Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 26. února 2019 - 17:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3654
Registrován: 8-2010
Wagon: Čerpal jsem od pana generálního: https://twitter.com/KupecMiroslav/status/1100415761082810368?s=19 nicméně dotaz na elektrickou trakci byl vznesen tak uvidíme co odpoví (pokud vůbec odpoví).
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 27. února 2019 - 17:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 12-2003
Doufám, že v souvislosti se soutěžemi na ZDO a s převážnou integrací vlaků v krajských systémech konečně SŽDC obohatí traťové jízdní řády o políčka "Dopravce", "IDS" a "Linka". Zjistit z KJŘ např. tu linku (krajskou nebo státní) pro konkrétní vlak je dnes prakticky nemožné. Ono se to teda obecně blbě dohledává, který vlak jede pod kterou linkou v kterém úseku..
Středa, 27. února 2019 - 17:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2019
Babilon: to říká ten pravej. Od tý doby, co jsem ženě ukázal plánky stanic a Babitron, odmítá jezdit autem jinam než k rodičům, kam teda koleje nevedou.
Nechic
Čtvrtek, 28. února 2019 - 12:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 4-2010
_gp_: Jo jak rád bych jezdil autem jen tam, kam nevede trať, ale vždycky když někam jedu vlakem, tak mám obavu, že se nedostanu zpět. S posledními spoji to mimo koridory jde z kopce.
Pátek, 01. března 2019 - 09:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 8-2017
Oficiální dogmatika K-reportu ale zní, že s posledními spoji to jde z kopce naopak na koridorech, zejména Praha-Ostrava.
Nechic
Pátek, 01. března 2019 - 13:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 4-2010
KPURPNPM: Máte pravdu, že zrovna dnes řeším. V 20h mi končí fitko v Olomouci na druhé straně města a 20:14 jede Pendolino do Prahy, pak do Prahy nejede ani kolo! To je co za výmysl, že poslední spoj v pátek jede ve 20h? To se jako lidi co pracují na Moravě nedostanou zpátky do Prahy v pátek?
Pátek, 01. března 2019 - 14:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6732
Registrován: 12-2011
A proč do elektrizovaných tratí také zařadil Olomoucký kraj také odbočku tratě 291 Petrov - Sobotín

Protože je to ekonomický nesymysl?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 01. března 2019 - 14:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7135
Registrován: 8-2007
To se jako lidi co pracují na Moravě nedostanou zpátky do Prahy v pátek?

No tak v pátek odpoledne jedou všichni z Prahy domů,nebo na chaty,chalupy.Proč by někdo jezdil do Prahy?[rofl]
Pátek, 01. března 2019 - 15:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18608
Registrován: 5-2002
Nechic: To se jako lidi co pracují na Moravě nedostanou zpátky do Prahy v pátek?
Ti, co pracují nějakou běžnou pracovní dobu, se dostanou.
Pátek, 01. března 2019 - 15:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 12-2007
intelpetr: Ta odbočka Petrov - Sobotín elektrizovaná není, ve všední den jsou tam dva páry vlaků, asi pro školáky v úseku Šumperk - Sobotín, o víkendu tři páry Petrov - Sobotín a jeden pár Šumperk - Sobotín, čili frekvence vlaků je dost nízká, a pravděpodobně nikdy nebude tato odbočka elektrizovaná. Proto by také asi neměla být zařazena do seznamu elektrizovaných tratí.
Pátek, 01. března 2019 - 15:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 12-2011
Neměla. Asi je potřeba zas utratit nějaké peníze? [lol]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 01. března 2019 - 16:14:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 9-2009
A proč do elektrizovaných tratí také zařadil Olomoucký kraj také odbočku tratě 291 Petrov - Sobotín
--
Protože je to ekonomický nesymysl?


