokoženková sedadla, typ 145 má klimatizaci i zásuvky (jen typ 152 má jen zásuvky, tomu je lepší se vyhnout, ale ČD jej bohužel v řazeních neodlišují a jezdí 145/152), tudíž pro jedničkáře-dojížděče bude stav lepší, neboť se už nebudou mačkat v ABmz, ale budou mít pro sebe celý vůz. [happy]

Jako ideální to samozřejmě není, ale vzhledem k tomu, kolik těch vlaků navíc bude (o čemž pan novinář nepíše, že by záměr, protože by se to pak hůře kritizovalo?), je jasné, že těch Bpee, Bbdgmee, Bmz a ABmz tolik prostě nebude. Nebo kde si představujete, že by ČD měly ty moderní vozy vzít? Děčíny s jízdní dobou hodina a 40 minut patří k linkám, kde to holt (ačkoliv to zní blbě) nevadí tolik, jako když by stejné vozy jezdily kdekoliv jinde. Zrovna třeba Cheb - většina lidí jede od Ústí po Chomutov, to je jízdní doba od hodiny 20 minut po dvě a půl hodiny, zatímco děčínskými R jezdí většina lidí nejdál po Lovosice nebo Ústí, ve vlaku tedy tráví méně času, dají za něj méně peněz... a zase to možná bude znít blbě, ale přehled vozů existuje, snažím se jej udržet aktuální už pár let: UIC-Y, UIC-Z. Dálkových linek po Česku jezdí poměrně dost, když tedy rozdělíte množství vozů po různých jiných linkách podle priorit, vyjdou Vám nazbyt nějaké lepší vozy, než právě Bee a Aee z Velenic?
Sobota, 15. června 2019 - 23:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 4-2003
žádné ujíždění o minutu se v Ostroměři konat nebude. Takových chyb je letos v návrhu KHK více

nejenom v KHK, v Domažlicích je v návrhu dvouminutový nepřípoj mezi 17556 od Klatov na 7427 do Plzně, aby pak vznikl čtyřminutový nepřípoj v Klatovech mezi 17559 od Domažlic a 775 do Prahy. Je otázka, jestli bude vůle s něčím hnout nebo jestli je technicky možné, aby 17556/17559 mohly být vedeny časových polohách o jednotky minut dříve.
Neděle, 16. června 2019 - 07:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2018
Skvělá advokacie od obhájců ČD, že muzejní koženky na Děčín jsou vlastně pozitivní informace a že jim zlej "pan novinář" zase akorát ubližuje.
Neděle, 16. června 2019 - 08:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 6-2015
Kde se dají podat nějaké připomínky a podněty k připravovanému GVD? Děkuji
Neděle, 16. června 2019 - 09:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 1-2013
VlastaZ: ze stránek SŽDC k Návrhu JŘ 1919/20:

Připomínky a podněty k Návrhu se uplatňují u jednotlivých dopravců. Dopravce vlaků je uveden v záhlaví každé traťové tabulky, případné zvláštní poznámkou u vlaku.
K vlakům dálkové dopravy lze připomínky a podněty uplatnit také u Ministerstva dopravy ČR, k vlakům regionálním (Sp, Os) lze připomínky a podněty uplatnit také u územně příslušného krajského úřadu.
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, připomínky a podněty k Návrhu jízdního řádu nevyřizuje.
Neděle, 16. června 2019 - 10:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 7-2017
Vantju: má cenu tady vůbec něco psát? Vše co napíšeš, se otočí proti tobě.
Jeden by poslal do šrotu hydry a šukafony, druhý koženky, další všechno bez klimy....A nejlíp jezdit zadarmo. Tak si kupte koně nebo choďte pěšky.
Neděle, 16. června 2019 - 10:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2018
Ale jen ať tu o "záměrném nepsaní pana novináře pro kritizování" perlí dál.