Tak ono ani elektrizace Koutů nedává ekonomický smysl, i když důkaz, jak jde s pomocí šotodogmat (např. s využitím tvrzení: "Elektrizace krátí jízdní doby o polovinu.") ohnout ekonomickou návratnost, byl rozhodně inspirativní.[happy]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
M_g
Pátek, 01. března 2019 - 16:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 6-2006
Elektrizace cancourku do Petrova je v dané situaci smysluplnější, než elektrizace (Zábřeh)Šumperk - Sobotín
Pátek, 01. března 2019 - 16:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 7-2017
Nechic: co si stěžujete. Tak si odpustíte fitko a pojedete dřív. Můžete si ho dát v Praze. Nebo si dáte fitko + noc v Oc a pojedete do Prahy ráno. Já v práci na výběr nemám: bidlo Stodůlky, práce Letňany, když je do 22+ odpolední, tak hezky v noci přes Prahu a ráno zas na hlavák.
Pátek, 01. března 2019 - 17:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 5-2002
...pravděpodobně nikdy nebude tato odbočka elektrizovaná. Proto by také asi neměla být zařazena do seznamu elektrizovaných tratí.

[biggrin][biggrin][biggrin]

Tzv. První věta Wagonova.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 01. března 2019 - 18:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3106
Registrován: 12-2007
Johny11: Já tu odbočku do elektrické sítě nezařadil, to učinil Olomoucký kraj, viz příspěvek Honzy7887 č.3652.
Pátek, 01. března 2019 - 18:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3197
Registrován: 5-2002
Hlavní otázka zní, jestli tu odbočku dál provozovat (dlouhodobě). Ano = zadrátovat a mít jednotnou vozbu, možná i nějaká ta úspora vozidel (hlavně zálohy). Ne = zrušit (zakonzervovat, prostě nic nedělat). Držet v elektrickém systému tu a tam nějakou lokálku bez drátů je největší pitomost.
Sobota, 02. března 2019 - 08:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 6-2008
TZ : [ok] Souhlas...

Dávám si ruku na srdce. Sice chápu, že ekonomika a peníze jsou vždy až na prvním místě. Ale někdy je k tomu potřeba přistupovat tak nějak bizarně řečeno po soudružsku.?.? [happy]

V některých případech sice by šlo asi o vyhazování peněz jak avizuje intelpetr, že bylo třeba utratit nějaké peníze...
A proto ke každému cancourku je potřeba vzhlížet zvlášť.
Vytvářet určitá ramena. To co přesně ve výsledku popisuje TZ.

A pak mnohdy může dojít k tomu co nastiňuje ve svém příspěvku Otto Pospíšil [happy], že když se zadrátuje cancourek, odpadne i přestup, no a dojde díky elektrizaci (modernizaci trati zároveň) vzejde z toho dogmaticky zkrácení téměř o tu polovinu (v uvozovkách)...

[happy][wink][vypravci]
Sobota, 02. března 2019 - 11:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 12-2007
Tomáš Záruba + Ic540: Kdysi jsem trochu propagoval elektrizaci cancourků Vraňany - Lužec nad Vltavou a Rudoltice v Čechách - Lanškroun. V porovnání s cancourkem Petrov nad Desnou - Sobotín, se mi zdá elektrizace mnou navrhovaných cancourků mnohem významnější než toho v Jeseníkách - viz přiložená tabulka. Kromě toho myslím, (nikdy jsem tam nebyl) je stanice Sobotín asi nejdál od středu města. A jsou ještě další aspekty pro elektrizace, zda je tam možná návazná autobusová doprava, zda je vhodné ve stanici, kde je odbočka ukončit některé vlaky (byla zde diskuse ohledně ukončení regionálních vlaků ve směru z Brna do Břeclavi už v Šakvicích), jaké jsou přirozené vazby obyvatel, např. do lokálních center nebo krajských měst apod.
application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet
Dratovani cancourku.xlsx (9.8 k)
Sobota, 02. března 2019 - 14:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14795
Registrován: 10-2004
Wagon: Drátování Lanškrouna by jistý smysl mělo za předpokladu, že by odtamtud pokračovaly někam dále, třeba do Pardubic (jistá analogie třeba s Kadaní nebo Litvínovem). Sobotín i Lužec jsou lokálky na okamžité zastavení provozu, nikoliv na drátizaci. Ostatně mám dojem, že Olomoucký kraj o zastavení dopravy do Sobotína vážně uvažoval.
Sobota, 02. března 2019 - 17:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3200
Registrován: 5-2002
Orky: Bohatě stačí, že se jezdí Lanškroun - Třebová. Já neměl až tak na mysli přepravní hledisko (byť ano, Lanškroun je docela zajímavý cíl pro přímé spojení "někam dál"). Odkazoval jsem na provozní náklady vs. (obvykle dost malou) investici do troleje, pokud to neznamená novou TNS.
D.S.
Sobota, 02. března 2019 - 19:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 12-2017
Rudoltice - Lanškroun je jak dělané na nasazení hybridního vozidla.
Sobota, 02. března 2019 - 19:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 5-2002
Ten kousíček se právě spíš vyplatí zadrátovat a držet jednotný (čistě elektrický) vozidlový park.
Mladějov
Sobota, 02. března 2019 - 20:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13603
Registrován: 3-2007
>Ten kousíček se právě spíš vyplatí zadrátovat a držet jednotný (čistě elektrický) vozidlový park.

Samozřejmě.
Neděle, 03. března 2019 - 03:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 2-2011
Proč se má plýtvat penězi na elektrifikaci tak krátkých úseků, když existují el. jednotky s bateriemi?
Neděle, 03. března 2019 - 08:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 12-2007
Orky:
" Ostatně mám dojem, že Olomoucký kraj o zastavení dopravy do Sobotína vážně uvažoval."
Však je to také naprostý nesmysl, když podél kolejí vede silnice a bus tu táhlou oblast může obsloužit celou a také že v souběhu obsluhuje včetně čekání na vlak, takže opravdu nerozumím tomu proč se vedle toho ještě živí železnice. [crazy]

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Neděle, 03. března 2019 - 13:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 5-2002
Zdeněk102: Proč prodražovat provoz hybridními jednotkami, když jde o tak krátký kousíček, že jeho elektrizace je (nad rámec beztak potřebné "revitalizace") za desítky mega?
Neděle, 03. března 2019 - 22:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 5-2004
Tomáš_záruba:
"Ten kousíček se právě spíš vyplatí zadrátovat a držet jednotný (čistě elektrický) vozidlový park."
Nicméně tohle není jednotná elektrická oblast, na druhou stranu žst Šumperk začíná dost rozsáhlé bezdrátové království. Logicky by se nabízelo nechat motor od Hanušovic pokračovat dál do Sobotína a obráceně.
Neděle, 03. března 2019 - 23:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 5-2002
Takže první příjezd do SU kolem 6:30 (před tím leda tak 4:50), během dopoledne-poledne nějak jezdit, a odpoledne odjezd cca 14:40 a pak až 17:40, dál by šlo nějak jezdit kolem 19. a 20. hodiny, a nakonec popř. jet na spaní ve 23. Taky způsob, jak to tam zavřít.[wink]