A České dráhy nechť udržují soupravy na trati bez tržního tlaku v "horší kvalitě", aby bylo nadále vidět, že konkurenci potřebují jako sůl.

(Příspěvek byl editován uživatelem lehce_bystrý_diskutující.)
Neděle, 16. června 2019 - 10:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 7-2017
Vantju:
"

pan novinář"

Když už, tak pan Sůra nebo pan bulvární novinář, neurážej slušné novináře. [vypravci][andel]
Neděle, 16. června 2019 - 10:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 11-2012
Tantin27: Já jeho články čtu rád. Víte, to, že si vy o něm myslíte, že je "bulvární novinář", nemá s realitou nic společného. Stejně tak dovětek o "slušných novinářích". Je to jen a jen váš názor a náhled. Prostě ti "slušní" píší to, co chcete číst, s čím se ztotožňujete. Logicky je pak chválíte. Tisíc lidí - tisíc názorů. Pak ale nevydávejte svůj názor za pravdu a objektivní stav. [wink]
Neděle, 16. června 2019 - 11:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 7-2017
Jackub: Třeba články pana Šindeláře a jiných jsou úplně v pohodě. A jsou věci, které zveřejnit nemůžu, jinak byste pochopil, proč mám na pana Sůru názor, který mám.

A abych tu neplevelil: Že pan Sůra nepíše informace o GVD u žlutých, čím že budou jezdit, u Arrivy… Proč se pořád opírá jen do modrých? Nebo u jízdného (km tarif ČD vadil, LEO cashback a RGJ Relax nikoli)… Nepíše objektivně (ne natolik, aby mu to stálo za článek, jak je to u jiných, proti té antimodré kampani).


Co se týče řazení: To je pláče u Prahy, když mají na jedné lince jezdit velenické Bee/Aee. Co mají říkat v Budějovicích? Tam kromě Jižních Ex je šrotové skoro všechno. Holt když politicky byly zastaveny railjety (ano, zpětně vzato asi paradoxně i dobře, protože by nestačily kapacitou, ale…) na Budapešť, tak teď ty vozy chybějí. Nebýt toho, tak je dneska vozů výrazně víc a nemusí se tu u Prahy čílit, že na plívových rychlících jezdí Bee272/Aee145...


(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Neděle, 16. června 2019 - 12:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 9-2007
L.B.D.: Neporozuměl jste mnou psanému textu? O žádné muzejní koženky nepůjde, půjde primárně o tohle, tohle a tohle. Ty BDs a B, co se tam v menší míře objeví, sice rozhodně ideální nejsou, ale napsal jsem snad dostatečně, že vzhledem k nárůstu počtu spojů linky R20 se budou těžko shánět nějaké nové vozy někde jinde, ne? Nebo Vy snad máte nějaké řešení? Fakt Vám nepřijde, že neobhajuju modrého dopravce, ale popisuju fakta, tedy jak situace vypadá a co s tím lze/nelze dělat?

A co se "zlého pana novináře" týče, narážel jsem na to, že článek se točí jen a pouze kolem změny řady vozů. Nikde není v textu uvedeno, že dojde k navýšení spojů této linky o několik párů spojů navíc (nové odjezdy z Prahy v 5:50, 7:50, 13:50, v opačném směru z Děčína nově v 8:20, 14:40 z Ústí, 16:20, 18:40 z Ústí, 21:40 denně), z čehož logicky vyplývá, že potřeba vozů na pokrytí provozu této linky bude mnohem, mnohem vyšší, než je ta současná, která je navíc z menší části doplňovaná právě těmi muzejními koženkami, které by naopak mohly zmizet zcela. Samotné chebské R (linka R15?) pak budou také výrazně posíleny co se počtu spojů týče, a pomůže tomu právě rozvázání oběhů s R20. Co by panu novináři udělalo, kdyby do textu vměstnal odstavec, že zhoršení vozů úzce souvisí s tím, že vlaků bude víc a tak prostě ty současné soupravy provoz dostatečně nepokryjí a proto se bude dít to, co se tu celou dobu takto kritizuje? [nene]