Bral jsem v rychlosti obraty vozidel dle ŽP, tak pardon za případné přehlédnutí, účel je ilustrativní (stejně po ET 290 bude zas leccos jinak). A to pomíjím, že i jesenická trať by asi měla být dříve či později pod dráty.
Neděle, 03. března 2019 - 23:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3120
Registrován: 12-2007
David jaša: Má se elektrizovat trať 290 Šumperk - Olomouc, tak bezdrátovou tratí bude trať 292 Šumperk - Krnov. Jistě pár spojů může třeba jet z Hanušovic do Sobotína, ale myslím, že ten cancourek, kde ve všední dny jezdí pouze dva páry vlaků a o víkendu jezdí vlaky jen v červenci a srpnu, je opravdu téměř na zavření, popř. pouze pro víkendový provoz. SART by se mohl dohodnout s ČD, že ten úsek Petrov nad Desnou - Sobotín bude pronajímat např. KŽC pro víkendový provoz.
Neděle, 03. března 2019 - 23:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 12-2007
Tomáš záruba: Kvůli spěšným vlakům, které se odpojují od rychlíků z Brna v Zábřehu na Moravě by se drátizace ze Šumperku do Jeseníku včetně spojky z Postřelmova do Bludova lázní snad mohla vyplatit, aby nemusely se používat diesely. Dál už ne, protože je podle mne nesmysl drátizovat polskou železnici. Ledaže by se někdy našly peníze na spojku Jindřichov ve Slezsku - Zlaté Hory včetně dalšího proděravění Biskupské kupy. Třeba by se z vytěžené horniny dalo vytěžit zlato nebo nějaké další kovy, a tuneláři by měli něco do [cunik].Ale nejsem si jist, zda by se spíše netunelizoval rozpočet.[satan][biggrin]
Pondělí, 04. března 2019 - 01:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3212
Registrován: 5-2002
Abychom si rozuměli, já netvrdím, že se ten Sobotín drátovat musí. Říkám jen, že buď tam nejezdit, nebo to za 30 mega zadrátovat a jezdit elektricky.

Osobně se kloním spíš k tomu tam v osobce nejezdit, takže ani nedrátovat. Ale když člověk vidí to příšerné množství zastávek, tak možná by provoz sobotínské větve měl aspoň ten užitek, že by umožnil kouteckým vlakům nezastavovat alespoň v těch několika Vikýřovicích... Ale to už je zas na jinou debatu.
Pondělí, 04. března 2019 - 08:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 5-2002
Načež vystartuje jeden člověk, co potřebuje jezdit z Vikýřovic do Losin, a způsobí na ouřadech politický poprask z toho, jak flagrantně jsi zničil veřejnou dopravu... [ko]
Pondělí, 04. března 2019 - 09:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 5-2002
Já už jsem tak nějak zvyklej.[happy] Nechci se úplně pouštět do rozboru mně jen okrajově známého údolí, ale vzhledem k tomu kde je vůči dráze osídlení si zhruba myslím, že tam asi bez busů úplně fungovat nelze, takže by toto asi mohly vyřešit. Nicméně chápu obecnou poznámku a ano, vysvětlit některým, že zaštitovat "dopravou pro lidi" jejich požadavek s celkovým využitím 2 osoby denně je něco mezi absurdnem a drzostí, není úkolem z nejjednodušších...

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Záruba.)
Pondělí, 04. března 2019 - 10:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3122
Registrován: 12-2007
Tomáš Záruba: Ta odbočka asi opravdu nebude mít žádný velký dopravní smysl, protože dle mého názoru elektrizace úseku Zábřeh na Moravě - Kouty nad Desnou měla význam v tom, že Šumperským zajistila přímé rychlíkové spojení s Olomoucí a Brnem a dále, že zajistila přímé osobní vlaky mezi Olomoucí a Kouty nad Desnou, a to jak pro zimní, tak i letní turistickou sezónu. Ale Sobotín jako cíl asi nebude zajímavý pro lidi z Olomouce nebo z Brna. Ani asi v Petrově nad Desnou nelze očekávat zlom ve frekvenci cestujících, dejme tomu na rozdíl od Vraňan. Takové nevyužívané cancourky, kde se nevyplatí, aby na nich závisela dopravní obslužnost, je asi vhodné pronajmout za symbolický peníz nějaké skupině železničních nadšenců, co tam mohou mít určité zázemí, a provozovat jednak víkendovou dopravu, popř. zvláštní příležitostní jízdy pro šotouše např. ze Sobotína až do Zlatých Hor nebo do Starého Města pod Sněžníkem.
Pondělí, 04. března 2019 - 10:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 8-2017
zajistila přímé osobní vlaky mezi Olomoucí a Kouty nad Desnou
Což znamená, že se do těch Koutů dá dostat jenom z toho Olomouce a to ještě děsně pomalu. To fakt stálo za to.

dejme tomu na rozdíl od Vraňan
Kam by se ta frekvence měla ve Vraňanech lámat?
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 10:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13611
Registrován: 3-2007
>Takové nevyužívané cancourky, kde se nevyplatí, aby na nich závisela dopravní obslužnost, je asi vhodné pronajmout za symbolický peníz nějaké skupině železničních nadšenců,

Přečtěte si, co říká Zákon o drahách, speciálně o odprodeji tratí SŽDC a jeho podmínkách, proboha.
Pondělí, 04. března 2019 - 11:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3124
Registrován: 12-2007
M250.0: Ten zlom ve Vraňanech moc velký není, nicméně např. mezi Kralupami nad Vltavou a Nelahozevsí jezdí víc vlaků než mezi Vraňany a Roudnicí nad Labem. Také si nejsem jist, zda v úseku Vraňany - Ústí nad Labem jezdí tolik cestujících, aby museli jezdit ešusy, zda by v tomto úseku, anebo v úseku Kralupy - Ústí nad Labem nemohly jezdit jenom panteři a ešusy navíc by bylo možné využít např. pro dopravu mezi Prahou a Řevnicemi.

Mladějov: Můžete prosím specifikovat zmíněný paragraf? Kromě toho ten cancourek Petrov nad Desnou - Sobotín není ve správě SŽDC ale SART a.s.. Ale existuje řada tratí, kde je pouze jenom sezónní víkendový provoz - např. Bošice - Bečváry, nebo Litovel předměstí - Mladeč apod. Podle mne řada tratí zanikla nebo zaniká jen proto, že se pořád hledá provozovatel dráhy, který zajistí dopravní obslužnost, ale takový se nenajde. Takže místo toho nakonec dojde k tomu, že postupně dojde k devastaci tratě, která pak není provozuschopná, a až pak se odprodá nebo likviduje, viz Kralovice - Mladotice nebo Velká Kraš - Vidnava. Někdy sice dojde k restituci dopravy jako např. mezi Čelákovicemi a Mochovem, ale ekonomika takového provozu je vysoce prodělečná. Z celospolečenského hlediska by asi bylo výhodné, kdyby za přijatelné peníze byly některé tratě nabídnuty železničním nadšencům, kteří by si část nákladů na její údržbu třeba musely odpracovat, a trať by byla využita pro rekreační nebo šotoušské jízdy, jako např. na tratích Česká Kamenice - Kamenický Šenov nebo Velké Březno - Zubrnice. A pokud to současný zákon o drahách neumožňuje, tak by se měl upravit.
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 11:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13615
Registrován: 3-2007
Tak nepíšou se 90. léta.
Na snad jakoukoli trať se dopravce najde, když tu dopravu kraj objedná. No a když objednává, tak nemůžete nic rušit. Najděte si to, Gůgla máte a internet taky, abyste tady pořád neříkal nějaké mimóznosti, sorry.
Pondělí, 04. března 2019 - 11:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 12-2007
Mladějov: Ale je řada tratí, kde si dopravce nic neobjednává už delší dobu, a snad tyto tratě nejsou ještě zrušené, jako např. Královec - Žacléř, Protivec - Bochov nebo Dobronín - Polná. Anebo si objedná jenom jeden pár spojů denně jako v úseku Aš - Hranice nebo Opočno - Dobruška. To je opravdu dost silně neekonomické. Já si prostě myslím, že Zákon o drahách je dost rigidní, a místo toho, aby nabídl nějakou alternativu pro využití moc nevyužívaných tratí, tak často vede k tomu, že nakonec ty tratě zarostou, často zbytečně.
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 11:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13617
Registrován: 3-2007
To poděkujte lobbingu Č(S)D a šotoušům (tamtéž, na MD a jinde). A samozřejmě místním politikům.
Ani km z tratí, ani muže ze závodu, ať to stojí, co to stojí ! [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 04. března 2019 - 12:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 11-2007
ad Wagon: Zjisti si proč jezdí ten jeden pár do Dobrušky[wink]Žádná šotoušovina[happy]Protivec-Bochov jezdí Mn[wink].Hranice taky nevím proč to vlastně jezdí ale přiznám se, že jsem rád, že to jezdí[happy]
A k tomu proč 471 až do Ústí, tak to už se tu řešilo snad stokrát[happy]Kraj je chce a asi by vyšlo hůř, kdyby mezi Roudnicí a Kralupama jezdilo něco jiného, oběhy....a navíc, nic jiného k dispozici není...
Pondělí, 04. března 2019 - 12:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2017
Wagon: Dobruška je kvůli návozu škol, jezdí to vozidlo, které by jinak stálo celé dopoledne v Týništi, takže se jen využilo...
Pondělí, 04. března 2019 - 12:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 9-2015
Značení NAD:

Máte pravdu, že cd.cz značí výluky a NAD optimálně, perfektně přehledně: pod vyhledaným spojením svítí světle červeně ikona autobusu a jejím proklikem dostaneš celou zprávu včetně přesného umístění stanic.
Ovšem při plánování to znamená, že nelze vyhledávat Vlaky+Autobusy, neboli je škoda, že se to podobně pěkným způsobem nedokáže předat/převzít do idosu.

To je ta e-stránka věci, druhá stránka je značení v terénu, které ve Voticích podělali fatálně.

Jinak jste opět nepřekročili Rubikon, i když Vaše snaha udělat ze mě úplného idiota (místo snahy uvažovat, jak věc zlepšit) jde tentokrát trochu mimo, já tentokrát před votickým nádražím jen pozoroval totálně nas..né lidi.
No nic, když chcete své vlastnosti a povahu prezentovat takovýmhle způsobem veřejně na webu, poslužte si.
Pondělí, 04. března 2019 - 12:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 12-2007
Dj_tiësto + Džamel: Já vím, že Opočno - Dobruška je kvůli návozu dětí, konečně je dle toho i jízdní řád, ale myslím si, že těleso dráhy je příliš drahé na to, aby suplovalo nedostatek autobusů pro ranní návoz dětí do školy.

Pokud se týká vlaků z Ústí do Kralup, tak jsem četl, že po elektrizaci cancourku do Kadaně střídavinou se budou předělávat stejnosměrné pantery na dvousystémové. Přitom České dráhy si vybraly dodavatele vlaků pro Vysočinu. Proč si také po dohodě s Ústeckým krajem nevybraly nějaké dvousystémové pantery navíc a stejnosměrné použily právě na tu jízdu z Ústí do Kralup, popř. jako náhradu švejků do Lysé a dále po elektrizaci dalšího cancourku z Louky u Litvínova do Litvínova také pro zajištění vlaků do Litvínova?
Jinak ešusy by podle mého názoru měly jezdit pouze v Praze a ve Středočeském kraji a v Moravskoslezském kraji, a snad všude jinde by stačily pantery.
Pondělí, 04. března 2019 - 12:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 12-2017
Wagon: Dokud to těleso je, je dobré ho využívat, ještě jednou za den se zde ukáže manipulák. Sám osobně jsem zvědav, jak dlouho to ještě bude fungovat, protože stav tratě je takový, že každý třetí pražec vyhnilý a chybí minimálně 20% upevňovacího materiálu, tudíž té trati dávám do doby než se něco vysype nebo než si to někdo z SŽDC prohlídne a zavede pomalou, proti Dobrušce je pacifik nebo Mšeno ve "velmi dobrém stavu"...
Pondělí, 04. března 2019 - 13:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 12-2007
Džamel: Jenže jestliže je Zákon o drahách nastaven tak, že pokud si kraj najme dopravce na trať, i když jen na jeden pár spojů v době školního vyučování, tak potom musí správce tratě ponechat takovou trať v provozu, tak se nedivím SŽDC, že se jí do opravy tratě nechce, protože příspěvek dopravce nepokryje náklady na její údržbu.
Pondělí, 04. března 2019 - 13:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 8-2017
Wagon: Vy nás bavíte.
těleso dráhy je příliš drahé na to, aby suplovalo nedostatek autobusů pro ranní návoz dětí do školy.
Chtěl byste prodat ten proužek pozemku a koupit za to autobus i s řidičem?