Já chápu, že jste citlivý na veškerou obhajobu všeho zlého/modrého, ale někdy si ta generalizace rozsáhlejšího problému nezadá s Vaší inteligencí. Já jsem se to snažil popsat co nejvíce "fakticky", uvedl jsem zdroj, ze kterého lze čerpat počet provozovaných vozů ČD, tudíž kdo má pocit, že jsem nějaký obránce muzejních koženek, může se dle počtu vozů a řazení dopočítat toho, že lépe to už holt vymyslet nešlo. No a navíc, píšete na trati bez tržního tlaku, to tam těch několik párů spojů Leo Expressu nevidíte?

Já prostě věřím, že kdyby to šlo lépe, tak by se to lépe udělalo, byť ani já sám popravdě moc nerozumím tomu, proč ČD nemůžou u polského FPS objednat nárazově nové vozy jako náhradu těchto nejstarších, neboť ačkoliv nějaká koncepce obnovy vozového parku existuje, tak mám celou dobu pocit, že nepočítá s nárůstem počtu spojů a jakmile se konečně nějaké nové vozy objeví, tak se v požadavku MD objeví vložené spoje, dotvářející hodinový interval na spoustě linek a náhle se zjistí, že těch Áček se prostě zase ten další rok nezbavíme...

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Neděle, 16. června 2019 - 12:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2018
jsou věci, které zveřejnit nemůžu, jinak byste pochopil
[coze][crazy][biggrin]

jste citlivý na veškerou obhajobu všeho zlého/modrého
[blush][uhoh][biggrin]

Nemáte to jednoduchý a zbývá vám jen "prostě věřit".

(Příspěvek byl editován uživatelem lehce_bystrý_diskutující.)
Neděle, 16. června 2019 - 12:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 7-2017
LBD:
lehce_bystrý_diskutující:
"jsou věci, které zveřejnit nemůžu, jinak byste pochopil
[coze][crazy][biggrin]

jste citlivý na veškerou obhajobu všeho zlého/modrého
[blush][uhoh][biggrin]

Nemáte to jednoduchý a zbývá vám jen "prostě věřit".

(Příspěvek byl editován uživatelem lehce_bystrý_diskutující.)"

A České dráhy nechť udržují soupravy na trati bez tržního tlaku v "horší kvalitě", aby bylo nadále vidět, že konkurenci potřebují jako sůl.
A kde jako mají ČD ty lepší vozy vzít? Buď musí objednavatel přidat (na odpisy), nebo se bude jezdit s odepsaným. Jak prosté. Je vidět, že ta bystrost je fatk jen lehká… [vypravci]
Neděle, 16. června 2019 - 12:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 6-2015
A to na R20 začne jezdit i Leonid.
Neděle, 16. června 2019 - 12:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2018
kde jako mají ČD ty lepší vozy vzít?
[kiss][lame][biggrin]

Do kompletní přehlídky ublížených "důvodů" chybí ještě spiknutí soukromníků s establishmentem.}
Neděle, 16. června 2019 - 12:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 7-2017
LBD: Takže mi neodpovíte a budete se tu do nás navážet? V tom případě hezký den přeji. [vypravci]
Neděle, 16. června 2019 - 12:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6922
Registrován: 12-2011
To je sranda. Člověk změní registraci v domění, že nikdo nepozná, kdo to je [crazy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 16. června 2019 - 12:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 9-2007
No prosím, já jsem pro obhajobu svého popisu problematiky udělal maximum, svědomí mám čisté. [happy]
Neděle, 16. června 2019 - 12:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 11-2012
kde jako mají ČD ty lepší vozy vzít?

Vysoutěžit a koupit? [wink] Ano, ČD enormně podléhají politickým tlakům [sad] , ale GŘ je také enormně placen za to, aby firma fungovala. A to obnáší i lavírování v rámci všech zákulisních tlaků - podat to vlivným tak, aby v tom sami viděli i svůj benefit a prospěch. [wink]

A kde jako mají ČD ty lepší vozy vzít? Buď musí objednavatel přidat (na odpisy), nebo se bude jezdit s odepsaným.

To by mě zajímalo, jak dávno odepsané vozy na R21/22, Os vedené řadami 460/560, 842, či 242 + Bdmtee razantně snižují cenu za vlakokilometr. [wink] V IDSJMK musejí mít ten vlkm za hubičku! [proud]
Neděle, 16. června 2019 - 12:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 7-2017
Jackub: Opět se ptám: Za co to mají koupit? [happy]

K ceně za vozokm: Ona je snad tvořena jen odpisy? Ani omylem, většinu tvoří provozní náklady na personál a to vozidlo. Odpisy jsou položka „navíc“. Krásně to je vidět ve smlouvách například Plzeňského kraje. [wink]
Neděle, 16. června 2019 - 12:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2018
Potisící ty samé argumenty o chudáku ubližované Dráze, která nemá kde vzít vozy kvůli náhlému z nebe spadlému nárůstu spojů, má smysl akorát vytrollit, ne s nimi "diskutovat" - zvlášť když něco nemůzete zveřejnit a jinému musíte prostě věřit [ok].
Neděle, 16. června 2019 - 13:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2012
Opět se ptám: Za co to mají koupit?

No za peníze přeci! [wink][proud] Teď mají levnější úvěry, navíc spoustu peněz z převodu staničních budov na SŽDC. Budou i peníze za pozemky, za prodej Telematiky, dotace z EU... Peněz je hafo. Navíc za jejich získání je zodpovědný GŘ. To je jedna z jeho klíčových zodpovědností. Nevynakládají je ČD tak trochu nehospodárně? [wink]

Ona je snad tvořena jen odpisy? Ani omylem, většinu tvoří provozní náklady na personál a to vozidlo. Odpisy jsou položka „navíc“.

Pak není třeba se ze strany objednavatelů bát, když je to jen položka "navíc" a většinu tvoří náklady bez ohledu na stáří vozidel - můžou se s novými vlaky rozšoupnout a objednat si je! [wink][proud]
Neděle, 16. června 2019 - 13:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 9-2007
No já v tom s Vámi souhlasím, že dodnes nerozumím tomu, proč se prostě nové osobní vozy pro dálkovou dopravu nekupují v množství, aby se nedělo to, že se někde zhorší kvalita nabízených služeb, na druhou stranu:

1) Obnova vozového parku i tak průběžně běží, ale určitě víte, že to nejde přes noc: 1, 2
2) Cílem mých příspěvků bylo popsat, jaká je realita, ne plácnout "no jsou to blbci, kdyby už dávno objednali nové vozy, tak by se to stát nemuselo", nebo "kdyby měly ČD o sedmdesát vozů navíc, tak by se to stát nemuselo". Napsat tohle mi přišlo až moc jednoduché, proto jsem rozebral současnou situaci vozového parku ČD (ke dni 16.6.2019) a odůvodnil, proč to ke dni 15.12.2019 nepůjde lépe. Ne kdyby tohle, kdyby támhlecto, kdyby před deseti lety,.... Rozhodně jsem tím nechtěl říct, že je to v pořádku, ale popsat, proč to tak je, že rozhodně nepůjde o nějaké muzejní koženky a že to teď, v současné situaci, prostě líp nepůjde.