Proč si také po dohodě s Ústeckým krajem nevybraly nějaké dvousystémové pantery navíc a stejnosměrné použily právě na tu jízdu z Ústí do Kralup
aneb za víc peněz míň muziky.
Pondělí, 04. března 2019 - 13:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 11-2007
ad Wagon: To by ty pantery navíc musel někdo zaplatit...
Pondělí, 04. března 2019 - 13:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3132
Registrován: 12-2007
M250.0: Stav tělesa dráhy mezi Opočnem a Dobruškou okomentoval Džamel. Ten kousek tělesa je 5 kilometrů dlouhý. Myslím, že za peníze ušetřené na údržbu drážního tělesa by se dal brzy koupit autobus. Konečně nevím, kde jinde se nedostatek řidičů a autobusů řeší provozem jednoho páru vlaků. Všude jinde se musí s tím nedostatkem řidičů nějak vypořádat.

Obecně, kolik stojí jeden kilometr jízdy ešusu a kolik panteru? Domnívám se, že jízda panteru je asi dražší. A jinak proč jak Plzeňský kraj, tak Jihomoravský nemají na rozdíl od Ústeckého kraje problém koupit nové elektrické jednotky? Je to samozřejmě také o prioritách jednotlivých krajů a potom také o cenách, které ten který kraj zaplatí za dopravní obslužnost.
Pondělí, 04. března 2019 - 13:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 9-2015
Doplňuji ještě obrázkem nádraží Votice (viz text v rohu obrázku). Snad je to rajce-album přístupné všem: obrVotice
Pod oknem vpravo cedule: zde stanoviště NAD [happy]
Pondělí, 04. března 2019 - 13:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 888
Registrován: 8-2017
Konečně nevím, kde jinde se nedostatek řidičů a autobusů řeší provozem jednoho páru vlaků.
Ono taky kde jinde se jezdí jenom na směny a tedy je kolem té půl osmé volné vozidlo.

Všude jinde se musí s tím nedostatkem řidičů nějak vypořádat.
Ano, musí platit ten autobus navíc. Nemyslete si, že kdyby to bylo levnější, že už by to kraj dávno neudělal.

A jinak proč jak Plzeňský kraj, tak Jihomoravský nemají na rozdíl od Ústeckého kraje problém koupit nové elektrické jednotky?
Plzeňský kraj žádné elektrické jednotky nekupuje a Jihomoravský už o tom několik let žvaní, ale ještě snad ani nevypsal výběrko.
Pondělí, 04. března 2019 - 13:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 909
Registrován: 11-2007
ad Wagon: Tam je to tuším o kapacitě, jeden bus by nestačil...
Pondělí, 04. března 2019 - 14:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 12-2017
Dj_tiësto: Jeden bus by v klidu stačil, klidně i 10.5, ale Týniště je celkově skoro bezbusové, kmenově tu má Audis jen dodávku na MHD a jednu Daily, proto dostat sem bus by byl velký problém, což by to podražilo a zpátky už studenti jezdí s přestupem bus/vlak. Proto ten Stadler z turnusu Škodovka je nejjednodušší řešení.
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 14:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13625
Registrován: 3-2007
No a tak zaplatíme všichni 10x tolik [crazy].

Jaké že to vozy a komu choděj do Dobrušky, prosím pěkně ? Denně Mn, tomu nevěřím. Cihelna v Pulicích dávno zavřená, teplárna v D. na plyn..
Pondělí, 04. března 2019 - 14:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7142
Registrován: 8-2007
Wagon: Proč si také po dohodě s Ústeckým krajem nevybraly nějaké dvousystémové pantery navíc a stejnosměrné použily právě na tu jízdu z Ústí do Kralup, popř. jako náhradu švejků do Lysé

Protože ty Pantery jsou koupené se 40 % dotací z EU a můžou jen na trať Děčín-Kadaň a Ústí-Litvínov.

Domnívám se, že jízda panteru je asi dražší.

A podle čeho se tak domníváte?Za dopravní cestu bude platit Ešus víc,protože je těžší,za energii také,má víc sedadel,záchodů,pořizovací cena byla o 90 milionů vyšší...

A jinak proč jak Plzeňský kraj, tak Jihomoravský nemají na rozdíl od Ústeckého kraje problém koupit nové elektrické jednotky?

1.Plzeňský kraj žádné jednotky nekoupil.Jsou to stejně ,jako v Ústí vlaky ČD pořízené s dotací z EU.
2.Jihomoravský kraj si zřídil krajskou půjčovnu vlaků,chce koupit 37 jednotek s 80 % dotací z EU(5,5 miliardy),které bude pronajímat vítěznému dopravci ve svém kraji.Tím ovšem vyčerpal skoro všechny peníze z OPD2 (dotace z EU),takže Ústecký ,Vysočina,Jihočeský budou platit v dopravní obslužnosti plnou pálku za pořízení nových vlaků na svých linkách.
Pondělí, 04. března 2019 - 14:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3135
Registrován: 12-2007
M250.0: Vše je o ekonomickém nastavení dopravní obslužnosti, kolik kraj platí za vlak a kolik za autobus. Kraj zaplatí jen za vlak, ale neplatí přímo za dopravní cestu. A železniční dopravní cesta není universálně použitelná jako silniční, kdy na její údržbu nepřímo (spotřební daní, silniční daní a v případě dálnic mýtným) přispívají i ostatní dopravci. Nemyslím si, že by byl jeden nebo dva autobusy, které by jezdily jenom v ranní špičce, jezdí celou špičku, ranní i odpolední, popř. mohou být využity i jinak. Ale opravdu je to jedna z mála tratí, která se používá jenom jako školní linka.
Ty pantery pro Plzeňský kraj koupily sice České dráhy, ale chlubil se tím hejtman Plzeňského kraje. A pokud vím, tak Jihomoravský kraj snad výběrko už vypsal.
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 14:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13626
Registrován: 3-2007
A 17 : A takhle je to se vším [wink]
Pondělí, 04. března 2019 - 14:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 12-2007
Appolo 17: To s tou dražší jízdou panterů byl omyl, omlouvám se, jak toho hodně píšu, tak jsem se spletl. Pokud se týká dotací z peněz EU, domnívám se, že je možné EU vysvětlit, proč by ty pantery byly využity jinde, EU jde hlavně o udržitelnost projektů, důvod pro nové by byl zřejmý, a využití stávajících by také bylo plně doložitelné. Myslím, si, že mnozí dělají z EU příliš rigidní instituci, kdy není možné změnit ani pírko. Ke všemu nevím přesně, kdy bude elektrizován úsek do Kadaně.
Pondělí, 04. března 2019 - 14:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 7-2017
Apollo_17: Není pravda. Vlaky na Klatovy - Přeštice - Beroun jsou přímo z peněz kraje. Dotace se případně zpětně odečte z odpisů, ale jinak to zaplatí kraj.