Třeba i proto, že prostě nevím, proč neřeší situaci jednoduše objednávkou moderních vozů z Polska, které by byly levné a rychle hotové. Kdybych věděl, proč to dráhy nemůžou udělat, tak bych to do té analýzy nějak zakomponoval, ale nechci vařit z vody a žádné zákulisní informace nemám.
Neděle, 16. června 2019 - 13:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14963
Registrován: 10-2004
Vantju: Na rozšíření provozu linek R15 a R20 oproti dnešku významné navýšení vozů nepotřebujete. Pokud vyloučíme ostré obraty, tak potřebujete 1 soupravu navíc v ranní špičce, takže by šlo o zhoršení kvality na 1 párů děčínských rychlíků a vše ostatní by mohlo zůstat při starém. Pro všechny ostatní nově zavedené vlaky můžete využít současných náležitostí pro R15/R20, které postávají v depech.
Bohužel však vzešly požadavky na rozšíření provozu na dalších linkách: Ex7 7xBbdgmee+Bmz, R18 6xBbdgmee, 1-2 soupravy navíc na R16 (protože má být hodinový takt až do Klatov) atp. Takže za stažení kvalitních vozů z R20 (a R9) stojí spíše tyto požadavky než rozšíření provozu na trati 090.
Neděle, 16. června 2019 - 13:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 7-2017
Jackub: No a to se třeba v té Plzni (P1, P2 - Pantery místo 242+šrot / 363WTB+šrot+sysel) děje, ale musejí ty odpisy prostě zaplatit. Primárně se kupují vozidla na dálkovku, kde se jezdí za EURa (DB/ÖBB) , v moment, kdy dorazí Budapešť, „Koralmbahn“ a Hamburg, tak je vyřešeno dost věcí. [happy]
Neděle, 16. června 2019 - 13:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2012
No já v tom s Vámi souhlasím, že dodnes nerozumím tomu, proč se prostě nové osobní vozy pro dálkovou dopravu nekupují v množství, aby se nedělo to, že se někde zhorší kvalita nabízených služeb

prostě nevím, proč neřeší situaci jednoduše objednávkou moderních vozů z Polska, které by byly levné a rychle hotové. Kdybych věděl, proč to dráhy nemůžou udělat, tak bych to do té analýzy nějak zakomponoval, ale nechci vařit z vody a žádné zákulisní informace nemám.


Souhlas. Vysvětlení je, podle mě, prosté - naprostá absence jakékoliv (natož dlouhodobé) vize, zkostnatělost a fakt, že ČD jsou dojná kráva pro spoustu "kamarádíčků", pevně přisátých na státní cecek...[sad]
Neděle, 16. června 2019 - 13:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 7-2017
A proč by ČD měly objednávat desítky nových vozů, když nevědí, co budou jezdit za dva-tři roky, až ty vozy přijdou?
Neděle, 16. června 2019 - 13:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2018
Vantju, základní schéma je přece jednoduché:
1) soukromníci ubližují Dráze.
2) "páni" novináři ubližují Dráze.
3) politici ubližují Dráze.
4) objednavatelé ubližují Dráze:
a) když si u ní neobjednají;
b) když si u ní objednají.
...ale ona se Dráha přes všechna protivenství zase obětuje (i když nemá kde vzít vozy ani peníze na vozy).

Napsal jste to moc hezky "já prostě věřím", to je podstata pro správnou obhajobu.
Neděle, 16. června 2019 - 13:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 6-2015
A proč by ČD měly objednávat desítky nových vozů, když nevědí, co budou jezdit za dva-tři roky, až ty vozy přijdou?
Potom by možná bylo lepší, aby to přenechali soukromníkovi
Neděle, 16. června 2019 - 13:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3992
Registrován: 3-2006
Proč nové vozy, když "vlastnictví železa je konkurenční výhodou Českých drah"Zdroj

Je zajímavé, že ČD nemá za co nakoupit vozy a půjčovna se jim také nelíbila. [sad]
Neděle, 16. června 2019 - 13:59:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2018
nevědí, co budou jezdit za dva-tři roky, až ty vozy přijdou
Srdceryvné líčení ovšem trochu kalí fakt, že jsou to právě České dráhy, které tu intenzivně bojují proti soutěžím "za tři roky na patnáct let"... no ale to je zas jen ubližování Dráze.
Neděle, 16. června 2019 - 14:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 11-2012
A proč by ČD měly objednávat desítky nových vozů, když nevědí, co budou jezdit za dva-tři roky, až ty vozy přijdou?


Mohli by díky tomu vyřadit ten šrot, co už x let přesluhuje a mít moderní flotilu. A zbytek eventuelně pronajmout, třeba i té konkurenci. Hlad po vozech bude, takto by jim vydělávaly. S přístupem, jaký naznačujete, tu s námi Bautzeny budou na věky věků, amen. [uhoh]
Neděle, 16. června 2019 - 14:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7307
Registrován: 8-2007
intelpetr:
"To je sranda. Člověk změní registraci v domění, že nikdo nepozná, kdo to je [crazy]"
No já už měl obavy,že je někde na léčení...
Ale je to v pořádku,zase se bude bagrovat.[lol]
Neděle, 16. června 2019 - 14:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 7-2017
A co takhle přihlásit se do konkursu na GŘ? Docela by mě zajímaly vaše činy, tedy to "chtěl bych vs. můžu".
Konkurence si z trucu ty vozy sežene jinde a na regionálku se moc nehodí (pakliže nějaká bude).

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 16. června 2019 - 14:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 6-2015
Konkurs na GŘ? O tom se přece rozhoduje úplně někde jinde...
Neděle, 16. června 2019 - 14:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 7-2017
Tak to změňte, dejte to jako námět "Milionu".
Neděle, 16. června 2019 - 14:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2018
Jackub: Probuďte se, "pronajmout konkurenci" nesmíte vůbec vyslovit! To si České dráhy zakázaly nařízením GŘ až do hrdel a statků...
Neděle, 16. června 2019 - 14:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 11-2012
Konkurence si z trucu ty vozy sežene jinde a na regionálku se moc nehodí (pakliže nějaká bude).

Tak takhle to opravdu nefunguje. Opačně to ano, to si umím u ČD představit. Vzpomeňme si na několikeré vyhrožování z úst p. Kupce různým krajům... [wink]

A konkurz na ředitele ČD? Jeho osoba je výsledkem zákulisních tlaků a tahanic, viz Kupcův konec...
Neděle, 16. června 2019 - 14:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 11-2012
Tak to změňte, dejte to jako námět "Milionu".

Nejsem příznivcem změn z ulice. Svoje přání projevuji u voleb. [wink]
Neděle, 16. června 2019 - 14:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2015
Tak to změňte, dejte to jako námět "Milionu".
Proč zrovna Milionu?
Neděle, 16. června 2019 - 14:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 7-2017
Přeci aby to bylo "demogratický".
A poslední dotaz, než se odmlčím: řídil jste někdy někdo nějakou větší (když pominu přímo velkou) firmu, že tak dobře víte co, proč, jak...?
Neděle, 16. června 2019 - 15:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2015
Tak přiznejme si pravdu, generální ředitel národního dopravce neřídí. Už tedy drahnou dobu ne. A Faltýnek asi nestíhá
Neděle, 16. června 2019 - 16:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2015
Nevím, jestli můžu být hrdý na národního dopravce. V ČD Lounge v Praze nejde už minimálně 4 dny kávovar, páteční chaos s EC 274 a rj 78. Atd, atd.
Neděle, 16. června 2019 - 17:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 7-2017
Tak přiznejme si pravdu, generální ředitel národního dopravce neřídí. Už tedy drahnou dobu ne. A Faltýnek asi nestíhá
V lecčems máš pravdu, ale toto je myšlenka - s odpuštěním - o hovně. Nějaký fakta by byly?
Neděle, 16. června 2019 - 17:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2015
Možná by stačilo otevřít oči a použít mozek
Mladějov
Neděle, 16. června 2019 - 17:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13916
Registrován: 3-2007
Jasně [lol][lol], na co fakta.